Žádost o vízum do USA: Zkušenosti s pohovorem na ambasádě

Petr Novák

Při žádosti o vízum do USA je nutné absolvovat pohovor na Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze či jinde. Cílem tohoto článku je shrnout zkušenosti jednotlivých žadatelů. Pokud vás pohovor teprve čeká, čtěte dál. A pokud jste ho již podstoupili, budeme rádi za vaši zkušenost, o kterou se můžete podělit v komentáři pod článkem.

Žádost o vízum do USA: Zkušenosti s pohovorem na ambasádě | © Unsplash.com

Obsah článku
 1. Vaše zkušenosti s žádostí o vízum do USA
 2. Petra, 17. března 2018
 3. Paja, 26. prosinec 2017
 4. Oskar, 7. listopadu 2017
 5. Lucie, 12. listopadu 2016
 6. Pavel, 7. února 2016
 7. Honza, 5. února 2016
 8. Jakub, 5. prosince 2014
 9. A., 9. dubna 2014

Vaše zkušenosti s žádostí o vízum do USA

Všechny níže uvedené zkušenosti čtenářů jsou publikovány tak, jak je napsali. Text neprošel jazykovou úpravou a nevyjadřuje názor provozovatele webu. 😊

 1. Petra, 17. března 2018

  “Na ambasádě jsem byla minulý týden (březen 2018).

  Předtím jsem online vyplnila DS 160, tak jak se to dělalo i vždycky předtím. V minulosti jsem do USA letěla 2x na Work and Travel program s vízem J1 a asi 5x jsem tam byla na kratší dobu; buď s rodinou na Floridě na dovolené a nebo u příbuzných, bydlí v Atlantě. Chci toho co nejvíc využít a procestovat co nejvíc tam jde, dokud jsem student; navíc se mi to hodí ke škole.

  Na pohovor jsem s sebou vzala zvací dopis, výpis z účtu, potvrzení o zaplacení víza a plus mínus místa, která bych chtěla navštívit tentokrát v Americe.

  První co je rozdílné třeba od loňska je fotka; i když mi systém při vyplňování DS 160 elektronickou fotku schválil, požadovali tam po nás ještě papírovou. Kdo neměl, musel se utíkat vyfotit.

  Další věc, ten úředník po nikom nechtěl žádné dokumenty! Ani důkaz, že mám peníze na účtě, zvací dopis, nic… a po nikom z těch lidí, co tam byli.

  Nakonec mi vízum schválil, jen se tvářil dost nedůvěřivě, s pochybami, zda tam nejedu pracovat, protože kvůli cestování na rok po bakaláři přerušuji školu.

  Takže mám v pase B2 vízum z původních 10 let just little bit limited na 1 rok :D

  Doufám ale, že jak budu zase student, nebude mít žádný problém dát mi vízum ve standartní délce.

  Na ambasádě jsem strávila zhruba hodinu a půl se vším všudy, pas s vízem potom přišel za 3 dny.”

 2. Paja, 26. prosinec 2017

  “Podělím se se svojí zkušeností o žádost o vizum. Takže pobyt jsem o rok a pul přetáhla v roce 2007.

  Estu mi okamžitě po vyplnění zamítli neb jsem tam podle pravdy vyplnila, že jsem tam byla nelegalně. Tak jsem zkusila zažádat o vizum. Do USA mám jet na školení od práce, takže jsem měla zvací dopis. Z dalších dokumentů jen pohledem zavadili o pracovní smlouvu. Výpisy je nezajímali, ale je to asi z důvodu, že je vše hrazené. Byla jsem objednaná na 10:45.

  Na řadu jsem přišla v před 13h. Doporučuju vzít četbu. Nebo si dát schůzku na dříve. Před ambasádou si zkontrolujou, zda jste objednani. Vevnitř vam hned odeberou telefon. Nahoře je to jak na poště, vezmete si číslo a čekáte. Kolem 10:45 si mě zavolali, ale chtěli jen pas. Pohovor byl před 1h. Trval asi 5-10 min. Nepříjemné je to, že se tam člověk zpovídá před dalšími 30 lidmi v čekárně.

  Každopádně si myslím, že o mě tam asi žádnou historii neměli. Ptali se proč jsem překročila, proč jsem se nakonec vratila a proč tam chci jet. Řekla jsem jim pravdu o historii. Všechno si tam nacvakali a vizum mi dali. Samozřejmě počítám s tím, že v USA na imigračním mě můžou otočit.”

 3. Oskar, 7. listopadu 2017

  “Moje aktuální zkušenost. Jedu do USA na 4.5 měsíce na dovolenou za známými. Zjistil jsem si až relativně pozdě, že na takovou dobu mi ESTA nestačí :).

  Zažádal jsem si proto o turistické vízum (B-2). DS-160 jsem odeslal ve čtvrtek odpoledne a hned jsem se objednal na pohovor v pondělí. Na ambasádě jsem strávil cca hodinu, všichni velmi příjemní, měl jsem z toho celkem strach, co jsem slyšel z vyprávění atd, ale naprosto zbytečně. Samotný pohovor trval cca 5 minut s tím, že se mě úředník zeptal pouze jestli jedu do USA poprvé, na práci tady v Česku (potvrzení o délce pracovní činnosti i o tom, že máme sezonní pauzu jsem předložil) a poté ještě zda nehodlám v USA pracovat, na to jsem mu řekl, že ne vzhledem k tomu, že přes letní sezonu pracuji v podstatě non-stop a chci si v USA odpočinout.

  Ukázal jsem mu zvací dopis od známého, zeptal se mě co známý dělá za práci, ale ve vší nervozitě jsem mu řekl, že pořádně nevím… :D

  Něco si tam pán psal celou dobu do počítače a bylo mi řečeno, že nic nebrání tomu abych nedostal vízum. Ještě jsem se pana úředníka na konci zeptal jestli mi vízum stihne přijít do konce týdne, vzhledem k tomu, že následující týden odlétám. Potvrdil mi, že by to mělo být bez problému.

  Letenku atd. po mě ani nechtěli.

  Samozřejmě mám ještě celkem strach z imigračního v Americe, přeci jen, mladý kluk co jede do U.S.A s pár dolary v kapse. Nevím jak moc dají na zvací dopis, kde je uvedeno, že všechny výdaje atd. za mě bude hradit známý, který mě pozval.”

 4. Lucie, 12. listopadu 2016

  “Já ve středu byla na ambasádě žádat o vízum B1/B2 (jedu na studijně turistický pobyt).

  Vše proběhlo naprosto v klidu a k mému překvapení na mě pán při pohovoru začal mluvit jen česky s americkým přízvukem. Ptal se pouze proč jedu do USA, kdo to platí, kde budu bydlet a zda studuji v ČR. Nechtěl vidět žádné papíry navíc a potvrzení z americké školy jsem mu musela prakticky vnutit :D

  Trochu mě naštvalo, že fotku (která nebyla nejlevnější) po mě nikdo nechtěl -_- Každopádně vízum mi přišlo o 2 dny později poštou.”

 5. Pavel, 7. února 2016

  “Pohovor k vízu F1 jsem absolvoval v lednu 2016. Vše bez problémů, možná díky druhu víza. Nejdéle trvá čekání mezi přijetím dokladů a vlastním pohovorem (cca 20 minut, vlastní pohovor 5 minut).

  Kdo se bojí angličtiny při pohovoru, tak mohu uklidnit, paní za sklem dává i češtinu (na vlastní uši jsem slyšel, jak pán u okénka mluví česky a úřednice bez problémů reaguje). Doporučuji kvalitní přípravu dokladů, vše by mělo podporovat argument, že se hodláte vrátit do Česka a v USA nechcete žebrat (seznam dokladů je uveden na stránkách ambasády USA).

  Kdo pracuje, tak pracovní smlouvu v Česku, podnikatelé výpis ze živnostenského nebo obchodního rejstříku, studující nebo nepracující určitě výpis z BÚ za poslední 3 měsíce. Pas s vízem mi došel za 3 dny po pohovoru.”

 6. Honza, 5. února 2016

  “Tak na pohovoru jsem byl včera a byla to naprostá pohoda a formalita. Paní u okýnka se zajímala, jak objevujeme prehistorii severovýchodní Afriky a nakonec usoudila, že jsem vlastně Indiana Jones a visa approved. Byl jsem tam asi 5 minut – pravda, že jsem měl vše připravené – zvací dopis, přihlášku na konferenci, potvrzení o přijetí příspěvku na konferenci… a v záloze x-dalších dokumentů.

  Docela mě ale překvapilo, jak tam lidi chodili nepřipravený a jak k nim byli vstřícní – borce bez fotky nechali si dojít k fotografovi, borec bez žádosti si ji vyplnil znova na počítači v hale (nechápu jak se tam mohl dostat…)

  Celkově tedy velmi pozitivní zkušenost.
  Honza”

 7. Jakub, 5. prosince 2014

  “Včera jsem byl žádat na US ambasádě o vízum B1, jelikož jsem si tady před samotnou návštěvou také přečetl pár rad a tipů, které mi byly užitečné, přidám nějaké své:

  1. V prvé řadě, je třeba uvážit, zda skutečně potřebuji vízum či zda stačí ESTA (pokud Vám vízum zamítnou, s malou pravděpodobností Vám autorizují ESTU a pokud by Vám přeci jen ESTU dali, tak by pohovor na imigračním zřejmě neprobíhal hladce.
  2. Pokud se rozhodnete, že je pro Váš účel cesty vízum nezbytné, vyberte nejvhodnější typ – nejvíce informací o typech najdete na stránkách ambasády
  3. Vyplnit DS160 je snadné, jen se snažte všechny informace uvádět co nejpřesněji (nesnažte se tam cokoli kamuflovat)
  4. Sjednání schůzky a zaplacení vízového poplatku proveďte pomocí stránky https://www.ustraveldocs.com/. Pokud budete platit online (pouze debetní kartou), je možné sjednat si pohovor na druhý den, musíte to však stihnout do 12.00, poté to jde až na pozítří.
  5. Na samotný pohovor si přineste dostatek dokumentů, ty nejdůležitější: Bankovní výpisy za 3 poslední měsíce, studentské potvrzení či pracovní smlouvu, nájemní smlouvu či zápis z katastru atd. cílem je dokázat, že máte v úmyslu se do ČR vrátit (respektive za čím vrátit). Hodně nápomocný je zvací dopis od osoby s americkým občanstvím – uveďte do něj co nejvíce informací a opatřete ho podpisem.
  6. V den pohovoru přijďte k ambasádě na čas, nemají problém Vás nechat čekat venku na mraze.
  7. Po bezpečnostní prohlídce běžte do patra na konzulární oddělení, zde u přepážky č.1 odevzdáte potvrzující stránku z DS160 aplikace a svůj pas. Poté se odeberete do čekárny, po nějaké chvíli Vás vyvolají na určitou přepážku, zde Vám americký úředník vezme otisky prstů.
  8. Pohovor je kompletně v angličtině, je tedy třeba být dostatečně jazykově vybaven (nevím jak je to pokud anglicky nemluvíte). Konzulární úředník pokládá jednoduché otázky: Účel Vaší cesty, Kdo to platí, Jak to platí, Jak dlouho zůstanete, Byl jste někdy v US, Máte v US příbuzné, Kde pracujete, Kde žijete atd… Může se to zdát nepříjemné, nicméně v reálu je to spíše diskuse ve které se snažíte úředníka k vydání víza. Pokud si vše ustojíte a obhájíte, vízum dostanete.
  9. Pokud pohovorem projdete, úředník si nechá Váš pas, který do 5 pracovních dnů zašle Českou poštou.

  Na závěr, není třeba se ničeho bát, pokud máte všechno v pořádku, a dostatek financí, není jediný důvod proč by Vám vízum nebylo vydáno. Doufám, že tento můj výplod někomu pomůže.”

 8. A., 9. dubna 2014

  “Taktéž se podělím o zkušenosti. Poprvé a nevyšlo to, prostě nejhorší pocit. Žádal jsem na půl roku business vízum a nelíbilo se jim, že 30 000 Kč měsíčně jako OSVČ nestačí a úspory $8000189 544 Kč, které mám navíc, nejsou na účtu, ale v jiných aktivech a nejspíš je to relativně málo. To je jako byste neměli vůbec práci (slečna to nazvala part time job) a žádné peníze během cesty.

  Mají totiž za to, že po dobu pobytu v USA nebudete mít žádný příjem (protože pracovat v ČR pochopitelně nebudete a v USA na B1/B2 ani nesmíte) a přístup budete mít zásadně na účet. Pokud budete mít příjem, je nutné doložit pracovní smlouvu a potvrzení českého zaměstnavatele, že u něj pracujete a že i po dobu vaší cesty budete dostávat tolik a tolik. Tedy že vás vysílá na pracovní cestu. Pokud peníze nebudete dostávat, musíte je mít předem. Tedy potvrzení o zůstatku nebo výpis ze spořícího účtu, kde je dost peněz na letenky, pobyt a cestování po USA.

  Co to celé hodně usnadní je ověřený zvací dopis od osoby, za kterou cestujete a u které budete bydlet. V něm musí být uvedeno, že se o vás postará a bude krýt veškeré výdaje spojené s cestou a pobytem. Nejlépe občan USA. Zelená karta přítele nemusí stačit, už jednou toto někomu zamítli. Čím delší vízum chcete, tím jsou na financování a osobní vazby náročnější.

  Druhá věc, co mě mrzí, je ESTA. Tu jsem měl, a předpokládám, že zamítnutým vízem přestává platit a novou po zamítnutém vízu nejspíš zamítnou. Z toho plyne jeden fakt, pokud chcete do USA na více než 3 měsíce a nedokážete doložit dokumenty k žádosti o vízum, žádejte jen o Estu, rozkouskujte si cestu na 2-3měsíční úseky. Vždy mějte zpáteční letenku. Pozor však během cesty, pokud jedete na déle než pár dní na dovolenou, bude se očekávat, že doložíte nějak účel cesty a její financování imigračnímu úředníkovi na letišti. Měl by stačit zvací dopis nebo potvrzení z banky.”

Diskuze k článku (458)

Dobrý den zajímalo by mě jak je to s koncem platnosti esta , všude se píše něco jiného , estu mám do 23.5. .. když pojedu třeba 1-20.5 je to v pohodě nebo před odletem musím požádat o nové ? někde píšou že je to v pohodě někde že měsíc před koncem se má dělat nová esta , děkuji za odpovědi

Odpovědět

@Lucie:
Někde píšou… Tak to nečti někde a mrkni přímo na ofiko stránky. ;-)
Stačí, když ESTA platí při vstupu do USA. Pobyt už kryje imigrační razítko.

Odpovědět

@Lucie:
Mesic pred koncem platnosti ESTA Ti prijde email s infem, ze Ti bude koncit a rovnou si ji muzes opet udelat. Nez Ti prijde dany info mail, nova zadost udelat nejde.

Odpovědět

Ahoj, o novou ESTA se DÁ požádat i více než měsíc před koncem platnosti té staré. Jen je potřeba mít na paměti, že pokud nebude ta nová žádost schválená, ztrácí platnost i ta stará. Více na

Odpovědět

Dobrý večer,
měla bych dotaz ohledně nepřistěhovaleckého víza. V roce 2008 mi bylo vízum zamítnuto z důvodu nedostatečné ekonomické vazby s ČR (bylo mi 21let). Nakonec jsem nastoupila na VŠ. Poté v roce 2014 jsem zkusila ESTU, která mi byla schválená. Ale když jsem přijela na letiště, byl mi nástup do letadla odmítnut a dodneška netuším proč, letenka propadla, připadala jsem si jak nějaký terorista, nerada na to vzpomínám…(bylo mi 26). Nyní bych si chtěla zkusit opět zažádat o B1, prostě chci jet jen na dovolenou. Mám tam známé, u kterých bych měla zajištění bydlení, byli by mými průvodci dovolenou. Je mi momentálně 33let, nejsem vdaná, nemám děti, nemám hypotéku, smlouvu v práci mám 2roky, jelikož jsem se po 13ti letech přestěhovala z Prahy do rodného Moravskoslezského kraje, pracuji jako učitelka. Jsem tu spokojená a určitě v USA nehodlám zůstat. Jenže jak je o tom přesvědčit, že opravdu chci jen na dovolenou, že miluji svoji práci, rodinu a zemi, město ve kterém žiju? Má cenu to vůbec zkoušet znovu? Přijde mi, že kdo dnes nemá děti, hypotéku, je vyvrhel společnosti… Jenže mou náplní života je především cestování… Moc děkuji za rady, zkušenosti apod. Kdyžtak e-mail: diana.rohanova@gmail.com, Diana

Odpovědět

@Diana:
Vždy má cenu to zkoušet. Pouští i lidi bez hypoték, rodiny a dětí. Někdo tu psal, že byl dokonce nezaměstnaný. Když jsem letěl poprvé do Států a žádal o vízum, tak jsem měl práci asi týden a bez problémů.
Žádat o B-2 (B-1 je pro služební cesty) mi přijde jako dobrý nápad.
Je divné, že tě nepustili do letadla, když jsi měla ESTA. Odkud a s kým jsi měla letět? Odmítl tě personál letiště/letecké společnosti nebo někdo z bezpečáků? Odmítli tě při odbavení nebo až u letadla? Na jak dlouho jsi měla letenku, nebylo to více než 90 dní?

Odpovědět

@Franta:
anooo, pardon, myslela jsem nepřistěhovalecké vízum B2… Letět jsem měla z Prahy sama, přes Amsterdam, do Indianapolis. Při odbavení mi vzali pas a vytištěnou ESTU s povolením k letu. Chlápek u přepážky dlouho koukal do počítače, pak někam odešel a přišel s nějakou paní z vedení letiště, která mi oznámila, že jí volali z USA, že mě nemají pouštět do letadla, že letět do Amstru můžu, ale odtamtud mě už nepustí do USA, tak ať nemám zbytečnou cestu. Víc jsem se nedozvěděla, i když jsem všude různě volala a řešila důvod proč, nikdy jsem se to nedozvěděla. Nikdy jsem nebyla trestaná, žádná podmínka, žádné dluhy, žiju spořádaným životem. Na účtu jsem měla dostatečné množství peněz, i výpisy z účtu, že mi tam pravidelně chodí výplata. Letenku mi ale kupoval ten známý z USA, měla jsem od něj také zvací dopis, že budu u nich trávit dovolenou, zpáteční letenka byla po 30 dnech. Jsem z toho pořád tak znechucená a smutná… přitom mám plno přátel, kteří normálně odletěli, užili si dovolenou a neřešili takové problémy, co já… Nikdo to nechápe… Proto se bojím zase takovou potupu zažít, ale podívat bych se tam moc chtěla…

Odpovědět

@Diana:
Jediné, co mě napadá, že sis letenku nekoupila sama. Zřejmě někdo ještě čekoval tvou ESTA a usoudil, že si tě tam někdo “zve”. Nikdy nevíš, co se jim honí hlavou. Spolu s tím zamítnutým vízem, to klidně mohli brát, že stále nejsi zajištěná.
Až se to uklidní a půjde zase cestovat, tak zkus to vízum. Dej pak vědět, jak jsi dopadla.

Odpovědět

@Franta: @Franta: @Franta:

Známý z USA mi řekl to samé, že si myslí, že to bylo kvůli té letenky. Teď když budu znovu žádat o vízum, už není potřeba mít koupenou letenku jako kdysi, že? Co tedy nejvíce pomůže při přesvědčování, že chci opravdu jen na dovolenou? Děkuji moc a omlouvám se za otázky, ale už se bojím udělat jakýkoliv krok…

Odpovědět

@Diana:
Bát se není čeho, nic horšího, než že tě tam nepustí, se ti stát nemůže.
Letenka není nutná, co s ní, když ti to nedají.
Důležité je, abys je přesvědčila, že tam nemáš v úmyslu zůstat. Ideální by byla rodina, děti, hypotéka, dlouhodobá práce…
Ale ani to nemusí zabrat. Na druhou stranu může stačit, že nebudeš nervózní a na případné otázky budeš odpovídat klidně, hned, bez zbytečných prodlev…

Odpovědět

Zdravím všechny :) Chci se zeptat,jaké jsou podmínky pro odcestování do USA pro rok 2021 ? :)

Pokud se nepletu,tak dosavadní omezení byla jen do konce roku 2020 ? Takže se budou muset vydat nové?

Máte někdo k tomuto tématu přesnější informace?

Odpovědět

@Kuba:
Něco najdeš tady

Já bych to viděl tak, že dokud se vyhlášené podmínky nezmění nebo nezruší, tak platí.

Odpovědět

Takže pokud jsem to pochopil správně,tak bez žádosti ohledně vycestování do USA nelze vycestovat do USA( samozřejmě pokud to není nějaká obchodní cesta nebo studium) a stále teda platí to, že musím mít svých posledních 14dní mimo Schengen,abych mohl vycestovat ? :)

Jen mě to zajímalo,protože jako každý doufám, že vakcinace umožní brzké cestování do USA i na ESTU bez sebemenšího problému :)

Odpovědět

@Franta: Doufám,že příští rok konečně podnikneme naší cestu :) Jen vím, že ty opatření,které si posílal platili právě do konce roku 2020 a bude potřeba jejich prodloužení nebo změnění jejich platnosti.

Odpovědět

Letenka ze statu nebude problem, zamitnuta viza – otazky…vsechno si zjisti, tak napsat pravdu, esta nezaruci pobyt 90dnu,viza 6mesicu,je to na kontrole kolik dnu,mesicu dostanes, Viza,kontrola-odpovedet na otazky pravdivo,normalni chovani.

Odpovědět

Ted asi jen rodina, neni nejlepsi situace pro cestovani.

Odpovědět

@Kuba:

Také opravdu doufám, že už se snad bude zase moct znovu začít běžně cestovat do USA, alespoň třeba s vakcinací, jak psal Kuba nebo třeba s negativním testem na Covid nebo alespoň za nějakých určitých podmínek :)

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tím, že by vám zamítli J-1..? Chtěla bych jet na W&T do Californie a mám pořád nějaký strach, abych po zaplacení všech poplatků agentuře a aktuální situaci vízum vůbec dostala.. Děkuji :)

Odpovědět

Tak pro zajímavost k vycestování do USA ze Schengenu …

Trump minulý týden před koncem svého působení vydal rozhodnutí, že se ruší zákaz vycestování pro turisty ze Schengenského prostoru. Jednoduše řečeno to vypadalo, že se bude dát opět cestovat, např. jen s negativním testem kvůli aerolinkám. Nicméně protivnej Biden tohle rozhodnutí hned zrušil. Mělo původně platit od včerejšího úterý :) Takže malá naděje na vycestování opět vyhasla a vzhledem k rychlosti očkování v naší zemi, bych s cestováním letos asi moc nepočítal.

Odpovědět

@Michal:
Vidím to stejně. Nejsi očkovaný = necestuješ. A může se stát, že ani očkování nepomůže, pokud bude “situace” u nás stále nakažlivá.

Odpovědět

@Barbora:
Popravdě, tohle bych letos vzdal. Pokud to letos nějaká agentura nabízí, tak bych to viděl jako nezodpovědnost ke klientům.

Odpovědět

@Franta: Já bych viděl i velký kámen “úrazu” v tom, že prostě na normální lidi ani vakcína pomalu nebude. Pokud vezmu, že plán je do léta něco přes 1,2-1,4mil. očkovaných, tak pořád tu máme přes 9mil. lidí bez očkování. Samozřejmě první na řadu půjdou rizikový skupiny, důchodci …takže na běžnýho zdravýho člověka se možná ani letos nedostane, tím spíš když to ještě vázne a nestíhá se očkovat podle plánu.

Odpovědět

Zdravím, včera mi na pohovore nedali víza kvôli slabým väzbám na sk… pritom mám firmu 3.5roka a 7 zamestnancov. Chcem sa spýtať aká ma byt ešte väzba na sk ? Čo môže pomôcť ? A za aku dobu môžem pohovor opakovať. Ďakujem

Odpovědět

@Robo:
Co rodina a děti?
Firma se dá prodat a pokud jsi svobodný, tak tě nic na Slovensku nedrží. Zřejmě si na úředníka neudělal dojem a nepřesvědčil jsi ho o svých pouze turistických úmyslech. Případně neviděl smysl dát ti vízum pro tvou návštěvu. Co jsi plánoval za výlet, že ti nestačila ESTA a 90 dní?
K dalšímu pohovoru má smysl jít, až se ve tvém životě něco změní, něco, co úředníka uklidní. Obecně se doporučuje počkat s další žádostí rok.

Odpovědět

Nemám rodinu mám snúbenicu, preco by som mal predávať firmu ktorú som 3 roky budoval… mne estu zrušili v 2018 keď nám na letisku povedal že sme imigranti a poslal nás domov… nie nikdy som nemal ziadny problém v USA ani som neprekročil 90dni preto pohovor… zabudol som zobrať pozývací list od rodiny a doložiť výplaty skúsim na jar

Odpovědět
S

Dobrý den. Dva roky spatky mi zamítli turistický vízum. Důvod neznám. Jsem Ukrainka, bydlím v České republice. Na tu dobu ještě nemělam trvalý pobyt. Teď už ho mám. Mám tady manžela a syna 10 let. Na tu dobu pracovala jsem jako pomocná síla v kuchyně. Teď pracuji v Amazonu. Co myslíte mám šanci? Opravdu chci se podívat do Ameriky jako turist. Nemám žádné špatne úmysly jako práce nebo emigrace. Děkuji.

Odpovědět

@Silviia Hamor:
Důvodem zamítnutí může být to, že jste jako rodina opustili Ukrajinu a šli za prací sem. Na ambasádě si můžou myslet, že to samé uděláte, až přijedete do USA. Oni hodně dají na to, jaké má člověk zázemí a vazby na svůj domov.
Šance je vždy. Ideální je, když člověk žádá ve své zemi. Ale chápu, že v tomhle případě to není jednoduché. Na ambasádě na Ukrajině jim může vadit, že žijete a pracujete v zahraničí. Na Pražské, že nejste odtud. Pokud tu plánujete zůstat, tak bych zkusil získat občanství, pak by žádat tady mohlo být jednodušší. Jinak nezbývá, než to průběžně zkoušet a doufat, že to jednou vyjde.

Odpovědět

@Roman: Byl covid tak jsi asi necestoval. A co ted_?_Chystáš se vycestovat? Já se chystám za synem do USA a nevím jak na to. Umím anglicky trochu,ale vyplnit ten dotazník si netroufám.

Odpovědět

Ahoj jsem v USA a potřebuji si vyřešit vízum. Musím nutně do ČR nebo to můžu v klidu zařídit z Kanady?

Odpovědět

@Marek:
Tak jsi v USA nebo v Kanadě?
Pokud jsi v USA, tak vízum už asi máš. Pokud jedeš do USA z Kanady autem nebo trajektem, tak nic nepotřebuješ. Zkontrolovali tě už Kanaďani při příletu. Pokud jsi v USA dlouho a chceš si to ještě prodloužit tím, že odjedeš do Kanady pro další vízum, tak jsi spadl z jahody na hlavu.
Jestli ti jde o něco jiného, tak formuluj otázku srozumitelně.

Odpovědět

@Franta: Jsem aktuálně v USA na ESTU. A ESTU nemohu změnit v USA, ale mimo hranice. A do ČR se kvůli tomu na ambasádu nechci vracet. Tak jsem přemýšlel, že bych letěl do Kanady na americkou ambasádu a tam vyřešil snoubenecké vízum.

Odpovědět

@Marek:
Takže jsem se trefil. Z jahody na hlavu. A určitě jsi tohle neměl v plánu už od začátku.
Nemyslím si, že tohle dokážeš zařídit z Kanady. Kolik ti zbývá do konce 90 dní, pokud jsi je dostal celé? Tohle bych viděl na práci pro imigračního právníka nebo cestu do Prahy. Získání K-1 má nějaká pravidla a to asi obejít nepůjde. Případně se vykašlat na snoubenecké a jít rovnou do svatby, což zase bude chtít imigračního právníka. Někdo tu o tom obecně psal, prý se to dá udělat. Je za to prý nějaká pokuta, ale jde to.

Odpovědět

@Marek:
Marek.
– A do ČR se kvůli tomu na ambasádu nechci vracet. –
Pravděpodobně by jsi chtěl hned odletět z CR zpátky což by asi nešlo. Taky by tě nemuseli pustit. Je to u tebe o něčem jiném – nešlo na to myslet dřív ? Vypadá to, že chceš zůstat- oženit se, atd.

Odpovědět

@Dan: @Franta: Mám právě i pracovní vízum do Kanady na rok. Nechci se oženit a zůstat chci tu být třeba 2 3 měsíce déle legálně a pak do Kanady. Na estu mě pustit zpět nemusí pustit. Ale co jsem četl tak když dostanu snoubenecké víza. Nebo před odletem se ožením což není problém. Tak snoubenecké víza pokud tu nechci zůstat (což nechci) za účelem svatby není prý problém získat. Jen chci vědět zda kvůli tomu musím do ČR nebo to vyřešit kdekoliv jinde?

Odpovědět

MAREK.
Franta má možná víc info.
Za nás – snoubenecka víza v US vyrizovala druha strana. Nevím zda je to tak jednoduché. Všude otázky. Kontrola. Třeba teď je to jinak. Ale nemyslím si. Vše casove dlouhý proces.
Bez právníka to snad ani nedáš. Na ambasádě tady to můžeš vyřídit.

Odpovědět

@Marek:
Jak psal Dan, je to na déle a co jsem pochytil, tak čekatel na K-1 tráví čas doma, ne v USA. Zkus se podívat i na , je to sice “mrtvá” stránka, ale je tam dost informací v diskusi. To, že není něco problém, tvrdí většinou ti, co nic nemuseli vyřizovat a jen někde něco slyšeli. Administrativa je všude stejný opruz.

Odpovědět

Zdravím,

chystám se na pohovor k vízu typu B1,2. Hlavním účelem je turistika (cca 10dnů), zažádal bych si samozřejmě ESTU, ale bohužel nemám české občanství i přestože zde žiju 16 let a mám trvalý pobyt, práci, školu a další.. Je velká pravděpodobnost zamítnutí víza v případě, že jsem takto cizinec? Budu cestovat za kamaradkou, která zde je po dobu 3 měsíců a má možnost mi poskytnout ubytování zdarma po dobu 10 dnů. Chtěl bych navštívit NY a okolí. Nějaký tip jaké dokumenty přinést na pohovor abych tím zvýšil pravděpodobnost? Letenku koupenou zatím nemám, ale jakmile budu znát výsledek tak kupuji. Tu vidět nechtějí? Mám vzít nájemní smlouvu? výpis z účtu, výpis z živ. rejstříku, pozvání od kamarádky?

Jaká je teď všeobecná situace s poskytováním těchto turistických víz? Spíše pozitivní nebo opačně. Díky

Odpovědět

@Vláďa:
“Šance” na zamítnutí je vždy. Ale velká pravděpodobnost zamítnutí, jak píšeš, to určitě není. Žádat v jiné zemi může být “těžší”, jelikož to vypadá, že vazby na domov jsou malé, protože žiješ v cizině. Ale dnes už je to lepší, než před lety, kdy se za prací do USA jezdilo o dost více a ambasády i imigrační kontroly byly opatrnější, koho tam pustí. Vezmi s sebou vše co máš, vše co podpoří tvou žádost a dokáže, že jsi tu už zakořeněný a nemáš v úmyslu to měnit. Jako podnikatel (píšeš o živnosťáku) asi nemáš pracovní smlouvu a na účet ti asi nechodí pravidelná výplata, ale i pohyb na účtu doloží, že máš příjem a běžnou životní útratu. Kámoška je Američanka? Pozvání vypadá lépe od Američana než od Čecha, co je tam pracovně nebo studijně. Připrav si i informace o cestě i na to se můžou zeptat. Vypadá to lépe, když odpovídáš v klidu a nelovíš odpovědi z paměti nebo si je zrovna vymýšlíš. Projdi si i diskusi, uvidíš, na co se ptají a že to tam není tak hrozné. Prostě žádný stres je to jen pokec s úředníkem. :-)

Tady https://chcidoameriky.cz/pohovor-s-imigracnim-urednikem-po-priletu-do-usa-vase-zazitky-a-zkusenosti#comment-205661 žádal @Kecirij v Bernu. Takže je vidět, že žádat v cizině není nemožné. Snad tedy už není Švýcar.

Odpovědět

@Franta:
Super děkuju moc za odpověď. Kamaradka je češka, která je zde 3 měsíce jako au pair.. Určitě vše doložím, ale nechce se mi kupovat dopředu letenka…

Ještě se zeptám – cestuju vyloženě za turistikou, nicméně když se dívam do DS – 160 tak mám uvedeny typ víza B1/B2, nikoli pouze ten B2.. myslíte že by to mohl byt problem?

Odpovědět

@Vláďa:
B1 je služební cesta, konference, školení a tak. B2 je turistika. Pro imigrační úřady je to vlastně jedna kategorie (nepracovního) víza. Stačí říct, že účel cesty je turistika.

Odpovědět

@Franta:
Zdravím, tak jenom pro ověření :) na přepažce mi slečna řekla your visa is approved dala mi papírek, na kterém byli informace ohledně schválení víza a nikdo nic víc neřekl – já odešel :) Doufám, že jsem tedy nevynechal nějaký krok potom, kdy jsem tam měl ještě zůstat. Snad ne.

Každopadně jsem se chtěl zeptat – jak dlouho trvá než mi připraví vízum do pasu? Zvolil jsem si variantu osobního vyzvednutí (pro rychlejší realizaci). Potřebuju totiž koupit letenku na 24.11, která je teď asi nejlevnější variantou, ale bojím se že za těch 8 dní mi nestihne “dorazit” vízum s pasem. Co myslíte, jaké máte zkušenosti

Odpovědět

@Vláďa:
No vidíš, já bych se na tohle zeptal na té ambasádě. Přímo u zdroje.
Já o vízum naposledy žádal v 90tkách, jestli se nepletu, tak mi pas dovezl kurýr druhý den. O vízum už jsem nežádal, co je ESTA, tak už si to přesně nepamatuji. Ale jak je to teď, to nevím. Snad by měli posílat mail, že je to hotové.

Odpovědět

Vízum – pas dovezli za týden. Taky poslali sms – oznámení a mail.

Odpovědět

Dobrý večer,
najde se tu prosím někdo, kdo má zkušenosti s žádostí o vízum B2 a byl by ochotný pomoct? Řešíme žádost o turistické vízum B2 (ESTA nemožná kvůli krátké služební cestě do Teheránu asi před sedmi lety). Při vyplňování formuláře DS-160 jsme nicméně narazili na dva problémy: 1) formulář chce přesnou adresu pobytu a 2) formulář chce vyplnit store/organization/company (a to včetně přesné adresy a telefonního čísla), které chce žadatel v USA navštívit. Pokud jsou naše ostatní informace správné, není třeba kupovat letenku předem. To znamená, že přestože máme přibližné datum plánované cesty a i přibližný itinerář, nemáme rezervované žádné konkrétní ubytování. Navíc, cílem naší cesty jsou hlavně národní parky. Nevíme tedy, jestli stačí předběžně vybrat hotel a na pohovoru to odůvodnit tak, že tam plánujeme zabookovat pobyt? Nebo je nutné mít ubytování zakoupené předem?

Odpovědět

Dobrý den,

vzhledem k předchozí návštěvě Íránu musím požádat o klasické turistické vízum. Trochu jsem se v tom při vyplňování žádosti zamotal a poslal jsem žádost o interview včetně platby dříve, než jsem vyplnil DS-160. Všechno to prošlo, termín mám i potvrzení o platbě a čárovém kódu pro DS – 160 (který je ale nevyplněný).

Nevíte, jak toto řešit? I když mám ód formuláře, dostat se mi do něj nedaří (přes doplňující otázku).

Díky za radu

Odpovědět

Zdravím! Mám dotaz ohledně pohovoru pro K1 – snoubenecké vízum. Až mi schválí první část víza a vyzvou mě k pohovoru, nevíte, jestli si mohu určit sama kdy k pohovoru chci dorazit? A šlo by to třeba až za 4 měsíce od vyzvání? Chci totiž jet do USA s ESTA (taky doufám, že mě imigrační pustí, když jsem čekatel na K1) na 3 měsíce a časově vychází, že mi možná první část schválí někdy v době kdy budu mimo ČR.

Odpovědět

@Petr: Pri nasvteve Iranu ,a pote zadosti o B2 je lepsi si vyridit druhy cesky pas .
Nemaji sanci Amici poznat,ze jsi byl v krasnem Iranu na druhy pas.

Odpovědět

Hezký den,

pohovory se vedou jen v Angličtině a musím si přivést tlumočníka když neumím moc dobře nebo i v češtině?

Děkuji za odpověď

Odpovědět

@Jaroslav: @Jaroslav: Na stránkách ambasády jsem našla toto “Žadatelé, kteří nejsou schopni vést pohovor v angličtině, češtině, ukrajinštině nebo ruštině, si musí na pohovor přivést tlumočníka a oznámit jeho jméno velvyslanectví alespoň tři dny před schůzkou”…. tak doufám, že to půjde i v češtině…

Odpovědět

@Michaela: Zdravím, dneska jsem byla na pohovoru. U první přepážky se mě paní zeptala, jestli zvládnu pohovor v angličtině, tak jsem se trochu kroutila, že by bylo lepší v češtině, ale nic jinýho mi nakonec nezbylo, než to dát v angličtině. Každopádně pán byl moc milý, usmíval se a zeptal se jen, co je cílem mojí návštěvy, jestli máme v USA příbuzné, kde pracuju a jak dlouho, co tam dělám a proč jsem byla na Kubě. Během chvíle jsem byla pryč. Fotku jsem měla nahranou ve formuláři, tak tu papírovou ani nechtěli. Z vytištěných dokumentů (výpisy z účtů, výplatnice, pracovní smlouva) nechtěli vidět vůbec nic. Strávila jsem tam celkem asi hodinu. A v přízemí je při nejhorším fotobudka za 200Kč, pokud by někdo potřeboval, já u foťáka za ty fotky dala 380,- :-/

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA