Nejčastější dotazy před cestou do USA

Chystáte se do Ameriky a je vám něco nejasné? Na této průběžně aktualizované stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy před cestou do USA. Čtěte pozorně, je dost pravděpodobné, že již dotaz byl zodpovězen. A pokud ne, můžete se zeptat v diskuzi pod článkem!

Dotazy USA | © Pinchof 2.0

Přípravy a plánování cesty…

Moje dítě mladší 18 let pojede do USA jen otcem (matkou, sestrou, bratrem, příbuzným, učitelkou či známým). Musí mít s sebou mít nějaké prohlášení, že může vycestovat bez obou rodičů do zahraničí?

Určitě je lepší sepsat prohlášení, kde oba rodiče (popř. ten, co s dítětem necestuje) sepíší, že o cestě vědí a souhlasí s ní. Jak přesně má prohlášení vypadat si můžeš přečíst v tomto článku.

Ubytování v USA mi přijde velmi drahé, nemáte nějaký tip na dobré a levné ubytování?

Hostely, hotely a motely bývají v některých lokalitách skutečně dost drahé. Chceš-li ušetřit, nebo alespoň získat co nejvíc muziky za co nejméně peněz, sežeň si ubytování přes Airbnb nebo Couchsurfing. Jedná se o ubytování u soukromých osob, jenž bývá oproti hotelům levnější. Při dobrém výběru navíc můžeš získat užitečné tipy od starousedlíka!

Kdy je nejlepší jet do USA? Není tam v létě moc teplo?

Do Spojených států amerických je možné cestovat celoročně, neboť je to obrovská země. Nicméně je pravda, že pro každé období roku je vhodnější trochu jiná lokalita. Podrobného průvodce dle jednotlivých měsíců najdete v našem miniprůvodci kam jet v USA.

Formulář ESTA, Visa Waiver program…

Objednal a zaplatil jsem letenku do USA a až poté zjistil, že doba pobytu činí 92 dní a překračuje tak povolenou 90denní lhůtu. Co s tím?

Možnosti řešení jsou celkem čtyři – přebukování letenky, vycestování na vízum, krátkodobé opuštění USA či vycestování s vědomím, že povolenou délku pobytu překročíte. Více informací o všech možnostech si přečtěte v tomto článku.

Mohu do USA odjet na cestovní registraci ESTA i přesto, že mi byla v minulosti zamítnuta žádost o vízum?

Bohužel je velmi nepravděpodobné, že bude cestovní registrace schválena. V takovém případě je nutné navštívit osobně americké velvyslanectví a požádat o vízum tam.

Průběh letu, pohovor s imigračním úředníkem…

Do USA letím po trase Praha – Amsterdam – New York – Miami. Kde budu absolvovat pohovor s imigračním úředníkem? A lze to zařídit tak, že si kufry vyzvednu až v Miami?

Pohovor s imigračním úředníkem budete absolvovat v New Yorku, krátký pohovor navíc očekávejte již v Amsterdamu. V New Yorku je po absolvování pohovoru nutné kufry vyzvednout a znovu je odbavit. Více informací

Neumím moc dobře anglicky, můžu jít na pohovor k imigračnímu úředníkovi spolu s kamarádem, který anglicky mluví dobře a bude mi pokyny překládat? A co když cestuji sám a neumím anglicky?

Ano, na imigrační pohovor je možné jít v rámci skupiny – tedy společně s příbuzným, kamarádem či známým. Dokonce je možné jít na pohovor jako jedna rodina. Cestujete-li do USA sami a neumíte anglicky, nebo si v ní moc nevěříte, nechte si od někoho přeložit odpovědi na otázky, na které se úředníci zpravidla ptají. Více informací

Práce v USA

Jsem studentka, studuji na gymnáziu a chtěla bych o prázdninách pracovat v USA, resp. si zařídit pracovní vízum. Je to možné?

Vyřízení pracovního víza je extrémně náročné – finančně, časově i organizačně. Využij toho, že jsi studentka a vyraz do USA přes program Work & Travel nebo jako instruktorka na táboře. Nejprve budeš pracovat a poté můžeš strávit zhruba měsíc cestováním.

Jak to chodí v USA…

Jak je to s pitím alkoholu ve Spojených státech – mohu pít alkohol, kdy je mi 18 let? A můžu jet do Las Vegas? Mám obavy, že nebudu moct chodit přes kasína, který jsou normálně v hotelech atd.

