Dovoz zboží z USA 2024: Clo, DPH a osvobození od daně

Petr Novák

Elektronika, oblečení a další zboží bývá v USA levnější než u nás. Dolar sice nestojí patnáct korun jako před lety, přesto se dovoz z USA vyplatí. Na dovoz iPadů, iPhonů nebo jiné elektroniky se vztahují zákony, které zboží mohou zatížit daní či clem. Pro dovoz z USA platí stejné zákony jako pro zboží z jiné země mimo EU.

Dovoz zboží z USA 2024: Clo, DPH a osvobození od daně | © Petr Novák

 1. Obsah článku
  1. Kdy se platí clo a DPH u zásilek z USA 2024
  2. Důležité informace o placení cla a DPH z USA
  3. Příklady: Kdy se bude platit DPH a clo z USA
  4. Osvobození od daně pro cestující z USA
  5. Nejčastější dotazy: Dovoz z USA, clo, DPH, poplatky…

  Kdy se platí clo a DPH u zásilek z USA 2024

  💸 DPH

  DPH se platí u všech zásilek z USA včetně těch s hodnotou do €22556 Kč.

  Výjimku z placení DPH mají dary mezi soukromými osobami v hodnotě do €451 137 Kč. U nich se sice podává stejné celní prohlášení jako u zásilek do €1503 789 Kč, ale DPH ani clo nebude vyměřeno. Zásilku je třeba označit jako dárek (gift).

  💸 Clo

  Clo se platí u zásilek v hodnotě nad €1503 789 Kč. Zásilky s nižší hodnotou jsou od placení cla osvobozeny.

  Pro určení, zdali bude třeba platit clo, je určující vlastní hodnota zásilky (bez nákladů za dopravu). Výše samotného cla se však počítá z částky zahrnující náklady na dopravu a případně další poplatky.

  💸 Náklady na celní řízení

  Pokud podáte elektronické celní řízení sami prostřednictvím aplikace eCeP, máte ho zdarma.

  Častější situací je, že celní řízení vyřídí Česká pošta. V takovém případě u zboží do hodnoty €1503 789 Kč určeného pro soukromou potřebu se vybírá poplatek 97 Kč, pokud adresát dodá všechny potřebné údaje a zmocní přes internet Českou poštu k celnímu řízení. Pokud součinnost adresáta neproběhne, platí se 150 Kč.

  Pokud celní zboží proběhne v režimu IOSS, poplatek se nevybírá. Režim IOSS (Import One-Stop Shop) označuje situaci, kdy je prodejce v Evropské unii zaregistrován k DPH a zákazník si kupuje zboží již navýšené o DPH.

 2. Důležité informace o placení cla a DPH z USA

  ⚪  Základní celní pojmy

  Clo u dováženého zboží upravuje zákon 242/2016 Sb. (celní zákon) platný od 29. 7. 2016. Důležité je rozlišovat tři pojmy:

  • Vlastní hodnota zboží = hodnota zboží bez poštovného a pojištění
  • Úhrnná hodnota zboží = vlastní hodnota zboží + poštovné
  • Celní hodnota zboží = vlastní hodnota zboží + poštovné

  ⚪ Celní kurz

  K přepočtu z cizí měny na koruny se používají celní kurzy, pro výpočet lze využít kalkulačku na webu Celní správy.

  ⚪  Jak probíhá celní řízení

  Návod na vyřízení celního řízení a potřebné aplikace najdete na webu Celní správy.

  ⚪  Jiné limity pro cestující v letecké dopravě

  Výjimka ze stanovených limitů se uplatňuje u cestujících v letecké dopravě. U nich je zboží osvobozeno od cla a DPH do výše €43010 863 Kč na osobu, u dětí mladších 15 let do €2005 053 Kč na osobu.

  ⚪  Určení výše cla

  K určení výše cla se používá systém Taric CZ, částku si v něm můžete sami spočítat. Hlavním zádrhelem bývá stanovení nomenklatury zboží, tedy jeho zařazení do příslušné kategorie. Těch je ohromné množství a pro laika jsou snadno zaměnitelné.

 3. Příklady: Kdy se bude platit DPH a clo z USA

  Celní řízení u zásilek z USA může vždy dopadnout jedním ze tří výsledků:

  Situace Prohlášení DPH Clo
  Objednáte pouzdro na telefon za €10253 Kč, poštovné stojí €5126 Kč. Úhrnná hodnota zboží činí €15379 Kč.
  Teta z USA vám pošle tričko za €30758 Kč, poštovné je €10253 Kč. Do celní deklarace uvede, že jde o dárek.
  Koupíte si sluchátka za €1403 537 Kč, poštovné stojí €20505 Kč. Vlastní hodnota činí €1403 537 Kč, úhrnná hodnota €1604 042 Kč.
  Objednali jste si iPhone za €80020 210 Kč, poštovné stálo dalších €20505 Kč. Vlastní hodnota přesahuje hranici €1503 789 Kč.
 4. Osvobození od daně pro cestující z USA

  👕 Celní limit pro suvenýry z USA

  Cestující v letecké dopravě jsou osvobozeni od placení DPH a cla až do výše €43010 863 Kč na osobu, u cestujících do 15 let je limit €2005 053 Kč na osobu. Tato částka se vztahuje na veškeré zboží, suvenýry, elektroniku, oblečení apod.

  🚬 Celní limit tabáku pro dovoz z USA

  Od cla, DPH a spotřební daně je osvobozeno následující množství tabáku:

  • 200 cigaret,
  • nebo 100 doutníčků do 3 gramů,
  • nebo 50 doutníků,
  • nebo 250 g tabáku ke kouření.

  Celní limity se vztahují na 1 osobu a každá položka představuje 100 % limitu. Nelze si tak dovézt třeba 200 cigaret a zároveň 100 doutníčků. Uvedené položky lze kombinovat pouze tak, aby součet nepřekročil povolených 100 %. Tedy například lze dovézt 100 cigaret a 25 doutníků.

  🍷 Celní limit alkoholu pro dovoz z USA

  Spolu s tabákovými výrobky mohou osoby starší 17 let dovézt alkohol bez nutnosti platit clo, DPH a spotřební daň, maximálně však v tomto množství:

  • celkem 1 litr alkoholu a alkoholických nápojů o obsahu vyšším než 22 % objemu, nebo nedenaturovaného lihu o obsahu nejméně 80 % objemu,
  • celkem 2 litry alkoholu a alkoholických nápojů o obsahu alkoholu nejvýše 22 % objemu

  Stejně jako u tabákových výrobků, také u alkoholu představují obě položky 100 % celkového povoleného množství. Nelze dovézt 1 litr 40% alkoholu a zároveň 2 litry 10% alkoholu. Je však možné zároveň dovézt třeba 4 litry tichého vína a 16 litrů piva.

  Tabákových výrobků ani alkoholu není možné dovézt více, ani kdybyste souhlasili s doplacením cla, DPH a spotřební daně.

  💊 Celní limit léčiv a pohonných hmot

  Dále je možné dovézt léčiva v množství odpovídajícím osobní potřebě cestujících, pohonné hmoty dovážené v běžné nádrži vozidla a navíc až 10 litrů v přenosné nádobě pro každý motorový dopravní prostředek.

  🛃 Jak probíhá celní kontrola po příletu do ČR?

  Po příletu do Česka projdete pasovou kontrolou (u letů z území mimo Schengenský prostor) a vyzvednete si odbavená zavazadla. Již s nimi projdete jednou z bran celní kontroly – buď máte, nebo nemáte věci k proclení. I když nebudete deklarovat žádné zboží, stále vás celníci mohou vybrat na namátkovou prohlídku zavazadel.

  V průběhu kontroly vám jsou zrentgenována zavazadla a je-li shledáno určité podezření, je provedena jejich detailní prohlídka.

 5. Nejčastější dotazy: Dovoz z USA, clo, DPH, poplatky…

  Jak vysoké je clo při dovozu auta z USA do ČR?

  V celé Evropské unii se u aut dovezených z USA platí clo v jednotné výši 10 % a DPH ve výši 21 %. Od placení cla jsou osvobozeny veterány starší 30 let. Kompletní návod najdete v článku dovoz auta z USA.

  Objednal jsem si z USA elektroniku za 8 000 Kč. Pošle mi Česká pošta lísteček, ať se stavím na pobočce a doplatím clo a DPH?

  Pošta vás nejprve vyzve k zaslání plné moci k zastupování v celním řízení. Proclení za vás vyřídí, vyměřené clo, DPH a poplatek za celní odbavení jedné zásilky ve výši 97 Kč zaplatíte dobírkou. U jiných kurýrních společností se postup a výše poplatku liší.

  Chci si objednat dvě trička, každé v ceně €802 021 Kč. Poštovné je zdarma. Budu platit clo a DPH?

  Jestliže budou obě trika zaslána v rámci jedné zásilky, tak vám bude vyměřena DPH a clo. Legálně vyhnout se placení cla lze tak, že si každé triko objednáte zvlášť. DPH budete platit vždycky.

  Letím do USA, chci si tam pro sebe a pro kamarády nakoupit iPhone a Apple Watch. Od každého 4 až 5 kusů. Když elektroniku vybalím z krabice a povezu jako použitou, vyhnu se placení DPH a cla?

  Těžko. Celníci tyto triky znají, navíc zmíněné množství neodpovídá běžné potřebě jedné osoby a překračuje povolený limit.

  Chci si přes kamaráda z USA koupit iPhone a vyhnout se placení cla a DPH. Když do celní deklarace na krabici napíše, že mi posílá brýle, projde to?

  Celníci kontrolují všechny zásilky rentgenem. Když pojmou podezření, že popis na štítku neodpovídá obsahu, zásilku otvírají.

  Sestra mi z USA pošle svoje použité potahy na dva gauče. Budu platit DPH a clo? Účet od potahů nemá a nepamatuje si, kolik stály.

  Na balík s potahy je nutné nalepit štítek celní deklarace s popisem zásilky a odhadní cenou. Pokud budou mít čeští celníci pochyby o udané celní hodnotě zásilky, mohou ji sami stanovit.

  Článek je aktuální k 2. ledna 2024. Více informací hledejte na webu celní správy.

Diskuze k článku (624)

Dobrý den
Když si objednám z USA sportovní oblečení, v hodnotě 281$ , kolik budu muset platit clo a DPH?
Materiál bavlna, Spandex, nylon
Doprava je zdarma, protože přesáhlo určitou částku
Děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Zuzana:
Mrkni na stránky Celní správy, tam bys měla najít vše kolem cla. DPH bude asi standardních 21%. Chtělo by to i, aby na faktuře bylo uvedeno, že poštovné je zdarma. Jinak si ho klidně tabulkově přičtou.

Odpovědět

Chci si objednat elektoniku z Číny předpokládaná konečná cena 35USD, jak je to se clem pokud je to zasláno přes evropské sklady? Cena je větší než 22 euro ale menší 150 USD případně, kterou zemi vybrat. Mam možnost např ojednat přes Holansko. případně jak to udělat aby bylo procleno dodavatelem a já bych se tím nemusel zabývat.

Odpovědět

Zajímá mne jak řešit celní případ. Na aliexpress provedu při slevové akci souhrnnou ojednávku od více prodejců celková platba bude okolo 100 usd ale jednolivé balícky většinou nepřesáhnou 22euro . využívám navíc slevy za odběr. V objednávce bude ale i zboží , které přesahuje cenu 22euro a je odesláno samostaně jakou mám deklarovat cenu?

Odpovědět

Tohle jsou stranky s informacemi o USA. Ohledne Ciny musis nekam jinam. V te souvislosti mne napadlo uslovi, ktere se mi jiz mnohokrat potvrdilo: nejsem tak bohaty, abych si mohl dovolit kupovat levne veci.

Odpovědět

@Fanda: Tohle jsou stranky s informacemi o USA. Ohledne Ciny musis nekam jinam. V te souvislosti mne napadlo uslovi, ktere se mi jiz mnohokrat potvrdilo: nejsem tak bohaty, abych si mohl dovolit kupovat levne veci.

Odpovědět

Ahoj, mám zájem o objednání zboží z USA přes UPS, konkrétně jde o něco jako cestovní mlýnek na kávu s filtrem (takže si člověk tu kávu rovnou i připraví a nemusí k tomu mít další věci). Poštovné se neplatí a protože o to má zájem ještě další člověk, buď se dá koupit každý zvlášť (cena za jeden 99 USD) nebo balíček dvou (cena za balíček 189 USD). Zboží se bohužel jinde koupit nedá a když se snažím vypočítat co budu doplácet z této kalkulačky https://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/taric-cz.aspx tak jsem v háji. Absolutně tomu nerozumím a návod mi fakt nemohl. Může mi tu, prosím, někdo osvětlit, kolik se tedy bude doplácet? Děkuji moc.

Odpovědět

@Riki: Ahoj,

DPH mas 20% a clo bude niekde v jednotkach percent. Aby sa to dobre ratalo, budes doplacat cca 25%, teda okolo 50USD

Odpovědět

@Robo:
Díky za odpověď, to je docela síla, teď nevím jestli do toho jít.

A ještě mě mate jedna věc, ve FAQ mají napsáno, že se žádné dodatečné poplatky (jako clo a DPH) neplatí. Jak to může někdo zaručit? Kdyby tam bylo napsáno, že se dodatečné poplatky nevztahují na, a byly tam vypsané konkrétní země, tak to beru, ale jak to může někdo prohlašovat obecně?

Nedávno mi přišla zásilka z Kanady za cca 111 USD a nic navíc nebylo třeba doplácet, ale to bude kvůli CETA dohodě mezi EU a Kanadou.

Odpovědět

@Riki: moze sa stat, ze sa colnici na to vykaslu a nebudes doplacat nic, ale radsej ratat s najhorosou variantou….

vela ludi si to neuvedomuje, ked porovnava tovar u predajcu v EU a US a hovori, ze preco je to v EU drahsie. Presne pre clo a DPH, ktore musi firma zaplatit + v EU je povinna 2 rocna zaruka pre spotrebitela a v US nie. A to tiez nieco stoji

Odpovědět

Ahoj chci se zeptat musím obednala jsem si z wishe náušnice a teď mi píše v info o balíku že si mám dojít na celní úřad cílové země prosím pomocte mi vubec nevim o co go

Odpovědět

Dobrý den, objednala jsem si reklamní zboží jako osvc. Jsem plátcem DPH. Zboží za 111dolaru. Nevíte co vše budu hradit? Jestli DPH nebo jej přenesou na mě?

Odpovědět

@Fanda: Za zboží ze skladu v EU CLO ani DPH neplatíš.

Odpovědět

Nevíte někdo jestli budou celníci zvyšovat hodnotu zboží oproti faktuře když při koupi určitého zboží člověk dostane dárek zadarmo. Docela hodnotný dárek. Konkrétně se jedná o aku nářadí a je k tomu zadarmo baterie která má v ČR hodnotu přes 2tisice kč.

Odpovědět

@Skoba: Ano, clo a DPH sa plati z beznej predajnej ceny zariadenia. K darceku by mala byt no-charge invoice pre tieto ucely

Odpovědět

@Robo:
Prosím tě co je to přesně ten “no charge invoice “? Tu běžnou cenu berou asi v ČR a ne v zahraničí?

Odpovědět

@Skoba: je to faktura ako kazda ina (uvadza tovar, jeho hodnotu, country of origin, … ) akurat, ze ju neplatis…… preto sa vola no charge invoice.

Ak ju nemas, colnik na preclenie berie beznu cenu na lokalnom trhu

Odpovědět

Příští článek napište v $, když chcete lidem pomáhat s infem o nákupu. € nám moc k vidnu nepomůže.

Odpovědět

@Marta: Protože převést z EUR na USD je to nějak složité? V Eurech je to proto, že takto je to jednotné pro celou EU. Nebo by se to tady mohlo měnit každý rok podle aktuálního kurzu? Až začne používat EU jako oficiální měnu USD, tak pak to třeba změní i tady.

Odpovědět

DOVOZ vlastních osobních věcí. Dobrý den, jen jsme se chtěli informovat jestli má někdo zkušenosti z převozem vlastních osobních věcí, které si pořídím při dlouhodobém pobytu v USA. Dle informací z celní správy ČR, pokud to budu posílat předem v balíku, tak na to budou pohlížet jako na zboží a bude vyměřeno clo a daň. Pokud budu končit a posílat vše najednou, tak při návratu budou posuzovat podle prohlášení, že jsou to moje osobní věci a bude to osvobozeno od všeho. Je nějaká jiná možnost poslat balík předem, aby jsme toho neměli tolik a bylo to jednoduché. Ještě jsme se chtěli zeptat zda má někdo zkušenosti s přepravní službou kterou jsme kontaktovali: Polonez Parcel Service, kteří by nám balíky převezly. Předem děkujeme

Odpovědět

@Lenka:
Ono jde o to, že když se vracíš, tak by ses měla sbalit a dorazit s věcmi. Jasně, ty poletíš a věci budou měsíc v kontejneru na lodi, ale měla bys být u převzetí zásilky tady a doložit, že to jsou tvé věci.
Pokud si to sem naposíláš dopředu balíky, tak je to jen standardní zásilka. To by to na tebe muselo čekat někde v celním skladu do převzetí.
PPS jsou v pohodě, co jsem přes ně posílal, přišlo vždy v pořádku.

Odpovědět

Chci na Sothebys se sídlem v New Yorku vydražit použité hodinky (rok výroby 2014) v ceně kolem 3000 dolarů. Budu kromě cla platit i DPH? A v jaké výši se vyměří clo? Děkuji za odpověď.

Odpovědět

@PavelG:
Clo bude podle tarifu, který najdeš na webu Celní správy v Taric CZ, viz článek.
Pak si ještě přičti dopravu a nakonec vypočítej DPH.

Odpovědět

Zdravim…chci se zeptat…pres znameho v USA objednat silikonovou masku v hodnote cca 600-650 $….jak to udelat,aby se platilo co nejmene,pripadne kolik by vychazelo clo a dph…penize zaslu na jeho ucet,vcetne postovneho,ale co pak dal? At vim jestli to ma cenu resit.diky za info

Odpovědět

@Radek:
Přijde mi, že je to tu několikrát napsané.
cena+doprava, z toho se vypočítá clo, které se přičte a vypočítá se DPH.
Případně se koukni na web Celní správy, na webu České pošty, taky určitě něco bude.

Odpovědět

@Radek:
Změny v Cr od konce 10 / 21. Záleží na cena a poštovné, pojištění.

Odpovědět

Dobrý den, mám tři dotazy.
Známý mi chce poslat asi 30 triček hodnota cca 600 uds zboží je určeno pro mě a pár známých / dává se to jako soukromý balík ?
Jak to deklarovat správně ?
DOH je 21% clo na bavlnu je kolik ? Otázka je jestli vykázat plnou cenu a jak by mohl být postih .

Druhý dotaz –
Kdybych se rozhodl převážet věci pro obchodní činnost – jak to udělat správně čo vše musím vlastnit .

Třetí dotaz
Kdyby se známy Čech žijící v USA rozhodl prodávat věci v ČR posílal by balíky na mě a já je jen rozešlu – jak to má udělat on.
Trochu obsáhlý dotaz – děkuji za radu .

Odpovědět

Dobrý den, mám tři dotazy.
Známý mi chce poslat asi 30 triček hodnota cca 600 uds zboží je určeno pro mě a pár známých / dává se to jako soukromý balík ?
Jak to deklarovat správně ?
DOH je 21% clo na bavlnu je kolik ? Otázka je jestli vykázat plnou cenu a jak by mohl být postih .

Druhý dotaz –
Kdybych se rozhodl převážet věci pro obchodní činnost – jak to udělat správně čo vše musím vlastnit .

Třetí dotaz
Kdyby se známy Čech žijící v USA rozhodl prodávat věci v ČR posílal by balíky na mě a já je jen rozešlu – jak to má udělat on.
Trochu obsáhlý dotaz – děkuji za radu .

Odpovědět

@Ondra:
1. V článku je odkaz na Taric CZ, kde zjistíš clo. Nebude to asi na bavlna jako takovou, ale na textil. Když budou mít celníci pochybnosti o hodnotě, tak si jí určí tabulkově na základě ceny obdobného zboží. Májí právo otevřít balík.
2. Předpokládám, že pro podnikání by to chtělo asi živnosťák. Pro převoz zboží se bude hodit doklad o nabytí, faktura. Pokud chceš podnikat, tak si to zjisti.
3. Taky by tam měl asi mít nějaký papír na obchod. To si musí zjistit on. Obchodní činnost tam také podléhá zdanění. Když to bude posílat jako podnikatel, tak to má svá pravidla, to ať si zjistí. Pokud ti to pošle soukromě a ty to rozešleš, tak to bude jako v bodu 1.

Odpovědět

Dobrý den, předem děkuji za informace.
Chci si koupit na eBay v USA koupit použité hodinky v hodnotě cca 360$ plus cca 53$ poštovné, platba kartou, nebo přes PayPal.
Kolik v tomto případě zaplatím CLO a DPH? Není bazarovka nějak zvýhodněná?
Děkuji.

Odpovědět

@Petr:
Kolik zaplatíš, si můžeš zjistit z článku nebo diskuse. Je to tu probíráno stále dokola.
Bazarovka není zvýhodněná, stále je to zboží, které v EU nebylo a tudíž za něj nejsou odvedené daně a poplatky. Je to stejné jako se starou amerikou. Je to sice “starý střep”, ale daně za něj zaplatit musím.

Odpovědět

Objednal jsem si bundu z Ameriky v hodnotě 795$ zaplacenou dopředu do česka na mou adresu, vyrozumí mě někdo že je bunda v Česku z celního úřadu, nebo si to mám hlídat sám??? Kam se případně obrátit můžu poprosit nějaký kontakt, nerad bych propásl výběr zboží ať se neodešle zpět. Předem děkuji za odpověď

Odpovědět

@Matěj:
Pošta nebo jiný přepravce (podle toho jak to máš) ti to doručí domů nebo ti dají vědět, že máš něco doplatit.
Google, pár sekund… https://www.ceskaposta.cz/sluzby/celni-rizeni/ocekavate-zasilku-ze-zahranici

Odpovědět

Dobrý den

Sbírám akční figurky z 90. let. Kamarád z USA nějaké má ve sklepě v krabici a pošle mi je. Na balík uvede hodnotí 300 dolarů. Budu platit dph a clo, když se jedná o dar?

Diky

Odpovědět

@Karel:
Ano, protože to překračuje hodnotu pro osvobození od cla a DPH.
Také se může stát, že balík otevřou a obsah ohodnotí sami.

Odpovědět

Dobrý den,

jak je to se zásilkou pro plátce DPH ( pro firmu )? Obdržím od pošty nějakou fakturu k předložení pro účetní nebo mi stačí jen zahraniční faktura (na které ale není výše českého DPH)?

Díky

Odpovědět

@Ondra: Ahoj,
myslim si, ze ti staci zahranicna faktura. To je tvoja cena bez DPH. Ty sa musis nasledne samozdanit a DPH zaplatit statu. Ale presnejsie ti to povie uctovnicka

Odpovědět

Chtěl bych se zeptat. Pokud balíček bude vážit pod 1.36 kg ale bude mít hodnotu do 50 eur. Budu platit DPH?

Odpovědět

@Riki: jak to tehdy dopadlo? Platil jste? A můžu poprosit o jaký produkt se jedná? Moc by se mi to taky líbilo:) Děkuji

Odpovědět

Hele, nevím jak je to z USA, ale ze všech zemí kde jsem byl, kromě USA, jsem vždycky dovezl víc alkoholu než bylo to omezení a normálně jsem to proclil na letišti v Praze. Vždycky jsem si nechal účtenku z té země. Jednou myslím jen nějaký prohlášení. Celník mi vždy spočítal daň, clo a zaplatil jsem to kartou. Nejmíň 5x. V podstatě vždycky clím. Na nějaký limity kašlu. :D Podle mě tahle věta není relevantní “”Tabákových výrobků ani alkoholu není možné dovézt více, ani kdybyste souhlasili s doplacením cla, DPH a spotřební daně.” Pochybuju, že by to bylo zakázaný jen pro USA.

Dokonce mi vždycky ten celník (v Praze dělaj jen 2-3) vždycky hledí že na to není zvyklej. Já to nechápu, že si tday každej myslí, že je limit a přes to vlak nejede. Normálně to proclíte. Ten limit je jen hranice než dopočítaj daň lol….

Já když to před asi 5 ti lety zjišťoval a hledal na webu jak to je, tak jsem na internetu nenašel jedinej příspěvek kde by to někdo zmiňoval nebo to řešil. Aj celník když jsem volal do Prahy byl ze mě nemocnej. Docela mě to překvapilo. Přitom v tom zákoně je jasně uvedený že to je LIMIT před započtením cla a DPH. Tak ať mi jej započtou. Flaška rumu 50 korun + dph 21% a clo za litr 100% akoholu je tuším kolem 300 (40% obsah alk. je míň peněz).

Na letišti nic nevyplňujete, všechno dělá celník. Jen mu dáte účtenku, občanku a on se pak ptá na nějaký věci (země původu atd).

Odpovědět

Ahoj, mám dilema. Letím se synem na svátky do USA a máme dohromady jedno společné odbavené zavazadlo (23kg), které je psané na něho. Můžeme si v tomto jediném zavazadle dovézt každý svůj litr alkoholu a svůj karton cigaret (synovi je 27)? Díky za odpověď.

Odpovědět

Dobrý den, chci si dojednat v USA díly do auta od společnosti apr v hodnotě okolo 3500$. Nevíte jaké bude přibližně clo a DPH. Děkuji za odpověď

Odpovědět

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat jak je to s platbou cla, když přiletím z NY do Vídně? Děkuji, Hanka

Odpovědět

Pozor, vypada to ze od 2024 se na knizky plati DPH 21%. 0% je jen lokalne, pri prodeji v CR, ale pri importu po vas budou chtit 21%. Hnus

Odpovědět

Dobrý den, rád bych si nechal z USA poslat prostřednictvím kamaráda doplněk stravy – trávicí enzymy rostlinného původu. Cena za 4 balení převyšuje 150 USD. Je možné pokud bude obsah označen a odeslán jako dárek s udáním ceny do 150 USD neplatit CLO? Pokud nepřiložíme fakturu, bude přesto celní úřad zboží sám hodnotit a přiřadí mu sám cenu? Děkuji moc za odpověď.

Odpovědět

@Martin: Dobrý den, Martine, záleží na konkrétním celníkovi. Pokud pojme podezření, že je cena vyšší, může si vyžádat více informací nebo clo vyměřit.

Odpovědět
M

Dobrý den, jak probíhá celní kontrola do Ameriky? Zapisuje se, co si tam kdo bere? Když bych například chtěl vyrazit bez notebooku, v USA nějaký koupit a dovézt si ho zpět, dokáže někdo určit, že jsem ho tam koupil a nedovezl jsem ho z ČR. Respektive je nutné platit daň v takovém případě?

Odpovědět

Dobrý den mám dotaz . Žije přes 25 let ve spojených státech ,jak se při stěhování ze spojených států pohlíží na sběratelské předměty jako příklad sbírám již 10 let modely vozidel a má sbírka obsahuje zhruba 10 000 modelů. Jak se v této situaci Postupuje a nebo jsou sběratelské předměty osvobozeny od cla a DPH? Děkuji

Odpovědět

Ahoj. Líbí se mi na Ebay počítačový procesor za 7600 Kč. Poštovné je 686 Kč. Zásilka z usa. O kolik bych asi zhruba zaplatil navíc za proclení? Dík

Odpovědět

@Fanda: Na aliexpresu neresis clo ani dan. Jsou registrovani v eu a pripoctou ti dph uz behem platby.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA