Ubytování v San Franciscu – 10 tipů na levné a bezpečné hotely

Petr Novák

Nejlevnější ubytování v San Franciscu pořídíte již za 1 422 Kč za noc pro dva. Často se však nachází na relativně nebezpečných místech, je špinavé a má další nedostatky, kvůli kterým má i nízké hodnocení. Abych vám ušetřit čas při vybírání, vybral jsem 10 hotelů s nejlepším poměrem ceny a kvality. Jako podmínku jsem si dal, že v každém z nich bych se nebál ubytovat vlastní rodinu.

Ubytování v San Franciscu – 10 tipů na levné a bezpečné hotely | © Unsplash.com

 1. Obsah článku
  1. Kde se ubytovat v San Franciscu
  2. Levné ubytování v San Franciscu
  3. Hotely v San Franciscu s nejlepším poměrem ceny a kvality

  Kde se ubytovat v San Franciscu

  🗺️ Lokalita jako nejdůležitější parametr

  Při výběru hotelu se doporučuji soustředit na lokalitu, a to hned ze dvou pohledů.

  V San Franciscu jsou určité lokality, kde se turisté mohou cítit nekomfortně nebo nebezpečně. Doporučuji se jim vyhnout. Poznáte je podle nízké známky lokality na Bookingu a podle komentářů hostů.

  Pokud to jen trochu cena dovolí, snažím se vybírat ubytování s hodnocením lokality 9,0/10 a vyšším. Zajistí mí to pěší dostupnost zajímavých míst ve městě, nejen v San Franciscu.

  📅 Hotel rezervujte s předstihem

  Ubytování doporučuji rezervovat hned, jakmile budete znát termín pobytu v San Franciscu. Budete tak moct vybírat z nejširší nabídky hotelů. Osobně používám téměř výhradně Booking.com, který nabízí garanci nejnižší ceny a u některých nabídek možnost zrušení rezervace zdarma.

  💰 Jak ušetřit za ubytování v San Franciscu

  Při cestě ve čtyřech se nebojte místo dvou pokojů rezervovat jen jeden. Postele v Americe jsou velké, není problém se na nich vyspat v páru. Levnější jsou pokoje se sdílenou koupelnou nebo hostely, kde se platí jen za postel. Ušetřit lze také volbou správné platební karty.

  🅿️ Parkování v San Franciscu

  Ještě větší problém než v jiných městech dělá v San Franciscu parkování. Zejména v centru města je nedostatek míst, vlastní parkoviště je luxus. Hotely to často řeší tzv. valet parkingem, kdy obsluha auto odveze do jiné budovy. Cena takového parkování je $651 540 Kč$902 132 Kč, proto pozorně čtěte popis hotelu.

 2. Levné ubytování v San Franciscu

  Následující tipy nejsou nejlevnější místa, kde lze v San Franciscu složit hlavu. Najít lze spoustu levnějších hotelů, mají však horší hodnocení a často se nachází na místech pro turisty méně bezpečných.

  Já sice vybral levné hotely, ale pouze takové, ve kterém bych se nebál ubytovat své příbuzné. Všechny hotely a jejich hodnocení jsem naposledy aktualizoval 24. června 2024.

  Hotel Hodnocení Popis
  ITH Pacific Tradewinds Hostel 8,8/10 Výborně hodnocený hostel se nachází přímo v centru města, kromě dvoulůžkového soukromého pokoje tak nabízí skvělou dopravní dostupnost k hlavním atrakcím v San Franciscu.
  Hotel Stratford 7,7/10 Dobře hodnocený hotel leží přímo v centru města poblíž zastávce tramvaje, výhodou jsou čisté pokoje a pohodlné postele.
  HI San Francisco Fisherman’s Wharf 8,3/10 Skvěle hodnocený hostel leží v dobré lokalitě Fisherman’s Wharf, nabízí nonstop recepci a snídaně v ceně.
  Herbert Hotel 6,9/10 Levnější hotel leží v centru města poblíž zastávky tramvaje, nevýhodou jsou sdílené koupelny a horší vybavení pokojů.
  Hayes Valley Inn 7,2/10 Cenově dostupné ubytování se nachází v historické budově, za utracené dolary dostanete poměrně dobrou hodnotu.

  1️⃣ ITH Pacific Tradewinds Hostel

  Hostel se nachází v centru města, takže nabízí dobrou dostupnost Alcatrazu a dalších památek. Má skvělé hodnocení lokality 9,2/10 a vynikající celkovou známku 8,8/10. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, hosté chválí lokalitu, poměr ceny a kvality a velmi přátelský personál. Většina stížností se týká počtu schodů, které dělí pokoje od vstupu do hostelu.

  2️⃣ Hotel Stratford

  Dvouhvězdičkový hotel stojí v centru města, je pár bloků od výchozí zastávky lanové tramvaje. I přes nižší cenu má na Bookingu velmi dobré hodnocení 7,7/10, lokalita samotná má 9,4/10. V recenzích hostů se objevuje chvála na lokalitu, ochotný personál a čistotu. Negativní recenze zmiňují malé pokoje pouze se základním vybavením.

  3️⃣ HI San Francisco Fisherman’s Wharf

  Dobře hodnocený (8,3/10) hostel nabízí ze dvora krásný výhled na Golden Gate Bridge a jen pár bloků od něj leží zakroucená ulice Lombard Street. Hosté lokalitu hodnotí průměrnou známkou 9,5/10. Hostel nabízí menší i větší pokoje a nonstop recepci. Hosté chválí výhled (mrkněte se na fotky) a přátelský personál, mezi negativa patří menší pokoje a sdílená koupelna mimo pokoj.

  4️⃣ Herbert Hotel

  Dvouhvězdičkový hotel má sice slabší celkové hodnocení (6,9/10), lokalitu však hosté hodnotí známkou 9,1/10. Nachází se prakticky hned vedle zmiňovaného Hotelu Stratford u zastávky tramvaje. Hosté chválí lokalitu, dostupnost hromadné dopravy a čistotu, negativní komentáře se většinou týkají chybějící koupelny u některých pokojů a chybějící ledničky.

  5️⃣ Hayes Valley Inn

  Oproti předchozím tipům se Hayes Valley Inn nachází dál od zálivu. Hosté mohou využívat sdílenou kuchyň, výhodou hotelu je dobrý poměr ceny a kvality. Nevýhodou pro někoho mohou být sdílené koupelny u všech pokojů. Na Bookingu má hodnocení lokality 8,9/10 a celkovou známku 7,2/10.

 3. Hotely v San Franciscu s nejlepším poměrem ceny a kvality

  Druhá polovina tipů jsou hotely s celkovým hodnocením alespoň 8,3 a se známkou za lokalitu 9 a více. Stále jsem koukal na co nejpříznivější cenu, ale současně vybíral hotely s výbornou úrovní služeb, kde bude pobyt příjemný zážitek.

  Hotel Hodnocení Popis
  Harbor Court Hotel 8,4/10 Hotel má špičkové hodnocení lokality, na výhled z jeho oken budete dlouho vzpomínat. Hosté Genius mají snídaně zdarma.
  Parker Guest House 9,3/10 Špičkový penzion v klidnější čtvrti je vhodný pro ty, kdo se chtějí vyhnout rušným hotelům. Podívejte se na fotky.
  Stanford Court San Francisco 8,6/10 Čtyřhvězdičkový hotel v centru San Francisca, kromě skvělé lokality si hosté chválí velmi pohodlné pokoje.
  Orchard Garden Hotel 8,9/10 Podívejte se na fotky z terasy hotelu, tam by chtěl bydlet každý. Maximálně pohodlné pokoje a vynikající lokalita jsou bonus.
  The Donatello Hotel 8,6/10 Hotel s krásnými výhledy leží na Union Square, je tak v docházkové vzdálenosti k muzeím a žádaným atrakcím v okolí.

  1️⃣ Harbor Court Hotel

  Mrkněte na fotky na výhled z hotelu na Golden Gate Bridge. Čtyřhvězdičkový hotel s hodnocením 8,4/10 se nachází přímo u zálivu, kousek od stanice tramvaje a dalších turistických atrakcí. Lokalitu hosté chválí ze všeho nejvíc, na Bookingu má průměrnou známku 9,4/10. Dobře hodnocená je velikost pokojů, čistota, personál i blízkost hromadné dopravy. Negativem je velmi drahé parkování.

  2️⃣ Parker Guest House

  Tohle je skvělá volba pro páry nebo menší skupiny, kteří chtějí klidnější ubytování mimo velké hotely. Výborně hodnocený (9,3/10) guest house leží dál od centra, známka za lokalitu je 9,6/10. Výhodou je soukromé parkoviště a krásná zahrada. Téměř všichni hosté chválí milý personál, výborné snídaně v ceně a krásnou budovu.

  3️⃣ Stanford Court San Francisco

  Čtyřhvězdičkový butikový hotel stojí hned vedle zastávky lanové tramvaje. Skvělá lokalita šetří čas při obcházení památek města, výhodou jsou také prostorné pokoje, čistota a hezké výhledy. Nevýhodou jsou docela drahé snídaně, které nejsou v ceně pokoje.

  4️⃣ Orchard Garden Hotel

  Čtyřhvězdičkový hotel v Chinatownu mne zaujal hezkou střešní terasou a dobrou cenou. Díky výborné lokalitě (9,5/10) jsou okolí památky dostupné pěšky. Hosté chválí také ochotný personál, čisté pokoje a pohodlné postele. Nevýhodou je komplikované parkování. Na Bookingu má hodnocení 8,9/10.

  5️⃣ The Donatello Hotel

  Také pátý doporučovaný hotel má skvěle hodnocenou lokalitu (9,2/10), celkové hodnocení na Bookingu je 8,6/10. Výhodou hotelu je soukromé parkoviště, památky dostupné pěšky a pohodlné postele. Jak je u mne zvykem, zaujala mne terasa s výhledem (podívejte se na fotky). Stížnosti směřují především na drahé parkování a na hluk z ulice v pokojích v nižších patrech.

Diskuze k článku (3)

Ahojte,

chystáme se v řijnu na trip do USA. První 3 dny trávíme v San Franciscu, teda převážně výlety do Silicon Valey, máte nějakou zkušenost s hotely v Oaklandu? Konkrétními v bezpečné části, ať se člověk nebojí v noci vyjít ven?

Díky

Odpovědět
O

V San Franciscu si dejte pozor na to, že hodně hotelů nemá své parkoviště u budovy a využívá tzv. Valet parking. Kdy vám auto odveze/přiveze pikolík. Obvykle třeba za 15 minut. Problém je ten, že to je poměrně nákladná položka a na bookingu nebývá v ceně. My jsme za to platili 3 x 40 dolarů.

Odpovědět

Zdravím zkušené cestovatele,
máte prosím někdo zkušenost s hotelem Super 8 na Lombard street?
Je zde bezpečno? Jedeme s dětmi, proto se ptám.
Předem díky.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA