America the Beautiful Pass – vstupné do národních parků USA

Petr Novák

Plánujete-li v USA procestovat několik národních parků během 12 měsíců, mám pro vás skvělý tip, díky kterému ušetříte desítky dolarů na vstupném. America the Beautiful – Annual Pass je roční permanentní vstupenka do více než 2 000 národních parků, přírodních rezervací a rekreačních oblastí. Jednou za ni zaplatíte $80 (1 895 Kč), a pak už můžete navštívit libovolný počet míst bez dalšího placení.

America the Beautiful Pass – vstupné do národních parků USA | © Petr Novák

 1. Obsah článku
  1. Jak funguje America the Beautiful Pass
  2. Kde všude platí America the Beautiful Annual Pass
  3. Cena pasu America the Beautiful 2024
  4. Prodám/koupím pas America The Beautiful
  5. Nejčastější dotazy

  Jak funguje America the Beautiful Pass

  America the Beautiful Annual Pass je v podstatě permanentka umožňující neomezenou návštěvu parků a dalších míst. Platnost pasu je 12 měsíců od měsíce, ve kterém jste si permanentku koupili.

  Cestovat na jeden průkaz může celá posádka auta. Pokud se v parku platí vstupné za osobu (a nikoliv za auto), mohou pas spolu s majitelem využít další tři osoby ve věku 16 let a starší. Mladší osoby mají vstup zdarma. V praxi se často na limit tří osob nehledí a na pas může do parku vstoupit celá posádka vozu.

  Při vjezdu do parku se kromě pasu ukazuje ještě cestovní pas nebo řidičák.

  Při koupi America the Beatiful Passu získáte plastovou kartičku – pas, informační brožurku a visačku do auta (hangtag). Ta slouží k identifikaci a je třeba ji umístit na viditelné místo za předním oknem. Na kartičce je kolonka, do které se fixou napíše jméno držitele. Od 1. ledna 2024 je na ní místo na jeden podpis, do konce roku 2023 se na kartičku vešly dva podpisy.

  Roční permanentka America the Beautiful Annual Pass kryje pouze vstupy do národních parků. Za parkování, kempování, rezervaci času vstupu nebo půjčení lodiček se platí zvlášť.

 2. America the Beautiful Pass – vstupné do národních parků USA

  Kde všude platí America the Beautiful Annual Pass

  Roční vstupné platí v národních parcích (zobrazeny jsou také na mapě výše) a ve více než 2 000 národních lesích, přírodních rezervacích, deštných pralesích nebo pouštních a rekreačních oblastech. Národní rovná se federální. America The Beautiful neplatí v parcích zřizovaných státem (např. Hearst Castle nebo Niagara Falls State Park).

  S America the Beautiful Pass samozřejmě můžete navštívit třeba národní parky Grand Canyon, Yellowstone, Yosemite nebo Death Valley. Plánujete-li navštívit tři až čtyři národní parky, American the Beautiful se vyplatí, neboť cena pasu bude nižší než součet cen vstupného.

  Na oficiálním webu Recreation.gov najdete seznam všech míst, kde můžete Annual Pass využít.

 3. Cena pasu America the Beautiful 2024

  V roce 2024 se America the Beautiful – Annual Pass prodává za $80 (1 895 Kč).

  V prodeji jsou také celoroční pasy pro seniory ve věku od 62 let, nicméně ty si mohou koupit pouze Američani a osoby s trvalým pobytem v USA.

  Pokud již jste v USA, nebo v Kanadě, můžete si pas koupit přes internet. Objednávka mimo tyto dvě země je natolik komplikovaná, že se pas vyplatí koupit až na místě. Prodávají ho v informačním centru každého národního parku, kde obvykle lze platit kartou.

 4. Prodám/koupím pas America The Beautiful

  Na plastové kartičce America the Beautiful zakoupené do konce roku 2023 byl prostor pro dvě jména. Někteří lidé si koupili nový pas, použili ho a následně ho prodali. Bylo to proti pravidlům a Správa národních parků tak přicházela o peníze, nicméně návštěvníkům to procházelo.

  Od roku 2024 je tak na kartičce místo pouze pro jeden podpis. Toto opatření mělo zřejmě zamezit obchodování s pasem America the Beautiful.

  V diskuzi pod tímto článkem se objevují nabídky na prodej, nebo koupi kartičky. Komentáře zde toleruji. Pokud chcete přidat inzerát třeba na nevyužitý Annual the Beautiful Pass, nezapomeňte uvést kontaktní údaje. Pokud budete chtít inzerát po úspěšném obchodu smazat, stačí napsat komentář se stejnou e-mailovou adresou.

 5. Nejčastější dotazy

  Vyplatí se koupit America the Beautiful Annual Pass?

  Pokud plánujete během 12 po sobě jdoucích měsíců navštívit alespoň 3-4 národní parky USA, národní památky lesy nebo další zahrnutá místa, nejspíše se to vyplatí.

  Přesná výše úspory se odvíjí od toho, jaká místa navštívíte. V některých národních parcích se za vstup neplatí vůbec, jinde je naopak vstupné poměrně vysoké.

  Kde mohu koupit America the Beautiful Pass?

  America the Beautiful Pass koupíte v návštěvnickém centru v každém národním parku, k platbě je obvykle možné použít platební kartu. Koupě při návštěvě prvního parku je nejlepší řešení, zabere to pár minut a nemusíte nic zařizovat předem.

  Mohu s America the Beautiful Pass navštívit vícekrát stejný národní park?

  Ano. Na rozdíl třeba od The New York Pass povoluje America the Beautiful opakované návštěvy všech parků bez jakýchkoliv omezení. Před každou návštěvou si doporučuji zkontrolovat aktuální otevírací dobu parku, některá místa bývají například přes zimu zavřená.

  Jak se prokážu kartičkou v místech, kde není vstupní brána?

  Pro tyto účely je součástí objednávky visačka, která se zavěsí za zpětné zrcátko uvnitř auta. Do visačky je nutné vložit kartičku America the Beautiful tak, aby byl zvenku vidět podpis držitele. Samotná visačka bez vloženého pasu je neplatná.

  Jaká je přesná platnost America the Beautiful Annual Pass?

  Platnost pasu je 12 měsíců, začíná běžet od okamžiku zakoupení a končí posledním dnem stejného měsíce v následujícím roce. Pokud si pas koupíte například 21. května 2024, jeho platnost vyprší 31. května 2025.

Národní parky USA

 1. Seznam národních parků USA
 2. America the Beautiful Annual Pass
 3. Rezervace vstupu do národních parků USA

Cestovní průvodci po národních parcích USA

Diskuze k článku (3 767)

Dobrý den,
prodám America the beautiful (annual pass) s 1 volným políčkem platný do 07/2024 za 600 Kč.
Předání možné v Plzni nebo zaslání poštou. V případě zájmu mě prosím kontaktujte na e-mail katerina.mullerova@volny.cz

Odpovědět

@Adéla: Vzala bych, jestli je ještě k dispozici :-) Díky verca.cihi@gmail.com

Odpovědět

@Petr:

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda máte ještě pas volný. Pokud ano, měla bych zájem.

Přeji hezký den, Marcela Kratochvílová Trnková

Odpovědět

Ahoj, koupím America the beautiful (annual pass) tak aby byl platný 7/2024 včetně. Prosím pouze s osobním předáním Liberec/Praha/ Třebíč a po cestě. Případně zvládnu Hradec Králové. Děkuji za nabídku.

krizova.micaela@gmail.com

Odpovědět
L

Koupím dva annual pass platný alespoň 06/2024. Předaní v Praze. Děkuji za nabídky.

pokorna0lucie@hotmail.com

Odpovědět

Zdravím všechny cestovatele. Koupím Annual Pass – America the Beautiful s platností do kvetna 2024 (včetně). Cenu prosím nabídněte.

Mail:
simeckova.hana8@gmail.com

Odpovědět
H

@Milan Novák: Dobrý den, máte prosím ještě k dispozici pass pro Americké národní parky? Měla bych zájem. Děkuji, Hanka

Odpovědět
H

@Alena: Dobrý den, měla bych zájem o pass. Je stále k dispozici prosím? Mohla bych ho osobně vyzvednout v Praze. Díky moc, Urbánková

Odpovědět
H

@Jirka: Dobrý den, měla bych zájem o pass. Je stále k dispozici prosím? Mohla bych ho osobně vyzvednout v Praze. Díky moc, Urbánková

Odpovědět
H

Všechny moc zdravím,

jedeme s přítelem na měsíc do USA na přelomu června a července 2024 a proto sháním kartu America the Beautiful (konec platnosti 7/24). Preferuji osobní předání v Praze, případně Liberec, Brno, Plzeň. Prosím, kontaktujte mě na email h.urbankovaa@gmail.com či +420 602 533 200.

Děkuji moc.

Hanka

Odpovědět

Dobrý den,

mám jeden volný annual pas do 7/2024

Odpovědět

Dobrý den,

mám jeden volný annual pas do 7/2024@Hanka Urbánková: Dobrý den,

mám volný jeden annual pas za 600 platnsot 7/2024 s tím že jeden podpis se dá bez problémů lihovým fixem přepsat

Odpovědět

@Markéta: Dobrý den, sháním jeden Annual pass s platností 07/2024 včetně. Je to tak i u Vašeho? Možnost předání v Brně případně se nebráním zaslání na adresu. Prosím dejte mi vědět případně na mail: p.provazkova@seznam.cz

Děkuju moc, P.

Odpovědět

Ahoj,
koupím Annual Pass platný minimálně do 07/24 (včetně). Máte prosím ještě někdo? Osobní předání v Brně, případně zaslání poštou/zásilkovnou. Prosím, piště případně na: p.provazkova@seznam.cz

Děkuju moc, P.

Odpovědět

Zdravím, prodám Annual Pass do národních parků platný do září 2024 a případně i simkartu AT&T. Možnost osobního převzetí Třebíč nebo Bratislava, případně poštou. Když tak piště na: dvoracekiva@gmail.com

Odpovědět

Ahojte, chceli by sme kúpiť voľný Annual Pass – do USA ideme v máji 2024. Prosím píšte: katka.kosutova@gmail.com

Odpovědět

ahoj,
koupím jeden annual pass – America the beautiful s platností do 07/2024 včetně. Možnost převzetí v Praze nebo poštou.
díky
David
pište případně na mail: abicko@post.cz

Odpovědět

Dobrý den, lze prosím Annual Pass (America the Beautiful) zakoupit v Joshua Three Visitor Center?

V místech NP, kde není kontrola pomocí “budky” rangera stačí nechat kartičku pověšenou ma zpětném zrcátku (i na parkovišti)?

Děkuji za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kateřina: Dobrý den, ano, lze ho tam koupit. Je možné platit v hotovosti nebo platební kartou. Ano, pass stačí pověsit za zpětné zrcátko. :-)

Odpovědět

Dobrý den,

sháním annual pass America the beautiful s platností alespoň do 07/2024.
Ideálně předání v Praze, případně bližší okolí směr Kolín, Benešov, Humpolec.

Děkuji za nabídky na patrikkorejtko@gmail.com.

Odpovědět
O

Dobrý den, rád bych se pouze ujistil, 1 platný podpis znamená, že na něj do parku může vstoupit 1 člověk. Pokud jsme ale 2, potřebujeme pass s 2 platnými podpisy, nebo je případně i nutné využít 2 passy, kde na každém je 1 platný podpis ?

Odpovědět

@Ondrej Zeman: ne. Staci vam i jedno volne policko. Jeden pas je na auto, takze kolik se vas vejde, treba 4 lide. Jestli mate volne policko nebo ne je jedno. Druhe policko je, ze s tim pak muzete “kseftovat” :-) a preprodat dal:-)

Odpovědět

Zdravim. Nekdo ma jeste volny annual pass? Odletám 12.4. ráno

Odpovědět
K

@Lenka: Dobrý den, měla bych zájem si od vás pass odkoupit na dobírku, je stále k dispozici?
Děkuji

Odpovědět

Prodám annual pass. Platnost 08/2024. Volné políčko pro podpis. I s visačkou do auta. Email: monidese@seznam.cz. Cena 400kč

Odpovědět
O

Dobrý den, koupím Annual Pass s platností do Května 2024. Osobní předání Praha.

ond.zeman@gmail.com

Předem děkuji za nabídky

Odpovědět

Dobry den,
mam zajem o Annual Pass s platnosti minimalne do cervna vcetne. Moc diky. Marketa

Odpovědět

Prodám pas platný do července 2024, cena 800kč, emailový kontakt skokanek.jenik@seznam.cz, zaslání na dobírku není problém, jinak osobní předání Plzeň

Odpovědět

Ahoj
Je nabídka ještě aktuální, děkuji

Odpovědět
J

@Kateřina Müllerová:

Dobrý den, mám zájem koupit Váš pas do NP v USA, Jiří Kočí, 602 268 916, koci.ji@centrum.cz

Odpovědět
J

@Markéta:

Dobrý den, mám zájem koupit Váš pas do NP v USA, Jiří Kočí, 602 268 916, koci.ji@centrum.cz

Odpovědět
J

Koupím Annual Pass do NP v USA platný minimálně do konce června 2024, Jiří Kočí, 602 268 916, koci.ji@centrum.cz

Odpovědět

Dobrý den, prodám America the Beautiful Pass, zakoupený v únoru 2024 (platnost jeden rok), včetně brožury, a plastového úchytu na zrcádko, mohu přidat i fakturu o zakoupení + mapky národních parků západu. Cena 40$ (1000Kč vč. poštovného). Možnost osobního předání. Pro SMS: 607237171

Odpovědět

@Jiří Kočí: Dobrý den, pokud je to stále aktuální mohu prodat(1000kč vč.poštovného/os.předání), platnost do 01/2025. Tel: 607237171

Odpovědět

Dobrý den, mám zájem o Annual Pass s platností minimálně do července 2024.
nabídky prosím do emailu fullersdavid@gmail.com , nebo 606273602 (sms) Děkuji. David Fuller

Odpovědět

Dobrý den, mám poznámku k článku, od roku 2024 se již nevyrábí Passy s dvěma místama na podpis ale jen s jedním. viz zde.
https://store.usgs.gov/2024-annual-pass

Odpovědět

Koupím bykl tedy z toho důvodu jen Annual pass s existujícícmi dvěma místy na podpis, ideálně který vyprší červenec /srpen 2024 nebo později, s klidně jedním popsaným. Díky fullersdavid@gmail.com , nebo 606273602 (sms) Děkuji. David Fuller

Odpovědět

@David: Ahoj Davide, díky za upřesnění, článek jsem aktualizoval a doplnil do něj i nejčastější dotazy. :-)

Odpovědět

Dobrý den, prosím o radu jak reálně dlouho trvá vyřízení turistického víza. Do USA létám na ESTU. O vízum jsem žádal naposledy před 20 lety. Takže vůbec nemám tušení, co dnes celý proces obnáší. Chceme letět za 3 týdny s příteli, co byli na Kubě, takže potřebují Vízum. Máte prosím někdo zkušenost, za jak dlouho od podání žádosti přišel termín pohovoru a pokud bylo vízum přiděleno, za jak dlouho přišlo ? Je vůbec reálné to celé zvládnout za 3 týdny ?
Děkuji za Vaše zkušenosti a přeji hezký den. Tom

Odpovědět

@Tomáš: Dobrý den, o vízum jsem žádal včera a přišlo mi za nějaký 4 hodiny.

Odpovědět

@Ondřej: dobry den, to jste musel zadat o Estu. Dnes znamy zadal o Vizum v Praze a prvni volny termin je pulka srpna.

Odpovědět

Hezký den, prodám Annual pass se dvěma políčky pro podpis, z toho jedno políčko je volné – mohu poslat fotku, platnost do 11/24, cena 1000 Kč, osobní předání Praha, eventuelně poštou. V případě zájmu mě prosím kontaktujte ideálně sms na 728 652 329. S pozdravem, Kristýna

Odpovědět
J

Zdravím. Prodám Annual Pass platný do 5/2025 za 1000 Kč. Ústí nad Labem a okolí, nebo trasa Ústí-Praha
604 634 553

Odpovědět

Dobrý den,

Prodám Annual pass platný do května 2025. Cena 900 Kč.

Osobní předání Praha, České Budějovice, Tábor, Veselí nad Lužnicí.

Kontakt – jaroslav.krulik@email.cz

Odpovědět

Dobrý den,
koupim Annual pass platný minimálně do konce července 2024.
Letíme za týden. Předání ideálně Ostrava.
Za nabídky děkuji.

Odpovědět

Prodám nepoužitý Annual Pass platný do května 2025 za 1000 Kč. Nejlépe osobní předání v Praze.
D.M.
hotel.klamovka@gmail.com

Odpovědět

@Daniel:

Dobrý den, Danieli,

je, prosím, Vámi nabízený Annual Pass stále k prodeji? Měla bych o něj zájem, jelikož odlétáme do Ameriky za 14 dní.

Moc Vám děkuji.

Adéla

Odpovědět

Ahoj! Rád bych koupil Annual Pass s platností alespoň do 02/25. Do USA odlétáme začátkem ledna.
Jsem z Liberce. Email martinsourek92@gmail.com. Děkuji za případné nabídky! M.

Odpovědět

Přenechám annual pass America the Beautiful s platností do konce června 2025. Nabídněte.
mantisak@centrum.cz

Odpovědět

@Martin: Přenechám annual pass America the Beautiful s platností do konce června 2025. Nabídněte.
mantisak@centrum.cz

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA