Poplatky za nepřistěhovalecká víza do USA v roce 2024

Petr Novák

Jestliže cestujete do USA jako turisté nebo za obchodními záležitostmi a délka pobytu nepřesáhne 90 dní, pravděpodobně vám k odletu postačí vyplněná a schválená ESTA. Vízové poplatky se vztahují pro žadatele, kteří do Spojených států cestují například za účelem studia nebo jim ESTA byla zamítnuta.

Poplatky za nepřistěhovalecká víza do USA v roce 2024 | © Unsplash.com

Obsah článku
  1. Jak uhradit vízové poplatky do USA
  2. Cena víz do USA 2024

Jak uhradit vízové poplatky do USA

Poplatek za vízum do USA se platí výhradně prostřednictvím webu USTravelDocs.com. Uhradit ho musíte ještě předtím, než se objednáte k pohovoru na ambasádu.

Podrobné informace k platbě najdete na amerických již zmiňovaných vládních stránkách.

Cena víz do USA 2024

Žádost o vízum můžete podat na stránkách amerického velvyslanectví, jsou k dispozici i v češtině. Výše uvedených poplatků byla naposledy ověřena 2. ledna 2024.

Typ víza Popis Výše poplatku
B-1 Obchodní cesty $185 (4 383 Kč)
B-2 Turistika $185 (4 383 Kč)
C-1 Transit $185 (4 383 Kč)
D Členové posádek letadel a lodí $185 (4 383 Kč)
E Investoři $315 (7 463 Kč)
F Studenti a akademičtí pracovníci $185 (4 383 Kč)
H Víza založená na zaměstnání $205 (4 857 Kč)
I Novináři a pracovníci médií $185 (4 383 Kč)
J Výměnné pobyty $185 (4 383 Kč)
K Snoubenci a snoubenky občanů USA $265 (6 279 Kč)
L Vnitrofiremní přesun zaměstnanců $205 (4 857 Kč)
M Studenti (dočasný statut) $185 (4 383 Kč)
O Lidé s výjimečnými schopnostmi $205 (4 857 Kč)
P Sportovci a umělci $205 (4 857 Kč)
Q Mezinárodní kulturní výměnné programy $205 (4 857 Kč)
R Pracovníci církvi $205 (4 857 Kč)
T Oběti obchodování s lidmi $185 (4 383 Kč)
U Oběti trestných činů $185 (4 383 Kč)

Diskuze k článku (17)

Dobry den chtela bych se zeptat jake je minimum penez na ucte pro ziskani turist visa?moc dekuji za odpoved

Odpovědět

@Hana:
Není daný limit, vše záleží na úředníkovi, jaký mu předložíš svůj program v USA, co vše tam hodláš dělat, navštívit a tak. On si z toho udělá představu, a buď mu bude stačit, to co máš našetřeno nebo ne.
Já s sebou mívám (ESTA) cca 500,- USD na osobu/týden a vždy bez problémů. Kdysi na vízum, jsem měl na účtě asi 50.000,- Kč, k tomu komplet zaplacený zájezd a pro jistotu i zvací dopis od tety.

Odpovědět

Dobrý den,
Mám dotaz na víza B2, respektive tříměsíční výpis z účtu. Všechny peníze, které si šetřím na cestu do USA si z běžného osobního účtu transferuji na účet spoření (a největší přesun proběhl před více než 3 měsíci). Který výpis by jsem měla na ambasádu donést? Z běžným účtem mě nepustí nikam, ale spoření mi přišlo jako rozumný způsob jak si peníze ohlídat a ted si nejsem jistá jestli jsem neprohloupila.
Děkuji za odpověď!

Odpovědět

@Michaela:
Vezmi oba výpisy. Lepší víc než míň.

Odpovědět

Zdravím, jak mám prosím postupovat, když mi před 10 lety bylo v USA přiděleno J1 vízum a tedy i social security number, které ale nyní neznám, kartičku jsem ztratila, a nyní bych chtěla znovu vycestovat na pracovní vízum do USA? Mohu do formuláře DS 160 napsat, že nemám SSN ani Taxpayer ID i když jsem ho kdysi měla?
Díky za odpověď.
J.

Odpovědět

Dobry den.V jake bance mam uhradit poplatek za vizum? Dekuji.

Odpovědět

@Nina Bojko:
Je to v instrukcích
cz.usembassy.gov/cs/viza/nepristehovalecka-viza/
Zaplaťte vízový poplatek a sjednejte si termín pohovoru
Na stránce ustraveldocs.com zaplaťte vízový poplatek a sjednejte si termín vízového pohovoru. Velvyslanectví nepřijímá žádosti od žadatelů bez sjednání vízového pohovoru.
Vytiskněte si potvrzení schůzky a zaplacení poplatku (viz příklad, JPG 197 kB).
Všichni žadatelé o nepřistěhovalecká víza se mohou přihlásit k pohovoru (nebo změnit termín svého pohovoru) na stránce ustraveldocs.com nejpozději den před pohovorem do 12 hodin.

cz.usembassy.gov/cs/viza/nepristehovalecka-viza/vizove-poplatky/
Vízové poplatky se mohou platit pouze na ustraveldocs.com. Poplatky musí být zaplaceny před objednáním pohovoru (podívejte se, jak vypadá potvrzení schůzky a zaplacení poplatku).

Odpovědět

@Nina Bojko: Zdravím Nino, je to jak píše Franta, poplatky se hradí přes stránku USTravelDocs.com. Použít lze platební karty MasterCard, Visa nebo American Express. Takže je v podstatě jedno, jakou máte banku.

Odpovědět
J

Dobrý den, mám nemalý problém. Před 14 dny jsem se dostavil na konzulát s formulářem DS-160, aby mi prodloužili má studentská víza F1, avšak z vlastní napozornosti, jsem si nepřekontroloval formát fotografie a pán u okénka mě na pohovor vůbec nepustil a požadoval po mě pochopitelně vyplnit nový formulář s odpovídajícím formátem fotografie. Při otázce na již zaplacený poplatek, mi pán daroval kontaktní email (support-czechrepublic@ustraveldocs.com). Čili jsem se odporoučel domů. Na tento email jsem napsal svůj problém, avšak odpovědi jsem se dosud nedočkal. Nevíte prosím, jak mám tedy postupovat, abych se mohl přihlásit na nový pohovor a zdali musím poplatek platit znovu? Jak postupujete, pokud je ve formuláři chyba?
Děkuji za všechny rady :)

Odpovědět
L

Dobrý den,
1.dcera se provdala za Američana, žijí v TX. Mohu zvací dopis barevně vytisknout z emailu?
2.Moje žádost o visum DS 160 musí být podepsaná. Ale když nemám elektronický podpis?
3.Co když fotograf mi nemůže dát digitální foto?
4.Moje staré visum končilo 3/2015. V TX jsem byla 7x. Je mi to při jednání o nové visum k něčemu dobré? Starý pas jsem ještě neodevzdala.
Děkuji za odpověď L. C.

Odpovědět

@Ludmila Cápová:
1) Stačí to černobíle
2) Co si ho tedy pořídit?
3) A co jiný fotograf? Případně fotku naskenovat.
4) Staré vízum není potřeba, hlavní je mít čistý rekord. Pokud během oněch 7 návštěv bylo v pořádku, tak je to plus.

Odpovědět

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat zda je možno získat na ambasádě (nebo kdekoli jinde) “daňový doklad” za zaplacení vízového poplatku? Cestuji do USA na B1 (pokud ho zítra teda dostanu :) ) a zaměstnavatel mi poplatek proplatí, nicméně samozřejmě po mně požaduje nějaký doklad o zaplacení. Na https://www.ustraveldocs.com/ ani po přihlášení žádnou možnost stažení nemám.

Předem díky za rady…

Odpovědět

Dobry den,
Letim letos na work and travel do usa a rada bych pak cestovala lodi napriklad na Bahamy nebo Havaj, potrebuji k tomu nejake vizum? To same i u Niagarskych vodopadech, pry mame slozitejsi vstup na hranice kanady nez napriklad nasi sousede Slovaci :) dekuji.

Odpovědět

@Kačka:
Na Hawaii doporučuji spíš letadlem. Jinak už to tu někdo psal, možná i u článku k WaT, není to problém, jen se to musí stihnout v povoleném termínu.

Odpovědět

Chceme s manželem sami dva vycestovat za synem do USA. Máme již odeslané formuláře DS -160. Dočetla jsem se, že pokud žádáme o několik víz pro rodinu, vyžaduje se JEDNA platba. Takže zaplatím poplatek za dvě víza dohromady jednorázově ?

Odpovědět

Dobrý den,
Asi před 8ti lety mi zamítli Vízum,když jsem chtěla navštívit sestru s dětmi (ze ji jako budu dělat au-pair), dva roky na to jsem Vízum dostala,ale teď jsem provdaná,čili jsem o nej se změnou jména přišla.Staci požádat o ESTU,či si mám pro jistotu opět zažádat o Víza? Budu cestovat s roční dcerou,tak nechci nic riskovat..
Dekuji

Odpovědět

@Johana:
O ESTA zažádat můžeš, ale je tam otázka, zda ti někdy bylo zamítnuto vízum. Takže je dost pravděpodobné, že by ti jí zamítli. A pokud jsi tenkrát to “au-pair” přiznala, tak tam máš i černý puntík. Asi bych šel rovnou na ambasádu pro vízum. Dceři by ESTA měla projít.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA