Formulář ESTA do USA: Nenechte se nachytat a neplaťte více, než musíte

Na cestovní registraci ESTA se snaží vydělat někteří zprostředkovatelé. Nechávají si platit stovky až tisíce korun jen za to, že za žadatele přepošlou vyplněný formulář. Kde formulář ESTA vyplnit nejlevněji a co dělat, pokud jste již zbytečně zaplatili?

Formulář ESTA do USA

Kde vyplnit formulář ESTA

Cestovní registraci ESTA vyplňujte výhradně na https://esta.cbp.dhs.gov/. To je jediný oficiální web americké vlády pro ESTA, k dispozici je v češtině.

Poplatek za schválenou registraci ESTA celkem činí 14 $ (336,69 Kč). Skládá se z poplatku za zpracování žádosti ve výši 4 $ (96,20 Kč) (platí se vždy) a poplatku ve výši 10 $ (240,49 Kč) na podporu cestovního ruchu USA. Ten se platí jen u schválených žádostí.

Jestliže jste za ESTA zaplatili více, je mi líto. Přeplatili jste.

Je vyšší poplatek za ESTA podvod?

Pokud jste formulář ESTA vyplnili jinde, v drtivé většině případů to podvod není. Zprostředkovatel registraci ESTA pošle k posouzení a vy případně můžete vycestovat do USA. Na její schválení, nebo neschválení by neměl mít vliv.

Jen jste zaplatili více, než bylo potřeba.

Zprostředkovatelé vydělávají na jednoduchém principu. Díky optimalizaci vyhledávání a placené reklamě se dostávají na přední příčky vyhledávačů. Neznalí návštěvníci zaplatí výrazně víc – a z toho tyto společnosti profitují.

Obdobným způsobem vám jiná společnost zajistí třeba víza do Ruska nebo prodá jízdenky na Transsibiřskou magistrálu.

Co dělat, pokud jste již zaplatili

Čtenář Lukáš nám poradil prověřený tip pro případ, kdy již došlo k úhradě na neoficiální ESTA stránce.

Neprodleně napište na kontaktní e-mail s vymyšlenou historkou, že jste třeba přišli k úrazu a cestu do USA musíte odložit. Požádejte o vrácení peněz a ESTA vyplňte znovu na oficiální stránce.

Diskuze k článku (117 komentářů)

Pavel (1)
25.8.2016
11:30

Ahoj všem,

jako zkušený cestovatel jsem se také bohužel napálil a impulsivně vyplnil žádost na http://www.estausa.com a zaplatil 83USD! V kontaktech je uvedeno číslo s předvolbou +44, jedná se o Velkou Británii, takže v případě „dotazů nebo jiných dokumentů“ se vám to ještě prodraží.

Nicméně, žádost jsem vyplnil 18.8.2016 a úhrada už proběhla a ESTA je v pořádku (viz oficiální stránky esta.cbp.dhs.gov/esta/ pro zjištění stavu aplikace). Máte někdo zkušenosti, jestli vám tato společnost vrátí peníze po udání důvodů jako je nemoc, služební cesta apod.? Navíc letím příští týden 1.9., tak nevím, jestli to mám riskovat a zažádat oficiálně o novou žádost, když už ji na ambasádě mají.

Díky za reakci a za tyto stránky!

Pavel

Odpovědět
Petr Novák (1703)
26.8.2016
9:46

@Pavel: Ahoj Pavle,

pořád máš čas to zkusit a napsat jim nějakou pohádku třeba o té nemoci a zrušené cestě. Za pokus to stojí. ESTA můžeš případně znovu vyplnit na poslední chvíli, většinou stačí 24-48 hodin před odletem.

Odpovědět
Verča (1)
26.8.2016
12:44

@Pavel: Ahoj Pavle,
přesně na těchto stránkách jsem se včera také nechala nachytat. Z částky 83$ jsem se zděsila a do několika minut už jsem jim psala na kontaktní e-mail, že chci žádost i objednávku zrušit a že žádám o vrácení peněz.
Odpověděli mi cca do 3 hodin, že objednávku ruší a peníze mám zpět.
Takže určitě za zkoušku nic nedáš – napiš jim!
Držím palce!!!
Verča

Odpovědět
Radka (7)
27.8.2016
15:46

Díky tomuto upozornění jsem se nenechala nachytat a využila zde zmiňovaného odkazu.Žádost jsem měla po zaplacení vyřízenou během 2 minut.Neuvěřitelné.DĚKUJI.
Letím po prvé za dcerou a tak čerpám všechny informace ,které mi mohou pomoci.

Odpovědět
Zdenka (1)
31.8.2016
15:24

Dobrý den,
mám trošku jiný problém. Dnes ráno jsem vyplnila žádost ESTA, jako způsob platby jsem zvolila PayPal. Vše vypadalo v pořádku, ale už několik hodin čekám na zpracování platby a oficiální stránka mi píše, že momentálně není možné zjisti stav platby a ať to ověřím později. Nicméně na mém Paypalovém účtu mi to neukazuje žádnou nedávnou aktivitu, na účtě pořád stejně peněz,tak nevím, jestli se platba odeslala a jen se zpracovává a nebo se někde stala chyba a musím to řešit jinak.
Děkuji předem za radu.

Odpovědět
Petr Novák (1703)
1.9.2016
9:40

@Zdenka: Dobrý den,
to je zvláštní. Pokud vím, tak na oficiálních stránkách PayPalem platit nelze – jen platební kartou. Nicméně ve vašem případě bych spíše řekl, že se platba neodeslala. Vyplňovala jste ESTA na webu cbp.gov?

Odpovědět
Marek (1)
6.9.2016
11:07

Dobrý den, také jsme s manželkou zaplatili víc než bylo potřeba, ale po týdnu jsme si to díky vašim stránkám uvědomili a napsali email, že chceme objednávku zrušit a vrátit peníze. Odepsali nám, že objednávku zruší a zašlou peníze zpět, které budeme mít na účtu cca.do 5-6 dní. Hned druhý den jsme tedy udělali znovu objednávku již na oficiálních stránkách a na konci celé registrace jsme dali, že chceme tedy původní registraci zrušit a udělat novou. Zaplatili jsme tedy 14USD z karty a nyní máme již novou ESTU.

Teď mi jde o to, zda nám vrátí oné peníze (2x 2000 Kč), když jsme hned teď udělali novou žádost. A že nám snad nezruší (např.omylem) nové dvě žádosti, protože jsou na stejné jméno a pasy. Ale snad to bude v pořádku :). Díky za odpovědi ;).

Odpovědět

Ahoj,
jako vul jsem se taky nechal nachytat na estausa. Do par minut jsem jim napsal email, ze zadam o zruseni zadosti a prosim o navraceni penez. Zhruba za pet minut mi prisel potvrzovaci email, ze je vse zruseno a penize navraceny. Koukal jsem i na bankovni online vypis, a blokace 83 USD byla okamzite zrusena. Tak se nebojte a co nejrychleji jim poslete email.

Odpovědět
Gabriela (2)
10.10.2016
18:12

Zdravím, i já jsem se unáhlila, a zaplatila poplatek 83 USD. Po přečtení Vašich stránek jsem napsala email ohledně zrušení mé cesty do USA, a zažádala o vrácení peněz. Opravdu do 3 dnů peníze přišli. Zítra zažádám znova o ESTA kartu na Vašem odkazu a doufám, že to bude bez problémů. Jinak díky moc za vaše stránky, letím do USA poprvé na trase Praha – Amsterdam – Atlanta – El Paso, a tady jsem se dozvěděla spoustu užitečných rad. Až se vrátím , napíšu svoje zkušenosti.

Odpovědět
tomas (2)
23.10.2016
16:05

ahoj, taky jsem se nechal napalit a zaplatil za ESTA cca 80 USD, podle rad na zdejsim webu jsem si vymyslel historku, ze mi zamestnavatel rusi dovolenou, napsal mail vydavateli ESTA a celou sumu mi behem par dni vratili, pak jsem si zadatal o ESTA bez zprostredkovatele, vse probehlo v poradku a ani pri kontrole na letisti nebyl problem, takze diky :)

Odpovědět
David (1)
6.11.2016
20:29

@Verča: Dobrý večer i já se napálil na žádost esta na jaký email jste prosím psala na zrušení děkuji Šimkovič

Odpovědět

@Verča:

Ahoj,

jaký jsi použila kontaktní email nemůžu ho najít

moc díky

Petr

Odpovědět
Adéla (2)
9.11.2016
12:00

Dobrý den,

vyplnila jsem ESTA o které tady píšete, nic méně, známá vyplňuje na jiné stránce a říkala mi, že jí poté chodí e-mail, kde se ptají na odlet, přílet a podobně. Přijde i něco takového mě? Registrace na ESTA mám schválenou.

Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Franta (1470)
9.11.2016
12:26

@Adéla:
Ne, nic nepřijde, vše povinné se zadává již při vyplňování. Známá zřejmě používá neoficiální stránku. Dost možná i platí více než 14,-USD.

Odpovědět
Michaela (1)
18.11.2016
9:50

Díky moc za tenhle článek i komentáře pod ním. Taky jsem se nechala nachytat a zaplatila ESTA přes web https://www.estausa.com/ (cena 83 dolarů). Den po zaplacení jsem si přečetla tento článek a hned napsala na kontaktní mail, že chci ESTA zrušit. Do půl hodiny mi odepsali a ihned vrátili peníze (respektive zrušili blokaci u banky), takže všechno proběhlo bez problémů. Ušetřilo mi to hodně peněz, vzhledem k tomu, že letíme tři. Takže ještě jednou díky :)
M.

Odpovědět
MATEJ (1)
8.1.2017
1:20

Nechal som sa nachytat a dokoncil vsetko a popotvrdzoval. Dostal som vsetko ako ma byt ale tam bolo napisane o tej platbe za spracovanie. No napisal som im v slovencine aby to zrusili. Uvidime teda.
Potom som vyplnil novu prihlasku a tam bolo ze uz som v zozname.
Mal som na vyber:
1. zrusit a pokracovat v tej co som podal predtym
2. pokracovat a zrusit tym predoslu aplikaciu

Uvidime, ale druha je poslana a zapaltena.

Odpovědět
Franta (1470)
8.1.2017
10:47

Mě to u těch (některých) neoficiální přijde tak, že vydělávají na nevědomosti/lenosti lidí a když se jim někdo ozve, že se spletl, aby to zrušili, tak to udělají. Zřejmě jim nestojí za to se dohadovat a čas od času prostě oželí i těch 14,-USD za již schválenou ESTA, protože těch nachytaných je tolik, že se jim to stále vyplatí.
Je tu někdo, kdo si to nechal zrušit a odjel do USA na původní povolení ESTA od nich? Možná by to byla cesta, jak ušetřit na jejich úkor a mít to zadara. :-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.