Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu

Petr Novák

Hamburgery a hot dogy patří k USA stejně neodmyslitelně, jako socha Svobody nebo nápis Hollywood. Ve fast-foodových restauracích se denně stravuje zhruba 37 % obyvatel USA. Nabídka fast-foodových řetězců v Americe je obrovská. Tipy na ta nejlepší jídla včetně cen a odkazů na menu a zajímavostí o 20 fast foodech najdete v tomto článku.

Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Sarah Stierch / Flickr.com, © angela n. / Flickr.com

Obsah článku
  1. Stravování v USA: Co musíte vědět, než kousnete do hranolky
  2. 20 fast-foodů v Americe, kam si zajít na jídlo
  3. Chipotle Mexican Grill – burritos, quesadillas a tacos
  4. In-N-Out Burger – burgery
  5. Shake Shack – mléčné koktejly a burgery
  6. Five Guys – burgery a hot dogy
  7. Chick-fil-A – kuřata
  8. Dairy Queen (DQ) – mléčné výrobky a burgery
  9. Wendy’s – hamburgery a kuřecí sendviče
  10. Arby’s – sendviče
  11. Jack in the Box – burgery
  12. Carl’s / Hardee’s – burgery
  13. Subway – čerstvé bagety
  14. Burger King – hamburgery
  15. McDonalds – hamburgery, hranolky a cola
  16. Starbucks – kavárny
  17. Dunkin’ – koblihy a káva
  18. Krispy Kreme Doughnuts – koblihy
  19. KFC/Taco Bell – kuře a mexická kuchyně
  20. Pizza Hut – pizza
  21. Domino’s – pizza
  22. Little Caesars – pizza a tyčinky

Stravování v USA: Co musíte vědět, než kousnete do hranolky

💵 Ceny jídel v amerických fast-foodech

Při návštěvě fast-foodu počítejte s průměrnou cenou jídla $10237 Kč$12284 Kč včetně malých hranolek a malého nápoje. Příplatek za upgrade na největší velikost bývá za $247 Kč$2.7565 Kč. Ceny se výrazně liší mezi restauracemi i mezi jednotlivými státy.

🧾 Daň a spropitné není zahrnuto v ceně

Vliv na cenu má také rozdílná prodejní daň v jednotlivých státech USA. Ceny jídel na menu i v reklamách jsou obvykle uvedeny bez daně. Na rozdíl od klasických restaurací se ve fast-foodech obvykle nečeká spropitné.

💲 Jak ušetřit v americkém fast-foodu

Účtenky od objednávek nikdy nevyhazujte, často na nich najdete slevové kupóny pro další návštěvu. Někde je pro získání slevy potřeba investovat pár minut času a vyplnit zpětnou vazbu. Vyplatí se také stáhnout mobilní aplikaci daného řetězce, kde také bývají slevy. V některých případech lze aplikaci stáhnout až v USA.

🕒 Otevírací doba fast-foodů v USA

Mnoho restaurací je otevřeno od časného rána, kdy nabízí snídaňová menu. Zavírá se až pozdě v noci, kdy se v nich můžete zastavit na pozdní večeři po náročném programu. Některé řetězce mají otevřeno nonstop, tuto informaci většinou najdete napsanou velkým písmem před restaurací.

🥤 Velikosti porcí v amerických fast-foodech

Jednou z věcí, která vás možná ve fast-foodech v USA překvapí, jsou velké porce jídel a obří kelímky na limonády. Z jednoho velkého menu se často bez problémů nají dva lidé. Velký kelímek v McDonalds má objem 0,89 litru, ale rekordman to není. Největší nápoj má v nabídce řetězec večerek 7-Eleven, objem kelímku označeného Team Gulp je 3,79 litru.

⭐ Jak vybrat dobrou restauraci

Standardy nastavené řetězcem jsou jedna věc, realita přímo v restauracích je kolikrát jiná. Při výběru fast-foodu si doporučuji prověřit hodnocení a pár přečíst pár recenzí na Google Mapách. Jakmile mají známku horší než 4,0, počítejte s jistými nedostatky.

🍔 Jak se vyznat v nabídce restaurací

Nápoje slazené umělými sladidly místo cukru se označují Diet, pro slazené limonády se používá označení soda. Hranolky jsou french fries. Menu zahrnující nápoj i hranolky jsou v nabídce označeny Meal.

20 fast-foodů v Americe, kam si zajít na jídlo

Na následující dvacítku fast-food restaurací a kaváren narazíte v USA asi nejčastěji. Uvedené ceny prosím berte jako silně orientační, výrazně se liší podle typu provozovny nebo její lokality. Ceny jsem naposledy aktualizoval 11. března 2025, případné nepřesnosti prosím pište do komentářů.

  1. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Jazz Guy / Flickr.com

    Chipotle Mexican Grill – burritos, quesadillas a tacos

    Chipotle Mexican Grill je můj nejoblíbenější americký fast-food. Zaměřuje se na mexickou kuchyni, můj favorit je Crispy Corn Chicken Tacos s guacamole. Objednávku si lze přizpůsobit svým chutím. Chipotle na mě působí zdravějším dojmem než konkurenční fast-foody zaměřené na hamburgery. Používá kvalitní ingredience, které jsou často v bio kvalitě. Také proto jsou ceny jídel vyšší.

    Řetězec Chipotle Mexican Grill byl založen v roce 1993, zpočátku se všechny pobočky nacházely v Coloradu. Zajímavostí je, že zakladatel Steve Ells chtěl původně otevřít restauraci zaměřenou na špičkovou kuchyni, ale neměl dostatečný vstupní kapitál. Místo toho tak otevřel “levný fast food”, který mu na vysněnou restauraci měl vydělat peníze. Mezi roky 1998 a 2006 vlastnila menší podíl v provozovateli restaurací Chipotle společnost McDonald’s.

    V kontextu ostatních fast-foodových restaurací je zajímavé, že se Chipotle striktně vyhýbá franšízám. Všechny provozované restaurace sám vlastní, v lednu 2025 jich ve Spojených státech měl kolem 3 636.

    💵 Cena za menu

    Obvyklá cena menu v Chipotle je $14332 Kč$16379 Kč. Platí to pro Burritos, Bowl, Tacos i Salad. Guacamole bývá za příplatek $2.5059 Kč, za nápoj se platí $2.5059 Kč navíc.

  2. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Ryan Kartzke / Flickr.com

    In-N-Out Burger – burgery

    In-N-Out Burger je zajímavý fast-foodový řetězec, který si zaslouží vaši návštěvu. V porovnání třeba s Burger Kingem jsem si v In-N-Out Burger v Los Angeles pochutnal výrazně víc s tím, že ceny jsou zde spíše nižší.

    Signature produktem je Double-Double Burger se dvěma karbanátky, dvěma plátky čedaru, cibulí, salátem, plátky rajčat a majonézou, jejíž recept se od roku 1948 nezměnil. Zajímavostí je, že restaurace In-N-Out Burger nepoužívají mražené suroviny. Všechno maso i další potraviny jsou čerstvě připravované. Drobným easter eggem jsou citáty z bible vytištěné na spodní části kelímků.

    Restaurace najdete téměř výhradně na západním pobřeží USA, nejčastěji v Kalifornii. Ačkoliv se první restaurace otevřela již v roce 1948, stále je vlastní a provozuje rodina Snydersů. In-N-Out Burger nemá žádné franšízy a za společností nestojí žádné velká korporace. V prosinci 2024 bylo v provozu jen 415 restaurací, všechny se nacházely v USA.

