Levné letenky do USA: Cena, kdy rezervovat a další rady jak ušetřit

Levné letenky do USA můžete v extrémním případě koupit již za 5 000 Kč včetně všech poplatků za cestu tam i zpět. Stačí mít štěstí, znát pár zlatých pravidel a rychle reagovat. Ušetřit za letenky do USA můžete po přečtení článku až tisíce korun.

Levné letenky do USA

Nejlevnější letenky do USA

Cena letenky do USA je mimořádně proměnlivá. Odvíjí se od poptávky, sezóny, cen paliva, konkurence, letištních poplatků a desítek dalších faktorů. Akční ceny letenek berte jako orientační, velmi rychle se mění oběma směry.

Destinace Přímé lety Akční cena Aktuální cena
Boston Frankfurt, Mnichov… do 12 500 Kč
Dallas Frankfurt, Londýn, Paříž… do 15 500 Kč
Denver Frankfurt, Mnichov… do 16 000 Kč
Houston Franfkurt, Mnichov, Paříž… do 15 500 Kč
Chicago Berlín, Mnichov, Vídeň… do 13 500 Kč
Las Vegas Frankfurt, Mnichov… do 14 500 Kč
Los Angeles Frankfurt, Mnichov… do 14 000 Kč
Miami Berlín, Varšava, Vídeň… do 14 000 Kč
New York Praha, Vídeň, Berlín… do 12 500 Kč
Orlando Frankfurt, Kodaň, Londýn… do 14 000 Kč
San Francisco Curych, Frankfurt, Mnichov… do 14 000 Kč
Seattle Amsterdam, Mnichov… do 15 500 Kč
Washington Frankfurt, Mnichov, Vídeň… do 13 500 Kč

Jak a kde koupit levné letenky do USA

 • Kde koupit levné letenky do USA
  Letenky do USA prodává on-line Pelikán, Invia, Student Agency, Letuška a weby jednotlivých aerolinek. Většinou všichni prodávají stejné letenky, protože mají přístup do těch samých ceníků. Cena letenky se liší jen o stokoruny, což je způsobeno rozdílným poplatkem za vystavení.
 • Kdy koupit nejlevnější letenky do USA
  Nejnižší ceny bývají dva až tři měsíce před odletem. Cena letenek do Ameriky roste až o 50 % během hlavní sezóny – od června do září, přes Vánoce a Nový rok. V tomto období do USA cestuje velké množství lidí a aerolinky nemají důvod prodávat letenky zbytečně lacině.
 • Sledujte aktuální akční letenky do USA
  Speciální nabídky mívají všechny aerolinky, časté jsou akční letenky do New Yorku, Los Angeles nebo Miami. Jde buď o last minute letenky s odletem v řádu týdnů, nebo o běžné akce až na 10 měsíců dopředu.
 • Letenky do USA s odletem z Německa, Vídně a dalších zemí
  Chcete-li koupit letenky do USA levně, musíte počítat s odlety z ciziny. V úvahu berte Vídeň, Budapešť, Berlín, Mnichov, Krakov a Varšavu. Velmi levné letenky do Los Angeles, Las Vegas, New Yorku nebo na Floridu mají aerolinky Norwegian, odlétá se však ze Skandinávie.
 • Chybné tarify u letenek
  Občas se objeví třeba extrémně levné letenky do New Yorku za 5 000 Kč. Příčinou je chybný tarif, nesprávný výpočet tax, špatně nahraný ceník nebo jiná chyba. Říká se jim error fare letenky. Letecká společnost je i po zaplacení může, ale také nemusí zneplatnit.
 • Jak vyzrát na jednosměrné letenky
  Jednosměrná letenka do USA je téměř u všech aerolinek výrazně dražší než obousměrná. Dokonce se vyplatí koupit zpáteční letenku a cestu zpět nechat propadnout, jakkoliv to zní nelogicky. Výjimkou z tohoto pravidla je společnost Norwegian, která nabízí i levné jednosměrné letenky.
 • Kdo létá do USA?
  Do USA z Evropy létají desítky aerolinek včetně společností Delta, British Airways, Austrian Airlines, KLM, Air France, Air Berlin, Swiss Air Lines, LOT Polish Airlines, Turkish Airlines, Norwegian, Aeroflot, Aer Lingus, Alitalia, Iberia, TAP Portugal, Ukraine International Airlines nebo Lufthansa.
 • Jak se stanovují ceny letenek?
  Cenu letenky tvoří základní tarif (fare), poplatky a taxy (palivový příplatek YR, odletová taxa…) a poplatek za vystavení letenky.
  Aerolinky mají v ceníku u jedné trasy běžně až desítky různých tarifů pro ekonomické, obchodní i první třídy. Např. u New Yorku může být nejnižší fare jen 500 Kč, další jsou odstupňovány třeba po tisícikorunách až na nejdražší tarif za stovky tisíc korun.
  Dle aktuální poptávky a vytíženosti aerolinky průběžně upravují počet míst pro každý let a každou sazbu. Taxy jsou vždy stejně vysoké pro všechny tarify i cestovní třídy.

Na co si dát pozor u levných letenek do USA

 • Akční letenky do USA se prodávají v omezeném počtu
  Letecké společnosti mají na akčních letenkách minimální zisk. Do prodeje jich obvykle dávají jen nižší počet na omezený výběr termínů. Jakmile narazíte na letenky do Spojených států za zajímavou cenu, na nic nečekejte a rezervujte. Za pár minut může být po letence.
 • Letenku je nutné rychle zaplatit
  Častá bývá u akčních letenek podmínka buď okamžité úhrady, nebo do platby půlnoci téhož dne. U běžných letenek je lhůta několikadenní.
 • Storno letenky bez vrácení peněz
  Při zrušení akční letenky se peníze nevracejí. Nehraje přitom roli, jestli letenku vystavil Pelikán, Student Agency, Letuška nebo ČSA. Důvodem je snaha odlišit levnější akční a dražší letenku. Ochránit vás může pojištění letenky, dobře si však pročtěte smluvní podmínky a výluky.
 • Nízká cena letenky kompenzuje nepříjemné přestupy
  Přímé lety bez mezipřistání bývají obvykle dražší, cestující si připlácí za pohodlí. Naopak levné letenky do USA bývají znevýhodněny až dvěma přestupy a dlouhým čekáním na letištích, občas dokonce přes noc.
 • K letům ze zahraničí přičtěte vícenáklady
  Třeba přímé lety z Německa do Chicaga pořídíte za 8 000 Kč, jenže u ceny letenky do nekončí. Připočíst je třeba jízdenku do Berlína nebo benzín, poplatek za parkování a navíc to nepohodlí při cestě na vzdálené letiště. Při koupi letenky všechny tyto vícenáklady pečlivě zvažujte.
 • Cena letenky do USA nemusí zahrnovat občerstvení a zavazadla
  Trendem posledních let je nabízet nejlevnější letenky bez občerstvení a odbavených zavazadel. Setkat se s tím můžete u tarifu LowFare od Norwegian Air Shuttle, jež levně létá do Kalifornie, New Yorku, Las Vegas, Bostonu a na Floridu.
 • Před odletem do USA a po příletu do ČR mějte den rezervu
  Pracujícím čtenářům doporučuji nechat si před odletem jednodenní a po návratu dvoudenní rezervu. Pomůže vám srovnat se s časovým posunem.

Nejčastější dotazy

 • Nabízí v roce 2017 někdo přímý let Praha – New York?
  Bez mezipřistání bude z Prahy do New Yorku létat společnost Delta Air Lines od května do října 2017.
 • Kde koupit vnitrostátní letenky po USA
  Rezervovat v češtině si je můžete na Pelikánovi. Pro levné vnitrostátní lety po USA se mi rovněž osvědčily low-cost aerolinky Southwest, jako jediné nabízejí 2 ks odbavených zavazadel do 22 kg v ceně letenky.
 • …a co dál?
  Zabalte si zavazadla, americké úřady doporučují kufry s TSA zámkem. Na letišti se odbavte a leťte do Ameriky. Pohovor s imigračním úředníkem absolvujete až v USA.

Jaké jsou vaše zkušenosti s levnými letenkami do USA? Napište nám do diskuze.

21. března 2017 Petr Novák , ,

Diskuze k článku (408 komentářů)

Franta (3195)
19.9.2018
20:59

Pelikán má zase něco málo dobrých cen z Berlína a Vídně.

Odpovědět
Standa (13)
24.10.2018
9:26

Zdravím, poradí mi někdo jak sehnat letenku nebo spoj na příští rok červen- červenec co nejblíže Yelowstone? Do USA letím třetí rok po sobě, ale do těchto končin a v tomto ročním období mi zatím vychází letenky moc drahé cca 23tisíc a výše. Nebráním se i přestupovat při cestě vícekrat nebo doject do Wyomingu autem klidně 1000mil. Děkuji

Odpovědět
Jirka (22)
24.10.2018
10:51

@Standa: Dobrý den, já tam byl letos v srpnu a letěl jsem do NY a potom do Salt Lake City kde jsem měl na letišti rezervované auto. Cesta do Yellowstone přes Jackson cca 550 km.

Odpovědět
Franta (3195)
24.10.2018
18:23

@Standa:
Prostě sleduj, co se dá, Expedia, Pelikan, Kiwi… U letenek se blbě radí, akce jsou průběžné a i v době sezóny se může objevit něco zajímavého.

Dojezd 1.000 mil je fajn, ale aby to pak nevyšlo stejně jako letenka přímo tam.

Odpovědět
Standa (13)
24.10.2018
20:11

Zdravím, děkuji za reakce. Jsme čtyři jako každý rok, takže náklady u auta nejsou problém, jen nechceme ztratit tolik dní, pokud pojedeme například z Kalifornie, kde se dá sehnat letenka asi nejlíp. Koukám hlavně Las Vegas, což už se dojet rychle dá a nebo rovnou Salt Lake City. Vždy jsme cestovali v Květnu, ale letos máme pozvánku na Červen až Srpen, kdy je ve Wyomingu teplo a budou nás čekat přátelé. Přelom Května a Června ty letenky šíleně letí nahoru – chápu začíná sezona. Tak právě pokud z Vás nemá někdo zkušenosti například jestli i sezonní letenky jdou dolu atd.

Odpovědět
Kuba (71)
25.10.2018
10:56

@Standa:
Já plánuju na příští rok taky středozápad. Cca. před měsícem se daly sehnat letenky do Denveru z Mnichova/Vídně kolem 9 tisíc (bez zavazadla) – 12 tisíc (se zavazadlem) i na červnové lety. Bohužel jsem taky zatím nekoupil, od té doby se zatím nic neobjevilo. Osobně si myslím, že na červen snad ještě nějaká akce bude, ale samozřejmě to nevím.

Já sleduju hlavně Denver, Salt Lake City, případně jsem si říkal, že by ještě šlo Las Vegas. Záleží i co chcete celkově vidět (nepředpokládám, že chcete jen Yellowstone), podle mě se dá do Yellowstonu buď z těhle, co jsem psal, nebo by šel ještě ze Seattlu a pospojovat to například s Glacier nebo mount Rainier. Pokud ti nevadí jet 1000 mil, tak můžeš ještě sledovat SF, popřípadě i Chicago (1300 mil). Mně to přijde jako zbytečná ztráta času na cestě projet 1000 mil jenom abych se tam dostal.

Jinak já sleduju hlavně Pelikán a zaletsi, přijde mi, že tam mají lepší ceny než např. Expedia, Kiwi

Odpovědět
Standa (13)
25.10.2018
12:42

Ahoj, samozřejmě nechceme jen Yellowstone, tam jsme pozváni na týden. Máme tam srub zadarmo. Určitě to chceme spojit s něčím krásným. Ten nápad letět do Seattlu se mi líbí, to by byla cesta do Wyomingu nádherná. Tam jsme ještě nebyli. On i ten Denver je lákavý. Minulý rok jsme dali cestu ze SF na Lake Tahoe – Mohavská poušť – Las Vegas – Grand Canyon – Hoover Dam – Las Vegas – Malibu a celou Pacifiku až do SF. Letos to byl Oakland a SF – Údolí smrti – Las Vegas – Zion – Bryce Canyon – Monument Valley – Lake Powel a Lake Shore – Horseshoe Band – Grand Canyon south a west rim -Sequoia – Los Angeles – Santa Monica a opět Pacifikou do Oaklandu. Yosemity jsem na živo ještě neviděl, bohužel tam jeden rok byly bouřky a podruhé tuny sněhu – prostě květen, no…….. Děkuji za zprávu. Standa

Odpovědět
Kuba (71)
30.10.2018
9:48

@Standa:
Právě se objevily letenky do Denveru z Mnichova přes Londýn nebo Charlotte za docela rozumnou cenu (bez zavazadla kolem 9 tisíc). Je to s AA nebo BA. Tahle cena je květen, červen. Červenec už je o dost dražší.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.