Roaming v USA: Ceny volání, SMS, MMS a internetu

Díky Facebooku nebo Skypu je dnes možné ze zahraničí telefonovat zdarma, přesto je mobilní telefon nezbytný. V tomto článku tak naleznete přehled, kolik stojí telefonování z USA do ČR, SMS nebo třeba připojení k internetu. Nechcete-li za internet v USA platit, doporučuji před odletem zablokovat v telefonu datový roaming.

Roaming USA | © Petr Novák

Vodafone

Vodafone zařadil v rámci Vodafone World Roamingu USA do zóny 2. Za odchozí hovor zaplatíte 30,52 Kč/minutu, příchozí hovor vyjde na 17,81 Kč za 1 minutu. Odchozí SMS vyjde na 9,68 Kč a odchozí MMS na 11,50 Kč. Příchozí SMS jsou zdarma.

Za 1 MB přenesených dat zaplatíte 252,08 Kč, proto doporučuji ještě před odletem zablokovat v telefonu datový roaming.

T-Mobile

T-Mobile zařadil Spojené státy americké do roamingové zóny 2. Minuta odchozího hovoru stojí 35 Kč/minutu, za příchozí hovor se účtuje 18 Kč/minutu. Odchozí SMS je za 9,60 Kč, příchozí SMS zdarma a každá odchozí MMS za 16,60 Kč.

Zaplatit si můžete balíček Internet v zahraničí na den – platí 24 hodin a prodává se ve dvou variantách: 5 MB za 24 Kč, nebo 30 MB za 70 Kč. V nabídce je i 30denní balíček Internet v zahraničí 100 MB za 185 Kč.

O2

O2 nabízí pro cesty do USA roamingový tarif Volání bez hranic. Při uskutečnění hovoru se účtuje spojovací poplatek ve výši 80 Kč, poté je za každou minutu odchozího i příchozího hovoru účtováno 3,90 Kč.

Odchozí SMS stojí 3,90 Kč a odchozí MMS 9,60 Kč. Příchozí SMS jsou zdarma.

  • Podrobnější informace naleznete na o2.cz

Všechny uvedené ceny a jsou včetně DPH a jsou platné k 18. říjnu 2014.

Petr Novák

Diskuze k článku (146 komentářů)

@Martin Vesely: jinak si přečti předchozí příspěvek od Lukáše – on problém nemusí být u operátora, ale v tvém telefonu. Že v telefonu s evropskými pásmy nemáš signál ještě neznamená, že tam žádný není.

Odpovědět

@Martin Vesely:
Jak psal Vašek. Žijí tam lidé, je tam signál. Žijí tam jen medvědi a BigFoot, není tam signál.

Odpovědět

@Martin Vesely:
Na Floridě problém s pokrytím fakt není…jak píše Franta…žijí tam lidé, je tam signál :)
O pár příspěvků výš jsem napsal sstručný návod, jak nebýt v US najednou v šoku, že jsi bez signálu se svým evropským telefonem – ověř si třeba přes tu GSMArenu co ti tvůj přístroj podporuje za frekvence pro 4G a pak hledej na webech US operátorů než nalezneš schodu.
Jinak to bude vždycky risk.

Odpovědět
p

V dubnu letíme z manželkou do New Yorku a přemýšlím nad tím že si koupím usa sim kartu hlavně kvůli netu…..Bude to spolehlivě fungovat v mobilu koupeným v Česku? Někdo skušenosti? ceny,objem dat, mobilní operátoři v usa? Díky.

Odpovědět

@petr kubalak:
Na vše už tu odpověď je, hlavně v příspěvcích od Lukáše. Pokud tvůj telefon podporuje americké standardy, tak nebude problém.

Odpovědět

Ultra.me opět vylepšil nabídku, přihodil další GB :)
Doporučuji: https://www.ultramobile.com/product/29-plan-sim-kit/
Po NYC koupíš v mnoha trafikách a obchodech s elektronikou, kde ti mobil rovnou nastaví a vyzkouší. Shop Locator najdeš na stránkách operátora.
Co máš konkrétně za přesný model telefonu?

Odpovědět

Ahoj všem,

chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s kartou od Ultra mobile. Loni jsem ji v USA používal – měsíční plán někde za 27 usd. Myslel jsem si (asi omylem), že si letos na tuto sim kartu opět zakoupím plán a aktivuji ji. Teď, když se o to pokouším to vypadá, že musí být i nová SIM. Nevíte někdo, jestli to tak je? Děkuji.

Odpovědět

@Jirka01:
Ahoj Jirko,
jojo, je to tak jak píšeš, budeš muset koupit novou SIM.
Takto fungují všechny předplacenné SIMky v USA…sim karta je opravdu jen dočasný nosič čísla. Po cca 3 měsících neaktivity, je ti číslo zrušeno a na danou simku se už nikdy nedá další číslo aktivovat,…tvé dosavadní číslo se vrací do volného oběhu a brzy ho dostane někdo nový…takže se v USA velmi často stává, že voláš někomu koho máš uloženého v seznamu, ale dovoláš se už novému majiteli třeba z druhé strany USA :) Četl jsem pár příběhů, jak takhle věřitel šel po dlužníkovi, který ale měl jen tu smůlu, že dostal “špatné” číslo a věřitele to vůbec nezajímalo.

Odpovědět

@Lukáš:

Ahoj, díky. Po dotazu na Ultra Mobile už jsem to zjistil, ale i tak díky. Simku si koupím až někde cestou z letiště, protože na letišti je to předražený, už by mi do čech nestihla přijít. Na navigaci zatím použiju můj internet v mobilu a pak už si koupím.

Odpovědět

Pro navigaci online být nepotřebuješ. Stáhni si Here WeGo a klidně celé USA.
Simku co pak můžeš koupit v mnoha trafikách a jiných malých obchodech.

Odpovědět

@Lukáš:

Ahoj, jo, už jsem nainstaloval. Díky.

Odpovědět

Potřebuji poradit, mám aktivovanou simku od MOBAL a už i přidělené číslo. Je pouze datová.
Musí mi z ČR do USA pro smsky na americké číslo udávat i předvolbu ? a jakou ?

Odpovědět

@Jirka:
To by mě zajímalo, jakou službu od MOBAL máš, na jejich stránkách žádnou pouze datovou sim nevidím.
Pokud je ale pouze “datová” jak píšeš, tak logicky na ni žádné hovory ani SMS fungovat nebudou.
Nicméně pro volání i SMS na US čísla je standartní mezinárodní prefix “+1”

Odpovědět

@Lukáš:

Ahoj Lukáši, musím Ti říct, že nemít svou SIM s daty, tak jsem v pr… Stáhnul jsem si Here a žádný zázrak, spíš propadák. Protože je offline, tak samozřejmě nereaguje na uzavírky, neskutečné zácpy atd. A  že jich teď na jaře bylo ! Jestli si projezdil západ, tak víš, jaké vzdálenosti to jsou. Kdybych se spolehnul na offline mapy, tak jsem zase v pr.. :-) protože bych najezdil spoustu mil zbytečně. Každému doporučuji si jakoukoliv SIM s daty opatřit. Je to samozřejmě jen můj názor :-)

Odpovědět

Ještě jsem zapomněl podotknout, že s tím signálem v parcích to není zase taková hrůza. Např Yosemity mi načetly signál na Waze ještě v parku, někde se muselo jet pár desítek kilometrů, ale většinou se to cestou chytlo. Mám dojem, že nejdéle to trvalo s Death Valley směrem na SF.

Odpovědět

@Jirka01:
Já podle těch HERE offline v USA najezdil přes 17 000 KM a nepřišlo mi to zas tak zlé.
Jasně, je to věc názoru, ale já jezdím rád, tak mi nějaká objíždka vůbec nevadila :)

Odpovědět

Mám tuhle USA Visitor SIM Card (Multi-Size) $35.00

Odpovědět

@Lukáš: Mám tuhle USA Visitor SIM Card (Multi-Size) $35.00

Odpovědět

@Jirka01: Podél hlavních silnic, po kterých se pohybují davy turistů nějaké pokrytí je, i když ne po celou trasu. Výhoda je, že waze s takovými stavy umí pracovat, a trasu si cachuje, takže výpadek signálu na nějaké 1-2km ani nepoznáš (narozdíl od např. Apple map, kde se najednou octneš uprostřed bílé plochy)

Odpovědět

@Lukáš:

Ahoj, jasný, netvrdím, že jsou špatné, Jen jsem se chtěl podělit o zkušenost. Přestože jsem si táhnul komplet mapy, v některých částech mi to psalo, že není dostupná offline verze. Možná je to telefonem, nebo něčím jiným, nevím. V každém případě už to tři dny vydržím s Wazem a frčíme domů. Teda jestli piloti SAS už dostávkovali, Jinak zůstáváme :-)

Odpovědět

@Lukáš:

Teda to je porce kilometrů. Já ty dlouhé přejezdy zrovna nemiluji, nicméně ty turistické cíle stojí za to.

Odpovědět

Dobrý den,
prodám SIM od dodavatele simusa.cz
Simkartu jsem zakoupil dne 29.4.2019. Je plně funkční. Fungoval mi i mobilní hotspot, což někteří operátoři v USA údajně neumožňují. Používal jsem ji v NY na data a volání. Platnost karty je měsíc, přičemž aktivace proběhla 30.4.2019. Platnost je tedy do 30.5.2019.
Dle ukazatele dat je využito 3,05 GB.
Mohu poslat EMS, balík doručí do 24 hodin při objednávce do 11:00. Dodání ve svátky a víkendu.
více naleznete na:
volejte/pište na 773298798
cena 299,-

Odpovědět

Ahoj, právě jsme se vrátili z USA, máme 2 americké SIM karty na 10 GB dat, u jedné vyčerpáno 2 GB (zbývá 8 GB), u druhé vyčerpáno 0,5 GB (zbývá 9,5 GB). Aktivace proběhla 1.5. 2019. Cena dohodou. Dále máme k dispozici Annual Pass platný do května 2020, prodáme za 800 Kč. Osobně nebo poštou.
tuhaolga@gmail.com

Odpovědět

Ahoj, ještě komentář k předchozímu inzerátu – naše dvě americké SIM karty platí pouze do konce května, jsou to turistické SIM karty s platností 30 dní, aktivovány byly 1.5.2019. Cena dohodou (původní cena 45 dolarů/simka, prodáme za symbolickou cenu :-) Vhodné pro někoho, kdo odlétá v nejbližších dnech a nechce se stresovat po příletu se sháněním nových SIM karet. Pošleme poštou, nebo osobní předání. Olga

Odpovědět
D

@Olga:

Dobrý den, kde by bylo možné osobní předání?
Dekuji

Odpovědět

Ahoj, akorát se vracím z usa. Mám SIM s datovým plánem 16gb/měsíc za $40. Plan je od 10.5. Do 9.6.2019 a je k dispozici ještě 8gb, pokud by někdo měl zájem, tak se ozvěte, za symbolickou cenu přenecham..

Odpovědět

Ahoj,
prodam turistickou T-Mobile SIM s neomezenym volanim po US a jeste cca 7,5GB dat, navic upgradovanou i na neomezene volani do CR. Platnost tarifu je do 11.6. Cena 400,- s osobnim predanim v Praze.
Zaroven nabizim i Annual pass s jednim podpisem, platny do 5/2020 za 900,-. Osobni predani v Praze, Plzni.

Odpovědět

Zdravím, nemáte ještě někdo již zbytečnou funkční simkartu? Potřeboval bych pořešit pár hodin po příletu než koupíme vlastní. Letíme na více skupin a mám obavy ze svolávání na letisti.
Letíme 28.6. 2019. Případně poradíte operátora s pokrytím západu a středozápadu.
Děkuji
PV

Odpovědět

Ahoj všem :)

Mám takovej dotaz ohledně simky do USA. Příští rok se tam s kamarádkou chystáme a mě zajímá jedna věc. Na své České simkartě mám zablokovanou možnost,abych si mohl zapnout data, respektive pokud tak chci učinit, tak musím zavolat operátorovi,aby toto zablokování zrušil.

Můj dotaz je ten, že pokud si v USA koupím předplacenou simku, zda bude tento problém platný nadále? Jedná se mě o ty data… Chci aby se ty data pouze aktivovala na USA simce bez povoleni a nechodila me smska jako u nas…

Díky za rady

Odpovědět

@Kuba:
Máš zablokovaná data na SIMce od svého současného operátora.
V USA koupíš novou SIMku od jiného operátora.
Na co, že se ptáš? Co má tvůj současný operátor společného s jinou SIMkou od jiného operátora?
Takhle by to bylo pouze, pokud bys měl data zablokovaná přímo v mobilu.

Odpovědět

@Franta:

Díky za informaci. Mě došlo až po odeslání, že tam budu mít jiného operátora, tudíž tento problém ani nenastane, pokud budu mit spravne prepnuto na druhou simku.

I tak ale děkuju

Odpovědět

@Jay: Ahoj, je annual stále k dispozici? Děkuji, mareneca@seznam.cz

Odpovědět

Zdravím s New Yorku, zakoupil jsem si na 13 deni pobyt SIM kartu místního T -Mobile . Jedna se pouze o datový tarif 6 GB na kterém bude po priletu dne29.6. 2019 k dispozici vice nez 4 GB dat. Dnes mam spotřebováno 852 MB. Karta bude funkční do 11.7. 2019. Její cena byla 36 $ a nabízím za 600,- Kc. Přiletím do Prahy v dopoledních hodinách. Kontakt: hankesta@gmail.com

Odpovědět

@Standa:

Nabizim za 300,- Kc Standa@Standa:

Odpovědět

@Standa: Karta T mobilu je platna do 18.7. 2019, ne do 11.7. Jak jsem prvne uvedl. Telefonoval jsem pres Skype nebo whats up. Vycerpal jsem se 6 GB 1.5 a tedy 4.5 GB zustava. Zitra kolem 12 hod. pristavame v Praze.7S Kontakt: hankesta@gmail.com

Odpovědět

Nabízím za 220,- novou prepaid sim kartu (fialovou) od ultra mobile, zatím bez aktivace, pro všechny velikosti tel., datum axpirace je 13.7.2021, v případě zájmu pište na koutny@lxgroup.cz

Odpovědět

@Jay:
Dobrý den, máte ještě annual pass? Díky za odpověď Jana

Odpovědět
M

Ahoj,
predam Annual Pass America The Beautiful platný do 09/2020. Mam tiez predplatenu sim kartu T-mobile s neobmedzenymi datami.
Pass: 900kc
Sim: 600kc
Spolu dam za 1400kc.
Osobne predanie na trase Brno – Trencin.
Kontakt: mates(at)ravers.sk

Odpovědět

@Matej Kobza:
Dobry vecer, mela bych zajem o sim kartu, jedna se o datovou kartu? Kolik je na ni dat, a od jake je spolednosti? dekuji Tereza

Odpovědět

Ahoj,
5.12. se chystám do NYC. Pokud někdo nabízí SIM s daty, ozvěte se. Díky Petr

Odpovědět

Dobrý den,

Má tu někdo zkušenosti s prepaid plánem od T-MOBILU ? DÍky

Odpovědět

Dobrý den, mám dotaz ohledně mobilu z Amerika. Zda u nás v Čechách normálně funguje, nebo je nastavten na přijímání jiných telefonních signálů. Děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Jan:
Pokud to bude telefon, který podporuje i naše frekvence, tak tu fungovat bude.

Odpovědět

Chci se zeptat. Když má někdo americké telefonní číslo a přijede do Čech změní se mu předvolba nebo něco takového?

Odpovědět

@Moni:
Když jedeš do zahraničí s českým číslem, změní se ti předvolba? ;-)

Odpovědět

Ahoj, máte někdo zkušenosti s http://www.travsim.com? V létě se chystám na 3 týdny na západ USA a chtěl bych si už před vycestováním zařídit simkartu, kterou tam budu používat. Díky

Odpovědět

@Marek: pokud tvuj telefon umi esim, pouzij aplikaci Airalo na ios a androidu. Vyzkouseno a funkcni.

Odpovědět

@OP: Bohužel. Mám Sams S10e :(. Ale díky za tip.

Odpovědět

pojedu na cestu, kde navštívím USA (přílet na JFK, pár dnů v NYC) a potom postupně kolem východního pobřeží až do Kanady a zpět. Hledám eSIM pro obě tyto země. Mám iPhone 13 kde mám fyzickou esim již vloženou – proto preferuji eSIM

Odpovědět

@Michal:aplikace airalo, je na appstore. Pouzivaji sit Verizon a T-mobile. Vyzkouseno nekolikrat a funguje (usa, kanadu vyzkousenou nemam)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.