Universal Studios Hollywood: Cena vstupenky, atrakce a tipy

Universal Studios Hollywood jsou jednou z nejznámějších atrakcí v Los Angeles. Skutečná filmová studia doplňuje tematický park a celý komplex se pyšní titulem Entertainment Capital of L. A. Park jsem navštívil osobně, abych pro vás mohl sesbírat pár tipů, jež vám zpříjemní návštěvu. První tip: Na návštěvu si vyhraďte celý den. I tak nemusíte stihnout všechno!

Universal Studios Hollywood | © Petr Novák

Atrakce v Universal Studios Hollywood

Všechny atrakce jsou na motivy filmů a seriálů, jak jinak. Na několika místech po parku jsou rozmístěny cedule s přehledem atrakcí a orientační čekací dobou. V září 2013 byly v provozu tyto atrakce:

 • Studio Tour – naprostá povinnost a hlavní lákadlo celého parku. Ve vláčku projedete skutečné ateliéry, kde se natáčí mimo jiné Kriminálka Las Vegas, skutečnou uličkou ze Zoufalých manželek a tak dále. Cestou vás čekají dvě překvapení – první skrývá obřího King Konga v největší 3D projekci na světě. Druhé je ve stanici metra, kde mně málem vypadl z ruky telefon. Víc prozrazovat nebudu, ale dejte si pozor. Do vozíčku si sedněte vpravo ve směru jízdy, budete mít nejlepší výhled.
 • The Simpsons Ride – u této atrakce se rychle tvoří fronta,  doporučuji ji navštívit jako první. Virtuální horská dráha napříč Springfieldem byla jednou z nejlepších atrakcí v parku. Poblíž ní leží Kwik-E-Mart se suvenýry (bohužel dost drahé) a před ním postává Homer s Bartem. Samozřejmě se s nimi můžete vyfotit.
 • Revenge of the Mummy – příjemné překvapení a nejakčnější atrakce v parku. Kombinace horské dráhy a virtuálních efektů je plná nečekaných zrychlení a zatáček. Atrakce je ukrytá v podzemí v imitaci skutečné pyramidy.
 • Jurrasic Park – nadprůměrná atrakce se skvělým finále, kdy ve člunu pro zhruba 12 lidí sjíždíte divokou řeku obklopenou dinosaury. Ti se hýbou a občas i straší, tak pozor na ně.
 • Transformers – opět virtuální horská dráha, ale pro mne obrovské zklamání. Možná je to tím, že se mi film nelíbí, nebo tím, že se atrakce v půlce zasekla. Fanoušci filmu ale budou nadšení.
 • Shrek 4-D – největší zklamání z celého parku. Fronta jak na banány v roce 1985, přičemž náplní atrakce je jen originální 4D film o Shrekovi.
 • House of Horrors – strašidelný dům, který jsem bohužel nestihl navštívit osobně.

Studia Universal v Los Angeles | © Petr Novák

Nahlédněte pod pokličku hollywoodských mistrů

V Universal Studios Hollywood je několik atrakcí, které vám dovolí nahlédnout do zákulisí Hollywoodu. Představení začínají v průběhu dne několikrát, začátek dalšího vystoupení svítí napříč celým parkem na zmíněných světelných tabulích.

 • Special Effects Stage – názorné ukázky, jaké speciální efekty se používají ve filmech. Extroverti se mohou přímo zúčastnit vystoupení, jenž objasní klíčování, stop motion techniku apod.
 • The NBC Universal – muzeum, do kterého můžete zajít kdykoliv a které skrývá některé vskutku zajímavé kousky. Auto, scénář a noviny z filmů Návrat do budoucnosti, kostýmy z filmové série Rychle a zběsile a další perličky. Všechny exponáty jsou originály, takže návštěva je pro filmového fandu naprostá povinnost!
 • Universal’s Animal Actors – další milé a vtipné překvapení, kde cvičitelka zvířat předvádí, co všechno se mohou psi, kočky, morčata, ptáci nebo prasátko naučit. Představení se bude líbit zejména malým dětem.
 • WaterWorld – akční představení plné pirátů, výbuchů, speciálních efektů a vody s jedním nečekaným kouskem na závěr. Varování – sednete-li si do několika prvních sedaček, namočíte se! Piráti jsou škodolibí a cákají po divácích vodu.

Kwik-E-Mart ze Simpsonovych | © Petr Novák

Cenné tipy, jak si užít návštěvu Universal Studios na maximum

Ze všeho nejdřív ta nejcennější rada – využijte celou otvírací dobu parku. Přijet jen na odpoledne nemá cenu a jsou to vyhozené peníze. Chcete-li stihnout všechny atrakce, budete mít co dělat, i když přijedete ráno.

U některých atrakcí (Mumie, Jurský park…) je fronta s nápisem Single Rider určená pro návštěvníky, kteří nemají doprovod. Obsluha atrakcí jimi doplňuje volné sedačky, aby vozík plně vytížila. Vtip je v tom, že i když jste v parku ve skupince, budete velmi pravděpodobně sedět za sebou. Alespoň já jsem měl takové štěstí ve třech případech ze tří! Čekací doba je u těchto vchodů zhruba třetinová, třeba u Jurského parku jsme namísto 45 minut čekali jen čtvrt hodiny!

Občerstvení v parku je vcelku nekvalitní junk food, navíc dosti drahý. Chcete-li ušetřit za jídlo a sníst něco kvalitního, zabalte si s sebou do batohu svačinu. Občerstvení v batozích na rozdíl od Six Flags nevadí!

Hollywood na vlastní oči | © Petr Novák

Kde jsou Universal Studios Hollywood a kolik to stojí?

Park je otevřen denně, aktuální otevírací dobu si před návštěvou parku raději ověřte na oficiálních stránkách. Doprava do Universal Studios není komplikovaná, kousek od areálu se nachází stanice červené linky metra Universal City. Přímo do Universal Studios vás zdarma odveze vláček.

Vstupenky do parku si kupte nejlépe již v předstihu na internetu. V říjnu 2019 vyšla jednodenní vstupenka pro dospělého na 111 dolarů, děti do 9 let stála 105 dolarů. Se vstupenkou můžete zdarma navštívit všechny atrakce a všechna představení. Po opuštění parku se vstupenka stává neplatnou.

Petr Novák

Diskuze k článku (54 komentářů)

To jsme se tam skoro potkali – byli jsme tam 2. 6. :) Mám z toho ten stejný pocit – naprostá bomba! Už když člověk vstoupí před brány tohoto kolosu a slyší tu podkresovou filmovou music, tak to na něj dýchne a tento pocit se ho drží až když večer opouští tuhle jednu velkou atrakci. Na prohlídku Universal studios si vyhraďte jeden celý den, ať stihnete všechno projít a vidět všechny atrakce – stojí to za to!!! Kdo nebyl, neuvěří :) Když vidíte kulisy atrakcí, tak si řeknete, no to jsem zvědavej, co nám ukážou. Pak odcházíte s otevřenou pusou a říkáte si, tak tohle je Amerika! :)

Odpovědět

Ahoj Aleši,

chtěla bych se tě zeptat, jestli jsou ty přednostní vstupy “přenosné”. Když jsem byla v Disneylandu, tak jako přednostní vstup dali čipovou kartu, díky které dotyčný prošel přednostním turniketem. Jde mi o to, že tam jedeme 4 lidi, tak jestli to můžeme udělat tak, že koupíme 2 klasické a 2 přednostní a budeme si tu kartu, nebo nějaké to označení předávat? Jde to?

Také jsem se chtěla zeptat, o kterou atrakci je největší zájem-je tam největší fronta? Abychom se na ni vrhli hned na začátku ;-)

Děkuji za odpovědi!!! :-)

Odpovědět

no viděl sem film 2012 (boužel v ruštině na nejmenovaném odkazu) a můj nejmenovaný rodinný příslušník mi dodá eště film 2012 den zkázy.proč o tom mluvím?no protože v universal studios ať v hollywodu či jinde na světě chybý promítání tohoto velkolepého filmu z ňákou horskou dráhou jak padají mrakodrapy , památky apod.a ještě se to kimácí jakoby ten konec světa opravdu byl!no tak to tam nemají :”’-(smůla.ale přesto bych se do universal studios rád podíval.

Odpovědět

Ahoj Moniko,

ten “front of line pass” podle ma v pohodě přenosný je. Je ve formě plastové karty se šňůrků k pověsení na krk. Zezadu na ní je čárkový kód a ručně personálem vepsané datum, kdy platí. Nějaké jméno nebo tak něco na něm není. Takže kdo ho zrovna má u sebe, ten nečeká. Takže podle ma by v tom co plánujete byt problém neměl.

Konkrétně třeba nás z těch všech atrakcí přímo načtením toho čárkového kódu kontrolovali enom 1x, jinak jim ho dycky stačilo enom ukázat, že ho fyzicky máme. Takže si dokážu představit tam s ním pak jít aj kdykoliv při dalších návštěvách, se zakůpeným obyčejným lístkem a tím starým passem sa už pak prokazovat a nečekat fronty. Ale nebrat to jako návod na šetření peněz, pokud by ho totiž náhodů kontrolovat chtěli… :)

Najvětší fronta byla, pokud sa nepletu, na Mummy Ride, snad 3/4 hodiny. Ale právě kvůli těm frontám sů všemožně po parku rozmístěné informační obrazovky, kde je psaná aktuální čekací doba na jednotlivé atrakce, takže sa možete řídit podle nich. S tím passem sme nikde nečekali víc jak 1-2 minuty a to byl park opravdu narvaný.

Odpovědět
Avatar uživatele

toto je seřazení podle mě od nejlepšího universal studios po nejhorší dle mě podle videí z internetu:
1.universal studios hollywood
2.universal studios orlando
3.universal studios japan

Odpovědět
Avatar uživatele

tady jsou videa nejlepších atrakcí Universal Studios Hollywood:
1.King Kong 360 3-D Created by Peter Jackson – http://www.universalstudioshollywood.com/attractions/king-kong-360-3-d-on-the-studio-tour/
2.Jurassic Park® — The Ride – http://www.universalstudioshollywood.com/attractions/jurassic-park-the-ride/
3.Revenge of the MummySM — The Ride – http://www.universalstudioshollywood.com/attractions/revenge-of-the-mummy-the-ride/
4.Terminator 2®: 3D –
5.Shrek 4-DTM – http://www.universalstudioshollywood.com/attractions/shrek-4-d/

Odpovědět
Avatar uživatele

mapa parku v angličtině:

Odpovědět
Avatar uživatele

chtěl jsem se zeptat co to znamená pojem ,,virtuální horská dráha,, u atrakce the simpson ride?

Odpovědět
Avatar uživatele

Mrkni na video z atrakce a pochopíš. :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

jo díky

Odpovědět
Avatar uživatele

a chtěl bych se zeptat těch co tam byly která atrakce je nejvíc hlučná?

Odpovědět
Avatar uživatele

díval sem se na oficiální stránky všech universal studií na světě a atrakci inspirovanou filmama 2012 a 2012 den zkázy fakt nemají ten konec světa by se tam fakt hodil!škoda

Odpovědět
Avatar uživatele

chtěl jsem se zeptat kolik stojí nejlevnější vstupenka
*přes internet
*na místě
*ze slevovým letáčkem
dík

Odpovědět
Avatar uživatele

když si tohle video prohlídnete od 6:50 do 8:40 uvidíte kompletní průlet atrakcí king kong http://www.youtube.com/watch?v=1a2pZrERJg0

Odpovědět
Avatar uživatele

aleši s tou levou stranou vláčku že je to tam lepší než na pravé si měl pravdu protože je sranda pozorovat jak tam ti virtuální lidé padají ve stejném vláčku jak se jede vím to podle jednoho videa.

Odpovědět
Avatar uživatele

víte že po universal studios hollywood , universal studios orlando a universal studios japan mají otevřít universal studios dubailand hádejte kde to je?

Odpovědět

Jednoznačně najhlučnější atrakce byl Terminator 2 3D, tam to doslova rvalo uši (což já ale v kině moc rád).

Ceny vstupenek na netu sa mění během roku podle atraktivit daných termínů, ale najlevnější co sem viděl je snad za 59.99 USD. Slevový kupon sem viděl třeba na plechovce Coca-Coly, na 10 USD tuším že. Jestli sa dajů sehnat aj s větší hodnotů nevím…

Odpovědět

díky za info

Odpovědět

navíc kromě těch universal studíí co sem psal eště existuje universal studios singapore

Odpovědět

v hollywoodu jsou tři atrakce: universal studios hollywood , hollywood sing and hollywood walk of fame.

Odpovědět

Nejlepsi zabavni park v jakem jsem kdy byl! Navstivil jsem ruzne parky po svete, ale tomuhle se nic nevyrovna. Navic jsem dostal k jednodennimu listku dobu platnosti do konce r 2012 takze jdu dneska znovu :-D
Doporucuju!
PS dum hruzy jen pro silnejsi natury, videl jsem z tama vychazet mnoho placicich nestastniku kteri to nezvladli… ;)

Odpovědět

Byla jsem tam na konci července a byla to naprostá bomba!!!!!
Tommy, musím s tebou souhlasit pokud jde o house of horrors – všichni mě strčili dopředu s tím, že mám ráda ty horory, tak že to zvládnu – měla jsem málem infarkt!!!! A když ten týpek s tou sekerou dole přeskočil ten provaz, za který nesměl a začal mě tam po těch chodbách honit s tím, že proti mě se blížil týpek se zkrvavenou pilou, fakt mi nebylo dobře :-D Nicméně jsem víc adrenalinu nezažila ani na Dragsteru v zábavním parku Cedar Point :-D
Měli jsme ty VIP karty a udělali jsme určitě dobře – takhle jsme stihli všechny atrakce + Mumii jsme stihli 3x a Simpsons 2x.
Jo a Jurský Park byl hodně hustej výplach na konci. Byl nááádherně udělanej a fakt jsem se pobavila, ale po tom závěru to nepřežila kamera, kterou jsme měli v obalu a zabalenou v igelitu. Takže jestli se tam lidi chystáte, nemachrujte bez pláštěnek, pod které si schováte věci. Jinak o ně můžete přijít :-/ To, že pak schnete pár hodin, je fakt to vedlejší :-D
Co mě mrzelo bylo ta brzká zavíračka :-/ Většina zábavních parků má do 23hod, ale chápu, že tohle není klasický zábavní park.

Odpovědět

To jsem rád, že existuje i stránka kde si na USA pořád nestěžují a nenadávají.
Máš skvělý web :D
sry, že to není comment k článku.

Odpovědět

Chtěl bych se zeptat zda-li je vstupné totožné v případě, že ho koupím přes web (aktuální cena 80 dolarů) nebo až na místě? Je nutné, když tam budu v týdnu teď v únoru kupovat Front of Line pass? Případně doporučit stránku kde seženu vstupenku se slevou, děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

House of Horrors můžu doporučit :) i když si myslíte, když před váma jde spousta lidí a vy víte co se stane stejně vás někdo vyděsí :D

Odpovědět

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat ohledně v článku vložených webovek pro koupení lístků do Universal Studios. Cena je rozhodně lepší, nabízejí cenu 89 dolarů oproti 105 přímo na oficiálních stránkách, nicméně recenze nejsou moc dobré alespoň na fb.
Rovněž mi není jasné, zda nebudu muset vystát frontu na výměnu e-voucheru za lístek. Kdyby měl případně někdo tip na jiné webovky přes které lístky pořídit, prosím o jeho zveřejnění.

Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Soňa: Dobrý den,
ano, je třeba vystát frontu u pokladny, tam se vymění voucher za klasickou vstupenku. Ty vstupenky z Isango jsou bez problémů uznatelné. Nicméně pokud máte strach, doporučuji je koupit buď na místě, nebo na oficiálních stránkách.

Odpovědět

Odkaz “na internetu” odkazuje na stránky isango.com. Na těchto stránkách jsou ceny uváděné v librách, takže nákup z těchto stránek vyjde zhruba na stejno, jako z oficiálních stránek.

Odpovědět
Avatar uživatele

Mám dotaz
Na Studio Tour mi stačí normální vstupenka nebo musím tu VIP Experience?
Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Radek48: Ahoj Radku, stačí obyčejná vstupenka. Doporučuji s návštěvou atrakce neotálet, tvoří se u ní fronty.

Odpovědět

Ahoj,

návštěvu Universal Studios Hollywood máme možnost absolvovat buď v neděli a nebo pondělí – myslíte, že tam bude velký rozdíl v počtu lidí ?

Děkuji za odpověď.
Nina:)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Nina: Ahoj Nino,

tohle se skvěle zjišťuje na Google – nějakou dobu tam funguje funkce, která zobrazuje počet lidí v jednotlivé dny v týdnu a v jednotlivé hodiny. Stačí napsat Universal Studios Hollywood. Fakt užitečné. :-)

Koukal jsem na to a pondělí bude lepší, lidí tam bývá o dost méně než v neděli.

Odpovědět

@Petr Novák:

Jasný, na to jsem úplně zapomněla, že se můžu kouknout na Google :) Dík za tip!

Odpovědět

@Nina_: Rozhodne pondeli. Vikendy jsou ve vsech zabavnich parcich napraskane a bez “fast pasu” nic nestihnete. Takze jednoznacne pondeli, to tam budou prevazne turiste a minimum mistnich. Doporucuji take vyrazit hned na otviracku a nejdrive jit na nejatraktivnejsi atrakce, nez se u nich vytvori fronty. Myslete take na dopravu v LA. Pokud budete bydlet jizne od Universal Studios, pocitejte se zazitkem z dovolene ve forme zacpy, kterou uz jen tak nezazijete.

Odpovědět

@Mesi:

Supr, díky za info. A chtěla jsem se zeptat na tu dopravu do partu – budeme bydlet kousek od chodníku slávy ( červená linka) a četla jsem, že k metru jezdí shuttle bus každých 15 minut…
Co myslíte autem nebo metrem ?

Odpovědět

@Nina_: Autem je to od chodniku slavy chvilka, na otviracku (9 hod) je dalice 101 v tomto useku v pohode. Melo by to byt cca 15 minut + nejlevnejsi parkovne 25 USD. Metro stavi primo na krizovatce pod parkem a shuttle vlacek je kousek od krizovatky (je od ni videt). Metrem by to melo byt do 25 minut. Osobne, jestlize bych bydlel takhle blizko, tak bych asi to metro zkusil.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Nina_: Ahoj Nino, z vlastní zkušenosti doporučuji metro a hlavně – přijeďte již na otvíračku, ať předeženete davy lidí.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj všem,
Universal jsme navštívili na konci června, proto přidávám svoje zkušenosti. V parku jsme byli v pátek a lidí nebylo v parku až tak příliš hodně. Přijeli jsme cca přesně na otvíračku a do parku jsme se dostali úplně bez problémů. Jde o jedinečný zábavní park a proto všem doporučuji koupit si FAST PASS. Nehledě na to, kolik je tam podle vás lidí nebo jak dlouhé jsou fronty. Jednodušše ty atrakce jsou tak skvělé, že je budete chtít absolvovat několikrát a to se vám bez Fast Passu prostě nepovede. My jsme čekali na každou atrakci cca 45 minut a toho času ve frontě jsme zpětně hodně litovali. Opravdu bych si radši vzal nějakou extra brigádu, abych na těch dalších 110$ vydělal a fast pass si koupil. Například Harry Potter atrakce v hradu je fantastická, ale pokud na ní nejdete hned ráno, tak odpoledne je čekací doba 120 – 150 minut a nestihli byste další atrakce.
Nešetřete tedy prosím a opravdu si ten pass kupte. Nebudete rozhodně litovat.
Pokud budete mít hlad, počítejte s tím, že ceny menu se pohybují od 12 – 15$. A je jedno, jestli je to u Krustyho nebo jinde. Na druhou stranu musím říct, že hot dog a hamburger u Krustyho byl jeden z nejlepších v americe a zároveň byl vydaný za cca 1 minutu, takže poměr cena/výkon odpovídá.
Také se vyplatí koupit celodenní doplňovací nápoj. My jsme byli skupina 4 lidí a jednodušše jsme se složili na jeden kelímek, který jsme neustále doplňovali. Ideální způsob, jak vyřešit probémy s pitím.

Odpovědět

Dobrý deň prajem,

prosím Vás, viac ľudí tu písalo o fast passe, ale na stránke universalstudioshollywood.com, som našiel akurát tak universal express ticket, kde podľa môjho pochopenia, je vždy len jeden prednostný vstup na atrakciu/show, toto myslíte pod tým fast passom? Toto by malo zabezpečiť na každú atrakciu jedenkrát prednostný vstup nie?

Ďakujem.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Nawg: Ahoj, Universal Express Pass se kupuje dodatečně ke vstupence – díky němu můžeš neomezeně přeskakovat fronty u jednotlivých atrakcí. Neplatí, že na každou atrakci s ním můžeš jít jen jednou.

Odpovědět

Ahoj, ďakujem za odpoveď.

Ale keď pozerám ich stránku tak tam je na výber toto:

1-Day General Admission
$109 – $119

Universal Express™
$179 – $259

VIP Experience
From $349

2-Day General Admission
$139 – $169

Dá sa vybrať len jedna možnosť.

1-day general admission – popis je –
Ticket valid on your selected date only

Ticket is non-transferable and non-refundable

Ticket may not be copied,transferred or resold.

Ticket is only valid for the person named on it

Ticket cannot be combined with other offers, separately ticketed events, discounts, Halloween Horror Nights® or sightseeing tours

All or parts of Park subject to change or closure without notice.

Parking not included

Early Park Admission begins one hour before the Theme Park opens and is subject to availability, cancellation, and change. For Park hours, visit UniversalStudiosHollywood.com/calendar-and-hours.

Valid at Universal Studios Hollywood, located in Los Angeles, California.

A pri možnosti Universal Express je popis:

Ticket valid on your selected date only

Ticket is non-transferable and non-refundable

Includes Park admission and one-time express access to each ride and attraction and priority seating at select shows. Express access is a separate line with a shorter wait time at each ride and attraction and a priority seating area at select shows. (Does not apply to food and retail locations or non-seated shows.) Ticket may not be copied, transferred or resold.

Ticket is only valid for the person named on it.

Ticket cannot be combined with other offers, separately ticketed events, discounts, Halloween Horror Nights® or sightseeing tours.

All or parts of Park subject to change or closure without notice.

Parking not included.

Early Park Admission begins one hour before the Theme Park opens and is subject to availability, cancellation, and change. For Park hours, visit UniversalStudiosHollywood.com/calendar-and-hours.

Valid at Universal Studios Hollywood, located in Los Angeles, California.

Čiže ak to pozerám správne dá sa vybrať len jedna z týchto možností. Plus je možnosť mať aj ročné passy, ale to nepotrebujem.

Je niekde aj možnosť kúpenia si základnej vstupenky a plus dokúpiť si možnosť preskakovať fronty? Tá možnosť Universal Express, je ak to chápem správne, možnosť preskočenia fronty na všetkých atrakciách a shows ale na každej len raz, čiže keby som išiel na všetko len raz tak mám zaručenú tú rychlejšiu frontu nie?

Ďakujem.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, mám dotaz, dočkali jste se vůbec a poslali vám peníze zpět?
U mě stejný problém, 2x odečtené peníze z účtu.
Na mail zatím neodpověděli.
Poradíte řešení? Díky

Odpovědět

@Nawg:

Nikdo neporadí?

Odpovědět

Ahojky,

jdu si k vám pro radu. V září se chystáme ve všední den navštívit Universal studio a chci se zeptat, co je podle Vaší zkušenosti lepší? -> koupit si dvoudenní vstupenku a rozložit si atrakce do dvou dnů a nebo jednodenní s přednostním vstupem a bez čekání ve frontách? Máte někdo zkušenosti, kolik času stráví člověk přibližně ve frontě na ty nejlepší atrakce (např. Harry Potter) ve všední den (v září)?

Předem moc děkuji za odpověď :-).

Odpovědět

@Aneta: Pred par lety mi stacil jeden vsedni den, ale bylo to jen tak tak a to jeste nebyl Harry Potter atd. Dnes uz bych turistovi jednoznacne doporucoval prikoupit si “predbihaci” pas.
Express ticket je o 70 USD drazdi, dvoudenni vyjde o 30 USD levneji nez Express. Odpovezte si sami, jestli vam 30 USD stoji za ztratu jednoho dne v ramci vasi dovolene. Pokud bych tu byl jako turista, radeji bych mel ten den na neco jineho a ozelel 30 USD.
Cerstva zkusenost ze Six Flags: navsteva o vikendendu, prijezd po poledni, stihl jsem 5 atrakci (z toho 3 uz byly navecer s minimalnimi frontami) takze za cely den by to bylo cca o 2 atrakce vic. Mam membership, takze je mi to jedno, ale byt turista, priplatil bych si za pas.

Odpovědět

@Aneta: Já bych také doporučila “předbíhací” vstupenku na jeden den – byli jsme tam sice už před pěti lety, taky v září ve všední den, a na všechny atrakce byly dlouhé fronty – nepředpokládám, že se něco změnilo (od té doby jsme USA navštívili ještě dvakrát a mám pocit, že turistů tam stále jen přibývá – v některých národních parcích to vypadalo jako odpoledne na Václaváku) . Měli jsme tuhle přednostní vstupenku a víceméně všechno jsme v pohodě stihli, je ovšem dobré být tam hned ráno na otevíračku.

Odpovědět

Dobrý deň chcela by som poradiť veľmi túžim ísť do universalneho štúdia v holywode vedeli by ste mi prosím ako sa tam dostať letecky som zo Slovenska ďakujem veľmi pekne

Odpovědět
Avatar uživatele

@Natalia:
Třeba z Bratislavy? Tam letiště zatím je. Letisko Tri Duby​ bude pravděpodobně jen pro lokální lety.
Prostě koukni na weby s letenkami a něco určitě najdeš. Zkus odlety z Bratislavy, Vídně, Budapešti, klidně i Krakov a Katovice, podle toho, kam máš dobré spojení. Nejlepší bude letět do LA, letiště LAX nebo letiště v okolí Ontario International Airport, John Wayne Airport

Odpovědět

@Franta: Ahoj. My sme leteli priamo z Viedne do Los Angeles. Na letisku sme pozicali auto a premiestnili sa severnejsie v LA, aby sme nemuseli rano dlho cestovat priamo do Universal Studios. Vstupenky sme si kupili vopred cez ich stranku. Neodporucam ist cez prazniny, alebo vikend. Je tam dostatok volnych parkovacich miest, ak prides vcas. Je to na cely den.

Odpovědět

@Maria: nemuseli ste byt 14 dni mimo Sche

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.