Formulář ESTA do USA: Nenechte se nachytat a neplaťte více, než musíte

Na cestovní registraci ESTA se snaží vydělat někteří zprostředkovatelé. Nechávají si platit stovky až tisíce korun jen za to, že za žadatele přepošlou vyplněný formulář. Kde formulář ESTA vyplnit nejlevněji a co dělat, pokud jste již zbytečně zaplatili?

Formulář ESTA do USA

Kde vyplnit formulář ESTA

Cestovní registraci ESTA vyplňujte výhradně na https://esta.cbp.dhs.gov/. To je jediný oficiální web americké vlády pro ESTA, k dispozici je v češtině.

Poplatek za schválenou registraci ESTA celkem činí 14 $ (326 Kč). Skládá se z poplatku za zpracování žádosti ve výši 4 $ (93 Kč) (platí se vždy) a poplatku ve výši 10 $ (233 Kč) na podporu cestovního ruchu USA. Ten se platí jen u schválených žádostí.

Jestliže jste za ESTA zaplatili více, je mi líto. Přeplatili jste.

Je vyšší poplatek za ESTA podvod?

Pokud jste formulář ESTA vyplnili jinde, v drtivé většině případů to podvod není. Zprostředkovatel registraci ESTA pošle k posouzení a vy případně můžete vycestovat do USA. Na její schválení, nebo neschválení by neměl mít vliv.

Jen jste zaplatili více, než bylo potřeba.

Zprostředkovatelé vydělávají na jednoduchém principu. Díky optimalizaci vyhledávání a placené reklamě se dostávají na přední příčky vyhledávačů. Neznalí návštěvníci zaplatí výrazně víc – a z toho tyto společnosti profitují.

Obdobným způsobem vám jiná společnost zajistí třeba víza do Ruska nebo prodá jízdenky na Transsibiřskou magistrálu.

Co dělat, pokud jste již zaplatili

Čtenář Lukáš nám poradil prověřený tip pro případ, kdy již došlo k úhradě na neoficiální ESTA stránce.

Neprodleně napište na kontaktní e-mail s vymyšlenou historkou, že jste třeba přišli k úrazu a cestu do USA musíte odložit. Požádejte o vrácení peněz a ESTA vyplňte znovu na oficiální stránce.

Diskuze k článku (231 komentářů)

Ahoj, také jsem bohužel vyplnila žádost o ESTU na usaetravel.org. Okamžitě jsem jim psala mail, ale odmítli mi peníze vrátit, je ještě nějaká možnost, jak je z nich mohu dostat? Např. potvrzení, že nemohu odletět ze zdravotních důvodů, atd…Díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petra:
To je čistě na tom zprostředkovateli. Projdi si podmínky a třeba tam něco najdeš. Jinak máš peška.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, taky jsme se nachytali na vyšší částku. Nicméně teď řešíme, zda je vízum i tak platné a kde se to tedy dá kontrolovat jak píšeš v příspěvku? :) Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomáš:
Koukni na ofiko stránku. Psal jsem to výše.

Odpovědět

Dobrý den,
já jsem taky vyplnovala na blbý stránce https://www.estavisa-org.com. Místo 14 dolaru jsem platila 99 dolaru tak jsem napsala e-mail že mám nějaký zdravotní problémy že jestli by nešlo vrátit peníze oni mi napsali ze mi vracejí 85 dolaru a ze 14 dolaru nelze vrátit protože je zadost odsouhlasena, ale teď nevím jestli ta odsouhlasena zadost do USA furt platí nebo ne
Co myslíte?
Děkuju

Odpovědět
Avatar uživatele

@Simona:
Viz má odpověď nad tebou.

Odpovědět

@Franta:
No na oficiální stránce mám ze zadost schválena .
Tak doufám ze je furt platná

Odpovědět

@Janca: dobrý den,
já mám taky problém jako vy akorát jsem platila 99 dolaru a když jsem požádala od vracení peněz tak mi vracejí jenom 85 prej ze zadost byla schválená a tak nemůžou vrátit a když jsem se koukala na oficiální stránku tam je napsáno zadost schválena takže taky budu sledovat já totiž letim až v listopadu takže nevím bojím bojím

Odpovědět
Avatar uživatele

@Simona:
Pokud je na ofiko stránce schválená, tak vše proběhlo, jak mělo a Amíci mají i těch 14,-UDS. 4 si strhnout za administrativu a 10 až pokud to schválí. Strhli vše, takže je to v systému a zrušit by se to už nemělo. Já bych se tedy nebál.
Jen tedy nevím, jak na ně platí případné stornování platby onou agenturou. Ale to mají Amíci asi nějak ošéfované a platby nevracejí. A asi ani ta agentura nebude zbytečně provokovat a upozorňovat na sebe.

Odpovědět

@Simona:

Já udělala úplně to stejné a přišlo mi od nich, že mají “a no refund policy. All services are provided “as is”. The customer assumes the responsibility for the purchase, and no refunds will be issued.” ….
Jak je možné, že jenomu takto vyhoví a druhému ne? Je ještě nějaká naděje na vrácení?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jitka:
Asi záleží na operátorovi, který řeší daný mail. Někdo to vrátí, někdo striktně odkáže na podmínky.

Odpovědět

@Jitka: a kde jste to dělala?

Odpovědět

@Simona:

Tady: https://usaetravel.org/

Lze se ještě nějak odkázat na to, že momentálně trpým nějakým infekčním onemocněním a tudíž je ten formulář neplatný?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jitka:
Infekce nějak zbavuje svéprávnosti? Formulář jsi vyplnila dobrovolně bez nátlaku. Není důvod to rušit. To, že jsi nečetla podmínky a jen to odklikla je tvá chyba. ESTA platí dva roky, tak můžeš cestovat, “až se vyléčíš”.
To, že někde občas vrátí poplatek, není pravidlo. Dělala jsi to jinde než Simona, tak nečekej stejný přístup. Oni na nepozorných lidech vydělávají. Možná to není úplně etické, ale není to nelegální.
Naletěla jsi vlastní chybou, ber to jako životní zkušenost. Příště si (snad) dáš větší pozor, než něco odklikneš nebo podepíšeš.

Odpovědět

Mám ještě dotaz
Moje máma taky letí semnou do USA teď vyplnujeme vízum do USA protože nemá občanství a u toho andresy v USA budeme v USA 16 dnů když budeme 2 dny v NY a 2 dny v LA v hotelu a pak jdeme s mámou na plavbu loďi tak jestli musíme dat přesnou adresu hotelu ? My jsme s mámou psali unknown pokud to tak stači protože ještě jsme nerezervovali hoteli a u toho U.S. Point of Contact Information musíme taky uvést kontaktní osobu v USA když ji nemáme? Taky jsme tam psali unknown jestli to tak stačí dekuju

Odpovědět

Ne budeme tam jenom 1 den v hotelu jak v NY tak i LA

Odpovědět

@Simona:
Unknown stačí jak u ubytování tak u osoby. Každopádně se minimálně na adresu může zeptat při imigračce, tak je dobré mít ji připravenou (možná i vytisknuté potvrzení – někdo tu psal, že to po něm chtěli).
Já jsem jendou vyplnil první adresu a podruhé UNKNOWN a ani v jednom případě se mě na to blíž u imigračního neptali. Contact person jsem měl vždy UNKNOWN.

Odpovědět

@Kuba: dobře děkuju
Takže pak stačí vytisknout rezervaci hotelu a ukázat kdyby to chtěli vidět
Dekuju za radu.

Odpovědět

Ještě já mám ještě jeden dotaz
Mluveji na ambasádě někdo česky?
Protože moje mama moc anglicky neovládá ..

Odpovědět

Bohužel i já v tom lítám
Platba storno již nejde tak čekám zda vrátí či nevrátí
Karma je zdarma

Odpovědět

Zdravím,
mám dotaz ohledně https://www.esta-forms.com/.
Vyplnil jsem si registrační formulář ,ale nic jsem nezaplatil ( pač mi na konci vyplňování vyskočila částka 800,-) ,no a přišel mi mail , s textem ” Poplatek uhraďte složení hotovosti na pobočce banky nebo *bankovním převodem.*Poplatek uhraďte *IHNED* ”

Kdo má zkušenosti a poradí, jak to brát vážně? Díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@David:
Předpokládám, že dokud nezaplatíš, tak nic neudělají. Ze svého 14,-USD dávat jistě nebudou. Já bych to ignoroval a poslal si žádost na oficiální stránce.

Koukám, že je to česká firma a mají tam i kontakt. Tak jim zavolej.

Odpovědět

@Katka: Zdravím Katko, můžu se zeptat jak to dopadlo? Jsem teď v podobné situaci, ESTA vyplněna přes http://www.esta.us/czech.html a schválena. Po zjištění, že jsem také naletěla, jsem napsala společnosti mail, že cestu ruším s prosbou o vrácení peněz. Blokace peněz u banky zrušena a na mail mi odpověděli, že žádost zruší. Nicméně na oficiálních stránkách je žádost stále schválena. Tak teď nevím, jestli vyplnit žádost pro jistotu znovu nebo se můžu spolehnout, že bude vše v pořádku… Děkuji!

Odpovědět

@Markéta: Nejsem si moc jistý, jestli tyhle “agentury” vůbec dokáží už platnou estu zrušit.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tím, že jste žádost o ESTA vyplnili na neoficiální stránce, požádali o zrušení a novou žádost vyplnili už na stránkách oficiálních? Uvidí pak v USA na customs, že jste žádali o dvě ESTA?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Janca:

Ahoj Jani, můžu se zeptat, jak jsi to nakonec řešila? Platila ta původní ESTA? Děkuji!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Markéta:
Koukni se na dva příspěvky níže. Najdeš tam mou reakci a i odpověď Janči.

Odpovědět

Mám prosbu. Při vyplňování žádosti ESTA na mne chtějí ulici. Ulici nemáme. Zkouším vyplnit ledacos, ale stále mne to hlásí chybu a nepustí dál. Můžete mi někdo poradit? Děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Hana:
Opakující se dotaz. Je to tu již několikrát zodpovězeno.
Zkoušej to tak dlouho, až ti to hodí hlášku, zda je údaj opravdu správně a potvrď to.

Odpovědět

@David:
Ahoj Davide, jak to nakonec dopadlo? Taky mám ten samý problém, platit to nebudu, v podmínkách je, že tím žádost zanikne a nejsou požadovány storno poplatky, ale jde mi o ty údaje, údajně je zálohují 75 let :/ ..

Odpovědět

Dobrý den,
dnes jsem naletěl a zaplatil jsem 84USD za vízum na stránce visaesta.cz kde nepřišli mi žádné maily ani potvrzení. Okamžitě jsem psal mail s historkou na vrácení peněz a zrušení. Je nějaká možnost, že takový společnost bude reagovat a vrátí mí peníze?

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.