Půjčení auta v USA: Rady, tipy, zkušenosti a časté chyby

Petr Novák

V Americe se s výjimkou New Yorku bez auta neobejdete. Vzdálenosti mezi městy jsou obrovské a veřejná doprava nefunguje tak dobře jako u nás. Napsal jsem pro vás prověřené rady, jak si půjčit auto v USA. Poradím vám, na co si dát pozor, abyste nenaletěli. Jak a kde si pronajmout auto levně a prozradím trik, jak získat zdarma o třídu lepší vůz.

Půjčení auta v USA: Rady, tipy, zkušenosti a časté chyby

 1. Obsah článku
  1. Co musíte vědět o půjčení auta v USA
  2. Podmínky půjčení auta v USA
  3. Triky jak na levné půjčení auta v USA
  4. Na co si dát pozor při půjčení auta v USA
  5. Pojištění auta v USA
  6. Cena za půjčení auta v USA
  7. Levné autopůjčovny v USA
  8. Jak postupovat při převzetí auta v půjčovně
  9. Půjčení auta v USA do 25 let
  10. Půjčení auta v USA řidičům od 18 do 21 let
  11. Půjčení dodávky v USA
  12. Půjčení obytného auta v USA
  13. Nejčastější dotazy ohledně půjčení auta v USA
  14. Levný pronájem auta v USA

  Co musíte vědět o půjčení auta v USA

  V USA fungují stovky autopůjčoven včetně mezinárodních řetězců Avis, Alamo, Budget, Dollar, Fox, Hertz, National a Thrifty. Autopůjčovna se anglicky označuje car rental, rent a car, rent-a-car, rental car, car rental nebo car hire.

  Výhodnější je využít srovnávač, který pokrývá více značek autopůjčoven současně. Tím asi největším je RentalCars.com ze skupiny Booking.com, alternativou je DiscoverCars.com.

  Nejlevnější je půjčení auta online s předstihem zhruba dvou až tří měsíců. Ceny se liší mezi městy, pobočkami i ročním obdobím.

  V Americe, Kanadě i Mexiku se stejně jako v Česku jezdí vpravo. Hlavní rozdíl v řízení auta je v automatické převodovce, kterou mají až na výjimky všechna auta. Na řízení automatu si velice rychle zvyknete, je to snadné a pohodlné. Auto s manuální převodovkou lze vyžádat během rezervace.

  Standardní výbava auta zahrnuje klimatizaci a autorádio. Bezplatnou navigaci máte ve svém mobilu, stačí si do Google Map stáhnout offline oblast, nebo si koupit místní SIM kartu.

 2. Podmínky půjčení auta v USA

  Věk řidiče

  • 18-20 let: Půjčovna vám auto nepůjčí vůbec, nebo jen nejslabší model a s vysokým příplatkem.
  • 21-24 let: Auto vám půjčí většina půjčoven, počítejte s Underage Driver Fee kolem $25592 Kč za den.
  • Od 25 let: Auto je možné půjčit bez příplatku.

  Řidičský průkaz

  Téměř všude stačí předložit český řidičský průkaz s vlajkou EU v rohu. Přesto si s sebou doporučuji vzít mezinárodní řidičák dle Ženevské úmluvy. Stojí 50 Kč, vyřídí vám ho na počkání a platí 1 rok.

  Platební karta

  Karta slouží k zaplacení půjčovného a k úhradě zálohy. Nenechte se zmást výrazem credit card, bez obav můžete použít debetní kartu vydanou vaší bankou. S debetní kartou ČSOB v Google Pay jsem nikde neměl problém.

  Cestovní pas

  Slouží k ověření totožnosti.

 3. Triky jak na levné půjčení auta v USA

  Cenu pronájmu auta lze zpravidla snížit. Osvědčila se mi následující pravidla, která doporučuji kombinovat.

  Garance nejnižší ceny od RentalCars

  RentalCars.com je rezervační portál pro půjčování aut v češtině. Za posledních 10 let jsem si přes ně půjčil auto snad na všech kontinentech. Jednou z jeho výhod je dobrá podpora a garance nejnižší ceny pronájmu. Pokud objevíte výhodnější nabídku u konkurence, bude vám dorovnán rozdíl.

  Kdy si rezervovat půjčení auta v USA

  Se zárukou odpovědět nelze, na cenu má vliv mnoho faktorů. Nejnižší cena pronájmu bývá 2-3 měsíce před plánovaným vyzvednutím auta. Během letních prázdnin a kolem Vánoc počítejte s vyšší cenou kvůli vyšší poptávce.

  Jakou třídu vozu vybrat?

  Typ vozu volte podle počtu cestujících a délky trasy. Na vícetýdenní road tripy nedoporučuji menší auta, kde je méně místa. Také kabriolet po pár dnech zevšední, osboně doporučuji volit crossover nebo SUV.

  Nejlevnější jsou auta třídy economy. Střední třída je dražší o 5–15 %, pohodlné SUV o 20–25 % a za kabriolet si ve srovnání s nejlevnějším autem připlatíte 65–75 %.

  Při převzetí auta vám bude nabídnut upgrade – o třídu lepší auto za nižší cenu. Rozhodnutí je na vás. Pokud nebude vůz v objednané třídě k dispozici, požadujte lepší auto bez příplatku.

  Autopůjčovna na letišti, nebo v centru města?

  Obvykle jsou výhodnější půjčovny na letištích, kde je větší konkurence. Cenu někde zvýší poplatek za vjezd na letiště, ale zase si nemusí každý člen posádky platit za dopravu do města. A je to pohodlnější.

  U pronájmů na několik týdnů nicméně doporučuji zkontrolovat také ceny při převzetí v centru města.

  Auto vraťte na stejném místě, kde si ho půjčujete

  Vůz je možné vrátit na jiné pobočce půjčovny, ale obvykle pouze za příplatek. Výhodnější je ho vyzvednout a vrátit na stejném místě.

  Půjčovné se účtuje za každých započatých 24 hodin

  Nepsaným pravidlem půjčoven je, že se platí za každých započatých 24 hodin pronájmu. Když si auto vyzvednete v 15:00, vždy ho vraťte do 15:00. Jakmile zadáte vrácení v 15:30, už platíte celý den navíc.

  Srovnejte si na internetu nabídky od více autopůjčoven

  Porovnáte-li si nabídky na půjčení auta od několika půjčoven, s mnohem větší pravděpodobností narazíte na výhodnější nabídku. Stránky půjčoven nemusíte procházet jednu po druhé, stačí použít srovnávač cen.

  Jak získat lepší auto levně, nebo zdarma

  Trik funguje v menších půjčovnách, kde si rezervujte nejmenší vůz. O ně nebývá velký zájem. Když si auto přijdete vyzvednout relativně pozdě (kolem poledne), budou nejspíše všechny vozy dané třídy rozebrány. Půjčovna vám pak nabídne lepší vůz bez přirážky.

 4. Na co si dát pozor při půjčení auta v USA

  Rady vám pomohou vyvarovat se nejčastějších chyb při půjčování auta v USA.

  Inzerovaná cena nemusí být konečná

  Jde o oblíbený trik půjčoven inzerujících pronájem auta za pár dolarů. Cena však zahrnuje jen samotný pronájem a nikoliv již daně, poplatky či pojištění. Z na první pohled výhodné nabídky se rázem stává nevýhodná.

  Najeté míle mohou být omezeny

  Některé autopůjčovny limitují vzdálenost, kterou je možné s vozem ujet. Za překročení limitu se samozřejmě draze platí. U známých půjčoven se s touto praxí nejspíše nesetkáte.

  Omezení míst, kam lze s autem jet

  Podmínky půjčoven jasně stanovují, kde se s autem můžete pohybovat. Kvůli pojištění jsou obvykle zakázány cesty do Mexika, do Kanady lze jet po předchozí domluvě. Některé půjčovny zakazují přejezdy do dalších států (Kalifornie, Nevada…).

  Opět to není příliš časté, ale doporučuji to zkontrolovat. Půjčovaná auta v sobě mají skryté GPS lokátory a za porušení pravidla se uděluje tučná smluvní pokuta.

  Zkontrolujte si hodnocení konkrétní pobočky

  Nekoukejte na hodnocení autopůjčovny jako celek, na Google si přečtěte hodnocení a recenze konkrétní pobočky. Autopůjčovna Priceless má celkové hodnocení 7,2/10, ale její pobočka na letišti v Los Angeles má jen 2,0/5. A nula se udělit nedá.

  Nenechte si vnutit zbytečnosti

  Autopůjčovny se logicky snaží vydělávat, a tak vám při převzetí auta vnutí navigaci, pojištění, asistenční linku atd. Doporučuji si zaplatit pojištění od RentalCars.com v rozsahu dle vašeho výběru. Před převzetím si prověřte, zdali budete projíždět přes placené úseky dálnic. V některých půjčovnách tlačí předražené (a často zbytečné) pasy.

  Přímo v půjčovně má cena za služby navíc být přesně 0 dolarů.

  Palivo kupujte u benzínky

  Před vrácením auta dotankujte poblíž půjčovny plnou nádrž. Můžete sice přijet s prázdnou, ale palivo od půjčovny je vždy dražší. Pokud vám půjčovna nabídne auto s prázdnou nádrží, berte ho.

  Za pozdní vrácení auta zaplatíte penále

  Půjčovné se účtuje za každých započatých 24 hodin. Nestihnete-li vrátit auto včas, půjčovna vám naúčtuje sazbu za další den. Občas stačí přijet později o 15 minut.

  Druzí a třetí řidiči jen za příplatek

  Budete-li se v řízení auta střídat, spolujezdce napište do smlouvy o půjčení auta. Za dalšího řidiče se obvykle účtuje poplatek kolem $10237 Kč za den. Nepodvádějte. Způsobí-li nezapsaný řidič nehodu, pojištění se na něj nevztahuje a škodu hradí ze svého.

  Cestujete s dítětem?

  Autosedačka je povinná u dětí do 2-7 let, děti do 12 let navíc nesmějí sedět na předním sedadle. Pravidla pro jednotlivé státy najdete na webu Asociace guvernérů bezpečnosti silničního provozu.

 5. Pojištění auta v USA

  Při půjčení auta doporučuji sjednat kompletní pojištění. Různých pojištění je v USA celá řada, v praxi se používají následující označení. U všech pojištění si důkladně přečtěte podmínky a zejména spoluúčast.

  SLP (Supplemental Liability Protection)

  Obdoba povinného ručení hradí vámi zaviněné škody na zdraví a majetku cizích osob. Téměř ve všech státech USA povinné ručení vyžaduje zákon v různé minimální výši plnění. Limit pro škody na zdraví se pohybuje v rozmezí $10000236 930 Kč$500001 184 650 Kč na osobu, pro škody na majetku $5000118 465 Kč$25000592 325 Kč.

  Povinné ručení se vztahuje nejvýše na 2 osoby. Škody nad tyto limity se ze SLP nehradí.

  SLI (Supplemental Liability Insurance)

  Volitelné připojištění, které navyšuje limity SLP až na $100000023 693 000 Kč. Něco podobného funguje také u nás.

  CDW (Collision Damage Waiver)

  Havarijní pojištění, kryje vámi zaviněné škody na půjčeném autě. Pojistné se odvíjí od místa vyzvednutí a třídy vozu, počítejte s $10237 Kč$30711 Kč na den.

  CDW zpravidla nezahrnuje pojištění pneumatik, skel, podvozku a potahů. Pojištění se stává neplatným, pokud je shledán úmysl, řízení pod vlivem alkoholu nebo drog, případně nedbalost řidiče. Za tu se považuje také ponechání auta s klíčem v zapalování bez dozoru.

  SCDW (Super Collision Damage Waiver)

  Doplněk pojištění CDW, navíc kryje škody na podvozku vozidla, sklech, pneumatikách a potazích. Spoluúčast bývá nulová, viník nic nedoplácí.

  LDW (Loss Damage Waiver)

  LDW kryje škody způsobené odpisem vozidla (totální škoda) po vámi způsobné nehodě. V podstatě jde o vyšší variantu pojištění CDW. Obvykle je nutné počítat se spoluúčastí ve stovkách dolarů.

  FDW (Full Damage Waiver)

  Havarijní pojištění auta, obvykle bez limitu a bez spoluúčasti, ale s výlukou škod na podvozku, kolech, sklech a potazích vozidla.

  TP (Theft Protection)

  Tato součást pojištění vás ochrání pro případ krádeže auta.

  PEC (Personal Effects Coverage)

  Pojištění osobních věcí převážených v automobilu, stojí asi $247 Kč denně a pojistný limit se pohybuje okolo $50011 847 Kč. Pokud vám vykradou auto nebo při nehodě dojde k poškození osobních věcí, je vyplacena náhrada.

  PAI (Personal Accident Insurance)

  Úrazové pojištění přepravovaných osob kryje náklady na zdravotní ošetření všech osob v půjčeném autě. Náhrada je vyplacena také při smrtelné nehodě. Pojistné se pohybuje kolem $371 Kč za den, pojistný limit je přibližně $350082 926 Kč.

  UMP (Uninsured/Underinsured Motorist Protection)

  Pojištění UMP chrání před škodami na vozidle a pasažérech, které způsobil řidič jiného nepojištěného auta.

 6. Cena za půjčení auta v USA

  Cenu pronájmu ovlivňuje zejména lokalita, aktuální poptávka, třída vozu, zahrnutá pojištění aj.

  Během pandemie covidu v roce 2020 většina půjčoven rozprodala svoje flotily. Když se na přelomu let 2021 a 2022 obnovila poptávka, autopůjčovny musely reagovat obrovskými investicemi do nákupů nových aut. To s sebou bohužel přineslo výrazné zdražení pronájmů.

  Zatímco před pandemií si bylo možné půjčit auto již od 592 Kč$25 na den, v roce 2024 je nutné počítat nejméně s 924 Kč$39 za den včetně pojištění za nejmenší auto. Pro bližší představu doporučuji rychlý a nezávazný výpočet.

  Destinace
  Boston
  Denver
  Chicago
  Las Vegas
  Los Angeles
  Miami
  New York
  Salt Lake City
  San Francisco
  Washington D. C.
 7. Levné autopůjčovny v USA

  V USA působí stovky autopůjčoven. Největší skupinou je Enterprise Holdings s 1,1 milionem aut a 7 200+ pobočkami, spadají do ní půjčovny Alamo, Enterprise a National. Nejlevnější autopůjčovny jsou obvykle ty největší.

  Hodnocení půjčoven je převzaté z RentalCars a platné k 25. dubnu 2024.

  Autopůjčovna Hodnocení Nezávazná kalkulace
  Autopůjčovna Alamo Rent A Car Alamo Rent A Car 8,7/10
  Autopůjčovna Avis Rent A Car Avis Rent A Car 8,2/10
  Autopůjčovna Budget Rent A Car Budget Rent A Car 8,1/10
  Autopůjčovna Dollar Rent A Car Dollar Rent A Car 8,3/10
  Autopůjčovna Enterprise Rent-A-Car Enterprise Rent-A-Car 8,6/10
  Autopůjčovna Firefly Car Rental Firefly Car Rental 8,7/10
  Autopůjčovna Hertz Car Rental Hertz Car Rental 8,3/10
  Autopůjčovna National Car Rental National Car Rental 8,6/10
  Autopůjčovna Payless Car Rental Payless Car Rental 8,1/10
  Autopůjčovna Thrifty Car Rental Thrifty Car Rental 8,3/10
  Autopůjčovna Sixt Rent A Car Sixt Rent A Car 8,3/10
 8. Jak postupovat při převzetí auta v půjčovně

  Záloha za půjčení auta v USA

  Při vyzvednutí auta se zaměstnanci půjčovny předkládá karta pro složení zálohy. Výše depozitu se u jednotlivých společností a lokací liší, může činit třeba 25 % z ceny, nebo $2004 739 Kč. Obvykle se uplatňuje vyšší částka. Peníze se z karty nestrhnou, pouze se zablokují.

  Platbu v českých korunách odmítněte

  Některé půjčovny vám umožní platit v korunách přes Dynamic Currency Conversion. Směnný kurz je u této služby velmi nevýhodný, vždy trvejte na platbě v dolarech.

  Smlouvu o půjčení auta si důkladně přečtěte

  Než smlouvu podepíšete, v klidu si ji důkladně přečtěte. Pokud čemukoliv nebudete rozumět, raději se zeptejte.

  Závady a škrábance si před převzetím vyfoťte

  Při převzetí auta dostanete protokol s vyznačenými závadami na půjčovaném voze. Všechny škrábance, nahuštěné pneumatiky a stav paliva si pro jistotu vyfoťte na telefon jako důkaz. Rozpory mezi protokolem a skutečným stavem ihned hlaste.

  Auto si důkladně osahejte

  Ještě v prostorách půjčovny se s autem důkladně seznamte. Nastavte si sedačku, zkuste si zapnout světla a stěrače, prohlédněte si řadicí páku. Zeptejte se na cokoliv, co vám nebude jasné.

  Na co se zeptat při půjčování auta

  Ptejte se na vše, co vám není jasné. “Platí zde nějaké zvláštní zákony či předpisy? Doklady k vozu jsou v kastlíku? Tankovat mám benzín, nebo naftu? Jak se sklápí střecha? Kam mám volat, když auto nabourám?”

  Jak přeskočit frontu v autopůjčovně

  Před vyzvednutím auta se registrujte na stránkách půjčovny do bezplatného věrnostního programu. Za registraci získáte Priority Pass, díky kterému můžete v půjčovně přeskočit celou frontu. Ověřeno v půjčovně Thrifty na letišti v Los Angeles.

 9. Půjčení auta v USA do 25 let

  Řidiči od 21 do 25 let to mají s půjčením auta v Americe složitější. Autopůjčovny počítají s vyšší pravděpodobnosti způsobení dopravní nehody, a tak si u těchto řidičů navíc účtují poplatek za každý den pronájmu auta.

  Under age fee se v různých státech a půjčovnách liší, počítejte s $15355 Kč$25592 Kč za den. Nejlepší je naklikat si nezávaznou rezervaci a zjistit tak konečnou cenu. Rozdíl v ceně samotného auta často maže rozdíl ve výši poplatku.

  S příplatkem pro mladistvé řidiče se určitě nesetkáte ve státech Michigan a New York, které tuto praxi nepovolují.

  Některé autopůjčovny zužují kategorie aut, ze kterých mohou řidiči do 25 let vybírat. Nejpřísnější jsou autopůjčovny Avis, Budget a Thrifty, u kterých si mladiství nepůjčí SUV, dodávky ani luxusní sporťáky. Naopak půjčovny Alamo a Enterprise řidiče ve výběru nijak neomezují.

 10. Půjčení auta v USA řidičům od 18 do 21 let

  Mladí řidiči od 18 až do dovršení 21 let to mají ještě složitější. Velké půjčovny jim auto ze strachu z poškození nepůjčí, výjimek je jen pár.

  E-Z Rent A Car nabízí nižší modely ve všech pobočkách řidičům od 18 let po předložení platného pojištění odpovědnosti. Autopůjčovny Fox Rent A Car jsou nejvýhodnější. Auta půjčují ve všech pobočkách řidičům od 19 let, příplatek za mladistvého řidiče je $15355 Kč na den.

  Ve státech Michigan a New York zákony nedovolují omezování pronájmu mladým řidičům. Auta jim tak nabízejí všechny půjčovny, under age fee však činí až $501 185 Kč za den.

 11. Půjčení dodávky v USA

  Pronájem dodávky v USA nabízí téměř každá autopůjčovna, opět je výhodnější rezervovat v předstihu přes internet. V nabídce se dodávky označují jako minivan, nebo 12+ seat people carrier, nejčastěji zastoupenými modely jsou Chevrolet Express a Ford E350.

  Dodávky jsou vhodné v případech, kdy nechcete platit za motely a vystačíte si se spacákem v zadní části vozu. Standardně bývají vybaveny klimatizací a automatickou převodovkou, cena za den pronájmu v levnějších lokalitách začíná zhruba na 1 800 Kč.

  K řízení dodávky pro 8/10/12 lidí stačí český řidičský průkaz v kombinaci s mezinárodním. Americký řidičák je potřeba až u vozidel, které dle technických specifikací pojmou 16 a více cestujících.

 12. Půjčení obytného auta v USA

  Karavan nabízí pojízdný hotel na kolech, v Americe se označuje jako RV, nebo motor home. K půjčení obytného auta stačí český a mezinárodní řidičák.

  Cestování s obytným autem má své výhody a nevýhody. Plusem jsou nižší náklady na ubytování, odpadá shánění motelů, neustálé balení a vybalování kufrů a větší volnost v plánování programu. Nejste vázáni rezervacemi pokojů a když se vám někde zalíbí, jednoduše tam zůstanete pár dní.

  Nevýhodou karavanu je jeho velikost a s ní související nároky na zkušenost řidiče. Cestuje se s ním pomaleji, hůře se parkuje a do některých míst nevyjedete. Parkovat s karavanem se smí jen na vyhrazených místech, nebo v kempech, kde se platí více než za obyčejné stanovací místo.

  Běžné autopůjčovny pronájem karavanu v USA nenabízejí. Osobně nemám s půjčením obytného domu zkušenosti, nicméně službu nabízí třeba web CruiseAmerica.com. Půjčovné na jednu noc začíná přibližně na 1 350 Kč, navíc se platí poplatek za ujeté míle. S tím se při půjčení běžného auta nesetkáte.

  Pokud máte zkušenosti s půjčením obytného auta v USA, budu moc rád, když se o ně podělíte v komentářích.

 13. Nejčastější dotazy ohledně půjčení auta v USA

  Jak vysoká je kauce (záloha) za půjčení auta?

  Kauce se odvíjí od půjčovny, typu vozidla a délky pronájmu. U pronájmu za $100023 693 Kč počítejte s $2505 923 Kč$4009 477 Kč.

  Kauce je částka, která slouží půjčovně jako záruka. Při přejímce auta peníze zablokují na kartě a pokud vůz v pořádku vrátíte, během několika následujících dní peníze odblokují.

  V USA budu několik měsíců, není výhodnější si koupit starší auto?

  Cenově je samozřejmě výhodnější koupit si starší auto a před odjezdem ho prodat. Bohužel u turisty je proces registrace auta tak komplikovaný, že je lepší si auto půjčit.

  Jednou z podmínek je třeba trvalý pobyt majitele auta ve státě, ve kterém ho chce přihlásit. To jako turista nesplníte. Auto sice můžete registrovat na známého Američana, ale on přebírá veškerou zodpovědnost za provoz vozidla. Záleží na vás, jestli někoho takového seženete.

  Nemám kreditní kartu, nebudu mít s půjčením auta problém?

  Ne. Sám jsem si v USA bez problémů půjčil auto se standardní debetní kartou. Důležité je, aby byla embosovaná (vaše jméno na ní vystupuje nad povrch karty). I když máte debetní kartu, říkejte, že je kreditní.

  Co znamená v půjčovnách “nebo podobné”?

  Jde o auto třeba od jiného výrobce, ale ve stejné třídě (SUV, kompakt…). Půjčovny nemohou garantovat dostupnost každého modelu, a tak místo Fordu Escape nabídnou třeba Toyotu RAV4 nebo Jeep Grand Cherokee.

  Kde si půjčit auto pro cestu do Mexika?

  Drtivá většina autopůjčoven zakazuje cesty do Mexika. Výjimkou údajně je společnost Fox Rent A Car, která cesty povoluje za předpokladu, že si řidič na přepážce půjčovny zaplatí mexické povinné ručení.

Levný pronájem auta v USA

Diskuze k článku (1 555)

Ahoj, mám na vás trošku náročný dotaz. Pokud byste kdokoliv věděli co dělat, pište prosím. Ale nejraději bych se spojila s tvůrcem tohoto webu, neboť to vypadá, že má spolupráci se stránkou Rentalcars. Pokud byste se kdokoliv chtěli více rozepsat s odpovědí, napište mi prosím na email: klara.quisova@seznam.cz

Můj dotaz se tedy týká vrácení peněz ze zrušených rezervací přes stránku Rentalcars. Stručné popsání naší situace. Jsme s přítelem na měsíc v USA a potřebovali jsme na měsíc auto. Dle doporučení na tomto webu, jsme udělali rezervaci přes stránku Rentalcars, přesněji u půjčovny Thrifty na den 22. 6 na pobočce LaGuardia Airport, NY. Bohužel když jsme dorazili na místo a měli vše u přepážky v pořádku, zjistili jsme, že nám byla odcizena platební karta. Tudíž jsme si auto nemohli půjčit. Zaměstnanci nám řekli, že máme tedy rezervaci u Rentalcars zrušit. Což jsme udělali, ale bylo to v čase vyzvednutí auta (tudíž méně než 24h před vyzvednutím). Dne 26. 6 jsme obdrželi novou kartu a ihned udělali novou rezervaci na tento den, opět u Thrifty na stejné pobočce. Když jsme tam dorazili, opět byl problém. Tento zaměstnanec nám sdělil, že nám nemůže půjčit auto, jednak protože jsme přiletěli do NY v jiný den, než si chceme půjčit auto (při předešlé rezervaci den příletu nebyl problém). A navíc nám odmítnul přijmout naši novou kartu, neboť je debetní (i přes to, že měli na pobočce napsané, že debetní karty přijímají, jen záloha je vyšší). Tudíž jsme byli nuceni rezervaci opět zrušit v čase vyzvednutí. Nic z těchto podmínek půjčení nebylo napsané na Rentalcars. Všechny rezervace jsme tudíž byli donuceni zrušit, kvůli okolnostem na pobočce a ne z vlastního rozhodnutí.

Problém spočívá v tom, že při rezervaci přes Rentalcars jsme museli předem zaplatit celou částku půjčovného. Tudíž za obě auta bylo již při zrušení zaplaceno. Dohromady je to asi 70,000 Kč, což je velký obnos peněz. Z Rentalcars jsme dostali před 2 dny email, že nám vrátí za každou rezervaci pouze 1,500 Kč, zbytek z obou rezervací si nechají, jako poplatek za jejich zrušení. Tudíž bychom měli obdržet pouze 3,000 Kč ze 70,000 Kč. Zkoušeli jsme volat na čísla uvedené na stránkách Rentalcars, ale nejde nám číslo ani vytočit (máme teď americké číslo). Také jsme zkoušeli jejich chatbot, taky žádná pomoc. Dnes jsem jim poslala email a uvidíme, zda odpoví. Poměrně nám tato situace znepříjemňuje naše cesty, rádi bychom ji vyřešili co nejdříve.

Dotaz na vás tedy zní, víte co máme udělat, abychom obdrželi všechny naše peníze zpět prosím? Budeme rádi za jakoukoliv pomoc, doporučení, zkušenosti, cokoliv.

Děkuji moc všem za odpověď.
Mějte krásné dny, Klára :))

Odpovědět
Avatar uživatele

@Klára:
Ahoj Kláro, ufff, vy tedy máte smůlu.

V RentalCars jsem měl před pár lety kontakt, pracovala tam ochotná Slovenka. Bohužel už odešla a nikoho tam neznám. Loni jsem řešil problém s platbou (nešla mi potvrdit), volal jsem na číslo 239 018 246. Je to české číslo, ale bavil jsem se s nimi anglicky – žádný automat, normálně živý člověk. Zkus zavolat tam, třeba přes Skype (je to levnější).

Za druhé bych to řešil přes cestovní pojištění. Nahlásili jste krádež platební karty? Tato událost je přímý důsledek té krádeže.

