Recenze Airalo 2024 – cena eSIM, jak to funguje a sleva $3

Petr Novák

Airalo je mobilní aplikace, díky které získáte SIM kartu a 1 GB dat v USA (a kdekoliv jinde) již za $1.5036 Kč ještě před přistáním. Není přitom nutné navštěvovat žádný obchod, není potřeba v telefonu SIM kartu fyzicky vyměňovat. Airalo funguje jako eSIM – v aplikaci si vyberete požadovaný balíček, zaplatíte a pár kliknutími ji aktivujete. Na cestách Airalo již delší dobu používám, v článku popisuju své zkušenosti.

Recenze Airalo 2024 – cena eSIM, jak to funguje a sleva $3 | © Petr Novák, © Unsplash.com

 1. Obsah článku
  1. Jak funguje Airalo eSIM a proč ji používat
  2. Cena mobilních dat přes Airalo eSIM
  3. Jak si koupit mobilní data přes Airalo eSIM
  4. Moje recenze Airalo, aneb co se mi osvědčilo
  5. Časté dotazy k aplikaci Airalo

  Jak funguje Airalo eSIM a proč ji používat

  Neustálý přístup k internetu během cestování je dnes nutnost, abyste mohli za pochodu řešit ubytování nebo využívat služby typu Uber. Před lety jsem mobilní data mimo EU řešil tak, že jsem si po příletu hned na letišti koupil předplacenou SIM kartu. Fungovalo to, ale musel jsem s sebou vozit jehlu na otevření šuplíku se SIM kartou a v některých zemích byly předplacené balíčky drahé. S Airalo obě starosti odpadají.

  💡 Jak funguje eSIM od Airalo

  Aplikace Airalo nabízí virtuální SIM karty do více než 200 zemí celého světa. Koupit si můžete SIM kartu pro konkrétní zemi (USA), v určitém regionu (Severní Amerika) nebo po celém světě. Ve většině zemí jsou dostupné dvě varianty SIM karty.

  První zahrnuje pouze mobilní data v objemu, který lze spotřebovat za daný počet dní (obvykle 7, 15, nebo 30). Druhá varianta přidává balíček několika minut volání a SMS zpráv. Já si vždycky kupuji čistě datovou SIM kartu.

  Nainstalujete si aplikaci Airalo, koupíte si vybraný balíček dat a po příjezdu do země aktivujete eSIM. Telefon se přihlásí do místní sítě a od té doby můžete čerpat mobilní data.

  👍 Proč se vyplatí Airalo používat

  SIM kartu a data si koupíte pohodlně v aplikaci. Nemusíte navštěvovat prodejny mobilních operátorů a nemusíte v telefonu fyzicky nic vyměňovat. Po vyčerpání balíčku si můžete data v aplikaci jednoduše dokoupit.

  Airalo funguje ve více než 200 zemích světa. Pokud se do některé vracíte pravidelně, eSIM si jednoduše ponechte aktivovanou a při příští návštěvě si jen dokoupíte data.

  ❓ Podporuje můj telefon eSIM?

  Abyste mohli Airalo využívat, je bezpodmínečně nutné, aby váš telefon podporoval virtuální SIM kartu (eSIM). Většina nových telefonů ji podporuje, pro ověření stačí na vašem přístroji vytočit *#06#. Jestliže mezi zobrazenými kódy uvidíte položku “EID”, váš telefon eSIM podporuje. V takovém případě můžete Airalo používat.

 2. Cena mobilních dat přes Airalo eSIM

  Cena Airalo eSIM se liší podle zvolené země a velikosti datového balíčku. Čím větší balíček si koupíte, tím více dní budete mít na jeho spotřebování. S velikostí datového balíčku také klesá cena v přepočtu za 1 GB dat.

  🏷️ Aktuální ceník Airalo eSIM 2024

  Pro zjištění aktuálních cen datových balíčků je nejjednodušší si nainstalovat mobilní aplikaci Airalo, kupovat si nic nemusíte. Pro lepší představu o cenách jsem vybral několik tarifů pro různé země. Ceny jsem naposledy aktualizoval 1. května 2024.

  Země Operátor Objem dat Počet dnů Cena
  USA Change 1 GB 7 dnů $4.50107 Kč
  USA Change 2 GB 15 dnů $8190 Kč
  USA Change 3 GB 30 dnů $11261 Kč
  USA Change 5 GB 30 dnů $16379 Kč
  USA Change 10 GB 30 dnů $26616 Kč
  USA Change 20 GB 30 dnů $42995 Kč
  Kanada Tuque Mobile 1 GB 7 dnů $6142 Kč
  Kanada Tuque Mobile 5 GB 30 dnů $18426 Kč
  Celý svět Discover 1 GB 7 dnů $9213 Kč
  Celý svět Discover 20 GB 365 dnů $691 635 Kč
 3. Jak si koupit mobilní data přes Airalo eSIM

  Celý proces napoprvé zabere přibližně 10 minut, od druhého nákupu už to navíc bude hračka. Airalo si doporučuji zařídit pár dní před odletem. SIM karta sice bude aktivní až po přihlášení do sítě v dané zemi, ale legislativa některých zemí vyžaduje dodatečné ověření uživatele. To může v některých případech trvat den až dva, tak ať zbytečně neztrácíte čas.

  1️⃣ Stáhněte a nainstalujte si aplikaci Airalo

  Abyste mohli Airalo používat, musí váš telefon podporovat eSIM. Jestliže tuto funkci neumí, aplikace vám nedovolí žádný balíček koupit. Nemusíte tak mít strach, že byste přišli o peníze.

  Aplikace Airalo je dostupná pro Android i Apple, stáhnout si ji můžete přes následující odkaz. Výhodou je, že získáte slevu $371 Kč na první nákup. Nejlevnější balíček 1 GB dat třeba právě pro USA vás tak bude stát jen $1.5036 Kč.

  2️⃣ Vytvořte si uživatelský účet

  Po nainstalování aplikace vytvořte uživatelský účet a zadejte platební kartu. Doporučuji používat karty Revolut nebo Wise, které nabízejí výhodnější směnné kurzy než karty klasických bank.

  Airalo eSIM je vázaná na konkrétní zařízení, po zakoupení datový balíček není možné převést na jiný telefon.

  3️⃣ Vyberte a kupte si balíček

  Na úvodní obrazovce aplikace si vyberte příslušnou zemi, kam cestujete, čímž zobrazíte dostupné nabídky. Pokud víte, že v brzké době navštívíte více zemí, dost možná se vám vyplatí koupit Regionální eSIM nebo Globální eSIM. Regionální SIM karta funguje například v celé Severní Americe, celosvětovou eSIM je možné používat ve 125 zemích světa.

  Při výběru konkrétního balíčku myslete na dvě věci. Nejlevnější balíčky mají obvyklou trvanlivost 7 dní, při dvoutýdenní cestě tak jste nuceni si zakoupit větší balíček, abyste mohli být neustále online.

  Druhým hlediskem je objem přenesených dat. Pokud nemáte představu, kolik dat spotřebujete, podívejte se do statistik použití sítě ve vašem telefonu. Pro úsporné používání dat na vyhledání hotelů, čtení článků a navigaci stačí odhadem 250 MB na den. Musíte však vypnout zálohování dat do cloudu, aktualizace aplikací a zapomeňte na přehrávání videí.

  4️⃣ Aktivujte si eSIM

  Po zakoupení balíčku je nutné eSIM do telefonu nainstalovat a aktivovat. Aplikace vás celým procesem provede a vše nastaví sama, i napoprvé to pro mne bylo jednoduché.

  V jednom telefonu můžete mít současně staženo více eSIM karet. To je obzvláště výhodné, pokud často cestujete nebo budete přejíždět mezi různými zeměmi.

  Legislativa některých zemí vyžaduje důkladnější ověření totožnosti. Před aktivováním SIM karty tak budete muset do aplikace nahrát například kopii cestovního pasu. Možného zneužití dokladu se nemusíte bát, ověření provádí důvěryhodná firma a přenášená data jsou šifrována.

  Ověření pasu může trvat několik hodin až jeden den, z tohoto důvodu doporučuji koupit Airalo v předstihu pár dní před odletem.

  ⚠️ Pro aktivování Airalo eSIM potřebujete připojení k internetu

  Aktivace zakoupené eSIM vyžaduje připojení k internetu, obvykle ji tak aktivuji na letišti před odletem do dané destinace. Platnost eSIM obvykle začíná běžet okamžikem jejího prvního přihlášení do podporované sítě. Přesné podmínky jsou dostupné v aplikaci. Ještě před nákupem stačí rozkliknout detail balíčku a kliknout na Typ tarifu.

  5️⃣ eSIM bude aktivní po přihlášení do sítě

  Koupit balíček a nastavit Airalo eSIM si můžete ještě před odletem, mobilní data nicméně začnou fungovat až po prvním přihlášení do místní sítě. Napoprvé mne to trochu zmátlo. Vše jsem nastavil, ale SIM karta v Praze na letišti nechtěla fungovat. Po přistání v New Yorku se nicméně nastavení dokončilo a telefon se připojil k síti T-Mobile USA.

  6️⃣ Průběžné čerpání dat vidíte v aplikaci

  Aktuální objem přenesených dat můžete přehledně sledovat přímo v aplikaci Airalo. Pokud vám budou data docházet, můžete začít více šetřit nebo si jednoduše dokoupit další balíček. Jeho cena je stejná jako při prvním nákupu.

 4. Recenze Airalo 2024 – cena eSIM, jak to funguje a sleva $3

  Moje recenze Airalo, aneb co se mi osvědčilo

  Na používání Airalo má největší vliv, kolik dat při pobytu v zahraniční přenesete. Budete šetřit, nebo se naopak nechcete omezovat? Já se pohybuji někde mezi, osvědčily se mi následující tipy. Budu rád, když své zkušenosti a tipy budete psát do diskuze pod článkem.

  🎁 Sleva $371 Kč na první nákup

  Při registraci do Airalo přes následující odkaz získáte slevu $371 Kč na nákup vaší první eSIM. Sleva je vázaná na uživatelský účet, pokud byste ze stejného e-mailu kupovali druhou SIM kartu, slevu již nezískáte. Nicméně i tak můžete získat třeba 1 GB dat v USA na dobu 7 dní jen za $1.5036 Kč.

  Pro získání slevy musíte v registračním formuláři ponechat vyplněný promo kód “PETR7251”.

  ♻️ Věrnostní program Airmoney

  Uživatelé Airalo se automaticky stávají členy věrnostního programu, kdy se jim určité procento z hodnoty nákupu automaticky přičítá na účet ve formě cashbacku Airmoney. Za nasbírané kredity je možné kupovat další eSIM. Čím více peněz za Airalo utratíte, tím bude hodnota cashbacku vyšší. Začíná se na 5 %, po dosažení útraty $2004 739 Kč se na účet vrací až 10 % z hodnoty nákupu.

  💰 Jak šetřit data v zemích, kde jsou drahá

  U svého mobilního tarifu mám neomezená data. Standardně tak mám v telefonu zapnuté okamžité zálohování fotek do cloudu přes mobilní síť, a to i v zahraničí. Pokud cestuji do země, kde jsou i přes Airalo data drahá, povolím zálohování jen přes wi-fi. Fotky a videa jsou největším žroutem datového balíčku.

  Ušetřit data na cestách můžete tak, že si mapové podklady v Google stáhnete do zařízení. V předstihu si můžete stáhnout i filmy z Netflixu nebo videa z YouTube.

  ⛔ Proč si nekupuji volání a SMS

  Airalo v některých zemích nabízí balíčky s volnými minutami volání a SMS zprávami na místní telefonní čísla. Z mého pohledu je to zbytečnost.

  SMS jsou přežitek. Stejně jako volání je lze téměř vždy nahradit komunikací přes WhatsApp. Pokud potřebuji volat na místní telefonní číslo, využívám k tomu aplikaci Skype, kde mám zdarma k dispozici kredit na volání na pevné linky a mobily kdekoliv po světě. Stává se mi to v průměru jednou za rok.

  ⚠️ eSIM lze nainstalovat pouze jednou

  Každou eSIM je možné do telefonu nainstalovat jen jednou. Jestliže ji úplně odstraníte, přijdete o ní a s tím i o všechna nevyčerpaná data. Do většiny telefonů můžete současně nainstalovat více eSIM karet, takže není důvod je hned mazat. Aktivní sice v jeden okamžik může být jedna až dvě, ale to ničemu nevadí.

 5. Časté dotazy k aplikaci Airalo

  Je možné data z Airalo eSIM sdílet přes hotspot?

  Ano, je to možné.

  Pokud cestujete ve skupině, může si eSIM koupit jen jeden z vás a internet mezi ostatní sdílet přes mobilní hotspot. Stejně tak je možné si vytvořit hotspot třeba pro připojení notebooku. Jen mějte na paměti, že čím více zařízení k internetu připojíte, tím rychleji budou data z balíčku mizet.

  Podporuje Airalo eSIM 5G připojení?

  Záleží na konkrétní zemi a operátorovi.

  Airalo samo o sobě 5G podporuje, nicméně vždy záleží na tom, jaké je v dané zemi pokrytí signálem. Pro ověření stačí rozkliknout detail balíčku v aplikaci a v části Další informace se podívat na Síť. Pokud partnerský operátor 5G podporuje, zobrazuje se tam štítek. Obecně platí, že úzkým hrdlem je vždy infrastruktura v navštívené zemi.

  V čem je lepší eSIM oproti klasické plastové SIM kartě?

  Výhodou eSIM je praktičnost a jednoduchost použití, projevuje se to zejména na cestách. Do telefonu není nutné vkládat žádnou plastovou kartu, aktivace eSIM probíhá prostřednictvím aplikace Airalo. Nevýhodou eSIM je, že ji nepodporují některé starší telefony.

  Získám díky Airalo lokální telefonní číslo?

  Záleží, jaký balíček si koupíte.

  Pokud si zvolíte pouze mobilní data, místní telefonní číslo nezískáte, protože SIM karta neumožňuje volání. Pro získání místního telefonního čísla si musíte zvolit tarif, jehož součástí jsou volné minuty na volání.

  Nabízí Airalo dlouhodobé předplatné?

  Airalo v tuto chvíli nenabízí žádné předplatné nebo tarif, který by šlo dlouhodobě používat. Zakoupit si můžete globální eSIM Discover, která vám dává možnost vyčerpat během 365 dní až 20 GB dat. Dostupná je také varianta s 200 minutami volání a 200 SMS zprávami. Služby lze v obou případech čerpat v 125 zemích světa.

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA