Návod na Airbnb: Moje zkušenosti z 61 míst z celého světa

Petr Novák

Airbnb začínalo jako ubytování u lidí, kteří měli volný pokoj nebo byt a hledali přivýdělek. Bylo možné nahlédnout do života místních a při ubytování v centru ušetřit. Postupem času se princip fungování Airbnb proměnil, pro většinu hostitelů je to dnes byznys. Osobně jsem zažil obojí. Během více než 10 let jsem přes Airbnb spal na 61 různých místech na všech kontinentech planety. V tomto článku se podělím o své bohaté zkušenosti.

Airbnb - ubytování v soukromí

 1. Obsah článku
  1. Jak funguje Airbnb
  2. Registrace do Airbnb + slevový kupón 2024
  3. Jak si vybrat ubytování na Airbnb a nenaletět
  4. Na co si dát u Airbnb pozor
  5. Různé Airbnb tipy a triky
  6. Podvody na Airbnb: Falešné inzeráty a pronájmy

  Jak funguje Airbnb

  Hotely nabízejí různé typy pokojů, Airbnb nabízí tři typy rezervací:

  • Společný pokoj je obdoba hostelu, v místnosti spolu s vámi spí buď majitel, nebo jiní hosté.
  • Soukromý pokoj je alternativa k hotelu, kdy máte vlastní pokoj, ale v domě bydlí další lidé.
  • Celý dům/byt je pronájem celé nemovitosti jednomu zájemci.

  Vyhledávání nemovitosti je jednoduché, stačí zadat destinaci, datum pobytu a počet osob. Výsledky hledání lze filtrovat dle ceny, vybavení, velikosti bytu, storno podmínek, typu nemovitosti nebo jazyka hostitele.

  Po rozkliknutí jsou u každé nabídky detailní informace o nemovitosti, vybavení, pravidla domu, fotogalerie a recenze bývalých hostů.

  Cena za ubytování na Airbnb se skládá z vlastní ceny, poplatku za úklid (volí ho hostitel), poplatku za služby (provize pro Airbnb) a daní (odvádí se státu nebo městu). Po odeslání žádosti o ubytování se na kartě zablokuje celková suma. Dříve se čekalo na potvrzení hostitele, dnes je schválení rezervace většinou okamžité.

  U některých hostitelů se za každou osobu navíc platí, jiní nedělají rozdíly v ceně.

  Po schválení rezervace obdržíte e-mail, ke komunikaci s hostitelem slouží Airbnb mobilní aplikace a webové rozhraní.

 2. Registrace do Airbnb + slevový kupón 2024

  Než se z Airbnb stal čistě byznys, bylo Airbnb postavené na důvěře. Dnes už o důvěru tak nejde, ale stejně se je nutné nejprve zdarma zaregistrovat. Účet může být vázán na e-mail, na Facebook nebo na některé další účty.

  Následuje ověření totožnosti, čím více dostupných metod zvolíte tím budete důvěryhodnější. Na výběr je odeslání skenu cestovního pasu, občanky nebo řidičáku, propojení s účtem na Facebooku, Google nebo LinkedIn, nahrání profilové fotky na Airbnb, poskytnutí telefonního čísla a e-mailové adresy.

  Budování reputace na Airbnb spočívá ve sbírání doporučení a hodnocení. Ty si host a hostitel udělují vzájemně. Zpočátku fungování byla dobrá reputace otevírala cestu do lukrativních ubytování. Dnes již je to přežitek.

  Dříve Airbnb dávalo k nově zřízeným účtům slevový kupón na první cestu v hodnotě až $35829 Kč. V roce 2020 však došlo ke zrušení doporučovacího programu, a slevové kupóny již nelze jednoduše získat (aktualizováno 27. května 2024).

 3. Jak si vybrat ubytování na Airbnb a nenaletět

  Airbnb je populární po celém světě a ve větších městech je nabídek přehršel. V roce 2024 již neplatí, že ceny Airbnb bývají nižší než ceny hotelů. Rozdíly se setřely a ubytování na Bookingu vychází i při zachování srovnatelného standardu velmi často levněji.

  Každý má ubytování jiné nároky, u mne vyhrává kombinace následujícího:

  🗺️ Lokalita

  Raději bydlím v centru města, kde budu trávit den. Ceny jsou vyšší, ale ušetřím čas za dojíždění. U lokalit mimo centrum dbám na dostupnost hromadné dopravy. Okolí domu vždy kontroluji v Google Street View.

  💵 Cena

  Obvykle skryji nabídky, které jsou hluboce pod zobrazeným cenovým průměrem. Nízká cena má svůj důvod a ze zkušenosti vím, že bych si je stejně nevybral. Zároveň skryji nabídky nad mým cenovým stropem.

  📷 Fotky nemovitosti

  Libí se mi interiér bytu? Je byt uklizený a jak je na tom s vybavením? Málo nekvalitních fotek obvykle značí, že to hostitel buď nemyslí s Airbnb vážně, nebo to neumí.

  ⭐ Recenze předchozích hostů

  Preferuji nabídky s hodnoceními předchozích hostů, všímám si především výtek. Na druhou stranu: V Sydney jsem si rezervoval byt bez jediného hodnocení, majitelka zpočátku nekomunikovala, ale nakonec se z toho vyklubala jedna z nejlepších zkušeností.

  🧹 Čistota

  Pro hosty je čistota prý nejdůležitější ukazatel. Já si vybírám ubytování s alespoň 4,5 hvězdičkami. Lidé mají tendenci nadhodnocovat a čtyři hvězdičky jsou spíše podprůměr.

  👩 Hostitel

  Vyplnil o sobě hostitel podrobné informace? Jak moc je mi sympatický, jaká stanovil pravidla domu a odpovídá na hodnocení předchozích hostů? Majitele si prověřuji ještě přes Google, stačí umět hledat.

  Konkrétní nabídku vybírám tak, že si vedle sebe otevřu třeba 40-50 záložek s nabídkami a vylučovací metodou zavírám ty nejhorší. Odkaz na posledních zhruba 5 si uložím do textového souboru, kdyby vítězná nabídka nevyšla.

  Žádost o ubytování jsem vždycky psal přátelsky. Představil se v ní a nastínil, co mám v dané lokalitě v plánu a proč jsem si vybral tu konkrétní nabídku. Dnes to většinou již není třeba, mám dojem, že to hostitele stejně nezajímá.

  Pokud se jedná o lukrativní ubytování, kde si hostitel vybírá, můžete zprávou zapůsobit. Doporučuji třeba vypíchnout jeden detail z popisu, aby bylo patrné, že jste si nabídku pročítali. Pochvalte třeba výhled, tapetu nebo kuchyňskou linku.

 4. Na co si dát u Airbnb pozor

  Na bezpečnost klade Airbnb velký důraz, většina komplikací jsou banality.

  1️⃣ Hostitel odmítne žádost o ubytování

  Žádost o ubytování může hostitel bez udání důvodu odmítnout. Stejně tak je žádost zrušena, když se k ní hostitel nevyjádří ve lhůtě 24 hodin od podání. Blokace peněz na kartě je ihned zrušena, nicméně uvolnění peněz zpět na účet může bance trvat několik dní.

  2️⃣ Hostitel schválí a následně zruší rezervaci

  Jestliže hostitel schválí a následně zruší rezervaci, host získá zpět celou zaplacenou částku. Já jsem za zrušenou rezervaci na 3 noci v Santa Monice získal navíc kredit 1 000 Kč na náhradní ubytování.

  Občas se stává, že hostitel zruší rezervaci pokoje, protože má žádost o pronájem celého bytu. Hostitel je za časté rušení rezervací penalizován.

  3️⃣ Dražší automaticky neznamená lepší

  Cena ubytování na Airbnb nejde ruku v ruce s kvalitou. Některé nabídky jsou nesmyslně předražené, rozpoznáte je v hodnocení Hodnota.

  4️⃣ Pronajímatel žádá platbu mimo Airbnb

  Všechny peníze posílejte přes Airbnb, jen tak vám společnost může zajistit ochranu. Někteří hostitelé žádají platbu předem, zálohu nebo doplatek v hotovosti, převodem nebo přes PayPal, aby nemuseli Airbnb platit provizi. Takovou žádost odmítněte a zvolte jinou nabídku.

  5️⃣ Moje negativní zkušenosti s Airbnb

  Přes Airbnb jsem bydlel na všech kontinentech a zřejmě jsem měl štěstí. Žádné velké problémy jsem nikdy neměl. V Santa Monice mi jednou zrušili schválenou rezervaci, dostal jsem za to kredit 1 000 Kč.

