Jaké potraviny můžete dovézt do USA pro osobní účely?

Jeden z velmi častých dotazů před cestou do USA zní: Jaké potraviny se smí dovážet do USA? Američané některé potraviny zakazují z důvodu obavy o přenos nemocí nebo nákaz. K dováženým potravinám se musíte přiznat ve formuláři celní deklarace, jehož vyplňování vás čeká v letadle.

Přiznáte-li se k dovozu zakázaných potravin, nebo budete-li mít „štěstí“, čeká vás po dosednutí v USA prohlídka zavazadel. Oficiálně vám také může být udělena pokuta ve výši až 10 000 dolarů.

Jaké potraviny mohu dovézt do USA pro osobní účely?

Informace na této stránce se vztahují výhradně na potraviny převážené pro osobní účely v osobních zavazadlech.

Co se smí dovážet do USA

 • Alkohol – 1 litr alkoholu na osobu smí dovážet každý, kdo dosáhl 21 let, aniž by musel doplácet clo. Limit alkoholu dováženého pro osobní potřebu není stanoven, nicméně při vysokém objemu se vystavujete riziku, že alkohol dovážíte za komerčním účelem.
 • Cigarety – bez proclení si můžete do Spojených států amerických dovézt až 100 ks doutníků a 200 ks cigaret
 • Čaje v sáčcích nebo jiných obalech
 • Džusy v originálním balení
 • Houby, resp, jejich nadzemní části očištěné od půdy, mohou být čerstvé i sušené
 • Káva – pražená i nepražená
 • Konzervy můžete pro osobní potřeby dovážet za předpokladu, že neobsahují maso. Ryby se za maso nepovažují.
 • Koření – drtivá většina kořenících přípravků je povolena
 • Med
 • Mléčné výrobky, které slouží jako strava pro kojence (sunar apod.) nebo malé děti se smí dovážet pouze v rozumném množství, jenž pokrývá např. několikadenní spotřebu dítěte.
 • Mouka – pšeničná, rýžová, ovesná a kukuřičná
 • Nápoje v prášku (např. Tang) se smí dovážet pouze v originálním obalu, na němž je napsáno složení v angličtině. U této skupiny potravin si celníci vyhrazují právo na zabavení výrobku.
 • Ochucovadla – hořčice, kečup, majonéza a podobné produkty. Podmínkou je, že nesmí obsahovat maso.
 • Oleje – olivový, řepkový, slunečnicový
 • Ořechy – musí být vařené, smažené, pražené nebo dušené. Mandle, kešu oříšky, makadamiové ořechy, kara ořechy, coquilla ořechy apod. musí být bez slupky. Sušenky, dorty a další výrobky s oříšky jsou obecně přípustné.
 • Ovoce v čerstvé podobě s výjimkou jahod je přípustné, pokud nenese znaky hniloby. Připravte se na prohlídku celníkem.
 • Pečivo – chléb, rohlíky, dorty
 • Plechovky s vepřovým masem – nesmí být domácí výroby
 • Ryby, garnáti a mořské plody můžete dovážet čerstvé, uzené, zmražené, vařené, sušené i v konzervách.
 • Rýže – bílá rýže, hnědá rýže, basmati – podmínkou je, že neobsahuje slupku.
 • Sladkosti – sušenky, čokoládové tyčinky, cereální tyčinky
 • Sušené ovoce – hrozinky i rozinky, jablka, meruňky, datle, fíky jsou v pořádku
 • Sýry – zde už je několik výjimek. Sýry bez obsahu masa se obecně dovážet smí, feta, Brie, Camembert nebo mozzarella v nálevu jsou v pořádku.
 • Tvaroh – smí se dovážet pouze ze zemí, které nebyly ovlivněny slinivkou a kulhavkou. Z České republiky nebo Slovenska můžete tvaroh dovážet bez obav.

Co se nesmí dovážet do USA

 • Alkohol – nesmí oficiálně dovážet do USA nikdo, komu ještě nebylo 21 let. Zákaz platí také pro případy, kdy je alkohol dovážen jako dárek.
 • Drůbež – včetně potravin a jídel z ní připravených
 • Koření – citrusové a pomerančovníkové lístky, citrónová tráva a semena z nich
 • Maso – čerstvé, mražené, sušené nebo uzené. Salámy, párky, klobásy, řízky, Vysočina a podobné výrobky jsou zakázané.
 • Mléko – čerstvé nebo sušené, ve všech obalech a ve výrobcích z něj
 • Potraviny obsahující syrová vejce

Disclaimer: V této problematice existuje celá řada výjimek, článek pokrývá pouze nejčastější případy, které se však vztahují na 99 % případů. Kompletní přehled povolených a zakázaných potravin naleznete v 292stránkové příručce amerického Ministerstva zdravotnictví. Velmi zajímavé čtení! :-)

Diskuze k článku (197 komentářů)

Petr Novák (1957)
12.9.2016
17:56

@Katka: Dobrý den,
vanilkový cukr je v pořádky. Pokud puding neobsahuje sušené mléko, tak je také v pořádku. Jídlo se přiznává v celním formuláři.

Odpovědět
Mirka (1)
2.10.2016
13:48

Dobry den, je problem s dehydrovanymi jidly (od Trevellunch) obsahujicimi susene maso, prestoze jsou v originalnim baleni? A co ovesne vlocky? (Jde mi o znacne mnozstvi potravin na tritydenni trek.)

Odpovědět
Petr Novák (1957)
2.10.2016
18:36

@Mirka: Zdravím Mirko, sušené maso a výrobky z něj spíše neprojdou. Ovesné vločky jsou bez problémů. Co si koupit sušené maso až na místě? Třeba jerky vyjde v USA levněji než u nás.

Odpovědět
Market (1)
3.10.2016
17:53

Chci se zeptat na kilovku gumovych medvidku, jestli se to muze, nebo ne? A štangla salamu je zakaz?

Odpovědět
Petr Novák (1957)
3.10.2016
18:37

@Market: Gumoví medvídci jsou v pořádku, štangli salámu kamarádovi sebrali.

Odpovědět
Pavlina (3)
10.10.2016
16:17

Lidicky v USA se da skoro vse koupit obcas je to o par korun drazsi ale nekdy i levnejsi.obcas musis trochu patrat kde to koupit,ale existuji ruske,polske,chorvatske kramy…
Procestovali jsme staty obytnym autem a uvarila jsem vse z mistnich surovin jako doma
A navic vetsinou jste na dovolene tak nereste ze bude jist neco jineho nez doma a uzijte si to,jidla je zde opravdu vsude dost

Odpovědět
Gabriela (2)
17.10.2016
17:53

Zdravím, letím příští týden na trase Praha – Amsterdam – Atlanta – El Paso a chtěla bych se zeptat jak je to s lahví Becherovky, kterou mám v plánu koupit v Praze na letišti ve free zoně. Jestli můžu mít lahev u sebe po celou dobu letu a jestli s ní nebude problém třeba právě v Atlantě u pohovoru. Sice mám trochu nervy, ale nemám v plánu tu lahev otvírat – vezu ji jako dárek :) Díky za odpověď

Odpovědět

@Gabriela: Please, pay close attention to the Liquids Rule 3-1-1:
You are allowed to bring a quart-sized (1 l) bag of liquids, aerosols, gels, creams and pastes in your carry-on bag and through the checkpoint at PRG. No Duty free bottles more then 3.4 oz are allowed. These are limited to travel-sized containers that are 3.4 ounces (100 milliliters) or less per item. Placing these items in the small bag and separating from your carry-on baggage facilitates the screening process. Pack items that are in containers larger than 3.4 ounces or 100 milliliters in checked baggage.
Buy it at supermarket and pack it well in checked baggage.
https://www.youtube.com/watch?v=qwi6XzjB00I
https://www.youtube.com/watch?v=kTVL9F73Myw

Odpovědět
Franta (1704)
17.10.2016
18:38

@Gabriela:
Pokud bude koupená v bezcelní zóně, bezpečně zabalena v sáčku a bude k ní účtenka, tak by neměl být problém.
Já osobně jí koupil v Albertu ve slevě za 199,- /l a dal do odbaveného kufru. Problém nebyl, jen jsem to napsal do celního prohlášení.

Zkopírováno z jiného webu
Tekutiny v příručním zavazadle

jakýkoli „tekutý“ produkt, který má obsah větší než 100ml – parfémy, nápoje, holící pěny, sirupy, krémy, oleje, make-up, spreje (včetně deodorantů), pasty (zubní pasta), gely (sprchový gel, gel na vlasy), vody na kontaktní čočky… prostě cokoli, co má podobné skupenství jako uvedené, musíte mít v množství menším než 100ml!
výjimku z výše uvedeného mají léky (ke kterým však musíte mít od lékaře doporučení, že je opravdu potřebujete), speciální stravovací přísady (opět s potvrzením od lékaře) či dětská výživa
všechny výše uvedené produkty musíte mít zabaleny do speciálního plastikového sáčku (lze jej zakoupit/získat zdarma na letišti), ve kterém nebudete mít celkem více než 1L tekutin, sáček musí být uzavřen
každý cestující může mít maximálně jeden tento sáček
sáček musíte ze zavazadla na bezpečnostní prohlídce vytáhnout a umístit jej do boxu, který projíždí skenerem
you must show the bag at the airport security point
POZOR: povšimněte si toho, že je zcela jedno, že budete mít třeba 200ml opalovací krém a bude v něm krému už na dně. Jakmile má obal přes 100ml, na samotném obsahu nezáleží a nesmíte jej mít na palubě letadla! Už jsem viděl hodně lidí, kteří tak museli vyhazovat často i drahé parfémy atp., protože je s nimi přes security check prostě nepustili. Je to sice postavené na hlavu, ale říkám si – raději cestujme bezpečně(ji) a přizpůsobme se regulím, než abychom riskovali nějaké zbytečné potíže…

POZOR 2: budete-li nakupovat v duty free obchodě např. parfém či lahev nějakého alkoholu, nechte si od prodejce vystavit potvrzení, že jste nakoupili na letišti a toto potvrzení si dobře uschovejte. Zakoupený výrobek na letišti rozhodně neotevírejte, měl by zůstat v původním a neporušeném obalu! Už jsme zažili i to, že si lidé koupili lahev dobré whisky a nakonec ji museli před odletem vyhodit, protože zahodili účtenku a nechtěli je do letadla s lahví vpustit.

POZOR 3: výše uvedené se může v různých zemích světa lišit, proto si vždy dopředu zjistěte „pravidla hry“ na letištích, která během cesty navštívíte, abyste nebyli překvapeni, že si např. v Evropě na letišti něco koupíte a na přestupu v USA budete mít problém.

Odpovědět

@Franta: No Duty free bottles more than 3.4 oz (100 ml) are allowed through the check point at PRG, BRU, MXP, CDG and AMS for Delta flights!

Odpovědět
Iveta K. (6)
19.10.2016
16:10

Zdravím, chtěla bych dovézt něco z USA po kamarádce co tam žije a přijede cca za měsíc do Čech. Jedná se o tabasco packets (tabasco v pytlíčcích jako např. kečup).. Bojí se a ptá se jestli to sem smí dovézt. Já myslím, že problém není ale raději se ptám :) Díky
Iveta K.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
19.10.2016
21:41

@Iveta K.: Ahoj Ivet, může to přivézt bez problémů. :-)

Odpovědět
Kateřina K. (1)
21.10.2016
12:46

Dobrý den, je možné do USA přivézt 4 hlavičky česneku, malá pozornost pro kolegu , který se vrací ze služební cesty v ČR _ nebude mít s nimi problém v zavazadle? Děkuji Katka K.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
24.10.2016
9:52

@Kateřina K.: Dobrý den, Katko, prověřoval jsem to a dovoz česneku do USA je povolen.

Odpovědět
Mirka (1)
27.10.2016
23:52

Dobry den, plechovky piva , par jupikov, kofola v plechovke- teda niekolko ? Myslite ze to bude problem?
Dakujem

Odpovědět
Franta (1704)
28.10.2016
0:01

@Mirka:
Jestli myslíš vypít najednou, tak bych očekával problém. :-)

S sebou na palubu určitě ne a dát plechovku do kufru bych neriskoval.

Odpovědět
Mesi (323)
28.10.2016
9:19

Plechovku piva uz jsem vezl a nebyl problem. Zalezi na mnoztvi, jestli to bude na skenu vypadat jako Machalem vyskladane kulanky, tak se na to urcite podivaji

Odpovědět
Petr Novák (1957)
29.10.2016
10:53

@Franta: Plechovky v kufru jsem měl několikrát a naprosto bez problémů… konkrétně to byla i ta Kofola. :)

Odpovědět
MARTIN (1)
3.11.2016
22:09

dobrý den,

je možné dovážet např. pražskou šunku? o obdobné konzervy s vepř. masem?

díky Martin

Odpovědět
Petr Novák (1957)
4.11.2016
10:01

@MARTIN: Zdravím Martine, masné konzervy není dovolené dovážet. Pokud ji objeví v tvém kufru, zabaví ji. ;-)

Odpovědět
Katarina (2)
4.11.2016
20:27

Dobry den
V decembri cestujem do USA a mam v plane vziat pre priatelov dve flase vina 0,5 l a 5 flias medoviny 0,18 l .Myslite,ze mi to prejde?

Odpovědět
Franta (1704)
4.11.2016
21:05

@Katarina:
Bezcelně je povolený 1l. Může to projít a nemusí.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
7.11.2016
9:59

@Katarina: Jak píše Franta, povolený je 1 litr. Spíš bych vsadil na to, že to projde.

Odpovědět
Dagmar (1)
15.11.2016
13:52

Mohu do USA dovést Olomoucké tvarůžky?

Odpovědět
Petr Novák (1957)
16.11.2016
13:32

@Dagmar: Ano, s Olomouckými tvarůžky při cestě do USA nebude problém.

Odpovědět

ahoj,
dotaz k dovozu potravin _ polívky v prášku ? tuňák v konzervě ? předpokládám, že ok…ale pro jistotu…těstoviny – tortelini?
kypřící prášek ?
díky
bára

Odpovědět
Mesi (323)
28.11.2016
18:39

@Bara: jo, to je OK

Odpovědět
Kateřina R. (1)
6.12.2016
23:19

Ahoj, viděla jsem, že už se tu o tom mluvilo, ale radši se chci ujistit – dvě půllitrovky Kofoly budou ok? Dál vezu ještě Lázeňské oplatky. Takže ve formuláři zaškrtnu, že přivážím jídlo a napíšu jeho hodnotu do kolonky v bodě 15? Díky za odpověď.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
7.12.2016
10:29

@Kateřina R.: Ahoj, pokud budeš mít tu Kofolu v odbaveném zavazadle, tak je to úplně v pořádku. Lázeňské oplatky jsou také bez problémů. Hodnotu není třeba nikam psát, stačí zaškrtnout jídlo a celníkovi říct, že to je limonáda a sušenky. :-)

Odpovědět
Aneta (1)
9.12.2016
16:17

Hezký den,
předem Vám chci poděkovat za velmi užitečné stránky :-) Letíme za týden do USA a mám dotaz ohledně dvou věcí, zda jsou povoleny: 1) sušené jídlo např. od Vitany – v sáčcích? Myslím polévky apod., ale některé mají uvnitř masové knedlíčky.
2) Cukroví jsem si přečetla, že můžeme, avšak můžeme i nepečené? Např. včelí úly, jejichž náplň je z másla a kondenzovaného mléka?
Mockrát děkuji za odpověď!

Odpovědět
Petr Novák (1957)
11.12.2016
20:30

@Aneta:
Hezký den, Aneto. Myslím, že obojí pronesete. :-)

Odpovědět

Dobry den, dakujem za cenne informacie! Chcela by som poprosit o nazor. Cestujeme do USA na takmer rok, chcela by som si teda so sebou zobrat instantnu kavu (urcite ju predavaju aj v USA, ale uz som ju chutnala vo viacerych krajinach a ta, ktora sa predava u nas, mi chutila najviac). Chcela by som si zobrat asi 20 baleni (pricom v kazdom je 10 individualne balenych vrecusok). Viem, ze dovoz kavy nie je zakazany, avsak nemohlo by problem sposobit mnozstvo dovazanej kavy? Dakujem a prajem pekny den.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
18.12.2016
2:47

@Eva: Dobrý den, Evo, neměl by to být problém. Když jsme u té kávy: V USA na benzinkách mají ochucená mlíčka do kávy (třeba oříškové). Doporučuji ho ochutnat. :-)

Odpovědět
Veronika (2)
20.12.2016
14:52

Dobrý den, ráda bych si do USA dovezla zdravé jídlo tj.: chia semínka, lněná semínka, žitnou mouku, stevii, fitness coffee, bulgur a pak hromadu pudinků a možná domácí slivovici jako dárek. Pokud se poštěstí, pojedu do USA na rok jako au pair. Nevíte prosím, zda je něco ze zmíněných věcí zakázáno? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Veronika

Odpovědět
Petr Novák (1957)
20.12.2016
23:00

@Veronika: Dobrý den, Veroniko, pokud budou zmíněné věci v původním obalu, neměl by s ním být problém. Důležité je všechno přiznat v celním formuláři. V nejhorším případě vám to zabaví. :-)

Odpovědět

@Petr Novák: Dakujem Vam velmi pekne za odpoved aj radu, velmi rada ochutene mliecko vyskusam :)

Odpovědět
Olina (2)
28.12.2016
11:40

@Veronika:
Vsechna seminka co tu pises se v usa daji koupit o dost levneji nez v cr.

Odpovědět
Olina (2)
28.12.2016
11:42

@Olina: to same mouka,stevie atd. Opravdu zbytecne to sebou vozit

Odpovědět
Zuzka (1)
30.12.2016
13:48

Dobrý deň,

do USA budem letieť prvýkrát, preto by som sa chcela spýtať, či si môžem so sebou zobrať bylinkové čaje (sypané) a bežné výživové doplnky /vitamín B, C…a bylinné preparáty – čínska medicína/. Doteraz som s tým nikdy problém nemala, ale ako píšem, v USA som ešte nebola. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Odpovědět
Kristína (1)
3.1.2017
8:43

Ahojte, viem že je tabak aj cigarety povolené ale možem si ich vziať aj ked nemám 21, ?

Odpovědět
Alena (1)
4.1.2017
9:18

Dobrý den, o mléku se tady mluvilo, ale chci se zeptat na sojové sušené mléko v originálním balení ( mám alergii na laktozu). A také v povolených potravinách jsem se dočetla, že “ plechovky s masem v originálním balení jsou povoleny … ? Jak tomu mám rozumět, co je konzerva a co plechovka ( předpokládám, že konzerva je ve skle a plechovka je plechovka. Např. pražská šunka je originál v plechovce????….a tak se smí či nikoliv?? A co tuňák???
Jo a prosím ještě co kakao anapř. nutela??Vše v mini balení…
Děkuji za odpověď.
Chtěla bych si vzít potraviny alespoň na první den, neboť přiletíme na Hawai v noci a ráno asi nebudeme hned vědět kam se vrtnout.

Odpovědět
Adél (2)
4.1.2017
21:25

Dobrý den,

je mi 19 let a letím do USA na 2 měsíce.. Můžu si s sebou vzít 200 cigaret jak píšete a nebo se to může až od 21 let ? Děkuji

Odpovědět
Franta (1704)
4.1.2017
21:48

@Adél:
Dost záleží na tom, v jakém to bude státě.
Něco málo je na wiki https://en.wikipedia.org/wiki/Smoking_age#Americas

Odpovědět
Mesi (323)
5.1.2017
2:32

@Alena: Konzerva a plechovka je to same (synonyma). Ja v nicem, co pises problem nevidim, pokud toho nepovezes jak pro armadu.

Odpovědět
Simona (9)
19.1.2017
22:08

Dobry den,

Mohu nejake jidlo s sebou mit v prirucnim zavazedle nebo ne? Letim s detmi- let je dlouhy,je mysleno susenky,musli tycinky,žele bonbony,tic tac,žvykačky…dekuji za odpoved

Odpovědět
Petr Novák (1957)
19.1.2017
22:38

@Simona: Dobrý den, to je naprosto bez problémů. Pokud letíte z Prahy, přímo na letišti je Billa. Ceny mají velmi slušné. :-)

Odpovědět
Simona (9)
19.1.2017
22:41

@Petr Novák: dekuji moc.Mel jsem zafixovano,ze na palubu nesmim nic vzit.Piti ale nemohu,ze?Letim z Prahy….a Billa je tam nove?..nikdy jsem ji nevidela.

Odpovědět
Franta (1704)
19.1.2017
23:14

@Simona:
Billa je u terminálu 2
a byla (nevím jestli ještě je) i v hotelu před terminály.
Pití si budete muset koupit až za bezpečnostní prohlídkou, takže uvnitř terminálu. To co koupíte v Bille, budete muset vyhodit nebo vypít před prohlídkou.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
20.1.2017
10:37

@Simona: Billa je tam odhadem 4-5 let. Je v přízemí ve spojovacím traktu mezi terminály 1 a 2.

Kudy letíte? Pokud letíte s mezipřistáním v zemi Schengenského prostoru (Německo, Belgie, Španělsko…), je bezpečnostní prohlídka až přímo u gatu. Takže můžete dětem koupit levné pití a vyhodíte ho až těsně před odletem.

Pokud přestupujete mimo Schengen (Velká Británie, Rusko…), bezpečnostní prohlídka je hned na začátku, takže nemá cenu kupovat větší pití. :-)

Odpovědět
Simona (9)
20.1.2017
10:59

@Petr Novák: Dekuji moc za cenne rady.Prestupujeme v Londyne…takze je to jasne. A dekuji za skvely web,kter mi byl inspiraci i radcem

Odpovědět
Monika (1)
21.1.2017
0:43

Zdravím, o 2týždne letím do USA s 2ročńákom a riešim, čo mu možem zobrať ako jedlo a pitie do lietadla na palubu. Sušené rozinky, flašku s vodou, sušenky, a prípadne dětskú skleničku a ovocnú přesnídávku? Možem toto všetko? Poletíme z Viedne na Heathrow a odtial ďalších 11hod až do Frisca. Malý má alergiu, takže nechcem riskovať jedlo na palube.
Zároveň ešte pije umelé mlieko Hipp (obdoba Sunaru), možem v batožine previesť 2balenia, ktoré pokryjú pobyt?
Ďakujem! M

Odpovědět

@Monika: You must be travelling with an infant under two years of age (0-24 months). Baby formula and food, juice, water and other baby items – These are allowed in your carry-on baggage or personal items. You can take these through the security checkpoints and aboard your plane. All items including formula must be presented to the Screening Officer and will be inspected. Gel or ice packs are subject to the liquid restrictions. I recommend that You freeze a bottle of milk or formula or carry a small bag of frozen solid vegetables (peas, for instance) to keep the baby products cool.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
23.1.2017
18:58

@Monika: Jak píše Z., nedávno jsem slyšel, že je možné dítěti na palubu vzít pití o objemu až 500 ml.

Odpovědět

dobry den, chci se zeptat, jestli bude v pohode, kdyz v duty free v Praze koupim lahev kubanskeho rumu, kterou chci dovezt kamaradovi do Ameriky. vzhledem k ruznym embargum mezi Kubou a USA chci mit radsi jistotu … diky moc

Odpovědět
Petr Novák (1957)
30.1.2017
20:42

@Tana: Ahoj Táňo, pokud ti bylo 21, tak bych se toho nebál.

Odpovědět
Václav (37)
8.2.2017
18:45

Ahoj,

letos na podzim plánuji cestu do Ameriky, hlavně asi do Los Angeles a možná ještě i od několika dalších měst.

Chtěl jsem se zeptat, co se týká omezení dovozu, tak týká se to jen těch potravin vypsaných v tomto článku? Takže, když bych chtěl přivézt nějaké potraviny, které nejsou v tomto článku zahrnuty, nebo i nějaké jiné věci, ne nutně potraviny, např. třeba nějaký suvenýr Americkému kamarádovi, např. hrnek, triko, magnetky, film… a nějaké takové podobné věci, tak na toto už žádé omezení není? Ani velikosní, ani množstevní?

A na druhou stranu, je nějaké omezení na dovoz nějakých suvenýrů ať už zase nějaké místní potraviny nebo opět nějaké suvenýry, z USA sem k nám, nebo to už je jedno i těm Američanům na letišti tam při odbavování i tady u nás, co si přivezu? :)

Děkuji moc!

Odpovědět
Petr Novák (1957)
9.2.2017
14:28

@Václav: Ahoj Vašku,

ostatní běžné potraviny budou bez problému. Žádné omezení na to, co jsi napsal, neplatí, pakliže se jedná o dovoz pro osobní potřebu. Což splňuješ. Něco jiného by bylo, když bys do USA nechal poslat kamion magnetek s tím, že je chceš prodávat.

Přivézt si můžeš také víceméně co chceš. Žádné výraznější omezení není.

Odpovědět
Lubomir (1)
9.2.2017
19:04

Dobry den. Mozem poslat postou do USA 200 gramov nezomleteho maku ? Dakujem.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
9.2.2017
20:43

@Lubomir: Ahoj, zkus to. Nevím o tom, že by měl nastat nějaký problém. Při nejhorším balíček zabaví.

Odpovědět
Václav (37)
9.2.2017
23:38

@Petr Novák:
Dobře, díky moc.

Odpovědět
Jarda (1)
13.2.2017
17:11

Prosím, chci se zeptat, jestli nevíte… může se vozit do USA český křištál. Děkuji

Odpovědět
Franta (1704)
13.2.2017
18:31

Když ho dobře zabalíš, aby vydržel cestu, tak proč ne. Teta si odsud vždy pár kousků odvezla, když se stavila na návštěvu.

Odpovědět
Pavla (1)
28.2.2017
16:53

Dobrý den,
můžu poprosit o informaci – chtěla bych si vzít sebou protein kvůli dietě. Projde přes kontrolu?
Složení:
Bílkovinná směs (hydrolyzovaný kolagen, syrovátkový micelární kasein, sójový bílkovinný izolát, syrovátkový bílkovinný koncentrát), inulin, emulgátor:sojóvý lecitin, sušená syrovátka, sušené polotučné mléko, lněná směs (mleté lněné semínko, rybí tuk), směs vitamínů a minerálních látek (chlorid draselný, fosforečnan vápenatý, oxid hořečnatý, glukonan hořečnatý, kyselina L-askorbová, glukonan zinečnatý, fumaran železnatý, D,L-alfa-tokoferyl acetát, nikotinamid, D-pantothenan vápenatý, retinyl-acetát, glukonan měďnatý, síran manganatý, kyanokobalamin, pyridoxin-hydrochlorid, cholekalciferol, thiamin-hydrochlorid, riboflavin, kyselina pteroylmonoglutamová, jodid draselný, seleničitan sodný, D-biotin), zahušťovadlo: sodná sůl karboxymethylcelulosy.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
28.2.2017
20:51

@Pavla: Dobrý den, problémy by nastat neměly. Protein doporučuji mít v odbaveném zavazadle a v originálním balení.

Odpovědět
Andrea (1)
9.3.2017
13:13

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda si do USA (do odbaveného zavazadla) můžu vzít mana prášek (plnohodnotnou náhradu stravy). Skládá se to z balíčků mana prášku a lahviček oleje. Jednalo by se asi o 5 sáčků (každý 350g) + 5 lahvicek oleje (po 100ml každý).
Děkuji za odpověď. :)

Odpovědět
Petr Novák (1957)
9.3.2017
22:39

@Andrea: Ahoj Andreo, s tím by neměly být problémy. :-)

Odpovědět
Antonie (1)
28.3.2017
23:51

Četla jsem předchozí komentáře v kterých je uvedeno, že na léky je potřeba lékařské potvrzení. Jsem diabetička a tak prosím o odpověď, jestli je opravdu nutné si zajít k lékaři pro
ono potvrzení. Letíme za 14 dnů. Moc děkuji za odpověď a zdravím

Odpovědět
Petr Novák (1957)
29.3.2017
4:00

@Antonie: Nutné to většinou není, potvrzení je spíše pro jistotu. Pokud se jedná o běžné léky v běžném množství, převezte je v originálním obalu a riziko problémů bude nízké. :-)

Odpovědět
Franta (1704)
29.3.2017
8:16

@Antonie:
Potvrzení je dobré mít u léků na předpis. Pokud lék obsahuje něco, co je v USA zakázané nebo není volně v prodeji, mohl by být problém. Pokud si nejsi jistá, zeptej se lékaře nebo se koukni na fda.gov.

Odpovědět
Eliška Astlová (4)
29.3.2017
10:25

@Franta: Už jsem vezla do USA 15 plechovek nealko pití a nebyl problém ani na letišti ani při otevření kufru. Jednotlivě zabalené v sáčku přestáli i 3 letadla.

Odpovědět
Eliška Astlová (4)
29.3.2017
10:28

Potřebuji dovézt pár plechovek piva jako pozornost kamarádům. Je to bráno množstevně jako alkohol? Čili více než 2 x0,5 l by neprošlo? Děkuji. 15 litrů vody v kufru nikomu minule nevadilo. Tak nevím jestli by vadilo pivo.

Odpovědět
Franta (1704)
29.3.2017
11:25

@Eliška Astlová:
U nás je povoleno 16l piva, pro USA jsem limit nenašel. Takže je to na tobě. Omezuje asi jen limit 23kg na kufr. :P

Těch plechovek se bojím kvůli manipulaci s kufry cestou. Někdy s nimi kluci z handlingu nezachází moc hezky.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
29.3.2017
19:58

@Franta: Mně se osvědčilo obalit plechovky měkkým oblečením, které ztlumí nárazy. A nemít je u hran a v rozích kufru.

Odpovědět
Martina (7)
3.4.2017
18:48

Ahoj. Mám dotaz ohledně sušených bylinek cca 300g (na čaj) v neoriginálním balení, které s sebou chceme vézt. Máte zkušenost? Je třeba to někam napsat? A co je lepší, do kufru nebo na palubu? Díky

Odpovědět
Petr Novák (1957)
3.4.2017
19:38

@Martina: Ahoj Martino, bylinky nejsou problém. Doporučuji spíše odbavené zavazadlo, ať zbytečně nezabírají místo v příručáku.

Odpovědět

Chci vzít příbuzné sudové víno z Moravy, nebude tedy v originální lahvi. Nebude s tím problém? A co se týče toho 1 litru na plnoletou osobu – rozlišuje se tzv. měkký a tvrdá alkohol? Chci k tomu litru vína ještě přibrat 0,5 l tuzemáku :-)

Odpovědět
Franta (1704)
4.4.2017
14:04

@Dan:
To by mělo v klidu projít. Většinou se to bere, 1l tvrdého nebo 2l vína nebo 4l piva. Takže 0,5l tvrdého a 1l vína je limit. Otázkou je co, řeknou na „otevřenou“ láhev vína. Ale to jen v případě, že budou chtít vidět obsah kufru. Mě do kufru nikdy nekoukali, bratránkovi pokaždé a to i při vnitrostátních letech (v kufry vždy našel letáček od CBP).

Odpovědět
Petr Novák (1957)
4.4.2017
21:17

@Dan: Ahoj Dane, vezmi víno i tuzemák s sebou, při nejhorším ti ho zabaví.

Odpovědět
MarekV (1)
8.4.2017
10:05

Dobrý den, zajímalo by mně, zda můžu poslat poštou do USA rodině sáček rozemletého maku s cukrem 100-200g v originálním balení?
díky za info

Odpovědět
Petr Novák (1957)
8.4.2017
11:06

@MarekV: Ahoj Marku, ničeho se neboj, mák se prodává i na Amazonu.

Odpovědět
svetlana (1)
8.4.2017
15:47

A co kindervajíčka? Chceme je vzít dětem na velikonoce , protože v USA se nesmí prodávat? Poštou vždy došly …
( je to potravina, která obsahuje nejedlou část, proto se ptám, jak je to s touto cukrovinkou. aby nebyl problém)
Díky!

Odpovědět
Petr Novák (1957)
8.4.2017
15:55

@svetlana: Ahoj Světlano, Kinder vajíčka se v USA skutečně nesmí prodávat. S největší pravděpodobností vajíčka provezete bez problémů. Pokud je u vás při prohlídce najdou, počítejte s tím, že je zabaví.

Odpovědět
Franta (1704)
8.4.2017
18:49

svetlana + Petr Novák:
Tak jsem se na tu „humornou“ věc podíval a ona není tak humorná jako některé US zákony.
Na netu je několik odkazů s hrozbou pokuty 300 – 2.500,- USD za vajíčko nebo 12.000,- celkem (při větším množství). Ale nikde jsem k té možné pokutě nenašel oficiální info, jen to, že jsou vajíčka ilegální a zabavují se. Pokud na ně přijdou.
Tady je starší info ze stránek CBP.

Odpovědět
Denisa (3)
10.4.2017
21:00

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli si s sebou můžu vzít třeba instantní polévky? Nevím jestli se na to tady někdo ptal, kdyby ano tak se omlouvám. :)

Odpovědět
Petr Novák (1957)
10.4.2017
22:17

@Denisa: Ahoj Deniso, ano, instantní polévky je možné vzít. :-)

Odpovědět
Petr Novák (1957)
10.4.2017
22:19

@Franta: Divil bych se, pokud by rozdávali pokut za převoz vajíček pro osobní použití.

Odpovědět
Nelka (1)
11.4.2017
17:44

Dobrý den, budu vycestovávat do USA na work and travel, na cca 5 měsíců. Chtěla bych si vzít s sebou pár potravin – rýži vím, že mohu, instantní polévky taktéž.
Co třeba takhle čočka, protein? Ráda bych i zkusila konzervu s tuňákovým salátem, ale nevím, zda by to prošlo? Případně mě napadla i paštika. Někde jsem četla, že konzervy s vepřovým masem jsou povolené, když to není domácí výroba. Je možné tedy čočku, protein, konzervu s tuňákem a paštiky převést přes kontrolu? Děkuji :)

Odpovědět
Franta (1704)
11.4.2017
18:25

@Nelka:
Nic z toho by neměl být problém, paštiku bych bral spíš konzervovou než „salámovou“.
Jen nechápu, proč mají lidi potřebu brát si s sebou jídlo. Vše se tam dá koupit. Beru to u nějaké speciální diety nebo výživy, ale běžné věci bych netahal.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
11.4.2017
22:00

@Franta: „Jen nechápu, proč mají lidi potřebu brát si s sebou jídlo. Vše se tam dá koupit. Beru to u nějaké speciální diety nebo výživy, ale běžné věci bych netahal.“

Přesně tak to vidím já. V čem je ta výhoda? :-)

Odpovědět
Mesi (323)
11.4.2017
22:32

@Petr Novák: @Franta: @Nelka: Take mne to udivuje. Budu rad, pokud mi nekdo pohnutky k tahani jidla vysvetli. Obzvlast na delsi dobu, takze stejne bude muset jit na nakup. V obchodech je velky vyber a pokud nemaji to prave orechove v jednom, tak v druhem o blok dale to budou mit. Dokonce i ceskobudejovicke maslo tu je.

Odpovědět
Franta (1704)
11.4.2017
23:30

Mám limit 23kg do kufru. Proč budu brát tuňákovou konzervu, čočku, rýži…? Jedu na 3 měsíce do jiné země, to prostě nejde vzít si dostatek zásob. Jediné jídlo, co s sebou mám, je to na cestu, nějaké sušenka, čokoláda. Prostě jsem „nenažranej“ a to v letadle mi nestačí :P Nikdy mi ale nic nevydrží déle než první den pobytu.
Pochopím ještě tahání proviantu do „Jugošky“ nebo jinam po okolí, když se jede autem, ale letadlem na velkou dálku, to mi hlava nebere. Také by mě zajímala ta pointa, co mi zřejmě uniká.

Odpovědět
Petr Novák (1957)
12.4.2017
11:45

@Franta: Já si ještě v kufru vozím velkou lahev s vodou, po příletu ji pohodlně jen vytáhnu a nemusím hledat obchod.

Odpovědět

@Petr Novák:

Tak jo, beru PET s vínem z Moravy a Tuzemský k tomu…zabavovat se nic nebude, to tam raději vypiju :-)

Odpovědět
Antonin (1)
15.4.2017
16:51

Zdravim a diky za Vasi stranku a informace.
Muzu si vzit vitaminy a iontove napoje v prasku originalni obal,ale uz odevrene?Dekuji

Odpovědět
Franta (1704)
15.4.2017
21:07

@Antonin:
To bych nedělal. Jak jim dokážeš, že ten prášek vevnitř je neškodný? Takovéhle věci vždy zabalené.
Koukni na net, jestli se to, co používáš, neprodává i ve Státech (a třeba i levněji), ať se s tím netaháš zbytečně.

Odpovědět
Monika (5)
20.4.2017
13:00

Dobrý den,
koukám, že jeden – dva sunary si můžu vzít sebou do kufru,ale je zde prosím článek, co si můžu vzít pro malou do letadla? Děkuji za info :)

Odpovědět
Petr Novák (1957)
22.4.2017
13:05

@Monika: Ahoj Moniko,
do letadla si můžeš vzít jídlo pro mimčo na dobu letu, letušky sunar na požádání ohřejí. Počítej jen s tím, že během odbavení tě můžou vyzvat, ať malá jídlo ochutná. Pokud již dcera baští třeba přesnídávky, je možné si u aerolinek objednat speciální dětské menu. :-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.