Cena ESTA do USA je 21 $, neplaťte těmto podnikavcům až 99 $

Petr Novák

Na cestovní registraci ESTA se snaží vydělat někteří zprostředkovatelé. Nechávají si platit stovky až tisíce korun jen za to, že za žadatele přepošlou vyplněný formulář. Kde vyplnit formulář ESTA na oficiálních stránkách a co dělat, pokud jste zaplatili podnikavcům?

Cena ESTA do USA je 21 $, neplaťte těmto podnikavcům až 99 $ | © Petr Novák

 1. Obsah článku
  1. Kde vyplnit formulář ESTA do USA?
  2. Kde nevyplňovat formulář ESTA do USA?
  3. Je vyšší poplatek za ESTA podvod?
  4. Co dělat, pokud jste zaplatili za ESTA na neoficiálním webu?

  Kde vyplnit formulář ESTA do USA?

  Cestovní registraci ESTA vyplňujte výhradně na https://esta.cbp.dhs.gov/. To je jediný oficiální web americké vlády pro ESTA, k dispozici je v češtině. Zajímá vás návod, jak vyplnit ESTA?

  Poplatek za schválenou registraci ESTA v roce 2024 je celkem $21 (498 Kč). Skládá se z poplatku za zpracování žádosti ve výši $4 (95 Kč) (platí se vždy) a poplatku ve výši $17 (403 Kč) na podporu cestovního ruchu USA. Ten se platí jen u schválených žádostí.

  Jestliže jste za ESTA zaplatili více, je mi líto. Přeplatili jste.

 2. Kde nevyplňovat formulář ESTA do USA?

  Velmi důrazně se doporučuji vyvarovat vyplňování registrace ESTA na neoficiálních webech. Provozovatelem následujících webů není vláda USA:

  ⚠️ esta-forms.com

  ⚠️ estausa.com

  ⚠️ estavisa.cz

  ⚠️ estavisa-org.com

  ⚠️ oficialni-esta.cz

  ⚠️ usa-esta.net

  ⚠️ usa-esta.us.com

  💬 Pokud jste narazili na jiný neoficiální web, který nabízí zprostředkování cestovní registrace ESTA, můžete ho zmínit v komentářích pod článkem.

 3. Je vyšší poplatek za ESTA podvod?

  Pokud jste formulář ESTA vyplnili jinde, v drtivé většině případů to podvod není. Zprostředkovatel registraci ESTA pošle k posouzení a vy případně můžete vycestovat do USA. Na její schválení, nebo neschválení by neměl mít vliv.

  Jen jste zaplatili více, než bylo potřeba.

  Zprostředkovatelé vydělávají na jednoduchém principu. Díky optimalizaci vyhledávání a placené reklamě se dostávají na přední příčky vyhledávačů. Neznalí návštěvníci zaplatí výrazně víc, a z toho tyto společnosti profitují.

  Obdobným způsobem vám jiná společnost zajistí třeba víza do Číny nebo prodá jízdenky na Transsibiřskou magistrálu.

 4. Co dělat, pokud jste zaplatili za ESTA na neoficiálním webu?

  Čtenář Lukáš nám poradil prověřený tip pro případ, kdy již došlo k úhradě na neoficiální ESTA stránce.

  Neprodleně napište na kontaktní e-mail s vymyšlenou historkou, že jste třeba přišli k úrazu a cestu do USA musíte odložit. Požádejte o vrácení peněz a ESTA vyplňte znovu na oficiální stránce.

Diskuze k článku (239)

Zobrazit 189 starších komentářů

@Nikol:
Imigrační to má v počítači, ten se tě ptát nebude. Je možné, že se zeptají při check-inu nebo před nástupem do letadla směřujícího do USA. Fotka v mobilu bude stačit.

Odpovědět

Vyplňuji ESTU a chystám se na konci dubna do USA. Zpátky poletím do Portugalska a až následně do ČR. Mám tam USA napsat jako cílovou zemi nebo jen tranzitní?
Díky!

Odpovědět

@Monika:
Tranzitní se dává, pokud v USA přestupuješ na cestě jinam.

Odpovědět

Ahoj, taky jsem se napálila…abzaplatila 88 $. Požádala jsem o vrácení a zrušení objednávky, no bojím se, že mi nic nevrátí. J.

Odpovědět

Paráda, do půl hodiny mi peníze vrátili. Moc děkuji za všechny rady! Jste skvělí, skvělé stránky a neocenitelné rady. A těch peněz, co jste už lidem ušetřili! Děkuji moc.
Jen mám ještě dotaz – mám si teď vyplnit novou žádost o ESTU a uvést, že jsem už o ESTU žádala, nebo tu, co jsem už obdržela jako schválenou, mohu použít a tak vlastně na oplátku “využít” tu firmu? Děkuji moc předem za odpověď. Janca

Odpovědět

@Janca:
Pokud je ta žádost schválená a dohledatelná na ofiko stránce, tak by měla jít normálně použít. Doporučuji ti ale, ji průběžně kontrolovat. Je to jen má teorie, nikdo z těch, co naletěli a peníze dostali zpět, to tu pak už nenapsal, jestli to prošlo.

Odpovědět

@Franta:
Zdravim z Floridy!:-) Takže oficiálně potvrzuji, že potvrzení ESTA, kterou jsem dostala a pak následně úspěšně požádala o vrácení peněz, byla stále platná a bez problémů jsem se na ni dostala do USA. Její platnost jsem kontrolovala denně a pořád byla platná, tak jsem prostě jela.

Odpovědět

Liší se cena skupinové žádosti pro 5 lidí od jednotlivě provedených?

Odpovědět

@tralala: Ten poplatek se platí za osobu, takže je to 5× 14 dolarů. Není to ani levnější, ani dražší. Smyslem skupinové žádosti je urychlit vyplňování.

Odpovědět

@Franta:

bohužel na téhle stránce žádné číslo neobdržíš, takže ani nemůžeš zjistit stav ESTY na ofiko stránkách, jsem další mezi idioty kteří naletěli :)

Odpovědět

@Ivo:
Jo aha. :-)
Ale i tak se to dá. Pokud nevíš číslo, tak to zjistíš přes své nacionále.
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ -> Zkontrolovat stávající žádost -> Zkontrolovat stav jednotlivé žádosti -> DOHLEDAT JEDNOTLIVOU ŽÁDOST ->
[ – ] NEZNÁM císlo žádosti.
Všechna pole jsou povinná.

Císlo cestovního pasu*
Datum narození*
Príjmení*
Jméno (krestní)*
Státní obcanství*

Odpovědět

Ahoj, také jsem bohužel vyplnila žádost o ESTU na usaetravel.org. Okamžitě jsem jim psala mail, ale odmítli mi peníze vrátit, je ještě nějaká možnost, jak je z nich mohu dostat? Např. potvrzení, že nemohu odletět ze zdravotních důvodů, atd…Díky

Odpovědět

@Petra:
To je čistě na tom zprostředkovateli. Projdi si podmínky a třeba tam něco najdeš. Jinak máš peška.

Odpovědět

Ahoj, taky jsme se nachytali na vyšší částku. Nicméně teď řešíme, zda je vízum i tak platné a kde se to tedy dá kontrolovat jak píšeš v příspěvku? :) Děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Tomáš:
Koukni na ofiko stránku. Psal jsem to výše.

Odpovědět

Dobrý den,
já jsem taky vyplnovala na blbý stránce https://www.estavisa-org.com. Místo 14 dolaru jsem platila 99 dolaru tak jsem napsala e-mail že mám nějaký zdravotní problémy že jestli by nešlo vrátit peníze oni mi napsali ze mi vracejí 85 dolaru a ze 14 dolaru nelze vrátit protože je zadost odsouhlasena, ale teď nevím jestli ta odsouhlasena zadost do USA furt platí nebo ne
Co myslíte?
Děkuju

Odpovědět

@Simona:
Viz má odpověď nad tebou.

Odpovědět

@Franta:
No na oficiální stránce mám ze zadost schválena .
Tak doufám ze je furt platná

Odpovědět

@Janca: dobrý den,
já mám taky problém jako vy akorát jsem platila 99 dolaru a když jsem požádala od vracení peněz tak mi vracejí jenom 85 prej ze zadost byla schválená a tak nemůžou vrátit a když jsem se koukala na oficiální stránku tam je napsáno zadost schválena takže taky budu sledovat já totiž letim až v listopadu takže nevím bojím bojím

Odpovědět

@Simona:
Pokud je na ofiko stránce schválená, tak vše proběhlo, jak mělo a Amíci mají i těch 14,-UDS. 4 si strhnout za administrativu a 10 až pokud to schválí. Strhli vše, takže je to v systému a zrušit by se to už nemělo. Já bych se tedy nebál.
Jen tedy nevím, jak na ně platí případné stornování platby onou agenturou. Ale to mají Amíci asi nějak ošéfované a platby nevracejí. A asi ani ta agentura nebude zbytečně provokovat a upozorňovat na sebe.

Odpovědět

@Simona:

Já udělala úplně to stejné a přišlo mi od nich, že mají “a no refund policy. All services are provided “as is”. The customer assumes the responsibility for the purchase, and no refunds will be issued.” ….
Jak je možné, že jenomu takto vyhoví a druhému ne? Je ještě nějaká naděje na vrácení?

Odpovědět

@Jitka:
Asi záleží na operátorovi, který řeší daný mail. Někdo to vrátí, někdo striktně odkáže na podmínky.

Odpovědět

@Jitka: a kde jste to dělala?

Odpovědět

@Simona:

Tady:

Lze se ještě nějak odkázat na to, že momentálně trpým nějakým infekčním onemocněním a tudíž je ten formulář neplatný?

Odpovědět

@Jitka:
Infekce nějak zbavuje svéprávnosti? Formulář jsi vyplnila dobrovolně bez nátlaku. Není důvod to rušit. To, že jsi nečetla podmínky a jen to odklikla je tvá chyba. ESTA platí dva roky, tak můžeš cestovat, “až se vyléčíš”.
To, že někde občas vrátí poplatek, není pravidlo. Dělala jsi to jinde než Simona, tak nečekej stejný přístup. Oni na nepozorných lidech vydělávají. Možná to není úplně etické, ale není to nelegální.
Naletěla jsi vlastní chybou, ber to jako životní zkušenost. Příště si (snad) dáš větší pozor, než něco odklikneš nebo podepíšeš.

Odpovědět

Mám ještě dotaz
Moje máma taky letí semnou do USA teď vyplnujeme vízum do USA protože nemá občanství a u toho andresy v USA budeme v USA 16 dnů když budeme 2 dny v NY a 2 dny v LA v hotelu a pak jdeme s mámou na plavbu loďi tak jestli musíme dat přesnou adresu hotelu ? My jsme s mámou psali unknown pokud to tak stači protože ještě jsme nerezervovali hoteli a u toho U.S. Point of Contact Information musíme taky uvést kontaktní osobu v USA když ji nemáme? Taky jsme tam psali unknown jestli to tak stačí dekuju

Odpovědět

Ne budeme tam jenom 1 den v hotelu jak v NY tak i LA

Odpovědět

@Simona:
Unknown stačí jak u ubytování tak u osoby. Každopádně se minimálně na adresu může zeptat při imigračce, tak je dobré mít ji připravenou (možná i vytisknuté potvrzení – někdo tu psal, že to po něm chtěli).
Já jsem jendou vyplnil první adresu a podruhé UNKNOWN a ani v jednom případě se mě na to blíž u imigračního neptali. Contact person jsem měl vždy UNKNOWN.

Odpovědět

@Kuba: dobře děkuju
Takže pak stačí vytisknout rezervaci hotelu a ukázat kdyby to chtěli vidět
Dekuju za radu.

Odpovědět

Ještě já mám ještě jeden dotaz
Mluveji na ambasádě někdo česky?
Protože moje mama moc anglicky neovládá ..

Odpovědět

Bohužel i já v tom lítám
Platba storno již nejde tak čekám zda vrátí či nevrátí
Karma je zdarma

Odpovědět

Zdravím,
mám dotaz ohledně https://www.esta-forms.com/.
Vyplnil jsem si registrační formulář ,ale nic jsem nezaplatil ( pač mi na konci vyplňování vyskočila částka 800,-) ,no a přišel mi mail , s textem ” Poplatek uhraďte složení hotovosti na pobočce banky nebo *bankovním převodem.*Poplatek uhraďte *IHNED* ”

Kdo má zkušenosti a poradí, jak to brát vážně? Díky

Odpovědět

@David:
Předpokládám, že dokud nezaplatíš, tak nic neudělají. Ze svého 14,-USD dávat jistě nebudou. Já bych to ignoroval a poslal si žádost na oficiální stránce.

Koukám, že je to česká firma a mají tam i kontakt. Tak jim zavolej.

Odpovědět

@Katka: Zdravím Katko, můžu se zeptat jak to dopadlo? Jsem teď v podobné situaci, ESTA vyplněna přes https://www.esta.us/czech.html a schválena. Po zjištění, že jsem také naletěla, jsem napsala společnosti mail, že cestu ruším s prosbou o vrácení peněz. Blokace peněz u banky zrušena a na mail mi odpověděli, že žádost zruší. Nicméně na oficiálních stránkách je žádost stále schválena. Tak teď nevím, jestli vyplnit žádost pro jistotu znovu nebo se můžu spolehnout, že bude vše v pořádku… Děkuji!

Odpovědět

@Markéta: Nejsem si moc jistý, jestli tyhle “agentury” vůbec dokáží už platnou estu zrušit.

Odpovědět

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tím, že jste žádost o ESTA vyplnili na neoficiální stránce, požádali o zrušení a novou žádost vyplnili už na stránkách oficiálních? Uvidí pak v USA na customs, že jste žádali o dvě ESTA?

Odpovědět

@Janca:

Ahoj Jani, můžu se zeptat, jak jsi to nakonec řešila? Platila ta původní ESTA? Děkuji!

Odpovědět

@Markéta:
Koukni se na dva příspěvky níže. Najdeš tam mou reakci a i odpověď Janči.

Odpovědět

Mám prosbu. Při vyplňování žádosti ESTA na mne chtějí ulici. Ulici nemáme. Zkouším vyplnit ledacos, ale stále mne to hlásí chybu a nepustí dál. Můžete mi někdo poradit? Děkuji.

Odpovědět

@Hana:
Opakující se dotaz. Je to tu již několikrát zodpovězeno.
Zkoušej to tak dlouho, až ti to hodí hlášku, zda je údaj opravdu správně a potvrď to.

Odpovědět

@David:
Ahoj Davide, jak to nakonec dopadlo? Taky mám ten samý problém, platit to nebudu, v podmínkách je, že tím žádost zanikne a nejsou požadovány storno poplatky, ale jde mi o ty údaje, údajně je zálohují 75 let :/ ..

Odpovědět

Dobrý den,
dnes jsem naletěl a zaplatil jsem 84USD za vízum na stránce visaesta.cz kde nepřišli mi žádné maily ani potvrzení. Okamžitě jsem psal mail s historkou na vrácení peněz a zrušení. Je nějaká možnost, že takový společnost bude reagovat a vrátí mí peníze?

Odpovědět

Dobrý den,
zaplatila jsem vízum do USA na ESTA.USAGOV.CZ. a teprve potom jsem zjistila,že se má vyhledat ESTA na oficiálních stránkách.
Mám dotaz,zda můžu odletět s tím,že to vízum u agentury platí nebo jestli můžu pro jistotu požádat znovu na oficiálních
stránkách ESTY.
Děkuji

Odpovědět

@Vlasta: tady si to zkontrolujte https://esta.cbp.dhs.gov/

Je tam odkaz zkontrolovat stav registrace esta

Pokud bude vse v poradku, tak jste to jenom preplatila a udelala nekomu byznys.

Odpovědět

Bohužel jsem Vaše stránky objevil pozdě :-( mě a i za mojí přítelkyni bylo právě strženo 2x 98 dolaru za ESTA. Po zadání do vyhledavače se objevila stránka budící dojem oficiální….www.usimmigrationsupport.com
Bacha na to , je to jen jedna z dalších neoficiálních agentur která vyřízení zprostředkuje a zaúčtuje si daleko více peněz než je zdrávo. no dobrá zkušenost a děkuji za Vaše stránky, už to pročítáme místo večerníčku aby se podobná hloupá chyba neopakovala. diky Zdeněk

Odpovědět
Avatar uživatele

@ZDENĚK: Dobrý den, Zdeňku, ještě můžete zkusit napsat na podporu stránky s tím, že do USA nakonec nemůžete vycestovat a že chcete vrátit peníze. Vymyslete si nějaké vážné důvody. Pravděpodobnost, že vám peníze vrátí, je nízká, na druhou stranu to stojí jen pár minut času.

Odpovědět

@ZDENĚK: Dobrý den, dnes jsme s manželkou naletěli na stejné stránce co vy. 2×98 USD za ESTA. Už máte info o tom, zda byla ESTA vyřízena/schválena? Děkuji

Odpovědět

Dobry den,
poprosim o radu. V roku 2023 som planoval dovolenku s prestupom v USA, ktora sa nakoniec neuskutocnila. V ziadosti o ESTA som uviedol “Tranzit”. ESTA som dostal. Teraz mozem dva roky cez USA iba tranzitovat, alebo mozem zostat aj na pobyt do 90 dni? Trebars pri prestupe v LA dve noci v meste a potom pokracovat dalej do cielovej destinacie. Dakujem.

Odpovědět

@Jozef: Dobrý den, Jozefe, nyní můžete v USA zůstat i 90 dní na pobyt. Ničemu nevadí, že předtím jste byl jen na transitu a teď chcete v USA pobývat.

Podmínkou je, že nemáte nový cestovní pas, nebo se nezměnila odpověď na některou z otázek – třeba jestli jste v USA pobýval nelegálně.

Odpovědět

@Petr Novák: Dakujem za odpoved.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA

Las Vegasod 867 Kč
Los Angelesod 851 Kč
Miamiod 789 Kč
New Yorkod 967 Kč
San Franciscood 862 Kč
Zobrazit více měst