Levné letenky do USA: Cena, kdy rezervovat a další rady jak ušetřit

Levné letenky do USA můžete v extrémním případě koupit již za 5 000 Kč včetně všech poplatků za cestu tam i zpět. Stačí mít štěstí, znát pár zlatých pravidel a rychle reagovat. Ušetřit za letenky do USA můžete po přečtení článku až tisíce korun.

Levné letenky do USA

Nejlevnější letenky do USA

Cena letenky do USA je mimořádně proměnlivá. Odvíjí se od poptávky, sezóny, cen paliva, konkurence, letištních poplatků a desítek dalších faktorů. Akční ceny letenek berte jako orientační, velmi rychle se mění oběma směry.

Destinace Přímé lety Akční cena Aktuální cena
Boston Frankfurt, Mnichov… do 12 500 Kč
Dallas Frankfurt, Londýn, Paříž… do 15 500 Kč
Denver Frankfurt, Mnichov… do 16 000 Kč
Houston Franfkurt, Mnichov, Paříž… do 15 500 Kč
Chicago Berlín, Mnichov, Vídeň… do 13 500 Kč
Las Vegas Frankfurt, Mnichov… do 14 500 Kč
Los Angeles Frankfurt, Mnichov… do 14 000 Kč
Miami Berlín, Varšava, Vídeň… do 14 000 Kč
New York Praha, Vídeň, Berlín… do 12 500 Kč
Orlando Frankfurt, Kodaň, Londýn… do 14 000 Kč
San Francisco Curych, Frankfurt, Mnichov… do 14 000 Kč
Seattle Amsterdam, Mnichov… do 15 500 Kč
Washington Frankfurt, Mnichov, Vídeň… do 13 500 Kč

Jak a kde koupit levné letenky do USA

 • Kde koupit levné letenky do USA
  Letenky do USA prodává on-line Pelikán, Invia, Student Agency, Letuška a weby jednotlivých aerolinek. Většinou všichni prodávají stejné letenky, protože mají přístup do těch samých ceníků. Cena letenky se liší jen o stokoruny, což je způsobeno rozdílným poplatkem za vystavení.
 • Kdy koupit nejlevnější letenky do USA
  Nejnižší ceny bývají dva až tři měsíce před odletem. Cena letenek do Ameriky roste až o 50 % během hlavní sezóny – od června do září, přes Vánoce a Nový rok. V tomto období do USA cestuje velké množství lidí a aerolinky nemají důvod prodávat letenky zbytečně lacině.
 • Sledujte aktuální akční letenky do USA
  Speciální nabídky mívají všechny aerolinky, časté jsou akční letenky do New Yorku, Los Angeles nebo Miami. Jde buď o last minute letenky s odletem v řádu týdnů, nebo o běžné akce až na 10 měsíců dopředu.
 • Letenky do USA s odletem z Německa, Vídně a dalších zemí
  Chcete-li koupit letenky do USA levně, musíte počítat s odlety z ciziny. V úvahu berte Vídeň, Budapešť, Berlín, Mnichov, Krakov a Varšavu. Velmi levné letenky do Los Angeles, Las Vegas, New Yorku nebo na Floridu mají aerolinky Norwegian, odlétá se však ze Skandinávie.
 • Chybné tarify u letenek
  Občas se objeví třeba extrémně levné letenky do New Yorku za 5 000 Kč. Příčinou je chybný tarif, nesprávný výpočet tax, špatně nahraný ceník nebo jiná chyba. Říká se jim error fare letenky. Letecká společnost je i po zaplacení může, ale také nemusí zneplatnit.
 • Jak vyzrát na jednosměrné letenky
  Jednosměrná letenka do USA je téměř u všech aerolinek výrazně dražší než obousměrná. Dokonce se vyplatí koupit zpáteční letenku a cestu zpět nechat propadnout, jakkoliv to zní nelogicky. Výjimkou z tohoto pravidla je společnost Norwegian, která nabízí i levné jednosměrné letenky.
 • Kdo létá do USA?
  Do USA z Evropy létají desítky aerolinek včetně společností Delta, British Airways, Austrian Airlines, KLM, Air France, Air Berlin, Swiss Air Lines, LOT Polish Airlines, Turkish Airlines, Norwegian, Aeroflot, Aer Lingus, Alitalia, Iberia, TAP Portugal, Ukraine International Airlines nebo Lufthansa.
 • Jak se stanovují ceny letenek?
  Cenu letenky tvoří základní tarif (fare), poplatky a taxy (palivový příplatek YR, odletová taxa…) a poplatek za vystavení letenky.
  Aerolinky mají v ceníku u jedné trasy běžně až desítky různých tarifů pro ekonomické, obchodní i první třídy. Např. u New Yorku může být nejnižší fare jen 500 Kč, další jsou odstupňovány třeba po tisícikorunách až na nejdražší tarif za stovky tisíc korun.
  Dle aktuální poptávky a vytíženosti aerolinky průběžně upravují počet míst pro každý let a každou sazbu. Taxy jsou vždy stejně vysoké pro všechny tarify i cestovní třídy.

Na co si dát pozor u levných letenek do USA

 • Akční letenky do USA se prodávají v omezeném počtu
  Letecké společnosti mají na akčních letenkách minimální zisk. Do prodeje jich obvykle dávají jen nižší počet na omezený výběr termínů. Jakmile narazíte na letenky do Spojených států za zajímavou cenu, na nic nečekejte a rezervujte. Za pár minut může být po letence.
 • Letenku je nutné rychle zaplatit
  Častá bývá u akčních letenek podmínka buď okamžité úhrady, nebo do platby půlnoci téhož dne. U běžných letenek je lhůta několikadenní.
 • Storno letenky bez vrácení peněz
  Při zrušení akční letenky se peníze nevracejí. Nehraje přitom roli, jestli letenku vystavil Pelikán, Student Agency, Letuška nebo ČSA. Důvodem je snaha odlišit levnější akční a dražší letenku. Ochránit vás může pojištění letenky, dobře si však pročtěte smluvní podmínky a výluky.
 • Nízká cena letenky kompenzuje nepříjemné přestupy
  Přímé lety bez mezipřistání bývají obvykle dražší, cestující si připlácí za pohodlí. Naopak levné letenky do USA bývají znevýhodněny až dvěma přestupy a dlouhým čekáním na letištích, občas dokonce přes noc.
 • K letům ze zahraničí přičtěte vícenáklady
  Třeba přímé lety z Německa do Chicaga pořídíte za 8 000 Kč, jenže u ceny letenky do nekončí. Připočíst je třeba jízdenku do Berlína nebo benzín, poplatek za parkování a navíc to nepohodlí při cestě na vzdálené letiště. Při koupi letenky všechny tyto vícenáklady pečlivě zvažujte.
 • Cena letenky do USA nemusí zahrnovat občerstvení a zavazadla
  Trendem posledních let je nabízet nejlevnější letenky bez občerstvení a odbavených zavazadel. Setkat se s tím můžete u tarifu LowFare od Norwegian Air Shuttle, jež levně létá do Kalifornie, New Yorku, Las Vegas, Bostonu a na Floridu.
 • Před odletem do USA a po příletu do ČR mějte den rezervu
  Pracujícím čtenářům doporučuji nechat si před odletem jednodenní a po návratu dvoudenní rezervu. Pomůže vám srovnat se s časovým posunem.

Nejčastější dotazy

 • Nabízí v roce 2017 někdo přímý let Praha – New York?
  Bez mezipřistání bude z Prahy do New Yorku létat společnost Delta Air Lines od května do října 2017.
 • Kde koupit vnitrostátní letenky po USA
  Rezervovat v češtině si je můžete na Pelikánovi. Pro levné vnitrostátní lety po USA se mi rovněž osvědčily low-cost aerolinky Southwest, jako jediné nabízejí 2 ks odbavených zavazadel do 22 kg v ceně letenky.
 • …a co dál?
  Zabalte si zavazadla, americké úřady doporučují kufry s TSA zámkem. Na letišti se odbavte a leťte do Ameriky. Pohovor s imigračním úředníkem absolvujete až v USA.

Jaké jsou vaše zkušenosti s levnými letenkami do USA? Napište nám do diskuze.

Diskuze k článku (352 komentářů)

Petr Novák (2473)
16.8.2017
19:12

Od 4. května 2018 bude mít ČR nové přímé spojení s USA – každý den bude létat nová linka Praha – Philadelphia společnosti American Airlines.

Odpovědět
Franta (2647)
22.8.2017
14:57

Kalifornie 2018 z Prahy s Norvegian za cca 9.100-9.700,-. Levnější varianta platí pro nákup na http://www.norwegian.no (norsky a norské koruny), dražší je z norwegian.com (anglicky a eura)

LA – březen + duben
Oakland – duben

Jde o low cost lety – tzv. „hladolety“ bez jídla a bez kufru, pouze s příručním zavazadlem. Pouze pro vybrané termíny, počet letenek je omezen.

Odpovědět
Nikola (8)
17.10.2017
14:17

Ahoj,
v září 2018 se chystáme do USA. Dostali jsme teď nabídku na letenky za 13 500,-
PRG – FRA – JFK
LAX – VIE – PRG
Je to dobrá cena nebo je lepší si ještě počkat?

Odpovědět
Lukáš (225)
17.10.2017
14:59

@Nikola:
Ahoj Nikol,
mohu se zeptat kde? Jestli to není tajné.
Mě se ta cena zdá jako lepší než běžná.

My měli loni za 17 500,-kč
PRG-JFK
SFO-CDG-PRG

…líbilo se mi na tom hlavně, že ten spoj do USA byl přímý z Prahy za 9 hodin tam…a zpět přestup v Paříži jen necelé 2 hodiny, takže celková doba asi nejnižší možná.

Já bych tu tvojí nabídku vzal…o moc níž už to sehnat jít nemůže.

Odpovědět
Franta (2647)
17.10.2017
19:37

@Nikola:
Mě to přijde jako dobrá cena. Ale třeba Pelikan.cz to má od 11.650,-
Dával jsem 1.9.-29.9.2018, tam přes AMS, zpět přes CDG.

Odpovědět
Petr Novák (2473)
18.10.2017
11:41

@Nikola: Ahoj Nikolo, záleží na konkrétních termínech. Delta/Air France/KLM/ČSA aktuálně nabízejí na některé termíny ještě levnější letenky za 11 441 Kč. To se vyplatí hned koupit.

Některé z nich jsou směrem tam s přímým letem do New Yorku, na cestě zpět je vždy mezipřistání v Paříži.

Podle mezipřistání ve Vídni a ve Frankfurtu soudím, že jde o United Airlines. Já bych na tvém místě dal raději přednost Deltě.

Odpovědět
Nikola (8)
18.10.2017
13:27

@Lukáš:
Tajné to není :) ale asi ti to moc nepomůže, je to přes známou, která pracuje v ESO Travel.

Doba přestupů nepřesáhne 2 hodiny, což si myslím je ok :)

Odpovědět
Nikola (8)
18.10.2017
13:33

@Petr Novák:
Ahoj, děkuji za odpověď.
Našla jsem teda za 11 767,- tam i zpět přes Amsterdam, takže je myslím rozhodnuto :)

A lety jsou s KLM, je to v pohodě?

Odpovědět
Franta (2647)
18.10.2017
14:47

@Nikola:
Pro mě je KLM jedna z nej leteckých společností. AMS je přehledné letiště, na přestup tam by mělo stačit 1,5h. My to posledně kvůli zpoždění dali za 50min, ale bylo to zrychleným přesunem.

Odpovědět
Nikola (8)
19.10.2017
10:08

@Franta:
Super, díky za info a pomoc :)
Letenky jsme včera koupili, nakonec to vyšlo se vším všudy na 12 000,- s přímým letem na JFK :)
A nazpátek máme 3 hodiny na přestup v AMS, takže si dáme něco málo k jídlu a pití v salónku a poletíme domů.

Odpovědět
Petr Novák (2473)
19.10.2017
11:54

@Nikola: Skvěle to dopadlo. Amsterdam je OK a 3 hodiny na přestup ideální. Člověk se protáhne, posvačí a třeba dá sprchu v salónku.

Odpovědět
Denisa (3)
13.11.2017
20:43

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, chceme s přítelem letět na Floridu, ale každý se vracíme v jiném termínu, a tak si nemůžeme koupit letenku společně, pokud ale koupíme letenky zvlášt nejspíš asi nebudeme v letadle sedět vedle sebe že? Jak se pak v letadle řeší místa? Děkuji.

Odpovědět
Franta (2647)
13.11.2017
22:06

@Denisa:
Buď si při odbavení u přepážky požádáte o místa vedle sebe nebo si je sami vyberete při online check-inu.

Odpovědět
David (18)
14.11.2017
10:58

Zdravím , potřeboval bych poradit jak je to konkrétně s letenku?? Koukal jsem na letenku Praha-Los Angeles na Letuška.cz tam mi to nabízí zakoupení místa , kdyz si mista výběru a pochopitelně za ne zaplatím musím potom delat Check in ?? Nejak se v tom nevyznám
Děkuji za odpověď

Odpovědět
Franta (2647)
14.11.2017
15:41

@David:
Check-in (online nebo na přepážce) udělat musíš, aby se vědělo, že poletíš. To vybrané místo je něco jako místenka. Prostě jen předem víš, kde budeš sedět

Odpovědět
David (18)
14.11.2017
16:20

@Franta:
Takže koupím letenku třeba i s těma místama a potom na Check in už nemusím vybírat žádna místa ?

Odpovědět
Franta (2647)
14.11.2017
18:20

@David:
Už je máš vybrané a zaplacené. Když jsem si vybíral místa, tak jsem je vždy dostal. Můžeš se jen maximálně zeptat a ujistit se, že je to tak.

Odpovědět
Petr Novák (2473)
16.11.2017
23:28

@David: Za místa nemusíš platit, to je jen způsob, jak z tebe aerolinky dostanou další peníze. Když počkáš až na check-in a hezky poprosíš, budeš si moct vybrat místa tam. :-)

Výhoda je, že ušetříš. Nevýhoda je, že nejlepší místa už budou rozebraný.

Odpovědět
Tatiana (4)
19.11.2017
18:46

Zdravím všechny,

prosím o radu – chystáme se koupit letenky do NY na září 2018. Uprednostnujeme primy let.

Cca před měsícem byly k sehnání za +/- 9000. Dnes už jsou ceny vyšší – stojí přes 10000,- . Cena je to stále dobrá, ale i přesto – da se rici, kdy je nejlepsi letenky koupit? Máme ještě čekat?
Mají např vliv na nákup letenek Vánoce? :)) (kamarád navrhuje koupit je co nejdřív – max v prosinci, já bych pockala na leden/unor) Dá se vůbec říct, kdy je nejlepší doba, nebo je to o náhodě?

Moc děkuji za radu.
Hezký

Odpovědět
Mesi (580)
19.11.2017
22:26

@Tatiana: Na zari pristiho roku je celkem v pohode s letenkami cas cca do brezna – priblizne pul roku pred cestou se da ocekavat nejaka akce. Ale ta soucasna cena neni spatna.

Odpovědět
Franta (2647)
19.11.2017
22:34

@Tatiana:
U letenek je to loterie. Někdy je lepší koupit hned, jindy se vyplatí čekat. Vánoce vliv mají, ale jen na vánoční termíny.
Já letenky na listopad koupil už na konci března. PRG-SFO za 10.400,- se prostě musí koupit. Pokud někde bude přímý let z Prahy za 9.000,- a méně, tak bych to asi koupil hned.

Na NY bývají akce poměrně často, je výhoda, že tam jsou 3 velká letiště. Nedávno jsem ho (Newark) viděl za 6.100,- z Berlína, ale jen vybrané prosincové termíny nebo z Kodaně za 5.700,-, termíny leden – březen. Kodaň je trochu z ruky, ale Berlín je celkem blízko. Asi před měsícem jsem viděl přímý let Praha – JFK za 8.700,-, říjen 2018. Chce to sledovat kde se dá, weby, FB.

Hodně těch levných letenek je navíc nevratných a nepřenosných, takže v případě změny plánu jste nahraní. Proto je dobré dobře pročíst podmínky.

Odpovědět
Tatiana (4)
20.11.2017
11:47

@Mesi: To je pravda, cena spatna není, jen me trosku vyplasilo, jak rychle cena roste a štve mě, že jsme nekoupili hned :)

Kazdopadne dekuji za radu.

Odpovědět
Tatiana (4)
20.11.2017
11:57

@Franta:
Franto, moc děkuji za odpověď a info. Na lety mimo ČR jsem se taky dívala, ceny jsou mnohdy lepší, ale chceme letět z Prahy. To se pak hold budeme muset smířit s určitým cenovým omezením :)

A moc děkuji za upozornění ohledně levných letenek! Podmínky určitě pročteme. Máme v plánu si zařídit pro jistotu i pojištění…

Ještě jednou díky moc. Hezký den.

Odpovědět

Chci se zeptat kdyz mi dnes zamítli vízum, zda me pustí na estu kterou mam z května.

Odpovědět
Mesi (580)
20.11.2017
17:42

@Tatiana: Je to jeste daleko, jak pise Franta, je to vzdy loterie, ale ja bych ocekaval nizsi cenu opet na jare, cca pul roku predem byvaji casto akce. Na NY je pravdepodobnost akce docela velka. Zkus aplikaci „dovolevna“ nebo stranku theflightdeal.com a vyber lety z Evropy.

Odpovědět
Tatiana (4)
21.11.2017
10:29

@Mesi: Super. Ani jedno jsem neznala. Moc díky za tipy! Budu sledovat a ještě chvíli počkáme…

Odpovědět
David (18)
21.11.2017
19:40

Zdravím , tak mám zakoupené letenky do LA od letušky.cz a jsou samozřejme zpátečný. Zakoupil jsem si i místenky, letecká společnosti je stejna jako když letím tam KLM. V emalilu mám letenku na jednom papíře cestu tam i zpět. Až poletím zpátky tak budu dělat check in znovu u té samé letecké společnosti a budu tam dávat to same stejné rezervační číslo jako jsem daval když jsem ho dělal na ceste tam ??

Odpovědět
Franta (2647)
21.11.2017
21:54

@David:
Letíš opravdu s KLM nebo je to „jen“ letenka od KLM a operuje to Delta? Online odbavení by ale mělo být možné, jak u toho, od koho je letenka, tak u toho, s kým letíš.
To rezervační číslo je platné pro celou letenku, tam i zpět.

Odpovědět
David (18)
22.11.2017
6:43

@Franta: Po celou dobu i s presednuti v Amsterdamu je to s KLM jak tam i zpět.

Odpovědět
Franta (2647)
17.12.2017
20:19

Kdyby někdo plánoval SF na duben/květen 2018 a nevadilo mu letět z Barcelony.
https://www.facebook.com/jaknaletenkycz/photos/a.10150245968754643.340842.283801909642/10155924595124643/?type=3&theater

Odpovědět
Franta (2647)
28.12.2017
11:13

Pokud cestujete nalehko, tak vás třeba zaujmou „hladolety“ s Norwegian bez občerstvení a velkého kufru. https://www.jaknaletenky.cz/usa-z-prahy-7135kc.html

Odpovědět
Richard (1)
1.1.2018
18:38

Dobrý den ,prosím o radu ,chystáme se koncem března na 10 dní do Miami,jak sehnat letenky za přijatelnou cenu,kdy je nejlepší je koupit? Díky Richard

Odpovědět
Franta (2647)
1.1.2018
19:12

@Richard:
Koukej kde se dá.

Třeba na předchozí stránce tohoto článku se Florida docela řešila. Dá se sehnat i kolem 9.000,-, ale musíš mít kliku na dobrou akci. Sleduj FB stránky s letenkami, Pelikána a další. Hledej lety z Prahy, Berlína, Vídně… záleží, kam to máš blízko.

Odpovědět
Petronellka (1)
30.1.2018
10:44

Ahoj, plánujeme v září cestu do New Yorku. Let s přestupem v Montrealu. Je tam 1:10 na přestup. Máte s tím zkušenosti, dalo by se to stihnout? Díky za odpověď.

Odpovědět
Petr Novák (2473)
31.1.2018
15:46

@Petronellka: Ahoj Petronellko, přes Montreal jsem neletěl, ale pokud ti aerolinky prodaly let s přestupem 70 minut, mělo by to jít stihnout. Pokud bude mít první let zpoždění, takže nestihneš ten navazující, přebukují tě na jiný let.

Odpovědět
Karolína (1)
6.2.2018
22:17

Prosím o radu ohledně letu do kanadského Vancouveru. Hledám letenku na konec června s návratem koncem července, potřebuji jeden přestup v Evropě (nejsem zkušený cestovatel). Ceny letenek výrazně stoupají, mám ještě čekat, je šance na nějakou akci? Jaké vyhledávače jsou nejsolidnější – našla jsem nižší cenu na Budget air, ale mají špatné recenze.
Díky.

Odpovědět
Petr Novák (2473)
6.2.2018
22:26

@Karolína: Ahoj Karolíno,
já pro vyhledávání letenek používám https://matrix.itasoftware.com/ – je to vyloženě vyhledávač, ne prodejní server.

Aktuálně nejlevnější letenka tam je z Mnichova s návratem do Vídně za 23-25 000 Kč. Letenka s odletem a návratem do Prahy je za cca 24 000 Kč.

Začátek léta je hlavní sezóna, letenky jsou drahé. Těžko se to odhaduje a je možné, že se objeví nějaká akce. Zároveň je ale možné, že ceny ještě porostou.

Odpovědět
Franta (2647)
6.2.2018
22:54

@Karolína:
Máš pevná data nebo je to jedno? Letenky v týdnu jsou někdy levnější než ty o víkendu (pá-ne).
Případně, pokud to plán dovoluje, zkus Seattle. Když bude cena znatelně nižší, tak bys pak mohla do Vancouveru vyrazit autem, busem nebo vlakem.

Pelikan.cz
PRG – FRA – YVR – 32.000,- (přes Montreal YUL 25.000,-)
MUC – ZRH – YVR – 26.000,- (přes Montreal YUL 24.500,-)

PRG – FRA – SEA – 23.000,-
MUC – FRA – SEA – 22.000,-

Odpovědět
Gabi Hiklová (3)
8.2.2018
16:15

Zdravím, nevím jestli je to dobrý tip, ale podařilo si mi včera koupit letenky za 10500 na přímý let v srpnu do New Yorku z Prahy. Ještě pořád na letušce.cz jsou ty přímé lety za cca 11000 zpáteční. Jinak na pelikanovi je cena dvojnásobná.

Odpovědět
Franta (2647)
8.2.2018
18:22

@Gabi Hiklová:
Srpen je letní sezóna a mě těch 10.500,- přijde v pohodě. Je možné, že se objeví akce za méně, ale moc bych na to nespoléhal. Ale do srpna je ještě času dost. U letenek je to vždy loterie.

Odpovědět
Petr Novák (2473)
8.2.2018
21:15

@Gabi Hiklová: To je dobrá cena. Byť je pravda, že ceny letenek z Prahy do New Yorku poslední dobou spadly. Letenky od Singapore Airlines s přestupem ve Frankfurtu se prodávají za cca 9700 Kč.

Odpovědět
Gabi Hiklová (3)
9.2.2018
9:17

Já právě byla nadšená hlavně, že je to přímý let. Je fakt, že jsem zvědavá jestli se to ještě nějak pohne. Je to půl roku, tak uvidíme.

Odpovědět
Franta (2647)
9.2.2018
9:36

@Gabi Hiklová:
To je ta sezónní Delta? Přímé lety jsou drahé, levněji vyjdou právě ty s přestupy.

Odpovědět
Gabi Hiklová (3)
9.2.2018
12:44

Ano, letíme s Deltou. Právě, že mě ani nenapadlo se dívat na přímé lety, protože ty byly po celou dobu co jsem to sledovala celkem o dost dražší, proto mě to teď tak překvapilo, že nás ta zpáteční bez přestupu vyšla na 10500. Ještě teď jsou tam ty přímé lety zpáteční za cca 11000 což mi pořád na přímý let přijde výborná cena. Každopádně stejný let přes pelikána byl za 20000.

Odpovědět
Petr Novák (2473)
9.2.2018
12:52

@Gabi Hiklová: Delta zjevně zlevnila několik (desítek/stovek) letenek na některé termíny. Dělá to vcelku pravidelně napříč rokem… když není akce a/nebo když jsou levné letenky na určité termíny vyprodané, tak pak stojí raketu. :-)

Odpovědět
Lenka Koubková (1)
10.2.2018
23:18

Dobrý den, chtěli bychom v půlce srpna letět do Chicaga a cca za 3 týdny zpět, teď se letenky pohybují kolem 12tisíc, je ještě možné že to bude levnější? A dá se odhadnout, kdy se ceny zvýší? Nevíme jestli nás poletí 4 nebo 6, kdybychom zakoupili 4 letenky nyní, jaká je šance, že cca 2 měsíce před odletem dokoupíme zbylé 2 (jedná se o děti, takže by jsme potřebovali letět společně). A pak jsem se chtěla zeptat dá se stáhnout cena dětské letenky, když jsem to zkoušela nakalkulovat na Letušce apod. tak mi to vycházelo jen o např.200kč levněji?? a ještě jak zjistím odkud se dá letět do Chicaga přímo?
děkuji za odpovědi a snad jsem vás nezahltila :))

Odpovědět
Franta (2647)
11.2.2018
0:43

@Lenka Koubková:
Slevy záleží na obchodním oddělení aerolinek, případně zprostředkovatelů. Nedá se říct, kdy půjde cena nahoru nebo dolů. Doporučuji sledovat různé letenkové weby a FB.
Letenky pro děti nejsou o moc levnější, protože stejně zabírají sedadlo a dostanou jídlo, jako ostatní.

U těch dětí pozor. Nejen, že se může stát, že letenky už nebudou, ale také už nemusí být poblíž těch vašich a děti by seděli někde jinde. Asi by se dalo domluvit s lidmi vedle, aby si to vyměnili, ale nespoléhal bych na to.

Přímo se dá letět třeba z Frankfurtu (od 19.000,-), Mnichova (24+) nebo Varšavy (22+). Chce to zadávat různá letiště v rozumném dosahu.

Odpovědět
Petr Novák (2473)
11.2.2018
10:55

@Lenka Koubková:
Ahoj Lenko,
1. Letenka do Chicaga za 12 000 Kč je solidní cena. Já bych raději teď koupil s vědomím, že může zlevnit třeba na 11 000 Kč, než riskovat, že zdraží třeba na 15 000 Kč. Spíš bych čekal, že bude dražší než levnější.
2. Kdy se ceny zvýší. Odhaduje se to těžko, ale zvýší se fakticky v okamžiku, kdy v letadle bude míň volných míst, než by mělo být dle průměru. Tj. pokud se letenky na danou linku v daný den budou prodávat velmi dobře, letenky zdraží. Pokud bude moc volných sedaček v letadle, letenky mohou zlevnit. (Ta problematika je dost komplikovaná, tohle je takové zjednodušení.)
3. Další letenky na poslední chvíli koupíte bez problémů. S největší pravděpodobností však budou dražší.
4. Pokud jde o děti starší 2 let, tak cenu letenek moc nestáhnete. Před časem jsem to řešil –
jednomu známému prodejci jsem pomáhal se správou letenkového systému. Sleva na dětské letenky už prakticky neexistuje, nebo je minimální. Často se paradoxně vyplatí koupit letenky pro dospělého.
5. Odkud letět přímo do Chicaga – na to je nejlepší stránka letiště na Wikipedii. Ale na anglické Wikipedii, ne na české. Austrian létají z Vídně, Lufthansa z Frankfurtu a Mnichova, LOT z Krakova a Varšavy… plus americké aerolinky do Německa.

Snad ti to pomohlo. :-)

Odpovědět
Natálie (1)
17.2.2018
12:58

Dobrý den, chceme jet s přítelem v červenci do Chicaga ke známé přibližně na 3-4 týdny. Chtěli bychom se ale kouknou i do New Yorku. Proto se ptám. Je lepší koupit zpáteční letenku do New Yorku a pak se nějak přepravit z NY do Chicaga a zpět nebo zpáteční do Chicaga a nějak se dostat do NEW YORKU. Co jsem tak koukala tak zpáteční do NY teď stojí okolo 12 tisíc a do Chicaga asi 14,5 tak jestli by to lépe nevyšlo do NY. Děkuju za jakoukoliv radu :)

Odpovědět
Franta (2647)
17.2.2018
13:16

@Natálie:
V tom případě bych koukal i na ceny letenek Chicago NY, na ceny autopůjčoven, vlaků (ale ty jsou dražší) nebo busů.
Také je možnost koupit letenku Praha – Chicago – NY – Praha. Případně Praha – Chicago/NY, pak se nějak přepravit do NY/Chicaga a odtud zase do Prahy.

Odpovědět
Petr Novák (2473)
17.2.2018
14:51

@Natálie: Ahoj Natálie, v tomto případě záleží na konkrétních termínech.

Doporučuji ti porovnat tři věci:
1. Cenu letenek Praha – New York – Praha
2. Cenu letenek Praha – Chicago – Praha. V obou případech bude asi nejlepší si půjčit auto.
3. Cenu letenek Praha – Chicago, New York – Praha (a opačně). Nejlevnější jednosměrnou letenku z Chicaga do New Yorku koupíte na Southwest.com za 96 dolarů, v ceně jsou dvě odbavená zavazadla na osobu.

Každá jednotlivá možnost může být nejlevnější. :-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.