Vízum do USA: Cena, kde žádat, informace o pohovoru a dotazy

Naprostá většina těch, kteří cestují do USA, si dnes vystačí s biometrickým pasemcestovní registrací ESTA. Nemusí jezdit na velvyslanectví ani na žádný pohovor – přes internet vyplní formulář, zaplatí poplatek a mohou vycestovat. Tento článek se věnuje té druhé skupině – lidem, kteří musí nebo z nějakého důvodu chtějí požádat o nepřistěhovalecké vízum do USA.

Žádost o vízum do USA | © N i c o l a / Flickr.com & slgckgc / Flickr.com

Kdo musí žádat o vízum do USA?

O vízum do Spojených států amerických musí žádat všichni ti, pro které platí alespoň jeden z následujících bodů:

 • nebyla jim schválena cestovní registrace ESTA
 • chtějí v USA pobývat více než 90 dní
 • do USA cestují za účelem pracovního, výměnného nebo studijního pobytu

Kde žádat o vízum do USA?

O vízum můžete žádat na jakémkoliv velvyslanectví Spojených států amerických. Čechům slouží Velvyslanectví USA v Praze na Malé Straně. Povinnost zúčastnit se pohovoru nemají děti mladší 14 let za předpokladu, že jejich rodiče mají platné nepřistěhovalecké vízum.

Na pohovor se musíte objednat alespoň o den dříve do 12:00 hodin na internetových stránkách USTravelDocs.com. Pro objednání termínu je nutné se nejprve zaregistrovat.

Cena víza do USA a vízové poplatky

Poplatky za víza do USA se liší v závislosti na konkrétní kategorii:

Typ vízaVýše poplatku
Nepřistěhovalecká víza
stáže a pracovní cesty (B-1), turistika (B-2), studium (F-1 a M-1), výměnný pobyt, palubní posádka (C-1 a D), novináři (I)
160 USD
Nepřistěhovalecká víza
kategorie H, L, O, P, Q a R
190 USD
Nepřistěhovalecká víza pro investory
kategorie E
270 USD
Nepřistěhovalecká víza pro snoubenky a snoubence
kategorie K
240 USD

Poplatky se hradí ještě před vlastním pohovorem, výhradně na zmiňovaných internetových stránkách USTravelDocs.com. K platbě můžete použít platební kartu, zadat příkaz k úhradě přes internetové bankovnictví, nebo zajít osobně do banky.

Co je potřeba a postup žádosti o vízum do USA?

Při žádosti o vízum do Ameriky postupujte dle těchto bodů:

 1. Nejprve se rozhodněte, o který typ víza máte zájem
 2. Vyplňte formulář DS-160 (žadatelé o vízum typu N, S, T nebo U vyplní místo něj formulář DS-156).
 3. Výhradně prostřednictvím oficiální stránky USTravelDocs.com uhraďte poplatek za vízum (ceny jsou uvedeny výše) a sjednejte si termín vízového pohovoru na americké ambasádě. Přihlásit k pohovoru se musíte alespoň s denním předstihem a nejpozději do 12:00 hodin. To znamená, že pokud máte zájem jít na pohovor v úterý, musíte se přihlásit do pondělního poledne.
 4. S předstihem maximálně 15 minut se dostavte na americké velvyslanectví, nezapomeňte si s sebou vzít dokumenty, které jsou popsány za dalším nadpisem tohoto článku.

Dokumenty potřebné k předložení žádosti o vízum do USA

K vízovému pohovoru si s sebou musíte povinně vzít tyto dokumenty:

 • Cestovní pas
 • Potvrzující stránku (“confirmation page”) vyplněného formuláře DS 160
 • Doklad stvrzující zaplacení poplatku na USTravelDocs.com
 • Fotografii pasového formátu (51 mm × 51 mm, nebo 5×5 cm) a s bílým pozadím

Spolu s tím doporučuji přinést následující dokumenty, které mohou zvýšit pravděpodobnost udělení víza:

 • Bankovní výpisy za poslední 3 měsíce
 • Pracovní smlouvu  z vašeho stávajícího zaměstnání
 • Zvací dopis od soukromé osoby nebo obchodního partnera, kterého jedete navštívit
 • Studenti nechť přinesou potvrzení o studiu a studijní index
 • Podnikatelé ať přinesou výpis ze živnostenského nebo obchodního rejstříku
 • Manželské páry nechť přinesou oddací list a v případě žádosti o dětské vízum také rodný list potomka
 • U některých typů pracovních víz přineste pracovní petici

Pro některé typy víz je třeba předložit ještě další dokumenty:

 • Víza F a M: Podepsaný originál formuláře I-20, doklad o zaplacení poplatku SEVIS a v případě, že chcete pokračovat ve studiu, předložte index nebo dopis z vaší školy se zaznamenaným prospěchem.
 • Víza J: Podepsaný originál formuláře DS-2019 a doklad o zaplacení poplatku SEVIS. Účastníci programu Work and Travel musí předložit index a potvrzení o studiu, účastníci středoškolských výměnných pobytů pak kontaktní informace na hostitelskou rodinu v USA.
 • Víza  H, L, O, P a R: Oznámení o schválení I-797, podpůrné dokumenty a u žadatelů o vízum L navíc nový formulář I-129S.
 • Víza C1 a D: Pracovní smlouvu či dopis od zaměstnavatele a pokud se vás to týká, tak ještě námořní knížku.

Během cesty do USA budete vyplňovat ještě formulář I-94celní deklaraci.

Fotografie na vízum do USA – pravidla, rozměry a parametry

Při žádosti o vízum je nutné předložit ještě jednu fotografii s atypickým čtvercovým poměrem stran. Instrukce, jak má fotografie vypadat, si můžete přečíst níže, nebo na tétona této americké stránce, kde si fotku můžete rovnou prověřit online nástrojem. Fotografii můžete použít buď digitální, nebo oskenovanou z vyvolaného obrázku (nicméně to je dnes již passé). Každopádně by neměla být starší než 6 měsíců.

Požadavky na fotografii na americké vízum

 • Rozměry
  V případě digitální fotografie jsou minimální rozměry 600×600 pixelů a maximální 1 200 × 1 200 pixelů. Rozhodnete-li se fotku skenovat z papíru, musí být výchozí velikost fotografie alespoň 51 × 51 mm a rozlišení při skenování minimálně 300 pixelů na palec.
 • Barva
  Fotografie musí být barevná v RGB barevném spektru.
 • Formát souboru
  Akceptován je výhradně formát .jpg.
 • Velikost souboru
  Maximálně 240 kB, komprese smí být nanejvýše 20:1.
 • Obsah fotografie
  Fotografie na americké vízum musí zpředu zobrazovat celý obličej, krk a ramena. Výraz musí být neutrální, bez úsměvu, s otevřenýma očima a pohledem směřujícím přímo do fotoaparátu. Hlava musí být umístěna uprostřed fotografie a nesmí směrovat nahoru, dolů, na stranu nebo k ramenům. Všechny obličejové rysy musí být vidět a naopak nesmí být vidět další objekty, lidé nebo jiné části těla žadatele. Velikost hlavy od temene včetně vlasů až po bradu musí tvořit 50 – 69 % z celkové velikosti fotografie. Pozadí fotografie musí být jednoduché, světlé a bez stínů.
 • Technické požadavky na fotografii
  Celá tvář musí být ostrá, ale nikoliv přeostřená. Jas i kontrast musí být rovnoměrný, správná fotografie musí být bez stínů ve tváři nebo na pozadí, podexponování nebo přeexponování je nežádoucí.
 • Ostatní požadavky
  Brýle jsou na fotografii povoleny za předpokladu, že mají čirá skla a neodráží světlo, stíny a obroučky nezakrývají oči. Brýle s tmavými skly jsou povoleny pouze ze zdravotních důvodů. Přikrývky hlavy nebo klobouky jsou dovoleny výhradně z náboženských důvodů, nesmějí však zakrývat žádnou z částí žadatelova obličeje.

Příklady přijatelných i nepřijatelných fotografií na vízum naleznete na této stránce.

Vízový pohovor na ambasádě

Americká ambasáda se nachází na adrese Tržiště 15, Praha 1 – Malá Strana (zobrazit na mapě), nejbližší stanice metra je Malostranská, nejbližší tramvajová zastávka Malostranské náměstí (linky 12, 20, 22).

Jak je zmíněno výše, schůzku na vízový pohovor je třeba mít předem sjednanou. Při domlouvání schůzky je nutné sdělit i jména všech doprovázejících osob. Z bezpečnostních důvodů není možné přijít dříve jak 30 minut před časem sjednané schůzky. Na vrátnici vám budou odebrány všechny elektronické přístroje, jako jsou telefony, tablety nebo notebooky.

Dotazy ohledně víz do USA

Je možné přenést platné americké vízum ze starého pasu do nového?

Ne, v takovém případě je nutné požádat o nové vízum. Americká legislativa sice umožňuje použít starý pas s platným vízem spolu s novým, platným pasem, nicméně tento postup odporuje českým zákonům.

Již mám vízum do USA, ale platnost pasu mi brzy vyprší. Jaká je minimální povinná doba platnosti pasu po mém opuštění Spojených států amerických?

