Výsledky loterie o zelenou kartu do USA 2021 (DV-2021): Jak ověřit přihlášku, další postup

Od úterý 5. května 2020 mohou účastníci loterie o zelenou kartu do USA (2021 Diversity Visa Lottery) kontrolovat stav své přihlášky. Ty se do tohoto ročníku přijímaly v termínu od 2. října do 5. listopadu 2019. Jako DV-2021 se loterie označuje, neboť úspěšným žadatelům bude zelená karta vydána v průběhu roku 2021.

Výsledky loterie o zelenou kartu do USA 2021 (DV-2021): Jak ověřit přihlášku, další postup

Výsledky loterie o zelenou kartu 2021

Oficiální výsledky loterie jsou k dispozici na jediné vládou provozované stránce dvlottery.state.gov. Pro zjištění stavu přihlášky musíte znát 16místné potvrzovací číslo (confirmation number), které vám bylo vygenerováno na podzim po odeslání registrace. Kód má tvar např. 20211O0DZWY3DOV0.

Jestliže jste číslo ztratili, klikněte na výše uvedené stránce na Check Status » Continue » Forgot Confirmation Number. Pro obnovení přístupu stačí znát jméno, příjmení, datum narození a e-mailovou adresu použitou v přihlášce.

Nebyli jste vylosováni

V případě, že jste letos nebyli vylosováni, zobrazí se vám na stránce: “Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.”

Své potvrzovací číslo nemažte a stav přihlášky průběžně kontrolujte až do konce září 2021. Jsou známy případy, kdy se u původně nevylosovaných přihlášek stav změnil.

Byli jste vylosováni

Pakliže se na vás usmálo v loterii štěstí, zobrazí se vám stránka s dalším postupem.

A teď to nejdůležitější – neradujte se předčasně. Vylosování v loterii neznamená automatické udělení zelené karty, pouze vás opravňuje k dalšímu procesu, na jehož konci ji můžete získat. Zelenou kartu nakonec získá asi jen 40 % lidí, kteří byli vylosováni.

Nejlepší představu si uděláte, když si přečtete článek od naší čtenářky Veroniky, která si celým procesem získání zelené karty před několika lety prošla.

Gratuluji účastníkům loterie, na které se letos usmálo štěstí a pakliže to myslí vážně, držím jim pěsti.

Češi a Slováci v loterii o zelenou kartu

Štěstí při losu se v loňském ročníku DV-2020 usmálo na 31 Čechů a na 30 Slováků. Soudě podle počtu účastníků i počtu vylosovaných z obou zemí u nás zájem o loterii klesá.

Výsledky loterie Diversity Visa o zelenou kartu do USA 2021 | © Petr Novák

Přihláška do loterie o zelenou kartu 2022 – Electronic Diversity Visa Lottery DV-2022

Také v letošním roce bude vízová loterie pokračovat. Přihlášky se přijímají od 7. října 2020 do 10. listopadu 2020.

Mimo tento termín a mimo oficiální stránky žádné přihlášky nevyplňujte. Na webu můžete narazit na desítky různých stránek, které se tváří jako oficiální vládní. Ve skutečnosti je provozují podnikavci, kteří vydělávají na falešných slibech a na prostém přeposlání vaší registrace. Často slibují zvýšení šancí na vylosování, vydávají se za různé Visa Agenty, používají důvěryhodně vypadají internetové stránky a odznáčky. Google se snaží tyto stránky blokovat ve vyhledávání, přesto na ně můžete narazit v reklamách a na sociálních sítích.

Jediná oficiální stránka vízové loterie do USA je dvlottery.state.gov.

Petr Novák

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.