Ceny potravin a jídla v USA

Ceny potravin v USA jsou plus mínus stejné jako v České republice. Rozdíl panuje ve výběru zboží – příchutí limonád i čokolád je v Americe mnohem víc. Nezvyklé pro některé Čechy také může být, že Američané si v supermarketech nekupují “svačiny”, ale raději si zajdou do některého z fast-foodů. Paradoxní je, že stravování v těchto restauracích je často levnější.

Ceny potravin a jídla v USA | © Nicholas Eckhart / Mitchell Laurren-Ring / Flickr.com

Kde v USA koupit levné potraviny

Nejlevnější potraviny koupíte v supermarketech a obřích hypermarketech. Mezi nejznámější patří Walmart, Kroger, Kmart Super Center nebo SuperTarget.

V některých státech můžete narazit ještě na řetězce Albertsons, Safeway, CVS/pharmacy, Whole Foods Market nebo C-Town.

Ceny jídla v Americe

Ceny potravin se liší v závislosti na lokalitě a na obchodu, v němž nakupujete. V menších obchůdcích a samoobsluhách bývají ceny vyšší. U některých položek jsou ceny přepočteny za základní měrnou jednotku.

 • Cigarety – 5 – 12 dolarů za 20ks krabičku (cena se odvíjí od výše daně v konkrétním státu)
 • Cukr – 1,60 – 1,80 dolarů/1 kg
 • Chipsy – 3 dolary za 250 gramů
 • Jablka – 3 – 4 dolary/1 kg
 • Jack Daniels Tennessee Whiskey – 23 – 26 dolarů za lahev 0,75 l
 • Kuřecí prsa (bez kostí) – 7,50 – 8,50 dolarů/1 kg
 • Limonáda (350 ml plechovka, např. Coca Cola) – 0,75 dolarů
 • Limonáda (1 l, privátní značka) – 0,60 – 0,75 dolarů
 • Limonáda (2 l, např. Coca Cola) – 1,50 dolarů
 • Máslo (230 gramů) – 3,20 dolarů
 • Mléko – 0,97 dolarů/1 litr
 • Pivo – 2 – 4 dolarů za pintu (0,47 l)
 • Pomeranče – 3 – 4 dolary/1 kg
 • Rýže – 3 dolary/1 kg
 • Sýr Cheddar – 10 – 13 dolarů za 1 kg
 • Šunka – 8 – 10 dolarů/1 kg
 • Toastový chléb bílý – 1,30 – 1,50 dolarů za 450g balení
 • Toastový chléb celozrnný – 1,90 – 2,20 dolarů za 450g balení
 • Vajíčka 12 ks – 1,80 – 2,20 dolarů
 • Víno – 10 – 13 dolarů za litr
 • Voda – 1,70 – 1,90 dolarů za lahev o objemu 1,5 litru
 • Vodka Smirnoff (lahev 0,75 l) – 15 – 17 dolarů

Chybí vám v našem přehledu některá potravina? Máte tip na dobrý supermarket v USA? Napište do diskuze!

Petr Novák

Diskuze k článku (76 komentářů)

Ten kdo se chce stravovat zdravěji, tedy více zeleniny a ovoce a třeba nějaký oříšky, tak si připlatí…ale dá se natrefit na dobré akce…tady v LA rád nakupuji ve Vonsu..non GMO, těstoviny a organic omáčka se dá sehnat dohromady za 5 babek

Odpovědět

@Ruda: Lepsi je na to Sprouts nebo Trader Joe’s, pokud vynecham predrazene obchody. Btw, v Jons maji ceske maslo (Jana), je to snad jedine nebo jedno z mala bez pridane maslove chuti a je to znat, je bezkonkurencni. Mlecne vyrobky jsou tu na tom podobne jako pivo, Americane je proste neumi.

Odpovědět

kolik tak průměrně člověk utratí za měsíc?

Odpovědět

@Tejka:
Zadej si město a uvidíš.
https://www.numbeo.com/cost-of-living/

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tejka: Dle statistik utratí americká domácnost za potraviny 6 600 dolarů ročně. Domácnost má průměrně 2,5 člena, čili jedna osoba utratí měsíčně za jídlo cca 220 dolarů.

Odpovědět

@Petr Novák:

Uz 3x jsem ze 4 cest do a z USA prisel o TSA zamek… TSA to neresi. Odemknou, zkontroluji kufr, zamek zahodi…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jakub: Já raději používám plastové svorky na kabely. Vložím jich do kufru pár navíc s prosbou, ať místo odstřihnuté použijí novou. Páska stojí pár haléřů a funguje to. :-)

Odpovědět

Sainsbury’s v Americe?? Není to jen překlep? Mám pocit, že tenhle řetězec tady nikdy nebyl, že se jedná o Anglii…. Jestli se mýlím, můžu vědět, kde se nachází? Díky :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Andrea: Ahoj Andreo, díky za upozornění. Sainsbury’s v USA není. :-)

Odpovědět
J

Proč v Americe nemají 3 druhy mouk (hrubá, polohrubá a hladká) jako u nás, ale mají mouky určené dle účelu (burákové máslo, mandle, na nudle, na koláč…) a ne podle hrubosti.děkuji!

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry: Jiný kraj, jiný mrav. Zákazníci si tak nemusejí pamatovat, na co je která mouka potřeba, ale jednoduše ji vyberou dle obalu.

Odpovědět
J

Zajímalo by mě včem je americké pivo ” Duff ” jiné než naše piva Gambrinus,Radegast,Pilsner Urquell aj. Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry: Duff je taky ležák, takže se trochu liší v chuti, ale styl piva je stejný. Nicméně pivo Duff není moc dobré.

Odpovědět
J

Je pravdou že Potravinový řetězec
Lidl a Albert vstoupil na obchodní trh v USA ? Nebo je to Fake? Děkuji.

Odpovědět

Ahoj všem,
přidávám zkušenosti z 4týdenního tripu po USA. Předpokládám, že většina cestovatelů má nějak omezený rozpočet, proto doporučuji hledat levné alternativy potravin. Cenově velmi výhodné jsou řetězce 99cents a Walmart, ikdyž nepopírám, že často je návštěva těchto obchodů velkým dobrodružstvím a to hlavně v pozdních hodinách. Velmi slušné ceny a příjemné prostředí pak nabízí Ralph´s a Target, některé věci jsou dokonce levnější než 99cents, chce to prostě u nákupu přemýšlet.

Co se týče fastfoodů (podle mého jediné rozumné řešení, jak se při cestování s nějakým omezeným rozpočtem slušně najíst), tak ceny se pohybují velmi podobně. Menu vás vyjde v průměru na 6 – 9$, menu vždy zahrnuje velké hranolky, neomezený nápoj (často s cca 1,5l kelímkem :-)) a sandwich. Na západním pobřeží je jednoznačně nejlepší In´n´out, dobrou nabídku má i Carl´s Jr. Naopak nejhorší řetězce jsou podle mých zkušeností McDonald (ale zase je velmi výhodný při nákupu nápoje jakékoliv velikosti za 1$) a JackintheBox.

Dále prosím počítejte s tím, že jsou velmi odlišné ceny mezi západním a východním pobřežím, konkrétně New Yorkem. V New Yorku je vše dražší, řetězců je tam velmi málo a jejich kvalita je také o dost nižší. Pokud se těšíte na nějaký vymazlený hotdog, tak vás musím už předem zklamat, takový produkt v USA pravděpodobně vymřel, protože to, co se nabízí v NY na ulicích je opravdu pouze výsměch tomu, jak by měl hotdog vypadat a jak určitě kdysi vypadal :)

Odpovědět

@Lukáš:
” Pokud se těšíte na nějaký vymazlený hotdog, tak vás musím už předem zklamat, takový produkt v USA pravděpodobně vymřel, protože to, co se nabízí v NY na ulicích je opravdu pouze výsměch tomu, jak by měl hotdog vypadat a jak určitě kdysi vypadal :)”

Já mám s hotdogem dobrou zkušenost v obchodech “7-Eleven”
Za 3 dolary velký hotdog, prvně jsme se lekli že nám ho dává samotný…ale pak nás odkázal vedle, kde na stojanu bylo spoustu misek se všelijakou zeleninou, dresinkama atd…naložili jsme si, na něj tak 1/4 kila a šli se nacpat :)

Odpovědět

@Petr Novák: tak to musí být bezdomovci za $220 na měsíc.. lol

Odpovědět

@JorckCherry Mají hodně druhu jen je třeba vědět kde.. ta co jse použiva ,, běžně na všechno ,, je opravdu výborná a dá se opravdu použít na jakékoliv pečení! Vondra to je jméno polohrubé mouky běžně k dostání v každém supermarketu! Různé chlebové žitné mouky taky všude k dostání ale hodně dražší!! Američanky moc na to vaření a pečení nejsou tak ony to ani moc neznají tak jako my ,, české holky,, lol

Odpovědět

Zdravím,zajímalo by mě,proč u některého zboží v supermarketech v americe např. u potravin nebo i drogerie není na obalech Braillovo písmo, kde je problém? Jak budou zrakově postižený lidé vědět, co mají koupit, když na výrobku nebude označení Braillovým písmem? Děkuji

Odpovědět

@JorckCherry:
Nejspíš ze stejného důvodu, jako u nás.
Na některé obaly se to prostě blbě dělá, třeba pytlík piškotů.

Odpovědět

Nevíte někdo jak se pohybují ceny bezlepkoveho pečiva?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lucie: Ahoj Lucko, balení bezlepkového toustového chleba stojí tak 5-7 $.

Odpovědět

@Petr Novák: dekuji

Odpovědět

Může mě někdo poradit kolik zhruba peněz na potraviny na deset dnů? Nedokážu si představit kolik kapesného čistě jen na jídlo budu potřebovat. Fast foody moc nemusím takže by to byly spíše nákupy v obchodech.

Odpovědět

@Danka:
To záleží na mnoha faktorech. Kde budeš, jak moc jíš, co jíš…
Počítal bych tak aspoň 20,- USD na den, lépe 30,-.

My měli průměr cca 13,5 USD na osobu a den, což nás dost překvapilo. Přitom mám pocit, že jsme se nešidili. Ale třeba v LA jsme běžné věci (pití, jogurty, ovoce…) nakupovali v 99 Cents Only Stores, co byl vedle hotelu a to dost ušetřilo. Večer jsme si někdy koupili každý velkou pizzu a ještě zbyla na snídani (na pokojích jsou ledničky i mikrovlnky), jindy jsme si jen tak na chuť koupily BBQ křidýlka v restauraci za 20,-.

U článků s roadtripy tu má Petr odhad v rozmezí 10-30,- na den.

Odpovědět
A

Ahoj,

mé zkušenosti ohledně léta a jídla.
V USA jsem byla již dvakrát, pokaždé na letní prázdniny.
Určitě se dá levně a i relativně kvalitně stravovat.
Jestli někde vyloženě bydlíte po delší dobu, tak určitě prozkoumat místní supermarkety. Ze zkušenosti doporučuji ty “méně” známé (než Wallmart, Target a pod.) jako KingsSupers a pod. Jsou o trochu levnější, a díky zákaznickým kartičkám můžete získat slevy například na benzín.

Vždy se podívejte při nákupu na cenu za dané množství, někdy akce jen dobře zní, ale konkurenční produkt může být stále výhodnější.

Jinak na “teplá jídla” určitě nejlevnější fast foody. Z vlastní zkušenosti jeden z nejoblíbenějších Panda express s nabídkou asijského kuchyně.
Případně koncept restaurací – all you can eat – kdy za jeden základní poplatek můžete jíst, jak dlouho chcete (vydržíte) :D.

Určitě se vždy dají najít i levnější a dobré restaurace. Záleží kolik času tomu při hledání chcete obětovat.

Mé zkušenosti jsou především ze států Washington – Seattl, Colorado – Denve, Wyoming. Určitě se ozvěte, když se budete chít zeptat na konkrétní zkušenosti právě z těchto míst. :)

Odpovědět

@Danka: Fast foody moc nemusim… Kolik jich znas? Az vystoupis z letadla, kolem tebe v okoli 5 km jich bude hned nekolik (mozna i nekolik desitek) a vubec nebudes mit tuseni, ze jde o fast foody. Fast food neznamena pouze mekac, ale ruzne typy kuchyni, od tech znamycn (nezdravych) az po “super” zdrave. Najis se v nich cca od 6 USD. Zalezi, kolik toho za den snis a kolikrat denne potrebujes teple jidlo. Kdyz pojedete kolem Costco (jako v CR Makro), tak tam maji venku nejlevnejsi a zaroven nejvetsi pizzu. Za 5 USD se tam muzete najist 2. Z tech snez co muzes trebe Souplantation. Ve vsech marketech maji “jidla do mikrovlnky” casto velmi chutna. Fast foodu nebudu jmenovat, jsou jich desitky, mozna stovky (nejen hamburgerove) a mnohe nabizi za slusnou cenu dobre jidlo – treba El Polo Loco, … Mnoho restaruaci nabizi poledni menu…. Timle zpusobem muzete mit kazdy slusne jidlo pod 10 USD, na den tedy muzete vystacit s 30 usd, klidne s mene, pokud budete mit snidani na hotelu.

Odpovědět

@Cigaretka: Nejlepe je koupit cigarety u mistnich indianu. Ti neplati dane a tak je prodavaji mnohem levneji. Zejmena pak v Kanade.

Odpovědět

Dobry den,
da se v supermarketech koupit
psenicni chleb, pripadne podobny nasemu.
Dekuji za odpoved

Odpovědět

@Miroslav:
Pokud víš, kde, tak ho seženeš. Ideální je někdo místní, kdo má přehled.

Když jsem byl dlouhodobě v Kalifornii, tak jsme ho kupovali v obchůdku u Poláka v Concordu nebo jezdili do Walnut Creek, kde se dal v pekárně ve Whole Foods Market sehnat také. Případně zkus nějaké pekařství.

Odpovědět

@Miroslav: Ano, sehnat se da temer vse. Nejvetsi vyber (stredo a vychodo) evropskych potravin ma samoobsluha Jones.

Odpovědět

@Petr Novák: chcem sa spitat ze kolko stoja Malborky v Miami

Odpovědět

@Juraj:
Google říká 6,-7,- za krabku.

Odpovědět

Zajímá mne,kolik mohu dovézt do USA plechovek piva!
Lze dovézt paštiky a konzervy s masem?

Odpovědět

@Jirka: Že ty si to tu vôbec nečítal? Paštiky a konzervy žiadne. https://chcidoameriky.cz/jake-potraviny-muzete-dovezt-do-usa-pro-osobni-ucely. Alkohol sa píše 1 liter? Čiže po prepočte to vychádza na 40 pív. Budeš to ale riskovať že môžeš mať nepríjemnosť na vstupe? Zoberieš 10-20? Ako darček pre niekoho fajn. Ak to chceš pre osobnú potrebu, koľko ti vydrží toľko pív? Nezabúdaj, že 10 pív váži 6kg a môžeš mať problém s hmotnosťou batožiny. Aj v Amerike sa varí pivo a celkom dobré remeselné pivá

Odpovědět

@Jirka:
nam nedovolili v LA na letisti privezt vubec zadne jidlo, i svacinu, co jsme dostali v letadle jsme museli vyhodit. Vezla jsem pro psa psi krekry a i ty musely do kose. Pristi rok jedeme s celou rodinou a to vime, ze nevezmeme vubec nic, za ty obliceje uredniku a celkem neprijemosti to vubec nestoji.

Odpovědět

Nevíte někdo, jestli mají v USA nějaké mentolove cigarety nebo “lupaci” jako v ČR?

Odpovědět

@Petra:
Jsem nekuřák, takže netuším, ale co jsem zaslechl, tak se mentolky snažili zakázat. Nevím, jak moc jsou v tom daleko.

Odpovědět

@Franta: Děkuji za odpověď

Odpovědět

Petka: Dobrý den měl bych otázku? Ted se chystáme se synem do USA přesně do New Yorku.
Tak bych se chtěl zeptat kolik dolarů bych si měl vzit na týdení pobyt? Děkuji za odpověd.
Na tento e-mail hm26@centrum.cz

Odpovědět

@Hynek:
Záleží, jaké plánujete výdaje. Nahoře v článku je něco naznačeno, koukni i na články a diskuse o roadtripech, rozebírají se tam náklady na cestu. Hotovost můžeš mít klidně malou, pokud budeš vše řešit kartou.

Odpovědět

Nám se při cestách po USA osvědčilo vyřídit si při prvním nákupu v supermarketu jejich členskou kartu na daný řetězec (něco jako je např. Billa karta).
Funguje to většinou tak, že na cenovkách u zboží jsou dvojí ceny (pro nečleny a pro členy) a tím máte slevu ihned. Žádné načítání bodů apod.
Máme je na několik řetězců supermarketů a slevy jsou o dost výraznější, než v ČR

Odpovědět

@Radek N: Ono jak kde. Třeba ve Walmartu nebo Targetu mi přišlo, že žádnou zákaznickou kartičku moc nepotřebuju, ale třeba v řetězci Safeway jsme se při prvním nákupu dost napálili ….tam byl opravdu značný rozdíl při nákupu s kartičkou a bez.

Odpovědět

@Michal:
Stejná zkušenost. U Safeway se kartička rozhodně vyplatí. Hlavně se nemusíš nikde registrovat a prostě ti ji dají při prvním nákupu. Alespoň zkušenost před 3 lety, minulý rok karta stále fungovala.

Odpovědět

@Petr Novák: Já byl v USA v r.1990.U Mc Donalds hamburger 55 centů,cheesburger 65c,whooper u Burger Kinga 1,9 USD.To to teda vzalo obrat

Odpovědět

Ahoj, nevíte náhodou kde v Houstonu se dají koupit dobré jogurty. Děkuji všem za odpovědi

Odpovědět

@Lidka:
V sámošce?
Počujte, Kefalín. A čo si vy predstavujete pod takým slovom ‘dobré jogurty’?

Odpovědět

Dobrý den,
prosím nevíte dá se tam někde najíst, když nemůžu lepek ani mléko? Děkuji :)

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, Danielo, úplně nezmiňujete, kam přesně jedete. Ale nebudete mít problém. Gluten free položky mají třeba řetězce Chipotle Mexical Grill (mňam), Five Guys, In-N-Out Burger a mnohé další. V obchodech koupíte gluten free potraviny v ještě větším výběru než u nás.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.