Nejčastější dotazy před cestou do USA

Petr Novák

Chystáte se do Ameriky a je vám něco nejasné? Na této průběžně aktualizované stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy před cestou do USA. Čtěte pozorně, je dost pravděpodobné, že již dotaz byl zodpovězen. A pokud ne, můžete se zeptat v diskuzi pod článkem.

Dotazy USA | © Pinchof 2.0

 1. Obsah článku
  1. Přípravy a plánování cesty do USA…
  2. Formulář ESTA, Visa Waiver program…
  3. Průběh letu, pohovor s imigračním úředníkem…
  4. Průběh pobytu v USA…
  5. Práce v USA

  Přípravy a plánování cesty do USA…

  Co je třeba zařídit před cestou do USA?

  Nejdůležitější dvě věci jsou platný biometrický cestovní pas a buď schválená cestovní registrace ESTA, nebo vízum. Kromě toho je třeba koupit letenku, rezervovat si ubytování a sjednat cestovní pojištění. Ucelený návod najdete v článku cesta do USA krok za krokem.

  Moje dítě mladší 18 let pojede do USA jen s otcem (matkou, sestrou, bratrem, příbuzným, učitelkou či známým). Musí mít s sebou mít prohlášení, že může vycestovat bez obou rodičů?

  Doporučuji dítě vybavit prohlášením obou rodičů, ve kterém uvedou, že o cestě vědí a souhlasí s ní. Nakonec ho možná nebude potřebovat, ale stojí to jen trochu času, a můžete předejít zbytečným komplikacím. Prohlášení rodičů nemá pevně danou formu, inspirovat se můžete v samostatném článku.

  Jak najít levné ubytování v USA?

  Hotely i motely jsou v některých lokalitách a obdobích roku skutečně hodně drahé. Ušetřit se dá tím, že se ubytování rezervuje s co největším předstihem, kdy jsou ještě volné kapacity. Zejména u roadtripů se občas vyplatí ještě kus popojet a rezervovat si motel v místech, kde jsou ceny nižší. Před lety dobře CouchsurfingAirbnb, ale ta doba už je pryč. Další tipy najdeš v článku jak na levné hotely v USA.

  Kdy je nejlepší jet do USA, aby tam nebylo moc teplo?

  Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět, protože Spojené státy americké jsou obrovské. Lze tam cestovat celoročně s tím, že pro každou lokalitu je vhodné trochu jiné období. Podrobného průvodce dle jednotlivých měsíců najdete v tipech kam jet v USA.

  Co vidět v USA?

  To je individuální, někoho zajímají národní parky, někoho jiného zábavní parky. Jeden má rád ruch měst, druhý se lépe cítí v horách. Podívejte se na naše tipy na atrakce v USA na přehledné mapě a vyberte si, co vám sedne nejlépe.

 2. Formulář ESTA, Visa Waiver program…

  Koupil jsem si zpáteční letenku do USA s dobou pobytu více než 90 dní. Mohu vycestovat na ESTA, i když tak překročím povolených 90 dní?

  Nejlepší řešení v takové situaci je přebukování letenky na jiný termín. Alternativně můžete vycestovat na vízum, krátkodobě opustit Spojené státy americké nebo v nejhorším případě úmyslně překročit povolenou dobu pobytu. To nedoporučuji. Podrobnější informace najdete v článku překročení povolené doby pobytu v USA.

  Mohu odcestovat do USA na ESTA, i když mi v minulosti byla zamítnuta žádost o vízum?

  O schválení cestovní registrace ESTA můžete požádat, ale velmi pravděpodobně vám bude zamítnuta. Následně vám nezbyde nic jiného, než opět požádat o vízum do USA.

 3. Průběh letu, pohovor s imigračním úředníkem…

  Do USA letím po trase Praha – Amsterdam – New York – Miami, kde budu absolvovat vstupní pohovor s imigračním úředníkem?

  Pohovor s imigračním úředníkem vás čeká v New Yorku, krátký pohovor navíc očekávejte již v Amsterdamu. V New Yorku je po pohovoru nutné kufry vyzvednout a znovu je odevzdat. Podrobné vysvětlení najdete v článku jak probíhá let do USA.

  Neumím moc dobře anglicky, můžu jít na pohovor k imigračnímu úředníkovi spolu s kamarádem, který anglicky mluví dobře a bude mi pokyny překládat?

  Ano, na imigrační pohovor je možné jít společně s příbuzným, kamarádem či známým. Dokonce je možné jít na pohovor jako jedna rodina. Cestujete-li do USA sami a neumíte anglicky, nechte si od někoho přeložit odpovědi na otázky, na které se úředníci zpravidla ptají.

 4. Průběh pobytu v USA…

  Kdy se platí clo z USA?

  U cestujících v letecké dopravě jsou od DPH osvobozeny suvenýry v hodnotě do €43010 863 Kč, děti do 15 let mají limit snížen na €2005 053 Kč. Limit je stanoven na všechny nově pořízené věci dohromady. Pokud si tedy pořídíte třeba dvoje hodinky po €3007 579 Kč, musíte z nich zaplatit daň. Celníci na letištích provádí namátkové kontroly. Kdo se pokusí platbě daně a cla vyhnout, může mu být doměřeno včetně penále. Další informace najdete v článku o dovozu z USA.

  Nalijí mi v USA alkohol, když mi je jen 18 let?

  V USA se alkohol smí pít až od 21 let, nařízení se poměrně striktně vymáhá. Ve většině restaurací a obchodů je nepravděpodobné, že ti alkohol podají. Stejně tak tě nejspíš nevpustí do barů a nočních klubů apod. To samé platí bohužel pro Las Vegas, neboť vstup do kasín je povolen až od 21 let. Do všech hotelů se navíc vchází přes kasíno.

  Co si dovézt z USA?

  Záleží na zájmech a povaze člověka. Já si pravidelně vozím nové oblečení, značková trička, mikiny nebo jeansy jsou v USA velmi levné. Koupíte je v obrovských outletových centrech. Občas si také vozím jerky Jack Links nebo skořicové žvýkačky Extra. Naopak už si zásadně nekupuji turistická trička a mikiny s různých atrakcí. Oblečení má nízkou kvalitu, rychle se opere a není pohodlné na nošení.

 5. Práce v USA

  Jsem studentka gymnázia a o prázdninách bych chtěla pracovat v USA. Mohu si vyřídit pracovní vízum, nebo jaké mám možnosti?

  Vyřízení pracovního víza je finančně, časově i organizačně extrémně náročné. Využij toho, že jsi studentka a jeď do USA přes program Work and Travel nebo jako instruktorka na letním táboře. Nejprve budeš pracovat a poté můžeš strávit zhruba měsíc cestováním.

Diskuze k článku (1 420)

@TIBI: Dle mého názoru bude stačit ukončené očkování tak,jak ho máte a PCR bych si stejně dělal co nejblíže odletu.Někde jsem četl,že stejně musíš mezi 2-5dnem se nechat znova testovat( jestli antigen nebo pcr,to fakt netušim….

Každopádně pokud se tam někdo dostane,POPROSÍM hoďte sem info,jak to u Vás proběhlo dík !

Odpovědět

Taky si myslím…jen mám teď obavy o testy. Zda dostanu včas vyrozumění !!! Mimochodem, je tam datum odběru nebo datum kdy byl vzorek kontrolován v laboratoři ?! Někdo prý čekal na potvrzení i 3 dny. Odlétáme v pondělní v 6h a testy jsem chtěl nechat dělat sobotu nebo neděli. Myslím, že výsledky posílají na email. Snad budou na letišti stačit v el.podobě v mobilu. Už nebudu mít čas je vytisknout…
Taky prosím kdo již odletěl nebo do konce roku poletí ať jsem napíše podrobnosti jak to probíhalo.
Přeju všem šťastnou a bezproblémovou cestu i s dovolenou…

Odpovědět

Co jsem tak našel je : 1) https://ctrlv.cz/8Bet nebo https://ctrlv.cz/Ng8B => ty prvotní 2 body co se tu řešily + poslední 3tí bod -> ( ) , což předpokládám,že musí člověk vyplnit před cestou a mít to při sobě.

Budu rád pokud nám někdo,kdo se dostane do USA sdělí co všechno pro něj bylo potřebné. Dle toho co jsem našel na internetu by ve zkratce mělo stačit plně ukončené očkování , test na covid nejdříve 3dny před odletem do USA a poskytnutí údajů letecké společnosti.

Jak říkám,budu rád za korekci nebo doplnění.

