Jak levně cestovat po USA: Megabus, Greyhound a Southwest Airlines

Cestovat po USA lze levně i bez půjčení auta, stačí využít služeb nízkonákladových leteckých a autobusových dopravců. Fungují po celých Spojených státech a kvalita poskytovaných služeb paradoxně občas převyšuje dražší konkurenci.

Jak levně cestovat po USA: Megabus, Greyhound a Southwest Airlines

Megabus: Autobusové jízdenky od 1 $

Megabus symbolizují modré dvoupatrové autobusy se zásuvkami, internetem zdarma, toaletami a jednosměrné jízdenky již za 1 $23,32 Kč. Jeden známý díky Megabusu levně procestoval celé USA, když spal v nočních autobusech a stravoval se Nutellou a banány.

Jízdenky si koupíte přes Megabus.com, tisknout je nemusíte. Ceny jízdenek rostou s blížícím se datem odjezdu, při rezervaci zkuste hledat Megabus promo code 2021. V ceně jízdenky jsou dvě zavazadla – jedno příruční a druhé větší s maximálním součtem rozměrů tří stran 158 cm.

Moje zkušenosti s Megabusem jsou velmi pozitivní. Třeba zpáteční jízdenku New York – Washington jsem pořídil v přepočtu za 200 Kč, noční autobus byl poloprázdný a cítil jsem se bezpečně.

Megabus mimo jiné do měst New York, Atlanta, Boston, Dallas, Detroit, Chicago, Las Vegas, Los Angeles, Miami, New York, San Francisco, Toronto nebo Washington.

Autobusy Greyhound v USA | © Eva / Flickr.com

Greyhound: Levné autobusové jízdenky po USA

Greyhound je přímá konkurence Megabusu. Také nabízí wi-fi zdarma, zásuvky u sedadel a velmi levné jízdenky. Mapa obsluhovaných destinací se mírně liší, Greyhound jezdí kromě Kanady také do Mexika.

Jízdenky rezervujte přes web Greyhound.com ideálně s dvouměsíčním předstihem. Moje zkušenost: Jeden den jsem si koupil zpáteční jízdenku z Los Angeles do Tijuany za 80 Kč. Další den ta samá stála 1 000 Kč.

Cena jízdenky od Greyhoundu zahrnuje jeden větší kufr se součtem stran do 157 cm a jedno příruční zavazadlo. Sedačky v autobuse se obsazují dle hesla first come, first served, doporučuji přijít v předstihu a obsadit nejpohodlnější pětisedačku v zadní části.

Autobusy BoltBus v USA | © PROMr.TinDC / Flickr.com

BoltBus: Autobusem po severovýchodě a západě

Bolt Bus je dceřiná společnost dopravce Greyhound, operuje však zcela samostatně. Působí zejména v okolí New Yorku a na západním pobřeží.

Servis na palubě autobusů zahrnuje internet zdarma a elektrické zásuvky, ceny jízdenek při včasné rezervaci začínají na 1 $. BoltBus jezdí do New Yorku, Bostonu, Washingtonu, Philadelphie, Las Vegas, Los Angeles, San Francisca, Seattle nebo do Vancouveru.

Aerolinky Southwest v USA | © Petr Novák

Southwest Airlines: Levné letenky po USA

Southwest Airlines jsou největší nízkonákladové aerolinky na světě, navíc mají asi nejlevnější vnitrostátní letenky po USA.

Letenku třeba z Los Angeles do San Francisca koupíte za 65 $ (1 516 Kč). Cena letenky zahrnuje dvě odbavená zavazadla o celkové váze 23 kg. To je obrovská výhoda, konkurenční Delta Air Lines nebo United Airlines si účtují kolem 25 $583 Kč za kus.

Občerstvení na palubě zahrnuje bezplatný nápoj a drobný snack (třeba vynikající arašídy v medu). Za internet v letadle se platí 8 $187 Kč za zařízení a den.

Soutwest Airlines létají mj. do New Yorku, Atlanty, Philadelphie, Nashville, Las Vegas, Los Angeles, San Francisca nebo do Denveru.

Americké vlaky Amtrak | © Pixabay.com

Amtrak: Železnice v USA je drahá

Americké vlaky to mají kvůli velkým vzdálenostem mezi městy těžké, konkurují jim buď levné autobusy, nebo efektivní letadla. Železnice v USA má celkem jen 34 279 km linek, pro srovnání českou železnici tvoří 9 468 km tratí.

Hlavním železničním dopravcem je Amtrak, nejrušnější trasa spojuje Washington D. C. a Boston. Zajímavostí je, že každá trasa má svou přezdívku. Zmiňovanému koridoru z Bostonu do hlavního města se říká Acela Express, mezi Chicagem a Los Angeles jezdí Texas Eagle a mezi Seattlem a Los Angeles jezdí Coast Starlight.

Ceny vlakových jízdenek v USA jsou vysoké a snesou srovnání s cenami letenek. Třeba jednosměrnou jízdenku z New Yorku do Washingtonu koupíte nejlevněji za 49 $ (1 142 Kč), z Chicaga do Los Angeles za 138 $ (3 218 Kč).

Jízdenky na vlaky Amtrak si můžete rezervovat online.

  • Oficiální web Amtrak.com

Cestování autem po USA

Hlavní výhoda auta spočívá ve flexibilitě. Při cestě z místa A do místa B v jednom až dvou lidech se obvykle spíše vyplatí autobus nebo letadlo, při několikadenním cestování je auto prakticky nutnost.

Platí to zejména při cestách do národních parků, při poznávacích okruzích nebo při cestování po Los Angeles. Veřejná doprava je buď velmi nepohodlná, nebo vůbec neexistuje.

Půjčení auta v USA je nejlepší volbou při cestě dvou až tří lidí zároveň. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že řízení auta v Americe je větší pohoda než v Česku.

Jaké jsou vaše zkušenosti s cestováním po USA? Recenze na Megabus, Greyhound, Southwest Airlines a další společnosti můžete psát do diskuze.

Petr Novák

Diskuze k článku (170 komentářů)

Avatar uživatele

@stáňa:
Někde se podívat na webu?
Expedia.com, Southwest.com, Kayak.com…
Ale na červenec 2018 je ještě brzy.

Odpovědět
Avatar uživatele

@stáňa: Ahoj, Southwest létá mezi Las Vegas a Fort Lauderdale již za 89 dolarů jedním směrem. To je úžasná cena, když ještě přihlédneš k tomu, že máš v ceně dvě odbavená zavazadla.

Teď však prodávají letenky jen do března 2017, stay tuned…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr Novák: @Petr Novák: a mám je koupit hned jak budou mít ten náš termín nebo počkat až na květen?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: A kdy tak koupit cca před termínem letí nás 5 tak aby bylo dost míst? dík

Odpovědět
Avatar uživatele

@stáňa:
Něco už jsem ti odpověděl tady.

Chce to koukat. Je vás pět, tak to budete mít snažší. Koukejte všichni a dávejte si echo. To samé i u auta a ubytování.
A chce to mít i kliku. Já to SF koupil asi hodinu po tom, co jsem to objevil. Přemýšlel jsem, jestli koupit nebo čekat. Dvě hodiny po koupení, už to nebylo a od té doby ceny z Prahy jen stoupají.

Odpovědět
Avatar uživatele

@stáňa: Je pravděpodobné, že hned jak budou mít váš termín, tak budou nejlevnější. Teď jsou nejlevnější letenky za těch 88 dolarů, tak se snažte přiblížit té ceně. Pět lidí už je dost, je možné, že za 88 dolarů mají nastavena třeba jen čtyři místa.

Odpovědět

Zdravím Petře, děkuji za všechny rady a tipy, je to úžasné. Absolvoval jsem před nedávnem Tvůj kurz Travel Hacking, ze ktrého jsem byl nadšený, vřele doporučuji:-) Rád bych se zeptal, chystám se teď do New Yorku a chci si udělat i výlet do Washingtonu. Bude samozřejmě málo času, tak bych to chtěl zvládnout nejlépe v jednom dni (příjezd do W. busem v 9 ráno, odjezd v 17 hod). Je to reálné (chci vidět jen ty nejzáhladnější a hlavní věci) nebo to raději dát i s přespáním? A ještě jednu otázku, která je sice mimo toto téma, ale řeším stále telefon. Nechce se mi platit za předražený roaming se směšným objemem dat, raději bych si koupil americkou simku s nějakým balíčkem. Což není tak jednoduché. Co bys prosím doporučoval? Někde jsem zahlédl, že už nějaká česká firma nabízí předplacenou americkou simku na měsíc za cca 1000 Kč, dá se tomu věřit a je to výhodné? Děkuji předem za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Josef:
Jirka VK tady popisuje své zkušenosti. Třeba ti to pomůže v rozhodování a výběru.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Josef: Ahoj Pepo, Petr Novák pořádající kurzy travelhackingu nejsem já – je to jmenovec. :-)

Pokud chceš vidět jen to hlavní, tak se to dá zvládnout během jednoho dne. Sám jsem to tak udělal. V noci jsem jel Megabusem z New Yorku, v DC byl před sedmou ráno. Zpět jsem jel navečer. Zpáteční jízdenka v předprodeji stála 10 dolarů.

Odpovědět

@Petr Novák: Děkuji moc za odpověď a omlouvám se za záměnu:-) Jste skvělí oba.

Odpovědět

Nabízím 2 lístky na autobus z NY do Washi.DC 18.10.17, zpátky 19.10.17, platila jsem 25.50usd.

Odpovědět

Kolik stojí v Las Vegas taxi?

Odpovědět

Zdravím, funguje, prosím v New Yorku aplikace podobná aplikaci Liftago?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Honza: Ahoj Honzo, jasně, funguje tam Uber a Lyft.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, mám jeden dotaz. Potřebujeme se z New yorku dostat do Albany (NY). Vybrali jsme si Megabus ale mají dost přísné limity zavazadel. Budeme sebou mít jeden palubní kufr a jeden klasický velký a s tím nejspíš bude problém kvůli rozměrům. Je nějaká jiná varianta cestování, případně dá se s megabusem nějak domluvit? Děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Markéta:
Ahoj Markéto, no v podstatě sis odpověděla sama, když píšeš že mají dost přísné limity.
O půjčení auta z nějakého důvodu neuvažuješ? V USA to prostě není jako u nás, že se dá kamkoliv dojet hromadnou dopravou.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Markéta: Ahoj Markét, mají přísné limity, ale pokud potřebuješ další zavazadlo, stačí si koupit další jízdenku. :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj
Jedu se synem v Kvštnu na několik dni do NY. Chtěl bych se kouknout alespon na otočku i do Washigtonu. Koukal jsem vlaky 49 dolaru a autobus je levnější. Ale také to trvá déle. Absolvoval někdo takto na otočku tuto cestu a dokáže mi poradit jestli to autobusem jde v phodě apod? díky moc

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jindřich: Ahoj Jindro, vlaky v USA jsou velmi drahé. Absolvovat jsem NY -> Washington -> NY Megabusem během 24 hodin a vše naprosto v pořádku. Doporučuji jízdenku koupit co nejdřív (bude levnější) a pak si vybrat místa buď na pětisedačce vzadu, nebo v horním patře autobusu úplně vepředu.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj,

v březnu se chystáme s manželem do Kalifornie (přílet do LA) na road trip s tím, že bychom se potom chtěli ze SF přesunout letecky do Philadelphie, odlet do ČR máme z NY. Jedeme s jedním kufrem – velké přelety (ČR – USA) by neměl být problém s váhou (vždycky nám váhu sčítali), ovšem nikde jsem nedohledala, jak je to s americkými let. společnostmi…? Musíme si koupit 1 odbavené zavazadlo + doplatit nadváhu, nebo si koupíme “2 odbavená zavazadla” s tím, že nám to také sečtou? U Southwest jsou při koupi 2 letenek 2 zavazadla v ceně, ale sčítají hmotnosti, když 2 osoby mají 1kufr s váhou určitě přes 23 kg? Moc díky za rady a zkušenosti.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michaela Rážková: Ahoj Míšo, osobní zkušenost nemám, ale Southwest údajně účtuje pokutu při překročení 23kg limitu. Bez ohledu na to, že máte v ceně dvě zavazadla.

Navíc téměř všechny aerolinky nepřepravují zavazadla, která mají nad 32 kg.

Nejspíše tak budete muset zaplatit nadváhu. Doporučuji zabalit kufr tak, aby měl max. 23 kg. Užijte si Kalifornii! :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michaela Rážková:
To, že vám to někdy sečetli, je spíše výjimka a štěstí než pravidlo. Byl jsem několikrát svědkem, že po zvážení kufrů, lidé před přepážkou začali přehazovat věci, aby se do váhy vešli.
Co se dá využít, je kabinové zavazadlo. To jsem nikdy vážit neviděl.

Podíval bych se na stránkách aerolinek na poplatek za nadváhu a pak případně někde v Rossu koupil levný další kufr.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahojte.Chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s nějakou dopravní spol.z letiště JFK na Manhattan a nazpět.Budeme cestovat 4 dospělý a dvě děti a chceme si raději online objednat nějaký transfer z letiště, ať tam nikde nezmatkujeme a nebrečíme nad cenami od taxi služeb. Mátě někdo zkušenosti?Čekají tam skutečně na Vás?Nerada bych něco zaplatila a můj shuttle nikde. Ceny případně? Koukala jsem, že je to kolem 140 USD za velké auto pro 6 osob. Děkuju moc za reakce

Odpovědět
Avatar uživatele

@Markéta: Ahoj Markéto, vyzkoušej aplikaci Uber. Šest lidí už je dost na to, aby se vyplatila. Větší Uber XL vyjde jedním směrem z letiště na Lower Manhattan na 65-85 dolarů.

Stačí si stáhnout aplikaci Uber, zaregistrovat tam platební kartu a po příletu otevřít aplikaci. Vybereš cílovou destinaci, zobrazí se ti odhadovaná cena jízdy. Pokud ji odsouhlasíš, začne se vám vyhledávač řidič v okolí. Ten vás doveze na místo určení, platí se mu skrze aplikaci, tj. řidič vůbec nepřijde do kontaktu s penězi.

Po příletu doporučuji aplikaci otevřít a podívat se, kolik řidičů je k dispozici. V závislosti na aktuální poptávce pak doporučuji počítat s tím, že hledání řidiče zabere 5-10 minut. Pro provoz aplikace (resp. alespoň pro sjednání jízdy) potřebuješ připojení k internetu, ale to je na letišti zdarma.

Odpovědět

Dobrý den, předem chci poděkovat za Vaše stránky. Dostalo se mi tady spoustu rad bez kterých bych byl v koncích. Jak už jsem psal, chceme s dcerou projet v srpnu a září národní parky. Pak návrat do NY s několika dny na zběžnou prohlídku. Ale předtím máme ještě “odskok” do Atlanty (návštěva mořského akvária). Chci ze zeptat, máte někdo zkušenost s hromadnou dopravou v Atlantě? Jaké jsou ceny popřípadě jestli se dá koupit nějaká síťovka tak jako v NY. Děkuji JIrka

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jirka: Ahoj Jirko, zkušenosti s MHD v Atlantě nemám, nicméně doporučuji si nainstalovat mobilní aplikace Uber a Lyft. (Obě jsou prakticky stejné, ale v každém jednotlivém okamžiku mohou být ceny jízd rozdílné.)

Pokud nebudete trávit celý pobyt v Atlantě v MHD (tedy Uber/Lyft využijete tak 2-3× denně), vyplatí se. Výhodou je možnost cestovat 24/7 třeba z hotelu až do akvárka.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravim, budeme koncit nas 5tydenni trip po NP a mame par veci, ktere muzeme darovat a neco prodat za polovicni ceny ( plynovy varic, nadobi, spacak atd) . V L.A budeme od 25 do 30.5. Takze pokud mate zajem, piste na email marcela.holbova@gmail.com

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda nemáte zkušenost s cestování vlakem z NY do Washingtonu. Máme vybraný vlak z Penn Station do Union Station (8.9. v 6:05pm), který však nemá volbu/ikonu “Checked baggage”. Můžu si s sebou vzít větší kufr než s rozměry, které uvádějí pro příruční zavazadlo? Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, letim s přítelkyni do USA na dva mesice a rádi bychom z Newyorku mesic cestovali autobusem a mesic autem do Californie. Dočetl jsem se o Grayhoundu 30denim passu, měl jsem představu na noc si chodit lehnout do autobusu a pak se nad ránem zas vratit zpět, kam bychom chteli. Slyšel jsem ze Grayhound jezdi po cele USA, tak jsem měl v planu z NYc dojet do Texasu busem a zbytek dojet autem. Nemáte prosim zkusenost, kde a jak zakoupit jízdenku. Nebo jinou společnost či napad.. super by bylo kdyby sme se vešli dohromady do 500$

Odpovědět
Avatar uživatele

Z jakého autobusového nádraží to jede z New Yorku do Buffala a kolik to stojí?

Odpovědět

Ahoj, chtěla jsem se podívat na letenky na Southwest, ale stránky mi nejdou spustit. Vždycky mi to napíše Access Denied. Nevíte prosím, jak se na stránky dostat?

Odpovědět
Avatar uživatele

To samé u mě.

Access Denied
You don’t have permission to access “http://www.southwest.com/” on this server.
Reference #xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Asi nějaký problém, zkus to později.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Katka: Zde je vyjádření Southwestu: “We’re so sorry, but at this time our website is blocked in a handful of countries outside the Untied States for security concerns.” :-(

Odpovědět

Takže u mě chyba není :D moc díky za odpovědi.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Katka:
Možná je to kvůli GDPR – některé americké servery neimplementovali změny, které EU tímto nařízením vyžaduje, a proto je museli pro EU zablokovat, týká nebo týkalo se to hlavně některých zpravodajských serverů (např. myslím New York Times nebo Washington Post). Každopádně na to je jednoduchý recept – proxy. Mně se osvědčilo https://hide.me/en/proxy, tam zvolit USA, zadat url a je po problému.

Odpovědět

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat ohledně vnitrostátního letu v USA se společností Delta. Na internetu jsem našla cenu za odbavené zavazadlo (k dnešnímu dni za 30 USD). Ale už se mi nepodařilo najít, kde se tento poplatek platí. Během koupi letenky mi tato možnost nebyla nabídnuta. Dokázali byste mi, prosím, někdo poradit?
Z Evropy mám zkušenost, že na letišti bývá poplatek vyšší než online. Ovšem nevím, zda je tomu tak i v USA.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tereza:
My to takhle měli u US Airways, a poplatek 25,- jsme platili na letišti při odbavení. Cena uvedená na webu platila i na letišti.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tereza:
Můžeš to zaplatit u online check-in

Odpovědět

Ahoj,nemate někdo zkušenost s jízdou vlakem z Washingtonu do New Yorku? Kde mi zejména o to,ze přes net jde koupit jízdenka, ale ne mistenka.Jsme dva a chceme sedět spolu;)
Diky,cestování zdar:)

Odpovědět

@Jana:
Ahoj, my teď kupovali jízdenku NY-DC (kde budeme pár dní) a pak zpět DC-NY a je to pohoda. Míto máš v jízdence přiděleno automaticky, ale není tam uvedeno konkrétní číslo místa, jak jsi třeba zvyklá u ČD, příp. jiných vlakových společností po EU. Místo ti však bude přiděleno. Pokud budete mít jízdenku pro dvě osoby, tak byste měli sedět spolu.

Odpovědět

Ahoj, chtěli bychom jet s přítelkyní nočním busem z NY do Washingtonu, je možnost někde na zastávce potom odložení zavazadel, nevím ještě, jak to bude s ubytováním, ať nevozíme kufry s sebou celý den? Děkuji

Odpovědět

Ahoj

jenom mám dotaz ohledně letišt. Chceme s kamarádem letet New york – Chicago v září tohoto roku. Akorát to odlítá z letište New York LaGuardia, je to letiště nejak daleko? letenky jsou celkem za slušnou cenu cca 2800,- a nebo je lepší si připlatit cca 1200 a letet S EWR nebo JFK.

Hledal jsem i vlakové spojením ale to jsou šílený 20 hodinový jízdy a cenově se to nevyplatí.

Dekuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marcel:
Daleko odkud? Poloha letišť kolem NY.

Odpovědět

Ahoj, koupili jsme s kamarády letenky ze San Francisca do LA u Southwest za krásných $49.

Chtěla bych si jen pro jistotu upřesnit větu “Cena letenky zahrnuje dvě odbavená zavazadla o celkové váze 23 kg.” … Znamená to tedy, že dvě zavazadla na osobou v ceně letenky mohou mít dohromady max. 23kg nebo každé z nich může mít 23kg (celkově tedy 46kg)?

Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Sylvie:
Nevím, jak je to přesně napsané na stránce SWA, ale tak jak to píšeš ty, už dává odpověď samo. Z “o celkové váze 23 kg” nikdy neuděláš “celkově tedy 46kg”. Jak je tam celkově 23, tak to bude vždy 23.

Odpovědět

@Sarah:
Ahoj,
ja som si tiež kúpil spiatočný lístok na vlak Northeast regional a tiež tam je uvedené, že mám rezervované miesto vo vlakoch. Tak sa chcem spýtať akým spôsobom Vám bolo pridelené miesto? Museli ste ísť osobne za sprievodcom pred nástupom a ten Vám pridelil miesto alebo akým spôsobom to funguje?

Prípadne ak máte niekto skúsenosti s týmito vlakmi a s pridelením miesta, tak Vám budem vďačný.

Ďakujem

Odpovědět

Ahoj,

budu začátkem března přes týden v New Yorku a plánuji jednodenní výlet do Washingtonu. Vypadá to, že pro dva vychází zpáteční jízdenka vlakem cca 5000,- Kč (doba 3h30min), oproti tomu busem (megabus) to vychází na nějakou směšnou částku cca 150,- Kč. Tady v diskuzi jsem četl, že s tím megabusem máte vcelku dobré zkušenosti, ale ty komentáře jsou 2 a více let staré. Oproti tomu na tripadvisoru jsou ty zkušenosti docela špatné (https://www.tripadvisor.cz/ShowUserReviews-g60763-d12816861-r546492420-Megabus-New_York_City_New_York.html#REVIEWS)

Nemá tedy náhodou někdo aktuální zkušenost? Zajímalo by mě především jak moc jezdí na čas (podle jejich webu má cesta trvat 4h15min). A případně také, zda je lepší jet o víkendu nebo v týdnu z pohledu kolon, případně i množství lidí ve Washingtonu?

Předem díky

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den. S přítelkyní bychom rádi v červnu vyrazili do USA,Kanady.Chtěli bychom cestovat i Greyhoundem nebo Megabusem. Zkoušeli jsme i koupit jízdenky na Greyhound on-line. Ale pohořeli jsme na předposledním kroku,kde se to ptá na stát,provincii v USA,Kanadě (tam přece nejde ani nic zadat nebo zvolit) a také na telefon.číslo (je to nastavené jen na jejich tvary čísla),takže nás to nepustilo dál k platbě,protože se pořád ozývá,že všechny kolonky musí být vyplněné. Máte-li zkušenost,prosím o odpověd. Můžete-li poradit i po telefonu (naše číslo je 732 220 329) budeme moc rádi.Za telefonní hovor Vám i rádi zaplatíme. Nebydlíme teď už v Praze,a tak to máme i trochu ztížené s dojezdem k nějaké cestovce,které se tímhle zabývá.
Díky za odpověď. Jaroslav

Odpovědět

Ahoj chtěl bys podělit o zkušenost se spol. Greyhound BUS
Koupili jsme si u nich zpáteční jízdenky třídy “Flexible” které mají Refundable Fare.
Jenže se naše situace zkomplikovala a potřebovali jízdenky zrušit a vrátit, tak jsme je zkusili kontaktovat přes e-mail, bez odpovědi.Nemožné se dovolat.Po přečení jejich webovek zjištěno, že musíš zaslat original poštou do Dallasu.
Nějaký den na to mě napadlo napsat jim přes facebook, prvně se mi vymlouvali, že to musí být maximálně 2h před odjezdem (více jak týden předem jsme je kontaktovali) neustále chtěli zaslat nějaký screen, – jídenek, nebo zrušených letů, stranku z pasu kde je razitko o vstupu, po nějaké době nám nabídli 69$ (z220$) že nám uznají jen jízdu zpět, že jsme je nekontaktovali včas.
Což mě namíchlo a poslal jsem jim screenu všech mailů s datumem odeslání, i ze seznamem hovorů.
Po nějaké době odpověď, že se omlouvají a jejich operátoři jsou přetížení, s tím že to uznávají a předává to jejich kreditnímu oddělení, které nám zasšle peníze zpět. Dodnes nepišli :-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.