Levné ubytování v USA: 10 triků jak ušetřit za hotel a nenaletět

Ceny ubytování v USA se výrazně liší podle lokality, sezóny a kvality nabízených služeb. Na jedné straně jsou levné motely se špatným hodnocením a nízkým standardem, na druhé straně skvělé hotely s dobrými službami a vysokou cenou. Tento článek vás naučí hledat to mezi – solidní ubytování s dobrým poměrem ceny a kvality.

Levné ubytování v USA | © Pixabay.com

 1. Hotely: Kde rezervovat ubytování v USA

  Přiznám se, že ubytování hledám rovnou na Booking.com. Má tak širokou nabídku a tak dobré ceny, že je ve většině případů nejvýhodnější. (Moje triky na Booking najdete níže.) Před lety jsem používal ještě Hotels Combined nebo Hotels.com, postupně jsem od nich upustil.

  Ceny nejlevnějších hotelů v USA začínají zhruba na 50 $1 104 Kč za pokoj a noc. Průměrná sazba je 95 $2 098 Kč. Obojí berte s velkou rezervou, cena se odvíjí od spousty parametrů.

  Při výběru hotelu jsou pro mne nejdůležitější dva parametry: Lokalita a poměr ceny a kvality. Lokalita je důležitá nejen z hlediska bezpečnosti, ale také úspory času. Hotely na špatném místě bývají levnější, ale dojížděním k nim se ztrácí drahocenný čas.

 2. Motely: Levné ubytování i v zapadákově

  Alespoň jeden funkční motel je v každém maloměstě, volné pokoje označuje svítící tabule s nápisem “vacancy”. Cena za noc se pohybuje od 45 $994 Kč výše.

  Pokoje jsou jedno- či dvoulůžkové. Pro postele se používají označení Queen Bed (šířka 152 cm) a King Bed (šířka 193 cm). Na obou z nich se bez větších obtíží vyspí dvě osoby, ve dvoulůžkovém pokoji tak mohou spát až čtyři lidé.

  Vybavení motelů bývá základní, obvykle zahrnuje WC s koupelnou, televizi, telefon, klimatizaci, wi-fi (často za poplatek nebo zaheslovanou) a kávovar. Někdy bývá v ceně zahrnuta snídaně, což se dozvíte již při rezervaci.

  Chcete-li mít jistotu noclehu, doporučuji motel rezervovat v předstihu. Platí se obvykle až v motelu.

  Mezi motely s působností po celých USA patří Motel 6, Travelodge, Super 8, America’ Best Value Inn nebo Econo Lodge. Cena za pokoj dost záleží na lokalitě, vybavení a sezóně. Levnější bývají jednolůžkové pokoje, motely u dálnic a v chudších státech. Dražší jsou hostely ve velkoměstech, na pobřeží nebo poblíž památek.

  Nevýhodou motelů u dálnic je značný hluk od projíždějících aut, který naruší klidný spánek. Jednoduchým řešením je prosba o “quiet room” při check-inu.

 3. Jak vyzrát na Booking.com

  Rezervačních serverů je spousta, já nedám dopustit na Booking.com. Má asi nejširší nabídku ubytování, dostatek autentických recenzí uživatelů a garanci nejnižší ceny.

  ⭐ Exkluzivní nabídky Genius pro registrované uživatele

  Pokud na Bookingu ještě nemáte uživatelský účet, vytvořte si ho a dlouhodobě ho používejte. Budujte si historii, protože čím více budete cestovat, tím lepší slevy získáte.

  Po několika absolvovaných cestách se stanete členy programu Genius a získáte exkluzivní slevy do řady hotelů. Při svém dvoutýdenním roadtripu po Evropě jsem tak ušetřil na ubytování několik tisíc korun.

  🔍 Můj tip na výběr ubytování

  Při výběru ubytování kdekoliv na světě postupuji tak, že zadám datum cesty a nechám si zobrazit všechny nabídky. Podle rozpočtu cesty a počtu ubytování pak nastavím filtr hodnocení nad 7/8/9.

  Následně si v záložkách vedle sebe otevřu 10-20 hotelů a vyřazovací metodou zavírám neúspěšné kandidáty. Nevyhovující lokalita, špatný dojem z pokojů, vyšší cena než u ostatních, horší hodnocení v dílčích parametrech – takto postupuji, než zůstanou dva až tři hotely.

  Z nich vyberu ubytování, které rezervuji.