  Hostitelům na Maltě se rozbil bojler a netekla teplá voda. Venku bylo přes 30 °C, takže mi to nevadilo. V Tokiu jsem si měl vyzvednout klíče z poštovní schránky po zadání kódu. Kód nefungoval. Stačilo napsat majiteli, obratem poslal funkční kód. To jsou jediné drobné kaňky na mém vztahu s Airbnb.

  6️⃣ Co dělat, když hostitel neodpovídá?

  Pokud do příjezdu zbývá pár dní a hostitel nijak nereaguje, kontaktujte podporu Airbnb. Vysvětlete jim podrobnosti a číslo rezervace. Airbnb se pokusí hostitele kontaktovat a pokud bude snaha neúspěšná, pomůže vám zařídit nové ubytování. Jako odškodnění získáte kredit na další cesty, v krajním případě Airbnb hostovi proplácí hotel. Za zkušenost děkuji Pepovi.

 5. Různé Airbnb tipy a triky

  ⌛ Připravte se na čekání

  Airbnb není hotel s non-stop recepcí. Hostitelé většinou jsou lidi s běžnou pracovní dobou. Čekání na chodníku předejdete dobrou komunikací s hostitelem. Přibližný čas příjezdu mu oznamte hned, jak ho budete znát.

  🎁 Hostiteli přivezte dárek

  Stačí drobnost, která udělá dobrý první dojem a přispěje k vřelému přijetí. Nejlépe fungují české suvenýry, jako jsou lázeňské oplatky, pivo nebo becherovka. Doporučuji si přečíst profil hostitele, ať se nedopustíte faux pasu a lahví alkoholu neobdarujete třeba muslima.

  📧 Žádný e-mail od Airbnb nemažte

  Všechny příchozí e-maily související s cestou mějte uschovejte až do okamžiku, kdy si s hostitelem vzájemně vyměníte hodnocení. Podpora Airbnb většinou stojí na straně hosta a každý důkaz včetně vzájemné komunikace může v případě problémů pomoct.

  ⭐ Jak fungují recenze a vzájemná hodnocení

  Po ukončení cesty mají host i hostitel 14 dní, aby si vzájemně napsali hodnocení. Recenze protistrany je vidět buď po dvou týdnech, nebo až ji napíšou obě strany. Předchází se tak pomstě za kritickou recenzi.

  Reference na hostitele pište pravdivě a upřímně, ale slušně. Vedle hodnocení hvězdičkami můžete přidat veřejné doporučení i zprávu, kterou uvidí pouze majitel.

  🪪 Jak si vyplnit profil na Airbnb

  Čím více informací do svého profilu napíšete, tím budete důvěryhodnější pro hostitele. Doporučuji si přidat profilovku s dobře viditelnou tváří, popište vaši práci, zájmy, navštívené země, motivaci k cestování atp.

  🏷️ Sleva na ubytování přes Airbnb

  Někteří hostitelé nabízejí slevu třeba na delší pobyty, nicméně před odesláním rezervace můžete vždy zkusit smlouvat. V boxíku s profilem hostitele naleznete tlačítko pro kontaktování. Napište mu, pochvalte byt a zeptejte se, zdali je váš termín možné získat lepší cenovou nabídku.

  📜 Dodržujte pravidla a chovejte se jako doma

  Asi je zbytečné to sem psát, protože slušný člověk se bude na návštěvě chovat slušně a dobytek bude vždycky dobytek. Přesto: Dodržujte stanovená pravidla, nechoďte do soukromých prostor a na konci pobytu alespoň zběžně ukliďte. A nevyjezte ledničku!

  🪙 Jak vysoká je provize pro Airbnb?

  Host obvykle platí provizi 6-12 % z částky bez poplatků a daní. Čím vyšší hodnota ubytování, tím nižší procento. Hostitelé navíc platí 3 % z každé dokončené rezervace.

 6. Podvody na Airbnb: Falešné inzeráty a pronájmy

  Někdy od jara 2015 se na serverech sReality.cz, Reality.Idnes.cz nebo Reality.cz objevují falešné inzeráty na pronájem bytu v Praze, Brně nebo Bratislavě. Vystupují v nich cizinci se smyšleným jménem a historkou, obvykle komunikují česky přes Google Překladač. Charakteristická bývá podezřele nízká cena.

  Princip podvodu je prostý. Přes inzerát najdou zájemce o pronájem a domluví se na ceně. Osobní prohlídka není nikdy možná, záminkou je třeba pobyt majitele v cizině. Aby si podvodníci získali důvěru, posílají kopie dokladů, policejních průkazů nebo fotografie s dětmi. Vždy jsou kradené a je zneužita cizí identita. Ověřit doklady můžete jejich vyhledáním přes Google Obrázky.

  Podvodník používá mimo jiné jména Luca Paight, Eva Trotter, Roger Pawley, Tarpay Aylor, Goldt Sergei, Mitev Borislav Hristov, Jose Angel Espino Quintana, Rainer Stahl Helmut, Jan Finck, Bernd Lorenz Albrecht, Ronny Muller, Blasco Garcia Manuel, Natasha Collins nebo Kathryn Dobson.

  Oběti následně pošlou podvrženou kopii webu Airbnb, který má pronájem zprostředkovat. To je nesmysl. Airbnb žádné pronájmy nezprostředkovává, je obětí a podvodník jen zneužívá jeho dobré jméno.

  Finanční zálohu chce podvodník vždy zaslat přes anonymní převod peněz Paysafecard nebo obdobný. Přes něj jdou snadno poslat peníze, aniž by šlo jednoduše vypátrat, kdo je vybere.

  Důrazně doporučuji inzeráty tohoto typu ignorovat, v žádném případě nikomu neposílejte peníze.

  Jestliže jste naletěli, poslané poukázky ihned zablokujte. Můžete podat trestní oznámení na neznámeho pachatele, policie již několik případů řešila. Aktuální informace shromažďuji v článku Airbnb podvody.

Jaké jsou vaše zkušenosti s Airbnb? Pište do diskuze pod článkem, díky moc.

Diskuze k článku (368)

Ano, Pamela Simmon řádí i v Prostějově! Právě mi přišel e-mail – zděděný byt po babičce, samozřejmě krásné obrázky a extra nízká cena! Ufff, ti podvodníci zatracení…

Odpovědět

Mne tiež Pamela Simmons ponúkla byt v Piešťanoch na Slovensku, pýtala som presnú adresu bytu a nechcela mi ju napísať, tiež písala že najprv nech pošlem peniaze a potom pošle kľúče. Býva vraj v Londýne a byť zdedila po babke..všetko mala dobre premyslené, našťastie som jej nič neposlala a naliehala som ja na ňu, že nech najprv pošle kľúče a ja ptomm peniaze.

Odpovědět

Pamela Simmon měla další babičku i v Opavě. Byt na ulici Růžové za 5000 i se službami.

Odpovědět

Pamela Simmon v Mar.Lázních

Odpovědět

Ahoj, pamela simmon pronajimala i v plzni, historka stejna, nenaletel jsem, podezreni me a me pritelkyne se potvrdilo po precteni tehle diskuze. Snad pomuze i ostatnim aby nenaletely

Odpovědět

Omlouvám se, ale vy všichni, co si tady vyměňujete zkušenosti s podvodným pronájmem bytů, neměli byste to řešit jinde? Zbytečně tady zabíráte prostor komentářům, které se vztahují na ubytování v USA.

Odpovědět
M

HRADEC KRÁLOVÉ

Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Amy Winterspon and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Ve Stromovce 670/11, Hradec Králové – Trebeš 50011

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 5500 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 47 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Odpovědět

Amy Winterspon málem napálila i mě, dostala jsem už i kontakt na agenta jménem Jakub Viton, takže buďte fakt opatrní. Jinak peníze z Moneygram můžete dostat zpět, dokud si to adresát nevyzvedne, což já jsem stihla :)
Jednalo se o Brno.

Odpovědět

A UK born and raised (native English speaker), let alone someone who claims to be “pharma researcher”, would not make grammatical errors like that.

Odpovědět

stejný případ jméno – Sveinung Rodberg z Norska – pronájem bytu v centru Brna za podezřelou částku 6000 + zálohy za vybavený byt určitě nekontaktovat a vyhnout se tomuto inzerátu

Odpovědět

Zdravím, mám uzavřít pronájem bytu v Olomouci s paní Maria Musterfrau,nemá s ní taky někdo špatnou zkušenost, taky je prý v Madarsku ,abych se taky neopásl,říkalaže to pujde přes Airbnb a tady čtu že ti pronájmy nedělají
děkuji Maroš

Odpovědět

@Marian:
Každý svého štěstí strůjcem.
Já bych nikdy nešel do dlouhodobého pronájmu, kde bych se nejprve neviděl s majitel, který by mi byt ukázal. Ověřil bych si taky na katastru, že je byt opravdu jeho.

Pronajmout si na dovolenou byt opravdu přes Airbnb je něco jiného.

Pokud to půjde přes Airbnb, tak by měl být byt k dohledání i na jejich stránkách.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marian: Viděl jsi byt a paní osobně? podepsal jsi s paní smlouvu? Podíval ses na cukn.cz, čí je byt?

Pokud se nechceš nechat okrást, tak od toho dej ruce pryč.

Odpovědět

@Marian: Maria Musterfrau… to je jako z pohadky, ze? No dobra, muze se tak opravdu jmenovat. Ale opravdu chces platit zalohu nekomu, koho jsi nikdy nevidel? Pokud to ma byt pres Airbnb, tak by to cele melo probihat pres jejich stranky (od zacatku do konce)… nebo jak myslis, ze to nakonec pres Airbnb udelate? Posles jim penize a oni ti slibi, ze te pani Musterfrau nepodvede s bytem, ktery vubec ni nabizen pres jejich sluzbu? Je to stejne jako treba hotels.com nebo booking.com, take cela rezervace probiha pres jejich sluzbu a neni mozne si najit hotel, domluvit se s recepci a potom poslat penize hotels.com, aby zaridili zbytek.

Odpovědět

@Helena:

Dobry den.

Pridavam se k nazoru, ze airbnb jsou zlodeji, a jejich hoste take.
Rezervovala js si u nich ubytovani ,kde hostitelka mela nastavene u nabidky mirne podminky (tzn.u zruseni do 48 hodin zadne poplatky).
Tak jsem pobyt rezervovala, ale jeste ten den jsem ho zrusila, prtz mi misto pobytu nevyhovovalo. (Adresu jsem ziskala az po rezervaci.)
Ale bohuzel jsem si nevsimla , ze i kdyz u nabidky mela hostitelka mirne podminky, pri rezervaci na mesic se podminky zmenili na prisne (tzn.skoro se 100 poplatkem).
Bohuzel tedy, az kdyz jsem pobyt chtela zrusit, vsimla jsem si jiz zmeny podminek. Proto jsem predem kontaktovala hostitelku , a nekolikrat ji zadala o vraceni mi mych penez. Hostitelka mi sdelila, ze musim pobyt zrusit ja, jelikoz by ji uctovali poplatky. Tak jsem ho, s domnenim, ze mi tedy penize vrati zrusila. Po zruseni jsem opetovne zadala hostitelku o vraceni penez, a ta jiz me odkazovala na airbnb , a ze ma uvedeny sve podminky .
Kontaktovala jsem airbnb, a ti mi sdelili, ze pokud nemam polehcujici okolnosti,(ktere jsou mimochodem velmi prisne), ze zalezi na hostitelce, zda mi penize vrati, coz nechce udelat.
Jde o celkou castku penez za cely mesic pobytu. Navic pobyt jsem mela rezervovan az za mesic, ale hned prvni den jsem ho zrusila. Je to dle meho nazoru zlodejske chovani jak spolecnosti airbnb, tak hostitelky.

Odpovědět

@Zuzana: Takže vy jste si nevšimla podmínek, ale Airbnb jsou zloději? Ne, chybu jste udělala vy a můžete si za to jen a pouze vy sama. Máte číst podmínky.

Airbnb za nic nemůže. A host znamená anglicky hostitel.

Odpovědět

@Zuzana:
Místo nevyhovovalo? Jak daleko bylo od +/- vyznačení na mapě na Airbnb. Nikdy to není více než pár ulic od středu vyznačené oblasti. Většinou se dá daný objet dohledat i díky fotkám domu (pokud jsou) a streetview. Pokud jsi nechtěla v dané oblasti bydlet, neměla jsi tam dělat rezervaci.

A o zrušení bych se nebavil s majitelkou, ale s Airbnb. Dokud bych neměl záruku vrácení peněz, tak bych rezervaci nerušil. Je v zájmu Airbnb, aby zákazníci byli spokojeni a snad by se snažili to nějak vyřešit. V nejhorším bych tam musel bydlet. Ber to jako drahé ponaučení pro příště. Stejně jako lidé, co vyplňují ESTA na prvním odkazu, co najdou a nečtou podmínky.

Odpovědět

@Franta:
daný objekt

Odpovědět

Opravuji. Z me zkusenosti ‘jedna hostitelka’ je take zlodejka, a ne hoste.

Odpovědět

@Franta:

Urcite si z toho kazdopadne ponauceni vezmu.

Odpovědět

@Zuzana:
Má to nějaký další vývoj? Co na to Airbnb? Uzavřeli to nebo jsou ochotni stále jednat? Přeposlal bych jim konverzaci s majitelkou. Peníze nešli přímo majitelce, ale přes Airbnb, takže bych to řešil s nimi. Třeba to nepomůže k návratu peněz, ale mohlo by to mít vliv na další spolupráci s majitelkou.

Odpovědět

@Franta:

Airbnb prý jednalo s majitelkou o navrácení penĕz. Ta odmítla. S tím, že si mé peníze nechá.

Odpovědět

@Zuzana:
Tak to je nepříjemné. Čekal bych, že mají nějaký mechanismus, aby se tohle nestávalo. Pokud z komunikace s majitelem vyplývá, že tě vlastně navedl ke stornování a pak toho využil, aby si peníze nechal, tak, být Airbnb, bych s ním ukončil spolupráci.

Jasně je to chyba tvé nepozornosti. Na druhou stranu je tam určitá manipulace ze strany majitele, změna základních podmínek od určité délky pronájmu. Také informace, že musíš udělat storno, pokud chceš peníze zpět, asi nebyla úplně čistá. Jak uděláš storno, tak se aktivují storno podmínky. Majitel tě měl odkázat na Airbnb, místo toho tě vmanipuloval do situace, která byla výhodná pro něj.

Každopádně teď víš, že musíš pořádně sledovat podmínky. Podle mě byla i chyba, že jsi to řešila s majitelkou. Řešil bych to rovnou s Airbnb, ubytování sis vybrala u nich a peníze posílala k nim.

Odpovědět

@Franta: děkuji za reakci .

Odpovědět

Dobrý den, pochopila jsem že pokud dojde k zamítnutí rezervace poskytovatelem ubytování peníze za zrušenou rezervaci se automaticky přičtou na kartu zpět. Ale pokud nastane problém v mé strany, zvlášť když budu ubytování rezervovat skoro s ročním předstihem a stalo by se něco, co by mi znemožnilo odjet do usa, peníze za ubytování již zpět získat nemohu? Děkuji

Odpovědět

@Anna: Dobrý den, Anno, záleží, jak má konkrétní hostitel nastaveny podmínky. Podívejte se na “podmínky storna”.

Určitě není pravda, že v případě storna přijdete automaticky o všechny peníze.

Odpovědět
I

Tentokrát je to Katherine Vong a její potvrzení přikládám
Inline image 1

Hi František …..,

Please review the rental details below and contact your host, Katherine Vong, to confirm the payment and arrival details. Finish the booking now to make it official and we are offering you full protection!

ul. Voženílkova 5562, Zlín

Executive living
Flat/Entire home •

Rental costs / month: Euro 190.00
Refundable damage deposit: Euro 380.00
Total to pay: Euro 570.00

Check-In
October 2018

Check-Out
Flexible check out time

2015-10-04 03:24:17 +0000

Je to zkopírovaný text, takže grafika není 100%. Ale zaujme Vás v orig. textu dvoubarevné provedení , co musíte udělat a hlavně do 24 hodin zaplatit. V úvodní komunikaci fotky interiéru z luxusního katalogu

Inline image 2
HOST INFORMATION
Katherine Vong
101 Carter Lane London EC4V 5EP United Kingdom

I’m married and i have 2 beautiful kids.
I am a clean and quiet person. I love to travel and spend time with my family. Inline image 5

2015-10-04 03:24:17 +0000
Inline image 3
GUEST INFORMATION
František ….
Malá 5654 76001 Zlín

2015-10-04 03:24:17 +0000

Inline image 4
PAYMENT
In order to validate your booking the payment of Euro 570.00 must be done within 24 hours by international bank wire transfer to our secure account:

Account Name:
BANK NAME:
IBAN:
SWIFT CODE / BIC:
ADDRESS: TRAVERSO VALTER
CheBanca
IT60S0305801604100571888506
MICSITM2XXX
Viale Bodio 37,20158 Milano, Italy

IMPORTANT! – Please use the fast option ( URGENT / EXPRESS ) to transfer the money. In this way the bank will process your payment in 24 hours and we can move fast with the transaction.In order for our system to easily identify your payment please use the following reference/purpose of payment message “AR272CDB” when performing the transfer no other words, spaces or dashes.
Send the scanned receipt to booking@reservation-airbnb-center.com in order to register the payment.
Once our bank will confirm the transfer we will inform the host that you are a verified tenant and the rental agreement can be completed.

After the payment is confirmed, our agent will contact you to meet and visit the apartment;
– If accepted: you will sign the contract with the agent and he will give you the papers and keys.
– If you refuse to rent the apartment, Airbnb will give you a full refund of the deposit.

If you have any problem or delay in the payment procedure, please reply to us immediately!

2015-10-04 03:24:17 +0000

Odpovědět

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to s dlouhodobým pronájmem. Chtěla bych si pronajmout na dva měsíce byt v Praze. Po provedení a potvrzení rezervace mi budou zablokovány na kartě peníze za celou dobu nájmu a po příjezdu budou uvolněny hostitelce? Nic dalšího, žádné další platby mi s karty nestrhnou? Nebo platba probíhá postupně, že každý měsíc budou strženy peníze za daný měsíc? Nebo je něco na co si dát pozor u dlouhodobého pronájmu.
Děkuji moc za odpověď

Odpovědět

Dobrý večer, snažím se vyplnit ESTA, ale pořád nám to píše chybu ve vyplnění adresy a čísla . Nevíte někdo prosím v jakém tvaru to má být vyplněno?

Dekuji :)

Odpovědět

@DANIELA:
Kdy ses neptala u článku o Airbnb, ale zkusila ty o ESTA, tak bys tam našla odpověď.
Potvrzuj to tak dlouho, až ti vyskočí hláška o potvrzení dané adresy jako správné.

Odpovědět

Ahoj všichni, mám dotaz týkající se našeho ubytování přes airbnb. Máme už zaplacený pobyt v New yorku a  docela se obáváme pohovoru s imigrační pracovnikem. Nebudeme mít problém když nejsme ubytovaní v klasickém hotelu ale u lidí? Někde jsem četla že městská vyhláška new yorku airbnb nepodporuje nebo dokonce zakazuje ale další informace o tom se mi nepodařilo dohledat. Můžeme tedy u pohovoru přiznat ubytování přes airbnb? Předem děkuji za odpoveď :)

Odpovědět

@Anna:
Někde jsem četla… nedohledala…
Hledala jsi špatně. Ale to je jedno. Mrkni do zdejší diskuse. Ten “problém” je mezi městem a majiteli bytů, netýká se hostů. A imigračnímu je to jedno.

Airbnb a podobná “sdílení” se mnohdy nekontrolovatelně rozrůstají a úřady se to snaží regulovat.

Odpovědět

Bohužel jsem naletěla, jen to jméno je LYDIA DERREN. Naneštěstí jsem peníze poslala :'( takže trestní oznámení!!! Stejně jako u ostatních, být zdědila po babičce v centru města…

Odpovědět

@Lucie: Pardon, obráceně Lidya Derren… email z kterého píše boutiqueb57@gmail.com a údajná rezervace booking@reservation-airbnb-center.com

Odpovědět

@Lucie:
zrovna jsem si málem sjednal pronájem v ČB od údajné Sophia Gerret píšící z emailu boutiqueb57@gmail.com.

Díky za varování, snad peníze dostanete zpet ☺

Odpovědět

@Vít:

Stejná zkušenost. Po vyhledání emailu na bazosi zjistěno mnoho bytů za stejně výhodných podmínek v různých městech. Já ze Sokolova a nabízeli tento byt na Bazosi. Naštěstí se mi nabídka zdála podezřele moc lákavá po druhé odpovědi jsem začal Googlit a vyplatilo se. Email: boutiqueb57@gmail.com Sophia Geppet. Tak si lidi dejte pozor a nic neplatit předem !

Odpovědět

@jana
Děkuju moc za ušetření peněz kdybych si to neprecetla tak ji za hodinu pošlu 12 000 a vůbec by mě nenapadlo že je to podvod…

Odpovědět

Ahoj,
riadna vďaka za typy a rady. Takto sa aspoň trošku usmerním pri výbere ubytka a snáď nebudem mať žiadnu negatívnu skúsenosť.
Ja osobne som bola ubytovaná cez airbnb už pár krát, a to v  Sofii, Bologne alebo Malmo. Využili sme to hlavne preto, že ceny boli oproti apartmanom cez booking.com omnoho nižšie. Navyše ak ten portál využívaš častejšie na rezerváciu ubytka, prichádzajú ti zľavy Airbnb na ďalšie pobyty (https://www.kodino.com/sk/obchod/airbnb/). Ja mám momentálne našetrených tuším okolo 338Kč len za to, že som tam už objednávala tie pobyty. A nedávno som si všimla, že dávaju kredit aj za odporučanie priateľom, čo ja môžem fakt zatiaľ len odporúčať, nakoľko negatívne skúsenosti nemám :)
BTW hostitelia boli všetci riadne milí a ochotní… hlavne čo sa týkalo vysvetlenia, kde sa ubytko nachádza, ale aj celkové informácie o daných destináciach.
Takže nabudúce to sklbím aj s tvojimi radami a dúfam, že zas budem spokojná :). Najbližšie to bude snáď zase Škandinávia.

Odpovědět

Ak by sa ešte niekomu hodili nejaké zľavy pri využívaní airbnb tak pozrite tu https://www.kodino.com/sk/obchod/airbnb/ občas sa tu niečo vyskytne, vždy pred ubytovaním to checkujem.

Odpovědět

Dobrý den, má někdo zkušenost s paní Nikolou Čermákovou (nikolaa.cermakova@gmail.com) jako pronajímatelkou svého bytu v Brně? Děkuji za odpověď, Hana.

Odpovědět

Upřesnění k mému dotazu: paní Nikola Čermáková pronajímá “svůj” byt přes Airbnb za podezřele výhodných podmínek. Samozřejmě to nepřijmu, jen jsem chtěla vědět, jaký je rozsah jejich “výhodných” nabídek. Hana

Odpovědět
Avatar uživatele

@Hana: Dobrý den, pošlete mi prosím odkaz na inzerát na info zavináč chcidoameriky cz. Podívám se na to.

A doporučuji přečíst bod v článku věnující se právě podvodům. :-)

Odpovědět

@Petr Novák:
Dobrý den, ráda bych věda, zda jste nějak podrobněji “zkoumal” pronájem bytu v Brně od paní Nikoly Čermákové. Inzerát nás zaujal, ale její “nabídka” odpovídá popisu podvodu (nízká cena, majitelka žije v zahraničí, poslala nám fotografie dokladů, nájemné chce předem, jako zprostředkovatele nájemní smlouvy uvedla právě Airbnb). Ráda bych se dozvěděla více. Děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Klára:
Tohle nikdo tady nezkoumá. To musíte vy, za pomoci zdravého selského rozumu. Což je dnes dost nedostatkové zboží.
Jak radí Petr, přečtěte si bod 6 článku nahoře. Stejně tak doporučuji projít si diskusi, je tam dost podobných případů.
Pokud někdo dlouhodobě pronajímá byt a není schopný/ochotný k osobnímu setkání, tak je to divné. Pokud někdo někomu takovému pošle peníze, tak dobře mu tak.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Klára: Dobrý den, nezkoumal, protože nemám odkaz na inzerát. Nicméně z toho, co píšete, je jasné, že je to podvod. Dejte ruce pryč.

Odpovědět

Jednoducha rada: je to “pry” pres Airbnb? Pak by melo vse probihat pres stranky Airbnb.

Odpovědět

Je to podvod. Nabizela byt i v Praze. Je to podezrele. Nedavejte penize predem.

Odpovědět

Ahoj, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s Airbnb z Itálie, využívám službu poprvé a vybrala jsem si byt, který ještě nemá mnoho hodnocení (je nový a hodnocení teprve naskakují), pronajímatel nemá na profilu uvedeno svoje jméno (pouze Pisa), pronajímá 5 let a má i nějaká hodnocení z jiných ubytování. Zarazilo mě, že se u ubytování nehradil poplatek Airbnb, je to u nových nabídek obvyklé? Je bezpečné takové ubytování využít? Mám ho již zaplacené, ale ještě jde v pohodě zrušit. Vyhovuje mi především lokalita a nově vypadající vybavení bytu. Díky za vaše zkušenosti.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Katka: Ahoj Katko, záleží spíše na konkrétních lidech než na zemi jako takové. Pokud má daný člověk profil založený delší dobu a má hodnocení z jiných ubytování, zvyšuje to jeho důvěryhodnost.

Nulový poplatek pro Airbnb může být motivace pro hostitele, aby na platformu vkládali nová ubytování.

Ještě můžeš zkusit udělat jednu věc. Zkus si podle adresy / lokality najít danou nabídku na Booking.com. V poslední době je velmi časté, že co je na Airbnb, je i na Bookingu. Tam najdeš další hodnocení a zkušenosti uživatelů. :-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA