Zájezdy do USA: Jak vybrat dovolenou v Americe a nenaletět

Petr Novk

Jestliže se bojíte cestovat na vlastní pěst nebo si netroufáte na organizaci cesty, zájezdy do USA jsou pro vás to pravé. Hned několik cestovních kanceláří nabízí zájezdy na východní i západní pobřeží. Můžete poznávat i relaxovat. V článku se dočtete, jak zájezd vybrat a na co si dát pozor.

Zájezdy do USA: Jak vybrat dovolenou v Americe a nenaletět

 1. Jak vybrat zájezd do USA

  ️🗺️ Cílová destinace

  Zájezdy do USA se nejčastěji prodávají do New Yorku, na Floridu, do Kaliforniena Havaj. V některých nabídkách je New York kombinovaný s Miami a Kalifornie s Havají.

  Při výběru si nejprve ujasněte, zdali chcete pobývat spíše týden na jednom místě, nebo být v USA až tři týdny a projet několik států.

  ️📅 Délka zájezdu

  Zodpovězte si otázku, kolik času máte a co chcete v USA vidět a zažít.

  Pro poznávací zájezd do New Yorku vám bude stačit 5-7 dní, kdy si v klidu prohlédnete atrakce a nasajete atmosféru místa. Týden pobytu je dostačující také pro zájezd na Floridu, během kterého si chcete spíše odpočinout než se honit za atrakcemi.

  Jestliže chcete objevovat západní pobřeží, národní parky a města mezi nimi, počítejte minimálně se 14 dny pobytu.

 2. Na co si dát pozor u zájezdu do Ameriky

  💵 Co je zahrnuto v ceně

  Důkladně si přečtěte, co je a není zahrnuto v ceně zájezdu. Zaměřte se především na letenku, ubytování, místní taxy, resorts fee, stravu, vstupy, služby delegáta, transfery spropitné a ESTA. Pořádající cestovní kanceláře dnes již přehledně uvádí, co není zahrnuto v ceně.

  U zájezdů v ceně pod 25 000 Kč je velmi pravděpodobné, že jejich součástí není letenka do USA. Setkat se s tím můžete například u zájezdů na Floridu spojených s plavbou výletní lodí. U nejlevnějších zájezdů tohoto typu se standardně počítá s vnitřní kajutou lodi, která nenabízí výhled na moře.

  🌙 Počet dní versus počet nocí

  U délky zájezdu se doporučuji řídit počtem nocí a údaj o počtu dní brát s rezervou. S ohledem na časový posun a časy příletů a odletů jsou velmi časté nabídky na “5denní zájezd”, kdy jeden den obnáší pozdně večerní přílet a další den fakticky strávíte v letadle.

 3. Nabídka zájezdů do USA

  Zájezdy do USA na míru nabízí třeba český projekt TraveltoUSA.

Nejlevnější půjčení auta v USA