ESTA a překročení povolené doby pobytu v USA: Co dělat, když jste si již koupili letenky a 90 dní vám nestačí

Na cestovní registraci ESTA lze vycestovat maximálně na 90 dní, na což se při rezervaci letenek občas snadno zapomene. Překročení povolené doby pobytu se celkem tvrdě trestá a pokud ještě někdy v budoucnu budete chtít navštívit USA, nedoporučuje se. Řešení existují dokonce hned čtyři, nicméně ani jedno z nich není zadarmo.

Překročení pobytu v USA | © Petr Novák

Nejste si jistí, jestli jste v minulosti nepřekročili povolenou dobu pobytu v USA? Na webu DHS.gov stačí vyplnit osobní údaje a zobrazí se vám údaje o poslední cestě.

Řešení 1: Přebukování letenky a zkrácení délky pobytu

Prvním možným řešením je přebukování data odletu do USA, popř. příletu z nich tak, aby délka pobytu nepřekročila 90 dní. To je úplně nejjednodušší varianta v případě, kdy máte zakoupenou některou z letenek ve vyšším tarifu, tedy zpravidla first class, business class nebo některou dražší economy class. Změna termínů je u těchto letenek možná za manipulační poplatek + doplatek v rozdíle ceny letenek, v některých případech dokonce nemusíte platit nic.

Společnost Norwegian umožňuje bezplatně zrušit letenku do USA po dobu až 24 hodin od rezervace. Toto řešení jinak nelze využít u levných letenek z promoakcí a akčních nabídek, kdy je i jednou z daní za nižší cenu i nulová možnost změny termínů.

Řešení 2: Podání žádosti o vízum B-1 nebo B-2

Máte-li před odletem ještě dostatečnou časovou rezervu, můžete prostřednictvím americké ambasády v Praze požádat o vízum B-1 či B-2 a vycestovat na něj. Maximální doba pobytu v USA v případě vycestování na udělené vízum činí 6 měsíců, problém by tedy byl vyřešen.

Jak už to tak v životě bývá, také zde existuje několik ale. Kromě nutné časové rezervy (o vízum nemá smysl žádat řádově hodiny před odletem) je nutné počítat s povinností navštívit osobně ambasádu v Praze a absolvovat pohovor. Nikde není rovněž napsáno, že vám bude vízum schváleno.

Řešení 3: Krátkodobé opuštění Spojených států amerických

Třetím nabízeným řešením je krátkodobé opuštění USA, kdy zmizíte za hranice, necháte si dát výstupní razítko a pak se vrátíte zpátky. Zde už je těch ale víc.

Předně vás nemusejí vůbec nechat nastoupit do letadla, stačí, když si všimnou, že je na letence napsán datum návratu za 90+ dní. A pokud si toho nevšimnou na letišti, je tu ještě imigrační úředník, pro kterého to bude jasný signál, že chystáte nějakou levárnu a do vysněné Ameriky vás nepustí.

Přesto nemusíte házet cestovní pas do žita. Stačí, když si zabukujete letenky z USA např. do některé země ve Střední Americe a po krátkém pobytu tam se vrátíte zpátky do Států.

Dalším ale je totiž fakt, že nestačí pouhé vycestování do Mexika, Kanady a pár dalších území (konkrétně se tedy jedná o ostrovy Anguilla, Antigua, Aruba, Bahamy, Barbados, Barbuda, Bermudy, Bonaire, Britské Panenské ostrovy, Curacao, Dominika, Dominikánská republika, Grenada, Grenadíny, Guadeloupe, Haiti, Jamajka, Kajmanské ostrovy, Kuba, Marie-Galante, Martinik, Miquelon, Montserrat, Saba, Saint Eustatius, Saint Christopher, Saint Maarten, Saint Martin, Saint Pierre, Saint Vincent, Saint-Barthélemy, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Tobago, Trinidad, Turks a Caicos i veškerá další britská, francouzská a holandská území a teritoria hraničící s Karibským mořem).

Řešení 4: Vědomé překročení povolené délky pobytu

Samozřejmě existuje čtvrté řešení, které vám osobně vůbec nedoporučuji. De facto si s ním zabouchnete dveře do USA.

Pakliže byste se nějakým zázračným způsobem dostali do USA, vědomě překročili dobu povoleného pobytu a při návratu zpátky se na to přišlo, máte útrum. Překročení doby povolené délky pobytu je totiž vážným porušením imigračních předpisů s dalekosáhlými následky.

Nejen, že můžete být kdykoliv a kdekoliv zadrženi a drženi ve vazbě, a to až několik týdnů, rovněž budete deportováni zpět do Česka, bude vám zároveň zrušeno platné vízum (budete-li ho mít), znemožníte si kdykoliv v budoucnosti vstup do USA přes ESTU a ještě vám bude udělen zákaz pobytu ve Spojených státech amerických. Překročení povolené délky pobytu o 180 dní až 1 rok má za následek automatické odepření vstupu do USA po dobu 3 let, překročení povolené doby pobytu o více než 1 rok má pak za následek zákaz vstupu do USA po dobu 10 let.

Existuje sice dost lidí, kteří pobývali v USA nelegálně více než 90 dní a bez problémů se vrátili a nikdo nic nezjistil. Ale stejně tak existuje řada lidí, kteří takové štěstí neměli a nyní mají udělen zákaz vstupu do USA. Co myslíte, jaké řešení by volili dnes?

Petr Novák

Diskuze k článku (463 komentářů)

Avatar uživatele

@Pavdl:
Ne, takto bych to neriskoval.
Jestli sis nevšiml, tak imigrační ti dá do pasu razítko, do kdy musíš zemi opustit.
Já měl zpáteční letenku za 46 dní, do pasu mi dal razítko na 50 dní.
To, kolik dní ti udělí, záleží jen a čistě na něm…většinou nedávají defaultně 90 dní, ale jen o něco málo víc, než do kdy máš zpáteční letenku.
Proč se bojíš imigračnímu na rovinu přiznat jak dlouho tam chceš opravdu být?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Pavdl:
Jak píše Lukáš, je na imigračním, kolik ti dá času. Já vždy dostal maximum, jak na vízum, tak na ESTA. Ale může dát méně a pak musíš dodržet dobu pobytu. Teda pokud tam nechceš být nelegálně. Teoreticky se může stát i to, že ti povolí pobyt kratší, než máš letenku.

Odpovědět

@Lukáš: nebojim se priznat proc, ale mam tam velke plany, navstivit nba, nfl a vse co jsem predtim nestihl. Bojim se jen jednoho, ze mi to proste nedaji. Budu se muset otocit na pate a jit pryc. Navic v praci mi schvalili neplacene volno. Musel jsem toho dost oblitat aby mi to dali a souhlasit s podminkami. Ja tam za nelegalnima vecma nejedu, ale jim to vysvetlovat muzete jak dloubo budete chtit a stejne vam nemusi verit.

Ale… asi mate pravdu s tim prebukovanim, ze je to spatny napad. Navic ja do pasu razitko nedostal. Napsal mi to tam perem a jeate se spletl a z cisla 6 udelal 5. Jak kdybych si to delal sam….

Koupim primo na 85 dni let a bude. Jedu na poctivaka.

Dekuji za rychle reakce!

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj,
v současné době žiji v Kanadě a koncem února jsem letěla na týdenní dovolenou do USA, načež na security na letišti jsem do pasu dostala datum 27. května 2019 Problém je v tom, že chci začátkem května jet na více než měsíční roadtrip autem po Americe a budu opět vyjíždět z Kanady. No a teď nevím, jestli se tam můžu opětovně vrátit a opustit Ameriku do konce toho května nebo zda vycestovat až po datu, co je uvedeno v pase či to znamená něco jiného? Budu moc ráda za každou radu.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michaela:
Otázkou je, co znamená to “žiji v Kanadě”. Tenhle web je pro Čechy a Slováky, kteří to mají +/- stejné, ale Kanaďané budou mít jiné podmínky pro vstup do USA. Takže jde o to, jestli máš v Kanadě trvalý pobyt a opravdu tam žiješ nebo jsi tam pouze na “návštěvě” na práci, případně jako student a jsi vlastně stále Češka. V prvním případě netuším, v druhém by to mělo platit do toho 27.5. a pak smůla. Ale možná, že to dlouhodobí pracovníci a studenti mají trochu jinak. Zkus se podívat na http://www.cbp.gov nebo http://www.cbsa-asfc.gc.ca.

Odpovědět

Dobry den,

8.8 jsem navštívil usa pres estu. Tento rok jedu znova. Musim nejak upravit informace, ktere jsem uz uvedl pri prvnim vyrizovani? Jedna se konkretne o zmenu zamestnani.

Dekuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michal:
Ne, pokud to imigračního bude zajímat, tak se zeptá.

Odpovědět

@Franta:

Skutecne vse zalezi na urednikovi? Budou prihlizet i k tomu, ze jsem tam Byl ty dny a vratil se?

Dekuji Pavel

Odpovědět
Avatar uživatele

@Pavel:
Jasně, že na něm záleží. Nikdo jiný tam není. Jen on a ty. Jen on rozhodne, co s tebou bude, je na tobě, jak na něj zapůsobíš. Pustí tě, buď na 90 dní nebo méně, případně tě pošle na secondary. On je ta úřední autorita na hranici, co rozhoduje. Takhle to vypadá drsně, jako strašení, ale je to realita, holý fakt. Ze zkušení ostatních tady v diskusích o imigračním to je nakonec jen několik otázek a užijte si příjemný pobyt, ale někdo prostě to štěstí nemá. Pokud si minule měl bezproblémový pobyt, tak je to dobře.

Odpovědět

@Franta: byl bezproblemovy, ciste road trip a poznani jineho sveta.

Dekuji ti Franto.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Pavel: On imigrační je většinou v pohodě – jen nesmíš mít nějaký záznam v historii, a nesmíš působit podezřele.
Ale někdy stačí prkotina – kolegovi objevili v pasu čerstvé razítko z Izraele, a okamžitě ho bez jediné otázky poslal na secondary.

Odpovědět

@Vašek: uvidime, snad to bude vsechno v pohode :)

Secondary se mi fakt uz nechce, bylo to pro me nepříjemný a rovnez pro pritelkyni

Odpovědět

@Franta: chtel jsem se jeste zeptat, bude velky problem, kdyz jsem byl v usa na 3 mesice pres prazdniny od cervence do konce zari v roce 2018 a letos jedu znova od 1.6 do 24.8?

Za praci nejedu, navic mam zdarma ubytovani, jidlo a penize nasetreme mam ciste na itemy a vzpominky.

Dekuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Pavel:
Podle mě by to problém být neměl. Ale já nejsem imigrační.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím mám známé v Americe na Floridě jsou tam už dlouho nelegálně a teď na ně přišli a jsou zadržení zavřeli je a teď čekají na soud. Prosím nevíte jak to bude dál pokračovat co jim hrozí?Že budou vyhoštěni to vím,ale jak dlouho to bude trvat a jaká jim hrozí pokuta??Děkuji

Odpovědět

Ahoj. Pokud prekrocim povolenou dobu pobytu a jenom prejdu pres most v Tijuane do Mexika a potom se vratim primo do Cech prijdou na to v USA? Vsinl jsem si, ze na pesich prechodech tolik nekontroluji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kuba:
Všimnou. Pokud v poslední den tvého povoleného pobytu nedostanou info, že jsi opustil USA, tak to zjistí, respektive objeví se to v systému.

Odpovědět

@Franta: Ale prejit a vycestovat me nechaji ne? Nejsem si uplne jisty jestli nam staci 90 dnu na nas roud trip… doufam, ze ano… ale nechci zadat o vizum, protoze by to mohlo vypadat podezrele a mam strach ze zamitnuti… kazdopadne nemam v planu se v budoucnu do USA vracet.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kuba:
Tak tohle ti nepovím. Samozřejmě, že budou rádi, když odejdeš, ale pokud náhodou kouknou do pasu nebo systému, tak těžko předvídat, co bude následovat. A většina lidí, co překročila bez problému odletěla. Problémy jsou pak až při případném dalším vstupu.

Odpovědět

Zdravím :) Chtěl bych se jen informovat. Těch 90 dní začíná plynout dnem přistání do USA je tomu tak? Když bych tedy přiletěl nějaký den večer a usa opouštěl po 90 dnech následující den tzn bylo by to 92 dní bude to problémem?

Jde mě o to, zda tedy letadlo smerovat tak,aby jsem do USA doletel rano a opoustel ho vecer abych si ho uzil nebo nebude problém když prijedu vecer, vyspim se a budu si užívat usa a  opouštět ho zase vecer nebo rano?

Děkuji

Odpovědět

@Kuba: 90 dní je hard stop. Takže 92 dní je problém. A ešte si uvedom, že napr 13jul-13aug je 32 dní, lebo mesiac má 31 dní. Ďalšia vec je, že imigračný ti nemusí povoliť 90 dní. A akonáhle mu systém ukáže, že spätnú letenku máš až o 92 dní, tak to môže byť otočka z letiska rovno domov

Odpovědět

@Kuba: nie je to proste 90×24 hod, ale prílet je deň 1, aj keď priletíš 2230, ďalší deň v kalendári je už deň 2 a odlet musí byť najneskôr deň 90. Takže tak počítaj, keď budeš kupovať letenky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kuba:
Jak píše Robo, navíc je tu dost velká šance, že s letenkou na 92 dní ani neodletíš.
Já teď letěl 18.5. a povolení mám do 15.8. Pro ty, co si nejsou jistí nebo jim dělá problém matika, je tu třeba tahle ESTA kalkulačka. Jsou i jiné, ale ne všechny ukazují dobře.

Odpovědět

Zdar,
plánuju dojet na ESTA na Východní pobřeží USA, koupit plečku a pozvolna projet Státy kam až to dá.

0. Úvodem jedna laická, leč jsem se snažil studovat a načítat. Pokud mi imigrační po příletu na ESTA řekne NE, letenku zpátky si platím sám a nemám ani možnost ovlivnit s kým a za kolik poletim?

1. Za ideálních podmínek vždy někde zastavim na pár dní, a třeba se “in da stajl of 1910” někde optam na kydání hnoje za střechu nad hlavou, pápo a pár babek na cestu dál. Kam dojedu je otázkou, ale nerozhoduje to. Počítám s tim, že lidi jsou svině a klidně tě napráší, ikdyž nemaj papírově za co. Je tu kromě nelegální “práce” (1.1. A za tu hrozí co?) ve Státech větší riziko při poptávání tohohle cestovatelskýho způsobu žití?

2. Pokud by mi onen maximální devadesátidenní pobyt byl málo, rád bych vyždímal celou Severní Ameriku, takže logicky včas dojet do Kanady a tam to projet zpátky na východ.
ETA je jen pro leteckou přepravu, tudíž ho neřešim, protože bych jel americkou kraksnou (2.0.1. nebo ji prodal v USA, došel do Kanady a koupil jinou kanadskou vlečku do Kanady?) Musim ale kromě hranic řešit nějaký papíry navíc a s předstihem?

2.1.Pokud bych tedy dostal turistickej vstup na 90d, překročim hranice 88den, je to cajk a v Kanadě můžu bejt další čas podle jejich pravidel (což je tuším dalších 90 dní), a pak z ní vklidu odletět do Evropy?

3. Jsem student, ale kvůli tripu přerušim studium. Ňáký peňaz samo nešetřim, ale pro úřady to může bejt směšná částka, ikdyž v reálu podle nadsazenejch propočtů vklidu vystačí.. Na imigračnim bych jim teda pověděl, že mě kdykoli zasponzprujou rodiče a že jedu lowgbudget. Z vasich zkušeností – budou jebat?

3.1. Co třeba si nechat poslat na účet v času okolo příletu/odletu do Států větší obnosy peněz a pak je propůjčujícímu poslat nazpět.. :D?

Díky za odpovědi, snažil jsem se o strukturu.
Jakékoliv připomínky k celkovému tématu s radostí uvítám!

Odpovědět

@Mataj:
Asi tě zklamu, pokud chceš jet na ESTA tak musíš mít koupenou zpáteční letenku. Bez ní tě imigrační vrátí hned na letišti (pokud se k němu vůbec dostaneš).

Někde je tady v diskuzi, že je problém koupit auto, pokud nemáš v USA bydliště, takže tohle ti možná taky nevyjde.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mataj:
Pěkný plán. A u něj i zůstane. Tohle totiž nezrealizuješ.
1) Plečku v USA koupíš, ale tím končíš. Jelikož nemáš stálou adresu v USA, tak ji nepřihlásíš a tím pádem ani nepojistíš. S takovým autem budeš na silnici do prvního setkání s policajtem. Dá se to obejít, ale chce to “obejít” pravidla, takže je to nelegální nebo je to ne úplně legální, záleží na výkladu a slovíčkaření.
2) Pokud tě imigrační nepustí, tak většinou letíš zpět další den leteckou společností, kterou jsi přiletěl, do místa odkud jsi přiletěl. Jak je to s letenkou, přesně nevím, nikdy jsem to neřešil a tady na webu to nikdo, z těch co psali, že je vrátili, moc nerozebíral. Předpokládám, že záleží jakou máš letenku, si buď zaplatíš její přebookování nebo si budeš muset koupit novou. Jak píše Kuba, zpáteční letenka je podmínkou cesty na ESTA, takže bez ní do Států ani neodletíš.
3) Přivýdělek cestou. V každém případě nelegální. ESTA (ani vízum B-2) neumožňuje pracovat a to ani ze “střechu nad hlavou”. Kdysi tu psala paní, co jela do USA za dcerou, měla tam hlídat vnučku, když bude dcera v práci. Poslali ji zpět, na hlídání dění je totiž chůva. Jasně, každá babička hlídá, tady byl ale problém, že paní byla Češka a dcera žila v USA, imigrační to vyhodnotil jako nelegální práci a bylo hotovo. Za nelegální práci, pokud na tebe přijdou, tě čeká zatčení, soud, trest, vyhoštění a většinou i ztráta majetku. V tvém případě asi jen ta plečka, pokud bys ji nějak dokázal legalizovat a nějaké osobní věci. Jak tě seberou, už se ven nedostaneš, takže auto neprodáš a ke svým věcem (ve stodole, kde budeš přespávat) už se taky nebudeš mít možnost dostat. No a taky se ti může stát, že narazíš na někoho pohostinného a už tě nikdo nikdy neuvidí. To je asi jen teoretická možnost, ale při “poptávání tohohle cestovatelskýho způsobu žití” se to může stát.
4) Přejezd do Kanady. Jo na cestu po zemi nepotřebuješ letenku. Ale i tak se tě imigrační bude ptát, zda ji máš. Ptal se i mě a to jsem jel do Kanady jen na krátkou návštěvu. I tam platí, že musíš doložit, že máš v plánu opustit Kanadu. A u letenky může být zádrhel. Když přiletíš do USA, tam musíš doložit, že do 90 dní odlétáš nebo je opustíš. Jenže tahle letenka už ti nepomůže v Kanadě. Takže by sis pravděpodobně musel koupit novou. Netuším, jak průchozí by byla varianta, že si koupíš letenku na max 180 dní, 90 budeš v USA, 90 v Kanadě a pak poletíš domů. S autem to bude v Kanadě asi stejné, jako v USA.
5) Finance. Peníze na účtu se řeší spíš při žádosti o vízum na ambasádě. Při cestě na ESTA jsem je nikdy nedokazoval. Maximálně se zeptali kolik má, hotovost vidět nikdy nechtěli a kartu na imigračním nemá jak zkontrolovat.

Odpovědět

@Mataj:
Do Kanady take potrebujes Estu, jen abys vedel. Takze jen tak neprojedes ani z USA. Jinak tvuj plan je dost drsnej, pochybuji, ze te nekdo necha nekde vyspat za kydani hnoje… uz davno tu neni rok 1910…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martin:
Do Kanady je ti ESTA k ničemu, tam je třeba eTA. No a ta je, stejně jako ESTA, pro ty, kteří přiletí nebo připlují. Pokud překračuješ pozemní hraniční přechod mezi USA a Kanadou, tak ji nepotřebuješ. Stejně tak nepotřebuješ ESTA, pokud jedeš z Kanady do USA.

Odpovědět

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s tím, že jste nedostali razítko do pasu při druhé návštěvě?
Přiletěl jsem do USA byl jsem tam pod 90 dní, ale moc jsem z USA neviděl ze zdravotních důvodů. Odletěl jsem do Jížní Ameriky, abych neporušil pravidlo 90dní, tam jsem pobyl týden a vrátil se do Usa, odlétal jsem z Atlanty a zpátky přiletěl do Miami, tam jsme celé letadlo mimo amerických občanů naskenovali estu potom do fronty k úředníkum Ti si jen brali příletovou kartičku a zkontrolovali fotografie a to bylo vše, nedostal jsem razítko do pasu (nikdo nedostal razítko) že mohu pobývat dalších 90 dní, každopádně i po druhé jsem povolenou dobu nepřetáhl (max pobyt byl 89dní) Už to bude 2,5 roku, pas mám pořád stejný.
Teď se chystám na týden do New Yorku, déle mi práce nedovolí, a tak mne napadlo, jestli to může být nějaká komplikace, že to razítko v pase nemám, každopádně tam mám razítka, kdy jdem opustil Jížní Ameriku.

Pokud s tím máte někdo zkušenost budu rád když se o ni podělíte.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jan:
Hele a kde v té Jižní Americe jsi byl? Kolik ti zbývalo z původních 90 dní, když jsi tam letěl? Není možné, že ti tu cestu imigrační prostě nepočítal, jako opuštění “prostoru” a razítko ti nedal proto, že stále běželo původních 90 dní? Vzal to jako “visa run” a nechal běžet první odpočet. Podívej se na svou historii návštěv a uvidíš, jestli to máš jako jednu nebo dvě. https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-results Jestli to budeš mít jako jednu návštěvu, tak to máš jako “přesčas”.

Odpovědět

Ahoj,
můžete mi prosím poradit ohledně opakovaného vstupu na ESTu ?
Na jaře t.r. jsem byla v NYC na 14 dní. V září se tam chystám znovu. Myslíte si, že je potřeba opět žádat o ESTu, nebo stačí ta původní ?

Díky moc, Lucie

Odpovědět

@Lucie: Nová ESTA potřebná není. Stačí původní.

Odpovědět

Ahoj v r.2017 21.3. jsem spolecne s pritelem odletela do USA
Nase dovolena se protahla do 9.1.2019
Odlet do cr bez komplikaci.
Chceme zpatky ale…..

Odpovědět
Avatar uživatele

@Sylvie:
Článek jsi četla?
Jestli dobře počítám, tak nejdříve po 9. lednu 2029. ESTA nejspíš nedostanete, takže se v mezičase připravte na pohovor kvůli B-2 vízu.

Odlet je většinou bez komplikací, protože se takových nelegálů rádi zbaví. A nechat je odletět je podstatně levnější, než rozjíždět celou administrativu se soudem a vyhoštěním.

Odpovědět

@Franta:
Cekala J’s ze mi poradite
Tuhle verzi odpovedi znam

Odpovědět
Avatar uživatele

@Sylvie:
Když odpověď znáš, tak proč ta otázka? A jakou radu jsi čekala? Máš trest na 10 let, to jen tak neobejdeš. Není jiný způsob. Uděláš průšvih a chceš aby ti někdo řekl, jak to vyžehlit.
Přejít nelegálně mexicko-americkou hranici, ti radit nebudu. To samé pro kanadsko-americkou, tam je to možná ještě složitější, protože by i Kanada mohla dělat problémy při vstupu, s Američany si určité informace o návštěvnících vyměňují. Máš přítele, ale rada ať si vezmeš Američana a on Američanku, také asi není na pořadu dne. Možná, když si v najdeš práci pro americkou firmu a budeš tak dobrá, že tě budou chtít poslat do centrály v USA. Případně zkus loterii o GC, ale ani tam bych v případě vybrání neviděl moc šancí.

Odpovědět

Zdravím, v Americe jsem na ESTA a mám koupenou letenku na 90 den večer, kolem 17 hodiny. Chtěla bych se zeptat, když by se náhodou letadlo zpozdilo a já odlétala až 91 den, jak na tohle koukají? Zda by mě za pár měsíců třeba pustili do Ameriky znovu, nebo by to bylo bráno jako překročení. Děkuji za odpověď

Odpovědět

Zdravím, jde mít 2 aktivní ESTA ? Chyszám se letos do NY a stará esta mi končí v Březnu, ale letenky bych chtěl koupit dřív. Nechci riskovat koupi letenek, abych potom nedostal Estu . Díky za odpověd.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Radim H:
Nikdy nebudeš mít ESTA 2x. Nová žádost ruší tu starou.

Odpovědět

Čau borci v minulosti 2016 sa mi nie mojou vinou podarilo prekročiť pobyt asi o 3mesiace menil som z j1 na b2 a potom znova predlžoval ale akosi mi nechodili rozhodnutie o predĺžení tak som radšej odišiel ale skončilo to tak že som tam bol skratka asi 3 mesiace navyše ( 6 mesiacov som bol akoby chraneny lebo som mal status pending ale ešte stále mi po 6m najblizsie tri mesiace neprišlo vyrozumenie, na uscis my s kľudom povedali že mám ostať a čakať akurát mám od nich len ústne vyhlasenie bez papiera ) pri odchode všetko ok na letisku a následne mi na moju starú USA adresu došiel papier že my boli víza zamietnuté ale to som bol už doma. Teraz ide o to že my udelili víza h2b na sezónnu prácu 2020 na ambasáde ok ale obávam sa či ešte pri samotnom vstupe na letisku im v počítači na mňa niečo nevyskoci. Keby áno tak asi aká veľká je šanca že má zabásnu? Alebo ma len otočia späť? Vdaka

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martin:
Určitě tě nezabásnou, to je moc práce a stojí to prachy. Jednodušší je poslat tě zpět.
Tohle už jsi tu popisoval, že jo? Je mi to povědomé. Pokud jsi byl na ambasádě, a vízum ti dali, tak by to mělo být v pohodě. Oni mají také přístup k informacím, jako imigrační. Když už jsi tam byl, tak tě nenapadlo zeptat se jich? Myslím, že by ti dali lepší odpověď než kdokoliv tady na webu. Je ale pravda, že ambasáda a imigrační spadají každý pod jiné ministerstvo, takže tam je určitá šance, že tě nemusí pustit.

Odpovědět

Áno už som sa tu na to raz pýtal, veru má nenapadlo spýtať sa že či má po prílete neplánujú zabasnut pokiaľ ma len otocia tak beriem…. No najideálnejšie by bolo prejsť. V rozhodnutí o zamietnutí víz som mal konkrétne v jednom odôvodnení napísané.

This application IS denied.
This decision Is without prejudice to consideration of subsequent applications to extend / change nonimigrant status filed with USCIS.

Každopádne uvidim, nejak to dopadne.

Odpovědět

Ahoj chtěl jsem se zeptat žil jsem 14 let ilegálně v USA.Dnes je to 15 let od doby co jsem se vrátil do Čech. Bylo by možné jet do canady nebo mě zabásnou přímo na letišti a pošlou mě do USA. Měl jsem tam nějaké nezaplacené pokuty když jsem letěl zpět do Čech.Děkuji Ríša

Odpovědět
Avatar uživatele

@Richard:
Nemyslím si, že by tě Kanaďané zabásli a vydali Amíkům. To by na tebe asi musel být mezinárodní zatykač. Spíš bych počítal s variantou, že si tě tam nepustí.

Odpovědět

Dobry den,prosim o radu pro moji tetu. Letos v cervnu letela k rodine do U.S.A. na vizum Esta,spatecni leetenku mela presne na 9O. den,jenze let ji dva krat letecka spolecnost odlozila pro covid-19 a tak tech povolenych 90 dni prekrocila,ale ne vlastni vinou.Rada by pristi rok zase navstivila zname v New Yorku,ale ma obavy,ze by mela problemy s emigracnim.Prosim,nevite,zda by mela problemy pri vstupu na uzemi U.S.A.? Aneb,jak postupovat.Dekuji za odpovedi.Marta.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marta:
Překročení povolené doby pobytu je vždy problém. Záleží, o kolik to bylo. A taky těžko říct, jak k tomu budou přistupovat v případech, kdy se prostě odletět nedalo. Otázku bych směřoval asi na ambasádu.

Odpovědět

Zrusene lety nebyli problem jako prekroceni povolene doby pobytu. Spis esta – vic navstev chce to viza.

Odpovědět

Dobrý deň.
Som síce Slovák, ale stal sa mi podobný problém keď som v roku 2018 prekročil ESTU o 2 dni. Výsluchy, prehliadky a následný zákaz vstupu. Colník tak isto spomínal že sa môžem cez pracovne víza vrátiť do USA. Neviete čo je na tom pravdy ? Resp. kde a ako zistím či mi platí ešte zákaz vstupu a pod ?

Odpovědět

Ahoj, byla jsem v USA 3 roky (2004-2007), vizum jsem mela platne, ale trosku jsem pretahla povolenou dobu pobytu… Mam sanci se do USA jeste podivat? Chteli bychom jet cela rodina na mesicni road trip… A vlastne ani nevim co napsat do ESTY, kdyz napisu pravdu, tak me tam nepusti… Je tu nekdo takovy, kdo byl v USA delsi dobu a pak ho tam znovu pustili?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
Trošku, minimálně o několik let. :-)
Za překročení před půl roku je zákaz na 3 roky, za překročení přes rok je zákaz na 10 let. To už ti vypršelo, ale nebral bych to jako automaticky otevřené dveře. V tvém případě bych rovnou zapomenul na ESTA (stejně nesplňuješ kritéria) a šel na ambasádu zkusit B-2.
Po 9/11 tohle opravdu hlídají a buď si jistá, že o tvém překročení vědí.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.