Levné letenky do USA: Cena, kdy rezervovat a další rady jak ušetřit

Levné letenky do USA můžete v extrémním případě koupit již za 5 000 Kč včetně všech poplatků za cestu tam i zpět. Stačí mít štěstí, znát pár zlatých pravidel a rychle reagovat. Ušetřit za letenky do USA můžete po přečtení článku až tisíce korun.

Levné letenky do USA

Nejlevnější letenky do USA

Cena letenky do USA je mimořádně proměnlivá. Odvíjí se od poptávky, sezóny, cen paliva, konkurence, letištních poplatků a desítek dalších faktorů. Akční ceny letenek berte jako orientační, velmi rychle se mění oběma směry.

DestinacePřímé letyAkční cenaAktuální cena
BostonFrankfurt, Mnichov…do 12 500 Kč
DallasFrankfurt, Londýn, Paříž…do 15 500 Kč
DenverFrankfurt, Mnichov…do 16 000 Kč
HoustonFranfkurt, Mnichov, Paříž…do 15 500 Kč
ChicagoBerlín, Mnichov, Vídeň…do 13 500 Kč
Las VegasFrankfurt, Mnichov…do 14 500 Kč
Los AngelesFrankfurt, Mnichov…do 14 000 Kč
MiamiBerlín, Varšava, Vídeň…do 14 000 Kč
New YorkPraha, Vídeň, Berlín…do 12 500 Kč
OrlandoFrankfurt, Kodaň, Londýn…do 14 000 Kč
San FranciscoCurych, Frankfurt, Mnichov…do 14 000 Kč
SeattleAmsterdam, Mnichov…do 15 500 Kč
WashingtonFrankfurt, Mnichov, Vídeň…do 13 500 Kč

Jak a kde koupit levné letenky do USA

 • Kde koupit levné letenky do USA
  Letenky do USA prodává on-line Pelikán, Invia, Student Agency, Letuška a weby jednotlivých aerolinek. Většinou všichni prodávají stejné letenky, protože mají přístup do těch samých ceníků. Cena letenky se liší jen o stokoruny, což je způsobeno rozdílným poplatkem za vystavení.
 • Kdy koupit nejlevnější letenky do USA
  Nejnižší ceny bývají dva až tři měsíce před odletem. Cena letenek do Ameriky roste až o 50 % během hlavní sezóny – od června do září, přes Vánoce a Nový rok. V tomto období do USA cestuje velké množství lidí a aerolinky nemají důvod prodávat letenky zbytečně lacině.
 • Sledujte aktuální akční letenky do USA
  Speciální nabídky mívají všechny aerolinky, časté jsou akční letenky do New Yorku, Los Angeles nebo Miami. Jde buď o last minute letenky s odletem v řádu týdnů, nebo o běžné akce až na 10 měsíců dopředu.
 • Letenky do USA s odletem z Německa, Vídně a dalších zemí
  Chcete-li koupit letenky do USA levně, musíte počítat s odlety z ciziny. V úvahu berte Vídeň, Budapešť, Berlín, Mnichov, Krakov a Varšavu. Velmi levné letenky do Los Angeles, Las Vegas, New Yorku nebo na Floridu mají aerolinky Norwegian, odlétá se však ze Skandinávie.
 • Chybné tarify u letenek
  Občas se objeví třeba extrémně levné letenky do New Yorku za 5 000 Kč. Příčinou je chybný tarif, nesprávný výpočet tax, špatně nahraný ceník nebo jiná chyba. Říká se jim error fare letenky. Letecká společnost je i po zaplacení může, ale také nemusí zneplatnit.
 • Jak vyzrát na jednosměrné letenky
  Jednosměrná letenka do USA je téměř u všech aerolinek výrazně dražší než obousměrná. Dokonce se vyplatí koupit zpáteční letenku a cestu zpět nechat propadnout, jakkoliv to zní nelogicky. Výjimkou z tohoto pravidla je společnost Norwegian, která nabízí i levné jednosměrné letenky.
 • Kdo létá do USA?
  Do USA z Evropy létají desítky aerolinek včetně společností Delta, British Airways, Austrian Airlines, KLM, Air France, Air Berlin, Swiss Air Lines, LOT Polish Airlines, Turkish Airlines, Norwegian, Aeroflot, Aer Lingus, Alitalia, Iberia, TAP Portugal, Ukraine International Airlines nebo Lufthansa.
 • Jak se stanovují ceny letenek?
  Cenu letenky tvoří základní tarif (fare), poplatky a taxy (palivový příplatek YR, odletová taxa…) a poplatek za vystavení letenky.
  Aerolinky mají v ceníku u jedné trasy běžně až desítky různých tarifů pro ekonomické, obchodní i první třídy. Např. u New Yorku může být nejnižší fare jen 500 Kč, další jsou odstupňovány třeba po tisícikorunách až na nejdražší tarif za stovky tisíc korun.
  Dle aktuální poptávky a vytíženosti aerolinky průběžně upravují počet míst pro každý let a každou sazbu. Taxy jsou vždy stejně vysoké pro všechny tarify i cestovní třídy.

Na co si dát pozor u levných letenek do USA

 • Akční letenky do USA se prodávají v omezeném počtu
  Letecké společnosti mají na akčních letenkách minimální zisk. Do prodeje jich obvykle dávají jen nižší počet na omezený výběr termínů. Jakmile narazíte na letenky do Spojených států za zajímavou cenu, na nic nečekejte a rezervujte. Za pár minut může být po letence.
 • Letenku je nutné rychle zaplatit
  Častá bývá u akčních letenek podmínka buď okamžité úhrady, nebo do platby půlnoci téhož dne. U běžných letenek je lhůta několikadenní.
 • Storno letenky bez vrácení peněz
  Při zrušení akční letenky se peníze nevracejí. Nehraje přitom roli, jestli letenku vystavil Pelikán, Student Agency, Letuška nebo ČSA. Důvodem je snaha odlišit levnější akční a dražší letenku. Ochránit vás může pojištění letenky, dobře si však pročtěte smluvní podmínky a výluky.
 • Nízká cena letenky kompenzuje nepříjemné přestupy
  Přímé lety bez mezipřistání bývají obvykle dražší, cestující si připlácí za pohodlí. Naopak levné letenky do USA bývají znevýhodněny až dvěma přestupy a dlouhým čekáním na letištích, občas dokonce přes noc.
 • K letům ze zahraničí přičtěte vícenáklady
  Třeba přímé lety z Německa do Chicaga pořídíte za 8 000 Kč, jenže u ceny letenky do nekončí. Připočíst je třeba jízdenku do Berlína nebo benzín, poplatek za parkování a navíc to nepohodlí při cestě na vzdálené letiště. Při koupi letenky všechny tyto vícenáklady pečlivě zvažujte.
 • Cena letenky do USA nemusí zahrnovat občerstvení a zavazadla
  Trendem posledních let je nabízet nejlevnější letenky bez občerstvení a odbavených zavazadel. Setkat se s tím můžete u tarifu LowFare od Norwegian Air Shuttle, jež levně létá do Kalifornie, New Yorku, Las Vegas, Bostonu a na Floridu.
 • Před odletem do USA a po příletu do ČR mějte den rezervu
  Pracujícím čtenářům doporučuji nechat si před odletem jednodenní a po návratu dvoudenní rezervu. Pomůže vám srovnat se s časovým posunem.

Nejčastější dotazy

 • Nabízí v roce 2017 někdo přímý let Praha – New York?
  Bez mezipřistání bude z Prahy do New Yorku létat společnost Delta Air Lines od května do října 2017.
 • Kde koupit vnitrostátní letenky po USA
  Rezervovat v češtině si je můžete na Pelikánovi. Pro levné vnitrostátní lety po USA se mi rovněž osvědčily low-cost aerolinky Southwest, jako jediné nabízejí 2 ks odbavených zavazadel do 22 kg v ceně letenky.
 • …a co dál?
  Zabalte si zavazadla, americké úřady doporučují kufry s TSA zámkem. Na letišti se odbavte a leťte do Ameriky. Pohovor s imigračním úředníkem absolvujete až v USA.

Jaké jsou vaše zkušenosti s levnými letenkami do USA? Napište nám do diskuze.

Petr Novák

Diskuze k článku (441 komentářů)

Avatar uživatele

@Aneta: Ahoj, zkušenosti přímo s touto trasou nemám, nicméně pokud máš obavy o důvěryhodnost nabídky, tak žádný strach. Ceny letenek v posledních letech výrazně poklesly – a o těch s odletem na západ od nás to platí ještě víc. :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím:) Chystáme se koncem října do New Yorku, je nás 5 lidí a ráda bych se poradila, zda je lepší koupit letenky už teď nebo je v pohodě počkat třeba na srpen. Jen dodám, že jsme byli v NY teď v dubnu a letenky jsme na letušce kupovali na konci ledna (tzn. dva měsíce předem) za 10 300, což byla dle mého skvělá cena. Teď co sleduji, přímé lety za 12 500 a výš (přímý let tam, zpět 1 přestup), s KLM např. za 15 tis a trochu se bojím, aby přes léto ceny ještě nestouply. Nemáte nějaké zkušenosti, doporučení? Děkuji!:)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kristýna:
Letenky jsou loterie. NY je populární destinace, čím blíže odletu, tak je větší pravděpodobnost, že ceny půjdou nahoru. Ale může se stát, že 14 dní před se objeví akce. Tohle s jistotou říct nejde. Ceny půjdou určitě nahoru na letní (sezónní) termíny. Říjen je už docela s odstupem, tam by se mohlo něco dobrého objevit.
Na Expedii jsou některé říjnové termíny s TAP Portugal pod 10.000,-, ale je to jen s příručním zavazadlem.
On lehce stoupá i dolar, to cenu také ovlivňuje.

Odpovědět

@Nikola:

My jsme sehnali – Frankfurt – PHI – SF
SF- PHI – Frankfurt za 6800 – bez zavazadla (i zpáteční)

Odpovědět

Ahojte,
mame s manzelem koupene letenky na duben 2019 do LA. Pri spatecej ceste mame v San Francisku na prestup 46 minut. Mylsite, ze sa to realne da stihnout ???
Trosku mam z toho obavu :)

Dik za reakci Ima

Odpovědět

@Ima:

Ahojky, nevím sice odpověď na tvoji otázku, ale rád bych věděl, s kým a za kolik si sehnala letenky, jestli to není tajné chystáme se tam na konci dubna 2019 take, tak lacoruji kde a jak nejlépe koupit. Děkuji a přeji šťastnou cestu. Pokud by Ti to nevadilo, mohli bychom se spojit mailem a předat zkušenosti, plány atd. Ptakos13@gmail.com.

Odpovědět

@Ptakos:

Ahoj, letenky som kupila minuly tyzden jedna stale cca 8900,- plus batozina celkom som za dvoch aj s dvoma 23kg batozinami zaplatila 22500,- cez pelikana od 16.4.-7.5.2019 s jednym prestupom tam ( 16,5 hod) a dvoma spatky (cca 17,5 hod.) Zatial nemame presne urcete kam pojdeme ale vizera to tak ze pojdeme podla planu co je tu na stranke Road trip z L.A.

Ima

Odpovědět
Avatar uživatele

@Ima:
Ahoj Ima,
odkud to letí?
Mě se teď moc líbí ceny přímého spoje Vídeň-Los Angles, konkrétně na 30 dní 2.5.2019-31.5.2019 za 9208,-kč + cca 2400,-kč za 23kg odbavené zavazadlo.
Jsou to hlavně oba přímé lety +- 12 hodin a Vídeň je v podstatě “za rohem” :) (někdo mě tam hodí nebo tam jezdí Student Agency bus atd)
Jo a je to na webu právě Student Agency – http://www.letenky.cz

Odpovědět

@Ima:

Děkuji za info. Mrknu na to. Třeba se někde potkáme :-) ať se daří.

Odpovědět
Avatar uživatele

Pelikán má zase něco málo dobrých cen z Berlína a Vídně.

Odpovědět

Zdravím, poradí mi někdo jak sehnat letenku nebo spoj na příští rok červen- červenec co nejblíže Yelowstone? Do USA letím třetí rok po sobě, ale do těchto končin a v tomto ročním období mi zatím vychází letenky moc drahé cca 23tisíc a výše. Nebráním se i přestupovat při cestě vícekrat nebo doject do Wyomingu autem klidně 1000mil. Děkuji

Odpovědět

@Standa: Dobrý den, já tam byl letos v srpnu a letěl jsem do NY a potom do Salt Lake City kde jsem měl na letišti rezervované auto. Cesta do Yellowstone přes Jackson cca 550 km.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Standa:
Prostě sleduj, co se dá, Expedia, Pelikan, Kiwi… U letenek se blbě radí, akce jsou průběžné a i v době sezóny se může objevit něco zajímavého.

Dojezd 1.000 mil je fajn, ale aby to pak nevyšlo stejně jako letenka přímo tam.

Odpovědět

Zdravím, děkuji za reakce. Jsme čtyři jako každý rok, takže náklady u auta nejsou problém, jen nechceme ztratit tolik dní, pokud pojedeme například z Kalifornie, kde se dá sehnat letenka asi nejlíp. Koukám hlavně Las Vegas, což už se dojet rychle dá a nebo rovnou Salt Lake City. Vždy jsme cestovali v Květnu, ale letos máme pozvánku na Červen až Srpen, kdy je ve Wyomingu teplo a budou nás čekat přátelé. Přelom Května a Června ty letenky šíleně letí nahoru – chápu začíná sezona. Tak právě pokud z Vás nemá někdo zkušenosti například jestli i sezonní letenky jdou dolu atd.

Odpovědět

@Standa:
Já plánuju na příští rok taky středozápad. Cca. před měsícem se daly sehnat letenky do Denveru z Mnichova/Vídně kolem 9 tisíc (bez zavazadla) – 12 tisíc (se zavazadlem) i na červnové lety. Bohužel jsem taky zatím nekoupil, od té doby se zatím nic neobjevilo. Osobně si myslím, že na červen snad ještě nějaká akce bude, ale samozřejmě to nevím.

Já sleduju hlavně Denver, Salt Lake City, případně jsem si říkal, že by ještě šlo Las Vegas. Záleží i co chcete celkově vidět (nepředpokládám, že chcete jen Yellowstone), podle mě se dá do Yellowstonu buď z těhle, co jsem psal, nebo by šel ještě ze Seattlu a pospojovat to například s Glacier nebo mount Rainier. Pokud ti nevadí jet 1000 mil, tak můžeš ještě sledovat SF, popřípadě i Chicago (1300 mil). Mně to přijde jako zbytečná ztráta času na cestě projet 1000 mil jenom abych se tam dostal.

Jinak já sleduju hlavně Pelikán a zaletsi, přijde mi, že tam mají lepší ceny než např. Expedia, Kiwi

Odpovědět

Ahoj, samozřejmě nechceme jen Yellowstone, tam jsme pozváni na týden. Máme tam srub zadarmo. Určitě to chceme spojit s něčím krásným. Ten nápad letět do Seattlu se mi líbí, to by byla cesta do Wyomingu nádherná. Tam jsme ještě nebyli. On i ten Denver je lákavý. Minulý rok jsme dali cestu ze SF na Lake Tahoe – Mohavská poušť – Las Vegas – Grand Canyon – Hoover Dam – Las Vegas – Malibu a celou Pacifiku až do SF. Letos to byl Oakland a SF – Údolí smrti – Las Vegas – Zion – Bryce Canyon – Monument Valley – Lake Powel a Lake Shore – Horseshoe Band – Grand Canyon south a west rim -Sequoia – Los Angeles – Santa Monica a opět Pacifikou do Oaklandu. Yosemity jsem na živo ještě neviděl, bohužel tam jeden rok byly bouřky a podruhé tuny sněhu – prostě květen, no…….. Děkuji za zprávu. Standa

Odpovědět

@Standa:
Právě se objevily letenky do Denveru z Mnichova přes Londýn nebo Charlotte za docela rozumnou cenu (bez zavazadla kolem 9 tisíc). Je to s AA nebo BA. Tahle cena je květen, červen. Červenec už je o dost dražší.

Odpovědět

Zdravím, je tu někdo zkušený,kdo by poradil jak se dostat nejlépe do Oklahomy?Loni jsem letěl PRAHA-LONDÝN, LONDÝN-DALLAS, DALLAS-OKLAHOMA. Přestupy časově jen tak tak.Kdybych letěl z Wídně nebo Mnichova jak je to s celníkama?Chci letět konec Února do půlky Března.Díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Dan:
Vídeň i Mnichov jsou v rámci EU a Schengenu, takže s celníky bych si cestou tam hlavu nelámal. A určitě nepovezeš narvané kufry věcí. A zpátky to bude stejné jako v Praze. Pokud budeš mít něco k proclení, tak bys k nim měl jít.
Co koukám, tak z Prahy se pod dva přestupy nedostaneš. A Vídeň i Mnichov jsou na tom stejně. Tak jen koukat na ty přestupy, abys měl aspoň 1,5h v Evropě a pak minimálně 2h v USA na imigrační.

Odpovědět

@Franta: Díky za info.

Odpovědět
Avatar uživatele

Letenky New York, Los Angeles a San Francisco, vše z Mnichova
https://www.jaknaletenky.cz/new-york-pres-toronto-5854kc.html
https://www.jaknaletenky.cz/prime-lety-usa-6994kc.html

Odpovědět

Dobrý den, budu asi za úplnou lamu, ale prostě letím do zámoří poprvé. Mohl bych požádat o odpovědi na následující otázky?
1) Letíme s Turkish Airlines. Letenky jsou zakoupeny. Přišel mi na email email jakým si kódem a seznamem cestujících, kde u každého je Ticket no. Stačí s tímto dokumentem dorazit k odbavovací přepážce, kde mi vydají palubní lístky?
2) Chceme letět z Vídně – do Istanbulu a z Istanbulu do San Francisca. Na přestup v Istanbulu je 2:50h. Přeloží zavazadla automaticky, nebo si je budu muset odbavit sám?

Děkuji

Odpovědět

@NovMi: Ahoj. Leteli sme presne takto. Postup je úplne v kľude. Akurát neviem prečo, v Istanbule je transfer do USA a Kanady smerovaný von zo security a následne znovu späť cez security kontrolu. Takže to trvá dlhšie. Kufre preložia a berieš si ich až v SF. Palubný lístok dostaneš na základe mena, teda pasu.

Odpovědět

@NovMi: a ešte potrebuješ door reservation number

Odpovědět

@Robo: @Robo:
Díky za info a to reservation number je co?

Odpovědět

@NovMi: pisal som z telefonu…. je to reservation code.. vacsinou 5 alebo 6 znakov…. chod na stranku Turkish airlines a letenku v systeme si vies overit na zaklade mena a reservation number…. to reservation number budes mat pre let tam aj spat rovnake….. da sa to aj na zaklade cisla elektronickej letenky, ale to je to moc dlhe cislo, co si spominal

Dam ti este jeden tip… Ak to Turkish nezmeni, sedadla v lietadle si mozes rezervovat 100 dni pred odletom. My sme to robili asi 30 dni pred a stali sa nam 2 veci

a/ uz nebol taky vyber sedadiel
b/ medzi kupou letenky a odletom posunuli Turkish odlet lietadla o 5min a chceli to potvrdit. a potvrdit sa to dalo iba zavolanim na Turkish… cez web to neslo. A to mi zozralo 3 hodiny zivota, lebo ani baba v call centre to nevedela potvrdit, tak nam vystavila nove elektronicke letenky (nove tie dlhe cisla), ale urobila chybu, lebo namiesto 2x23kg batoziny nam letenku dala iba s 2x2kg bataoziny… takze znova volat na Turkish a znovu nove elektronicke letenky. A na tie som si uz vedel vybrat miesta v lietadle. To 5/6 miestne cislo rezervacie bolo stale to iste….

Takze sa skus pohrat na webe Turkish, aby si vedel co je tvoje reservation code… a sedadla si rezervuj kludne 100 dni vopred (to ale asi pojde iba na let IST-SFO a spat… VIE-IST je tusim iba 30 dni)

Odpovědět

@Robo: Díky za info. Booking Reference již mám.

Odpovědět

Neletí někdo 22/2 z Prahy do Londýna-Dallasu čas 7:00 odlet z Prahy? Mám v Londýně na přestup jen 1:10 h na ten spoj do Dallasu. Odlet do Dallasu je v 9:30 Loni jsem to stihnul jen tak tak a anglicky moc neumím, díky Dan

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, mám se svoji přítelkyní zakoupenou letenku do Denveru CO. Let je pouze jednosměrný. Mám v plánu si vyřídit ESTA kde nejspíš budu zadávat důvod a cíl našeho cestování, ale přeci jen se chci zeptat jestli není třeba již předběžně zakoupit letenku z USA domů nebo do pokračující destinace což našem případě bude CostaRica. Chci se zeptat zdali nemá někdo s tímto tipem cestování již nějakou zkušenost. Například jestli na emigračním USA nebyli nějaké problémy. Nevím přesně kde naše putování po USA skončíme a netroufám si odhadnout ze které země bude nejlepší odletět..

Odpovědět
Avatar uživatele

@LukasShadowShot:
Přečti si podmínky ESTA –
Najdeš tam i tohle
“Máte zpáteční letenku nebo letenku pro další cestu”

Odpovědět

Zakoupil jsem letenky od Delta Air Lines do USA.
Tam PRG-AMS-LAX-HNL a zpět HNL-SEA-AMS-PRG.
Polovina letů je operovaná KLM a druhá Deltou.
Jak to funguje s check-iny a Boardnig Passy?
Můžu provést check-in na let s KLM v mobilní aplikaci Delty?
Bude mi v aplikaci Delty zobrazený qr-kód fungovat jako Boarding Pass pro let s KLM?
Prosím o odpovědi pokud s tím má někdo zkušenosti.
Díky.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tonda:
Pokud jsou ty lety u KLM operovaný pod číslem letu Delty (DLxxxx), tak ti bude fungovat normálně odbavení přes aplikaci Delty.

Odpovědět

@Vašek: Ano všechny jsou pod DL. Děkuji.
Ještě by mě zajímalo zda-li má někdo zkušenost s přestupem na AMS.
Konkrétně z PRG do AMS je to KLM Cityhopper a z AMS do LAX je to KLM a na přestup mám 2h 15m.
Jak to obvykle chodí?
Je v AMS před-pohovor? (Když jsem letěl přímo z Prahy do USA tak byl a česky.)
Jak dlouho trvá (jak je dlouhá) pěší cesta od příletu k odletové bráně? (Obvykle, chápu, že se to může měnit, ale viděl jsem videa docela dlouhých procházek)
Když je obojí prakticky KLM je přílet i odlet ze stejného terminálu?
Jsou při přestupu v AMS jiná úskalí?
Děkuji.

Odpovědět

@Tonda. V AMS te poslou na D1 kde je pohovor v anglictine. Az tam ti daji informace z ktere gate to leti. Doba na prestup 2.15 je v pohode.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tonda:
Předpohovor v AMS není a nebyl ani v Praze. Jde pouze o větší bezpečnostní kontrolu před nástupem do letadla amerických aerolinií. U ostatních to není tak důkladné. Amíci tam mají i celotělový scaner.
AMS je v pohodě, dobře značené a přehledné letiště. S 2:15 na přestup stíháte i Heinekena.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tonda:
Ono je vpodstatě jedno, že letíš ze stejného terminálu. I kdybys letěl hned z vedlejšího gate, musíš projít celou cestu do hlavní haly, tam znova projít security a jít dál ke své gate. Takže 100 jarním kilometrům se nevyhneš.
Já teď přestupoval na Heathrow, na stejném terminálu, jen asi o 3 gaty vedle – a přesto nachozeno podle fitbitu 6km

Odpovědět

Ahoj. Mam dotaz. Delta mi zrusila let na brezen 2020 Minneapolis – Amsterdam. V administraci delty na webu let uplne zmizel. Nasel jsem to lepe viditelne na webu klm. Je nejaka sance ze se objevi nejaka nahrada, nebo ze se ozvou? Napsal sem na webu delty na mail, ale mam obavu aby se ozvali. Resil nekdo zruseny let ze strany delty. Jinak let byl koupeny kompletne prg-ams-lax a zpet byl sfo-minneapolis-amsterdam-prg. Vse pres web delty. Diky za info

Odpovědět

Zdravím všechny :) Chtěli by jsme letět od 1.4.2020 – 30.6.2020 do USA ( samozřejmě orientační datum +- 14 dní).

Chtěl bych se zeptat, kde hledat vhodné letenky? Chceme ideálně 1 přestup a 2 zavadla v celkově co nejvyšší povolené hmotnosti. Nějaké rady nebo tipy?

Nemůžu právě najít žádné letenky v tomto termínu, protože mě to pustí snad jen do 10.6.2020.

Když jsem zkoušel dát leden až březen 2020, tak jsem lety našel, ale bohužel všude byli 2 zavazadla 6 a 2kg tuším to je pro nás málo :(

Děkuju za pomoc

Odpovědět
Avatar uživatele

@Viktor:
Je to za rok. Letecké společnosti vypisují roční Timetabel, kdysi se dal dokonce sehnat i jako taková knížečka. S nástupem moderních technologií, internetu a tak se to změnilo. Prostě koukej na stránky aerolinek, na vyhledávače a čekaj, až tam bude i tvůj termín. Podobné je to i u autopůjčoven. Když koukáš takhle dopředu, tak se může stát že v nabídce vyhledávačů nebudou všechny půjčovny.
Hodně leteckých společností nabízí ty nejlevnější letenky bez odbaveného zavazadla. Buď si ho připlatíš nebo koupíš dražší tarif. Zkoušej a hledej.

Odpovědět

Zdravím Všechny :)

Obracím se na VÁS s obrovskou prosbu o pomoc. Snažím se najít kvalitní a levné letenky do USA, kde budeme mít 1x kus odbavené zavazadlo do 23kg a 1x kus přírucniho zavazadla.

Odlétat chceme 1.4.2020 z Prahy s 1 prestupem do Miami. ( letenky ráno s příletem na vecer do USA)

Návrat by byl 22.6.2020 ze San Francisca do Prahy ( letenky odpoledne/vecer)

Podmínky to samé :) Maximálně 1 přestup + 1 a 1 zavazadlo :)

Hází mě to pokaždé jiné ceny a brutalní rozdíl :)

Pomůže nám někdo nebo pošle odkaz přímo na letenku ? :)

PS: Limit je 20k, je to reálné ?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kuba:
Hele, to si budeš muset projít sám. Letuska, Pelikan, Expedia, Cheapoair a další vyhledávače. Kombinuj místa odletu a hledej. Já to teď dělám stejně. Dojet metrem na letiště a hurá na výlet by se mi líbilo, ale Drážďany a Mnichov vycházejí o dost lépe. Takže koukni i na letiště v “rozumném” dojezdu.
Praha – Drážďany, Berlín, Mnichov, Vídeň, Katovice, Vratislav…
Miami – Orlando, Tampa…
SF – Oakland, San Jose, Sacramento…
Někdy se i vyplatí, posunout let o den, takže koukej i na +/-3 dny.

Co jsem tak zběžně kouknul na Letusku, tak by to mělo jít https://i.imgur.com/2KsTmLU.png. Bez odbaveného by ses mohl vejít i pod 17.000,-

Odpovědět

@Franta: Každopádně díky za info :)

My tam musíme bejt nepozdějí 3.4.2020 protože 4.4 jdeme na poslední zápas NHL.
Rozhodně se podívám a díky za rady :) Odbavené musíme mít, když jedeme na tak dlouhou dobu, tomu se nevyhneme :)

Kazdopadne diky za radu ohledne “blizkej” letist, ale tomu se chci pokud mozno vyhnout obloukem :)

Odpovědět

@Kuba: Letěli jsme do San Franciska, mám dobré zkušenosti s Letuškou, našel jsem letenku (zpáteční) za 16 000 z Vídně, přestup v Amsterodamu. Zavazadlo do 25 kg + příruční už nevím kolik. Do Vídně Vindobonou, z nádraží bus za 8 Euro.

Odpovědět

Dobrý den mám prosbu nevíte někdo o nějaké levné letecké společnosti mezi Los Angeles a New Yorkem, kde se dají přikoupit i kufry. Děkuji za info

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lucie:
Kufry se dají přikoupit snad všude. Petr tu psal, že Southwest je celkem levný, hlavně v předprodeji termínů a má v ceně dva kufry.
Ale je pravda, že netuším, jak to funguje v tomto nevlídném čase.

Odpovědět

Dobrý den, nemá někdo nynější zkušenost s nákupem letenek a zavazadel? Plánujeme cestu 2022, ale dnes žádná společnost neprodává letenky s odbaveným zavazadlem a nikde se nemohu dopátrat jaký je doplatek pro odbavené zavazadlo k ceně. Děkuji

Odpovědět

Zdravim, já mam letenku na leden od Lufthansy a za kufr (23kg) sem platila 1526,- :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michal:
A kde jsi hledal? Prodávají se letenky s i bez zavazadla. Letenky ve vyhledavačích bývají seřazeny podle ceny, takže vpředu jsou ty levnější, bez zavazadla. Třeba na Letušce si pak ve výběru (nahoře vlevo) můžeš označit zda chceš s odbaveným zavazadlem nebo bez. U Pelikána musíš srolovat níž a v “Kategorie / Typ” najdeš Zavazadlo v ceně. U KLM ti to při výběru Economy letenky nabídne 3 varianty ceny, ta nejlevnější je bez kufru. Jinde to bude asi obdobné.
Kolik stojí dokoupit zavazadlo najdeš na stránkách konkrétní letecké společnosti. Většinou to začíná kolem 1500,-, podle společnosti.

Odpovědět

Poraďte prosím, sháním letenku na září 15.9 plus minus přílet z Prahy do Newark, ale zpátky z Charlotte do Prahy 7.10 plus minus. Nechá se sehnat za lepší peníze? Nebo je lepší letět tam i zpátky z jednoho letiště. Ještě mi poraďte jestli je lepší koupit letenku už se zavazadli premium ekonomi nebo pouze ekonomi a kufry si zaplatit až při odbavení. Preferuji přestup okolo 3 hodin, neumím moc jazyk, tak aby byl čas na přestup. Potřebuji 2 letenky.

Odpovědět

@Romana:
Koukej na letenky i kolem Prahy, Vídeň, Drážďany, Berlín… NY není jen Newark, zkus i JFK a LaGuardia.
Zpáteční letenky mezi dvěma městy bývají levnější, než s návratem odjinud. Ale někdy můžeš mít kliku na cenu. Teď je NY z Vídně cca kolem 9000,-, minulý týden byla akce cca za 5000,-. Oboje bez odbaveného kufru. S kufrem to začíná cca na 12700,-. Praha je cca 10100,- bez a 13500,- s kufrem.
Praha-NY/Charlotte-Praha začíná na cca 14400,- bez kufru a 23000,- s kufrem. Tak zvaž, co je pro tebe zajímavější.
Přestup doporučuji v Evropě, což u NY bývá skoro vždy a dost často je přímý let. Delta by od jara měla snad zase lítat přímák z Prahy. Nemusíš pak řešit, zda při přestupu v USA a imigračním stihneš další let.
U kufrů záleží na tobě. Jestli je budeš mít, tak je zaplatíš, tak jako tak. Tak si spočítej, co se ti víc vyplatí. Tam jeden společný a zpět po nákupech každý se svým, možná se dvěma. Doplatit kufr při odbavení bývá dražší, než si ho doplatit online. Koukni na stránky leteckých společností, kolik stojí doplatek, cca 70-100USD. U některých letenek kufr dokoupit nejde. Někde má premium economy i dva kufry v ceně.
Já hledám většinou na pelikan, letuska, expedia… Dobré je i sledovat skupiny na FB, třeba JAKnaLetenky, Tipy na levné letenky za akční ceny…

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.