Zábavní park Magic Kingdom na Floridě: Informace, atrakce a tipy pro návštěvníky

Magic Kingdom Park je zábavní park ležící u města Orlando na Floridě. Magic Kingdom je součástí obřího zábavního rezortu Walt Disney World, který se skládá z téměř čtyřech desítek hotelů, čtyř zábavních parků, dvou akvaparků a čtyř golfových hřišť. Pro rodiny je park rájem na Zemi, teenageři toužící po horských drahách a adrenalinu by ale raději jeli jinam.

Cinderella Castle v parku Magic Kingdom | © Michael Gray

Informace o zábavním parku Magic Kingdom

Magic Kingdom je s 18 miliony návštěvníky za rok nejnavštěvovanější zábavní park na světě. Park byl otevřen 1. ledna 1971 a celý je stylizován do tématu pohádek a postaviček s animovaných Disneyovek.

Dominantou Disneylandu je Popelčin zámek alias 58 metrů vysoký Cinderella Castle. Stavba je kopií zámku z filmu Popelka z roku 1950.

Park Magic Kingdom je rozdělen do šesti částí v kruhovém tvaru. Jejich střed tvoří Cinderella Castle:

 • Main Street, U.S.A.
  Řečeno filmovou hantýrkou, Main Street jsou takové úvodní titulky celého parku. Dlouhá ulice je lemována obchody se suvenýry a jídlem, vše ve stylu malého amerického městečka z počátku 20. století. Hlavní atrakcí této sekce je Walt Disney World Railroad – malý vláček, který vozí návštěvníky napříč parkem. Pokud preferujete živý pohon, můžete se svézt na voze taženém koňmi.
 • Adventureland
  Adventureland představuje tajemno při objevování dálek. Svým laděním má tato část Magic Kingdom Parku připomínat odlehlé džungle Afriky, Asii, Střední Východ, Jižní Ameriku a Jižní Pacifik, přistavené náměstíčko pak budí dojem Karibiku.
 • Frontierland
  Americký divoký západ, kovbojové, indiáni a atrakce Splash Mountain nebo horská dráha Big Thunder Mountain Railroad jsou symboly části parku známé jako Frontierland.
 • Liberty Square
  Část Liberty Square je stylizována do podoby koloniální osady z období Americké revoluce.
 • Fantasyland
  Fantasyland je část parku ve středověkém pohádkovém stylu, na své si v ní přijdou milovníci fantasy. Některé atrakce mají původ v pohádkách od Disney – Sněhurce a sedmi trpaslících, Malé mořské víle nebo v Dumbu. Za zmínku stojí unikátní horská dráha Seven Dwarfs Mine Train.
 • Tomorrowland
  Tomorrowland je mezigalaktické město budoucnosti – resp. toho, jak si lidé představovali budoucnost v 50. letech. Součástí Tomorrowlandu je třeba horská dráha Space Mountain nebo centrifuga Astro Orbiter.

Představení Country Bear Jamboree v Magic Kingdom | © Sam Howzit

Atrakce v parku Magic Kingdom

V celém parku Magic Kingdom Orlando je kolem 50 atrakcí. Nechci vás zatěžovat kompletním přehledem, a tak jsem vybral sedm těch nejlepších – řazeno abecedně. Seznam všech atrakcí najdete na webu parku.

 1. Big Thunder Mountain Railroad
  Horská dráha, která sice nemá ani jeden looping nebo vývrtku, ale důlní vláček projíždějící mezi kaňony dokáže překvapit. Na stupnici děsivosti atrakce, kdy 0 znamená totální uspávačku a na 10 se bojí i Chuck Norris, je Big Thunder Mountain Railroad hodnocena 5. Video z atrakce
 2. Cinderella Castle
  Dominanta celého kouzelného království, 58 metrů vysoký zámek byl otevřen spolu s parkem v roce 1971 a stal se symbolem Disneylandu. Jeho kopie stojí také v Disneylandu v Tokiu. V přístupných interiérech stavby si můžete prohlédnout několik nástěnných mozaiek včetně té ze 14karátového zlata nebo jiné složené z milionů kousků skla v 500 barevných odstínech. A ještě jedna zajímavost – architekti zámku se při návrhu inspirovali mj. Týnským chrámem v Praze!
 3. Haunted Mansion
  Strašidelný dům z 18. století, který obývá rovných 999 duchů. Vaše děti postraší (nebo pobaví) již v průběhu čekání ve frontě. Video z atrakce
 4. Pirates of the Caribbean
  Temná plavba v lodičce po karibských vodách vás nechá nahlédnout do vydrancovaných vesniček a pirátských lodí. Atrakce Piráti z Karibiku vznikla dlouho před stejnojmenným filmem, nenechte se zmást Johnnyem Deppem. Video z atrakce
 5. Seven Dwarfs Mine Train
  Další horská dráha stylizovaná do důlního vláčku je novým přírůstkem mezi atrakcemi, otevřena byla teprve v roce 2014. Hudbou i vzezřením odkazuje na původní Sněhurku se sedmi trpaslíky z roku 1937. Video z atrakce
 6. Space Mountain
  Vnitřní horská dráha z roku 1975 prošla roku 2009 rozsáhlou rekonstrukcí za 12 miliónů dolarů. Návštěvníky zavede za hranice vesmíru a zajímavá je tím, že v ní jezdí dva vozíky vedle sebe. Video z atrakce
 7. Splash Mountain
  Splash Mountain spočívá ve sjezdu vodního koryta v plavidlech připomínajících vykutanou kládu. V angličtině se tomuto typu atrakcí říká log flume. Konkrétně Splash Mountain byla inspirována pohádkou Song of the South z roku 1946. Na atrakci doporučuji zajít také po setmění, z vrcholku hory je nádherný výhled na Popelčin zámek. Video z atrakce

Po setmění se v parku každý večer koná vskutku bohatý ohňostroj, neodcházejte z parku brzy.

Disneyland v Orlandu na Floridě | © Anthony Quintano

Vstupné do parku Magic Kingdom, otevírací doba a trasa

Začněme od konce. Park Magic Kingdom leží v centrální části Floridy nedaleko Orlanda. K dopravě je nejjednodušší použít pronajaté auto, pro orientaci vzdálenosti a trasy z významných měst:

Z Orlanda do Magic Kingdom můžete použít také autobusovou linku 50 provozovanou společností Lynx. V provozu je denně od zhruba 5:00 do půlnoci, jednosměrná jízdenka stojí 2 dolary. K dopravě po areálu Walt Disney World můžete použít bezplatné autobusy, trajekty nebo jednokolejku.

Zábavní park Magic Kingdom je otevřen celoročně od ranních hodin až do hluboké noci. Otevírací doba se v průběhu roku mění, před návštěvou parku ji doporučuji zkontrolovat na této stránce.

Vstupenky do parku Magic Kingdom si můžete koupit přes internet buď na stránkách parku, nebo na odkazu níže (součástí je FastPass, se kterým se vyhnete frontám). Nabízených variant je k dispozici habaděj. Cena zahrnuje vstupné do parků Magic Kingdom, Hollywood Studios, Epcot a Animal Kingdom.

Vstupenka s příplatkem “Hopper” vás opravňuje k návštěvě dvou parků v průběhu jednoho dne. Varianta s akvaparkem zahrnuje vstupy mj. do Disney Typhoon Lagoon a Disney Blizzard Beach. Vstupenky je nutné upotřebit ve lhůtě 14 dnů od jejího prvního využití.

VariantaVstupenka
samotná+ Hopper+ akvaparky+ Hopper a akvaparky
1denní$ 94.00$ 154.00$ 154.00$ 180.00
2denní$ 188.00$ 248.00$ 248.00$ 274.00
3denní$ 321.46$ 357.87$ 370.05$ 405.25
4denní$ 322.78$ 371.81$ 371.81$ 402.24
5denní$ 318.58$ 371.31$ 371.31$ 399.41
6denní$ 342.35$ 395.95$ 395.95$ 419.83
7denní$ 341.83$ 395.47$ 395.47$ 419.40

Ceny v tabulce jsou správné – opravdu platí, že je někdy výhodnější koupit vícedenní vstupenku, ačkoliv ji plně nevyužijete.

Magic Kingdom v Orlandu na Floridě | © trvlto

Další tipy pro návštěvníky

Do zábavního parku doporučuji přicestovat 20 – 30 minut před otevřením. Ušetříte tak čas strávený ve frontě a ze zaplacené vstupenky vytěžíte maximum. Nejvíce lidí park navštěvuje v létě od června do srpna, chcete-li si užít kratší čekací doby a menší davy, vypravte se do Magic Kingdom koncem září nebo v říjnu.

V předstihu si nastudujte mapu atrakcí, uložte si ji do telefonu a vyberte si atrakce, které jsou pro vás nejlákavější. To pro případ, když by nebylo časově možné navštívit všechny. Nezapomeňte se zeptat svých dětí, tento park je určen především jim.

Většina návštěvníků míří po vstupu do části Tomorrowland a poté pokračují proti směru hodinových ručiček. Buďte chytří a choďte opačně.

Díky systému FASTPASS+ si můžete s předstihem 30 dní (resp. 60 dní, pokud budete nocovat v hotelu, jehož je Disney provozovatelem) zamluvit místo na atrakci. Ušetříte tak spoustu času jinak zabitého čekáním ve frontách. A co je nejlepší – služba je zcela zdarma. Pamatujte, že ty nejžádanější atrakce jsou kompletně vyrezervované již s třítýdenním předstihem.

Fotky ze zábavního parku Magic Kingdom

Představení The Little Mermaid | © JeffChristiansen

The Hall of Presidents v Magic Kingdom | © Jeremy Simpson

Popelčin zámek v Disneylandu | © Christian Benseler

Atrakce Pirates of the Caribbean v zábavním parku Magic Kingdom | © Jeremy Simpson

Cinderella's Castle | © Brian Holland

Petr Novák

Diskuze k článku (1 komentář)

Ahoj, plánujeme v květnu trip po Floridě a chceme navštívit v Orlandu nějaký zábavní park. Více se kloníme k Universal Studios, ale koukám na jejich web a vstupné na jeden den do dvou parků v rámci tohoto komplexu činí 165 dolarů, což je neuvěřitelná pálka.

Chci se zeptat, jestli nevíte, zda je možné získat na místě např. v hostelu nějakou slevu. Je možné třeba odkoupit (nebo naopak prodat) již použitý vícedenní pass? Budu rád za nějaké tipy:-) Díky.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.