Pro Českou republiku neplatí povinnost platnosti 6 měsíců po odletu. Jinými slovy, z USA se můžete bez problémů vrátit pouhý den před koncí platnosti pasu.

Mohu o vízum do USA požádat v jiné zemi, nebo musím žádat vždy v České republice?

Vždy je lepší podávat žádost o vízum v České republice (resp. v zemi, kde máte trvalý pobyt), nicméně dle zákonů můžete žádat na jakémkoliv americkém konzulátě kdekoliv na světě. Počítejte s tím, že v takovém případě ale může být žádost o vízum komplikovanější, neboť Američané mohou žádat důkaz, že se hodláte vrátit do země svého trvalého bydliště.

Mohu žádat o vízum do USA v případě, že jsem byl odsouzen?

Ano, požádat o vízum můžete, nicméně na pohovor musíte navíc přinést veškeré dokumenty týkající se vašeho přestupku, přečinu či trestného činu. Jedná se zejména o rozsudek, datum soudního procesu a druh přestupku.

Kdo všechno musí osobně absolvovat vízový pohovor?

Osobně k pohovoru musí přijít všichni žadatelé ve věku od 14 do 79 let včetně. U dětí mladších 14 let stačí, když přijde alespoň jeden z jejich zákonných zástupců. Osoby starší 80 let nemusí na pohovor vůbec. Výjimku mají rovněž diplomaté směřující do Spojených států amerických za pracovní misí včetně té do mezinárodních organizací typu OSN.

Kolik peněz musím mít na účtě, abych dostal vízum do USA?

Žádná částka není pevně stanovena, nicméně měla by být tak vysoká, abyste s ní pokryli veškeré náklady na dobu pobytu.

Vrací se poplatek za americké vízum v případě jeho neudělení?

Ne, poplatek je nevratný.

Jak dlouho trvá vyřízení víza do USA?

Záleží na vaší rychlosti a aktuální dostupnosti volných termínů. Americká strana uvolňuje termíny na pohovor s předstihem několika dnů. Po vyřízení a schválení víza vám bude doručeno kurýrem.

Petr Novák

Diskuze k článku (578 komentářů)

@Franta: dekuji za odpoved. Chci se jeste zeptat, je mozny se vratit na estu nebo musim mit vizum z ambasady?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jakub:
Nevím, co ti řekli, když tě vykopli. Zkus se podívat, zda je ESTA platná. Tipoval bych, že ti ji zrušili, když jsi porušil jednu z podmínek.

Odpovědět

@Franta: jojo, stara esta mi byla zrusena plus jsem dostal papiry at si zajdu na ambasadu vyridit vizum. Myslite ze bych mel pockat s zadoati na ambasade?

Odpovědět

@Franta:
Chtel bych totiz na vanoce navstivit new york

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jakub:
Pokud ti sami rovnou řekli, že si máš vyřídit vízum, tak není důvod uvažovat o ESTA. Nejspíš by tě rovnou otočili. Zkus tu ambasádu, měj dostatek podkladů, že máš v ČR pevné vazby a nehodláš jim tam zůstat. Trable s chybějící letenkou rozumně vysvětli jako omyl. A doufej, že to vezmou.

Odpovědět

@Franta: dobra, dekuju. A myslite ze bych mel s zadoati radsi pockat a odlozit navstevu usa na pozdejsi dobu? Nebo tydenni navsteva o vanocich by nemel byt problem?

Odpovědět

Dobrý den, prosím o informaci. příští rok v dubnu se chystáme s kamarády na výlet do USA. Chtěl bych se zeptat, zda-li mně bude povolen vstup do USA přes vízum ESTA když mám v rejstříku trestů podmíněný trest ( do září 2020 ) za drobnou trestnou činnost a nebo jestli musím počkat až se mi záznam z RT automaticky smaže po 1 roce po ukončení podmínky? Nebo ESTA prostě neprojde a musím si vyřídit nepřistěhovalecké vízum B1 na ambasádě?Mockrát děkuji za odpověď. S pozdravem Tomáš Frej

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tom:
Ahoj Tome,
podle mě na ESTU máš nárok. Pokud vím, tak otázka při vyplňování zní ve smyslu, zdali jsi byl někdy odsouzen za trestnou činnost mající závažnou škodu na majetku nebo zdraví.
A podmínka by se za závažnou činnost dávat asi neměla. Odpověděl bych tedy po pravdě “NE”. USA si toto nemá jak ověřit.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jakub:
Tys udělal chybu “jen” u té letenky, takže si myslím, že to nebudou brát jako nějaké velké úmyslné provinění. Asi bych to klidně zkusil hned.

Odpovědět

@Lukáš: Takže myslíš Luky, že mohu vycestovat normálně na ESTU ? Nerad bych zustal pak někde v NYC na letišti a měl problém :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tom:
Ono se v tomhle težko nějak přesně radí. Už tu podobné situace byli, ale téměř nikdy už tazatel nepřijde napsat, jak dopadl s Estou, kde se k trestnému činu nepřiznal, nebo jak mu dopadla žádost o vízum na ambasádě.
V zásadě to vidím na dvě možnosti:
1) při vyplnování ESTA neuvádět žádný trestný čin, to v podstatě zaručuje zisk esty a možnost tak vycestovat do USA. Tam už se nikde na letišti ani při imigrační kontrole na odsouzení neptají, takže se prostě tvářit sebejistě a do země tě jako 99% ostatních turistů z ČR pustí
2) Estu i s trestným činem vyplnit, což se prakticky rovná jejímu neudělení, pak si domluvit schůzku na USA ambasádě, kde jim vše po pravdě doložíš. V případě udělení víza po příletu do USA stejně procházíš úplně totožnou imigrační kontrolou.

Odpovědět

@Lukáš: Takže prostě vyplnit ESTU a neuvádět že mám záznam a na letišti v NYC se mě ptát na nějaký zápisy v RT nebudou ?

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, poctivě jsem si přečetla tohle sáhodlouhé vlákno … trvalo to téměř 2 hodiny – informace pro ty, co se stále ptají dokola na tytéž dotazy:-) Odpověď na svůj problém jsem nenašla, tak píší a doufám v pomoc ;-)
V září bychom chtěli jet s manželem na západní pobřeží (2-3 týdny), hrubý cestovní itinerář hotov, ale potřebovala bych píchnout s itinerářem předodletových příprav.
Jsem Češka, manžel cizinec … černohorec s trvalým pobytem v ČR cca 15 let, biometrickým pasem teď na 10 let. Já budu žádat o ESTU, on o B2 v Praze. Ideálně bychom chtěli na jaře zažádat o jeho B2, pak koupit letenky , potvrdit ubytování a poté žádat o mou ESTU. Jak se kouká ambasáda na itinerář, který je pouze na papíře a na žádost o víza půl roku dopředu? Taky bankovní účet máme společný, ale je na mé jméno a on je disponent.Manžel je normální, zaměstnaný, snad nikdy ani nedostal pokutu za parkování, jen trpí pocitem, že na obyvatele bývalé Jugoslávie se většinou lidé koukají trochu přes prsty. Jeho angličtina je na komunikativní úrovni, ale při možné palbě otázek úředníka a navíc v AJ mám malinko strach, aby to ustál. Možnost mě, jako doprovodu, asi nepřipadá v úvahu, že? Za jakoukoliv radu, budu velmi ráda a mockrát děkuji za tyto stránky … pokud není člověk líný, najde tady spooooustu užitečných informaci!!!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martina S.:
Na ambasádě se dá domluvit celkem obstojně česky. Nebude to žádná palba otázek, není to výslech, ani “rychlovka” jako na imigračním. Jak by měl být itinerář, než na papíře? Dá se předpokládat, že lidé většinou nemají dopředu nic zajištěno, letenky ubytování a tak. Vše se spíš vyřizuje, až když je ESTA nebo vízum. Proto se o to žádá i dost dopředu.
O ESTA bych, stejně jako o to vízum, požádal před zakoupením letenek, aby byl pak ještě případný čas na ambasádu, kdyby to nevyšlo.
Je jedno, jak na manžela koukají lidé. On musí udělat dojem na úředníka, ne na lidi. Chce to co nejvíce podpůrných informací k pohovoru dokládajících pevné zázemí a vazby na ČR, že jim tam místo dovolené nezůstane.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta:
Ufff tak moc děkuji , fakt jsem se bála, že přihlížejí na letenky, zaplacené ubytování a tak … to vše se mně nechtělo riskovat, když vízum není potvrzené. Takže pokud jim nepřijde divné, že žádáme třičtvrtě roku dopředu, tak jsi mě moc potěšil. Práci máme oba dobrou, dlouho u jednoho zaměstnavatele, nemovitost, celá rodina v ČR…dost jsi nás nalil optimismem:-)
Ještě bych měla jeden dotaz … ale asi to není přímo k topicu … kdybychom letěli z Londýna a museli předsedat mezi letišti … od nás je totiž super spoj na Stansfeld a pokračovali bychom z Heathrow…. máte někdo zkušenosti s imigračním – opět hlavně osoba třetí země? Na stránkách gov.uk je možnost přesunu bez víza, pokud jede osoba s manzelem/manželkou , opustí UK do 48 hod a má navazující letenku i s vízem. Ovšem slovíčka na jejich oficiální webu typu “you MIGHT do not need transfer visa “ mně nahání husí kůži. Samozřejmě chystající se Brexit situaci neulehčuje. Bohužel se mně nepodařilo najít jediné spojení na UK ambasádu v Praze… ani mail ani telefon. Tak pokud by se s tím někdo setkal a chtěl se podělit o zkušenost , budu moc ráda.

Odpovědět

Ahoj, najde se tu někdo, kdo z ČR řešil Identity History Summary sám, bez placení třetí strany? Musím poslat FD258 s otisky prstů na FBI a netuším, co vyplnit do políčka ORI.
Díky

Odpovědět
Avatar uživatele

Můžete doporučit nějakého imigračního právníka v ČR nebo čecha v USA? Díky

Odpovědět

Příští měsíc se chystám na cestu do USA, ESTA mám již vyřízené a mimo jiné plánuji na jeden den navštívit Niagara Falls z Kanadské strany, prý je odtud mnohem lepší výhled. . Mám dotaz, budu potřebovat ještě speciální vstupní registraci do Kanady, pro tento jeden den?

Odpovědět

@Lada:
Předpokládám, že do Kanady přejedeš po zemi. V tom případě vstupní registraci dopředu nepotřebuješ. Vyřídíš na hranicích.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lada:
Jak psal Kuba, eTA nepotřebuješ pro vstup po zemi. Takhle vypadala má návštěva Kanady Detroit-Windsor Tunnelem, u Niagárských to bude podobné, jen z Rainbow Bridge bude lepší výhled. :-)

Odpovědět

Dobrý den, mám dotaz ohledně pohovoru a udělení víza J-1. Letím na začátku března do New Yorku jako au pair a čeká mě vyřízení víza. Všude čtu, že je dobré mít výpisy z účtu a dostatek peněz na účtě. Myslíte si, že je problém, že v současnosti splácím půjčku 30 000,- ? (A do odletu, případně pohovoru na ambasádě to určitě nestihnu doplatit) Nebo si tohle nedohledaji?

Mockrát děkuji za odpověď!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Týna: Dle meho nazoru by nesplacena pujcka nemela byt problem, mozna naopak. Alespon tim ukazujes, ze mas zavazky v CR a o to u J1 viza jde. J1 vizum je exchange program a jde jim o to aby jsi jim u pohovoru ukazala, ze se urcite po skonceni viza vratis a ze jim v USA nezustanes a nebudes se snazit v budoucnu o zelenou kartu. Me se osobne na ucet ani na nic jineho nikdy na ambasade pri pohovoru nezeptali (J1, research scholar).

Odpovědět

Dobrý den,

reším víza pro rodinu, kde by chteli zustat v usa 1-1,5 roku.
Jedou tam hlavne kvuli angličtine se naučit, dospelé osoby nějaký kurz a deti škola, skolka, neznám vubec proces toho, zda musí toto být sjednáno pred zádostí o viza.
Hlavně jaký tip víz zvolit, když chteli hlavne kvuli AJ, ale budou delat na dalku práci, kterou maji v Česku. a druhá vec, že by se mohl povést rozjet projekt v USA, který maji zde v česku, takze nevim vubec jaký tip víz volit, jestli lze nějaká kombinace nebo co a jak….
Musí být prez zadostí o vuzum zajistena skola a bydlení? jde mi o to, že pokud se neschválí vizum, tak zalohy by nebyly vráceny. Prosím o pomoc

Lucie

Odpovědět

@Lucie: Dobrý den, Lucie,
tak snadné to bohužel není, říct si “pojedem do Ameriky jen tak na 1-1,5 roku kvůli jazyku”. Pro legální cestu si Amerika hlídá hranice jako žádný jiný stát, takže je potřeba si položit otázky: “Proč by si USA neměla myslet, že tam chceme ilegálně pracovat?” “Jaký máme ekonomický přínos pro Ameriku, když tam nechceme jet jako turisti?” To co Vaše rodina očekává je něco, co je možné pro studenty nebo mladé lidi do 28 let bez dětí a to je např. Work and travel program nebo program Au-pair, v takovém případě je možné zůstat až 1 rok v kuse a po roce ještě o jeden další rok prodloužit. Nějaký program jazykové školy si nemyslim, že by byl důvodem, aby ambasáda vystavila vízum jiná, než jsou B-2 (turistická na 6 měsíců). Snad jedině, že by si je vyžádala nějaká firma/škola pro jejich schopnosti.

Teď tu zajímavější cestu: pokud mají připravený nějaký projekt/podnikání pro USA, pak bych doporučil zjišťovat možnosti investorského víza E-2. Je potřeba v USA založit firmu, připravit podnikatelský plán na 3-5 let (vše dokáží spoluvyřídit agentury) a mít finanční prostředky pro investici do firmy. Výše investice do vlastní firmy se liší od typu podnikání, ale startovní pozice bývá někde na 25 000USD. Obrovská výhoda těchto víz je, že pokud je dostane např. manžel, tak automaticky s ním má možnost získat vízum i manželka a děti….další výhodou je, že děti můžou chodit bez omezení do školky, školy a manžel/manželka (nepodnikající) můžou vykonávat v Americe jakoukoliv práci bez omezení. Tato víza se vydávají na 5 let a pokud firma prosperuje, tak se můžou bez omezení prodlužovat každých 5 let.

Odpovědět

Dobrý den,
zajímalo by mě, když si vyřídím Vízum, jak dlouho můžu v USA zůstat, než se budu muset vrátit domů?
Předem děkuji všem za odpověď

Odpovědět

@Filip: Zdravím, to je dost neupřesněná otázka ;-) , protože délka možného pobytu se odvíjí od typu víza. Máte v plánu jet v rámci dovolené? Tedy ESTA (bezvízový program) nebo vízum B2 (vyřizuje se na ambasádě). Na estu můžete být až 90 dní v kuse, lze vyřídit elektronicky během pár minut, platnost esty je 2 roky, cestovat možno opakovaně. Vízum B2 se vyřizuje na ambasádě, platnost víza je na 10 let a umožňuje pobyt až na 6 měsíců v kuse.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Filip:
Jak píše Michal. Hlavní je ale kouknout na datum, co ti dal imigrační do pasu, ten den musíš zmizet.
Projdi si diskuse u článků o vízech a ESTA, tam se to dokola řeší.

Odpovědět

@Michal: Děkuji za zprávu, jeste dotaz, když u B2 je možnost 6 mesicu a platnost 10 let, tak to funguje stejne jako u ESTY, že kazdý dalsi vstup po dobu 2 let na 3 mesice, takze tady kazdý nový vstup max 6 mesicu po dobu 10 let?

Moc dekuji L.

Odpovědět

@Michal: Děkuji za zprávu, takze je to stejné jako u Esty, která je na 2 roky, tak vzdy na 3 mesice pohybu na jednu návstevu, takze tady u B2 je to po dobu 10 let maximálne náývstevy 6 mesicvu?

Děkuji
L

Odpovědět

Nevíte jak to bude s Estou? Pořídil jsem si jít na konci roku 2019 a ze dvou let by byla k něčemu jen do března. Prodloužej to, když už jsem za ní v podstatě zbytečně platil? Počítám, že ne. Takže U. S. opět podkopává. ‍♂️

Odpovědět

@Lucie: by mě zajímalo jestli mi třeba nechtěj vrátit prachy. Estu jsem pořídil na konci roku 2019, že poletí do USA v září 2020. To se teda odložili na září 2021 a opět nic. Nebylo by od věci, kdyby mi ji zpět třeba o rok prodloužili, když jsem tam vůbec nebyl.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lucie:
Vždy platí, že je to maximální doba pobytu. O konkrétní délce vždy rozhoduje imigrační, může to být méně, někdy i o dost méně a může se i stát, že to bude méně, než jak jsou koupené letenky.
A jako se to to probíralo u článků u ESTA, tak i u víza platí, že je podezřelé, když je tam člověk častěji než doma.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martin:
S vracením peněz bych nepočítal a není to zase tolik, aby to člověka zruinovalo. Navíc je v tom něco jako “vyšší moc”, takže to nemohli ovlivnit. Někdo tu psal, že někde četl o možném prodloužení, ale moc bych na to nespoléhal.

Odpovědět

Jako nezruinuje, ale kdyby to prodloužili těm, co prostě neměli možnost to využít, tak by to dávalo smysl. Akorát si myslím, že se na to vykašlou, ptž dva roky budou zavřený a těm co už vyprší esta, tak jednoduše je nebudou řešit.

Odpovědět

@Martin: Také by mě to zajímalo, nám platí ESTA do února 2022. Letošní návštěvu syna jsme už “odpískali” a nevěřím, že do konce letošního roku se něco změní. Někde jsem četla, že by měla platit do té doby než vstoupíme na území USA, ale to bude asi nesmysl. Předpokladám, že budeme muset žádat znova, pokud budou nějaké bližší informace k platnosti, budu ráda.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lenka:
“Někde jsem četla, že by měla platit do té doby než vstoupíme na území USA, ale to bude asi nesmysl.”
To si spíš někdo špatně interpretoval, že stačí, když ESTA platí v den vstupu do USA.

Odpovědět

Zdravím všechny profíky se znalostí problémů s cestováním do USA…. našel jsem tento odkaz.
Může mi někdo poradit či vysvětlit jak mám rozumět výjimce ( 1bod, 4 tá odrážka rodiče/…..)
Mohu vycestovat za dcerou (zelená karta) po dokončení vakcinace ( 2dávky) bez toho aniž bych musel na 16 dní odjet mimo
schengensky prostor….
Riskovat 40 tis za letenky se mi nechce !
Díky za odpověď.

Home
Passport, Visa & Health
Country Information
COVID-19 News
Travellers FAQ
About Travel Centre

COVID-19 Travel Regulations Map* (powered by Timatic)
01 August 2021 17:00:10 UTC
© 2021 IATA. All rights reserved. Information sourced and provided by IATA.
Totally Restrictive
Partially Restrictive
Not Restrictive
Latest updates currently under review
Do you want to get notified when the travel restrictions change, or would you like to make use of this information as part of your business? Learn More
How is this information sourced?
To enable airlines and other aviation partners to securely manage the passenger document verification process, Timatic solutions require 100% reliable information. To achieve this we partner with airlines, as well as developing closer bilateral relations with government agencies worldwide.

*The information is correct to the best of IATA’s knowledge at the time of publication and is being reviewed and updated on an ongoing basis by IATA staff, given the rapidly evolving nature of the international response to the COVID-19 outbreak IATA cannot guarantee its accuracy and can accept no liability for any errors or omissions. IATA reserves the right to add or change information at any time. Links to third party websites of third parties are offered as a courtesy. IATA expresses no opinion on the content of the websites of third parties and does not accept any responsibility for third-party information. You should make your own independent inquiries before relying on any information or materials contained on these pages.

Can I use this information?
This information is only provided during the COVID-19 crisis as a service to the industry, however user and any other third parties shall not without the prior written permission of IATA: re-sell or otherwise commercialise, make mass, automated or systematic extractions from, or otherwise transfer to any other person or organization, the information contained therein; store any of the information in such a manner that enables such stored information to be retrieved, manually, mechanically or systematically by any user or third party; or include it within, or merge it with, or permit such inclusion in or merge with, another archival or searchable system.

Learn More about Timatic…

United States
Published 28.06.2021
1. Passengers who have transited or have been in Austria, Belgium, Brazil, China (People’s Rep.), Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, India, Iran, Ireland (Rep.), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, San Marino, Slovakia, Slovenia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom (excluding overseas territories outside of Europe) or Vatican City (Holy See), in the past 14 days are not allowed to enter and transit.
-This does not apply to:
– nationals and permanent residents of the USA;
– spouses of nationals and of permanent residents of the USA. They must have a marriage certificate;
– parents/legal guardians of an unmarried and younger than 21 years national or permanent resident of the USA;
– the unmarried and younger than 21 years brother or sister of a national or permanent resident of the USA, who is unmarried and younger than 21 years;
– the child/foster child/ward of a national or permanent resident of the USA;
– passengers with the following visas: A-1, A-2, C-1, C-2, C-3, CR-1, CR-2, D, E-1 (as an employee of TECRO or TECO or the employee’s immediate family members), G-1, G-2, G-3, G-4, IR-1, IR-4, IH-4, IV, K-1, K-2, K-3, K-4, NATO-1 through NATO-4, or NATO-6 visa;
– airline crew, if traveling to join an aircraft in the USA; or
– with one of the following visas: C-1/D,B1, H1, L visa if traveling to join an aircraft in the USA;
– merchant seamen, if traveling to join a ship in the USA; or
– with one of the following visas: C-1/D,B1, H1, L visa if traveling to join a ship in the USA; or
– engaged in lightering, Outer Continental Shelf (OCS) activity, wind farm activity, private air/sea crew or other similar crew member activities;
– passengers with a DV visa issued between 1 October 2019 and 30 September 2020;
– members of the U.S. Armed Forces, spouses, and children of members of the U.S. Armed Forces;
– passengers with evidence of traveling at the invitation of the USA government for a purpose related to the containment/mitigation of the Coronavirus (COVID-19);
– passengers with documents issued by the U.S. Department of Homeland Security, U.S. Customs and Border Protection, or U.S. Department of State indicating that the passenger is exempt from the restriction;
– students arriving from Austria, Belgium, Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland (Rep.), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden or Switzerland, United Kingdom;
– students participating in an academic program that starts on 1 Augustus 2021 or later; and
– have a F-1 or M-1 visa; or
– in the past 14 days have not been in Brazil, China (People’s Rep.), India, Iran or South Africa.
2. Passengers entering or transiting through the USA must have a negative COVID-19 test taken at most 3 days before departure from the first embarkation point. Tests accepted are: antigen, NAAT, RT-LAMP, RT-PCR or TMA. Passengers details (e.g., name and date of birth) in the certificate must match those stated in the passport or other travel document; and the test result must specify “negative” or “not detected”. If marked “invalid” it is not accepted.
This does not apply to:
– passengers younger than 2 years;
– US military personnel;
– passengers with a medical certificate with a positive COVID-19 test result. The test must be taken at most three months before departure from the first embarkation point; and
– a letter issued by a health authority stating that the passenger has been cleared for travel. The test result must specify “positive” or “detected”, if marked “invalid” it is not accepted.
3. Passengers must complete a disclosure and attestation form before departure. The form can be obtained at https://www.cdc.gov/quarantine/pdf/attachment-a-global-passenger-disclosure-attestation-2021-p.pdf or https://www.cdc.gov/quarantine/pdf/Fillable-Attestation-English-p.pdf .
4. Passengers are subject to COVID-19 measures set by the state/territory of their final destination. More information can be found at http://www.cdc.gov/publichealthgateway/healthdirectories/healthdepartments.html .
5. DV visas issued in September 2020 that expired are accepted for entry.
6. Nationals of the U.S.A. are allowed to enter with an expired passport.
-This does not apply to emergency passports which must be valid on arrival.

Odpovědět

@Tibi Pokud to dobře chápu, na děti je výjimka, pokud jsou svobodné a je jim méně než 21 let. Naše dcera je už občan USA, tak zvažujeme zkusit požádat o zelenou kartu. Protože tenhle zákaz cestování je totální opruz.

Odpovědět

Moje mamka prilita 9.8., pocitam, ze nebude problem, protoze je ve vyjimkach o vstupu do USA. Ja mam US obcanstvi, mamka leti na estu, ockovani za sebou ma (nevim, jak je to relevantni), poslala jsem ji kopii rodnyho listu, myho pasu, myho certifikatu o ziskani obcanstvi.

Odpovědět

@Franta: Ano, maximální doba pobytu tomu rozumím, ale platí to na jednu návstěvu jakoze jeden vstup po dobu 10 let ano? nebo jsem mimo? :-) Dekuji moc

Odpovědět

Doufám, že se to brzo otevře pro všechny nejlépe tento rok někdy v září nebo ten pristi…Hlavne at se tam naočkujou..

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lucie:
Platí to po celou dobu pro každý vstup, stejně jako u ESTA. Může se jet opakovaně. Takže když budou imigrační v pohodě, lze těch 10 let být půl roku tady a půl roku tam. Ale to je jen teorie.

Odpovědět

@zuzkaM:
Prosím Tě, mohla bys mi napsat, jak jsi stará? Mám v LA syna, má americké občanství, má vlastní firmu, ale je mu víc než 21 let. Proto mě zajímá, jestli je Ti méně než 21. Děkuji za odpověď. GB

Odpovědět
Avatar uživatele

Dřív jak říjen to ale nebude.

Odpovědět

@Galina: @Galina. Galino, diky vam jsem zjistila, ze jsem to pekne popletla. Je mi 39, takze to znamena, ze mama neprileti dle planu 9.8.21. Jsem rada, ze jsem napsala komentar a ze me to tuklo. Nevim, kde se stal zkrat, asi jsem si moc prala, aby dorazila a necetla jsem poradne restrikce.

Odpovědět

@Kisch: 1) vy o GC zadat nemuzete, musi za vas pozadat dcera, 2) musite mit bud dostatek aktiv nebo vas musi nekdo sponzorovat, 3) chapu, ze tuto moznost zvazujete jako alternativu viza nebo ESTA, tedy, ze nemate v umyslu se za dcerou odstehovat… V tom pripade muzete na ziskani GC zapomenout.

Odpovědět

Ahoj. Rád bych se zeptal někoho zkušeného, jak je to v případě, že zažádám o turistické vízum a to mi nebude uděleno. Mohu následně stále cestovat alespoň na ESTU? (v roce 2019 jsem byl v USA na ESTU 3 týdny). Víceméně mám pouze obavy, jestli neznamená zamítnuté vízum automaticky i zamítnutou ESTU. Děkuji za info. PS: Chceme trávit v USA 3-5 měsíců, takže ESTA by nejspíš nestačila.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomáš:
Jestli se nepletu, tak je v ESTA stále otázka, zda bylo někdy dříve zamítnuto vízum. S ohledem na to bych spíše předpokládal, že v případě zamítnutí víza nebude krátce na to podaná žádost ESTA schválena. K zamítnutí víza byl důvod, takže “obejít” to před ESTA asi neprojde.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.