Za třetí – předpokládám, že těch 70 000 Kč jste platili kartou. Jakou máte banku? Kontaktujte banku a požádejte o chargeback s vysvětlením, že nedošlo k plnění transakce v důsledku krádeže karty. Nechci vám nic slibovat, je tam nutné splnit několik podmínek, nicméně pokud něco zaplatíte a nedostanete plnění, je to proti podmínkám karetních asociací. Banka může sebrat (RentalCars) peníze a vrátit vám je. Je to jedna z mála možností, jak zatlačit na prodejce. V extrémním případě totiž hrozí, že by Mastercard nebo Visa rozvázala smlouvu s problémovým smluvním partnerem. Nám se před 3 lety stalo, že jsme si na Bookingu zaplatili ubytování v penzionu v Rakousku. Pronajímatel si strhl peníze, ale po našich stížnostech na špínu v penzionu (všude třeba byla cítit moč) nás odmítl ubytovat. Nechtěl nám ani vrátit peníze. Platil to kamarád, kontaktoval Air Bank a za několik měsíců (bohužel to trvá) mu vrátili celou zaplacenou částku.

Držím pěsti, ať to vyjde! A omlouvám se za pozdní odpověď, jsem teď taky v zahraničí.

Odpovědět

Ahoj, jak se řeší v případě nehody pojištění v případě pučení auta v USA přes Rentalcars. Vyčíslenou sumu musíme zaplatit a pak vyžadovat proplacení u Rentalcars? Je možné si přes Rentalcars zaplatit plnou pojistku, kterou bude akceptovat daná půjčovna?

Odpovědět

@Radmila: Ahoj, ano, nejprve je nutné případnou škodu zaplatit. A to se pak vymáhá přes RentalCars. Funguje to tak u všech externích pojištění. :-)

Odpovědět

Zdravím, v září se chystám do San Francisca a chtěl bych si zde pronajmout auto. Jediný problém je, že mi je 19 let. Mohu poprosit o nějaký tipy na půjčovny, které mají co nejnižší poplatky za undal age? Díky. Popřípadě jestli je dobrá volba Turo? Plánuji jezdit v okolí města. Do jiného státu ne. Díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@krejca: Ahoj, s Turo nemám osobní zkušenost. Některé půjčovny v takto mladém věku auta vůbec nepůjčí, zkus si porovnat nabídky Avis, Budget a Hertz. Ty půjčují od 18.

Poplatek sám o sobě je jen část ceny. Pokud bude půjčovné u některé ze společností nízké, může být výhodnější zaplatit i relativně vysoký poplatek. :-)

Odpovědět

Právě to Turo mi přijde zajímavé, že si to pujčím od někoho jiného a za dobrou cenu většinou, ale často jsem četl, že je to na nic s pojištěním. Díky moc za odpověď :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@krejca: Ahoj, já už si od okamžiku, kdy jsme s kamarádem platili 36 800 Kč za prasklé čelní sklo na Islandu, všude platím plné pojištění. :-)

Odpovědět

Ahoj, nemáte někdo prosím ze zkušenost s rezervací aute prostřednictvím booking.com? Vyhledané auto nabízí levněji než jejich partner Rental Cars, avšak na některých cestovatelských webech jsem se dočetla, že v případě problému je to docela problém řešit to skrze další stranu.

Odpovědět

Zdravím, máme zaplacenou rezervaci přes rentalcars.com v Alamo na letišti LAX v Los Angeles. Ani jeden z nás cestujících nemáme kreditní kartu, pouze debetní. Letenky máme z Vídně do LA, zpáteční opět Z LA opět do Vídně.
Půjčí nám bez problémů auto co máme rezervované, ikdyž nemáme kreditní kartu?

Odpovědět

@Honza S Alamem nemám zkušenost, nicméně všechny půjčovny mají na jejich webových stránkách obchodní i platební podmínky. Doporučuji tedy na stránkách Alamo si to najít a budeš mít 100% správnou odpověď. Většinou pokud máš full cover, půjčovny nemají problém s debetkou. Kreditku chtějí většinou jen v případě, že ho nemáš :)

Odpovědět

Čaute všichni, měli jsme půjčené auto od Thrifty u LAX na 3 týdny na přelomu července a srpna 2023 a kvůli naší nepozornosti a neznalosti nám nakonec naúčtovali cca 200 USD navíc, i když jsem zdůrazňoval že žádné extra pojištění nechci. Mimo to auto nemělo rezervu (což je trochu nepříjemné, když jste na tripu kde najedete 5000 km..) a čekali jsme na vyzvednutí auta přes 2 hodiny. Dejte si na tuto půjčovnu pozor a pokud máte možnost, tak se ji vyhněte obloukem. Mějte se a hodně štěstí na cestách:)

Odpovědět

Zdravím, přidávám zkušenost z půjčením auta pře stressfreerentalcars.com. Půjčovali jsme standard SUV u Alama na LAX, cenově jsme byli někde kolem tisícovky za den i s plným pojištěním (přikoupeném za cca sto korun na den přímo u stressfreerentalcars), což je bohužel v sezóně běžné.

Všechno bez problémů, po rezervaci přišel mail se všemi informacemi a odkazem na precheckin na stránkách Alamo. Co se týče použití debetky/kreditky, překvapilo mě, že Alamo preferovalo debetku a za její použití (dle jejich podmínek v té době) přidávali bonus jednoho řidiče zdarma.

Cesta z LAX do půjčovny bez problémů, jen tedy pokud doletíte na T7 jako my tak očekávejte, že si možná budete muset počkat než přijede autobus, který nebude totálně natřískaný a do kterého se pohodlně vlezete :) Po příjezdu na místo jsme už jen ukázali řidičáky (nikoho nezajímal mezinárodní řidičák který jsme, pro jistotu, měli) a šli si vybrat auto. Ze Standard SUV tam v momentě kdy jsme přišli měli jen Mazdu CX-5 a Chevrolet Equinox. Oboje od pohledu “starší” kousky, Mazda k tomu vevnitř docela špinavá. Naštěstí při výběru z těch dvou přivezli Ford Edge 2023, který ještě voněl novotou (najeto 1000 mil) a musím říct, že to byla dobrá volba. Obrovský display přes který jsme zrcadlili telefon, slušný výkon, velký kufr (bohužel bez plenty- měli jsme trochu strach nechat tam při delších zastávkách při přejezdech kufry, a tak jsme alespoň koupili deku, kterou jsme přes to hodili. Plentu nemělo žádné SUV v nabídce) a hodně pohodlné sedačky (bohužel bez odvětrávání, ale to je jen malé mínus).
Během silných větrů, které přinesla Hillary nám na auto spadla větev, ale nenechala žádné větší stopy (možná lehce odřený lak. Při odevzdání se vzhledem k tomu jak bylo auto pojištěné se nikdo na nic neptal a “check out” byl vyřízený za minutu.

Odpovědět

ahoj, měli jsme půjčené auto od Dollaru v SFO na 3 týdny. Tuto autopůjčovnu jsme vybrali protože jsme všichni pod 25 let a jediná nějakou náhodou nechtěla platit obrovskou sumu za underage. Na čekání několik hodin jsme byli připraveni, ale je to fakt úmorné a nechápu proč někdo komu je nad 25 let chce ušetřit pár tisíc na takových nervech, jako student bych i přes 3h čekání bral znovu. Bohužel nám naúčtovali ale cca 200$ za pojištění, které prostě nešlo paní na přepážce vymluvit, říkala, že bez něj nám auto nevydají. Dejte si na tuto půjčovnu pozor a pokud máte možnost zvolte jinou a jako student (na WAT) bych zvažoval TURO. Celkově jsme ale neměli problém a jako student na dlouhý 22denní trip bych ji zvolil znovu, protože jsme ušetřili cca 20 000Kč než kdybychom půjčili přes spolehlivé Alamo.

Odpovědět

Ahojte, chápu správně, že při rezervaci auta na RentalCars auto ihned online zaplatím, a pak při osobním vyzvednutí se už jen sepisují papíry a skládá záloha? RentalCars je včetně (jakého) pojištění? Je to moje první půjčení auta (LAX), tak jsem trochu nervózní :D díky moc.

Odpovědět

@Kejt: Ahoj Kejte, je to přesně tak, jak píšeš. Půjčení auta zaplatíš předem, na pobočce se jen platí záloha. To pojištění se může lišit v závislosti na konkrétní půjčovně (Budget, Hertz…), nicméně standard je plné havarijní pojištění a plné povinné ručení.

Odpovědět

Kdyby někdo chtěl nějakou inspiraci na východ USA 😁 Jinak při půjčení auta si trvejte na svém, viz video. https://youtu.be/gGCgPC9iOTE?si=1_IMaJKDlXjV6N6E

Odpovědět

Ahoj, prosím máte někdo zkušenosti s depositem za ubytování? Chceme jet celý okruh, ale skoro všude vyžadují 100-250USD vratnou zálohu z kreditky a to i za průměrné ubytování. To mi přijde jako docela nesmysl za jednu noc. Nevadilo by to v tom případě kdyby to vrátili ihned, ale může to trvat až 7-14 dnů než to vrátí… Máte někdo info za jak dlouho se vrátí deposit zpět? Ještě jsem neodjel a už mě tohle fakt s***e. Díky. M.

Odpovědět

Ahoj, máte někdo zkušenost s půjčením auta se zimními pneu (v LA)? Rádi bychom v lednu mimo jiné do Yosemite a Sequoia parku, kde bude pravděpodobně sníh. Zatím jsem si chatovala s někým z Aloma, ty nám prý můžou nabídnout max 4wd.
Případně kde jste si ověřovali uzavření cest do parků kvůli sněhu? Je to přímo na googlu?

Odpovědět

@Anežka: Doporučil bych stránky nps.gov, kde najdes všechny národní parky. Každý park má pak aktuální info, kde lehce zjistíš, jestli je něco uzavřeno.
Yosemite má na stránkách i historické uzavření/otevření cest.

Odpovědět

Ahoj,

Prosím má někdo zkušenost z letošního roku pronájem auta v Miami,furt projíždím srovnávače ,ale u všech jsou hrozné recenze,zajímá mě hlavně jak je to s mýtným některé společnosti k údivu ty levnější píší že není v ceně a že poplatek za aktivaci E-Toll/Sunpass je 9.95 USD na den a platí se na přepážce

+předplatné 20USD na den, tomu moc nerozumím?Ty dražší o tom nepíšou ,ale v recenzích si zákazníci na to stěžují že jsou nemile překvapeni

Odpovědět
R

Dobrý den. Je možné s půjčeným autem v New Yorku přejet při návštěvě Niagara Falls i do Kanady? A bude nutné při přechodu hranice do Kanady být registrovaný v ETA?
Děkuji za odpověď

Odpovědět

Ahoj, plánujeme v březnu cestu na Floridu a právě řeším půjčení auta. Jak se řeší čas vyzvednutí auta? Četl jsem, že při zpoždění může být problém a dokonce auto můžou potom dát někomu jinému (peníze nevrátí). Já ale netuším, jak dlouho může trvat, než se po příletu dostaneme do půjčovny (kvůli imigračnímu pohovoru apod.). To nemluvím o zpoždění letu.

Uvažuji o půjčovně Dollar (Alamo má v daném termínu i dvojnásobně dražší auta). Jak je to s pojištěním přes RentalCars? Dá se přímo přes tento portál přidat “plné” pojištění, aby už nehrozilo riziko dalších problémů? Nebo je nutné řešit až na místě?

Díky za reakce a případné tipy, ať někde nenaletíme :-)

Odpovědět

@Kamil: Ahoj, pro tyto důvody se při rezervaci vyplňuje kód letu. Půjčovny pak k tomu přihlíží, když zákazník nedorazí. Záleží na podmínkách konkrétní půjčovny, ale většinou čekají 30 minut-2 hodiny nad rámec času vyzvednutí, než rezervaci zruší. Dollar má zrovna 2 hodiny. Doporučuji si nechat rezervu zhruba 1 hodinu po příletu, většinou to stačí.

Já mám čerstvou zkušenost teď z prosince z Albánie. Let měl skoro dvě hodiny zpoždění, takže jsme přiletěli o hodinu později, než začínala naše rezervace. Půjčovna už byla zavřená. Ale viděli číslo letu, tak na nás počkali a auto nám dali. To je však jedna zkušenost, navíc z jiného místa, ale pro představu stačí.

Přes RentalCars se dá přidat plné pojištění všeho. Já si ho po zkušenosti z Islandu (platba 36 800 Kč za prasklé sklo u nepojištěného auta) už vždycky objednávám.

Odpovědět

@Petr Novák: Díky za odpověď! Co se týká toho pojištění, tak zde jsem narazil na zajímavou věc. Pokud mám stránku (RentalCars.com) v češtině, při rezervaci auta mi to pojištění vůbec nenabídne. Pokud přepnu do angličtiny (příp. jiného jazyka), pak v druhém kroku rezervace můžu pojištění přidat.
Jinak to tedy znamená, že si přidám toto komplexní pojištění od RentalCars (v anglické verzi), na místě už další pojištění odmítnu a toto by mi mělo řešit vše. Je to tak?
Předpokládám, že v případě nějakého problému bychom případnou spoluúčast museli zaplatit a pak si nárokovat vyplacení po RentalCars.

Odpovědět

@Kamil: Ahoj Kamile, to je zvláštní chování s tím pojištěním. :-)

Jinak je to přesně tak, jak popisuješ. Přidáš si pojištění od RentalCars a na místě už jejich pojištění odmítneš. A trefil jsi to i s postupem, co se děje v případě škodné události. :-)

Odpovědět

@Petr Novák: Ja som si vsimol este aj inu vec, ze to dava rozdielnu cenu podla nastavenej krajiny, lebo system automaticky berie sofera z nastavenej krajiny

Odpovědět

Ahoj, chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně aut v USA.

Nemáte vyzkoušený 5ti místný vůz z USA půjčovny, kde lze sklopit zadní sedačky do roviny tak, aby se tam mohly dát karimatky a dva normální lidi se tam v leže vyspali?

Případně nemáte zkušenost se 7mi místnýma autama, jak se tam sklápějí sedačky? U těch, na které jsem koukal lze do roviny sklopit pouze 3tí řada sedaček a druhá řada by se musela odmontovat, což se mi u auta z půjčovny nechce, takže brát 7mi místnou verzi kvůli většímu prostoru by nemělo smysl.

Bývá v půjčovaných autech rezerva?

Je možné si zarezervovat konkrétní auto? V reantalcars píšou, že vybrané auto je jen orientační.

Děkuji

Odpovědět

Ahoj, mám pár otázek ohledně půjčení vozu na Floridě – na letišti. Je to má první zkušenost a nevím, jak to chodí, proto, prosím, o radu.

Chci si zarezervovat 7místné auto přímo na letišti. Pobočka Alamo má dobré recenze, ale nikde jsem si nevšimla, že je při rezervaci na RC možnost přikliknout nějaké připojištění, chci to mít co nejvíce kryté v případě potřeby.

Další věc je tollpass, nebo sunpass (nevím, jestli je to to samé), je to potřebné? V článku píšeš, že většinou nepotřebné, ale hodně čtu, že se bez něj neobejdeš. Budeme projíždět Floridu křížem krážem, tudíž určitě i přes nějaké placené úseky. Jde mi o to, jestli jsou tam klasické mýtné brány, kde se dá zaplatit prostě hotově a nemuset mít tedy pass (ale také někde psali, že jsou tam místa, kde je to pouze pro passy) – opravdu jsem ztracená. Každopádně dokoupit si službu passu jsem u rezervace u RC opět nenašla. Nabízejí vůbec? Případně kde pořídit?

Další otázka je ohledně autosedaček. Pojedou s námi děti 5 a 9 let. Na GHSA píšou, že je vyžadován dětský zádržný systém 5let nebo méně. (Chápu dobře, že pro mladšího je tedy nutná klasická autosedačka?) a bezpečnostní pás pro dospělé je povolen 6 let nebo starší (starší syn nemusí mít ani podsedák?).

Děkuji moc za objasnění.
Věra

Odpovědět

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s kvalitou dětských sedaček v autopůjčovnách. Konkrétně si budu půjčovat auto v LA nejspíš u ALAMA. Manželka má obavu o kvalitu a bezpečnost autosedaček v půjčovně a chce táhnout naší tady z ČR, což se mi moc nechce. Máte někdo tuto zkušenost, případně fotky? Je to jako s auty, že udržují nějaké přijatelné stáří a kvalitu nebo tam mají ty největší shity.

Díky za info

Odpovědět

@Ondra: když by nevyhovovala kvalita, ještě je varianta koupit sedačku např. ve Walmartu

Odpovědět

DOBRÝ DEN,prosím má někdo zkušenost z letošního roku s vycestováním do USA? Přišla mi schválená ESTA a na e-mail mi přišlo že si mám ještě zažádat o formulář I-95 za 6 USD na osobu že prý to bude potřeba při vstupu do USA? ,ale já to nikdy nepotřeboval ,tak jestli je to nějaká novinka?

Odpovědět

Oprava formulář I-94

Odpovědět

@vera:

Ahoj,

v březnu se rovněž chystáme na 14 dní na Floridu.

1) připojištění mě to standardně taky nenabízelo, ale když jsem to zkusil v anonymním okně a v angličtině, tak mi ho to nabídlo.
2) tollpass / sunpass – zde mám stejné dilema, zatím přemýšlím, že bych se těmto úsekům zkusil vyhnout neboť jsem zatím nedostal žádnou pořádnou radu.
3) přesně tak – 5 let a méně autosedačka, 6 let a více pouze pás – přemýšlíme ale, že i tak raději vezeme s sebou podsedák pro 7 leté a pro 1,5 roční pronajmeme autosedačku.

Lukáš

Odpovědět

@Lukáš: Ahoj, jsem čerstvě zpět po menší týdenní cestě po Floridě. Mýtem se skutečně příliš nemusíš zabývat, půjčuješ-li si auto v autopůjčovně na Floridě, buď bude už Sunpassem vybaveno, nebo se bude projeté mýto účtovat pomocí systému “Pay by plate”, kdy při převzetí vozu složíš nějakou zálohu na projeté mýtné, pravděpodobně v závislosti na tom, na jak dlouho si auto půjčuješ, a mýtné se pak účtuje majiteli vozidla (autopůjčovně) pomocí kamer na mýtných branách, co snímají registrační značku. Sunpass se případně dá koupit extra na benzínkách, stáncích, kioscích atd., pokud bys po něm vysloveně toužil (mýtné je na něj většinou levnější než na značku), ale osobně bych na to kašlal i znovu.
Občas se dají najít i dálnice kde se dá mýtné zaplatit i hotově (vedle Sunpassu a pay by plate), okolo Miami ale téměř vůbec. V okolí Miami se bez úseků s mýtným prakticky neobejdeš, chceš-li někam dojet v nějakém rozumném čase.
Jedinou výjimkou jsou expresní pruhy na některých dálnicích, které je možné použít pouze se Sunpassem a pay-by-plate nestačí, vždy jsou ale jasně několikrát označeny a dá se jim snadno vyhnout.

Odpovědět

@Lukáš: Ahoj,když si pronajímáš auto ,tak v každém je sunpass připlácí se za něj 10-15USD + mýtné ,když ho odstraníš tak pokuta 500USD a že si koupíš vlastní furt musíš zaplatit za ten co je v autě .Já jedu v dubnu pronajmul jsem si u discoverCars.com na 12dní za 295USD v ceně plné pojištění +2řidič ,a mám stejné dilema, jak s toll?
Já pojedu na sever po 1-95 ta je zdarma ,ale nejsem si jist jestli se na ni dostanu aniž bych musel přes mýtnou bránu podle aplikace mapy jo ale…..protože je to příplatek cca 120-200USD .Jo a myslím si že auto sedačku budeš mýt v ceně letenky ,já když jsem cestoval na Fl. s dítětem do 2 let tak jsme měli přepravu kočárku zdarma a myslím si že si můžeš vybrat buď autosedačku nebo kočárek.Ušetříš100-150USD

Odpovědět

Zdravím
V USA jsem si auto půjčoval již několikrát, ale tehdy jsem měl skutečnou kreditní kartu od CITIbank. Před několika roky, ještě před covidem, jsem se s nimi rozloučil pro vysoké poplatky. Nyní jedeme opět v září do USA a mám pouze debetní karty. Kreditku mi nikde bez skutečně “odporného”, vlezlého dotazníku nechtějí vystavit. Ještě před pár lety mi kreditku všechny banky doslova vnucovaly. Teď s tím dělají drahoty.
Co když zkusím auto již nyní přes Rentalcars objednat. Když spolknou tu debetní kartu včetně plného pojištění již při objednávce, tak mi to auto potom v USA budou muset pronajmout, že? Vždyť při sjednání smlouvy o tom, že se nejedná o klasickou kreditku, moc dobře věděli.
Zkusil jsem to a vypadá to na National. Dříve jsem si auta půjčoval u Dollar-u. Kupodivu bez jakýchkoliv problémů.
Když čtu komentáře, zkušenosti jsou velice různé.
Nerad bych stál někde uprostřed kukuřice bez auta.
Jsou s tímto postupem již nějaké zkušenosti?

Odpovědět

@Josef: ano. Pujcte si auto u Alama v jejich lokacich na letistich. Predlozite zpatecni letenku a budou akceptovat i debetni kartu.

Odpovědět

Děkuji za dobrou radu. Asi to tak udělám. Díval jsem se, v Nebrasce v Omaze je i zastoupení Alama.
Do komentáře jim dám letenky a adresu našich příbuzných (z roku 1876 :-), kde se budeme týden občas vyskytovat. Potom hurá do NY a domů!
Auto si zamluvím již nyní z domova, takže stejně budou vědět o mé debetní kartě.

Je skutečně doslova potupné, jaké otázky mi v Praze dávají banky při testu, zda si zasloužím kreditní kartu. Přitom mám na účtě peněz dost a příjem také nemám špatný. Podle mne si takto dělají marketingové průzkumy.
Ještě jeden hloupý dotaz. Požadují i dnes embosovanou kartu? Nebo je to nějaký anachronizmus o kterém se jenom v textu sem tam něco dočítám?

Ještě jednou děkuji

Odpovědět

Zdravím, mám multi-city letenku z Prahy do New Yorku s návratem po měsíci ze San Francisca do Prahy.
*Z New Yorku po týdnu přelétám one-way letenkou právě do San Francisca, kde si chci pronajmout na letišti auto a vrátit ho na tom samém místě.
Stačí mi debetní karta pro nájem auta (u ALoma)?
Děkuji!

Odpovědět

@Petr: Ahoj Petře, co jsem slyšel, tak debetní karta stačí, pakliže máš zpáteční letenku do ČR. To máš. Takže by to mělo být bez komplikací. :-)

Odpovědět

@Petr Novák: Děkuji za odpověď =)

Odpovědět

Ahoj, při vyhledávání auta jsem narazila na tzv. “wild card”, kdy auto nevidíte a až na místě zjistíte, o co se jedná. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji!

Odpovědět

@Patricie: Ahoj Patricie, wild card je vždycky gamble. Půjčovna vám v takovém případě dá auto, o které je v tu chvíli nejmenší zájem. Může to být klasická střední velikost, malé auto, ale taky nějaká specialita typu velké SUV nebo sporťák. Záleží, kterých aut v garáži mají nejvíc.

Někde se Wild Card označuje taky jako “Manager’s Choice”.

Odpovědět

Ahoj, o víkend jsem se vrátil z LA po 3 týdnech. Třeba se bude někomu hodit….Již po druhé jsem půjčoval u ALAMO. Udělal jsem si pre-checking a mohl jsem rovnou k autu (ušetříte 2 hodiny ve frontě, kde všichni stojí na vyřízení). Jdete rovnou k autu, najdete si kategorii vozů, kterou jste rezervovali. My měli Midsize SUV, tak jsem vzal NISSAN ROGUE. Klíčky jsou připraveny v autě. Nikdo nic neřeší. Nádrž je FULL to FULL. Tedy máte plnou a vracíte s plnou nádrží. Jedete rovnou k výjezdu, kde předložíte kreditní kartu a ŘP. Udělají předautorizace a neplatil jsem ani žádný deposit. Vrácení zpět trvalo asi 1 minutu. Přijedete na return parkoviště. Pracovník si pípne kód na autě a poděkuje za využití služeb. Nic neřeší… :-) Za mě doporučuji rezervovat přímo na Alamu, kde máte již včechny pojistětní i příplatkové v ceně a vycházelo to nejlépe. Ovšem doporučuji, tak 3 měsíce předem a sledovat cenu. Cena občas padá dolů o tisíce, tak jsem to vždy zrušil a udělal novou :). Zrušení je do 24h zdarma. Marek

Odpovědět

@Marek:
Jen pro úplnost u Alamo lze Pre-checking dělat pouze s kreditkou, nikoliv s debetní kartou. Pro použití debetní karty je třeba zpáteční letenku a možná ještě něco. Zároveň při předložení zpáteční letenky by neměl být třeba depozit (u debetní karty).
Pojištění tam nejsou všechna, jednak to nejsou pojištění a pak tam jsou výluky i když si zatrhnete vše. V ceně je povinné ručení (EP do 1M) a havarijní DW, kde jsou nějaké výluky a spoluúčast tuším 500USD (někde jsem četl, že to snad platí jen pro USA rezidenty, nemám ověřeno), dále je tam PEC, což je krytí krádeže osobních věcí tuším do hodnoty 1700USD/os – většinou je to kryto cestovním pojištěním z čr a nakonec roadside service – což je odtah v případě nehody, píchutí apod., ale není tam např. cena nové pneumatiky….takže prostě když si člověk vezme všechny krytí od Alamo (nebo od agregátorů jako rentalcars apod.), jak mi neustále někdo na internetu doporučuje, už jsem na to alergický, protože ti lidé neví, co blábolí, protože si ty podmínky na rozdíl ode mě nepřečetli, vždy je tam vždy spousta výluk, poplatků, spoluúčastí a podmínek. A případě agregátorů bývá problém s případným plněním.

Ale jinak souhlas s Alamo (National,Enterprise) a jejich pojištěním.

Měl jsi nějaké pojištění spoluúčasti a výluk z podmínek?

Odpovědět

@Petr:
Dle jejich podmínek ano (pro debetku je třeba předložit letenku), ale někde někdo psal, že dle úředníka na přepážce ne. V podmínkách je, že když se úředníčkovi nelíbíš, auto ti půjčit nemusí. Nevím, jak se tohle rozporuje. Zavolat šéfa, nechat si to napsat písemně a hrozit žalobou. Každopádně je dobré si pročíst podmínky půjčovny a mít je při ruce.

Odpovědět

@Radek:
zpáteční letenku

Odpovědět

@vera:
Alamo má na jejich stránkách v ceně DW a lokálně PE, což je rozšířené SPL. Lze připlatit PEC (osobní věci – obvykle součástí českého cestovního pojištění) a RA+, což je odtah, výměna kola, prostě asistenční služby. U všech těchto věcí jsou nějaké výluky a někdy spoluúčast, sám se v tom moc nevyznám a mám spoustu dotazů, bohužel chat v Alamo mi nefunguje a volat do USA se mi kvůli tomu nechce.
Předpokládám, že agregátoři typu rentalcars v podstatě jen za vás provedou registraci a maximálně (a to si nejsem jist) vás pojistí na spoluúčast, ale spíš si myslím, že ne. Takže všechna dostupná dopojištění můžete provést na pobočce až budete vyzvedávat auto.

Nevim jak SunPass na Floridě, ale u TollPass se účtuje za den vyoužití na placené silnici, nikoliv za den půjčení, takže to není až taková tragédie a Alamo je považováno za solidní. SF most se tuším dá platit předem, ale obecně už nebývá možnost platit cash na mýtných branách a když už tak platit předem online….nevím jak je to na Floridě. Nevýhoda těchto Passů je to, že vám můžou účtovat poplatky ještě dobu po vrácení, takže buď platit dopředu, jde-li to nebo to neřešit a použít nainstalovaný xxxxPass.

Odpovědět

@Radek: tady ohledne pojisteni pres rentalcars a nazor ze za me provedou jen registraci to bych rozporoval. Za me ma rentalcars u urcitych firem v usa (stejna firma v us a napr. v evrope se podminky dost lisi) pojisteni dostatecne. Lisi se stat od statu Havaj atd. a auto od auta.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA