Cestovní pojištění do USA: Na co si dát pozor a proč ho nepodceňovat

Sjednané cestovní pojištění do USA je stejně důležité jako rezervované letenky nebo hotel. Zdravotní péče v Americe patří mezi nejdražší na světě, průměrné náklady na léčbu pojištěného turisty zde dosahují 230 000 Kč. Pokud nebudete mít cestovní pojištění uzavřené, všechny výdaje musíte hradit z vlastní kapsy.

Cestovní pojištění do USA | © Petr Novák

Zdravotnictví v USA aneb proč si sjednat cestovní pojištění

Zdravotní péče v USA je finančně mimořádně nákladná. Proto cestovní pojištění do Ameriky vychází dráž než pojištění do Afghánistánu, Afriky nebo do jiných mnohem nebezpečnějších zemí.

Průměrné náklady na léčbu nepojištěného turisty v USA činí 230 000 Kč. Když někdo vycestuje do Spojených států nepojištěný, musí tuto částku uhradit sám.

Pro představu uvádím orientačních ceník nejběžnějších lékařských úkonů. Ceny se liší v závislosti na lokalitě, nemocnici nebo přesném postupu. Nechci vás strašit, ale jen ukázat, jak je cestovní pojištění do USA důležité.

 • Přijetí u zubaře a základní prohlídka: od 4 000 Kč
 • Výplň jednoho zubu: 2 900 Kč – 5 800 Kč
 • Jeden den pobytu ve státní nemocnici: průměrně 45 250 Kč
 • Ošetření zlomené nohy: 180 000 Kč
 • Léčba akutního zánětu slepého střeva: 600 000 Kč
 • Léčba infarktu a implementace bypassu: 4 200 000 Kč

Jak sjednat cestovní pojištění do USA online

Cestovní pojištění do USA doporučuji vyřídit online přes internet. Zabere to 5 minut, můžete si porovnat nabídky několika pojišťoven a nakonec zaplatit kartou. Některé pojišťovny dokonce nabízejí za sjednání pojištění online slevu.

Kromě léčebných výloh doporučuji v rámci smlouvy sjednat pojištění odpovědnosti za škodu, ztráty zavazadel, rizikových sportů nebo odškodnění v případě trvalých následků v důsledku úrazu či nehody.

Cena cestovního pojištění do USA se odvíjí od šíře krytí, pojistných limitů a dané pojišťovny. Nejlevnější cestovní pojištění do USA málokdy bývá nejvýhodnější. Nikdy nechoďte do jedné pojišťovny, ale porovnejte si nabídky vícero společností:

Sleva 20 % na cestovní pojištění
Ve formuláři stačí vyplnit slevový kód CHCIDA20, rázem budete mít cestovní pojištění levnější o 20 %. :-)

Na co si dát pozor u cestovního pojištění

 • Vyberte správnou cílovou oblast
  Spojené státy americké často bývají v online kalkulačkách vedeny jako samostatná oblast, neboť zdravotní péče je tam velmi nákladná.
 • Věk může ovlivnit cenu pojištění
  Zdravotní pojištění do USA bývá především u starších klientů vzhledem k vyššímu riziku dražší.
 • Pojištění rizikových sportů bývá za příplatek
  Plánujete-li provozovat adrenalinové sporty, věnujte pozornost připojištění. Za rizikové je často považováno obyčejné lyžování, surfing nebo potápění.
 • Při problémech se obraťte na asistenční linku
  Každá pojišťovna provozuje nonstop (kvůli časovým pásmům) asistenční linku. V případě problémů na cestách ji kontaktujte, platíte si ji.
 • Nejlepší cestovní pojištění do USA není to nejdražší
  Při porovnávání nabídek nehleďte primárně na cenu, ale na šíři pojištění a výši krytí. U léčebných výdajů je 1 000 000 Kč spodní hranice.
 • Na škody pod vlivem alkoholu se pojištění nevztahuje
  Snad všechny pojišťovny mají ve smluvních podmínkách bod, že pojištění se nevztahuje na škody vzniklé pod vlivem alkoholu u pojištěného.
 • Důkladně si přečtěte smlouvu o cestovním pojištění
  Na závěr to nejdůležitější: Překonejte se a přečtěte si nudnou pojistnou smlouvu. Pozornost věnujte zejména výlukám z pojištění.

Jaké jsou vaše zkušenosti s cestovním pojištěním do USA? Řešili jste vážnější problém? Napište do diskuze, díky.

Zajímavý pohled na systém zdravotní péče v USA nabízí blog Podnikání v USA.

 1. Cestovní pojištění do USA: Na co si dát pozor a proč…
 2. Elektřina a zásuvky v USA: Jaká redukce je potřeba?
 3. Bude mi v USA fungovat telefon?

Diskuze k článku (102 komentářů)

Franta (2469)
30.10.2017
18:29

@Pepa T.:
Tohle nevypadá na úraz nebo onemocnění na cestě. Nepíšeš, že jsi byl u doktora a ten tě na testy posílá. Spíš jde o testy k něčemu, o čem víš dlouho. To ti nejspíš cestovní pojištění nepokryje. Ale to je tvůj boj.
Doporučuji si pořádně pročíst podmínky pojišťoven a vybírat podle toho, která je má pro tebe nejvýhodnější. A taky koukej na výši krytí. Pokud ti totiž něco zjistí, tak buď budeš muset mazat domů, abys to měl „zadara“ nebo se pěkně prohneš a budeš doufat, že to pojišťovna proplatí.

@Kirsia: Tady máš příklad pro tebe. Podle všeho ilegál a má problém. Třeba pak napíše, jak dopadl.

Odpovědět
Mesi (550)
30.10.2017
20:34

@Pepa T.: US nemocnite te vezme s tim, ze zaplatis hotove a vymahej si to po sve pojistovne jak chces nebo jde o zarizeni, ktere ti doporucila tva pojistovna a tim padem je velmi pravdepodobne, ze tam pojistku budou akceptovat a uctovat to primo pojistovne. Tvoji pojistovnu bude velmi zajimat, o co se jedna, protoze ty testy nejsou zadarmo. Bud ti rovnou reknou, ze te na pojistku od nich na to nepusti nebo v pripade platvou predem, ti oznami, ze to platit nebudou. Protoze to nevypada, ze by slo o neco, co bezne kryje cestovni pojisteni. Vhledem k tomu, ze pises, ze tva pojistka jiz propadla, tak jsi nejspis nejaky pruzkum delal pred odjezdem – pokud to nebyla pojistka na 10 dni a trada. Pojistky na dlouhodobe pobyty se uzaviraji vetsinou na 6 nebo 12 mesicu s tim, ze prolouzeni musi probehnout v CR. Pokud jsi tam nelegalne, jak ze z tveho prispevku zda, tak muze byt s pojistovnou problem. Ale to zalezi na pristupu konkretni pojistovny. Tebe nezajima, ktere pojisteni je nejlepsi, ale ktere ti pokryje planovany ukon, aby to vyslo levneji, nez letenka do CR a tam zaplatit pojisteni za 3 mesice zpet. To zjistis lepe komunikaci s pojistovnami, nez tady.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.