Work and Travel USA: Cena, podmínky a zkušenosti

Petr Novák

Program Work & Travel je nejlepší cesta, jakou se mohou vydat studenti, jenž chtějí strávit léto v USA. V rámci programu získají vízum, přičemž 2 až 4 měsíce budou pracovat (a vydělávat) a poslední měsíc mohou cestovat. Celý Work and Travel USA navíc funguje pod záštitou amerického Ministerstva zahraničí.

Work and Travel USA | © Unsplash.com

Obsah článku
  1. Základní informace o Work and Travel USA
  2. Jakou práci budete dělat na Work and Travel
  3. Cena Work and Travel USA a kdy se hlásit
  4. Zkušenosti s Work and Travel v USA
  5. Adina Julinová
  6. Adam

Základní informace o Work and Travel USA

Najít si práci v USA není tak jednoduché, jak se může zdát. Nejvíce ulehčenou cestu mají studenti, pro které americká strana připravila program Work and Travel USA. Ten má oficiálně sloužit k seznámení studentů z celého světa s americkou kulturou a k větší diverzifikaci kultur napříč Amerikou. Program je určen výhradně studentům, ti se v praxi do programu hlásí přes soukromé agentury podnikající v tomto oboru.

Agentury účastníkům programu pomohou najít práci, vyřídí za ně formality a záležitosti typu letenky nebo třeba pomohou s výběrem ubytování, pokud ho zaměstnavatel nenabízí. Práce v USA je placená, mzda se obvykle pohybuje mezi 6 a 12 dolary na hodinu v závislosti na lokalitě a pracovní pozici.

Vycestovat do USA je možné ve skupince s partnerem či kamarády. Work and Travel USA je letní program, odlétá se zpravidla v květnu až červnu. Pracují se 2 až 4 měsíce, poté je možné až 30 dní cestovat, což rozhodně doporučuji.

Jakou práci budete dělat na Work and Travel

Práci je nutné mít sjednané ještě před odletem do USA. Není možné odletět do Ameriky s tím, že “si po příletu něco najdete”. Práci si můžete sehnat buď sami (zpravidla levnější varianta), nebo vám ji zajistí organizující agentura (a vy si připlatíte).

Spektrum pracovních pozic je široké, nejčastěji se jedná o práci v národních parcích, zábavních parcích, bazénech, hotelech, restauracích nebo obchodech. Pracovat tak můžete jako plavčík, prodavač, barman, uklízečka, číšník nebo obsluhovat na střelnici v zábavným parku. Vždy záleží především na schopnosti a preferencích uchazeče.

Od uchazečů se zpravidla nevyžadují žádné pracovní předpoklady typu umí obsluhovat horskou dráhu nebo stlát postele v anglickém stylu. Základním předpokladem je znalost angličtiny na komunikativní úrovni, další pracovní zkušenosti jsou k dobru.

Budete-li si práci hledat sami, zkuste třeba se podívat třeba na některou z těchto pracovních burz:

Podmínky Work & Travel USA

Pro účast v programu Work and Travel je nutné splnit všechny tyto podmínky:

🔞 Věk

Od 18 do 30 let, některé agentury mají horní věkovou hranici sníženu až na 27 let.

🎓 Studium

Prezenční (denní) forma studia na vysoké nebo vyšší odborné škole, musíte mít úspěšně ukončen alespoň jeden semestr studia.

🗣️ Znalost angličtiny

Na komunikativní úrovni – měli byste bez větších obtíží zvládnout pohovor v angličtině s rodilým mluvčím.

📅 Doba pobytu

2-4 měsíce práce + 30 dní vyhrazených na cestování, celý pobyt můžete začít nejdříve 1. května a ukončit nejpozději 31. října.

🛂 Vízum

Pro účast v programu je nutné získat vízum typu J-1 a uhradit všechny příslušné poplatky.

