Zájezdy do USA: Jak vybrat dovolenou v Americe a nenaletět

Jestliže se bojíte cestovat na vlastní pěst nebo si netroufáte na organizaci cesty, zájezdy do USA jsou pro vás to pravé. Hned několik cestovních kanceláří nabízí zájezdy na východní i západní pobřeží. Můžete poznávat i relaxovat. V článku se dočtete, jak zájezd vybrat a na co si dát pozor.

Zájezdy do USA: Jak vybrat dovolenou v Americe a nenaletět

 1. Jak vybrat zájezd do USA

  ️🗺️ Cílová destinace

  Zájezdy do USA se nejčastěji prodávají do New Yorku, na Floridu, do Kaliforniena Havaj. V některých nabídkách je New York kombinovaný s Miami a Kalifornie s Havají.

  Při výběru si nejprve ujasněte, zdali chcete pobývat spíše týden na jednom místě, nebo být v USA až tři týdny a projet několik států.

  ️📅 Délka zájezdu

  Zodpovězte si otázku, kolik času máte a co chcete v USA vidět a zažít.

  Pro poznávací zájezd do New Yorku vám bude stačit 5-7 dní, kdy si v klidu prohlédnete atrakce a nasajete atmosféru místa. Týden pobytu je dostačující také pro zájezd na Floridu, během kterého si chcete spíše odpočinout než se honit za atrakcemi.

  Jestliže chcete objevovat západní pobřeží, národní parky a města mezi nimi, počítejte minimálně se 14 dny pobytu.

 2. Na co si dát pozor u zájezdu do Ameriky

  💵 Co je zahrnuto v ceně

  Důkladně si přečtěte, co je a není zahrnuto v ceně zájezdu. Zaměřte se především na letenku, ubytování, místní taxy, resorts fee, stravu, vstupy, služby delegáta, transfery spropitné a ESTA. Pořádající cestovní kanceláře dnes již přehledně uvádí, co není zahrnuto v ceně.

  U zájezdů v ceně pod 25 000 Kč je velmi pravděpodobné, že jejich součástí není letenka do USA. Setkat se s tím můžete například u zájezdů na Floridu spojených s plavbou výletní lodí. U nejlevnějších zájezdů tohoto typu se standardně počítá s vnitřní kajutou lodi, která nenabízí výhled na moře.

  🌙 Počet dní versus počet nocí

  U délky zájezdu se doporučuji řídit počtem nocí a údaj o počtu dní brát s rezervou. S ohledem na časový posun a časy příletů a odletů jsou velmi časté nabídky na “5denní zájezd”, kdy jeden den obnáší pozdně večerní přílet a další den fakticky strávíte v letadle.

 3. Nabídka zájezdů do USA

  Zájezdy do USA na míru nabízí třeba český projekt TraveltoUSA.