Loterie o zelenou kartu (Green Card Lottery): Návod co dělat v případě, že jste byli vybráni

V následujícím článku bych se s Vámi chtěla podělit o vlastní zkušenosti a návod, co dělat v případě, že jste byli vylosováni v loterii o zelenou kartu do USA.

Do loterie jsem se hlásila s mým manželem na podzim 2012. Výsledky byly známé 1. 5. 2013. Včetně nás bylo podáno celkem 9 374 191 správných přihlášek pro fiskální rok 2014, do dalšího kola postoupilo pouze 125 000 vylosovaných, z ČR bylo vylosováno 133 přihlášek. Od doby zjištění výsledku do dne pohovoru nám celý proces trval 10 měsíců. Níže jsem pro Vás připravila návod, co vše je potřeba připravit na konečný pohovor na americké ambasádě v Praze.

Loterie o zelenou kartu (Green Card Lottery): Návod co dělat v případě, že jste byli vybráni

Potvrzení způsobilosti

Každý žadatel o zelenou kartu do USA musí mít ukončené středoškolské vzdělání, tzn. maturitu. Pokud žadatel nemá ukončené vzdělání maturitou, musí doložit pracovní zkušenosti z povolání, které vykonával dva roky za posledních pět let a kterému předcházeli dva roky praxe. Na stránkách O*NET OnLine je potřeba si ověřit, zda dané povolání spadá do vybraných dvou skupin k tomu určených.

Vlastní zkušenost: Potřebné vzdělání nebo pracovní zkušenosti musí u pohovoru dokazovat pouze ten, který byl vybrán (nevztahuje se na manžela nebo manželku), v případě našeho pohovoru jsme nechtěli nechat nic náhodě a měli jsme připravené vysokoškolské diplomy nás obou a já ještě navíc potvrzení z mé současné práce o mé pracovní pozici.

Loterie o zelenou kartu (Green Card Lottery): Návod co dělat v případě, že jste byli vybráni

Vyplnění formulářů a zhotovení fotografie

Tento krok je nejdůležitější a je vhodné následující formulář vyplnit co nejdříve.

Od roku 2014 každý žadatel nově vyplňuje online formulář DS-260, poštou se již nikam nic neposílá. K vyplnění formuláře se dostanete po zadání vašeho čísla, prohlédnout si můžete příklad vyplněného formuláře DS-260.

Formulář je možné v průběhu vyplňování ukládat, na pohovor je třeba přinést vytisknutou potvrzující stránku.

Po vyplnění lze kontaktovat konzulární centrum v Kentucky (KCCDV@state.gov) s dotazem, zdali je formulář kompletně vyplněn. Úředníci vám nemohou říct, jestli vy, nebo vaši příbuzní vyhovují kritériím pro udělení zelené karty. Mohou vám však říct, jestli je formulář vyplněn kompletně, a tím urychlit proces.

V komunikaci s centrem vždy uvádějte vaše číslo (z Entrant Status Check – ESC), jméno a datum narození.

Vlastní zkušenost: Když jsme s manželem zjistili výhru v loterii, obdrželi jsme jedinečný kód ve tvaru 2014EU00017xxx. Toto číslo je pro Vás velmi důležité, jelikož se dle jeho výše určuje, v jakém měsíci půjdete na pohovor na ambasádu. USA vydává pravidelně začátkem každého měsíce Visa Bulletin, kde najdete, jaká čísla v daném měsíci půjdou na řadu.

Pokud je Vaše přidělené číslo v řádu tisíců, je velmi pravděpodobné, že na řadu půjdete, co nejdříve.

Příprava dokumentů potřebných k pohovoru

Na závěrečný pohovor je potřeba si připravit níže uvedené dokumenty:

  • Fotografie – dvě totožné fotografie na fotopapíře s rozměry 51×51 mm
  • Maturitní vysvědčení – příp. diplom z VŠ nebo dopis potvrzený společností dokládající pracovní zkušenosti
  • Rodný list
  • Soudní a vězeňské dokumenty – pokud žadatel spáchal trestný čin
  • Deportační dokumenty – v případě, pokud byl žadatel v minulosti deportován z USA
  • Oddací list – v případě manželství
  • Doklad o ukončení manželství – rozvodové papíry, úmrtní list apod. – v případě manželství, které v minulosti skončilo
  • Vojenské dokumenty – v případě, kdy žadatel byl v armádě
  • Výpis z rejstříku trestů
  • Dokumenty o adoptivní péči – v případě, kdy žadatel adoptoval dítě

Dokumenty musejí být buď v angličtině, nebo v češtině (na Slovensku ve slovenštině). Jestliže je máte v jiném jazyce, musejí být přeloženy do angličtiny certifikovaným překladatelem.

Je dobré si udělat fotokopie originálních dokumentů a nechat je notářsky ověřit.

Výpis z rejstříku trestů není potřeba nechávat notářsky ověřovat. Je vhodné si na pohovor připravit i tzv. podpůrné dokumenty např. výpis z bankovního účtu, nebo potvrzení o stavu peněžních prostředků na účtu, případně formulář I-134 s názvem Affidavit of Support, který pro žadatele vyplní občan USA.

Tímto občan USA stvrzuje, že se o držitele zelené karty postará. Žadatel o zelenou kartu musí být schopen se zabezpečit po dobu jednoho roku života v USA (nesmí žádat vládu o finanční pomoc).

Vlastní zkušenost: S manželem jsme si nechávali překládat dva VŠ diplomy, dva rodné listy, oddací list, dva výpisy z rejstříku trestů, s notářským ověřením nás to stálo kolem 3 500 Kč.

Ve chvíli, kdy budete mít hotové překlady, udělejte si jejich fotokopie. Na ambasádu si vezměte sebou originály dokumentů, jejich soudní překlady a také kopie překladů. Na ambasádě si nechají tyto kopie, soudní překlady Vám vrátí zpět. S manželem jsme měli připravené i potvrzení o stavu peněžních prostředků a formulář I-134, ale nic z toho ambasáda nechtěla vidět ani doložit.

Zdravotní prohlídka

Poslední nezbytnou součástí, kterou je nutné podstoupit před pohovorem na ambasádě je zdravotní prohlídka u lékaře schváleného americkou ambasádou. V Praze existují dvě kliniky, které tyto prohlídky provádějí – Poliklinika Na NárodníHealth Centre.

Na prohlídku je potřeba přinést RTG plic na CD s popisem, výpis ze zdravotní karty od obvodního doktora, očkovací průkaz, pas, 2 pasové fotografie. Na klinice poté zhodnotí celkový stav žadatele, udělají krevní test na syfilis, a vyplní rozsáhlý formulář, který žadatel obdrží po skončení v zapečetěné obálce. Tuto obálku žadatel následně předá na ambasádě.

Vlastní zkušenost: S manželem jsme podstoupili tuto prohlídku na Poliklinice Na Národní. Cena za prohlídku pro jednoho činí 3 600 Kč. Na poliklinice vše proběhlo v naprostém pořádku, všichni byli příjemní a milí. Je vhodné se objednávat telefonicky ve chvíli, kdy budete znát termín pohovoru na ambasádě.

Pohovor na americké ambasádě v Praze

O tom, kdy žadatel půjde na pohovor na americkou ambasádu, se dozví z Visa Bulletinu na stránkách Travel.State.gov.  Z tohoto bulletinu se dozvíte přesný měsíc a zhruba do týdne po jeho vydání se žadateli změní jeho status na stránce DV Lottery. Jedná se o tu samou stránku, na které se žadatel dozvěděl o tom, že vyhrál. (Mně osobně přišla na můj email hláška o tom, že se změnili údaje na této stránce, doporučuji si tuto stránku hlídat).

Pro pohovor na ambasádě si žadatel musí připravit pas, dokument o sjednané schůzce na ambasádě, originály dokumentů, jejich překlady a fotokopie těchto překladů, zapečetěnou obálku od lékaře, poplatek v hotovosti za žádost 330 USD nebo ekvivalent v CZK (nelze platit kartou). Všechny tyto poplatky musí platit jak žadatel, tak i ostatní “spolužadatelé” (manželka, případně děti).

Při příchodu na ambasádu projde žadatel bezpečnostní kontrolou při vstupu do budovy. Zde mu budou odebrány všechny elektronické přístroje včetně mobilního telefonu. Po prohlídce jde žadatel do prvního patra k okénku registrace, zde se nachází český zaměstnanec ambasády, který si od žadatele převezme veškeré potřebné dokumenty a také poplatek za žádost.

Poté vše předá americkému konzulovi, který si žadatele zavolá k jinému okénku na samotný pohovor. Pokud je vše v pořádku, získá žadatel imigrační vízum do jeho pasu. Toto vízum je platné pouze 6 měsíců. Žadatel musí po obdržení imigračního víza a před samotnou cestou do USA zaplatit ještě další poplatek 165 USD na účet USCISu na stránkách USCIS.gov.

Vlastní zkušenosti: Sympatická paní, která si nás zavolala oba k jednomu okénku, si vzala otisky všech prstů, vrátila nám ověřené překlady. Následně jsme museli složit přísahu a podepsat ji. A to bylo z našeho rozhovoru vše, sdělila nám, že se do týdne ozvou s výsledkem.

Druhý den po pohovoru opravdu zazvonil telefon a následující den jsme si mohli přijít pro naše pasy s uděleným imigračním vízem. K tomu jsme dostali i dvě velké zapečetěné obálky, které se předávají na letišti při vstupu do USA. Tyto imigrační víza ve Vašem pase jsou platná pouze 6 měsíců od data pohovoru, ale je potřeba si dávat pozor na datum, kdy jste byly na zdravotní prohlídce. Jelikož na území USA musíte vstoupit s platnou zdravotní prohlídkou. Ta je platná taktéž 6 měsíců.

Autorkou textu je Veronika Jirkalová. Článek aktualizován 16. července 2016 dle zkušeností nových uchazečů o kartu.

Diskuze k článku (370 komentářů)

Avatar uživatele

Zdravím,
mám otázku hlavne na ľudí, čo už majú pohovory za sebou. Ako to bolo s lekárskou prehliadkou? Napríklad na Slovensku nie je očkovanie na hepatitídu povinné, čiže ak ho nemám, tak sa budem musieť doočkovať? Chcela som sa informovať hlavne kvôli tomu, že som momentálne na Slovensku na krátku dobu a odchádzam do Kanady, kde budem mať aj pohovor. Ako veľmi riešia, všetky tieto očkovania? Myslíte, že bude lepšie ak sa už v Kanade rovno objednám na očkovanie? Predpokladám, že pohovor budem mať tak v júli.
Ďakujem.

Odpovědět

@Tom: Skutečně jsou to nově jen tři měsíce? Všude jinde čtu, že je platnost zdravotní prohlídky šest měsíců. Je to pro mne dost důležité, víte o tom prosím někdo něco blíže?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Honza:
Co zkusit dotaz na ambasádu nebo imigrační úřad? možná to ví i ten prověřený lékař.

Odpovědět

Zdravím, je tady někdo kdo vyhrál zelenou kartu? Rád bych se zeptal na pár informací ve zprávách děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj všichni,

takže aktuální informace ohledně fáze před pohovorem na americké ambasádě:

Zdravotní prohlídku již NEPOSKYTUJE poliklinika Na národní, Health centre Prague. Platnost prohlídky je 6 MĚSICU, pokud se najde zavažnějsi problem pro testovani, tak platnost pouze 3 měsíce.

Za prohlídku si říkají hříšných 6900 kč, takže bych se rád zeptal, zda někdo nemá tušení, kde umějí prohlídku udělat levněji, na Slovensku, či jinde v ČR? Díky, hodně štěstí u pohovorů, Vojta

Odpovědět
Avatar uživatele

@Vojtěch Chaloupský: * prohlídku poskytuje v Praze jen Health centre Prague.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Vojtěch Chaloupský:
Prohlídku poskytují pouze lékaři akreditovaní ambasádou, takže těžko vybírat někde levnějšího.

Odpovědět

@Mesi: Je tu pisane o SSN ale stale nerozumiem.To SSN mi pride spolu s kartou na adresu v USA ktoru zadam v prihlaske automaticky kazdemu? A co vlastne znaci to SSN,nieco ako v Anglicku- je to narodne poistenecke cislo,kde ked zacnem pracovny pomer tak zacne platit a ked pracovny pomer skonci tak skonci aj platnost cisla.A opat ked som prisla dalsi rok za pracou do Anglicka na letnu sezonu opat otvorenie cisla a po skonceni prace ukoncenie trvania cisla.Je to obdobne aj v USA alebo ak ho raz dostanes tak ho musis stale platit aj ked dojdes na Slovensko na par tyzdnov-mesiacov? Co je vlastne PRESNE to SSN? Dakujem.

Odpovědět

@slavka: Social Security Number. Je to obdoba naseho rodneho cisla. Bez tohoto cisla v podstate nic nezaridis. V jedne ze zaverecnych fazi zadosti o imigracni vizum (GC) zaskrtnes, ze chces, aby ti cislo poslali. Prijde na adresu, kterou uvedes v prubehu imigracniho rizeni. Cislo jako takove, se dozvis pri priletu, karticka prijde cca do mesice.

Odpovědět

Ja jsem ziskala zelenou kartu v roce 1997, takze tam ziju uz nejaky patek. Chci jen upozornit, ze pokud je base anglictina less then perfect, budete mit velky problem se shanenim slusne prace. Vysokoskolske diplomem ktery neni americky so muzete vytrit zadek a pokud I presto touzite po “americkem snu” a vydate see Tam, ceka bad smutne probuzeni. Ja mam vysokou z Cech, pracovala jsem v Cechach jako tv a filmova produkcni a kdyz jsem prijela do Ameriky, myslela jsem si, ze umim anglicky. Chyba lavky! To, co vas ve skole naucili can nebude k nicemu, at na Vas spusti americkych anglictinu, a to jeste doufejte, ze na Vas nespusti cernoch. Cernosi maji takovy prizvuk, ze si nebudes jisti, ze poslouchate anglictinu. Jakakoli pracovali zkusenost v Cechach can nebude k nicemu, pokud uz ne

Odpovědět

Ja jsem ziskala zelenou kartu v roce 1997, takze tam ziju uz nejaky patek. Chci jen upozornit, ze pokud je vase anglictina less then perfect, budete mit velky problem se shanenim slusne prace. Vysokoskolskym diplomem ktery neni americky si muzete vytrit zadek a pokud I presto touzite po “americkem snu” a vydate se tam, ceka bad smutne probuzeni. Ja mam vysokou z Cech, pracovala jsem v Cechach jako tv a filmova produkcni a kdyz jsem prijela do Ameriky, myslela jsem si, ze umim anglicky. Chyba lavky! To, co vas ve skole naucili vam nebude k nicemu, az na Vas spusti americkou anglictinou, a to jeste doufejte, ze na Vas nespusti cernoch. Cernosi maji takovy prizvuk, ze si nebudete jisti, ze poslouchate anglictinu, nebudete ani vedet, az vam rekne fuck you! Jakakoli pracovni zkusenost v Cechach vam nebude k nicemu, pokud uz nemate zajistenou dobrou praci pred odjezdem tudiz si vas nejaka firma uz vyzadala, pokud jedete na slepo bez predjednane prace, tak se pripravte pect hamburgers! A nemyslete si, ze vam bude jedna prace stacit na zivobyti, radeji so najdete prace 2 a i tak budete vydelavat v podstate na zaplaceni uctu. Cesky ridicak vam neuznaji, musite si pozadat o americky, coz obnasi slozit pisemne testy na pocitaci, samozrejme v anglictine, a test rizeni. Pokud budete jezdit s ceskym ridicakem, pri prvnim zastaveni policii pujdete do vezeni! No joke! A vezeni se vyhnete, protoze pokud se dostanete do vezeni, vyzvedne si vas ICE (Immigration and Custom Enforcement, desny Trumpovy svine!!!), odveze vas do ICE vezeni, kde budete mesic cekat na to jit k soudu a pokud nebudete souhlasit s deportaci, pripravte se na to, ze ve vezeni budete klidne az rok, a ani to nezarucuje, ze ve finale nebudete deportovani. Trumpova vlada masove deportuje a ackoli Trump je zenaty uz s druhou imigrantkou, nema imigranty vubec rad!!!! A az vas deportuji, vykopnou vas ze zeme bez niceho, nezajima je, jestli mate deti americke obcany, manzelku ci manzela americany, jestli vlastnite dum ci pozemek, firmu…. Povoli vasi rodine dovezt vam do vezeni prirucni tasku s jednim kompletnim odevem, kalhoty, boty, tricko…, hygienickymi potrebami a to je vse! Takze si to dobre rozmyslete nez se pokusite neco ukrast v obchode, ridit bez americkeho ridicaku, ridit opily nebo proplesknout manzelku! Vyhybejte se trablum je moje rada. Ve shrnuti, kdybych nemela 3 deti americke obcany (narodily se tam, muj manzel, american, jejich otec byl nemakacenko, ktery se zachoval podle prislovi “kdyz ptacka chytaji, dobre mu zpivaji, a az do svatby pracoval a skryval prede mnou zavislost na drogach a alkoholu a jednu mi svihnul poprve az po svatbe a pak pravidelne az do rozvodu), kdybych ted nemela pritele (puvodem tez Evropan, Sicilian), ktery je naprosto uzasny a ma penize, takze uz se nemusim drit a jen delam z domova preklady a tlumoceni, kdybychom tam nemeli 4 domy (3 z nich pronajimame, coz je tez prijem a duvod proc uz nemusim nikde delat poskoka) a kdybych v Americe neprozila pres 20 let zivotai, tak bych se 100% vratila!!!! Prosim, rozmyslete se dobre, nez se rozhodnete si splnit “americky sen”…. protoze se muze zmenit v nocni muru!

Odpovědět

@Lucie: Pekne ses tu vyblila tak doufam ze uz se citis lepe

Odpovědět
Avatar uživatele

@@Lucie:
Je to sice příspěvek jak ze strašidelného domu, ale tvá reakce není o nic lepší. Jsou to její zkušenosti. Někdo si to naopak chválí. Ale je dobré vědět obě stránky, dobrou i špatnou. I já tu ve svých radách píši o negativech. Ne proto, abych ostatní odradil od cesty na vysněnou dovolenou, ale aby věděli, co je může potkat.

Odpovědět

@Lucie : je to samozřejmě blábol. S řidičáky EU se v USA běžně jezdí. Je sice lepší si nechat před odjezdem z ČR nechat vystavit mezinárodní – ale to jen pro jistotu, abyste se nemuseli dohadovat s nějakým policajtem ve vidlákově. Imigrační tohle vůbec nezajímá, a policajti ve velkých městech problémy nedělají – s EU řidičáky se setkávají denně.

Odpovědět

@Lucie:

Aha, tak to pak je lepe zacit s anglictinou az v USA…) Ja jsem neumela ani tuk.

Odpovědět

@Vašek:

Presne, navic ten test je ve 22 jazycich a v Chicagu snad i v cestine…muze byt k dispozici slovnik, na test jsou v jedne playbe 3 pokusy a je jednodussi nez na cesky ridicak a jizdy…to snad ani neni treba komentovat…). Lucie ma za sebou teda hodne,ale zrejme USA asi neni tak moc pro ni a kdovijak by ji bylo jinde…? Zivot proste uz je takovy…..

.Pro ostatni…prijet a zkusit, nejake prachy do zacatku jsou ale potreba, bez nich nekde zacinat proste dost dobre nejde…pokud neni po ruce sponzor…
S temi deportacemi, to take neni tak zhave…..kdyz dodrzujes zakony….

Odpovědět
Avatar uživatele

@Vašek:
Běžně se tam sice s EU ŘP jezdí, ale jako turista v autě z půjčovny. Pokud budeš mít firemní nebo vlastní pracovní auto, tak na něj potřebuješ americký řidičák.
To je důvod, proč jsem si udělal kalifornský řidičák (tehdy to ještě šlo i pro turisty), známý mi půjčil jeho auto, ale protože měj jen trucky jeho stavební firmy, tak jsem potřeboval místní ŘP. Kdyby mě v tom prý chytil policajt s naším ŘP, tak by byly problémy a mohlo by to prý skončit až obviněním z práce načerno.

Odpovědět

Ahojte. Viete mi niekto povedat ci je nutne mat nejakeho sponzora alebo staci preukazat nejake vlastne financie ? Ak ano kolko by podla vas stacilo aby vas barali ako sebestacneho ? 10 000 $ ? 15 000 $ ?

Odpovědět

@Dušas:
Pokud máš vlastní zdroje, rozhodně sponzor nutný není. Co vím, tak nikde není přesně definovaná částka, takže dále budu jen spekulovat – $10.000 by podle mě na rok života bylo málo. Těch $15.000 by mohla být ta zlomová částka.
Mě by spíš zajímalo, jestli chtějí, aby člověk měl k dispozici přímo cash, nebo jestli by jako dostatečné zdroje uznali například akcie, podílové listy atd., ve kterých mám přes $25.000, a v případě nouze by se daly relativně rychle prodat – ale prodávat je jen kvůli pohovoru na ambasádě bych fakt nechtěl.

Odpovědět

@Vašek: No ja som niekde cital, mozno to bolo aj na tomto webe ze si pani priniesla na pohovor tiez vypisy z uctov a uradnicka ich ani nechcela vidiet. Tak teda v ktorom kroku si potvrdzuju financny stav ziadatela ? V podstate som sa ani nikde nedocital ci si to preveruju a ako… V podstate ked clovek nema len tak po vrecku 20k a nema rodinu ani znamych v USA nech nepodava ani prihlasku do loteriu ? Ma to vobec cenu ?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Dušas:
Ono hodně záleží, kam v USA se chystáš. Ta přesná část není, ale je třeba mít na zřeteli, že o případnou sociální pomoc můžeš požádat až po roce pobytu. A jak píšeš, ne všichni tam mají známé nebo nějaké “předmostí”, takže se musí spolehnou sami na sebe. Práci můžeš najít hned nebo taky ne, může být super placená, nebo z toho sotva vyjdeš. Také počítej prvotní náklady, poplatky molem vyřizování, letenka, auto, bydlení, vybavení… Přijedeš tam jen s kufrem.
V diskusích u článků z předchozích ročníků se toto několikrát probíralo, tak tam můžeš kouknout. Jsou tam i odkazy na stránky, jaké jsou kde životní náklady. Já osobně jsem zastáncem toho, aby dotyčný měl větší částku. Když se mu nebude dařit, tak bude mít rezervu, když se mu zadaří, tak to může využít k dalšímu osobnímu rozvoji. Byla by škoda vyrazit tam a po nějakém čase se vracet domů do ČR/SR a nemít vůbec nic, případně ještě někomu dlužit za letenku.

@Vašek:
Řekl bych, že jim bude stačit, že něco prokazatelně máš. Že neplánuješ jet s holou sedínkou.

Odpovědět

@Dušas: Prostredky (nemusi byt pouze penezni) se prokazuji v prubehu rizeni. Bud se prokazi prostredky nebo je nutny sponzor. Castka je stanovena jako nasobek zivotniho minima rodiny, jednotlivce (dle duvodu zadosti o imigrantske vizum). Kolikanasobek to je, si uz nepamatuji. Uznali i byt v CR, coz samo o sobe pokrylo celou castku vice nez dostatecne.

Odpovědět

@Dušas: Za takove minimum se pozaduje $10,000 na dospeleho a $5,000 na dite. Ale jak pisi ostatni, tak zalezi v jake casti USA budes. Dukaz o financnich prostredcich je pouze podpurny dukaz. Nemusi ho pri pohovoru pozadovat, ale muzou. Tak je lespi ho mit sebou. Nemusi to byt pouze financni prostredky, ale muzes donest dukaz, ze vlastnis nejakou nemovitost nebo akcie. Akceptuji take pracovni nabidku od americke firmy, ze te zamestnaji po tvem prijezdu do USA.
To jestli budou chtit videt nejaky dukaz pri pohovoru zalezi take na informacich vyplnenych ve formulari DS-260, kde se uvadi vsechny absolvovane skoly a pracovni historie za poslednich 10 let. On bude rozdil, kdyz nekdo dela napr. nekolik let na vedouci pozici nez kdyz je nekdo roky nezamestnany. Nektere ambasady neakceptuji vypisy z uctu a pozaduji primo spoonzora v USA. To jsou ale spise ambasady v zemich tretiho sveta.
Na internetu existuje spousta webu, kde lze vyhledat a porovnat zivotni naklady v ruznych castech USA a propocitat si, kolik tech financnich porstredku bude potreba pro zivot do zacatku. Pokud nekdo poradne nemluvi anglicky, tak by si mel tyto financni prostredky minimalne zdvojnasobit. V USA muze chodit zdarma na jazykove rurzy ESL, ktere porada skoro kazda skola, ale kvalita neni nejlepsi. Pokud nekdo v USA nemluvi poradne anglicky, nezisla tam poradnou praci a tim padem nevidela dostatek penez. Slysel jsem o rodinach s detmi, co bez problemu ziskali GC, ale po nekolika mesicich se vratili zpet do CR. Nesehnali tam poradnou praci a utratili nasetrene financni prostredky.

Odpovědět

@Vašek:

No co jsem zjistila,tak je zajima hlavne co mas na ucte…..pze treba ze vlastnis byt nebo nejake aktiva co nepromenis na penize do odjezdu do USA,pro ne nema prioritni hodnotu…je zajima …aby ses dokazal sponzorovat z toho co mas jednoduse v dane chvili k dispozici….

Proto je pak dulezite mit sponzora, kdyz sam nemas tech cca $10 000, lisi se stat od statu. Pokud mas sponzora,nemusis dokazovat co mas, pokud nemas, musis, plus pomuze I job offer z USA.

Odpovědět

Mia,o cem to tady pises?

Odpovědět

Lucie Lucie,co tady prosim strasis lidi s tim,ze kdyz je chytnou s CZ ridicakem,tak pujdou do vezeni.Ty,chodis nekdy treba ven,nebo zijes nekde v kanale?

Odpovědět

@Mia: @Dave: Premyslim, o cem to tu pisete. Je uplne jedno, do ktere casi USA chcete vstoupit, vyse aktiv je dana federalne! Prijem nebo aktiva musi byt v minimalni vysi 125 % Poverty Guidelines (neco jako hranice chudoby), coz bylo v roce 2017 $20.300 na jednu dalsi osobu. Pokud dotycny nesezene sponzora (ne kazdy se do toho hrne, protoze za imigranta nasledne ruci 10 let), musi mit minimalne tuto castku v aktivech. Nerozhoduje urednik na ambasade, ale v USCIS a mohu uznat i nemovitost (nemusi byt v USA).

Odpovědět

@Mesi:

Sponzor ruci formularem l 134, coz jej nezavazuje se starat o nikoho po dobu 10 let….to je odlisnost od I 864….ktery se navic k Diversity Visa vubec nevyzaduje ke sponzoringu. Proste bud mas v USA sponzora, ci mas treba pracovni nabidku z USA,nebo mas sve finance..aktualne k dispozici…na ucte nebo co mas k dispozici ve forme rychle prevedenych do financi….a do teto kategorie se treba byt nepocita,pokud jej uz nemas pending…).Prodavat byt pred pohovorem se vsak durazne nedoporucuje…je na uvazeni kazdeho jak podporit sve sance….pze na Welfare se skutecne hned tak jit nemuze…ale diky za to ze sponzor se neuvazuje na 10 let….

Odpovědět

@Mesi:

Jeste dodam….v kompetenci ambasad je udelovani viz.

Odpovědět

Dobrý den,
nevíte někdo, kde bych našel seznam doktorů, kteří provádějí prohlídku? Kontaktoval jsem polikliniku na národní a ta se tímto již nezabývá a druhá klinika ano, jsem momentálně v USA a chtěl bych mít nějaký záložní plán, pokud by ta klinika měla plno nebo se něco nahodilého událo. Na stránkách ambasády – FB – nikdo nereaguje díky každoročním dohadům o financích :))

Děkuju všem

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukáš: Podle webu ambasády je to teď pouze ta 1 klinika

Odpovědět
Avatar uživatele

Pro získání zelená karty musím rok bydlet v usa?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Vratislav Tupec:
Ne. Stačí si to tady vše (články a diskuse o GC) pořádně přečíst a získáš potřebné informace.

Odpovědět
Avatar uživatele

No jo ale tam výš se píše ,,Žadatel o zelenou kartu musí být schopen se zabezpečit po dobu jednoho roku života v USA (nesmí žádat vládu o finanční pomoc).” Co to znamená? Kolik Kč musím mít na účtu aby mi to potvrdili?

Odpovědět

@Vratislav Tupec:

to meno mas schvalne vsak?

Odpovědět

@Vratislav Tupec: ctyri sta sedesat sedm tisic osm set dvacetpet korun a sedesat haliru

Odpovědět
Avatar uživatele

Je mi trochu nejasný bod 3: Nejdříve se píše, že odevzdané dokumenty musí být v angličtině NEBO češtině, ovšem pak píše o překladech dokumentů. Co je tedy pravda? Stačí na ambasádě v ČR dokumenty v češtině, nebo nestačí?

Odpovědět

@Vašek:

Dokumenty co budes posilat v emailu na KCC, staci v cestine. Na pohovor pak mej certifikovane preklady, originaly si nechas, kopie jim das. Do USA pak potrebujes na vetsinu dokumentu Apostilu a ta ma ruznou casovou platnost,zalezi na statu. Po me chteli Rodny list s apostilou a certifik. preklad dokumentu I te apostily,stejne tak oddaci list. Doklad o vzdelani jsem si pak musela nechat prelozit a apostilovat tez.

Odpovědět

Ahoj, uměl by mi někdo odpovědět, jaká je to s doručením data pohovoru? Stále nám nic nepřišlo, dokumenty na KCC jsme tedy ještě neodeslali, pohovor by měl dle čísla být v červnu. Myslela jsem, že pošlou email s instrukcemi jak ty dokumenty chtějí naskenovat, my to pošleme, a pak nám dají datum pohovoru. Máme to poslat sami na KCC a nečekat na ně? Díky.

Odpovědět

V pokynech píší:

Submit Supporting Documents

After KCC receives and processes the DS-260 application form for you and your accompanying family members, you will receive instructions for how to scan and upload required supporting documents. Your interview will not be scheduled until you submit scanned copies of all required supporting documents, following the guidelines below.

A dále ještě:

Documents
Review the information below to determine which documents you will need to obtain. KCC will send instructions explaining how to scan and email the documents and any required translations after you submit a valid DS-260 application for you and all accompanying family members. Your visa interview appointment will not be scheduled until KCC has received and reviewed all required supporting documents.

Z toho jsem chápala, že nejdřív pošlou nějaké instrukce, ale začínám mít obavy, že ne… Status se také zatím nezměnil… Máte o tom někdo nějaké info, pls?

Odpovědět

@Alex:

Mohu se zeptat dle čeho jste poznali datum pohovoru? A je to pro DV2019?
Koukal jsem na bulletin a tam je třeba pro červen jen 25800.

Děkuji.

Odpovědět

@Michal:

Ten jsme právě ještě vůbec nedostali, a na červen je tam 26800, tak už jsem z toho zase trochu nervozní, protože číslo máme menší, a předpokládám, že je to tak, že půjdou čísla předcházející číslu, které je tam uvedeno. Víte někdo, zda to tak je, pls? Tak beru to logicky, že když např. v říjnu tam bylo uvedené číslo pro Evropu 2000, že jdou prostě čísla 0-2000, atd. Máte někdo zkušenost s tím, zda opravdu přijde datum v emailu, nebo se při přidělení data změní status na stránce, jak jsem různě četla, a je tam ten datum uvedený? Už máme pro jistotu i tu prohlídku hotovou z minulého týdne, neboť na výsledky se čeká cca týden, tak aby se nestalo, že nám pak pošlou datum, které bude dřív, než výsledky.

Odpovědět

@Michal:

Jo a je to pro DV-2019

Odpovědět

@Alex:

Díky. Já čekám na DV2020…

Odpovědět

@Alex: Datum pohovoru dostanes az po odeslani naskenovanych dokumentu. Pokud ti nedosel email s instrukcemi, mela bys kontaktovat KCC a pozadat o instrukce. Email s instrukcemi posilaji na adresu uvedenou v registracnim formulari. Datum pohovoru se dozvis pouze na stejne strance, na ktere jsi zjistila vyhru.

V odlazu najdes informace a email, co posilaji: http://britsimonsays.com/new-document-submission-procedure-update/

Odpovědět

@David:

Díky moc za info, no email k zaslání dokumentů jsme dostali, to už jsem byla jako na trní, ale teď už je to měsíc, co nám poslali, že dokumenty jsou v pořádku a máme čekat na datum pohovoru. Kontrolujeme email i status, zatím tedy nic, je mi právě divné, že má jít dle bulletinu v červnu a je červen a datum nejde…

Nevíte někdo, co to znamená, když od července tam pro všechny země mimo Egypta a Nepálu, vyběhlo místo čísel slovo “CURRENT”? Nevím, jak to chápat, jestli tím myslí, že mohou jít ta stejná čísla, co byla uvedená v červnu i dále v červenci, nebo i déle… Tím by se pak vysvětlovalo, proč nepospíchají se zasláním našeho data.

Odpovědět

@Alex: Current znamena, ze je dostatek viz pro vsechny zbyle z uvedeneho regionu.
Zpracovani vasich dokumentu trvalo dele asi proto, ze KCC je zaneprazdneno kontrolou dokumentu pro vsecny zbyle ucastniky, kdyz jsou skoro vsichni current. Od kvetna jsou take zname vysledky pro dalsi rocnik, to take vytezuje KCC.
U vas si myslim, ze dostanete datum pohovoru ted v cervnu a pohovor bude planovany na srpen.

Odpovědět

@David:

To je zajímavé, to vypadá, že na to možná má vliv to, že se začaly posílat ty naskenované dokumenty na KCC, a oni to tam průběžně vyselektovali, což byl asi účel, a přijde tedy řada na všechny vylosované, což je pro nás s vysokým číslem dobrá zpráva:-D Vloni jsem tam “CURRENT” nikde neviděla, a vím, že v září bylo v bulletinu číslo pro EU 24000, a teď v červnu skoro 27000…

Odpovědět

@David:

A trefil jsi to přesně, email přišel dnes a pohovor je v srpnu;-)

Odpovědět

Ahoj, mám dotaz ohledně Visa Bulletin.
Moje case number už je menší, než co tak jsou teď na březen a i duben. KCC mi poslalo cca před měsícem info, že documents ok a čekat na datum pohovoru, kdy se i změní status. Status se nemění…
Je nějaké zpoždění, nebo mohou nižší číslo posunout i dál? Netušíte někdo?
Nikde jsem nic ofi nenašel a psát na KCC asi nemá smysl, když mám čekat na změnu statusu.

Díky za možné odpovědi.

Odpovědět

@Mia: Ahoj, muzes pls potvrdit, ze pro KCC staci pouze ceska varianta dokumentu? Mas nejakou zkusenost, co je pro ne jako dostacujici dokument, ktery slouzi jako potvrzeni o rozvodu? Diky!

Odpovědět

pozdravujem,zaregistroval som sa do DV 2022 na poslednej strane bol text že si mam uložiť confirmation number od 8.5.2021 do 30.9.2022…moja otazka znie prečo tak dlho?vysledok nebude známy iba toho 8.5.2021? ALEBO v TERMINE od 8.5.2021 do 30.9.2022??(kedy učastnik už naisto vie že tento rok to nevyšlo) dakujem za vysvetlenie a odpoved

Odpovědět

Přesně tak…ten výsledek může být znám i později. Kór letos bych počítal se zpožděním, protože až to rozvolní tak se to na ně všechno strašně sesype. Teď poslední 4 dny info je takový, že US ambasády zrušily prakticky veškerý vízový pohovory. Ať už to jsou cestovní, obchodní, investorský nebo jakýkoliv jiný….musí se jednat o neodkladně a životně důležitou věc. Což znamená, že i to vyřizování losovaček, následný pohovory tak to všechno se pak na ně nahrne a podle mě se to všechno bude odsouvat.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Peter:
Výsledky vyhlásí hned v tom květnu, ale už se jednou stalo, že pak ještě dolosovávali další lidi.

Odpovědět

@Franta takže ked si toho 8.5 nenajdm mail od KKS alebo zmena statusu tak nemam vešať hlavu a iba ho kontrolovať podla confirmation number do 30.9,22

Odpovědět

sorry KCC

Odpovědět
Avatar uživatele

@Peter:
Mail nenajdeš, nic ti nepošlou. Musíš si to zkontrolovat sám podle toho confirmation number.

Odpovědět

Zdravim vsechny,

Zjistil jsem, ze jsem byl vybran, vyplnil jsem DS260 a ted cekam na dalsi instrukce od KCC.
Mam dotaz ohledne bulletinu, moc nevim jak to funguje, nevim kde mam v tech tabulkach hledat moje cislo je EU20XXX. Dokazal by mi nekdo vysvetlit jak se da zjistit mesic pohovoru?

Dale bych se chtel zeptat, zdali nekdo po uspesnem obdrzeni GC se nekdo prihlasil k US Military?

Dekuji za odpovedi.

Odpovědět

Ahoj, zbyva 6 mesicu do konce fiskalniho roku, ja ted zjistil ze jsem vyhral, s kovidem a vsim okolo jsem uplne zapomnel, ze jsem se prihlasil. Hned jsem vyplnil formular DS-260 a ted cekam na KCC. Da se to stihnout? Celt jsem ze proces trva 10 mesicu.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, jen pro zajímavost? Jak dlouho se hlásíte do loterie a pořád nic? Je tady někdo, kdo je neúspěšný i v rámci manželského páru víc jak 5-10 let s dvouma žádostma každý rok? :)

Odpovědět

zdravím akurat čítam inštrukcie ohľadom prihlasenia a celeho procesu ziskania zelenej karty…je tam jeden bod: DEPORTACNE DOKUMENTY.
: na moje nešťastie som bol v roku 2016 deportovaný z USA…neprekročil som 90 dni na ESTE(deportovany tak že po vysluchu na CBP som bol prepustený a bol mi dane 7 dňove ultimatum na opustenie štatov,čo som aj spravil) lenže všetky dokumenty čo som mal ohladom deportacie som vyhodil alebo neviem kde su.
Na oficialnej stranke som sa dočital že je možnosť požiadať o povolenie na opetovne podanie žiadosti po deportacii formular I-212.
Moja otazka znie,riešil tu už niekto Green card po tom čo bol predtým vyhostený z USA?riešil tento formular? i 212? mam ja ako ziadatel ktory bol predtým vyhostený z USA šancu dostať zelenu kartu alebo mi bude zamietnuta pri pohovore? Dakujem za odpovede

Odpovědět

@Tom: teraz to už neovplivniš,po vyplneni sa ti vygeneruje specialne čislo,čim vaščie tym menšia pravde podobnosť že ta zavolaju na pohovor

Odpovědět

@Michal: 15 let z toho posledni 2 roky s manzelkou. Uz se prihlasuji spise ze zvyku, ted uz me to do USA zase tak nelaka.

Odpovědět

Zajímavý, to už je docela dlouho. No od začátku ve dvou by to možná bylo o něčem jiném :) I tak se divím, že to ještě netrefilo. Údajně se snad losuje vždycky víc lidí, ze kterých se pak následně vyberou ti “výherci”, kteří splní požadavky.

Odpovědět

Zdravím! Omlouvám se, jestli se to tady v komentářích již řešilo, ale je možné někde najít statistiku kolik lidí se z ČR hlásí do loterie?

Vím, že je dostupná statistika kolik lidí to vyhrálo (v ČR je to každoročně méně a méně), a kolik lidí se hlásí za celý kontinent, ale ne po jednotlivých zemích.

Si říkám, že bych to zkusil, ale s tím jak z ČR pomalu berou méně lidí (ve srovnání např. s Centrální Asií), tak si říkám jestli to má ještě cenu.

Díky!

Odpovědět

@Karel:

Tak nic, jsem slepý, zrovna teď jsem to našel někde tady na stránkách

Odpovědět

@David: cau. Tak ja to mam tak nejak uplne stejne. Hraju od roku 2004 vzdy s pritelkyni co jsem zrovna mel. Za tu dobu z te treti se stala manzelka ale ani jednou, ani jednou! Uz ani neverim…

Odpovědět

Ahoj. Byl jste uz nekdo ted nedavno (letos) na interview na US Ambasade? S jakym podadovym cislem? Mam 13600 a zatim nic…

Odpovědět

Pardon, mam na mysli interview DV Lottery Green Card.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.