Vízum do USA: Cena, kde žádat, informace o pohovoru a dotazy

Naprostá většina těch, kteří cestují do USA, si dnes vystačí s biometrickým pasemcestovní registrací ESTA. Nemusí jezdit na velvyslanectví ani na žádný pohovor – přes internet vyplní formulář, zaplatí poplatek a mohou vycestovat. Tento článek se věnuje té druhé skupině – lidem, kteří musí nebo z nějakého důvodu chtějí požádat o nepřistěhovalecké vízum do USA.

Žádost o vízum do USA | © N i c o l a / Flickr.com & slgckgc / Flickr.com

Kdo musí žádat o vízum do USA?

O vízum do Spojených států amerických musí žádat všichni ti, pro které platí alespoň jeden z následujících bodů:

 • nebyla jim schválena cestovní registrace ESTA
 • chtějí v USA pobývat více než 90 dní
 • do USA cestují za účelem pracovního, výměnného nebo studijního pobytu

Kde žádat o vízum do USA?

O vízum můžete žádat na jakémkoliv velvyslanectví Spojených států amerických. Čechům slouží Velvyslanectví USA v Praze na Malé Straně. Povinnost zúčastnit se pohovoru nemají děti mladší 14 let za předpokladu, že jejich rodiče mají platné nepřistěhovalecké vízum.

Na pohovor se musíte objednat alespoň o den dříve do 12:00 hodin na internetových stránkách USTravelDocs.com. Pro objednání termínu je nutné se nejprve zaregistrovat.

Cena víza do USA a vízové poplatky

Poplatky za víza do USA se liší v závislosti na konkrétní kategorii:

Typ víza Výše poplatku
Nepřistěhovalecká víza
turistika (B-1), studium (B-1, F-1 a M-1), výměnný pobyt, palubní posádka (C-1 a D), novináři (I)
160 USD
Nepřistěhovalecká víza
kategorie H, L, O, P, Q a R
190 USD
Nepřistěhovalecká víza pro investory
kategorie E
270 USD
Nepřistěhovalecká víza pro snoubenky a snoubence
kategorie K
240 USD

Poplatky se hradí ještě před vlastním pohovorem, výhradně na zmiňovaných internetových stránkách USTravelDocs.com. K platbě můžete použít platební kartu, zadat příkaz k úhradě přes internetové bankovnictví, nebo zajít osobně do banky.

Co je potřeba a postup žádosti o vízum do USA?

Při žádosti o vízum do Ameriky postupujte dle těchto bodů:

 1. Nejprve se rozhodněte, o který typ víza máte zájem
 2. Vyplňte formulář DS-160 (žadatelé o vízum typu N, S, T nebo U vyplní místo něj formulář DS-156).
 3. Výhradně prostřednictvím oficiální stránky USTravelDocs.com uhraďte poplatek za vízum (ceny jsou uvedeny výše) a sjednejte si termín vízového pohovoru na americké ambasádě. Přihlásit k pohovoru se musíte alespoň s denním předstihem a nejpozději do 12:00 hodin. To znamená, že pokud máte zájem jít na pohovor v úterý, musíte se přihlásit do pondělního poledne.
 4. S předstihem maximálně 15 minut se dostavte na americké velvyslanectví, nezapomeňte si s sebou vzít dokumenty, které jsou popsány za dalším nadpisem tohoto článku.

Dokumenty potřebné k předložení žádosti o vízum do USA

K vízovému pohovoru si s sebou musíte povinně vzít tyto dokumenty:

 • Cestovní pas
 • Potvrzující stránku („confirmation page“) vyplněného formuláře DS 160
 • Doklad stvrzující zaplacení poplatku na USTravelDocs.com
 • Fotografii pasového formátu (51 mm × 51 mm, nebo 5×5 cm) a s bílým pozadím

Spolu s tím doporučuji přinést následující dokumenty, které mohou zvýšit pravděpodobnost udělení víza:

 • Bankovní výpisy za poslední 3 měsíce
 • Pracovní smlouvu  z vašeho stávajícího zaměstnání
 • Zvací dopis od soukromé osoby nebo obchodního partnera, kterého jedete navštívit
 • Studenti nechť přinesou potvrzení o studiu a studijní index
 • Podnikatelé ať přinesou výpis ze živnostenského nebo obchodního rejstříku
 • Manželské páry nechť přinesou oddací list a v případě žádosti o dětské vízum také rodný list potomka
 • U některých typů pracovních víz přineste pracovní petici

Pro některé typy víz je třeba předložit ještě další dokumenty:

 • Víza F a M: Podepsaný originál formuláře I-20, doklad o zaplacení poplatku SEVIS a v případě, že chcete pokračovat ve studiu, předložte index nebo dopis z vaší školy se zaznamenaným prospěchem.
 • Víza J: Podepsaný originál formuláře DS-2019 a doklad o zaplacení poplatku SEVIS. Účastníci programu Work and Travel musí předložit index a potvrzení o studiu, účastníci středoškolských výměnných pobytů pak kontaktní informace na hostitelskou rodinu v USA.
 • Víza  H, L, O, P a R: Oznámení o schválení I-797, podpůrné dokumenty a u žadatelů o vízum L navíc nový formulář I-129S.
 • Víza C1 a D: Pracovní smlouvu či dopis od zaměstnavatele a pokud se vás to týká, tak ještě námořní knížku.

Během cesty do USA budete vyplňovat ještě formulář I-94celní deklaraci.

Fotografie na vízum do USA – pravidla, rozměry a parametry

Při žádosti o vízum je nutné předložit ještě jednu fotografii s atypickým čtvercovým poměrem stran. Instrukce, jak má fotografie vypadat, si můžete přečíst níže, nebo na tétona této americké stránce, kde si fotku můžete rovnou prověřit online nástrojem. Fotografii můžete použít buď digitální, nebo oskenovanou z vyvolaného obrázku (nicméně to je dnes již passé). Každopádně by neměla být starší než 6 měsíců.

Požadavky na fotografii na americké vízum

 • Rozměry
  V případě digitální fotografie jsou minimální rozměry 600×600 pixelů a maximální 1 200 × 1 200 pixelů. Rozhodnete-li se fotku skenovat z papíru, musí být výchozí velikost fotografie alespoň 51 × 51 mm a rozlišení při skenování minimálně 300 pixelů na palec.
 • Barva
  Fotografie musí být barevná v RGB barevném spektru.
 • Formát souboru
  Akceptován je výhradně formát .jpg.
 • Velikost souboru
  Maximálně 240 kB, komprese smí být nanejvýše 20:1.
 • Obsah fotografie
  Fotografie na americké vízum musí zpředu zobrazovat celý obličej, krk a ramena. Výraz musí být neutrální, bez úsměvu, s otevřenýma očima a pohledem směřujícím přímo do fotoaparátu. Hlava musí být umístěna uprostřed fotografie a nesmí směrovat nahoru, dolů, na stranu nebo k ramenům. Všechny obličejové rysy musí být vidět a naopak nesmí být vidět další objekty, lidé nebo jiné části těla žadatele. Velikost hlavy od temene včetně vlasů až po bradu musí tvořit 50 – 69 % z celkové velikosti fotografie. Pozadí fotografie musí být jednoduché, světlé a bez stínů.
 • Technické požadavky na fotografii
  Celá tvář musí být ostrá, ale nikoliv přeostřená. Jas i kontrast musí být rovnoměrný, správná fotografie musí být bez stínů ve tváři nebo na pozadí, podexponování nebo přeexponování je nežádoucí.
 • Ostatní požadavky
  Brýle jsou na fotografii povoleny za předpokladu, že mají čirá skla a neodráží světlo, stíny a obroučky nezakrývají oči. Brýle s tmavými skly jsou povoleny pouze ze zdravotních důvodů. Přikrývky hlavy nebo klobouky jsou dovoleny výhradně z náboženských důvodů, nesmějí však zakrývat žádnou z částí žadatelova obličeje.

Příklady přijatelných i nepřijatelných fotografií na vízum naleznete na této stránce.

Vízový pohovor na ambasádě

Americká ambasáda se nachází na adrese Tržiště 15, Praha 1 – Malá Strana (zobrazit na mapě), nejbližší stanice metra je Malostranská, nejbližší tramvajová zastávka Malostranské náměstí (linky 12, 20, 22).

Jak je zmíněno výše, schůzku na vízový pohovor je třeba mít předem sjednanou. Při domlouvání schůzky je nutné sdělit i jména všech doprovázejících osob. Z bezpečnostních důvodů není možné přijít dříve jak 30 minut před časem sjednané schůzky. Na vrátnici vám budou odebrány všechny elektronické přístroje, jako jsou telefony, tablety nebo notebooky.

Dotazy ohledně víz do USA

Je možné přenést platné americké vízum ze starého pasu do nového?

Ne, v takovém případě je nutné požádat o nové vízum. Americká legislativa sice umožňuje použít starý pas s platným vízem spolu s novým, platným pasem, nicméně tento postup odporuje českým zákonům.

Již mám vízum do USA, ale platnost pasu mi brzy vyprší. Jaká je minimální povinná doba platnosti pasu po mém opuštění Spojených států amerických?

Pro Českou republiku neplatí povinnost platnosti 6 měsíců po odletu. Jinými slovy, z USA se můžete bez problémů vrátit pouhý den před koncí platnosti pasu.

Mohu o vízum do USA požádat v jiné zemi, nebo musím žádat vždy v České republice?

Vždy je lepší podávat žádost o vízum v České republice (resp. v zemi, kde máte trvalý pobyt), nicméně dle zákonů můžete žádat na jakémkoliv americkém konzulátě kdekoliv na světě. Počítejte s tím, že v takovém případě ale může být žádost o vízum komplikovanější, neboť Američané mohou žádat důkaz, že se hodláte vrátit do země svého trvalého bydliště.

Mohu žádat o vízum do USA v případě, že jsem byl odsouzen?

Ano, požádat o vízum můžete, nicméně na pohovor musíte navíc přinést veškeré dokumenty týkající se vašeho přestupku, přečinu či trestného činu. Jedná se zejména o rozsudek, datum soudního procesu a druh přestupku.

Kdo všechno musí osobně absolvovat vízový pohovor?

Osobně k pohovoru musí přijít všichni žadatelé ve věku od 14 do 79 let včetně. U dětí mladších 14 let stačí, když přijde alespoň jeden z jejich zákonných zástupců. Osoby starší 80 let nemusí na pohovor vůbec. Výjimku mají rovněž diplomaté směřující do Spojených států amerických za pracovní misí včetně té do mezinárodních organizací typu OSN.

Kolik peněz musím mít na účtě, abych dostal vízum do USA?

Žádná částka není pevně stanovena, nicméně měla by být tak vysoká, abyste s ní pokryli veškeré náklady na dobu pobytu.

Vrací se poplatek za americké vízum v případě jeho neudělení?

Ne, poplatek je nevratný.

Jak dlouho trvá vyřízení víza do USA?

Záleží na vaší rychlosti a aktuální dostupnosti volných termínů. Americká strana uvolňuje termíny na pohovor s předstihem několika dnů. Po vyřízení a schválení víza vám bude doručeno kurýrem.

4. května 2016 Petr Novák ,

Diskuze k článku (182 komentářů)

@Marie: Pro vstup musí být vízum platné v den vstupu, tedy i poslední den platnosti. Je to sice risk (např. zpoždění letu při večerním příletu), ale je platné. Spíš by mne zajímala platnost pasu, v kterém to vízum je.

Odpovědět
Dominika (1)
29.4.2016
16:35

Ahoj,
pročetla jsem už leccos, ale přesnou odpověď nenašla, tak snad se nebudu ptát úplně zbytečně :)

Momentálně mám platnou ESTA, na kterou už jsem byla V USA 2x. Poprvé v září 2015 na měsíc (cestování po státech s kamarády), podruhé březen-duben 2016 na 3 týdny (za přítelem). Chtěla bych jet brzy znova za přítelem, ale na déle než 90 dní, z čehož mi vyplývá, že si musím zažádat o turistické B2. Nemám v plánu si tam hledat práci, ani tam zůstávat déle než těch 6 měsíců. Co se ale stane, pokud mi ho zamítnou? Mám platnou ESTA ještě více než rok, ale jestli jsem to správně pochopila, tak o novou ESTA bych měla žádat, pokud se změní jedna z odpovědí na ty otázky ve formuláři, což by byl právě tento případ, ano? Se zamítnutým vízem ale pravděpodobně nedostanu ani ESTA. Je to tedy tak, že pokud mi bude zamítnuto vízum i s platnou ESTA, nepodívám se do USA s velkou pravděpodobností ani na těch 90 dní? Nebo to v praxi funguje jinak?

Předem díky za odpověď.

Odpovědět
Z. (220)
30.4.2016
8:37

@Dominika: Je to tak. Zvážil bych, o kolik dnů více tam plánuji zůstat a jestli mi to stojí za ty nervy s vyřizováním jestli to vyjde nebo ne. A hlavně: to, že cestuji do USA na vízum mi nezaručí 180 dní pobytu. O délce rozhoduje imigrační při pohovoru. A když uvedu, že tam letím za blízkou osobou, tak může být zaděláno na problém.

Odpovědět
Verko (1)
2.5.2016
9:27

Dobry den ,
Mam dotaz, byla jsem před několika lety v Americe vdaná muj bejvaly muz Američan mi smazal moji historii která se týkala toho ze jsme měli domestic violence, kde me byli odebrány otisky prstu. V roce 2014 jsem cestovala do USA přes Aplikaci Esta která me byla schválena , ale pri prijedu do L.A. Když jsem přecházela přes emigracni border se na me podívali a neco nebylo v poradku poslali me rovnou do místnosti s lidmi který nemají v poradku víza ATd . Když jsem přišla na radu bylo mi řečeno ze jsem zalhala a protoze jsem nevěděla ze v registraci z minule od domestic violence mam záznam ale bez ničeho proste žádný popis jen moje otisky . Paní me rekla ze pokud jsem zadala o Estu kde jsou otázky jako jestli jsem mela neco s polici nebo udělala trestní čin jsem netušila ze se do toho počítá domestic violence , NATO mi rekla ze to je trestný čin přitom jsem nic neudělala a nevedelal jsem o tom ze muj bejvaly smazal cely case . Tak pustily me ale mela jsem 2 hodiny co delat a vse to tam vysvětlovat . Potom jsem si vzala právníka v L.A. Který na všem pracoval vzalo to cely rok práce aby jsme to mohly posílat na Dhs a dal ted mam nějaký Redress control number . Říkal mi ze ted se všemi dokumenty by mělo byt vse vysvětleno jinak take se chci zeptat když mi ještě plati měsíc Esta jestli na ni mohu vycestovat když jsem pri jedné otázce zalhala když jsem nevěděla ze me byla smazaná historie o tom domestic violence a nebo si mam zažádat o novou a vyplnit to tak ze jsem mela trestný čin což me muže byt zamítnuto nebo jít rovnou na ambasádu? Vubec nevim jestli mohu cestovat na Estu když uz mam to Redress number vubec nevim dekuji za odpověd .

Odpovědět
Jan (14)
2.5.2016
13:37

Ahoj, je prosim potreba pro vydani viza prinest na ambasadu v Praze fotografii ve fyzicke forme?

Dekuju,

Odpovědět
Petr Novák (1807)
3.5.2016
9:06

@Jan: Ahoj Honzo, ano, fotografie je potřeba. Fotku (51 mm × 51 mm; bílé pozadí) musíš fyzicky přinést i v případě, že jsi ji již elektronicky nahrál do formuláře DS-160.

Odpovědět
Jan (14)
3.5.2016
21:45

@Petr Novák: Dekuji, potvrzuji. Pro ostatni: pracovnik rikal, ze nelze jiz pouzit stejnou fotografii jako na jakemkoliv predchozim vizu. Ja vim, ze kazdy vi, ze foto nema byt starsi nez pul roku, ale preci jen, kdyby to nekdo zkousel…nove vizum = nova fotka. Upravte si, prosim, informaci pod: „Dokumenty potřebné k předložení žádosti o vízum do USA“ na rozmery 5×5, nikoliv 4,5×3,5 cm. Jen dnes se dva lide kvuli tomu museli fotit znovu.

Odpovědět
Petr Novák (1807)
3.5.2016
21:55

@Jan: Honzo, děkuji za informaci a omlouvám se za chybu. Požadavky na fotografii jsem čerpal z webu ambasády, kde mají uvedeno 45×35 mm.

Odpovědět
Miroslav (1)
13.5.2016
4:02

Dobry den, mam dotaz. Po obdrzeni viza, pasu, je stanovena doba, do kdy musim vycestovat? 90 dni? Jedna se o snoubenecke vizum, diky za odpoved.

Odpovědět
Michal (3)
26.5.2016
11:07

Ahoj, můžete mi poradit? Mám zápis v rejstříku trestů a do žádosti o vízum jsem to neuvedl. může to být (na velvyslanectví, na letišti) problém? mají tyto složky přístup do českých záznamů trestů? děkuji.

Odpovědět
Markéta (1)
1.6.2016
17:23

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat kolik peněz cca vyžaduje ambasáda na účtě při žádosti o turistické vízum? Byla jsem v Americe jako aupair v letech 2012-2014 a nyní bych chtěla navštívit obě rodiny pro které jsem pracovala a s přáteli pocestovala (proto nezvažuji ESTA).
Chystám se odletět v září jednosměrnou letenkou (Norwegian Airlines ještě nemají vypsaná data na leden 2017), v ČR mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou a zároveň vlastním byt, myslíte, že bude s udělením víza problém?

Děkuji

Odpovědět
Lenka (1)
7.6.2016
10:53

Dobry den mam dotaz ohledne prace v usa dostava se tam tax ihned nebo az po roce myslim tim danove cislo dekuji za informaci

Odpovědět
jeep (1)
3.7.2016
18:00

Dobrý den,
rád by jsem v Americe prošel „Appalačskou stezku“ a tento výlet je časově náročný. Mohu jakožto český občan v Americe žádat o prodloužení víza? Nebo se kvůli prodloužení musím vrátit zpět do Evropy? Děkuji

Odpovědět
Franta (1559)
3.7.2016
18:19

@jeep:
Pokud máš vízum (ne ESTA), tak můžeš zkusit zažádat o prodloužení.
uscis.gov/sites/default/files/USCIS/Resources/C1en.pdf
uscis.gov/i-539

Odpovědět

Ja jedu do USA na ESTA viza letenku jsem si koupila na 90 dni ale letecká společnost mi přesunula let o 2 dny dele tudíž můj pobyt v USA bude 92 dni. j
Je možné v průběhu me dovolene odjet do Dominikánské republiky a pak se zase vrátit abych splňovala limit ESTY?

Odpovědět

@Jana: Jak dlouho bude pobyt trvat rozhoduje imigrační úředník. A ne není to možné. Je to tu napsáno již několikrát, stačí přečíst i předchozí příspěvky.

Odpovědět
Franta (1559)
27.7.2016
10:32

@Jana:
Pokud to udělala letecká společnost, tak požaduj zjednání nápravy. Kvůli tomu posunutí můžeš mít po dovolené.
ESTA je max na 90 dní, pokud už při příletu budeš mít letenku na víc, tak by mohl být problém. Nemuselo by zabrat ani to, že by jsi výlet mimo Severoamerický kontinent měla naplánovaný předem. Imigrační by to mohl brát jako „viza run“ za účelem prodloužení pobytu v USA.

Odpovědět

@Jana: Z Evropy neodletíš dokud nebudeš mít zpáteční letenku na správný počet dnů. Nejhorší možnost: před odletem si budeš muset překnihovat letenku za pořádný poplatek.

Odpovědět
Vítek (1)
27.7.2016
20:23

Ahoj, mám taky dotaz, omlouvám se, byl-li již zodpovězený.
Momentálně pracuji v Americe, mám vízum platné na 3 měsíce, ale chtěl bych zůstat delší dobu. Je to možné? V ČR jsem student, bez závazků, v Americe pracuji v hotelu, takže bych byl rád, kdyby byla možnost zůstat třeba o půl roku déle a ne se vracet zase až za rok.
Díky za odpovědi!

Odpovědět
Franta (1559)
27.7.2016
21:05

@Vítek:
Tvé vízum ti dává možnost zůstat v USA déle? Asi ne, co? Ale můžeš zkusit: uscis.gov/visit-united-states/change-my-nonimmigrant-status-category/change-my-nonimmigrant-status

Odpovědět
Tomas (1)
5.8.2016
15:36

Lze zadat o vizum primo v USA ? Momentalne jsem v US na ESTA.

Odpovědět
Franta (1559)
5.8.2016
19:14

@Tomas:
A jak by jsi to chtěl udělat? Výpisy z banky si necháš poslat, pevně vazby na ČR doložíš jak, že nemáš v úmyslu v USA zůstat dokážeš čím atd atd….? Koukni do podmínek ESTA a zjistíš, že máš max 90 dní a alou domů.

Odpovědět
Petr Novák (1807)
6.8.2016
9:01

@Tomas: Nelze. Navíc by to bylo hodně podezřelé.

Odpovědět
Eliška (1)
22.8.2016
17:40

Ahoj, prosím o radu – není mi jasné, jak se platí kurýrní poplatek. Musím přinést potvrzení nebo to jde zaplatit na místě?
Pročetla jsem dost článků a evidentně se to rok od roku mění. Jde o vízum F1.
Předem děkuji za odpověď.
Eliška

Odpovědět
Franta (1559)
22.8.2016
21:06

@Eliška:
Podle všeho to posílají poštou a je to v ceně víza
https://cz.usembassy.gov/cs/viza/nepristehovalecka-viza/
Doručování pasů s vízy
V případě kladného vyřízení Vaší žádosti Vám pas doručí zdarma Česká pošta během 3 pracovních dní.

Pouze v naléhavých případech si mohou vyzvednout pas osobně na velvyslanectví.

Konzulární oddělení nemůže zaručit, že bude možné si pas s vízem vyzvednut ten samý den nebo den následující. Doporučujeme proto žadatelům, aby o víza zažádali s dostatečným předstihem.

Odpovědět
Veronika (4)
5.9.2016
18:26

Ahoj, nevite, které práce jsou USA nejvice ceněné a prijimaji do nich i cizince?:) Děkuji

Odpovědět
Terez (4)
8.9.2016
21:35

Mám dotaz, poplatek, který je nutný k přihlášení se na pohovor, je platný pouze pro jednu návštěvu? Na každou schůzku na ambasádě k vyřízení víz, musí být zaplacen nový poplatek? Vízum nebylo zamítnuto, schůzka vubec neproběhla z důvodu špatné fotky. Děkuji

Odpovědět
Petr Novák (1807)
9.9.2016
11:38

@Terez: Ahoj Terez, na webu ambasády je to podané tak, že když prošvihneš schůzku, opětovné uhrazení poplatku může být vyžadováno. Čili záleží na rozhodnutí úředníků. Zkus si naplánovat schůzku znova, omluv se a myslím, že bude opětovné placení zbytečné. :-)

Odpovědět
Terez (4)
9.9.2016
15:53

@Petr Novák: @Petr Novák: děkuji moc , můžete mi prosim ještě poradit, jak se mam přihlásit na další termín, když nechci znovu platit poplatek? Jde se přihlásit na schůzku bez poplatku? Pořád mi tam vyskakuje okno s výběrem platby nebo zadáním potvrzovací ho čísla proběhlé platby…

Odpovědět
Petr Novák (1807)
10.9.2016
10:41

Terez, zkus zadat stejné číslo platby a pokud to nepůjde, zavolej na 257 022 000. To je číslo na ambasádu. Vysvětli jim situaci a snad to dopadne.

Odpovědět
Terez (4)
10.9.2016
10:51

@Petr Novák: děkuji moc;)

Odpovědět
Daniela (2)
19.10.2016
11:05

ahoj,
mam dotaz planujeme legalne odcestovat do usa s celou rodinou. dva dospeli a dve deti. je tu nejaka moznost jak ziskat vizum pro celou rodinu? na rok ci dva roky?
zda je mozne i pro lidi na 30 let zazadat o kurz jazkyu v usa a oni by nam pomohli s potvrzenim o studiu? nemate nekdo s tim zkusenost? samozrejme chceme aby deti chodili do skoly. predem moc dekuji za typ na jake viza se mame zamerit. hezky den

Odpovědět
Franta (1559)
19.10.2016
12:32

@Daniela:
Pokud jste ve svém oboru opravdu dobří, tak zkuste oslovit nějaké americké firmy, zda by o vás neměli zájem. USA není EU a nejde si jen tak říct, že se tam chystáme. Získat pracovní povolení není snadné. Zkuste si přečíst příběh, jak to vypadá, když vás v USA chtějí.

Můžete také zkusit DV – loterii, nyní běží přihlášky pro rok 2018.

Na kurz angličtiny tam samozřejmě můžete jen, ale nedá vám to žádnou možnost tam žít a pracovat.

Odpovědět
Jakub (3)
27.10.2016
3:46

Ahoj chci se zeptat jak je to s vízem a jestli se dá něco dělat s tím že vízum mám 9.9.2016 do 7.3.2017 ale když jsem 20.10. přiletěl do států tak mi do pasu napsal že musím státy opustit do 19.1.2017. Proč? Jde s tím něco udělat abych tu mohl být déle? Něco jsem slyšel o tom že se dá vyjet na pár dní do Kanady a tam online vyřídit ESTU čímž se dá pobyt prodloužit o dalších 90 dní :-P jak to tedy je? děkuji za pomoc…

Odpovědět
Franta (1559)
27.10.2016
10:01

@Jakub:
Jak vízum mám „9.9.2016 do 7.3.2017“? Standardní turistické vízum se dává na 10 let, pokud není důvod udělit ho kratší. Maximální délka jednoho pobytu je 6 měsíců, skutečnou délku určuje imigrační při pohovoru. Pokud nabude dojmu, že „není v zájmu USA“ udělit celých 6 měsíců, tak to zkrátí. Máš letenku na měsíc, řekneš mu, proč jsi přijel, co chceš vidět a on ti dá povolení jen na 5 týdnů. Není žádný nárok na plnou dobu, ale většinou ji dávají.

Takže proč? Protože jsi imigračního nepřesvědčil, že máš prostředky, plány na dobu delší než ti povolil. Takže 19. ledna budeš v letadle na cestě domů.
Můžeš zkusit požádat o prodloužení pobytu na http://www.uscis.gov. Otázkou je, jestli ho dostaneš.
https://www.uscis.gov/visit-united-states/extend-your-stay
https://www.uscis.gov/i-539

S tou ESTOU bych to nezkoušel, je tam pravděpodobnost, že bys mohl pak rovnou jet domů. Oni tě mají v záznamech a mohli by to brát jen jako „viza run“ za účelem prodloužení pobytu a poslat tě zpět do Kanady nebo možná i rovnou domů. A popravdě, to přesně chceš udělat, „ochcat je“, abys mohl být v USA déle.

Odpovědět
Jakub (3)
4.11.2016
2:08

@Franta:
Uředník na ambasádě mi dal vízum jen na půl roku od data kdy jsem byl na pohovoru. Což mě celkem mrzí že zde můžu zůstat jen 3 měsíce (to jsem mohl využít ESTU) každopádně myslíš si že bude problém když si pak budu třeba v červnu žádat znova o turistické VIZUM? Že bych ho třeba nedostal nebo že musí uplynout nějaká doba než můžu znova do USA?

Odpovědět
Franta (1559)
4.11.2016
7:00

@Jakub:
Aha, tak to už jsi zřejmě neudělal dojem na ambasádě. Pokud se tedy nezlepší tvé zabezpečení tady v ČR (práce, vazby na ČR, riziko, že v USA zůstaneš…), zřejmě to příště dopadne stejně. Možná pak i usoudí, že své úspory jsi utratil při poslední cestě a vízum nedostaneš.
Jen pro upřesnění, žádal jsi o turistické vízum B2?

Odpovědět
Jakub (3)
7.11.2016
2:04

Žádal jsem o vízum B1/B2 jinak bych chtěl ještě vědět jestli když požádám o prodloužení teď může mít nějaký negativní vliv při žádání o další vízum? A za jak dlouho můžu požádat znova o vízum?

Odpovědět
Franta (1559)
7.11.2016
10:05

@Jakub:
Vliv by to mít nemělo. Já si svou druhou návštěvu prodloužil na celkových 11 měsíců (6+5). Měl jsem desetileté vízum. Další návštěva na vízum byla v pohodě a i další, už na ESTA, také.
Na prodloužení je tam nějaký časový limit, tak to nepropásnout. Jaké jsou dnes přesné podmínky pro prodloužení nevím, dříve stačila žádost, poplatek a počkat na výsledek. Koukni na to uscis.gov

Odpovědět
Franta (1)
8.11.2016
20:34

Zdravím,syn získal pracovní vízum H2B odletěl na Aljašku,ale zaměstnavatel na Aljašce mu nedal pracovní smlouvu,může hledat legálně jinou práci,letenku má až na duben 2017.
Dík za odpověď.

Odpovědět
Franta (1559)
8.11.2016
22:27

@Franta:
Jestli se nepletu, tak by vízum mělo být vázané na kontrakt (smlouvu). Není kontrakt není vízum. Ale to by měl spíš řešit s ambasádou/imigračním.

Odpovědět
Mesi (282)
9.11.2016
0:15

@Franta: Nedostal od zamestnavatele pracovni smlouvu, ale praci ano nebo nedostal smlouvu ani praci? Pokud jde o prvni pripad, v USA se na pracovni smluvy tolik nehraje, vse je totiz vedeno na mistni „socialce“ (pokud toto vizum nevyzaduje doklad v podobe smlouvy). Ale asi mate na mysli druhou moznost, je to tak?

Odpovědět
Andrej (3)
13.11.2016
2:04

Caute vedel by mi niekto poradit ako dalej postupovat v mojom pripade? Do usa som prisiel v juni 2015 J1 viza pred vyprsanim j1 cca v septembri, som si podal ziadost I-539 change of status z  j1 na B2 ( b2 je mozne udelit az na 180 dni ) tak som si v ziadosti uviedol datum februar 2016, ako cas plynul stale mi neprislo ziadne rozhodnutie ani po 5mesiacoch co bolo v januari 2016. Tak som isiel na imigracný urad zistit co sa deje ci mam ist teda domov alebo mam cakat na rozhodnutie…. Tam mi bolo povedané ze moj status je pending a mam dalej cakat na rozhodnutie ze v office su busy lebo maju vela ziadosti a preto to tak dlho trva ze je to standardna cakacia doba. Ubehol aj februar… co bol mesiac do ktoreho som mal poziadane viza a dalsi mesiac konkretnte to bol 25.Marca mi prisiel papier v ktorom bolo napisane ze mi boli udelene viza na 15-16 marca… co bol vlastne jeden den a oznameni mi prislo o 10dni neskor. Potom som isel na imigracny s papierom znova s tym ze co je to za blbost? viza na 1den? Imigracny sa na to pozrel a povedal ze je to blbost ale nebol si isty tak sa obratil na svojho supervisora ( starsí panko a ten tiez potvrdil ze je to blbost), ale nakolko nevedel uz so mnou nic robit lebo pozrel do pocitaca ze v ich systeme je moj pripad close a nevie so mnou v danu chvilu nic robit ma genialne poslal na CBP ( custom and border protection, ktora sidli na letisku vraj tam mi pomozu…) Po prichode na letisko opat typek kuka na papier nevie si dat rady tak zavola supervisorku ukaze jej papier a pyta sa jej ,, Do you want to take him in a custody ´´ ? ja pozeram ze WTF? ona ze nie ze vyzeram ze si to chcem riesit ze mam si to riesit a povedala mi aby som zavolal na imigracne…. Takze volam na imigracne…. tam po 20min telefonate mi typek povedal ze ok posleme ti dalsi papier…. vravim si ok chyba je to vybavene…. Lenze o dalsi mesiac co bolo uz asi v aprili 2016 dosiel papier kde bolo napisane v podstate presne to iste co na prvom papieri akurat datum vytlacenia bol iný…. FUUUU vravim si znova volam pisem maily a v juni 2016 mi dosiel taky vysvetlujuci papier kde bolo napisane ze som dostal viza na 1 den z dovodu ze rozhodovali o mojej ziadosti az po datume na ktory som si viza podavval…. Co je fajn problem bol v tom ze mi typek na imigracnom povedal aby som zostal a cakal na papier … tak som zostal a cakal a potom mi prisiel papier po 10dnoch od toho ako mi tie viza dali… asi si ten co mi ich dal myslel ze som uz doma. A kedze to bol uz jun 2016 co je 3mesiace od toho ako som tu tie viza mal tak som chcel tu situaciu zachranit tak ze som si podal extension of status kde som na tri strany im presne rozpísal co sa stalo… dostal som potvrdenie ze budu o mojej ziadosti rozhodovat … ja tu stale eakam druha ziadost bola podana v july uz ubehlo opat 5mesiacov stale cakam a tak som siel opat na imigracne zistit co mam teda robit a tam mi bolo povedane ze bud mam ist domov …asi mam ist domov a asi bude vsetko ok ..???? zenska tiez nevedala kolka bije….alebo tu mam pockat na dalsi ten papier…problem je v tom ze kolko tu budem cakat a ako budu na to cele pozerat a ci po odchode budem mat moznost prist este do usa?? Z mojho pohladu som kvazi neporusil nic akurat som narazil asi na nekompetentých uradnikov… . ma niekto s tym nejaku skusenost? Vdaka.

Odpovědět
Franta (1559)
13.11.2016
8:57

@Andrej:
Když pominu ten „bordel“, co tam asi mají, tak ty jsi žádal o prodloužení do february 2016. Proč jsi neodletěl? Je pěkné, že ti někdo řekl, ať čekáš, ale žádost ti prodlužovala pobyt pouze do vyřízení, případně do data o které jsi žádal. Pokud začnou zase normálně fungovat, tak jim dojde, že už jsi tam nelegálně.
Když teď na tebe udeří, co jim řekneš, z čeho žiješ? Úspory, podpora rodiny? Nebo práce načerno?
Na tvém místě si nechám PÍSEMNĚ potvrdit, že vyřizování žádosti bylo zmatečné, ty ses ničeho nedopustil, jen jsi čekal na výsledek a rychle pryč, než jim dojde, jak to je správně.

Odpovědět

@Andrej:
Je vcelku úplně jedno, co ti říká nějaký úředník. To si měl zcela ignorovat a poradit se právníkem.
Teď bych ti poradil, abys co nejdříve kontaktoval nějakého opravdu dobrého imigračního právníka. Většina jich bohužel moc dobrých není a ti dobří jsou hodně drazí (ale to ti špatní někdy také).
Můj naprosto laický názor (dělám v USA obchodní právo, imigrační neznám), v každém případě konzultuj s právníkem: Do Mar 15 si tu byl legálně. Nemusel si čekat na rozhodnutí, mohl jsi (a také jsi asi měl) USA opustit tak jak jsi původně plánoval (February 2016). Ty sis podal žádost o extension v June 2016, tedy až cca 3 měsíce po expiraci tvého nového I-94. Obecně je v takovém případě žádost téměř vždy zamítnuta a unlawful presence se počítá od Mar 15. Teď je to tedy cca 8 měsíců, což by mělo znamenat, že dostaneš zákaz vstupu do USA na tři roky.
Vzhledem k té tvé historce je možná nějaká malá šance na prominutí, ale to netuším – s tím by ti měl poradit ten právník.

Odpovědět
Andrej (3)
13.11.2016
17:30

Dik za nazor… tak odist som logicky neodisiel lebo som v tom nevedel chodit a sam som nevedel co mam robit…. z toho dovodu som isiel za ,, profesionálmi ??? imigračný uradnik a to ako som tam dopadol si si precital. Ja som postupoval tak ako mi bolo od nich povedane. Ako som povedal ze som im naposledy poslal tri cele a 4 textu aj s kopiami a vsetko som dopodrobna vysvetlil no len sam teraz neviem ci cakat? a ako dlho? alebo domov Osobne som v liste napisal ze chcem ist domov ASAP co je aj pravda. Pravda je aj to ze som vtedy v januari neodisiel lebo mi bolo povedane cakat na rozhodnutie ale na druhej strane mi to aj hralo do karat tu legalne zostat dlhsie. A aky mas nazor na to ze som dostal vyrozumenie o vízach 25marca s tym ze víza mi boli udelene na 15.-16.marca tak to keby som siel domov tak som to v podstate prekrocil o 10dni tak ci tak. I ked ako som napisal bol som z toho zmatany a nikto mi nikdy neposlal nejaky papier ze mam opustit krajinu tympadom som siel na imigracne opat kde ma opat uistili ze je to blbost a potom to pokracovalo ako to pokracovalo. Je nejaka moznost si na imigracnom vypytat nejake potvrdenie (Na tvém místě si nechám PÍSEMNĚ potvrdit, že vyřizování žádosti bylo zmatečné ) ako si to mam vyžiadať čo im poviem? Could you please give me a confirmation letter that your people screwed up my case a vdaka Vam sa asi uz do usa nedostanem? pochybujem ze mi to daju. Ja viem ze cela story je zmetocna ale ozaj to tak bolo.

Odpovědět
Franta (1559)
13.11.2016
18:29

@Andrej:
Jak vidíš, tak ani imigrační úředníci nevědí vše. To, že ti někdo řekl, že máš čekat je pěkné, ale je blbost na to spoléhat. S tím nic neukecáš. Zpětně ti to už nepotvrdí, že ti to poradil, a když, tak řekne, že tím myslel, že máš čekat do february 2016, a pak jet domů.
Že ti 25 marca přišlo, že máš vízum na 15-16? Jak si sám psal, k tvé žádosti se dostali pozdě, počítali s tím, že už jsi dávno doma, takže dali nejkratší možné vízum a poslali ti papíry. Kdybys byl už doma a ty papíry ti někdo přeposlal, tak jsi byl v pohodě. Nemůžu si pomoc, ale už jsi tam nelegálně. Podle mě od februára, možná až od marca, jak píše clay. Jak trefíš na někoho kompetentního, tak jdeš do jailu a vyhostí tě. Doufej, že to bude dobrák a nezabásne tě, ale jen tě pošle rychle domů. Z čeho tam žiješ? To je bude taky zajímat, pokud do toho začnou vrtat.

Tvá jediná šance je mít to na papíře, že je vše OK. Jinak máš smůlu. Jak odletíš, tak máš zákaz na 3 roky. Ale s papíry od imigračního bys to potom mohl na ambasádě nějak vyřešit. Asi bych dal na Claye a šel za právníkem.

Odpovědět
asdgfg (1)
10.12.2016
10:58

zdary, mam dotaz jak teoreticky co nejzarucenejs provest nasledujici plan dvou navstev ameriky (san francisco) a zda to pujde bezproblemu jen na ESTU:

1. navsteva (3-5dni max a zpet)

2. navsteva – zhruba 6 mesicu po tej prvni, tentokrat tam potrebuju zustat aspon 1.5 – 2 mesice.

info:
vek 32 m, osvc solo online business, vydelky jim dolozim, na ucte dejme tomu v tu dobu 1-2mil, zadna rodina, zadny deti, zadny zavazky, zadny studium

na tu prvni navstevu bych jim na imigracnim udal neco jako navsteva nejaky vetsi verejny konvence v blizkosti myho rezervovanyho hotelu (ktera se tam opravdu v tu dobu kona) a vse by melo bejt na otocku ok, ale v pripade ty druhy dlouhy navstevy nevim na jak dlouho si muzu troufnout pak koupit zpatecni letenku aby mi na imigracnim tuhle dobu fakt schvalili. zaroven nevim co jim presne reknu jako duvod, jestli bude stacit „dovolena a poflakovani v san fran“. to co tam budu ve skutecnosti delat by se jim asi na turisticky povoleni nelibilo (plasticka operace+doba na zotaveni v dosahu ty kliniky. (samozrejme zadny pojisteni ci jakykoli jiny officiality pres americky urady tam figurovat nebudou)

Odpovědět
Franta (1559)
10.12.2016
11:19

@asdgfg:
Já tam žádný problém nevidím. Pokud tu plastiku nebudeš dělat jako doktor.
Tady, podle mě, ani nemusíš vymýšlet žádné krytí, klidně můžeš říct, že jedeš k doktorovi na předoperační vyšetření. Kdyby se ptal, tak u nás se ta operace nedělá nebo místní mají větší zkušenosti. Ale i kdyby jsi pro obě návštěvy zvolit turistiku, tak by neměl být problém se v stupem. Na první si užiješ veletrh nebo tak něco a na další procestuješ parky a krásy Kalifornie, k čemuž budeš mít připravený itinerář.

Ber v úvahu, že když neříkáš pravdu, tak se do toho snáze zamotáš, pokud imigrační bude mít doplňující otázky. Proto je lepší jednat na rovinu.

Odpovědět

Chcel by som sa opýtať na prípad prekročenia dátumu návratu domov z USA s J1 vizami po zaciatku skoly.
Mal som víza do 10. septembra, no na Work&Travel je moznost dodatočne cestovat, resp. vycestovať z krajiny, mesiac po skončení víz (10. október). V rámci tohto mesiaca som vycestoval z US a vrátil sa späť na ESTU. Na hraniciach pracovnik nemal žiaden problém s mojimi vízami.
Platí podmienka vrátenia sa do domovskej krajiny pred začiatkom školy aj keď som absolventom? Resp. porušil som tým pravidla, ak som vycestoval a vrátil sa ako turista?
pokiaľ si budem žiadať v budúcnosti víza, môže to byť problém? neviem nájsť na oficiálnych stránkach túto podmienku návratu.
ďakujem

Odpovědět
Franta (1559)
13.12.2016
14:51

@JanM:
Jak je to u J1 nevím, takže neporadím, zda po tom, co jsi opustil území USA, přestal platit i ten měsíc na cestování. Při cestě do Kanady, Mexika nebo Karibiku by pravděpodobně pokračoval (neprodloužil by se o dobu pobytu mino USA), při cestě jinam by asi skončil vycestováním.
Na to aby ses mohl vrátit na ESTA, bys musel odcestovat mimo severoamerický kontinent a některé státy Karibiku.

V případě, že by při příští cestě na ESTA nebo vyřizování víza na ambasádě byl problém, tak řekni, jak to bylo. Nebylo to úmyslné porušení pravidel (pokud nějaké bylo), pouze neznalost správného postupu.

Zkus se případně poptat na nějakém webu, zaobírajícím se US imigrační politikou. Google ti určitě něco najde.

Odpovědět
Alexandra (4)
28.12.2016
16:47

Dobry den,

V USA som sa tento rok zdrzala 6 mesiacov. Prvy krat som bola tri mesiace na ESTU, vratila sa naspat na dva mesiace na Slovensko a opat vycestovala na tri mesiace na ESTU. V Amerike som nepracovala ale byvala u priatela ktory je American. V januari sa chcem vratit naspat ale na dlhsie ako tri mesiace. Akym sposobom by to bolo pre mna najlepsie? Je mozne si poziadat o pracovne viza aj ked nemam dopredu zariadenu pracu? Mam z tych viz trochu zmatok. Dalsia vec je ze priatel vlastni nahravaciu spolocnost – je hudobnik. Je mozne ze by ma mohol on zamestnat? Prosim o kazdu radu ako by to bolo pre mna najlepsie urobit. Neviem na koho sa obratit. Dakujem!

Odpovědět

@Alexandra: 1) Visa B-1/B-2. 2) Not in the least. 3) Not him at all.

Odpovědět
Alexandra (4)
28.12.2016
17:23

Dakujem pekne za radu!

Odpovědět
Alexandra (4)
28.12.2016
17:34

B1 su ale obchodne viza. Tie mi nedavaju pravo v Amerike pracovat. Ak tomu spravne rozumiem?

Odpovědět
Franta (1559)
29.12.2016
0:38

@Alexandra:
Jasně, že nejsou, ty potřebuješ B2, turistické, jinou šanci nemáš. Pracovní totiž jen tak neseženeš. Loni si tam byla 2x jako turista, celkem 6 měsíců. Teď tam chceš zase a na déle. Co si asi tak řeknou na ambasádě? 90 dní u nás, 2 měsíce doma, 90 dní u nás a zase tam chce a tentokrát na delší dobu. To tam asi pracuje. Tak to jí tam asi už nepustíme. Z posledních 8 měsíců jsi v USA strávila 6 a zase tam chceš, to není typické schéma turisty. Věř, že tě zavalí otázkami.
Jestli tam chceš na déle a navíc tam chceš pracovat, tak by stálo za to promluvit si s přítelem, jestli nechce z přítulkyně udělat manželku. Nic o sobě nepíšeš, ale i tak tipuji, že to pracovní povolení je pro tebe nereálné.

Odpovědět
Mesi (282)
29.12.2016
2:11

@Alexandra: Presne jak pise Franta. Potrebujes turisticke vizum (na 6 mesicu), na ambasade nejspis budou zvedavi z duvodu, ktere Franta napsal a je pravdepodobne, ze stejne zvedavy bude urednik na imigracni kontrole.
S tou praci jedno slovo: zapomen. Opet to, co psal Franta, z pritelkyne by se musela stat manzelka, pro kterou manzel nasledne zazada o Green Card. Proces na rok.
Ohledne toho nahravaciho studia: teoreticky mozne to je. Zamestnavatel musi zazadat o pracovni povoleni. Ale neni to jen tak. Mela by to byt odborna pozice a ty bys mela byt odbornik, ktereho neni snadne v USA sehnat. Znamena to pravnika, papirovani, dokazovani, ze misto nelze obsadit obcanem nebo residentem. Toto bude trvat nekolik mesicu. Vetsinou to byva na dva roky. Zamestnavatele se do toho vubec nehrnou. Nejcasteji to delaji velke spolecnosti, ktere maji pobocky v jinych statech a timto zpusobem posilaji do USA odborniky.

Odpovědět
Alexandra (4)
29.12.2016
11:11

Dakujem obom za rady. Myslela som ze to bude trochu menej komplikovane nakolko je Americky obcan. Ten sobas je v plane, len som si tam chcela vyskusat najkor trochu zit. V tom pripade ziadam o turisticke viza na 6 mesiacov. Este raz dakujem!

Odpovědět
Franta (1559)
29.12.2016
11:19

@Alexandra:
S pracovním povolením to není jednoduché ani pro člověka, kterého tam chtějí.

Odpovědět
lukas dziedzic (20)
18.1.2017
11:15

dobry den chci se zeptat jak mam udelat si vizum turisticky na 10 let vym že si mam vyplnit formulař než přijdu jak přijdu na ambasadu a stači jenom ten pas ukazat a formulař jak to je stou fotkou to tam mam jim potom přinest a zaplatit nebo jak se to dela

Odpovědět
lukas dziedzic (20)
18.1.2017
11:19

dobry den chci se zeptat jak sy mam udelt vyzum turisticke na tych 10 let vym že mam vyplnit folmulař potom si domluvit schusku a potom ten folmulař mam přinest na ambasadu i spasem

Odpovědět
Petr Novák (1807)
18.1.2017
11:19

@lukas dziedzic: Tady ↑ nahoře ↑ nad komentáři je článek, kde je to podrobně popsané. Doporučuji si ho pro začátek přečíst. :-)

Odpovědět
lukas dziedzic (20)
18.1.2017
17:19

chci se zesptat přes stranku esta je možne byd dyl v USA než 90 dni třeba kok

Odpovědět
Franta (1559)
18.1.2017
17:38

@lukas dziedzic:
Legálně jen 90 dní maximálně.

Odpovědět
lukas dziedzic (20)
18.1.2017
18:08

@Franta: a gdy by sem chtel dil tam zustat šlo byto ješte jednou

Odpovědět
Klára (1)
19.1.2017
1:41

Dobrý den, prosím o radu. S přítelem (Ir) se chystáme vycestovat do USA na svatbu jeho sestřenice. Plánujeme zůstat 3 týdny, kromě svatby bychom rádi turistovali. Žádali jsme o ESTU, přičemž mě byla ESTA přidělena, příteli však ne. Jelikož jsme při žádosti o ESTU prohlašovali, že bereme na vědomí, že případné vědomé uvedení lži je trestný čin, uvedli jsme vše naprosto popravdě. V otázkách týkající se způsobilosti přítel tedy také popravdě uvedl, že v minulosti porušil zákon týkající se držení, užívání a distribuce nelegálních drog. Jednalo se o to, že u něj bylo asi 10 let zpátky při náhodné prohlídce na festivalu nalezeno malé množství marihuany, hašiše a kokainu, nikoli k distribuci. Prostě mladej a blbej. Byl tehdy předvolán před soud, zaplatil pokutu a nikdy více žádné problémy s se zákonem neměl. Záznam v trestním rejstříku nemá, jelikož soud uznal, že se nejednalo o distribuci a vše se vyřešilo onou pokutou. Bojíme se, že mu teď kvůli této pitomosti z mládí nepřidělí vízum. Poradili byste nám, prosím, zda má v tomto případě šanci vízum dostat, případně jak nejlépe nyní postupovat? Předem moc děkuji.

Odpovědět
Franta (1559)
19.1.2017
9:16

@lukas dziedzic:
ESTA je na dva roky, max doba pobytu 90 dní na jednu cestu.
Vízum je na 10 let, max doba pobytu je 6 měsíců na jednu cestu.
Lze cestovat opakovaně během platnosti ESTA/víza. Po každé cestě musíš opustit území USA, včetně severoamerického kontinentu (Kanada, Mexiko) a přilehlého Karibiku. Doporučuje se čím delší pobyt v USA, tím by měla být delší i pauza před další cestou. Práce je na ESTA/vízum zakázaná.

Odpovědět
Franta (1559)
19.1.2017
9:22

@Klára:
Tak, šance je vždy. Otázka je to spíše na úředníky na ambasádě, oni budou rozhodovat. Ať to zkusí, řekne, jak to tenkrát bylo a uvidí.

Odpovědět
Tomas (8)
30.1.2017
21:27

Zdravim,uz jsem tu psal asi pred 2 mesici,zkracene byla me zrusena ESTA pri druhem pokusu navstevy USA priznal jsem se tam jako vul pod natlakem imigracnim ze tam pracuju,mam ted moznost pres nasi CZ firmu odletet do USA jelikoz tam dostala nekolik zakazek,jaka je sance ze dostanu pracovni vizum,je to jen asi na 14 dni ale nekolikrat do roka,radsi se ptam tady nez to zacne resit firma.dik

Odpovědět
Franta (1559)
30.1.2017
21:58

@Tomas:
Tady ti nikdo neporadí. Řekni ve firmě, jak jsi na tom, ať s tím počítají, ale vše bude záležet na ambasádě. Máš tam černý puntík.

Jak jsem psal minule, požádej rodinu přítelkyně, ať se za tebe zaručí a potvrdí, že jsi tam nepracoval. Pomáhat skoro tchánovi se stavbou/opravou zahradního domku není práce.

Odpovědět
Petra (1)
30.1.2017
22:23

Dobry den, chtela bych se zeptat za jakou dobu se muzu vratit zpet do USA pokud mam visa typu B1,B2 a po peti mesicich pobytu se vratim zpet do CR. Vim ze bych spravne mela az po 6ti mesicich, ale zajimalo by me, zda me pusti do USA treba po mesici co odletim domu. Dekuji

Odpovědět
Franta (1559)
30.1.2017
22:49

@Petra:
On není určený limit, takže těch 6 měsíců, co píšeš, jsou spíše „jen řeči“.
Můžeš jet klid hned, ale budeš muset opravdu dobře vysvětlit, proč jedeš tak brzy, aby si nemysleli, že tam pracuješ. Ale všeobecně se doporučuje, dlouhý pobyt, dlouhá přestávka. B2 je turistické a málokterý turista je více na cestách než doma. B1 je obchodní (přednášky, stáže, školení…) a tam záleží, jak to máš zařízené pracovně.
Předpokládám, že u tebe je to B2. Klidně se může stát, že tě po měsíci pustí, ale osobně bych asi nejel dříve než za 3 měsíce. Ale i tak bych na imigračním čekal více otázek než jen, na jak dlouho jedete a vítej v USA.

Odpovědět
Pavlinka (2)
31.1.2017
13:34

Dobry den, chci se zeptat, kdyz jsem prekrocila pobyt v usa o 3.5 mesice z duvodu tehotenstvi ( byla jsem v prvnim trimestu a mela velike problemy se zvracenim, doktor mi doporucil odlet dele, ale nemam zadnou lekarskou zprvau, protoze to byla jen porada z duvodu financnich nakladu v pripade kontroly ) je tedy pravdepodobne, ze mi ESTU zamitnou ? a pokud ano, je mozne ze mi presto vydaji viza, kdyz tchyne a tchan jsou americane a manzel drzitel green card ? Nemam v planu jet na delsi dobu, treba jen na klasickych 90 dni a samozrejme s ditetem.

Odpovědět
Franta (1559)
31.1.2017
18:50

@Pavlinka:
Už jsi se ptala tady a nikdo neodpověděl. Možná proto, že nikdo neví, možná proto, že se to tu probírá každou chvíli.
Překročit o 3,5 měsíce ze zdravotních důvodů a nemít k tomu papír je divné. To jsi zvracela celou dobu a nešla na prohlídku? Taky divné. Byla jsi těhotná. Hm… A co jako? Překročila jsi a nemáš to jak omluvit. Do jiného stavu jsi přišla tam nebo jsi tam s tím letěla? Byla jsi tam cca 6,5 měsíce, pak se vrátila domů porodit, protože je to u nás o dost levnější (zdarma), než v USA. Teď tam chceš s miminem zase. Tchyně a tchán jsou Američané, přítel má GC. Co asi napadne úředníka na ambasádě nebo imigračního na letišti? Ta už tu zůstane, tak ji radši nepustíme.

Stará ESTA ti byla zrušena a novou nedostaneš, takže jedině ambasáda. A dost možná to bude probíhat jako v té úvaze výše. Máš co vysvětlovat.

Přítel si tě nevezme? To by dost vyřešilo. Tchyně a tchán jsou Američané, proč má přítel „jen“ GC? Jsou to bývalí Češi, co se tam dostali na GC nebo nějak, pak požádali o občanství a přítel má GC díky nim? Nemáš v plánu tam jet na delší dobu, ale půl roku už jsi tam byla? To tě tam přítel nechce nebo se ti tam nelíbí. Mě je to vlastně jedno, ale i tohle se může na ambasádě probírat. Zaúkoluj rodinku, ať se pokusí na druhé straně velké louže zjistit někde na úřadech, jak by ti mohli pomoct.

Proč stále dokola lidi nejdříve udělají z vlastní nevědomosti/nezodpovědnosti průšvih, a až pak se snaží najít řešení? Což už někdy ani nejde. Internet funguje, Google najde cokoliv, takže není problém si vše zjistit. Nemá cenu ti mazat med kolem pusy, tak to píši, jak to vidím. Pohnojila jsi to. Ale šance je vždy. Zkus kontaktovat ambasádu, uvidíš, co ti odpoví.

Odpovědět
Tomáš (1)
5.2.2017
19:44

Zdravím , chcel by som sa spýtať na pár vecí , ohľadom odchodu do USA.
Mam 26 rokov a žijem v Bratislave. Za celý život som pracoval len 4 mesiace inak okrem toho žijem slobodný život bez práce. Napriek tomu mám veľky mesačný príjem ( Nechcem tu rozoberať konkrétne čísla )
Moj pravidelný mesačný príjem je 100 % legalny a všetko je dokladované.
Rád by som išiel žiť do Ameriky s priateľkou. Určite niekde na Floridu ( Miami , Jacksonville ) .
Moje otázky sú : 1, Je nejaká možnosť ísť do USA legálne na x rokov aj bez toho aby som/sme pracovali ?
2. Keby sme odišli do USA žiť nelegálne ( bez víz ) mohlo by to mať nejaké následky alebo sa nič stať nemôže ?
3. Náš „plán B“ je , že by sme začali v Amerike podnikať ( Realitky , požičovňa aúť .. ) Možností je oveľa viac samozrejme.
4. Nájde sa tu niekto kto by nám v tomto ohľade vedel poradiť ? Či je lepšie ísť nelegálne/legálne alebo či existuje už vyššie spomínaná možnosť ísť do Ameriku „len žiť“ alebo niečo o začiatku podnikania ak máte nejaké osobné skúsenosti.

Viem , že moje otázky sú možno pre ľudí , ktorí v USA už nejaku dobu žijú divné alebo hlúpe no momentálne sme v tej rovine , že sa o tom rozprávame a reálne o tom uvažujeme a pokial taká možnosť existuje tak na 100 % chceme do toho ísť a zamieriť do štátov.
Predom ďakujem za všetky vaše odpovede.

Odpovědět
Michal (1)
23.2.2017
10:09

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu.Vyplnil jsem formulář DS-160.Následně zaplatil poplatek přes účet za vyřízení 160USD, ale v dolarech ne v českých korunách.Jinou měnu mi to nedovolilo kvůli IBAN.Jenže pak jsem na stránkách vyčetl, že se poplatek hradí pouze v CZK.Je nějaká možnost nápravy či jiného postupu platby?Jsem z toho docela znepokojený.

Děkuji moc

Odpovědět
lukas dziedzic (20)
28.2.2017
7:48

dobry den delam vizum B2 turisticke chci se zeptat nemuhu najit gde se to plati jestli na ambasade nebo negde na internete

Odpovědět
lukas dziedzic (20)
28.2.2017
11:42

@Michal: gde ste to platil na strance ja to fust nemužu najit pry se to muže platit i na ambasade

Odpovědět
lukas dziedzic (20)
28.2.2017
19:30

dobry den chci se zeptat jak se mam obednat na pohovor telefonicky nebo přes internet

Odpovědět
Petr Novák (1807)
28.2.2017
20:29

@lukas dziedzic: Přečtěte si článek. Je to tam napsané – poplatky se platí na webu USTravelDocs.com.

Odpovědět
lukas dziedzic (20)
1.3.2017
7:28

chyby my 2 veci nevim jak na ne jak mam vyplneni folmulař na vizum mužu to přinest rovnou na ambasadu jak se budu obednavat na pohovor nrbo to musim poslat než tam pujdu

Odpovědět
Franta (1559)
1.3.2017
7:41

@lukas dziedzic:
Ptáš se tu stále dokola již nějakou dobu (měsíce), odpovědí už jsi dostal několik. Pokud nejsi schopný pochopit, jak na vízum do USA, tak pro tebe takové cestování není.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.