Vízum do USA: Cena, kde žádat, informace o pohovoru a dotazy

Naprostá většina těch, kteří cestují do USA, si dnes vystačí s biometrickým pasemcestovní registrací ESTA. Nemusí jezdit na velvyslanectví ani na žádný pohovor – přes internet vyplní formulář, zaplatí poplatek a mohou vycestovat. Tento článek se věnuje té druhé skupině – lidem, kteří musí nebo z nějakého důvodu chtějí požádat o nepřistěhovalecké vízum do USA.

Žádost o vízum do USA | © N i c o l a / Flickr.com & slgckgc / Flickr.com

Kdo musí žádat o vízum do USA?

O vízum do Spojených států amerických musí žádat všichni ti, pro které platí alespoň jeden z následujících bodů:

 • nebyla jim schválena cestovní registrace ESTA
 • chtějí v USA pobývat více než 90 dní
 • do USA cestují za účelem pracovního, výměnného nebo studijního pobytu

Kde žádat o vízum do USA?

O vízum můžete žádat na jakémkoliv velvyslanectví Spojených států amerických. Čechům slouží Velvyslanectví USA v Praze na Malé Straně. Povinnost zúčastnit se pohovoru nemají děti mladší 14 let za předpokladu, že jejich rodiče mají platné nepřistěhovalecké vízum.

Na pohovor se musíte objednat alespoň o den dříve do 12:00 hodin na internetových stránkách USTravelDocs.com. Pro objednání termínu je nutné se nejprve zaregistrovat.

Cena víza do USA a vízové poplatky

Poplatky za víza do USA se liší v závislosti na konkrétní kategorii:

Typ víza Výše poplatku
Nepřistěhovalecká víza
turistika (B-1), studium (B-1, F-1 a M-1), výměnný pobyt, palubní posádka (C-1 a D), novináři (I)
160 USD
Nepřistěhovalecká víza
kategorie H, L, O, P, Q a R
190 USD
Nepřistěhovalecká víza pro investory
kategorie E
270 USD
Nepřistěhovalecká víza pro snoubenky a snoubence
kategorie K
240 USD

Poplatky se hradí ještě před vlastním pohovorem, výhradně na zmiňovaných internetových stránkách USTravelDocs.com. K platbě můžete použít platební kartu, zadat příkaz k úhradě přes internetové bankovnictví, nebo zajít osobně do banky.

Co je potřeba a postup žádosti o vízum do USA?

Při žádosti o vízum do Ameriky postupujte dle těchto bodů:

 1. Nejprve se rozhodněte, o který typ víza máte zájem
 2. Vyplňte formulář DS-160 (žadatelé o vízum typu N, S, T nebo U vyplní místo něj formulář DS-156).
 3. Výhradně prostřednictvím oficiální stránky USTravelDocs.com uhraďte poplatek za vízum (ceny jsou uvedeny výše) a sjednejte si termín vízového pohovoru na americké ambasádě. Přihlásit k pohovoru se musíte alespoň s denním předstihem a nejpozději do 12:00 hodin. To znamená, že pokud máte zájem jít na pohovor v úterý, musíte se přihlásit do pondělního poledne.
 4. S předstihem maximálně 15 minut se dostavte na americké velvyslanectví, nezapomeňte si s sebou vzít dokumenty, které jsou popsány za dalším nadpisem tohoto článku.

Dokumenty potřebné k předložení žádosti o vízum do USA

K vízovému pohovoru si s sebou musíte povinně vzít tyto dokumenty:

 • Cestovní pas
 • Potvrzující stránku („confirmation page“) vyplněného formuláře DS 160
 • Doklad stvrzující zaplacení poplatku na USTravelDocs.com
 • Fotografii pasového formátu (51 mm × 51 mm, nebo 5×5 cm) a s bílým pozadím

Spolu s tím doporučuji přinést následující dokumenty, které mohou zvýšit pravděpodobnost udělení víza:

 • Bankovní výpisy za poslední 3 měsíce
 • Pracovní smlouvu  z vašeho stávajícího zaměstnání
 • Zvací dopis od soukromé osoby nebo obchodního partnera, kterého jedete navštívit
 • Studenti nechť přinesou potvrzení o studiu a studijní index
 • Podnikatelé ať přinesou výpis ze živnostenského nebo obchodního rejstříku
 • Manželské páry nechť přinesou oddací list a v případě žádosti o dětské vízum také rodný list potomka
 • U některých typů pracovních víz přineste pracovní petici

Pro některé typy víz je třeba předložit ještě další dokumenty:

 • Víza F a M: Podepsaný originál formuláře I-20, doklad o zaplacení poplatku SEVIS a v případě, že chcete pokračovat ve studiu, předložte index nebo dopis z vaší školy se zaznamenaným prospěchem.
 • Víza J: Podepsaný originál formuláře DS-2019 a doklad o zaplacení poplatku SEVIS. Účastníci programu Work and Travel musí předložit index a potvrzení o studiu, účastníci středoškolských výměnných pobytů pak kontaktní informace na hostitelskou rodinu v USA.
 • Víza  H, L, O, P a R: Oznámení o schválení I-797, podpůrné dokumenty a u žadatelů o vízum L navíc nový formulář I-129S.
 • Víza C1 a D: Pracovní smlouvu či dopis od zaměstnavatele a pokud se vás to týká, tak ještě námořní knížku.

Během cesty do USA budete vyplňovat ještě formulář I-94celní deklaraci.

Fotografie na vízum do USA – pravidla, rozměry a parametry

Při žádosti o vízum je nutné předložit ještě jednu fotografii s atypickým čtvercovým poměrem stran. Instrukce, jak má fotografie vypadat, si můžete přečíst níže, nebo na tétona této americké stránce, kde si fotku můžete rovnou prověřit online nástrojem. Fotografii můžete použít buď digitální, nebo oskenovanou z vyvolaného obrázku (nicméně to je dnes již passé). Každopádně by neměla být starší než 6 měsíců.

Požadavky na fotografii na americké vízum

 • Rozměry
  V případě digitální fotografie jsou minimální rozměry 600×600 pixelů a maximální 1 200 × 1 200 pixelů. Rozhodnete-li se fotku skenovat z papíru, musí být výchozí velikost fotografie alespoň 51 × 51 mm a rozlišení při skenování minimálně 300 pixelů na palec.
 • Barva
  Fotografie musí být barevná v RGB barevném spektru.
 • Formát souboru
  Akceptován je výhradně formát .jpg.
 • Velikost souboru
  Maximálně 240 kB, komprese smí být nanejvýše 20:1.
 • Obsah fotografie
  Fotografie na americké vízum musí zpředu zobrazovat celý obličej, krk a ramena. Výraz musí být neutrální, bez úsměvu, s otevřenýma očima a pohledem směřujícím přímo do fotoaparátu. Hlava musí být umístěna uprostřed fotografie a nesmí směrovat nahoru, dolů, na stranu nebo k ramenům. Všechny obličejové rysy musí být vidět a naopak nesmí být vidět další objekty, lidé nebo jiné části těla žadatele. Velikost hlavy od temene včetně vlasů až po bradu musí tvořit 50 – 69 % z celkové velikosti fotografie. Pozadí fotografie musí být jednoduché, světlé a bez stínů.
 • Technické požadavky na fotografii
  Celá tvář musí být ostrá, ale nikoliv přeostřená. Jas i kontrast musí být rovnoměrný, správná fotografie musí být bez stínů ve tváři nebo na pozadí, podexponování nebo přeexponování je nežádoucí.
 • Ostatní požadavky
  Brýle jsou na fotografii povoleny za předpokladu, že mají čirá skla a neodráží světlo, stíny a obroučky nezakrývají oči. Brýle s tmavými skly jsou povoleny pouze ze zdravotních důvodů. Přikrývky hlavy nebo klobouky jsou dovoleny výhradně z náboženských důvodů, nesmějí však zakrývat žádnou z částí žadatelova obličeje.

Příklady přijatelných i nepřijatelných fotografií na vízum naleznete na této stránce.

Vízový pohovor na ambasádě

Americká ambasáda se nachází na adrese Tržiště 15, Praha 1 – Malá Strana (zobrazit na mapě), nejbližší stanice metra je Malostranská, nejbližší tramvajová zastávka Malostranské náměstí (linky 12, 20, 22).

Jak je zmíněno výše, schůzku na vízový pohovor je třeba mít předem sjednanou. Při domlouvání schůzky je nutné sdělit i jména všech doprovázejících osob. Z bezpečnostních důvodů není možné přijít dříve jak 30 minut před časem sjednané schůzky. Na vrátnici vám budou odebrány všechny elektronické přístroje, jako jsou telefony, tablety nebo notebooky.

Dotazy ohledně víz do USA

Je možné přenést platné americké vízum ze starého pasu do nového?

Ne, v takovém případě je nutné požádat o nové vízum. Americká legislativa sice umožňuje použít starý pas s platným vízem spolu s novým, platným pasem, nicméně tento postup odporuje českým zákonům.

Již mám vízum do USA, ale platnost pasu mi brzy vyprší. Jaká je minimální povinná doba platnosti pasu po mém opuštění Spojených států amerických?

Pro Českou republiku neplatí povinnost platnosti 6 měsíců po odletu. Jinými slovy, z USA se můžete bez problémů vrátit pouhý den před koncí platnosti pasu.

Mohu o vízum do USA požádat v jiné zemi, nebo musím žádat vždy v České republice?

Vždy je lepší podávat žádost o vízum v České republice (resp. v zemi, kde máte trvalý pobyt), nicméně dle zákonů můžete žádat na jakémkoliv americkém konzulátě kdekoliv na světě. Počítejte s tím, že v takovém případě ale může být žádost o vízum komplikovanější, neboť Američané mohou žádat důkaz, že se hodláte vrátit do země svého trvalého bydliště.

Mohu žádat o vízum do USA v případě, že jsem byl odsouzen?

Ano, požádat o vízum můžete, nicméně na pohovor musíte navíc přinést veškeré dokumenty týkající se vašeho přestupku, přečinu či trestného činu. Jedná se zejména o rozsudek, datum soudního procesu a druh přestupku.

Kdo všechno musí osobně absolvovat vízový pohovor?

Osobně k pohovoru musí přijít všichni žadatelé ve věku od 14 do 79 let včetně. U dětí mladších 14 let stačí, když přijde alespoň jeden z jejich zákonných zástupců. Osoby starší 80 let nemusí na pohovor vůbec. Výjimku mají rovněž diplomaté směřující do Spojených států amerických za pracovní misí včetně té do mezinárodních organizací typu OSN.

Kolik peněz musím mít na účtě, abych dostal vízum do USA?

Žádná částka není pevně stanovena, nicméně měla by být tak vysoká, abyste s ní pokryli veškeré náklady na dobu pobytu.

Vrací se poplatek za americké vízum v případě jeho neudělení?

Ne, poplatek je nevratný.

Jak dlouho trvá vyřízení víza do USA?

Záleží na vaší rychlosti a aktuální dostupnosti volných termínů. Americká strana uvolňuje termíny na pohovor s předstihem několika dnů. Po vyřízení a schválení víza vám bude doručeno kurýrem.

4. května 2016 Petr Novák ,

Diskuze k článku (335 komentářů)

Lukáš (201)
10.12.2017
22:38

Zdravím Radku, už se to tu probíralo mnohokrát…na 99% nemáš šanci takovouto práci dělat v USA legálně.
Vízum J-1 je STUDIJNÍ vízum do USA a možností polovičního úvazku a ne to že jsi student v ČR a chceš si jet přivydělat do Ameriky.
Pracovní vízum H1B na tuto nekvalifikovanou činnost nejsi schopen získat…ani kdyby vám teta byla ochotna pomoci.
Zbývá ti jen vystudovat nějaký dobrý obor, být v něm opravdu dobrý a pak shánět nějakého zaměstnavatele z ČR v USA nebo prostě jako většina jet na ESTU a nelegálně si tam na černo přivydělat.
USA není prostě Evropská Unie, možnost jet pracovat do Německa, Anglie apod už dnes bereme jako samozřejmost…ale je to obrovské privilegium členství v EU.

Odpovědět
Franta (2469)
11.12.2017
11:31

@Radek:
J1 by se snad mělo dát vyřídit i samostatně, bez agentury, ale je to opruz a navíc se to vyřizuje už rovnou pro někoho (WaT a tak) a většinou ten někdo radši jedná s agenturou, aby se nemusel moc starat. Ať to zkusí teta pořešit s úřady, jestli a jak by to šlo. Teoreticky by to jako nějaké prázdninová praxe mohlo jít. Ale tohle jsem nikdy neřešil, ani se o to nezajímal, takže to ber jen jako info ne jistotu.

Odpovědět
Mesi (549)
11.12.2017
23:53

@Radek: Z toho, co pises, je zrejme, ze jde o nelegalni praci. Je to vase vec, jestli do toho chcete jit a ta „vzdalenejsi“ znama, jestli chce riskovat. Nejblize k tomu je pracovni vizum :o) respektive je to presne to, co potrebujete, zadne jine vizum tomu neni ani zdaleka podobne. Jak se pise vyse, tak je otazka, zda by to slo naroubovat na sezonni praci. V tom pripade je ale mic na strane te „zname“.

Odpovědět
Daniel (1)
14.12.2017
12:29

Dobrý den,

Rád bych se zeptal, zda bych dostal víza pokud by mne přijala Americká firma sídlící v USA, jako zaměstnance, konkrétně jako specializovaného svářeče?
Přišla mi vcelku zajímavá nabídka, ale netuším zda nad ní, vůbec trávit nějáký svůj čas..

Děkuji za odpověd

Odpovědět
Franta (2469)
14.12.2017
13:22

@Daniel:
Jak moc tě ta americká firma chce? Nejlepší by bylo, kdyby zapojila své právní oddělení a vyřídila to ona. Můžeš to udělat i sám, ale bude to o dost náročnější, pokud tě v tom podpoří, tak by se to mohlo vyjít.
Zkus mrknout na Verřánu, tam uvidíš, jak to chodí.

Odpovědět

Dobrý den. Chceme prodat rodinný dům v čr a přestěhovat se do usa na floridu. Máme cca 600 tisíc dolarů a domy v sousedství kam se chceme stěhovat stojí cca 200tisíc. Zbytek peněz tedy může jít na opravy, zabydlení se a nějakou dobu bez nutnosti pracovat. Pokud dokážu že máme nějaké finance do začátku, bude jednodušší získat pracovní vízum i když ještě nebudu zaměstnaná? A jak je to v případě že se chce přestěhovat někdo kdo už v čr pobírá starobní důchod?

Odpovědět
Franta (2469)
28.12.2017
14:24

@Dana:
Začal bych u toho chceme. A rozhodně bych nezačínal tím, chceme prodat dům. Chtělo by to začít tím, chceme se přestěhovat (natrvalo) do USA. Dokud nebudete mít zjištěno vše kolem toho pobytu, tak je vám prodej domu v ČR a koupě domu na Floridě k ničemu. Není to tak, koupíme dům na FL, dostaneme pracovní povolení a budeme tam žít.

Pracovní povolení dostanete pouze pokud budete mít práci domluvenou předem. A ne jen, že vám ji někdo slíbí. Musíte mít vše zařízené. Píše se to tu stále dokola. Amíci si pracovní trh hlídají a je jedno kolik je tam nelegálů. Pokud tam chcete být legálně tam máte minimální šanci si to zařídit sami. Americká firma musí doložit, že na danou pozici nesežene (nebo nemůže dosadit) Američana nebo držitele GC. A i když uspějete, tak bude pracovní povolení maximálně na dva roky, případně méně pokud bude pracovní kontrakt kratší.

Přečíst celé – tohle, srovnat si v hlavě co přesně chcete, a pak pořádně plánovat.

Také je tu možnost podnikatelských nebo investorských víz. Doporučuji prostudovat web http://www.uscis.gov

Odpovědět

@Dana: jinak mám maturitu a kurzy z vizážistiky, pedikůry, manikůry a masáže ale práci bych vzala jakoukoliv. Doplňování zboží, pokladní, servírka, zákaznický servis, atd… cokoliv kde vezmou cizince :)

Odpovědět

Co v případě že práci a tedy i vízum dostanu ale po nějaké době mě zaměstnavatel vyhodí nebo firma zkrachuje. Musím si potom práci najít v určitém termínu nebo mě hned z usa ‚vyhodí‘?

Odpovědět
Franta (2469)
28.12.2017
14:53

@Dana:
Tak nějak jsem to předpokládal. Na tohle pracovní povolení na 99,9999….% nezískáš. Takových je tam mraky, na to nepotřebují cizince. Špičkový lékař, inženýr, IT odborník nebo kapacita v jiném zajímavém oboru má šanci, ale normální pracant se jen tak nechytne.
USA není EU, abys jela kam chceš a tam zkusila štěstí. Možná jako top vizážistka hvězd/modelek nebo kdybys přišla s nějakým novým moderním stylingem, aby tě nějaké americké studio chtělo, ale jako „obyčejná“ pedikérky z Horní dolní se nechytneš.

Odpovědět
Franta (2469)
28.12.2017
14:56

@Dana:
Pokud ti skončí kontrakt, je jedno jestli vyprší nebo bude ukončen předčasně, tak ti končí i pracovní povolení. To je totiž vydáváno k danému kontraktu.
Přečti si ten odkaz, Veržána tam něco podobného řešila. A úspěšně. Ale to se tě (prozatím) netýká. To by ses tam musela nejprve dostat. Takže řešit co by kdyby, je dost předčasné.

Odpovědět

Omlouvám se pokud už se tu na to někdo ptal ale je nějak omezen počet vstupů do usa na turistické víza? Pokud dostanu turistické vízum na 6 měsíců a poté se vrátím do Čr můžu ihned žádat o nové, pokud dokážu že mám dost finančních prostředků na vše potřebné? Někde jsem četla že pomůže potvrzení o tom že mám trvalé bydliště v čr, abych nebudila podezření že jim tam už zůstanu. Špičkový chirurg nebo vědec ze mě už nebude tak alespoň něco :).

Odpovědět
Franta (2469)
28.12.2017
19:39

@Dana:
Pokud získáš turistické vízum B-2, tak ho budeš mít (v naprosté většině to tak je) na 10 let. Délka jednoho samostatného pobytu je max. 6 měsíců, délka záleží na imigračním, může dát i méně. Cestovat se dá na toto vízum opakovaně, po celou dobu jeho platnosti. Všeobecně se doporučuje nechávat mezi delšími pobyty i delší pauzy. Pobyt na vízum se dá v určitých případech i prodloužit, takže nakonec může být delší než oněch 6 měsíců. Více najdeš na již zmíněném odkazu http://www.uscis.gov

Pro získání víza je dobré mít prokazatelné pevné vazby na ČR, práci atd.

Odpovědět
Lukáš (201)
29.12.2017
12:01

@Dana:
Očividně finančních prostředků máš dost, v ČR se zas tak špatně nežije. Já osobně bych v USA na trvalo bydlet nechtěl, sice jsem ještě „mlád“, ale i tak je to úplně jiná mentalita a styl života, třeba to jejich kreditní scóre je troufnu si říct pro většinu Čechů nepochopitelné a nemyslitelné. Stejně tak americké zdravotnictví je bída a běs oproti nám, daňový systém totálně jiný než v celé Evropě atd…
Nicméně moc rád si tam každý rok zajedu obdivovat jejich krajinu a právě zažít tu jinou kulturu.

Odpovědět
Mesi (549)
30.12.2017
22:01

@Dana: Dostala jsi celkem jasne odpovedi. USA neni Evropska Unie, aby tak kde kdo prijel a posilal zadosti o zamestnani. Ono to mimochodem plati i naopak, American si nemuze jen tak prijet pracovat do EU (aby bylo jasno, ze se jedna o benefit pro obcany EU). O shaneni prace bez pracovniho povoleni se tu nebudeme bavit, tak tedy s povolenim. Muzes byt spicka a mluvit perfektne anglicky a muzou te vitat. Ale take to muze trvat pekne dlouho, neco poradneho najit. Pokud nechces pracovat za pak dolaru (coz je v podstate cokoli pod 15 USD/hod), tak musis pocitat s tim, ze tvuj zivotopis bude jedes ze stovek dalsich. Musis zaujmout zivotopisem a cover leterem, kdyz se ozvou, musis zapusobit i po telefonu a pak osobne. Casto v nekolika kolech.
Prijel jsem do USA s jiz zajistenou praci (legalne), po roce jsem si rekl, ze ma anglictina je na takove urovni, abych mohl delat to, v cem mam praxi z CR (10 let). Trvalo to temer presne rok. To jen pro predstavu.

Odpovědět
Mesi (549)
30.12.2017
22:10

@Lukáš: V podstate pravda, jen bych lehce poupravil… Ano, v CR se zije velmi dobre. At si lide rikaji, co chteji, nepoznaji to, dokud nezkusi zivot jinde. Pro porovnani: s medianovym prijmem v Kalifornii budete zit hure, nez s medianovym prijmem v CR. Pokud mate aspon trochu nadprumerne placenou praci, uz se zivot v USA stava vynikajicim. Mentalita, styl zivota jsou odlisne, jde o zvyk. Kdo si nechce zvyknout, nema co delat v jakekoliv cizi zemi. Kreditni skore je pro nas neco obtizne pochopitelne, diskriminacni a nelogicke. Ale je to zazite, zakorenene a urcite se to nezrusi. Zdravotnictvi, tady s tebou nesouhlasim – zdravotnictvi je na spickove urovni, chovani lekaru a vubec vsech zamestnancu v nemocnicich je o nekolik levelu vyse nez v CR, ale co je bida a des (to jsi asi mel na mysli), je system zdravotniho pojisteni. Takze spickova pece, ale pro mnoho lidi nedostupna. Neco, co Cech vubec neresi, ale American se hodne zajima, jake pojisteni (pokud vubec) mu zamestnavatel nabizi.

Odpovědět
Mesi (549)
30.12.2017
22:11

A to jsem si ani nevsiml, jestli uz tu nekde nekdo zminil dovolenou :o) Ze zakona 0 (slovy nula) dni dovolene. Hodne zamestnavatelu ale nabizi 5 dni, sem tam nejaka velka spolecnost 10 dni.

Odpovědět
Lukáš (201)
1.1.2018
21:12

@Mesi:
Ano Mesi, přesně tohle jsem měl se zdravotnictvím na mysli, u nás naprosto samozřejmá dostupnost zdravotní péče pro kohokoliv, díky povinnému pojištění. V Americe jeden z největších benefitů je, když je zaměstnavatelem hrazené alespoň nějaké zdravotní pojištění.
Pamatuji si, že když bývalý prezident Obama chtěl po vzoru Evropy povinné zdravotní pojištění pro všechny, republikáni ho označili téměř za horšího než Hitlera, že chce lidem něco nuceně nařizovat…zkrátka úplně jiná mentalita.

Odpovědět
Honza (3)
5.1.2018
0:00

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Moje matka bydlí ve USA už asi 8 let a má americké občanství. Tento rok poletím do Států a pár let tam budu pracovat díky tomu, že se na mě matka zaaplikovala, abych dostal zelenou kartu. Chtěl bych s sebou vzít i přítelkyni. Jenže v tom, aby tam semnou mohla zůstat, je docela problém. Takže otázka zní, jak na to? Co mě napáda jako možné řešení je, že by jsme se ve Státech s přítelkyní vzali. Teď de ale o všechny věci okolo, jako jak tam tu přítelkyni dostat, jestli by ta svatba vůbec prošla když by tam byla přítlkyně na cestovní vízum, u kterého se musí zaručit, že ve Státech nezůstane atd. atd.

Za každou radu budu velice vděčný.

Odpovědět
Franta (2469)
5.1.2018
7:24

@Honza:
Za prvé, proč se brát ve Státech? Ničemu to nepomůže. Klidně se vezměte tady. A ani potom, ať už se vezmete kdekoliv, to nebude snadné. Jak dlouho to trvalo mamce, americké občance, než zařídila GC pro syna? U manželky „pouhého“ držitele GC to nebude o nic snažší, spíš naopak. Bez GC tam bude jen sedět doma a to není ideální. Koukni na http://www.uscis.gov -> Green Card -> Green Card Eligibility -> Green Card through Family -> Green Card for Family Preference Immigrants

Odpovědět
Honza (3)
5.1.2018
18:07

@Franta:
Mrknu na to. Díky

Odpovědět
Ondra (5)
6.1.2018
19:16

Dobrý večer, chtěl bych jet do USA na brigádu na celé léto, myslíte, že je možné si to nějakým způsobem zařídit i případně nelegálně? Teď končím 4. ročník tedy ještě nemůžu na WaT a do USA mě to neskutečně táhne. Je nějaký způsob jak se tam dostat a něco si přivydělat?

Odpovědět
Franta (2469)
6.1.2018
20:09

@Ondra:
Předpokládám, že jsi ve čtvrťáku a ne ve čtvrté třídě. I když otázka odpovídá tomu druhému.
Pokud mluvíš o WaT, tak asi uvažuješ o vysoké. Tak rok počkej, než si tím tvým neuváženým „i případně nelegálně“ zavřeš cestu do Států nadobro.
Vystuduj vysokou, jezdi na WaT, dělej si kontakty, zkus výměnné studium, pokus se získat stipendium… Pokud tě to tam neskutečně táhne, tak se snaž, ať tě tam chtějí a ne ať tě chtějí vyhostit.

Odpovědět
Ondra (5)
6.1.2018
22:30

@Franta: Díky, ještě jsem našel na netu, že se dá také jet do USA jako instruktor kempů a že na to není potřeba vysoké školy. Co si o tom myslíte?

Odpovědět
Franta (2469)
6.1.2018
23:10

@Ondra:
Cokoli je lepší, než práce načerno.
Petr tady k tomu má články v sekci Víza, ESTA… -> Práce a studium v USA. Tak si to pročti, zagoogli, poptej se a uvidíš.

Odpovědět
Mesi (549)
7.1.2018
0:01

@Honza: Matka za tebe podala zadost nebo uz mas GC vyrizeno? Celkem zasadni otazka. Na pritelkyni se tva GC nevztahuje, ta tam tedy muze jet maximalne na 6 mesicu, pokud bude mit vizum nebo na 90 dni v pripade ESTA. Pro bezneho cloveka jsou 2 zpusoby, pro vas pripada v uvahu jen jeden z nich – vzit se.

Odpovědět
Petr Novák (2412)
7.1.2018
11:10

@Ondra: Doporučuji jet na WaT, nebo jako instruktor do kempu. To ti dá do života hodně – mnohem víc, než nějaká nelegální práce.

Odpovědět
Honza (3)
7.1.2018
23:38

@Mesi:
Je podaná žádost teprve, ale jelikož spadám do první skupiny pro čekatele, tz. děti u.s. občana pod 21 let, tak si myslím že nebude problém s vyřízením GC. Ano s tím vízem a estou je mi to jasné, je tedy možné když se vezmeme tady nebo tam, až budu držitel GC, aby tam mohla nějak zůstat natrvalo?
@Franta:
Hele, probíral jsem to s máti, ta mi říkala, že pokud by tam mohla nějakým způsobem zůstat, třeba až by čekala na vyřízeín GC, tak není pravda, že by musela sedět doma. Prý se může zaaplikovat na Adjustmen of status a tím může dostat Employment Authorization Card, aby mohla pracovat, ikdyž by ještě neměla GC.

Odpovědět
Ondra (5)
8.1.2018
16:22

@Petr Novák: Jelikož jako instruktor bych nezvládnul aj, i když si nemyslím, že je na špatné úrovni, ale určitě není na takové úrovni, jaké požadují tj. B2-C1, tak jsem se rozhodl, že toto léto strávím ve VB. Tady se také určitě naučím něco anglicky a budu o něco víc připraven na další léto na WaT.

Odpovědět
Honza (3)
9.1.2018
22:02

Ahoj, před dvěma roky jsem strávil v US 8 měsíců na estu. Tj. o 150 dní víc než dovoluje vízum. Při odletu vše v pořádku v cele jsem neskončil i když strach jsem z toho měl. Za půl roku bych chtěl jet turisticky na 3 týdenní trip vancouver- utah. Po přečtení podmínek dalšího vstupu musím žádat o B1. Neví prosím jaká je pravděpodobnost získání víza? Zaměstnaný, živnost aktivní, auto, byt, celá rodina v čr. Nechce se mi vyhazovat oknem 160 $. Děkuji za radu

Odpovědět
Franta (2469)
9.1.2018
22:44

@Honza:
B-1 je pro služební cestu a tak, turistické je B-2.
Při odletu už je to většinou „v pořádku“. Od doby, co se to neřeší papírově a nevrací se útržky, kde se dost často kontroloval datum, se to kontroluje až z dat od aerolinek. Málokdy se kouká do pasu a hledá razítko s datem.
Nechceš vyhazovat 160$, tak zkus ESTA, tam vyhodíš jen 4$, neschválí ti ji a stejně budeš muset na ambasádu, pokud tam chceš jet. Nemáš jinou možnost. Prostě si připrav nějaké uvěřitelné povídání, proč jsi minule přetáhl. Možná se ti tam líbilo tak moc, že se ti nechtělo domů. Otázkou je, z čeho jsi tam žil.

Odpovědět
Honza (3)
10.1.2018
9:56

@Franta: děkuji za odpověď. Žil jsem z práce načerno. Otázka je zda to přiznat nebo jít cestou práce na dálku z čr živnost jsem v té době měl. Beru to tak že mě mají evidováno který přetáhl víza a z toho důvodu bych neměl dostat estu pak teda B2. Co když projde esta nemůže nastat problém na hranici s imigračním úředníkem? Pravděpodobně budeme překonávat autem Canada/Us.

Odpovědět
Franta (2469)
10.1.2018
10:25

@Honza:
Tu práci jsem předpokládal. Přiznání je sice polehčující okolnost, ale zaručený flastr. Radši uslyší, že jsi žil z úspor a výdělku firmy, jejíž běh nevyžadoval tvou přítomnost a ostatní to zatím vedli bez tebe.

Problém na hranici může nastat i s vízem. Imigrační má prostě poslední slovo. Tak jako úředníka na ambasádě, budeš muset přesvědčit i jeho.
Pokud pojedeš přes hranice, tak ESTA není potřeba, vše se vyřídí na místě. Bude potřeba jen eTA do Kanady.

Odpovědět
Honza (3)
10.1.2018
13:15

@Franta: franto díky za informace

Odpovědět
Mesi (549)
11.1.2018
5:52

@Honza: Ono ti nic jineho, nez jit na tu ambasadu, nezbyde. Zkouset ESTA je skoro tutovka. I kdyz dostanes vizum, stale te nemusi pustit urednik na hranici.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.