Národní park Sequoia: Informace, co vidět a rady před cestou

Petr Novák

Sekvojský národní park patří v Americe mezi ty nejkrásnější. Hlavní zásluhu na tom má les ze sekvojovců obrovských, nejmohutnějších stromů na světě. Některé dosahují výšky až 85 metrů, přičemž nejvyšší budova v ČR měří 116 metrů. Leží v Kalifornii východně od města Fresno a na severu sousedí s národním parkem Kings Canyon. Formálně s ním tvoří jeden celek.

Národní park Sequoia | © Pixabay

Obsah článku
 1. Informace o národním parku Sequoia
 2. Co vidět a co dělat v národním parku Sequoia
 3. Kdy jet do národního parku Sequoia
 4. Vstupné do národního parku Sequoia
 5. Jak se dostat do národního parku Sequoia
 6. Ubytování v národním parku
 7. Rady a doporučení před cestou do národního parku Sequoia
 8. Fotky Národního parku Sequoia

Informace o národním parku Sequoia

Sequoia National Park byl vyhlášen 25. září 1890 jako druhý národní park USA (první byl Yellowstone).

Park je zajímavý velkým rozsahem nadmořské výšky. Zatímco nejníže položený bod leží v 418 m n. m., nejvýše položený se nachází v 4 421 m n. m. Je jím vrchol Mount Whitney, nejvyšší hory kontinentálních Spojených států.

Rozloha Sekvojského národního parku je 1 635 kilometrů čtverečních, což zhruba odpovídá polovině Libereckého kraje. V roce 2021 ho navštívilo 1 059 548 lidí.

Z říše zvířat má v NP Sequoia největší zastoupení medvěd baribal, kojot, jezevec, ovce tlustorohá, jeleni a několik druhů datlů, želv a hadů. V parku roste přes 1 200 druhů rostlin, z nichž nejviditelnější jsou jehličnany: sekvojovec obrovský, pazerav sbíhavý, borovice Lambertova, jedle ojíněná nebo borovice těžká.

Co vidět a co dělat v národním parku Sequoia

Sekvoje a Generál Sherman

Do národního parku Sequoia se jezdí především za vysokými sekvojemi, které rostou pouze na západních svazích pohoří Sierra Nevada v nadmořské výšce 1 200 až 1 450 metrů. V parku je kolem čtyřicítky sekvojových lesů a v každém z nich až deset tisíc jednotlivých stromů.

Za některými sekvojemi lze přijet autem, do jiných oblastí se lze dostat pouze pěšky. Nejpopulárnějším lesem je Giant Forest (mapa), který je protkaný turistickými stezkami, a tedy poměrně dobře dostupný.

Součástí Giant Forest je Generál Sherman (mapa), nejznámější strom národního parku. Jméno získal po generálovi z občanské války Williamu Tecumseh Shermanovi a podle některých zdrojů se jedná o největší strom na světě. Na výšku meří 83,8 metru, na zemi má obvod 31,3 metru a odhadovanou celkovou hmotnost 6 167 tun.

Prakticky až k němu můžete dojet shuttlem nebo autem.

Kde ještě najít sekvoje:

 • Grant Grove (mapa)
  Les spadá pod národní park Kings Canyon, přístupný je po krátké příjezdové cestě nedaleko od návštěvnického centra. Roste zde několik na místní poměry nadprůměrných kousků s průměrem až 6 metrů.
 • Redwood Mountain Grove (mapa)
  Vcelku velký les se vyznačoval starými sekvojemi a pestrou skladbou dalších rostlin. V roce 2021 bohužel až 40 % stromů poškodil požár, který uzavřel i okolní stezky.
 • Muir Grove (mapa)
  Také tento středně velký les v roce 2021 poškodily lesní požáry. Muir Grove se vyznačuje hustým porostem dospělých stromů.
 • Big Stump Grove (mapa)
  Les se nachází nedaleko vstupu do národního parku Kings Canyon, koncem 19. století ho poznamenala silná těžba dřeva.

Tunnel Log

Lehce bizarní atrakcí NP Seqoia je Tunnel Log, 84 metrů dlouhý a 6,4 metru tlustý sekvojovec, který při bouři koncem roku 1937 spadl přes silnici. Správa parku strom neodstranila, jen v něm následující léto vyřezala tunel pro auta. Jeho rozměry jsou 5,2 × 2,4 metru, takže jím bez problémů projíždí auta.

Tunelový kmen naleznete na Crescent Meadow Road v oblasti Giant Forest.

Pěší turistika

V národním parku Sequoia je řada turistických tras, které zvládnete projít během jednoho dne.

Za zmínku stojí vyhlídka Moro Rock s krásným výhledem na pohoří Great Western Divide a západní polovinu parku. Respektive – s krásným výhledem, když není mlha. Zaparkovat můžete přímo u Moro Rock a pak už jen zdolat 350 schodů vedoucích na vrchol.

Kdy jet do národního parku Sequoia

Nejlepší období pro návštěvu národního parku Sequoia je od června do srpna, kdy do něho proudí nejvíce lidí. V tyto měsíce zde platí stejné pravidlo jako u všech hojně navštěvovaných atrakcí po celém světě: Pokud se chcete vyhnout davům, přijeďte časně ráno.

Léto je v parku zhruba od června do září, kdy se průměrné denní teploty pohybují mezi 20-25 °C. V červenci a v srpnu se občas mohou vyšplhat až na 30-35 °C, v takové dny doporučuji myslet na pokrývku a dostatek vody. V letních měsících je úhrn srážek minimální.

Zimní sezóna v Sekvojském parku probíhá zhruba od prosince do února. Teploty se pohybují kolem nuly, časté jsou dešťové a sněhové srážky.

Park je otevřen celoročně. Občas se může stát, že z důvodu nepříznivého počasí jsou některé kempy nebo části parku uzavřeny. Doporučuji si těsně před návštěvou zkontrolovat stránky parku, kde jsou aktuální informace.

Průměrné teploty a počty návštěvníků v národním parku Sequoia

Průměrné teploty v národním parku Sequoia v lokalitě Three Rivers. Počet návštěvníků vychází z průměru za roky 2017-2021, zdrojem dat je Správa národních parků.

Maximální teploty Minimální teploty Srážkové dny Návštěvníci Obsazenost
leden 14,00°C 3,00°C 6,5 42 153 🟩
únor 16,00°C 5,00°C 6,6 37 053 🟩
březen 19,00°C 6,00°C 6,0 65 322 🟨🟨
duben 22,00°C 9,00°C 3,8 89 597 🟨🟨
květen 27°C 12,00°C 2,1 128 901 🟧🟧🟧
červen 31°C 16,00°C 0,7 160 413 🟧🟧🟧
červenec 34°C 19,00°C 0,3 204 764 🟥🟥🟥🟥
srpen 33°C 18,00°C 0,3 184 423 🟥🟥🟥🟥
září 30°C 15,00°C 1,1 125 723 🟧🟧🟧
říjen 25°C 10,00°C 2,5 81 221 🟨🟨
listopad 18,00°C 6,00°C 4,5 51 083 🟩
prosinec 13,00°C 3,00°C 6,1 45 577 🟩

Vstupné do národního parku Sequoia

Vstupné do parku stojí $35829 Kč za auto a celou jeho posádku. Za motorku se platí $30711 Kč, vstupné za jednu osobu při pěším vstupu je $20474 Kč.

Nicméně doporučuji zvážit nákup pasu America the Beautiful, se kterým máte vstup do všech národních parků za jednu cenu. Cena nového pasu platného 12 měsíců je $80 (1 895 Kč).

Jak se dostat do národního parku Sequoia

Národní park Sequoia leží východně od města Visalia. Přístupný je po dálnici 198, jako vstupní brány slouží Big Stump Entrance na severu a Ash Mountain Entrance na jihu. Doba jízdy do parku je zhruba následující:

Odkud Vzdálenost Doba jízdy Trasa
Fresno 161 km 2 hodiny 30 minut zobrazit trasu
Las Vegas 648 km 7 hodin zobrazit trasu
Los Angeles 363 km 4 hodiny 30 minut zobrazit trasu
San Francisco 457 km 5 hodin 30 minut zobrazit trasu

Silnice uvnitř parku jsou samá zatáčka a navíc poměrně úzké. Jezděte opatrně. V zimě nemusejí být všechny silnice prohrnovány pluhem a bez sněhových řetězů jsou nesjízdné. Přímo v parku nejsou žádné benzínky, raději si ve městě doplňte plnou nádrž.

Pro snadnou dopravu napříč parkem můžete používat bezplatné shuttly. V létě jezdí každých 15 minut až čtyři linky mezi nejoblíbenějšími atrakcemi.

Ubytování v národním parku

🏨 Hotely

Nejlevnější ubytování v okolí národního parku Sequoia najdete ve městech Porterville, Kernville nebo Wofford Heights. Obvykle se jedná o motely se základním vybavením a cenou od 1 790 Kč za noc.

Širší nabídka ubytování je ve městě Fresno, kde mají své pobočky řetězce Motel 6, Travelodge a Days Inn. Ceny začínají na 1 650 Kč za noc.

Při rezervaci na Bookingu doporučuji dbát na průměrné hodnocení alespoň 6,5 (základní standard na přespání), případně 8,0 a výš (solidní standard). Hodnocení by mělo být alespoň 100, s přibývajícími recenzemi dle mých zkušeností známka klesá.

⛺ Kempy

Sekvojský národní park nabízí tři celoročně provozovanéjedenáct sezónních kempů. Místo ve většině z nich si můžete maximálně 30 dní před příjezdem rezervovat na Recreation.gov.

Celoročně v provozu jsou:

 • Azalea Campground
  Kemp leží v oblasti Grant Grove asi 5,6 km od vjezdu do národního parku Kings Canyon. V hlavní sezóně od půlky května do začátku listopadu má 110 míst, za noc se platí $28663 Kč.
 • Potwisha Campground
  V nadmořské výšce 640 metrů a 6,4 km za vjezdem Ash stojí kemp Potwisha. Jeho kapacita je 42 míst, za noc se platí $28663 Kč.
 • South Fork Campground
  Nejmenším celoročně provozovaným kempem je South Fork s pouhými 10 místy. Leží v poměrně odlehlé oblasti bez přístupu k pitné vodě.

Rady a doporučení před cestou do národního parku Sequoia

ℹ️ Návštěvnické centrum

Během prohlídky parku je dobré zavítat do návštěvnického centra, kde se dozvíte více o lokalita i historii tohoto kouzelného místa. Další návštěvnická centra najdete na profilu NP Kings Canyon.

 • Foothills Visitor Center
  Centrum leží asi 1,6 km za vjezdem Ash Mountain u dálnice Generals Highway. Zastavit se zde můžete pro mapy, doporučení od rangerů a další informace. Zúčastnit se můžete bezplatného programu vedeného rangery. Otevřeno je celoročně.
 • Giant Forest Museum
  Největší stromy na světě si zaslouží své muzeum. Mimo jiné se v něm dozvíte, proč zrovna tato lokalita sekvojovcům tak svědčí. Muzeum leží v nadmořské výšce 1 980 metrů u dálnice Generals Highway.

👍 Dobré vědět

K návštěvě parku Sequoia a přilehlého Kings Canyon si v itineráři rezervujte jeden a půl až dva dny. Bude-li vám stačit rychlá prohlídka z auta bez treků, můžete park vidět během jednoho dne.

Možnosti občerstvení v parku jsou omezené. Lepší volbou je koupit si zásoby jídla a vody ve městě, zejména v horkých letních dnech dbejte na pitný režim.

Plánujete-li se vydat na delší trek, nezapomeňte na teplejší vrstvy oblečení. Teplota se může na pár kilometrech vlivem stoupání si klesání změnit až o 15 °C.

Pro oblast Kalifornie je typické sucho a časté požáry, které bohužel zasáhly i některé oblasti parku. Před návštěvou sledujte zpravodajství a stránky parku. Pokud je riziko vzniku požáru vysoké, platí některá omezení například ve formě zákazu rozdělávání ohně.

Před návštěvou si do telefonu doporučuji stáhnout aplikaci Správy národních parkůmapy v PDF.

Fotky Národního parku Sequoia

Big Arroyo | © Miguel Vieira

Big Arroyo | © Miguel Vieira

Bearpaw Meadow | © Miguel Vieira

Nine Mile Creek | © Miguel Vieira

Národní park Sequoia v Kalifornii | © bumeister1

Sequoia National Park | © Sam Howzit

General Sherman v Národním parku Sequoia | © Tobias

Tunnel Log - tunel ve stromě | © AJ LEON

Národní parky USA

 1. Seznam národních parků USA
 2. America the Beautiful Annual Pass
 3. Rezervace vstupu do národních parků USA

Cestovní průvodci po národních parcích USA

Diskuze k článku (38)

Zdravím,

prosím, v kterém místě se přesně nachází tenhle tunel? Děkuji za brzkou odpověď (v sobotu odlítáme).
https://chcidoameriky.cz/wp-content/uploads/narodni-park-sequoia-v-kalifornii-informace-a-tipy-pro-navstevniky-8.jpg

Odpovědět

Ahoj, mrkni na mapu a užijte si pobyt v USA! :)

Odpovědět

Zdravím.
Má někdo zkušenost s průjezdem RV parkem? Budu mít 25ft RV a je mi jasné, že na Crystal Cave se s ním šplhat nelze (ani se nesmí). Jakou máte zkušenost s uplatňovánm omezení pro vozy nad 22ft, které na mapě uvádí jako “may be prohibited”?
Díky.
Jirka

Odpovědět

Tak už jsem se z USA vrátil, a protože mi někdo neodpověděl, dám sem tu informaci sám. Letos (začátek léta 2017) byla situace takováto:
– Crystal Cave opravdu striktní zákaz
– Crescent Meadow Road – nově oproti mapce zákaz všeho nad 22ft s výjimkou pro invalidy (ti bez omezení délky vozu, takže je to zjevně organizační opatření)
– silnice 198 od obočky ke Crescent Meadow směrem na jih – není doporučeno jezdit s vozidly nad 22ft – to doporučení má zjevně rezervu s 24ft RV to bylo s prstem v nose, neboli ani jednou jsem nemusel jet zatáčkou krokem či vjet do protisměru – můj osobní odhad je, že s běžnýmy RV do 27ft se nemusíte bát, klesání je dlouhé a doporučuji si nechat poradit od dopravních značek a automat přehodit na 2 a brzdit tak motorem, aby jste snížili riziko přehřátí brzd (v Utahu nebo v Itálii jsme jeli mnohem šílenějšíma serpentinama a žádné omezení tam nebylo – to doporučení nejezdit zde je zjevně typický úřednický alibismus)

A ještě přidám doporučení, které platí pro většinu parků, ale pro centru v Sequoia parku dvojnásob. Pokud máte naplánovaný trek nebo Vám z jiného důvodu záleží na zaparkování v určité lokalitě, přivstaňte si, Cca do 10 max. 11AM zaparkujete i s RV. Později je to jedině náhoda, zejména s RV. Naše 24ft RV jsme tu a tam upíchli na slepý konec řady mezi osobáky, ale i to považuji spíše za štěstí.

Odpovědět

Dobrý den, děkuji za pěkný popis. Ještě se chci zeptat. Podle Vašich rad si chceme sehnat ubytování na 1noc ve měste Fresno. A můj dotaz zní: když pojedeme z toho města, kde je vstup do Sequioa NP? Děkuji

Odpovědět

@Jana:
Ahoj Jano,

to se snad ani nedá splést a jet jinam. Z Fresna přímo na východ (silnice 180). Případně druhou cestou na jiho-východ přes město Visalia a kolem jezera Kaweah (silnice 198), kde doporučuji v parných letních dnech koupání, je tam fakt krásně a úžasné fotky.
Super věc co v evropských autech nemáme a vlastně ani nepotřebujeme, je integrovaný kompas, co jsme měli v půjčeném Ford Focus…zdá se to oproti GPS mapám jako předpotopní zařízení, ale po západě USA, kde máš jedním směrem většinou jen jednu silnici, kompas naprosto stačí :)
Kdyby něco dalšího, ptej se.

Odpovědět

@Lukáš: děkuji za odpověď Lukáši. Chystáme se v říjnu procestovat Kalifornii.

Odpovědět

Ahoj cestovatelé,
včera jsme navštívili Sequoia park z ubytování v Bakersfieldu, což bylo pod 2 hodinky. U vchodu Ash Mountain Entrance Station žádné fronty aut. Rengerka zkontrolovala Annual Pass s občankou, dostali jsme noviny “Visitor Guide: Late Simmer 2017”, brožurku o parku, “Free Summer Shuttle” s informacemi o shuttle busech a lepku na sklo “Valid Pass Holder” s datem. Je zde teď dost mlha, takže z vyhlídky Generals Hwy lookout u cesty nešlo nic vidět. Viditelnost na okolní krajinu kolem celé cesty tedy nic moc. Stoupáte dost do kopce serpentinami. Převýšení je okolo 1 500 výškových metrů. Zřejmě se jim tam sesunula cesta, takže kyvadlový provoz po 20min. Průběžně se dá stavět u obrů, takže o nic nepřijdete. Jezděte ale opatrně a pomalu. Není kam spěchat. Obři neutečou. Moro Rock je určitě hezká vyhlídka, ale ta mlha to dost kazila. Schody super, alespoň spálíte ty dobroty, co tady spořádáte. Zaparkovat se dá rovnou pod Moro Rock. Jsou tam i záchody (kadiboudy). Muzeum Giant Forest bylo dost vyprodané. Nic moc suvenýry. Zde je krásný obr jménem Sentinel. U Tunnelu Log žádné fronty aut. Pěkně to odsypalo. Na parkovišti u Generala Shermana jsme v klidu zaparkovali. U stromu se tvořila malá fronta na focení. Lidi se fotí navzájem u všech stromů :) Krásně to tam voní, nezapomeňte se toho načichat. Je to nádhera. U Generala Granta v Kings Canyon Park, s kterým Sequoia Park sousedí se nejlépe parkovalo. Cesta trvala kolem 45 minutek od Shermana. Na stezce General Grant Tree Trail jsme byli skoro sami s kolouškami. Je to tam klidná procházka. V Grant Grove Village se dají poslat pohledy a koupit krásné suvenýry. Doporučuji. Sama jsem tam nechala 30$.
Souhlasím s Jirka VK – určitě vyrážet do parků dopoledne.
Za mě Sequoia nejlepší :))) RS

Odpovědět

Zdravím všechny,

právě jsme ubytování v Bakersfieldu a zítra se chystáme navštívit park, takže děkuji za Vaše rády a už se těšíme. :)) SŠ

Odpovědět

@Sabina: Vzdy, kdyz prijizdim k Bakersfieldu, tak to tam smrdi. Poslednich cca 10 mil od jihu, nez se vjede do mesta, se vystridaji asi 4 zapachy :o) Clovek muze hadat, co tam pestuji/chovaji. A nekdy je to i neco, co bych na poli ani ve chlivu urcite necekal.

Odpovědět

@Mesi:
Děkuji za info. V Bakersfieldu plánujeme jednu noc na naší cestě. Když jsem koukal na mapu, tak na severozápad a jihovýchod od města je to pěkně provrtané od těžařů a skoro v centru rafinérie, takže nečekám žádnou romantickou krajinku. Ale vědět předem, že to tam smrdí i od farmářů není příjemná představa. :-)

Odpovědět

@Jirka VK:

Dobrý den, co prosím znamená crystal cave – opravdu striktní zákaz?
Jakože je celoročně zavřená, turistům nepřístupná?
Díky L.

Odpovědět

Dobry den,

chceme navstivit Sequoia Park koncem rijna. Je silnice c.198 v tomto obdobi prujezdna?

Diky D

Odpovědět
V

@Jirka VK:
Ahoj, moc rád bych se zeptal, chystame se do Sequoia NP pouze na jeden den a chceme zaparkovat zde, https://www.google.com/maps/dir/Bakersfield,+Kalifornie,+Spojen%C3%A9+st%C3%A1ty+americk%C3%A9/36.56472,-118.77336/@36.5652728,-118.7737552,17z/data=!4m8!4m7!1m5!1m1!1s0x80ea6bc8b994cb0d:0x59360c0998fe74c8!2m2!1d-119.0187125!2d35.3732921!1m0
myslíš tedy, že když dorazime do 10 hodin tak by jsme měli zaparkovat v pohodě? Děkuji za odpověď ! :)

Odpovědět

@Vratislav Saibic:
My když byli minulý rok v Sequoia, tak se dalo zaparkovat v průběhu celého dne úplně kdekoli (samozřejmě myslím parkoviště). Je pravda, že jsme byli koncem září myslím v úterý nebo středu (víkend může být asi o něco obsazenější). Ale určitě bych se nebál, že nikde nezaparkujete.
Dokonce když jsme se fotili u tunel log, tak jsme tam byli cca. 20 minut úplně sami.
O parkování bych strach neměl.

Odpovědět
V

@Kuba:
Moc děkuji za odpověď ! :)

Odpovědět

Ahoj,
jedu v lednu na CES a chystáme si i do Sequoia parku. Nevíte, zda je park plně přístupný i v zimě? Budeme tam na 1 den. Nějaké typy, co navštívit kromě General Sherman, Tunnel log a Moro rock? Vyplatí se zajet i na Grant Grove?

Pojedeme ze San Franciska, zvažuji i Yosemitský národní park, ale času je málo a tam je to spíš na delší trasu a v létě, ne? Navíc jsem četl, že může být v zimě zavřený. Je lepší strávit čas v Sequoia parku + Death Valley a Yosemit vynechat? Všechny 3 parky asi bohužel nestihneme.

Díky moc za všechny komentáře.

Zdeněk

Odpovědět

Ahoj,parky jsou v zime zavrene,je tam hromada snehu

Odpovědět

@Martin: Myslíš i Sequoia park? Komplet zavřené bez přístupu?

Odpovědět

@Zdeněk:
Dobrý večer Zdenku,
máme v plánu také USA, na leden vychází Sequoia, Yosemite, GC, Death Valley,..
Když jsem se dnes dívala na oficiální prodej America the Beautiful Pass, vyskočila na mě nemilá informace, o uzavření většiny parku a pas tedy nejde koupit. Měla jsem jej v plánu z důvodu návštěvy vícero parků na západní straně USA. Chtěla jsem se tedy pozeptat, jak jste tuto situaci vyřešili vy vzhledem k nadcházejícímu výletu v lednu?

Děkuji a přeji hezký den,
Katka

Odpovědět

@Katka: Pas lze koupit na mnoha dalsich mistech mimo oficialni stranky. Vetsinou ve sportovnich obchodech, napr. REI, …

Odpovědět

@Katka:
Národní parky jsou teď opravdu prakticky zavřené kvůli Trumpovi, je dočasně stopnuté financování federálních úřadů včetně platů zaměstnanců, takže rangers zůstávají doma bez peněz, což je dost nešťastné, ale ne neobvyklé, v USA jsou na toto už docela zvyklí.

Pass si můžeš koupit od někoho tady z fóra za ani ne polovinu. Do konce ledna už by to mělo snad být opět vše plně funkční, nikdy to zatím netrvalo déle než několik týdnů.

Odpovědět

@Lukáš:
Ahoj, dekuji za odpovedi, dneska jsem si precetla, ze treba Yosemite I Sequoia budou az do odvolani zavreny uplne. Pass bych si rada na foru koupila, ale neziji v CR, do odjezdu nam zbyva par dnu, takze to budu muset vyresit na miste.
Diky ,gov.shutdown’ nikdo neodpovida ani na dotazy a jako bonus jsou informace na oficialnich strankach dost zmatene a neprehledne.
Nadeji neztracim, nejhorsi mozne reseni bude zmena planu na miste.
Kdybyste meli nekdo konkretnejsi cerstve info, budu jen rada.

Dekuji a preji mily nedelni,

K.

Odpovědět

@Katka: Ahoj, napadla mi jedna vec. Keďže je shutdown, tak sa buď do parkov nedostaneš alebo budú zadarmo, keďže tam nebudú rangeri. Takže žiadny pas nepotrebuješ

Odpovědět

@Robo: Ahojky, napad skvely, ale dva dny jsem jednim omem sledovala zpravy kolem celeho shutdownu, a nektere prijezdove cesty do parku (stejne tak muzea aj. instituce) jsou fyzicky zavrene a cetnici uz stoji nachystani, aby odklaneli natesene cestujici. Kazdopadne zbyva jeste nekolik dnu do navstevy, tak se dame na modleni, aby Trumpa presly hlouposti.. Ale samozrejme jeste jednou dekuji, za napad.

Odpovědět

Ahoj všem, možná hloupý dotaz, ale nemáme s tím zkušenosti.
Jedeme srpen – záři trip USA, ubytování máme většinou motely a hotely, ale v parcích (Sequoia, Monument Valley) bychom chtěli v každém 1 noc přespat v autě v kempu. je to ok, když nebudeme mít stan? Děkuji moc za odpověď.

Odpovědět

@Martina:
Ahoj Martino, dotaz je to určitě praktický a ne hloupý.
Z mé zkušenosti z 10-ti různých národních parků, to moc dobře nejde, obzvlášť v sezónu Srpen-Září jak píšeš, pokud tedy nejsi vyloženě hulvát.
Protože kempy bývají rezervovány a jsou plné, když skrz kemp projíždíš, každé místo má své číslo, takže někomu cizímu se někam vecpat moc nejde…ale např. v Yosemite jsme se jednoho páru zeptali a zaparkovali jsme u nich…místa tam bylo dost :)
Jinde u silnice v rámci národních parků moc místa není, a vlastně spát takhle u silnice je i zakázané.
Některé menší camp sites mohou být i v sezóně volné, to se nám povedlo třeba v “Princess Campground” v KIngs Canyon – to je NP spojený se Sequoia…už za šera jsme projížděli asi 5tý kemp (Sequoia byla komplet všudě plná), v tomto kempu bylo několik volných míst, na cedulce s číslem byla rezervace až na další den…u vjezdu už žádný Ranger večer nebyl, usadili jsme se na vybraném místě a ráno to tam 2 Rangeři obcházeli, zaplatili jsme a zase pokračovali v cestě. Jinak u vjezdu večer bývají registrační kartičky, kam člověk napíše iniciály, a vhodí do boxu spolu s penězi, kdyby žádný Ranger nepřišel.
Jo a ještě si vzpomínám, že jsme žádný stan do USA netáhli, ale hned v prvním Walmartu si ho koupili asi za $20 pro dva…doporučuji také ;)

Odpovědět

Ahoj prosím, máte někdo info, zda-li je park již otevřený? Letíme 12.3. a nějak nemůžu dohledat info o aktuálních uzavírkách, vyskakuje mi jen nějaké staré info. AJ nemám nejlepší, tak možná jen špatně koukám :-/ , nevím. Chceme jet Sequoia a Grand Canyon.
Děkuji.

Odpovědět

@Lucie:
Zdravím Lucie, přeji pěknou cestu, ale chce to lépe číst, nebo vůbec číst, viz citace:
1) Park je otevřen celoročně …
2) Doporučuji před návštěvou parku kontrolovat oficiální stránky parku, kde jsou vždycky aktuální informace zveřejňovány.

Odpovědět

@Lukáš: tohle jsem vše přečetla, šlo mi o informaci ohledně toho, jestli náhodou zase není nějaký ten jejich SHUT DOWN apod

Odpovědět

@Lucie:
A k tomu právě slouží ty oficiální stránky daného parku:
https://www.nps.gov/seki/index.htm
Aktuálně tam najdete u “Alerts !” 2 zprávy:
1) Generals Highway may be closed due to winter storm hazards
2) Tire chains may be required
K ověření obou věcí tam najdete i jejich telefonní číslo.
Kdyby byl park uzavřen, najdete to tamtéž.

Ještě navíc na těchto stránkách jsou i webkamery z parku, takže nikde jinde aktuálnější info nenajdete ;)

Odpovědět

@Lukáš:
Lukáši, já ty stránky fakt prohlížela, i tyhle 2 upozornění víděla, ale když rozkliknu třeba tu první zprávu, je dole datum ze 14.2.2017, tudíž mi to nepřišlo moc aktuální a proto jsem vznesla dotaz.

Odpovědět

Ahoj, chystáme se na podzim (září, říjen) projet Kalifornii a s ní i Death Valey, Sequoia, Yosemite, Grand Canyon. Má někdo přímé zkušenosti, jak je to s ubytováním v těsné blízkosti NP? Je to drahé? Vyplatí se radši přejet do nějaké města? Díky za jakékoliv informace a rady

Odpovědět

@Martina:
Když jsem projížděl tato místa, tak v Yosemitech jsme bydleli přímo v parku. Spali jsme ve stanech s podsadou (najdeš na oficiálních stránkách). Tento nocleh je dražší než v motelu a pokud vezmeš, že ještě spíš ve stanu a koupelna je společná tak je to o hodně dražší, ale stojí to za to. Jenom pozor, bývají relativně brzo vyprodané a na pobyt v září je pro rezervaci asi nejvyšší čas.

Při přejezdu do Sequoia jsme spali ve Fresnu, kde je relativně velký výběr motelů, zase do parku je to skoro 2 hodiny.

U Death Valley záleží, jak máte v plánu jet. My jsme jeli např. Las Vegas – Death Valley – Mammoth Lake a stačilo, jednou jsem zase jel LA – Death Valley – Las Vegas.

U Grand Canyonu South Rim jsem volil ubytování ve Williams, což je kolem hodiny jízky. Co vím, tak přímo v parku je to relativně drahé a v září může být plno. Od známých ještě vím, že schůdný je i Flagstaff.

Každopádně podle mě je vždy ubytování potřeba volit i s ohledem na to, jak máš celkový plán cesty a kolik chceš v parku strávit času.

Odpovědět

@Lukáš: Lukáši, moc děkuji za odpověď.
Právě jsme si mysleli, že když mohou spát v kempu lidé v obytných autech, tak by nám to povolili také. Opravdu se nám jedná jen o dvě noci – jednu v Monument Valley a druhou v Sequoia. Normálně bychom se ohlásili na recepci kempu, zaplatili, ale místo stanu spali v autě – máme velké se sklopnými sedadly. Ale jak píšeš, možná koupíme po příjezdu nějaký stan a přespíme tam.

Odpovědět

@Kuba: Kubo, moc díky za odpověď. Jedná se nám opravdu jen o 2 noci (1 noc v každém z parků), máme letos v plánu jen Monument Valley (1 noc) a Sequoia (1 noc). Jinde máme ubytování zajištěno, ale u těchto dvou jsme chtěli spát přímo uvnitř parku, láká nás to a taky kvůli plánu cesty. Tak jsme si mysleli, že půjde přespat v autě, ale samozřejmě za poplatek jako kdybychom kempovali… Jen se nám nechtěl zbytečně tahat stan.
Přes jakou stránku prosím rezervujete kempy? Děkuji.

Odpovědět

@Jirka VK: mohl bych se tě zeptat na info ohledně RV v USA ? můžeš mě kontaktovat na 777596449, díka za pomoc, Petr

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA