Imigrační kontrola v USA: Jak jí úspěšně projít

Vstupní pohovor do USA s imigračním úředníkem je povinný pro všechny cizince. Nezáleží, jestli do země přicestovali na ESTA nebo na vízum. Pohovor obvykle netrvá víc než 5 minut, absolvujete ho na prvním letišti v USA, na kterém přistanete.

Imigrační kontrola v USA | © Petr Novák

Základní rady ke vstupnímu pohovoru do USA

Vstupní pohovor se provádí na prvním letišti v USA ještě před celní kontrolou. Jestliže letíte po trase Praha – New York – Dallas, pohovorem projdete v New Yorku.

Pohovor má zamezit vstup do USA lidem, u kterých existuje podezření, že ve Spojených státech chtějí nelegálně pracovat nebo vykonávat jinou činnost americké vládě nelibou. Základní pravidlo imigračního pohovoru zní: Mluvte pravdu.

Čekáním na imigrační pohovor můžete strávit desítky minut. Na začátek fronty si pomůžete tak, že při odbavení požádáte o místo v přední části letadla. Na některých letištích si můžete úředníka vedoucího pohovor vybrat, jinde je vám přidělen.

K úředníkovi přistupujte s úsměvem na tváři, buďte přátelští. Nervozita je zbytečná a může vyvolat podezření, že máte nekalé úmysly. Skutečně je zbytečné se stresovat, pohovor většinou probíhá v celkem pohodové atmosféře.

Úředníkovi předložte cestovní pas s čipemcelní formulář vyplňovaný v letadle.

Na co se mě bude úředník při pohovoru ptát?

Otázky při vstupním pohovoru do USA bývají stejné. Odpovídejte anglicky:

 • Jaký je účel vaší cesty?
  Jsem turista, chci poznat Spojené státy.
 • Kde budete bydlet?
  Mám rezervovaný pokoj v hotelu Travelodge Hollywood.
 • Znáte někoho v USA, máte zde nějaké příbuzné?
  Žádné příbuzné tu nemám a v USA nikoho neznám.
 • Jak pracujete?
  Jsem obchodní zástupce firmy ABC z Prahy. Prodáváme sportovní oblečení.
 • Kdy se vracíte zpět do ČR, máte zakoupenou zpáteční letenku?
  Zpáteční letenku mám, odlétám příští týden v sobotu.
 • Kolik s sebou máte peněz, máte s sebou kreditní kartu?
  Mám 550 dolarů v hotovosti a mnohem víc na bankovním účtu.
 • Po kolikáté jste v USA?
  Potřetí, v letech 2009 a 2012 jsem byl v New Yorku.
 • Co máte v USA v plánu?
  Mám v plánu road trip do San Francisca, zajímají mě hlavně národní parky.

Po zodpovězení otázek vás vyfotí a sejmou vám otisky prstů. Bude-li vše v pořádku, úředník vám do pasu otiskne vstupní razítko a můžete si jít vyzvednout kufry. Podezřelé osoby jdou buď na důkladnější pohovor, nebo obratem letí domů.

Pokud do USA neletíte na vízum, nezapomeňte včas vyplnit registraci ESTA.

Nejčastější dotazy ohledně imigračního pohovoru do USA

Cestuji do USA s rodinou/kamarády, můžeme jít na pohovor společně?

Poproste úředníka, ať vás vezme najednou. Většinou to není problém.

Letím na trase Praha – Londýn – Las Vegas – Tucson. Kde bude pohovor?

Pohovor se vždy absolvuje na prvním letišti na území Spojených států amerických. V tomto případě bude pohovor probíhat v Las Vegas.

Musím projít přes imigrační, když v USA jen přestupuji?

Ano. Bez ohledu na to, že v USA jen přestoupíte na jiný let, musíte na pohovor.

Neumím anglicky, jak mám absolvovat vstupní pohovor?

Nemějte strach, takových lidí je dost. Osvědčená rada zní: Poproste někoho anglicky mluvícího a sepište spolu odpovědi na výše uvedené otázky. Připište, že neumíte anglicky, papír vytiskněte a při pohovoru ho předložte imigračnímu úředníkovi. A naučte se anglicky alespoň pozdravit. :-)

Jaký minimální čas potřebuji na přestup, pokud mám stihnout i pohovor?

Záleží na velikosti letiště, potřebě měnit terminál nebo délce fronty na imigračním. Spodní hranice na menším letišti je kolem 1 hodiny. Naopak na velkém letišti, kde budete čekat ve frontě a ještě přejíždět do jiného terminálu, nemusí stačit ani 2 hodiny.

Když neprojdu pohovorem a pošlou mě zpět domů, kdo platí letenku?

Letenku zpět na výchozí letiště platí aerolinky, kterými jste přiletěli do USA.

Některé společnosti si proto na rizikových letištích platí bezpečnostní agenturu provádějící předpohovor. Tato praxe je běžná třeba v Amsterdamu.

Nebudete-li do USA vpuštěni, nemáte nárok na vrácení peněz za letenku, ubytování ani na proplacení dalších nákladů.

Musím na imigračním ukazovat vytištěnou schválenou registraci ESTA?

Ne, imigrační pracovník vás vidí v systému. Nicméně schválenou ESTA vyžadují některé letecké společnosti. Doporučuji si udělat screenshot čísla registrace, poslat si ho do e-mailu a uložit do telefonu.

Nemám zpáteční letenku, vadí to?

V žádném případě to neznamená automatické odmítnutí vstupu do USA. Připravte na dotaz zda, kdy a jak se plánujete vrátit zpět domů.

Diskuze k článku (2 046 komentářů)

Lukáš (189)
23.8.2017
7:53

@Jana:
Ani jedna tato země není na seznamu „zakázaných“, ostatně já měl také v pase razítko z Egypta. A nikde žádný problém.

Odpovědět
Jakub (10)
23.8.2017
8:38

@Franta: Děkuji za odpověď. Jak dlouho po schválení ESTA ji musím uplatnit? Je to nějak omezeno? Tam jde o to, že tam náklady víceméně bude platit známý ale každopádně pokud nekontrolují výpis, tak je to ok. Z jakého důvodu by mi ESTA nemusela být schválená? Pokud nemám žádný záznam v trestním rejstříku ani nic podobného.

Odpovědět
Lukáš (189)
23.8.2017
9:24

@Jakub:
ESTA platí 2 roky od schválení a lze využívat opakovaně, vždy nejdéle ovšem 3 měsíce (90 dní).
Já jel také jako nezaměstnaný a peníze nikde nikoho nezajímali.
Jestli si pamatuji, tak mi schválení přišlo za pár minut, když všudě uvedeš NE, tak by neměl být důvod ti ji nedat.
Nicméně počítej s tím, že tě to automaticky neopravňuje zůstat tam celých 90 dní, je to vždy na imigračním úředníkovi na kteréto narazíš.
Já měl letenky na 45 dní pobytu, dal mi razítko opravňující zůstat asi necelých 60 dní.

Odpovědět
Franta (2391)
23.8.2017
10:57

@Jakub: Jak už psal Lukáš.
Schválení bývá většinou do několika minut, ale mají daný limit 72h.
ESTA se dá použít opakovaně, nejdéle poslední den platnosti, stačí, když je platná při vstupu. Pobyt pak už řeší razítko (datum) od imigračního. Maximálně je to 90 dní. Nebrat to jako 3 měsíce, protože to je pak většinou přes 90 dní a to už je problém.
Klidně se podívej na stránky ESTA, je tam i sekce Nápověda.

Odpovědět
Jakub (10)
23.8.2017
12:24

@Lukáš: Děkuju moc za informace :). Mám ještě poslední dotaz. Když tam přijedu s tím, že zpáteční letenku mám za např. 85 dnů, jakou máte spíše zkušenost? Nechají Vás na tu nejdelší možnou dobu nebo se na to nehledí?

Odpovědět
Franta (2391)
23.8.2017
13:19

@Jakub:
Může se stát, že dostaneš kratší pobyt, než máš letenku. Ale to bys byl jedna z mála výjimek. Většinou dávají těch 90 dní. Je možné, že se zeptá na práci, málo kdo má tak dlouhou dovolenou a možná i na peníze, ale to řeší karta a ten zvací dopis od známého. O práci můžeš říct, že se dělá „restrukturalizace“ a po dovolené nastupuješ na novou pozici.

Odpovědět
Jakub (10)
23.8.2017
14:32

Super. Ještě jednou díky moc. Hodně jste mi pomohli! :-)

Odpovědět
Ivoš (3)
10.9.2017
16:51

Ahoj mám dotaz ohledně pohovoru.

Letíme s přítelkyní do NY na JFK, oba na ESTU na týden turisticky. Já už v USA byl , mám razítka v pase. Přítelkyně ještě ne a navíc neumí téměř anglicky a dost plaší, pokud je v nějaké nepříjemné situaci. Mám trochu strach aby nás za kiosky nějak nerozdělili a ona nemusela jít k přepážce sama.
Je nějaká možnost postupovat k pohovoru oba najednou jako „rodina“, přesto že nejsme ještě svoji? :-D

Díky moc Ivoš

Odpovědět
Petr Novák (2388)
10.9.2017
18:17

@Ivoš: Většinou to možné je, ale záruka to není. Záleží na personálu. Přítelkyni doporučuji, ať si odpovědi pro jistotu napíše na papír a v případě nouze ho na úředníka vytáhne.

Odpovědět
Ivoš (3)
10.9.2017
21:27

@Petr Novák: Díky moc za odpoveď :-) Musím říct že se toho oddělení krapet obávám. Už minulý pohovor na LAX byl pro spolucestující známou celkem nepříjemný (byla hned u vedlejší přepážky než já a úřednice asijského vzhledu ji davala arogantně co proto asi 5 minut, včetně lustrace kabelky..). Potkat tohle moji přítelkyni u přepážky a ještě samotnou, to by pro ni nebyl moc přijemný zážitek..

Odpovědět
Petr Novák (2388)
11.9.2017
20:47

@Ivoš: Žádný strach, jsou to jen lidi a dělají svoji práci. Pokud nemáte nějaké nekalé účely, dobře to dopadne. :-)

Odpovědět
Leona (1)
25.9.2017
12:31

Ahoj.
Prosím Vás o moc radu. Chceme letět s rodinou na dovolenou s pouhým přestupem v USA. Před 20 lety jsme bohužel byli vyhoštěni ( práce na černo ) a dostali jsme do pasu nežádoucí na 10 let. Je mi jasné, že na promlčení spoléhat nemůžeme. Bojím se, abychom se neproletěli tam a zpátky. Asi nebude moc takových co s tím mají zkušenost, ale budu moc vděčná za jakoukoli pomoc. Mockrát děkuji za odpověď.

Odpovědět
Josef (1)
28.9.2017
23:37

Ahojte,
mám jeden dotaz. Za týden letím do NY a mám platnou ESTU – mám ji od loňska, protože sem letěl do LA a tam absolvoval imigrační pohovor. Má otázka zní: Budu muset absolvovat imigrační pohovor i nyní za v NY, když jsem právě tento pohovor již absolvoval loni v LA? Neplatí náhodou, že když člověk letí do USA poněkolikáté na tu stejnou ESTU, imigrační pohovor nemusí absolvovat?
Děkuji.
Josef

Odpovědět
Franta (2391)
29.9.2017
6:05

@Josef:
Ne, to určitě neplatí. I NY půjdeš na imigrační pohovor.
Ale protože jsi v USA na ESTA už byl, tak můžeš využít kiosky a nemusíš stát frontu na úředníka.

Odpovědět
JorckCherry (99)
7.10.2017
17:43

Zdravím chcidoameriky,měl bych dotaz jakou má asi šanci češka nebo slovenka která je dejme tomu v 7-8 měsíci těhotěnství že bude imigračním uředníkem vpuštěna na území USA,jako turistka která chce vidět New York nebo Floridu,někde jsem četl že v USA se rozjel trend pod názvem Americká porodní turistika, kde turistky přiletí do USA porodit aby její dítě mělo americké občanství, takže jakou má česká nebo slovenská turistka šanci v %? + dotaz je možné aby češka nebo slovenka porodila potomka v USA bez nároku na americké občanství i porodila dítě v USA protože nechce rodit v ČR a SR,ikdyž má dejme tomu na zaplacení porodu cca +- 25.000$? Děkuji.

Odpovědět
Danka (1)
8.10.2017
9:03

@Petr Novák: Dobrý deň
Veľa informácií som sa dozvedela vďaka vašej stránke, ale ešte by ma zaujimalo, chcela ny som pri vycestovani zobrať lieky ktoré užívam, ci je potrebný nejaký recept od odborného lekára,ďalej by som chcela zobrať med a mlety mak s cukrom originálne balenie, ako to mám uviesť vo formulari ?Ďakujem za odpoveď

Odpovědět
Franta (2391)
8.10.2017
19:39

@Danka:
Ne léky recept nepotřebuješ, nikdo by ti tam na něj stejně nic neprodal. Pokud máš ale léky na předpis nebo obsahující něco, co je v USA zakázané, tak je dobré mít od doktora potvrzení o užívání. Na běžné léky nic nepotřebuješ.
Med vzít můžeš doporučuji pořádně zabalit. Mák v originálním balení také. Oboje dej do odbaveného zavazadla. Med by na palubu určitě neprošel.
Koukni i na téma Jaké potraviny můžete dovézt do USA pro osobní účely?, tam je víc informací.

Odpovědět

@JorckCherry: USA nezakazuje prijet tam porodit dite. Musi se to hned rict urednikovi, ze tam jede porodit a musi prokazat, ze ma prostredky na zaplaceni porodu. Urcite take pomuze nejaky dukaz o rezervaci porodu z nejake konkretni nemocnice. Jeste si je ale potreba dat pozor, aby ji letecka spolecnost pustila na palubu, kdyz bude cca v 8. mesici.

Odpovědět
JorckCherry (99)
9.10.2017
13:42

@Dave: Děkuji pravě jsem na tento dotaz ptal zde protože hodně se otom diskutovalo na webu www​.chicago-cz.com kde se tyto diskuze objevují http://www.chicago-cz.com/forum/viewpost-8860.html opravdu porod v USA stojí cca $10,000 až $25,000 ??? Ikdyž rodička má nebo nemá zdravotní pojištění(pojistka)? Děkuji …třeba budu v USA nebo ve světě taky někdy otec, tak ať vím co mě někdy někde čeká za finanční úhrady za porod. ✌✌✌

Odpovědět
Mesi (528)
10.10.2017
1:10

@JorckCherry: Zdravotnich pojistek je velke mnozstvi a kazda pojistovna nabizi nekolik typu pojistek. Od nejlevnejsi, kde pojistovna zacne platit az pote, co ty behem roku zaplatis ze sve kapsy treba 13 000 USD (kolem 200 USD mesicne), po lepsi, kde neplatis nic ze sve kapsy, pouze poplatek za navstevu lekare (cca 15 USD), takova stoji kolem 600 USD mesicne, az po velmi drahe pojistky, kde neplatis nic, ale pojistka te prijde mesicne na poradny ranec. Mimochodem, neni pravda, ze v CR je zdravotnictvi zdarma – jen to nevidime, protoze pojistne odvadi zamestnavatel z nasi hrube mzdy plus to, co odavdi on za zamestnance. V USA dostanes hrubou mzdu (pripadne uz ti je strzena zaloha na dan) a ty pak platis pojistne. Samozrejme si muzes nastavit, aby to odchazelo rovnou a ty dostanes uz neco jako cistou mzdu v CR.

Odpovědět
Mesi (528)
10.10.2017
1:12

@Mesi: @JorckCherry: ty castky, ktere jsem uvedl jsou i vyssi, neuvedomil jsem si, ze pisu ceny pojistneho, ktere jsou nizsi pro vetsi odberatele (vetsi spolecnosti, ktere prispivaji svym zamestnancum)

Odpovědět
JorckCherry (99)
10.10.2017
11:22

@Mesi: Takže abych to pochopil,mám to brát tak že zaměstnavatel za mě strhne daň,a já si z výplaty zaplatím v požadovanou častku pojistného,jsou i firmy které prej za zaměstnance platí pojistku ale to jen u dost žádaných profesí,takže ikdyž budu mít pojistku kterou si budu hradit mesíčně sám cca 1000usd,tak i přesto budu doplácet za zdravotní péči?,to by mě zajímalo kdo si v USA může dovolit platit takové ceny za pojistku,vždyt to jsou vysoké částky kde si nemůže kdekdo platit ani uhradit pojistku ani zdravotní lečbu i léky ….Hmm a potom že v ČR všichni řikaj jak je české zdravotnictví na ho…

Odpovědět
JorckCherry (99)
10.10.2017
11:37

@Mesi: Ja se vlastně ani nedivím že lidé se v USA dostávají do dluhové pasti za neuhrazenou zdravotní lečbu a neplacení pojistek když je tam takový nekompromisní zdravotnictví i vyčůrané zdravotní pojištovny a díky tomu jsou Američané zadluženy a přicházejí o bydlení a majetek,a ani se nedivím že někteři Američané se jezdí léčit do Evropy a Kanady.

Odpovědět
Mesi (528)
10.10.2017
22:53

@JorckCherry: 1) Vetsinou je to tak, ze dostanes na ucet (pokud mas primy depozit) mzdu po zaplaceni zalohy na dan. Pokud ti zamestanvatel prispiva na zdravotni pojisteni, tak je to i bez castky, kterou platis jako pojistne ty (zbytek po prispevku zamestnavatele) – tudiz ti na ucet prijde cista mzda stejne jako v CR. Pokud ti zamestnavatel neprispiva na zdravotni pojisteni, platis si ho sam. Prispivaji velke spolecnosti, government jobs a pak ti, kdo maji o zamestnance nouzi. 2) Pokud si budes platit pojistku sam, tak si nejspis vyberes nejakou kolem 300 usd mesicne, aby ti aspon trochu rozumne pokryvala a zaroven abys nemel prilis vysoke out of pocket (platbu z vlastni kapsy, nez zacne platit pojistovna). Pri takove pojistce budes tedy platit do urcene vyse, dale za navstevy u lekare, za predpisy. Do urcite vyse prijmu muzes (zatim) vyuzit Obama care. Vede to k tomu, ze lide nemoci prechazeji (na to ma vliv i kratka dovolena – vetsinou 2 tydny) nebo neleci choroby typu cukrovka atd. 3) Pokud se ti neco stane, nemocnice te musi osetrit. Pokud na to nemas, tak si na tobe nic nevezmou. Do dluhove pasti se lide dostavaji i z mnoha jinych duvodu, napriklad neuvazenym nakladanim s kreditni kartou, coz jeste neni v CR tak akutni, protoze kreditky nejsou tak rozsirene. 4) Cesi si stezuji (velmi casto bezduvodne) na mnoho veci. Maji se dobre. Proste jen nevedi, jak to chodi za hranicemi.

Odpovědět
JorckCherry (99)
11.10.2017
16:18

@Mesi: Děkuji perfektně vysvětleno!

Odpovědět
Vanesa (3)
24.10.2017
1:23

Dobrý deň,
chcem sa spýtať jednu otázku.
V januári sa chystám do NY na 2 týždne. Mám ESTA. V Amerike som bola teraz v lete 3 mesiace cez program Work and Travel, s tým, že v septembri som sa vrátila kedže stále som študentka. v januári sa tam chystám kvazi na dovolenku. Budem bývať u svojich známych s ktorými som sa zoznámila cez leto, su to Turkovia, ktoré tam navštevuju jazykovu školu kvoli zmene viz, ale samozrejme aj pracuju no nelegálne. Resp.by pracovať nemali. Zamestnávateľ sa ich len pýtal či maju Social security number, čo maju.

Otázne je či mam imigračnemu uradnikovi povedať, že budem bývať u nich alebo si vymyslieť nejaky motel/hotel alebo povedať že ubytovanie nemam zatial / prve dve noci zostanem u znamych a potom sa uvidi.

Bojim sa, aby ich nepreverovali a nemali oni z toho problemy ale zas bookovať hotel v NY neni lacna zaležitosť.

Dakujem za odpoved.

Odpovědět
Jarmila (2)
30.10.2017
23:05

Ahoj, mám dotaz,když už jsem v USA jednou byla cca týden a chtěla bych se znovu vrátit,ale budu muset udělat znovu ESTA, jak funguje imigtační pohovor,jde se zase nebo lze využít automat kiosek ?

Díky

Odpovědět
Franta (2391)
31.10.2017
7:51

@Jarmila:
Co jsem pochopil, tak kiosky jsou pro všechny, kdo už v USA s ESTA někdy byli. Jsi v systému, takže je jedno, že budeš mít nové povolení. Fotku i otisky už tam mají.

Odpovědět
Jarmila (2)
31.10.2017
21:34

@Franta:

Děkuju :-)

Odpovědět
Gábina (1)
1.11.2017
10:57

Dobrý den,jedu podruhé za synem do Ameriky a neumím anglicky.Musím jít k odbavovacímu kiosku nebo můžu rovnou k úředníkovi?

Odpovědět
Franta (2391)
1.11.2017
11:04

@Gábina:
Kiosek není povinný. Může ho využít každý, kdo už v USA byl na ESTA. Klidně běž do fronty k přepážkám.

Odpovědět
Anýta (2)
2.11.2017
22:58

Zdravím,co se stane když překročim Estu a budu dele v Americe? Kdyz poletim zpět do Čech,co mi hrozí,když to na letišti zjistěj. Děkuji

Odpovědět
Mesi (528)
3.11.2017
0:43

@Anýta: Nic. Ale nejspis uz Ameriku v dohledne dobe neuvidis.

Odpovědět
Anýta (2)
4.11.2017
21:55

I když to zjistěj při zpatečni ceste na letišti??

Odpovědět
Franta (2391)
4.11.2017
22:22

@Anýta:
Bude to v systému, jak se tam příště ukážeš, tak ti rovnou osladí.
Nejen, že to asi budou mít ze scanu pasu. Ale letecká společnost jim dává údaje o pasažérech, takže vědí skoro vše.

Odpovědět
Mesi (528)
5.11.2017
18:11

@Anýta: Nejlepsi rada asi je: pokus se dodrzet podminky ESTA a nedelej Cechum ostudu.

Odpovědět
Nikola (5)
8.11.2017
20:02

Dobry den, mam dotaz ohledně imigračniho. Letim v lednu na 3 tydny na estu do Kalifornie, ale bojím se, ze budu mit problem, protoze muj otec žil nelegálně 19 let v USA, kdyz na nej přišli, dostal dobrovolný odjezd, ne vyhoštěni ( protoze tam ma syna ). Zjisti imigrační v systému podle příjmení, ze je muj otec? Asi blbost,co? Nevim, co jim mam rict, pravdu, ze tam žil nelegálně, nebo ze s nim nejsem ve styku? A budu mit problem s tim, ze tam mam brachu? Us ciziten? ( aby to nevypadalo, ze tam chci zustat, kdyz tam mam část rodiny)? Jednou jedinkrát jsem s nim mluvila, vim v jakým městě bydlí, ale nejsme v kontaktu). Díky moc za odpoved.

Odpovědět
Franta (2391)
8.11.2017
21:36

@Nikola:
Žádný stres. Když se zeptají, tak otce přiznej.
S bráchou se teď uvidíš? Jestli ano, tak ať klidně pošle zvací dopis. Pokud ne a zeptají se, tak řekni, že tam je, ale nestýkáte se a neuvidíš se s ním.

Odpovědět
Nikola (5)
8.11.2017
23:21

@Franta: Neee neuvidím se s nim, nemam na nej žádnéj kontakt. Ja se bojím, ze me proste uskodi ten tata. S tátou normálně v kontaktu jsem, žije v uk, co bys rekl? Ze s nim neudrzujes kontakt, nebo ze o něm nevíš?

Odpovědět
Nikola (5)
8.11.2017
23:25

@Nikola: @Franta: napsala sem to blbe, ze s nim nejsem v kontaktu, ale ze vim, ze byl v USA? V este to mam taky přiznat, ze zadal o vízum? Nebo napsat, ze nevim?

Odpovědět
Franta (2391)
9.11.2017
8:02

@Nikola:
Tátu klidně přiznej. V ESTA se snad ptají jen na jeho jméno, ne na to, jestli žádal o ESTA/vízum.
Bráchu jako kontakt uvádět nemusíš, když o sobe nevíte. Když se zeptají, tak řekni, že tam někde legálně je.
Možná se nezeptají ani na jednoho.

Odpovědět
Nikola (5)
9.11.2017
17:58

@Franta: v este prave je otázka, jestli někdo z rodiny někdy zadal o vízum. Tak jo no, tak ja ho přiznám, ze zadal a byl tam…ale bojím bojím, jak zjisti, ze tam byl 19 let nelegálně, ze si budou myslet, ze chci udelat to samy. Věřit mi můžou, ale taky nemusi, ze to tak neni a ze s nim neudrzuju kontakt

Odpovědět
Nikola (5)
9.11.2017
18:01

@Franta: Nevim, nejradsi bych se ho vzdala a vubec ho neuvadela. Nezvladam stresovy situace a urcite me kvuli tomu budou dusit :-/

Odpovědět
Franta (2391)
9.11.2017
18:32

@Nikola:
odle mě se tam jen ptají, zda ty jsi někdy žádala a bylo ti zamítnuto. O rodině tam nic není.

Imigračnímu se nelže. Pak se do toho zamotáš ještě víc. Pokud nezvládáš stresové situace, tak nevytvářej další. Na položené otázky odpověz popravdě a bude to v klidu.

Odpovědět

Dobrý den, jsem tu poprvé, chtěla bych se zeptat na jednu maličkost, v lednu odlétám na roční Working holiday víza do Kanady (do Kanady letím už po 3x) a chtěla bych konečně poprvé v životě navštívit i USA. Pro začátek pojedeme s mým rodinným známým (Slovák, žijící v Kanadě přes 40 let, již Kanadský občan) autem přes Niagara Falls, ON rovnou do Buffala přes Rainbow Bridge.
ESTA registraci do USA pro let zatím nemám udělanou, plánuji ji udělat, protože toužím později vidět Floridu i Kalifornii, ale pokud bych ji přece jen na začátek neměla a jeli bychom poprvé autem – jaké dokumenty kromě pasu potřebuji pro pozemní cestu autem (návštěvu jako turista) z Kanady do USA, aby mě bez problémů pustili do USA i nazpět do Kanady, ve které budu rok legálně pracovat? Pro jistotu plánuji vzít kromě pasu i své kanadské pracovní povolení. Jinak jsem bezproblémový občan ČR, letecky jsem byla v životě v zahraničí jen 2x – právě v Kanadě a vždy jsem odletěla do ČR včas. Omlouvám se, pokud jsem to zde někde přehlédla a moc děkuji za informaci.

Odpovědět
Franta (2391)
16.11.2017
0:00

@Evka:
Pro návrat do Kanady by ti měl stačit pas a to povolení.
Pro cestu do USA z Kanady po zemi není ESTA potřeba, vše se vyřídí na hranici, včetně poplatku. Při cestě na Floridu/do Kalifornie by ESTA být měla, protože tam poletíš. Lety z Kanady do USA jsou ale vedené jako domestic. Tak nevím, jak přesně to je, protože po příletu do USA by neměla být imigračka. Pokud bys do USA letěla z Evropy přes Kanadu, tak bys imigračku měla v Kanadě. Je možné, že imigračka bude tedy taky před odletem, protože Kanaďany taky nějak musí kontrolovat.Takhle opravdu nevím. Tohle si zkus dohledat na webu http://www.cbp.gov.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.