Imigrační kontrola v USA: Jak probíhá pohovor a co říkat úředníkovi

Vstupní pohovor do USA s imigračním úředníkem je povinný pro všechny cizince. Nezáleží, jestli do země přicestovali na ESTA nebo na vízum. Pohovor obvykle netrvá víc než 5 minut, absolvujete ho na prvním letišti v USA, na kterém přistanete. Níže se dozvíte, jak pohovor probíhá a na které otázky se imigrační úředník ptá.

Imigrační kontrola v USA | © Petr Novák

Základní rady ke vstupnímu pohovoru do USA

Vstupní pohovor se provádí na prvním letišti v USA ještě před celní kontrolou. Jestliže letíte po trase Praha – New York – Dallas, pohovorem projdete v New Yorku.

Pohovor má zamezit vstup do USA lidem, u kterých existuje podezření, že ve Spojených státech chtějí nelegálně pracovat nebo vykonávat jinou činnost americké vládě nelibou. Základní pravidlo imigračního pohovoru zní: Mluvte pravdu.

Čekáním na imigrační pohovor můžete strávit desítky minut, aktuální délku fronty zjistíte na webu Customs and Border Protection. Na začátek fronty si pomůžete tak, že při odbavení požádáte o místo v přední části letadla. Na některých letištích si můžete úředníka vedoucího pohovor vybrat, jinde je vám přidělen.

K úředníkovi přistupujte s úsměvem na tváři, buďte přátelští. Nervozita je zbytečná a může vyvolat podezření, že máte nekalé úmysly. Skutečně je zbytečné se stresovat, pohovor většinou probíhá v celkem pohodové atmosféře. Jednou se mne třeba úředník s naoko vážnou tváří ptal, jestli hodlám v USA lovit Pokémony.

Úředníkovi předložte cestovní pascelní formulář vyplňovaný v letadle.

Na co se ptá imigrační úředník v USA

Otázky při vstupním pohovoru do USA bývají většinou stejné. Nejedná se o výslech, úředník jen potřebuje zjistit, za jakým účelem do Spojených států cestujete. Odpovídejte mu anglicky:

1️⃣ Jaký je účel vaší cesty?

Jsem turista, chci poznat Spojené státy.

2️⃣ Kde budete v USA bydlet?

Mám rezervovaný pokoj v motelu Travelodge Hollywood.

3️⃣ Znáte někoho v USA, máte zde nějaké příbuzné?

Žádné příbuzné tu nemám a v USA nikoho neznám.

4️⃣ Jaké je vaše zaměstnání?

Jsem obchodní zástupce firmy ABC z Prahy. Prodáváme sportovní oblečení.

5️⃣ Kdy se vracíte zpět do ČR, máte zakoupenou zpáteční letenku?

Zpáteční letenku mám, odlétám příští týden v sobotu.

6️⃣ Kolik s sebou máte peněz, máte s sebou kreditní kartu?

Mám 100 dolarů v hotovosti a mnohem víc na bankovním účtu.

7️⃣ Po kolikáté jste v USA?

Poněkolikáté, už jsem byl párkrát v New Yorku, v Los Angeles a na Havaji.

8️⃣ Co máte v USA v plánu?

Mám v plánu road trip do San Francisca, zajímají mě hlavně národní parky.

Co se děje po vstupním pohovoru v USA

Po sérii otázek vás úředník vyfotí a sejme vám otisky prstů. Bude-li vše v pořádku, úředník vám do pasu otiskne vstupní razítko a můžete si jít vyzvednout kufry. Podezřelé osoby jdou buď na důkladnější pohovor (Secondary Inspection), nebo obratem letí domů.

Pokud do USA neletíte na vízum, nezapomeňte včas vyplnit registraci ESTA.

Nejčastější dotazy ohledně imigračního pohovoru v USA

Cestuji do USA s rodinou/kamarády, můžeme jít na imigrační pohovor společně?

Poproste úředníka, ať vás vezme najednou. Většinou to není problém.

Na jakém letišti probíhá imigrační pohovor do USA?

Pohovor se vždy absolvuje na prvním letišti na území Spojených států amerických. Pokud poletíte na trase Vídeň – Los Angeles – San Diego, bude probíhat v Los Angeles.

Musím absolvovat vstupní pohovor v USA, když na letišti jen přestupuji?

Ano. Bez ohledu na to, že v USA jen přestoupíte na jiný let, musíte na pohovor.

Neumím anglicky, jak mám absolvovat vstupní pohovor do USA?

Nemějte strach, takových lidí je dost. Osvědčená rada zní: Poproste někoho anglicky mluvícího a sepište spolu odpovědi na výše uvedené otázky. Připište, že neumíte anglicky, papír vytiskněte a při pohovoru ho předložte imigračnímu úředníkovi. A naučte se anglicky alespoň pozdravit. :-)

Jaký minimální čas potřebuji na přestup, pokud mám stihnout imigrační pohovor v USA?

Záleží na velikosti letiště, potřebě měnit terminál nebo délce fronty na imigračním. Spodní hranice na menším letišti je kolem 1 hodiny. Naopak na velkém letišti, kde budete čekat ve frontě a ještě přejíždět do jiného terminálu, nemusí stačit ani 2 hodiny. Přestup můžete urychlit, když budete cestovat jen s příručním zavazadlem.

Když neprojdu pohovorem a pošlou mě zpět domů, kdo platí letenku?

Letenku zpět na výchozí letiště platí aerolinky, kterými jste přiletěli do USA. Některé společnosti si proto na rizikových letištích platí bezpečnostní agenturu provádějící předpohovor. Tato praxe je běžná třeba v Amsterdamu.

Nebudete-li do USA vpuštěni, nemáte nárok na vrácení peněz za letenku, ubytování ani na proplacení dalších nákladů.

Musím na imigračním ukazovat vytištěnou schválenou registraci ESTA?

Ne, imigrační pracovník vás vidí v systému. Nicméně schválenou ESTA vyžadují některé letecké společnosti. Doporučuji si udělat screenshot čísla registrace, poslat si ho do e-mailu a uložit do telefonu.

Nemám zpáteční letenku z USA zpět domů, vadí to při imigračním pohovoru?

V žádném případě to neznamená automatické odmítnutí vstupu do USA. Připravte se však na dotaz zda, kdy a jak se plánujete vrátit zpět domů.

Diskuze k článku (2 396)

@Franta: ono on mal v mobile poznámku, že: vymazať aplikáciu. A toho sa chytili .. pritom to nič nemalo s tým spoločne len on to zabudol v mobile.. a prvýkrát keď bol v usa, neprekročil dobu, do 90 dní bol doma. Nepamätá si aby mu povedali ako dlho ma zakaz a v páse nemá ani len razítka ze tam bol alebo ze ho poslali naspäť..
Nemal nijaký súd ani nic.. len sme odleteli, zobrali nás na kontrolu a tam mi povedali po pár hodinách ze jeho nepustia a letí naspäť domov a mňa pustia.. takže ja neviem vlastne koľko rokov sa na jeho situáciu vzťahuje a či to je deportácie alebo co.. lebo jeho rovno na letisku otočili.. nemal nijaké súdy ani nič podobné

Odpovědět

@Salina:
Aha. Nevím, jestli to bylo, jak říká, to ví jen on a imigrační. Ale v tomhle případě by asi mělo stačit zajít na ambasádu a zkusit vízum.

Odpovědět

@Franta: no, my sme tam boli spolu celý čas. Takže viem tiež čo mu hovorili. Nevieme sa pohnúť, tak skúšam písať tu či nebol niekto v rovnakej situácii.. Ale ďakujem, že si sa ozval :)

Odpovědět

@Ondřej: Můžete mi napsat,jak to dopadlo? Budu řešit stejný problém. Děkuji.

Odpovědět

Zdravím! :)

Chci se zeptat na jednu věc. Mám letět k přítelovi žijícímu v USA na 3 týdny s ESTA, žije tam od narození. Nebudu kecat, jsem nervózní, co se týká toho pohovoru s imigračním, poletím takto ve svém životě někam podruhé a to ke všemu sama. Když jim jak jinak než pravdivě řeknu, že účel cesty je návštěva přítele a poznání USA + že budu bydlet u něj a ne v hotelu, tak by problémy snad nemuseli z toho vznikat, když mám i zpáteční letenku a vše potřebné zařízené. Možná tu na to už odpověď přibližná padla nebo něčí zkušenost, tak pokud ano, tak se omlouvám za duplicitní dotaz.

Odpovědět

Ahoj Všem,

když budeme bydlet v NYC přes Airbnb, mám to říct normálně u imigrační kontroly?
Prý to neradi slyší, tak nevím co je na tom pravdy, tak abysme neměli problém.
Předem děkuji za info.

Odpovědět

@Michaela:
Tenhle “problém” nebyl o imigračce a turistech, ale o městu NY a pronajímatelích přes Airbnb. Město má nějaká pravidla, která pronajímatelé obcházeli/nedodržovali. Jestli to stále trvá, netuším. Ale před lety se to dost řešilo. V diskusích u článků o NY a Airbnb se o tom psalo.

Odpovědět

@Denisa: Zdravím, jsme na tom úplně stejně. Já tam letím za přítelem za týden a taky si nejsem úplně jistá, zda sdělovat nutně, že se jedná o přítele. Asi možná je lepší říct, že chceš poznat USA a že zůstaneš u kamaráda?

Odpovědět

@Miluše:
Imigračnímu řekni, co chceš, ale buď si jistá a buď přesvědčivá. Když nebudeš mluvit pravdu a zamotáš se do odpovědí, tak tě pošle na secondary a tam tě v tom vykoupou. Jim je jedno, proč tam jedeš, pokud je to legální. Buď v klidu a užij si výlet.

Odpovědět
L

Dobrý den, mám letenku na září do NY,jsem v insolvenci, může to mít vliv na rozhodnutí imigracniho úředníka. Zkoumá se i toto?
Děkuji za odpověď.

Odpovědět

Dobrý den, blbej dotaz..Letím poprvé do New York sama chci se zeptat jestli není nějaká možnost mít asistenta ikdyž nemám žádné zdravotní problémy ? Základy angličtiny mám ale i tak mám obavy

Odpovědět

@Franta: @Simona:

Taky by mě zajímalo… zda je možnost nějaké asistence při přestupech, když neumim anglicky? Žádné zdravotní problémy nemám .

Odpovědět

SIMONA – za mně ne. Asistence jsou domluvené. Ale zaměstnanci letiště- kdokoliv – ti pomůže a půjde i tebou. To je má zkušenost. Dokonce jednou mně vzali z fronty i dopředu abych stihnul další let. Základně dotazy / odpovede v angličtině je ale dobře mít sebou.

Odpovědět

@Simona: Vlákno je o imigračce, takže myslíš asistenta u imigračky? Na to zapomeň. Maximálně kdybys šla na secondary, tak jsou na některých letištích schopni sehnat překladatele. Lepší bude si to tu pročíst a zjistit, že můžeš mít otázky a odpovědi sepsané a přeložené na papíru. Nebo myslíš, jako @Kate asistenta na přestup? Letiště jsou celkem blbuvzdorně značená, takže pokud se člověk drží ukazatelů neměl by se ztratit. Kdyby přece jen jo, tak tam jsou informace skoro na každém rohu a tam rádi poradí.

Odpovědět

@Franta: Na co se mě bude úředník při pohovoru ptát..to určitě budu mít přeložené v angličtině :) myslela jsem asistenci přes imigračky ale jak píšeš nepůjde to :) jen mám strach a hlavně tam budu 3 měsíce tak doufám že nebude problém :) všechno co budu potřebovat budu mít na papíru nebo v mobilu :)

Odpovědět

@Dan: Děkuji moc za odpověď :) doufám že to zvládnu :D

Odpovědět

Ahojte, chci se podělit o mou zkušenost.22.10.2022 jsem se vrátil z USA, kontroly a imigrační proběhly v úplném klidu(anglicky neumím)pouze imigrační se mě zeptala pomocí překladače v telefonu kde budu bydlet. V letadle ani nikde jinde jsem nevyplňoval ani celní prohlášení. To větší problém dělali v Paříži na letišti CDG, byli strašně důležití hlavně při zpátečním letu , kdy jsem stíhal přestup do Prahy to bylo nepříjemné.

Odpovědět

@Václav: Mně dělali problémy ve Frankfurtu. Už jsem měla strach že mně nepustí

Odpovědět

Mohu se zeptat jestli jste někdo dávali přeložené otázky uřednikovi. Díky za nabídku

Odpovědět

@Denisa: Dobrý den tak jak jste dopadla u imigracni kontroly? Děkuji za odpověď Hanka

Odpovědět

Několikrát padla tato otázka a nikdy nebyla zodpovězena.
Letíme do NY.
1. Ubytování jsme si našli u Češky, která tam žije mnoho let, nevím, jestli legálně. Neznáme ji osobně. U imigračního pohovoru toto nebude problém? Je toto důvod aby nás nepustili?
2. Letíme tři. Já, můj syn a kamarád. Já se synem jsme již ve státech byli loni, kamarád nikdy. Můžeme po příletu jít všichni společně na pohovor nebo musíme já a syn jinam? Někde jsem četl, že když už někdo ve státech byl, jde k jiné přepážce, protože už jeho údaje mají z minula.
Děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Zdena: 1. Tady budu jenom hadat zkusenost nemam, ale pokud mate jeji adresu tak ji u pohovoru reknete ze budete bydlet u zname. Jediny komu tim muzete podle me “zavarit” je ta dotycna osoba kdyby zkoumali a mela neco v neporadku.
2. Ano muzete jit spolecne. Kdyz se budete ve fronte blizit k prepazkam tak vas tam bude jeste jeden zamestanec pak posilat ke konkretnimu cislu prepazky, aby se netvorili dalsi fronty, tak reknete ze jste tri.

Odpovědět

Ahoj, prosím o radu již několik dní my nejde nahrát foto pasu do formuláře Esta . Letím z Mexika přez Atlantu zpět do ČR . Nevím jak mám jinak postupovat jsem na oficiálních stránkách a prostě mě to nepustí když nenahradí pas .děkuji za případnou radu.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana: Ahoj Jano, zkus se přihlásit a fotku nahrát v anonymním okně prohlížeče. Zobrazuje se ti nějaká chybová hláška?

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Rádi bychom se letos s rodinou vydali do New Yorku, nicméně máme jeden potenciální problém. Můj táta byl před 25 lety v USA, kde dostal povolený turistický pobyt na 14 dnů a nakonec tam nelegálně strávil jeden rok. Říkal, že mu akorát na přepážce cestou zpět sdělili, že to přetáhl, ale jinak žádný problém nenastal. Je mi jasné, že tyto data mají asi uchované a zajímá mě, jak teď zjistit, zda ho pustí nebo ne. Nechceme tam přiletět a otočit se hned zpět. Když vyplní ESTA a povolí mu ho, znamená to, že tedy už u imigračního úředníka budou řešit jen klasické otázky nebo je možné, že by se ho tam na to zeptali a pak ho poslali domů. Kdyby to byl ještě stále problém, měli by mu zamítnout ten ESTA, ne?
Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Michaela:
Při jeho odletu žádný problém nenastal, protože odlétal a oni byli rádi, že se ho zbaví. Zadržení, vazba, soud a následná deportace něco stojí, pokud k tomu není žádný pádný důvod (důkaz o práci načerno nebo nezákonné činnosti), tak se to neřešilo. Kdyby tam ale chtěl jet, tak by ho poslali zpět. Znám několik lidí, co překročili pobyt a nic se jim při odletu nestalo a mysleli si tak, že je vše v pohodě, při další cestě je otočili a poslali domů, někteří si přes noc vyzkoušeli detenci na letišti a letěli až další den. Jestli to platí pořád stejně, tak za překročení pobytu nad půl roku byl zákaz vstupu na 3 roky, za překročení nad rok 10 let. Pokud ESTA dostane (je tam tuším i otázka na překročení pobytu), tak to neznamená, že imigrační nic řešit nebude. Víza (ESTA, B-2) spadají pod Ministerstvo zahraničí, imigrační pod Ministerstvo vnitřní bezpečnosti, spolupracují spolu, ale každý si jede to své. Může se stát, že ho pošlou domů, záleží, jak to dokáže “vysvětlit”, když se ho imigrační zeptá, ale také to vůbec nemusí řešit. Na tohle ti nikdo nedá jasnou odpověď.

Odpovědět

Ahoj, prosím o radu – informaci. Chci letět podruhé do NYC. ESTA je platná. Musím na letišti JFK k imigračnímu pohovoru do fronty “First ESTA” nebo to jde nějak urychlit u nějakého kiosku? A jak to u kiosku probíhá?
Děkuji

Odpovědět

@Václav: kiosky za posledni tri roky co letam hodili pod plachtu a nefunguji. Nevim jestli to plati porad, naposledy v rijnu 2022 stale kiosky na jfk mimo provoz. Takze vsichni co prileti jdou hned do jedne fronty a neni potreba spekulovat:-)

Odpovědět

Ahoj, plánuji cestu se stop overem v San Francisku. V USA bych chtěl strávit asi dva dny. Pokud budu mít schválenou ESTu, je riziko, že by mě nepustili, protože jsem byl v ČR před 22 lety odsouzen za úmyslný trestný čin. Dávno je to zahlazené a mám čistý rejstřík. Ptám se proto co napsat do ESTy. Budu rád za radu. Děkuji předem.

Odpovědět
D

Dobrý den chci v létě vycestovat za přítelem doUSA ,je to má první cesta.Může se stát že nedostanu vízum,a za jakých okolností nemusí vydat vízum? Děkuji za odpověď

Odpovědět

Ahoj, som na ciastocnom invalidnom dochodku, som doma, teda nepracujem, ked to uvediem vo formulari esta nebudem mat problem so schvalenim? Pri imigracnom pohovore nebudem mat problem so vstupom? Dakujem

Odpovědět

@Václav: Tak že se to dá absolvovat i bez absolutní znalosti Angličtiny ? Vezmou v potaz přeložené otázky na mobilu?

Odpovědět

Dobrý den,

máme zakoupené letenky do Miami na dva týdny v 03/2024. V tu dobu budu vdaná za partnera, se kterým mám půlročního chlapečka a z předchozího vztahu mám 6letou dceru. A měla bych na Vás prosím tři otázky:
1) nebude problém vstup na území USA když jsem na rodičovské dovolené?
2) vydá mi soud potvrzení o vycestování dcerky, když otec odmítne souhlas udělit? (Zkušenost s vycestováním na Maledivy, kdy ani soud souhlas neudělil a sdělil mi, že můžeme vycestovat pouze s rozsudkem o mé výhradní péči – ovšem bylo rozhodnuto takto z důvodu, že Maledivy potvrzení nevyžadují)
3) musíme si zřídit kreditní kartu? Nebo stačí mít na účtě dostatečné finanční prostředky a nějak tyto prostředky doložit?

Děkuji za odpovědi Petra

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petra: Dobrý den,

1. V obecné rovině: Když prokážete, že se do ČR chcete vrátit, tak to problém nebude. Myslím, že se nemusíte obávat. Stačí vysvětlit, že tam jedete na dovolenou a že dcera v ČR chodí do školy.
2. To bohužel nevím.
3. Pokud tam budete dva týdny, je dokládání peněz na účtu asi zbytečné. To by museli mít nějaké podezření. Pokud si budete půjčovat auto, kreditní kartu možná budete potřebovat.

Odpovědět

Dobrý deň,chcem sa spýtať…Na jeseň mám v pláne navštíviť kamaráta v USA.Zije tam ešte len par mesiacov,je to emigrant z inej krajiny.Samozrejme legálne.Myslite,že nebude s tým problém,keď ho uvediem ako osobu ktorú tam poznám.Kedze ešte vtedy nebude mať pobyt rezidenta vybaveny.Samozrejme budem mať spiatočnú letenku a chystám sa zdržať len týždeň na dovolenku.Dakujem.

Odpovědět

Ahoj, pokud plánuju tohle:
– přílet do LA
– 1-2 dny v LA
– přesun do Vegas, jen kus dne, pak přespání někde po cestě na motelu
– přesun do Yellowstone – prespani 1 noc
– přesun do Yosemitu – přespání asi 4 dny
– přesun do San Francisca do konce dovolené – pak odlet že SF domů
Jak to vysvětlit úředníkovi? Jak říct, kde budu ubytovana?
Díky

Odpovědět

Ahoj všichni,
náš syn – čerstvě 16 let – včera v noci přistál na letišti Miami intl.
Dle synova vyjádření imigrační úředník velmi důkladně zkoumal proč cestuje sám, kde má rodiče, zda mu rodiče cestu povolili, kde bude ubytovaný, kdo se o něj bude v USA starat.
Měl ssebou anglicky psaný rodičovský souhlas s vycestováním. Můj a manželčin podpis byly notářsky ověřené, navíc byl přiložen úřední opis synova rodného listu jako doklad o tom, že opravdu jsme jeho rodiče. V souhlasu byly také údaje o místě pobytu. Imigrační úředník toto vše prý docela dlouho zkoumal.
Závěr, který z této zkušenosti plyne – pošlete-li svého nezletilého potomka samostatně do USA, třeba na prázdninový jazykový pobyt, je třeba vybavit ho opravdu kvalitně zpracovaným rodičovským souhlasem s vycestováním. Z tohoto dokumentu musí být jasné, že fakt jste praví rodiče dotyčného dítěte a dále musí dokument imigračního úředníka přesvědčit, že o dítko bude v USA postaráno, že nezůstane někde bezradně na ulici. :p

Odpovědět

Ahoj,
v únoru 24 chci letět přes Atlantu do Cancunu. Přestup v Atlantě je pouze 2 hodiny.
Dá se to stihnout? Případně ještě tipy jak to urychlit? (budu mít i velké zavazadlo).

Díky.

Odpovědět

@Míra: zalezi jaka bude fronta na imigracnim, je to o stesti. Na jfk jsem jednou prosel za 10 minut, ted v kvetnu 70 minut. Velky kufr se bude muset znovu odbavit. Jedine urychleni je vystoupit co nejdrive z letadla a predbehnout co nejvice lidi…vidim to tak 50 na 50.

Odpovědět

Ahoj, v žádosti ESTA jste vyplnil místo pobytu Virginia, ale nakonec letím do San Francisca. Myslíte, že by mě úředník na letišti mohl nějako podezírat kvůli tomuto? Předem díky za odpověď.

Odpovědět

@ZK: Ahoj, vůbec si nemyslím, že by tě kvůli tomu měl z něčeho podezírat. Žádný stres. :-)

Odpovědět
M

Zdravím , mám dluh v americe kvuli pojisteni asi pred 7lety a dluzim 1 500 000kc , kdyz ted poletim po takové dobe do usa dostanu se pres hranice aniz by tohle resili ? dekuji moc za odpoved

Odpovědět

Ahoj, jsem rok po rozvodu a cestují s dětmi na měsíc do San Francisco. Nevíte,zda je nutné mít na imigrační souhlas otce s vycestováním a co všechno by měl případně obsahovat?

Díky

Odpovědět

Ahoj všem,

V roce 2017 jsem byl pracovně v Rusku, v roce 2018 v americe v NYC a imigrační proběhlo v pohodě. V roce 2019 jsem byl znovu pracovně v Rusku. Od té doby už jen Bali a Řecko. V září nás čeká s rodinou road trip ze San Francisca, je to moc problém to Rusko v pase? Přece jen je doba jiná a situace ve světě se změnila. Hrdý na to nejsem, bohužel, pracovně se mě nikdo neptal a musel jsem.

Díky za odpověď. Dan

Odpovědět
Avatar uživatele

@Daniel: Ahoj, neslyšel jsem o tom, že by to byl problém. Pro schválení ESTA vůbec ne, pokud by si razítka náhodou všiml imigrační, nejspíše se jen zeptá a pustí vás dál. :-)

Odpovědět

@Daniel: Ahoj, řešila jsem podobný problém – v r. 2018 jsem byla na Kubě, nyní je Kuba na seznamu států podporujících terorismus a kdo ji navštívil, musí mít do USA víza. ESTU jsem dostala a na imigračním to nikdo neřešil. A pokud správně hledám, tak Rusko na seznamu států podporujících terorismus zatím ani není, takže by to neměl být problém ;)

Odpovědět

Chci se zeptat. Mám green card, ale v US jsem z rodinných vážných důvodu nebyla opravdu delší dobu. Pokud si udělám nový pas a poletím na ten nový , zjistí i tak imigrační pracovník info o dřívějších příetech a odletech ? Děkuji.

Odpovědět

Dobrý den,
v dubnu jsem byl v USA a letěl jsem přes Amsterdam. Před vstupem do letadla se úředník z KLM ptal na dvě otázky. Ani za boha jsem mu nerozuměl. Vím jen, že správné odpovědi byly ANO a na druhou NE. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Na co se vlastně ptají? Za tři týdny letím znovu a rád bych byl připraven na to, na co se vlastně ptají. Mockrát děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Míša: podobně jsme jeli vloni, stačila jim adresa prvního motelu

Odpovědět

@Kavka: Kubanci nikdy nedavaji zadne razitka do pasu .Nechapu ,ze vam neco dali .Ale byl jsem naposled na Ostrove svobody Castrovy mafie pred 10 lety ….

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.