Odpovědět

Zeptám se a víte někdo,jak funguje v USA testování? Je tam uvedeno, že se musíte mezi 3 až 5tým dnem v USA testovat? Víte někdo kde a jak?

Myslím to tak, zda stačí udělat antigenní test zakoupený třeba v lékárně? Nebo se v každém státě nechází nějaký mobilní stánek,kde se mohu testovat? Jak je to s PCR metodou a kolik to případně stojí a kde se objednat?

Jsou někde tyto informace?

Jedná se mi o to nalézt tu nejjednodušší způsob jak se v USA po příletu mezi 3-5dnem testovat. Děkuji za veškeré odpovědi

Odpovědět

Myslím, že povinnost testovat se po 3 – 5ti dnech po příletu do USA mají jen neočkovaní, očkovaným je to pouze doporučeno: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/

Odpovědět

Do USA jsme dorazili 12.11., stačí očkování, test před odjezdem a vyplněný formulář( kontrola pouze před odletem), po příjezdu již není třeba.

Odpovědět

@Hanka: Díky za info, ten formulář kontrolovali v Praze nebo na přestupním místě?

Odpovědět

@Hanka: Mohu se zeptat,který formulář máš na mysli ? Popřípadě přímo odkaz na něj děkuju :)

PS: Předpokládám,že si tento formulář vytisknu a vyplněný přinesu na letiště,kde ho předám posádce,která ho zkontroluje?

Děkuji za info

Fred

Odpovědět

Nejedná se o tento formulář?

Odpovědět

@Jana: Pokud by se opravdu jednalo o tento formulář nebylo by možné,zde utvořit záložku,kde by tento formulář byl názorně vyplněn? Něco jako ESTA. To by mohlo dost lidem pomoct :)

Předem děkuji

Odpovědět

Ve Varšavě při boardingu do USA (s Lotem) jsme stáli ve frontě a nějak se táhlo a opravdu šlo o tento formulář. Obsluha letecké společnosti s tím každému pomáhala. Já jsem byl poslední ve frontě na boardingu a byl jsem tím zaskočen a během minuty vyplnil. Bylo v takovém spěchu, že podle mě muselo být hodně formulářů zaškrtnuto špatně, ale nikdo od Lotu neřešil. Stačilo jim, že člověk “něco” vyplnil a rovnou posílali už do letadla, aby se nezdržovalo dále. Pak ještě v letadle rozdávali formulář s místy pobytu v usa a další věci. To celníka na JFK vůbec nezajímalo, tak jsem pak hodil do koše. CBP chtěl vidět jenom očkování, ani test ho nezajímal.

Odpovědět

@DF: Díky moc DF za reakci ! :) Takže pouze si tento formulář připravit(2x) a pokusit se vyplnit a případně požádat o pomoc leteckou společnost ? :)

Jen se tě zeptám Varšava byla tvé přestupní místo nebo si odtud odlítal? :) Ptám se proto, zda jsi tento formulář předkládam při odletu rovnou do USA z Varšavy nebo až jako na přestupním místě ? :)

Děkuji mnonokrát :)

PS: Zeptám se @petrnovák , byla by Petře možnost tento formulář zde vzorově vyplnit jako případnou ESTU?

Děkuji

Odpovědět

Formulář jsem měl připraven už z domova prázdný pro jistotu (lot měl přímo odkaz na webu v úvodu, u jiných aerolinek jsem hned takhle na hlavní straně nenašel). Myslel jsem, že potřeba nebude, proto jsem ani nevyplňoval, nikde se o něm v souvislosti s cestou do USA nepsalo. V Praze vidět nechtěli. Nakonec to bylo tak, že u boardingu u gatu ve Varšavě personál papíry měl a všem rozdával a vyplňovalo se adrenalinově na poslední chvili u gatu kde přímo říkali co kde zaškrtnout a podepsat aby běželo co nejrychleji a nezdržovalu se.

Odpovědět

Letěl jsem Praha-Varšava-JFK

Odpovědět

@Hanka: A můžu se zeptat – stačil antigenní test? nebo musí být PCR? Protože v požadavcích to nerozlišují, tak doufám, že antigen je OK. Díky.

Odpovědět

Ahoj, mam dotaz.
Budu se vdavat do USA. Samozrejmne z lasky. Muj dotaz zni, mam dva syny 14 a 18 let. U 14tileteho neni problem, ale zajima mne18tilety syn. Jak on muze ziskat green card .Tak aby tam mohl byt s nami hned. Dekuji za odpoved

Odpovědět

@Jana:
U něj by to mělo být jako u toho 14letého. Amíci to dělí až od 21 let. Ale tohle by ti určitě řekli na imigračním.
https://www.uscis.gov/green-card/green-card-eligibility-categories

Odpovědět

To tam letis s dětma a vdas se a zustaneš a požádá o gc a dostaneš ji hned… letenka jen tam?, máš víc info že státu atd – no to asi nebude jednduche – a víza atd omezení doby…, děti, atd

Odpovědět

Možná se chystá zpřísnění pro vstup do USA:
https://www.washingtonpost.com/health/2021/11/30/omicron-stricter-travel-rules-us-entry/

Odpovědět

Zdravím…
Čtu zde kolik lidí letí nebo už odletělo do USA, ale nikdo zde nedal ještě odkaz nebo i kopii formuláře nato zda potřeboval příjezdový formulář do USA ?! A hlavně jaký !!! Já ho zatím nikde nenašel. Jen samé informace o vakcínách a PCR testu. Letíme v lednu přes Frankfurt…pokud se něco opravdu vyplňuje (odevzdává),tak v Praze nebo až při přestupu do USA (u mě Frankfurt) ?
Díky za konkrétní informace…

Odpovědět

@Tibi: Ahoj, před týdnem jsme letěli do USA přes Mnichov. Měli jsme připravené tyto formuláře: (sedmistránkový), ale při check-in v Praze nám dali vytisknuté jiné, dvoustránkové (podobné – zkrácené). V Praze po nás ještě chtěli kontakt, kde se budeme nacházet v  USA. Pak ještě budeš potřebovat samozřejmě očkovací a testovací certifikát. My jsme si udělali antigenní přímo na letišti v Praze během půl hodiny. Pro jistotu jsme měli vše vytisknuté, ale nikde jsme to už neukazovali, pouze v Mnichově se nás ptali jestli máme vše potřebné, my řekli že ano a to bylo vše. V podstatě kromě Prahy vše proběhlo rychleji než v našich minulých cestách do USA.

Odpovědět

Zdravím všechny cestovatele….
Dnes mi Lufthansa poslala odkaz na formulář k odletu (https://tinyurl.com/f39bu7dt).
Myslím že je to stejný jako od americké CDC.

Odpovědět

@Stanislav:
Ahoj. Prosimtě už jste se vrátili z Ameriky ? Jak je to pro zpáteční cestu domů ? Chtějí američané při odletu taky PCR test ? Na stránkách mzv.cz se o tom nepíše. Jen v Praze vyplnit příjezdový formulář pokud jsi plně očkovaný…

Odpovědět

@Tibi: Už jsme se vrátili, při odletu z Ameriky není potřeba žádný test, stačil evropský očkovací certifikát. Příjezdový formulář do Česka jsme vyplnili on-line až den po příjezdu.

Odpovědět

Ahoj, prosím Tě je to ofiko, že test při návratu z USA není potřeba nebo je to náhoda,když nekontrolují? Jsme objednání na na test,
V USA, ale při Omicronu člověk musí počítat se vším..díky za odpověď

Odpovědět

@Dana: Ahoj, my jsme se vraceli Lufthansou přes Frankfurt. https://www.lufthansa.com/xx/en/flight-information – info v části: Information for passengers on flights to Germany / Passengers with an international connecting flight in Frankfurt or Munich are requested to observe the following points. Stačil tedy pouze jeden z těchto dokladů: očkovací certifikát, certifikát o prodělané nemoci, anebo jakýkoliv negativní test.

Odpovědět

Zdravím.
V únoru letíme do New Yorku. Ohledně Covid-19 opatření je potřeba mít dokončené očkování a navíc negativní PCR test nebo potvrzení o prodělání covidu v posledních 90 dnech. K tomu prodělání nemoci, nevíte, zda stačí jen ten certifikát o prodělání nemoci s QR kódem? Na všech amerických stránkách píší, že je potřeba mít nějaké dva dokumenty: ,,Documentation of Recovery from COVID-19 in the form of a positive COVID-19 viral test on a sample taken
no more than 90 days prior to departure and a letter from a licensed healthcare provider or public health official
stating that the passenger has been cleared for travel.”
Děkuji za odpovědi.

Odpovědět

Zdravím “obdivovatele” Ameriky…
Pokud to někomu pomůže…před týdnem jsme se vrátili z Miami.
Odlet z Prahy /Frankfurt / Miami s Lufthansou. V Praze na letišti nutné min.2 očkování (mi máme 3) + PCR (1den) + příletový formulář (americká CDC má 7 listů, ale stačí prví a poslední list). Ve Frankfurtu již žádná kontrola. V letadlech vždy nasazený respirátor který kontrolovali. V Miami jen kontrola pasů ….
Odlet z Miami/Curych/Praha se Swiss. V Miami úředník swissu kontroloval příjezdové formuláře i očkování. Žádný PCR test !!! Pak označil zeleně pas a pustil nás k odbavení. Odbavení, kontrola a vstup do letadla. Opět kontrola respirátorů. V Curychu žádná kontrola. Zase jen v letadle respirátory. V Praze na letišti žádná kontrola. Ani příjezdový formulář.
Ještě dodatek …
Asi v prosinci tu byla diskuse na půjčení auta. Mi měli půjčenou CX-5 na týden za 250 dolarů s min. pojištěním. Dostaneš plnou nádrž a plnou zase vrátíš. Autopůjčovna Budget asi 1,5 hod na sever od Miami (West Palm Springs). Podotýkám dcera má GC, americký řidičák i pojištění svého auta…možná i proto byla cena tak nízká. Auto si brala na sebe. Nádrž nás stála cca 45-50 dolarů. Já najel asi 800mil. Mimochodem galon stojí cca 3,20-3,70 dolaru. Na naše litr za 15-16 kč !!!

Odpovědět

Ahoj všichni, mám dotaz k sim kartě v USA, koukal jsem po netu a vychází mi nejlíp T-mobile a tourist plan. Sedí ? Nebo jak řešíte / řešili jste vy ? Dále dotaz, spíš ověření, že na SFO si simku nekoupím a budu muset do nějakého kameného obchodu v SF. Díky Jarda

Odpovědět

@Jarda: pokud vas mobil podporuje esim, tak jednoznacne pouzijte aplikaci airalo (je na ios i android)

Odpovědět

@OP:
aplikace hezká, ale zajímá mě nejen datová, ale kdyby tam byly i hovory do ČR (předpokládám, že budu nucen nějaké pracovní hovory vyřídit). V rámci skupiny volání v USA přes viber či whatsapp …. Někdo případně nějaký tip?

Odpovědět

L@Pavel: Bohužel jsou to pouze data no, takže jenom facetime/whatsapp atd. Na tu klasiku bych koupil na místě sim kartu, ale je to takové povede se mi aktivovat, nepovede. Půjde, nepůjde. Většinou dnes lidé chtějí ty data hlavně a tam je airalo bez problému.

Odpovědět

@OP:
jo, souhlasím …. jsem jen trochu náročnější no :D …. zkusil jsem si nainstalovat i appku (T-mobile) Prepaid esim a přes ni lze koupit předplacené tarify, tak zkusím asi tam …. nebo třeba se ještě ozve někdo s nějakým zajímavým tipem :-)

Odpovědět

Nedávno se paní ptala na knedlíky v prášku a co hrubá mouka – může nebo nemůže se vézt? Dík

Odpovědět

Ahoj Všem, mám pár dotazů a budu moc ráda, za jakoukoliv zkušenost :)
1) V září letíme do NYC a nikde jsem nenašla, jestli si s sebou mohu vzít doplňky stravy, jako např. drmek v kapslích apod. nejsou to léky předepsané od doktora, ale budu je mít v orig. obalu…Budeme tam skoro 3 týdny, proto to řeším a bojím se, že mi to vyhodí a není to levná záležitost.
2) Koupě SIMky s neomezenými daty – chci řešit až na místě, plánovala jsem vletět do T-Mobile – nebo si myslíte, že je to zbytečné a stačí když si koupíme kartu někde v drogerce a sami aktivujeme? (máme obě Apple). A  jestli stačí koupit 1 simku neomezenou a připojit druhého člověka přes hotspot?
3) Letěl tu někdo poslední 3 měsíce se Singapure Airlines, jestli je pravda, že se jejich servis tolik zhoršil?

Moc děkuji Všem za radu :)

Odpovědět

Ahoj letíme do USA v září – a co teda testovat nebo ne?Manžel říká ne já ano nechci mít problémy.Dík za odpověď

Odpovědět

@Věra: jak uz je tu psano. Od 12. cervna na 90 usa zrusili testy (osobni zkusenost, test neni nutny, pouze certifikat o ockovani.). Po teto lhute budou usa revidovat a nebo nechaji v platnosti. Takze zjednodusene receno pokud pojedete do 12. Zari tak je jistota ze test mit nemusite. Po tomto datu (tech 90 dni) se uvidi co na to usa

Odpovědět

Ahoj, chystáme se do NY s neočkovanými dětmi. Dočetla jsem se, že děti mají do 17let vyjímku z očkování, nicméně je jim doporučen test 3-5 den pro příletu do USA.
Máte někdo reálnou zkušenost, zda je toto skutečně v USA vyžadováno a např. při cestě zpět kontrolováno? Letíme se Singapore airlines, budou chtít po dětech test před odletem z ČR?
Díky

Odpovědět

@Helena: Ne, nebudou.

Odpovědět

Ahoj. Rok 2023 je tady a tak se zeptám, stále se v USA řeší nějaké opatření ohledně té chřipky co tu řádila od roku 2020? Nebo už je to přešlo a můžu sednout na letadlo a vydat se v klidu na výlet?

Odpovědět

Musíš mít platné očkovaní, ted to také řeším, protože mám jen jednu dávku, tak musím pohledat, jestli stačí jen další dávka, nebo budu muset jít na 2.

Odpovědět

@Marek:
Sám jsi chřipka. Amíci ta pravidla nastavili jasně a jen tak je neodvolají. Není to tak dlouho, pár dní, co do Itálie dorazilo dost pozitivních turistů z Číny. Uvolnění tedy nečekej. Takže v klidu na výlet leda tak na Mácháč nebo si můžeš sednout před domem do trávy. Do USA jen s plným očkováním.

Odpovědět

Zdravím měl bych dotaz… Plánuji cestu do USA ale muj evropský ccovid certifikát už vypršel v platnosti. Mohu i tak cestovat do usa? Na stránkách cdc píší že musím být ockovan, ale nevím co se stane když se objevím na letišti s propadnutym covid certifilatem

Odpovědět

@Martin M.:
Amíci chtějí očkování, EU certifikát je jim u zádele

Odpovědět

@Tom: zdravím, chystám se do USA v květnu. Stačí tedy 2 dávky očkování, i když skončila platnost 7/2022? Díky za radu.

Odpovědět

Zdravím cestovatele. Jedeme s manželkou v květnu do New Jersey za dětmi a vnoučaty. Máme tři dávky očkování, takže jsme v klidu. Amíkům se o tom prokážeme tím, co tady ? Tím tiskopisem, co máme na portále Ministerstva zdravotnictví ČR, nebo požadují něco speciálního ? Děkuji za info. Vy jste tu zkušení a já bych to musel hledat.
Když se zeptám syna, co chce dovést z rodné hroudy, tak prý nic, jen slivovici a tvarůžky.
Je mi známo, že můžeme bez cla vést litr na osobu. Kdybychom toho vzali víc, nevíte, kolik by dělalo clo ?
A poslední dotaz. Tvarůžky se logicky nepočítají mezi tvrdé sýry. Nemate někdo zkušenost, jak k tomu přistupují, kdybychom je přeci jen vezli ? Nerad bych se dohadoval, nebo s tím měl potíže. Děkuji

Odpovědět

Navrhuji založit nový odkaz (aktuální pro rok 2023) s upřesňujícími informacemi o COVID očkování pro cesty do USA …

Odpovědět

@Ondra: Dobrý den, informace o covidu máme v samostatném článku: https://chcidoameriky.cz/covid-a-cestovani-do-usa

Očkování už není povinné, vycestovat do USA lze i bez něj. :-)

Odpovědět

Zdravim vsechny,
syn pojede v cervnu 2024 sam do New Yorku (je mu 16 let, mluvi perfektne anglicky a je schopen se orientovat sam na letisti, spolu jsme cestu i nekolikrat absolvovali). Jede navstivit nase pribuzne, kteri ho budou na letisti v NYC cekat. Bude mit souhlas nas rodicu s  vycestovanim – moje otazka je: “je potreba, abych mu platila jeste Unaccompanied Minor”?
Dekuju moc

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA