Přehledně: 15 kroků jak postupovat při cestě do USA

Plánujete cestu do Ameriky? Mám pro vás přehledného průvodce, jak postupovat krok za krokem, abyste před odletem do USA nezapomněli na nic důležitého. Přidám také rady a moje zkušenosti.

Přehledně: 15 kroků jak postupovat při cestě do USA | © Jerry Ferguson

Zajistěte si platný biometrický cestovní pas

Pro cestu do Spojených států amerických potřebujete biometrický cestovní pas. Poznáte ho podle symbolu rozpůleného obdélníku s kolečkem na přední obálce obálce. Cestovní pas musí být platný po celou dobu pobytu v USA.

O cestovní pas můžete požádat v místně příslušné obci s rozšířenou působností, nebo na příslušné městské části. Cena pasu je 600 Kč za dospělého a 100 Kč za dítě do 15 let. Zákonná lhůta pro vydání cestovního pasu je 30 dní, obvykle je proces rychlejší.

V časové tísni vycestujte na rychlopas. Vydává se do 6 pracovních dnů, cena za dospělého je 4 000 Kč, u dětí do 15 let se platí 2 000 Kč.

Vyplňte elektronickou registraci ESTA

Plánujete-li do USA vycestovat na dobu maximálně 90 dní a nehodláte-li ve Státech pracovat, vyplňte cestovní registraci ESTA. Zabere to 10 minut, schválená ESTA vás opravňuje vycestovat do USA.

Za vyplnění se platí 4 $ (82,71 Kč), v případě schválení se odečte dalších 10 $ (206,78 Kč). Jestliže jste v USA nepobývali nelegálně a nehodláte tam dělat nic nelegálního, na 99,99 % vám bude cesta schválena. ESTA lze zaplatit pouze platební kartou, o zaplacení můžete požádat někoho blízkého.

Cestovní registraci ESTA doporučuji vždy vyplnit před koupí letenky. V případě neschválení cesty mohou vzniknout problémy s vrácením peněz za letenku.

Kupte si letenku do USA

Jestliže vám byla cestovní registrace schválena, rezervujte si letenku do USA. Vždy kupte nejprve letenku a poté rezervujte hotel. Tento postup je levnější, než když si zajistíte nejprve ubytování.

Při výběru letenky mějte na paměti, že na prvním letišti v USA budete absolvovat pohovor s imigračním úředníkem. Pokud poletíte dále, počítejte se zhruba dvouhodinovou časovou rezervou na přestup a na pohovor.

Na prvním letišti v USA si také musíte vyzvednout zavazadla (platí pouze na letu tam). Máte-li všechny lety vystaveny na jedné rezervaci, o zavazadla na ostatních letištích se nestaráte.

Zajistěte si ubytování v USA

Když už znáte termín pobytu v USA, rezervujte si ubytování.

Kromě hotelů a motelů dejte šanci ubytování v soukromí přes Airbnb. Plusem může být nižší cena, možnost nakouknout do běžného života Američanů nebo výhodný dlouhodobý pronájem.

Cena ubytování v USA se odvíjí od aktuální poptávky. Během sezóny bývají pokoje ve větších městech rychle vyprodané a ceny těch zbývajících rostou. To se vyplatí rezervovat s co největším předstihem. U road tripů můžete motel vybírat až během cesty.

Pronajměte si auto

Pokud v Americe plánujete navštívit několik měst a památek, bez auta se neobejdete. Třeba v Los Angeles je hromadná doprava peklo a do národních parků vlaky nebo autobusy prakticky nejezdí.

Půjčení auta v USA je nejvýhodnější přes internet, dle mých zkušeností 2-3 měsíce před vyzvednutím. Pronájmem až na místě téměř jistě přeplatíte.

Doporučuji najednou porovnat nabídky více půjčoven v daném místě, umí to třeba RentalCars.com. Určitě si přečtěte tyto tři články:

Zařiďte si mezinárodní řidičský průkaz

Půjčujete si auto a připadla na vás ta čest být řidičem? Požádejte v místně přislušné obci s rozšířenou působností, nebo na magistrátu o mezinárodní řidičský průkaz do USA dle ženevské Úmluvy.

Ve Spojených státech sice běžně uznávají český řidičák s logem EU, ale existují výjimky. Kamarád mezinárodní řidičák neměl a na Havaji mu nepůjčili auto.

Platnost mezinárodního řidičáku je 1 rok, cena za vystavení činí 50 Kč. Řidičák se vydává na počkání.

Sjednejte si cestovní pojíštění

Průměrné náklady na léčbu turisty v USA činí asi 230 000 Kč. Jestli bych někam nejel bez dobrého cestovního pojištění, tak právě do Ameriky.

Nejsnáze si cestovní pojištění vyřídíte přes internet, výhodou je možnost porovnání nabídek několika pojišťoven. Nejlevnější pojištění obvykle není to nejvýhodnější, porovnávejte vždy výši krytí.

Dvě rady k pojištění do USA: Pozorně si čtěte pojistné podmínky zejména v sekci výluk. Jestliže plánujete provozovat extrémní sporty (často stačí surfing nebo paragliding), musíte se připojistit.

Vytvořte si itinerář cesty po USA

Časově nejnáročnější, ale také nejzábavnější částí příprav na cestu je tvorba programu. Na začátek si přečtěte rady pro cesty do USA.

Plánujete-li ve Spojených státech navštěvovat národní parky, přečtěte si o pasu America the Beautiful. Ušetří vám dost peněz, stejně jako rady jak levně cestovat po USA.

Po představu si nastudujte ceny potravin v USA a detailní itinerář road tripu po západním pobřeží. Při tvorbě itineráře počítejte s tím, že všechno nestihnete. Proto si nechte v programu den navíc a určete si, co můžete vynechat.

Zkontrolujte si roaming a zablokujte data

Odlet se kvapem blíží. Zkontrolujte si, zdali máte u svého telefonního čísla aktivovaný roaming mimo Evropskou unii.

Nechcete-li v USA využívat drahý datový roaming, zablokujte si ho v telefonu nebo zavolejte na infolinku. Pro jistotu si zkontrolujte strop měsíční útraty, volejte přes mobilní aplikace Messenger, WhatsApp nebo Skype.

Zkontrolujte si platební kartu

Nejprve si ověřte platnost karty, údaj je vyražen na přední straně. Pokud jste platební kartu dosud nepoužívali v zahraničí, zavolejte do banky a ověřte si, jestli je to možné.

Banku zároveň informujte o svém pobytu v USA. Jestliže po několika letech placení v tuzemsku kartou zaplatíte v zahraničí, banka to může brát jako podezření ze zneužití karty. Již několikrát mi z banky volali do zahraničí, jestli o transakci vím, nebo mají kartu zablokovat.

Nakonec zkontrolujte a případně upravte limity pro platby kartou. V 99,99 % případů si v USA vystačíte s debetní kartou, nemusíte žádat o kreditní.

Jak si zabalit kufr do USA

Při balení zavazadel pamatujte na to, že si v Americe nakoupíte spoustu suvenýrů a na cestě zpět bude kufr těžší a věcí víc.

Nezapomeňte na cestovní adaptér a rozdvojku, v USA se používají jiné zásuvky. Já si do kufru vždy dám velkou lahev s vodou. Po přistání mám žízeň a ceny na letištích jsou vysoké. Místo zámečků používám praktičtější stahovací svorky na kabely. Američané kufry namátkově kontrolují a mohou zámek přestřihnout.

Dovoz některých potravin do USA je omezen, raději si projděte seznam zakázaných položek. Léky pro osobní potřebu si do USA můžete vzít, jen si přečtěte moje doporučení.

Odlet do USA

Máte-li všechny lety na jedné rezervaci, zavazadla po odbavení uvidíte až na prvním letišti v USA. Letíte-li po trase Praha – Londýn – New York – Las Vegas – El Paso, kufr odevzdáte v Praze a vyzvednete si ho v New Yorku a pak až v El Pasu. Na cestě zpět je odbavíte v El Pasu a vyzvednete v Praze.

Na některých letištích (třeba Amsterdam) projdete bezpečnostním pohovorem. Ten má zabránit vycestovat lidem, kteří by stejně do USA nebyli vpuštěni.

Pohovor provádí soukromá firma, platí si ho aerolinky. Pokud by někoho imigrační pracovníci nevpustili do země, cestu zpět mu hradí právě letecká společnost. Nemáte-li v Americe škraloup a nehodláte-li tam pracovat načerno, nemusíte mít obavy.

Vyplňte formulář o celní deklaraci

Před přistáním v USA budete v letadle vyplňovat formulář celní deklarace (Customs Declaration).

Ve formuláři se vyplňuje pár informací o vás a o tom, co do USA vezete. Odevzdává se po příletu a po vstupním pohovoru. Ve formuláři nelžete, celníci si čas od času někoho vyberou na namátkovou kontrolu.

Připravte se na vstupní pohovor do USA

Na prvním letišti v USA vystoupíte z letadla a hned absolvujete vstupní pohovor s imigračním úředníkem. Trvá pár minut a rozhodne o tom, zdali vás vpustí do země a na jak dlouho.

Pakliže jste v USA nepřetáhli povolený pobyt, nechcete tam pracovat načerno nebo páchat jiné zlo, na 99 % vás pustí. Občas se stává, že je někdo poslán na podrobnější pohovor do oddělené místnosti. Je to nepříjemné, ale ještě to neznamená zamítnutí vstupu do země.

Problémoví cestující jsou posláni zpět do výchozí destinace na náklady letecké společnosti. Při pohovoru buďte usměvaví, vyhněte se nervozitě, odpovídejte jasně a hlavně nelžete. Když neumíte anglicky, napište si odpovědi na papír.

Nakupujte a utrácejte

V USA můžete téměř všude platit kartou. Pokud se přijímaní karet obchodníkovi kvůli souvisejícím poplatkům nevyplatí, najdete v provozovně bankomat. Doporučuji používat kartu a s sebou si vzít jen záložní hotovost.

Při nákupech v USA si dejte pozor, jestli je v ceně zahrnuta daň. Ta se obvykle přičítá ke konečné ceně a na cenovkách uvedena není. V některých státech můžete jako cizinci žádat vrácení daně.

Po příletu do ČR jste povinni všechno dražší zboží přiznat a odvézt z něho clo a DPH. Osvobozeny od DPH jsou suvenýry v hodnotě do 430 eur u dospělých a do 200 eur u dětí do 15 let. Na letištích se provádí namátkové kontroly.

Chybí vám v návodu některá informace? Je vám něco nejasné? Přečtěte si odpovědi na nejčastější dotazy před cestou do USA.

4. října 2016 Petr Novák , , ,

Diskuze k článku (142 komentářů)

Petr Novák (2512)
13.8.2017
11:24

@barčísz: Ahoj,

Megabus v zimě jezdí, lístky jsou v předstihu levné. O Washingtonu jste nepřemýšlely? Zrovna tím Megabusem se tam dá podniknout výlet na jeden den, zpáteční jízdenky se štěstím seženete pod 10 dolarů.

Z Newarku je to nejlevnější autobusem, mrkni na článek jak se dostat z letiště v New Yorku.

Odpovědět
Mariana (3)
13.9.2017
22:51

Zdravim Vas,

Pisala som minule ohladom cestovania z New jersey na Manhattan. Cestujeme uz zajtra. No ako prve sa musime dostat z letiska JFK na holiday inn gw bridge-fort lee nyc area, 23389 route 4. Nevieme najst vobec ziadne spojenie. Viete nam poradit ako a cim cestovat?
Dakujem velmi pekne
Mariana

Odpovědět
Petr Novák (2512)
14.9.2017
10:10

@Mariana: Také Vás zdravím, v kolik hodin přiletíte?

Spojení není zrovna jednoduché, ve vašem případě bych asi doporučil aplikaci Uber. Cena pro všechny cestující dohromady bude 80-96 dolarů přímo z letiště. Také můžete popojet AIrTrainem a metrem na Manhattan a Uber si vzít tam odsud. To by měl stát 30-35 USD.

Odpovědět
Mariana (3)
14.9.2017
12:08

@Petr Novák:
Zdravim,

priletime 14:00 NY casu. Je Uber bezpecny?
Dakujeme. Sme iba dve, ale ak nie je ina moznost, budeme to musiet dat ako pisete.
Dakujem

Odpovědět
Petr Novák (2512)
14.9.2017
17:45

@Mariana: Uber je asi bezpečnější než taxík. Ještě než sednete do auta, uvidíte v aplikaci jméno i hodnocení řidiče a odhadovanou cenu jízdy.

Odpovědět
Jahodová Drahomíra (1)
8.10.2017
22:10

Dobrý den, mám dotaz, v USA jsem byla na jaře,mám povolení Esta na 2 roky, příští rok pojedu znovu. Použiji stejný tiskopis, který mi byl vystaven, nebo musím vyplnit znovu, Nebude souhlasit – město, ve kterém vstupuji na palubu a kod přepravce, číslo letu, kde najdu čistý tiskopis pokud to musí být opravené.
Děkuji

Odpovědět
Franta (3243)
8.10.2017
22:36

@Jahodová Drahomíra:
To nevadí, letecká společnost Amíkům vše pošle. Dokud ESTA platí, lze na ní cestovat. I poslední den platnosti, se dá vstoupit do USA.

Odpovědět

Ahoj měla bych takový dotaz:

V lednu jsem vycestovala na ESTU do USA. Po příletu na letiště jsem si v ESTA zóně v atomatu naskenovala pas, dala otisk prstu, nechala se vyfotit apod. vše co je potřeba. Vyjel mi lístek se kterým jsem šla k úředníkovi, který mi byl přidělen jiným pracovníkem imigračního.

Co mi ale přišlo velmi zvláštní je – po příchodu se mě zeptal odkud jsem, kam jedu na jak dlouho apod. Na vše jsem odpověděla, chlap za stolkem (obyčejným stolkem bez počítače, čtečky na otisky atd). mi podal pas a popřál hezký pobyt, nutno podotknout že ŽÁDNÉ RAZÍTKO mi do pasu nedal. V tu chvíli jsem to neřešila. Teď chci ale do USA vycestovat znovu a mám strach, že bez razítka v pasu a účasti úředníka s počítačem apod. se nikde nezobrazí že jsem byla do země vpuštěna, mám tedy obavy že by z toho teď mohl být nějaký problém, kor když nemám razítko v pase. Co si myslíte, může to pro mě být problém? Sice jsem prošla automatem, ale přeci jen razítko je razítko. Nikdy předtím se mi nestalo, že bych šla k někomu, kdo stál jen za nějakým stolkem prohlídl pas, podal a já jsem šla. Je možné, že jsem šla na špatnou přepážku? To by mě ale přeci dotyčný uporoznil, že?

Děkuji předem za odpověď.

Odpovědět
Mesi (681)
20.10.2017
2:06

@Nela: Odpovim otazkou. Kdyz si vyridis novy pas, budes v nem mit predtistena razitka ze zemi, ktere jsi navstivila se starym pasem? Zadny strach, ten automat si te velmi dobre pamatuje a tva pristi navsteva se se 100% jistotou zobrazi i urednikovi, ktery bude sedet u pocitace.

Odpovědět
Franta (3243)
20.10.2017
8:09

@Nela:
Jak píše Mesi. Vstoupila jsi přes kiosek, takže údaje o vstupu mají. Že jsi odletěla zase vědí od letecké společnosti. Z toho si oni/systém vyhodnotí, jak dlouho jsi tam byla, jestli jsi nepřekročila. Od toho ty kiosky jsou, aby proces vstupu urychlili. Človíček co kontroloval „účtenku“ tě poslal k celníkovi, ten udělal, co měl, a pak tě vypustil. Kdyby na „účtence“ byl červený křížek X, tak by tě človíček poslal standardně k úředníkovi na přepážku a k celníkovi bys šla až pak. Všichni to jsou pracovníci CBP, takže není třeba se bát, že bys něco vynechala.
Poprvé u kiosku?

Odpovědět
Honza (11)
20.10.2017
17:53

@Nela: Ahoj, možná že už to tu někdo psal, ale na webu CBP existuje dobrý nástroj pro zjištění, jaké vaše návštěvy evidují – příjezd + odjezd. Stačí zadat osobní údaje. Kdyžtak zkuste: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-results

Odpovědět
Petr Novák (2512)
21.10.2017
13:12

@Honza: Ahoj, toto jsem neznal. Díky za skvělý tip!

Odpovědět
Ivona (1)
30.10.2017
10:45

Dobrý den,

chtela bych se zeptat jak to je, pokud bych chtela vycestovat do USA na ESTU, ale pobyvam v Anglii. Je mozne letet z Anglie?

Dekuji IVona

Odpovědět
Franta (3243)
30.10.2017
15:34

@Ivona:
Pokud splňuješ podmínky pro ESTA, tak je celkem jedno odkud poletíš, pokud to bude s dopravcem zařazeným do Visa Waiver Programu. Let nemusíš začínat v ČR.

Lidé létají z Vídně nebo německých letišť, protože to tam mají blíže než do Prahy, vyjde jim to cenově lépe nebo se cestou podívají do daného města. Poletím na 14 dní do Skotska a z něj do USA. S Norwegian na víkend do Osla a pak levně do Států.

Odpovědět

Děkuji moc všem kteří odpověděli, za uklidnění. :) jinak na stránku jsem se divala ohledně své historie přiletu a odletu a vyšlo mi to ze poslední návštěva byla od 5. ledna do 3. dubna – tedy to vychází odlet v 89 den pobytu, tak jsem rada ze jsem nepřekročila. Děkuji moc!! ;)

Odpovědět
Ivanka Vudmasková (1)
30.11.2017
11:36

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,jestli je nutné vyřídit ESTU i pro dítě staří 8 let.
Děkuji za odpověď.Vudmasková

Odpovědět
Lukáš (311)
30.11.2017
17:45

@Ivanka Vudmasková:
Zdravím Ivano,
ano, i každé nemluvně. Prostě jak má člověk pas, do USA musí mít schválenou ESTA nebo vízum.

Odpovědět
Petr863 (3)
17.4.2018
6:41

Mam dotaz k mezinarodnimu RP. Musim o nej zadat osobne mebo muzu nekoho zplnomocnit? Delam totiz v Praze a odbor dopravy mam v Koline a fakt se mi nechce si brat dovolenou… Diky

Odpovědět
Mesi (681)
18.4.2018
6:42

@Petr863: Mozna jsem naivni a na urade by mi to „vysvetlili“, ale ja bych sel na nejblizsi dopravni urad bez ohledu na to, kde bydlim…

Odpovědět
Nawg (26)
12.7.2018
9:36

Prosím vás, ak mám pas vydaný v roku 2011, tak podľa ministerstva vnútra SR je biometrický, pretože všetky pasy vydané po roku 2008 sú biometrické. Ale ako som pochopil, tak od roku 2011 sa už vydávajú aj nové biometrické pasy – majú pravdepodobne nejaké rozdiely oproti tým starším biometrickým pasom, je to problém? Alebo stačí keď mám proste platný biometrický pas z roku 2011 a nie je problém, že to nie je najnovšia verzia biometrického pasu. Neviem, či tie novšie biometrické pasy nemajú navyše nejaké ochranné prvky.

Ďakujem.

Odpovědět
Franta (3243)
12.7.2018
20:20

@Nawg:
Stačí, že máš platný biometrický pas.
V ČR starší pasy měly na čipu jen fotku, nové mají fotku a otisky. Stejně to asi bude i v SK.

Odpovědět
Nawg (26)
16.7.2018
9:38

Ďakujem za odpoveď Franta. Môj pas má len fotku, otisky nemá, ale je platný tak teda v pohode:)

A čítal som potom aj článok o biometrickom pase, tiež na týchto stránkach. A bola tam rada ako si aj vyskúšať čip v pase cez telefón a všetko funguje a brutálna rada:) takže ďakujem aj za to :)

Odpovědět
Robo (52)
23.7.2018
13:08

@Nawg:
Ahoj,
my sme teraz boli s pasmi vydanymi 2011 a v pohode, takze sa nemas coho bat

Robo

Odpovědět
Radek (6)
8.8.2018
12:42

Zdravím , letíme v říjnu na Floridu – poprvé . Z Prahy přes Londýn . Mužete mi prosím poradit jak se v Londýně na letišti orientovat – najít let do USA , Moc děkuji

Odpovědět
Kuba (82)
8.8.2018
14:30

@Radek:
Záleží, z jakého terminálu na jaký budete přestupovat. Já jsem letěl přes Heathrow před 4 lety a přestupoval jsem tuším z 3 na 5 (přílet z Prahy, odlet do SF). Doporučuju oficiální stránky a vybrat podle přestupních terminálů: https://www.heathrow.com/airport-guide/getting-around-heathrow/travel-between-terminals

Nicméně není se čeho bát, všechno je suprově značené a krásně tě navedou šipky, kam jít. Můžeš zkusit najít nějaké videa na youtube s přestupem (myslím, že Heathrow tam bude).

Odpovědět
Franta (3243)
8.8.2018
21:00

@Radek:
Jak píše Kuba, zvládneš to. Letiště jsou celkem „blbuvzdorně“ značená. Sleduj cedule, případně se zeptej na informacích.

Odpovědět
Tereza (1)
14.9.2018
15:54

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat ohledně platnosti pasu – pas mi vyprší cca za 5 měsíců, tedy nesplňuji lhůtu 6 měsíců v rámci cestování do zahraničí do určitých zemí. Chystám se nyní na podzim do USA. Na americké ambasádě jsem nicméně našla oficiální informaci:

Pokud platnost Vašeho pasu vyprší až po Vašem odjezdu ze Spojených států, můžete cestovat. Česká republika patří do skupiny zemí, které patří do “Klubu šesti měsíců”, a občané České republiky mohou tedy cestovat do Spojených států i když platnost jejich pasu je kratší než 6 měsíců.

Což tedy chápu, že by neměl být problém – případně zda má někdo nějakou zkušensot? Stále ještě mám čas na zhotovení nového pasu :)

Děkuji

Odpovědět
Franta (3243)
15.9.2018
12:14

@Tereza:
Také opakující se dotaz.
Je to tak, stačí, když pas platí aspoň den po opuštění USA.

Odpovědět
Filip (6)
17.9.2018
19:26

Dobrý den, ahoj,
chystáme se příští rok na Floridu a  začínám koukat po letenkách. Mohl byste mi někdo napsat zkušenosti z poslední doby, se kterou leteckou společností letět bez obav a které se případně vyhnout?
Jsou vůbec u rozumných cen za letenku u nějakých společností nejen příruční zavazadla v ceně? Případně kolik se asi za zavazadlo v průměru doplácí?
Děkuji za odpověď, případně se omlouvám za možná hloupé otázky.
Filip

Odpovědět
Filip (6)
18.9.2018
14:44

Dobrý den ještě jednou….
Nejzajímavěji vypadá v tomto případě let s Lufthansou. Mám si dát pozor na nějaké „podpásovky“ nebo je to OK?
Děkuji

Odpovědět
Franta (3243)
18.9.2018
21:59

@Filip:
Čemu říkáš podpásovka? Pokud dobře přečteš podmínky dané letenky a tarifu, tak tě nic nepřekvapí.

Odpovědět
Filip (6)
21.9.2018
13:52

Děkuji, po návratu dám zpětnou vazbu:-)

Odpovědět
Filip (6)
24.9.2018
19:25

Z vašich zkušeností…..1 h 25 min na přestup v Mnichově – je to dostačující???
Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Mája (5)
7.10.2018
17:39

Dobrý deň, chcela by som na budúci rok letieť do NYC tak si začínam zbierať nejaké informácie. Akurát dnes som čítala o tom bezvízovom programe, nikdy pred tým som o tom nepočula. To čo som čítala bolo, že ak má človek platný biometrický pas a potvrdenie ESTA a teda je aj z krajiny ktorá je v programe potom sa nemusia platiť víza. Prosím vás čo je na tom pravdy? Možno je to uplna blbosť ale fakt nikdy som sa o toto nezaujímala takže vôbec netuším ako to chodí. Ďakujem vopred za odpoved :-)

Odpovědět
Franta (3243)
7.10.2018
20:35

@Mája:
Pokus splňuješ podmínky, tak ti opravdu stačí pouze ESTA vyplněná přes internet a nemusíš na ambasádu pro vízum.
Přečti si články o ESTA zde na webu, najdeš tam spoustu užitečných rad.

Odpovědět
Mája (5)
10.10.2018
7:10

@Franta: a ešte prosím, ako je to s tými leteckými spoločnosťami? Je potreba ísť s tou ktorá je zaregistrovaná v tom programe alebo je to jedno ? To som tu čítala medzi komentármi ale nejak som sa nedohladala odpovede. Ďakujem pekne

Odpovědět
Franta (3243)
10.10.2018
11:20

@Mája:
Je to jedna z podmínek programu. Ale v tom seznamu jsou snad všechny velké a i ostatní spolehlivé aerolinky, takže to nikdo snad ani neřeší.

S kým poletíš?

Odpovědět
Mája (5)
15.10.2018
15:15

@Franta: to ešte neviem s kým, letenky by som chcela kúpiť niekedy po novom roku. A je niekde k dispozici zoznam tých spoločností čo sú v programe, pretože ten zoznam som nikde nenašla. Ďakujem :-)

Odpovědět
Mája (5)
15.10.2018
15:20

@Franta: tak dajme tomu teraz som našla cez Frankfurt a je to Singapore Airlines, to by mohlo byt ?

Odpovědět
Franta (3243)
15.10.2018
20:26

@Mája:
Ano, Singapore Airlines jsou v programu ESTA.

Visa Waiver Program (VWP) Signatory Carriers

Odpovědět
Mája (5)
16.10.2018
12:57

@Franta: super, ďakujem moc.

Odpovědět

Ahoj, chystám se v lednu kolem 17teho na Floridu/Orlando letim tam poprvé sama a tak se chci zeptat jestli tam nemáte někdo také cestu? Radši bych s někým nez úplně sama. Dekuji moc :)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.