Dovoz z USA: Jaké jsou povolené limity pro dovoz a kdy se platí clo a DPH?

Elektronika, oblečení a další zboží bývá v USA levnější než u nás. Dolar sice nestojí patnáct korun jako před lety, přesto se dovoz z USA vyplatí. Na dovoz iPadů, iPhonů nebo jiné elektroniky se vztahují zákony, které zboží mohou zatížit daní či clem.

Pro dovoz z USA platí stejné zákony jako pro zboží z jiné země mimo EU.

Dovoz z USA: Jaké jsou povolené limity pro dovoz a kdy se platí clo a DPH? | © Petr Novák

Kdy se platí clo a DPH?

Clo a daň u dováženého zboží upravuje zákon 47/2011 Sb. o dani z přidané hodnoty. Platí od 1. 4. 2011 a jak vysvětluje schéma výše, důležité jsou dva pojmy:

 • vlastní hodnota zboží = hodnota zboží bez poštovného a pojištění
 • úhrnná hodnota zboží = vlastní hodnota zboží + poštovné
 • celní hodnota zboží = vlastní hodnota zboží + poštovné

K přepočtu z eur na koruny se používají měsíční kurzy pro výpočet cla a ostatních poplatků vydávané Českou daňovou správou.

U bezplatných zásilek neobchodní povahy a mezi soukromými osobami, platí limit 45 eur pro osvobození od cla a DPH. Zásilky musejí být označeny jako dárek (gift).

Příklady: Poplatky, clo a DPH za zboží z USA

Proclení zboží z USA může skončit třemi způsoby:

 • Situace 1: Objednáte pouzdro na telefon za 10 eur, poštovné stojí 5 eur. Úhrnná hodnota zboží činí 15 eur = osvobozeno od cla a od DPH.
 • Situace 2: Teta z USA vám pošle tričko Under Armour za 30 eur, poštovné je 10 eur. Do celní deklarace uvede, že jde o dárek = osvobozeno od cla a DPH.
 • Situace 3: Koupíte si tričko s krokodýlem za 80 eur, poštovné stojí 20 eur. Vlastní hodnota činí 80 eur, úhrnná hodnota rovných 100 eur. V tomto případě je zboží osvobozeno od cla, ale musíte doplatit DPH v aktuální výši.
 • Situace 4: Objednali jste si iPhone za 800 eur, poštovné stálo dalších 20 eur. Vlastní hodnota přesahuje hranici 150 eur, zboží bude zdaněno i procleno.

Clo se vždy počítá a platí z celní hodnoty, tj. vlastní hodnoty a poštovného.

Výjimka ze stanovených limitů se uplatňuje u cestujících v letecké dopravě. U nich je zboží osvobozeno od DPH až do výše 430 eur na osobu, u dětí mladších 15 let do 200 eur na osobu. Hranice pro vyměření cla zůstává 150 eur.

K určení výše cla se používá systém Taric CZ, částku si v něm můžete sami spočítat. Hlavním zádrhelem bývá stanovení nomenklatury zboží, tedy jeho zařazení do příslušné kategorie. Těch je ohromné množství a pro laika jsou snadno zaměnitelné.

Od května 2016 se nově clo platí, jakkoliv je vysoké. Dříve se clo platilo, pouze pokud překročilo 10 eur.

Existují množstevní limity na alkohol, tabák či cigarety v případě dopravy letadlem?

Ano, je stanoven množstevní limit na dovoz cigaret, alkoholu nebo tabáku. Od cla, DPH a spotřební daně je osvobozeno:

 • 200 cigaret,
 • nebo 100 doutníčků do 3 gramů,
 • nebo 50 doutníků,
 • nebo 250 g tabáku ke kouření.

Celní limity se vztahují na 1 osobu a každá položka představuje 100 % limitu. To znamená, že není možné si dovézt třeba 200 cigaret a zároveň 100 doutníčků. Uvedené položky lze kombinovat pouze tak, aby součet nepřekročil povolených 100 %. Tedy např. je možné dovézt 100 cigaret a 25 doutníků.

Spolu s těmito výrobky mohou osoby starší 17 let dovézt alkohol bez nutnosti platit clo, DPH a spotřební daň, maximálně však v tomto množství:

 • celkem 1 litr alkoholu a alkoholických nápojů o obsahu vyšším než 22 % objemu, nebo nedenaturovaného lihu o obsahu nejméně 80 % objemu,
 • celkem 2 litry alkoholu a alkoholických nápojů o obsahu alkoholu nejvýše 22 % objemu

Stejně jako u tabákových výrobků, také u alkoholu představují obě položky 100 % celkového povoleného množství. Nelze dovézt 1 litr 40% alkoholu a zároveň 2 litry 10% alkoholu. Lze však zároveň dovézt třeba 4 litry tichého vína a 16 litrů piva.

Tabákových výrobků ani alkoholu není možné dovézt více, ani kdybyste souhlasili s doplacením cla, DPH a spotřební daně.

Dále je možné dovézt léčiva v množství odpovídajícím osobní potřebě cestujících, pohonné hmoty dovážené v běžné nádrži vozidla a navíc až 10 litrů v přenosné nádobě pro každý motorový dopravní prostředek.

Jak probíhá celní kontrola po příletu do ČR?

Po příletu do ČR projdete pasovou kontrolou (jen u letů z území mimo Schengenský prostor) a vyzvednete si odbavená zavazadla. Již s nimi projdete jednou z bran celní kontroly – buď máte, nebo nemáte věci k proclení. I když nebudete deklarovat žádné zboží, stále vás celníci mohou vybrat na namátkovou prohlídku zavazadel.

V průběhu kontroly vám jsou zrentgenována zavazadla a je-li shledáno určité podezření, je provedena jejich detailní prohlídka.

Nejčastější dotazy: Dovoz z USA, clo, DPH, poplatky…

Četl jsem, že u zboží neobchodní povahy se limit pro vyměření DPH posouvá z 22 eur na 45 eur. Je to pravda?

Ano, zásilky mezi soukromými osobami jsou osvobozeny od DPH do hranice 45 eur. V celní deklaraci je nutné uvést, že se jedná o dar (gift).

Objednal jsem si z USA elektroniku za 8 000 Kč. Pošle mi Česká pošta lísteček, ať se stavím na pobočce a doplatím clo a DPH?

Pošta vás nejprve vyzve k zaslání plné moci k zastupování v celním řízení. Proclení za vás vyřídí, vyměřené clo, DPH a poplatek za celní odbavení jedné zásilky ve výši 99 Kč zaplatíte dobírkou. U jiných kurýrních společností se postup a výše poplatku liší.

Chci si objednat dvě trička, každé v ceně 20 eur. Poštovné je zdarma. Budu platit DPH?

Jestliže budou obě trika zaslána v rámci jedné zásilky, tak vám bude vyměřena DPH. Legálně vyhnout se placení DPH lze tak, že si každé triko objednáte zvlášť.

Letím do USA, chci si tam pro sebe a pro kamarády nakoupit iPhone, iPad a iWatch. Od každého 4 až 5 kusů. Když elektroniku vybalím z krabice a povezu jako použitou, vyhnu se placení DPH a cla?

Těžko. Celníci tyto triky znají, navíc zmíněné množství neodpovídá běžné potřebě jedné osoby.

Chci si přes kamaráda z USA koupit iPhone a vyhnout se placení cla a DPH. Když do celní deklarace na krabici napíše, že mi posílá brýle, projde to?

Celníci kontrolují všechny zásilky rentgenem. Když pojmou podezření, že popis na štítku neodpovídá obsahu, zásilku otvírají.

Sestra mi z USA pošle svoje použité potahy na dva gauče. Budu platit DPH a clo? Účet od potahů nemá a nepamatuje si, kolik stály.

Na balík s potahy je nutné nalepit štítek celní deklarace s popisem zásilky a odhadní cenou. Pokud budou mít čeští celníci pochyby o udané celní hodnotě zásilky, mohou ji sami stanovit.

Článek je aktuální k 20. květnu 2016. Více informací hledejte na webu celní správy.

Diskuze k článku (242 komentářů)

Lucie (2)
10.12.2016
23:47

Ahoj mám dotaz, jsem v USA v Louisianě na delším pobytu v rámci studijní cesty- jsem sochařka a designérka. A chtěla bych si zpátky, přivést keramiku na které zde v rámci své cesty pracuji a poté sbírku japonských spojů, kterýma se zabývám a potřebuji pro další výzkum v Čechách. Už teď předpokládám, že si budu muset koupit ještě jednou zavazadlo a tedka dotaz je.
Budu muset proclít i zavazadlo další, které mám v plánu si koupit předpokládám samsonite a nebo něco podobného.
K tomu jsem si zde již koupila sadu nářadí makita, kterou používám pro mou práci a protože jsem s ní spokojená chtěla bych si ji přivést domů, cena byla 399 USD.
Pak už přivezu jen pár drobností jako tabasco, pač to je v Louisaně vyjímečné a tři doutníky z NO pro přítele.
Poletím se společností DELTA z Baton Rouge, Atlanta, Paris, Praha.
zavazdlo do 32 kg a dvě na palubě.
Mám dotaz na to clo a dan

Odpovědět
Mesi (344)
11.12.2016
1:00

@Lucie: Kufru si v Praze s nejvetsi pravdepodobnosti vubec nevsimnou. Naradi je predpokladam diky vasi praci pouzite a bude to na nem videt. Byl bych v klidu a pokud vas preci jen zastavi a poznaji, ze naradi je nove, tak pocitejte s nejakykmi penezi (DPH, pripadne clo). Tabasco a doutniky je zajimat nebudou. Keramika – vas vlastni vyrobek – netusim, ale jsou tu taci, kteri to vyhledaji (klobouk dolu).

Odpovědět
Milan (1)
11.12.2016
20:46

Dobrý den, chci si objednat z USA 5 kartonů cigaret, cena včetně poštovného a balného činí 115€, budu platit clo a DPH? Děkuji

Odpovědět
Lucie (2)
11.12.2016
21:39

@Mesi:
Děkuji moc za odpověď, trochu jsem si oddychla, že by to nemuselo být až tak hrozné:-)

Odpovědět
Franta (1793)
11.12.2016
21:57

@Milan:
Samozřejmě.

Odpovědět

Dobrý den, prosím o radu, ráda bych si nechala zaslat něco z USA. Díky hodnotě zásilky budu platit DPH ale clu se vyhnu. Problém je v tom, že e-shop nezasílá na adresy v ČR. Napadlo mě to vyřešit tak, že bych si to nechala zaslat na mé jméno na poštu v Polsku jako Poste Restante. Jak je to ale v takovém případě s vymáháním DPH? Stačí, když na pobočce při převzetí doplatím stanovenou částku? A nebo to je jako klasické celní řízení, kde nejdříve zasílají nějaké dokumenty a já pak prokazuji původ či hodnotu zboží a navíc zaplatím částku za celní řízení? Kam by mi to v takovém případě zaslali, když by jediná uvedená adresa byla právě pobočky pošty v Polsku? Konkrétně by šlo o zásilku kosmetiky pro osobní účely, s pravdivě uvedenou cenou a předpokládám, že i s fakturou. Mockrát děkuji

Odpovědět
Mesi (344)
19.12.2016
18:58

@Mmm: Zkus se podivat na techto strankach. Spolecnost vlastni Cech a uz peknych par let tu funguje. https://www.shipito.com/cs/

Odpovědět
Lukáš (115)
20.12.2016
8:56

@Mmm:
Pokud US shop opravdu neposílá na CZ adresu, elegantnější řešení jsou různé forwardovací firmy jako třeba Shipito – https://www.shipito.com/en/
Ve zkratce, objednáš na „svou“ novou US adresu, jakmile jim balík dorazí, přepošlou ho na tvojí libovolnou adresu téměř kdekoliv po světě.

Odpovědět
Jana84 (1)
26.12.2016
12:20

Zdravím… koupila jsem manželovi na amazonu limitovany box rockové skupiny k ježišku… blondýna jsem si nic nepřečetla a balik zabavili celníci:(
A chtějí výlupné! Paní na telefonu nevěděla kolik bude clo… je to tedy CD nosič za 189$ plus pošta… dohromady 205$ to fakt budu platit 21%daň a 10%clo?? A náhodou… když to nevemu… a vrátí to amazonu…. amazon by mi měl vrátit penize bez pošty… když jsem box sháněla v ČR tak mi všude odpovídali, že do ČR nebude dovážen. A samozřejmě je najednou v nabídce za 4500,-!! Jsem fakt naštvaná …. diky za radu…

Odpovědět
Mesi (344)
26.12.2016
18:53

@Jana84: Celni sprava po tobe nebude chtit „vylupne“, ale dan. Dan platis pri kazdem svem nakupu. Jelikoz jsi pri svem nakupu ze sveho obyvaku v CR nezaplatila dan, protoze zbozi bylo v te dobe mimo uzemi CR, tak ji doplatis dodatecne ve chvili, kdy se zbozi objevi na uzemi CR. Celkem logicke. Vzhledem k tomu, ze jsi zbozi zakoupila v jine zemi, tato zeme si samozrejme take narokuje dan, kterou jsi zaplatila pri nakupu. Tomu se lze vyhnout prohlasenim o vyvozu zbozi ze zeme bez jeho pouziti v zemi nakupu a nebo nakupem v ramci EU, kde naopak neplatis ceskou dan.

Odpovědět
Gabriela Ponechalová (1)
22.1.2017
19:45

Dobrý den,

přítel mi z Ameriky poslal stříbrný náramek (hodnota na balíků uvedena 50 dollarů, označeno jako dárek) poštovné bylo 68 dollarů. Bohužel účtenku od náramku nemá, protože jsme nikdy problém s celním úřadem neměli… Předběžný celní dluh mi byl stanoven na 1720. Přitom to je drazší než vůbec původní cena náramku. Pokud doložím cenu poštovného bude platit pouze DPH? nebo jak se v takovém případě postupuje. Děkuji

Odpovědět
Franta (1793)
22.1.2017
20:20

@Gabriela Ponechalová:
Zkusil bych se zeptat přímo na poště nebo na celnici.

Informace na webu České pošty

Na „celní poště“ mají rentgen/scanner a balík si mohou prohlédnou, pokud pojmou nějaké podezření nebo je něco nejasného, tak ho klidně otevřou. Uvedená cena pro ně není směrodatná. Lidé chtějí ušetřit, tak uvádějí cenu nižší. K ceně zboží se připočte cena poštovného. Je možné, že usoudili, že náramek byl dražší.

Odpovědět
Lukáš (115)
23.1.2017
10:32

@Gabriela Ponechalová:
Nejenom, že si mohou balík prohlédnout rentgenem…ale mají právo ho i rozbalit a danou věc nacenit.
Podle DPH+CLA 1720,-kč co píšeš, odhadli ten stříbrný náramek na cca 9000,-kč

Chtělo by to doklad o koupi a jít s tím na ně.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
23.1.2017
18:56

@Gabriela Ponechalová: Gabrielo, pokud nesouhlasíte s celním dluhem, musíte doložit nejen cenu poštovného, ale zejména cenu samotného zboží. Mohl by pomoct i výpis z karty/účtu, pokud je na něm alespoň trochu patrné, že se jedná o koupi náramku.

Odpovědět
Robert (1)
5.2.2017
19:12

Koupil jsem na Ebay (USA – Florida) zachodove prkynko, cena 621,11 + 94,49 chteji za dopravu a ebay jeste informuje, ze 204,75 USD bude dan a clo. Můzu to nějak snížit, vyhnout se? Jako 300 USD je moc, to uz tam snad pojedu sam a dam si to do kufru. Nebo v E-bay nezaplatim?

Odpovědět
Petr Novák (2054)
5.2.2017
21:24

@Robert: Ne, můžete maximálně tak zrušit objednávku. Za to si nejspíše vysloužíte negativní recenzi od prodávajícího.

Odpovědět
Keneth Barson (1)
10.2.2017
14:07

Dobrý den. Mám pár týdnů starý notebook a ultrabook, které vypadají jako a víceméně jsou jako nové. Budu si je brát s sebou do USA na pracovní cestu. A samozřejmě si s sebou beru i příslušenství, jako nabíječky, redukce apod. Chtěl bych se zeptat, jak dokážu při cestě zpět, že jsou moje a nebyly koupeny v USA, nerad bych platil CLO a DPH. Musím s sebou mít doklad o koupi?

A dále bych se chtěl zeptat. Dejme tomu, že někdo letí do USA a rozbije se mu tam notebook bez možnosti opravy. Koupí si tedy nový a starý vyhodí. Logicky bude muset zaplatit DPH a CLO. Je nějaký způsob, jak postupovat, aby nemusel platit. Stejná situace by mohla nastat i pokud by měl, třeba jako já, nové zařízení a nikdo nechce znovu platit daň u něčeho, co již jednou zaplatil. Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
10.2.2017
14:18

@Keneth Barson: Ahoj,
řekl bych, že obavy jsou zbytečné. To bys musel notebook vézt v originální krabici, pak by to bylo podezřelé.

Odpovědět
Franta (1793)
10.2.2017
14:22

@Keneth Barson:
Někde se to řeší převoz hromady foto vybavení za desetitisíce. Prý stačí zastavit se na letišti u celníků a vyplnit nějaký formulář. Zabere to trochu času, tak to chce časovou rezervu. Ale u notebooku by neměl být problém.

Odpovědět
Martin Kysela (1)
13.2.2017
16:56

@Lucie: Ahoj, z mé vlastní zkušenosti, když neví, že jsem si to tam koupil, tak nemají co clít, takže elektroniku jsem měl vybalenou a byl jsem v pohodě…ale vím, že pár, co letěl s námi si vše nechal v původních obalech v kufru a těm to vzali. Kufr 100% žádné clo ani dph, na ty umělecké předměty nemám páru, jak se budou tvářit, ale jestli to vyrábíš a můžeš doložit, tak v čem by měl být problém a to nářadí bych tedy buď vybalil nebo aspoň ať to vypadá, že je to používané. To je můj pohled podle vlastní zkušenosti, ale expert nejsem. Martin

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych si objednat z USA e-shopu oblečení pro miminko. Na e-shopu v podmínkách píšou, že dodávají i do čR a k objednávce připočítávají i DPH a clo. Deklarují, že žádné další náklady s nákupem už nebudou spojené. Cituji: „Shipping is calculated based on your shipping location, the number of units, and the weight of your order. Taxes and duties are set by the destination country and determined by the products included in your order. You will be presented with all of these costs at checkout. Guaranteed. No additional charges will be applied to your order.“ Bude mi znova v čR DPH a clo vyměřeno? Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
16.2.2017
11:59

@Luky: Zdravím Luky, moc se mi tomu nechce věřit. Spíš bych čekal, že se nákupním košíku sice zobrazí DPH a případné clo, ale zaplatit ho bude nutné zvlášť.

Odpovědět
Lukáš (115)
16.2.2017
16:03

@Luky: @Petr Novák:

Nene, mohu potvrdit že to takto funguje. US obchody se mohou zaregistrovat pro prodej do EU a zákazník pak při JEDNÉ jediné platbě zaplatí i všechny tyto poplatky…ty jsou samostatně viditelné.

Už jsem takto přes EBAY od několika obchodníků úspěšně nakoupil dražší položky.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
16.2.2017
19:06

@Lukáš: Zajímavé, díky za informaci! :-)

Odpovědět
Monka (1)
16.2.2017
20:10

@Lukáš:
Jen se zeptam, pokud by to byl standardni obchod, ne eBay, odectou od ceny jejich VAT? Nebo zaplatim US dan a jeste nasi a clo?

Odpovědět
Lukáš (115)
17.2.2017
9:01

@Monka:
On to byl standartní US obchod s kamenou prodejnou, jen prodávají zboží i přes Ebay.
Cena zboží byla stejná jak na stránkách obchodu, tak na stránkách Ebay…čili si myslím, že VAT v ceně započítaná byla.

Odpovědět

Dobrý den.Chystám se návštěvu San Franciska a okolí.Jako vášnivý sběratel hokejových karet,bych rád zakoupil v USA několik balíčků nebo boxů těchto karet.Mám v plánu za ně utratit cca 200 – 300 dolarů.Otázka je – co všechno budu muset zaplatit za cla a daně?
Děkuji za odpovědi

Odpovědět
Petr Novák (2054)
26.2.2017
14:09

@Jan: Dobrý den, Honzo, pokud si je přivezete letecky, tak je limit 430 eur. Nebudete tak platit nic. :-)

Odpovědět
Halina (9)
21.3.2017
12:26

Jak je to s proclením případně DPH když poletíme z Vídně a zpět opět do Vídně?

Odpovědět
Petr Novák (2054)
21.3.2017
22:12

@Halina: Také v Rakousku platí osvobození pro dovoz zboží u cestujících v letecké dopravě, hranice je stejná jako v ČR, 430 eur na osobu. Dělají se namátkové kontroly.

Odpovědět
Radim (1)
23.3.2017
13:46

Dobrý den,

potřeboval bych najít dopravce, který by uměl převézt větší množství mražených polotovarů
Z Marina del Rey v Americe. (Popřípadě Kanady) Minimálně 50kg a více.
Nevěděl by někdo ?

Radim 774 861 111

Předem děkuji za jakékoliv rady ..

Odpovědět
Peťa Božek (2)
13.4.2017
18:43

dneska jsem zjistil ze mi visi v Praze v celnim sklade dve zasilky, zajimala by me hlavne jedna a to darek od kamarada z USA…chteji po me hodnotu veci a jejich soupis, ikdyz netusim co vse mi tam kamarad poslal. Kazdopadne se jedna o pouzite veci povahy suvenyru hokejoveho klubu St.Louis Blues…zrejme prilba, stary dres a par hokejovych karet. Nechapu proc se do celkove hodnoty zbozi zapocitava i postovne, ktere je v tomto pripade vyssi nez cela hodnota veci v baliku? Postovne cini 56 dollaru..Nechapu smysl tehle stupidni upravy zakona. Kolik muze cinit v tomto pripade clo?Kdyz s postovnym treba celkova hodnota cini 96 dollaru?
Diky predem za odpovedi.

Odpovědět
Franta (1793)
13.4.2017
20:12

@Peťa Božek:
Něco podobného tu nedávno řešila Gabriela . Bohužel nenapsala, jak to dopadlo.
Jak postupovat, máš asi v tom oznámení. Buď do Prahy na poštu nebo dát poště plnou moc. V případě pochybností to celníci můžou otevřít.
Kdysi se do ceny započítávalo poštovné pouze, když to bylo expres, jako služba navíc, standardní poštovné se nepočítalo. Jestli to vymýšlí naši nebo Brusel, netuším.

Odpovědět
Peťa Božek (2)
16.4.2017
0:44

ja tomu postupu rozumim…to co po me chteji mi ale nedava smysl, ted budu do 24.4. nahanet znameho s cestnym prohlasenim abych dolozil tem tydyytuum ze obnosena brankarska helma a triko St.Louis asi tezko bude obchodni artikl a ze jsem za nej nic neplatil. Je to cele fraska.

Odpovědět
Franta (1793)
16.4.2017
6:39

@Peťa Božek:
Oni to třeba vidí jako něco cenného s velkou sběratelskou hodnotou. A co si budeme povídat, je spousta lidí, co se je snaží oblafnout, že v balíku není nic cenného a je to dárek. Takže raději podezírají každého. Tobě to kamarád potvrdí a snad bude klid, někomu jinému ne a tomu to naúčtují podle jejich odhadu.

Odpovědět
Mesi (344)
16.4.2017
18:39

@Peťa Božek: … a k tomu postovnemu. Jedna se o sluzbu poskytnutou v zahranici, kterou vsak nevyuzijes v zahranici, ale „privazis“ si ji do CR.

Odpovědět
HELENA (1)
17.4.2017
18:25

CHCI KOUPIT BRUSLE Z DRUHÉ RUKY Z USA. BRUSLE JSOU ALE NOVÉ NEPOUŽITÉ. PŮVODNÍ CENA BRUSLÍ JE OKOLO 30 TISÍC KORUN. BRUSLE MI PRODAJÍ ZA 10 TISÍC KORUN.
JAK MI BUDE VYMĚRENO CLO ? Z JAKÉ ČÁSTKY ?

DĚKUJI ZA RADU

Odpovědět
Franta (1793)
17.4.2017
20:01

@HELENA:
Když uvěří, že je to bazarovka, tak počítám za těch 10k + poštovné.
Když neuvěří, což se v případě otevření balíku může stát (jsou nepoužité), tak +/- podle ceny na trhu.

PS: Možná to nevíš, ale máš zapnutý Caps Lock.

Odpovědět
Lucka (3)
1.5.2017
8:28

Dobrý den, chápu správně, že letecky smím převézt nové zboží za 430 Eur na osobu (včetně dětí)? Tzn, pokud letíme 4, tak 1720 Euro. Vím, že je to blbost, ale budeme mít pravděpodobně sloučené kufry (pokud se nemýlím, nesmí jeden samostatný mít více než asi 32kg)…jak to řeší potom? Slučují i hodnotu nebo bych musela rozbalit na letišti na celním všechny 4 kufry a přesvědčovat je? Děkuji

Odpovědět
Petr Novák (2054)
1.5.2017
20:31

@Lucka: Ahoj Lucko, limit je na osobu. Sloučené kufry nehrají žádnou roli. Ve čtyřech tam limit činí 1 720 eur.

Odpovědět
Zuzka (1)
8.5.2017
1:35

Ahoj, zítra odlétáme z New Yorku. Koupila jsem propisky, pohlednice, jiné suvenýry a čokolády, oplatky bbq sauce, …. . Budu muset vyplnit nějaký formulář? A do jaké ceny se musím vlézt? Moc děkuju za odpověď.

Odpovědět
Franta (1793)
8.5.2017
7:14

@Zuzka:
Tohle jsou běžné suvenýry, to nikam psát nemusíš, Amíkům je to jedno a u nás snad na to ani není formulář. V Praze (teda pokud končíš tam) se tě akorát zeptají, jestli máš něco k proclení. Zajímají je jen dražší věci, mobily, notebooky…

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.