Vízum do USA: Cena, kde žádat, informace o pohovoru a dotazy

Naprostá většina těch, kteří cestují do USA, si dnes vystačí s biometrickým pasemcestovní registrací ESTA. Nemusí jezdit na velvyslanectví ani na žádný pohovor – přes internet vyplní formulář, zaplatí poplatek a mohou vycestovat. Tento článek se věnuje té druhé skupině – lidem, kteří musí nebo z nějakého důvodu chtějí požádat o nepřistěhovalecké vízum do USA.

Žádost o vízum do USA | © N i c o l a / Flickr.com & slgckgc / Flickr.com

Kdo musí žádat o vízum do USA?

O vízum do Spojených států amerických musí žádat všichni ti, pro které platí alespoň jeden z následujících bodů:

 • nebyla jim schválena cestovní registrace ESTA
 • chtějí v USA pobývat více než 90 dní
 • do USA cestují za účelem pracovního, výměnného nebo studijního pobytu

Kde žádat o vízum do USA?

O vízum můžete žádat na jakémkoliv velvyslanectví Spojených států amerických. Čechům slouží Velvyslanectví USA v Praze na Malé Straně. Povinnost zúčastnit se pohovoru nemají děti mladší 14 let za předpokladu, že jejich rodiče mají platné nepřistěhovalecké vízum.

Na pohovor se musíte objednat alespoň o den dříve do 12:00 hodin na internetových stránkách USTravelDocs.com. Pro objednání termínu je nutné se nejprve zaregistrovat.

Cena víza do USA a vízové poplatky

Poplatky za víza do USA se liší v závislosti na konkrétní kategorii:

Typ víza Výše poplatku
Nepřistěhovalecká víza
turistika (B-1), studium (B-1, F-1 a M-1), výměnný pobyt, palubní posádka (C-1 a D), novináři (I)
160 USD
Nepřistěhovalecká víza
kategorie H, L, O, P, Q a R
190 USD
Nepřistěhovalecká víza pro investory
kategorie E
270 USD
Nepřistěhovalecká víza pro snoubenky a snoubence
kategorie K
240 USD

Poplatky se hradí ještě před vlastním pohovorem, výhradně na zmiňovaných internetových stránkách USTravelDocs.com. K platbě můžete použít platební kartu, zadat příkaz k úhradě přes internetové bankovnictví, nebo zajít osobně do banky.

Co je potřeba a postup žádosti o vízum do USA?

Při žádosti o vízum do Ameriky postupujte dle těchto bodů:

 1. Nejprve se rozhodněte, o který typ víza máte zájem
 2. Vyplňte formulář DS-160 (žadatelé o vízum typu N, S, T nebo U vyplní místo něj formulář DS-156).
 3. Výhradně prostřednictvím oficiální stránky USTravelDocs.com uhraďte poplatek za vízum (ceny jsou uvedeny výše) a sjednejte si termín vízového pohovoru na americké ambasádě. Přihlásit k pohovoru se musíte alespoň s denním předstihem a nejpozději do 12:00 hodin. To znamená, že pokud máte zájem jít na pohovor v úterý, musíte se přihlásit do pondělního poledne.
 4. S předstihem maximálně 15 minut se dostavte na americké velvyslanectví, nezapomeňte si s sebou vzít dokumenty, které jsou popsány za dalším nadpisem tohoto článku.

Dokumenty potřebné k předložení žádosti o vízum do USA

K vízovému pohovoru si s sebou musíte povinně vzít tyto dokumenty:

 • Cestovní pas
 • Potvrzující stránku („confirmation page“) vyplněného formuláře DS 160
 • Doklad stvrzující zaplacení poplatku na USTravelDocs.com
 • Fotografii pasového formátu (51 mm × 51 mm, nebo 5×5 cm) a s bílým pozadím

Spolu s tím doporučuji přinést následující dokumenty, které mohou zvýšit pravděpodobnost udělení víza:

 • Bankovní výpisy za poslední 3 měsíce
 • Pracovní smlouvu  z vašeho stávajícího zaměstnání
 • Zvací dopis od soukromé osoby nebo obchodního partnera, kterého jedete navštívit
 • Studenti nechť přinesou potvrzení o studiu a studijní index
 • Podnikatelé ať přinesou výpis ze živnostenského nebo obchodního rejstříku
 • Manželské páry nechť přinesou oddací list a v případě žádosti o dětské vízum také rodný list potomka
 • U některých typů pracovních víz přineste pracovní petici

Pro některé typy víz je třeba předložit ještě další dokumenty:

 • Víza F a M: Podepsaný originál formuláře I-20, doklad o zaplacení poplatku SEVIS a v případě, že chcete pokračovat ve studiu, předložte index nebo dopis z vaší školy se zaznamenaným prospěchem.
 • Víza J: Podepsaný originál formuláře DS-2019 a doklad o zaplacení poplatku SEVIS. Účastníci programu Work and Travel musí předložit index a potvrzení o studiu, účastníci středoškolských výměnných pobytů pak kontaktní informace na hostitelskou rodinu v USA.
 • Víza  H, L, O, P a R: Oznámení o schválení I-797, podpůrné dokumenty a u žadatelů o vízum L navíc nový formulář I-129S.
 • Víza C1 a D: Pracovní smlouvu či dopis od zaměstnavatele a pokud se vás to týká, tak ještě námořní knížku.

Během cesty do USA budete vyplňovat ještě formulář I-94celní deklaraci.

Fotografie na vízum do USA – pravidla, rozměry a parametry

Při žádosti o vízum je nutné předložit ještě jednu fotografii s atypickým čtvercovým poměrem stran. Instrukce, jak má fotografie vypadat, si můžete přečíst níže, nebo na tétona této americké stránce, kde si fotku můžete rovnou prověřit online nástrojem. Fotografii můžete použít buď digitální, nebo oskenovanou z vyvolaného obrázku (nicméně to je dnes již passé). Každopádně by neměla být starší než 6 měsíců.

Požadavky na fotografii na americké vízum

 • Rozměry
  V případě digitální fotografie jsou minimální rozměry 600×600 pixelů a maximální 1 200 × 1 200 pixelů. Rozhodnete-li se fotku skenovat z papíru, musí být výchozí velikost fotografie alespoň 51 × 51 mm a rozlišení při skenování minimálně 300 pixelů na palec.
 • Barva
  Fotografie musí být barevná v RGB barevném spektru.
 • Formát souboru
  Akceptován je výhradně formát .jpg.
 • Velikost souboru
  Maximálně 240 kB, komprese smí být nanejvýše 20:1.
 • Obsah fotografie
  Fotografie na americké vízum musí zpředu zobrazovat celý obličej, krk a ramena. Výraz musí být neutrální, bez úsměvu, s otevřenýma očima a pohledem směřujícím přímo do fotoaparátu. Hlava musí být umístěna uprostřed fotografie a nesmí směrovat nahoru, dolů, na stranu nebo k ramenům. Všechny obličejové rysy musí být vidět a naopak nesmí být vidět další objekty, lidé nebo jiné části těla žadatele. Velikost hlavy od temene včetně vlasů až po bradu musí tvořit 50 – 69 % z celkové velikosti fotografie. Pozadí fotografie musí být jednoduché, světlé a bez stínů.
 • Technické požadavky na fotografii
  Celá tvář musí být ostrá, ale nikoliv přeostřená. Jas i kontrast musí být rovnoměrný, správná fotografie musí být bez stínů ve tváři nebo na pozadí, podexponování nebo přeexponování je nežádoucí.
 • Ostatní požadavky
  Brýle jsou na fotografii povoleny za předpokladu, že mají čirá skla a neodráží světlo, stíny a obroučky nezakrývají oči. Brýle s tmavými skly jsou povoleny pouze ze zdravotních důvodů. Přikrývky hlavy nebo klobouky jsou dovoleny výhradně z náboženských důvodů, nesmějí však zakrývat žádnou z částí žadatelova obličeje.

Příklady přijatelných i nepřijatelných fotografií na vízum naleznete na této stránce.

Vízový pohovor na ambasádě

Americká ambasáda se nachází na adrese Tržiště 15, Praha 1 – Malá Strana (zobrazit na mapě), nejbližší stanice metra je Malostranská, nejbližší tramvajová zastávka Malostranské náměstí (linky 12, 20, 22).

Jak je zmíněno výše, schůzku na vízový pohovor je třeba mít předem sjednanou. Při domlouvání schůzky je nutné sdělit i jména všech doprovázejících osob. Z bezpečnostních důvodů není možné přijít dříve jak 30 minut před časem sjednané schůzky. Na vrátnici vám budou odebrány všechny elektronické přístroje, jako jsou telefony, tablety nebo notebooky.

Dotazy ohledně víz do USA

Je možné přenést platné americké vízum ze starého pasu do nového?

Ne, v takovém případě je nutné požádat o nové vízum. Americká legislativa sice umožňuje použít starý pas s platným vízem spolu s novým, platným pasem, nicméně tento postup odporuje českým zákonům.

Již mám vízum do USA, ale platnost pasu mi brzy vyprší. Jaká je minimální povinná doba platnosti pasu po mém opuštění Spojených států amerických?

Pro Českou republiku neplatí povinnost platnosti 6 měsíců po odletu. Jinými slovy, z USA se můžete bez problémů vrátit pouhý den před koncí platnosti pasu.

Mohu o vízum do USA požádat v jiné zemi, nebo musím žádat vždy v České republice?

Vždy je lepší podávat žádost o vízum v České republice (resp. v zemi, kde máte trvalý pobyt), nicméně dle zákonů můžete žádat na jakémkoliv americkém konzulátě kdekoliv na světě. Počítejte s tím, že v takovém případě ale může být žádost o vízum komplikovanější, neboť Američané mohou žádat důkaz, že se hodláte vrátit do země svého trvalého bydliště.

Mohu žádat o vízum do USA v případě, že jsem byl odsouzen?

Ano, požádat o vízum můžete, nicméně na pohovor musíte navíc přinést veškeré dokumenty týkající se vašeho přestupku, přečinu či trestného činu. Jedná se zejména o rozsudek, datum soudního procesu a druh přestupku.

Kdo všechno musí osobně absolvovat vízový pohovor?

Osobně k pohovoru musí přijít všichni žadatelé ve věku od 14 do 79 let včetně. U dětí mladších 14 let stačí, když přijde alespoň jeden z jejich zákonných zástupců. Osoby starší 80 let nemusí na pohovor vůbec. Výjimku mají rovněž diplomaté směřující do Spojených států amerických za pracovní misí včetně té do mezinárodních organizací typu OSN.

Kolik peněz musím mít na účtě, abych dostal vízum do USA?

Žádná částka není pevně stanovena, nicméně měla by být tak vysoká, abyste s ní pokryli veškeré náklady na dobu pobytu.

Vrací se poplatek za americké vízum v případě jeho neudělení?

Ne, poplatek je nevratný.

Jak dlouho trvá vyřízení víza do USA?

Záleží na vaší rychlosti a aktuální dostupnosti volných termínů. Americká strana uvolňuje termíny na pohovor s předstihem několika dnů. Po vyřízení a schválení víza vám bude doručeno kurýrem.

4. května 2016 Petr Novák ,

Diskuze k článku (216 komentářů)

Petra (2)
27.3.2017
19:28

Zdravím, mám dotaz. Mám turistické víza B2 a při příletu do USA jsem dostala vstup na 6 měsíců. Odcestovala jsem asi 14 dní před tím než mi pobyt končil. Teď bych se zpět do USA chtěla vrátit. Je možnost že mě pustí po dvou nebo třech měsících co jsem v ČR opět na půl roku do USA? Díky :)

Odpovědět
Franta (1704)
27.3.2017
19:40

@Petra:
Tak, možnost je vždy. Pokud si dokážeš poradit s otázkou, jak to, že jako turista po půl roce pobytu v USA, chceš po dvou měsících doma zase jet a nejlépe zase na půl roku? Také se můžou zeptat na práci v ČR, na to, jak cestu financuješ. Nebo je může rovnou napadnou, že jsi tam půl roku pracovala na černo, jela domů na „dovolenou“ a vracíš se do práce.
Obecně se doporučuje, dlouhý pobyt – dlouhá pauza.
Ale třeba se nezeptá vůbec na nic a pustí tě.

Odpovědět
Silvia (1)
28.3.2017
14:13

Zdravim, prosim vedel by mi niekto poradiť v danej situácii. Uz tretie leto po sebe som bola v usa na j1 viza s vzdy som prisla domov pred začatím školy az na minule leto 2016, kedy som v septembri pred koncom platnosti j1 víz požiadala o zmenu statusu na b2 viza. Poslala som ziadost,zaplatila som a dostala som aj spiatocnu odozvu ze sa to rieši. No vo februári mi nic neposlali ze ci ni udelili b2 viza alebo nie, tak som sa vrátila naspat na Slovensko. Teraz v marci som sa online prihlásila na ich stránku a zistila som ze mi b2 viza zamietli. Toto leto chcem ist do Ameriky na estu alebo po lete a chcem sa spytat ci nebudem mat problem na imigracnom ked som nešla po lete domov a žiadala o b2 viza. Ďakujem

Odpovědět
Franta (1704)
28.3.2017
16:57

@Silvia:
Spíš jde o to, že v žádosti ESTA je otázka, zda ti někdy bylo zamítnuto vízum. A tobě vlastně zamítnuto bylo. Teda pokud se zamítnutá změna statusu rovná zamítnutí víza. To většinou znamená neschválení ESTA a nutnost jít na ambasádu.
Jinak pokud máš schované dokumenty k té žádosti, tak si je vezmi s sebou. Ať už na cestu s ESTA nebo se žádostí na ambasádu.

Odpovědět
Trump junior (8)
2.4.2017
17:38

Hello Franto a spol… uz predtym som pisal svoju story o par prispevkov vyssie na strane 2….anyway uz mi doslo to rozhodnutie ktore mi bolo zaslane od USCIS …v principe to zamietli lebo som podaval extension of visa po tom ako mi predosle udelene visa vyprsalo rozdiel medzi vyprsanym statusom a podanim mojej novej prihlasky bolo asi 6 mesiacov… s tym ze 15marca my vyprsal B2 status nasledne boli vypisovacky a dohadovanie s USCIS… kto mal cest s nimi tak vie ze komunikacia je jak z doby kammennej kazdopadne to skoncilo tak ze druha ziadost bola podana okolo sept. a v novembri som siel domov sam od seba cize som bol asi unlawful presence… do toho novembra ( asi alebo to bolo ok neviem podla listu tam nie je nic co by nasvedcovalo tomu) je tam len ze bolo to zamietnute z casoveho hladiska ze som nemal akoby status a potom som to podal…. ( kto chce poznat celu komplikovanu story tak nech si precita vyssie moje prispevky.. ), Kazdopadne ma zaujala tato veta… bla bla bala.. .therefore your application is denied. This decision is without prejudice to consideration of subsequent applications to extend/change nonimmigration status filed with USCIS. Je to posledna veta v liste…. aky je tvoj nazor na to? pravdepodobne som teda ok a mozem v buducnosti dojst na estu? alebo v pripade vyhratia zelenej karty co bude uz buduci mesiac by som nemal mat nejake komplikacie pri vybavovaní …. pripadne hocijake ine víza … by im nemala na letisti vyskocit volaky red alert ze bacha tento tu bol ilegalne??? Dik za odpoved

Odpovědět
Franta (1704)
2.4.2017
19:45

@Trump junior:
No a vidíš, další info navíc, co jsi nenapsal původně nebo jsem ho v tom neviděl. Já to bral, že jsi podal žádost o prodloužení a něž se to dořešilo, tak jsi odjel. A ty jsi žádal, byl problém, tak jsi žádal zase, ale už po limitu. Ale to je už jedno, odpověď máš.
Jak to pochopit záleží, kdo to bude číst a jak moc bude právničit neboli slovíčkařit. Může to být pochopeno, že se nic neděje a je vše v pořádku. Ale nějaký „chytrolín“ v tom může vidět, že jsi měl problémy, přetáhl, ale že pro kancelářské v USCIS v tom není problém a oni to nechávají plavat. Takže to nemusí být směrodatné pro imigračního na přepážce, případně pro toho, kdo kontroluje žádosti ESTA.

Ale osobně si myslím, že by to mělo být v pohodě. Jen si s sebou ber ten dopis, aby měl něco v ruce, kdyby náhodou na letišti chtěli dělat secondary inspection, kvůli tomu, že tam máš nějaké povídání v poznámce.

Odpovědět
Trump junior (8)
4.4.2017
21:00

hej papiere budem mat…. dam tomu ale este tento rok pauzu nakolko som tam bol cca 1,5 roku dokopy… a som spat len 5. mesiac tak sa neoplati znova ich týrit.,…. jedine ze by som vyhral zelenu tak to by som riesilll uz letos…..inak neviete niekto kolko cz / sk zeleny sa vyhralo min. rok a kolko bolo ziadosti?

Odpovědět
Wendy (3)
8.4.2017
22:21

Zdravím, chtěla jsem se zeptat na nepřistěhovateské vízum E-2.
Mohli byste mi říct veškeré podmínky a hlavně, nedočetla jsem se nikde potřebnou sumu,
kterou musím investovat a jakým způsobem atd.
Moc díky.

Odpovědět
Wendy (3)
15.4.2017
13:22

Má to nějaký důvod, proč můj dotaz zůstává bez reakce ? :)
‚Žeby‘ Praha nekomunikovala s Ostravou ?
Moc prosím o radu nebo informace . DÍKY !!!

Odpovědět
Franta (1704)
15.4.2017
21:05

@Wendy:
Má to důvod. Zřejmě nikdo neví. A dávat ti odpověď, co někde já nebo někdo jiný najdeme na netu je k ničemu, to zvládneš taky.
Tady je to hlavně o turistech a cestování, takže s podnikáním tu moc nepochodíš. Než poradit blbě, tak radši vůbec. Ale zkus chicago-cz.com/forum/, tam tohle občas probírají.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
17.4.2017
17:24

@Wendy: Přesně jak píše Franta. Pokud zůstává dotaz bez odpovědi, nikdo neví. Určitě to není tak, že by někdo s někým nekomunikoval. Já navíc nejsem z Prahy. :-)

Odpovědět
Wendy (3)
20.4.2017
16:48

Takže opozdile ale přece děkuji oběma ‚klukům‘ :) Frantovi a Petrovi …. nakonec jsem dala na vaši radu a zkusila to, ale telefonicky, přímo na ambasádě v Praze. Dali mi tam veškeré info. Jinak máte super stránky. Neskutečně přínosné a úžasně přehledné. Fakt dost dobrý !!!
Za všechny vaše fandy (nejen z Ostravy) ale i ‚náhodně kolemjdoucí‘ DÍKY !!!

Odpovědět

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na 2 věci prosím.

1) Jsem momentálně v USA na cestovní vízum ESTA na 3 měsíce, bude mi ale končit za pár týdnů kde mám v plánu odletět na cca 2 týdny do Kanady a poté zase zpět do USA. Předpokládám že se mě asi budou ptát. Je něco, co neříkat nebo naopak zmínit?

Chodím zde do Adult School kde studuji (vylepšuji) svou angličtinu. Situace je taková, že jsem byl přijat na College, ale kdybych se vrátil do ČR a získal vízum tak bych studijní vízum mohl použít max 30 dní před začátkem školy. Proto se chci vrátit zpět na cca 2 měsíce kde bych opět chodil do Adult School.

2) Jak budu žádat o studijní vízum, tak mátě nějaké zkušenosti? Četl jsem jen o vízech všeobecně ale zpětná vazba byla nic moc… Připadně co nemají rádi a tak podobně.

Děkuji moc předem. :-)

Odpovědět
Franta (1704)
22.4.2017
9:33

@Petr:
To na 99,9% nevyjde.
Na ESTA nesmíš pracovat ani studovat. Je to čistě turistické povolení. Výjimkou jsou jazykové kurzy nepřesahující 12 týdnů a ne více jak 20 (možná jen 18) hodin týdně.

Po skončení povolené doby pobytu, musíš opustit severoamerický kontinent, vycestování do Kanady, Mexika a vybraných zemí Karibiku se nepočítá. Pohlíží se na to jako na tzv. „visa run“, tedy pokus obejít pravidla za účelem prodloužení pobytu v USA. Pokud to uděláš, jak píšeš, tak zůstaneš v Kanadě. Může se stát, že si to imigrační neuvědomí a pustí tě. Ale má tam počítač a vidí tvé záznamy, takže bych v to nedoufal. Navíc by to určitě zaznamenali při příští cestě a nemuseli by tě tam pustit.

Nemají rádi, kdy je chce někdo „přečůrat“. A to ty máš v plánu s to Kanadou a už jsi to udělal s tím studiem. Podmínky ESTA je dobré si přečíst a ne je jen odkliknout.

U ESTA se nedá změnit status. Kdybys měl vízum, tam by to šlo. Takhle musíš prostě odjet. Teda pokud chceš mít vše podle pravidel. Ale třeba se ozve někdo, kdo ví nějakou imigračně právní kličku, co by ti pomohlo. Já o takové nevím.

Odpovědět
Sebastian (2)
23.4.2017
8:04

Zdravím, rad bych se zeptal…

Nyní jsem v USA 2 mesice a rad bych tam zůstal o par měsíců déle. Proto uvažuji o tom, ze zajedu do CR ma 3 týdny a vrátím se na ESTU do USA na další 3 mesice.
Ale představa že bych tam chtěl zustat déle jak 3 měsíce, tak po 3ti me tam uz na estu asi zasebou v krátké době nepustí…

Proto uvažují o vizum B1 po tom prvním návratu. Ale mam několik otazek:
1. Nikdo neříká částku, ale jak je to s dokazováním peněz „že si to ufinancuju“ kolik je optimum?? Musi to být všechno hned na kartě nebo stačí neco na kartě a pak plácnu, třeba stavební spořko…?
(Nemam práci, jen nějaké prachy, tak je těžké dokazování nějakých předchozích příjmů zaměstnání…)

Nebo stačí převézt třeba od známého velké penize na můj účet a po pohovoru a ukázky výpisu a příjezdu do USA (za imigrační úředníkem) ty peníze převézt zase zpět.

Precijen kdyz cestují tak.neutrálním příliš a navíc si občas bokem vydělám…

2. A kdybych nějakou náhodou to vízum dostal, ma platnost 6 měsíců a tim to hasne? Nejde třeba mit vízum, být tam 6 měsíců, pak na rok odjet a zase se vrátit na 6 mesicu? Musel bych žádat zase o nové?

(I kdyz nejdůležitější otázka je ohledně jak to vízum dostat, čili dokazat ze na to mam prachy)

diky moc

Odpovědět
Franta (1704)
23.4.2017
9:07

@Sebastian:
Koukám, než jsem sesmolil odpověď, tak se ptáš znovu a tentokrát obšírněji. ESTA je probraná u minulého dotazu. Teď vízum.
Je to B2, to je turistické, B1 je pro pracovní cesty (kongresy, semináře, školení… nic, co by vyžadovalo pracovní povolení). Většinou se ale označuje B1/B2. Jeho platnost standardně 10 let a jeden pobyt je na max. 6 měsíců. Ale může se stát, že ho ambasáda vydá s kratší dobou platnosti a imigrační povolí kratší pobyt. Pobyt se ale dá potom prodloužit. Více na https://www.uscis.gov/ – Extend My Nonimmigrant Stay.
Při pohovoru jsou docela zvědaví. Chceš vízum, jsi turista a nestačí ti 90 dní na ESTA. Běžnému turistovi ale stačí podstatně méně času na dovolenou. Takže kam jedeš, proč, co tam budeš dělat, z čeho budeš žít, kdo to financuje… u tebe asi i, cos tam dělal minule? Pak je bude zajímat, co máš v ČR, zázemí, důvod se vracet, práce, rodina. Musí mít jistotu, že na cestu máš, a že jim tam nehodláš zůstat. To, že si tam občas přivyděláš, radši neříkej ani u vás v hospodě.
Jak dokázat finance? Výpisem z účtu. Jednoduché a přehledné. Já s sebou měl tenkrát výpisy za poslední půlrok. Teď nevím, jestli tolik chtěli oni (možná jim stačili 3 měsíce) nebo jsem to vzal „pro jistotu“. Na výpisech je vidět, kolik máš, kolik ti pravidelně chodí výplata, jestli platíš poplatky, nájem… Prachy od kamaráda jsou fajn, ale nemusí to být pomoc. Ty se teď vrátíš ze Států, na účet ti přistane větší částka, půjdeš na ambasádu a oni třeba uvidí… byl u nás, vrátil se a někdo mu zaplatil. Za co? Pracoval tam a je to výplata? Něco převezl přes hranice a je to odměna. Je to platba, že něco převeze přes hranice příště? Já osobně bych tohle nezkoušel. Stavebko je fajn, ale ne jako peníze na cestu, protože to z USA nevybereš, ale spíš jako závazek, co tu máš. Jinak on není žádný limit, kolik mít s sebou na den, týden. Pokud budeš mít dopředu vše (letenku, auto, bydlení…) zaplacené stačí „pár dolarů, když budeš vše platit průběžně až tam, tak to chce balík.
Základ je přesvědčit je o tvých dobrých úmyslech.

Kdyby něco, tak se ptej. Až to proběhne, tak dej vědět, jak to dopadlo. Každá informace dobrá. Hodně lidí se tu ptá, ale málokdo se vrátí a řekne, jak dopadl.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.