    💵 Cena za menu

    Cena menu Double-Double Burger je $13.50320 Kč, Cheeseburger menu stojí $11.50272 Kč a Hamburger menu $10.50249 Kč. V ceně jsou hranolky a středně velký nápoj.

  3. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Kanesue / Flickr.com

    Shake Shack – mléčné koktejly a burgery

    Shake Shack začínal v roce 2001 jako pojízdný stánek s hot dogy v newyorském Madison Square Parku. V roce 2004 nejprve obdržel povolení k trvalému stánku a v červnu 2010 začal budovat první restaurace. V září 2024 měl Shake Shack 358 poboček v USA a další v různých zemích světa.

    Shake Shack podobně jako řetězec In-N-Out nikdy nepoužívá mrazáky, všechny burgery jsou připravovány z čerstvého hovězího masa.

    Řetězec Shake Shack získal jméno podle svých unikátních mléčných shaků, jejichž nabídku průběžně odměňuje. Já nejsem úplně shakový typ, takže ověřit jejich kvality bude na vás. Do burgerů Shake Shack používá 100% hovězí maso poražené v USA. Oproti konkurenci se také liší používáním bramborových bulek a vlnkovými hranolkami.

    💵 Cena za menu

    Ceny v Shake Shack jsou vyšší než u konkurence, což reflektuje jeho prémiový segment, nicméně i tak doporučuji do restaurace zavítat. ShackBurger s jedním karbanátkem stojí kolem $10.50249 Kč, se dvěma karbanátky kolem $12.50296 Kč. SmokeShack burger je za $13.50320 Kč, SmokeShack s dvojitou porcí masa za $15.50367 Kč. Mléčný Shake stojí kolem $6.89163 Kč.

  4. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © kjarrett / Flickr.com

    Five Guys – burgery a hot dogy

    Fast-foodový řetězec Five Guys se zaměřuje na kvalitní burgery a hot dogy. Zakladatelé Jerry a Janie Murrellovi si při zakládání podniku vzali k srdci slova svého otce, který jim radil, že “kvalitními ingrediencemi nemohou nic zkazit”. Pokud narazíte na restauraci, doporučuji zajít dovnitř a burgery vyzkoušet. Vyšší kvalita je sice vykoupena vyšší cenou, ale stojí to zato.

    Menu Five Guys sice nezaujme kreativními názvy jídel, téměř všechny položky si však můžete přizpůsobit podle svých preferencí. Celkem existuje kolem 250 000 možných kombinací burgerů. Five Guys používá chytrou marketingovou strategii, kdy do tašky s jídlem vždy přisype pár hranolků navíc, aby předčil očekávání zákazníků.

    Five Guys dbá na drobnosti, používá americký cheddar a slaninu udí na jabloňovém dřevě. Burgery se prodávají ve dvou velikostech: Regular se dvěma karbanátky a Little s jedním plátkem. Trochu bizarní součástí menu je slaninový shake.

    První restaurace Five Guys otevřela v roce 1986 v Arlingtonu ve Virginii. První franšízy v USA i ve světě se začaly otevírat až v roce 2003, od té doby jejich počet vytrvale roste.

    💵 Cena za menu

    Menší burgery s jedním karbanátkem se prodávají za $9.50225 Kč$10.50249 Kč, za větší variantu se dvěma karbanátky se připlácí $2.5059 Kč. V ceně jsou zahrnuty hranolky a nápoj. Hranolky se prodávají také samostatně, malé obvykle za $3.0973 Kč, střední za $4.1999 Kč a velké za $5.79137 Kč.

  5. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © young shanahan / Flickr.com

    Chick-fil-A – kuřata

    Chick-fil-A je fast food orientovaný na jídla z kuřecího masa – nugety, stripsy, saláty nebo sendviče. Řetězec používá kvalitní ingredience, ceny v restauracích tak jsou spíše vyšší. Zajímavým jídlem z Chick-fil-A jsou grilované kuřecí nugetky, které nejsou obalované ve strouhance, ale pouze marinované.

    Všechny restaurace Chick-fil-A v USA striktně dodržují unikátní politiku, kdy zůstávají každou neděli zavřené. Přišel s ní zakladatel společnosti Truett Cathy, který chtěl zaměstnancům dopřát jeden den volna na odpočinek a na návštěvu kostela.

    První pobočka Chick-fil-A byla otevřena 23. května 1946 v Hapeville v Georgii pod názvem Dwarf Grill. V prosinci 2024 mělo Chick-fil-A v USA přibližně 3 164 restaurací.

    💵 Cena za menu

    Nejlevnější sendviče v Chick-fil-A se prodávají za $8.50201 Kč, cena dražších je přibližně $10.50249 Kč. Za osm kousků kuřecích nugetek se většinou platí $9213 Kč$11261 Kč. V ceně menu jsou malé hranolky a malý nápoj.

  6. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Daniel / Flickr.com

    Dairy Queen (DQ) – mléčné výrobky a burgery

    Řetězec Dairy Queen nabízí od všeho trochu. V roce 1940 ve městě Joliet v Illinois začínal jak malý stánek se zmrzlinou, kde jeho zakladatel Sherb Noble nenabízel nic jiného. Hot dogy a burgery rozšířily nabídku Dairy Queen až později.

    V padesátých letech patřila zmrzlina Royal Treat od DQ mezi první ve Spojených státech, která měla čokoládové posypky vmíchané přímo do sebe. Do té doby se posypky většinou dávaly až navrch zmrzliny.

    Signature položkami burgerového menu jsou Stackburgers v několika provedeních, jejich poznávacím znamením jsou dva až tři karbanátky. Osobně mne Dairy Queen moc nezaujal, ale třeba si vás získá zmrzlinami s pestrobarevnými posypkami a polevou.

    V únoru 2025 měl Dairy Queen v USA kolem 4 168 provozoven.

    💵 Cena za menu

    Nejmenší zmrzlina Blizzard Treat ve všech příchutích se prodává za $2.8968 Kč, malá za $3.6987 Kč, střední za $4.0997 Kč a velká za $4.69111 Kč. Burgery v DQ stojí $8.50201 Kč$10.50249 Kč, v ceně je zahrnut nápoj a hranolky.

  7. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Rick Obst / Flickr.com

    Wendy’s – hamburgery a kuřecí sendviče

    Wendy’s patří mezi pět největších fast-foodových řetězců v USA, jeho poznávacím znamením je karbanátek ve tvaru čtverce. Hlavní konkurencí pro Wendy’s je McDonalds a Burger King.

    První restaurace Wendy’s byla otevřena 15. listopadu 1969 v Columbusu v Ohiu. V únoru 2025 mělo Wendy’s 5 945 restaurací napříč celými Spojenými státy. Zajímavostí je, že Wendy’s nemá žádný signature burger jako McDonalds Big Mac nebo Burger King Whopper.

    Zakladatel Dave Thomas řetězec pojmenoval po své dceři Melindě “Wendy” Thomasové. Světoznámé logo Wendy’s s rusovlasou dívkou je přímým zpodobněním právě jeho dcery. Wendy’s zavedl v šedesátých letech jako jeden z prvních řetězců pravidlo, že používá čerstvé hovězí maso, které nikdy nebylo zmrazeno.

    💵 Cena za menu

    Čtvrtlibrový Dave’s Hot ‘n Juicy se obvykle prodává za $9.50225 Kč, půllibrová varianta za $10.50249 Kč a třičtvrtělibrová verze za $11261 Kč. V ceně je zahrnut sýr, hranolky a nápoj. Za $0.6014,22 Kč lze menu upgradeovat na variantu Medium Combo a za $1.1026 Kč na Large Combo.

  8. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Mike Mozart / Flickr.com

    Arby’s – sendviče

    Arby’s je fast-food zaměřený na čerstvé sendviče, ve kterých se místo smaženého karbanátku skrývá roast beef. Mezi jeho signature produkty patří právě roast beef a vlnkové hranolky. Charakteristicky tvarované hranolky zavedl Arby’s jako první fast foodový řetězec v roce 1988.

    V nabídce sendvičů Arby’s je poměrně široký výběr mas včetně kuřecího, gyrosu, rybí filé nebo brisketu. Arby’s čas od času experimentuje s inovativními položkami v nabídce.

    První restaurace otevřela 23. července 1964 v Boardmanu v Ohiu, v listopadu 2024 měl Arby’s v USA již 3 398 restaurací. Jméno Arby’s pochází z iniciál bratrů zakladatelů (Raffael Brothers).

    💵 Cena za menu

    Většina sendvičů se prodává za $8.50201 Kč$10.50249 Kč, v ceně jsou zahrnuty malé hranolky a malý nápoj. Za $247 Kč si lze přikoupit upgrade Make It Medium Meal, za $2.5059 Kč Make It Large Meal.

  9. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Nyenyec / Flickr.com

    Jack in the Box – burgery

    Jack in the Box je řetězec burgerových fast-food restaurací rozšířených zejména na západním pobřeží USA. Z hlediska ceny i kvality se jedná o průměr. Vedle burgerů Jack in the Box nabízí také tacos.

    První restaurace Jack in the Box byla otevřena 21. února 1951 v Kalifornii. V prosinci 2024 bylo ve Spojených státech v provozu 2 186 restaurací Jack in the Box.

    Řetězec Jack in the Box patří v několika ohledech mezi inovátory. Restaurace v San Diegu byla již v roce 1951 vybavena drive-thru oknem s intercomem. Například konkurenční McDonalds zavedl první drive-thru okno až v lednu 1975. Jack in the Box zavedl také jako jeden z prvních snídaňové menu dostupné 24 hodin denně.

    💵 Cena za menu

    Cena burgerů v Jack in the Box se pohybuje kolem $9.99237 Kč$12.99308 Kč. V ceně jsou malé hranolky a malý nápoj, za $247 Kč si lze dokoupit upgrade na velikost Medium a za $2.5059 Kč na velikost Large.

  10. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Rick Obst / Flickr.com

    Carl’s / Hardee’s – burgery

    Fast-food začínal v roce 1941 jako Carl’s Drive-In Barbecue, hamburgery do své nabídky přidal o 5 let později. Carl’s Jr. všechny své burgery griluje na ohni, poznávacím znamením restaurací je usměvavá žlutá hvězda v logu. Mně osobně z nabídky chutnal Guacamole Bacon Angus Burger.

    Carl’s Jr. byl prvním fast foodovým řetězcem v USA, který začal burgery grilovat na dřevěném uhlí, což jim dává charakteristickou chuť. Restaurace Carl’s Jr. a Hardee’s jsou známé také rozšířenou nabídkou pálivých burgerů.

    Pobočky fast-foodu Carl’s jsou téměř výhradně v západní a jižní části USA. V roce 2018 totiž došlo k rozdělení společnosti, restaurace ve východní a severní části USA nyní mají jiného provozovatele. V logu je také usměvavá hvězdička, ale nesou jméno Hardee’s.

    💵 Cena za menu

    Ceny menu v Carl’s i Hardee’s se pohybují mezi $8.50201 Kč$10.50249 Kč. V ceně jsou hranolky a nápoj. Za $247 Kč si lze doplatit upgrade na Medium, za $2.5059 Kč na Large.

  11. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Phillip Pessar / Flickr.com

    Subway – čerstvé bagety

    Subway se specializuje na čerstvě obložené bagety, zákazník si může vybrat buď ze stálého menu, nebo si poskládat vlastní. Řetězec byl založen v roce 1965 ve městě Bridgeport v Connecticutu pod názvem Pete’s Super Submarines. V únoru 2025 měl Subway napříč Spojenými státy americkými kolem 20 482 provozoven.

    Mediální pozornost k řetězci před časem přitáhl Jared Fogle, který mezi roky 1998 a 1999 zhubnul 111 kg díky tomu, že se stravoval v restauracích Subway. V důsledku toho se stal ambasadorem značky. Nicméně v roce 2015 byl odsouzen v souvislosti s držením dětské pornografie a ze všech marketingových materiálů Subway byl odstraněn.

    Osobně mám Subway rád a v USA do něj občas zajdu. Subway mi dává na výběr mezi zdravou a nezdravou volbou, k pití má vedle slazených limonád neslazený čaj a občas jsou na menu limitované edice baget.

    💵 Cena za menu

    Mezi cenami baget jsou poměrně značné rozdíly. Levnější bagety Footlong (měří kolem 30 cm) stojí kolem $7.49177 Kč, cena vydatejnějších masových baget je kolem $10237 Kč.

  12. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Mike Mozart / Flickr.com

    Burger King – hamburgery

    Nabídku Burger King tvoří téměř výhradně hamburgery, na čele stojí Whopper s hovězím masem, sezamovou žemlí, majonézou, hlávkovým salátem, rajčetem, okurkou, kečupem a cibulí. V nabídce je také Double Whopper a Triple Whopper s větší porcí masa.

    Většina jídel v Burger Kingu se připravuje dopředu a poté čeká na svého zákazníka. Čerstvě připravené jídlo si můžete zaručit velmi snadným trikem, stačí si do burgeru přidat jakoukoliv extra ingredienci. I kdyby to měl být jen plátek rajčete, burger pro vás připraví čerstvě.

    Burger King byl založen v roce 1953 v Jacksonville na Floridě ještě pod názvem Insta-Burger King. Ke zkrácení názvu došlo o rok později. V lednu 2025 Burger King provozoval 6 638 restaurací napříč celými Spojenými státy. Jeho hlavním konkurentem je McDonalds.

    💵 Cena za menu

    Nejznámější burger Whopper se obvykle prodává za $12284 Kč, Double Whopper za $13.50320 Kč a třeba 16 ks kuřecích nugetek za $11.50272 Kč. Součástí ceny je malý nápoj a malé hranolky. Za $247 Kč lze menu zvětší na střední a za $2.5059 Kč na velké.

  13. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Bas&Marie / Flickr.com

    McDonalds – hamburgery, hranolky a cola

    McDonalds je asi nejznámější fast-food na světě, celkem provozuje kolem 40 000 restaurací ve 120 zemích světa. Jádro nabídky McDonalds tvoří burgery, hranolky a cola.

    První restaurace byla otevřena 15. května 1940 v San Bernardinu v Kalifornii, dnes na místě stojí Muzeum McDonalds. Velký rozmach a změna celého odvětví přišla po roce 1948, kdy bratři zakladatelé Richard a Maurice McDonaldovi přišli s revolučním systémem rychlé obsluhy.

    V USA se McDonalds potýká se zajímavým problémem, neboť pro mladé se často jedná o nepříliš atraktivní řetězec, kam “chodily na burger už prababičky”.

    💵 Cena za menu

    Big Mac Meal stojí kolem $10237 Kč, Quarter Pounder se sýrem v menu je obvykle za $9213 Kč a 10 kuřecích nugetek obvykle stojí $12.99308 Kč. Ačkoliv se ceny v různých státech mohou lišit, za menu obvykle zaplatíte mezi $10237 Kč$12284 Kč.

  14. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Unsplash.com

    Starbucks – kavárny

    Kavárny Starbucks jsou v USA bez většího přehánění na každé větší ulici. Často tam navíc není jedna kavárna, ale rovnou dvě. Jakkoliv to může znít divně, profitují z toho obě pobočky. Starbucks dělá chytrá rozhodnutí často, jeho věrnostní program mu pomáhá financovat rekonstrukce kaváren.

    První kavárna Starbucks byla otevřena 30. března 1971 v Seattlu, do roku 2025 vyrostla na 16 969 poboček v celých Spojených státech. Starbucks nabízí zákazníkům internet zdarma, a tak velmi často slouží jako kancelář.

    Název Starbucks pochází z díla Bílá velryba od Hermana Melvilla. Zakladatelé řetězce inspirovala námořní tématika románu a chtěli kavárny pojmenovat podle něčeho, co by evokovalo moře. Starbuck bylo jméno prvního důstojníka v románu.

    💵 Cena kávy

    Ceny ve Starbucksu jsou poměrně vysoké. Caffe Latte Tall stojí kolem $6142 Kč, Grande zhruba $6.50154 Kč a největší Venti se prodává za $7.50178 Kč. Kávy složitější na přípravu jsou zhruba o $123,69 Kč dražší.

  15. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Mike Mozart / Flickr.com

    Dunkin’ – koblihy a káva

    Dunkin’ (do roku 2022 Dunkin’ Donuts) není typický obědový fast-food. Restaurace připomínají spíše cukrárnu, kde jsou ústředním bodem nabídky doughnuty a káva. Ceny koblih navíc zákazníky motivují, aby je kupovali buď po šesti kusech nebo po dvanácti kusech.

    Doughnuty Dunkin’ se prodávají v dlouhé řadě příchutí a provedení. Ze zajímavějších variant se nabízí doughnut s příchutí skořice, guavy, burákového másla nebo kokosu. Všechny jsou neskutečně přeslazené. Dunkin’ měl ve Spojených státech v únoru 2025 přibližně 9 775 provozoven.

    První koblihárna byla otevřena v roce 1950 ve městě Quincy v Massachusetts. Dunkin’ Donuts v té době patřil mezi první fastfoodové řetězce, který nabízel drive thru okno na kávu.

    💵 Cena koblih

    Jedna kobliha Dunkin’ se prodává za $1.8644 Kč, 6 doughnutů stojí $9.98236 Kč a 12 kusů je za $17.48414 Kč. Malá káva obvykle stojí $2.7966 Kč, střední $3.1976 Kč a velká $3.5985 Kč.

  16. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Choo Yut Shing / Flickr.com

    Krispy Kreme Doughnuts – koblihy

    Krispy Kreme Doughnuts je konkurencí pro Dunkin’, nabídku také tvoří zejména káva a různobarevné koblihy. Menu je rozděleno na koblihy glazované, s posypkami, plněné a s čokoládovou polevou. Denní nabídka v obchodech se liší, na můj vkus jsou koblihy opět přeslazené.

    První pobočka Krispy Kreme Doughnuts byla otevřena 13. července 1937 ve městě Winston-Salem v Severní Karolíně. V roce 2023 měl Krispy Kreme po celém světě kolem 1 400 provozoven.

    Charakteristickým symbolem provozoven Kripy Kreme je červená cedule “Hot Now”, která se rozsvítí vždy ve chvílích, kdy se pečou čerstvé doughnuty.

    💵 Cena koblih

    Obyčejná glazovaná kobliha se většinou prodává za $0.9923,46 Kč, balení 12 koblih je za $7.99189 Kč. Dražší různobarevné koblihy jsou za $1.0926 Kč nebo v balení 12 kusů za $8.99213 Kč. Ještě dražší jsou speciální edice koblih Krispy Kreme, jeden kus za $1.2931 Kč nebo 12 kusů za $11.39270 Kč.

  17. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Mike Mozart / Flickr.com

    KFC/Taco Bell – kuře a mexická kuchyně

    K mému překvapení nejsou restaurace KFC v USA tak rozšířené, jak bych čekal. Restaurace jsou navíc většinou propojeny se sesterským podnikem Taco Bell, který se zaměřuje na mexickou kuchyni. Nabídku Taco Bell tvoří převážně tacos v různých modifikacích.

    Mně osobně více chutnalo v Chipotle Mexican Grill. Kentucky Fried Chicken nabízí klasická kuřecí křídla a nugetky, které nejsou ničím zajímavé.

    První restaurace Taco Bell otevřela 21. března 1962 v Downey v Kalifornii, první KFC ještě pod jménem Sanders Court & Café 20. března 1930 v North Corbin v Kentucky. K propojení obou podniků došlo v roce 1986, kdy je odkoupila společnost PepsiCo.

    Zajímavostí je, že zakladatel řetězce KFC Harland Sander byl ve třicátých letech 20. století zatčen za napadení. Colonel Sanders tehdy provozoval benzínovou stanici a malou restauraci, ve které měl konflikt s mužem, který negativně komentoval jeho jídlo. Sanders na muže zaútočila v důsledku toho strávil nějaký čas ve vězení. Detaily o Sandersově zadržení jsou dostupné v archivech FBI.

    💵 Cena za menu

    Crunchy Taco od Taco Bell stojí $2.2152 Kč, větší Chicken Quesadilla $5.96141 Kč a například Chicken Burrito je za $2.9169 Kč.

    Šest kusů kuřecích křídel v KFC se obvykle prodává za $9.59227 Kč, větší balení 12 ks je za $16.43389 Kč. V ceně je příloha a střední nápoj.

  18. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Mike Mozart / Flickr.com

    Pizza Hut – pizza

    Řetězec Pizza Hut má jenom v USA přes 6 000 restaurací, po celém světě jich je kolem 18 800. První pizzerie byla otevřena v roce 1958 ve městě Wichita v Kansasu. Pizza Hut byl první řetězec pizzerií, který expandoval po celých Spojených státech.

    V roce 1995 nabídku restaurací Pizza Hut rozšířila pizza s plněným okrajem. Sýr v krajích se rychle uchytil, a koncept se tak stal úspěšným. Pizza Hut také patřil mezi první řetězce v USA, které začaly rozvážet pizzu k zákazníkům domů.

    Nabídka Pizza Hutu se příliš neliší od Domino’s a Papa Johns. Pizza se prodává ve dvou různých velikostech a ve čtyřech variantách úpravy okrajů. Pizza Hut působí po celém světě, a tak osobně nemám moc důvodů do těchto restaurací v USA chodit.

    💵 Cena pizzy

    Cena se liší podle množství ingrediencí a zvoleného okraje. Středně velká pizza obvykle stojí $15.95378 Kč, velká pizza $18.35435 Kč a jeden trojúhelník předpečené pizzy si koupíte podle zvolené varianty za $4.79113 Kč$5.29125 Kč.

  19. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Ryan Abel / Flickr.com

    Domino’s – pizza

    Domino’s je řetězec pizzerií, který vznikl v roce 1960 v Michiganu. Do ledna 2025 v USA dorostl do 7 053 restaurací, poznávacím znamením pizzerie je logo ve tvaru domina. Za mne se opět nejedná o nic mimořádného, co by mě motivovalo jít cíleně do Domino’s na jídlo.

    Nabídku Domino’s vedle pizzy tvoří také sendviče, těstoviny nebo různě zpracovaná kuřata.

    V roce 1973 řetězec Domino’s spustil marketingovou kampaň “30-Minute Guarantee”, kdy garantoval doručení pizzy až domů během půl hodiny od objednání. Pokud by slib nesplnil, zákazník dostal pizzu buď zdarma, nebo za sníženou cenu. Kampaň byla velmi populární a výrazně přispěla k růstu značky. Domino’s ji opustil v roce 1993 v důsledku několika žalob a rostoucích problémů.

    💵 Cena pizzy

    Většina pizz se prodává ve třech různých velikostech. Malá obyčejná pizza s průměrem 10 palců bývá za $13.99331 Kč, střední 12palcová za $16.99403 Kč a velká 14palcová za $19.99474 Kč.

  20. Fast-foody v USA – 20 řetězců, ceny menu a co si dát k jídlu | © Mike Kalasnik

    Little Caesars – pizza a tyčinky

    Little Caesars je podle počtu prodejů třetí největší řetězec pizzerií v USA. Specifikem řetězce je, že všechny pizzy již jsou upečené a zákazník si je v restauraci pouze vyzvedne. Signature pizzou řetězce je Hot-N-Ready Pizza s plátky pálivého salámu a okraje pizzy z preclíkového těsta. Za zkoušku stojí také tyčinky Crazy Bread plněné česnekovým máslem a posypané parmazánem.

    Řetězec Little Caesars v roce 2004 představil pizzy Hot-N-Ready, které jsou vždy připraveny k prodeji. Do restaurací poté začalo chodit více zákazníků, kteří se chtěli rychle najíst bez čekání.

    První pobočka Little Caesars otevřela 8. května 1959 v Garden City v Michiganu, v roce 2025 bylo v USA v provozu kolem 4 203 restaurací.

    💵 Cena pizzy

    Průměrná cena pizzy v Little Caesars je $9213 Kč$12284 Kč, 8 tyčinek Crazy Bread se prodává za obvyklých $5118 Kč.

💬 Který americký fastfoodový řetězec zaujal vás a kde jste si nejvíc pochutnali? Napište do diskuze, za všechny tipy předem děkuji.

Diskuze k článku (104)

@Petr Novák: Jo, vynesl to jeden bývalý zaměstnanec ve svém životopise. Třeba mohl lhát, ale to je stejnak jedno, alespoň se člověk zasměje…

Odpovědět

Co se týče tech fastfoodů,tak je to těžko posuzovat,prozatím sem v Americe jěšte nikdy nebyl (mám 21.let) a mám v plánu se tam někdy v živote podívat,ale kdy a jak,to je ve hvězdách a kdo ví jestli vůbec někdy budu mít takové štěstí,sem totiž celkem obyčejný člověk s ještě obyčejnějším životem a například i finančně na to dosáhnout bude strašně těžký,aleaspon pro mě určitě. Každopádně doufám že ano,dalo by se i říct,že je to takový menší sen to USA navštívit (Miami např.). Zatím z toho co sem mel možnost zjistit,vidět atd. (A málo toho není) můžu usoudit že se mi to tam hrozne líbí a nebylo by opravdu špatný si tam zkusit aspon cca 14.dní žít,dokonce by se mi hodně líbilo poprvé držet v rukách dolary a platit tam s nimi (samozřejmě bych mel i peníze na platby přes kartu). Dál pak ještě zmíním,že co mi u nás hrozne chybí je něco jako Dunkin‘ Donuts,zkrátka z toho co o donut shopech vím,tak jsou to skvělý typy obchodů (fastfoodů) jenž se mi opravdu hodně líbí a v Česku by ste něco takového hledali marně,což je opravdu škoda že se někdo aspoň nepokusí to udělat a uplatnit tady u nás. No,takže kdybych se do usa opravdu někdy dostal,tak Dunkin‘ Donuts rozhodne nevynechám :) Jinak,vím že jsou tam i jiné donut shopy,ale Dunkin se mi zalíbil ze všech nejvíc. Jinak,každému kdo má nebo bude mít to štěstí se tam podívat,ať už tam bude poprvé nebo ne přeju ať si to opravdu co nejvíc užije,snad se jednou taky dočkám takové šance :)

Odpovědět

@Lukáš:
Několik poboček Dunkin‘ Donuts u nás bylo. Ale asi se to neujalo.

Odpovědět

@Lukáš: Dunkin’ Donuts chvíli v Praze působily, pobočku měly i u Václaváků. Teď už tu není žádná.

Odpovědět

Ja odporucam super duper burgers (https://superduperburgers.com/).
Maju ich vsak len v SF.

Odpovědět

@Bayia:
takto mě třeba vůůůůůbec nechutnalo, to už radši to subway@Daniel:
tak to můžu taky jedině doporučit! :) akorát mi přišli malinko mastnější než jsem zvyklá

Odpovědět

Ahoj všem,
přidávám zkušenost z 4týdenního pobytu v USA. Vzhledem k tomu, že jako téměř všichni ostatní cestovatelé jsme i my byli vázáni nějakým rozpočtem, jedli jsme převážně ve fastfood řetězcích. Rád bych tak uvedl naše zkušenosti:
– průměrná cena menu se na západě USA pohybuje mezi 6 – 9$, menu zahrnuje velké hranolky, neomezený velký nápoj (opravdu velký, 1l – 1,5l kelímek) a sandwich. Jednoznačně nejlepším řetězcem v Kalifornii je In´n´out, ale upozorňuji, že zde mají jenom jeden typ hamburgeru, pokud někdo hledá pestrou nabídku, tak musí jinam. Každopádně tento hamburger je fakt špičkový a cena 5,50$ za menu je neuvěřitelná.
– druhým nejlepším řetězcem je podle nás Carl´s Jr., má pestrou nabídku, dobrou kvalitu a cena je také v průměru 7 – 8$.
– řetězce, které jsou slabší, jsou McDonald´s a Jack in the Box. Také zrovna nedoporučuji Taco Bell – ne že by neměl dobrou nabídku, ale strava v podobě fazolí, mexických přísad atd. nám všem způsobila poměrně rychlou cestu na toaletu. A to na road trip není úplně ono :)
– McDonald´s se ale jednoznačně vyplatí při nákupu nápoje – aktuálně mají nabídku nápoj jakékoliv velikosti, neomzený (tzn. lze doplnit kolikrát chcete během pobytu v restauraci) a stojí 1 dollar. Pokud hledá cenově dostupnou cestu, jak napojit celou partu, toto je jeden z tipů.
– v New Yorku určitě doporučuji navštívit Five Guys, ikdyž ceny fastfoodů jsou v NY o dost vyšší. Také si nedovedu představit ráno v USA bez Dunkin Donuts, to je naprosto geniální záležitost.
– poslední bod věnuji Starbucks. Osobně považuji kávu ze Starbucks za jednu z nejlepších, které existují. A to nemám na mysli ve srovnání s řetězci, ale obecně. Problémem Starbucks je jejich cena. Průměrně dáte za tall kávu cca 4 – 5 dollarů, což mi přijde neúměrně vysoké vzhledem k tomu, že za stejnou cenu mám celé menu ve fastfood restauraci.

Protože jsme bydleli v bytech přes AirBnB, udělali jsme si vždy nákup a večeře a snídaně řešili doma z vlastních zdrojů. Potraviny se dají v USA nakoupit opravdu levně a tak vás tato položka v rozpočtu nebude stát moc peněz.

Odpovědět

@Lukáš:
To já zase na Taco Bell nedám dopustit. “Vaše” problémy jsem měl vždy po Burger Kingu, takže ten obcházím obloukem.

Odpovědět

@Lukáš: Ahoj Lukáši, díky za popsání zkušeností zde i u dalších článků.

Odpovědět

@Lukáš: Jo, IN-N-OUT je v Kalifornii suverene nejpopularnejsi a je povazovany za nejkvalitnejsi z fastfoodu. Pravda, ze cena je nizsi, na druhou stranu jsou jejich burgry mensi. Five Guys je tu taky celkem popularni, ale osobne si mne znepratelili politikou “zmensime, at vydelame vic”, prestoze uz tak patri k nejdrazsim fastfoodum.

Odpovědět

Zdravím, mám dotaz ohledně bezlepkového stravování v USA. Dá se běžně koupit pečivo (třeba trvanlivé), i v menších městech? Je to pro nás nutnost – celiakie.
Má nějaký fastfood něco bez lepku?
Jak se dá stravovat v Yellowstone parku – chce to mít jídlo vždy s sebou nebo se dá i v parku někde něco koupit, když potřebujeme jídlo bez lepku? Prodávají se v USA jídla do mikrovlnky i bezlepková a dají se koupit běžně? A jak je to s cenou bezlepkové stravy? Díky

Odpovědět

Ahoj mám lehlej dotaz k placení za jídlo.Kolik se má dávat Dýško a nejen v restauracích ale i ve fast foodech,Děkuji

Odpovědět

@Radek48: Mrkni na článek spropitné v USA, fešácká infografika included. :-)

Odpovědět

@Radek48:
Spropitné v USA: Jak vysoké dýško dát v restauraci, hotelu nebo v taxi?
Popravdě, je na tobě kolik dáš. Klidně se drž našeho +/- 10%. Jde ale o to, že restauracích má personál nižší mzdu, protože se počítá, že si přivydělají právě na dýšku.

Odpovědět

@Franta: @Radek48: Bezne spropitne je 15 az 18 %. Samozrejme nemusis dat vubec nic, spropitne se dava za neco navic, takze pokud nebudes spokojeny, preci nebudes nechavat spropitne. A s tou nizsi mzdou zasadne nesouhlasim. Sice se tim jak cisnici, tak majitele restauraci ohaneji, ale proc by mel jakykoliv zakaznik priplacet na neci mzdu? Spropitne je ze sve podstaty castka, kterou das za to, ze jsi se sluzbou spokojeny, pripadne obdarovany udelal neco navic, nez je jeho povinost z pracovne pravniho vztahu.

Odpovědět

Ahoj,

a jak je to s cenami piva v hospodach? Máte někdo, prosím, tipy na nějaké solidné knajpy s rozumnou cenou piva, kde se daji sledovat sportovní přenosy?

Díky

Odpovědět

@Sakul: to je hodne nespecificka otazka. Upresni stat, jestle lepe okres nebo mesto. Ceny se vyrazne lisi.
Co je pro tebe rozumna cena piva? Napriklad v jizni Kalifornii se cena maleho piva vetsinou pohybuje mezi 6 a 9 USD, pricemz se nedela rozdil mezi tocenym a lahvovym. Jsou i levnejsi piva, v podstate jen voda s trochou peny, ale ty se casto v podnicich stredni kategorie ani nenabizeji. Sportovni prenosy lze sledovat v KAZDE “knajpe”.

Odpovědět

@Sakul: v NY byla cena v hospodách běžně $7 – a to včetně letiště.
Ve spoustě hospod ještě bývají “happy hour” (odpoledne, ještě před odpolední špičkou) kde za těch $7 bylo každé druhé pivo zdarma. Pak už to byla přijatelná cena :)

Odpovědět

Dobrý den, plánujeme cestu v USA na cca 23 dnů. 2 dospělí, 2 děti. Nemáte někdo zkušenost a přibližný odhad na denní útratu za jídlo? Plánujeme kombinaci Fast foodů, v parcích nějaké rychlé klohnění na vařiči. Někdo zde uvádí 20-35 dolarů na osobu a den, ale to se mi zdá nějak moc.
Díky za info

Odpovědět

@MiNo:
Ono hodně záleží, jak se kdo “cpe”. :-)
My si poslední dovolenou vše psali a vyšlo nám, že jsme každý projedli a propili 12,50 denně.

Odpovědět

@MiNo: Ahoj. Všetko záleží od systému. My sme bývali v hoteli / moteli a teda raňajky väčšinou tam. Ak neboli, tak Subway. Cez deň sme jedli ovocie, sušené mäso, keksíky. Na jedlo nebol čas, lebo sme cestovali, poznávali. Keď sme večer prišli do mesta, tak večera. Buď Denny’s alebo nejaká miestna. Denny’s na 4 osoby bol cca 50-60 usd aj s trinkgeltom. Čiže asi tak, ako by si šiel na večeru do krčmy doma. Takže tých 20+ usd je reálnych

Odpovědět

Díky za info.

Odpovědět

Dobrý večer, zdravím vás.
Měl jsem tu možnost strávit v USA 18 dní a okusit místní stravování. Ať to byly hotelové snídaně (doslova všude identické) přes fast foody a podniky typu ” all you can eat”. Nezapomenutelné jsou pro mě i výrobky, které by asi u nás moc ” nefrčely” – silně pálivé skořicové žvýkačky Big Red, zelené bonbóny Tic Tac připomínající ústní vodu Listerin nebo limonáda s příchutí root Beer, kterou jsem si spojil s “tygří mastí”.
A přiznám se, že se mi stýskalo po knedlících a pečivu…

Odpovědět

@Václav:

díky Vašku, jedem do NYC na kukačku(čti něco popít) a kouknou v telce na SB.:-)

Odpovědět

Ahoj, jsme 5-tičlenná rodina a jedeme v květnu na 17 dní obytňákem po západě po nár.parcích. Co byste mi, coby stravovacímu referentovi ;-) doporučili dle zkušeností za způsob stravování, aby to vyšlo co nejlevněji? Snídaně pořešit nákupem ve Wallmartu, sníst si je v autě a zbytek dne? Děti jsou 17, 13 a 3 roky, Vzhledem k ostatním položkám (půjčení auta, letenky, i když levné, hotel na první dvě noci a na poslední noc) bych chtěla na tom jídle fakt ušetřit, ale nemůžu je nechat smz hladovět. Nemám žádné velké nároky, rest.typu all you can eat s malým moc nevyužijeme. Nejde mi o to, za středně peněz se najíst hodně, ale za málo peněz se najíst střídmě.
Děkuji moc za tipy.

Odpovědět

@Helena: Ahoj, najlacnejšie ťa vyjde kupovať jedlo v obchodu. Všade majú grilované kura a podobne. A z reštaurácií za mňa jednoznačne Denny’s

Odpovědět

@Helena:
Jak píše Robo, nakupujte v obchodech. V obytňáku je určitě lednička, takže se dá pořídit zásoba na celý den. My posledně dost nakupovali v 99 Cents Only Stores, co jsme měli vedle hotelu. V každé sámošce najdete pití, polotovary na dodělání, případně jen na ohřátí v mikrovlnce a čerstvé ovoce, pečivo, jogurty a tak. Každému podle chuti. Večer kupte 3 velké pizzy a je to. :-) O jídlo není třeba mít obavy. Prvních pár dní se rozkoukáte a pak už budete vědět, co a jak.

Odpovědět

@Helena: Je to uplne stejne, jako v CR. Chces nakrmit rodinu za rozumny peniz, tak nakoupis v samosce a udelas doma (v karavanu). Tim bych vyresil snidane a svaciny. Polotovary na dodelani v karavanu (predpokladam, ze ma mikrovlnku) pokryji obed/vereci. @Franta: radil pizzu – nejlepsi pomer cena/chut ma Costco (obdoba Makro), clenskou kartu nepotrebujete, vydejni okenko maji venku. Velka pizza vyjde na 10 USD (pro vasi rodinu budou stacit 2), piti tam stoji 50c a jelikoz to snite primo na jejich parkovisti, tak ho muzete doplnovat jak chcete. Maji i jina jidla, ale pizza je jejich bestseller. Dale podel dalnic nemuzete minout dinery (Denny’s a mnoho dalsich, ktere jedou nonstop. Denny’s by mel navstivit kazdy turista, je to roadtripova klasika Ameriky). Dobre jidlo za slusnou cenu ma El Pollo Inka (za 13 USD slusna porce vcetne polevky). El Pollo Loco na menu za 5 USD a porce nakrmi dospeleho bez problemu. Zminila jsi “vse co snis” napriklad Souplantation je vpodstate samoobsluha a veberete i pro mensi dite. Subway ma “sub of the day” za lepsi cenu….. Vyber je veliky i za prijatelne ceny.

Odpovědět

@Helena: Další levné stravování jsou čínské restaurace. Případně i čínský fastfood – v Kalifornii například poměrně častá Panda expres – ty jsou velmi oblíbené, proto v nich bývá dost velká fronta.

Odpovědět

… jen bych ještě upozornil – porce v amerických restauracích jsou dost velké. Doporučuju dávat si jen malou porci, “medium” už pro běžného evropana je příliš velká, a large je jak oběd pro celou rodinu :)

Odpovědět

@Vašek:
@Mesi: @Franta: @Robo: Děkuji vám všem za tipy :-)

Odpovědět

@Helena:
Ahoj také se chystáme…a chceme brát s sebou manu https://mojemana.cz/?gclid=Cj0KCQjwwODlBRDuARIsAMy_28WJFMPejKVcPnPZH4o2Y17cQu7KwhEM6Rze-pTY7-aBUo88MUrzxJEaAqyREALw_wcB jako nouzovku po cestě v horách, kde nevíme kdy a kde narazíme na nějakou hospudku s vysokohorskou přirážkou :D

Odpovědět

@Haník: poznam Manu…. ken sa zamyslam, ako bude vyzerat na scanneri v batozine…… podla mna to nebudu vediet identifikovat. Takze pocitaj s tym, ze ti ten kufor/batoh na 100% otvoria a co s tym budu robit dalej, neviem….

Odpovědět

@Haník:
Do těch hor pojedete rovnou z letiště? Pokud ne, tak je zbytečné tohle s sebou tahat. Proviant můžete nakoupit na místě. Podobné přípravky seženete i tam.
Jde o to, že při případné celní kontrole jim to nemusí nic říkat a mohou mít připomínky ke složení.

Odpovědět

Ahoj,
V létě se chystáme do Michiganu a mě by zajímalo, zda ve fast-foodech je i nějaké bezmasé jídlo, případně zda jsou nějaké bezmasé fast-foody (typu loving hut…).
Nemáte náhodou někdo zkušenost? :)
Dík!

Odpovědět

Temer vsechny fast foody maji bezmase nabidky, stejne tak temer vsechny fast foody maji “healthy option”.

Odpovědět

@Mesi:
Super, děkuji moc! :)

Odpovědět

já jedu do New York poprvé v září, ale hodně mých přátel tam bylo. A všichni potvrdili, že Mc Donalds je v NY totální hnus a špína, člověka uplně přejde chut cokoliv jíst. Nejlepší je prý Wendys. A skvele se prý dá najíst v činský čtvrti. V září napíšu poznatky.

Odpovědět

@Marcel:
Jestli hnus a špína, to nevím. Mekáč nemusím a byl jsem v něm jen párkrát v Kalifornii. Není to o nic horší, ani lepší, než u nás. Ono bude záležet, kde to je, jestli někde v horší čtvrti nebo kdo tam zrovna jí. Někdy se může zdát, že by tam byli lepší koryta než stoly, podle bordelu, co kolem sebe dokáží udělat. Je to prostě o lidech, ale jinak žádná hrůza.

Odpovědět

@Marcel: Já byl v NY v McDonald jenom někde u Times Square a tam byl úplně standardní. Rozhodně bych neřekl hnus a špína. Jinak za mě radši Wendys než McD, na druhou stranu jsou i lepší fast foody.
Co se týče čínské čtvrti, tak souhlas.

Odpovědět

Červen 2019 v New Yorku. Nejlevnější stravování ve fastfoodu 2BROS PIZZA (1pizza= 1dolar (2x pizza=1 pití zdarma), normálnímu strávníkovi postačí dvě ( já tři a byl jsem nad míru spokojen). Hamburger v restaruracích od 5.99 až 12.99 dolarů. Čím dražší,tím rozmanitější obloha a ingredience (hranolky,omáčka vždy). Nedá se sníst (porce nesrovnatelná v CZ).Burgry na Burger Street Festival v čechách ve srovnání s burgryv US k smíchu. Nápoje ve většině fastfoodech 1x zaplatíte a vypijte kolik chcete ,automaty na nápoje jsou přístupné v místnosti (znáte např z IKEI). MCdonald vzhledem k davu (asi znájí všichni turisté) v NY nespokojen, nepořádek na stolech i pod nima a než Vám vydají objednávku,tak si počkáte). Máte obyvy z nutnosti chodit na WCpo jídle na ulici? Není nic snažšího zajít do Starbucks (jsou skoro na každém rohu) nebo jakéhokli hotelu (byli jsme na WC i v těch neluxusnějších např. p.Trumpa) a nikdo si Vás nevšimne. Jednou jsem zažil WC i na hotelovou kartu,tak jsme šli o dům dál).Američané v NY nebo NJ jsou ochotní a vstřícní tak není se čeho bát. Všude se může platit kartou (i tou českou).Jen je třeba v čechách v bance upozornit ,že budete platit v USA(mohli by Vám ji z bezpečnostních důvodů zablokovat).Pozor, pokud chcete platit hotově, vemte si sebou max 20ti dolarovky. Ve většině případech mají problém přijmout větší než ony 20ti dolarovky ze strach z padělků. Já trouba měl 100 dolarovky a tak jsem musel nakoupit drobnost v Supermarketu (rozměnit) a pak jsem mohl platit ve fastfoodech.Ale ani tam je nechtějí brát ( musíte trvrdit že jiné nemáte).

Odpovědět

@Adam:
Jen k tomu placení stovkami. Ano 100 USD už je velká bankovka, ale není to tak, že by je nechtěli, jen na ně nejsou zvyklí. Já je používám stále. Ale tak jako u nás kouká trafikantka na dvou nebo pětilitr, tak tam koukají na stovku. Navíc Amící jedou přes karty. Jinak při nákupech, když třeba nakoupíte hadry za pár stovek, tak nikdy nebyl problém s platbou stovkami. Jen je u pokladny zkontrolují omakem nebo pod lampou. Nikdy se mi nestalo, že by mě s ní odmítli.

Odpovědět

Dobry den, vsechny info zde jsou uplne supr. Chtela jsem se jen zeptat jestli ty ceny potravin, najmu atd jsou aktualni i v tomhle roce ? Pripadne jak casto se zde aktualizuji informace. Mockrat dekuji.

Odpovědět

@Lu:
Tady to je spíš informativní. Pro přesnější údaje zkus třeba Numbeo nebo si sama něco najdi na webu. Hledej Cost of Living in…

Odpovědět

Ahoj, byl jsem v USA několikrát. Při poslední cestě 2022 jsem se moc v těchto občerstvenách nezastavovali.
SOuhlasím s autorem že Subway jsou absolutní jednička. Tak se vždy zastavím rád. Ceny si úplně přesně nevybavuji, ale malá bageta začala někde na 5,90, střední něco kolem 8 USD a velká (tu jsem často měl nadvakrát) mezi 9-10 USD.
Všchno čerstvé, mohl jsem si vybrat jen to co chci. SUPER.
McDonald podle mne patří v USA mezi to lepší. Vždy bylo všude čisto, jídlo standardní na které jsme zvyklí. Jen jednou se nám stalo, že to bylo slabší. Za nejhorší zážitek pak považuji Taco Bel. NA fotkách to ještě šlo, ale v reálu …..
Wendys – trochu zastaralý design, jídlo slušné. Většinou jsme se pohybovali v přírodě, v kempech, a vařili si snídaně a večeře sami. Občas byl oběd u nějakého výše zmíněného řetězce. Vůbec se jídla nebojte, radím ale nespoléhat jen na řetězce rychlého občerstvení. Trochu české vynalézavosti u vařiče vám zajistí slušnou stravu za přijatelné peníze. Výborné jsou fazole s kusem masa nebo uzeniny. Skvělé jsou i kobásy na gril. Vyzkoušejte sami. Grilování je běžné i v motelu před dveřmi pokoje nebo kdekoliv v městském parku nebo na picnic site u silnice. Výdy jsem sebou měli brikety a tekutý podpalovač. Sorry trochu se mi příspěvek zvrhnul od řetězců s jídlem k vaření, ale myslím že by to mohly být pro všechny zajímavé informace.

Odpovědět

Pár zkušeností se stravováním:
Burger king je v USA jednoznačně lepší než Mc. Ne že by byl Mc špatný, ale jen tak nějak stejný stejný jako u nás. Pro někoho super, pro někoho, kdo myslí že v US musí být všechno lepší, tak to bylo trochu zklamaní. Článek zcela pominul Pizza Hut, kteých je taky dost. Americká pizza je kapitolka sama pro sebe. Těsto je nadýchanější a mají velký výběr. A hlavně pizza bar: prostě zaplať paušál a sněz co sníš. Na výběr je 5 – druhů pizzy a dokonce i sladká varianta. Pokud se vám podaří najít nějakou pobočku Godfather’s pizza běžte do toho. Je ještě lepší než u Pizza Hut.

Odpovědět

Ahoj, přidávám aktuální zkušenost z našeho červencového roadtripu po západě USA. Ceny ve fastfoodech se trochu zvedly, za střední menu nyní zaplatíte kolem 10-12 dolarů.
Padl tu dotaz na vegetariánská jídla ve fastfoodech. Většina řetězců sice bezmasou variantu nabízí, ale ne ve všech svých restauracích – v malých městech v Utahu a Arizoně bohužel ani jedno bezmasé jídlo. Větší výběr byl v Subway nebo Domino’s.
Z restaurací bylo super Denny’s a na snídaně IHOP.
V supermarketech se dalo sehnat jídlo asi nejlevněji, ale většinou byl problém koupit pouze dvě porce – dost často jsme naráželi jen na velká balení.

Odpovědět

Ahoj, o víkend jsem se vrátil z LA po 3 týdnech. Třeba se bude někomu hodit….Ceny ve fastfoodech jsou skoro jako za ceny u nás v lepších restauracích. Třeba v Chick fill a zaplatíte 36-40 dolarů za dvě obyčejné menu. Za dva kuřecí burgery (u nás něco jako zinger v KFC) 16 dolarů a vůbec se toho nenajíte. KFC v Americe je totální odpad, tam menu stojí tak 22 dolarů pro dva, ale špína a divný zaměstnanci a samozřejmě i lidi. To mě překvapilo, protože u nás je KFC fajn. Dobrá cena je v In-N-Out a dobré suroviny. Zdravější fasfood je například i Chipotlle, ale taky nic moc laciného. Co cenově dobře vycházelo byla síť restaurací Panda. Za 22 USD včetně litrového kelímku pro oba a dobré porce. Pak jsme zkoušeli i BBQ restaurace, to bylo moc dobré. Ceny samozřejmě vyšší, záleží co a kde. Hledal jsem na google. Pizza v lepší pizzerii od 28 USD….V horší od 20 USD za jednu pizzi. Potraviny jsem nakupoval v Safeway (LA, a pár měst). Ve Vegas se jmenoval VONS, ale je to stejný. Pak mají ještě partnerské prodejny jako je Pavilions. DOPORUČUJI si udělat účet, máte tam pak slevy a ušetříte 100 dolarů. Davají i slevové kupony. Třeba akce 1+1 Pelegrino za 4USD jinak jedna za 2.99 apod. Mají i hotové čerstvé bagety s pastrami za fajn cenu a mají o kiosek s hotovým jídlem. Třeba celé pečené kuře kole 9 dolarů… To třeba ve Wallmartu nenajdete. Musíte mít ale americké číslo a data. Kupoval jsem na 30 dní sim se 100GB dat za litr.

Odpovědět

Právě jsme se vrátili ze západního pobřeží. Zkusili jsme in-n-out a byli jsme opravdu spokojeni. Vždy je tam čisto a hlavně vždy tam jsou fronty ať už ve uvnitř, tak i na drive thru. V google mapách mají pobočky tohoto řetězce vždy vysoké hodnocení. 4,5-4,6. Burger působí svěže a chutná skvěle. Takže chápu ty fronty. Přitom patří k těm levnějším fast-foodum.
Do KFC jsme jednou vkročili a když jsme viděli prostředí, jen smaženou nabídku a cítili smrad z friťáku, tak jsme hned bez objednání odešli.
Dobré je také Chipotle. Burrito, na co si ukážete to vám tam dají.
A potom bych chtěl doporučit řetězec Black bear dinner. Je pouze na západě. Funguje jako restaurace, posadí vás ke stolu. můžete si dát vodu zadarmo a v nabídce mají například i burger se salátem a salátu je hromada. Takže je to možnost, jak se relativně zdravě stravovat. Za 4 jsem tam vždy nechal cca 70USD včetně 18% spropitného. A odcházeli jsme s 1-2 krabičkami na dojedení později.

Odpovědět

@Pavel: Ahoj Pavle, díky za Tvé zkušenosti a za tip na Black Bear Dinner, snad někdy vyzkouším. :-)

Chipotle doufám, že se někdy objeví v ČR, zatím tu jako náhrada je Burrito Loco.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA