Levné letenky do USA: Cena, kdy rezervovat, jak ušetřit

Petr Novák

Levné letenky do USA můžete v extrémním případě koupit za 5 000 Kč včetně všech poplatků za cestu tam i zpět. Stačí rychle reagovat, když jsou letenky v akci. Na východní pobřeží jsou levnější než na západní a je třeba počítat s odletem mimo Prahu. Ušetřit za letenky do USA můžete po přečtení článku až tisíce korun.

Levné letenky do USA

 1. Obsah článku
  1. Jaká je akční cena za letenky do USA
  2. Jak a kde koupit levné letenky do USA
  3. Na co si dát pozor u levných letenek do USA

  Jaká je akční cena za letenky do USA

  Cena letenky do USA je mimořádně proměnlivá. Odvíjí se od poptávky, sezóny, cen paliva, konkurence, letištních poplatků, zahrnutých služeb a desítek dalších faktorů. Ceny uvedené v tabulce slouží jako orientační. Pokud najdete letenku za uvedenou, nebo nižší cenu, vyplatí se ji koupit.

  Destinace Přímé lety Akční cena Aktuální cena
  Boston Frankfurt, Mnichov… do 8 000 Kč
  Denver Frankfurt, Mnichov… do 10 000 Kč
  Chicago Mnichov, Varšava, Vídeň… do 9 000 Kč
  Las Vegas Frankfurt, Mnichov… do 10 000 Kč
  Los Angeles Berlín, Frankfurt, Mnichov, Vídeň… do 10 000 Kč
  Miami Frankfurt, Mnichov, Varšava… do 9 000 Kč
  New York Berlín, Praha, Vídeň, Varšava… do 8 000 Kč
  San Francisco Curych, Frankfurt, Mnichov… do 10 000 Kč
  Seattle Amsterdam, Frankfurt, Paříž… do 10 000 Kč
  Washington Frankfurt, Mnichov, Vídeň… do 9 500 Kč
 2. Jak a kde koupit levné letenky do USA

  🔎 Kde koupit levné letenky do USA?

  Letenky do USA prodává on-line Pelikán, Student Agency, Letuška a weby jednotlivých aerolinek. Většinou všichni prodávají stejné letenky, protože mají přístup do těch samých ceníků. Cena letenky se liší jen o stokoruny, což je způsobeno rozdílným poplatkem za vystavení.

  📅 Kdy koupit nejlevnější letenky do USA?

  Obecně bývají nejnižší ceny letenek dva až tři měsíce před odletem, nejlevnější jsou na podzim a na jaře. Během léta a přes Vánoce naopak cena letenek do Ameriky vzroste až o 50 %. V tomto období do USA cestuje velké množství lidí a aerolinky nemají důvod prodávat letenky zbytečně lacině.

  ⏰ Sledujte aktuální akční letenky do USA

  Speciální nabídky mívají všechny aerolinky, časté jsou akční letenky do New Yorku, Los Angeles nebo Miami. Jde buď o last minute letenky s odletem v řádu týdnů, nebo o běžné akce až na 10 měsíců dopředu.

  Jakmile se objeví letenky v akci, neprodleně je kupujte. V roce 2017 jsem letěl do Peru za 5 200 Kč. V 10:00 se objevily akční letenky, v 10:10 jsem je koupil a v 10:15 je již koupit nešlo.

  🇩🇪 Letenky do USA s odletem z Německa, Vídně a dalších zemí

  Chcete-li koupit letenky do USA levně, musíte počítat s odletem z ciziny. V úvahu berte Vídeň, Budapešť, Berlín, Mnichov, Krakov a Varšavu. Velmi levné letenky do Los Angeles, Las Vegas, New Yorku nebo na Floridu mají aerolinky Norwegian, odlétá se však ze Skandinávie.

  ⚠️ Chybné tarify u letenek

  Občas se objeví třeba extrémně levné letenky do New Yorku za 3 000 Kč. Příčinou je chybný tarif, nesprávný výpočet tax, špatně nahraný ceník nebo jiná chyba. Říká se jim error fare letenky. Letecká společnost je i po zaplacení může, ale také nemusí zneplatnit.

  ➡️ Jak vyzrát na jednosměrné letenky

  Jednosměrná letenka do USA je téměř u všech aerolinek výrazně dražší než obousměrná. Dokonce se vyplatí koupit zpáteční letenku a cestu zpět nechat propadnout, jakkoliv to zní nelogicky. Výjimkou z tohoto pravidla jsou nízkonákladové společnosti, které nabízejí i levné jednosměrné letenky.

  🛫 Kdo létá do USA?

  Do USA z Evropy létají desítky aerolinek včetně společností Delta, British Airways, Austrian Airlines, KLM, Lufthansa, Air France, Swiss, LOT Polish Airlines, Turkish Airlines, Iberia nebo TAP Portugal.

  🇺🇸 Kde koupit vnitrostátní letenky po USA?

  Rezervovat vnitrostátní letenky v češtině si můžete na Pelikánovi, ceny jsou však vyšší. Ušetříte koupí na stránkách low-cost aerolinek Southwest, Spirit Airlines, Allegiant Air, JetBlue nebo Frontier Airlines. Osobně mám rád Southwest, který nabízí 2 ks odbavených zavazadel do 22 kg v ceně letenky.

  🏷️ Jak se stanovují ceny letenek?

  Cenu letenky tvoří základní tarif (fare), poplatky a taxy (palivový příplatek YR, odletová taxa…) a poplatek za vystavení letenky.

  Aerolinky mají v ceníku u jedné trasy běžně až desítky různých tarifů pro ekonomické, obchodní i první třídy. Například u New Yorku může být nejnižší fare jen 500 Kč, další jsou odstupňovány třeba po tisícikorunách až na nejdražší tarif za stovky tisíc korun. K této částce je třeba přičíst poplatky v řádů vyšších tisíců korun.

  Dle aktuální poptávky a vytíženosti aerolinky průběžně upravují počet míst pro každý let a každou sazbu. Taxy jsou vždy stejně vysoké pro všechny tarify i cestovní třídy.

 3. Na co si dát pozor u levných letenek do USA

  ✈️ Akční letenky do USA se prodávají v omezeném počtu

  Letecké společnosti mají na akčních letenkách minimální zisk. Do prodeje jich dávají jen nižší počet na omezený výběr termínů. Jakmile narazíte na letenky do Spojených států za zajímavou cenu, na nic nečekejte a rezervujte. Za pár minut může být po letence.

  ⌛ Letenku je nutné rychle zaplatit

  Častá bývá u akčních letenek podmínka buď okamžité úhrady, nebo do platby půlnoci téhož dne. U běžných letenek je lhůta několikadenní.

  ❌ Storno letenky bez vrácení peněz

  Při zrušení akční letenky se peníze nevracejí. Nehraje přitom roli, jestli letenku vystavil Pelikán, Student Agency, Letuška nebo ČSA. Důvodem je snaha odlišit levnější akční a dražší letenku. Ochránit vás může pojištění letenky, dobře si však pročtěte smluvní podmínky a výluky.

  🔀 Nízká cena letenky kompenzuje nepříjemné přestupy

  Přímé lety bez mezipřistání bývají obvykle dražší, cestující si připlácí za pohodlí. Naopak levné letenky do USA bývají znevýhodněny až dvěma přestupy a dlouhým čekáním na letištích, občas dokonce přes noc.

  ➕ K letům ze zahraničí přičtěte vícenáklady

  Třeba přímé lety z Německa do Chicaga pořídíte za 5 000 Kč, jenže u ceny letenky to nekončí. Připočíst je třeba jízdenku do Berlína nebo benzín, poplatek za parkování a navíc to nepohodlí při cestě na vzdálené letiště. Při koupi letenky všechny tyto vícenáklady pečlivě zvažujte.

  🧳 Nejlevnější letenky do USA nezahrnují odbavená zavazadla

  Při koupi letenky si pečlivě zkontrolujte, co všechno je zahrnuto v ceně. Můžete se vsadit, že u těch nejlevnějších tarifů není odbavené zavazadlo zahrnuto ceně. Trendem poslední doby je stejný přístup k občerstvení během letu.

  🛌🏽 Před odletem do USA a po příletu do ČR mějte den rezervu

  Pracujícím čtenářům doporučuji nechat si před odletem a po návratu jednodenní rezervu. Pomůže vám srovnat se s časovým posunem.

Jaké jsou vaše zkušenosti s levnými letenkami do USA? Napište nám do diskuze.

Diskuze k článku (445)

Ahojte,
mame s manzelem koupene letenky na duben 2019 do LA. Pri spatecej ceste mame v San Francisku na prestup 46 minut. Mylsite, ze sa to realne da stihnout ???
Trosku mam z toho obavu :)

Dik za reakci Ima

Odpovědět

@Ima:

Ahojky, nevím sice odpověď na tvoji otázku, ale rád bych věděl, s kým a za kolik si sehnala letenky, jestli to není tajné chystáme se tam na konci dubna 2019 take, tak lacoruji kde a jak nejlépe koupit. Děkuji a přeji šťastnou cestu. Pokud by Ti to nevadilo, mohli bychom se spojit mailem a předat zkušenosti, plány atd. Ptakos13@gmail.com.

Odpovědět

@Ptakos:

Ahoj, letenky som kupila minuly tyzden jedna stale cca 8900,- plus batozina celkom som za dvoch aj s dvoma 23kg batozinami zaplatila 22500,- cez pelikana od 16.4.-7.5.2019 s jednym prestupom tam ( 16,5 hod) a dvoma spatky (cca 17,5 hod.) Zatial nemame presne urcete kam pojdeme ale vizera to tak ze pojdeme podla planu co je tu na stranke Road trip z L.A.

Ima

Odpovědět

@Ima:
Ahoj Ima,
odkud to letí?
Mě se teď moc líbí ceny přímého spoje Vídeň-Los Angles, konkrétně na 30 dní 2.5.2019-31.5.2019 za 9208,-kč + cca 2400,-kč za 23kg odbavené zavazadlo.
Jsou to hlavně oba přímé lety +- 12 hodin a Vídeň je v podstatě “za rohem” :) (někdo mě tam hodí nebo tam jezdí Student Agency bus atd)
Jo a je to na webu právě Student Agency – http://www.letenky.cz

Odpovědět

@Ima:

Děkuji za info. Mrknu na to. Třeba se někde potkáme :-) ať se daří.

Odpovědět

Pelikán má zase něco málo dobrých cen z Berlína a Vídně.

Odpovědět

Zdravím, poradí mi někdo jak sehnat letenku nebo spoj na příští rok červen- červenec co nejblíže Yelowstone? Do USA letím třetí rok po sobě, ale do těchto končin a v tomto ročním období mi zatím vychází letenky moc drahé cca 23tisíc a výše. Nebráním se i přestupovat při cestě vícekrat nebo doject do Wyomingu autem klidně 1000mil. Děkuji

Odpovědět

@Standa: Dobrý den, já tam byl letos v srpnu a letěl jsem do NY a potom do Salt Lake City kde jsem měl na letišti rezervované auto. Cesta do Yellowstone přes Jackson cca 550 km.

Odpovědět

@Standa:
Prostě sleduj, co se dá, Expedia, Pelikan, Kiwi… U letenek se blbě radí, akce jsou průběžné a i v době sezóny se může objevit něco zajímavého.

Dojezd 1.000 mil je fajn, ale aby to pak nevyšlo stejně jako letenka přímo tam.

Odpovědět

Zdravím, děkuji za reakce. Jsme čtyři jako každý rok, takže náklady u auta nejsou problém, jen nechceme ztratit tolik dní, pokud pojedeme například z Kalifornie, kde se dá sehnat letenka asi nejlíp. Koukám hlavně Las Vegas, což už se dojet rychle dá a nebo rovnou Salt Lake City. Vždy jsme cestovali v Květnu, ale letos máme pozvánku na Červen až Srpen, kdy je ve Wyomingu teplo a budou nás čekat přátelé. Přelom Května a Června ty letenky šíleně letí nahoru – chápu začíná sezona. Tak právě pokud z Vás nemá někdo zkušenosti například jestli i sezonní letenky jdou dolu atd.

Odpovědět

@Standa:
Já plánuju na příští rok taky středozápad. Cca. před měsícem se daly sehnat letenky do Denveru z Mnichova/Vídně kolem 9 tisíc (bez zavazadla) – 12 tisíc (se zavazadlem) i na červnové lety. Bohužel jsem taky zatím nekoupil, od té doby se zatím nic neobjevilo. Osobně si myslím, že na červen snad ještě nějaká akce bude, ale samozřejmě to nevím.

Já sleduju hlavně Denver, Salt Lake City, případně jsem si říkal, že by ještě šlo Las Vegas. Záleží i co chcete celkově vidět (nepředpokládám, že chcete jen Yellowstone), podle mě se dá do Yellowstonu buď z těhle, co jsem psal, nebo by šel ještě ze Seattlu a pospojovat to například s Glacier nebo mount Rainier. Pokud ti nevadí jet 1000 mil, tak můžeš ještě sledovat SF, popřípadě i Chicago (1300 mil). Mně to přijde jako zbytečná ztráta času na cestě projet 1000 mil jenom abych se tam dostal.

Jinak já sleduju hlavně Pelikán a zaletsi, přijde mi, že tam mají lepší ceny než např. Expedia, Kiwi

Odpovědět

Ahoj, samozřejmě nechceme jen Yellowstone, tam jsme pozváni na týden. Máme tam srub zadarmo. Určitě to chceme spojit s něčím krásným. Ten nápad letět do Seattlu se mi líbí, to by byla cesta do Wyomingu nádherná. Tam jsme ještě nebyli. On i ten Denver je lákavý. Minulý rok jsme dali cestu ze SF na Lake Tahoe – Mohavská poušť – Las Vegas – Grand Canyon – Hoover Dam – Las Vegas – Malibu a celou Pacifiku až do SF. Letos to byl Oakland a SF – Údolí smrti – Las Vegas – Zion – Bryce Canyon – Monument Valley – Lake Powel a Lake Shore – Horseshoe Band – Grand Canyon south a west rim -Sequoia – Los Angeles – Santa Monica a opět Pacifikou do Oaklandu. Yosemity jsem na živo ještě neviděl, bohužel tam jeden rok byly bouřky a podruhé tuny sněhu – prostě květen, no…….. Děkuji za zprávu. Standa

Odpovědět

@Standa:
Právě se objevily letenky do Denveru z Mnichova přes Londýn nebo Charlotte za docela rozumnou cenu (bez zavazadla kolem 9 tisíc). Je to s AA nebo BA. Tahle cena je květen, červen. Červenec už je o dost dražší.

Odpovědět

Zdravím, je tu někdo zkušený,kdo by poradil jak se dostat nejlépe do Oklahomy?Loni jsem letěl PRAHA-LONDÝN, LONDÝN-DALLAS, DALLAS-OKLAHOMA. Přestupy časově jen tak tak.Kdybych letěl z Wídně nebo Mnichova jak je to s celníkama?Chci letět konec Února do půlky Března.Díky

Odpovědět

@Dan:
Vídeň i Mnichov jsou v rámci EU a Schengenu, takže s celníky bych si cestou tam hlavu nelámal. A určitě nepovezeš narvané kufry věcí. A zpátky to bude stejné jako v Praze. Pokud budeš mít něco k proclení, tak bys k nim měl jít.
Co koukám, tak z Prahy se pod dva přestupy nedostaneš. A Vídeň i Mnichov jsou na tom stejně. Tak jen koukat na ty přestupy, abys měl aspoň 1,5h v Evropě a pak minimálně 2h v USA na imigrační.

Odpovědět

@Franta: Díky za info.

Odpovědět

Dobrý den, budu asi za úplnou lamu, ale prostě letím do zámoří poprvé. Mohl bych požádat o odpovědi na následující otázky?
1) Letíme s Turkish Airlines. Letenky jsou zakoupeny. Přišel mi na email email jakým si kódem a seznamem cestujících, kde u každého je Ticket no. Stačí s tímto dokumentem dorazit k odbavovací přepážce, kde mi vydají palubní lístky?
2) Chceme letět z Vídně – do Istanbulu a z Istanbulu do San Francisca. Na přestup v Istanbulu je 2:50h. Přeloží zavazadla automaticky, nebo si je budu muset odbavit sám?

Děkuji

Odpovědět

@NovMi: Ahoj. Leteli sme presne takto. Postup je úplne v kľude. Akurát neviem prečo, v Istanbule je transfer do USA a Kanady smerovaný von zo security a následne znovu späť cez security kontrolu. Takže to trvá dlhšie. Kufre preložia a berieš si ich až v SF. Palubný lístok dostaneš na základe mena, teda pasu.

Odpovědět

@NovMi: a ešte potrebuješ door reservation number

Odpovědět

@Robo: @Robo:
Díky za info a to reservation number je co?

Odpovědět

@NovMi: pisal som z telefonu…. je to reservation code.. vacsinou 5 alebo 6 znakov…. chod na stranku Turkish airlines a letenku v systeme si vies overit na zaklade mena a reservation number…. to reservation number budes mat pre let tam aj spat rovnake….. da sa to aj na zaklade cisla elektronickej letenky, ale to je to moc dlhe cislo, co si spominal

Dam ti este jeden tip… Ak to Turkish nezmeni, sedadla v lietadle si mozes rezervovat 100 dni pred odletom. My sme to robili asi 30 dni pred a stali sa nam 2 veci

a/ uz nebol taky vyber sedadiel
b/ medzi kupou letenky a odletom posunuli Turkish odlet lietadla o 5min a chceli to potvrdit. a potvrdit sa to dalo iba zavolanim na Turkish… cez web to neslo. A to mi zozralo 3 hodiny zivota, lebo ani baba v call centre to nevedela potvrdit, tak nam vystavila nove elektronicke letenky (nove tie dlhe cisla), ale urobila chybu, lebo namiesto 2x23kg batoziny nam letenku dala iba s 2x2kg bataoziny… takze znova volat na Turkish a znovu nove elektronicke letenky. A na tie som si uz vedel vybrat miesta v lietadle. To 5/6 miestne cislo rezervacie bolo stale to iste….

Takze sa skus pohrat na webe Turkish, aby si vedel co je tvoje reservation code… a sedadla si rezervuj kludne 100 dni vopred (to ale asi pojde iba na let IST-SFO a spat… VIE-IST je tusim iba 30 dni)

Odpovědět

@Robo: Díky za info. Booking Reference již mám.

Odpovědět

Neletí někdo 22/2 z Prahy do Londýna-Dallasu čas 7:00 odlet z Prahy? Mám v Londýně na přestup jen 1:10 h na ten spoj do Dallasu. Odlet do Dallasu je v 9:30 Loni jsem to stihnul jen tak tak a anglicky moc neumím, díky Dan

Odpovědět
L

Dobrý den, mám se svoji přítelkyní zakoupenou letenku do Denveru CO. Let je pouze jednosměrný. Mám v plánu si vyřídit ESTA kde nejspíš budu zadávat důvod a cíl našeho cestování, ale přeci jen se chci zeptat jestli není třeba již předběžně zakoupit letenku z USA domů nebo do pokračující destinace což našem případě bude CostaRica. Chci se zeptat zdali nemá někdo s tímto tipem cestování již nějakou zkušenost. Například jestli na emigračním USA nebyli nějaké problémy. Nevím přesně kde naše putování po USA skončíme a netroufám si odhadnout ze které země bude nejlepší odletět..

Odpovědět

@LukasShadowShot:
Přečti si podmínky ESTA –
Najdeš tam i tohle
“Máte zpáteční letenku nebo letenku pro další cestu”

Odpovědět

Zakoupil jsem letenky od Delta Air Lines do USA.
Tam PRG-AMS-LAX-HNL a zpět HNL-SEA-AMS-PRG.
Polovina letů je operovaná KLM a druhá Deltou.
Jak to funguje s check-iny a Boardnig Passy?
Můžu provést check-in na let s KLM v mobilní aplikaci Delty?
Bude mi v aplikaci Delty zobrazený qr-kód fungovat jako Boarding Pass pro let s KLM?
Prosím o odpovědi pokud s tím má někdo zkušenosti.
Díky.

Odpovědět

@Tonda:
Pokud jsou ty lety u KLM operovaný pod číslem letu Delty (DLxxxx), tak ti bude fungovat normálně odbavení přes aplikaci Delty.

Odpovědět

@Vašek: Ano všechny jsou pod DL. Děkuji.
Ještě by mě zajímalo zda-li má někdo zkušenost s přestupem na AMS.
Konkrétně z PRG do AMS je to KLM Cityhopper a z AMS do LAX je to KLM a na přestup mám 2h 15m.
Jak to obvykle chodí?
Je v AMS před-pohovor? (Když jsem letěl přímo z Prahy do USA tak byl a česky.)
Jak dlouho trvá (jak je dlouhá) pěší cesta od příletu k odletové bráně? (Obvykle, chápu, že se to může měnit, ale viděl jsem videa docela dlouhých procházek)
Když je obojí prakticky KLM je přílet i odlet ze stejného terminálu?
Jsou při přestupu v AMS jiná úskalí?
Děkuji.

Odpovědět

@Tonda. V AMS te poslou na D1 kde je pohovor v anglictine. Az tam ti daji informace z ktere gate to leti. Doba na prestup 2.15 je v pohode.

Odpovědět

@Tonda:
Předpohovor v AMS není a nebyl ani v Praze. Jde pouze o větší bezpečnostní kontrolu před nástupem do letadla amerických aerolinií. U ostatních to není tak důkladné. Amíci tam mají i celotělový scaner.
AMS je v pohodě, dobře značené a přehledné letiště. S 2:15 na přestup stíháte i Heinekena.

Odpovědět

@Tonda:
Ono je vpodstatě jedno, že letíš ze stejného terminálu. I kdybys letěl hned z vedlejšího gate, musíš projít celou cestu do hlavní haly, tam znova projít security a jít dál ke své gate. Takže 100 jarním kilometrům se nevyhneš.
Já teď přestupoval na Heathrow, na stejném terminálu, jen asi o 3 gaty vedle – a přesto nachozeno podle fitbitu 6km

Odpovědět

Ahoj. Mam dotaz. Delta mi zrusila let na brezen 2020 Minneapolis – Amsterdam. V administraci delty na webu let uplne zmizel. Nasel jsem to lepe viditelne na webu klm. Je nejaka sance ze se objevi nejaka nahrada, nebo ze se ozvou? Napsal sem na webu delty na mail, ale mam obavu aby se ozvali. Resil nekdo zruseny let ze strany delty. Jinak let byl koupeny kompletne prg-ams-lax a zpet byl sfo-minneapolis-amsterdam-prg. Vse pres web delty. Diky za info

Odpovědět

Zdravím všechny :) Chtěli by jsme letět od 1.4.2020 – 30.6.2020 do USA ( samozřejmě orientační datum +- 14 dní).

Chtěl bych se zeptat, kde hledat vhodné letenky? Chceme ideálně 1 přestup a 2 zavadla v celkově co nejvyšší povolené hmotnosti. Nějaké rady nebo tipy?

Nemůžu právě najít žádné letenky v tomto termínu, protože mě to pustí snad jen do 10.6.2020.

Když jsem zkoušel dát leden až březen 2020, tak jsem lety našel, ale bohužel všude byli 2 zavazadla 6 a 2kg tuším to je pro nás málo :(

Děkuju za pomoc

Odpovědět

@Viktor:
Je to za rok. Letecké společnosti vypisují roční Timetabel, kdysi se dal dokonce sehnat i jako taková knížečka. S nástupem moderních technologií, internetu a tak se to změnilo. Prostě koukej na stránky aerolinek, na vyhledávače a čekaj, až tam bude i tvůj termín. Podobné je to i u autopůjčoven. Když koukáš takhle dopředu, tak se může stát že v nabídce vyhledávačů nebudou všechny půjčovny.
Hodně leteckých společností nabízí ty nejlevnější letenky bez odbaveného zavazadla. Buď si ho připlatíš nebo koupíš dražší tarif. Zkoušej a hledej.

Odpovědět

Zdravím Všechny :)

Obracím se na VÁS s obrovskou prosbu o pomoc. Snažím se najít kvalitní a levné letenky do USA, kde budeme mít 1x kus odbavené zavazadlo do 23kg a 1x kus přírucniho zavazadla.

Odlétat chceme 1.4.2020 z Prahy s 1 prestupem do Miami. ( letenky ráno s příletem na vecer do USA)

Návrat by byl 22.6.2020 ze San Francisca do Prahy ( letenky odpoledne/vecer)

Podmínky to samé :) Maximálně 1 přestup + 1 a 1 zavazadlo :)

Hází mě to pokaždé jiné ceny a brutalní rozdíl :)

Pomůže nám někdo nebo pošle odkaz přímo na letenku ? :)

PS: Limit je 20k, je to reálné ?

Odpovědět

@Kuba:
Hele, to si budeš muset projít sám. Letuska, Pelikan, Expedia, Cheapoair a další vyhledávače. Kombinuj místa odletu a hledej. Já to teď dělám stejně. Dojet metrem na letiště a hurá na výlet by se mi líbilo, ale Drážďany a Mnichov vycházejí o dost lépe. Takže koukni i na letiště v “rozumném” dojezdu.
Praha – Drážďany, Berlín, Mnichov, Vídeň, Katovice, Vratislav…
Miami – Orlando, Tampa…
SF – Oakland, San Jose, Sacramento…
Někdy se i vyplatí, posunout let o den, takže koukej i na +/-3 dny.

Co jsem tak zběžně kouknul na Letusku, tak by to mělo jít https://i.imgur.com/2KsTmLU.png. Bez odbaveného by ses mohl vejít i pod 17.000,-

Odpovědět

@Franta: Každopádně díky za info :)

My tam musíme bejt nepozdějí 3.4.2020 protože 4.4 jdeme na poslední zápas NHL.
Rozhodně se podívám a díky za rady :) Odbavené musíme mít, když jedeme na tak dlouhou dobu, tomu se nevyhneme :)

Kazdopadne diky za radu ohledne “blizkej” letist, ale tomu se chci pokud mozno vyhnout obloukem :)

Odpovědět

@Kuba: Letěli jsme do San Franciska, mám dobré zkušenosti s Letuškou, našel jsem letenku (zpáteční) za 16 000 z Vídně, přestup v Amsterodamu. Zavazadlo do 25 kg + příruční už nevím kolik. Do Vídně Vindobonou, z nádraží bus za 8 Euro.

Odpovědět

Dobrý den mám prosbu nevíte někdo o nějaké levné letecké společnosti mezi Los Angeles a New Yorkem, kde se dají přikoupit i kufry. Děkuji za info

Odpovědět

@Lucie:
Kufry se dají přikoupit snad všude. Petr tu psal, že Southwest je celkem levný, hlavně v předprodeji termínů a má v ceně dva kufry.
Ale je pravda, že netuším, jak to funguje v tomto nevlídném čase.

Odpovědět

Dobrý den, nemá někdo nynější zkušenost s nákupem letenek a zavazadel? Plánujeme cestu 2022, ale dnes žádná společnost neprodává letenky s odbaveným zavazadlem a nikde se nemohu dopátrat jaký je doplatek pro odbavené zavazadlo k ceně. Děkuji

Odpovědět

Zdravim, já mam letenku na leden od Lufthansy a za kufr (23kg) sem platila 1526,- :)

Odpovědět

@Michal:
A kde jsi hledal? Prodávají se letenky s i bez zavazadla. Letenky ve vyhledavačích bývají seřazeny podle ceny, takže vpředu jsou ty levnější, bez zavazadla. Třeba na Letušce si pak ve výběru (nahoře vlevo) můžeš označit zda chceš s odbaveným zavazadlem nebo bez. U Pelikána musíš srolovat níž a v “Kategorie / Typ” najdeš Zavazadlo v ceně. U KLM ti to při výběru Economy letenky nabídne 3 varianty ceny, ta nejlevnější je bez kufru. Jinde to bude asi obdobné.
Kolik stojí dokoupit zavazadlo najdeš na stránkách konkrétní letecké společnosti. Většinou to začíná kolem 1500,-, podle společnosti.

Odpovědět

Poraďte prosím, sháním letenku na září 15.9 plus minus přílet z Prahy do Newark, ale zpátky z Charlotte do Prahy 7.10 plus minus. Nechá se sehnat za lepší peníze? Nebo je lepší letět tam i zpátky z jednoho letiště. Ještě mi poraďte jestli je lepší koupit letenku už se zavazadli premium ekonomi nebo pouze ekonomi a kufry si zaplatit až při odbavení. Preferuji přestup okolo 3 hodin, neumím moc jazyk, tak aby byl čas na přestup. Potřebuji 2 letenky.

Odpovědět

@Romana:
Koukej na letenky i kolem Prahy, Vídeň, Drážďany, Berlín… NY není jen Newark, zkus i JFK a LaGuardia.
Zpáteční letenky mezi dvěma městy bývají levnější, než s návratem odjinud. Ale někdy můžeš mít kliku na cenu. Teď je NY z Vídně cca kolem 9000,-, minulý týden byla akce cca za 5000,-. Oboje bez odbaveného kufru. S kufrem to začíná cca na 12700,-. Praha je cca 10100,- bez a 13500,- s kufrem.
Praha-NY/Charlotte-Praha začíná na cca 14400,- bez kufru a 23000,- s kufrem. Tak zvaž, co je pro tebe zajímavější.
Přestup doporučuji v Evropě, což u NY bývá skoro vždy a dost často je přímý let. Delta by od jara měla snad zase lítat přímák z Prahy. Nemusíš pak řešit, zda při přestupu v USA a imigračním stihneš další let.
U kufrů záleží na tobě. Jestli je budeš mít, tak je zaplatíš, tak jako tak. Tak si spočítej, co se ti víc vyplatí. Tam jeden společný a zpět po nákupech každý se svým, možná se dvěma. Doplatit kufr při odbavení bývá dražší, než si ho doplatit online. Koukni na stránky leteckých společností, kolik stojí doplatek, cca 70-100USD. U některých letenek kufr dokoupit nejde. Někde má premium economy i dva kufry v ceně.
Já hledám většinou na pelikan, letuska, expedia… Dobré je i sledovat skupiny na FB, třeba JAKnaLetenky, Tipy na levné letenky za akční ceny…

Odpovědět

Zdravím, jsem asi blbá ale nejde mi zaplatit letenka přes Deltu. Platba se mi potvrdí, ale neodejde nic, vrátí se to zpátky na stránku. Údaje mám správně,tak nevím, co dělám špatně. V internetovém bankovnictví mám vše nastavené správně. Tak nevím kde je chyba.:-/

Odpovědět

@Simona:
Kontaktuj banku, podporu karet, online plateb. Ty budou vědět, kde je chyba.
Nemáš překročený limit?

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Chystám se na svojí první cestu do zahraničí (NYC) na začátku srpna. Moje otázka zní zda je reálné koupit letenky za dobrou cenu jako teď i v březnu? Mockrát děkuji.

Odpovědět

Hezky den. Mam dotaz. Pokud si clovek koupi multi city letenku (jedno PNR) na trase PRG – Honolulu (prg-lhr-lax-hnl) a Dallas – PRG (dallas-lhr-prg). Bude brat celnik na LAX situaci standardne ze mam zpatecni letenku z Dallasu zpet do CR? Nebudu mu do toho hazet v uvozovkach vidle, ze nebudu mit jeste v tu dobu koupenou letenku z havaje na pevninu napr. uz do toho Dallasu? Bude to tak, ze situaci neresi a bude to brano jako jakakoli destinace na pevninske casti usa? Ze ho situace jak se dopravim z havaje na odletove letiste vubec nebude zajimat? Proste priletel turista do usa, odlet ma take z usa, tak neresi? Dekuji

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA