Naprostá většina těch, kteří cestují do USA, si dnes vystačí s biometrickým pasem a cestovní registrací ESTA. Nemusí jezdit na velvyslanectví ani na žádný pohovor. Přes internet vyplní formulář, uhradí poplatek a mohou vycestovat. Tento článek pomůže lidem, kteří musí nebo z nějakého důvodu chtějí požádat o nepřistěhovalecké vízum do USA.
-
Obsah článku
Kdo musí žádat o vízum do USA?
O vízum do Spojených států amerických musí žádat všichni ti, pro které platí alespoň jeden z následujících bodů:
- Nebyla jim schválena cestovní registrace ESTA
- Chtějí v USA pobývat více než 90 dní
- Do USA cestují za účelem pracovního, výměnného nebo studijního pobytu
-
Kde žádat o vízum do USA?
O vízum můžete žádat na jakémkoliv velvyslanectví Spojených států amerických. Čechům slouží Velvyslanectví USA v Praze na Malé Straně. Povinnost zúčastnit se pohovoru nemají děti mladší 14 let za předpokladu, že jejich rodiče mají platné nepřistěhovalecké vízum.
Na pohovor se musíte objednat alespoň o den dříve do 12:00 hodin na internetových stránkách USTravelDocs.com. Pro objednání termínu je nutné se nejprve zaregistrovat.
-
Cena víza do USA a vízové poplatky
Poplatky za víza do USA se liší v závislosti na jeho typu.
Zaplatit se musí ještě před vlastním pohovorem, slouží k tomu výhradně stránky USTravelDocs.com. K platbě můžete použít platební kartu, zadat příkaz k úhradě přes internetové bankovnictví, nebo zajít osobně do banky.
Typ víza Popis Výše poplatku B-1 Obchodní cesty $160 (3 791 Kč) B-2 Turistika $160 (3 791 Kč) C-1 Transit $160 (3 791 Kč) D Členové posádek letadel a lodí $160 (3 791 Kč) E Investoři $205 (4 857 Kč) F Studenti a akademičtí pracovníci $160 (3 791 Kč) H Víza založená na zaměstnání $190 (4 502 Kč) I Novináři a pracovníci médií $160 (3 791 Kč) J Výměnné pobyty $160 (3 791 Kč) K Snoubenci a snoubenky občanů USA $265 (6 279 Kč) L Vnitrofiremní přesun zaměstnanců $190 (4 502 Kč) M Studenti (dočasný statut) $160 (3 791 Kč) O Lidé s výjimečnými schopnostmi $190 (4 502 Kč) P Sportovci a umělci $190 (4 502 Kč) Q Mezinárodní kulturní výměnné programy $190 (4 502 Kč) R Pracovníci církvi $190 (4 502 Kč) T Oběti obchodování s lidmi $160 (3 791 Kč) U Oběti trestných činů $160 (3 791 Kč) -
Postup žádosti o vízum do USA
- Nejprve se rozhodněte, o který typ víza máte zájem
- Vyplňte formulář DS-160.
- Na vládních stránkách USTravelDocs.com uhraďte poplatek za vízum a sjednejte si termín pohovoru na americké ambasádě. Přihlásit k pohovoru se musíte s alespoň jednodenním předstihem a nejpozději do 12:00 hodin. To znamená, že pokud máte zájem jít na pohovor v úterý, musíte se přihlásit do pondělního poledne.
- S předstihem maximálně 15 minut se dostavte na americké velvyslanectví, nezapomeňte si s sebou vzít vyžadované dokumenty.
-
Jaké dokumenty jsou potřeba pro podání žádosti o vízum do USA
🔴 Povinné dokumenty
Předložení následujících dokumentů je vyžadováno předpisy:
- Cestovní pas
- Potvrzení o zaplacení poplatku na USTravelDocs.com
- Potvrzovací stránka (“Confirmation Page”) vyplněného formuláře DS 160
- Fotografie pasového formátu (51 mm × 51 mm, nebo 5×5 cm) s bílým pozadím pořízená během posledních 6 měsíců
🟠 Dokumenty povinné pro určité kategorie víz
Pro některé typy víz je třeba předložit navíc další dokumenty:
- Víza F a M: Podepsaný originál formuláře I-20.
- Víza J: Podepsaný originál formuláře DS-2019 a pokud není program sponzorovaný americkou vládou, navíc ještě doklad o zaplacení poplatku SEVIS. Účastníci programu Work and Travel musí předložit index a potvrzení o studiu, účastníci středoškolských výměnných pobytů pak kontaktní informace na hostitelskou rodinu v USA.
- Víza H, L, O, P a R: Oznámení o schválení I-797, podpůrné dokumenty a u žadatelů o vízum L navíc nový formulář I-129S.
- Víza C1 a D: Pracovní smlouvu či dopis od zaměstnavatele a pokud se vás to týká, tak ještě námořní knížku.
🟢 Nepovinné dokumenty
Spolu s nimi doporučuji na pohovor přinést následující dokumenty, které mohou zvýšit pravděpodobnost udělení víza:
- Bankovní výpisy za poslední 3 měsíce
- Pracovní smlouva z vašeho stávajícího zaměstnání
- Zvací dopis od soukromé osoby nebo obchodního partnera, kterého jedete navštívit
- Studenti: potvrzení o studiu a studijní index
- Podnikatelé: Výpis ze živnostenského nebo obchodního rejstříku
- Manželské páry: Oddací list a v případě žádosti o dětské vízum také rodný list potomka
- U některých typů pracovních víz přineste pracovní petici
-
Fotografie na americké vízum: Pravidla, rozměry a parametry
Při žádosti o vízum je nutné předložit ještě jednu fotografii s čtvercovým poměrem stran. Podrobné instrukce si můžete přečíst níže a na webu State.gov. Vládní stránky nabízejí nástroj na ověření fotky pořízené fotky. Použít můžete digitální i oskenovanou fotku, která nebude starší 6 měsíců.
1️⃣ Rozměry
V případě digitální fotografie jsou minimální rozměry 600×600 pixelů a maximální 1 200 × 1 200 pixelů. Rozhodnete-li se fotku skenovat z papíru, musí být výchozí velikost fotografie alespoň 51 × 51 mm a rozlišení při skenování minimálně 300 pixelů na palec.
2️⃣ Barva
Fotografie musí být barevná v RGB barevném spektru.
3️⃣ Formát souboru
Akceptován je výhradně formát .jpg.
4️⃣ Velikost souboru
Maximálně 240 kB, komprese smí být nanejvýše 20:1.
5️⃣ Obsah fotografie
Fotografie na americké vízum musí zpředu zobrazovat celý obličej, krk a ramena. Výraz musí být neutrální, bez úsměvu, s otevřenýma očima a pohledem směřujícím přímo do fotoaparátu. Hlava musí být umístěna uprostřed fotografie a nesmí směrovat nahoru, dolů, na stranu nebo k ramenům. Všechny obličejové rysy musí být vidět a naopak nesmí být vidět další objekty, lidé nebo jiné části těla žadatele. Velikost hlavy od temene včetně vlasů až po bradu musí tvořit 50-69 % z celkové velikosti fotografie. Pozadí fotografie musí být jednoduché, světlé a bez stínů.
6️⃣ Technické požadavky na fotografii
Celá tvář musí být ostrá, ale nikoliv přeostřená. Jas i kontrast musí být rovnoměrný, správná fotografie musí být bez stínů ve tváři nebo na pozadí, podexponování nebo přeexponování je nežádoucí.
7️⃣ Ostatní požadavky
Brýle jsou na fotografii povoleny za předpokladu, že mají čirá skla a neodráží světlo, stíny a obroučky nezakrývají oči. Brýle s tmavými skly jsou povoleny pouze ze zdravotních důvodů. Přikrývky hlavy nebo klobouky jsou dovoleny výhradně z náboženských důvodů, nesmějí však zakrývat žádnou z částí žadatelova obličeje.
Příklady přijatelných i nepřijatelných fotografií na vízum najdete opět na vládním webu.
-
Vízový pohovor na ambasádě
Americká ambasáda se nachází na adrese Tržiště 15, Praha 1 – Malá Strana. Nejbližší stanice metra je Malostranská, nejbližší tramvajová zastávka Malostranské náměstí (linky 12, 20, 22).
Schůzku na vízový pohovor je třeba mít předem sjednanou. Při domlouvání schůzky je nutné sdělit jména všech doprovázejících osob. Z bezpečnostních důvodů není možné přijít dříve jak 30 minut před časem sjednané schůzky. Na vrátnici vám budou odebrány všechny elektronické přístroje, jako jsou telefony, tablety nebo notebooky.
-
Časté dotazy ohledně víza do USA
Je možné přenést platné americké vízum ze starého pasu do nového?
Ne, v takovém případě je nutné požádat o nové vízum. Americká legislativa sice umožňuje použít starý pas s platným vízem spolu s novým platným pasem, nicméně tento postup odporuje českým zákonům.Již mám vízum do USA, ale brzy mi vyprší platnost pasu. Jaká je minimální povinná doba platnosti pasu po mém opuštění USA?
Pro Českou republiku neplatí povinnost platnosti 6 měsíců po odletu. Jinými slovy, z USA se můžete bez problémů vrátit pouhý den před koncem platnosti pasu. Přehled zemí zařazených mezi Six Month Club najdete na webu vlády.Mohu o vízum do USA požádat v jiné zemi, nebo musím žádat vždy v České republice?
Vždy je lepší podávat žádost o vízum v České republice (resp. v zemi, kde máte trvalý pobyt), nicméně dle zákonů můžete žádat na jakémkoliv americkém konzulátě kdekoliv na světě. Počítejte s tím, že v takovém případě ale může být žádost o vízum komplikovanější, neboť Američané mohou žádat důkaz, že se hodláte vrátit do země svého trvalého bydliště.Mohu žádat o vízum do USA v případě, že jsem byl odsouzen?
Ano, požádat o vízum můžete, nicméně na pohovor musíte navíc přinést veškeré dokumenty týkající se vašeho přestupku, přečinu či trestného činu. Jedná se zejména o rozsudek, datum soudního procesu a druh přestupku.Kdo všechno musí osobně absolvovat vízový pohovor?
Osobně k pohovoru musí přijít všichni žadatelé ve věku od 14 do 79 let včetně. U dětí mladších 14 let stačí, když přijde alespoň jeden z jejich zákonných zástupců. Osoby starší 80 let nemusí na pohovor vůbec. Výjimku mají rovněž diplomaté směřující do Spojených států amerických za pracovní misí včetně té do mezinárodních organizací typu OSN.Kolik peněz musím mít na účtě, abych dostal vízum do USA?
Žádná částka není pevně stanovena, nicméně měla by být tak vysoká, abyste s ní pokryli veškeré náklady na dobu pobytu.Vrací se poplatek za americké vízum v případě jeho neudělení?
Ne, poplatek je nevratný.Jak dlouho trvá vyřízení víza do USA?
Záleží na vaší rychlosti a aktuální dostupnosti volných termínů. Americká strana uvolňuje termíny na pohovor s předstihem několika dnů. Po vyřízení a schválení víza vám bude doručeno kurýrem.
Diskuze k článku (598)
Dobrý den, mám dotaz ohledně pohovoru a udělení víza J-1. Letím na začátku března do New Yorku jako au pair a čeká mě vyřízení víza. Všude čtu, že je dobré mít výpisy z účtu a dostatek peněz na účtě. Myslíte si, že je problém, že v současnosti splácím půjčku 30 000,- ? (A do odletu, případně pohovoru na ambasádě to určitě nestihnu doplatit) Nebo si tohle nedohledaji?
Mockrát děkuji za odpověď!
@Týna: Dle meho nazoru by nesplacena pujcka nemela byt problem, mozna naopak. Alespon tim ukazujes, ze mas zavazky v CR a o to u J1 viza jde. J1 vizum je exchange program a jde jim o to aby jsi jim u pohovoru ukazala, ze se urcite po skonceni viza vratis a ze jim v USA nezustanes a nebudes se snazit v budoucnu o zelenou kartu. Me se osobne na ucet ani na nic jineho nikdy na ambasade pri pohovoru nezeptali (J1, research scholar).
Dobrý den,
reším víza pro rodinu, kde by chteli zustat v usa 1-1,5 roku.
Jedou tam hlavne kvuli angličtine se naučit, dospelé osoby nějaký kurz a deti škola, skolka, neznám vubec proces toho, zda musí toto být sjednáno pred zádostí o viza.
Hlavně jaký tip víz zvolit, když chteli hlavne kvuli AJ, ale budou delat na dalku práci, kterou maji v Česku. a druhá vec, že by se mohl povést rozjet projekt v USA, který maji zde v česku, takze nevim vubec jaký tip víz volit, jestli lze nějaká kombinace nebo co a jak….
Musí být prez zadostí o vuzum zajistena skola a bydlení? jde mi o to, že pokud se neschválí vizum, tak zalohy by nebyly vráceny. Prosím o pomoc
Lucie
@Lucie: Dobrý den, Lucie,
tak snadné to bohužel není, říct si “pojedem do Ameriky jen tak na 1-1,5 roku kvůli jazyku”. Pro legální cestu si Amerika hlídá hranice jako žádný jiný stát, takže je potřeba si položit otázky: “Proč by si USA neměla myslet, že tam chceme ilegálně pracovat?” “Jaký máme ekonomický přínos pro Ameriku, když tam nechceme jet jako turisti?” To co Vaše rodina očekává je něco, co je možné pro studenty nebo mladé lidi do 28 let bez dětí a to je např. Work and travel program nebo program Au-pair, v takovém případě je možné zůstat až 1 rok v kuse a po roce ještě o jeden další rok prodloužit. Nějaký program jazykové školy si nemyslim, že by byl důvodem, aby ambasáda vystavila vízum jiná, než jsou B-2 (turistická na 6 měsíců). Snad jedině, že by si je vyžádala nějaká firma/škola pro jejich schopnosti.
Teď tu zajímavější cestu: pokud mají připravený nějaký projekt/podnikání pro USA, pak bych doporučil zjišťovat možnosti investorského víza E-2. Je potřeba v USA založit firmu, připravit podnikatelský plán na 3-5 let (vše dokáží spoluvyřídit agentury) a mít finanční prostředky pro investici do firmy. Výše investice do vlastní firmy se liší od typu podnikání, ale startovní pozice bývá někde na 25 000USD. Obrovská výhoda těchto víz je, že pokud je dostane např. manžel, tak automaticky s ním má možnost získat vízum i manželka a děti….další výhodou je, že děti můžou chodit bez omezení do školky, školy a manžel/manželka (nepodnikající) můžou vykonávat v Americe jakoukoliv práci bez omezení. Tato víza se vydávají na 5 let a pokud firma prosperuje, tak se můžou bez omezení prodlužovat každých 5 let.
Dobrý den,
zajímalo by mě, když si vyřídím Vízum, jak dlouho můžu v USA zůstat, než se budu muset vrátit domů?
Předem děkuji všem za odpověď
@Filip: Zdravím, to je dost neupřesněná otázka ;-) , protože délka možného pobytu se odvíjí od typu víza. Máte v plánu jet v rámci dovolené? Tedy ESTA (bezvízový program) nebo vízum B2 (vyřizuje se na ambasádě). Na estu můžete být až 90 dní v kuse, lze vyřídit elektronicky během pár minut, platnost esty je 2 roky, cestovat možno opakovaně. Vízum B2 se vyřizuje na ambasádě, platnost víza je na 10 let a umožňuje pobyt až na 6 měsíců v kuse.
@Filip:
Jak píše Michal. Hlavní je ale kouknout na datum, co ti dal imigrační do pasu, ten den musíš zmizet.
Projdi si diskuse u článků o vízech a ESTA, tam se to dokola řeší.
@Michal: Děkuji za zprávu, jeste dotaz, když u B2 je možnost 6 mesicu a platnost 10 let, tak to funguje stejne jako u ESTY, že kazdý dalsi vstup po dobu 2 let na 3 mesice, takze tady kazdý nový vstup max 6 mesicu po dobu 10 let?
Moc dekuji L.
@Michal: Děkuji za zprávu, takze je to stejné jako u Esty, která je na 2 roky, tak vzdy na 3 mesice pohybu na jednu návstevu, takze tady u B2 je to po dobu 10 let maximálne náývstevy 6 mesicvu?
Děkuji
L
Nevíte jak to bude s Estou? Pořídil jsem si jít na konci roku 2019 a ze dvou let by byla k něčemu jen do března. Prodloužej to, když už jsem za ní v podstatě zbytečně platil? Počítám, že ne. Takže U. S. opět podkopává. ♂️
@Lucie: by mě zajímalo jestli mi třeba nechtěj vrátit prachy. Estu jsem pořídil na konci roku 2019, že poletí do USA v září 2020. To se teda odložili na září 2021 a opět nic. Nebylo by od věci, kdyby mi ji zpět třeba o rok prodloužili, když jsem tam vůbec nebyl.
@Lucie:
Vždy platí, že je to maximální doba pobytu. O konkrétní délce vždy rozhoduje imigrační, může to být méně, někdy i o dost méně a může se i stát, že to bude méně, než jak jsou koupené letenky.
A jako se to to probíralo u článků u ESTA, tak i u víza platí, že je podezřelé, když je tam člověk častěji než doma.
@Martin:
S vracením peněz bych nepočítal a není to zase tolik, aby to člověka zruinovalo. Navíc je v tom něco jako “vyšší moc”, takže to nemohli ovlivnit. Někdo tu psal, že někde četl o možném prodloužení, ale moc bych na to nespoléhal.
Jako nezruinuje, ale kdyby to prodloužili těm, co prostě neměli možnost to využít, tak by to dávalo smysl. Akorát si myslím, že se na to vykašlou, ptž dva roky budou zavřený a těm co už vyprší esta, tak jednoduše je nebudou řešit.
@Martin: Také by mě to zajímalo, nám platí ESTA do února 2022. Letošní návštěvu syna jsme už “odpískali” a nevěřím, že do konce letošního roku se něco změní. Někde jsem četla, že by měla platit do té doby než vstoupíme na území USA, ale to bude asi nesmysl. Předpokladám, že budeme muset žádat znova, pokud budou nějaké bližší informace k platnosti, budu ráda.
@Lenka:
“Někde jsem četla, že by měla platit do té doby než vstoupíme na území USA, ale to bude asi nesmysl.”
To si spíš někdo špatně interpretoval, že stačí, když ESTA platí v den vstupu do USA.
Zdravím všechny profíky se znalostí problémů s cestováním do USA…. našel jsem tento odkaz.
Může mi někdo poradit či vysvětlit jak mám rozumět výjimce ( 1bod, 4 tá odrážka rodiče/…..)
Mohu vycestovat za dcerou (zelená karta) po dokončení vakcinace ( 2dávky) bez toho aniž bych musel na 16 dní odjet mimo
schengensky prostor….
Riskovat 40 tis za letenky se mi nechce !
Díky za odpověď.
Home
Passport, Visa & Health
Country Information
COVID-19 News
Travellers FAQ
About Travel Centre
COVID-19 Travel Regulations Map* (powered by Timatic)
01 August 2021 17:00:10 UTC
© 2021 IATA. All rights reserved. Information sourced and provided by IATA.
Totally Restrictive
Partially Restrictive
Not Restrictive
Latest updates currently under review
Do you want to get notified when the travel restrictions change, or would you like to make use of this information as part of your business? Learn More
How is this information sourced?
To enable airlines and other aviation partners to securely manage the passenger document verification process, Timatic solutions require 100% reliable information. To achieve this we partner with airlines, as well as developing closer bilateral relations with government agencies worldwide.
*The information is correct to the best of IATA’s knowledge at the time of publication and is being reviewed and updated on an ongoing basis by IATA staff, given the rapidly evolving nature of the international response to the COVID-19 outbreak IATA cannot guarantee its accuracy and can accept no liability for any errors or omissions. IATA reserves the right to add or change information at any time. Links to third party websites of third parties are offered as a courtesy. IATA expresses no opinion on the content of the websites of third parties and does not accept any responsibility for third-party information. You should make your own independent inquiries before relying on any information or materials contained on these pages.
Can I use this information?
This information is only provided during the COVID-19 crisis as a service to the industry, however user and any other third parties shall not without the prior written permission of IATA: re-sell or otherwise commercialise, make mass, automated or systematic extractions from, or otherwise transfer to any other person or organization, the information contained therein; store any of the information in such a manner that enables such stored information to be retrieved, manually, mechanically or systematically by any user or third party; or include it within, or merge it with, or permit such inclusion in or merge with, another archival or searchable system.
Learn More about Timatic…
United States
Published 28.06.2021
1. Passengers who have transited or have been in Austria, Belgium, Brazil, China (People’s Rep.), Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, India, Iran, Ireland (Rep.), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, San Marino, Slovakia, Slovenia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom (excluding overseas territories outside of Europe) or Vatican City (Holy See), in the past 14 days are not allowed to enter and transit.
-This does not apply to:
– nationals and permanent residents of the USA;
– spouses of nationals and of permanent residents of the USA. They must have a marriage certificate;
– parents/legal guardians of an unmarried and younger than 21 years national or permanent resident of the USA;
– the unmarried and younger than 21 years brother or sister of a national or permanent resident of the USA, who is unmarried and younger than 21 years;
– the child/foster child/ward of a national or permanent resident of the USA;
– passengers with the following visas: A-1, A-2, C-1, C-2, C-3, CR-1, CR-2, D, E-1 (as an employee of TECRO or TECO or the employee’s immediate family members), G-1, G-2, G-3, G-4, IR-1, IR-4, IH-4, IV, K-1, K-2, K-3, K-4, NATO-1 through NATO-4, or NATO-6 visa;
– airline crew, if traveling to join an aircraft in the USA; or
– with one of the following visas: C-1/D,B1, H1, L visa if traveling to join an aircraft in the USA;
– merchant seamen, if traveling to join a ship in the USA; or
– with one of the following visas: C-1/D,B1, H1, L visa if traveling to join a ship in the USA; or
– engaged in lightering, Outer Continental Shelf (OCS) activity, wind farm activity, private air/sea crew or other similar crew member activities;
– passengers with a DV visa issued between 1 October 2019 and 30 September 2020;
– members of the U.S. Armed Forces, spouses, and children of members of the U.S. Armed Forces;
– passengers with evidence of traveling at the invitation of the USA government for a purpose related to the containment/mitigation of the Coronavirus (COVID-19);
– passengers with documents issued by the U.S. Department of Homeland Security, U.S. Customs and Border Protection, or U.S. Department of State indicating that the passenger is exempt from the restriction;
– students arriving from Austria, Belgium, Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland (Rep.), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden or Switzerland, United Kingdom;
– students participating in an academic program that starts on 1 Augustus 2021 or later; and
– have a F-1 or M-1 visa; or
– in the past 14 days have not been in Brazil, China (People’s Rep.), India, Iran or South Africa.
2. Passengers entering or transiting through the USA must have a negative COVID-19 test taken at most 3 days before departure from the first embarkation point. Tests accepted are: antigen, NAAT, RT-LAMP, RT-PCR or TMA. Passengers details (e.g., name and date of birth) in the certificate must match those stated in the passport or other travel document; and the test result must specify “negative” or “not detected”. If marked “invalid” it is not accepted.
This does not apply to:
– passengers younger than 2 years;
– US military personnel;
– passengers with a medical certificate with a positive COVID-19 test result. The test must be taken at most three months before departure from the first embarkation point; and
– a letter issued by a health authority stating that the passenger has been cleared for travel. The test result must specify “positive” or “detected”, if marked “invalid” it is not accepted.
3. Passengers must complete a disclosure and attestation form before departure. The form can be obtained at or .
4. Passengers are subject to COVID-19 measures set by the state/territory of their final destination. More information can be found at http://www.cdc.gov/publichealthgateway/healthdirectories/healthdepartments.html .
5. DV visas issued in September 2020 that expired are accepted for entry.
6. Nationals of the U.S.A. are allowed to enter with an expired passport.
-This does not apply to emergency passports which must be valid on arrival.
@Tibi Pokud to dobře chápu, na děti je výjimka, pokud jsou svobodné a je jim méně než 21 let. Naše dcera je už občan USA, tak zvažujeme zkusit požádat o zelenou kartu. Protože tenhle zákaz cestování je totální opruz.
Moje mamka prilita 9.8., pocitam, ze nebude problem, protoze je ve vyjimkach o vstupu do USA. Ja mam US obcanstvi, mamka leti na estu, ockovani za sebou ma (nevim, jak je to relevantni), poslala jsem ji kopii rodnyho listu, myho pasu, myho certifikatu o ziskani obcanstvi.
@Franta: Ano, maximální doba pobytu tomu rozumím, ale platí to na jednu návstěvu jakoze jeden vstup po dobu 10 let ano? nebo jsem mimo? :-) Dekuji moc
Doufám, že se to brzo otevře pro všechny nejlépe tento rok někdy v září nebo ten pristi…Hlavne at se tam naočkujou..
@Lucie:
Platí to po celou dobu pro každý vstup, stejně jako u ESTA. Může se jet opakovaně. Takže když budou imigrační v pohodě, lze těch 10 let být půl roku tady a půl roku tam. Ale to je jen teorie.
@zuzkaM:
Prosím Tě, mohla bys mi napsat, jak jsi stará? Mám v LA syna, má americké občanství, má vlastní firmu, ale je mu víc než 21 let. Proto mě zajímá, jestli je Ti méně než 21. Děkuji za odpověď. GB
Vypadá to, že se přeci jen nakonec dočkáme :) https://www.reuters.com/world/us/exclusive-us-developing-plan-require-foreign-visitors-be-vaccinated-official-2021-08-04/
Dřív jak říjen to ale nebude.
@Galina: @Galina. Galino, diky vam jsem zjistila, ze jsem to pekne popletla. Je mi 39, takze to znamena, ze mama neprileti dle planu 9.8.21. Jsem rada, ze jsem napsala komentar a ze me to tuklo. Nevim, kde se stal zkrat, asi jsem si moc prala, aby dorazila a necetla jsem poradne restrikce.
Nic nového, ale aspoň nějaké čtení na zkrácení čekání:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/planujete-cestu-do-usa-bez-ockovani-to-urcite-nepujde-171457
Bez vakcíny se k nám nepodíváte.
@Kisch: 1) vy o GC zadat nemuzete, musi za vas pozadat dcera, 2) musite mit bud dostatek aktiv nebo vas musi nekdo sponzorovat, 3) chapu, ze tuto moznost zvazujete jako alternativu viza nebo ESTA, tedy, ze nemate v umyslu se za dcerou odstehovat… V tom pripade muzete na ziskani GC zapomenout.
Ahoj. Rád bych se zeptal někoho zkušeného, jak je to v případě, že zažádám o turistické vízum a to mi nebude uděleno. Mohu následně stále cestovat alespoň na ESTU? (v roce 2019 jsem byl v USA na ESTU 3 týdny). Víceméně mám pouze obavy, jestli neznamená zamítnuté vízum automaticky i zamítnutou ESTU. Děkuji za info. PS: Chceme trávit v USA 3-5 měsíců, takže ESTA by nejspíš nestačila.
@Tomáš:
Jestli se nepletu, tak je v ESTA stále otázka, zda bylo někdy dříve zamítnuto vízum. S ohledem na to bych spíše předpokládal, že v případě zamítnutí víza nebude krátce na to podaná žádost ESTA schválena. K zamítnutí víza byl důvod, takže “obejít” to před ESTA asi neprojde.
Zdravím. Ráda bych se zeptala. Momentálně jsem v USA na J1 vízum ale bude mi v srpnu vyprchat. Jenže já mám ještě vízum B2 z roku 2014 a platí až do 2024. Je možné tady zůstat na B2 aniž bych žádala o nové? Anebo je třeba zažádat o nove? Děkuju moc :)
Ahojte, chcem sa spýtať.. V roku 2017 som bol druhýkrát v USA, na kontrole ma nepustili, otočili ma naspäť.. Do pasu mi nedali žiadne razítko o tom, že ma deportovali, neviem ani ako dlho mam zákaz vstúpiť do USA. ( podľa toho čo som čítal na stránkach amerických by to malo byt 5 rokov)
Keď budem chcieť ísť naspäť so ženou na dovolenku, môžem skúsiť ESTU? Alebo mi ju jednoducho neschváli a musím žiadať o B2 viza? Máte s tým niekto skúsenosť?
Ahoj, mám dotaz. Jak se to pak řeší, když se registrují lidi jako skupina pro loterii na zelenou kartu (rodina aj.) a pak při výhře se jeden či více lidí z té přihlášky odmítnout do té Ameriky přestěhovat. Je to problém?
Dobrý den,
všechny informace, které jsem ohledně víz našel se týkají situace, kdy by jsem fyzicky pobýval na území USA. Jak je tomu ale při práci na dálku z Česka pro společnost sídlící v USA?
Chtěl bych se zeptat, pokud nejsem český občan a v současné době jsem dlouhodobým rezidentem, mohu se přihlásit ?
@T:
O vízum můžeš zažádat i v ČR, může to být ale složitější, jelikož nemáš český pas a nejsi ve své zemi, takže se ti může hůře prokazovat pevné zázemí a vazby na domov. Odešel jsi ze své země a žiješ jinde, oni si můžou myslet, že to samé uděláš i teď.
Dobrý den, chci se zeptat před žádostí o vízum musím už mít pracovní smlouvu od zaměstnavatele? A našla jsem že musím mít schválenou petici dokument I-129, která musí být podaná půl roku před nástupem do zaměstnání, je to pravda? To trvá půl roku schválit dokument? Jednalo by se o pracovní vízum skupiny H.
@Franta: Můžete mi říci, jaké dokumenty si musím připravit k žádosti o vízum?
@T:
Je to napsané nahoře v článku. Je možné, že pro cizince to bude trochu jiné, než pro občana ČR.
Dobrý den, je tady někdo kdo si vyřizoval pracovní vízum skupiny H-2B? Co vše je potřeba, našla jsem že si mám vyřídit dokument I-129H je za něj také nějaký poplatek? Děkuji za odpověď.
Mám otázku když mám platnou estu ale chci zůstat v USA déle je možné si v USA vyřídit delší pobyt třeba prodloužit o 6 měsíců. Děkuji za odpověď
@Jan.bukai00@gmail.com: https://chcidoameriky.cz/prekroceni-delky-pobytu-na-esta
Jistě jsi si řádně přečetl podmínky ESTA a souhlasil s nimi před vyplněním formuláře. Pro delší pobyt je vízum B-2.
Dobrý den a ahoj,
mám ESTU a v USA jsem byl dvakrát, dohromady 84 dní za poslední čtyři měsíce.
Otázka je, jak postupovat, když tam potřebuji znovu a celkově mi na to v součtu nestačí těch 90 dní?
Musím projít znovu systémem ESTA, nebo zažádat o vízum?
@Petr Novotný: esta plati dva roky! Pokud jsem byl z posledních 120 dní 84 dní v usa, tak se logicky budou pokud jedu potřetí v tak krátkém intervalu možná ptát víc. Pustit vás mohou a nemusí….. Asi se budou více ptát na účel cesty
@Petr Novotný:
ESTA platí dva roky, může se na ní cestovat opakovaně a těch 90 dní je max na jeden pobyt, ne na celou dobu.
Jak píše OP, pokud někdo tráví v USA více času jak doma, tak je to divné. ESTA je turistická a běžný turista takhle necestuje. Imigrační se pravděpodobně bude ptát více než předtím na účel cesty. Také se může stát, že tě pošle domů a řekne ti ať si zažádáš o vízum, když tam cestuješ tak moc. Pár lidí už tu o tom psalo, že je při třetí delší cestě v krátké době po sobě otočili na letišti.
Dobry den,
rada bych odcestovala do USA cca na dva roky. V CR mam praci umoznujici home office, tudiz bych v USA mohla nadale pracovat na dalku.
Je to takto mozne skrz vizum? O jake vizum by se v tomto pripade zadalo? Ci je nutne ziskat praci primo v usa?
Moc dekuji za odpoved.
@Andrea:
ESTA – max pobyt 90 dní
Vízum B-2 – max pobyt 6 měsíců, za určitých podmínek se dá prodloužit. Více na hledej na https://www.uscis.gov/
Déle jedině na jiné vízum, studentské, podnikatelské, investorské… více také najdeš na uscis.gov
Dobrý den,chci se zeptat jak se mám přihlásit k pohovoru na ambasadu USA. Všechny formuláře mám vypsané zaplacené a po přihlášení na jejich stránky mi to píše že momentálně nejsou dostupné žádné schůzky. Je to už týden a pořád mi to píše to same a já nevím jak mám postupovat dál.Prosím poradíte mi?děkuji.
Zdravím,
chci studovat on-line master degree v LA, nemá to akreditaci na F1 vízum. S časovým posunem to vychází na výuku od 3am do 6am , nedokážu si představit, že se v tyto hodiny soustředím nebo mám zkoušky :( Mohl by mi prosím někdo poradit jaké mám možnosti ohledně víza?
Je mi 24. Bojím se, že na B2 víza by byl problém, když se jedná o dlouhodobé studium 2-3 roky.
Děkuju za jakoukoliv radu
Ahoj, měl bych dotaz, v USA jsem byl několikrát. Poprvé 1994 naposledy 2002, mezitím několikrát, vždy já se vrátil do 6ti měsíců. Ale to naposledy jsem to protáhl a 2.5 roku jsem tam byl nelegálně, chytili mě a seděl jsem v INS El Paso, poté mě na moji žádost deportovali. Jak je to po více než 20ti letech, je mi 50 a chtěl bych tam s dcerou jet na pár dní. Byla v USA na škole. Je po té době problem získat B2 víza? Díky za info Petr