Půjčení auta v USA: Rady, tipy, zkušenosti a časté chyby

V Americe se s výjimkou New Yorku bez auta neobejdete. Vzdálenosti mezi městy jsou obrovské a veřejná doprava nefunguje tak dobře jako u nás. Napsal jsem pro vás prověřené rady, jak si půjčit auto v USA. Poradím vám, na co si dát pozor, abyste nenaletěli. Jak a kde si pronajmout auto levně a prozradím trik, jak získat zdarma o třídu lepší vůz.

Půjčení auta v USA: Rady, tipy, zkušenosti a časté chyby

 1. Co musíte vědět o půjčení auta v USA

  V USA fungují stovky autopůjčoven včetně mezinárodních řetězců Avis, Alamo, Budget, Dollar, Fox, Hertz, National a Thrifty. Autopůjčovna se anglicky označuje car rental, rent a car, rent-a-car, rental car, car rental nebo car hire.

  Nejlevnější je půjčení auta online s předstihem zhruba dvou až tří měsíců. Ceny se liší mezi městy, pobočkami i ročním obdobím.

  V Americe, Kanadě i Mexiku se stejně jako v Česku jezdí vpravo. Hlavní rozdíl v řízení auta je v automatické převodovce, kterou mají až na výjimky všechna auta. Na řízení automatu si velice rychle zvyknete, je to snadné a pohodlné. Auto s manuální převodovkou lze vyžádat během rezervace.

  Standardní výbava auta zahrnuje klimatizaci a autorádio. Bezplatnou navigaci máte ve svém mobilu, stačí si do Google Map stáhnout offline oblast, nebo si koupit místní SIM kartu.

 2. Podmínky půjčení auta v USA

  Věk řidiče

  • 18-20 let: Půjčovna vám auto nepůjčí vůbec, nebo jen nejslabší model a s vysokým příplatkem.
  • 21-24 let: Auto vám půjčí většina půjčoven, počítejte s Underage Driver Fee kolem $25552 Kč za den.
  • Od 25 let: Auto je možné půjčit bez příplatku.

  Řidičský průkaz

  Téměř všude stačí předložit český řidičský průkaz s vlajkou EU v rohu. Přesto si s sebou doporučuji vzít mezinárodní řidičák dle Ženevské úmluvy. Stojí 50 Kč, vyřídí vám ho na počkání a platí 1 rok.

  Platební karta

  Karta slouží k zaplacení půjčovného a k úhradě zálohy. Nenechte se zmást výrazem credit card, bez obav můžete použít debetní kartu vydanou vaší bankou. S debetní kartou ČSOB v Google Pay jsem nikde neměl problém.

  Cestovní pas

  Slouží k ověření totožnosti.

 3. Triky jak na levné půjčení auta v USA

  Cenu pronájmu auta lze zpravidla snížit. Osvědčila se mi následující pravidla, která doporučuji kombinovat.

  Garance nejnižší ceny od RentalCars

  RentalCars.com je rezervační portál pro půjčování aut v češtině. Za posledních 10 let jsem si přes ně půjčil auto snad na všech kontinentech. Jednou z jeho výhod je dobrá podpora a garance nejnižší ceny pronájmu. Pokud objevíte výhodnější nabídku u konkurence, bude vám dorovnán rozdíl.

  Kdy si rezervovat půjčení auta v USA

  Se zárukou odpovědět nelze, na cenu má vliv mnoho faktorů. Nejnižší cena pronájmu bývá 2-3 měsíce před plánovaným vyzvednutím auta. Během letních prázdnin a kolem Vánoc počítejte s vyšší cenou kvůli vyšší poptávce.

  Jakou třídu vozu vybrat?

  Typ vozu volte podle počtu cestujících a délky trasy. Na vícetýdenní road tripy nedoporučuji menší auta, kde je méně místa. Také kabriolet po pár dnech zevšední, osboně doporučuji volit crossover nebo SUV.

  Nejlevnější jsou auta třídy economy. Střední třída je dražší o 5–15 %, pohodlné SUV o 20–25 % a za kabriolet si ve srovnání s nejlevnějším autem připlatíte 65–75 %.

  Při převzetí auta vám bude nabídnut upgrade – o třídu lepší auto za nižší cenu. Rozhodnutí je na vás. Pokud nebude vůz v objednané třídě k dispozici, požadujte lepší auto bez příplatku.

  Autopůjčovna na letišti, nebo v centru města?

  Obvykle jsou výhodnější půjčovny na letištích, kde je větší konkurence. Cenu někde zvýší poplatek za vjezd na letiště, ale zase si nemusí každý člen posádky platit za dopravu do města. A je to pohodlnější.

  U pronájmů na několik týdnů nicméně doporučuji zkontrolovat také ceny při převzetí v centru města.

  Auto vraťte na stejném místě, kde si ho půjčujete

  Vůz je možné vrátit na jiné pobočce půjčovny, ale obvykle pouze za příplatek. Výhodnější je ho vyzvednout a vrátit na stejném místě.

  Půjčovné se účtuje za každých započatých 24 hodin

  Nepsaným pravidlem půjčoven je, že se platí za každých započatých 24 hodin pronájmu. Když si auto vyzvednete v 15:00, vždy ho vraťte do 15:00. Jakmile zadáte vrácení v 15:30, už platíte celý den navíc.

  Srovnejte si na internetu nabídky od více autopůjčoven

  Porovnáte-li si nabídky na půjčení auta od několika půjčoven, s mnohem větší pravděpodobností narazíte na výhodnější nabídku. Stránky půjčoven nemusíte procházet jednu po druhé, stačí použít srovnávač cen.

  Jak získat lepší auto levně, nebo zdarma

  Trik funguje v menších půjčovnách, kde si rezervujte nejmenší vůz. O ně nebývá velký zájem. Když si auto přijdete vyzvednout relativně pozdě (kolem poledne), budou nejspíše všechny vozy dané třídy rozebrány. Půjčovna vám pak nabídne lepší vůz bez přirážky.

 4. Na co si dát pozor při půjčení auta v USA

  Rady vám pomohou vyvarovat se nejčastějších chyb při půjčování auta v USA.

  Inzerovaná cena nemusí být konečná

  Jde o oblíbený trik půjčoven inzerujících pronájem auta za pár dolarů. Cena však zahrnuje jen samotný pronájem a nikoliv již daně, poplatky či pojištění. Z na první pohled výhodné nabídky se rázem stává nevýhodná.

  Najeté míle mohou být omezeny

  Některé autopůjčovny limitují vzdálenost, kterou je možné s vozem ujet. Za překročení limitu se samozřejmě draze platí. U známých půjčoven se s touto praxí nejspíše nesetkáte.

  Omezení míst, kam lze s autem jet

  Podmínky půjčoven jasně stanovují, kde se s autem můžete pohybovat. Kvůli pojištění jsou obvykle zakázány cesty do Mexika, do Kanady lze jet po předchozí domluvě. Některé půjčovny zakazují přejezdy do dalších států (Kalifornie, Nevada…).

  Opět to není příliš časté, ale doporučuji to zkontrolovat. Půjčovaná auta v sobě mají skryté GPS lokátory a za porušení pravidla se uděluje tučná smluvní pokuta.

  Zkontrolujte si hodnocení konkrétní pobočky

  Nekoukejte na hodnocení autopůjčovny jako celek, na Google si přečtěte hodnocení a recenze konkrétní pobočky. Autopůjčovna Priceless má celkové hodnocení 7,2/10, ale její pobočka na letišti v Los Angeles má jen 2,0/5. A nula se udělit nedá.

  Nenechte si vnutit zbytečnosti

  Autopůjčovny se logicky snaží vydělávat, a tak vám při převzetí auta vnutí navigaci, pojištění, asistenční linku atd. Doporučuji si zaplatit pojištění od RentalCars.com v rozsahu dle vašeho výběru. Před převzetím si prověřte, zdali budete projíždět přes placené úseky dálnic. V některých půjčovnách tlačí předražené (a často zbytečné) pasy.

  Přímo v půjčovně má cena za služby navíc být přesně 0 dolarů.

  Palivo kupujte u benzínky

  Před vrácením auta dotankujte poblíž půjčovny plnou nádrž. Můžete sice přijet s prázdnou, ale palivo od půjčovny je vždy dražší. Pokud vám půjčovna nabídne auto s prázdnou nádrží, berte ho.

  Za pozdní vrácení auta zaplatíte penále

  Půjčovné se účtuje za každých započatých 24 hodin. Nestihnete-li vrátit auto včas, půjčovna vám naúčtuje sazbu za další den. Občas stačí přijet později o 15 minut.

  Druzí a třetí řidiči jen za příplatek

  Budete-li se v řízení auta střídat, spolujezdce napište do smlouvy o půjčení auta. Za dalšího řidiče se obvykle účtuje poplatek kolem $10221 Kč za den. Nepodvádějte. Způsobí-li nezapsaný řidič nehodu, pojištění se na něj nevztahuje a škodu hradí ze svého.

  Cestujete s dítětem?

  Autosedačka je povinná u dětí do 2-7 let, děti do 12 let navíc nesmějí sedět na předním sedadle. Pravidla pro jednotlivé státy najdete na webu Asociace guvernérů bezpečnosti silničního provozu.

 5. Pojištění auta v USA

  Při půjčení auta doporučuji sjednat kompletní pojištění. Různých pojištění je v USA celá řada, v praxi se používají následující označení. U všech pojištění si důkladně přečtěte podmínky a zejména spoluúčast.

  SLP (Supplemental Liability Protection)

  Obdoba povinného ručení hradí vámi zaviněné škody na zdraví a majetku cizích osob. Téměř ve všech státech USA povinné ručení vyžaduje zákon v různé minimální výši plnění. Limit pro škody na zdraví se pohybuje v rozmezí $10000220 870 Kč$500001 104 350 Kč na osobu, pro škody na majetku $5000110 435 Kč$25000552 175 Kč.

  Povinné ručení se vztahuje nejvýše na 2 osoby. Škody nad tyto limity se ze SLP nehradí.

  SLI (Supplemental Liability Insurance)

  Volitelné připojištění, které navyšuje limity SLP až na $100000022 087 000 Kč. Něco podobného funguje také u nás.

  CDW (Collision Damage Waiver)

  Havarijní pojištění, kryje vámi zaviněné škody na půjčeném autě. Pojistné se odvíjí od místa vyzvednutí a třídy vozu, počítejte s $10221 Kč$30663 Kč na den.

  CDW zpravidla nezahrnuje pojištění pneumatik, skel, podvozku a potahů. Pojištění se stává neplatným, pokud je shledán úmysl, řízení pod vlivem alkoholu nebo drog, případně nedbalost řidiče. Za tu se považuje také ponechání auta s klíčem v zapalování bez dozoru.

  SCDW (Super Collision Damage Waiver)

  Doplněk pojištění CDW, navíc kryje škody na podvozku vozidla, sklech, pneumatikách a potazích. Spoluúčast bývá nulová, viník nic nedoplácí.

  LDW (Loss Damage Waiver)

  LDW kryje škody způsobené odpisem vozidla (totální škoda) po vámi způsobné nehodě. V podstatě jde o vyšší variantu pojištění CDW. Obvykle je nutné počítat se spoluúčastí ve stovkách dolarů.

  FDW (Full Damage Waiver)

  Havarijní pojištění auta, obvykle bez limitu a bez spoluúčasti, ale s výlukou škod na podvozku, kolech, sklech a potazích vozidla.

  TP (Theft Protection)

  Tato součást pojištění vás ochrání pro případ krádeže auta.

  PEC (Personal Effects Coverage)

  Pojištění osobních věcí převážených v automobilu, stojí asi $244 Kč denně a pojistný limit se pohybuje okolo $50011 044 Kč. Pokud vám vykradou auto nebo při nehodě dojde k poškození osobních věcí, je vyplacena náhrada.

  PAI (Personal Accident Insurance)

  Úrazové pojištění přepravovaných osob kryje náklady na zdravotní ošetření všech osob v půjčeném autě. Náhrada je vyplacena také při smrtelné nehodě. Pojistné se pohybuje kolem $366 Kč za den, pojistný limit je přibližně $350077 305 Kč.

  UMP (Uninsured/Underinsured Motorist Protection)

  Pojištění UMP chrání před škodami na vozidle a pasažérech, které způsobil řidič jiného nepojištěného auta.

 6. Cena za pronájem/půjčení auta v USA

  Cenu pronájmu ovlivňuje zejména lokalita, aktuální poptávka, třída vozu, zahrnutá pojištění aj.

  Během pandemie covidu v roce 2020 většina půjčoven rozprodala svoje flotily. Když se na přelomu let 2021 a 2022 obnovila poptávka, autopůjčovny musely reagovat obrovskými investicemi do nákupů nových aut. To s sebou bohužel přineslo výrazné zdražení pronájmů.

  Zatímco před pandemií si bylo možné půjčit auto již za 550 Kč na den, od roku 2022 je nutné počítat se zhruba 1 000 Kč za den včetně pojištění. Pro bližší představu doporučuji rychlý a nezávazný výpočet.

  Destinace
  Boston
  Denver
  Chicago
  Las Vegas
  Los Angeles
  Miami
  New York
  Salt Lake City
  San Francisco
  Washington D. C.
 7. Levné autopůjčovny v USA

  V USA působí stovky autopůjčoven. Největší skupinou je Enterprise Holdings s 1,1 milionem aut a 7 200+ pobočkami, spadají do ní půjčovny Alamo, Enterprise a National. Nejlevnější autopůjčovny jsou obvykle ty největší.

  Hodnocení půjčoven je převzaté z RentalCars a platné k 14. dubnu 2022.

  Autopůjčovna Hodnocení Nezávazná kalkulace
  Autopůjčovna Alamo Rent A Car Alamo Rent A Car 8,4/10
  Autopůjčovna Avis Rent A Car Avis Rent A Car 8,2/10
  Autopůjčovna Budget Rent A Car Budget Rent A Car 8,2/10
  Autopůjčovna Dollar Rent A Car Dollar Rent A Car 7,7/10
  Autopůjčovna Enterprise Rent-A-Car Enterprise Rent-A-Car 8,6/10
  Autopůjčovna Firefly Car Rental Firefly Car Rental 7,8/10
  Autopůjčovna Fox Car Rental Fox Rent A Car 7,0/10
  Autopůjčovna Hertz Car Rental Hertz Car Rental 8,4/10
  Autopůjčovna National Car Rental National Car Rental 8,3/10
  Autopůjčovna Payless Car Rental Payless Car Rental 7,3/10
  Autopůjčovna Thrifty Car Rental Thrifty Car Rental 8,1/10
  Autopůjčovna Sixt Rent A Car Sixt Rent A Car 8,4/10
 8. Jak postupovat při převzetí auta v půjčovně

  Záloha za půjčení auta v USA

  Při vyzvednutí auta se zaměstnanci půjčovny předkládá karta pro složení zálohy. Výše depozitu se u jednotlivých společností a lokací liší, může činit třeba 25 % z ceny, nebo $2004 417 Kč. Obvykle se uplatňuje vyšší částka. Peníze se z karty nestrhnou, pouze se zablokují.

  Platbu v českých korunách odmítněte

  Některé půjčovny vám umožní platit v korunách přes Dynamic Currency Conversion. Směnný kurz je u této služby velmi nevýhodný, vždy trvejte na platbě v dolarech.

  Smlouvu o půjčení auta si důkladně přečtěte

  Než smlouvu podepíšete, v klidu si ji důkladně přečtěte. Pokud čemukoliv nebudete rozumět, raději se zeptejte.

  Závady a škrábance si před převzetím vyfoťte

  Při převzetí auta dostanete protokol s vyznačenými závadami na půjčovaném voze. Všechny škrábance, nahuštěné pneumatiky a stav paliva si pro jistotu vyfoťte na telefon jako důkaz. Rozpory mezi protokolem a skutečným stavem ihned hlaste.

  Auto si důkladně osahejte

  Ještě v prostorách půjčovny se s autem důkladně seznamte. Nastavte si sedačku, zkuste si zapnout světla a stěrače, prohlédněte si řadicí páku. Zeptejte se na cokoliv, co vám nebude jasné.

  Na co se zeptat při půjčování auta

  Ptejte se na vše, co vám není jasné. “Platí zde nějaké zvláštní zákony či předpisy? Doklady k vozu jsou v kastlíku? Tankovat mám benzín, nebo naftu? Jak se sklápí střecha? Kam mám volat, když auto nabourám?”

  Jak přeskočit frontu v autopůjčovně

  Před vyzvednutím auta se registrujte na stránkách půjčovny do bezplatného věrnostního programu. Za registraci získáte Priority Pass, díky kterému můžete v půjčovně přeskočit celou frontu. Ověřeno v půjčovně Thrifty na letišti v Los Angeles.

 9. Půjčení auta v USA do 25 let

  Řidiči od 21 do 25 let to mají s půjčením auta v Americe složitější. Autopůjčovny počítají s vyšší pravděpodobnosti způsobení dopravní nehody, a tak si u těchto řidičů navíc účtují poplatek za každý den pronájmu auta.

  Under age fee se v různých státech a půjčovnách liší, počítejte s $15331 Kč$25552 Kč za den. Nejlepší je naklikat si nezávaznou rezervaci a zjistit tak konečnou cenu. Rozdíl v ceně samotného auta často maže rozdíl ve výši poplatku.

  S příplatkem pro mladistvé řidiče se určitě nesetkáte ve státech Michigan a New York, které tuto praxi nepovolují.

  Některé autopůjčovny zužují kategorie aut, ze kterých mohou řidiči do 25 let vybírat. Nejpřísnější jsou autopůjčovny Avis, Budget a Thrifty, u kterých si mladiství nepůjčí SUV, dodávky ani luxusní sporťáky. Naopak půjčovny Alamo a Enterprise řidiče ve výběru nijak neomezují.

 10. Půjčení auta v USA řidičům od 18 do 21 let

  Mladí řidiči od 18 až do dovršení 21 let to mají ještě složitější. Velké půjčovny jim auto ze strachu z poškození nepůjčí, výjimek je jen pár.

  E-Z Rent A Car nabízí nižší modely ve všech pobočkách řidičům od 18 let po předložení platného pojištění odpovědnosti. Autopůjčovny Fox Rent A Car jsou nejvýhodnější. Auta půjčují ve všech pobočkách řidičům od 19 let, příplatek za mladistvého řidiče je $15331 Kč na den.

  Ve státech Michigan a New York zákony nedovolují omezování pronájmu mladým řidičům. Auta jim tak nabízejí všechny půjčovny, under age fee však činí až $501 104 Kč za den.

 11. Půjčení dodávky v USA

  Pronájem dodávky v USA nabízí téměř každá autopůjčovna, opět je výhodnější rezervovat v předstihu přes internet. V nabídce se dodávky označují jako minivan, nebo 12+ seat people carrier, nejčastěji zastoupenými modely jsou Chevrolet Express a Ford E350.

  Dodávky jsou vhodné v případech, kdy nechcete platit za motely a vystačíte si se spacákem v zadní části vozu. Standardně bývají vybaveny klimatizací a automatickou převodovkou, cena za den pronájmu v levnějších lokalitách začíná zhruba na 1 800 Kč.

  K řízení dodávky pro 8/10/12 lidí stačí český řidičský průkaz v kombinaci s mezinárodním. Americký řidičák je potřeba až u vozidel, které dle technických specifikací pojmou 16 a více cestujících.

 12. Půjčení obytného auta v USA

  Karavan nabízí pojízdný hotel na kolech, v Americe se označuje jako RV, nebo motor home. K půjčení obytného auta stačí český a mezinárodní řidičák.

  Cestování s obytným autem má své výhody a nevýhody. Plusem jsou nižší náklady na ubytování, odpadá shánění motelů, neustálé balení a vybalování kufrů a větší volnost v plánování programu. Nejste vázáni rezervacemi pokojů a když se vám někde zalíbí, jednoduše tam zůstanete pár dní.

  Nevýhodou karavanu je jeho velikost a s ní související nároky na zkušenost řidiče. Cestuje se s ním pomaleji, hůře se parkuje a do některých míst nevyjedete. Parkovat s karavanem se smí jen na vyhrazených místech, nebo v kempech, kde se platí více než za obyčejné stanovací místo.

  Běžné autopůjčovny pronájem karavanu v USA nenabízejí. Osobně nemám s půjčením obytného domu zkušenosti, nicméně službu nabízí třeba web CruiseAmerica.com. Půjčovné na jednu noc začíná přibližně na 1 350 Kč, navíc se platí poplatek za ujeté míle. S tím se při půjčení běžného auta nesetkáte.

  Pokud máte zkušenosti s půjčením obytného auta v USA, budu moc rád, když se o ně podělíte v komentářích.

 13. Nejčastější dotazy ohledně půjčení auta v USA

  Jak vysoká je kauce (záloha) za půjčení auta?

  Kauce se odvíjí od půjčovny, typu vozidla a délky pronájmu. U pronájmu za $100022 087 Kč počítejte s $2505 522 Kč$4008 835 Kč.

  Kauce je částka, která slouží půjčovně jako záruka. Při přejímce auta peníze zablokují na kartě a pokud vůz v pořádku vrátíte, během několika následujících dní peníze odblokují.

  V USA budu několik měsíců, není výhodnější si koupit starší auto?

  Cenově je samozřejmě výhodnější koupit si starší auto a před odjezdem ho prodat. Bohužel u turisty je proces registrace auta tak komplikovaný, že je lepší si auto půjčit.

  Jednou z podmínek je třeba trvalý pobyt majitele auta ve státě, ve kterém ho chce přihlásit. To jako turista nesplníte. Auto sice můžete registrovat na známého Američana, ale on přebírá veškerou zodpovědnost za provoz vozidla. Záleží na vás, jestli někoho takového seženete.

  Nemám kreditní kartu, nebudu mít s půjčením auta problém?

  Ne. Sám jsem si v USA bez problémů půjčil auto se standardní debetní kartou. Důležité je, aby byla embosovaná (vaše jméno na ní vystupuje nad povrch karty). I když máte debetní kartu, říkejte, že je kreditní.

  Co znamená v půjčovnách “nebo podobné”?

  Jde o auto třeba od jiného výrobce, ale ve stejné třídě (SUV, kompakt…). Půjčovny nemohou garantovat dostupnost každého modelu, a tak místo Fordu Escape nabídnou třeba Toyotu RAV4 nebo Jeep Grand Cherokee.

  Kde si půjčit auto pro cestu do Mexika?

  Drtivá většina autopůjčoven zakazuje cesty do Mexika. Výjimkou údajně je společnost Fox Rent A Car, která cesty povoluje za předpokladu, že si řidič na přepážce půjčovny zaplatí mexické povinné ručení.

Levný pronájem auta v USA

Diskuze k článku (1 519)

@Petr: pres turo si pujcujes auta od lidi a dost zalezi na koho narazis, chce se podivat co a jak je tam pojisteny a na recenze uzivatelu od kterych si auto pujcis. A auto pri prevzeti od cloveka poradne nafotit atd. Obcas maj tendenci pri vraceni navlict ze to clovek nekde skrabnul, ze kouril cigarety v aute atd. deje se to minimalne ale obcas se to stane a pak tam za to strhavaj pokuty. Ale pokud bych jezdil jenom nekde po okoli a fakt bych chtel levnejsi autak, tak bych asi risknul no. I kdyz osobne preci jenom kvuli pojisteni atd. bych vzal auto pres rentalcars od alama:-) tam i pri rozbitem okne atd jsem vzdycky poresil vymenu auta bez sankci….

Odpovědět

@Petr: To co pise @OP: sedi. Na letiste se dostanes UBERem za nejakych 20 USD ze stripu. Vyber aut pri pujceni v hotelu asi nebude zadny terno, ja jenom vracel, takze uplne zkusenost s timhle nemam. Za me to s Dollarem probehlo OK, auto bylo nachystany, no nic jineho jsem neresil

Odpovědět

@Kuba: to co pisete oba me trichu uklidnilo pac kdyz si prectes recenze na googlu tech pujcoven tak se ti jevi Turo jako neco v pohode a dostupnejsi :) jeste to promyslim ale Turo uz mam stazeny a fakt sou tam nabidky od lidi doslova u Stripu kousek od myho hotelu, nebal bych se to na dva dny pujcit, je mu fuk jaka to bude plecka coz je asi moje vyhoda ze si tim pujcenim auta nechci plnit sen ale proste jen popojizdet tam kde bus nejede no.

Odpovědět

Ahoj, mám prosím dotaz: Máte někdo vyzkoušený přejezd Usa/Kanada (chceme přejet z Yellowstone k parkům kolem Calgary) půjčeným autem? Popřípadě jestli nevíte, která společnost s tím problém nemá. Promýšlím kombinace cesty. Děkuji. Hanka

Odpovědět

Mám pocit, že se letos (2023) u Budgetu zbláznili. Ty ceny jsou neuvěřitelný. Máte někdo zkušenost z Alamo Rent car. Nebo nedokážete to nějak porovnat. Koukám na to a pořád se mi nechce věřit, že Budget je mnohonásobně dražší než ostatní.

Odpovědět

@Hanka: V půjčovně stačí říct, že budete přejíždět USA/Can hranice. Dají vám podepsat papír a mělo by to být vše.

Odpovědět

@Milan: Děkuji.

Odpovědět
A

Dobrý den,

mám otázku ohledně rentalcars.com. Zaregistroval jsem hodně lidí, který na tento web nadávají a říkají, že pak ještě museli hodně dolarů doplácet na přepážce. Já jsem si teď našel auto na 14 dní v LA za 25k Kč (včetně poplatku za mladého řidiče a pojištění), přičemž na stránkách autopůjčovny je za 35k.

Jaké máte zkušenosti s dodatečnými poplatky při převzetí auta? Je to časté, nebo na co si dát pozor při rezervování přes rentalcars.com? Má někdo negativní zkušenosti, se kterými by se byl ochotný podělit?

Díky moc

Odpovědět

@Adam Paták: Dobrý den, přes RentalCars si půjčuju auto pravidelně naposled v říjnu ve Skotsku, další půjčení máme teď v březnu. Celkem 10-15 rezervací.

Nesetkal jsem se s tím, že bych na přepážce něco musel doplácet. Občas se ale stává, že se mi v půjčovně snaží vnutit něco extra. Třeba jejich pojištění, lepší auto apod. To vždycky odmítám – beru to tak, že prodejce za přepážkou chce/musí prodat něco navíc. A pak to někteří lidi berou tak, že něco “musí doplatit”. :-)

Odpovědět

@Adam Paták: pres rentalcars a konkretne pujceno vzdy u alama a zadna negativni zkusenost a platba navic. Pokud nechcete komunikovat s nikym na miste tak napr. alamo ma vzdycky na miste na pobocce kiosky, takze se nemusi k prepazce a odbavite se u kiosku. V pripade odbaveni u prepazky casto zkousi veci typu nechcete vetsi auto nakonec, nechcete navigaci, atd., takze staci rikat ze vsechno je fine, ok atd a ze nic nechcete. Casto kdyz ukazete papir z rentalcars tak rikaji tady vam chybi tohle a tamto. Proste si trvat na tom vse je fine a nic dalsiho nechci a byt trosku “neprijemny”.

Odpovědět

@OP: Díky moc, tohle je od Budgetu přes rentalcars.com… Kamarád tam něco doplácel, i když si auto rezervoval přímo přes Budget, ale popravdě nevím, za co přesně… Tak budu rentalcars věřit, snad mě nezklamou! :D

Odpovědět
Avatar uživatele

@Adam: Ahoj Adame, ještě mě napadá jedna věc. Poplatek za druhého řidiče vždycky platím zvlášť – až půjčovně na místě. Dělají to snad všechny půjčovny, nejspíš z nějakých účetních důvodů. Ale celková cena na RentalCars vždycky tenhle poplatek zahrnuje.

Čili není to placení navíc, jen se ta částka rozdělí. :-)

Odpovědět

Zdravim Vas, mate nekdo zkusenost s upgradem primo na poboce? Jde mi o to kdyz si na rentalcars zaplatim Midsize SUV a na miste to upgraduju na Fullsize vyjde to lepe nez primo na netu dat Fullsize? Nevim jestli zkusit takhle zariskovat, protoze kdyby to neklaplo tak do Midsize se vsichni nevejdem :-(.
Planuji trip po zapade a budu pujcovat u Alama v LA, uz jsem tam mel 2x pujceno a naprosta spokojenost. A to ikdyz mi v roce 2019 auto jeste tyz den pres noc ukradli. Super jednani a servis. V 7h rano jsem zjistil ze nemame auto a v 10h odtahovka skladala nahradni a to vse 200km od LA. A po navratu z tripu mi jeste refundovali nizsi tridu nahradniho auta.

Odpovědět

@Ondra: Ahoj Ondro, myslím, že případný upgrade na půjčovně ještě ovlivňuje, kolik aut je dostupných. Jednou se mi stalo, že jsem místo Midsize dostal Premium zadarmo, protože jiné auto nebylo. Loni na Madeiře se mi zase stalo, že už měli auta rozebraný, tak jsme brali, co bylo. Takže dost záleží.

Pokud není rozdíl v ceně výrazný, raději bych na to nespoléhal a rovnou si vzal auto, do kterého se všichni vejdete.

Odpovědět

@Petr Novák: Dekuji

Jeste mam jeden dotaz do plena. ma nekdo zkusenost se sluzbou Turo? Ted jsem se tomu pres vikend venoval a v te pujcovne muze nastat problem. Napriklad Alamo (pres rentalcars) ve Fullsize SUV uvadi chevrolet tahoe ale primo pres jejich stranky uvadeji chevrolet Tahoe i chevrolet Suburban. Diky za jakekoliv zkusenosti s TURO.

Odpovědět

@Ondra:

Do Tahoe se nevejdeme v 6ti lidech + kufry

Odpovědět

Dobrý den,

měl bych dva dotazy.
První je ohledně navigace. U všech srovnávačů jsem našel možnost přikoupit si navigaci a typicky to bývají slušné pálky. V dnešní době smartphonů jde ale dle mého o přežitek. Jedná se tedy opravdu o fyzické GPS zařízení? Nebo jde o využití vestavěné GPSky v autě skrze její display (a chytré rozhraní)? Jde mi totiž o to, jestli v případě, že si nepřiplatím za navigaci lze vůbec u některého vozu využít screen mirroring do displaye automobilu (apple car, atp.) pro pohodlnější užívání navigace (místo kupování nějakých stojánků na palubní desku atp.).

A druhý je ohledně zkušeností, četl jsem tipy na využití rentalcars, každopádně když jsem si zadal parametry do vyhledávání na skyscanneru, vyhodil mi o poznání levnější možnosti přes srovnávač Holiday Autos- je tady někdo, kdo má zkušenosti s tímto srovnávačem?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Trip: Dobrý den, navigace za příplatek je skutečně ta krabička navíc. Je to přežitek, nevyplatí se, lepší je navigace z telefonu. U screen mirroringu ještě záleží na kategorii auta, ne všechny mají displej na palubovce.

S Holiday Autos zkušenosti nemám, párkrát jsem přes ně sice porovnával nabídky, ale nikdy nic nevzal.

Odpovědět

@Petr Novák: Děkuji za odpověď.

Měl bych ještě dvě doplňující otázky a jedno “zhodnocení” situace.

První je na strategii volby času vyzvednutí, při bookování se téměř vždy zadává hodina vyzvednutí. Jak moc orientační tato hodina je? Uvědomuji si, že je tam nejspíš primárně pro spočítání počtu dní pronájmu (vyzvednutí vs odevzdání), to ale není úplně náš problém (přilétáme někdy ve 2 odpoledne a odlétáme v 5, takže s rezervou na letišti před odletem budeme prakticky vždycky odevzdávat auto tak, aby se neúčtoval další den. Je lepší si pro vyzvednutí zvolit rozumnou časovou rezervu na zpoždění letu, fronty před pasovkou či imigrační kontrolou atp. tak, aby nám rezervace nepropadla? Nebo je naopak lepší to dávat spíš optimisticky abychom případně nemuseli při vyzvednutí čekat na onen zmíněný čas (pokud se to tak v nějaké míře děje)?

A druhý je na dodatečné pojištění. Prakticky všechny vyhledávače (RentalCars, Trip, Holidayautos, Stressfreecarrental, …) nabízí při checkoutou dodatečné pojištění. Jedná se ale jen o jeden produkt dodatečného krytí (typicky kolem 100 000 kč) a stojí typicky (pro můj případ, viz níže) kolem 110 korun na den. Stačí toto dodatečné krytí nebo se vyplatí ještě někde něco přikoupit na vlastní pěst? A pokud ano, tak co a případně u koho máte dobré zkušenosti?

Co se týče srovnávačů, tak jsem jich vyzkoušel hned několik a musím konstatovat, že z nějakého důvodu jsou RentalCars o poznání dražší než cokoli jiného. Ať už jde o ono pojištění které jsem zmínil výše- RentalCars nabízí dodatečné krytí na 58 100 kč za 220 korun na den), nebo o samotný pronájem. Chceme si půjčit větší auto na trip po západě USA od 9. do 22. srpna (vyzvednutí cca v 16 hodin a odevzdání cca ve 14 hodin) a RentalCars ukazují aktuálně nejlevnější SUV za 23,2K a Skyscanner má nabídky lehce přes 19 tisíc od výše zmíněných srovnávačů. Pročítal jsem i recenze na různé srovnávače a tak jako u všeho se najdou dobré i špatné (někdy více a někdy méně) a nevypadalo to jako scam. Co se pojištění týče, tak to je tam asi bez výjimek s tím krytím 100K kolem stovky za den.

Odpovědět

Ahojte,
viem, že už to tu určite bolo spomínané aj viackrát, ale to vlákno má snáď dva kilometre a navyše sa v priebehu času mohli aj nejaké podmienky pomeniť.
Cestujem s ďeťmi v auguste do LA, auto mám už zabookované a zaplatené cez alamo, s vyzdvihnutím v LA a vrátením vo Vegas o týždeň neskôr. Mimochodom prenájom som robil cez rentalcars prostredníctvom bookingu, ktorý mi ponúkol 10% zľavu za to, že som si cez nich prenajal v LA hotel + som mal cca 30€ v ich peňaženke ako odmenu za minulé prenájmy. Celková cena za prenájom SUV Nissan Pathfinder na 7 dní z vrátením v inom meste teda bola 419€. Booking mi ušetril cca 80€. Depozit na mieste by mal byť 300 USD.
Moja otázka je či mi stačí toto poistné krytie, alebo mám ešte niečo pripoisťovať (čelné sklo, pneu a pod.)?
V zmluve je uvedené toto:
Spoluúčasť v prípade Finančného krytia pre prípad nehody (CDW) je nulová. Bezpečnostný deposit vozidla je 0 NZD vrátane dane. Vozidlo má spoluúčasť na krádeži US$ 0.00 vrátane daň.
Ďakujem za prípadnú odpoveď.

Odpovědět

Dobrý den, ráda bych se zeptala ještě to Rentalcars, Přítel našel dost špatných recenzí (i obecně na všechny podobné zprostředkovatele) a velmi nás zaráží fakt, že cena na Rentalcars je třeba 2x nižší, než totéž auto přímo na stránkách dané autopůjčovny. Jak je toto možné? Ty rozdíly jsou opravdu obrovské. Příklad na Rentalcars auto od Budgetu na měsíc 31k, v poznámkách je, že je zahrnuto i pojištění. Přímo na Budgetu totéž auto třeba 40k a vejš… Dále nám přijde zvláštní, že je nutnost platby předem, případně je platba až na místě možná, ale mnohem dražší…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lucie: Dobrý den, Lucie,

nižší cena je dána tím, že RentalCars dodává jednotlivým půjčovnám velké objemy zákazníků. Výměnou za to si zajistil nižší ceny pronájmu. RentalCars u těchto zákazníků přebírá náklady na marketing, zákaznickou podporu apod., takže půjčovna má nižší náklady. A opačně při pronájmu auta přes vlastní stránky ty náklady má. Plus nemůže nabídnout stejnou cenu.

Platba předem je ze dvou důvodů. Za prvé je to pro půjčovnu větší záruka toho, že zákazník pronájem myslí vážně a rezervaci nezruší. Takže může lépe plánovat zásobu aut, personál na pobočce apod. Za druhé ji to zlepšuje cashflow, protože může držet peníze zákazníka.

Negativní recenze bych bral s rezervou. U služeb většinou převládají negativní recenze / horší hodnocení, protože člověk ho má motivaci psát, jen když je něco špatně.

Odpovědět

@Lucie: Přidám mou zkušenost, třeba pomůže. My rezervovali auto na letošní léto a ze srovnávačů (skyscanner jich integruje několik, včetně rental cars) vyšel nejlépe (poměr cena/trustpilot recenze) https://www.stressfreecarrental.com/ a to i co se týče ceny připojištění. RentalCars prakticky vždycky vyšly o takových 30 procent dráž.

Vybírali jsme autopůjčovnu podle nulového depositu a podle těch půjčoven, které mají druhého řidiče (partnerku/manželku) zdarma (typicky Alamo, National, Enterprise při platbě debetkou) a všechno zatím šlo podle plánu- v Alamu jsem si udělal precheckin, všechny údaje seděly a pojištění zakoupené u Stressfreecarrental se tam propsalo jako dodatečné s veškerým krytím.

Takže uvidíme jak to nakonec dopadne :)

Odpovědět

Ahoj, plánujeme si půjčit auto přes Rental Cars, ale nevíme, jestli si nakonec nebudeme muset přebookovat letenky na dřívější odlet. Moje otázka zní, jestli zaplatím celou částku za pujceni předem nebo se mi pak strhne poměrná část z karty, pokud auto vrátíme dříve, než jsme původně mysleli? Jde tohle vůbec, máte někdo zkušenost prosím? Díky.

Odpovědět

Ahoj, máte někdo zkušenosti s půjčením od společnosti Dollar na rentalcars? Všichni co zná jedou jistotu v Alamu akorát to je o několik tisíc dražší tak se chci zeptat jestli to za ty peníze (a klid) stojí nebo jsou i jiné společnosti v pohodě?

Odpovědět
Avatar uživatele

@petr: Ahoj, loni jsem si přesně v této kombinaci půjčovna a prodejce auto půjčoval. Bylo to bez problémů, auto nové a ani na mne na přepážce nic nezkoušeli. (Jsem alergický na různý ty upsellingy, triky s pojištěním apod.).

Nicméně vždycky stejně nejvíc záleží na tom, na koho narazíš na přepážce.

Odpovědět

Dobře díky moc, také nevím totiž jestli se dá úplně věřit těm vyskakovacím okénkům s dárkem na rentalcars, mám ktomu jako “dárek” řidič nad 21 let zdarma (půjčení v USA), ale pak se již o tom nikde nepíše pouze to zelené okénko. Přestože jsem si to radši screenul tak aby se mi nestalo, že tam přijdu a budou po mně chtít nějakou velkou sumu za toto.

Odpovědět
Avatar uživatele

@petr: Ony některé půjčovny nabízejí dalšího řidiče zdarma, takže to RentalCars takhle promuje. S tímhle negativní zkušenost nemám. :-)

Odpovědět

@NikolaAhoj, rezervováno přes rentalcars a celá částka mi byla odečtena z účtu.

Odpovědět

Ahoj, máte někdo zkušenosti s pojištěním ExtraCover přímo od rentalcars? Např co se týče nějakého řešení problémů (něco odřené, prasklé sklo od kamionu…). Nevím, která ze 3 možností o kterých přemýšlím je nejlepší řešení (pojištění u autopůjčovny, u rentalcars, u nějaké české pojišťovny zvlášť)

Odpovědět

Nevím jak v ostatních státech, ale na Aljašce většina běžných půjčoven zakazuje použití vozů na mnoha odlehlých cestách, typicky Denali Highway, přejezd Aljaška/Kanada a vše na sever od Fairbanks. Zjistěte si dopředu, kam vás ‘pustí’. Pokud chcete vyrazit více do divočiny, bude to chtít nějakou místní vybavenou půjčovnu.

Odpovědět

Ahoj. Měli jsme u Enterprise rezervované auto a chtěli jsme ho u přepážky platit pomocí Apple pay českou debitkou. Odvahu nám dodal tvůj článek. Paní u přepážky nám řekla, že takto platit není možné (terminál platící měli) a chtěla kartu fyzicky do ruky a následně nám řekla, že tímto zkrátka platit nemůžeme a že musíme mít kreditku. Prý od jisté doby, co se uskutečnily nějaké podvody se zákazníky, si na tohle dávají pozor. Proto se chci zeptat, jestli s tímto placením auta máš zkušenosti někdy teď v blízké době, nebo jestli je to stará informace. Popřípadě co jsme mohli udělat špatně. Máme příště zalhat, že kartu máme pouze v mobilu? Není možné, že typ kreditky poznají z prvních šesti čísel karty, které chtějí všude?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Veronika: Ahoj Verčo, o této zkušenosti slyším poprvé. Podařilo se vám nakonec auto zaplatit? Z prvních šesti číslic karty jde poznat, jestli je to kreditní, nebo debetní karta. Taky poznají, která banka ji vydala a jestli je to Mastercard/Visa/něco jiného. :/

Odpovědět

@Petr Novák:
No poznali, že to není kreditka, takže nám auto nepůjčili. Teď musíme čekat na zhotovení kreditky, abychom měli šanci se někam podívat. Zkrátka si na to po nějaké zkušenosti dávají větší pozor. Pro upřesnění jsme ve státě Utah, město Park City.

Odpovědět

@Veronika: meli jste si pujcit u alama, to akceptuje debetni karty, pokud mate zpatecni letenku.

Odpovědět

@OP:
Se zpáteční leteckou nám auto půjčí všechny půjčovny na letišti. Jen to na letiště máme daleko, a tak jsme chtěli vyřešit půjčování tady u nás v Park City, kde máme jen Enterprise a Hertz. Každopádně brzy budeme mít kreditku, tak už to bude bez problému. Jen jsem chtěla upozornit, že si půjčovny mimo letiště dávají větší pozor u placení.

Odpovědět

Ahoj, mám na vás trošku náročný dotaz. Pokud byste kdokoliv věděli co dělat, pište prosím. Ale nejraději bych se spojila s tvůrcem tohoto webu, neboť to vypadá, že má spolupráci se stránkou Rentalcars. Pokud byste se kdokoliv chtěli více rozepsat s odpovědí, napište mi prosím na email: klara.quisova@seznam.cz

Můj dotaz se tedy týká vrácení peněz ze zrušených rezervací přes stránku Rentalcars. Stručné popsání naší situace. Jsme s přítelem na měsíc v USA a potřebovali jsme na měsíc auto. Dle doporučení na tomto webu, jsme udělali rezervaci přes stránku Rentalcars, přesněji u půjčovny Thrifty na den 22. 6 na pobočce LaGuardia Airport, NY. Bohužel když jsme dorazili na místo a měli vše u přepážky v pořádku, zjistili jsme, že nám byla odcizena platební karta. Tudíž jsme si auto nemohli půjčit. Zaměstnanci nám řekli, že máme tedy rezervaci u Rentalcars zrušit. Což jsme udělali, ale bylo to v čase vyzvednutí auta (tudíž méně než 24h před vyzvednutím). Dne 26. 6 jsme obdrželi novou kartu a ihned udělali novou rezervaci na tento den, opět u Thrifty na stejné pobočce. Když jsme tam dorazili, opět byl problém. Tento zaměstnanec nám sdělil, že nám nemůže půjčit auto, jednak protože jsme přiletěli do NY v jiný den, než si chceme půjčit auto (při předešlé rezervaci den příletu nebyl problém). A navíc nám odmítnul přijmout naši novou kartu, neboť je debetní (i přes to, že měli na pobočce napsané, že debetní karty přijímají, jen záloha je vyšší). Tudíž jsme byli nuceni rezervaci opět zrušit v čase vyzvednutí. Nic z těchto podmínek půjčení nebylo napsané na Rentalcars. Všechny rezervace jsme tudíž byli donuceni zrušit, kvůli okolnostem na pobočce a ne z vlastního rozhodnutí.

Problém spočívá v tom, že při rezervaci přes Rentalcars jsme museli předem zaplatit celou částku půjčovného. Tudíž za obě auta bylo již při zrušení zaplaceno. Dohromady je to asi 70,000 Kč, což je velký obnos peněz. Z Rentalcars jsme dostali před 2 dny email, že nám vrátí za každou rezervaci pouze 1,500 Kč, zbytek z obou rezervací si nechají, jako poplatek za jejich zrušení. Tudíž bychom měli obdržet pouze 3,000 Kč ze 70,000 Kč. Zkoušeli jsme volat na čísla uvedené na stránkách Rentalcars, ale nejde nám číslo ani vytočit (máme teď americké číslo). Také jsme zkoušeli jejich chatbot, taky žádná pomoc. Dnes jsem jim poslala email a uvidíme, zda odpoví. Poměrně nám tato situace znepříjemňuje naše cesty, rádi bychom ji vyřešili co nejdříve.

Dotaz na vás tedy zní, víte co máme udělat, abychom obdrželi všechny naše peníze zpět prosím? Budeme rádi za jakoukoliv pomoc, doporučení, zkušenosti, cokoliv.

Děkuji moc všem za odpověď.
Mějte krásné dny, Klára :))

Odpovědět
Avatar uživatele

@Klára:
Ahoj Kláro, ufff, vy tedy máte smůlu.

V RentalCars jsem měl před pár lety kontakt, pracovala tam ochotná Slovenka. Bohužel už odešla a nikoho tam neznám. Loni jsem řešil problém s platbou (nešla mi potvrdit), volal jsem na číslo 239 018 246. Je to české číslo, ale bavil jsem se s nimi anglicky – žádný automat, normálně živý člověk. Zkus zavolat tam, třeba přes Skype (je to levnější).

Za druhé bych to řešil přes cestovní pojištění. Nahlásili jste krádež platební karty? Tato událost je přímý důsledek té krádeže.

Za třetí – předpokládám, že těch 70 000 Kč jste platili kartou. Jakou máte banku? Kontaktujte banku a požádejte o chargeback s vysvětlením, že nedošlo k plnění transakce v důsledku krádeže karty. Nechci vám nic slibovat, je tam nutné splnit několik podmínek, nicméně pokud něco zaplatíte a nedostanete plnění, je to proti podmínkám karetních asociací. Banka může sebrat (RentalCars) peníze a vrátit vám je. Je to jedna z mála možností, jak zatlačit na prodejce. V extrémním případě totiž hrozí, že by Mastercard nebo Visa rozvázala smlouvu s problémovým smluvním partnerem. Nám se před 3 lety stalo, že jsme si na Bookingu zaplatili ubytování v penzionu v Rakousku. Pronajímatel si strhl peníze, ale po našich stížnostech na špínu v penzionu (všude třeba byla cítit moč) nás odmítl ubytovat. Nechtěl nám ani vrátit peníze. Platil to kamarád, kontaktoval Air Bank a za několik měsíců (bohužel to trvá) mu vrátili celou zaplacenou částku.

Držím pěsti, ať to vyjde! A omlouvám se za pozdní odpověď, jsem teď taky v zahraničí.

Odpovědět

Ahoj, jak se řeší v případě nehody pojištění v případě pučení auta v USA přes Rentalcars. Vyčíslenou sumu musíme zaplatit a pak vyžadovat proplacení u Rentalcars? Je možné si přes Rentalcars zaplatit plnou pojistku, kterou bude akceptovat daná půjčovna?

Odpovědět

@Radmila: Ahoj, ano, nejprve je nutné případnou škodu zaplatit. A to se pak vymáhá přes RentalCars. Funguje to tak u všech externích pojištění. :-)

Odpovědět

Zdravím, v září se chystám do San Francisca a chtěl bych si zde pronajmout auto. Jediný problém je, že mi je 19 let. Mohu poprosit o nějaký tipy na půjčovny, které mají co nejnižší poplatky za undal age? Díky. Popřípadě jestli je dobrá volba Turo? Plánuji jezdit v okolí města. Do jiného státu ne. Díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@krejca: Ahoj, s Turo nemám osobní zkušenost. Některé půjčovny v takto mladém věku auta vůbec nepůjčí, zkus si porovnat nabídky Avis, Budget a Hertz. Ty půjčují od 18.

Poplatek sám o sobě je jen část ceny. Pokud bude půjčovné u některé ze společností nízké, může být výhodnější zaplatit i relativně vysoký poplatek. :-)

Odpovědět

Právě to Turo mi přijde zajímavé, že si to pujčím od někoho jiného a za dobrou cenu většinou, ale často jsem četl, že je to na nic s pojištěním. Díky moc za odpověď :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@krejca: Ahoj, já už si od okamžiku, kdy jsme s kamarádem platili 36 800 Kč za prasklé čelní sklo na Islandu, všude platím plné pojištění. :-)

Odpovědět

Ahoj, nemáte někdo prosím ze zkušenost s rezervací aute prostřednictvím booking.com? Vyhledané auto nabízí levněji než jejich partner Rental Cars, avšak na některých cestovatelských webech jsem se dočetla, že v případě problému je to docela problém řešit to skrze další stranu.

Odpovědět

Zdravím, máme zaplacenou rezervaci přes rentalcars.com v Alamo na letišti LAX v Los Angeles. Ani jeden z nás cestujících nemáme kreditní kartu, pouze debetní. Letenky máme z Vídně do LA, zpáteční opět Z LA opět do Vídně.
Půjčí nám bez problémů auto co máme rezervované, ikdyž nemáme kreditní kartu?

Odpovědět

@Honza S Alamem nemám zkušenost, nicméně všechny půjčovny mají na jejich webových stránkách obchodní i platební podmínky. Doporučuji tedy na stránkách Alamo si to najít a budeš mít 100% správnou odpověď. Většinou pokud máš full cover, půjčovny nemají problém s debetkou. Kreditku chtějí většinou jen v případě, že ho nemáš :)

Odpovědět

Čaute všichni, měli jsme půjčené auto od Thrifty u LAX na 3 týdny na přelomu července a srpna 2023 a kvůli naší nepozornosti a neznalosti nám nakonec naúčtovali cca 200 USD navíc, i když jsem zdůrazňoval že žádné extra pojištění nechci. Mimo to auto nemělo rezervu (což je trochu nepříjemné, když jste na tripu kde najedete 5000 km..) a čekali jsme na vyzvednutí auta přes 2 hodiny. Dejte si na tuto půjčovnu pozor a pokud máte možnost, tak se ji vyhněte obloukem. Mějte se a hodně štěstí na cestách:)

Odpovědět

Zdravím, přidávám zkušenost z půjčením auta pře stressfreerentalcars.com. Půjčovali jsme standard SUV u Alama na LAX, cenově jsme byli někde kolem tisícovky za den i s plným pojištěním (přikoupeném za cca sto korun na den přímo u stressfreerentalcars), což je bohužel v sezóně běžné.

Všechno bez problémů, po rezervaci přišel mail se všemi informacemi a odkazem na precheckin na stránkách Alamo. Co se týče použití debetky/kreditky, překvapilo mě, že Alamo preferovalo debetku a za její použití (dle jejich podmínek v té době) přidávali bonus jednoho řidiče zdarma.

Cesta z LAX do půjčovny bez problémů, jen tedy pokud doletíte na T7 jako my tak očekávejte, že si možná budete muset počkat než přijede autobus, který nebude totálně natřískaný a do kterého se pohodlně vlezete :) Po příjezdu na místo jsme už jen ukázali řidičáky (nikoho nezajímal mezinárodní řidičák který jsme, pro jistotu, měli) a šli si vybrat auto. Ze Standard SUV tam v momentě kdy jsme přišli měli jen Mazdu CX-5 a Chevrolet Equinox. Oboje od pohledu “starší” kousky, Mazda k tomu vevnitř docela špinavá. Naštěstí při výběru z těch dvou přivezli Ford Edge 2023, který ještě voněl novotou (najeto 1000 mil) a musím říct, že to byla dobrá volba. Obrovský display přes který jsme zrcadlili telefon, slušný výkon, velký kufr (bohužel bez plenty- měli jsme trochu strach nechat tam při delších zastávkách při přejezdech kufry, a tak jsme alespoň koupili deku, kterou jsme přes to hodili. Plentu nemělo žádné SUV v nabídce) a hodně pohodlné sedačky (bohužel bez odvětrávání, ale to je jen malé mínus).
Během silných větrů, které přinesla Hillary nám na auto spadla větev, ale nenechala žádné větší stopy (možná lehce odřený lak. Při odevzdání se vzhledem k tomu jak bylo auto pojištěné se nikdo na nic neptal a “check out” byl vyřízený za minutu.

Odpovědět

ahoj, měli jsme půjčené auto od Dollaru v SFO na 3 týdny. Tuto autopůjčovnu jsme vybrali protože jsme všichni pod 25 let a jediná nějakou náhodou nechtěla platit obrovskou sumu za underage. Na čekání několik hodin jsme byli připraveni, ale je to fakt úmorné a nechápu proč někdo komu je nad 25 let chce ušetřit pár tisíc na takových nervech, jako student bych i přes 3h čekání bral znovu. Bohužel nám naúčtovali ale cca 200$ za pojištění, které prostě nešlo paní na přepážce vymluvit, říkala, že bez něj nám auto nevydají. Dejte si na tuto půjčovnu pozor a pokud máte možnost zvolte jinou a jako student (na WAT) bych zvažoval TURO. Celkově jsme ale neměli problém a jako student na dlouhý 22denní trip bych ji zvolil znovu, protože jsme ušetřili cca 20 000Kč než kdybychom půjčili přes spolehlivé Alamo.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.