Půjčení auta v Las Vegas – cena, jak ušetřit, levné autopůjčovny

Petr Novk

Pro levné půjčení auta v Las Vegas doporučuji navštívit McCarran Rent-A-Car Center poblíž letiště. V non-stop otevřeném areálu vzdáleném 5,00 km od letiště sídlí všechny hlavní autopůjčovny. Z letiště do centra jezdí v pravidelných intervalech bezplatné modro-bílé dodávky, staví u letištní zastávky hromadné dopravy.

Půjčení auta v Las Vegas – cena, jak ušetřit, levné autopůjčovny | © Unsplash.com

 1. Cena za půjčení auta v Las Vegas

  Na ceně pronájmu auta v Las Vegas se podílí několik faktorů.

  🗓️ Termín provedení rezervace

  Z vlastní zkušenosti doporučuji auto rezervovat s předstihem 1-2 měsíců před vyzvednutím. Tehdy bývá pronájem auta nejlevnější.

  Například srovnávač RentalCars dává uživatelům možnost zrušit existují rezervaci kdykoliv a bez jakýchkoliv poplatků. Díky tomu si je možné auto půjčit a v případě změny itineráře rezervaci kdykoliv zrušit. RentalCars navíc uživatelům nabízí garanci nejnižší ceny pronájmu auta.

  ⏳ Termín a délka pronájmu

  Cenu půjčovného ovlivňuje poptávka po autech, která je nejvyšší v letních měsících, kdy se do okolí Las Vegas vypravuje tradičně nejvíce turistů. Krátkodobě vyšší ceny jsou v okolí státních svátků, kdy si jezdí Američané do Las Vegas odpočinout.

  Při rezervování auta vždycky myslete na to, aby bylo období pronájmu násobkem 24 hodin. Pokud byste si auto vyzvedli například v 9 hodin ráno, ale vraceli ho v 10 hodin ráno, bude vám za jednu hodinu účtováno půjčovné na celý další den. Tato praxe platí ve všech autopůjčovnách.

  🗺️ Lokalita autopůjčovny

  Poměrně velká konkurence autopůjčoven na letišti McCarran tlačí ceny dolů, a tak se této lokalitě vyplatí dát přednost třeba před půjčovnami na Stripu.

  Letištní autopůjčovny mají ještě další výhodu, neboť vám tak odpadnou náklady na cestu do centra města během prvního dne a zpět v poslední den pronájmu auta. Může se je tak vyplatit zvolit, i když auto v nich bude mírně dražší.

  🏎️ Třída půjčovaného vozu

  Nejlevnější auta v nabídce obvykle spadají do třídy Economy, jejich nevýhodou je omezený prostor pro zavazadla a nižší komfort pro pasažéry. Na delší road tripy se více hodí auta ze tříd Intermediate a Large, dražší jsou obvykle jen o 10 %.

  Přibližně o čtvrtinu dražší v porovnání s nejlevnějšími auty je třída SUV. Velká auta s vysokým podvozkem poskytují nejlepší komfort, který oceníte na dlouhých road tripech, kdy uvnitř prosedíte několik hodin denně. Ford Mustang a jiné kabriolety autopůjčovny řadí do prémiové třídy, která bývá nejméně o 100 % dražší než nejlevnější auta.

  V tabulce uvádím orientační ceny nejlevnějších pronájmů aut v Las Vegas. Ceny jsou uvedeny za 24 hodin a skutečně jsem je našel, pro auto půjčované v období tří měsíců od okamžiku napsání tohoto článku.

  Ekonomická třída Střední třída SUV Kabriolet
  Půjčení levného auta v Las Vegas Pronájem auta v Las Vegas Půjčení SUV v Las Vegas Půjčení kabrioletu v Las Vegas
  od 1 110 Kč od 867 Kč od 1 287 Kč od 1 392 Kč
  🔁 Aktualizovat cenu 🔁 Aktualizovat cenu 🔁 Aktualizovat cenu 🔁 Aktualizovat cenu

  🔞 Věk řidiče

  Řidiči ve věku od 21 do 24 let včetně musejí při půjčení auta počítat s dodatečným poplatkem, který souvisí s vyšší mírou rizika způsobení škody na vozidle. Poplatek má každá autopůjčovna stanovený jinak, počítejte s $16379 Kč$37877 Kč za každý den pronájmu auta.

  Nejmladší řidiči ve věku 18 až 20 let si auto nepůjčí buď vůbec, nebo budou nuceni uhradit ještě vyšší poplatek.

  ☂️ Zahrnutá pojištění

  Havarijní pojištění (CDW) a povinné ručení (SLP) je v Las Vegas již zahrnuto do ceny za pronájem auta. Výhodou pro řidiče je nulová spoluúčast, kdy v případě způsobené škody nic neplatí. Ještě před uzavřením smlouvy o pronájmu auta si vždy důkladně přečtěte podmínky, zejména část týkající se výluk z pojištění.

  🛰️ Příplatky za příslušenství

  K půjčenému autu si můžete přikoupit více či méně užitečné doplňky a služby. Největší význam má druhý a případně i třetí řidič, se kterým se můžete na dlouhých cestách střídat. Autopůjčovny v Nevadě si účtují $11261 Kč$13.75326 Kč za jeden den, poměrně běžný bývá strop poplatku na $651 540 Kč za celou dobu pronájmu auta.

  Pokud by došlo ke vzniku škody na autě v okamžiku, kdy ho řídí osoba neuvedená ve smlouvě, sjednané pojištění není platné. Škoda v celé výši by pak byla vymáhána po osobě, která ji způsobila.

  Při cestování s menšími dětmi stojí za zvážení dokoupení dětské sedačky nebo podsedáku, půjčovny obojí nabízí v různých velikostech.

  Naopak zbytečné je placení za mobilní internet, který můžete mít neustále dostupný díky eSIM od Airalo. Postradatelná je také GPS navigace, kterou lze nahradit aplikací Google Mapy v telefonu.

 2. Nezávazná kalkulačka ceny pronájmu auta v Las Vegas

  Auto si nikdy nerezervujte u první půjčovny v Las Vegas, na kterou narazíte. S největší pravděpodobností nebude ta nejlevnější. Vždy porovnávejte ceny u několika autopůjčoven, např. vyhledávač RentalCars.com toto dělá automaticky. Navíc zákazníkům garantuje nejnižší cenu pronajímaného vozu.

  Nezávazný výpočet ceny pronájmu můžete provést prostřednictvím následujícího formuláře. Porovnává ceny všech hlavních autopůjčoven v Las Vegas.

 3. Levné autopůjčovny v Las Vegas

  ◻️ Autopůjčovny na letišti Las Vegas

  Půjčovny na Harry Reid International Airport (dříve bylo známé jako McCarran) sídlí v samostatné budově v poušti, od terminálu je vzdálená asi 4,83 km směrem na jih. Autopůjčovny fungují 24 hodin denně, z terminálu vás k nim doveze bezplatný shuttle.

  Při příletu na Terminál 1 projděte výdejnou zavazadel a pokračujte do 1. patra, nástupiště na shuttle busy se nachází poblíž dveří 10 a 11. Na terminále 3 je nástupiště v přízemí, ven z letiště projděte dveřmi 51-54 v západní části budovy, respektive dveřmi 55-58 ve východní části.

  Na letišti mají své pobočky půjčovny Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National, Payless, Sixt a Thrifty.

  ◻️ Autopůjčovny na Las Vegas Strip

  Půjčovny přímo na Stripu jsou menší a většinou bývají součástí hotelů. Největší zastoupení v centru Las Vegas mají společnosti Avis a Enterprise, narazit můžete také na několik přepážek půjčoven Sixt, Dollar nebo Hertz.

  Autopůjčovna Hodnocení
  Alamo Rent a Car Alamo Rent a Car 8,7/10
  Avis Car Rental Avis Car Rental 8,2/10
  Budget Car Rental Budget Car Rental 8,1/10
  Dollar Car Rental Dollar Car Rental 8,3/10
  Enterprise Rent-A-Car Enterprise Rent-A-Car 8,6/10
  Hertz Rent a Car Hertz Rent a Car 8,3/10
  National Car Rental National Car Rental 8,6/10
  SIXT Rent A Car SIXT Rent A Car 8,3/10
  Thrifty Car Rental Thrifty Car Rental 8,3/10
 4. Tipy na road tripy v okolí Las Vegas

  1️⃣ Red Rock Canyon

  Národní památková rezervace Red Canyon leží jen 32 km a 25 minut jízdy autem směrem na západ od centra Las Vegas. Jak už název napovídá, pro Red Canyon jsou typické sytě červené skalní útvary, které se tyčí nad okolní pouští.

  Pokud máte rádi venkovní aktivity, zde si přijdete na své. Území památkové rezervace je protkáno více než 30 pěšími trasami různé obtížnosti, za zmínku stojí také cyklostezky z krásnými výhledy. Pokud dáváte přednost výhledům zpoza skla auta, můžete si projet 20,92 km dlouhou Red Rock Canyon Scenic Drive. Vjezd na silnici je zpoplatněn a vyžadována je předchozí rezervace, tak na to včas myslete.

  2️⃣ Přehrada Hoover Dam

  Leží přesně na hranici Nevady s Arizonou asi 60 km jízdy autem směrem na jihovýchod od Las Vegas a patří mezi nejzajímavější stavby 20. století. Přehrada Hoover Dam byla dokončena v roce 1935 a zvládne zadržet tolik vody, kolik proteče řekou Colorado za 2 roky.

  Zvenku si můžete přehradu prohlédnout zdarma, já doporučuji vytáhnout z peněženky pár dolarů a vydat se na prohlídku jejich útrob s průvodcem. Dozvíte se zajímavosti o historii stavby i jednu mrazivou skutečnost, která se týká prvního a posledního dělníka, který zemřel v průběhu stavby.

  3️⃣ Národní park Grand Canyon

  Národní park Grand Canyon leží 406 km východně od Las Vegas, cesta jedním směrem zabere přibližně čtyři a půl hodiny.

  Pokud budete mít dostatek času, doporučuji nikam nespěchat a cestou se zastavit ještě v dalších národních parcích. V dojezdové vzdálenosti od Grand Canyonu se nachází ještě Zion, Capitol ReefCanyonlands.

  4️⃣ Národní park Death Valley

  Národní park Death Valley je místem extrémů. Jedná se o nejteplejší, nejsušší a nejníže položený národní park USA, leží asi 211 km km západně od Las Vegas, vzdálenost autem překonáte za dvě a čtvrt hodiny.

  Zejména v letních měsících v parku panují extrémní podmínky, kdy teploty dosahují až 50°C. Zabalte si do batůžku dostatek vody a vydejte se navštívit třeba Badwater Basin, s nadmořskou výškou –86 m nejníže položený bod v Severní Americe.

  5️⃣ Národní park Joshua Tree

  Plánujete-li okruh po západě USA, nejspíše vás nemine ani 420 km dlouhá cesta spojující Las Vegas s Los Angeles. Část z ní je možné absolvovat po legendární dálnici Route 66.

  V průběhu cesty si doporučuji zajet asi 100 km a zavítat do Národního parku Joshua Tree. V parku se mísí dva pouštní ekosystémy – Mojave a Colorado – a typické pro něj jsou juky krátkolisté. Stromy připomínající přerostlé sukulenty daly národnímu parku jméno a pro mne osobně jsou jedním ze symbolů západu USA.

Nejlevnější půjčení auta v USA