  📈 Jak číst hodnocení na Bookingu

  Hodnocení na Bookingu mám nastaveno následovně: Známce do 6,5 se snažím vyhnout, ze zkušeností to zavání problémy a nespokojeností. 6,5-7,5 značí slušné ubytování, které na přespání plně dostačuje. 7,5-8,9 je velmi dobrý standard, kde nečekám problémy a komplikace. A ubytování nad 9 bylo vždycky zážitkem, na který rád vzpomínám.

  Pokud je počet hodnocení na Bookingu nižší než 100, pravděpodobně v budoucnu dojde k poklesu známky.

 4. Na co si dát pozor při rezervování hotelu v USA

  🧾 Daně a další poplatky nemusí být zahrnuty

  Některé rezervační servery nemusejí uvádět konečnou cenu za ubytování, dobře si prohlédněte detail nabídky. Třeba v New Yorku se z každého pokoje platí daň 14,75 % plus poplatek až 3.50 $77 Kč za každou noc.

  Extrémním případem je Las Vegas, téměř každý hotel na Stripu vybírá “resort fee” ve výši 32.50 $718 Kč49.80 $1 100 Kč za pokoj a každou noc. Poplatek se občas skrývá za názvy “destination charge”, “amenity charge” nebo “experience fee”. Výměnou za úhradu povinného poplatku host získá přístup k internetu, bazénu, DVD přehrávač, možnost tisku a další smrtelně důležité služby.

  ⚖️ Přečtete si recenze předchozích hostů

  Před rezervací každého ubytování si pročítám uživatelské recenze. Mám díky nim dobrý odhad, co od hotelu čekat. Zaměřuji se přitom především na negativní recenze. Špatný komentář nebo nízká známka však nemusí znamenat problém, někteří uživatelé jsou hysterky nebo potížisté.

  🗺️ Lokalita je nejdůležitější parametr

  Špatně zvolená lokalita může mít za následek hodiny strávené v hromadné dopravě, nižší pocit bezpečí nebo jen horší zážitek z daného místa. Pokud to jen trochu jde, vybírám na Bookingu hotely s hodnocením lokality 9 a vyšším.

  Dojem z okolí ubytování si dobře uděláte i díky Google Streetview.

  📅 Během sezóny jsou ceny ubytování vyšší

  Hlavní sezóna je v USA od června do konce srpna, kdy jsou ceny ubytování vyšší a nabídka hotelů menší. V závislosti na lokalitě bývá také vyšší poptávka během Silvestra, o víkendech nebo jarních prázdnin.

  Zejména pro tato období platí doporučení včasné rezervace.

 5. Hostely v USA: Bez soukromí, ale levně

  Hostely patří mezi nejlevnější způsoby, jak se v Americe ubytovat. Pokud si nerezervujete vlastní pokoj (private room), spíte na pokoji (dorm) s dalšími hosty. Těch můžete být v jedné místnosti až 30. Čím více lidí v místnosti je, tím bývá cena za noc nižší.

  Díky příznivé ceně nocují v hostelech především mladí lidé. V některých hostelech jsou pokoje rozděleny zvlášť na mužské a ženské – cestujete-li v páru, myslete na to.

  Soukromé pokoje bývají 2-4× dražší než dorm. Sociální zařízení je buď vlastní, nebo sdílené. Každý hostel má společenskou místnost, prádelnu na vyprání oblečení a kuchyňku. Spal jsem v desítkách hostelů po celém světě a kdykoliv měl na Bookingu hodnocení 9 a vyšší, vzpomínám na něj dodnes.

  Hostely v USA můžete rezervovat přes Booking.com, HostelWorld.com nebo Hostelz.com.

 6. Airbnb: Když hledáte soukromí a neobvyklá místa

  Na Airbnb nabízí ubytování sami lidé. Přes Airbnb jsem byl poprvé v roce 2013 v San Franciscu. To byli hostitelé ještě nadšenci s volným pokojem, dnes jsou to vesměs podnikatelé. Výhodou Airbnb je možnost bydlet v soukromí bez cizích lidí a často na neobvyklých místech.

  Po roce 2020 jsem Airbnb postupně přestal používat. Ceny se zvýšily občas až nad úroveň hotelů a kouzlo poznávání jiných kultur vyprchalo. Přesto ho lze brát jako alternativu.

 7. Kempy: Nejlevnější ubytování v národních parcích USA

  Kempování je za oceánem velmi populární, jde o nejlevnější možnost ubytování. Především národní parky USA skrývají stovky dobře vybavených kempů často na místech, kde je nocování samo o sobě zážitkem.

  Cena za jednu noc a jedno kempovací místo se obvykle pohybuje mezi 10 $221 Kč30 $662 Kč. Na jedno místo se mohou vejít až tři stany, v některých kempech se neplatí vůbec nic.

  Některé kempy vyžadují předchozí rezervaci, jiné fungují na principu “kdo dřív přijde, ten spí”. V takových se vyplatí přijet ráno, když táborníci odjíždí. Rezervovat místo v kempu si můžete na vládním webu Recreation.gov nebo ReserveAmerica.com. Maximální doba pobytu v kempu bývá omezena na 7 až 14 dnů.

 8. Rezervace s možností zrušení zdarma

  Ve většině případů se vyplatí rezervovat ubytování s předstihem mnoha měsíců, když je ještě většina hotelů prázdných. Jenže občas se objeví na poslední chvíli lepší nabídka s nižší cenou.

  Pojištěním pro tento případ jsou hotely s možností bezplatného zrušení rezervace. Booking má takových nabídek spoustu, u všech celkem přehledně uvádí termín, do kdy je možné rezervaci zrušit. Získáte tak prostor hledat dál a současně jistotu, že budete mít kde složit hlavu.

  Když v budoucnu najdete levnější alternativu, původní rezervaci zrušíte. Já si termín vypršení bezplatného storna ukládám do Google kalendáře s e-mailovým upozorněním s několikadenním předstihem.

  Cena pokojů s bezplatným stornem je obvykle mírně vyšší než u nabídek, které se platí rovnou.

 9. V pokoji pro dva se vyspí čtyři lidé

  Ceny v ubytováních se vždy uvádí za pokoj – ne za osobu. Peníze tak lze ušetřit tím, že si čtyři osoby rezervují pokoj pro dva a spí na postelích po dvou. Americké postele jsou široké, takže to nepředstavuje větší diskomfort.

 10. Řekněte si v motelu o lepší cenu

  Prozradím vám nejjednodušší trik, jak získat slevu kdekoliv na světě: Stačí si o ní říct. Funguje to překvapivě často také u hotelů.

  Nejvíce se mi osvědčil způsob, kdy stačí přijít bez předchozí rezervace do hotelu a na recepci ukázat levnější pokoj konkurence. S poměrně velkou pravděpodobností ji dorovnají, nebo vám nabídnou jinak výhodnější nabídku.

Levné ubytování v USA

Porovnejte si ceny hotelů v USA. Čím více serverů zkusíte, tím máte větší šanci na úsporu.

Hotely v USA na Booking.comHotely v USA na HotelsCombined.cz

Diskuze k článku (188)

@Mesi: Dik za info,no mozes mi dat info,tych minimálnych 11 dolarov na hodinu je cisteho nebo hrubého,to znamena ze z toho jeste odectou dan ako u nas,a asi aj v Cechach.No nie je to nic moc financne v tej Amerike,pokud tam nemas nejakou rodinu.Ti moji znami este ani nevedia,ze se k nim chystam,jen doufam,ze mi pomozu,az ne,budem to mat velice tezke.Pak uz jenom travelling with ESTA.

Odpovědět

@slavka:
Tak něco už ti naznačil Mesi.

Píšeš, že jsi byla 10 let v UK, snažíš ne o GC, tak mi řekni, proč je tvá angličtina pouze B1? Proč není lepší? Jazyk je základ. Než si vše okolo GC vyběháš, tak zkus ještě nějaký kurz, abys odjela s co nejlepší možnou znalostí.
Známí o tobě ještě nevědí? Další chybka. Pokud budeš chtít, aby ti pomohli, tak to neodkládej. Můžou už v předstihu sondovat tvé možnosti. Přijedeš tam nejdříve za rok, tak je dost času. Také se může stát, že se jim nebude chtít ti pomoct. A to je lepší vědět teď, než až na místě.
Spousta lidí s GC tam nikoho nemá. Chce to pořádnou přípravu. Rozhodla ses zkusit štěstí jinde, změnit svůj život, takže se musíš snažit hlavně ty. Amerika ti nic nedá, ty si to musíš získat sama. Pokud chceš opravdu odjet, tak to co máš tady končí, proto se soustřeď na budoucnost. Vzdělávej se, prohlížej net a hledej informace o oblasti, kam se chceš přesunout.
Jestli se nepletu, tak z platu, co dostaneš, si daně i zdravotní budeš platit sama. Ale k tomu asi napíše něco Mesi.

Odpovědět

@Franta: Dik za info,no mne anglina stagnuje na B1 koli tomu,ze tych 10 rokov som pracovala s Poliakmi.Od rana do vecera polstina.A to som prisla pred tymi 10 rokmi do England s 10 slovami.Nikdy som totiz anglictinu nestudovala v skole.Maturita z rustiny.Dnesni studenti to maju totalne jednoduche ze se uci ve skole.Ale to len tak na okraj,od veci.No ti moji znami to este nevedia lebo ja som sa to dozvedela len pred 4 tyzdnami.No idem im hned pisat,snad sa to podari a pomozu aspon spociatku s bydlenim a daji nejakou radu co dal.

Odpovědět

@slavka: Najit lepsi praci bez slusne anglictiny bude hodne slozite. Mzda se vzdy uvadi jako hruba (to plati i v CR). Doporucuji na prvni rok uzavrit zdravotni pojisteni doma. Pojistka v USA te vyjde draho. Respektive, ona vyjde draho i v CR, akorat to neni tak videt, protoze dostanes na ucet cistou mzdu a vetsina lidi vubec netusi, kolik za ne zaplatil zamestnavatel jeste krome toho, co odvadi z hrube mzdy. Takze nelze rict, ze by pojisteni v USA bylo vyrazne drazsi nez v CR. Spravneji to je: zdravotni pece je v USA draha. Protoze to, ze mas pojistku jeste neznamena, ze mas vyhrano. I s nadprumernou pojistkou zaplatis u lekare ohromne castky. Tem se vyhnes az s pojistkou cca od 550 usd/mesic, coz si sama jiste platit nebudes a ani velke spolecnosti neprispivaji tolik, aby si ji mohl clovek dovolit. Vyjimkou je verejna sprava a tam se dostat neni nic snadneho.
Brentwood je draha lokalita, pokud tam bydli ti tvi znami, mohli by mit nejake kontakty. Pro tebe se ale v podstate uzavira moznost najit levne ubytovani v jejich blizkosti. A rozhodne to neni ctvrt, kde se obejdes bez auta, naopak. Ale videl bych moznost prace v obchodech na San Vicente Blvd a Wilshire Blvd. nebo to neni az tak daleko do Santa Monica nebo na druhou stranu Westwood Village, temer pres ulici od ceskeho konzulatu, tam je dost podniku diky kolejim UCLA. V Santa Monice zije Slovak, ktery ma uklidovou firmu, to uz jsou trochu lepsi penize, ale fofr.

Odpovědět

@Mesi: Diky za info,tak este jeden dotaz,aby som tu nevypisovala romany a koncim.Konkretne,uzavriem si poistku doma na Slovensku-cestovne poistenie predpokladam na rok.Budem v USA 3 mesiace,budem potrebovat zubara[ako napríklad dnes utekam,odlomilo se mi z predného zuba].Kolko to stoji v LA,alebo napríklad nedajboze zlomis nohu.To si musim zaplatit zo svojich penazi [a kolik asi] a potom mi to niekde preplatia? Priznam sa,z toho poistenia mam najvacsie obavy,ale koniec koncov,tie obavy ma kazdy,proste tak to funguje v te Americe.Je to blbe.A este jednu stupidni otazku ale rada by som vediet.Ked z nejakého dovodu ti zelenu kartu zoberu,napriklad su ludia,ktori po 1,2,3,rokoch Ameriku zabali,povedia si v EU su predsa len lepsie podminky na zivot- tak maju ti ludia neskor sancu vycestovat do USA jen na dovolenou na ESTU?Nebudu to povazovat jako zneuziti ich pomoci a tu estESTU ti nedaju?Pocitam zo vsetkym,stat sa moze hocico.Je spusta lidi,ktori to zabalia uz po par mesiacoch,proste se tam neuchyti.Dufam,ze mne sa to tykat nebude.Teraz cekam na mail od mych známych.Diky,koncim,viac nepisem,nechavam priestor dalsim.

Odpovědět

@slavka: Tyhle pojistky casto kryji zubare velmi slabe, ale uvidis, co ti ktera pojistovna nabidne. Tak napriklad predelani starych vyplni (ted si nejsem jisty jesti dve nebo tri) mi muj zubar nabizi na 100 USD (to je castka, kterou bych platil ja krome toho, co zaplati pojistovna a netusim, kolik to stoji celkem – mam celkem dobrou pojistku), za spraveni naznaku tvoricich se kazu, ktere jsem na rentgenu skoro nevidel ani kdyz mi je tam primo ukazal, bych platil (krome kryti pojistkou) 200 USD.
Jak je to s proplacenim zakroku u dokrora zalezi na podminkach tve pojistky, ale urcite nebudes platit za zlomenou nohu, protoze tolik penez mit nebudes. Jeden priklad: turistka si zlomila na kole kotnik, stravila noc v nemocnici a prodelala operaci. Ucet byl vystaven v prepoctu na temer milion korun.
Jestli ti schvali ESTA pokud prijdes o GC, netusim. Ale proc by nemeli?

