Cestovní pojištění do USA je stejně důležité jako rezervované letenky nebo hotel. Zdravotní péče v Americe patří mezi nejdražší na světě, průměrné náklady na léčbu nepojištěného turisty jsou 228 637 Kč$9650. Za den hospitalizace se platí v průměru 68 307 Kč$2883 – a to je částka jen za pokoj bez ošetření a léků. Pokud nebudete mít cestovní pojištění řádně sjednané, budete veškeré náklady v případě úrazu sami platit.
-
Obsah článku
Nejlevnější cestovní pojištění do USA je…
Obvykle to nejhorší. Koupit automaticky po nejlevnějším cestovním pojištění ze srovnávače je podobné, jako když si koupíte nejlevnější kus oblečení z věšáku a až poté začnete řešit, jestli vám sedne velikost.
U cestovního pojištění je nutné nejprve posuzovat limity plnění, zahrnutá rizika a výluky z pojištění. Až poté dává smysl zohledňovat cenu pojištění a zkušenosti s konkrétní pojišťovnou. Pro cesty do USA považuji za spodní hranici léčebných výloh 5 000 000 Kč.
-
Průměrné náklady na léčbu v USA
Pro představu se podívejte na průměrné výdaje na lékařské úkony v USA. Berte je prosím jako orientační, vliv na ně má řada faktorů a například ve státě New York jsou ještě o 20-30 % vyšší. Údaje mi poskytla ČSOB Pojišťovna.
Služba Částka Výplň zubu 2 369 Kč$100 Zubní ošetření 6 397 Kč$270 Ambulantní ošetření 35 540 Kč$1500 Prvotní transport sanitou 36 724 Kč$1550 1 den hospitalizace (pobyt) 68 307 Kč$2883 Zlomená noha 189 544 Kč$8000 Průměrné náklady na léčbu 228 637 Kč$9650 Akutní zánět slepého střeva 627 865 Kč$26500 Prvotní transport vrtulníkem 651 558 Kč$27500 Infarkt s aplikací bypassu 4 383 205 Kč$185000 -
Jak vybrat cestovní pojištění do USA
Doporučuji si porovnat cestovní pojištění do USA od Pojištění.cz (srovnávač), ČSOB Pojišťovny a Generali Česká pojišťovna. Já si v podobných situacích otevřu několik záložek společně vedle sebe a porovnávám.
Včetně sjednání a platby kartou mi to zabere 10 minut, téměř každá pojišťovna nabízí nějakou slevu. Léčebné výlohy nejsou to jediné, co by mělo kvalitní cestovní pojištění pokrývat. Doporučuji si zaplatit také ochranu dalších rizik.
Cena cestovního pojištění do USA se odvíjí od šíře krytí, pojistných limitů a dané pojišťovny. Jak jsem psal už výše, nejlevnější cestovní pojištění do USA již z principu nebývá to nejvýhodnější.
💊 Léčebné výlohy
Základem cestovního pojištění jsou léčebné výlohy, které hradí převoz do zdravotnického zařízení, ošetření lékařem, léky, rentgeny a další vyšetření. Pokud to bude potřeba, léčebné výlohy pokrývají také hospitalizaci nebo převoz zpět do vlasti. Doporučuji zvolit pojištění s léčebnými výlohami alespoň 5 000 000 Kč, což by mělo stačit i na vážnější problémy.
🧳 Pojištění zavazadel
Kamarádovi poslední den pobytu v Los Angeles vykradli půjčené auto, vzali mu celý batoh schovaný pod sedadlem, takže přišel o notebook, nabíječky a některé drobnosti. Mne přepadli na ulici v Argentině a přišel jsem o pár měsíců starý telefon.
Pojištění zavazadel se vztahuje mimo jiné právě na odcizení vloupáním, na loupež nebo poškození v důsledku přírodní katastrofy. Doporučuji si dobře přečíst pojistné podmínky a zvolit výši krytí podle hodnoty věcí, které máte s sebou. Moje pojištění kryje škody až do 40 000 Kč, což považuji za dostačující.
⏳ Pojištění zpoždění zavazadel nebo letu
Čím více letů vás při cestě čeká, tím spíše dává toto připojištění smysl. Ochrání vás třeba pro případ, kdy přistanete v Americe bez svých kufrů – bez oblečení, kosmetiky a dalších potřeb. V takovém případě vám pojišťovna proplatí pořízení nejnutnějších potřeb na dobu pobytu. U mého pojištění je limit 5 000 Kč na osobu.
🚫 Pojištění stornopoplatků
V případě vážného onemocnění nebo jiné vážné komplikace vám pojišťovna proplatí letenky, cenu zájezdu nebo další náklady na cestu.
-
Na co si dát pozor u cestovního pojištění
🗺️ Vyberte správnou cílovou oblast
Spojené státy americké bývají v některých online kalkulačkách vedeny jako samostatná oblast. Zdravotní péče je v této zemi velmi nákladná, takže některé pojišťovny mají nastaveny jiné ceny. Pojištění do USA proto může být dražší než do exotických afrických zemí.
🧓 Věk může ovlivnit cenu pojištění
Zdravotní pojištění do USA může být dražší u starších klientů, u kterých je vyšší riziko vzniku pojistné události. Pro výpočet ceny pojištění vždy uvádějte skutečný věk.
🤿 Pojištění rizikových sportů bývá za příplatek
Plánujete-li provozovat adrenalinové sporty, věnujte pozornost připojištění. Za rizikové je často považováno obyčejné lyžování, surfing nebo potápění. Kompletní výčet sportů nezahrnutých mezi běžná rizika najdete v pojistných podmínkách.
💳 Cestovní pojištění k platební kartě
Většina bank nabízí cestovní pojištění k účtům nebo platebním kartám – buď zdarma, nebo za poplatek. Častým nedostatkem těchto pojištění jsou příliš nízké pojistné limity. Třeba u nejmenované české spořitelny je pojistný limit zavazadel pouze 10 000 Kč, což nestačí ani na úhradu průměrného telefonu.
Spoiler: Na konci článku se dočtete, jak jsem dopadl po přepadení v Argentině s cestovním pojištěním k účtu.
📞 Při problémech na cestách se obraťte na asistenční linku
Každá pojišťovna provozuje asistenční linku, na kterou se můžete obrátit v případě jakýchkoliv problémů. Kvůli časovým pásmům jsou asistenční linky dostupné nonstop.
💰 Nejlepší cestovní pojištění do USA není to nejlevnější
Opakování je matka moudrosti: Při porovnávání nabídek neposuzujte primárně cenu, rozhodujte se podle šíře pojištění, výši pojistných limitů a výluk. U léčebných výloh je 5 000 000 Kč spodní hranice.
🍷 Pojištění se nevztahuje na škody vzniklé pod vlivem alkoholu
Snad všechny pojišťovny mají ve smluvních podmínkách výluku, že se cestovní pojištění nevztahuje na škody vzniklé pod vlivem alkoholu.
🔍 Pojistnou smlouvu si důkladně pročtěte
Na závěr to nejdůležitější: Před uzavřením smlouvy se překonejte a celou si ji přečtěte, pozornost věnujte zejména sekci s výlukami.
-
Moje zkušenosti s různými cestovním pojištěními
👍 ČSOB Pojišťovna
Od roku 2017 využívám na všech cestách pojištění Extra od ČSOB Pojišťovny. Mám ho jako součást účtu ČSOB Premium, dá vše však sjednat samostatně i pro ne-klienty ČSOB. Za celou dobu jsem řešil dvě pojistné události.
V lednu 2019 jsem měl tu čest být obětí loupežného přepadení, když jsem na ulici v Buenos Aires přišel o telefon v ceně 22 089 Kč. Od místní policie jsem získal potvrzení a to předložil v ČSOB Pojišťovně. Škodu krylo sjednané pojištění zavazadel, pořizovací cenu telefonu mi v plné výši ČSOB proplatila 5 pracovních dní (!) od nahlášení.
Druhou zkušenost s ČSOB Pojišťovnou mám z léta 2021, kdy mi v Londýně těsně před nosem uletělo letadlo do Prahy. Ne moji vinou – let ze Španělska měl zpoždění a obě letenky od Ryanairu jsem samozřejmě kupoval zvlášť. Již byl večer, tak jsem si zaplatil hotel a novou letenku na ráno. ČSOB mi obojí proplatila v plné výši, stačilo předložit doklady.
👎 Axa Assistance
Negativní zkušenosti ve svém okolí slýchám opakovaně na cestovní pojištění od Axa Assistance.
Moje sestra měla v srpnu 2021 (tedy v době covidu) v Řecku podezření na úpal, stěžovala si na horečky a silné bolesti hlavy. Na infolince Axa Assistance byli všichni operátoři obsazeni, ani přes slib chatbota se jí z pojišťovny nikdo během 4 hodin neozval. Žádost o kontakt na smluvního doktora se podařilo vyřídit až po dalších několika hodinách.
Stížnosti na praktiky Axa Assistance se objevují také v diskuzi pod tímto článkem. Svým blízkým a přátelům pojištění od Axa Assistance rozmlouvám i přes případnou nižší cenu.
💬 Jaké jsou vaše zkušenosti s cestovním pojištěním nejen do USA? Řešili jste vážnější problém? Za každou vaši zkušenost v diskuzi budu rád. :-)
Diskuze k článku (147)
Dobrý den. Několikrát v této diskuzi padla otázka ,jak to vypadá s pojištěním, pokud jste v USA po skončení platnosti vízy nebo esty. Nikdo se k tomu přesně nevyádřil. Takových lidí je tam přece 0 spousta . Když sjednávala pojištění s Axou, ptala jsem se , co sestane když se pobyt “o něco” prodolouží,zda mi proplatí případné výdaje. Tvrdili, že s něma mám jistotu, že to proplatí. Ono , logicky, nejsou imigrační, nemělo by je to zajímat, důležité by mělo být zda jsemi poctivě zaplatila. POuze v jednom komentáři se objevila poznámka,že pojištovna nechtěla proplatit( nevím která). Jinak na toto téma nebyla žádná odpověď. Má někdo z vás nějaké informace nebo zkušenosti? Děkuji
@Kirsia:
Ono jde o to, že cestovní pojištění si většina lidí dělá na určitou dobu, na ten pobyt. Je zbytečné to dělat na rok, když jedu jen na tři týdny, aspoň podle letenky. A tam je ten zádrhel. Co když půjdu na secondary a při prohlídce zjistí, že mám roční pojištění, přitom tvrdím, že tam jedu jen na chvíli a hned mají důvod k podezření, že nemluvím pravdu. Jasně, mám v plánu ještě další cestování po světě během roku a roční pojistné bylo výhodnější, než to pokaždé dělat znovu, ale jim se to jako důvod hodí. Pak stačí dobře položená otázka, člověk se zakoktá nebo přeřekne a už se veze.
Také je všeobecně známá věc, že pojišťovny hledají cestu, jak se vyhnout plnění. A nelegálnost pobytu by se jim mohla (ale nemusela) hodit.
Pojistka je prostě další riziko nelegálního pobytu.
Zdravim, nachazim se v USA rok a pul.. nyni se naskytl problem… potrebuju zajit na odber krve nebo jaterni testy.. cestovni pojisteni uz mam propadle.. a chci si zridit ted nove.. muzete mi poradit jake je nejlepsi?? A jak to byva v nemocnicich v USA, jak akceptuji cestovni pojisteni na takove lekarske ukony(odber krve, testy atd.) hradi vse pojistovna?? Dekuji za odpoved
@Pepa T.:
Tohle nevypadá na úraz nebo onemocnění na cestě. Nepíšeš, že jsi byl u doktora a ten tě na testy posílá. Spíš jde o testy k něčemu, o čem víš dlouho. To ti nejspíš cestovní pojištění nepokryje. Ale to je tvůj boj.
Doporučuji si pořádně pročíst podmínky pojišťoven a vybírat podle toho, která je má pro tebe nejvýhodnější. A taky koukej na výši krytí. Pokud ti totiž něco zjistí, tak buď budeš muset mazat domů, abys to měl “zadara” nebo se pěkně prohneš a budeš doufat, že to pojišťovna proplatí.
@Kirsia: Tady máš příklad pro tebe. Podle všeho ilegál a má problém. Třeba pak napíše, jak dopadl.
@Pepa T.: US nemocnite te vezme s tim, ze zaplatis hotove a vymahej si to po sve pojistovne jak chces nebo jde o zarizeni, ktere ti doporucila tva pojistovna a tim padem je velmi pravdepodobne, ze tam pojistku budou akceptovat a uctovat to primo pojistovne. Tvoji pojistovnu bude velmi zajimat, o co se jedna, protoze ty testy nejsou zadarmo. Bud ti rovnou reknou, ze te na pojistku od nich na to nepusti nebo v pripade platvou predem, ti oznami, ze to platit nebudou. Protoze to nevypada, ze by slo o neco, co bezne kryje cestovni pojisteni. Vhledem k tomu, ze pises, ze tva pojistka jiz propadla, tak jsi nejspis nejaky pruzkum delal pred odjezdem – pokud to nebyla pojistka na 10 dni a trada. Pojistky na dlouhodobe pobyty se uzaviraji vetsinou na 6 nebo 12 mesicu s tim, ze prolouzeni musi probehnout v CR. Pokud jsi tam nelegalne, jak ze z tveho prispevku zda, tak muze byt s pojistovnou problem. Ale to zalezi na pristupu konkretni pojistovny. Tebe nezajima, ktere pojisteni je nejlepsi, ale ktere ti pokryje planovany ukon, aby to vyslo levneji, nez letenka do CR a tam zaplatit pojisteni za 3 mesice zpet. To zjistis lepe komunikaci s pojistovnami, nez tady.
Dobrý deň prajem,
prosím Vás, máte niekto skúsenosť, že keď ste mali cestovné poistenie, tak už ste si nedávali poistenie pri prenájme auta?
Napríklad Allianz ma pri niektorom cestovnom poistení aj toto:
Poistenie zodpovednosti za škodu: poisťovateľ za poisteného nahradí škody, ktoré poistený neúmyselne spôsobí na majetku alebo na zdraví tretej osoby.
Limity poistného krytia
škody na zdraví / majetku
200 000 EUR
Myslíte, že sa to môže aplikovať aj ako poistenie pri prenájme auta? Alebo cestovné poistenie sa nevzťahuje na prenájom auta.
Ďakujem.
@Nawg:
Nemyslíme, čteme.
Projdi si celé podmínky pojišťovny, nečti jen limity. My měli pojištění od AXA a výslovně tam psali, že se pojištění odpovědnosti nevztahuje na škody způsobené provozem automobilu.
Pozriem, ale keď si auto požičiam cez rentalcars.com, tak si dám poistenia od nich a mali by byť v pohode:) Plus budem mať možno niečo navyše z cestovného poistenia.
Ďakujem za odpoveď.
@Nawg:
Já to měl také přes Rentalcars (Alamo) a přišlo mi to dostačující, na přepážce už jsem nic nechtěl. Auto jelo dobře a nic se nám nepřihodilo, takže spokojenost.
@Nawg: Ahoj, u cestovního pojištění pozor – u drtivé většiny z nich je řízení auta ve výlukách.
Mám aktuální osobní zkušenost – byť z Islandu. Z protijedoucího auta odlétl kamínek a na čelním skle se vytvořil pavouk. Škody na motorovém vozidle jsou ve výlukách České pojišťovny, ČSOB i Allianz (a nejspíše i dalších).
Zdravím,
Chtěl bych se s Vámi podělit o svůj zážitek s pojišťovnu AXA. Tento komentář se týká především lidí, kteří cestují do zahraničí a své cesty si pojišťují. Týká se to ale i ostatních lidí, kteří využívají jakýchkoliv služeb pojišťovny AXA.
V lednu jsme se s přítelkyní přestěhovali do Calgary v Kanadě. Přijeli jsme na Working Holiday víza, tudíž zatím na rok. Před odcestováním jsme si museli sjednat cestovní pojištění, což je povinnost pro udělení vstupu na území Kanady.
V úterý 6.3.2018, přibližně ve 2:00 ráno, jsem se probudil s nevolností. Myslel jsem, že jsem snědl něco špatného, jelikož bolesti vycházely z oblasti žaludku. Bolesti ale neustávaly ani po 45 minutách a to už mi docházelo, že mám ledvinový kamen, který jsem už jednou měl před 15 lety a tudíž se jedná o ledvinovou koliku. Zavolali jsme tedy záchrannou službu, která přijela do pěti minut. V tu dobu jsem byl rád, že jsem si u pojišťovny AXA sjednal to nejdražší cestovní pojištění (cca 19 500,-Kč po 50% slevě). Poplatky za lékařské služby jsou tady opravdu vysoké, což jsme si předem zjistili a i to byl důvod, proč jsme si s pojišťovnou sjednali to nejdražší pojištění. Hned na příjmu v první nemocnici jsem musel zaplatit 800CAD (přibližně 12 800 Kč) ze své karty.
Po převozu do nemocnice, která se specializuje na tyto problémy, jsem čekal v ordinaci asi 5-6 hodin, během kterých ke mně několikrát přišla sestra a říkala, že se snaží kontaktovat mou pojišťovnu. Po asi pěti, až šesti hodinách čekání mi přišla sestra říct, že mluvili s mou pojišťovnou, od které se dozvěděli, že pojišťovna nejprve potřebuje kontaktovat mou obvodní doktorku a zjistit, jestli se nejedná o chronické onemocnění (v případě, kdy by se jednalo o chronické onemocnění pojišťovna zákrok neproplácí). Že musí nejprve mluvit s mou obvodní doktorkou ale řekli doktorům v Kanadě až po zmíněných šesti hodinách, kdy jsem čekal na zákrok. Tou dobou už byla v ČR půlnoc, tudíž jsem čekal do druhého dne. Paní v pojišťovně mě ujistila, že doktorce zavolají hned jak bude následující den ve dvanáct hodin ve své ordinaci. Předpokládal jsem tedy, že druhý den ráno bude vše v pořádku a půjdu co nejdříve na zákrok.
Další den se ale až do pěti hodin českého času vůbec nic nedělo. Volat jsem nemohl, protože jsem měl v telefonu kanadskou SIM kartu, která mi nepovolila vytáčet čísla mimo Kanadu. Poprosil jsem tedy rodiče, aby pojišťovnu kontaktovali. Po mnoha telefonátech, okolo pěti hodin českého času, hodinu předtím, než doktorce končila pracovní doba (potom v pátek a o víkendu navíc ani neměla být v ordinaci), mamka zjistila, že pojišťovna nebyla za celý den schopna doktorce zavolat. Dokonce paní za telefonem v pojišťovně lhala – tvrdila totiž, že “už” na případu pracuje její kolega (v 16:00), ale za moment zase řekla, že ten kolega ještě ani není v práci. Kontakt na nadřízeného nám také dát nemohla. Mamka se tedy domluvila s mou obvodní doktorku sama a ta vše poslala emailem ještě po zavírací době.
V pojišťovně tvrdili, že žádný e-mail neobdrželi. Jelikož jsem čekal na zákrok každou minutu po dobu dvou dnů, tak jsem, krom prášků proti bolesti každé dvě hodiny, dva dny ani nic nejedl, protože to se před zákrokem nesmí. Byl jsem ochoten zákrok zaplatit ze svého.
Našli jsme si sami kontakt na nadřízeného a mamka v pátek ráno opět volala. E-mail samozřejmě obdrželi už předešlý den v sedm hodin večer. Konečně se usnesli, že zákrok zaplatí. To ale ani nebyli schopni zavolat do nemocnice a říct doktorům, že už mohou zákrok provést. Sestra jim musela zavolat sama. Zákrok trval pouze 15-20 minut a dvě hodiny po zákroku jsem mohl nemocnici opustit. Celkový účet odhaduji na 16-17 tisíc kanadských dolarů.
Po návratu z nemocnice jsem ihned poslal všechny potřebné dokumenty s tím, že požaduji proplacení zmiňovaných 800 dolarů. První odpovědi jsem se dočkal až po týdnu. Pojišťovna psala, že je jeden z dokumentů nečitelný. Obratem jsem zaslal lepší verzi. Dnes už to je bez jednoho dne tři týdny a pojišťovna napsala email s tím, že čekají na to, až jim kanadská pobočka zašle lékařskou zprávu. Prý se na to musí podívat jejich doktor. Do té doby mi nemohou nic proplatit.
Podobných zážitků si můžete na tomto webu přečíst daleko více: https://www.penize.cz/diskuze/8197-axa-pojistovna-a-s?pagenumber=1
Přeji hezký den.
Ahoj,
je prosím cestovní pojištění s limitem léčebných výloh 10 mil. pro 11 denní pobyt v NY dostačující? Původně jsem chtěla neomezenou AXU, ale četla jsem negativní recenze. Proto jsem se rozhodla pro svojí zdravotní pojišťovnu, ale mají limit právě těch 10 mil.
@Pavlína:
To by mělo stačit. Ono je jedno, na jak dlouho jedeš. Spíš jde o to, co plánuješ. Jestli se nenecháš přejet, nespadneš ze skály, tak to případně na něco běžného bude stačit. My měli tu neomezenou od AXA, ale hlavně kvůli té odpovědnostní na 25.000.000,-. Jelikož o sebe se už nějak postaráme, ale co kdybychom šlápli na kuří oko místnímu. A v akci nás to vyšlo na 911,- jednoho.
@Pavlína: 10 mil na USA bezne staci. Zlomeny kotnik vyjde cca na milion.
Dobrý den, ahoj,
mám dotaz. Plánuju vyjet mám půl roku do USA (OH) v rámci univerzity, kde budu mít visum J-1. Musím jim zaslat financial prove a health Insurance prove. Stačí, ldyz si vyřím cestovni pojištění nějaký ten balíček a dodám doklad o tom, že mi bude vyplacena mzda v Čr??
Moc děkuji za odpovědi a rady
Šárka
Dobrý den,
ve společnosti, která se zabývá vývojem a inovacemi, v současnosti probíhá výzkum zaměřený na Cestovní pojištění a zkušenosti (pozitivní a negativní) s jeho vyhledáváním, uzavíráním a plněním. Pokud by se někdo rád zapojil do Focus group, prosím, vyplňte registrační formulář níže:
https://docs.google.com/forms/d/1tCLER4W0bIJlXLGDaBHB_qSzgo9rRBlGdoElgHfOUgY/edit
za finanční odměnu 500,- Kč. Následně Vás budeme kontaktovat na poskytnutý kontakt.
Děkuji za pomoc s výzkumem!
@Adéla:
Jenom 500,-kč?
Proč ne rovnou 1500,-kč do Lidlu?
https://manipulatori.cz/podvod-poukazka-do-supermarketu-lidl/
Jinak s těmi adrenalinovými sporty bych doporučil https://ergo.cz/p/cestovnipojisteni/adrenalinove-sporty/
Dobrý den, prosím o radu. Jedu na 7 dní do USA – New Yorku . je mně 68 let a nevím u jaké pojišťovny se mám nechat pojistit. Do Evropy mám pojištění u ČS ke kartě, ale stejně se pravidelně ještě připojišťuji. Beru trvale léky pouze na ředění krve, což dle vyjádření lékaře je v pořádku , neboť se předchází problémům /trombóze/ a není to žádná nemoc.
Děkuji za radu.
Prosím, má někdo zkušenost s pojištěním u Kooperativy pro 14 dennní cestu do USA – 4 členná rodina?
Stačí pojištění, které mám k platební kartě (limit léčebných výloh 6 mil.), nebo radíte se ještě připojistit zvlášť?
A má někdo jakékoliv zkušenosti s Kooperativou (dobré i špatné)?
díky
@Kamila:
Určitě, ale fakt určitě bych do USA nejel jen s pojištěním co mám u karty!
Určitě bych nevyjel bez pojištění odpovědnosti – kamarád nešťastně spadl na malý bílý plůtek, zlomil ho a ještě vyvrátil i poštovní schránku…majitel vyběhl a chtěl po něm hned $1000
Dál bych si připojistil např. zavazadla, let, asistenční a právní služby…kdybyste např. ztratili pasy apod.
Tohle vše Kooprativa nabízí v rozšířeném pojištění, na měsíc mě to vyšlo na cca 1800kč.
@Kamila:
Záleží, jaké je to pojištění u karty. Zda běžné, nebo nějaké vylepšené za vyšší poplatek. Ale souhlasím s Lukášem, že než na to na kartě (které také mám), tak se radši spolehna na plnohodnotné cestovní.
Naposledy jsme měli Cestovní pojištění Excelent od AXA. V akci nás vyšlo na 910,- za 17 dní na osobu.
Praktické zkušenosti tu lidé popisují málo. Navíc je to hodně individuální. Záleží na situaci a konkrétním stanovisku pojišťovny k dané věci. Také je potřeba kouknout na pojistné limity a na co se vztahují.
Moc díky za odpověď, to naše pojištění k účtu obsahuje i odpovědnost za škody na životě / na majetku 2mil/1mil., zpoždění letu i zavazadel, pojištění zavazadel i právní služby. Tak jsme si právě mysleli, že by to mohlo být dostačující. No , tak to ještě zvážíme…
@Kamila:
Ono to vypadá hodně, ale 2 miliony vlastně nic nejsou ani u nás, když jde o odškodnění. My to s tím AXA měli 25/10, to už je přijatelné i v USA. Na pojištění nemá cenu šetřit. Je to jedna z věcí u kterých platí, lepší mít a nepotřebovat, než nemít a potřeboval.
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s cestovním pojištěním v rámci bankovního účtu u své banky? Mám na mysli například toto https://www.kb-pojistovna.cz/file/edee/cs/pojistne-podminky/cestovni-pojisteni-k-platebnim-kartam-kb/kp-pojisteni-platinum.pdf . Jedná se mi o to, jestli to jako pojištění na roadtrip stačí, nebo byste doporučili si nad rámec sjednat nějaké extra cestovní pojištění?
Díky za odpověď
@Tomáš:
Kvalitu pojištění poznáš až ve chvíli, kdy se něco stane. Pak už je ale pozdě, udělat si lepší. Také mám cestovní u karty, ale s tím cestuji maximálně po Evropě, do USA si dělám standardní. Viz mé předchozí příspěvky.
To PDF má 32 stránek, to číst nebudu. Sám se koukni, co vše a do jaké výše tvé pojištění kryje, zvaž rizika, která tě mohou na cestě potkat, zjisti si všechny výluky z plnění a podle toho se rozhodni.
@Tomáš: doufam, ze jsi to sem dal jen na ukazku a prectes si to sam :o) Podivej se na plneni, vysi plneni, vyjimky, atd. Ale ve zkratce, mimo Evropu bych pouze s pojistenim na karte nejel (pokud neni nejake opravdu extra) a uz vubec ne do USA.
@Tomáš: Ahoj, mám čerstvou zkušenost (z února) s cestovním pojištěním Extra ke kartě ČSOB.
V Argentině jsem se stal obětí loupeže, při které mi byl odcizen telefon v ceně 22 000 Kč. Pojišťovna mi ho bez řečí proplatila v plné výši, likvidace události trvala 5 dní. Důležité je mít v takových případech protokol od policie.
Pojištění se velmi výrazně liší pojišťovnu od pojišťovny. U běžných účtů a základní varianty pojištění nebývá doporučeníhodné. Třeba Česká spořitelna nabízí u pojištění zavazadel jen 10 000 Kč s tím, že vždy platíš spoluúčast 500 Kč. Tj. ukradnou ti batoh s telefonem, doklady, notebookem a dostaneš maximálně 9 500 Kč.
Vždy je třeba porovnat si parametry toho kterého pojištění. Při cestě do USA doporučuji limit plnění za lékařské výkony minimálně 3 000 000 Kč na osobu, limit odpovědnosti alespoň 1 000 000 Kč a limit zavazadel ne méně než 20 000 Kč. Lépe více – však si sami spočítejte, jak cenné věci s sebou vezete.
Ahoj,
všem díky za info. Určitě jsem po nikom nechtěl číst všechny ty stránky :) , jen na té první až druhé byly limity, 5M zdravotní, 3M odpovědnost, 50k na kufry (vše je per osoba), dle toho co tu píšete by to asi stačit mělo, já osobně teda nevím co by se mi konkrétně muselo stát, aby mne to v nemocnici přišlo na víc než na 5M, ale někde tu máte napsáno, že i bypass by mi za to udělali, což považuji za hodně náročnou operaci, tak snad to bude stačit.
Díky
Zdravím, má tu prosím někdo zkušenost s pojištěním od AVI?
Bylo mi doporučeno na cestu do USA (rodina, 20 dní).
Obávám se ale, že nebudou mít žádnou bezplatnou linku, kde by se dalo komunikovat v ČJ – nevíte o tom někdo něco?
Já se sice anglicky domluvím, ale zbytek rodiny už moc ne… a kdyby se něco stalo se mnou, jak to pak budou řešit…? Omlouvám se za možná hloupý dotaz, fakt nerada bych to pojištění podcenila…
díky
Ahojte,
jedem s manželem na 3 týdny na floridu a budeme zařizovat cestovní pojištění. Mám všechny doklady (pas, letenky…) na dívčí příjmení, ale mezi tím už jsem se přejmenovala. Jaké příjmení bych měla uvést do pojištění? Dívčí, které mám v pasu i na letence, nové a nebo je to jedno? Moc děkuji za radu :).
Zdravím vás, potřebovala bych poradit. Při minulé cestě do USA jsem musela se synem na pohotovost. Měli jsme uzavřené cestovní pojištění a i přes to jsme ošetŕení platili v plné výši. Jaké je potřeba pojištění, aby alespoň něco zaplatila pojišťovna? Nebo se žádá o proplacení až po návratu do ČR? Děkuju za rady a zkušenosti.
@Katerina: Já jsem tedy v USA naštěstí nikdy nepotřeboval, ale tohle funguje skoro ve všech destinacích – musíš nejdřív zaplatit a pak účet proplatit u pojišťovny. Pokud nemáš cash, tak volat na pojišťovnu a tam ti poradí, co máš dělat. Myslím, že u většiny pojišťoven je v instrukcích dokonce volat vždy pojišťovnu jako první.
Ahoj, minuly rok jsem odjela do Ameriky na studentska viza a sjednala jsem si Cestovni pojisteni u Ceske Pojistovny. Bohuzel jsem v Americe musela k zubari. Ted v lete jsem si sjednala take zdravotni pojisteni v Americe. Cast faktury mi bylo uhrazeno americkou pojistovnou a zbytek jsem musela platit ze sveho. Muj dotaz je, jestli nekdo nevi, zda mi cestovni pojisteni pokryje treba ten zbytek (nebo cast) co jsem platila ze sveho.
Dekuji za odpoved.
@Katerina:
Jak píše Kuba, málo kde nic neplatíš. Většinou musíš po návratu v pojišťovně vyplnit formulář a doložit účty. Je tam nějaký časová limit, takže je dost možné, že tu minulou cestu už neproplatí.
@Lucie:
Málo které pojištění se vztahuje na zubaře. A většinou pouze na akutní zákroky. Tohle vše je lepší si dopředu zjistit na pobočce nebo důkladným pročtením podmínek krytí a výluk pojištění. Takže ti tu nikdo neporadí, už jen proto, že nevíme, jaké máš pojištění a u koho. Pokud nemáš podmínky u sebe, tak je najdeš na webu dané pojišťovny.
@Lucie: ahoj. Nevím, jaké jsou podmínky nyní, ale předpokládám, že se to moc nezměnilo. Na zuby byl dříve limit např. max. limit 20 tis a zbytek si člověk musí či musel doplatit sám. Moje kamarádka to tak měla, ale to bylo již v roce 2011, což je poměrně dlouhá doba. Jak píše Franta, vždy je nejlepší přečíst podmínky a v případě problémů volat asistent linku, oni Ti již poradi. Kontakt je v podmínkách a nebo dostaneš kartičku. Já jsem měl práve problém 2011 též a pojišťovně jsem doložil fakturu a poté mi zaslali peníze již na účet, nic dalšího neřešili, ale prvne jsme volali asistent linku. Ať to dobře dopadne
@Honza: Dekuji za odpoved. Moje pojistovna pokryva do 20 tisic, akorat si nejsem jista, jestli kdyz mi uz cast byla uhrazena jinou pojistovnou, jestli mi ten zbytek pokryji take. V pokynech a smlouve jsem nic takoveho nenasla, proto jsem se zkusila zeptat tady. Vsem dekuji
Určitě to zkuste, za to nic nedáte. Když budete mít více pojištění a úraz stále jen jeden, platíte za více smluv a tím pádem máte nárok na odskodneni z každé pojišťovny. Dejte vědět. Ať se dari
@Honza: a @Lucie: Já bych se osobně radši podíval do pojistných podmínek, protože toto může být bráno jako pojistný podvod. Osobní zkušenost nemám, ale podle mě nejde účtovat stejnou škodu u více pojišťoven. Viz například články o pojistných podvodech s auty – stejná škoda nárokovaná u více pojišťoven.
@Kuba: To je pravda, pojistné podmínky určitě prostudovat. Spise to beru selským rozumen, pokud si někdo hradí více cestovních pojištění, měl by mít nárok na uhradu z každé dane pojišťovny, ale nemusí to být samozřejmě tak. Ať paní uvidí, mrkněte na link – https://www.mesec.cz/clanky/vicenasobne-pojisteni-jak-se-plni-kdyz-jste-pojisteni-vicekrat/
@Honza: To ano, do výše škody (respektive limitu). Na druhou stranu nemůžeš mít škodu např. 20 000 proplacenou u 2 pojišťoven. Tedy bys zaplatil 20 000 Kč a dostal 40 000 Kč. Tohle by byl podle mě pojistný podvod.
@Kuba: takhle jsem to ani nemyslel, spise jsem reagoval prave jak psala @Lucie, ze ma vice pojisteni
@Kuba: Dekuji za odpoved. Moje americka pojistovna mi uhradila jen cast a ja si zbytek (cca 800$) platila sama. Takze bych rozhodne nedostala penize navic. Jen bych zadala o penize, ktere jsem platila z vlastni kapsy. Jeste jednou vse radeji prostuduji znovu.
@Honza: Moc dekuji za odpoved a za odkaz! Vsechno jeste jednou prostuduji.
@Lucie: Cestovni pojisteni u vice pojistoven je mozne. Plneni vsak lze pozadovat pouze od jedne. Pokud vsak plneni nepokryje naklady, lze zbytek pozadovat po druhe pojistovne. Cerpani plneni, ktere prevysuje naklady muze byt povazovano za pojistny podvod se vsemi dusledky.
Ahoj mihu mit dotaz? Bratr odjel fo USA cestovni pojisteni mel ale jiz mu skoncilo. Rozhodl se ale v USA zustat jake je nejlepsi pojisteni na 1 cely rok? Popripafe ma si jo zalozit online v Cr nebo muze sjednat i neco primo v usa?
@Simona:
Bratr je dost chytrý na to, aby zůstal v USA (předpokládám i po skončení povoleného pobytu), ale pojištění mu musí zařizovat sestra. Tam ho asi jen tak nikdo nepojistí, určitě by chtěli zprávu o jeho zdravotním stavu, aby ho nepojistili a on tam nebyl za týden, že chce uplatnit plnění. Možná to půjde online. Někde se to tu řešilo, zkus to tu projít.
@Simona: Ďalšia vec je, že cestovné poistenie je robené na turistiku. Ročné cestovné poistenie má podmienku, že dĺžka jednej cesty nesmie presiahnuť XY dní. Takže to mu nepomôže. Tu musíš vybavovať personalizovanú poistku na takú dlhú dobu. Predpokladám, že cena bude horibilná.
Potvrzuji opakovanou, negativní zkušenost s pojistkou od AXA. Jedná se o velmi neseriózní pojišťovnu. Trochu to má logiku, protože se jedná o jednu z nejlevnějších pojišťoven. Chcete-li mít klid, pojistěte se jinde.
ahoj, chtěl bych se zeptat. Mám cestovní pojištění ke kartě u CSOB typu EXTRA a kamarád má u České Spořitelny pojištění Jednotlivec Maxi. Plánujeme jet do USA roadtrip na měsíc. Přijde vám toto pojištění ke kartě dostačující nebo je lepší se ještě někde dopojistit u klasického pojištění? Mně tedy minimálně u ČSOB přijdou limity dost velké (podobné jako u normálního externího pojištění či i vyšší). Jinak právě nemám zkušenost u pojištění ke kartě na takovéto tripy mimo EU. Popř. zda má někdo zkušenost s pojištěním ke kartě u Revolut?
@petr: Ahoj Petře, mám evidentně stejnou kartu od ČSOB a stejné cestovní pojištění. To pojištění je dostačující – od doby, co kartu mám, už žádné jiné cestovní pojištění neřeším. A to cestuji poměrně hodně. Řešil jsem i škodnou událost, kdy mě v Argentině přepadli na ulici a ukradli mi telefon. Bez jakýchkoliv dotazů nebo zkoumání mi vyplatili pořizovací cenu mobilu, stačilo dodat policejní protokol a fakturu.