Metro v New Yorku: Mapa 2024, cena, jak koupit jízdenky OMNY

Petr Novák

Historie newyorského metra sahá až do 27. října 1904, kdy byli v podzemní části přepraveni první cestující. Metro v New Yorku mělo v lednu 2024 celkem 472 stanic, 28 linek a ve všední den přepravilo 5,15 milionu cestujících. New York City Subway jako jediné na světě jezdí 24 hodin denně, 365 dní v roce. Bát se ho nemusíte. Jízdenky koupíte bezkontaktně kartou a s navigací vám pomohou Google Mapy.

© Metropolitan Transportation Authority of the State of New York / Pixabay.com

 1. Cena za metro v New Yorku 2024, kde koupit jízdenky

  Jízdenky na newyorské metro se prodávají jednoduché, nebo předplacené na určité časové období. Lístky platí zároveň v metru a v lokálních autobusech. Ceny jízdenek na MHD v New Yorku jsem aktualizoval v v lednu 2024).

  💳 Platba kartou přes OMNY

  Nejjednodušším způsobem je platba telefonem (Google Pay, Apple Pay) nebo bezkontaktní kartou, kterou stačí přiložit k turniketu. Na displeji se vám okamžitě zobrazí stav platby. Systém se nazývá OMNY, cena jízdenky je $2.90 (64 Kč).

  Bezplatné přestupy u systému OMNY zůstávají, jen je třeba k turniketu přiložit vždy stejný telefon nebo kartu. Po 12 placených jízdách během jednoho týdne jsou všechny další zdarma. Kartu však musíte nadále k terminálu přikládat.

  Systém OMNY je zaveden na všech linkách metra a místních autobusech. Během roku 2024 zcela nahradí zastaralé karty Metrocard.

  🎫 Obyčejná jízdenka

  Obyčejná jízdenka stojí $3.25 (72 Kč), koupíte ji jen v automatech ve stanicích metra. Platí 2 hodiny od okamžiku nákupu a lze přestupovat mezi linkami metra. Není však možné přestupovat mezi metrem a autobusem.

  🔋 Dobíjecí karta MetroCard

  Když si za $122,09 Kč koupíte dobíjecí kartu MetroCard, obyčejná jízdenka vás bude stát jen $2.90 (64 Kč).

  📅 Týdenní a měsíční jízdenka

  V prodeji zůstává ještě týdenní a měsíční jízdenka MetroCard. Pokud budete jezdit MHD pravidelně, výhodnější je platit kartou přes systém OMNY. Týdenní jízdenka Unlimited Ride MetroCard se vyplatí, pokud během týdne využijete metro alespoň 13×. 7denní jízdenka stojí $34 (751 Kč), 30denní lístek $132 (2 915 Kč) plus $122,09 Kč za novou MetroCard. Platnost týdenní jízdenky končí o půlnoci sedmého dne. Metro Card aktivované v pondělí odpoledne vyprší platnost v neděli po 23:59.

  🧒 Jízdenky pro děti

  S dospělým cestujícím mohou cestovat až 3 děti do 112 cm zdarma. Za vyšší děti se platí jízdenka jako za dospělého.

  MetroCard připomíná dobíjecí kartu. Za $122,09 Kč ji pořídíte v automatu ve stanicích a zastávkách, v obchodech ve městě nebo u stánku MTA. Na MetroCard lze nahrát kredit nejméně $5.50 (121 Kč). Platit lze hotově, nebo kartou. Kartičkou projeďte při vchodu do metra nebo autobusu čtečkou na turniketu.

 2. Mapa metra v New Yorku

  Pro navigaci v newyorském metru doporučuji použít mobilní aplikaci Google Mapy, která sama vyhledává spojení a zobrazuje časy odjezdů. Pokud nebudete mít během pobytu ve městě data, stáhněte si celou oblast do offline.

  K tomu si doporučuji do telefonu stáhnout plánek newyorského metra.

  Plán sítě newyorského metra, mapa metra v New Yorku | © Jake Berman, maps.complutense.org

 3. Linky metra v New Yorku

  Metro v New Yorku rozlišuje 11 základních lines a 28 services. Line značí fyzické koleje metra (trati), kdy má každá svou vlastní barvu. Na jedné trati jezdí několik linek (service), které se značí písmenem nebo číslem. Navíc se rozlišují:

  • Express trains
   Vlaky zastavují jen v důležitých stanicích, přibližně na každé třetí až páté.
  • Local trains
   Soupravy zastavují v každé stanici.

  Pozorně poslouchejte staniční hlášení a sledujte displeje na bocích vlaků. Na nich je uvedeno označení linky a název cílové stanice. Tím se orientujte, častá chyba je nastoupení do expresního vlaku, když potřebujete jet na některou z menších stanic.

  Pro jednoduché hledání spojů včetně přestupů používejte aplikaci Google Mapy. Stačí do ní napsat výchozí a cílovou stanici, aplikace vám zobrazí i nejbližší časy odjezdů. Mapa metra v New Yorku je vyvěšena v každé stanici.

  Linka Název Čtvrtě
   1 Broadway–Seventh Avenue Local Manhattan
   2 Seventh Avenue Express Manhattan, Brooklyn
   3 Seventh Avenue Express Manhattan, Brooklyn
   4 Lexington Avenue Express Bronx, Manhattan, Brooklyn
   5 Lexington Avenue Express Bronx, Manhattan, Brooklyn
   6 Lexington Avenue Local Bronx, Manhattan
   6 Pelham Bay Park Express Bronx, Manhattan
   7 Flushing Express Queens, Manhattan
   7 Flushing Local Queens, Manhattan
   A Eight Avenue Express Manhattan, Brooklyn, Queens
   B Sixth Avenue Express Bronx, Manhattan, Brooklyn
   C Eight Avenue Local Manhattan, Brooklyn
   D Sixth Avenue Express Bronx, Manhattan, Brooklyn
   E Eight Avenue Local Queens, Manhattan
   F Queens Boulevard Express/Sixth Avenue Local Queens, Manhattan, Brooklyn
   F Culver Express Queens, Manhattan, Brooklyn
   G Brooklyn-Queens Crosstown Local Queens, Brooklyn
   J Nassau Street Local Queens, Brooklyn, Manhattan
   L 14th Street – Canarsie Local Manhattan, Brooklyn
   M Queens Boulevard/Sixth Avenue Local Queens, Manhattan, Brooklyn
   N Broadway Express Queens, Manhattan, Brooklyn
   Q Second Avenue/Broadway Express/Brighton Local Queens, Manhattan, Brooklyn
   R Broadway Local Queens, Manhattan, Brooklyn
   S Franklin Avenue Shuttle Brooklyn
   S Rockaway Park Shuttle Queens
   S 42nd Street Shuttle Manhattan
   W Broadway Local Queens, Brooklyn, Manhattan
   Z Nassau Street Express Queens, Brooklyn, Manhattan
 4. Jak cestovat newyorským metrem

  Bezpečnost v metru

  Newyorské metro je smradlavé a plné lidí, ale je bezpečné. Stačí používat selský rozum. Peněženky nenoste v zadních kapsách, kabelky si zapněte a diamanty schovejte. Kapsáři jsou všude.

  Provozní intervaly

  Během dopravní špičky jezdí vlaky po 2-5 minutách. V noci jsou intervaly delší, metro obvykle jezdí každých 10-20 minut.

  Hlídejte si směr jízdy

  Některé vstupy do metra jsou určeny pouze pro jízdu jedním směrem. Tehdy je na ceduli nápis Uptown (směr jízdy na sever), nebo Downtown (směr jízdy na jih). Vždy si ohlídejte směr jízdy a pozorně sledujte displeje na vlacích.

  V některých stanicích si musíte ohlídat již správný vstup z ulice, ať nemusíte přecházet podchodem. V takových případech je na ceduli u vchodu uvedeno např. “Downtown & Brooklyn”.

  Jak poznat, kde staví které metro

  Stanice na mapách jsou označeny puntíkem:
  ● Staví zde pouze místní vlaky (local trains).
  ○ Větší stanice, kde staví místní vlaky (local trains) i expresní vlaky (express trains).

  Průchody mezi stanicemi

  Zejména přestupní stanice metra se často táhnou přes několik ulic. Potřebujete-li přejít z jedné linky na druhou, nemusíte vylézat na povrch. Použijte pěší průchody. Na plánku metra jsou značeny černou přímkou.

  Cestování metrem v noci

  Ve stanicích si vyhlédněte prostor označený žlutou cedulí s nápisem Off-Hours Waiting Area. Je dobře osvětlený, hlídaný bezpečnostními kamerami a vybavený telefonem nebo nouzovým tlačítkem pro přivolání pomoci.

  Barevné koule u vchodů do metra

  Poblíž vlezu do metra si všimněte sloupu koulí. Zelená lucerna značí stanice otevřené nonstop, ty s červenou koulí se po setmění zavírají.

  Fotografování v newyorském metru

  Používání fotoaparátů v metru je povoleno, zakázány jsou stativy a blesky.

 5. Zajímavosti o metru v New Yorku

  Největší stanice metra v New Yorku

  Ze stanice Times Square-42nd Street se lze dostat k 13 různým linkám. To je nejvíce ze všech stanic newyorského metra.

  Nejrušnější stanice metra v New Yorku

  Všech deset nejrušnějších stanic metra leží na Manhattanu. Na prvním místě žebříčku je opět Times Square, kterou ročně využilo 65 020 294 cestujících (2019).

  Nejníže a nejvýše položená stanice

  Nejhlubší stanicí je 191st Street na lince 1, nástupiště je 53 metrů pod zemí. Nejvýše položenou stanicí je Smith-Ninth v 27 metrech nad úrovní ulice.

  Spojitost mezi cenou pizzy a jízdenky

  Cena jízdenky na metro v New Yorku přibližně odpovídá plátku pizzy ve stánku. Pokud jedno z toho zdraží, obvykle brzy vzroste i cena toho druhého.

  Zloději žetonů

  Mezi léty 1953 a 2003 sloužily jako jízdenky kovové žetony. Vhazovaly se do turniketů a zloději je z nich kradli, stačilo je jednoduše vycucnout pusou. Situace došla tak daleko, že policisté museli do turniketů stříkat chilli.

  Stanice duchů v New Yorku

  V celém systému newyorského metra je devět nepoužívaných stanic. Přezdívá se jim stanice duchů. Nejkrásnější z nich je opuštěná City Hall Station na lince 6, která byla v provozu mezi léty 1904 a 1945. Další jsou Court Street (zavřena 1946), 18th Street (1948), Myrtle Avenue (1956), Sedgwick Ave (1958), 91st Street (1959), Worth Street (1962) a Dean Street (1995).

  Devátá 76th Street Station je zahalena rouškou tajemství, nikdy v ní neprojel jediný vlak a není zakreslena na žádných plánech.

  Strážní andělé newyorského metra

  V 70. letech v metru zuřila kriminalita a bezpečnostní situace byla rok od roku horší. Dne 13. února 1979 newyorský rodák Curtis Sliwa založil iniciativu Guardian Angels. Strážní andělé byla parta dobrovolníků v červených baretech a bílých tílkách. Nejčastěji svalnatí, mladí muži jezdili ve volném čase křížem krážem metrem a dohlíželi na bezpečnost.

  TV dokumenty o metru v New Yorku

  Pokud vás newyorská podzemka zaujala, podívejte se na dokument Továrny dneška: Newyorské metro, Dark Days nebo Mimořádné projekty: Rekonstrukce newyorského metra.

Další informace hledejte na webu dopravního podniku MTA. Své zkušenosti s newyorským metrem můžete napsat do diskuze.

Diskuze k článku (181)

@Honza: Ahoj Honzo, mrkni na článek o ubytování v New Yorku.

Odpovědět

Dobrý den,poprosím o radu jak se dostat z LGA autobusem na metro směr Manhattan.Jizdenku si koupím v letištní hale?Da se koupím na celou cestu nebo jen na bus?Letim do NY poprvé.Dekuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marketa: Ahoj Markét, mrkni na článek jak se dostat z letiště v New Yorku, kde je to přesně popsané. Jízdenku koupíš v automatu v odbavovací hale.

Odpovědět

Dobry den, prosim o radu,ked sme 4osoby a mame 4 velke kufre a 4 male kufre,mam si volat Uber alebo UberXL ? A  mate nejake skusenosti s konkurencoiu Uberu Lyft ?

Odpovědět

@Oliver:
Na takovýhle náklad to bude chtít něco velkého, klasické auto na to nebude stačit, takže spíš ten XL.

Odpovědět

@Franta:
dakujem

Odpovědět

@Oliver: Ahoj Olivere, doporučuji XL. V klasickém Uberu se budete v lepším případě mačkat, v horším případě pojede jeden z vás na střeše. :-)

Odpovědět

@Petr Novák: Moc děkuji

Odpovědět
S

prosím vás, kde dostanu v New Yorku mapu autobusů a jednotlivých linek jezdících po Manhattanu, kde by bylo vidět jaký autobus kam jede. Dočetla jsem se, že mapu metra dostanu v metru, ale kde dostanu seznam autobusových linek ???

Odpovědět

@Světlana: Mapa autobusů v New Yorku je k dispozici ke stažení na webu MTA.

Odpovědět

Dobrý den, přečetl jsem si všechny komentáře včetně videi na youtube takže doufám, že jsem to pochopil správně. V NY se zdržíme jen poslední dva dny naší cesty, tak podle mého plánování by mi měly stačit 4 jízdy metrem. Je to tedy tak, že v první stanici metra zakoupím Metro Card za 1$ a zároveň na ni dobiju 10$. Potom do jiného automatu vložím tu Metro Card, zadám stanici kam chci jet a vypadne mi jízdenka, která platí 2 hod? Poslední jízda bude na stanici Jamaica Station kde opět vložím do automatu tu Metro Card a dobiju 5$ na Air Train směrem na letiště JFK. Tam se vydává nějaká jízdenka nebo se jen ta karta protáhne čtečkou? A poslední dotaz, tu Metro Card bude možné použít při další cestě do NY, třeba až za rok nebo po nějaké době pozbude platnost? Děkuji Jirka

Odpovědět
A

Ahoj,za týden jedu do NY budeme bydlet v Jersey city,chtěl bych se zeptat jestli MetroCard plati i na drahu PATH.Děkuji super web jinak:-)

Odpovědět

@Adamcierny: Ahoj Adame, PATH akceptuje pouze Pay-per-Ride karty Metrocard. To znamená, že když si koupíš týdenní jízdenku, nemůžeš s ní v PATH jezdit.

Odpovědět

Ahoj, posílám aktuální zkušenosti co je nejlepší aplikace pokud mate data v New Yorku a okolí. Nainstaluje si apku pro iOS jménem Transit. (Poradila mi ho jedna Američanka, když jsme stali v metru kolem půl druhé ráno s nebyli si jisti jestli opravdu pojede). Apka je tak vymazlena, ze umí v reálném čase podle GPS najít všechny nejbližší spoje do cílového místa včetně mapy, včetně alternativy Uber, pujceni kola ap. Velmi mi pomohla v přesunu z Newarku o půlnoci na Manhattan, kdy nám odjel původně naplánovány Newark expres. Velmi doporučuji, lepší než oficiální apka mtd. A jak na data? Já si koupil prepaid Ultra-me. (bez problému)

Odpovědět

Ještě dodatek, v reálném čase ukazuje zpoždění. Super je také, ze pokud víte odkud pojedete a kam, tak stačí rolovat na mapě a v reálném čase vám ukáže co vše a kam jede. Samozřejmě funguje zvolit si čas, odkud a kam a jedete.

Odpovědět

@Marie:

Dobrý den, děkuji za užitečné informace! Pojedu do New Yorku sama žena, chci se zeptat na bezpečnost – chodite na ty procházky a výlety sama? Nebojite se?

Odpovědět

Dobrý den, jedu s přítelem v sepnu do USA, budeme ubytováni v Irvingtonu přes airbnb. Protože chceme většinu dnů trávit v NYC, musíme tam dojíždět každý den a hledáme nejlepší a nejlevnější dopravu odtamtud do NyC, nejraději bysme koupili nějakou permanentku na dopravu z Irvingtonu do NY, ale nemůžu nikde nic najít. Mohu se zeptat, zda o něčem nevíte? Děkuji Tereza

Odpovědět

Dobry den vsem, chtela bych se prosim zeptat, jakou zvolit dopravu z letiště z Newarku na Manhattan doa ubytovani, jsme tri. A take jestli na tridenni pochuzky po NY je vhodne metro card zakoupit a strelit.nejakou castku na dobiti a případně dobit znovu? Muze na jednu.kartu jit vice lidi za sebou, s tim ze seza každého odecte jizdne? Take moc.prosim o radu zda se na metro card dostaneme z manhattanu na letiste LGA? A.kdyz uz vas tu obtezuji, muze mi nekdo rict alespon hodne zhruba, za kolik dolaru se.da za den najist? Kdyz vezmu nejake ovoce, bagetu, vodu, sunku. Velice dekuji za Vas cas a odpověď. MONCA

Odpovědět

Nevíte někdo prosím, jak se dostanu z letiště Newburgh do New Jersey? Je i jiná možnost než autem? Moc děkuji, K.

Odpovědět

Zdar, dotaz asi trapnej ale 7denni card si z dvojice poridi kazdy svou nebo muzu cvaknout vzdy 2x jakoze za oba?

Odpovědět

@Kuba:
Tak to mě ani nenapadlo zkusit a to jsem Čech :D
Když tak nad tím přemýšlím, ani bych si to nedovolil, protože stanice metra jsou dělané tak, že u turniketů je nějaká budka s ostrahou, která ty průchody sleduje.
Nechtěl bych se hned po příletu do NY dostat do konfliktu s nějakým černým z ostrahy ;)

Odpovědět

@Kuba:
A u vás taky jezdíš ve dvou na jeden lístek? V NY mají turnikety. Nedokáži si představit, jak by to bylo proveditelné, že jeden projde a podá lístek dalšímu. Třeba v BARTu (SF a okolí) se u vstupu vloží lístek a vyjede nahoře u turniketu, takže by bylo vidět, že ho podáváš někomu dalšímu.

Odpovědět

Zdravím, jedeme na vánoční NY celá rodina 2dospělí + 4děti (2,7,9,15 let), budeme sice bydlet na Manhattanu, ale chceme i cestovat metrem po NY cca 4jízdy, a dotaz zní: je možná nějaká rodinná či množstevní sleva? nebo spíš jaká je pro nás nejlevnější varianta? Předem děkuji za odpověď…

Odpovědět

@Katka: množstevní sleva není (ostatně u nás taky ne, ani nikde jinde jsem ji v MHD neviděl). Dítě do 44 palců (cca 112cm) je zdarma. Slevy mají pouze důchodci a invalidi, děti nad 44 palců platí plné jízdné ($2,75 za jízdu nebo $32 za sedmidenní neomezený vstup)
Proces : v automatu (fungovala mi v něm česká debetní karta) si koupíte za $1 MTA card (karta s magnetickým proužkem, kterou se otvírá turniket do metra), a na ní si buď nabijete hotovost pro jednotlivé jízdy (nejméně $5,50 – tj 2 jízdy), nebo neomezený vstup v délce 7 nebo 30 dnů. Karta je anonymní a znovunabíjecí, takže pokud znáte někoho, kdo ji z předchozí návštěvy má, můžete ten dolar ušetřit.

Odpovědět

@Vašek: Díky za odpověď, chtěla bych se ještě zeptat, zda ta karta jde použít na jednu jízdu pro více osob, tzn. abychom na tu kartu mohli načepovat sebe a všechny děcka a nemuseli kupovat karty pro všechny, popřípadě nestáli u automatu na lístky jak v Las Vegas…

Odpovědět

@Katka: Nedá. Jednak je to proti pravidlům, a jednak je tomu zabráněno technicky – mezi opakovaným užitím karty v téže stanici musí uplynout nejméně čtvrt hodiny.

Odpovědět

Dobrý den, plánujeme s přáteli cestu do NYC. Chtěli by jsme udělat výlet na New Jersey. Nikde nemůžu najít jak je to s přepravou trajektem. Chceme si projet Hudson – Bergen Light Line.
Děkuji

Odpovědět

Dobrý den, budeme s rodinou v květnu v New Yorku na 8 dnů. První den plánujeme koupit klasickou jízdenku za 2,75 (bude to jen přesun do hotelu) a na zbytek nabít 7 denní tarif. Jen mě zajímá, jestli se ten 7 denní tarif aktivuje nákupem v automatu nebo až prvním použitím v metru? Děkuji Míra

Odpovědět
P

Dobrý večer, když si koupím týdenní jízdenku Unlimited Ride MetroCard je to nějak limitované nebo to platí podobně jako 24hodinový lístek na mhd v Praze ? Díky.

Odpovědět

@Petr Kubalák: Týdenní je absolutně neomezená, jediný limit je, co jsem psal výše – v jední stanici se smá použít maximálně jednou za čtvrt hodiny. To je obrana proti tomu, aby si ji někdo snažil s někým dalším prostrkávat v turniketu, aby na ni nemohlo jet víc lidí.

Odpovědět
P

Ještě jeden malý dotaz,pokud si koupím týdení jizdné ( do New Yorku přiletím ve středu) bude mít platnost jenom do konce týdne a nebo 7 dní t.j. do středy následujicího týdne? Díky

Odpovědět

@Petr Kubalák: Platnost počíná dnem prvního použití. S kalendářním týdnem nemá nic do činění.

Odpovědět

Ahoj, právě jsem se vrátila po týdnu z NY a narazila na tyto báječné stránky. S nostalgií si je pročítám…
Na jedno jsem tu zatím nenarazila. Doporučuji krom klasických dopravních prostředků využít i NYC Ferry. Jde o “parníčky” brázdíci East River od Bronxu až po Wall Streat, kde je uzlová stanice. Neplatí zde sice MetroCard, jedna jízda je za 2.25, ale v letních dnech je to příjemnější varianta než dusné metro. A plavky s sebou, pláže v NY jsou skvělé, jemný písek a Ferry vás za cca 40 min doveze prakticky až k jedné z nich na zastavku Rockaway (v týdnu po půl hodinách, o víkendu častěji). Ideální zakončení dne. Šťastné cestování

Odpovědět

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Pokud si koupim 7 denní listek. Je možné ho vrátit (se ztratou nejakých penez) nebo převést na dobijeci? Diky za odpověď

Odpovědět

Ahoj, s přítelkyní jedeme do NY na 6 dní, bydlet budeme v New Jersey, Hoboken. Pokud koupíme MetroCard na 7 dní, můžeme kartu využít i do NJ? Děkuji. J.

Odpovědět

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak je to s průchodem turniketem v metru se zavazadly? Jde normálně projít s velkým kufrem, nebo je nutné požádat ostrahu? A za zavazadla se neplatí? Díky moc za odpověď.

Odpovědět

@Pavel:
Ahoj Pavle, byli jsme 2, každý velký 20kg kufr a normálně jsme bez větších problémů cestovali do centra NY i zpět na letiště.

Odpovědět

@Lukáš: Ahoj Lukáši, super díky moc ;-)

Odpovědět

@Pavel: S běžným kufrem bys měl projít. Nevím, jak je to přesně v NYC, ale třeba v okolí SF se v BARTu dalo s nadměrným zavazadlem projít přes branku, kterou otvíral zřízenec. Mě tahle vždy pouštěli, když jsem jel s kolem. Někde měli turniket širší, že se dalo projet rovnou.

Odpovědět

Update, byla jsem teď v lednu od 8.1. a už jsem platila za 7 denní jízdenku 34 dolarů. :)

Odpovědět

ahoj,chtěl bych se zeptat jestli se v metru platí i za kufry když pojedu z letiště .
Díky za info

Odpovědět

@Pavel: Ne

Odpovědět

ahoj, chci se zeptat jestli se dá z Kenedy letiště dostat do Queensu a jestli a kde na letišti si koupim tu kartu na 7 dní?

Odpovědět

@Roman: Přímo z JFK jezdí AirTrain k terminálu Howard Beach, odkud se dá 8th Ave Express dostat přímo na Manhattan nebo Brooklyn, akorát za celkem vysoké jízdné (8 USD)

Odpovědět

Dle info z OMNY webu by od 20.8 mělo sedmidenní jízdné začínat kterýkoliv den, ne jen v úseku pondělí – neděle

Odpovědět
Avatar uživatele

@Hana: Díky za info, v článku jsem informaci aktualizoval. :-)

Odpovědět
j

Budu v New Yorku se synem ale jen s jednou platební kartou
Je možné u systému OMNY pípnout na turniketu s platební kartou dvakrát za sebou?
A pokud ano jak to potom bude s jízdném zdarma po ujetí určité částky?

Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@josef skála: Ahoj, na jednu kartu může jezdit držitel + až 3 další cestující. To jízdné zdarma v tomto případě bohužel nebude fungovat. Lze to obejít tak, že se karta nahraje třeba do Google Pay. Jednou se zaplatí kartou a jednou plastovou kartou.

Odpovědět

@Petr Novák:
Hezký den ,
a v případě , že bude jeden platit klasickou kartou a druhý stejnou , ale nahranou v mobilu se po 12 jízdách přestane cena strhávat a další jízdy jsou tedy zdarma ? Děkuji

Odpovědět

@Sandra: Dobrý den, Sandro, to je dobrý dotaz. Nemám to bohužel osobně ověřeno. Nicméně bych předpokládal, že by to tak mohlo fungovat, protože platební karta přidaná do Google Pay si vytvoří své vlastní virtuální číslo.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.