Odpovědět

Když rezervuji kemp, nebude problém do něj přijet třeba až k večeru kolem 18h? Bude tam někdo z personálu (pokud ho k nečemu potřebuji) ?

Odpovědět

@tralala:
Ahoj, nepíšeš vůbec jaký kemp, jestli v rámci nějakého Národního parku ani v jaké zemi…toto se dost liší.
Nicméně z vlastní zkušenosti ve veečerních hodinách už jsme v žádném kempu nikoho z personálu u brány neviděli.
Což ale není problém, přijet můžeš kdykoliv, my přijížděli i po západu slunce za tmy…u většiny vjezdů do kempů je nějaký systém schránky, kde se zapíšeš a vhodíš peníze.
V jednom pěkném kempu v Idaho u Snake river to bylo tak, že u vjezdu byla schránka a obálky, na tu se měla napsat SPZ auta a od kdy do kdy…za 1 noc se mělo do obálky dát $8 a vhodit dovnitř.

Takovýhle systém bych si v Čechách nedovedl představit, kemp by musel zkrachovat…ne jenom že by zaplatilo minimum lidí, ale ještě by tu schránku někdo vypáčil a vykradl.

Odpovědět

@Lukáš: Konkrétně kemp v Yosemitech Crane Flat. A jak to funguje se schránkami na jídlo? K tomu je tam klič přímo u boxu? Není dost nebezpečný kempovat jen tak někde na free místech, když pobíhají kolem medvídci? Mít jídlo v autě je v kempech zakázaný.

Odpovědět

Prosím vás, býva inak voda z vodovodu v hotely v USA pitná pre európana? (či je tam iné množstvo chlóru alebo niečoho a to pre európanov nie je v pohode) Ja konkrétne budem v hoteloch v mestách – Los Angeles, Las Vegas a San Francisco a potom v jednom hotely skôr v horách – v Mammoth Lakes.

Pili ste vodu z vodovodu na izbe alebo ste kupovali len balené vody?

Ďakujem.

Odpovědět

@Nawg:
V Detroitu a okolí jsem pil i vodu z vodovodu, u SF v East Bay Area (Contra Costa County) taky, dělával jsem si tam pití z prášku. Byl jsem tam skoro rok a žiji, takže voda asi OK. Jinak tam ale při standardních cestách většinou piji balené pití, protože si ho kupujeme na výlety a tak. Na hotelech jsme minimálně, vlastně jen na přespání.

Odpovědět

@Nawg: Jak psal Franta voda z kohoutku v hotelech je Ok. Jinak vetsina hotelu ma v lobby nebo v hotelovem fitku pitko kde si muzes napustit plastikove lahve nebo ti na recepci daji par lahvi zdarma.

Odpovědět

@tralala: klice na boxech na jidlo nejsou jenom zaklapky ktere medved neotevre. Neboj jidlo ti z toho boxu neukradne

Odpovědět

@slavka: tady v usa pri uklidu pokoju nebo myti nadobi se spis naucis spanelsky nez Anglicky. V chicagu polsky ale to uz umis z Anglie. Pises ze mas maturitu tak jak se tady zaridis tak se zapis na nejakou community college. Nejenze si zlepsis anglictinu ale ziskas diplom ktery ti pomuze ziskat v budoucnu lepsi job nebo pokracovat na univerzite. Preju hodne stesti.

Odpovědět

Ok, ďakujeeeem:)

Ja sa pýtam hlavne kvôli tomu, že si budem zarábať proteíny.

Odpovědět

Ahoj, také bych měla dotaz. Před třemi dny jsme si rezervovali ubytování přes booking.com. v Queensu. Při rezervaci (nevratná rezervace) jsem dala rovnou zaplatit, číslo karty atd. (není to ale kreditka). Dneska jsem koukala na účet a zatím nic nestrhli. Ubytování kreditku vyžaduje při přihlášení. Nechtěli jsme si ji zřizovat, proto jsme daly platit rovnou. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Mám obavu abychom nepřišli o rezervaci a nakonec třeba i o peníze. Děkuji

Odpovědět

@Lenka:
Ahoj Lenko,
to je úplně normální praxe, ničeho se obávat nemusíš. Pokud ti prostě přišlo potvrzení rezervace, tak je platná.
Platba kartou by se ti na účtu projevila ihned, čili určitě nešlo o platbu jako takovou. To ubytovací zařízení jen potřebuje nějakou záruku, proto jsi musela vyplnit komplet vše, jako kdyby jsi běžně online platila kartou.
Samotné peníze se ti strhnou až během pobytu, pokud by ses nedostavila, tak si peníze strhnou zrovna tak…ale to bude určitě jasně a přehledně v podmínkách, které jsi jistě četla že? :D
Jo a “credit card required” s tím se v USA stekáš všude, ale pravda je, že s “debit card” zaplatíš také.
Jen občas na samoobslužných stojanech na benzínkách bývá problém, jinak ne.

Odpovědět

@Lenka: Jsou v podstate dva zpusoby platby: platba ihned (penize se strhnout rovnou), platba na miste (vse vyplyva z nazvu). Kartu zadavas uz pri objednani pro pripad, ze bys neprijela (strhnou si platbu) nebo kdybys nestihla zruseni rezervace dle podminek. Tva rezervace je nevratna a platbu si strhnout behem pobytu. Kartu jim stejne budes muset dat, protoze na ni zablokuji (v pripade debitky strhnou) kauci, ktera byva 50 USD, pro pripad utraty v hotelu nebo skody. Booking a Hotels jsou seriozni zprostredkovatele.

Odpovědět

@Lenka:
My takhle měli ubytování celou dovolenou. Dva delší pobyty objednané dopředu a několik na jednu noc objednané ten den dopoledne. Nevratná platba hned vyjde levněji, cesta byla rozplánovaná, takže se vědělo, kdy kde budeme potřebovat nocleh, tak jsme nepotřebovali možnost storna nebo změnu termínu. První pobyt si strhli sami v den příjezdu, vše ostatní jsme mohli platit na místě hotově. Kartu měli jen jako záruku. Měl jsem to na svou debetku a nikde s tím nebyl problém. Tím, že to bylo přes Booking, tak jsme měli my i hotely/motely jistotu.

Odpovědět

Ahoj, pokud by někoho zajímalo jak to funguje s ubytováním v kempech (+ itinerář na tři týdny) mrkněte

Odpovědět

Nezaregistroval som nikde USA tel.kartu je treba alebo nie.Pytam sa len preto aby som bol na nete a vedel zajednat pripadne hotel o 3 dni uz ked budem na cestach poUSA. Dakujem

Odpovědět

@Miroslav: Ahoj. Za mňa netreba. Wifi máš v hoteli kde bývaš, v Starbucks, v McDonald’s, v Denny’s… Proste na miestach kde budeš ubytovaný a jesť niekoľko dní vopred.

Odpovědět

Dakujem a zase som mudrejsi

Odpovědět

Ahoj cestovatelé,
chtěla jsem se zeptat. Jedeme na 17 dní do USA.
Většinou máme ubytování motely, hostely.. 2 dny, ale jedeme národní parky a chtěli bychom tam přespat v kempu, ale normálně v autě. Stan s sebou kvůli 2 nocím tahat nebudeme.
nemáte někdo zkušenost, jestli je spaní v kempu v autě v pohodě?
Děkuji.

Odpovědět

Dobrý den , můžete mi prosím poradit , za týden letíme do Miami ale máme problém s ubytováním . Nedaří se nám zaplatit kartou , máme Master a Visa . Dá se někde na místě sehnat motel ? Přiletíme večer . Díky za rady .

Odpovědět

Zajímalo by mě, pokud má někdo zkušenosti s bookováním hotelu přes leteckého dopravce, jestli by to mohl doporučit, na co si dát pozor, případně nějaká další úskalí s tím spojená. Vychází to mnohem levněji než bookování přímo u hotelu, ale vždy si říkám, že by v tom mohl být nějaký háček. Konkrétně by se jednalo o Delta Air Lines a Hyatt.
Děkuji za odpovědi a sdílení zkušeností.

Odpovědět

Ahoj všichni, chystáme se s rodinkou v nejbližší době do LA a bydlet chceme u kamaráda v bytě. ESTU, doklady, … snad vše v pořádku. Potřebujeme v tomto případě nějaký zvací dopis nebo něco podobného?
Předem děkuji za relevantní radu. M.

Odpovědět

@Martty:
Zvací dopis není potřeba, ale může být plus.

Odpovědět

@Franta: Díky Franto, už jsi mi tu poradil ochotně a dobře dvakrát. Chválím Tebe i tento dobrý web

Odpovědět

Ahoj, nenašla jsem tu nikde, jak řešit praní prádla. Budeme na road tripu spát hlavně v motelech a párkrát v hostelu. V hostelech by snad měla být pračka, ale co v motelech? Nebo se to dá řešit v nějakých veřejných prádelnách ve městech?

Odpovědět

@ilona: Ve většině motelů, kde jsem spal, byla možnost vyprání (buď formou dáš večer prádlo a ráno ti ho přivezou nebo přímo pračka). Info o tomhle je např. u booking.com přímo v popisu. V případě, že mají v motelu tuto možnost mají na prodej i jednorázové prášky (rozuměj balíček na 1 praní) – vyjde to sice asi dráž, než kupovat v obchodě, zase si ale koupíš jenom tolik, co opravdu spotřebuješ. Kde měli pračku, tak měli vždy i sušičku, takže s tímhle problém taky není.

Odpovědět

@Kuba: moc díky, tak jsem si to nejak myslela, jen u tech motelu na booking to v poznamkach nevidím, tak snad alespon nekde :-)

Odpovědět
L

Ahoj všeci, máte někdo podělitelnou zkušenost se zajištěním ubytování v New Yorku přes Airbnb na dobu 7-10 dnů pro jednoho? Tohle jsem zatím nezkoušel, jen krátkodobě hotel nebo déledobě klasický pronájem bytu. Případně konkrétní typ.
Díky

Odpovědět

Zdravim.

Chtel bych se ubytovat s kamosem v SD(SanDiego), ale nemuzeme najit nejaky kvalitni hotel,hostel nebo motel pobliz,co by byl stredne drahy nebo spise levnejsi…same palky..Nebo to pak najde rovnou mexiko..

Diky za rady

Odpovědět

@Viktor:
Co považuješ za kvalitní, co je u tebe středně drahý, v jakém termínu…
V sezóně je vše drahé, některé destinace mají sezónu vlastně pořád.

Odpovědět

@Franta:

Ahoj Franto :) Bylo by to v červnovém termínu. . My bysme rádi viděli něco do 1200kč/noc pro 2 osoby.
Jedeme autem, tak by bylo potřeba i zaparkovat. Povedlo se nám najít jen levnej 1 motel, ale hodnocení jenom 5,2/10.

Nevadí nám klidně do SD dojet třeba 30minut, ale přijatelné ceny byly snad jen v Mexiku.. Tam fakt nechceme ani :D

Motelů jsme našli nepřeberné množství ale ceny min 75 dollarů noc+ :(

Díky za jakékoliv rady

Odpovědět

Ahoj Viktore, když seženeš dobré ubytování za 50 dolarů je to spíš štěstí. Já jsem někdy hledal ubytování až na místě, ale jsem to chtěl vidět.Ale taky si myslím, že mě někdy mohli dát blbou cenu. Aby nelezli brouci u nohy u židle tak to pod 60 dolarů ani nejde. Taky záleží kdy. Já jsem si pak rezervoval den předem na bookingu .Hledal dobrou cenu a dobré reference. Někdy je jedno město drahé a další levné a pěkné ubytování.Posílám ceny ubytování kde jsme spali v květnu 2 osoby a jejich snídaně. V Motelu 6 snídaně nejsou..Až na jedno místo to bylo dobrý,V jednom právě lezli brouci po židli a stole.

Top Hill,Pensylvánie 55
Motel 6 , Philadelpihe 80
Motel 6 ,Jacksonville, Florida 66
Oceans Edge Key 220
Redland u Miami 82
Motel 6 Palm Bay 82
Motel 6 Orlando 57
Microtel Pearl River, Louisiana 74
Microtel Oklahoma City 63
Days Inn Springfield 74
Pear Tree Inn Terre Haute, Indiana 81
Rodeway Inn, Detatour,Indiana 65
Extended Stay America .OH 44321, USA 65
La Quinta by Wyndham Lackawanna, NY 77
Super 8 by Wyndham Mifflinville, Pensylvánie 71
Super 8 by Wyndham Nyack NY 88
Super 8 by Wyndham Jamaica, NY,letiště 160

Odpovědět

@Viktor:
2017 přelom listopadu a prosince jsme se pohybovali mezi SF a LA, byla to první dovolená, kterou jsme celo byli po hotelech/motelech, jinak spím většinou po známých. Průměrná cena ubytování pokoje pro dva byla 1.485,- za noc, někde 1.100,-, jinde 1.800,- a to bylo v zimě mimo sezónu. San Diego je ještě jižněji, počasí je tam skoro pořád letní, takže ideální na celosezónní pobyt, i to má vliv na ceny. Asi to budete muset akceptovat. Na Airbnb jste koukali?

Odpovědět

@Viktor: Pod 50 USD se nedostanes, trosku levnejsi jsou vsedni dny. Vyfiltroval jsem minimalni hodnoceni 6 a napr. E-Z 8 Motel Old Town vychazi na 69 USD. Navic je v dobre lokalite – sice hned u dalnice (nevim, jak to tam je s hlukem), ale v pesi vzdalenosti do Old Townu, coz je vyborne misto, kam vecer jit. Je to i dobra zakladna na vylety, v podstate uprosted ke vsem zajimavym mistum.

Odpovědět

@Viktor: Jinak SD patri k drazsim lokalitam i z toho duvodu, ze je to #2 top destinace pro Angelinos.

Odpovědět

@Mesi:

Naštěstí jsem našel AIRBNB 600 a 2x 900 za noc, takže jsem spokojenej. Ale jinak to bylo jak říkáš ty, všechno tahle vysoke :) Děkuju za pomoc

Odpovědět

Ahoj, chci se zeptat v červenci přilítáme do San Francisca a řešíme ubytování. Jestli motel nebo Airnb, které vychází levněji. Chci se zeptat, jak se vyplňuje modrý formulář, tak se tam vyplňuje ubytovaní, zda stačí napsat jen Airnb a neřeší to dál, nebo lepší adresu motelu, kde bychom byli případně ubytovaní. Zjišťuji pro info, aby to proběhlo hladce a nebyly zbytečné komplikace, díky :).

Odpovědět

@Radka:

Ahoj Radko, ubytování určitě uveďte konkrétní. Po nás vyloženě chtěl úředník ukázat nějaký dokument, kde bude adresa ubytování. Co se týče ubytování v SF, asi záleží na možnostech a náročnosti každého. My jsme využili Airbnb a byli jsme moc spokojeni. Klidná část a kousek do centra.

Odpovědět

@Radka:
Jak píše Jirka01, úředníka bude zajímat adresa. Napsat nebo říct jen Airbnb, je stejné, jako napsat jen hotel. To by mohlo vyznít dost nepatřičně a spíš by to ty problémy přineslo.

Odpovědět

V SF je ubytavani predrazene. Za cenu slusneho hotelu v LA dostanete spinavou spelunku. Doporucuji Airbnb pokud tam stravite vic dni. Pokud pouze jednu, dve noci, tak bych se rozmyslel podle lokality, protoze se toho tam da hodne projit pesky.

Odpovědět

@Jirka01:

Děkuji za radu :), uvedu tam konkretní adresu.

Odpovědět
L

Nemáte někdo tip na cca 5 -7 denní ubytování v NYC pro jednoho v samostatném pokoji? Např. konkrétního poskytovatele přes Airbnb? Děkuji

Odpovědět

Ahooj, měla bych takový dotaz… už jsou to skoro 2 roky co jsme byli s přítelem na Floridě, přivýdělek jsme měli zařízený u českých známých, kteří nám zařídili ubytování v apartmánu v jednom z resortu. Problem byl, že se musela podepsat smlouva o pobytu na min. dobu pul roku, jenže my tam byli na turistické vízum, a tak jsme museli po 3 měsících odjet. Chtěli po nás zaplatit nájem za zbývající 3 měsíce + pokutu ve výši 2000$, a jelikož nám to tam dopadlo špatně, tolik peněz jsme neměli, a tak jsme prostě odjeli… vzala jsem domu dopis o úhradě posledního účtu elektřiny, jenže mi nedošlo že mě to na ty stránky v ČR nepustí… rada bych teď jela na Work&Travel do USA, ale bojím se, že by mě kvůli nezaplacení najmu a elektřiny mohli poslat zpět a nebo tam budu mít nějaký postih, nevíte o tom něco? Nevím kam se obrátit, děkuji.

Odpovědět

@Denisa:
A ti známí, co tě do toho navezli (+ tvá naivita) by ti neporadili?
Takhle to dopadá, když to zkouší někdo nelegálně. Zadělá si akorát na problémy do budoucna. Dluh bys měla řešit s věřitelem.

Odpovědět

@Franta:

Tak to bývá docela průšvih při dalších cestách do USA. Tam se totiž tyhle věci berou hodně vážně (nejen oproti ČR, ale i většině zemí v Evropě).
Hodně taky záleží, u koho je ten váš dluh evidovaný. Jestli je to soukromá společnost a jestli ta to nahlásila např, jjako podvod apod.
Pokud se dostanete do kolize se státním úřadem (a že jich v USA mají taky požehnaně), je to fakt malér a dokud nedáte věc do pořádku, tak bych se na území USA raději ani neodvažoval vstoupit.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.