Imigrační kontrola v USA: Jak jí úspěšně projít

Vstupní pohovor do USA s imigračním úředníkem je povinný pro všechny cizince. Nezáleží, jestli do země přicestovali na ESTA nebo na vízum. Pohovor obvykle netrvá víc než 5 minut, absolvujete ho na prvním letišti v USA, na kterém přistanete.

Imigrační kontrola v USA | © Petr Novák

Základní rady ke vstupnímu pohovoru do USA

Vstupní pohovor se provádí na prvním letišti v USA ještě před celní kontrolou. Jestliže letíte po trase Praha – New York – Dallas, pohovorem projdete v New Yorku.

Pohovor má zamezit vstup do USA lidem, u kterých existuje podezření, že ve Spojených státech chtějí nelegálně pracovat nebo vykonávat jinou činnost americké vládě nelibou. Základní pravidlo imigračního pohovoru zní: Mluvte pravdu.

Čekáním na imigrační pohovor můžete strávit desítky minut. Na začátek fronty si pomůžete tak, že při odbavení požádáte o místo v přední části letadla. Na některých letištích si můžete úředníka vedoucího pohovor vybrat, jinde je vám přidělen.

K úředníkovi přistupujte s úsměvem na tváři, buďte přátelští. Nervozita je zbytečná a může vyvolat podezření, že máte nekalé úmysly. Skutečně je zbytečné se stresovat, pohovor většinou probíhá v celkem pohodové atmosféře.

Úředníkovi předložte cestovní pas s čipemcelní formulář vyplňovaný v letadle.

Na co se mě bude úředník při pohovoru ptát?

Otázky při vstupním pohovoru do USA bývají stejné. Odpovídejte anglicky:

 • Jaký je účel vaší cesty?
  Jsem turista, chci poznat Spojené státy.
 • Kde budete bydlet?
  Mám rezervovaný pokoj v hotelu Travelodge Hollywood.
 • Znáte někoho v USA, máte zde nějaké příbuzné?
  Žádné příbuzné tu nemám a v USA nikoho neznám.
 • Jak pracujete?
  Jsem obchodní zástupce firmy ABC z Prahy. Prodáváme sportovní oblečení.
 • Kdy se vracíte zpět do ČR, máte zakoupenou zpáteční letenku?
  Zpáteční letenku mám, odlétám příští týden v sobotu.
 • Kolik s sebou máte peněz, máte s sebou kreditní kartu?
  Mám 550 dolarů v hotovosti a mnohem víc na bankovním účtu.
 • Po kolikáté jste v USA?
  Potřetí, v letech 2009 a 2012 jsem byl v New Yorku.
 • Co máte v USA v plánu?
  Mám v plánu road trip do San Francisca, zajímají mě hlavně národní parky.

Po zodpovězení otázek vás vyfotí a sejmou vám otisky prstů. Bude-li vše v pořádku, úředník vám do pasu otiskne vstupní razítko a můžete si jít vyzvednout kufry. Podezřelé osoby jdou buď na důkladnější pohovor, nebo obratem letí domů.

Pokud do USA neletíte na vízum, nezapomeňte včas vyplnit registraci ESTA.

Nejčastější dotazy ohledně imigračního pohovoru do USA

Cestuji do USA s rodinou/kamarády, můžeme jít na pohovor společně?

Poproste úředníka, ať vás vezme najednou. Většinou to není problém.

Letím na trase Praha – Londýn – Las Vegas – Tucson. Kde bude pohovor?

Pohovor se vždy absolvuje na prvním letišti na území Spojených států amerických. V tomto případě bude pohovor probíhat v Las Vegas.

Musím projít přes imigrační, když v USA jen přestupuji?

Ano. Bez ohledu na to, že v USA jen přestoupíte na jiný let, musíte na pohovor.

Neumím anglicky, jak mám absolvovat vstupní pohovor?

Nemějte strach, takových lidí je dost. Osvědčená rada zní: Poproste někoho anglicky mluvícího a sepište spolu odpovědi na výše uvedené otázky. Připište, že neumíte anglicky, papír vytiskněte a při pohovoru ho předložte imigračnímu úředníkovi. A naučte se anglicky alespoň pozdravit. :-)

Jaký minimální čas potřebuji na přestup, pokud mám stihnout i pohovor?

Záleží na velikosti letiště, potřebě měnit terminál nebo délce fronty na imigračním. Spodní hranice na menším letišti je kolem 1 hodiny. Naopak na velkém letišti, kde budete čekat ve frontě a ještě přejíždět do jiného terminálu, nemusí stačit ani 2 hodiny.

Když neprojdu pohovorem a pošlou mě zpět domů, kdo platí letenku?

Letenku zpět na výchozí letiště platí aerolinky, kterými jste přiletěli do USA.

Některé společnosti si proto na rizikových letištích platí bezpečnostní agenturu provádějící předpohovor. Tato praxe je běžná třeba v Amsterdamu.

Nebudete-li do USA vpuštěni, nemáte nárok na vrácení peněz za letenku, ubytování ani na proplacení dalších nákladů.

Musím na imigračním ukazovat vytištěnou schválenou registraci ESTA?

Ne, imigrační pracovník vás vidí v systému. Nicméně schválenou ESTA vyžadují některé letecké společnosti. Doporučuji si udělat screenshot čísla registrace, poslat si ho do e-mailu a uložit do telefonu.

Nemám zpáteční letenku, vadí to?

V žádném případě to neznamená automatické odmítnutí vstupu do USA. Připravte na dotaz zda, kdy a jak se plánujete vrátit zpět domů.

Petr Novák

Diskuze k článku (2 342 komentářů)

@Václav Horák:
Zeptáš se na radu a pak chceš lhát. Neptej se a udělej, co chceš.
Já jsem nepsal, že to nezjišťují. ESTA jsi vyplnil, takže v systému to je. Změnit můžeš adresu, číslo pasu, ale tohle už máš přišité. Imigrační záznam v TR většinou neřeší. Jeho nezajímá tak tvoje minulost, jako případná “hrozba” pro USA teď.
Navíc ESTA a víza spadají pod Ministerstvo zahraničí a imigrační pod Národní bezpečnost. Dva rozdílné útvary, které spolu ale úzce spolupracují. Proto i ESTA nebo vízum nezaručuje vstup, je to pouze povolení k cestě, na místě rozhodne imigrační.

Odpovědět

Zdravím, zvažujem cestu do LA a rozhodujem sa medzi možnosťami s prestupmi v Európe alebo USA (konkrétne Chicago). Je podľa vás s praktického a časového hľadiska, ale aj psychickej pohody, výhodnejšie urobiť imigračný pohovor na prestupovom letisku v USA, alebo je to zbytočná špekulácia a je lepšie riešiť to cez MUC, FRA a pod. so vstupom do USA až v LAX?
Ďalšia otázka, rozumiem tomu dobre, že po prestupe v USA už pristanem na LAX pri termináli pre domáce lety, nebudem sa musieť nikomu preukazovať imigračnou pečiatkou, len si bez kontroly vyzdvihnem batožinu a pôjdem si po svojom?

Odpovědět

@Vlado:
Já osobně preferuji přestup v Evropě. Do Států pak přiletíš, projdeš imigračkou a jdeš si po svých. Přestup v USA chce “plánovat”, chce to mít na něj dostatek času, něco zabere imigračka a nikdy nevíš, jaká tam bude fronta (může to být 15 minut, ale i 2h), něco se zvrtne a půjdeš na secondary, to je další čas navíc a riziko, že ti uletí návazný let. To samé v případě zpoždění příletu. A ano, po přestupu v USA letíš dál jako domestic flight.

Odpovědět

@Vlado: @Franta: Taky jsem vždy preferfoval přestup v Evropě.

Odpovědět

Zdravím,
mám v San Franciscu přítele, Američana, a máme v plánu spolu žít (ne se v blízké době oddat). Přiletěla jsem za ním na ESTU 15.července 2019 a odletěla na 14 dní do ČR na začátku září (celkově jsem v USA strávila cca 1,5 měsíce). Vrátila jsem se zpět na ESTU 18.září 2019 a odlétám 12.prosince 2019 (cca 85 dní). Mám už koupenou na 13.ledna 2020 letenku zpět do USA, ovšem mám obavy, že mě na ESTU do USA už nepustí. Máte někdo prosím s obdobnou situací zkušenosti? Doporučili byste vstup na jiný typ víza, např. B2? Nebo mám shánět nějakého zaměstnavatele, který by mě byl ochoten zaměstnat popř. poskytnout stáž?
Jsem čerstvě po dostudování VŠ a v USA jsem nikdy nelegálně nepracovala, ovšem práci se nebráním. Klidně bych ještě studovala i tady v USA (ovšem nějaký levný kurz nebo na stipendium). Ocením každou radu, Linda

Odpovědět

@Linda:
Četla jsi to tady nebo chceš rovnou radu, jak to hladce zařídit?
Když máš čerstvě po vysoké, tak jak to, že se ptáš jako naivní patnáctka?
Je to tu psáno stále dokola. Dlouhý pobyt, dlouhá pauza, to je základní poučka. ESTA i B-2, jsou turistické a který turista je v USA více než doma? Už několik lidí tu psalo, že je při třetí (čtvrté) cestě, po předchozích dlouhých pobytech a krátké pauze, na letišti otočili. To pravděpodobně v lednu čeká i tebe. V tuhle chvíli už ti nejspíš B-2 nepomůže. Budou se prát proč ho chceš, kouknou na předchozí pobyty, přičtou, že tam máš přítele se kterým chceš žít, jsi víc tam než tady, takže vazby na ČR minimální, žádná práce… To nevypadá moc nadějně.
Co zkusit snoubenecká víza? Jasně, zatím se brát nechcete, ale snoubenka být můžeš.

Odpovědět

Dobrý den, za 14 dní letím do Las vegas s přestupem v Amsterdamu, mám tam čas na přestup cca 2 hod, myslíte ze to bude stačit ? A zároveň bych se chtěl zeptat, jestli bude předpohovor na imigrační už v Ams nebo až ve vegas.
Zdržím se v USA jen pět dní, doufám ze na to nebudou nějak blbě koukat.

Jinak vše potřebné mám, zaplaceny hotel na celou délku pobytu, estu mám schválenou.
Peníze sebou nachystané

A ještě jednu otázku mám,sem povoláním řezník, pracuji na bourárně to znamená ,že s dobytkem příjdu do styku už v polo naporcovaném stavu a nevím zda na otázku, jestli sem přišel do styku s masnéma produktama a zvířaty odpověď ano nebo ne.

Předem děkuji za info.:)

Zdenek

Odpovědět

Chtěl bych ještě podotknout že neumím moc dobře anglicky.

Odpovědět

@Zdenek:
2h jsou na AMS pohoda, to stihneš ještě Heinekena v terminálu.
Nebude předpohovor, bude bezpečnostní kontrola před nástupem do letadla. Pokud letíš s EU společností (asi máš KLM), tak to bude v klidu. Pokud letíš s US společností, tak budou “důkladnější”, mají více otázek a v gatu celotělový scaner.

Já bych odpověděl ano. Imigrační se někdy ptá na zaměstnání, když mu řekneš, že jsi řezník a vyplníš, že jsi do styku s masem nepřišel, bude mu to divné.

Užij si Vegas, mě to čeká příští rok.

Odpovědět

My jsme teď v Amstru měli z Vegas na přestup půl hodiny (zpoždění letu, pak zajel ke špatnýmu gejtu, čekal až se uvolní další, atd.). Vzhledem k tomu, že gejty byly – jak jinak – na opačnejch koncích letiště, byly to celkem fofry, ale stihli jsme to. Naše kufry ovšem ne :) Dvě hodiny jsou naprosto dostačující.

Odpovědět

Kluci díky za odpovědi na mé otázky!! :)

Odpovědět

Je tam 11 otázka zda sem před cestou navštívil statek farmu ?? Na tu odpovím ze ne, pracuji na baurarne a vozí nám už polonaporcovane maso

Ale když na 12 otázku odpovím ano, ze sem byl v kontaktu ale jen z masem

Odpovědět

Dobrý den,
Z clánku jsem pochopila na co se mně mužou ptát,ale nikde nevidim jak mám vyplnit něco v tzv.boxu z kterého mi vyjede nějaký lístek.
Neumíim anglicky a jedu na 10 dní za přítelem ,který je Čech žijíci v Americe.
Podle všeho budu úplně ztracená

Děkuji za odpověď.

Soňa

Odpovědět

@Soňa: Nebudes. Box vie po cesky. Nicmene si priprav na listok otazky a odpovede pre imigracneho

Odpovědět

Mam schvalenou regidtraci Esta. Kontaktni osoba v USA zmenila sve telefonni cislo. Musim pozadat o novou registraci?

Odpovědět

Zdravím,
myslíte si, že pokud budu mít jednu “zpáteční letenku” s jiným místem odletu. Např.  PRG – JFK a nazpátek YYZ (Toronto) – PRG bude to potačující? Nebo radši v opačném gardu? V USA jsem už jednou na estu byl, ale přilétl a odlétl jsem z JFK.
Díky za odpověď.
Pavel

Odpovědět

@Pavel:
Ahoj Pavle,
samozřejmě je to naprosto jedno, jde o to opustit kontinent, takže jiné letiště pro návrat zpět domů nikdo nemá důvod řešit.
Já letěl Praha-NY a zpět z opačné strany USA, čili San Francisco-Praha

Odpovědět

Mám velmi špatný sluch, anglicky umím obstojně, ale ten sluch to komplikuje, může to být problém? Půjde o NYC

Odpovědět

Myslím na pohovoru. A není lepší zařídit si raději vízum, než pouze Esta? Proč vlastně některé lidi nepustí (a to nemyslím třeba ty, kteří jsou na nějakém seznamu nežádoucích osob, nebo mají razítko v pasu z rizikového státu)?

Odpovědět

@Petr 42:
Sluch by neměl být problém, není k tomu důvod. Řekni to imigračnímu a popros ho, aby mluvil hlasitěji. Vízum ti tohle nijak neulehčí. Imigračka je v obou případech stejná.
Nepouští ty, kteří na ně působí jako potencionální problém/nebezpečí. Ztrácejí se v odpovědích, jsou nejistí, působí dojmem, že tam chtějí zůstat… Pokud má imigrační u přepážky podezření, tak jde dotyčný na secondary inspection. Tam buď projde nebo ne.
Secondary je takový strašák, ale ne vždy to musí znamenat problémy. Na přepážce má určitý čas na vyřízení, takže i při “banálním” zádrhelu tam můžeš jít, aby se nezasekl na jednom člověku a zdržoval ostatní. Brácha byl 2x, poprvé, když mu nešly ani napodruhé naskenovat otisky, při další cestě šel zase. Rovnou z kiosku mu vyjel přeškrtnutý papír, takže buď proto, že byl posledně nebo jen náhodný výběr systému. Obě secondary prošel bez problémů.
Teoreticky se může stát, že tam půjdeš také. Imigrační nebude chtít zvyšovat hlas, případně si bude myslel, že bude lepší, když tě odbaví v kliku kanceláře. Jenže secondary asi vždy člověka znervózní. Ale to jen teoretizuji, takže se předem neděs. :-) Určitě nebudeš první takový případ.
Užij si to a dej pak vědět, jak to dopadlo.

Odpovědět

Zdravím, mám v plánu letět do USA na 3 týdny na Vánoce za přítelem (on je američan). Už jsem za ním byla v létě na 2 měsíce na ESTU, která mi pořád platí. Zpáteční letenku mám a nehodlám tam samozřejmě dělat nic nelegálního. Mohl by nastat při pohovoru problém, když popravdě přiznám, že je to “my boyfriend”? :)) Děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Tereza: Pokladas otazku, na kterou ti neodpovi nikdo jiny nez az imigracni urednik. Co kdybys odovedela, ze budes pobyvat u “friend” a to “boy” si nechat pro pripad konkretni otazky? Snadna odpoved, jak nelhat a nerict vic, nez je nutne.

Odpovědět

@Tereza:
A v létě jsi byla za kým? To jsi neřešila jestli boyfriend bude problém?
Mesiho neúplná pravda může řešení. Otázkou ale je, co předvedeš před imigračním, když nervózní jsi už teď.
Nejsi první ani poslední, kdo tam jede za partnerem, tak to tolik neřeš. Hlavní je, abys celkově působila, že pro ně nejsi problém.

Odpovědět

Poprvé letim do USA do Las Vegas, z přestupu a pohovoru mám trochu obavy (umím anglicky pozdravit a koupit si kafe).
Přestup máme v Chicagu, čas na přestup 2hod. Dá se to stihnout??
Máme sice u letenky garantovaný přestup, ale když to tu čtu tak začínám mít obavy.

Odpovědět

@Zdenka:
Ono hodně záleží na konkrétní situaci na letišti. Někdy jsou málo i 3h. Já jsem byl vždy pryč do 1h. Brácha měl včera v NY frontu, protože těsně před nimi přistál A380, pak šel, jako zatím vždy, na secondary, přesto byl velku za hoďku. Je vidět, že secondary nemusí být vždy peklo, jak tu někteří popisují své zážitky.

Takže 2h by měly být v pohodě, když se nic nepokazí.

Odpovědět

@Marcel: dobry den, chcela som sa opytat, bol ste uz znova v USA alebo nie?

Odpovědět

Dobrý den , letíme s cestovní kanceláří v dubnu do New Yorku,ani jeden neumíme anglicky a tak jsem si nechal přeložit otázky pro imigračního.přítelkyně už v USA byla.Nebylo by lepší aby odpovdi měl napsaný každý zvlášť pro sebe , ikdyž chceme pohovor absoluvovat spolu? Děkuji za odpověď

Odpovědět

@Václav:
Bude lepší, když každý bude mít svou sadu. Ono se totiž může stát, že vás spolu nevezmou.

Odpovědět

Dobrý den, letíme do NY. Bude při imigračním pohovoru vadit, že budeme bydlet u jedné paní z Česka, která žije v USA legálně? Nebo jak jim to máme vysvětlit? :)
Ubytování není ani přes booking nebo airbnb. Paní nás nechá u sebe bydlet, tudíž žádná možnost, jak to úředníkovi doložit. Kromě konverzace v češtině. :/
Není známá ani nic takového.
V ESTĚ jsme uvedli, že ve státech nikoho neznáme..

Děkují za odpověď.

Odpovědět

@David: Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste ten problém se záznamem v rejtříku vyřešil a jestli jste nakonec vycestoval? Byl s ESTou problém, nebo jste si nakonec vyřídil klasické vízum? Řešíme teď v podstatě stejný problém s manželem a nevíme si moc rady..

Odpovědět

Dobrej mám jen dotaz na imigračním mužů použít hlasový překladač v mobilu?

Odpovědět

@Jiří:
Asi jo, ale viděl bych to jako zdržení a oni většinou chtějí, aby to odsýpalo. Než se tam zase začne jezdit, tak se určitě stihneš naučit aspoň základy. :-)

Odpovědět

Dobrý den,
Loni jsem po příletu do ČR pozapomněla na můj účet u Bank of America, dostala jsem se do mínusu 100$ a pak mi účet zavřeli. Bude teď problém dostat se tam na dovolenou? Předpokládám, že systémy jsou propojené a uvidí to na letišti u imigračního pohovoru.

Odpovědět

@Jana:
To bych neviděl až jako takový problém. Co zkusit zavolat do banky a zeptat se, jak se věci mají?

Nejhorší scénář je, kdyby to banka řešila, dostalo se to k soudci a ten vydal zatykač. Ale to si nemyslím.

Odpovědět

Zdravím, mám asi hloupý dotaz. Mohl by nastat problém s ESTA když jsem v minulosti měla podmínku? Díky za info

Odpovědět

@Káťa:
Mohl. Je tam na to i otázka. Když odpovíš ano, tak to může mít vliv. Záleží na tom, jaká byla tvá “zločinecká” kariéra. Jde jim jen o závažné činy na zdraví a majetku. Pokud jsi v sámošce šlohla lízátko nebo tě ve škole chytili z jointem na hajzlíku, tak problém nebude a můžeš dát ne.

Odpovědět

Ahoj. ESTU mám schválenou, ale až ex-post jsem zjistil, že jsem se uklikl a místo narození mám správně Praha, ale země narození Demokratická republika Yemen (v abecedě hned vedle). Mám si udělat ESTU novou, nebo to není až takový problém?

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, když je ESTA schválená, tak bych to asi nehrotil a nechal to být.

Odpovědět

Ahoj.Letíme do Ohia a otázka zní—-Mohu si vzít knedlíky v prášku a šunku v plechu?Dík za odpověď.D

Odpovědět

@Dagmar:
Neptala jsi se už tady”
https://chcidoameriky.cz/jake-potraviny-muzete-dovezt-do-usa-pro-osobni-ucely#comment-204917

Ohledně šunky neporadím. Zkus se podívat na cbp.gov. Ale maso obecně bych s sebou nebral. Je to nějaká spešl šunka, co tam neseženeš?

Odpovědět

Ahoj, moje dcera 6 let leti s moji mamkou do USA za moji sestrou ktera tam zije. Bude potreba uredne potvrzeny dokument ze rodice o tom vedi ze jede s babickou a nejde o nejaky unos? :) Mate stim zkusenost? Diky

Odpovědět

Dobrý den,když letím jen na týden do New Yorku tak mě taky čeká pohovor?Děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michal: Ano. Je to dokonce napsané v článku. :-)

Odpovědět

@Michal:
Dokud bude NY součástí USA, tak ano. Pohovor by tě čekal, i kdybys letěl do Mexika a v NY bys jen přestupoval.

Odpovědět

Dobrý den, koupili jsme letenky na strankach Lufthansa Praha>Frankfurt>San Francisco. S tim, ze do Frankfurtu letime s Lufthansa, a pak do SF s United Airlines, ale kupovali jsme to proste najednou jako jednu letenku. Chceme udelat odbaveni online. Znamena to, ze delale jen jedno odbaveni na strankach Lufthansa nebo musime delat nejak dve odbaveni? Predem moc dekuji, nemame s tim vubec zkusenosti.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Gabriela: Dobrý den, Gabrielo – stačí udělat odbavení na stránce Lufthansy. Tam se Vám vygenerují boarding passy na oba dva lety. :-)

Odpovědět

Dobrý den,

s přítelkyní se chystáme v polovině září letět na měsíc na Floridu, kde bych prvních 14 dnů trénoval zpěv se soukromým učitelem zpěvu, který učil lidi jako Ozzy Osbourne, Adele, Kurt Cobain, Myles Kennedy a mnoho dalších, a ty zbylé dny bychom chtěli naplno věnovat turistice a užívání si krásy Floridy. Mohl bych se Vás zeptat, jestli mi na tento účel cesty postačí ESTA? Nerad bych zjistil, že to nestačí až při pohovoru s imigračním úředníkem. Dále přemýšlím, jestli není lepší nezmiňovat, že se tam budu učit zpěvu, a říct pouze to, že jedeme za turistikou. Nicméně, už jsem s ním měl 5 online hodin, za které jsem platil ze svého účtu, takže to je asi nějakým způsobem dohledatelné. Z tohoto důvodu bych raději nic nezatajoval, protože budeme mít ubytování blízko sídla tohoto učitele – možná bychom těch prvních 14 dnů byli ubytovaní přímo u něj (nabídl mi to, ale s jistotou mi to s takovým předstihem říct nemůže, protože u něho probíhá rekonstrukce). Takže ani nevím, jestli při dotazu, jestli někoho v Americe znám, je lepší říct ne nebo ano. Jde mi tedy o to, jestli toto spadá pod “studování” v Americe, na což je potřeba už vízum, ale jelikož se nejedná o žádnou školu či nějakou instituci, byl bych moc rád, kdyby na to ESTA stačila. V podstatě jedu navštívit přítele, který mě bude učit zpívat (jen ne zadarmo) a druhou půlku pobytu strávím turistikou.

Předem Vám moc děkuji za odpověď. Je to náš první let do Ameriky, takže jsme z toho dost nervózní.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Richard: Ahoj Richarde, myslím, že jsi z cesty zbytečně moc nervózní. :-)

Když budeš trénovat zpěv u kamaráda doma a nebudeš nikde zapsaný, bez obav bych odpověděl, že jedeš za turistikou. Kamaráda klidně přiznej, na tom není nic špatného. Zvlášť když u něj budete bydlet.

Pokud by opravdu chtěli, tak asi dohledají, že jsi s ním měl online hodiny… ale pochybuji, že je to zajímá. Musel bys tam pašovat drogy, přetáhnout pobyt nebo udělat něco opravdu špatnýho. Imigrační úředník na letišti to vědět nebude. :-)

Takže žádný stres. Dobře to dopadne a užijte si výlet!

Odpovědět

@Petr Novák:

Super! Moc děkuji za rychlou odpověď! :)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.