Cena Work and Travel USA a kdy se hlásit

Rozhodnete-li se zúčastnit programu Work & Travel, je třeba počítat s tím, že vás letní brigáda v USA vyjde na 50 – 60 000 Kč. Ono rozpětí je ve skutečnosti ještě širší, závisí na tom, zdali si práci najdete sami, nebo využijete pomoci agentury, na ceně letenky nebo výši kapesného a útraty v rámci cestování. Samozřejmě si velkou část, né-li celý obnos můžete vydělat v rámci práce zpět.

Výdaje na Work and Travel v USA zahrnují zhruba následující:

  • Poplatky zajišťující agentuře: 13 000-20 000 Kč (v závislosti na tom, zdali si vám práci sežene agentura, nebo si ji zajistíte sami)
  • Vízum: 3 500 Kč
  • Letenka: 12 500-15 000 Kč
  • Kapesné: 15 000-25 000 Kč

Přihlášky do programu Work and Travel můžete každoročně zasílat zpravidla do dubna. S přihlašováním doporučuji neotálet, časně přihlášení budou mít nejen jistotu a klid, ale také mohou ušetřit. Valná část organizujících agentur poskytuje slevy za odeslání přihlášky do konce listopadu či prosince.

Zkušenosti s Work and Travel v USA

  1. Adina Julinová

    “If it scares you, it looks like good thing to try.”

    Tak tahle věta stála někdy na začátku. Na začátku podzimu 2012, kdy jsem podepsala smlouvu s agenturou Campleaders o tom, že v létě pojedu do Ameriky. A i když jsem opravdu zprvu cítila akorát velikou nejistotu a strach z neznámého, o to víc byla ta představa lákavější. Čekalo mě 10 týdnů práce v dětském kempu v Pensylvánii a následně jsem měla 30 dní na to, abych cestovala.

    Cestovala tam, kam jsem vždycky chtěla jet nebo tam, kam mě náhoda a nohy zavedou. Práce v kempu nebyla sice úplná dovolená, ale rozhodně jsme nikdo vyčerpáním nepadli. Byla jsem součástí perfektního evropsko-amerického týmu, užila jsem si slunce, léto, autentické americké prostředí a stříhala metr do konce srpna.

    Někdy v půlce, když už jsem si v kempu udělala ty pravé přátele, se začala rýsovat představa cestování. Naším cílem byl západ USA se všemi jeho krásami. S koupí letenky jsem neváhala a začalo plánování, organizování, zamlouvání hotelů, psaní profilů na Airbnb nebo Couchsurfing, obvolávání půjčoven aut, nákup map.

    Přišel poslední pracovní den a s ním velké loučení. Uvidím ještě někdy tyhle lidi, tyhle úžasné lidi, se kterými jsem strávila báječných 10 týdnů? Dne už vím, že ano, protože se do kempu vracím, ale v tu chvíli jsme všichni stáli na pomyslné startovní čáře a čekali na výstřel.

    A pak jsme se rozletěli do všech koutů USA. Bylo to úžasné. Ta svoboda, volnost, přes tisíc dolarů v kapse a celá Amerika nám ležela u nohou. Las Vegas, Grand Canyon, Los Angeles se všemi svými městy, San Francisco a pak New York. Popsat všechny zážitky, vystačilo by to na malou knihu.

    Ale jedno je jasné – zažila jsem něco naprosto unikátního. Na 3 měsíce jsem změnila prostředí, lidi okolo sebe, dokonce i jazyk, kterým mluvím, což bylo všechno velice osvěžující. Získala jsem přátele ze všech koutů světa, od Austrálie až po Maďarsko a docenila jsem slova ředitele kempu, když v úvodním týdnu nám všem říkal: “Forget about your friends from high school, your best friends are sitting in this room.”

  2. Adam

    “Zúčastnil jsem se už dvakrát programu Work and Travel, jednou jako plavčík podruhé jako bellman. Co se týče plavčíka, tak tam jsem tušil do čeho jdu, tam nebylo co by mohlo překvapit. Zatímco u té druhé práce jsem absolutně netušil do čeho jdu, jediné co mi agentura řekla, že budu dělat bell desk agenta.

    Nakonec práce předčila mé očekávání a po zkušenosti už bych plavčíka asi dělat nechtěl. Výhoda práce v resortu nebo v hotelu je, že člověk je v kolektivu pouze a jen Američanů zatímco když člověk dělá plavčíka tak spolupracovníci jsou výhradně taky studenti co přijeli na Work and Travel, takže Rusové, Turci, Ukrajinci a jiné národy.

    Další výhoda práce v resortu oproti plavčíkovi je, že lidé v resortu se neustále mění a tak se střídají různé druhy angličtiny (co stát to jiná angličtina). Zatímco když pracuje jako plavčík tak na bazénu má svých plus mínus 40 rezidentů, kteří chodí celé prázdniny a člověk si tak nějak zvykne. Další velkou výhodou práce v resortu je, že se člověk ani tolik nenudí jak při dělání plavčíka, kdy to je 8 hodin pozorování lidí v bazénu.

    Nechci aby to vyznělo jako, že plavčík je strašná práce, jako bylo to super léto, ale přeci jen léto v resortu bylo mnohem lepší po všech stránkách. Angličtina se určitě zlepší po těch pár týdnech, po měsíci, jen se nesmí bát člověk mluvit i když s chybami. Byl jsem až překvapen, jak jsou Američani tolerantní a dokáží pomoct.

    Pokud si někdo zvolí práci v hotelu, tak by si měl zjistit, jestli to zahrnuje parkování aut. V tom případě je potřeba si vyřídit mezinárodní řidičák, bez něho by nešlo parkovat auta a to by byla škoda, jelikož z toho je docela dost extra money.

    Jestli někdo váhá jestli jet sám, nebo s někým, tak je to úplně jedno, jelikož velmi brzo si tam najde strašně moc kamarádů. Možná je lepší jet sám, jelikož potom jste hned do toho hozen a musíte používat angličtinu a nemůžete se spoléhat na toho druhého. Američané jsou velmi přátelští a naopak vyhledávají cizince. Momentálně mě nenapadá nic navíc, co jsem musel řešit, co by za mě neudělala agentura nebo by mi řekli, ať to zařídím.

    Co jsem si tak pročítal různé články na Chci do Ameriky, tak jsem hodněkrát zahlédl strach z imigračního. Upřímně když jsem jel poprvé tak jsem měl také strach, ale ve finále je to to nejmenší a není vůbec čeho se bát. Úředník ani nezvedne hlavu, jen se zeptá na otázky typu “jak dlouho tam budu” a “co budu dělat” a za minutu je člověk pryč.

    Co mě na USA zklamalo, tak je veřejná doprava. Dá se říct že je na velmi špatné úrovni, pokud nepočítám vyloženě velká města. Jelikož když jsem dělal plavčíka, tak jsem bydlel asi hodinu a půl chůze od bazénu. A tak je třeba si pořídit kolo ale to není žádný problém.

    Ale jinak USA je prostě jinej svět a určitě všem doporučuju si to vyzkoušet aspoň jedno léto, je to zkušenost k nezaplacení a hlavně plno zážitků.”

Pokud máte dotaz týkající se programu Work and Travel USA nebo jste se ho sami zúčastnili a chcete se podělit o zkušenost, můžete do komentářů pod článkem. Díky! :)

Diskuze k článku (69)

@Dan, @Jelly: Ahoj, a z jakého campu jsi byl vyhozený?

Odpovědět

@David:

Prosím tě, na kolik tak vyjde ta 7 denní plavba po Karibiku? :-)

Odpovědět

@Martin:
Je to dva roky starý příspěvek, možná už sem ani nechodí.
Zkus mrknout sem https://www.expedia.com/Cruises?v=b nebo https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=Caribbean+cruise+price.

Odpovědět

Mohu se zeptat kolik si tak člověk vydělá v průměru za těch 10 týdnu nějaké pruměrné práce ?

Odpovědět

@Tomáš: Mzda na Work and Travel se liší v závislosti na zaměstnavateli, typu práce, místě nebo počtu odpracovaných hodin. Průměrný výdělek na Work and Travel v USA je 8-11 dolarů za hodinu práce. Více si vydělává tam, kde se dávají dýška. Za celé léto se odpracuje průměrně 600 hodin. To znamená, že výdělek za celé léto se pohybuje kolem 6 000 dolarů (kolem 150 000 Kč).

Znovu ale upozorňuji, že to je těžce individuální. Navíc je třeba počítat s náklady.

Odpovědět

Ahoj,

právě jsem si přečetl tento článek o Work and Travel programu a chtěl bych požádat o radu kohokoliv, kdo má s tímhle nějaké zkušenosti.

Jedná se mi o tohle:

Myšlenka vycestovat na několik měsíců do Ameriky, studovat tam nebo pracovat a ve volném čase samozřejmě i cestovat a poznávat Ameriku mě láká čím dál tím více :-) Vždycky jsem si chtěl alespoň na nějakou dobu okusit ten pravý americký život :-)

Jde mi o to, že před dvěma lety jsem odmaturoval ze střední školy a od té doby ještě studuji angličtinu jako samouk, abych se ještě zdokonalil a jednou bych si chtěl udělat státnici. Nechodím do žádné jazykové školy a ani nestuduji na vysoké škole, takže tím Work and Travel program by pro mě asi nepřipadal v úvahu…

Chtěl jsem se zeptat, jestli neexistují nějaké další programy ať už studijní nebo pracovní programy v USA, kde nutně není podmínkou, že člověk musí být studentem na vysoké škole, jako je tomu u Work and Travel. Ať už by se jednalo o studium angličtiny, nebo o nějakou práci, nebo o kombinaci obojího (studium a práce)… Samozřejmě jsem si vědom, že by to asi bylo složitější v tom, že bych si musel vízum a všechno tohle okolo vyřídit sám, ale i tak bych rád něco takového zkusil.
Nejraději bych asi jel do Los Angeles, jelikož je to jedno z mých jeoblíbenějších měst v USA, ale samozřejmě to není podmínkou.

Jak už jsem napsal výše, rád bych vycestoval do USA na nějakou delší dobu, než jen 2 nebo 3 týdny, jako když tam jedu na dovolenou.

Byla by nějaká šance, i když nejsem vysokoškolský student?

Děkuji moc.

Odpovědět

Dobry den, mohu s work and travel J1 visa vycestovat v cestovni lhute 30ti dnu po ukonceni prace ven z Usa? Mexiko nebo Cruise? Diky

Odpovědět

@Václav: @Václav:

Ahojky,
chtěla jsem se zeptat, zda se ti dostalo odpovědi na tvůj dotaz ohledně vycestování do Los Angeles bez vysoké školy? Jsem na tom úplně stejně a můj cíl je také Los Angeles. Zajímalo by mě zda Ti dal někdo rozumnou odpověď, moc by mi to pomohlo v uskutečnění mého plánu. :)

Odpovědět

@Kelly: Ahoj Kelly! Ano, to jsme na tom úplně stejně :-) Bohužel, zatím se mi žádné odpovědi nedostalo, nicméně jsem zkoušel trochu pátrat na internetu a našel jsem tohle: https://www.study.cz/jazykove-kurzy/zahranici/anglictina/spojene-staty-americke/los-angeles/ To se týká toho, když tam chceš jet a studovat angličtinu a myslím, že jsem tam četl, že nabízejí i kurzy pro dospělé a snad se tam nikde nepsalo, že bys musela být studentem vysoke školy. Já si to budu muset ještě prodrobněji prostudovat. Každopádně ta škola Embassy English Los Angeles podle mě nevypadá vůbec špatně :-)

Můžu se zeptat, ty bys tam chtěla jet studovat nebo pracovat, nebo obojí několik měsíců třeba? Kdybys ses něco dozvěděla nebo jsi něco zjistila, mohla bys mi prosím také dát vědět?

Děkuju

Odpovědět

Když mám 18náct a chci jet do Ameriky na brigádu na příští léto kdy budu v posledním ročníku na střední jde to nějak?

Odpovědět

@Pavel:
Hele asi ne.
Během střední jsou programy na au-pair, během vysoké je W&T. Ale jen tak na brigádu to ofiko asi nepůjde. Jedině se zeptat v nějaké agentuře, ale to stojí prachy. Jde o to, aby se to pak vyplatilo.

Odpovědět

@Pavel: Ahoj Pavle, pokud máš zkušenosti třeba s vedením dětských táborů, můžeš se zkusit přihlásit na pozici Camp Counselor v USA. Pro tuto pozici není podmínkou vysoká škola, nýbrž věk 18 let, skvělá angličtina a zkušenosti s dětmi.

Odpovědět

Ahoj mám dotaz, je možné vyžiadať si pobyt cez work and travel v konkrétnom meste (San Francisco), alebo mesto nám bude priradené? Ďakujem. :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Dominika: Ahoj Dominiko,
záleží na konkrétní agentuře. Pokud si práci v San Franciscu najdeš sama, není to žádný problém. Pokud hledání práce necháš na agentuře, pak záleží na ní a na tom, jestli má partnery v San Franciscu. :-)

Odpovědět

@Václav: Ahoj Vašku, zajímalo by mě to samé. Taky bych ráda odjela, ale nejsem vysokoškolák. Když jsem koukala na ten odkaz, co jsi sem dával, tak je tam napsáno, že musíš mít potvrzení ze školy, na jaké úrovni angličtiny jsi. Nikde tam ale není napsáno, že nemusíš být student. Tak nevím. Zjistil si něco nového?

Díky za info. :)

Odpovědět

Ahoj, já byl 4x v USA s program Camp leaders(www.campleaders.com) a byla to práce v campech. Můj camp byl 3 hod. od Chicaga a byla to bomba. Pokud vás něco zajímá tak klidně napište. sentily@seznam.cz

Odpovědět
M

@Václav: Ahoj Vašku, a vycestovat do VB by tě nelákalo? Tam je to v podstatě jednoduché, není potřeba být studentem. Co se týče USA je to docela komplikované. Pracovní vízum jen tak nedostaneš, nejlepší možností je právě program Work and Travel. Ale v tvém případě by byla možnost vycesovat třeba i do Kanady na Working Holiday. Kdyby tě zajímalo víc informací, určitě mi můžeš napsat:)

Martina

Odpovědět

@Martina Roflíková: Ahoj Martino, děkuji za informaci. Jet studovat do VB mě také napadlo, ale mě právě mnohem více láká přímo ta Amerika :-) Vždycky mi byla tak nějak bližší, jsem zaměřený na americkou angličtinu, takže bych nejraději jel tam, pokud by to nějak alespoň trochu šlo.

Odpovědět
L

Já jsem byl letos na Work and Travel v USA a přímo v Texasu, plavčíkovali jsme. Nevěděl jsem co a jak, ale na doporučení kamarádů jsme nakonec s přítelkyni odjeli přes agenturu Czech-us a paráda. Neměli jsme s tím ani moc starosti, vše šlo hladce od kurzů, až po víza. A tak jsme se zamilovali do té Ameriky, že budeme muset jet znovu! Takže kdyby někdo potřeboval nějak poradit, určitě není problém.

Odpovědět
L

@Tereza: @<a
Ahoj Terko, určitě to jde, jen musíš po internetu zažádat o ESTU, chvilková záležitost. To je vízum, aby tě pak z cruisu nebo Mexika pustili zpět do země.

Odpovědět
T

Nevím, jestli si to můžeš přímo vyžádat, ale pokud je ti jedno, co budeš dělat, jde ti hlavně o to, být v tom městě, tak dneska už ty agentury mají tolik pracovních pozic, že by to podle mě neměl být problém. Já mám osobní zkušenost pouze s agenturou czech-us, takže nemůžu mluvit za ostatní agentury, ale v této agentuře není problém skoro nic. Vždycky jsme našli společnou cestu, takže hodně štěstí… :)

Odpovědět
T

@Dominika: Nevím, jestli si to můžeš přímo vyžádat, ale pokud je ti jedno, co budeš dělat, jde ti hlavně o to, být v tom městě, tak dneska už ty agentury mají tolik pracovních pozic, že by to podle mě neměl být problém. Já mám osobní zkušenost pouze s agenturou czech-us, takže nemůžu mluvit za ostatní agentury, ale v této agentuře není problém skoro nic. Vždycky jsme našli společnou cestu, takže hodně štěstí… :)

Odpovědět

Ahoj,
v létě 2016 jsem absolvoval work and travel na J-1 vízum. Rozhodl jsem se vyplnit federální daňové přiznání sám bez pomoci agentury. Není to nic náročného, ale bohužel jsem zjistil, že úleva na federální dani pro rok 2016 je pro cizince jen do výdělku 4050 dolarů, Za léto jsem si, ale vydělal víc takže mi IRS vrátí jen poměrnou část daní co jsem přeplatil.
Jaké jsou vaše zkušenosti prosím? A je případně profi agentura schopna získat zpět 100% daní u výdělku nad těch 4050 dolarů? Potom by se pochopitelně vyplatilo to nechat na agentuře byť třeba za 10% poplatek.

Odpovědět
M

@Václav:

V tom případě bys mohl zkusit nějaký Summer Camp, tam myslím není nutno být vyloženě student. Ale pokud tě vyloženě láká kombinace studia a práce delší dobu někde v zahraničí, tak bych mrkni určitě po Working Holiday nebo Work and Study… tam tedy není v nabídkách USA, ale třeba Kanada a tak bys mohl cestovat i po USA:)

Odpovědět
V

Dobrý den,

Chtěl bych se zepta jaká je nabídky kurzu workandtravel na toto léto?

Děkuji

Odpovědět

@Radek: Zjistil jsi k tomu něc? Taky by mě to zajmalo. Dik

Odpovědět

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jaký typ víza potřebuji, chci-li do Ameriky pracovat na cca 4 měsíce jako plavčík a brigádu si zajišťuji sama. Je to vůbec možné se tam takhle dostat?
Děkuji

Odpovědět

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jaký typ víza potřebuji, chci-li do Ameriky pracovat na cca 4 měsíce jako plavčík a brigádu si zajišťuji sama. Je to vůbec možné se tam takhle dostat? Bohužel od minulého roku už nejsem student, takže podmínky na work and travel nesplňuji, je tedy i nějaké jiné vízum, které tohle umožňuje?
Děkuji

Odpovědět

Dobrý den,

chtěla jsme se zeptat zda je možné vycestovat v programu” work and travel” bez agentury? tedy neplatit žádné poplatky, zažádat si o vízum J1 sama, a sehnat si práci sama. Jak v tomto případě postupovat?
další dotaz: Jde v případě pracovní stáže udělat to samé? Je vůbec možné kontaktovat nějakou firmu v USA a získat oficiální pracovní vizum a sám si to zařídit?

děkuji za odpověd

Odpovědět

@Nicole: work and travel si muzes zajistit sama, ale je to slozite. Existuji stranky, kde jsou navrhy spolecnosti, ktere toto delaji – zalezi, jestli chteji komunikovat primo s uchazecem nebo je pro ne jednodussi agentura – coz urcite agentura. O vizum muzes zadat az pote, co mas zamestnavatele. Co se tyka staze, je to to same: Najit spolecnost, kontatovat ji, doufat, ze bude pro. Ale rozdil je v tom, ze o pracovni vizum by mela zadat ta firma pro tebe a to se firmam nechce. Mnoho spolecnosti na svych strankach vyslovne uvadi, ze neakceptuji zadosti o zamestnani od nikoho, kdo nemuze prokazat opravnenost prace v USA nebo kdo by chtel zadat o sponsorship. U staze to muze byt jednodussi.

Odpovědět

Ahoj,
nechystá se někdo ted v létě 2018 na Work and Travel USA? Raději bych prvně jela s někým a ne úplně sama. :)

Odpovědět

Ahoj, chci se zeptat kolik měsíců, jak dlouho musím pracovat, abych mohl pak měsíc cestovat a pokryl bych kompletně náklady na celý trip… Díky, pěkný den

Lukáš

Odpovědět

@Lukáš:
Ten článek nahoře jsi četl? Případně jiné informace o WaT?

“Work and Travel USA je letní program, odlétá se zpravidla v květnu až červnu. Pracuje se 2 až 4 měsíce, poté je možné až 30 dní cestovat, což rozhodně doporučuji.”

A jestli se nepletu, tak se dá přicestovat i určitou dobu před zahájením WaT.

Odpovědět

@Lukáš: Work and Travel je kulturně výměnný program určený pro studenty všech ročníků VŠ a VOŠ. Jako student máte jedinečnou příležitost vycestovat do USA a legálně tam pracovat po dobu až 4 měsíců. Dalších 30 dnů můžete v zemi zůstat a cestovat. Zdroj: studentagency.cz. Abys tedy mohl mesic cestovat, muzes az 4 mesice pracovat. A naklady na tvuj trip ti tezko nekdo rekne, pokud nenastinis sve plany.

Odpovědět
P

Hezký den, ráda bych se podělila o své video z loňského roku, kdy jsem vycestovala do Ameriky právě v rámci programu Work and travel USA. Jsem jedna z těch, která měla na všechno ohromné štěstí a to rozhodnutí tam jet, bylo jedno z nejlepších, které jsem kdy udělala. Nechte se inspirovat a možná i trochu povzbudit. Krásný den

https://www.youtube.com/watch?v=ibJuaDI_T8Q&t=654s

Odpovědět

@Pavlína Horáková: Ahoj Pavlíno, děkuji za skvělé video! Mohu ho nasdílet na Facebooku Chci do Ameriky? Díky. :-)

Odpovědět

Ahoj,

Mam otazocku ohladom opustenia VŠ – semester mi zachvilku skonci(vo februari), skolu som ale zanechal pred 2 mesiacmi. Stale mam ale status VŠ studenta.
Cize ked mi nepride list – ze ma vyhodili, resp. stale sa som student.
Vsimol som si ale, citujem: “musíte mít úspěšně ukončen” – cize s tym asi nepochodim,ci?

Prosim Vas ci by ste mi niekto viac neozrejmili situaciu ?:-/

Thanks in advance :-)

Odpovědět

@Twinkiie:
Snad se ti tu ozve někdo, kdo na WaT byl, třeba Pavlína z toho super videa.

Ale čistě teoreticky, pokud jsi v prváku a semestr jsi nedodělal, tak máš smůla. Navíc předpokládám, že budeš potřebovat nějaké potvrzení ze školy. No a když tam už nechodíš, tak ti ho nejspíš nedají. Žádost o J-1 vízum, není studentský lístek do muzea, tam se studentským průkazem nebo ISIC nepochodíš.

Odpovědět

@Franta: Samozřejmě, že článek jsem četl, ale mě zajímá, jestli třeba stačí pracovat 2 měsíce abych pokryl náklady na cestu.

Odpovědět

@Lukáš:
To záleží na tom, kolik si vyděláš, kolik bude na daném místě plat a na tom, jaké máš plány a nároky na cestu. Je to hodně tedy individuální. Taky nezapomeň, že tě něco bude stát vyřízení toho WaT. Takže se klidně může stát, že se vrátíš a budeš v mínusu.

Odpovědět
A

@Twinkiie:
Ahoj,

pro J1 víza musíš být student VŠ. Záleží na vízovým sponzorovi, ale vyžaduje se například výpis známek v angličtině, potvrzení o studiu s přesnými daty prázdnin a pod. Pak na ambasádě, pokud by ti vízový sponzor vydal DS form, tak se znovu ptají na potvrzení o studiu a další dokumenty.
S tvým statusem by ti ale škola žádný dokument nevydala, takže legálně to nepůjde. :)
Takže cíl minimálně úspěšně dostudovat jeden semestr.

Odpovědět

Ahoj, v článku je chyba v podmínkách pro účast v programu WaT. Já jsem v posledním ročníku studia a podle SA se programu můžu účastnit, prý nevadí poslední ročník studia. Někde jsem četla, že student se nesmí programu účastnit pokud má zapsané pouze opakované předměty a není to tedy v řádném termínu toho studia (asi že prodlužuje). Ty informace ale nikdo nepíše moc jasně a přijde mi, že tomu ani ty agentury snad samy pořádně nerozumí.

Mám kvůli tomu trochu strach jak to dopadne na ambasádě. Mám sice tři předměty tento poslední semestr, ale jeden předmět je opakovaný (je to Praxe, která má jen zápočet – nestihla jsem ji splnit v předchozím semestru totiž). Na ambasádě tedy uvidí v mých dokumentech z VŠ u toho jednoho předmětu “opakuje”. Ten předmět bude klasifikován až někdy na konci května. Doufám, že to nedopadne tak, že kvůli tomu jednomu předmětu, který opakuji mi to vízum nedají…:( Jinak jsem v řádném ročníku studia a neprodlužuji.
Máte s tím někdo zkušenosti? Je to taková trochu individuální věc asi, ale věřím, že se to někomu už stát muselo. Opakování předmětu dneska není nic vzácného na VŠ.
Díky za komentáře, pokud budou.

Odpovědět

@Dáša: Ahoj, díky za informaci. Článek jsem opravil. :-)

Odpovědět

@Michaela: Ahoj mam taky v planu Ameriku chystas se jeste ?

Odpovědět

Dobrý den,
chcela bych se zeptat či je na program možné taky vyjet když studuji na vysoke škole kombinovanou formou studia. Není to tedy denní ale ani externí studium.. Dekuji mnohokrát za odpoved.

Odpovědět

@Lujza: Když je v podmínkách naprosto jednoznačně napsáno denní studium, tak zkuste hádat.

Odpovědět

Zdravím, je podmínkou, že se do programu work and travel musím přihlásit přes organizaci? Pokud jsem schopná si práci a vízum J1 sehnat svépomocí? Hledám levnější variantu. Díky za odpověď

Odpovědět

Dobrý den, mám pár otázek a ráda bych vám je položila, možná to uděláte ve vaší kanceláři?

Odpovědět

@Sofiia:
Jestli máš otázky, tak se ptej. Někdo ti určitě odpoví.
Pochybuji, že má Petr kancelář, kde by dával rady a porady.
Ale dotaz zní jako ze špatného překladače, takže to možná není důležité.

Odpovědět

Zdravím, s kamarády pojedeme letos na WAT a chceme se zeptat na nějaké zkušenosti s půjčením auta, když nám je všem 20 let. Koukal jsem, že to jde ale s nějakými vyššími poplatky. Zajímalo by nás jestli někdo neví kolik to tak zhruba je, případně jaké půjčovny nám auto půjčí. Díky za odpověď.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA