Žádost o vízum do USA: Vaše zážitky a zkušenosti

Při žádosti o vízum do USA je nutné absolvovat pohovor na Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze či jinde. Cílem tohoto článku je shrnout zkušenosti jednotlivých žadatelů. Pokud vás pohovor teprve čeká, čtěte! A pokud jste ho již podstoupili, budeme rádi za Vaši zkušenost. Díky!

Vízum USA | © Petr Novák

Vaše zkušenosti s žádostí o vízum do USA

“Čau, jen bych sem chtěl napsat mé zkušenosti z dnešního pohovoru na americké ambasádě – je to neuvěřitelnej šaškec a člověk se musí trošku povznést. Nechají Vás venku čekat – když je zima, jakože ráno je, tak nic moc. Vyplňoval jsem nový elektronický formulář pro B1/B2 vízum – doporučuji. Registrace bez dotazů, pohovor také. Byl jsem asi 5. na řadě – 2 přede mnou vízum nedostali. Jeden mladík zřejmě zvolil špatný tip nebo měl málo argumentů, další pán asi neměl dostatek peněz a taky neuměl vůbec anglicky. Nebylo všemu rozumět, ikdyž tam bylo hrobové ticho. Mě se úředník zeptal pouze na našeho kolegu v USA, jak dlouho jsem zaměstnaný a jestli jedu s přítelkyní. Měl jsem s sebou asi 30 stran různých výpisů, potvrzení, doporučujících dopisů a nic nebylo třeba. Vše se odehrává jen několik minut. Úředník se se mnou bavil pouze anglicky Jinak doporočuju slušné oblečení, úsměv na tváři, sebevědomí a mít připravené odpovědi na případné otázky, které s oblibou dávají.

Petr | 22. 3. 2010

“Také bych se ráda podělila o zkušenosti z pohovoru z americké ambasády, který jsem dnes absolvovala. Měla jsem slušné oblečení, pozdravila jsem s úsměvem na tváři… a stejně mi to nepomohlo. Úředník se se mnou také bavil pouze anglicky, což jsem kupodivu ještě zvládla docela dobře. Chtěla jsem odjet na půl roku, měla jsem pozvání, potvrzení o zaměstnání, kde pracuji pět let, výpis z katastru, že v Čechách vlastním pozemek. Hodně se zajímal o pozvání a vlastně na tom moje žádost i ztroskotala – jelikož má rodina, u které jsem měla bydlet, dvě děti, žádost mi zamítl. Důvod už mi automaticky tlumočila slečna do češtiny. Prý je tu podezření, že tam nejedu za účelem cestování, ale za účelem výpomoci s dětmi – au-pair. Nepomohlo nic, i ta hodná slečna se snažila argumentovat, ale pan úředník se zvedl a prostě od okýnka odešel a tím to pro něj haslo. Za celou dobu našeho rozhovoru (cca 15-20 minut) se na mě ani jednou nepodíval, což taky nebylo dvakrát příjemné. Plně souhlasím s každým, kdo říká, že tak arogantní chování ještě nezažil.”
Míša | 26. 4. 2010

“Ahoj, už jsem to tu asi dneska psal, chtěl bych dát naději těm, který se chtějí strašně moc podívat do USA,ale vízum ji bylo několikrát zamítnuto.

V mém případě to bylo v rozmezí let 2001-2005, kdy mi B2 zamítli 4×!!! Naposledy přes Student Agency,kde mi po zamítnutí volali, že být na mém místě, tak už o vízum raději nežádají.

Rok se s rokem sešel a já si řekl, že do USA zkrátka chci a že to zkusim. Za poslední měsíc jsem si nashromáždil potřebné dokumenty – potvrzení z práce, pracovní smlouvu, výpis z katastru, že vlastním dům (i když v něm momentálně nebydlím), penzijní připojištění – smlouvy a výpisy, stavebko, životko, smlouvu s RWE a ČEZ, a vlastní sepsaný hodně do detailu itinerář. V noci jsem skoro nespal, přeci jenom 160 USD (3200 Kč na pokladně), špatná minulost s žádostmi apod, mě dost vystresovalo.

Vystoupil jsem na zastávce Hellichova, ještě jsem měl chvíli čas, tak jsem nepospíchal. Opět známá ulice Tržiště a tak v půlce policie kontroluje auta. Říkal jsem si, že většina žádá přes ESTU, což já si netroufl a ani jsem si nezařizoval biometrický pas. Jenže jaké bylo mé překvapení, když před ambasádou byla fronta asi 30 ti lidí.

Ale šlo to celkem rychle, plešatý pán z ochranky chodil ke každému z nás a ptal se na jména, takže potvrzení o inteviu ani nikdo vidět nechtěl. Pouštěl nás po 2, za mnou pomalu opět přibývalo lidí. Odevzdal jsem svoji MP3, telefon , zkontrolovali nůžtičky na nehty a i s celkem velkou taškou mě pustili dovnitř (na webu se píše, že vám tašku odeberou). Vízová sekce se trochu od posledně změnila, rovně opět asi 3 okýnka a napravo za zdí 2 okýnka, s číslem jedna američan (asi Ind) si vybíral DS-160, obálku, potvzení o zaplacení kurýrní služby a pas. Pak jsem se posadil a paní z okýnka č. 1 (Češka) si mě zavolala na zaplacení za žádost.

Pak jsem si šel sednout klasicky a vyčkával. Přede mnou šlo asi 15 lidí a já čekal asi 50 minut, dokonce přede mnou šli 2 lidi co stáli za mnou, tak jsem na chvíli znejistěl až než se ozvalo z mikrofonu moje jméno a abych se dostavil k okýnku 6.

Plešatej Amík tak střední věk mi pokynul k sejmutí otisků. První otázka byla, jaký je důvod mé cesty, říkám, že pure holiday. Ptal se kde, říkám NYC, Philadelphia, Washington round trip, nutím mu itinerář na kterým jsem pracoval asi 3 hodiny čistého času!!! Odmítá ho. Ptá se s kým, říkám se sestrou, ptá se kde žije, tak odpovídám… ptá se jestli jsem svobodný, ano, nějaké děti? Ano.. ptá se na bratra (kdysi pracoval na lodi v USA) říkám, že tam dělal,ale nežije tam (jde vidět, že mají večkeré info stále v kompjůtru.

Ptá se co dělám za praci, odpovídám, ptá se kde jsem dělal předtim, říkám ExxonMobil… kouká na mě a anic neříká, tak říkám, you know? the american company, konzul dostává záchvat smíchu, já taky a on říká, ” of course I know..” vtýhle době jsem už věděl, že vízum dostanu.

Ptá se kolik mám měsíčně, říkám mu po pravdě, nutím mu výpisy a potvrzení o zaměstnání, bere si jen výpisy a skoro bez mrknutí mi je vrací.. pak mi říká,, no vidím, že vám byla už zamítnuta víza v minulosti,ale to už je dost dlouho, takže Your visa is approved!!

Ještě se ptám na kurýra, kdy mi dojde pas protože další týdny jsem služebně pryč, s ochotou mi podává vizitku na kurýrní službu abych si tam zítra zavolal, že mi vyjdou vstříct. Obrovská rána jak mi spadl kámen ze srdce a ještě cestou do práce jsem tomu moc nevěřil, že se konečně podívám do New Yorku a obecně do USA!!

Takže z dokumentů nechtěl vidět skoro nic a z těch 18 lidí, co šli přede mnou, to patrně zamítl jen jednomu týpkovi, kterej nevypadal zrovna na to, že by tam jel jako turista, ovšem v době, kdyz to zamítli mně, tak tak nějak jsem asi vypadal já.

Byl jsem čerstvě po vojně, práci jsem sice měl (recepční) i pozvání od bratrance, kterej měl Green card, to byla moje první žádost, uředníkovi se nelíbilo to, že jsem měl za 1) černý razítko z anglie v pasu (tenkrát nás vrátili z výletu hned na hranicích, tuším 2001) a za 2) říkal, že sice mám pozvání,ale on není US citizen, takže smolíka.

Po druhé jsem tam chtěl jet za známýma které jsem potkal v mé druhé práci, manželé amíci, na Floridu, měl jsem US pozvání, opět zamítli, na učtě jsem neměl dostatek peněz a práce taky žádná sláva.

Po třetí opět za těma známým, žádal jsem po dalším roce, to jsem vychytal ženskou, v roce 2003, říkal jsem si to je pohoda, protože z přechozích pohovorů co jsem vysledoval, tak kdo šel k konzulární úřednici, tak většinou vízum dostal, kdo šel k napruzenýmu amíkovi, měl většinou smůlu, řekla, mi to si pamatuju dodnes ” It doest give me any sense why you want visit this family” a to zopakovala 2×.

Po čtvrté jsem žádal pak až v roce 2005, zkoušel jsem student agency, sám na vlatní triko, ale opět, málo peněz na učtě, chtěl jsem jet za bratrem, rok dělal na lodi , Miami – Mexiko, slabý socální zázemí, byl jsem patlal, přiznám se, třeba itinerář jsem psal propiskou na koleni v autobuse na A4, měl jsem pár ušmudlaných papírů, to taky asi o něčem vypovídá.”
Kecirij | 21. 6. 2012

Petr Novák

Diskuze k článku (437 komentářů)

Avatar uživatele

@Dobby:
Razítko do pasu na ambasádě nedávají. To by ti dali na imigračním, kdyby tě vyhostili.
Osobně bych cestu asi neriskoval. Může to projít v pohodě, ale imigrační se může také hlouběji podívat do systému (pokud mu to nevyskočí automaticky samo) a uvidí, že máš zamítnutou žádost o vízum, že jsi chtěl být v USA déle a teď stojíš před ním. Bude na něm, jestli ti uvěří, že jedeš jen na chvíli nebo ti jde jen o to, přes něj projít a být tam podle původního plánu pro vízum.

Tohle jsem našel na jednom webu o GC. Odkaz sem nedám, aby tam ještě někdo něco nevyplnil a pak si tu stěžoval, že to byl ofiko odkaz odtud.
“Question: Yesterday, I filed my application for B-2 Visitor Visa at the U.S. Embassy in Berlin because I wanted to take a six-month trip around the USA. Unfortunately, my application was denied because I could not prove enough strong ties to my home country. I was in the USA last year and still have a valid ESTA. Someone in an internet forum recommended that I simply travel to the United States with my existing ESTA and travel visa-free in the USA for 90 days or less. I got the impression that this is not a problem. Just in case, I should additionally bring evidence of my intention to return and proof that I have enough financial resources to show the border officer. Is this correct?

Answer: First of all, we are sorry that your application was denied. Secondly, the information from the mentioned internet forum is false and should be handled with great caution. From a strictly legal point of view, the situation is as follows:

You are required by law to always keep the data given in your ESTA (travel authorization to participant in the program for visa-free traveling) current. That means that any changes to your person must be updated in your ESTA. One of the yes/no security questions you must answer for the ESTA application is if you have ever had a visa application denied. In the ESTA you currently have, the answer to this question is “No”. In your case, your situation has changed and that means that you are required to re-apply for a new ESTA. When filling out the new ESTA application, you will have to answer this question with “yes”. In 99% of all cases, this leads to the denial of your ESTA application. If a visa has been refused before, the vast majority of ESTA applications will be denied and you will no longer be able to travel to the USA visa-free.

The first step you need to take is to apply for a new ESTA. As already mentioned, we assume that this application will be denied. Which in turn means that you must apply for a B-Visa (Visitor Visa) for any future trips to the USA. You have the possibility to re-apply for a B-Visa at any time. To avoid another visa denial, in your case, it would be sensible to re-apply only after certain changes have been made in your personal situation (e.g. a work contract or proof of studies to establish strong ties).

What are the consequences of using the ESTA that you already have: The U.S. authorities are tightly interconnected with each other. This means there is a very high probability that the officer at the border crossing will see that you have had a visa denied and that this information in not in the existing ESTA application. Next, you will be accused of giving false information to cross the border. Normally, you will then be questioned about the situation in a separate room – this interrogation can be very uncomfortable and tedious. Moreover, the decision whether you get to enter the country or not is solely in the hands of the border officer. The probability that the officer will send you on the next flight back home is very likely. Being untruthful about your previous visa denial on the ESTA application can lead to a refusal of entry at the border as well as additional costs for the flight home. When this happens, your chance of ever getting another visa application approved in the foreseeable future is zero.

It may well be that some travelers have just had a lot of luck and the data-exchange between the U.S. authorities had not yet been completed at the time they crossed the border. In your own interest, we strongly advise you to not travel to the USA with an invalid ESTA.”

Odpovědět

Ma nekdo zkusenosti z posledni doby s vizem, ktere zahrnuje zdravotni prohlidku? S jakym timeframe se da pracovat (objednani na zdravotni, zpracovani zdravotni, cekaci lhuta na interview, zaslani pasu)? Ziju dlouhodobe mimo CR, ale vzhedem k rozmisteni ambasad (a dokumentaci v cestine), je pro me nejjednodussi pohovor v Praze. Dik!

Odpovědět

Před rokem jsem navštívil USA na platnou ESTU a letošní léto mám letět znovu. Ovšem mezitím jsem navštívil Írán jako turista (takže na ESTU už vycestovat nemůžu). Má někdo zkušenost s podobnou situací? Jde mi hlavně o to, zdali mám vzít nějaké dokumenty apod., které dokazují, že jsem tam byl jen jako turista.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mara:
Vezmi s sebou vše, co podpoří tvou žádost. Lepší to s sebou mít a nepotřebovat, než nemít a potřebovat, jak tu stále melu dokola. :-)

Odpovědět

Zdravím,

pročetla jsem komentáře i hledala na internetu, ale bohužel jsem svůj případ nikde nenašla. Teď k mé situaci. Minulý rok v létě 2018 jsem jela na J1 program a po práci 25 dnů cestovala a vrátila se zpět do ČR – takže vše v pořádku.
29. 12 2018 jsem si vyřídila ESTA a jela zpátky do USA od 15. března 2019 – 15. dubna 2019 – taky vše v pořádku.
Po návratu jsem se rozhodla, že si v udělám krátkou dovolenou a koupila letenku na 8. září 2019 s návratem 18. září 2019. Avšak dnes mi přišel e-mail, že mi zrušili platnost ESTA. Podotýkám, že ESTA mi měla platit do 29. 12. 2020., pas do prosince 2021 a nikdy jsem nepřekročila dobu pobytu.

Máte někdo podobnou zkušenost? Popřípadě jaká je šance získat B2?
Děkuji za reakce. Hezký den.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Maky:
Osobně se mi to nikdy nestalo, ale někdo už tu psal, že mu ESTA zrušili. Dokonce snad večer před odletem.
Z toho, co píšeš, netuším, proč by ti ESTA rušili. Ale nějaký důvod asi měli. Možná, že sis, podle nich, koupila letenku na září moc brzy po návratu.
Šance na vízum jsou, pokud jsi během pobytu nic nepřekročila nebo neporušila. Také bude třeba doložit pevné vazby na ČR.

Odpovědět
Avatar uživatele

daniel1972
Moje dcera (20 let) zadala o turisticke vizum na 10 mesicu protoze se prihlasila na kurz v USA kam byla prijata.
Po 3 otazkach dostala papir ze to vypada ze nema vazvy v CR a nechce se vratit do CR. Otazky ae nijak netykaly navratu ale pouze pobytu v USA.
Protoze ma ale letenku i potvrzeni o prijeti na kurz ktery zacina druhy tyden v srpnu.
Uvazujeme o podani nove zadosti o viza. Ma to smysl? Jak muzeme ovlivnit rozhovor kde hrozi ze dostaneme odmitnuti z duvodu o kterem rozhovor nebyl?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Daniel1972:
Nemá to smysl. Pokud teď neprokázala pevné vazby na ČR, tak je těžko prokáže o týden, 14 dní později. Obecně se doporučuje zkoušet to nejdříve za rok. Tohle je názorný příklad toho nechávat žádost o ESTA nebo vízum na poslední chvíli a po zaplacení cesty.
Nejde o to, o čem byly otázky pohovoru, dokládala i jiné věci. Ptali se na to, co potřebovali. Zřejmě odpovědi ohledně pobytu působily, že se tam dcera hodlá “zabydlet”, případně nebyla přesvědčivá nebo podklady k žádosti byly málo průkazné.
Také jde o to, jaký druh kurzu to byl. Na turistické vízum se dá studovat pouze omezeně.
“People with a B-2 visa are not allowed to study or work during their stay in the USA. In certain cases, holders of a tourist visa may participate in courses that are not credit-based. These courses should not exceed 18 hours per week. An example would be a tourist attending a yoga class for a few days while staying for purely tourist purposes; no credits are gained and learning was for recreation.
However, it is always advisable to ask the consulate and the school whether the visa can be used for such studies. Persons who travel to the USA to attend courses or conferences and seminars to obtain credits for study require a student visa.”

Ale to jste si předpokládám ověřili předem.
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/study.html

Odpovědět

Ahoj, mám pár rychlých otázek :) chceme s přítelem získat B2 … 1) předpokládám, že pohovor u úředníka v Praze nemůžeme absolvovat oba společně? U Esty si mě přidal k sobě a v USA jsme mluvili s imigračním úředníkem spolu.
2) když neprojdeme, za jak dlouho můžeme žádat aspoň o Estu?
3) můžeme si víza vyřídit teď a odletět až někdy po novém roce?
Děkuji moc za odpověď :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Soňa:
“U Esty si mě přidal k sobě a v USA jsme mluvili s imigračním úředníkem spolu.” Náhoda. Mezi skupinovou ESTOU a společným imigračním není rovnítko. Záleží na imigračním, zda to dovolí nebo ne.
Na ambasádu se na pohovor objednáváte, takže si to můžete zkusit domluvit na stejný den, ale úředníka vám přidělí jednotlivě.
Pro vízum je potřeba více prokazování, než pro ESTA, tak s tím počítejte a buďte dobře připraveni.
Pokud vízum nedostanete, tak o ESTA můžete zažádat klidně hned, ale je tam otázka, zda vám někdy bylo zamítnuto vízum a kladná odpověď dost často znamená zamítnutí i s odstupem dlouhé doby. Takže těžko radit. U zamítnutého víza se doporučuje žádat znovu tak za rok, aby uplynula určitá doba a byla tak šance, že se v životě žadatele změnily poměry, tak aby byl pro úředníka byla nová žádost průchozí. Většinou jde o málo pevné vazby na ČR, dojem že žadatel hodlá v USA zůstat, případně nesrovnalosti v plánu cesty.
Pokud vízum dostanete, tak je pak na vás, kdy během jeho platnosti pojedete. Není časový limit, do kdy uskutečnit první cestu.

Odpovědět

Dobrý den,
dnes jsem si byla vyřídit nový pas,protože ten starý měl platnost do r.2017.Starý pas bohužel nemůžu nikde najít.Paní na pasovém mi říkala,že když ho nenajdu a nevrátím,tak mě do USA nepustí.Myslíte si,že je to pravda?Děkuji mockrát za info.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Žaneta:
Proč by tě nepustili? Budeš mít nový s novým vízem nebo ESTA.
Na druhou stranu, založit si doma pas, tak že ho pak nenajdu, chce talent. :-)
Pas už stejně neplatí, takže Amíci se po něm určitě shánět nebudou. Paní na úřadě bych pas nahlásil jako ztracený a hotovo. Pas je majetkem státu, takže chápu její starost, ale to s nevpuštěním do USA je nemístné strašení.

Odpovědět

@Žaneta: Pravda to neni. Samozrejme, ze te pusti. Na druhou stranu mas povinnost stary pas vratit, protoze neni tvym majetkem, ale majetkem Ceske republiky. Pokud ho nemuzes najit :o))) tak ho nahlas jako ztraceny a hotovo. Mimochodem ne vsude je pas majetkem statu, napriklad pri pohovoru v procesu zadosti o americke obcanstvi chteji videt vsechny pasy, ktere zadatel v dobe od povoleni neturistickeho pobytu pouzival. Nasledne se urednik podivi, ze ho Cech nema a jde se dal.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, rád bych se zeptal, pohovor na Americké ambasádě ohledně víza B1/B2 probíha v AJ nebo se dá i v ČJ. Předem vám děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Emanuel:
Jedeš do USA, tak by bylo dobré umět aspoň trochu anglicky. Ale na ambasádě rozumí i česky, takže pohovor může být i v češtině.

Odpovědět

Dobrý den,

Chtela jsem se zeptat, jestli tu je někdo zkušený kdo by mi pomohl s vyplnění všech dokumentu pro pracovní visa na zimní sezónu. Práci mam, zvací dopis mam a I sponzora mam. Finanční odměna jistá

Odpovědět

Chtěl jsem se zeptat jsem 64 letý důchodce a mám vyřízené víza B1/B2 na 10 let. Před měsícem jsem se vrátil z USA, kde jsem cestoval po dobu 5 měsíců. Rád bych se tam za 2 měsíce vrátil a ještě část Ameriky procestoval. Slyšel jsem však radu, že bych měl aspoň 18 měsíců počkat, abych neměl problémy na imigračním. Myslíte si, že jsou tak přísní i na lidi v důchodu? Jaká doba by měla být ideálně mezi pobyty? Taky abych neumřel než se tam zase podívám. Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Roman:
Obecně se doporučuje dělat mezi dlouhými pobyty dlouhé pauzy. Standardní turista není na dovolené více než doma, navíc v jedné zemi. V tomto případě by byla ideální pauza půl roku. Ale myslím si, že by imigrační mohli být v pohodě i po dvou měsících. Argument s pokročilým věkem, podpořený dostatečným zajištěním cesty by mohl stačit. Ale nemohu za ně mluvit, je to jen můj názor.

Odpovědět

@Roman: Souhlasil bych s Frantou, navíc pro Vás hovoří vízum, což znamená, že jste byl na ambasádě. Ale člověk zjistí až na místě – přehnaný strach bych ale neměl. Připravte si pro jistotu nějaké podpůrné dokumenty a naplanájte si cestu (ten plán samozřejmě mějte s sebou).

Odpovědět

Ahoj,chci se zeptat,byl jsem poslan z letiste v NY domu v 2009 za predchozi prekroceni pobytu,je to uz pres 10 let,ma vubec smysl zadat o vizum?Zamestnani,penize ,vse neni problem,slo by jen o 14 denni dovolenou.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr:
Pokud tam chceš jet, tak nejenom že to má smysl, ale je to i nutnost. S ESTA bych nepočítal. Je na tobě, jak se na pohovor připravíš a jestli je dokážeš přesvědčit, že tentokrát neuděláš další chybu.

Odpovědět

@Petr: prosim dej vědět jak jsi dopadl. Diky

Odpovědět

Dobrý den zajímalo by mě jak je to s koncem platnosti esta , všude se píše něco jiného , estu mám do 23.5. .. když pojedu třeba 1-20.5 je to v pohodě nebo před odletem musím požádat o nové ? někde píšou že je to v pohodě někde že měsíc před koncem se má dělat nová esta , děkuji za odpovědi

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lucie:
Někde píšou… Tak to nečti někde a mrkni přímo na ofiko stránky. ;-)
Stačí, když ESTA platí při vstupu do USA. Pobyt už kryje imigrační razítko.

Odpovědět

@Lucie:
Mesic pred koncem platnosti ESTA Ti prijde email s infem, ze Ti bude koncit a rovnou si ji muzes opet udelat. Nez Ti prijde dany info mail, nova zadost udelat nejde.

Odpovědět

Ahoj, o novou ESTA se DÁ požádat i více než měsíc před koncem platnosti té staré. Jen je potřeba mít na paměti, že pokud nebude ta nová žádost schválená, ztrácí platnost i ta stará. Více na

Odpovědět

Dobrý večer,
měla bych dotaz ohledně nepřistěhovaleckého víza. V roce 2008 mi bylo vízum zamítnuto z důvodu nedostatečné ekonomické vazby s ČR (bylo mi 21let). Nakonec jsem nastoupila na VŠ. Poté v roce 2014 jsem zkusila ESTU, která mi byla schválená. Ale když jsem přijela na letiště, byl mi nástup do letadla odmítnut a dodneška netuším proč, letenka propadla, připadala jsem si jak nějaký terorista, nerada na to vzpomínám…(bylo mi 26). Nyní bych si chtěla zkusit opět zažádat o B1, prostě chci jet jen na dovolenou. Mám tam známé, u kterých bych měla zajištění bydlení, byli by mými průvodci dovolenou. Je mi momentálně 33let, nejsem vdaná, nemám děti, nemám hypotéku, smlouvu v práci mám 2roky, jelikož jsem se po 13ti letech přestěhovala z Prahy do rodného Moravskoslezského kraje, pracuji jako učitelka. Jsem tu spokojená a určitě v USA nehodlám zůstat. Jenže jak je o tom přesvědčit, že opravdu chci jen na dovolenou, že miluji svoji práci, rodinu a zemi, město ve kterém žiju? Má cenu to vůbec zkoušet znovu? Přijde mi, že kdo dnes nemá děti, hypotéku, je vyvrhel společnosti… Jenže mou náplní života je především cestování… Moc děkuji za rady, zkušenosti apod. Kdyžtak e-mail: diana.rohanova@gmail.com, Diana

Odpovědět
Avatar uživatele

@Diana:
Vždy má cenu to zkoušet. Pouští i lidi bez hypoték, rodiny a dětí. Někdo tu psal, že byl dokonce nezaměstnaný. Když jsem letěl poprvé do Států a žádal o vízum, tak jsem měl práci asi týden a bez problémů.
Žádat o B-2 (B-1 je pro služební cesty) mi přijde jako dobrý nápad.
Je divné, že tě nepustili do letadla, když jsi měla ESTA. Odkud a s kým jsi měla letět? Odmítl tě personál letiště/letecké společnosti nebo někdo z bezpečáků? Odmítli tě při odbavení nebo až u letadla? Na jak dlouho jsi měla letenku, nebylo to více než 90 dní?

Odpovědět

@Franta:
anooo, pardon, myslela jsem nepřistěhovalecké vízum B2… Letět jsem měla z Prahy sama, přes Amsterdam, do Indianapolis. Při odbavení mi vzali pas a vytištěnou ESTU s povolením k letu. Chlápek u přepážky dlouho koukal do počítače, pak někam odešel a přišel s nějakou paní z vedení letiště, která mi oznámila, že jí volali z USA, že mě nemají pouštět do letadla, že letět do Amstru můžu, ale odtamtud mě už nepustí do USA, tak ať nemám zbytečnou cestu. Víc jsem se nedozvěděla, i když jsem všude různě volala a řešila důvod proč, nikdy jsem se to nedozvěděla. Nikdy jsem nebyla trestaná, žádná podmínka, žádné dluhy, žiju spořádaným životem. Na účtu jsem měla dostatečné množství peněz, i výpisy z účtu, že mi tam pravidelně chodí výplata. Letenku mi ale kupoval ten známý z USA, měla jsem od něj také zvací dopis, že budu u nich trávit dovolenou, zpáteční letenka byla po 30 dnech. Jsem z toho pořád tak znechucená a smutná… přitom mám plno přátel, kteří normálně odletěli, užili si dovolenou a neřešili takové problémy, co já… Nikdo to nechápe… Proto se bojím zase takovou potupu zažít, ale podívat bych se tam moc chtěla…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Diana:
Jediné, co mě napadá, že sis letenku nekoupila sama. Zřejmě někdo ještě čekoval tvou ESTA a usoudil, že si tě tam někdo “zve”. Nikdy nevíš, co se jim honí hlavou. Spolu s tím zamítnutým vízem, to klidně mohli brát, že stále nejsi zajištěná.
Až se to uklidní a půjde zase cestovat, tak zkus to vízum. Dej pak vědět, jak jsi dopadla.

Odpovědět

@Franta: @Franta: @Franta:

Známý z USA mi řekl to samé, že si myslí, že to bylo kvůli té letenky. Teď když budu znovu žádat o vízum, už není potřeba mít koupenou letenku jako kdysi, že? Co tedy nejvíce pomůže při přesvědčování, že chci opravdu jen na dovolenou? Děkuji moc a omlouvám se za otázky, ale už se bojím udělat jakýkoliv krok…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Diana:
Bát se není čeho, nic horšího, než že tě tam nepustí, se ti stát nemůže.
Letenka není nutná, co s ní, když ti to nedají.
Důležité je, abys je přesvědčila, že tam nemáš v úmyslu zůstat. Ideální by byla rodina, děti, hypotéka, dlouhodobá práce…
Ale ani to nemusí zabrat. Na druhou stranu může stačit, že nebudeš nervózní a na případné otázky budeš odpovídat klidně, hned, bez zbytečných prodlev…

Odpovědět

Zdravím všechny :) Chci se zeptat,jaké jsou podmínky pro odcestování do USA pro rok 2021 ? :)

Pokud se nepletu,tak dosavadní omezení byla jen do konce roku 2020 ? Takže se budou muset vydat nové?

Máte někdo k tomuto tématu přesnější informace?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kuba:
Něco najdeš tady

Já bych to viděl tak, že dokud se vyhlášené podmínky nezmění nebo nezruší, tak platí.

Odpovědět

Takže pokud jsem to pochopil správně,tak bez žádosti ohledně vycestování do USA nelze vycestovat do USA( samozřejmě pokud to není nějaká obchodní cesta nebo studium) a stále teda platí to, že musím mít svých posledních 14dní mimo Schengen,abych mohl vycestovat ? :)

Jen mě to zajímalo,protože jako každý doufám, že vakcinace umožní brzké cestování do USA i na ESTU bez sebemenšího problému :)

Odpovědět

@Franta: Doufám,že příští rok konečně podnikneme naší cestu :) Jen vím, že ty opatření,které si posílal platili právě do konce roku 2020 a bude potřeba jejich prodloužení nebo změnění jejich platnosti.

Odpovědět

Letenka ze statu nebude problem, zamitnuta viza – otazky…vsechno si zjisti, tak napsat pravdu, esta nezaruci pobyt 90dnu,viza 6mesicu,je to na kontrole kolik dnu,mesicu dostanes, Viza,kontrola-odpovedet na otazky pravdivo,normalni chovani.

Odpovědět

Ted asi jen rodina, neni nejlepsi situace pro cestovani.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kuba:

Také opravdu doufám, že už se snad bude zase moct znovu začít běžně cestovat do USA, alespoň třeba s vakcinací, jak psal Kuba nebo třeba s negativním testem na Covid nebo alespoň za nějakých určitých podmínek :)

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tím, že by vám zamítli J-1..? Chtěla bych jet na W&T do Californie a mám pořád nějaký strach, abych po zaplacení všech poplatků agentuře a aktuální situaci vízum vůbec dostala.. Děkuji :)

Odpovědět

Tak pro zajímavost k vycestování do USA ze Schengenu …

Trump minulý týden před koncem svého působení vydal rozhodnutí, že se ruší zákaz vycestování pro turisty ze Schengenského prostoru. Jednoduše řečeno to vypadalo, že se bude dát opět cestovat, např. jen s negativním testem kvůli aerolinkám. Nicméně protivnej Biden tohle rozhodnutí hned zrušil. Mělo původně platit od včerejšího úterý :) Takže malá naděje na vycestování opět vyhasla a vzhledem k rychlosti očkování v naší zemi, bych s cestováním letos asi moc nepočítal.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michal:
Vidím to stejně. Nejsi očkovaný = necestuješ. A může se stát, že ani očkování nepomůže, pokud bude “situace” u nás stále nakažlivá.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Barbora:
Popravdě, tohle bych letos vzdal. Pokud to letos nějaká agentura nabízí, tak bych to viděl jako nezodpovědnost ke klientům.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Já bych viděl i velký kámen “úrazu” v tom, že prostě na normální lidi ani vakcína pomalu nebude. Pokud vezmu, že plán je do léta něco přes 1,2-1,4mil. očkovaných, tak pořád tu máme přes 9mil. lidí bez očkování. Samozřejmě první na řadu půjdou rizikový skupiny, důchodci …takže na běžnýho zdravýho člověka se možná ani letos nedostane, tím spíš když to ještě vázne a nestíhá se očkovat podle plánu.

Odpovědět

Zdravím, včera mi na pohovore nedali víza kvôli slabým väzbám na sk… pritom mám firmu 3.5roka a 7 zamestnancov. Chcem sa spýtať aká ma byt ešte väzba na sk ? Čo môže pomôcť ? A za aku dobu môžem pohovor opakovať. Ďakujem

Odpovědět
Avatar uživatele

@Robo:
Co rodina a děti?
Firma se dá prodat a pokud jsi svobodný, tak tě nic na Slovensku nedrží. Zřejmě si na úředníka neudělal dojem a nepřesvědčil jsi ho o svých pouze turistických úmyslech. Případně neviděl smysl dát ti vízum pro tvou návštěvu. Co jsi plánoval za výlet, že ti nestačila ESTA a 90 dní?
K dalšímu pohovoru má smysl jít, až se ve tvém životě něco změní, něco, co úředníka uklidní. Obecně se doporučuje počkat s další žádostí rok.

Odpovědět

Nemám rodinu mám snúbenicu, preco by som mal predávať firmu ktorú som 3 roky budoval… mne estu zrušili v 2018 keď nám na letisku povedal že sme imigranti a poslal nás domov… nie nikdy som nemal ziadny problém v USA ani som neprekročil 90dni preto pohovor… zabudol som zobrať pozývací list od rodiny a doložiť výplaty skúsim na jar

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den. Dva roky spatky mi zamítli turistický vízum. Důvod neznám. Jsem Ukrainka, bydlím v České republice. Na tu dobu ještě nemělam trvalý pobyt. Teď už ho mám. Mám tady manžela a syna 10 let. Na tu dobu pracovala jsem jako pomocná síla v kuchyně. Teď pracuji v Amazonu. Co myslíte mám šanci? Opravdu chci se podívat do Ameriky jako turist. Nemám žádné špatne úmysly jako práce nebo emigrace. Děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Silviia Hamor:
Důvodem zamítnutí může být to, že jste jako rodina opustili Ukrajinu a šli za prací sem. Na ambasádě si můžou myslet, že to samé uděláte, až přijedete do USA. Oni hodně dají na to, jaké má člověk zázemí a vazby na svůj domov.
Šance je vždy. Ideální je, když člověk žádá ve své zemi. Ale chápu, že v tomhle případě to není jednoduché. Na ambasádě na Ukrajině jim může vadit, že žijete a pracujete v zahraničí. Na Pražské, že nejste odtud. Pokud tu plánujete zůstat, tak bych zkusil získat občanství, pak by žádat tady mohlo být jednodušší. Jinak nezbývá, než to průběžně zkoušet a doufat, že to jednou vyjde.

Odpovědět

@Roman: Byl covid tak jsi asi necestoval. A co ted_?_Chystáš se vycestovat? Já se chystám za synem do USA a nevím jak na to. Umím anglicky trochu,ale vyplnit ten dotazník si netroufám.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.