Aktuální poplatky za nepřistěhovalecká víza do USA

Poplatky za nepřistěhovalecká víza do USA se hradí výhradně na pokladně Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze. Přehled aktuálních poplatků za víza naleznete níže.

Víza do USA | © Petr Novák

Cena víz do USA

Výše poplatků je následující:

  • Nepřistěhovalecká víza (turistika, studium, palubní posádka, novináři)  – 160 dolarů
  • Kategorie nepřistěhovaleckých víz H, L, O, P, Q a R  – 190 dolarů
  • Kategorie víz E – nepřistěhovalecká víza pro investory – 205 dolarů
  • Kategorie víz K – nepřistěhovalecká víza pro snoubenky/snoubence – 265 dolarů

Poplatky za víza je možné hradit výhradně v hotovosti (USD) na pokladně velvyslanectví. Údaje jsou aktuální k 16. říjnu 2014.

Pokud chcete poletíte za obchodními záležitostmi nebo čistě jako turisté a délka vašeho pobytu nepřesáhne 90 dní, postačí vám k vycestování do USA vyplněná a schválená ESTA.

Petr Novák

Diskuze k článku (17 komentářů)

Dobry den chtela bych se zeptat jake je minimum penez na ucte pro ziskani turist visa?moc dekuji za odpoved

Odpovědět

@Hana:
Není daný limit, vše záleží na úředníkovi, jaký mu předložíš svůj program v USA, co vše tam hodláš dělat, navštívit a tak. On si z toho udělá představu, a buď mu bude stačit, to co máš našetřeno nebo ne.
Já s sebou mívám (ESTA) cca 500,- USD na osobu/týden a vždy bez problémů. Kdysi na vízum, jsem měl na účtě asi 50.000,- Kč, k tomu komplet zaplacený zájezd a pro jistotu i zvací dopis od tety.

Odpovědět

Dobrý den,
Mám dotaz na víza B2, respektive tříměsíční výpis z účtu. Všechny peníze, které si šetřím na cestu do USA si z běžného osobního účtu transferuji na účet spoření (a největší přesun proběhl před více než 3 měsíci). Který výpis by jsem měla na ambasádu donést? Z běžným účtem mě nepustí nikam, ale spoření mi přišlo jako rozumný způsob jak si peníze ohlídat a ted si nejsem jistá jestli jsem neprohloupila.
Děkuji za odpověď!

Odpovědět

@Michaela:
Vezmi oba výpisy. Lepší víc než míň.

Odpovědět

Zdravím, jak mám prosím postupovat, když mi před 10 lety bylo v USA přiděleno J1 vízum a tedy i social security number, které ale nyní neznám, kartičku jsem ztratila, a nyní bych chtěla znovu vycestovat na pracovní vízum do USA? Mohu do formuláře DS 160 napsat, že nemám SSN ani Taxpayer ID i když jsem ho kdysi měla?
Díky za odpověď.
J.

Odpovědět

Dobry den.V jake bance mam uhradit poplatek za vizum? Dekuji.

Odpovědět

@Nina Bojko:
Je to v instrukcích
cz.usembassy.gov/cs/viza/nepristehovalecka-viza/
Zaplaťte vízový poplatek a sjednejte si termín pohovoru
Na stránce ustraveldocs.com zaplaťte vízový poplatek a sjednejte si termín vízového pohovoru. Velvyslanectví nepřijímá žádosti od žadatelů bez sjednání vízového pohovoru.
Vytiskněte si potvrzení schůzky a zaplacení poplatku (viz příklad, JPG 197 kB).
Všichni žadatelé o nepřistěhovalecká víza se mohou přihlásit k pohovoru (nebo změnit termín svého pohovoru) na stránce ustraveldocs.com nejpozději den před pohovorem do 12 hodin.

cz.usembassy.gov/cs/viza/nepristehovalecka-viza/vizove-poplatky/
Vízové poplatky se mohou platit pouze na ustraveldocs.com. Poplatky musí být zaplaceny před objednáním pohovoru (podívejte se, jak vypadá potvrzení schůzky a zaplacení poplatku).

Odpovědět
Avatar uživatele

@Nina Bojko: Zdravím Nino, je to jak píše Franta, poplatky se hradí přes stránku USTravelDocs.com. Použít lze platební karty MasterCard, Visa nebo American Express. Takže je v podstatě jedno, jakou máte banku.

Odpovědět
J

Dobrý den, mám nemalý problém. Před 14 dny jsem se dostavil na konzulát s formulářem DS-160, aby mi prodloužili má studentská víza F1, avšak z vlastní napozornosti, jsem si nepřekontroloval formát fotografie a pán u okénka mě na pohovor vůbec nepustil a požadoval po mě pochopitelně vyplnit nový formulář s odpovídajícím formátem fotografie. Při otázce na již zaplacený poplatek, mi pán daroval kontaktní email (support-czechrepublic@ustraveldocs.com). Čili jsem se odporoučel domů. Na tento email jsem napsal svůj problém, avšak odpovědi jsem se dosud nedočkal. Nevíte prosím, jak mám tedy postupovat, abych se mohl přihlásit na nový pohovor a zdali musím poplatek platit znovu? Jak postupujete, pokud je ve formuláři chyba?
Děkuji za všechny rady :)

Odpovědět
L

Dobrý den,
1.dcera se provdala za Američana, žijí v TX. Mohu zvací dopis barevně vytisknout z emailu?
2.Moje žádost o visum DS 160 musí být podepsaná. Ale když nemám elektronický podpis?
3.Co když fotograf mi nemůže dát digitální foto?
4.Moje staré visum končilo 3/2015. V TX jsem byla 7x. Je mi to při jednání o nové visum k něčemu dobré? Starý pas jsem ještě neodevzdala.
Děkuji za odpověď L. C.

Odpovědět

@Ludmila Cápová:
1) Stačí to černobíle
2) Co si ho tedy pořídit?
3) A co jiný fotograf? Případně fotku naskenovat.
4) Staré vízum není potřeba, hlavní je mít čistý rekord. Pokud během oněch 7 návštěv bylo v pořádku, tak je to plus.

Odpovědět

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat zda je možno získat na ambasádě (nebo kdekoli jinde) “daňový doklad” za zaplacení vízového poplatku? Cestuji do USA na B1 (pokud ho zítra teda dostanu :) ) a zaměstnavatel mi poplatek proplatí, nicméně samozřejmě po mně požaduje nějaký doklad o zaplacení. Na https://www.ustraveldocs.com/ ani po přihlášení žádnou možnost stažení nemám.

Předem díky za rady…

Odpovědět

Dobry den,
Letim letos na work and travel do usa a rada bych pak cestovala lodi napriklad na Bahamy nebo Havaj, potrebuji k tomu nejake vizum? To same i u Niagarskych vodopadech, pry mame slozitejsi vstup na hranice kanady nez napriklad nasi sousede Slovaci :) dekuji.

Odpovědět

@Kačka:
Na Hawaii doporučuji spíš letadlem. Jinak už to tu někdo psal, možná i u článku k WaT, není to problém, jen se to musí stihnout v povoleném termínu.

Odpovědět

Chceme s manželem sami dva vycestovat za synem do USA. Máme již odeslané formuláře DS -160. Dočetla jsem se, že pokud žádáme o několik víz pro rodinu, vyžaduje se JEDNA platba. Takže zaplatím poplatek za dvě víza dohromady jednorázově ?

Odpovědět

Dobrý den,
Asi před 8ti lety mi zamítli Vízum,když jsem chtěla navštívit sestru s dětmi (ze ji jako budu dělat au-pair), dva roky na to jsem Vízum dostala,ale teď jsem provdaná,čili jsem o nej se změnou jména přišla.Staci požádat o ESTU,či si mám pro jistotu opět zažádat o Víza? Budu cestovat s roční dcerou,tak nechci nic riskovat..
Dekuji

Odpovědět

@Johana:
O ESTA zažádat můžeš, ale je tam otázka, zda ti někdy bylo zamítnuto vízum. Takže je dost pravděpodobné, že by ti jí zamítli. A pokud jsi tenkrát to “au-pair” přiznala, tak tam máš i černý puntík. Asi bych šel rovnou na ambasádu pro vízum. Dceři by ESTA měla projít.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.