Levné ubytování v USA: 10 triků jak ušetřit za hotel a nenaletět

Petr Novák

Ceny ubytování v USA se výrazně liší podle lokality, sezóny a kvality nabízených služeb. Na jedné straně jsou levné motely se špatným hodnocením a nízkým standardem, na druhé straně skvělé hotely s dobrými službami a vysokou cenou. Tento článek vás naučí hledat to mezi – solidní ubytování s dobrým poměrem ceny a kvality.

Levné ubytování v USA | © Pixabay.com

 1. Obsah článku
  1. Hotely: Kde rezervovat ubytování v USA
  2. Motely: Levné ubytování i v zapadákově
  3. Jak vyzrát na Booking.com
  4. Na co si dát pozor při rezervování hotelu v USA
  5. Hostely v USA: Bez soukromí, ale levně
  6. Airbnb: Když hledáte soukromí a neobvyklá místa
  7. Kempy: Nejlevnější ubytování v národních parcích USA
  8. Rezervace s možností zrušení zdarma
  9. V pokoji pro dva se vyspí čtyři lidé
  10. Řekněte si v motelu o lepší cenu

  Hotely: Kde rezervovat ubytování v USA

  Přiznám se, že ubytování hledám rovnou na Booking.com. Má tak širokou nabídku a tak dobré ceny, že je ve většině případů nejvýhodnější. (Moje triky na Booking najdete níže.) Před lety jsem používal ještě Hotels Combined nebo Hotels.com, postupně jsem od nich upustil.

  Ceny nejlevnějších hotelů v USA začínají zhruba na $501 185 Kč za pokoj a noc. Průměrná sazba je $952 251 Kč. Obojí berte s velkou rezervou, cena se odvíjí od spousty parametrů.

  Při výběru hotelu jsou pro mne nejdůležitější dva parametry: Lokalita a poměr ceny a kvality. Lokalita je důležitá nejen z hlediska bezpečnosti, ale také úspory času. Hotely na špatném místě bývají levnější, ale dojížděním k nim se ztrácí drahocenný čas.

 2. Motely: Levné ubytování i v zapadákově

  Alespoň jeden funkční motel je v každém maloměstě, volné pokoje označuje svítící tabule s nápisem “vacancy”. Cena za noc se pohybuje od $451 066 Kč výše.

  Pokoje jsou jedno- či dvoulůžkové. Pro postele se používají označení Queen Bed (šířka 152 cm) a King Bed (šířka 193 cm). Na obou z nich se bez větších obtíží vyspí dvě osoby, ve dvoulůžkovém pokoji tak mohou spát až čtyři lidé.

  Vybavení motelů bývá základní, obvykle zahrnuje WC s koupelnou, televizi, telefon, klimatizaci, wi-fi (často za poplatek nebo zaheslovanou) a kávovar. Někdy bývá v ceně zahrnuta snídaně, což se dozvíte již při rezervaci.

  Chcete-li mít jistotu noclehu, doporučuji motel rezervovat v předstihu. Platí se obvykle až v motelu.

  Mezi motely s působností po celých USA patří Motel 6, Travelodge, Super 8, America’ Best Value Inn nebo Econo Lodge. Cena za pokoj dost záleží na lokalitě, vybavení a sezóně. Levnější bývají jednolůžkové pokoje, motely u dálnic a v chudších státech. Dražší jsou hostely ve velkoměstech, na pobřeží nebo poblíž památek.

  Nevýhodou motelů u dálnic je značný hluk od projíždějících aut, který naruší klidný spánek. Jednoduchým řešením je prosba o “quiet room” při check-inu.

 3. Jak vyzrát na Booking.com

  Rezervačních serverů je spousta, já nedám dopustit na Booking.com. Má asi nejširší nabídku ubytování, dostatek autentických recenzí uživatelů a garanci nejnižší ceny.

  ⭐ Exkluzivní nabídky Genius pro registrované uživatele

  Pokud na Bookingu ještě nemáte uživatelský účet, vytvořte si ho a dlouhodobě ho používejte. Budujte si historii, protože čím více budete cestovat, tím lepší slevy získáte.

  Po několika absolvovaných cestách se stanete členy programu Genius a získáte exkluzivní slevy do řady hotelů. Při svém dvoutýdenním roadtripu po Evropě jsem tak ušetřil na ubytování několik tisíc korun.

  🔍 Můj tip na výběr ubytování

  Při výběru ubytování kdekoliv na světě postupuji tak, že zadám datum cesty a nechám si zobrazit všechny nabídky. Podle rozpočtu cesty a počtu ubytování pak nastavím filtr hodnocení nad 7/8/9.

  Následně si v záložkách vedle sebe otevřu 10-20 hotelů a vyřazovací metodou zavírám neúspěšné kandidáty. Nevyhovující lokalita, špatný dojem z pokojů, vyšší cena než u ostatních, horší hodnocení v dílčích parametrech – takto postupuji, než zůstanou dva až tři hotely.

  Z nich vyberu ubytování, které rezervuji.

  📈 Jak číst hodnocení na Bookingu

  Hodnocení na Bookingu mám nastaveno následovně: Známce do 6,5 se snažím vyhnout, ze zkušeností to zavání problémy a nespokojeností. 6,5-7,5 značí slušné ubytování, které na přespání plně dostačuje. 7,5-8,9 je velmi dobrý standard, kde nečekám problémy a komplikace. A ubytování nad 9 bylo vždycky zážitkem, na který rád vzpomínám.

  Pokud je počet hodnocení na Bookingu nižší než 100, pravděpodobně v budoucnu dojde k poklesu známky.

 4. Na co si dát pozor při rezervování hotelu v USA

  🧾 Daně a další poplatky nemusí být zahrnuty

  Některé rezervační servery nemusejí uvádět konečnou cenu za ubytování, dobře si prohlédněte detail nabídky. Třeba v New Yorku se z každého pokoje platí daň 14,75 % plus poplatek až $3.5083 Kč za každou noc.

  Extrémním případem je Las Vegas, téměř každý hotel na Stripu vybírá “resort fee” ve výši $32.50770 Kč$49.801 180 Kč za pokoj a každou noc. Poplatek se občas skrývá za názvy “destination charge”, “amenity charge” nebo “experience fee”. Výměnou za úhradu povinného poplatku host získá přístup k internetu, bazénu, DVD přehrávač, možnost tisku a další smrtelně důležité služby.

  ⚖️ Přečtete si recenze předchozích hostů

  Před rezervací každého ubytování si pročítám uživatelské recenze. Mám díky nim dobrý odhad, co od hotelu čekat. Zaměřuji se přitom především na negativní recenze. Špatný komentář nebo nízká známka však nemusí znamenat problém, někteří uživatelé jsou hysterky nebo potížisté.

  🗺️ Lokalita je nejdůležitější parametr

  Špatně zvolená lokalita může mít za následek hodiny strávené v hromadné dopravě, nižší pocit bezpečí nebo jen horší zážitek z daného místa. Pokud to jen trochu jde, vybírám na Bookingu hotely s hodnocením lokality 9 a vyšším.

  Dojem z okolí ubytování si dobře uděláte i díky Google Streetview.

  📅 Během sezóny jsou ceny ubytování vyšší

  Hlavní sezóna je v USA od června do konce srpna, kdy jsou ceny ubytování vyšší a nabídka hotelů menší. V závislosti na lokalitě bývá také vyšší poptávka během Silvestra, o víkendech nebo jarních prázdnin.

  Zejména pro tato období platí doporučení včasné rezervace.

 5. Hostely v USA: Bez soukromí, ale levně

  Hostely patří mezi nejlevnější způsoby, jak se v Americe ubytovat. Pokud si nerezervujete vlastní pokoj (private room), spíte na pokoji (dorm) s dalšími hosty. Těch můžete být v jedné místnosti až 30. Čím více lidí v místnosti je, tím bývá cena za noc nižší.

  Díky příznivé ceně nocují v hostelech především mladí lidé. V některých hostelech jsou pokoje rozděleny zvlášť na mužské a ženské – cestujete-li v páru, myslete na to.

  Soukromé pokoje bývají 2-4× dražší než dorm. Sociální zařízení je buď vlastní, nebo sdílené. Každý hostel má společenskou místnost, prádelnu na vyprání oblečení a kuchyňku. Spal jsem v desítkách hostelů po celém světě a kdykoliv měl na Bookingu hodnocení 9 a vyšší, vzpomínám na něj dodnes.

  Hostely v USA můžete rezervovat přes Booking.com, HostelWorld.com nebo Hostelz.com.

 6. Airbnb: Když hledáte soukromí a neobvyklá místa

  Na Airbnb nabízí ubytování sami lidé. Přes Airbnb jsem byl poprvé v roce 2013 v San Franciscu. To byli hostitelé ještě nadšenci s volným pokojem, dnes jsou to vesměs podnikatelé. Výhodou Airbnb je možnost bydlet v soukromí bez cizích lidí a často na neobvyklých místech.

  Po roce 2020 jsem Airbnb postupně přestal používat. Ceny se zvýšily občas až nad úroveň hotelů a kouzlo poznávání jiných kultur vyprchalo. Přesto ho lze brát jako alternativu.

 7. Kempy: Nejlevnější ubytování v národních parcích USA

  Kempování je za oceánem velmi populární, jde o nejlevnější možnost ubytování. Především národní parky USA skrývají stovky dobře vybavených kempů často na místech, kde je nocování samo o sobě zážitkem.

  Cena za jednu noc a jedno kempovací místo se obvykle pohybuje mezi $10237 Kč$30711 Kč. Na jedno místo se mohou vejít až tři stany, v některých kempech se neplatí vůbec nic.

  Některé kempy vyžadují předchozí rezervaci, jiné fungují na principu “kdo dřív přijde, ten spí”. V takových se vyplatí přijet ráno, když táborníci odjíždí. Rezervovat místo v kempu si můžete na vládním webu Recreation.gov nebo ReserveAmerica.com. Maximální doba pobytu v kempu bývá omezena na 7 až 14 dnů.

 8. Rezervace s možností zrušení zdarma

  Ve většině případů se vyplatí rezervovat ubytování s předstihem mnoha měsíců, když je ještě většina hotelů prázdných. Jenže občas se objeví na poslední chvíli lepší nabídka s nižší cenou.

  Pojištěním pro tento případ jsou hotely s možností bezplatného zrušení rezervace. Booking má takových nabídek spoustu, u všech celkem přehledně uvádí termín, do kdy je možné rezervaci zrušit. Získáte tak prostor hledat dál a současně jistotu, že budete mít kde složit hlavu.

  Když v budoucnu najdete levnější alternativu, původní rezervaci zrušíte. Já si termín vypršení bezplatného storna ukládám do Google kalendáře s e-mailovým upozorněním s několikadenním předstihem.

  Cena pokojů s bezplatným stornem je obvykle mírně vyšší než u nabídek, které se platí rovnou.

 9. V pokoji pro dva se vyspí čtyři lidé

  Ceny v ubytováních se vždy uvádí za pokoj – ne za osobu. Peníze tak lze ušetřit tím, že si čtyři osoby rezervují pokoj pro dva a spí na postelích po dvou. Americké postele jsou široké, takže to nepředstavuje větší diskomfort.

 10. Řekněte si v motelu o lepší cenu

  Prozradím vám nejjednodušší trik, jak získat slevu kdekoliv na světě: Stačí si o ní říct. Funguje to překvapivě často také u hotelů.

  Nejvíce se mi osvědčil způsob, kdy stačí přijít bez předchozí rezervace do hotelu a na recepci ukázat levnější pokoj konkurence. S poměrně velkou pravděpodobností ji dorovnají, nebo vám nabídnou jinak výhodnější nabídku.

Levné ubytování v USA

Porovnejte si ceny hotelů v USA. Čím více serverů zkusíte, tím máte větší šanci na úsporu.

Booking.comBooking.com je největší zprostředkovatel ubytování na světě, jen v USA nabízí kolem 192 365 hotelů. Výhodou je garance dorovnání nejnižší ceny až do 24 hodin před příjezdem.
Hotels.comHotels.com je celosvětová dvojka mezi rezervačními portály. Část nabídky se od Booking.com liší, proto je dobré porovnat ceny ubytování i na tomto webu.
Priceline.comPriceline.com má stejné vlastníky jako Booking.com. Výhodou Priceline jsou slevy na hotely na poslední chvíli, doporučuji ho tak zahrnout do srovnání.

Diskuze k článku (203)

Ahoj, také bych měla dotaz. Před třemi dny jsme si rezervovali ubytování přes booking.com. v Queensu. Při rezervaci (nevratná rezervace) jsem dala rovnou zaplatit, číslo karty atd. (není to ale kreditka). Dneska jsem koukala na účet a zatím nic nestrhli. Ubytování kreditku vyžaduje při přihlášení. Nechtěli jsme si ji zřizovat, proto jsme daly platit rovnou. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Mám obavu abychom nepřišli o rezervaci a nakonec třeba i o peníze. Děkuji

Odpovědět

@Lenka:
Ahoj Lenko,
to je úplně normální praxe, ničeho se obávat nemusíš. Pokud ti prostě přišlo potvrzení rezervace, tak je platná.
Platba kartou by se ti na účtu projevila ihned, čili určitě nešlo o platbu jako takovou. To ubytovací zařízení jen potřebuje nějakou záruku, proto jsi musela vyplnit komplet vše, jako kdyby jsi běžně online platila kartou.
Samotné peníze se ti strhnou až během pobytu, pokud by ses nedostavila, tak si peníze strhnou zrovna tak…ale to bude určitě jasně a přehledně v podmínkách, které jsi jistě četla že? :D
Jo a “credit card required” s tím se v USA stekáš všude, ale pravda je, že s “debit card” zaplatíš také.
Jen občas na samoobslužných stojanech na benzínkách bývá problém, jinak ne.

Odpovědět

@Lenka: Jsou v podstate dva zpusoby platby: platba ihned (penize se strhnout rovnou), platba na miste (vse vyplyva z nazvu). Kartu zadavas uz pri objednani pro pripad, ze bys neprijela (strhnou si platbu) nebo kdybys nestihla zruseni rezervace dle podminek. Tva rezervace je nevratna a platbu si strhnout behem pobytu. Kartu jim stejne budes muset dat, protoze na ni zablokuji (v pripade debitky strhnou) kauci, ktera byva 50 USD, pro pripad utraty v hotelu nebo skody. Booking a Hotels jsou seriozni zprostredkovatele.

Odpovědět

@Lenka:
My takhle měli ubytování celou dovolenou. Dva delší pobyty objednané dopředu a několik na jednu noc objednané ten den dopoledne. Nevratná platba hned vyjde levněji, cesta byla rozplánovaná, takže se vědělo, kdy kde budeme potřebovat nocleh, tak jsme nepotřebovali možnost storna nebo změnu termínu. První pobyt si strhli sami v den příjezdu, vše ostatní jsme mohli platit na místě hotově. Kartu měli jen jako záruku. Měl jsem to na svou debetku a nikde s tím nebyl problém. Tím, že to bylo přes Booking, tak jsme měli my i hotely/motely jistotu.

Odpovědět

Ahoj, pokud by někoho zajímalo jak to funguje s ubytováním v kempech (+ itinerář na tři týdny) mrkněte

Odpovědět

Nezaregistroval som nikde USA tel.kartu je treba alebo nie.Pytam sa len preto aby som bol na nete a vedel zajednat pripadne hotel o 3 dni uz ked budem na cestach poUSA. Dakujem

Odpovědět

@Miroslav: Ahoj. Za mňa netreba. Wifi máš v hoteli kde bývaš, v Starbucks, v McDonald’s, v Denny’s… Proste na miestach kde budeš ubytovaný a jesť niekoľko dní vopred.

Odpovědět

Dakujem a zase som mudrejsi

Odpovědět

Ahoj cestovatelé,
chtěla jsem se zeptat. Jedeme na 17 dní do USA.
Většinou máme ubytování motely, hostely.. 2 dny, ale jedeme národní parky a chtěli bychom tam přespat v kempu, ale normálně v autě. Stan s sebou kvůli 2 nocím tahat nebudeme.
nemáte někdo zkušenost, jestli je spaní v kempu v autě v pohodě?
Děkuji.

Odpovědět

Dobrý den , můžete mi prosím poradit , za týden letíme do Miami ale máme problém s ubytováním . Nedaří se nám zaplatit kartou , máme Master a Visa . Dá se někde na místě sehnat motel ? Přiletíme večer . Díky za rady .

Odpovědět

Zajímalo by mě, pokud má někdo zkušenosti s bookováním hotelu přes leteckého dopravce, jestli by to mohl doporučit, na co si dát pozor, případně nějaká další úskalí s tím spojená. Vychází to mnohem levněji než bookování přímo u hotelu, ale vždy si říkám, že by v tom mohl být nějaký háček. Konkrétně by se jednalo o Delta Air Lines a Hyatt.
Děkuji za odpovědi a sdílení zkušeností.

Odpovědět

Ahoj všichni, chystáme se s rodinkou v nejbližší době do LA a bydlet chceme u kamaráda v bytě. ESTU, doklady, … snad vše v pořádku. Potřebujeme v tomto případě nějaký zvací dopis nebo něco podobného?
Předem děkuji za relevantní radu. M.

Odpovědět

@Martty:
Zvací dopis není potřeba, ale může být plus.

Odpovědět

@Franta: Díky Franto, už jsi mi tu poradil ochotně a dobře dvakrát. Chválím Tebe i tento dobrý web

Odpovědět

Ahoj, nenašla jsem tu nikde, jak řešit praní prádla. Budeme na road tripu spát hlavně v motelech a párkrát v hostelu. V hostelech by snad měla být pračka, ale co v motelech? Nebo se to dá řešit v nějakých veřejných prádelnách ve městech?

Odpovědět

@ilona: Ve většině motelů, kde jsem spal, byla možnost vyprání (buď formou dáš večer prádlo a ráno ti ho přivezou nebo přímo pračka). Info o tomhle je např. u booking.com přímo v popisu. V případě, že mají v motelu tuto možnost mají na prodej i jednorázové prášky (rozuměj balíček na 1 praní) – vyjde to sice asi dráž, než kupovat v obchodě, zase si ale koupíš jenom tolik, co opravdu spotřebuješ. Kde měli pračku, tak měli vždy i sušičku, takže s tímhle problém taky není.

Odpovědět

@Kuba: moc díky, tak jsem si to nejak myslela, jen u tech motelu na booking to v poznamkach nevidím, tak snad alespon nekde :-)

Odpovědět
L

Ahoj všeci, máte někdo podělitelnou zkušenost se zajištěním ubytování v New Yorku přes Airbnb na dobu 7-10 dnů pro jednoho? Tohle jsem zatím nezkoušel, jen krátkodobě hotel nebo déledobě klasický pronájem bytu. Případně konkrétní typ.
Díky

Odpovědět

Zdravim.

Chtel bych se ubytovat s kamosem v SD(SanDiego), ale nemuzeme najit nejaky kvalitni hotel,hostel nebo motel pobliz,co by byl stredne drahy nebo spise levnejsi…same palky..Nebo to pak najde rovnou mexiko..

Diky za rady

Odpovědět

@Viktor:
Co považuješ za kvalitní, co je u tebe středně drahý, v jakém termínu…
V sezóně je vše drahé, některé destinace mají sezónu vlastně pořád.

Odpovědět

@Franta:

Ahoj Franto :) Bylo by to v červnovém termínu. . My bysme rádi viděli něco do 1200kč/noc pro 2 osoby.
Jedeme autem, tak by bylo potřeba i zaparkovat. Povedlo se nám najít jen levnej 1 motel, ale hodnocení jenom 5,2/10.

Nevadí nám klidně do SD dojet třeba 30minut, ale přijatelné ceny byly snad jen v Mexiku.. Tam fakt nechceme ani :D

Motelů jsme našli nepřeberné množství ale ceny min 75 dollarů noc+ :(

Díky za jakékoliv rady

Odpovědět

Ahoj Viktore, když seženeš dobré ubytování za 50 dolarů je to spíš štěstí. Já jsem někdy hledal ubytování až na místě, ale jsem to chtěl vidět.Ale taky si myslím, že mě někdy mohli dát blbou cenu. Aby nelezli brouci u nohy u židle tak to pod 60 dolarů ani nejde. Taky záleží kdy. Já jsem si pak rezervoval den předem na bookingu .Hledal dobrou cenu a dobré reference. Někdy je jedno město drahé a další levné a pěkné ubytování.Posílám ceny ubytování kde jsme spali v květnu 2 osoby a jejich snídaně. V Motelu 6 snídaně nejsou..Až na jedno místo to bylo dobrý,V jednom právě lezli brouci po židli a stole.

Top Hill,Pensylvánie 55
Motel 6 , Philadelpihe 80
Motel 6 ,Jacksonville, Florida 66
Oceans Edge Key 220
Redland u Miami 82
Motel 6 Palm Bay 82
Motel 6 Orlando 57
Microtel Pearl River, Louisiana 74
Microtel Oklahoma City 63
Days Inn Springfield 74
Pear Tree Inn Terre Haute, Indiana 81
Rodeway Inn, Detatour,Indiana 65
Extended Stay America .OH 44321, USA 65
La Quinta by Wyndham Lackawanna, NY 77
Super 8 by Wyndham Mifflinville, Pensylvánie 71
Super 8 by Wyndham Nyack NY 88
Super 8 by Wyndham Jamaica, NY,letiště 160

Odpovědět

@Viktor:
2017 přelom listopadu a prosince jsme se pohybovali mezi SF a LA, byla to první dovolená, kterou jsme celo byli po hotelech/motelech, jinak spím většinou po známých. Průměrná cena ubytování pokoje pro dva byla 1.485,- za noc, někde 1.100,-, jinde 1.800,- a to bylo v zimě mimo sezónu. San Diego je ještě jižněji, počasí je tam skoro pořád letní, takže ideální na celosezónní pobyt, i to má vliv na ceny. Asi to budete muset akceptovat. Na Airbnb jste koukali?

Odpovědět

@Viktor: Pod 50 USD se nedostanes, trosku levnejsi jsou vsedni dny. Vyfiltroval jsem minimalni hodnoceni 6 a napr. E-Z 8 Motel Old Town vychazi na 69 USD. Navic je v dobre lokalite – sice hned u dalnice (nevim, jak to tam je s hlukem), ale v pesi vzdalenosti do Old Townu, coz je vyborne misto, kam vecer jit. Je to i dobra zakladna na vylety, v podstate uprosted ke vsem zajimavym mistum.

Odpovědět

@Viktor: Jinak SD patri k drazsim lokalitam i z toho duvodu, ze je to #2 top destinace pro Angelinos.

Odpovědět

@Mesi:

Naštěstí jsem našel AIRBNB 600 a 2x 900 za noc, takže jsem spokojenej. Ale jinak to bylo jak říkáš ty, všechno tahle vysoke :) Děkuju za pomoc

Odpovědět

Ahoj, chci se zeptat v červenci přilítáme do San Francisca a řešíme ubytování. Jestli motel nebo Airnb, které vychází levněji. Chci se zeptat, jak se vyplňuje modrý formulář, tak se tam vyplňuje ubytovaní, zda stačí napsat jen Airnb a neřeší to dál, nebo lepší adresu motelu, kde bychom byli případně ubytovaní. Zjišťuji pro info, aby to proběhlo hladce a nebyly zbytečné komplikace, díky :).

Odpovědět

@Radka:

Ahoj Radko, ubytování určitě uveďte konkrétní. Po nás vyloženě chtěl úředník ukázat nějaký dokument, kde bude adresa ubytování. Co se týče ubytování v SF, asi záleží na možnostech a náročnosti každého. My jsme využili Airbnb a byli jsme moc spokojeni. Klidná část a kousek do centra.

Odpovědět

@Radka:
Jak píše Jirka01, úředníka bude zajímat adresa. Napsat nebo říct jen Airbnb, je stejné, jako napsat jen hotel. To by mohlo vyznít dost nepatřičně a spíš by to ty problémy přineslo.

Odpovědět

V SF je ubytavani predrazene. Za cenu slusneho hotelu v LA dostanete spinavou spelunku. Doporucuji Airbnb pokud tam stravite vic dni. Pokud pouze jednu, dve noci, tak bych se rozmyslel podle lokality, protoze se toho tam da hodne projit pesky.

Odpovědět

@Jirka01:

Děkuji za radu :), uvedu tam konkretní adresu.

Odpovědět
L

Nemáte někdo tip na cca 5 -7 denní ubytování v NYC pro jednoho v samostatném pokoji? Např. konkrétního poskytovatele přes Airbnb? Děkuji

Odpovědět

Ahooj, měla bych takový dotaz… už jsou to skoro 2 roky co jsme byli s přítelem na Floridě, přivýdělek jsme měli zařízený u českých známých, kteří nám zařídili ubytování v apartmánu v jednom z resortu. Problem byl, že se musela podepsat smlouva o pobytu na min. dobu pul roku, jenže my tam byli na turistické vízum, a tak jsme museli po 3 měsících odjet. Chtěli po nás zaplatit nájem za zbývající 3 měsíce + pokutu ve výši 2000$, a jelikož nám to tam dopadlo špatně, tolik peněz jsme neměli, a tak jsme prostě odjeli… vzala jsem domu dopis o úhradě posledního účtu elektřiny, jenže mi nedošlo že mě to na ty stránky v ČR nepustí… rada bych teď jela na Work&Travel do USA, ale bojím se, že by mě kvůli nezaplacení najmu a elektřiny mohli poslat zpět a nebo tam budu mít nějaký postih, nevíte o tom něco? Nevím kam se obrátit, děkuji.

Odpovědět

@Denisa:
A ti známí, co tě do toho navezli (+ tvá naivita) by ti neporadili?
Takhle to dopadá, když to zkouší někdo nelegálně. Zadělá si akorát na problémy do budoucna. Dluh bys měla řešit s věřitelem.

Odpovědět

@Franta:

Tak to bývá docela průšvih při dalších cestách do USA. Tam se totiž tyhle věci berou hodně vážně (nejen oproti ČR, ale i většině zemí v Evropě).
Hodně taky záleží, u koho je ten váš dluh evidovaný. Jestli je to soukromá společnost a jestli ta to nahlásila např, jjako podvod apod.
Pokud se dostanete do kolize se státním úřadem (a že jich v USA mají taky požehnaně), je to fakt malér a dokud nedáte věc do pořádku, tak bych se na území USA raději ani neodvažoval vstoupit.

Odpovědět

Bohužel nemůžu doporučit airbnb v new yorku nikomu. Skoro jsem musela spát v metru 2 dny!
První den v pořádku. Typek superhostitel, 3 roky hostil, 47 recenzi, 4,71*. Vše ok. Přijela jsem, pohoda. Vzal mě na jídlo, ukázal okolí atd. Vše vypadalo skvěle.
Druhý den ráno přišel nějaký člověk. Odemkl si, měl klíče. Hostitel vylezl a ukázalo se, že to je squatter! Pohádali se, hostitele odvedla policie a ja zůstala v bytě se squatterem!
Moje americká simka koupena v t-mobilu nefungovala. Jela jsem i s kufrem na podporu. Tam to zkoumali a nepřišli na nic, zkoušeli i jinou kartu a nic. Museli tedy napsat ticket a řekli, že to bude trvat 24-48 hodin. V tu chvíli jsem tedy byla bez ubytování, bez moznosti si zavolat, s kufrem v dešti na ulicích Brooklynu. Naprostá beznaděj. Potkala jsem policii, popsala jim svoji situaci. Dali mi na sebe kontakt, prověřili, že se to opravdu stalo. Doporučili mi zkusit nějaký obchod a zavolat od nich na airbnb. To jsem udělala, našla jsem. Hodinový hovor s airbnb v lokálním obchodě. Dala jsem jim kontakt na tu policii, aby mohli zavolat a přesvědčit se, co se stalo. Řekli, že mi dají vědět. Telefonní číslo mi furt nefungovalo, komunikace musela proběhnout tedy v emailu. Čekala jsem pořád dál a dál, nic. Adna reakce. Už byl večer. Booknula jsem si jine airbnb. Přijela tam a Řekli mi, že nemají místo. Já už se po tom všem rozbrečela. Strávila jsem 13h na ulici v dešti i s kufrem, neměla čas se ani najíst nebo napít. Všechny věci mokrý. Hostitelka se zeptala, co se stalo, tak jsem ji to vysvětlila. Nechala mě přespat u ní nakonec, pry sama řešila squattera. Na druhý den jsem měla booknuty jiný hotel. Ráno jsem šla teda tam. Takže 3 dny v NY, 3x přesun jinam. Už jsem booknula hostel se soukromými pokoji na Manhattanu. Nechtěla jsem být úplně z ruky. Airbnb za 11k bylo zaplacený a já vzala 7 dní za 24k.
Celkem mě tedy tohle všechno stalo:
11k airbnb
2,8k náhradní airbnb
2k hotel
Vše daleko od centra.
Airbnb už konečně zareagovalo, pry mi dají refund celé částky a zaplatí mi 2 dny jinde. To vychází na 3800 + 11 000.
Ve finále budu mít sice lepší lokaci, přímo na Manhattanu, ale vytrpela jsem si extrémně moc a přišla jsem o 2 a půl dne dovolené. Taky cena byla vyšší.
Opravdu se vyhněte airbnb. Policie i majitelka náhradního airbnb potvrdila, že squatting je reálný a běžný problém v new yorku. Radši si priplatte za hotel

Odpovědět

Zapomněla jsem započítat cenu za hostel – 24k na týden. Taková je tedy moje zkušenost. – mimochodem první, s airbnb. Ve finále reagovali dobře, ale 2 noci jsem musela já sama řešit, co dál

Odpovědět
Avatar uživatele

@Míša: Ahoj, tak to je celkem drsná zkušenost. :-(

Hlavně, jestli jsi v pořádku, tomuhle se budeš časem smát. Mne v Číně kdysi zadržela policie, v Buenos Aires mne na ulici přepadli a okradli… v tu chvíli mi nebylo do smíhu. S odstupem času jsou to nejzajímavější historky.

Odpovědět

Ahoj nechystá se někdo do USA ?
Bossl.1984@post.cz

Odpovědět

Ahoj, plánujeme někdy příští rok roadtrip po USA. Přemýšleli jsme o obytňáku, ale asi bude lepší hotel.
Problém: Budu cestovat s přítelem mojí kamarádky (jelikož to je dobrý řidič a já nemám ani papíry) a nelíbí se mi představa spát na jedný posteli (pochopitelně).
Je jednoduchý najít 2 lůžkové motely? Bud 2 malé postele, nebo 2 velké, ale prostě ať spíme odděleně. Můžeme si o to přímo zažádat? Nebo budem muset vzít 2 pokoje?
Díky

Odpovědět

Pardon, ne hotel, ale motel :D

Odpovědět

@Míša:
90% motelů má k dispozici pokoje, ve kterých jsou 2 dvojlůžkové postele (tzv. Queen a King, dle velikosti postelí), takže to určitě nebude problém. Spíš je lepší se dopředu podívat na recenze, zda je to čistý motel a není zde nějaký hmyz typu švábů, což je v USA opravdu velký problém. Dále je otázkou zda je nutné spát v jedné místnosti s kamarádkou a jejím přítelem (ale třeba jste tak zvyklí, to už je na vás), ceny motelů opravdu nejsou nijak extrémní.

Odpovědět

@Pavel: to ne, právěže jedem ve dvou – kamarádka bohužel v tu dobu nemá čas, příští rok bychom kdyžtak jeli všichni, ale zatím jen ve dvou :D Na hmyz jasně, s tím počítám. kde to půjde, zkusím booknout dopředu na bookingu. Nebudem jezdit furt, jde asi jen o pár dní. Většinou budem přespávat ve městech pár dní, ale cestování přes noc se asi úplně nevyhneme. Chceme jet LA (budem tam tak 2 dny) -> Vegas (nebudem tam spát, přespíme po cestě někde) -> kolem Salt Lake -> Yellowstone (opět, než dojedem do yellowstonu, nejspíš to bude chtít motel) – v Yellowstonu třeba jednu noc -> Yosemite – tady aspon 4 dny -> Silicon Valley -> San Francisco – tady bychom zůstali asi do posledního dne a před odletem jeli autem zpátky do LA.
Proto to chce ušetřit na motelech, když to jde. Jakmile budem spát někde ve městech, už tolik neušetříme.

Každopádně díky za info, jestli má 90% dvoulůžka (resp. 2x postel pro dva), tak paráda.

Odpovědět

@Míša:
Jak pise Pavel, snad vsechny Motely maji 2 dvouluzkove postele. Pripadne, pokud je moznost tak rozdelene postele jsou twin bed.

K vasemu planu cestovani – pokud nejste milovnici rizeni a nechcete hlavne travit cas v aute nekonecnymi prejezdy, tak bych teda ten plan zasadne upravil. Jet z LA pres Vegas a SLT do Yellowstonu a vracet se pres Yosemity a SF do LA, je pomer vzdalenost/navstivene zajimavosti docela bidna.

Odpovědět

Ahoj, prosím máte někdo zkušenosti s depositem za ubytování? Chceme jet celý okruh, ale skoro všude vyžadují 100-250USD vratnou zálohu z kreditky a to i za průměrné ubytování. To mi přijde jako docela nesmysl za jednu noc. Nevadilo by to v tom případě kdyby to vrátili ihned, ale může to trvat až 7-14 dnů než to vrátí… Máte někdo info za jak dlouho se vrátí deposit zpět? Ještě jsem neodjel a už mě tohle fakt s***e. Díky. M.

Odpovědět

Dobrý den, dá se nějak poplatku resort fee vyhnout? Booking.com ani hotel to neuvádí při rezervaci. Může se jednat o depozit jako vratná záloha? Děkuji

Odpovědět

@Martina: Dobrý den, jedním ze způsobů je získat dostatečnou úroveň členství ve věrnostním programu dané hotelové sítě. Pak je možné se poplatkům vyhnout. Předpokládám, že to teď pro vás nebude cesta.

V tom případě ještě existuje možnost, že si vyberete hotel, který poplatky nevybírá. Nevýhodou je, že se jedná o “horší” hotely mimo Strip = dále od centra.

Odpovědět

@Martina: My sme byvali velmi lacno, kusok od stripu (asi 3min peso) v Howard Johnson by Wyndham Las Vegas near the Strip. Presne koli poplatku. Takze je to , ako pise @Petr Novak

Odpovědět

Dobrý den, mám malý technický dotaz, může být problém rezervace ubytování přes booking na jméno včetně diakritiky? Máme rezervace včetně háčků a čárek, tak jestli máme raději zaměnit za jméno bez uvedení diakritiky?

Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Katka: Dobrý den, myslím, že je to úplná banalita. Je zbytečné to předělávat. :-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA