TSA zámek na kufr do USA: Čím je speciální a proč se doporučuje ho mít?

Americký Úřad pro bezpečnost v dopravě (Transportation Security Administration – odtud zkratka TSA) musí ze zákona kontrolovat všechna zavazadla ještě předtím, než jsou naložena do letadla. Většina zavazadel projede rentgenem, jen malé procento z nich je podrobeno zevrubné prohlídce, kdy jsou kufry otevřeny a ručně zkontrolovány. Na případné poškození zámku nebo zavazadla se nehledí. A právě v tento moment přijde vhod bezpečnostní zámek na zavazadla s osvědčením TSA…

TSA zámek na kufr do USA | © Baggage Master

Zámek, který je možné otevřít bez známky poškození

Bezpečnostní zámky schválené nebo akceptované TSA poznáte podle červeného loga ve tvaru diamantu nebo krychle beze dna (záleží na představivosti – vizte obrázek nahoře). Pracovníci TSA je za pomoci master klíče umí otevřít tak, že nedojde k poškození zámku a po inspekci zavazadla zámek opět zamknou.

V případě, že budete mít zavazadlo uzamčené jiným zámkem, dojde pouze k jeho přeříznutí a po prohlídce bude kufr přepravován neuzamčený.

Že byl zrovna váš kufr kontrolován TSA poznáte v lepším případě až podle kartičky „Notice of Baggage Inspection“ zanechané uvnitř zavazadla.

Cena zámků na zavazadla TSA a tip na alternativní řešení

Nejlevnější zámky s akreditací TSA můžete koupit v českých obchodech za zhruba 130 Kč, na eBayi dokonce za 40 Kč. Vždy hledejte označení „TSA Accepted“ nebo „Travel Sentry Approved“ a červený symbol diamantu. Některé modely zámku mají indikátor, díky kterému poznáte, zdali byl k jeho otevření použit master klíč.

Pocit naprostého bezpečí nicméně zámky TSA nepřinesou. Na YouTube se objevilo video, ve kterém jsou za pomocí paklíčů otevřeny hned tři zámky certifikované TSA. Nehledě na fakt, že pokud bude chtít někdo podrobit váš kufr neoficiální inspekci, cestu k prolomení zámku si vždycky najde.

Alternativní řešení je jednoduché, použijte stahovací svorky na kabely. Kufr s nimi bude zabezpečen téměř do stejné míry jako při použití libovolného zámku. A pokud do kufru přidáte jednu svorku navíc, zaměstnanci TSA vám zavazadlo po prohlídce zcela jistě zabezpečí.

21. září 2014 Petr Novák
  1. TSA zámek na kufr do USA: Čím je speciální a proč se…
  2. Jak probíhá odbavení na letišti a let do USA?
  3. Jak v USA vyzrát na taxíky

Diskuze k článku (107 komentářů)

Alena (4)
13.11.2017
18:37

@Franta: ďakujem, tak snad najdem nejaky vhodny :)

Odpovědět
Mesi (549)
13.11.2017
22:25

@Alena: Je to uplne, ale opravdu uplne jedno. Ani ten TSA zamek nemesis resit. Kup si takovy, ktery ti bude vyhovovat. Ja kupuju vzdy latkovy, skorepinove mi osobne nevyhovuji. Jedine, co sleduji, jak jsou pevne boky a kolecka, aby to nebyly nejake male kodrcaky, ktere se po chvili ulamou.

Odpovědět

Prosim o info – vizum, V pripade jeste platne esty a zamitnuti turistickeho viza, muzu pak na estu jeste vycestovat ?, dekuji.

Odpovědět
Franta (2469)
14.11.2017
9:18

@jana:
Jsi u článku o TSA zámku. Víza a ESTA se řeší jinde.

Koukni na ofiko stránku ESTA a tam na „Zkontrolovat stávající žádost“. Uvidíš, jestli ti ESTA ještě platí nebo ne.

Odpovědět
Alena (4)
16.11.2017
17:18

Ešte mám jednu otázku, rozumiem tomu správne, že keď mi námatkovo skontrolujú batožinu tak mi ju potom zabalia do fólie? Diky

Odpovědět
Franta (2469)
16.11.2017
18:49

@Alena:
Ne, nezabalí. Bratránkovi kontrolovali kufr celkem 3x a přišel na to vždy až když ho otevřel a uvnitř našel ten letáček. Do folie by ho asi zabalili, pokud by se při otvírání poškodil a nešel zavřít.

Odpovědět
Petr Novák (2412)
16.11.2017
23:13

@Alena: Nejspíše záleží. Kamarád letěl z Havaje se zabaleným kufrem, přiletěl se zabaleným… a uvnitř našel letáček. :-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.