Půjčení auta na Floridě: Levný pronájem + jak nenaletět

Petr Novk

Pro levné půjčení auta na Floridě můžete využít půjčovny přímo ve městě, které se chystáte navštívit. Obecně vzato platí, že cenově příznivější jsou spíše půjčovny na letištích, kde si konkuruje několik firem, a ceny jsou tak nižší. V mém srovnání byla Florida dokonce nejlevnější destinací k vypůjčení auta.

Půjčení auta na Floridě: Levný pronájem + jak nenaletět | © Unsplash.com

K nezávaznému výpočtu ceny pronájmu radím použít následující formulář. Ten porovnává ceny všech dostupných půjčoven na Floridě, v důsledku čehož je možné dosáhnout nižší ceny.

Cena za půjčení auta na Floridě

Cena za pronájem auta na Floridě závisí nejen na poskytovateli nebo konkrétním městě vyzvednutí vozu, ale i na dalších bodech. Některé z nich mohou být překvapivé:

⏳ Termín vypůjčení auta

Na čím vyšší počet dní si auto vypůjčíte, tím je cena pronájmu vyšší, to je logické. Nicméně půjčovné nemusíte být ve všechny dny stejné, v letních měsících nebo kolem státních svátků, kdy je poptávka po půjčovaných autech vyšší, může vzrůst také cena.

🗓️ Termín rezervace auta

Pro psaní tohoto článku jsem zjišťoval ceny rezervací pro desítky termínů. Dle mého zjištění je cena nejnižší, pokud rezervaci provádíte s předstihem dvou až tří měsíců před dnem vyzvednutí auta.

🗺️ Lokace autopůjčovny

Některé půjčovny sídlí v blízkosti letišť, jiné, zpravidla menší, naleznete v centrech měst nebo jako součást větších hotelů. Ceny bývají nižší v letištních autopůjčovnách.

🏎️ Třída půjčovaného auta

Nejnižší jsou ceny za auta z ekonomické třídy, obvykle menší vozy se základním vybavením. Prostornější auta střední třídy jsou dražší zhruba o 10 %, velká SUV jsou v porovnání s nejlevnějšími vozy dražší asi o čtvrtinu. Stylové kabriolety typu Ford Mustang bývají oproti vozům ekonomické třídy dražší až o 70 %.

🔞 Věk řidiče

U řidičů ve věku od 21 do 24 let včetně je nutné počítat s příplatkem $25592 Kč za každý den pronájmu. Ještě mladší řidiči si připlatí ještě více.

☂️ Zahrnutá pojištění

Všechna půjčovaná auta musejí mít sjednáno povinné ručení, platí ho samozřejmě zákazník. Havarijní pojištění, pojištění proti krádeži vozu nebo proti jeho poškození se platí nad rámec povinného ručení. Nejsou povinná, ale doporučuji si je zaplatit.

🛰️ Příslušenství za příplatek

Další řidič, GPS navigace v češtině nebo dětská autosedačka dokáží zpříjemnit nebo usnadnit cestování po Americe, nicméně jsou za příplatek.

Při zařizování pronájmu auta se nikdy nespoléhejte na první autopůjčovnu na Floridě, na kterou narazíte. Byla by hodně velká náhoda, pokud by v konečném srovnání byla nejlevnější. Raději doporučuji využít třeba rezervační portál RentalCars.com, jenž porovnává ceny více než 200 autopůjčoven z celého světa. Navíc zákazníkům nabízí garanci nejnižší ceny.

Do níže uvedené tabulky jsem vyhledal nejlevnější pronájmy aut na Floridě na 24 hodin. Ceny berte jako orientační, pro přesnější údaje proveďte nezávaznou kalkulaci.

Ekonomická třída Střední třída SUV Kabriolet
Půjčení levného auta na Floridě Pronájem auta na Floridě Půjčení SUV na Floridě Půjčení kabrioletu na Floridě
od 789 Kč od 792 Kč od 871 Kč od 1 097 Kč
Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu

Levné autopůjčovny na Floridě

Většina návštěvníků Floridy přiletí do Miami, nejlevnější autopůjčovny jsou přímo v letištním MIA Rental Car Center. Ze všech terminálů k němu jezdí bezplatné shuttly. Konkrétně zde sídlí půjčovny Advantage, Alamo, All Day Rent A Car, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, E-Z Rent A Car, Firefly, Hertz, National, Payless, Royal, Sixt a Thrifty.

Další půjčovny na Floridě:

Půjčení auta ve Fort Lauderdale

Fort Lauderdale je město na východním pobřeží Floridy, na letišti mají své stánky autopůjčovny Alamo, Budget, Dollar, National a Thrifty. Další půjčovny se nachází v centru města.

Půjčení auta ve Fort Myers

Fort Myers je město v aglomeraci Cape Coral na západním pobřeží Floridy. Autopůjčovny se soustřeďují na místním letišti, své služby tam nabízí společnosti Alamo, Budget, Dollar, National a Thrifty.

Půjčení auta v Key Largo

V Key Largo na jihu Floridy mají své pobočky autopůjčovny Advantage Rent A Car, Avis Car Rental, Enterprise Rent-A-Car, Thrifty Car Rental a Budger Truck Rental.

Půjčení auta v Key West

Key West je nejjižnější bod kontinentálních Spojených států amerických, v blízkosti zdejšího letiště mají své pobočky půjčovny Dollar Rent A Car, Alamo Rent A Car, Thrifty Car Rental, National Car Rental a Budget Rent A Car.

Půjčení auta v Orlandu

Orlando nabídkou autopůjčoven doslova překypuje, pobočky jsou otevřeny u několika hotelů i v blízkosti zábavních parků. Celá pětice jich funguje na místním letišti, konkrétně se jedná o společnosti Alamo, Budget, Dollar, National a Thrifty.

Půjčení auta v Sarasotě

Sarasota je jedním z nejkrásnějších měst na Floridě. Své pobočky v něm mají autopůjčovny Hertz, Budget, National, Alamo, Thrifty, Enterprise a Avis.

Půjčení auta v Tampě

Třetí největší floridské město nabízí nejnižší ceny pronájmů auta v půjčovnách na místním letišti. Působí na něm autopůjčovna Avis Car Rental, Hertz, National Car Rental, Alamo Rent A Car nebo Thrifty Car Rental.

Při hledání pronájmu se nemusíte omezovat pouze na tato města, půjčovna aut je běžnou součástí malých městeček s pár tisíci obyvatel.

Tipy na roadtripy po Floridě

Florida ve dvou slovech, to jsou pláže a parky. Národní i zábavné, kterých mají ve slunečním státu opravdu požehnaně.

Soustřeďují se v okolí města Orlando v centrální části Floridy a na své si přijdou menší děti, odrostlejší mládež i dospělí. Asi nejznámějším je Walt Disney World a především Magic Kingdom s typickým zámkem jako vytrženým z pohádky. Zkrátka něco pro malé piškoty.

Teenagery vytáhněte do Busch Gardens v Tampě, vyzkoušet mohou třeba těžce adrenalinovou věž Falcon’s Fury, ze které se padá 102 metrů volným pádem rychlostí až 97 km/h. Zní to báječně? A to si ještě představte, že těsně před pádem se sedačky otočí tak, že celý pád absolvujete čelem k zemi.

Preferujete-li parky národní, na Floridě můžete vybírat ze tří. Mně osobně se nejvíce líbí stará pevnost Dry Tortugas, k té však autem nedojedete. Musíte si zaplatit loď, nebo letadlo, obojí způsobí v peněžence slušný průvan. Další národní parky EvergladesBiscayne leží v jižní Floridě a bez problémů se k nim dopravíte autem.

Kýžený relax najdete na floridských plážích, kterých je bezpočet. Mezi ty nejkrásnější patří Clearwater Beach, South Beach, Key West nebo Palm Beach.

Nejlevnější půjčení auta v USA