Cestovní registrace ESTA do USA / Visa Waiver Program (VWP): Informace, rady a zkušenosti

Registrace ESTA umožňuje cestování do USA bez víz. Stačí vyplnit jednoduchý internetový formulář, uhradit poplatek a můžete vycestovat do Ameriky. V tomto článku se dočtete kdo všechno může cestovat do USA bez víza, jak má postupovat a jaké podmínky musí splnit.

ESTA / Visa Waiver Program (VWP)

Co je ESTA / Visa Waiver Program?

ESTA je zkratka pro Electronic System for Travel Authorization, v překladu Elektronický systém cestovní registrace. Systém v některých případech nahradil víza B-1/B-2, o která musel dříve žádat každý, kdo chtěl odcestovat do USA. Takto stačí vyplnit na internetu formulář, zaplatit poplatek, počkat a můžete odcestovat.

Zjednodušené cestování mají všechny země v rámci bezvízového programu (vizte níže) známého jako Visa Waiver Program (VWP).

Kdo může do USA cestovat na ESTA?

Vycestovat přes ESTA můžete za předpokladu, že do USA jedete za účelem obchodní cesty nebo turistiky a doba vašeho pobytu nepřekročí 90 dní.

Zároveň musíte být obyvatel České republiky, Slovenska nebo některé z dalších způsobilých zemí (vizte níže). Posledním důležitou podmínkou je držení biometrického cestovního pasu.

Od ledna 2016 nemohou do USA vycestovat na ESTA osoby, které v posledních 5 letech navštívily Irák, Írán, Súdán či Sýrii. Tyto osoby musejí vždy žádat o vízum.

Kde vyplnit cestovní registraci ESTA do USA?

Cestovní registraci vyplňujte pouze a výhradně na oficiální stránce https://esta.cbp.dhs.gov/. Na internetu funguje několik zprostředkovatelů, kteří si za vyplnění účtují více.

Oficiálně se má ESTA vyplnit nejpozději 72 hodin před odletem, nicméně vyhodnocení registrace je obvykle záležitostí minut.

ESTA a zamítnuté turistické vízum do USA

Mohu cestovat do USA na ESTA, když mi bylo zamítnuto turistické vízum B1/B2 do USA?

Ne. Pokud vám byla zamítnuta žádost o turistické vízum, již do USA nemůžete cestovat přes program ESTA. Je nutné opět žádat o turistické vízum.

Kolik stojí cestovní registrace ESTA a jak ji zaplatit?

Poplatek za úspěšně schválenou ESTA činí celkem 14 dolarů se skládá ze dvou částí:

  • Poplatek za zpracování
    Činí 4 dolary a je účtován každému, kdo vyplní formulář ESTA.
  • Poplatek za schválení
    Dalších 10 dolarů je strženo pouze těm, kterým byla ESTA schválena a je jim umožněno odcestovat do USA.

K úhradě poplatků je nutné použít platební kartu – buď debetní, nebo kreditní. Nenechte se zmást anglickým výrazem credit card. Jestliže vlastní kartu nemáte, poproste o zaplacení někoho blízkého. V takovém případě vám doporučuji si vlastní kartu zajistit – v USA se bez ní prakticky neobejdete.

Jaká je platnost ESTA? Kdy ji musím vyplňovat znovu?

Standardní platnost ESTA jsou 2 roky ode dne jejího schválení, případně do okamžiku konce platnosti cestovního pasu. Záleží, co nastane dříve.

Platnost ESTA skončí také v okamžiku, kdy si získáte nový cestovní pas, změníte si jméno, pohlaví, občanství, nebo se změní odpověď na jakoukoliv otázku v žádosti.

Znamená schválená ESTA povolený vstup do USA?

Nikoliv! ESTA je pouze cestovní registrace a v případě schválení vám umožňuje do Spojených států amerických vycestovat.

Po příletu budete na první letišti absolvovat pohovor s imigračním úředníkem, který rozhodne, zdali vám povolí vstup do USA, či nikoliv.

Členské země amerického bezvízového programu

S platností k 8. listopadu 2014 jsou členy Visa Waiver Program tyto země, jejichž obyvatelé mohou cestovat na ESTA:

  • Andorra, Austrálie, Belgie, Brunej, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Island, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Německo, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, San Marino, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie.

Musím schválený formulář ESTA tisknout?

Schválená registrace se tisknout nemusí, americká strana má veškeré údaje v systému a bez problémů si je dohledá. Přesto doporučuji si pro jistotu na email nebo do telefonu uložit číslo registrace.

Musím žádat o ESTA, když přes USA jen projíždím?

Ano, o ESTA musíte žádat i v případě, kdy v USA přestupujete na letišti nebo zemí projíždíte.

Pokud cestujete třeba po trase Praha – New York – Belize, je třeba mít schválenou cestovní registraci ESTA.

Co mám dělat, když potřebuji v USA být déle než 90 dní?

V takovém případě musíte požádat o vízum do USA. Přes cestovní registraci ESTA není možné cestovat na dobu delší než 90 dní.

Již jsem v USA a chci pobyt prodloužit na více než 90 dní. Co mám dělat?

Prodloužení pobytu není možné, Spojené státy americké je třeba opustit a poté se vrátit. Podrobnější informace se dočtete v tomto článku.

Mohu cestovat na ESTA, když nemám zpáteční letenku?

Jednosměrná letenka do USA je pro ESTA (resp. Visa Waiver Program) málo. Musíte mít buď zpáteční letenku, nebo navazující letenku do třetí země.

Petr Novák

Diskuze k článku (751 komentářů)

@Lauren: Myslím, že ESTA takto změnit nejde a musela bys žádat o novou. Nicméně je to zbytečné. Když se na to náhodou imigrační zeptá, tak odpovíš podle pravdy.

Odpovědět

Zjistila jsem, že nejde měnit třeba pas a tak, ale aktualizace údajů lze: Pokud se vaše cestovní plány změnily poté, co vaše žádost byla schválena, můžete tyto informace aktualizovat prostřednictvím internetových stránek ESTA. Žádost systému ESTA může být aktualizovaná před každou cestou, tak aby odrážela skutečný program, jde mi jen o to, co tam mám úvest pobyt v New yorku nebo tranzitní země, jde mi o to, aby mě pustili z letiště přespat.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lauren: Podle webu CBP je potřeba žádat o novou estu při změně pasu, jména, pohlaví, občanství nebo pokud by se změnily okolnosti ohledně otázek na ano/ne (tzn. pokud bys nyní na některou z nich odpověděla ano místo ne). Stejně tak samozřejmě po vypršení esty. Takže ve tvém případě by nová esta neměla být potřeba, stačí si v žádosti aktualizovat adresu pobytu v usa (není to nutné, ale je to lepší).

Odpovědět

@Lauren: Opoustis letiste a vstupujes na uzemi USA, tudiz pobyt.

Odpovědět

Zdravím,
v USA jsem už na ESTA byl. Zajímalo by mě až tam příště poletím, jestli by mi uznali jako zpáteční letenku např. Toronto – Evropa, když bych přiletěl třeba do NYC? S tím, že z nyc do Toronta chci “po zemi”. Dík.

Odpovědět

Dobrý den,
chci se zeptat, jak imigrační zjistí, že mám koupenou zpáteční letenku? Do Esty se nic takovýho nevyplňuje. Koupili jsme letenky od Lufthansy do New Yorku a máme v tom letenku i zpět. Spousta lidí tu říká, že je dobré mít i zpáteční letenku, což máme, ale spíše mě zajímá, zda to musím někam psát?

Děkuji za případnou odpověď :)

Odpovědět

Zdravime. Musi duchodce 65 let vyplnovat udaje o predchozim zamestnani? Nestaci vepsat jen duchodce? ESTA uz podruhe. Petr

Odpovědět

@Petr: psát to nikam nemusíš. Aerolinky poskytují informace o cestujících imigracnimu, takže se to dozvědí tímto způsobem.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mirek:
U ESTA není dobré mít zpáteční letenku, je to jedna z podmínek, takže je nutné ji mít.
Tohle vše vědí od letecké společnosti. Je to sada více než 30ti položek, co jim dávají. Vědí, tvé iniciále, kdo letenku koupil, kdo a jak ji platil, kde sedíš, co máš k jídlu…
Letecká společnost, která by tyhle informace nechtěla předávat nedostane povolení k letům do USA. Stejně tak pokud tyto informace neodešle do 15min po startu letadla, tak nedostane povolení k přistání, respektive ke vstupu do vzdušného prostoru USA. Teda aspoň tak jsem to kdysi někde četl.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr:
Ano, stačí napsat důchodce.

Odpovědět

@Mirek: Dobrý den, já jen uvedu svoji zkušenost. Loni při příletu do NY na JFK se imigrační ptal jestli mám zpáteční letenku a chtěl ji i vidět.

Odpovědět

Prosím o radu: má cenu žádat o ESTA, když mi v roce 2001 byla zamítnuta víza? Mám zpáteční letenku i zaplacený hotel v New York.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Olga:
A kdy letíš? Stihneš vyřídit vízum?
O ESTA požádat můžeš, ale je tam velká šance, že to zamítnou.

Odpovědět

@Olga:
Za mna… V kazdom pripade ESTA alebo viza potrebujes. To je sice pekne, ze mas kupenu spiatocnu letenku a zaplateny hotel, ale co ak nedostanes ani jedno? Ale nechcem strasit

Teraz nedavno tu bol jeden prispevok, ze tiez mal zamietnute vizum vela rokov dozadu a ESTA dostal. Tebe zamietli vizum 18 rokov dozadu. Takze jednoznacne ziadat o ESTA. Ak ju nedostanes, stoji to 4 USD a vies na com si… Viza by som riesil az ako druky krok

Odpovědět

Dobrý den,
Chci se zeptat minulý týden mi bylo zamítnuto vízum B2, ale ESTA registraci mám stále platnou. Mohu vycestovat alespoň na těch 90 dní?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Denisa:
V žádosti je otázka, zda ti někdy bylo zamítnuto vízum. Teď je tvá odpověď kladná. A novou žádost bys měla vyplnit, pokud se u tebe ohledně ESTA změnilo něco zásadního. Podle mě bys na původní cestovat neměla. U nové žádosti ti ale hrozí její zamítnutí. Někde jsme tu dával pohled jednoho z imigračních právníků, který psal, že po zamítnutí žádosti o vízum je neplatná i ESTA a cestovat by se na ni nemělo, že hrozí nepovolení vstupu do USA. Co si pamatuji, tak tu nikdo nic podobného osobně nepsal, takže asi ani nezažil.
Pokud pojedeš, tak dej vědět, jak to dopadlo.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím,
pokud letím po roce do USA, mám tedy stále platnou ESTU, nicméně do jiné destinace – nevadí tedy, že je uvedené místo pobytu uvedené v ESTE odlišné? Děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Ondřej:
Nevadí.

Odpovědět

Dobrý den, v ESTA dotazníku je otázka 3) Porušili jste někdy zákon týkající se držení, užívání či distribuce nelegálních drog? Mel jsem před rokem a půl problém ze mi po festivalu zastavila policie a měl jsem pozitivní drogovou zkoušku. Dostal jsem 6 měsíců podmínku (již vypršela) a zákaz řízení na 18 měsíců. Chci se zeptat jestli mám šanci dostat ESTU a dostat se přes imigrační kontrolu do USA, když bych chtěl v květnu jet na 3 týdny za bratrancem do jižní Karolíny. Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marcel:
Tohle je individuální, dopředu nikdy nevíš a jistou odpověď ti tu nikdo nedá. Zkus ESTA, když to nevyjde, přijdeš o 4,-USD. Pak máš ještě šanci na ambasádě z žádostí o vízum B-2.

Odpovědět

Zdravím všechny, plánujeme s přítelkyní road trip na jihozápad. Teď čekám na vyřízení nového pasu a hned pak si zažádáme o ESTU a zajímlo by mě jak, jak moc se u Vás úředník na imigračním oddělení po příletu zajímal o adresu pobytu v USA? Jde mi o to, že po příletu si budeme mít buď zarezervované něco na jednu noc přes AirBnb anebo vezmem něco na cestě z LA do Las Vegas… Tedy jak moc se řeší jestli adresa sedí, případně vadí, že je to Airbnb a potom už se na dané adrese nebudeme zdržovat? Doufám, že rozumíte o co mi jde :)

Hodláme totiž přejíždět a spát v autě (ano low budget dovolená) a sem tam přespávat v motelech a tudíž žádnou stálou adresu na dobu pobytu mít nebudeme.

Moc děkuji, pokud mi někdo bude ochotný podat relevantní infromace :)

Stejně tak, pokud má někdo zkušenosti s podobným stylem cestování, určitě by se mi hodilo pár rad :)

Odpovědět

Na přespání v autě bych se vyloženě vykašlal. Kolegyni z práce přijela právě kamarádka co tam žije 25 let a říkala, že je to přísně zakázaný.Dokonce snad i vězení.

Co se týče ubytka, tak do ESTY se dá spousta věcí dopsat. Jinak pokud bude chtít , tak se tě během imig, kontroly zepta, kde bydlite. Tato moznost airbnb je tam hodne casta,

Kamarada se tam ptal na hokej a pak na kolik si vezou penez, cista pohoda prej.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Johny:
Zajímá je první adresa, takže nějaký hotel, motel nebo to Airbnb budou v pohodě. Spaní v autě není nejlepší nápad a rozhodně bych ho nezmiňoval. Předem si zjisti, jak to je se spaním v autě ve Státech/městech, kde to plánujete.

Odpovědět

@Johny:
Já se spaním v autě osobní zkušenosti nemám, nicméně můžeš mrknout na https://freecampsites.net/ nebo můžeš najít nějaké tipy tady https://www.themandagies.com/how-to-find-free-camping-usa/

Odpovědět

@Kuba: @Kuba:

Děkuji za tipy. Během posledních dvou dní, budeme spát v LA přes AirBnb, tudíž žádný spaní v autě :) Ale při přejíždění mezi výlety to plánujeme jako jako možnost, když nebude poblíž žádný motel nebo budeme chtít ušetřit. Samozřejmě na nějakém truckstopu nebo v campu, určitě ne někde na ulici, na to se máme rádi. Ještě jednou díky za odpověďi.

Odpovědět

Zdravím, mám dotaz. V roce 2016 jsem vycestovala na ESTA, bohužel jsem překročila povolenou dobu pobytu, vyčetla jsem, že v mém případě je to na 3 roky. Mohu teď zažádat o novou ESTA, když tam vše pravdivě vyplním? Je vůbec šance nebo bude lepší navštívit ambasádu, když po novém roce ty tři roky vyprší? Díky za info

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marcela:
Požádat můžeš, ale počítej s tím, že ti jí můžou zamítnout. 3 roky uplynou, ale záznam zůstane. A ani, když dostaneš ESTA nebo vízum, tak nemáš vyhráno, ještě musíš projít přes imigrační. Takže si to dobře naplánuj a připrav si co nejvíc podpůrných argumentů.

Odpovědět

Zdravím vás chcel by som sa spýtať ohľadom cesty do Ameriky bol som pozrieť tetu v lete na dovolenke na 2 týždne od 13 júla po 31 júla bolo super parádna dovolená na estu som bol a chcem tam ísť znova cca okolo 20 novembra na dva týždne dalo by sa to nemal by som problémy na imigracnom to je zhruba 4 mesiace od vtedy čo som tam naposledy v júli bol lebo čítal som že na estu môžte viackrát vstúpiť ale teraz neviem či aj počas 1 roka

Odpovědět
Avatar uživatele

dobry den,
precitala som si celu diskusiu uplne od zaciatku,
ale odpoved som celkom nenasla , tak sa ospravedlnujem,
2 otazky prosim vas :
1, Vyplnujem teda odpovede v anglictine alebo v slovencine ?
2, ak je mojim zamestnanim konatelstvo v jedno-osobovej sro,
a  budem to vyplnovat to v anglictine, tak som “selfemployed ” ? ,
a uvediem ako zamestnanie nazov sro , a druh zamestnania nevyplnim ?

Dakujem vopred

Odpovědět
Avatar uživatele

takze moja vlastna odpoved na otazku zo vcera :

Dnes som podavala skupinovu ESTA pre 3 osoby,
do kolonky zamestnavatel som dala nazov mojej s.r.o,
funkciu som nevyplnala.

Po odoslani a zaplateni 3×14 USD som cca po 20 minutach
pozrela na moj profil, podla “skupinoveho ID” a ostanych udajov.
Hned mi to otvorilo a vsetky tri ziadosti so samostatnymi cislami ziadostí
uz su “authorization aproved” .

Super rychlost, musim povedat :-)

Odpovědět

Byl jsem v USA již 3x naposledy letos v Květnu a nikdy jsem nic neporušil,vždy vše proběhlo v pořádku.nyní jsem si chtěl obnovit ESTU jelikož mě skončila a ejhle,žádost nebyla vyřízena čekejte 72 hodin.To znamená,že mě to taky můžou zamítnout??Co jsem mohl udělat špatně.Děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@pavel:
To se samozřejmě může stát, že ti to zamítnou. Spíš to ale souvisí s tím, co je tu již několikrát zmíněno. Amíci přestali schvalovat žádosti “obratem”. Teď více využívají těch 72h. Bývá to i napsáno na ofiko stránce v tom červeném informačním pruhu nahoře. Ale i tak se může stát, že to někomu schválí hned.

Odpovědět

Ahoj,
chci se zeptat s přítelkyní letíme do New Yorku. Já už jsem tam byl a ESTU mám plátnou ještě rok, přítelkyně do USA letí poprvé a teď si jí dělala. Vím, že se dělí fronta u imigračního na “first time Esta” a pro ty, které už tam na danou ESTU vstupovali. Mohu jít s přítelkyní do fronty “first time ESTA”, aby jsme na sebe nemuseli čekat? Nebo je lepší si udělat novou, aby jsme mohli jít společně? Děkuji za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

@David:
A v čem ti pomůže nová? Tak jako tak už jsi tam na ESTA byl. Je jedno, jestli máš první nebo pátou. To máš jako s holkou, to, že si najdeš novou, neznamená, že jsi zase panic.
Prostě se zeptejte naháněče do front, jestli můžete jít spolu. Podle mě vás tak pustí.

Odpovědět

Chci se zeptat na věc ohledně ESTY.

Plánuji jen na necelých 90 dnů do USA, ale v době cesty budu nezaměstnán, končím k 31.12.19 a na cestu se chystám v dubnu. Mezidobí hodlám vyplnit brigádami.

Chci se zeptat, zdali při vyplnění žádost ESTA, kde uvedu svého posledního zaměstnavatele, zda si někde tuto informaci ověřují.

Rozhodně se nehodlám v USA usídlit, takže si myslíte, že pokud budu vybaven zpáteční letenkou a iterinářem, tak to bude pro ně dostačující informace, že jśem jen turista a ne někdo, kdo chce “osídlit’ Ameriku.

Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, nenapadá mě, jakým způsobem by si úředník u stolku v USA mohl ověřit Vašeho zaměstnavatele. Ostatně si myslím, že při dnešní různých sítí zaměstnavatelů V ČR to nelze ověřit v USA vůbec. Můj názor. Hezký den.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahojte, mam letenky na prvni cestu do Usa do NY. Trochu mě deší otázka s tělěsným postižením, protože mám handicap. Nechci lhát, ale znamená to, že mi ESTU neschválí a musím mít víza?

Odpovědět

@Blazenka: a ak nedostaneš ani ESTA ani víza, čo potom? ESTA platí 2 roky, tak si si ju mohla vybaviť ešte pred kúpou leteniek. Takže teraz by som si o ňu ihneď požiadal. A neprebiehaj a nerozhoduj za nich. Víza rieš až keď ESTA nedostaneš

Odpovědět
Avatar uživatele

@Robo:

Jsem netušila, že v estě je taková otázka :) jako kdyby to bylo jen máte/nemáte handicap, tak je to ok. Mě spíš zaráží, že je to spojeno dohromady s otázkama na ty šílený nemoci atd…
Takže co, říct ano mám. Nebo ne, nemám handicap? Docela by mě zajímala zkkušenost někoho, kdo je třeba na vozíku atd…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Blazenka:
Projdi si diskuse u článků o ESTA. Už to tu minimálně dva lidé řešili. Tak nějak jsme se shodli, že jde spíš o postižení/nemoc, kdy jsi nebezpečná sobě nebo okolí. Vozík, berle, křivé uši a pod :-) by vadit neměli. Ona snad i ta otázka v angličtině vyznívá trochu jinak než ten překlad.
Snad se ti tu někdo z nich ozve. Ale málo kdo sem napíše zpětnou vazbu.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Blazenka:
Dohledal jsem KayeBrana. Nevím, co trápí tebe, ale snad to pomůže.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta:

Díky! No mám prostě protézu na noze… Normálně s tím lítám po evropě. Žádnou asistenci nebo tak nepotřebuju, ani žádný záchvaty nemám :) Zkusila jsem napsat na ambasádu, uvidím. Ta formulace je dost nešťastná v estě.

Odpovědět

@Blazenka: Dufam, ze ti to vyjde ;-) Skor som myslel, ze to je dost specificka otazka a aj ked dvaja ludia vyplnia ESTA rovnako, kludne mozu dostat inu odpoved, takze ako ju vyplnit aby si mala garanciu ti nikto nepovie…..

Kedze ty protezu na nohe za handicap nepovazujes, odpoved z tvojho pohladu kludne moze byt ze nie, nemam handicap. Takze by som sa nebal odpovede nie ;-) A imigracny nebude skumat, ako si odpovedala na jednotlive otazky v ESTA a ci si odpovedala spravne……

Skor som moj komentar myslel v zmysle, ze ak uvazujes nad cestou do USA, alebo niekto iny, tak najprv ESTA a az ked mam ESTA, tak kupujem letenky. ESTA plati 2 roky a letenky sa daju kupit tak 1 rok vopred. Ty, kedze uz letenky mas, nemas inu moznost iba ziadat o ESTA. A nepredbiehal by som, ci ju dostanes, alebo nie. Viza by som riesil az ako nasledny krok, keby ESTA zamietli

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta @Robo
Tak jsem napsala na ambasádu a ti mi přímo odepsali, že mám dát NE. takže to tak udělám. Díky všem za radu :) Doufám, že zbytek už půjde hladce.

Tohle byla taková hurá akce s nákupem letenek, že mě v tom všem adrenalinu ani nenapadlo, že bych mohla narazit takhle brzo na nějaký problém. Teď už jen aby klapla ESTA.

Odpovědět

bypass

Odpovědět

Zdravím, mám dotaz ohledně vyplnění pokud ste byl trestně stíhán.. Máme v plánu letět do USA v březnu a kamarád si neví rady co tam vyplnit. Před pár lety jel rychle na motorce ve Švýcarsku a vyfotil ho radar. Zahájili trestní řízení a byl odsouzen na podmínku + peněžní trest. A zde jsem četl text otázky, zda ste byli usvedceni z trestného činu, který měl za následek závažné škody na majetku, nebo vážnou újmu jiné osobě nebo státnímu orgánu.
Jelikož to bylo jen za rychlost a tudíž ohrožení okolí rychlou jízdou, a nikomu nic nezpusobil, má zaskrknout že byl odsouzen, nebo ne? Děkuji za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

Platnou ESTA mám. Do USA chci vstoupit před její expirací ale vycestovat až po. Mám si zažádat o novou ESTU, anebo je důležitý pouze datum vstupu před expirací a délka pobytu do 90 dní?
Díky. Milan.

Odpovědět

Ahoj, stačí aby byla platná v době příjezdu. Viz https://esta.cbp.dhs.gov/faq : Do I need to apply for a new ESTA if my current travel authorization will expire while I’m in the United States?
No. ESTA travel authorization needs only to be valid upon arrival in the United States.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím mám dotaz pokud jsem v žádosti ESTA uvedl špatně datum expirace pasu je potřeba zažádat o novou ESTU? Pokud ano je možné někam uvést poznámku proč o ni žádám znovu

Odpovědět
Avatar uživatele

@Honza 25:
Já bych řekl, že ano rsp. pro svůj klid bych si udělal určitě novou…zas tolik nestojí :)
Každopádně, teď je ESTA tak trochu k ničemu ne? Novou bych řešil až bude jistá možnost vycestovat, aby platila co nejdéle.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.