Zábavní parky v USA – 8 tipů na nejlepší atrakce a horské dráhy

Petr Novák

Rychlé horské dráhy s loopingy a desítky metrů dlouhými sešupy, nejmodernější digitální efekty nebo postavičky z oblíbených animáků. Zábavní parky jako Disneyland, Universal Studios nebo Six Flags zaručují velkou dávku zábavy koncentrovanou na jediném místě. Všechny atrakce zvládnete stěží navštívit v jediný den. V tomto článku najdete tipy na nejlepší zábavní parky z celých USA.

Zábavní parky v USA – 8 tipů na nejlepší atrakce a horské dráhy | © Jeremy Thompson / Flickr.com, © Unsplash.com

Obsah článku
 1. Tipy pro návštěvníky zábavních parků v USA
 2. Nejlepší zábavní parky v USA
 3. Busch Gardens: Tampa Bay (Florida)
 4. Cedar Point (Ohio)
 5. Kings Island (Ohio)
 6. Disney World: Magic Kingdom (Florida)
 7. SeaWorld San Diego (Kalifornie)
 8. Six Flags Great Adventure (New Jersey)
 9. Six Flags Magic Mountain (Kalifornie)
 10. Universal Studios Hollywood (Kalifornie)
 11. Zajímavosti o amerických zábavních parcích

Tipy pro návštěvníky zábavních parků v USA

🎟️ Vstupenky do zábavního parku kupujte předem

Ceny vstupenek se často v jednotlivých dnech týdne a částech sezóny liší. Když je poptávka vysoká, ceny vstupenek jsou vyšší. Nejlevnější vstupenky obvykle pořídíte na nejméně vytížené dny uprostřed pracovního týdne, doporučuji je kupovat s velkým předstihem.

Vyplatí se sledovat sociální sítě a mobilní aplikace daného parku, čas od času se tam objeví slevové kódy na vstupenky.

⚡ Za příplatek nemusíte čekat ve frontě

Každý zábavní park nabízí za příplatek možnost buď přeskočit frontu, nebo ji vystát virtuálně. Stačí si za $601 422 Kč$1202 843 Kč zaplatit krabičku známou jako Express Plus Pass, Flash Pass nebo Quick Queue.

Cena za přeskočení fronty je velmi vysoká, vyhnete se však hodinám stráveným čekáním ve frontě, což je na zábavních parcích to nejnudnější.

Některé parky (např. Universal Studios Hollywood) mají oddělené a kratší fronty pro návštěvníky, kterým nevadí na atrakci jet samostatně. Lidmi z těchto front se obsazují poslední volné sedačky. Ušetřit díky nim můžete řádově desítky minut čekání, přičemž často budete se svými partnery nebo kamarády sedět blízko sebe.

📅 Nejlepší den pro návštěvu zábavního parku

Nejvíce návštěvníků bývá v zábavních parcích tradičně o víkendech a překvapivě také v pondělí. Během letní sezóny, prázdnin a o státních svátcích bývá vždy plno.

Nejvhodnější dny k návštěvě zábavních parků jsou úterý a středa. Velmi dobrou představu vám dají Google Mapy, které ukazují zaplněnost parku v různé dny a hodiny. Stačí si vyhledat park a rozkliknout část Přehled.

⌚ V parku buďte od otevření do zavření

Většina zábavních parků funguje systémem, že zaplatíte jedno vstupné a můžete opakovaně chodit na otevřené atrakce bez omezení. Stačí si vystát frontu. Většinou není v silách člověka stihnout za ten den všechny atrakce.

Doporučuji přicestovat do parku ráno a odcestovat až večer. Hned na začátek, když ještě v parku není tolik lidí, navštivte ty nejlepší atrakce, u kterých se v průběhu dne vytvoří dlouhá fronta.

🍔 Ušetřete za drahé jídlo a pití

Nápoje a jídla v zábavních parcích bývají velmi drahé a restaurace s dlouhými frontami dalším zabijákem času. Základní poučka zní: Nikdy v parku nekupujte to, co si můžete koupit venku a vzít s sebou.

Pokud park povoluje vlastní jídlo (podívejte na stránky), přibalte si do batohu několik sušenek a lahev s vodou. Ušetříte peníze i drahocenný čas.

🌧️ Sledujte pozorně předpověď počasí

Pokud plánujete návštěvu zábavního parku na poslední chvíli, zkontrolujte si předtím předpověď počasí. Za deště, silného větru, bouřky nebo lidským okem neviditelných blesků bývají horské dráhy a nejzábavnější adrenalinové atrakce zavřené. Zavítáte-li do parku v ten den, máte smůlu a náhradního vstupu se nedočkáte.

🎒 Batohy schováte do skříněk

Ve všech parcích jsou k dispozici uzamykatelné skříňky, za použití se platí pár dolarů, někde postačí uhradit vratnou zálohu. Použití lockeru je naprosto bezpečné, občas až moc.

V jednom parku v Kalifornii se mi stalo, že jsem se nemohl dostat do své skříňky, kterou jsem zabezpečil otiskem prstu. Pomoci mi musela až bezpečnostní služba po ověření totožnosti, detailním popisu obsahu skříňky a podpisu čestného prohlášení.

Do batohu si nezapomeňte přibalit teplejší oblečení pro případ ochlazení nebo deště. V letních dnech si přibalte opalovací krém a pravidelně se jím mažte.

💡 Pár drobných tipů na závěr

Vezměte si s sebou plastikový sáček na zip a schovejte si do něj telefon. Ochráníte ho před vodními atrakcemi. Jste-li v parku autem, vyfoťte si své parkovací místo. Na obřích parkovištích ho pak najdete jednodušeji.

Cestujete-li ve skupince, domluvte se na některém snadno dostupném místě, kde se sejdete, pokud se někdo z vás ztratí. Dětem pro jistotu napište na ruku své telefonní číslo.

Zábavní parky v USA – 8 tipů na nejlepší atrakce a horské dráhy

Nejlepší zábavní parky v USA

Zábavních parků jsou v Americe desítky, navzájem se od sebe liší nejen názvem. Klasickému zábavnímu parku se říká “amusement park”, spektrum jeho atrakcí je široké od dětských kolotočů přes sjezd vody na kládě (log flume) až po adrenalinové horské dráhy.

V tematickém parku (theme park) atrakce nebývají adrenalinově natolik vydatné, ale zase bývají laděny v určitém stylu. Může jít třeba o animované pohádky z Disneyho dílny nebo o středověký hrad. Dalším druhem jsou akvaparky (water parks) s tobogány, skluzavkami nebo vodními děly.

Pro inspiraci uvádím několik abecedně řazených zábavních parků, které se pravidelně umísťují a čelních příčkách žebříčků těch nejlepších.

 1. Zábavní parky v USA – 8 tipů na nejlepší atrakce a horské dráhy | Unsplash.com

  Busch Gardens: Tampa Bay (Florida)

  Zábavní parky Busch Gardens jsou v USA hned dva, jeden ve Virginii a druhý v Tampě na Floridě.

  Busch Gardens Tampa Bay nabízí sice méně atrakcí, ale o to zábavnější jsou. Za zmínku stojí 102 m vysoká věž Falcon’s Fury s volným pádem, na které rychlosti dosáhnou rychlosti až s rychlostí až 97 km/h. Těsně před startem se navíc sedačky nakloní o 90°, takže návštěvníci padají čelem k zemi.

  Park je laděn v africkém stylu a jeho součástí je safari, které lze projet autem.

  🎢 Atrakce

  V parku je 10 horských drah od těch dětských po skutečně adrenalinové. Nechybí ani oblíbené vodní atrakce Log Flume (jízda ve vodním korytu na dřevěné kládě) a Congo Rapids (jízda na raftu v divokých peřejích). Busch Gardens má atrakce také pro menší děti, klasický pouťový kolotoč nebo projížďku vláčkem. Atrakce v Busch Gardens Tampa Bay

  📍 Lokalita

  Busch Gardens leží na předměstí Tampa Bay na Floridě severně od centra města. Zobrazit mapu

  🎟️ Vstupenky

  Cena vstupenky do Busch Gardens se liší podle aktuální poptávky, ušetřit můžete návštěvou v průběhu pracovního týdne, kdy je lidí v parku méně. Za příplatek si můžete koupit vstupenku, která zahrnuje jídlo po celý den. Nárok na jídlo budete mít každých 90 minut.

  Vstupenku koupíte výhodněji jako součást CityPASS Tampa Bay. S ním v kapse můžete bez dalších poplatků navštívit další atrakce v okolí Tampa Bay.

  💡 Dobrá rada

  Plánujete-li návštěvu s dětmi, nezapomeňte jim vzít plavky a ručník, ať se mohou vyřádit ve vodních atrakcích. Před návštěvou si stáhněte mobilní aplikaci parku, ve které jsou zobrazovány průměrné doby čekání na jednotlivé atrakce.

  Vstup s ochucenými limonádami Busch Gardens nedovolují, můžete si však vzít lahev s obyčejnou vodou. Trochu zklamáním je, že lanovka SkyRide je zpoplatněna extra.

 2. Zábavní parky v USA – 8 tipů na nejlepší atrakce a horské dráhy | © Matt Dempsey / Flickr.com

  Cedar Point (Ohio)

  Zábavní park Cedar Point v Ohiu se prohlašuje za hlavní město horských drah na světě. A nelze mu odporovat. Milovníci adrenalinu si zde přijdou na své, drah tu mají celkem osmnáct. Hned několik horských drah je vyšších než 61 m, milovníci adrenalinu ať se postaví do fronty na Magnum XL-200, Millennium Force nebo Valravn.

  🎢 Atrakce

  Druhý nejstarší zábavní park v USA drží také světový rekord co do počtu atrakcí, kterých tu je celkem 72. Kromě zmiňovaných horských drah se můžete svézt na tobogánech a obřích skluzavkách, nechat vystřelit do vesmíru nebo povozit na velkém kolotoči. Pro malé děti jsou v parku Cedar Point menší kolotoče, vláčky a jízdy na ponících. Atrakce v Cedar Point

  📍 Lokalita

  Zábavní park Cedar Point se nachází na stejnojmenném poloostrově u města Sandusky v Ohiu. Zobrazit mapu

  🎟️ Vstupenky

  Cedar Point prodává vstupenky vždy na konkrétní den, oproti jiným zábavním parkům jsou spíše levnější. Ušetřit můžete, když si vstupenky koupíte v předstihu přes internet. Jak je dnes standardem, cena se liší podle dne v týdnu.

  Za příplatek si můžete koupit vstupenku, jejíž součástí je jídlo zdarma každých 90 minut. Druhou možností je vstupenka s neomezeným doplňováním nápojů každých 15 minut u stánků s pitím.

  💡 Dobrá rada

  Cestou do parku si stáhněte mobilní aplikaci Cedar Point, ve které můžete online sledovat aktuální čekací doby u jednotlivých atrakcí. Batoh a další osobní věci si můžete za poplatek schovat buď v centrální úschovně nebo využít skříňky u některých atrakcí.

 3. Zábavní parky v USA – 8 tipů na nejlepší atrakce a horské dráhy | © Jeremy Thompson / Flickr.com

  Kings Island (Ohio)

  Kings Island je jeden z nejnavštěvovanějších parků v USA, leží ve státě Ohio a vyhlášený je zejména atrakcemi vhodnými pro celou rodinu. Park provozuje stejná společnost jako Cedar Point.

  🎢 Atrakce

  Horských drah je v parku Kings Island celkem čtrnáct. Jedna z nich se jmenuje Banshee a s délkou 1 257 m je držitelkou rekordu pro nejdelší závěsnou horskou dráhu na světě. Druhý rekord drží The Beast, atrakce z roku 1979 je pro měnu nejdelší dřevěnou horskou dráhou na světě. Celková délka dráhy je 2 244 m, jízda na ní trvá přes čtyři minuty.

  Kdo má rád adrenalin ve výšce, potěší ho obří řetízkový kolotoč WindSeeker nebo houpačka Xtreme Skyflyer, na které se ve výšce 47 m zhoupnete rychlostí až 97 km.

  Nabídka atrakcí pro malé děti je spíše menší, mohou se svézt ve vláčku, na dětském kolotoči na pohoupat v letadélku. Atrakce v Kings Island

  📍 Lokalita

  Zábavní park Kings Island leží ve městě Mason ve státě Ohio, dobře dostupný autem je z nedalekého Cincinnati. Zobrazit mapu

  🎟️ Vstupenky

  Cena vstupenek do Kings Canyon se velmi často liší, proto zde explicitně neuvádím jejich cenu. Ušetřit desítky dolarů oproti ceně na pokladně můžete, když si je v předstihu koupíte přes internet. Jako u ostatních parků platí, že vstupenky na všední den jsou levnější.

  Za příplatek si můžete koupit Fast Lane, který vám na vybraných atrakcích umožní přeskočit běžnou frontu. Připlatit si můžete také za neomezené jídlo po celý den.

  💡 Dobrá rada

  Nejzábavnější atrakcí z celého parku je Banshee. Čekací doba během pracovního dne se u těch nejoblíbenějších atrakcí pohybuje kolem 20-30 minut, ušetřit čas můžete koupí Fast Pass.

  Při jízdě na horských drahách u sebe nesmíte mít batohy nebo kabelky (aby z nich nic nevypadlo). Musíte si buď zaplatit skříňku nebo poprosit dalšího člena party, aby vám věci pohlídal.

 4. Zábavní parky v USA – 8 tipů na nejlepší atrakce a horské dráhy | © Chad Sparkes / Flickr.com

  Disney World: Magic Kingdom (Florida)

  Kouzelné království leží v Lake Buena Vista na Floridě, zábavní park Magic Kingdom stylizován je do pohádek z dílny Walta Disneyho. Ačkoliv se v parku můžete svézt na horské dráze, návštěvu v něm si nejvíce užijí rodiny s malými dětmi. Magic Kingdom je nezaměnitelné díky své vstupní budově, jež má podobu pohádkového hradu.

  🎢 Atrakce

  Disney World je stát ve státě, který tvoří hned několik zábavních parků. Magic Kingdom je jen jedním z nich, zaměřen je na rodiny s dětmi, takže většina atrakcí je pohádkově laděných. V porovnání s předchozími parky nenabízí tolik horských drah, svézt se však můžete na kolotočích nebo se podívat na několik představení Disney.

  V těsné blízkosti Magic Kingdom jsou ještě parky EPCOT (zaměřuje se více na světovou kulturu) nebo Disneys Animal Kingdom (velká ZOO) nebo Hollywood Studios. Atrakce v Disney World: Magic Kingdom

  📍 Lokalita

  Magic Kingdom leží v Lake Buena Vista poblíž Orlanda na Floridě, cesta autem po dálnici I-4 zabere kolem 20 minut. Zobrazit mapu

  🎟️ Vstupenky

  Zorientovat ve vstupenkách do Disney World na Floridě je poměrně složité, neboť v prodeji jsou různé balíčky, které zahrnují přístup do ostatních parků ze sítě.

  V porovnání s jinými parky cena vstupenky do Magic Kingdom dost vysoká. Disney World používá podobný princip jako aerolinky, když cenu vstupenky na konkrétní den ovlivňuje aktuální poptávka.

  💡 Dobrá rada

  Disney World patří mezi nejnavštěvovanější zábavní parky, přičemž největší nával zažívá od června do srpna. Pokud chcete těžit z kratších front u atrakcí, naplánujte si návštěvu na září nebo říjen.

  Doporučuji také přijet k parku již 20-30 minut před otevřením a nejprve navštívit ty nejžádanější atrakce, u kterých se během dne vytvoří nejdelší fronty. Většina lidí směřuje do části Tomorrowland a pak se pohybují proti směru hodinových ručiček.

  Spoustu dalších tipů a rad najdete v samostatném článku:

 5. Zábavní parky v USA – 8 tipů na nejlepší atrakce a horské dráhy | © Unsplash.com

  SeaWorld San Diego (Kalifornie)

  Mořský svět v San Diegu sice nabízí svezení na horských drahách nebo divokých peřejích, hlavní atrakcí v SeaWorldu však jsou představení s kosatkami, lachtany nebo delfíny.

  Součástí parku jsou dvě obří akvária s mořskou vodou, šedesátkou mořských želv a bezpočtem ryb. Zajímavé je, že park byl původně obyčejnou restaurací s kuchyní specializující se na mořské plody.

  🎢 Atrakce

  SeaWorld v San Diegu nabízí pět horských drah, za zmínku stojí 853 m dlouhá Arctic Rescue, která simuluje jízdu na sněžném skútru. Divoké vývrtky nečekejte, maximální rychlost dosahuje pouze 64 km.

  Hlavní atrakcí mořského světa SeaWorld San Diego jsou zvířata a představení s nimi. Nejpopulárnější je vystoupení s cvičenými delfíny a kosatkami dravými, připravte se, že budete mokří od hlavy až k patě. Třetím zvířecí představení zahrnuje mořské lvy a vydry, zejména děti zaujmou také pavilony s dalšími zvířátky. V SeaWorld San Diego nechybí tučňáci, plameňáci, běluhy severní, želvy nebo mroži. Atrakce v SeaWorld San Diego

  📍 Lokalita

  Mořský svět leží na předměstí San Diega poblíž hranic s Mexikem. Cesta autem ze San Diega zabere po dálnici I-5 jen pár minut, využít také můžete autobusy hromadné dopravy. Zobrazit mapu

  🎟️ Vstupenky

  Cena vstupenky do SeaWorld San Diego se v jednotlivé dny v týdnu liší, vysledoval jsem, že nejnižší jsou od pondělí do středy. Naopak během víkendu jsou ceny nejvyšší. Ušetřit můžete tím, že si vstupenky koupíte v předstihu.

  Stejně jako u ostatních parků si i zde můžete k vstupence přikoupit neomezené občerstvení po celý den zdarma. SeaWorld San Diego je možné navštívit zdarma jako součást GoCity San Diego Pass.

  💡 Dobrá rada

  Do parku doporučuji přijet brzy ráno, ještě před otevírací dobou. Vyhnete se tak čekání ve frontách ke většině atrakcí. Ceny jídel uvnitř parku jsou poměrně vysoké, ale ušetřit můžete tím, že si přinesete vlastní občerstvení. SeaWorld San Diego to na rozdíl ostatních parků nezakazuje.

  Celkem dobrý nápad je vzít si s sebou pláštěnku nebo suché oblečení na převlečení. Zejména při návštěvě představení s kosatkami počítejte s tím, že budete mokří jako když vylezete ze sprchy. Cestou do parku si stáhněte mobilní aplikaci, získáte tak přístup k mapám a časům vystoupení.

 6. Zábavní parky v USA – 8 tipů na nejlepší atrakce a horské dráhy | © Jeremy Thompson / Flickr.com

  Six Flags Great Adventure (New Jersey)

  Six Flags Great Adventure je pro mne prototypem amerického zábavního parku, jak jsem si ho v dětství vždycky představoval. Dlouhé horské dráhy v něm doplňují více či méně adrenalinové atrakce. Park leží v New Jersey a je snadno dostupný autobusem z Manhattanu, je tak skvělou volbou pro všechny, kdo letí do New Yorku a chtějí se svézt na horských drahách.

  🎢 Atrakce

  Zážitkem pro milovníky adrenalinu je Kingda Ka, se 139 m nejvyšší horská dráha světa a s maximální dosahovanou rychlostí 128 km/h také třetí nejrychlejší.

  Horských drah mají v Six Flags celkem čtrnáct. Za zmínku stojí na první pohled nenápadná, ale o to zábavnější dřevěná El Toro, která byla v roce 2022 vyhlášena nejzábavnější horskou dráhou v USA. Green Lantern pro změnu vyniká rychlými loopingy a rychlostí až 103 km/h, ještě vyšší rychlosti 129 km/h dosáhnete ve vozíku Nitro.

  Pokud máte rádi horské dráhy, návštěva Six Flags Great Adventure je povinnost. Mně se při návštěvě líbily i vodní atrakce – plavba v korytě ve vydlabané kládě (Log Flume) a plavba v raftu po divokých peřejích. Atrakce v Six Flags Great Adventure

  V těsné blízkosti Great Adventure leží vodní park Hurricane Harbor s více než desítkou atrakcí.

  📍 Lokalita

  Zábavní park Six Flags Great Adventure leží ve městě Jackson v New Jersey (zobrazit na mapě), cesta autem z Manhattanu trvá asi hodinu a půl. Během hlavní sezóny tam pravidelně jezdí autobusy, do kterých můžete nasednout v Port Authority Bus Terminal.

  🎟️ Vstupenky

  Cena vstupenek do Six Flags Great Adventure se v průběhu roku mění za základě aktuální poptávky. Nejlevnější vstupenky bývají v úterý a ve středu, oproti tomu během víkendu jsou ceny nejvyšší.

  K celodenní vstupence si můžete koupit The Flash Pass v několika variantách, který vám umožní vystát virtuální frontu na atrakce, nebo ji celou přeskočit.

  💡 Dobrá rada

  Návštěva parku Six Flags Great Adventure je záležitost na celý den. My jsme k němu přijeli ještě před otevřením a zůstali až do konce otevírací doby, přesto se nám nepodařilo navštívit úplně všechny atrakce. Pokud si chcete užít co nejvíce atrakcí a neobracíte každý dolar, kupte si The Flash Pass.

  Pro rychlou přepravu napříč parkem můžete využít lanovku. Před cestou do parku si ověřte předpověď počasí, během deště nebo bouřky je uzavřena horská dráha Kinga Ka a některé další atrakce.

  Více informací o parku a tipy k návštěvě najdete v samostatném článku:

 7. Zábavní parky v USA – 8 tipů na nejlepší atrakce a horské dráhy | © Jeremy Thompson / Flickr.com

  Six Flags Magic Mountain (Kalifornie)

  Magic Mountain se přetahuje se Cedar Point o titul zábavního parku s nejvyšším počtem horských drah. Jedna z nich si zahrála v úvodní znělce seriálu Step by Step, který byl populární počátkem 90. let.

  🎢 Atrakce

  Horských drah v Six Flags Magic Mountain provozují celkem dvacet. Jednou z těch zajímavějších je Full Throttle, na které se vozíky v průběhu jízdy několikrát zcela zastaví, načež opět vystřelí rychlostí až 113 km.

  Za zmínku stojí také dráha Superman: Escape from Krypton, která vozíky vystřelí pozpátku rychlostí 161 km/h do výšky 126 m. Adrenalin v těle vám rozproudí horská dráha Goliath, jejímž lákadlem je sešup s výškovým rozdílem 78 m, do kterého se vozík řítí rychlostí až 137 km/h.

  Magic Mountain nabízí atrakce také pro menší děti. Atrakce v Six Flags Magic Mountain

  📍 Lokalita

  Park Six Flags Magic Mountain leží ve městě Valencia v Kalifornii, od Los Angeles ho dělí přibližně 40 minut jízdy autem po dálnici I-5. Zobrazit mapu

  🎟️ Vstupenky

  Cena vstupenek do parku Six Flags Magic Mountain se v různé dny týdne liší podle poptávky. Nejlevnější vstupenky bývají vždy v úterý a ve středu, oproti tomu během víkendu jsou nejdražší. Se vstupenkou v kapse můžete navštívit více než stovku atrakcí v parku, kolikrát chcete.

  💡 Dobrá rada

  Připravte se na dlouhé fronty, během letních prázdnin nebo o státních svátcích můžete na svezení na horské dráze čekat i hodinu. Placený The Flash Pass toto čekání zkrátí, nicméně i tak můžete ve frontě strávit až 20 minut.

  Six Flags Magic Mountain byl otevřen 29. května 1971 a některé atrakce si od té doby moc péče od mechaniků neužily. Poměrně často se tak stává, že jsou některé atrakce mimo provoz.

 8. Zábavní parky v USA – 8 tipů na nejlepší atrakce a horské dráhy | © Jeremy Thompson / Flickr.com

  Universal Studios Hollywood (Kalifornie)

  Park v Los Angeles nemá žádnou klasickou horskou dráhu, jeho hlavní atrakcí jsou skutečná filmová studia, kde se za běžného provozu natáčí známé televizní seriály. V rámci návštěvy parku je možné absolvovat prohlídku studií, uvidíte skutečná auta z filmové série Rychle a zběsile nebo propriety z filmů Návrat do budoucnosti.

  🎢 Atrakce

  Atrakce samotné spoléhají spíše na virtuální efekty, přesto nebudete zklamaní. Nejzajímavější atrakcí je prohlídka filmových studií ve vláčku, poznat můžete kulisy ze seriálů Desperate Housewives nebo CSI: Las Vegas. V závěru okruhu budete účastníky filmové honičky s postavami ze série Fast and Furious.

  Také ostatní atrakce v parku hledají inspiraci ve filmech a seriálech. Zajít si můžete na virtuální dráhy Transformers a The Simpsons, na překvapivě dobrý Jurrasic Park nebo na Revenge of the Mummy, kterou doplňují speciální efekty. Atrakce v Universal Studios Hollywood

  📍 Lokalita

  Universal Studios se nachází v Hollywoodu (zobrazit na mapě) nedaleko stanice “Universal / Studio City Station” červené linky metra. Od ní k parku se můžete projít pěšky (trvá to asi čtvrt hodiny), případně vás odveze vláček.

  🎟️ Vstupenky

  Ceny vstupenek do Universal Studios Hollywood se mění podobně jako ceny letenek. Obvykle platí, že s čím větším předstihem si vstupenky koupíte, tím více ušetříte.

  Kromě standardních vstupenek je v nabídce také dražší Universal Express, který (s výjimkou Mario Kart) umožňuje přeskočit celou frontu.

  Při koupi celodenní vstupenky přes následující odkaz získáte možnost navštívit Universal Studios následující den zdarma. Podmínkou je, že v době nákupu se budete nacházet mimo území USA a Kanady. S až 24hodinovým předstihem navíc můžete vstupenku vrátit a získat zpět 100 % ze zaplacené částky.

  💡 Dobrá rada

  Z mých zkušeností je nejlepším dnem pro návštěvu Universal Studios úterý, kdy je v parku nejméně lidí. Během hlavní sezóny jich je pořád hodně, ale výrazně méně než o víkendu.

  Otevírací dobu parku využijte na maximum a přijeďte ještě před otevřením. Při výběru atrakcí postupujte od těch nejvíce atraktivních po ty méně zajímavé, zkrátíte si tak čekání ve frontě. Pokud nepotřebujete být na atrakci hned vedle svého parťáka, zařaďte se do fronty “Single Rider”. Použijí vás na obsazení volné sedačky, díky čemuž budete čekat kratší dobu.

  Jídlo uvnitř parku je drahé a ne zrovna kvalitní. Na rozdíl od některých ostatních parků svačina v batohu nikomu nevadila. Pokud chcete ušetřit a kvalitně se najíst, zabalte si s sebou něco dobrého k snědku.

  Moje tipy a zkušenosti z návštěvy Universal Studios jsem pro vás shrnul do samostatného článku:

Zajímavosti o amerických zábavních parcích

1️⃣ Zábavní park jako rozptýlení pro zaměstnance

Hersheypark v Pensylvánii měl po svém otevření v roce 1908 sloužit především zaměstnancům zdejší čokoládovny Hershey. Protože byl úspěšnější, než se čekalo, otevřel se veřejnosti a k původnímu kolotoči, bowlingové dráze a baseballovému hřišti se přidaly horské dráhy nebo bazény. Jedna věc zůstala stejná doposud, motivem parku je stále čokoláda.

2️⃣ Co obnáší provoz zábavního parku

Práce v zábavních parcích je pro mladé Američany (a cizince) velmi oblíbená forma brigády. Jen park Cedar Point najímá každé léto 5 000 zaměstnanců. Ten samý park ročně na údržbu spotřebuje 6 800 litrů barvy v 872 odstínech.

3️⃣ Obří rozloha zábavních parků

Pro všechny zábavné parky bývá typická velká rozloha, například Walt Disney World Resort na Floridě má rozlohu 101 km2. To je jen o něco málo, než kolik činí rozloha San Francisca. V tom samém parku pracuje neuvěřitelných 77 000 lidí, jde o největší počet osob pracujících na jednom místě v rámci USA.

4️⃣ Kolik stojí stavba horské dráhy

Stavba nové horské dráhy je finančně velmi náročná, konstrukční náklady se v průměru pohybují kolem $8000000189 544 000 Kč. Náklady na novou dráhu, která se má stát novým lákadlem parku, se obvykle pohybují kolem $25000000592 325 000 Kč.

Rekordmanem je Guardians of the Galaxy: Cosmic Rewind v parku EPCOT ve Walt Disney World na Floridě. Otevřena byla v roce 2022 po čtyřech letech budování, když si vyžádala odhadovanou investici ve výši $50000000011 846 500 000 Kč. Co se rychlosti nebo výšky týká, je pouze průměrná. Unikátní je svým designem a jízdou pozadu.

💬 Ve kterém zábavním parku se vám líbilo nejvíce? Máte v rukávu další cenné tipy pro návštěvníky parků? Napište do diskuze a udělejte radost dalším čtenářům.

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA