Road Trip po Pacific Coast Highway: Itinerář, mapa, tipy a zkušenosti

Petr Novák

Pacific Coast Highway je prý nejkrásnější dálnice na světě. Táhne se napříč Kalifornií těsně u pobřeží Pacifiku a značky omezující rychlost jsou v jejím případě zbytečné. Dechberoucí výhled na oceán funguje lépe. Připravil jsem pro vás itinerář na road trip po Pacifické dálnici a bude to jízda, protože west coast is the best coast.

Road trip po Pacific Coast Highway: Itinerář, mapa, tipy a zkušenosti | © pixabay.com

Obsah článku
 1. Na kolik vyjde road trip po Pacific Coast Highway
 2. 13 tipů pro dokonalý roadtrip po Pacifické dálnici
 3. Itinerář na 9denní roadtrip po Pacific Coast Highway
 4. Den 1: Přílet do San Diega
 5. Den 2: Letadlová loď USS Midway, ZOO San Diego
 6. Den 3: SeaWorld San Diego
 7. Den 4: Huntington Beach a Los Angeles
 8. Den 5: Venice Beach a Santa Monica Pier
 9. Den 6: Santa Barbara a Pismo Beach
 10. Den 7: Hearst Castle, vodopád McWay Falls, most Bixby Creek
 11. Den 8: Akvárium v Monterey, 17-Mile Drive, Santa Cruz
 12. Den 9: San Francisco, Muir Beach Overlook, Glass Beach
 13. Program na další dny

Na kolik vyjde road trip po Pacific Coast Highway

Záleží, jak drahý si výlet do USA uděláte.

Nejnižší možné náklady na 9denní roadtrip po Pacific Coast Highway odhaduji na 35 000 Kč za osobu. Musíte koupit akční letenku do 12 000 Kč, sdílet náklady na levné motely a menší auto mezi čtyřmi lidmi, baštit levné bagety ze Subwaye a na dražší atrakce koukat přes plot.

Za solidní považuji rozpočet 70 000 Kč na osobu. Dovolí vám dělit náklady mezi dva lidi, malé auto vyměnit za kabriolet, navštěvovat dražší atrakce a zábavní parky a zajistí klidnější spánek. Také nemusíte čekat na akční letenku a jíst jen bagety.

Všechny ceny uvedené v článku jsem naposledy aktualizoval 28. května 2024.

✈️ Letenka do Los Angeles / San Francisca

Zpáteční letenku z ČR a okolních zemí do Kalifornie pořídíte za 12-20 000 Kč. Spodní hranice odpovídá akčním letenkám s několika mezipřistáními, termíny mimo sezónu a/nebo s odlety z Německa.

Horní hranice náleží hlavní sezóně, nejpravděpodobnější je cena kolem 16 000 Kč. Letenky do USA doporučuji kupovat s předstihem asi 3 měsíců.

🚗 Pronájem auta

Půjčení auta SUV na 9 dní vyjde již na 10 000 Kč včetně kompletního pojištění. Za nejlevnější vůz ekonomické třídy zaplatíte od 9 000 Kč výše, za kabriolet na 9 dní nejméně 17 000 Kč.

Ceny ovlivňuje řada faktorů, doporučuji si spočítat orientační cenu pronájmu auta pro jednotlivé třídy vozů. Kalkulace je zdarma a bez zadávání e-mailu. Před odletem si přečtěte rady o řízení autapůjčení auta v USA.

⛽ Benzín

Cena benzínu v Kalifornii je přibližně $1.35 (32 Kč) za litr. Při průměrné spotřebě 10 litrů na 100 km počítejte s náklady 3,20 Kč za 1 km. V USA se benzín prodává v gallonech, přičemž 1 gal = 3.785 l.

🛏️ Ubytování

Nejlevnější pokoj v motelu seženete v závislosti na lokalitě a aktuální obsazenosti za 1 185 Kč–1 895 Kč. Smiřte se se základním vybavením, internet a parkování bývá zdarma, to samé v některých motelech platí o snídaních. Motely doporučuji rezervovat přes ověřený Booking.com.

Alternativně dejte šanci ubytování přes Airbnb. V San Franciscu Airbnb přímo doporučuji, poměr ceny a kvality hotelů je zde mizerný.

🍔 Jídlo

Nejlevněji se najíte ve fast-foodech typu Subway nebo McDonald’s, za jídlo na jeden den zaplatíte nejméně $17 (403 Kč) včetně vody. Jedlíci a picky eaters ať počítají raději s $30711 Kč$40948 Kč na den.

☂️ Cestovní pojištění

Jednorázové cestovní pojištění do USA pořídíte již za pár stokorun. Cestujete-li do zahraničí pravidelně, zvažte možnost sjednání celoročního pojištění, nebo pojištění k platební kartě. Pojistný limit na ošetření nepodceňujte, doporučuji volit nejméně 5 000 000 Kč.

👮 Vstup do USA přes ESTA

Turistům při cestách do 90 dní stačí vyplnit registraci ESTA. Za vyplnění se platí $4 (95 Kč), po schválení se z karty strhne dalších $17 (403 Kč). Pokud jste v minulosti nepřesáhli povolenou dobu pobytu v USA a nebyli jste trestaní, cesta do USA vám bude na 99 % povolena.

🎟️ Vstupné a kapesné

Dáte-li na všechny tipy v tomto článku a při výběru suvenýrů nebudete oplakávat každý dolar, počítejte se zhruba 25 000 Kč na 10 dní. Naopak s méně než 15 000 Kč na 10 dní nemá cenu do USA jezdit, pakliže nechcete přijít o nejlákavější atrakce.

13 tipů pro dokonalý roadtrip po Pacifické dálnici

Program si naplánujte dopředu

Skládání programu až na místě obvykle končí ztrátou času. Itinerář si sestavte ještě před odletem a objednejte si vstupenky. Při koupi online bývají levnější, navíc třeba u Alcatrazu jsou často rozebrané na týdny dopředu.

Co od road tripu očekáváte?

Chcete využít každý den na maximum za cenu omezeného spánku s tím, že vyspat se můžete doma? Anebo se nemíníte někam hnát a chcete cestovat v klidu? Ujasněte si to a podle preferencí si připravte svůj itinerář.

Co (ne)můžete vypustit?

Čím delší road trip, tím spíš nabere program zpoždění. Zkazí se počasí, někde se rozhodnete zůstat o den déle nebo vás přepadne únava. Domluvte se mezi sebou, jakou část programu můžete vypustit, naberete-li skluz.

Kdy jet na road trip po Pacific Coast Highway

Počasí v Kalifornii je krásné celoročně, hlavní sezóna probíhá v červenci a srpnu. Dražší jsou letenky, ubytování i pronájem auta, čekejte davy lidí. Spíše než s deštěm počítejte s hustými mlhami v okolí San Francisca.

Kde si půjčit auto

Dobré zkušenosti mám s RentalCars.com. Porovnávají nabídky řady půjčoven a v ceně pronájmu je zahrnuto jejich vlastní kompletní pojištění. Při převzetí auta můžete odmítnout všechny nabídky od vlezlého prodejce, a stejně budete dobře krytí. Cena za pronájem se mění podle termínu, pro představu si ji nezávazně spočítejte.

Poplatek za vrácení na jiném místě

Některé půjčovny účtují poplatek až $3007 108 Kč za vrácení na jiném místě, kompenzují si tak náklady na dopravu auta zpět na domovskou pobočku. Poplatek je obvykle vyšší při cestě ze severu na jih. Přesto se vyplatí auto vypůjčit třeba v San Diegu a vrátit ho v San Franciscu. Na RentalCars.com jsem narazil na nabídky pronájmu, kde se one-way fee neplatí.

Jaké auto si půjčit

Má být road trip životním zážitkem, nebo chcete ušetřit každou korunu? Pohodlná SUV jsou v porovnání s nejlevnějšími auty dražší asi o 15-30 %, za kabriolet si připlatíte 70-75 %. Pamatujte, že v autě budete trávit dlouhé hodiny a nejspíše povezete pár kufrů. Doporučuji zvolit buď kabriolet, nebo některý z vozů střední třídy.

Ze San Diega do San Francisca, nebo opačně?

Itinerář si můžete obrátit a cestovat ze severu na jih. Porovnal jsem ceny za půjčení auta a zjistil, že při cestě ze San Diega do San Francisca ušetříte na pronájmu asi 10 %.

Střídejte se v řízení auta

Domluvte se na druhém a případně třetím řidiči. Jeden řidič na celý road trip je riziko, může ho přepadnout únava a celá výprava bude stát. Všechny řidiče nezapomeňte v půjčovně nahlásit, aby se s nimi počítalo v pojistné smlouvě.

Hlídejte si sjízdnost silnic a dopravní zácpy

V Los Angeles se můžete spolehnout na dvě věci. Na dešťové přeháňky v televizi prezentované jako smrtící lijáky a na každodenní dopravní zácpy. Před nasednutím do auta si v Google Mapách prověřte aktuální sjízdnost a zatížení silnic. Na California State Route 1, jak se oficiálně Pacific Coast Highway označuje, jsou celkem časté uzavírky.

Co si zabalit na cestu

Po příletu do USA si kupte datovou SIM kartu, usnadní vám pobyt. V telefonu si otevřete aplikaci Google Mapy a stáhněte si mapu Kalifornie do režimu offline. Získáte tak zdarma GPS navigaci v češtině zdarma.

Co čekat od Pacific Coast Highway

Dálnice Pacific Coast Highway je vcelku dobře udržovaná. Po cestě je řada benzínek i malých městeček, kde můžete zastavit a občerstvit se.

Máte více než 9 dní?

Itinerář roadtripu po Pacific Coast Highway počítá s tím, že se v Los Angeles a San Franciscu zdržíte pár dní. Města jsou tak zajímavá, že jeden den je málo. Máte-li až tři týdny času, můžete podniknout velký road trip po západě USA.

Mapa road tripu po Pacific Coast Highway

Itinerář na 9denní roadtrip po Pacific Coast Highway

Mapa na road trip po Pacific Coast Highway je vám k dispozici v Google Mapách. Stáhněte si ji do telefonu a použijte v navigaci.

 1. Foto | © sarangib / Pixabay.com

  Den 1: Přílet do San Diega

  V San Diegu je o 9 hodin méně než v Česku. Prvních pár dní budete mít jet leg. Budete unavení a nevyspalí, na první den si neplánujte dlouhý program.

  Po příletu si vyzvedněte auto z půjčovny a jeďte se přihlásit na motel. Vybalte si věci, odpočiňte si.

  Pokud jste plní života, projděte se po městě. Poblíž motelu jsou restaurace TGI Fridays, Chipotle nebo Wendy’s.

 2. Foto | © sarangib / Pixabay.com

  Den 2: Letadlová loď USS Midway, ZOO San Diego

  Letadlová loď USS Midway sloužila námořnictvu Spojených států od roku 1945 až do roku 1992. Účastnila se války ve Vietnamu i v Perském zálivu. Po vyřazení ze služby byla odvlečena do San Diega a proměněna v muzeum.

  Dle Tripadvisoru je USS Midway Museum nejlepší atrakce v San Diegu, prohlídka zaujme nejen nadšence do vojenské techniky. U vstupu obdržíte sluchátka s výkladem v angličtině, bývalí mariňáci z Midway vás provedou po zhruba 60 částech lodi. Prohlédnete si strojovnu, velitelský můstek, ubytovnu nebo přistávací dráhu pro stíhačky.

  Cena vstupenky pro dospělého je $32 (758 Kč), vstupenky si můžete koupit online. Muzeum USS Midway má otevřeno denně od 10:00 do 17:00, poslední vstup je možný v 16:00. Na prohlídku doporučuji přijít co nejdříve a vyhradit si 3-4 hodiny.

  Zoologická zahrada v San Diegu se objevuje snad ve všech žebříčcích nejhezčích ZOO světa. V porovnání s pražskou ZOO je o něco menší, na 40 hektarech žije kolem 3 700 zvířat více než 650 druhů. Zřejmě největší úspěch sklízí pandy velké, ZOO v San Diegu je jedna ze čtyř v USA, které je prezentují.

  Během návštěvy se nezapomeňte svézt lanovkou Skyfari, díky které si ZOO prohlédnete z nadhledu. Zahrada má otevřeno denně od 9:00 do 17:00 (v létě do 18:00). Rychlá prohlídka vám zabere celé odpoledne, důkladná celý den.

  Vstupenky do ZOO v San Diegu kupte přes internet. Cena celodenního lístku pro dospělého je $72 (1 706 Kč), za děti do 11 let se platí $62 (1 469 Kč). Když si připlatíte $7166 Kč, můžete navštívit jedno vybrané představení 4D kina.

  Večer čekejte únavu. Tělo si na změnu časového pásma zvyká zhruba dva dny.

 3. Foto | © sarangib / Pixabay.com

  Den 3: SeaWorld San Diego

  Mořský svět v San Diegu kombinuje atrakce zábavního parku s představeními. Na jednom místě se můžete svézt na horské dráze, zdolat divoké peřeje a užít si show s delfíny a s kosatkami.

  Na prohlídku Sea World v San Diegu si vyhraďte celý den. Park otvírá v 10:00 ráno a v létě zavírá až v deset večer.

  Doporučuji přijet co nejdříve a na úvod vyzkoušet atrakci Skytower, která vás vynese do 98 metrů. Celé San Diego budete mít jako na dlani.

  Představení s kosatkami a delfíny neodkládejte, místa bývají rychle zabrána a byla by škoda odjet z parku bez tohoto zážitku.

  Cena za celodenní vstupné do parku SeaWorld v San Diegu začíná na $83 (1 967 Kč), všechny atrakce a představení jsou v ceně. Připlatíte-li si navíc $35829 Kč, můžete se po celý den zdarma stravovat v restauracích napříč parkem. Vstupenky kupujte přes internet, na pokladně jsou dražší.

  Plánujete-li během dvou dnů navštívit USS Midway, ZOO i SeaWorld, zakupte si dvoudenní San Diego Card za $1683 980 Kč. Ušetříte až $531 256 Kč.

  Večer se vraťte do stejného motelu jako předchozí dva dny. Zabalte si kufry a případně se vydejte na poslední procházku po San Diegu.

 4. Foto | © sarangib / Pixabay.com

  Den 4: Huntington Beach a Los Angeles

  Ráno si přivstaňte a vyrazte po dálnici I-5 směrem na sever, v Pacific Coast Highway se silnice mění ve městě Dana Point.

  Zastávku si naplánujte po 143 km a zhruba dvou hodinách jízdy v surfařském městě Huntington Beach. Podmínky pro surfování jsou zde skvělé prakticky po celý rok, za pronájem prkna zaplatíte $15355 Kč$25592 Kč za hodinu.

  Dáváte-li přednost méně aktivní zábavě, projděte se po 15,3 km dlouhé písečné pláži. Pro oběd se můžete zastavit třeba v restauraci Subway, jedna se nachází přímo před molem, které je poznávacím místem Huntington Beach. Molo je zapsáno na seznamu historických památek Kalifornie a s 560 metry patří mezi nejdelší na západním pobřeží.

  Během pikniku pod palmami průběžně v aplikaci Google Mapy sledujte aktuální zácpy v okolí Los Angeles. Nejdelší kolony se obvykle tvoří od 7:00 do 10:00 a od 15:00 do 19:00.

  V Los Angeles mohu doporučit motel Travelodge Hollywood. Nabízí parkování a wi-fi zdarma, leží kousek od slavného chodníku slávy a připomíná mi motel ze seriálu My Name Is Earl.

  V Los Angeles doporučuji pobýt alespoň 2-3 dny nad rámec tohoto itineráře. Návštěva filmového parku Universal Studios nebo Griffithovy observatoře a nedalekého nápisu Hollywood je takřka povinnost. Další tipy na výlety nabízí průvodce po Los Angeles.

 5. Foto | © sarangib / Pixabay.com

  Den 5: Venice Beach a Santa Monica Pier

  Venice Beach a přilehlá Santa Monica jsou moje oblíbená místa v okolí Los Angeles. Na rozdíl třeba od Hermosa Beach jsou více turistická a v poslední době bohužel plná bezdomovců, ale mají unikátní atmosféru.

  Písečná pláž Venice Beach přitahuje samé zajímavé lidi. Pouliční umělce přehlušují aspirující rappeři, kterým stačí podstrčit pár dolarů a odmění vás privátním koncertem. Streetballové hřiště plné hráčů, kteří se již vidí v NBA.

  Přímo na pláži leží Muscle Beach – legendární posilovna pod otevřeným nebem, ve které v 70. letech nabíral svalovou hmotu Arnold Schwarzenegger. Dnes se po Venice Beach prohání cyklisté, bruslaři i běžci.

  Vy doběhněte až k molu Santa Monica Pier. Ještě než nasednete na ruské kolo nebo do vozíku horské dráhy, zastavte se v přední části mola. Pobočku zde má restaurace Bubba Gump Shrimp Company inspirovaná známým filmem Forrest Gump. Kupodivu nejde o parazitování, za řetězcem stojí mateřská společnost distributora filmu.

  V okolí pláže je řada kvalitních (čtěte drahých) restaurací, i levnější fast-foody typu McDonalds nebo Johnny Rockets. Užijte si západ slunce a po setmění vyrazte směrem na sever. Cenově dostupné ubytování nabízí motel ve zhruba sto kilometrů vzdáleném městě Ventura.

 6. Foto | © sarangib / Pixabay.com

  Den 6: Santa Barbara a Pismo Beach

  Ráno posnídejte v motelu a vydejte se na západ do devadesátisicícového města Santa Barbara. Založili ho Španělé v roce 1782 v době, kdy ještě ovládali celé Mexiko. Všímavé návštěvníky Santa Barbara zaujme takřka jednotným architektonickým stylem.

  Dne 29. června 1925 Santa Barbaru zasáhlo ničivé zemětřesení, které zničilo historické centrum města. V rámci oprav bylo rozhodnuto, že veškeré budovy budou stavěny striktně ve stylu španělské koloniální architektury. Ráz města se změnil, ale Santa Barbara tak získala své kouzlo – kostelíky s věžičkami, farmářské trhy i odnož University of California s 24 tisíci studenty.

  V horkém letním dni vás nejlépe zchladí kalifornský řetězec zmrzlinářství McConnel’s s tradicí od roku 1949. V Santa Barbaře má několik poboček, hlavní najdete na 728 State Street. Na netradiční příchutě je užije: mátová s kousky čokolády, kardamom se zázvorem, slaný karamel, jahody v čokoládě atd.

  Odpoledne si zajeďte na pláž Pismo Beach. Myslím to doslova, parkovat se dá přímo na pláži. Pismo Beach s 7 650 obyvateli se v padesátých letech přezdívalo světové hlavní město škeblí. Na dlouhých a širokých plážích se kdysi sklízely ve velkém.

  Doby největší slávy jsou pryč, festival škeblí se přesto v Pismo Beach koná každoročně v říjnu. V jedné z půjčoven podél pláže si půjčte kajak a vyplujte si prohlédnout skály z perspektivy oceánu. Zaplatit si můžete výlet s průvodcem na single kayaku nebo double kayaku.

  Ubytovat se můžete v Motelu 6 nedaleko oceánu, parkování a wifi nabízí zdarma. Na pláž je to pár minut pěšky.

 7. Foto | © sarangib / Pixabay.com

  Den 7: Hearst Castle, vodopád McWay Falls, most Bixby Creek

  Ráno si přivstaňte, program bude výživný. První zastávku na roadtripu po Pacific Coast Highway si udělejte po necelé hodině jízdy mezi městečky Cambria a San Simeon. V místě zvaném Piedras Blancas se shlukují ohrožení rypouši. Pokud vám rypouš severní nic neříká, představte si tuleně. Celoročně jich zde přežívají desítky, za prohlídku se neplatí. Počítejte s 20-30 minutami.

  Hlavním bodem programu je národní historická památka Hearstův hrad, který nechal v roce 1919 postavit magnát William Randolph Hearst. Dvojnásobný člen Sněmovny reprezentantů za Demokraty a neúspěšný kandidát na starostu New Yorku zbohatl vydáváním novin San Francisco Examiner, New York Morning Journal nebo bulvárním New York Daily Mirror.

  Honosný Hearst Castle má rozlohu 51 hektarů a tvoří ho 165 místností. Jenom ložnic je 56 a koupelen dokonce 61. Nechybí tenisové kurty, vlastní kino, největší soukromá ZOO na světě a privátní letiště, dominantou je venkovní bazén Neptune Pool s rozlohou 155 metrů čtverečních.

  Hearstův hrad je denně přístupný veřejnosti, absolvovat můžete sedm různých prohlídkových okruhů. Základní Grand Rooms Tour trvá jednu hodinu, cena vstupenky pro dospělého je $30 (711 Kč). Parkovacích míst u návštěvnického centra Hearst Castle je dostatek, doporučuji přijet časně ráno. Brány hradu se otvírají v 9:00, důkladná prohlídka zabere až čtyři hodiny.

  Po prohlídce pokračujte v jízdě 86 km, další zastávkou je snadno přehlédnutelný vodopád McWay Falls před městečkem Big Sur. Sledujte cedule a zaparkujte buď zdarma na okraji silnice, nebo na parkovišti v Julia Pfeiffer State Park za $10237 Kč. Vodopád vysoký 24 metrů je spolu s Alamere Falls jediný v Kalifornii, který ústí přímo do oceánu. Z parkoviště k vyhlídce na vodopád dojdete během 5-10 minut.

  Hlad zaženete o 13 km dále na sever v podniku Nepenthe Restaurant s výhledem na oceán. Restaurace v těsné blízkosti Cabrillo Highway funguje již od roku 1949, čtenářka Veronika doporučuje vyzkoušet burger. Za jídlo zaplatíte kolem $501 185 Kč$601 422 Kč včetně nápoje.

  Skvělé fotky na Instagram pořídíte o kousek dále na Pfeiffer Beach, příroda vám usnadní práci s nastavováním filtrů. Zásluhou manganového granátu ze skal v okolí je písek na pláži zbarven do fialova. Auto můžete zaparkovat u dálnice a projít se asi 3,5 km, nebo zdolat úzkou příjezdovou cestu k pláži a za parkování zaplatit $15355 Kč. Místo plavek raději obujte pevnou obuv.

  Pětaosmdesát metrů vysoký most Bixby Creek Bridge patří mezi nejfotogeničtější místa na Pacific Coast Highway, vidět ho můžete na úvodní fotce k tomuto článku. Most byl otevřen již v roce 1932, zaparkovat můžete u nedaleké vyhlídky Castle Rock Viewpoint. Krátká zastávka vám zabere maximálně 15-20 minut.

  V horách kolem Big Sur žil jeden z nejznámějších beatnických spisovatelů Jack Kerouac. Do regionu je situován děj jeho autobiografického románu Big Sur z roku 1962.

  Do motelu v Monterey s parkováním zdarma je to jen necelá půlhodinka jízdy.

 8. Foto | © sarangib / Pixabay.com

  Den 8: Akvárium v Monterey, 17-Mile Drive, Santa Cruz

  Ráno spánek neprotahujte, Monterey Bay Aquarium otvírá své brány již v 10:00. Jedno z nejpopulárnějších akvárií v Kalifornii leží od roku 1984 v bývalé konzervárně sardinek. Díky přístupu k čerstvé oceánské vodě se může chlubit 35 000 živočichy 620 různých druhů.

  Prohlídka akvária vám zabere dobré tři hodiny. Exponáty zahrnují žraloky, medúzy, vydry nebo chaluhy. Oceanárium v Monterey je jedním z mála na světě, jež vystavuje ohrožené tuňáky žlutoploutvé a modroploutvé. Vstupenky kupte přes internet, cena za dospělého je $65 (1 540 Kč), za studenta do 17 let $50 (1 185 Kč) a za děti od 3 do 12 let $45 (1 066 Kč).

  Monterey byl pro změnu domovem nositele Pulitzerovy ceny a Nobelovy ceny za literaturu Johna Steinbecka. Děj jeho románu Na plechárně (v originále Cannery Row) se odehrává právě v místech, kde nyní leží akvárium a vypráví příhody obyvatel Monterey za dob Velké hospodářské krize.

  Po obědě sedněte do auta a vyrazte na projížďku po 17-Mile Drive. Soukromá vyhlídková silnice vede po pobřeží až k známé pláži Pebble Beach a nabízí několik zastávek.

  Hezký výhled na Pacifik je z 244 metrů vysokého kopce Huckleberry Hill, procházku přímo u oceánu nabízí dřevěný chodník na Spanish Bay Beach. Milovníci golfu možná znají zdejší 18. jamku s nádherným výhledem – pro zajímavost – jako 19. jamka se označuje přilehlá hospůdka The Tap Room.

  Největší atrakcí na 17-Mile Drive je The Lone Cypress, jeden z nejznámějších stromů Ameriky. Osamělý cypřiš roste na skalním útesu přes 250 let. Za projížďku se platí $12 (284 Kč), zabere vám 2-3 hodiny.

  Těsně za koncem 17 Mile Drive je nákupní středisko Del Monte se supermarketem, Starbucksem, Chipotle Mexican Grill a dalšími restauracemi. Můžete zde doplnit energii před hodinou jízdy, která vás bude dělit od pobřežního města Santa Cruz.

  Dominantou Santa Cruz je dřevěná promenáda s lunaparkem. Vstup je zdarma, za každou atrakci se platí $5118 Kč$10237 Kč, vybrané letní večery jsou atrakce za dolar. Lunapark na místě funguje nepřetržitě od roku 1907, dřevěná horská dráha Giant Dipper z roku 1924 je jednou z nejstarších v USA. Santa Cruz Beach Boardwalk v létě zavírá až ve 23:00, několikrát do týdne můžete navštívit bezplatný koncert nebo bezplatné kino.

  Motel Americas Best Value Inn nabízí parkování zdarma, k promenádě je to pěšky necelých 10 minut. Stejně daleko jsou od motelu vzdáleny desítky kaváren, restaurací a levnějších fast-foodů.

 9. Foto | © sarangib / Pixabay.com

  Den 9: San Francisco, Muir Beach Overlook, Glass Beach

  V Santa Cruz se ráno můžete zdržet, do San Francisca je to po Pacific Coast Highway jen 125 km a tedy necelé dvě hodiny jízdy.

  Navštívit můžete třeba Muzeum surfingu sídlící v majáku na Lighthouse Point. Dokumentuje historii surfu ve státě již od roku 1885, kdy ho obyvatelům Kalifornie představili Havajané.

  Pár kilometrů severně od Santa Cruz leží známá past na turisty Mystery Spot. Prezentuje se jako místo, kde neplatí fyzikální zákony a lidé levitují. Kouzlo spočívá v několika pokroucených chatkách a lavičkách. Vstupné za osobu je $10 (237 Kč), za parkování se platí dalších $5 (118 Kč).

  V San Franciscu jeden den nestačí. Prohlédněte si Alcatraz, světoznámý most Golden Gate Bridge, projeďte se tramvají a po Vermont Street. Fotky z nejzakroucenější ulice světa jste určitě viděli. Hotely v San Franciscu jsou drahé, z osobních zkušeností doporučuji dát přednost Airbnb.

 10. Program na další dny

  Plánujete-li ze San Francisca pokračovat dále na sever, prohlédněte si naše tipy na výlety po USA. Na závěr pro vás mám tři netradiční tipy:

  Muir Beach Overlook

  Vyhlídku na oceán dělí od San Francisca půlhodina jízdy po Pacific Coast Highway. Bezplatné parkoviště se nachází kousek od vyhlídky. (Mapa)

  Skleněná pláž Glass Beach

  Pláž ve městě Fort Bragg a poblíž Pacific Coast Highway je světový unikát, tvoří ji statisíce skleněných kamínků. Počátkem 20. století zde vznikla skládka, na kterou se bezostyšně odhazovaly mimo jiné skleněné lahve. Příroda za sto let vytvořila jedinečné dílo. Skleněná pláž Glass Beach leží na území státního parku MacKerricher, kamínky je zakázáno odvážet. (Mapa)

  Drive-Thru Tree Park

  Atrakce leží 100 km severně od Glass Beach, návštěva se vyplatí, když budete mít cestu kolem. Za $15 (355 Kč) můžete navštívit park a projet největší zdejší atrakcí, 96 metrů vysokým stromem. Podobný strom je také v Sekvojském národním parku. (Web, Mapa)

Diskuze k článku (45)

Avatar uživatele

Tak jsem dal Pacific Coast Highway polibek smrti. :-(

Krátce poté, co jsem začal tento článek připravovat, zasáhly Kalifornii ničivé bouře. V důsledku nich je Pacific Coast Highway mezi Ragged Point a městečkem Cambria uzavřena. Most Pfeiffer Canyon Bridge u Big Sur silné deště poškodily natolik, že popraskal.

Již se pracuje na opravě, ale ta může trvat až jeden rok.

Odpovědět

Route 1 (PCH) SF – LA neprůjezdná (část), Military Vehicle Technology Foundation rozprodaná. I mě plány nevychází, jak bych si přál.

Odpovědět
M

Cestou mezi San Diegem a Los Angeles doporučit Water World a vynechat Universal Studios nebo Six Flags by mi přišlo jako velký omyl.

Samozřejmě, co člověk, to jiný vkus. Ale pokud mám rád zvířata, tak spíš snad tu jejich Zoo. … Pokud pak chci rodinnou zábavu, tak Universal Studios, pokud chci adrenalin, tak Six Flags. A nebo jestli si to pamatuju správně, u Six Flags je “přes cestu” dokonce i něco ala “vodní Six Flags”.

Stejně tak rozpočet 60tisíc na osobu na 9 dní je trochu úlet, který cestovatele odradí :) … Za tuto cenu jsme ve 2 absolvovali 3 týdenní roadtrip po západním pobřeží (viz moje komentáře u toho článku). A to jsme rozhodně nešetřili :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martin Kašpar: Ahoj Martine,

určitě jsem nechtěl Universal Studios vynechat, jen jsem to v článku špatně formuloval. Myšlenka byla taková, že čtenář zůstane v Los Angeles více dní, než kolik je zmíněno v článku. A navštíví třeba právě Universal Studios.

60 000 Kč mi jako úlet nepřijde, je to horní hranice. Pravda, již tak štědrá kalkulace mně vyšla méně a částku jsem nadsadil. Upravím to. Mne 14 dní na západním pobřeží před časem vyšlo na 55 000 Kč, na atrakcích jsem taky nešetřil.

Odpovědět

@Petr Novák: Dovolim si nekolik doplneni/tipu:
1) Show s kosatkami uz je zrusena. Na leto 2017 se pripravuje jeji nastupce, nelze ale cekat neco, jako to byvalo. Momentalne jsou kosatky prezentovany nekolikrat denne cca na 15 minut.
2) Misto Huntington Beach bych za sebe doporucil spise Dana Point (vyhlidka nad pristavem) a Laguna Beach (preci jen to neni jen nekonecny pas pisku. Prestoze mekkou surfaru je Huntington Beach, tak vetsi vlny byvaji na jihu Laguna Beach – Aliso Beach). Navic Laguna Beach je rozhodne vice dovolenkove mesto nez Huntingon Beach.
Cesta po PSH az do LA zabere cely den, zastavky planovat s ohledem na cas a ze San Diega vyrazit hodne brzy kvuli huste ranni doprave.
3) V Long Beach doporucuji opustit PSH (skrz Long Beach az do Torrance je to asi nejosklivejsi cast) a odbocit na 2nd St., dale Livinston Dr., Ocean Blvd a Shoreline Dr. (mozna zastavka v Shoreline Village s vyhledem na Queen Marry, majak a downtown). Dale most nad pristavem (stavi se tu novy, vyrazne vyssi most) a na jeho konci doleva na Gaffey St. Temer na jejim konci doporucuji Angels Gate Park, pripadne cca 200 m pred nim vyhlidka na pristav a Long Beach. Odtud zpet na 25th St a po ni nahoru, stale “rovne” az opet na PSH v Torrance/Redondo Beach (hezke vyhledy).
4) Osobne bych vynechal Venice Beach, povazuji za prijemnejsi prochazku po Strandu v Hermosa Beach nebo v Mahattan Beach. Ale chapu, ze chce kazdy Venice videt – za mne zklamani a dira.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mesi: Mesi, díky moc za doplnění. Vážím si toho! :-)

Odpovědět

Minout na Big Sur restauraci v Nepenthe s výhledem na oceán a jejích božskými burgry by byla chyba. Stejně jako fakt, že Monterey je domovem Johna Steinbecka, a speciálně zde se odehrává děj románu Na Plechárně. Obzvlášť, když na tom má Monterey postavený turistický byznys.

Odpovědět

@Petr Novák: Je tedy fakt, že dvojnásobek Vašeho rozpočtu nám v pohodě stačil na 46 dní cesty Chicago – Las Vegas – San Francisco – Los Angeles – Memphis – Chicago, a to jsme se rozhodně nijak neomezovali.

Odpovědět

@Veronika: Ahoj Verčo, díky za tipy. Doplním je do článku. Těch 50 000 Kč je částka někde u té horní hranice, záleží na programu. Třeba vstupné do zábavních parků částku dost navyšuje. :-)

Odpovědět

Ahoj, chystáme se 2.5. až 14.5. do San Franciska a zrovna jsme si vybrali trip po PCH do Los Angeles, má to tedy cenu nebo máme vybrat jinou trasu? Děkuji

Odpovědět

@Standa:
Viděl bych to asi takhle. SF – Monterey, pak na 101 a podle chuti někde za Paso Robles zpět na PCH.
S úsekem mezi Big Sur a RAgged Point bych nepočítal.

Samozřejmě s přihlédnutím k případným dalším aktuálním objížďkám, momentálně hlavně na sever od GGB (ale to je mimo vaši trasu). Můžete také jet za Monterey kam to půjde, a pak se vrátit, pokud v daném úseku je něco, co chcete navštívit. Na druhé straně stejně, sjet dolů po 46 a kus se vrátit.

Odpovědět

Díky moc, stále plánujeme, takže každá rada a tip je super. Chceme toho navštívit mnoho, ale uvidíme jak s časem a kde se seknem. Chceme si půjčit auto už po netu a na letišti vyzvednout. Co kdyby nás potkal problém po cestě. Např. v Nevadské poušti a auto nejelo, přijedou pro nás a půjčí nám náhradní? Děkuji za odpověď

Odpovědět

@Standa:
Toho jsem se taky obával, ale je to zbytečné.
Ty auta jsou všechny prakticky nové, tak snad nějaká samovolná vada či porucha nehrozí, první co jsme si půjčovali u Advantage mělo najeto jen 1000mil, druuhé u Dollar asi jen 7mil…smrdělo naprostou novotou a třetí mělo asi 2500mil.
V papírech co ti dají je číslo na asistenční službu, které stačí zavolat je to. Čísla jsou i nalepená na sklech vozu…takže stačí mít připravený telefon.

Odpovědět

@Petr Novák: To nejsou dobré zprávy.. my kvůli PCH (konkrétně úsek San Francisco – L.A.) překopali půl itineráře, abychom nepřišli o ty dechberoucí vyhlídky .. :-( No, ještě, že není zatím zavřená celá.. :-). Chtěla jsem se ještě zeptat na počasí v Californii v červenci, letíme na 3 týdny a být to Evropa, tak sbalím plavky, šortky a hotovo :-), ale jsem hodně zimomřivý jedinec a někde jsem četla, že v L.A. na pobřeží fouká silný vítr i v létě a že v San Franciscu je to i v červenci večer na bundu. Podělí se se mnou, prosím, někdo o zkušenost, ať netáhnu zbytečné hadry (přeci jen 23kg kufr na tři týdny je tak tak :-). Děkuji

Odpovědět

@Renata:
Nic s sebou netahej, kup to na místě. Buď někde v outletu nebo koukej po Ross, to je takový levnější výprodej. Některé kousky můžou mít lehčí vady, taková partiovka. Já tam kdysi koupil černé Replayky za 7.99,- z původních 100,-. :-)
Voda kolem SF je i v létě studená, dost plavců má radši neoprén. Jinak je tam teplo, ale vítr, hlavně u vody a na kopcích. Kraťasy, tričko a do batůžku větrovku, mikinu. Byl jsem kousek od SF skoro rok a jezdil tam o víkendy.
Jak v LA nevím, tam se chystáme v prosinci. Ale v létě tam bude určitě o něco lépe než v SF, je to přece jen jižněji.
Jinak doporučuji mazat se, i když to nevypadá na slunečný den.

PS: Kdyby vám to časově vyšlo, tak doporučuji D J´s Bistro v Concordu, každé pondělí zavřeno. Super kuchyně. Jinak v SF Cafe Prague. Dejte sem pak případně vaše hodnocení.

Odpovědět

@Renata: @Franta: Ross, TJ Maxx, Marshalls a Macy’s (tam koukat po cervenych cedulich velikosti A4 s vyprodeji – byvaji soucasti kazdeho oddilu s urcitou znackou)

Odpovědět

@Franta: @Mesi:
Děkuji moc za tipy, i když na nákupy bych raději nespoléhala, do NY jsem jela téměř s prázdným kufrem s tím, že si tam toho spoustu nakoupím a i když v Century 21, TJ Maxx a Marshalls jsem byla několikrát ( v Century jsem strávila asi nejvíc času :-), tak jsem byla ráda, že jsem si odvezla jedno tričko,kabát a sluneční brýle.. ne, že bych byla tak vybíravá, ale mám velikost XS a skoro nic v ní neměli, většinou M-XL všechno.. :-/ Zato přítel si tam nakoupil, že nemohl dopnout kufr! :-// :-) Ale Ross zkusím, to neznám. :-)
Jinak Mesi si mě potěšil, že je pro Tebe Venice díra, my rozhodovali mezi Airbnb ve Venice nebo v Malibu a nakonec jsme zvolili Malibu, tak snad nebudem litovat :-) Zeptala bych se ještě na doporučení na nej pláže v Malibu/L.A., ale to už mě asi autor článku vykáže, že se to netýká daného tématu. :-)

Odpovědět

Renata : moje manželka(tehdy ještě přítelkyně) nakupovala oblečení v dětským :-) .Než našla rifle bez Disney motivu nebo bez kytiček tak jsem prolez obchod desetkrat.

Odpovědět

Renata: doporučuji Hollister nebo Abercrombie tam tyhle velikosti maji

Odpovědět

@Renata: Nevykáže, kdo se chce podělit o své tipy, ať píše. Čím víc rad a zkušeností, tím lépe. :-)

Odpovědět

@Renata:
Z mojí zkušenosti je to přes den v pohodě, prostě léto, až s šestou hodinou večerní mi začal vadit studený vítr. Delší kalhoty a větrovka/mikina to vyřeší. Nic hrozného. Jinak moře je tam i v červenci docela dost studené. Opalovací krém použij, i když je zataženo.

Odpovědět

@Renata: Pokud mate ubytovani jen na prespani a budete vyrazet na vylety, tak je Malibu OK. Pokud Chcete navecer nekam zajit, posedet, atd., tak turiste vyhledavaji Santa Moniku, ale tam se vecer neda skoro projit. Klidna mesta jsou Manhattan Beach, Hermosa Beach a Redondo Beach (cast pokracujici jizne od Hermosy). V okoli pieru restaurace, bary, mezi piery promenada podel plaze.
Co se tyka plazi, tak ty jsou podel celeho LA County temer stejne. Siroka pisecna plaz lemovana promenadou. V Malibu je uzsi a mezi silnici a plazi jsou vetsinou balvany, Malibu je hodne dlouhe mesto, takze se to strida i s velkymi plazemi. Od Santa Moniky az do South Bay je to jedna siroka plaz, prerusena pouze pristavem v Marina Del Rey. Ja mam v LA County nejradeji Torrance Beach.

Odpovědět

@Renata: Pocasi v cervenci byva OK. Nejtepleji byva srpen, zari. V cervnu, i kdyz uz je teplo, tak byva pod mrakem. Voda nikdy neni jako Stredozemni more, ale v lete to neni hrozne a i diky vlnam tam clovek v pohode vleze.

Odpovědět

@Jarda: @Renata: TJ Maxx, Marshall’s a Ross jsou klasicke prohrabavani raminek – jedine razeni byva podle typu obleceni a velikosti – pokud clovek chce najit, tak za chvili boli ruce. V Macy’s maji taky tyhle prohrabavaci stojany, ale mimo to u kazde znacky (nebo max dvou az tri znacek) stojany primo s temito znackami. Pokud jde o to, mit neco – cokoli na sebe za 5 dolaru, sezene se. Pokud se hleda konkretni znacka a “pekny” kousek, tak se nemusi najit nic (hlavne v te spravne velikosti) – Nejvetsi slevy a i nejvetsi vyber je vzdy pred nejakym svatkem.
Osobne jsem nejlepsi veci koupil vzdy v Macy’s (i ty se ale lisi podle lokace – nejlepsi je v Manhattan Beach)
Abercrombie, Hollister a dalsi znackove prodejny mivaji vsechny velikosti, ale myslim, ze v tomhle vlakne slo predevsim o cenu.

Odpovědět

Moc děkujeme webu za pomoc při plánování našeho tripu po západě USA. Vrátili jsme se v pátek 28.4. Parky, města, svatba vše po vlastní ose za 18 dní. Praktické info z tohoto webu je k nezaplacení. No a čerstvá zpráva z PCH, kterou jsme chtěli projet ze SF až do Venice Beach. Bohužel těsně za Big Sur vás pošlou zpět na klasickou dálnici…a nevím jak dlouho to ještě potrvá. Deště byly asi opravdu vydatné. Jinak vše v naprosté pohodě fungovalo. Debetní karty vydávejte za kreditní, i v autopůjčovně s tím nemají problém (Hertz), akorát po nás chtěli vidět zpáteční letenky – nějaké dvoufázové ověření či co. A rádi vám “nacpou” další připojištění na bůhvíco. Tak bacha co podepisujete, my dopláceli zbytečně asi 250 dolarů, protože jsem si hrál na machra a dělal,že rozumím všemu. :-( A co se týká jídla, tak dá se najíst cca od 7 dolarů za menu ve fastfoodu. Pod tuto částku snad jen na benzínce hot dogy nebo sandwiche. Takže 3x denně jídlo – snídaně nepočítám, protože v motelech to je dost často jen popadni muffin a kafe a jdi. :) Tak mi to vychází na 21 dolarů na den minimálně. Ale za chvíli vám bude z těch burgrů a baget a hranolek špatně. Doporučuju počítat 30-35 dolarů na den na jídlo. Steaky nebo jiné typy zahraničních kuchyní okolo 15 USD a výše. Bez daně a dýška. :) No a nakonec jedno doporučení pokud jste milovníci módy a hezkých značkových oblečků, udělejte si aspoň na pár hodin čas a zajeďte do Camarilla Premium Outlets, nebo jiného outletu těchto řetězců po celých USA. Ceny a výběr jsou nepředstavitelné. :-)

Odpovědět

O tom mostu u Big Sur se tu psalo. Je podemletý (nebo co) jeden pilíř a oprava bude prý trvat minimálně 10 měsíců. Premium Outlets také doporučuji, navštíveny v Napa, Vacaville (oba několikrát) a Birch Run a spokojenost.

Odpovědět

@Franta:

Jestli to tedy dobře chápu, tak ze San Francisca se k mostu Bixby se ještě dostanu…a do Big Sur také?

Odpovědět

@Klára: Ahoj Kláro, směrem od San Francisca se k Bixby Bridge a do Big Sur dostaneš bez problémů. V případě cesty z Los Angeles bys musela jet objížďkou.

Odpovědět

@Klára:
Stále platí info z příspěvku výše. V aktuálních objížďkách na trase SF – LA je uzávěra od Limekiln Creek Bridge asi půl míle na jih a mezi Gordou a Ragged Point.

Odpovědět

Tady je vidět důvod té nové uzavírky mezi Gordou a Ragged Point. Uklidit to, sanovat a zabezpečit svah zabere dost času.

Odpovědět

Chápu-li to správně, tak pokud pojedu z Monterey do Santa Barbary a budu chtít vidět Big Sur a Bixby Bridge, dostanu se sice tam, ale pro pokračování do SB pak musím zpět přes Monterey na dálnici 101? :-(

Odpovědět

@Renata:
Ano, přesně tak. Projet se to dá cca takhle. Samozřejmě je třeba brát v potaz aktuální uzavírky.

Odpovědět

Ona je PCH zavřená na více úsecích nebo ne? Projížděl jsem několik zdrojů a každej říká něco trochu jinýho. Každopádně jsem z toho pochopil, že z Monterey by se mělo dát dojet někam zhruba k Pfeiffer Beach (tzn. třeba Brixby Creek Bridge by měl bejt ok), ale třeba k McWay Falls už se člověk nedostane … pokud se mýlím, uvítám správné info :)

Chtěl bych se ale zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s pozorováním velryb u Monterey. Jezdí tam několik společností, nemáte někdo nějaký tipy a zkušenosti? Nás asi nejvíc zaujalo https://montereywhalewatching.com, protože na 8 / 12-hodinovou vyjížďku na oceán zkrátka nebude dostatek peněz, tohle je kratší (cca 3,5 hodiny) a tím pádem pro nás finančně přijatelnější. Uvitám jakoukoliv zkušenost nebo radu (budeme tam na přelomu září / říjen). Díky moc.

Odpovědět

A omlouvám se za první odstavec, aktualizace jsem četl nahoře místo dole a proto jsem neviděl nejnovější příspěvky, takže pardon!

Odpovědět

@jirka:
Byli jsme ted v cervnu, spali jsme primo v hostelu u majaku a rikali nám, ze je mozne sledovat velryby primo ze brehu od hostelu – mají tam dokonce mapky s místy, kde je mozné velryby pozorovat, zarucit ale nemohou …:)

Odpovědět

@Petra:
Dobrý den Petro, prosím Vás o název toho motelu u majáku. Děkuji. Petr

Odpovědět

Dalsi uzavirka na PSH. Kvuli sesuvu pudy behem uterniho deste je uzavrena CA1 mezi Venturou a Santa Barbarou. Cast bude otevrena dnes o pulnoci mistniho casu, cast zitra, ale nektere casti zustanou uzavrene az do brezna.

Odpovědět

Aktualizace
Na trase mezi SF a LA byl odstraněn velký sesuv jižně od “osady” Gorda. Jupííííí.
Ale neradujte se moc.
Paul’s Slide je doprava řízena kyvadlově, kvůli stále probíhajícím pracem.
A nakonec to “nej”.
V okolí Soda Springs Trailhead mezi Scenic View a Salmon Creek Falls stále trvají odklízecí práce a silnice je proto i nadále uzavřená. Předpoklad je do 30.9. 2018.

Takže ani letos (do podzimu) nepůjde trasa SF LA projet celá bez objížďky.

Další uzavírka a několik omezení je severně od GGB, v okresech Marin a Sonoma.

Odpovědět

@Franta: Díky Franto za aktuální informace, byť nejsou zcela pozitivní. :-)

Odpovědět

Tak PCH by na trase SF LA měla být opět průjezdná po celé délce. Jen některé úseky mají omezení v podobě kyvadlového provozu.

Odpovědět

Zdravim z USA, máme v plánu vyrazit po pacific coast highway z LA do SF. Google mapy ukazuji uzávirku u Big Sur, ale na us webu jsem se dovezla, ze je opět otevřená. Nemáte někdo prosím čerstvé info?

Odpovědět

@Andrea:
Mě to ve směru SF – LA ukazuje problém u Grimes Point Scenic Overlook a ve směru LA – SF u Coast Gallery & Cafe. Přitom to ale drží trasu po pobřeží, takže je možné, že je to jen něco aktuálního, jestli třeba v tomhle úseku nepracují přes noc.

Odpovědět

@Andrea: My keď sme boli v JUL v SF, tak akurát bola správa v TV, že pobrežnú cestu už otvorili. Takže by som veril webu národného parku. A otvorili ju 2 dni potom, čo sme ju obišli

Odpovědět

Tak to máme zase neprůjezdné. Teď to ale není taková tragédie jako v době, kdy se mohlo cestovat normálně.
https://twitter.com/i/status/1355279963931303939
https://twitter.com/i/status/1355705734462205953
https://twitter.com/i/status/1355924327334600706

Info pro celou PCH:
SR 1
[IN THE SOUTHERN CALIFORNIA AREA]
NO TRAFFIC RESTRICTIONS ARE REPORTED FOR THIS AREA.

[IN THE CENTRAL CALIFORNIA AREA]
IS CLOSED FROM RAGGED POINT INN /IN RAGGED POINT/ (SAN LUIS OBISPO CO) TO 4.4 MI SOUTH OF BIG SUR /AT FULLER’S POINT/ (MONTEREY CO) DUE TO ADVERSE WEATHER – MOTORISTS ARE ADVISED TO USE AN ALTERNATE ROUTE

1-WAY CONTROLLED TRAFFIC AT VARIOUS LOCATIONS FROM 4.4 MI SOUTH OF BIG SUR /AT FULLER’S POINT/ TO 4.7 MI NORTH OF BIG SUR /AT COAST RD/ (MONTEREY CO) FROM 0800 HRS TO 1600 HRS MONDAY THRU FRIDAY THRU 2/5/21 – DUE TO CONSTRUCTION

1-WAY CONTROLLED TRAFFIC AT VARIOUS LOCATIONS FROM 4.7 MI NORTH OF BIG SUR /AT COAST RD/ TO 2.8 MI SOUTH OF MONTEREY /AT CARMEL VALLEY RD/ (MONTEREY CO) FROM 0700 HRS TO 1500 HRS MONDAY THRU FRIDAY THRU 2/5/21 – DUE TO CONSTRUCTION

1-WAY CONTROLLED TRAFFIC AT VARIOUS LOCATIONS FROM MCCURDY TRAIL CROSSING /IN WOODVILLE/ TO 2.4 MI NORTH OF WOODVILLE /AT RANDALL TRAIL/ (MARIN CO) FROM 0800 HRS TO 1600 HRS MONDAY THRU FRIDAY THRU 2/5/21 – DUE TO TREE WORK

1-WAY CONTROLLED TRAFFIC AT VARIOUS LOCATIONS FROM 5 MI NORTH OF JENNER /AT MEYERS GRADE RD/ TO 6.8 MI NORTH OF JENNER (SONOMA CO) 24 HRS A DAY THRU 2359 HRS ON 4/30/31 – DUE TO EMERGENCY REPAIRS

[IN THE NORTHERN CALIFORNIA AREA]
NO TRAFFIC RESTRICTIONS ARE REPORTED FOR THIS AREA.

Odpovědět

Letos plánujeme PCH a zde je aktuální stav, vypadá to na smolíka.

[IN THE SOUTHERN CALIFORNIA AREA]
NO TRAFFIC RESTRICTIONS ARE REPORTED FOR THIS AREA.

[IN THE CENTRAL CALIFORNIA AREA]
IS CLOSED FROM 1.6 MI NORTH OF THE JCT OF SR 135 /AT SOLOMAN RD/ TO 7 MI NORTH OF THE JCT OF SR 135 /AT BLACK RD/ (SANTA BARBARA CO) – DUE TO FLOODING – MOTORISTS ARE ADVISED TO USE AN ALTERNATE ROUTE

IS CLOSED TO NORTHBOUND TRAFFIC FROM MORRO BAY BLVD TO THE JCT OF SR 41 /IN MORRO BAY/ (SAN LUIS OBISPO CO) – DUE TO FLOODING – MOTORISTS ARE ADVISED TO USE AN ALTERNATE ROUTE

IS CLOSED FROM RAGGED POINT (SAN LUIS OBISPO CO) TO 4.3 MI SOUTH OF BIG SUR (MONTEREY CO) – DUE TO ROCK SLIDES – MOTORISTS ARE ADVISED TO USE AN ALTERNATE ROUTE

1-WAY CONTROLLED TRAFFIC NORTHBOUND AT VARIOUS LOCATIONS FROM 13.1 MI NORTH OF LAS CRUCES /AT JAMALA RD/ (SANTA BARBARA CO) – DUE TO WASHOUT

1-WAY CONTROLLED TRAFFIC AT VARIOUS LOCATIONS FROM 1.6 MI SOUTH TO 0.9 MI SOUTH OF NOTLEYS LANDING /AT GARRAPATA CREEK BRIDGE/ (MONTEREY CO) 24 HRS A DAY THROUGH 1600 HRS ON 8/31/23 – DUE TO CONSTRUCTION

1-WAY CONTROLLED TRAFFIC AT VARIOUS LOCATIONS FROM 2.6 MI SOUTH TO 2 MI SOUTH OF BIG SUR (MONTEREY CO) 24 HRS A DAY 7 DAYS A WEEK THRU 1145 HRS ON 3/31/23 – DUE TO CONSTRUCTION

1-WAY CONTROLLED TRAFFIC AT VARIOUS LOCATIONS FROM 0.2 MI NORTH OF THE SANTA CRUZ/SAN MATEO CO LINE TO PESCADERO CREEK /IN PESCADERO/ (SAN MATEO CO) 24 HRS A DAY 7 DAYS A WEEK – DUE TO EMERGENCY MAINTENANCE

1-WAY CONTROLLED TRAFFIC 5.6 MI NORTH OF POINT REYES /AT ELLIS CREEK/ (MARIN CO) 24 HRS A DAY 7 DAYS A WEEK THRU 1830 HRS ON 8/16/23 – DUE TO CONSTRUCTION

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA