Yellowstonský národní park: Mapa, co vidět, rady před cestou

Petr Novák

Yellowstone je asi nejznámější národní park USA. Rozkládá se převážně na území státu Wyoming na severozápadě země, částečně zasahuje do států IdahoMontana. Yellowstone leží nad obrovským podzemním vulkánem, pro zdejší přírodu tak jsou typické gejzíry a horké termální prameny.

Yellowstonský národní park | © Pixabay

Informace o národním parku Yellowstone

Yellowstone je nejstarší národní park na světě, vyhlášen byl již 1. března 1872. Název Yellowstone získal podle žlutě zbarvených skal, v roce 2021 si ho přišlo prohlédnout 4 860 242 návštěvníků.

Rozloha národního parku Yellowstone je 8 980 km2. Řadí se tak mezi ty větší, zhruba stejnou rozlohu mají dohromady Ústecký a Liberecký kraj. Celé čtyři pětiny Yellowstonského parku pokrývají lesy, 15 % traviny a zbytek voda. Z rostlin převažuje borovice pokroucená, jedle plstnatoplodá nebo smrk Engelmannův.

Průměrné stáří borovic v parku je 200 let. Pod územím parku se nachází obří yellowstonský supervulkán, který stojí právě za místními gejzíry. Sopka naposledy vybuchla před 630 000 lety. Yellowstoneský park každoročně zasáhne na 2 000 zemětřesení. Největší tragédie se odehrála v roce 1988, kdy po rozsáhlém požáru lehla čtvrtina parku popelem.

Správa parku dala Yellowstone celkem rychle do pořádku, a tak v něm dále mohou žít medvědi grizzly, vlci, losi, svišti, wapiti nebo bizoni. Medvěd grizzly denně sežere 16 kg potravy, los vydrží s hlavou pod vodou celé tři minuty.

Nejvýše položeným místem v parku je s 3 466 metry hora Eagle Peak. S 1 610 metry nadmořské výšky leží nejníže část toku říčky Reese Creek. V oblasti kolem NP Yellowstone pramení hned dvanáct významných amerických řek.

Na území parku Yellowstone poblíž města Laramie leží věznice Territorial Prison z roku 1872. V provozu byla až do roku 1903 a hostila mimo jiné známé členy gangů Bevins a Blackburn: Butche Cassidyho, George Parrotta nebo Clarka Peltona.

Co vidět a co dělat v národním parku Yellowstone

V Yellowstonském parku je 290 vodopádů, asi 465 aktivních gejzírů a stovky termálních pramenů. Teplota na jejich dně přesahuje 100 °C, na koupání to není.

Nejznámější gejzír Old Faithful tryská zhruba každou hodinu do výšky 30-56 metrů, během pěti minut vychrlí až 30 000 litrů vody. Old Faithful získal jako vůbec první gejzír v parku své jméno již v roce 1870. Gejzír Old Faithful (mapa) leží poblíž návštěvnického centra a je velmi dobře přístupný autem.

Viděli jste fotku pestrobarevného jezera z Yellowstonského národního parku? Jde sice o optický trik, ale termální pramen Grand Prismatic Spring na mapě parku najdete. Největší termální pramen v USA a třetí největší na světě byl objeven v roce 1839. Pramen je velmi dobře přístupný autem, od gejzíru Old Faithful k němu dojedete za čtvrt hodiny.

Voda v termálních pramenech Mammoth Hot Springs má přes 75 °C, plavky můžete nechat na hotelu. Nezapomeňte na foťák, nejfotogeničtějším místem je kaskáda pramenů, zastavit se můžete v návštěvnickém centru nebo se vydat na pěší túru po některé ze stezek.

Yellowstone Lake patří mezi nejvýše položená jezera v USA. Nádherný pohled na něj je zejména u mostu Fishing Bridge s horami na pozadí. Most z roku 1973 je oblíbený především mezi rybáři.

Grand Canyon of the Yellowstone není s délkou 32 km majestátní jako jmenovec v Arizoně, ale i tak si zaslouží vaši pozornost. Leží poblíž Canyon Junction, asi 90 minut jízdy od gejzíru Old Faithful. Hloubka kaňonu kolísá mezi 240 a 365 metry.

Kdy jet do Yellowstonského národního parku

Větší část parku je přístupná od května do září, průměrná roční teplota v Yellowstone činí pouhé 2 °C. Počasí v Yellowstone charakterizuje proměnlivost. Nezapomeňte si s vzít alespoň jednu teplejší a nepromokavou vrstvu oblečení.

Nejlepší období pro náštěvu národního parku Yellowstone je léto, kdy teploty často dosahují 25-30 °C. Noci jsou chladné, v nížinách může dokonce mrznout.

Na jaře a na podzim bývá v NP Yellowstone mezi nulou a 20 °C, počítejte se sněhovou pokrývkou.

Zima v národním parku Yellowstone znamená teploty až kolem -20 °C, během noci ještě méně. Silnice bývají uzavřeny přibližně od půlky prosince do poloviny března.

Průměrné teploty a počty návštěvníků v národním parku Yellowstone

Průměrné teploty v Yellowstonském národním parku. Počet návštěvníků vychází z průměru za roky 2017-2021, zdrojem dat je Správa národních parků.

Maximální teploty Minimální teploty Srážkové dny Návštěvníci Obsazenost
leden -2,00°C -12,00°C 7,4 31 710 🟩
únor 1,00°C -11,00°C 6,6 34 282 🟩
březen 4,00°C -8,00°C 7,1 26 774 🟩
duben 10,00°C -3,00°C 8,0 51 567 🟩
květen 16,00°C 1,00°C 10,7 443 865 🟧🟧🟧
červen 21,00°C 5,00°C 8,5 834 710 🟥🟥🟥🟥
červenec 26°C 8,00°C 5,9 983 143 🟥🟥🟥🟥
srpen 26°C 7,00°C 5,7 862 604 🟥🟥🟥🟥
září 20,00°C 3,00°C 5,5 728 294 🟥🟥🟥🟥
říjen 13,00°C -1,00°C 6,0 232 014 🟨🟨
listopad 4,00°C -7,00°C 7,9 19 560 🟩
prosinec -1,00°C -11,00°C 8,2 25 323 🟩

Vstupné do Yellowstonského národního parku

Za vstup do národního parku Yellowstone se platí $35 (773 Kč), cena se vztahuje naauto a všechny osoby v něm. Při vjezdu na motorce zaplatíte $30 (663 Kč), při pěším vstupu $20 (442 Kč) za osobu.

Plánujete-li během cesty po USA navštívit několik národních parků, přečtěte si o pasu America the Beautiful. Během 12 měsíců s ním můžete opakovaně navštěvovat všechny americké národní parky bez doplácení dalšího vstupného. Cena pasu je $80 (1 767 Kč).

Jak se dostat do Yellowstonského národního parku

Doprava do parku je nejpohodlnější půjčeným autem, do parku můžete vjet několika branami. Parkoviště jsou dostupná napříč Yellowstonem, pro případ nouze se v parku nachází několik benzínových stanic.

Trasy a doby jízdy z několika měst v okolí:

Odkud Vzdálenost Doba jízdy Trasa
Denver 886 km 9 hodin 20 minut zobrazit trasu
Las Vegas 1 240 km 11 hodin 30 minut zobrazit trasu
Salt Lake City 566 km 6 hodin zobrazit trasu
San Francisco 1 555 km 14 hodin 30 minut zobrazit trasu

Po setmění buďte při jízdě autem velmi opatrní. Silnice a serpentiny v parku jsou velmi úzké a některým zvířatům nesvítí v noci oči, tak ať je nesrazíte.

Autobusy Megabus nebo Greyhound ani vlaky Amtrak do Grand Canyonu nejezdí. Nemáte-li k dispozici auto, můžete si zaplatit výlet od některé ze soukromých společností. Není to levné.

Ubytování v Yellowstonském národním parku

🏨 Hotely

V okolí Yellowstone je řada větších měst i menších vesnic, s hledáním hotelu problém mít nebudete. Pro levné ubytování doporučuji volit motely. Známý řetězec Super 8 má velice slušně hodnocený motel v Dubois, v Codyv Jacksonu, konkurenční Motel 6 v Jacksonu.

Pro vícedenní pobyty, nebo cesty ve čtyřech a více lidech doporučuji ubytování v soukromí přes Airbnb. Celkem levně si pronajmete celou nemovitost včetně krásných dřevěných chatek u jezera.

⛺ Kempy

V národním parku Yellowstone funguje 12 kempů. Sedm z nich provozuje správa parku a ubytovává se v nich za základě hesla “kdo dřív přijde, spí”, pětici provozuje soukromá společnost Xanterra Parks and Resorts. Do některých kempů můžete přijet s obytným vozem. Za noc a stanovací místo se platí $20442 Kč$32707 Kč.

Rady a doporučení před cestou národního parku Yellowstone

ℹ️ Návštěvnické centrum

Při návštěvě Yellowstonského národního parku doporučuji nejprve zamířit do jednoho z devíti informačních center. Dozvíte se zde zajímavosti o Yellowstone, můžete se občerstvit a třeba potkáte Méďu Béďu.

 • Albright Visitor Center
  Středisko leží poblíž termálních pramenů Mammoth Hot Springs, dostupné je celoročně každý den.
 • Canyon Visitor Education Center
  Centrum v oblasti Canyon je v provozu od května do začátku listopadu.
 • Fishing Bridge Visitor Center
  Návštěvnické centrum je určeno především zájemcům o faunu Yellowstone, otevřeno má od konce května do konce září.
 • Grant Visitor Center
  Turistické centrum je zcela zaměřeno na požár v Yellowstonském národním parku v roce 1988.
 • Madison Information Station
  Menší středisko provozované pouze od konce května do konce září.
 • Norris Geyser Basin Information Station
  Centrum v oblasti Norris má otevřeno od půlky května do konce září.
 • Old Faithful Visitor Education Center
  Návštěvnické centrum leží v těsné blízkosti gejzíru Old Faithful, otevřeno má od půlky dubna do začátku listopadu.
 • West Thumb Information Center
  Malé středisko na břehu jezera Yellowstone Lake, v provozu je od konce května do půlky října.
 • West Yellowstone Visitor Information Center
  Celoročně přístupné centrum leží v městečku West Yellowstone.

👍 Dobré vědět

Při prohlídce termálních pramenů choďte výhradně po dřevěných chodníčcích. Voda je vařící, můžete se šeredně opařit a navíc obdržet vysokou pokutu od rangera.

Před cestou si v Google Mapách uložte do režimu offline oblast národního parku, vhod přijde také PDF mapa národního parku Yellowstone. Doporučuji si ji uložit do telefonu.

Národní parky USA

 1. Seznam národních parků USA
 2. America the Beautiful Annual Pass
 3. Rezervace vstupu do národních parků USA

Cestovní průvodci po národních parcích USA

Fotky Yellowstonského národního parku

Národní park Yellowstone | © Pixabay.com

NP Yellowstone | © Pixabay.com

Národní park Yellowstone | © fortherock

Yellowstone | © Bernt Rostad

Yellowstone National Park | © stevetulk

Diskuze k článku (60)

Zdravím, chystám se v říjnu 2018 do Chickaga a hlavním bodem cesty budou národní parky. Chtěl bych vidět Yellowstone, chci se zeptat na bezpečnost) je možné že vyrazím sám, určitě budu dobře vybaven a připraven na cestu. Nebudu se odklánět od vyznačenýcb stezek avšak přece jen to není procházka po Beskydech jak moc je reálné nebezpečí spojené se zvířaty? Chápu že je park velký a že budu možná rád když z dálky něco zahlídnu, ale můžete mě uklidnit že když se budu držet turistických cest nehrozí velké nebezpečí že bych musel bojovat s grizzlim? Díky za odpověd návštěvníků, která mě doufám uklidní.

Odpovědět

@Radek: Takove ujisteni ti nikdo neda. Medveda nezajima, jestli je clovek na stezce nebo na otevrene louce. Moznost setkani s medvedem nebo bizonem je realna.

Odpovědět

@Radek:
Ahoj Radku, řeším stejný problém, ale mě to vychází na květen.
Byl jsem na tripu po USA loni, příští rok se tam chystám ale už jen já sám.
Když jsme šli na túru po NP Lassen Volcanic na severu CA, tak hned na začátku tracku byla informační cedule, že se zde přemnožili Horští lvi a důrazně doporučují vyrazit pouze ve skupině, aby se děti drželi s dospělými, jeden nešel mimo skupinu sám před nebo za skupinou a při setkání se lvem, během cesty si hlasitě povídat a dělat jiný bordel…a při případném setkání se lvem neutíkat, ale stát, křičet a házet před něj klacky či kameny…ne do něj!
No tak právě řeším jak to příští rok sám podniknu :)

Odpovědět

Pro upřesnění… Yellowstone je druhý nejstarší národní park na světě, nejstarší vznikl již o sto let dříve v Mongolsku, což ale Američani neradi slyší :-)

Odpovědět

Ahojte, chtěla bych se zeptat, jak si myslíte, že je to s uzavřenýma cestama v Yelowstone od 1.5.2018. Myslíte, že když tam pojedeme 2.5., tak už cesty budou otevřené? Na mapách jsem našla , že i ty hlavní cesty jsou uzavřené od Dec-April, takže to beru tak, že od 1. května to bude ok. Jestli ne, tak nás asi trefí :D Máte někdo zkušenost? Díky moc.

Odpovědět

@Luci:
Sleduj stránky parku nic jiného se asi dělat nedá. Zkušenosti také moc nepomůžou. Někdo to mohl mít 1.5. otevřené, ale když bude sníh, tak to prostě nechají zavřené.

Odpovědět

@Janinka:

Vemte vlajku, někde se tam potkáme :D máme naplánovaný trip po US a Yellowstone nám vychází na 16.5. také :D

Odpovědět
V

Rada bych prispela s par poznatky z parku:
1) Pokud plánujete i nejaky trail, doporucuji si koupit (20USD) nebo pujcit (9USD/den) Bear spray :) za jeden den jsme potkali az 13 medvedu ! :) Medvedu netřeba se bat, budou Vas bud ignorovat nebo utečou, ale sprej pro jistotu doporucuji.
2) Park je skutecne obrovky, prejezd ze severu na jih ci ze zapadu na vychod zabere 3 hodiny, nepodceňujte tedy planovani navstev jednotlivých oblasti (každý den jsme si dali jednu oblast, abychom se tam uz další dny nemuseli vracet a neztraceli tak cas dlouhymi prejezdy).
3) Vyberte si kemp, který je nejblíže k Vasim “points of interest” a pokud uvidíte u vjezdu do kempu ceduli “Full”, ignorujte ji a zeptejte se camp hosta na stav (cedule full maji vyvesene nonstop, ikdyz mají volnou kapacitu).
4) Spat ve stanu je bezpecne, kazde kempiste ma svůj železny box/uschovnu, kde si skladujete veskere jidlo a kosmetiku (vse co ma nejaky zapach).
5) Zvirata (především medvedi a bizoni) jsou skutecne všude, doporucuji dalekohled nebo poradny objektiv :) Pokud dojedete do kolony aut, s nejvetsi pravdepodobnosti to zpusobili medvedi, kteří se prave pasou u silnice nebo si zde hraji medvidata, coz je skutecnym lákadlem pro všechny turisty.
6) Uzijte si tento park, podle nas je jeden z nejkrasnejsich v USA :)

Odpovědět

@Monika: Ahojky, můžu se optat, jak toho 16.5.2018 v ellowstone bylo? Nám to vychází na 16-20.5.2019 tak at trochu vím, co čekat, no čekám sníh a zimu:o))…potkali sjte i zvířata, bizony třeba? Díky

Odpovědět

@Veronika Z: Ahoj, můžu se optat, když jste dávali každý den jednu oblast, nebyl problém s kempováním? Každý den jiný kemp? my tedy jedeme v květnu, tak snad tam nebude tolik lidí. Kdy jste byli vy? Díky moc Jana

Odpovědět

@Luci @Monika Ahojte, moc by mě zajímalo, jak vypadalo počasí a zpřístupnění silnic v Yellowstone minulý rok v květnu. Budu ráda za každou zkušenost. Díky.

Odpovědět

Kolik si myslíte, že je dostatečný počet dnů na to strávit v Yellowstonu? Je mi jasné, že univerzální odpověď neexistuje. Jde mi o to, jestli 2-3 dny stačí na to prohlédnout to nejzajímavější a pokračovat v road tripu? Nechci se tam seknout třeba na týden, zase na druhou stranu 1 den mi přijde určitě málo.

Uvítám jakoukoli radu/zkušenost.

Odpovědět

@Kuba: Pokial si dobre pamatam, Yellowstone sa sklada z 4 county. My sme prisli od zapadu a boli sme v Geysir a Mammoth county. Videli sme gejziry, old faithful, grand prismatic spring a mammoth hot springs. Boli sme iba 1 den. Itinerar nepustil. A rady tebe? Tazko povedat. Mas 2 moznosti

a/ zistis a itineraru kolko tam mozes byt dni a tomu prisposobis, co budes vidiet
b/ nastuduj si co tam chces vidiet a zistis kolko potrebujes dni

Robo

Odpovědět

@Robo:
Díky za odpověď.

V rámci toho 1 dne jste i šli nějaký trail, nebo to bylo spíš zastavit, rychlé fotky a jet dál? Kolik jste tam asi strávili času (myslím od vjezdu z West Yellowstone (?) po výjezd (?), včetně přejezdů?

Odpovědět

@Kuba: Ahoj,

isli sme americkym sposobom, ziadny trail…. Byvali sme cca 1 hodku od vjazdu, takze v parku sme boli cca 0900. boli sme grand prismatic spring, potom old faithful.. tam sme sa aj v klude presli po tej geyser basin….. potom sme sli autom ku mammoth hot spring…. tam sme pochodili mammoth hot spring…. cestou sme sa zastavili asi na 5tich okolitych bodoch.. ale vsetko park a pokukali iba prechadzkou na cca 1 hodku.. mame totiz deti 9 a 11 takze velky trip sa nedal… a vyzhadzali sme z parku cca 1900 a hodinku spat na hotel

Odpovědět

Zdravím všechny. Plánujeme roadtrip napříč US parky v termínu 13.9. – 4. 10. 2019. Chci se zeptat, jestli je pro tento termín vhodná návštěva Yellowstone parku. Plánujeme jen standardní prohlídky, cestování standard SUVkou….

Odpovědět

@Petr JC: Podle oficiálního info by to mělo být v pohodě: https://www.nps.gov/yell/planyourvisit/seasonalhighlights.htm

Odpovědět

Prosím o zkušenosti, chystáme se do Yellowstone, Grand Teton, Rocky Mountains. Jsou v těchto parcích na info místech nebo u restaurací bankomaty? Do měst se při naší cestě moc nechystáme, baví nás spíš příroda, tak jestli se máme předzásobit hotovostí (některá domluvená ubytování neberou kartu), nebo zda v pohodě vybereme v ATM v parcích – máte zkušenosti?
A ještě trochu specifický, ale pro nás opravdu důležitý dotaz – najíme se v parcích alespoň někde bezlepkově? Někteří členové naší rodiny mají toto zdravotní omezení a trochu se toho obáváme – jsou v parcích hlavně fastfoody (a tam to bude asi složitější) nebo i relativně cenově dostupné restaurace, kde se dá s personálem domluvit na přípravě jídla bez lepku?
Případně narazíme i přímo v parcích a blízkém okolí běžně na nějaké obchody s potravinami, kdyby bylo nejhůř? Díky

Odpovědět

Ahoj, přemýšlíme o road tripu po USA a jedna z cest by měla vést právě do Yellostone parku, kolik dní byste poradili vyhradit, stačí jeden den nebo raději dva?
Děkuji

Odpovědět

@Kamila:
ATM jsou ve většině měst, ovšem v parcích může být problém. Každopádně snad všude jde zaplatit kartou. Při výběru z ATM si dejte pozor na poplatky – co jsem se setkal, tak každý bankomat účtoval extra 3 USD za výběr (bez ohledu na použitou kartu). Na tento poplatek upozorní bankomat dopředu.

Odpovědět

@Jirka:
Robo výše píše, že to dal za 1 den. Já se chystám do Yellowstonu letos a plánujem 3 dny s ubytováním přímo v parku. Pak můžu dát vědět, zda to stačilo.

Odpovědět

@Jirka. Z osobni zkusenosti bych radil 3 dny. Je toho tam hodne na videni

Odpovědět

@Jirka: Lze stihnout za den nebo i za dva tydny. Zalezi, jaky typ turistu jste. Ja to stihl za jeden den a videl jsem vse, co jsem chtel.

Odpovědět

@Jirka: Ahoj,

us som to spomenul v tom prispevku….

Nastuduj si, co v Yellowstone je (ja som spokojny a vzdy som spolupracoval so sprievodcami Lonely Planet; na trip som mal nacitane… western USA + dalsich 5 zameranych na jednotlive parky po ceste; presuny autom som planoval podla Google Maps) a co chces vidiet. Nasledne mas 2 moznosti

a/ zistis z itineraru kolko tam mozes byt dni a tomu prisposobis, co budes vidiet
b/ nastuduj si co tam chces vidiet a zistis kolko potrebujes dni

Znovu pripajam nas itinerar….. dam link aj pod road trip

https://uloz.to/!ZinC6Quk1fxT/usa-itinerary-xlsx

Odpovědět

@Kamila:
Ahoj, ohledně stravování bych byl trochu skeptický, je to prostě amerika. V parcích spíše stravování typu fastfood, i když se tváří jako restaurace.Většinou již připravené jídlo, které z varnic jen překládají na talíře. Pro Evropana jsou to jiné rozměry stravování.
Co se nám párkrát osvědčilo byly golfové kluby, kde je u hřiště většinou restaurace a většinou i velmi dobrá, cena mírně nad průměr jinde.
A kde jsme hlavně jedli byl řetězec Wholefoods, kde se dá i na evropské poměry najíst skvěle a za velmi rozumné peníze. Jen není úplně všude. Ale z poloviny jsme jedli hlavně zde. A dobře :)
Anebo jsme cíleně šli po čínských (asijských) restauracích, to byla taky taková jistota. Tak držím palce

Odpovědět

@Jirka:
Ahoj, záleží zda budete chtít podniknout nějaký trek nebo tak. Pokud Vám stačí vystoupit na nějaký gejzír, Old faithful, vodopád, ..-tak nám stačilo den a půl
Asi bych doporučil být tam brzo ráno, kdy se dá vidět hodně zvířátek a je moc hezké :)
Petr

Odpovědět

Díky, šlo mi hlavně o tu bezlepkovou stravu…snad to nějak zvládneme.

Odpovědět

From the YNP website:

našla jsem info kde jsou v Yellowstone bankomaty – třeba to někomu taky pomůže:

ATM 24-hour cash available at Mammoth

Hot Springs Hotel and Old

Faithful Snow Lodge; and during

store hours at the general store at

Mammoth Hot Springs. CIRRUS and

PLUS network.

Odpovědět

Ahoj, na západě USA už jsem byla… Chtěla bych teď naplánovat San Francisco + Yellowstone na 2 týdny (+ možná nějaký další park – to je vedlejší ted).
Zatím jsem o tom moc nepřemýšlela, ale jak nejrychleji se dostanu z SF do parku? Letecky? Autem je to na 2 dny, vlakem dost podobně a letecky jsem koukala leda do Salt lake city a pak půjčit auto a do parku (což je stejně dalších min. 6h autem)?
Nemáte někdo nějaký tip?
Díky :)
Iveta

Odpovědět

@Iveta:
Záleží, co chceš všechno stihnout a jak dlouho strávit v Yellowstonu.

Já bych to dal autem – SF k Lake Tahoe, pak do Twin Falls a podívat se na Shoshone Falls Grade, pokračovat přes Craters of the Moon do Grand Teton a pak do Yellowstonu. Tohle by ti mohlo zabrat tak 3 dny pohodové cesty včetně zastávek a prohlídek parků. Uvidíš mnohem víc, než jenom čistě jet autem.

Po Yellowstonu jezdí hodně turistických autobusů (převážně číňani), takže můžeš zkusit pohledat i takové zájezdy, jen v tomhle případě si to asi moc neužiješ. Možná, že nějaký pojede ze SF nebo možná Las Vegas

Odpovědět

@Kuba: Moc děkuju za tipy! :) určitě mrknu. Zatím jsem nic moc nehledala. Chtěla bych jet v září, Yellowstone 2-5 dní. Vím, že je toho tam hrozně moc. Ráda bych se vrátila i do Yosemite, popř. bych ráda viděla i sekvoje (musím si na to někdy sednout a pořádně to prozkoumat, zda je to reálné :)).
Autobusem turistickým určitě ne, autem možná s těmi zastávkami… To bych právě ani nechtěla jet čistě autem bez zastávek… jen právě ty zastávky – já toho pak najdu tolik, že než dojedu do Yellowstone tak to bude trvat :D haha… Zase letadlem se to dá zvládnout ta cesta za 1 den a měl bych víc času na park.
No uvidím co vymyslím :)
Moc díky za tipy :) ukládám si je.
Ivet

Odpovědět

@Iveta:
My jsme byli v Yellowstone loni, strávili jsem tam 3,5 dne a to bylo podle mě docela ideální. Samozřejmě by se tam dalo asi strávit klidně měsíc, ale ty 3 dny jsou podle mě optimální na vidění toho nejzajímavějšího + zvládneš i pár trailů.

Odpovědět

@Kuba: Zřejmě tam pojedeme autem a pak zpátky necháme auto v Salt lake city a odtamtud letadlem. Můžu se ještě zeptat na ty traily, jaký jste podnikli – kromě těch klasických známých :) díky. Ivet

Odpovědět

@Iveta:
To mi přijde jako rozumný kompromis.

Co se týče Yellowstonu, tak tam hlavně ty klasické kolem gejzírů a jezírek, kde jsou většinou všude dřevěné chodníky. Tyhle chodníky jsou na jednotlivých místech různě dlouhé, většinou je to odhadem tak 1-4 km. Nejdelší jsou v okolí Old Faithful, kde si můžeš chodit prakticky od 500 metrů až po několik kilometrů, podle toho, kolik máš času a co chceš vidět.

Větší traily jsme tam šli v Canyon village, a to od Upper Falls View po Artist point (dá se jet i autem, my jsme šli pěšky) a pak až po Ribbon Lake a zpět. A potom na druhé straně Grand View – Inspiration point a zpět. Jinak to byly většinou kratší traily v okolí gejzírů, jak píšu výš (West Thumb, od Old Faithful až po Mystic Falls, Grand Prismatic, Norris Geyser, Mammoth hot springs, a asi i něco dál, na co jsem zapomněl).

Odpovědět

@Kuba: super. Jdu na to mrknout. A co zvířata všeobecně v parku? Já se bála i v Everglades tam jsme šli nějaký traily taky a když se predemnou proplazil had, já div neměla hysterak o pavoucich ani nemluvim

Odpovědět

@Iveta:
Z velkých zvířat jsme potkali jenom jelena a bizona. Před bizony je výstraha, že by se člověk neměl přibližovat. Medvěda jsme teda žádného neviděli, někde bylo upozornění, že se můžou vyskytovat – například trail za Artists point (měli jsme radši sprej proti medvědům).

Odpovědět

Ahoj v květnu chceme do Yellowstone, Glacie a Grand Teton. Chceme klasické okruhy…. přiject ubytovat se a chodit po přírodě. Obávám se že s parkem Glacier se kvůli sněhu mohu rovnou rozloučit ale Yellowstone se již začátkem května bude moct dát projít nebo se pletu ? Byl jsem někdo v těchto místech začátkem května ? moc díky za info :)

Odpovědět

@Štěpán:
Ono všechno záleží na tom, jaká bude zima a kolik napadne sněhu. My jsme byli minulý rok koncem května (19.-25.) – Grand Teton + Yellowstone. Do parku se dojet dalo, většina trailů v pohodě schůdná, nicméně některé byly ještě zavřené. Co jsem sledoval loni, tak Yellowstone je většinou sjízdný už celý květen a loni byla docela mimořádná zima a myslím, že všechny cesty oteviráli někdy koncem dubna. Podle mě tyhle 2 parky OK. Doporučuju podívat se na oficiální stránky (nps.gov), kde máš aktuální i předpokládané info o sjízdnosti cest.

S Glacier zkušenost nemám, zkus se podívat na web.

Odpovědět

@Kuba

Moc díky za radu. Koukal jsem na to a v květnu by to mělo být otevřené. Tak snad to nezmění neboť by nám to rozhodilo celý itinerář

Odpovědět

Ahoj, mám ještě otázku na ubytování ohledně Yellowstone. Ve stanu nechceme být, ale nějaký motel nebo něco levnějšího bychom uvítali a vůbec nevím zda vždy dojet a odjet z Yellowstone nebo přímo něco uvnitř. Děkuju předem :) Ivet

Odpovědět

Našla jsem si v Jacksonu Super8, ten máme celkem rádi :) takže asi ten… a prostě jezdit? Nevím..

Odpovědět

@Iveta: Dobrý den, stejný problém jsem řešil před dvěma lety a letos taky. Jelikož předloni jsem jel s dospělou dcerou, nechtěl jsem nějaký levný kompromis se společnou koupelnou a WC. Nakonec jsem vybral ubytování Stagecoach Inn & Suites v Duboisu. Cena oproti motelům ve West Yellowstone byla pětinová. Je pravdou, že do Yellowstone to je cca 180 km, ale při cenách benzínu to bylo zanedbatelné a stejně je po cestě spousta krásných scenérií kde stojí za to zastavit. Letos jedu opět s dcerou ale i se svým skoro zeťákem takže jsem rezervoval vždy dva pokoje a ve West Yellowstone bych se nedoplatil, takže opět Dubois. Navíc stejně chceme navštívit i Grand Teton tak to tak velká zajížďka nebude.

Odpovědět

@Iveta:
Já muzu doporučit old faithful lodge – chatky pro 4 za cca 110 usd/noc se společnou sprchou, za 190 usd/noc s vlastní. Ubytování je super, k old faithful pěšky 10 minut, i co se tyče dalších zajímavosti, OF leží skoro uprostřed parku, takže všude je to relativně blízko (do 50 mil). Pokud chceš strávit víc dni a nechceš každý den dojíždět, tak je to podle mě optimální volba.

Odpovědět

Koukala jsem na net a  old faithful lodge jsem za cenu 110 usd/noc nenašla (je myšleno za noc pro 1 os. nebo pro všechny? :D )… ale je pravda, že my bychom byli jen 2 a to nevím zda pak není cena vyšší? Předem děkuju za odpoved :)
Ivet

Odpovědět

@Iveta:
Musíš dát do vyhledávání OF Lodge Cabin without bath – ty stojí 105 USD/noc (bez daně, s daní 117 USD/noc) – sprchy pouze společné. Teď se dívám, že jsou ovšem hodně vyprodané a např. v červnu je už volná pouze 18.6., takže záleží, kdy chceš jet. S vlastní sprchou je za 174 USD/noc.
My bydleli loni bez vlastní sprchy a v pohodě to šlo (sprchy společné cca. 20 metrů od chatky). V chatce máš minimálně umyvadlo a je vyhřívaná.

Odpovědět

OK, mrknu na to :) děkuju moc. No my pojedeme až příští rok nakonec. Já to mám ráda naplánovaný do detailu :D a aspoň se mám i dlouho na co těšit :D
Je mi jasný, že to bude dlouho dopředu vybookovaný.
Děkuju moc za info :)

Odpovědět

Ještě jestli máte nějaký tip na podobné ubytko v Yosemite? :) Děkujuuuuuu moc!! :)

Odpovědět

@Iveta:
My jsme na dovolenou na konci května bookovali na začátku ledna a ještě to šlo. Pokud je to víc v sezoně, tak to chce asi i dřív.

Odpovědět

@Kuba: Ještě jestli máte nějaký tip na podobné ubytko v Yosemite? :) Děkuju moc!! :)

Odpovědět

@Iveta:
Já byl ubytován jen tady, takže jinou zkušenost ne. Když jsme se rozhodovali, tak mi ještě přišlo OK nějaké motely ve West Yellowstone. Cena byla, co si pamatuju, o něco levnější. V době, kdy jsme kupovali byly už ale tyhle motely plné a měly jenom dražší. Nakonec jsme určitě nelitovali ubytování přímo v parku. Hodně podle mě záleží, jaký máte itinerář (odkud přijíždíte, kam pokračujete a hlavně jak dlouho se chcete zdržet).
My jsme byli 3 noci a myslím, že to byla nejlepší volba, jak píšu zde: @Kuba:

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.