Překročení povolené délky pobytu na ESTA v USA

Petr Novák

Na cestovní registraci ESTA lze vycestovat maximálně na 90 dní. Překročením této doby byť o jediný den porušíte imigrační zákony USA, vaše současná ESTA přestane platit a nová vám velmi pravděpodobně do konce života již nebude schválena. Co dělat, pokud vaše letenky překročí povolenou délku pobytu?

Překročení povolené délky pobytu na ESTA v USA | © Unsplash.com

Co hrozí při překročení povolené doby pobytu v USA

Při překročení povolených 90 dní pobytu na ESTA je dotyčný povinen neprodleně opustit území Spojených států amerických. Další eventuální žádost ESTA bude téměř jistě zamítnuta, a bude tak nutné žádat o vízum. O možnost vycestovat do USA na ESTA dotyčný přijde nejspíše až do konce života.

Vážnější následky má překročení doby pobytu o minimálně 180 dní, za což je udělen zákaz vstupu do USA na 3 roky. Při překročení o jeden rok a více trvá zákaz vstupu 10 let.

Historii svých cest do USA si můžete ověřit na DHS.gov, stačí vyplnit osobní údaje. Ověříte si tak, že jste v minulosti nepřekročili povolenou dobu pobytu.

Co dělat, když jste si již koupili letenky a 90 dní vám nestačí

 1. Varianta 1: Přebukování letenky a zkrácení délky pobytu

  Nejlepším řešením je přebukování data odletu nebo příletu do USA tak, aby délka pobytu nepřekročila 90 dní.

  Letenky v nejnižším tarifu třídy economy obvykle změnu termínu nedovolují, v takovém případě hrozí nutnost provést zcela novou rezervaci. Letenky ve vyšších tarifech třídy economy, v Business Class a ve First Class změnu termínu povolují za manipulační poplatek a doplatek v rozdílu ceny letenek.

  Doporučuji si nastudovat podmínky vaší letenky, případně kontaktovat prodejce nebo přímo aerolinky.

 2. Varianta 2: Podání žádosti o vízum B-1 nebo B-2

  Máte-li před odletem ještě dostatečnou časovou rezervu, můžete požádat o vízum B-1 či B-2. Maximální doba pobytu v USA v případě vycestování na udělené vízum činí 6 měsíců, problém by tedy byl vyřešen.

  Riziko vzniku problémů je vyšší než u první varianty. Kromě nutné časové rezervy (o vízum nemá smysl žádat řádově hodiny před odletem) je nutné počítat s povinností navštívit osobně ambasádu v Praze a absolvovat pohovor. Během něj musíte důvěryhodně obhájit, proč budete v USA trávit více než 90 dní.

  Vízum do USA navíc nemusí být uděleno.

 3. Varianta 3: Krátkodobé opuštění USA

  Třetím možným řešením je krátkodobé vycestování z USA. Během něj si necháte dát výstupní razítko a poté se vrátíte zpátky. Tento postup je opět o dost složitější. Mexiko, Kanada a většina území v Karibiku totiž 90denní lhůtu pobytu na ESTA neresetují.

  Za karibská území se považuje Anguilla, Antigua, Aruba, Bahamy, Barbados, Barbuda, Bermudy, Bonaire, Britské Panenské ostrovy, Curacao, Dominika, Dominikánská republika, Grenada, Grenadíny, Guadeloupe, Haiti, Jamajka, Kajmanské ostrovy, Kuba, Marie-Galante, Martinik, Miquelon, Montserrat, Saba, Svatý Eustach, Saint Christopher, Saint Maarten, Saint Martin, Saint Pierre, Saint Vincent, Svatý Bartoloměj, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Tobago, Trinidad, Turks a Caicos a jiná britská, francouzská a holandská území a teritoria hraničící s Karibským mořem.

  Aby se vám limit 90 dnů resetoval, musíte tak vycestovat například do Střední Ameriky. Po krátkém pobytu tam se můžete vrátit zpět do USA. Limit 90 dnů běží nanovo, ale stále si musíte obhájit svůj pobyt u imigračního úředníka.

 4. Varianta 4: Vědomé překročení povolené délky pobytu

  Samozřejmě existuje čtvrté řešení, které je to nejhorší možné. Fakticky si jím zabouchnete dveře do USA.

  Pakliže byste se dostali do USA i s letenkou na více než 90 dní, vědomě překročili dobu povoleného pobytu a při návratu zpátky se na to přišlo, následuje trest. Překročení doby povolené délky pobytu je vážným porušením imigračních předpisů s dalekosáhlými následky.

  Kdykoliv po vypršení lhůty 90 dní můžete být zadrženi a drženi ve vazbě po dobu až několika týdnů. Poté budete deportováni zpět do Česka, bude vám zároveň zrušeno platné vízum (budete-li ho mít), do konce života si znemožníte vstup přes ESTU a ještě vám bude udělen zákaz pobytu ve Spojených státech amerických.

  Překročení povolené délky pobytu o 180 dní až 1 rok má za následek automatické odepření vstupu do USA po dobu 3 let, za překročení o více než 1 rok následuje zákaz vstupu na 10 let.

💬 Dost lidí v USA pobývalo nelegálně mnohem déle než 90 dní. Bez problémů se vrátili a nikdo nic nezjistil. Stejně tak existuje řada lidí, kteří takové štěstí neměli a nyní si odpykávají zákaz vstupu do USA. Pokud máte s tímto osobní zkušenost, můžete ji popsat v diskuzi.

Diskuze k článku (498)

@Sylvie:
Když odpověď znáš, tak proč ta otázka? A jakou radu jsi čekala? Máš trest na 10 let, to jen tak neobejdeš. Není jiný způsob. Uděláš průšvih a chceš aby ti někdo řekl, jak to vyžehlit.
Přejít nelegálně mexicko-americkou hranici, ti radit nebudu. To samé pro kanadsko-americkou, tam je to možná ještě složitější, protože by i Kanada mohla dělat problémy při vstupu, s Američany si určité informace o návštěvnících vyměňují. Máš přítele, ale rada ať si vezmeš Američana a on Američanku, také asi není na pořadu dne. Možná, když si v najdeš práci pro americkou firmu a budeš tak dobrá, že tě budou chtít poslat do centrály v USA. Případně zkus loterii o GC, ale ani tam bych v případě vybrání neviděl moc šancí.

Odpovědět

Zdravím, v Americe jsem na ESTA a mám koupenou letenku na 90 den večer, kolem 17 hodiny. Chtěla bych se zeptat, když by se náhodou letadlo zpozdilo a já odlétala až 91 den, jak na tohle koukají? Zda by mě za pár měsíců třeba pustili do Ameriky znovu, nebo by to bylo bráno jako překročení. Děkuji za odpověď

Odpovědět

Zdravím, jde mít 2 aktivní ESTA ? Chyszám se letos do NY a stará esta mi končí v Březnu, ale letenky bych chtěl koupit dřív. Nechci riskovat koupi letenek, abych potom nedostal Estu . Díky za odpověd.

Odpovědět

@Radim H:
Nikdy nebudeš mít ESTA 2x. Nová žádost ruší tu starou.

Odpovědět

Čau borci v minulosti 2016 sa mi nie mojou vinou podarilo prekročiť pobyt asi o 3mesiace menil som z j1 na b2 a potom znova predlžoval ale akosi mi nechodili rozhodnutie o predĺžení tak som radšej odišiel ale skončilo to tak že som tam bol skratka asi 3 mesiace navyše ( 6 mesiacov som bol akoby chraneny lebo som mal status pending ale ešte stále mi po 6m najblizsie tri mesiace neprišlo vyrozumenie, na uscis my s kľudom povedali že mám ostať a čakať akurát mám od nich len ústne vyhlasenie bez papiera ) pri odchode všetko ok na letisku a následne mi na moju starú USA adresu došiel papier že my boli víza zamietnuté ale to som bol už doma. Teraz ide o to že my udelili víza h2b na sezónnu prácu 2020 na ambasáde ok ale obávam sa či ešte pri samotnom vstupe na letisku im v počítači na mňa niečo nevyskoci. Keby áno tak asi aká veľká je šanca že má zabásnu? Alebo ma len otočia späť? Vdaka

Odpovědět

@Martin:
Určitě tě nezabásnou, to je moc práce a stojí to prachy. Jednodušší je poslat tě zpět.
Tohle už jsi tu popisoval, že jo? Je mi to povědomé. Pokud jsi byl na ambasádě, a vízum ti dali, tak by to mělo být v pohodě. Oni mají také přístup k informacím, jako imigrační. Když už jsi tam byl, tak tě nenapadlo zeptat se jich? Myslím, že by ti dali lepší odpověď než kdokoliv tady na webu. Je ale pravda, že ambasáda a imigrační spadají každý pod jiné ministerstvo, takže tam je určitá šance, že tě nemusí pustit.

Odpovědět

Áno už som sa tu na to raz pýtal, veru má nenapadlo spýtať sa že či má po prílete neplánujú zabasnut pokiaľ ma len otocia tak beriem…. No najideálnejšie by bolo prejsť. V rozhodnutí o zamietnutí víz som mal konkrétne v jednom odôvodnení napísané.

This application IS denied.
This decision Is without prejudice to consideration of subsequent applications to extend / change nonimigrant status filed with USCIS.

Každopádne uvidim, nejak to dopadne.

Odpovědět

Ahoj chtěl jsem se zeptat žil jsem 14 let ilegálně v USA.Dnes je to 15 let od doby co jsem se vrátil do Čech. Bylo by možné jet do canady nebo mě zabásnou přímo na letišti a pošlou mě do USA. Měl jsem tam nějaké nezaplacené pokuty když jsem letěl zpět do Čech.Děkuji Ríša

Odpovědět

@Richard:
Nemyslím si, že by tě Kanaďané zabásli a vydali Amíkům. To by na tebe asi musel být mezinárodní zatykač. Spíš bych počítal s variantou, že si tě tam nepustí.

Odpovědět

Dobry den,prosim o radu pro moji tetu. Letos v cervnu letela k rodine do U.S.A. na vizum Esta,spatecni leetenku mela presne na 9O. den,jenze let ji dva krat letecka spolecnost odlozila pro covid-19 a tak tech povolenych 90 dni prekrocila,ale ne vlastni vinou.Rada by pristi rok zase navstivila zname v New Yorku,ale ma obavy,ze by mela problemy s emigracnim.Prosim,nevite,zda by mela problemy pri vstupu na uzemi U.S.A.? Aneb,jak postupovat.Dekuji za odpovedi.Marta.

Odpovědět

@Marta:
Překročení povolené doby pobytu je vždy problém. Záleží, o kolik to bylo. A taky těžko říct, jak k tomu budou přistupovat v případech, kdy se prostě odletět nedalo. Otázku bych směřoval asi na ambasádu.

Odpovědět

Zrusene lety nebyli problem jako prekroceni povolene doby pobytu. Spis esta – vic navstev chce to viza.

Odpovědět

Dobrý deň.
Som síce Slovák, ale stal sa mi podobný problém keď som v roku 2018 prekročil ESTU o 2 dni. Výsluchy, prehliadky a následný zákaz vstupu. Colník tak isto spomínal že sa môžem cez pracovne víza vrátiť do USA. Neviete čo je na tom pravdy ? Resp. kde a ako zistím či mi platí ešte zákaz vstupu a pod ?

Odpovědět

Ahoj, byla jsem v USA 3 roky (2004-2007), vizum jsem mela platne, ale trosku jsem pretahla povolenou dobu pobytu… Mam sanci se do USA jeste podivat? Chteli bychom jet cela rodina na mesicni road trip… A vlastne ani nevim co napsat do ESTY, kdyz napisu pravdu, tak me tam nepusti… Je tu nekdo takovy, kdo byl v USA delsi dobu a pak ho tam znovu pustili?

Odpovědět

@Jana:
Trošku, minimálně o několik let. :-)
Za překročení před půl roku je zákaz na 3 roky, za překročení přes rok je zákaz na 10 let. To už ti vypršelo, ale nebral bych to jako automaticky otevřené dveře. V tvém případě bych rovnou zapomenul na ESTA (stejně nesplňuješ kritéria) a šel na ambasádu zkusit B-2.
Po 9/11 tohle opravdu hlídají a buď si jistá, že o tvém překročení vědí.

Odpovědět

Ahoj
Mam Estu od imigracniho úředníka potvrzenou na 90 dní.Po 60 dnech jsem se vrátil do Čech. Máte někdo prosím zkušenost s tím kdybych chtěl ještě podniknout na těch zbývajících cca.20 dní cestu zpět do státu?

Odpovědět

@Vašek: Vasku, ESTA plati 2 roky. Cize pocas tej doby sa mozes do US kludne vratit. Ale novy prichod znamena imigracny nanovo. Odchodom z US predchadzajuce povolenie od imigracneho stratilo platnost

Odpovědět

@Vašek:
Jak píše Robo, ESTA je na 2 roky a každá návštěva je na max 90 dní.
To, že ti tehdy dal imigrační 90, neznamená, že to máš na celou dobu, ale že tehdy jsi tam mohl zůstat klidně 90 dní. Při příští cestě dostaneš nové povolení k pobytu a to může být opět až 90 dní.
Navíc jsi nedostal povolení na 90 dní, jako celek, ale na 90 dní ode dne vstupu. V pasu máš razítko z datumem, do kdy musíš USA opustit a ne trhací kalendář, kde bys odečítal 90 dní, podle toho, zda v USA jsi nebo ne. :-)

Odpovědět

Hezký den,
je už nějaké info jak se bude od 8.11. brát ta lhůta s PCR testem, těch 72 hodin? Bude možno jít na test v úterý a odletět kdykoli v pátek? Nebo budou ty tři dny přesně brány jako 72 hodin? Díky

Odpovědět

Ahoj, mám dotaz ohledně práce v USA. Dá se přijet na ESTU a změnit až v USA na pracovní vízum? Nebo se musím vrátit a vyřizovat v ČR?
Děkuji za případnou odpověď.

Odpovědět

@Miluška:
ESTA je striktně turistická, nedá se měnit na žádná jiná víza.

Odpovědět

A vízum B-2? Je nějaká možnost změny účelu pobytu až v USA?

Odpovědět

@Miluška:
U B-2 se statut za určitých podmínek změnit dá, ale nevím detaily. Zkus pohledat na uscis.gov

Odpovědět

B2 se da zmenit na F1 ( studentske), na pracovni ale myslim (H1b) ne.

Odpovědět

Ahoj, mám dotaz ohledně tripu do USA. Na konci března se chystám poprvé do USA. Jedu tam na dva týdny za přítelem (občan USA). Potom se tam chystám ještě jednou – na přelomu června a července na tu samou dobu. ESTU mám schválenou, ale mám trochu obavy z toho, že tam poletím dvakrát během 3 měsíců. Může se stát, že mě tam napodruhé nepustí? Přesunout na později druhou návštěvu nejde, mimo jiné kvůli práci tady. Slyšela jsem, že někdy při opakovaných návštěvách už ty lidi otočili přímo na letišti :-/

Odpovědět

VIKY.
Můžou tě pustit a taky ne. Teď asi víc hlídají. Ale más kratší navstevu. Nikdy nic jsme neměli problém. 1x větší kontrola a otázky ale vše souhlasilo a tak nebyl problém – období svátku a velký chaos. Víš každý máme jinou zkušenost. Taky sme byli zpatky i za par tydnu a nebyl problém. Později už delší doba a několikrát na Estu a pak viza. Záleží na co se tě zeptají a co ty odpovís

Odpovědět
D

Zbytecne strasitw a motate lidem hlavu po tech 90 dni zustat muzete a nikdo nic nezjisti a normalne se muzete vratit zpatky do cr a zpetndo usa

Odpovědět

@Dan Bergis:
Tak určitě.
Oni mají ty pravidla pro srandu králíkům. Znám člověka, co ho kvůli překročení pobytu do USA už nepustili. Několik lidí zde na webu psalo vlastní zkušenost, že je kvůli překročení nebo i jen častým cestám také nepustili. Není to strašení ale realita. Jasně, že zpět tě pustí domů, rádi se tě zbaví. Ale to, že tě příště zase pustí k nim, už nemáš jisté. A že nic nezjistí? Mají data od leteckých společností a z hraničních přechodů. Vědí, kdy jsi přijel a kdy jsi odjel. To jestli tě příště pustí je na posouzení imigračního úředníka. Rozhodně to není automatické a nelze s tím počítat.
Sorry jako.

Odpovědět

@<a rel="nofollow" href="#comment-202654"@Richard:

Riso, jen ze zvedavosti, predpokladam, ze jste mel po 14ti letech propadly pas, tak jak jste se vratil zpatky do CR? Udelali Vam na ambasade novy?

Odpovědět

Ahoj, mám dotaz na který jsem nedostala ani na MVCR jednoznačnou odpověď a názory se liší. Pokud budu mít povolení ESTA, které je platné 2 roky, kolikrát mohu během těch dvou let vycestovat do USA na 90 dní? Nikde není řečeno, jestli je to 90 dní na celou dobu platnosti ESTA, tedy 90 dní za 2 roky, nebo jestli lze na těch 90 dní vycestovat opakovaně. Tzn. odjet na 90 dní, pak návrat zpět do ČR cca. na měsíc a pak znovu do USA na 90 dní. Je možné, že to projde a záleží spíše na jakého úředníka narazíte, nebo je to opravdu jen 90 dní po celou dobu platnosti ESTA? Nebo třeba jednou za rok 90 dní?
Vím, že varianta je i 1/2 roku vízum, ale pokud bych po jeho vypršení chtěla jet ještě jednou, je šance dostat třeba po měsíčním pobytu v ČR ESTU pokud jsem před tím měla 1/2 roční vízum? Předem díky za informace.

Odpovědět

@Markéta: 90 dnu na estu neni pravidlem, celnik muze do pasu poznamenat kratsi termin pobytu, ale to se zpravidla nedeje a daji vetsinou vzdy tech 90 dni. Vycestovat lze kolikrat clovek chce behem tech dvou let o vstupu vzdy rozhoduje celnik (90 dnu kdyz celnik potvrdi se bere pokazde za ty dva roky, lze na estu tedy cestovat opakove porad za ty dva roky). Ale pokud bude clovek 90 dni pak se vrati na mesic a zase 90 dni tak si myslim ze napotreti to uz neprojde… pokud clovek pojede trikrat za rok na 3-4 tydny tak ok. Pokud budu vzdy 90 dni s kratkym pobytem mimo sev. ameriku, zacnou se u dalsich navstev ptat proc tam jezdim takto porad…

Odpovědět

@Markéta:
Datum pobytu tady dávají spíš podle datumu zpáteční letenky.
Změna datumu letenky se nevyplati.
Pár krát esta, ale pak jsou lepší víza.
Taky se můžou zeptat na pobyt – kde, u koho, adresa, telefon, můžou si to ověřit.
Pobyt u přátel, rodiny je dobrý mít pozvání.
Je to různé u každého.

Odpovědět

@Markéta:
1/2 vízum…?

Odpovědět

@Markéta:
Buď neumíš číst nebo nechápeš psaný text. A je jedno, jestli to čteš tady nebo na webu ESTA. A pokud ti jednoznačně neodpověděli ani na MV, tak jsi tam nejspíš mluvila s vrátnicí. Názory se lišit můžou, ale pravidla jsou jasně daná. Když si pročteš info na esta.cbp.dhs.gov nebo tu projdeš články o ESTA nebo vízu B2 a diskuse u nich, tak najdeš všechny odpovědi. OP už něco naznačil.

ESTA platí 2 roky, max. doba jednoho pobytu je 90 dní, lze cestovat opakovaně.
B2 platí 10 let, max. doba jednoho pobytu je půl roku, lze cestovat opakovaně.
V obou případech se dá cestovat opakovaně po celou dobu platnosti a doba pobytu záleží na imigračním při vstupu, může dát i méně. Nikdy více. 90 dní u ESTA je striktních, letenka na 91 dní už je důvod k nevpuštění do USA a dokonce i k nevpuštění na palubu letadla. B2 lze za určitých okolností prodloužit zasláním žádosti na imigrační, je to za poplatek. Já tak byl kdysi v USA 11 měsíců v kuse. Více si můžeš najít na http://www.uscis.gov

Je třeba si uvědomit, že ESTA i B2 jsou čistě turistické a k tomu je lze tady i využívat. Za určitých okolností se dají využít i ke studiu jazyka, pokud se dodrží jasně dané podmínky, info také na uscis. Standardní turista není na dovolené více než doma, navíc na dovolené v jedné zemi a 90 dní je dost dlouhá dovolená. Obecně se doporučuje, a kdysi to bylo i na stránce US ambasády, že při delších pobytech je dobré dělat delší pauzy před další cestou. Takže při cestě na 90 dní je dobré být dalších 90 dní doma nebo cestovat jinde. A to “jinde” platí pro USA, Kanadu, Mexiko a vybrané destinace v Karibiku, prostě je ideální opustit severoamerický kontinent, viz článek nahoře. Psali sem lidi, co jeli do USA na 90 dní, pak na chvíli domů a zase do USA, že je při třetí cestě na imigračním obraceli a posílali domů, ať si vyřídí vízum, pokud tam chtějí cestovat. Tohle se ti ale klidně může stát už při druhé cestě. Stačí, že si budou myslet, že tam jedeš za prací a ne se podívat na Sochu svobody.

Neber to jako strašení, ale jako realitu. Většina lidí se tam v pohodě dostane, ale občas sem někdo napíše, jako by to byla cesta do pekla a zpět a to byli jen na letišti.

Odpovědět

@Franta:
Pravdu máš máš ve všem. Ale asi ne každý to hned dobře pochopí. Opravdu esta 1-3 cesty, ale je lepší je mít dovolenu na kratší dobu. Pak opravdu jsou lepsi víza. A taky ne hned pobyt na půl roku. Prodloužení po půl roce na další 6 mesicu jde, ale to jsou ty “okolnosti”. Taky sme byli 1rok v kuse. A doba co se vrátíš domu je opravdu lepší stejně dlouha i delší. Pokud je prekroceni doby z duvodu zmeny letu je to jine. No lidi se ptají tady a pak mají informace od těch co v USA už byli. My psali i maily – dotazy na ambasádu a odpovedeli. Možná u návštěvy známých, rodiny když máš zvací dopis je to lepší, ale taky nemusí byt, že se ti zaručí za všechno. Někdy se ptají i kontrolují ubytování, pojištění, vztahy, atd.

Odpovědět

Dobrý večer,
vyplnila jsem ESTU pro sebe a rodiče a do kolonky KONTAKTNÍ BOD V USA jsem uvedla první hotel, ve kterém budeme bydlet, ale měl tam být kontakt na moji sestru, za kterou jedeme na návštěvu. Nebudeme u ní bydlet, bude s námi cestovat po USA. Je to velký problém? Budeme mít od ni zvací dopis. Nevím jak moc kontrolují mé odpovědi na pohovoru s ESTOU. Mám raději udělat ESTU znova?? Aby to nebylo ještě pak víc podezřelé, ze mám ESTU vyplněnou 2x.
Díky za odpověď,
V.

Odpovědět

Ubytování v hotelu máš doklady. A zvací dopis sestry je ok. Když se tě zeptají nahodou na to odpovis jak to je – možná si to zkus přeložit. Základní vety – otázky si můžeš i odpovede napsat a v angličtině je to lepší. Raději estu nedělej 2x. Jsou to nase zkušenosti co mame my za sebou když něco tady napisem. Nezapomeň pojištění – to se taky můžou zeptat a od sestry asi víš jak je to tady “narocne”.

Odpovědět

Dekuju za odpověď,
snad s tím nebude problém. Budu mít nervy měsíc a půl do odletu. Pojištění samozřejmě máme. Ten zvací dopis ukážu, jen když se mě na to zeptají. Uvidíme kdo na nás vyjde.

Odpovědět

ještě jsem se chtěla zeptat, jak mam doložit zpáteční letenku, když ji ještě fyzicky nemám. Check-in bude možné udělat až 2 dny před odletem z USA. Letíme s KLM. Na infolince mi s tímto moc nepomohli.

Odpovědět

@Veronika: nastudoval bych si pojmy letenka x palubní vstupenka. Letenku už asi máte….

Odpovědět

Ano letenku mám v aplikaci KLM. Když jsem byla naposledy v USA, tak jsem měla letenku rovnou vystavenou tam i zpět od CSA (papírovou), takže nevím jak to chodí s tímto teď, proto tady žádám o radu. Přeci jen jsem tam už skoro 13 let nebyla. Po Evropě je to přeci jen víc na pohodu.

Odpovědět

Ahojte,máte zkušenost někdo,byl jsem poslán zpět z JFK domů v 2009 pro překročení pobytu,více než 1 rok a ted chci žádat o vízum ,2-3 týdenní dovolená ,mám vůbec nějakou šanci vízum dostat nebo automaticky zamítnuto?Peníze mám,práci,vše ok,jen prostě v mládí jsem pobyl v USA delší dobu než jsem měl.

Odpovědět

@Petr:
Stopky na 10 let ?
Zadat o víza můžeš. Ale uvést pravdu, ve vsem odpovědět včetně toho překročení pravdu. Tak oni to stejně najdou. Kolik lidí měli i jiné problémy a víza dostali.

Odpovědět

to určitě,na vše chci odpovědět pravdu,jen jestli to bude stačit?:)

Odpovědět

Petr. Na vše řekni pravdu. Oni stejně vše najdou a vidí. A důvod – dovolená atd. Třeba si vše připrav a nezaškodí mírně v angličtině. Pak musíš čekat. Ty to neovlyvnis jejich rozhodnutí. Ale proč by ne ?

Odpovědět

Ahojte, poradíte mi prosím tí, ktorí máteskúsenosť? Môj priateľ bol pred 5 rokmi deportovaný z usa. Otočili ho hneď na letisku. Viete mi prosím povedať, aká doba je zákazu vstupu do usa? Chceli by sme ísť o rok na dovolenku, ale nevieme či má zakaz 5 alebo až 10 rokov.
Vďaka:)

Odpovědět

Zdravím, chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s povolením vstupu do USA, když jste překročil dobu 190dní. Byla jsem tam 9/2011-7/2013 při odletu mi celník dal do pasu pouze razítko, usmál se a letěla jsem domů. Takže nevím jestli patřím do té “skupiny” zákazu vstupu na 10let, popř. jestli to jde nějakým způsobem zjistit. Příští rok to bude 10let, tak bych tam chtěla letět s rodinou opravdu jen na 3týdny na dovolenou, ale trochu se bojím, aby mě neposlali zpět do ČR a syna s manželem tam pustili. Děkuji za rady M.

Odpovědět

Ahoj, poprvé jsem byl v USA 2000 až 2002. Měl jsem ID, řídičák, účet v bance,… Při odjezdu se nikdo na nic neptal, nastoupil jsem jak do letadla jako do autobusu. Letos jsem si zažádal o ESTu, kde jsem to nepřiznal, koupil letenku a vyrazil…. Vše proběhlo bez problému, klasické otázky v Chicagu: Jak dlouho? Co tam budu dělat?…. Pak mi zdůraznil, že jen max 3 měsíce, otisk prstů a jsem tu… Domů se vracím za týden… Kdo nezkusí, nezjistí co oni ví…

Odpovědět

Zdravím povezte mi jaká je sance ze turistu vpustí do USA i po 10letech co dostal zákaz vstupu do USA za překročení pobytu při bezvízovém styku. A za jaké jiné delikty vás do USA už nemusí pustit existují nějaké?

Odpovědět

@Jiří: Dobrý den, to záleží. Předpokládal bych, že na ESTA se do USA nepodíváte a pak záleží, jak budete přesvědčivý na vízovém pohovoru.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.