V USA se alkohol smí pít až od 21 let, takže by ti ho v restauracích i obchodech neměli prodat. Stejně tak tě nejspíš nevpustí do barů, na některé diskotéky apod. To samé platí bohužel pro Las Vegas, neboť vstup do casina je povolen až od 21 let. A snad do všech hotelů se vchází přes casino.

Petr Novák

Diskuze k článku (1 389 komentářů)

Avatar uživatele

@vasice:
Já při cestě tam balím kufry vždy a nikdy nebyl problém, vždy dokonce byly zabalené při vyzvednutí. Co ví, tak při odletu z USA by se kufry balit neměli. Ale i tak jsem už letěl a nikdo nic neříkal. Dokonce jsem tam na letišti (tuším, že SFO) viděl i balící službu.
Nevím, že by se to přímo nesmělo, ale je doporučeno je nebalit. Celníky chápu, usnadní jim to práci. Nezabalený kufr s TSA zámkem mají rádi.
Já kufry balím a místo zámku používám stahovací pásku.

Odpovědět

@Franta: děkuji za info,zámky TSA máme

Odpovědět

Ahoj,
potřebovala bych poradit. 17.8. mám svatbu a 17.9. odlétám na měsíc do Ameriky, chci tam jet na pas, kde bude mé staré jméno (nový už se nestihne vyřídit), jeho platnost se starým jménem by měla být tři měsíce, platnost datumová je do roku 2026. Nicméně, dle info na MZV má být platný pas do USA ještě 6 měsíců po příletu. Myslíte, že to bude problém?
Díky!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Alena:
ČR je v “Klubu šesti měsíců”, tak že pas nemusí být platný těch 6 měsíců. Musí být platný v době opuštění USA.
Najdeš to i na webu US ambasády https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/casto-kladene-otazky-o-vizech/, hned druhá otázka.

Odpovědět

Zdravím. Chystáme se v únoru navštívit švagrovou na Floridě. Já s manželem už jsme za ní párkrát byli, ale teď se chystame letět i s naši dcerou (2roky)
Pas má, ale rok starý je teda ještě 4 roky platný, ale je lepší ji nechat udělat nový? A jak je to s ESTA? Musím nechat udělat i jí? Nebo stačí že to mají rodiče? Moc děkuji za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Terka:
Nový pas mi přijde jako blbost, když tenhle ještě platí. Chápu, že dcera vypadá každý měsíc jinak než na původní fotce, teda pokud tam nějaká je.
ESTA musí mít všichni. Viz články o ESTA a podmínka na ofiko webu.
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e2s1#
“PRO KOHO JE CESTOVNÍ REGISTRACE NUTNÁ?
Všem osobám, které využívají Visa Waiver Program, musí být pred vycestováním do USA leteckou nebo námorní dopravou schválena cestovní registrace. Cestovní registrace je nutná i pro deti, které nepotrebují letenku, pokud nemají vízum k ceste do USA. Za osobu, která chce Visa Waiver Program využít, muže žádost podat tretí strana.”

Odpovědět

Zdravím,poprvé letím Ameriky do New Yorku a má tady někdo zkušenosti s přestupem ve Paříži. Přílet na terminal D2 a potom se dostat na terminal E2 za jak dlouho se to da stihnout? Díky moc za rady

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr:
Tady o přestupu na CDG píši, je to druhý odstavec. Mezi terminály je přesun busem https://www.youtube.com/watch?v=kH5e22-XVFc

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, poradí někdo krám v USA pro nakoupení kempovacích potřeb ? Nejlépe nějaký velký řetězce, které nebude problém najít. Moc díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Štěpán:
Walmart :D
Asi bych ti opravdu doporučil mrknout se do jakéhokoliv Walmart Super Store…do USA jsem jel jen “na lehko” a spacák, stan a tak jsem si koupil ve Walmartu. Fakt pěkný spacák, který používám stále i v ČR za $12, stan pro 3 za $20, karimatky, nádobí za úplně směšnou cenu.
A při návratu zpět můžeš udělat dobrý skutek a nechat toto levné vybavení nějakému bezdomovci cestou na letiště ;)

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj,
je to asi trošku mimo téma cesty do USA, ale nevíte někdo, jak je to v tuto dobu s návratem z USA? Mám přítele v Alabamě a v srpnu se má vracet.
Asi bude potřeba test nebo karanténa, ale k tomu testu – je lepší ho udělat už tam nebo stačí při návratu do ČR někde u obvodaka? Není třeba podmínkou mít negativní test už do letadla nebo tak něco.. ? Popravdě teď nevím, přes co se vrací, jestli Francie, tak aby ho nechtěli už třeba tam? Vůbec se v tom neorientujeme.
Omlouvám se, pokud dotaz někomu přijde stupidní, ale já nevím, kde hledat
Předem díky. Denisa

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, pokud by letěl rovnou do Čr, tak by tutově musel rovnou na test a do karantény, kde by 12-48h (někdy to jde i rychleji) čekal na výsledky. Pokud přestupuje např. Franci atp. tak to už jde o jejich předpisy a v takovém případě bych si raději udělal před cestou max. 2-3 dny starej test, aby si ho tam nenechali taky v nějaký karanténě, protože když teď třeba čech jede na Slovinsko a neprojíždí dál tak i tam musí zůstat 14 dní v karanténě.

Odpovědět

Kdy si myslíte, že bude možnost vycestování do USA i s Estou ?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
Až to úřady povolí. Jiná odpověď je zbytečná spekulace.

Odpovědět

Dle informací od kamaráda, který má kamaráda na pozici hlavního imigračního policisty( úředníka) tak se do USA běžně dostávají lidé i s Estou a to přibližně od 14.9. Problémem je prý se dostat do letadla.Jakmile se dostanete do letadla,které letí z nějaké země eu,pak stačí mít potřebné doklady a budete vpuštěni :)

Odpovědět

Ahoj, nějaké info, jestli se třeba už na jaře/v létě bude moct letět do USA? Jako turista :)

Odpovědět

Ahoj, zalezi na Statu…nektere vyzaduji 14 dnu v karantene.

Odpovědět

@Patrik: @Franta: @Mia:

Ahoj všem, četl jsem tu vaše poslední komentáře ohledně toho, jestli se neví, zda na jaře/v létě už bude možné cestovat do USA, jako turista a jak jsem četl poslední komentář od Mia, že záleží na státu, některé vyžadují 14 dní pobyt v karanténě, tak rozumím tomu tedy správně, že za určitých podmínek, (např. ta karanténa 14 dní, pokud ji ten daný stát vyžaduje) tak cestovat do USA, jako turista už možné je?

Z toho, co je mi známo, tak já jsem naposledy četl, že občan ČR nemůže cestovat do USA, pokud v posledních 14 dnech pobýval na území států schengenského prostoru, Velké Británie, Irska, Brazílie, ČLR a Íránu. Z toho jsem rozuměl, že to tedy možné není nebo alespoň ne z těchto výše uvedených konkrétních zemí, takže mě to trochu překvapilo. Ale, samozřejmě by to bylo příjemné překvapení :) Také čekám čekám na to a vyhlížím informace, kdy se opět bude moci do USA cestovat :)

Kdyžtak mě prosím opravte, jestli se pletu nebo jestli mi něco uniká.

Díky moc.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mia:
Nejsem si jistý, že jednotlivé státy USA by situaci cestování v době Covidu řešili samostatně bez ohledu na federální nařízení/doporučení. Nebo to o 14denní karanténě píšeš jen všeobecně? Jinak by stačilo jet někam, kde karanténu nechtějí a dál jet autem tam, kam chci já.

@Václav:
Tak ono by to asi šlo “obejít”. Odjet někam, kam se od nás může a my můžeme tam a odtamtud se může do USA, být tam 14 dní+ a pak hurá do Států. Tam si odbýt potřebnou proceduru a “užít” si dovču. Ale komu normálnímu by se takhle chtělo cestovat? Nezjišťoval jsem reálnost takové cesty, je to jen teorie.
Ale při první vlně takhle někteří cestovali, například přes Vídeň, za exotikou. Když se mohlo do Rakouska, tak hurá na výlet, tam na letiště a pryč. Po dovolené zase zpět a na hranicích říct, že se vracíte z pobytu v Rakousku.

Odpovědět

@Franta:
Díky moc za odpověď a za objasnění, Franto. Ano, o tom jsem před nějakou dobou něco málo asi také slyšel, že by se teoreticky možná do USA dalo vycestovat takovým způsobem, jak jsi popisoval, ale máš pravdu, že muset pobýt někde mimo EU 14 dní, než bych mohl odjet do Států by asi byla trochu otrava… :)

Můžu se ještě zeptat na pár otázek v souvislosti s takovou teoretickou cestou? Samozřejmě, jsem si vědom toho, jak jsi psal, že jsi nezjišťoval reálnost takové cesty a že je to jen teorie, ale i když s tím nemáš zkušenost, tak kdybys mohl říct třeba svůj názor, případně, kdokoliv další, kdo by to tu četl a měl by k tomu co říci nebo by s tím měl zkušenost, tak bych byl rád za jakékoliv poznatky, jelikož já zatím nepatřím k těm nejzkušenějším, co se cestování do Ameriky týká. Zatím jsem tam byl dvakrát na ESTU v předchozích letech.

1) Jak jsi napsal “odbýt případnou proceduru”, tak tím jsi měl na mysli klasický pohovor s imigračním úředníkem, celní prohlídku apod. nebo něco méně obvyklého v souvislosti s cestováním v této Covidové době, např. nějaké další kontroly, přísnější kontroly nebo karanténa apod.?

2) Rozumím tomu správně, že kdybych tedy odcestoval do nějaké země mimo EU, odkud by mělo být možné odcestovat do USA, např. Dubaj, tak když by se jednalo o zemi, která není součástí Visa Waiver Program, tak bych z té země asi nemohl vycestovat na ESTU, ale musel bych žádat o nějaké turistické vízum? A pokud je to tak, tak bych asi musel o to vízum žádat v té zemi, odkud bych chtěl cestovat do Států, třeba v tom Dubaji na Americkém velvyslanectví nebo tady u nás na US Embassy v Praze?

Nebo je to tak, že tady je podstatné to, jestli jsem občanem země, která je součástí Visa Waiver Program a tudíž, kdybych jako občan země, která v tom programu je chtěl vycestovat od USA ze země, která v tomto programu není, tak bych stále mohl vycestovat na ESTU?

3) Pak jsem ještě přemýšlel, kdybych jako občan ČR takhle přicestoval do USA např. z toho Dubaje, tak nemohl bych případně imigračnímu úředníkovi připadat nějak podezřelý v tom smyslu, že by viděl občana ČR, který k nim (do USA) přiletěl přes Dubaj a aby si nemyslel něco jako, že jsem se třeba nějak snažil obejít nařízení nebo že mám v úmyslu nějaké nekalosti a nakonec by mě tam třeba nevpustil?

4) Pak jsem si ještě říkal, kdybych letěl např. z toho Dubaje, tak bych asi musel splňovat požadavky, které jsou kladeny na všechny cestující, kteří odtamtud cestují do USA, je to tak? Např. kdyby bylo od všech cestujících, kteří cestují z Dubaje do USA vyžadován např. negativní test na Covid, případně jakékoliv podobné požadavky, tak bych si ho asi také musel někde tam, těsně předtím než bych odletěl do Ameriky, zařídit?

Díky moc za jakékoliv poznatky.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Václav:
Jak jsem psal, je to teorie. Nijak jsem to neplánoval rozvádět a zkoumat.

Přidám jen další odkaz s informacemi.
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/from-other-countries.html

Odpovědět

@Franta:
Ok, jasně, chápu. Tak, díky.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím jak funguje schvalovací pracovní proces v USA co se týká uznávaní úrovně kvalifikovaného vzdělání v učebním oboru ze střední Evropy s 10letou evropskou praxí v oboru ale bez 0 praxe v oboru na území USA?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jiří Gabriel:
Detailně jsem to nestudoval, ale pokud nemáš nějakou dobrou vysokou, tak to asi nikoho zajímat nebude. Učňák jim asi nic neřekne. Mají tam své codes (normy a tak) a pokud je naznáš, tak vlastně nic neumíš. U nás taky nemůže dělat třeba elektrikáře jen tak někdo, ani když to zná ze své země. Pro daný obor si tam budeš muset vždy udělat nějaké zkoušky a na ty se to budeš muset naučit ve škole. Počítej s tím, že budeš začínat od začátku. Postup v práci pak bude záviset od toho, jak svou dosavadní praxi dokážeš skloubit s jejich požadavky. Pokud bys chtěl dělat sám na sebe, tak to bude asi o krapet složitější.
Co se týká vzdělání a praxe, tak požadavky jsou napsané u přihlášek na GC, odkaz na O*Net Online je v článcích o DV programu. Tam je i vidět, o jaké obory je zájem. Týká se to GC, ale asi to bude stejný základ i pro ostatní druhy pracovních víz. Něco trochu jiného je, když tě tam firma posílá pracovně nebo tě tam Amíci na nějakou práci potřebují.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: takže dejme tomu sance tak 5% ze 100,větší naděje by asi byla ikdyz má dotyčný zkušenosti v oboru dělat velmi nekvalifikovanou profesi jako každý novy emigrant z Evropy. Zajímavé je ze stejny způsob procesu a migrace má také Kanada http://zvedavec.org/komentare2000/08/99-chceme-emigrovat-do-kanady-poradte.htm

Odpovědět

@Lubomir:
Účet si v USA můžete zřídit běžně. Založila jsem si ho při pobytu tam u Wells Fargo bank. Když něco potřebuji vyřídit, mají tam linku pro volání ze zahraničí.

Odpovědět

Ahoj,tak co myslíte vyjde to letos do USA?Loni to nevyšlo,tak čekám na nejnovější zprávy.D.

Odpovědět

Ahoj, prosím Vás, máte někdo zkušenosti s cestou do USA přes Chorvatsko? Zajímá mě především, jak budu prokazovat na imigračním, že jsem strávila 14 dní mimo Schengen.

Odpovědět

@Lucie: razitko v pasu

Odpovědět

Zdravím”opět” všechny znalé amíky….
V lednu 2022 letíme na Floridu. Můj dotaz k vám – jsme 2x očkovaný, ale v prosinci to bude již 180 dní od druhé dávky !!! Má někdo informaci zda nyní po otevření hranic stále stačí 2 očkování + PCR test před odletem ?! Když podstoupíme i 3 dávku musíme mít i přesto PCR testy ?! Musí test před odletem být platný (3dny) až do cíle nebo jen před prvním odletem z Prahy (přestup ve Frankfurtu) – Miami ? Potvrzení o očkování Covid pas asi Američané uznávat nebudou ? Co vše je k cestě do Ameriky zapotřebí ?
Předem děkuji za pochopení a odpovědi.

Odpovědět

@TIBI: Dle mého názoru bude stačit ukončené očkování tak,jak ho máte a PCR bych si stejně dělal co nejblíže odletu.Někde jsem četl,že stejně musíš mezi 2-5dnem se nechat znova testovat( jestli antigen nebo pcr,to fakt netušim….

Každopádně pokud se tam někdo dostane,POPROSÍM hoďte sem info,jak to u Vás proběhlo dík !

Odpovědět

Taky si myslím…jen mám teď obavy o testy. Zda dostanu včas vyrozumění !!! Mimochodem, je tam datum odběru nebo datum kdy byl vzorek kontrolován v laboratoři ?! Někdo prý čekal na potvrzení i 3 dny. Odlétáme v pondělní v 6h a testy jsem chtěl nechat dělat sobotu nebo neděli. Myslím, že výsledky posílají na email. Snad budou na letišti stačit v el.podobě v mobilu. Už nebudu mít čas je vytisknout…
Taky prosím kdo již odletěl nebo do konce roku poletí ať jsem napíše podrobnosti jak to probíhalo.
Přeju všem šťastnou a bezproblémovou cestu i s dovolenou…

Odpovědět

Co jsem tak našel je : 1) https://ctrlv.cz/8Bet nebo https://ctrlv.cz/Ng8B => ty prvotní 2 body co se tu řešily + poslední 3tí bod -> ( https://www.cdc.gov/quarantine/pdf/combined-passenger-attestation-p.pdf ) , což předpokládám,že musí člověk vyplnit před cestou a mít to při sobě.

Budu rád pokud nám někdo,kdo se dostane do USA sdělí co všechno pro něj bylo potřebné. Dle toho co jsem našel na internetu by ve zkratce mělo stačit plně ukončené očkování , test na covid nejdříve 3dny před odletem do USA a poskytnutí údajů letecké společnosti.

Jak říkám,budu rád za korekci nebo doplnění.

Odpovědět

Zeptám se a víte někdo,jak funguje v USA testování? Je tam uvedeno, že se musíte mezi 3 až 5tým dnem v USA testovat? Víte někdo kde a jak?

Myslím to tak, zda stačí udělat antigenní test zakoupený třeba v lékárně? Nebo se v každém státě nechází nějaký mobilní stánek,kde se mohu testovat? Jak je to s PCR metodou a kolik to případně stojí a kde se objednat?

Jsou někde tyto informace?

Jedná se mi o to nalézt tu nejjednodušší způsob jak se v USA po příletu mezi 3-5dnem testovat. Děkuji za veškeré odpovědi

Odpovědět
Avatar uživatele

Myslím, že povinnost testovat se po 3 – 5ti dnech po příletu do USA mají jen neočkovaní, očkovaným je to pouze doporučeno: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/noncitizens-US-air-travel.html

Odpovědět

Do USA jsme dorazili 12.11., stačí očkování, test před odjezdem a vyplněný formulář( kontrola pouze před odletem), po příjezdu již není třeba.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Hanka: Díky za info, ten formulář kontrolovali v Praze nebo na přestupním místě?

Odpovědět

@Hanka: Mohu se zeptat,který formulář máš na mysli ? Popřípadě přímo odkaz na něj děkuju :)

PS: Předpokládám,že si tento formulář vytisknu a vyplněný přinesu na letiště,kde ho předám posádce,která ho zkontroluje?

Děkuji za info

Fred

Odpovědět

@Jana: Pokud by se opravdu jednalo o tento formulář nebylo by možné,zde utvořit záložku,kde by tento formulář byl názorně vyplněn? Něco jako ESTA. To by mohlo dost lidem pomoct :)

Předem děkuji

Odpovědět

Ve Varšavě při boardingu do USA (s Lotem) jsme stáli ve frontě a nějak se táhlo a opravdu šlo o tento formulář. Obsluha letecké společnosti s tím každému pomáhala. Já jsem byl poslední ve frontě na boardingu a byl jsem tím zaskočen a během minuty vyplnil. Bylo v takovém spěchu, že podle mě muselo být hodně formulářů zaškrtnuto špatně, ale nikdo od Lotu neřešil. Stačilo jim, že člověk “něco” vyplnil a rovnou posílali už do letadla, aby se nezdržovalo dále. Pak ještě v letadle rozdávali formulář s místy pobytu v usa a další věci. To celníka na JFK vůbec nezajímalo, tak jsem pak hodil do koše. CBP chtěl vidět jenom očkování, ani test ho nezajímal.

Odpovědět

@DF: Díky moc DF za reakci ! :) Takže pouze si tento formulář připravit(2x) a pokusit se vyplnit a případně požádat o pomoc leteckou společnost ? :)

Jen se tě zeptám Varšava byla tvé přestupní místo nebo si odtud odlítal? :) Ptám se proto, zda jsi tento formulář předkládam při odletu rovnou do USA z Varšavy nebo až jako na přestupním místě ? :)

Děkuji mnonokrát :)

PS: Zeptám se @petrnovák , byla by Petře možnost tento formulář zde vzorově vyplnit jako případnou ESTU?

Děkuji

Odpovědět

Formulář jsem měl připraven už z domova prázdný pro jistotu (lot měl přímo odkaz na webu v úvodu, u jiných aerolinek jsem hned takhle na hlavní straně nenašel). Myslel jsem, že potřeba nebude, proto jsem ani nevyplňoval, nikde se o něm v souvislosti s cestou do USA nepsalo. V Praze vidět nechtěli. Nakonec to bylo tak, že u boardingu u gatu ve Varšavě personál papíry měl a všem rozdával a vyplňovalo se adrenalinově na poslední chvili u gatu kde přímo říkali co kde zaškrtnout a podepsat aby běželo co nejrychleji a nezdržovalu se.

Odpovědět

Letěl jsem Praha-Varšava-JFK

Odpovědět

@Hanka: A můžu se zeptat – stačil antigenní test? nebo musí být PCR? Protože v požadavcích to nerozlišují, tak doufám, že antigen je OK. Díky.

Odpovědět

Ahoj, mam dotaz.
Budu se vdavat do USA. Samozrejmne z lasky. Muj dotaz zni, mam dva syny 14 a 18 let. U 14tileteho neni problem, ale zajima mne18tilety syn. Jak on muze ziskat green card .Tak aby tam mohl byt s nami hned. Dekuji za odpoved

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
U něj by to mělo být jako u toho 14letého. Amíci to dělí až od 21 let. Ale tohle by ti určitě řekli na imigračním.
https://www.uscis.gov/green-card/green-card-eligibility-categories

Odpovědět

To tam letis s dětma a vdas se a zustaneš a požádá o gc a dostaneš ji hned… letenka jen tam?, máš víc info že státu atd – no to asi nebude jednduche – a víza atd omezení doby…, děti, atd

Odpovědět
Avatar uživatele

Možná se chystá zpřísnění pro vstup do USA:
https://www.washingtonpost.com/health/2021/11/30/omicron-stricter-travel-rules-us-entry/

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.