Jak si půjčit kabriolet Ford Mustang v USA: Tipy, cena a pojištění

Petr Novák

Půjčení kabrioletu Ford Mustang v USA je životní zážitek. Nic se nevyrovná jízdě po nekonečné dálnici táhnoucí se pouští, s větrem ve vlasech a v obklopení skal Monument Valley. Kde si nejlevněji půjčit auto se stahovací střechou a na co si dát pozor? Mustanga jsem si sám půjčil, v tomto článku popisuji své zkušenosti.

Jak si půjčit kabriolet Ford Mustang v USA: Tipy, cena a pojištění | © Unsplash.com

 1. Jak na půjčení kabrioletu v USA

  🔎 Kde si půjčit kabriolet v USA

  Kabriolety mají ve své nabídce všechny velké autopůjčovny včetně Alamo, Enterprise, Thrifty a Sixt. Větší výběr modelů bývá ve státech s celoročně teplým počasím, kde mají auta se stahovací střechou větší potenciál.

  Více aut se stahovací střechou bývá k dispozici na letištích, kde je největší poptávka, takže tam současně působí více autopůjčoven.

  💸 Jak ušetřit za pronájem kabrioletu

  Auto si doporučuji vypůjčit přes RentalCars.com, který srovnává nabídky většiny dostupných půjčoven v dané lokalitě. Díky tomu máte širší výběr aut za nižší cenu. Standardem je neomezený počet najetých kilometrů, havarijní pojištění v ceně a garance nejnižší ceny.

  🚗 Jaké auto si vybrat

  V USA se pro označení aut se stahovací střechou používá “Convertible”. Nejčastěji zastoupeným modelem v nabídce autopůjčoven je Ford Mustang Convertible, který lze půjčit téměř na každém větším letišti. Na největších letištích je výběr kabrioletů širší, narazit můžete také na BMW Z4 Cabrio nebo BMW 4 Series.

  Barvu auta si většinou vybrat nelze. Můžete však zkusit své štěstí a požádat o ni buď v rezervaci v poznámce pro půjčovnu, nebo během převzetí auta.

  🪪 Co je potřeba pro půjčení kabrioletu

  Při převzetí auta v půjčovně se předkládá cestovní pas, řidičák a kreditní karta. Cestovní pas slouží k ověření totožnosti řidiče, pracovníci půjčovny si ho většinou okopírují. Řidičák postačí ve většině případů obyčejný český, mezinárodní řidičský průkaz již nebývá vyžadován.

  Kreditka slouží k zaplacení vratné zálohy, v některých půjčovnách se spokojí s debetní kartou. Před odletem si přesto doporučuji zajistit kreditní kartu i mezinárodní řidičák, byť ho s největší pravděpodobností nebudete potřebovat.

  ☂️ Pojištění auta z půjčovny

  Při půjčení drahých aut typu Ford Mustang Convertible doporučuji důkladně zkontrolovat, jaké pojištění je zahrnuto v ceně. V USA se rozlišuje několik typů pojištění. Povinné ručení (SLP – Supplemental Liabality Protection) je vyžadováno zákonem téměř ve všech státech, chrání vámi zaviněnou škodu na zdraví a majetku cizích osob.

  Havarijní pojištění (CDW – Collision Damage Waiver) chrání škody na půjčeném autě, já bych si bez něj kabriolet nepůjčil. Případné výluky z havarijního pojištění pokrývá SCDW (Super Collision Damage Waiver). Vedle těchto pojištění se můžete setkat ještě s LDW (pro případ totální škody na vozidle) a s TP (pojištění pro případ krádeže vozidla). Detailní popis pojištění najdete v článku půjčení auta v USA.

  Osobní zkušenost mám s RentalCars.com, kde půjčený kabriolet zahrnoval kompletní pojištění s nulovou spoluúčastí. Nemusíte to však platit vždy a všude. Proto důrazně radím, abyste si vždy přečetli pojistné podmínky včetně výše spoluúčasti a výluk.

 2. Cena za půjčení kabrioletu v USA

  💵 Kolik stojí půjčení kabrioletu Ford Mustang

  Cenu vypůjčení kabrioletu ovlivňuje aktuální poptávka a nabídka, roční období, místo vypůjčení, zahrnuté služby a spousta dalších parametrů. Pro hrubou představu si doporučuji spočítat aktuální cenu, zabere to pár vteřin. Rezervovat nic nemusíte. V ceně jsou zahrnuty všechny poplatky, neomezený počet najetých kilometrů a havarijní pojištění.

  Město Cena od
  Boston
  Denver
  Honolulu
  Las Vegas
  Los Angeles
  Miami
  Salt Lake City
  San Francisco
  Washington D.C.

  ⏲️ Půjčovné se počítá za každých započatých 24 hodin

  Při rezervaci si zvolte vypůjčení auta i jeho vrácení ve stejný čas. Cena pronájem se ve všech půjčovnách počítá za každých započatých 24 hodin. Když si ho budete chtít půjčit od pondělí 8:00 do úterý 9:00, zaplatíte dva dny.

  👦🏻 Poplatek za řidiče mladšího 25 let

  Většina půjčoven ve většině států USA vyžaduje extra poplatek $20442 Kč$25552 Kč za každého řidiče od 21 do 24,99 let. Důvodem je vyšší riziko způsobení dopravní nehody, tím spíše u drahých sportovních aut. Řidičům mladším 21 let kabriolet většinou vůbec nepůjčí.

  👍 Záruka nejnižší ceny od Rental Cars

  Zprostředkovatel Rental Cars spadá pod celosvětovou skupinu Booking.com. Pokrývá 60 000 lokalit po celém světě a na většině míst má smlouvy s vícero půjčovnami. To přináší výhody pro zákazníky v podobě širšího výběru aut, lepší dostupnosti a nižší ceny.

  RentalCars navíc nabízí garanci nejnižší ceny a možnost bezplatného storna. Pokud najdete pronájem stejného auta jinde levněji, dorovnají vám cenu.

 3. Co je dobré vědět, než si půjčíte kabriolet v USA

  🚦 Řízení kabrioletu v Americe

  Dopravní předpisy v USA se v některých věcech liší. Ukazatele na silnicích a povolené rychlosti jsou udávány v mílích za hodinu. Palivo na benzinkách se prodává v galonech. Přes den není nutné svítit, semafory jsou umístěny až za křižovatkou a pokud to není výslovně zakázáno, lze na červenou odbočovat vpravo.

  Na křižovatkách, kde není upravena přednost jízdy dopravní značkou, mají přednost ti, kdo přijeli jako první. Povolené rychlosti, dopravní značky a další důležité informace si přečtěte v článku řízení auta v USA.

  ⛽ Tankování benzínu

  Auta v USA jezdí na benzín, na naftu jezdí jen některé náklaďáky, takže je dostupná pouze na některých čerpacích stanicích. Obyčejný benzín se označuje Regular, kvalitnější se obvykle prodává pod názvem Midgrade (nebo Plus a Unleaded Plus) a prémiový benzín do sportovních aut je Premium, Supreme nebo V-Power. Každá značka benzínek má své vlastní označení. Do aut z půjčovny se obvykle tankuje nejlevnější Regular.

  Benzín na čerpací stanici v USA se nejprve zaplatí, pak až se strčí pistole do nádrže a tankuje se. Stojany jsou pro tyto účely vybaveny platebním terminálem. Pokud budete vyzváni k zadání ZIP kódu, zadejte poštovní směrovací číslo svého bydliště.

  Návod na tankování včetně cen pohonných hmot a řešení nejčastějších problémů najdete ve článku benzínky v USA.

  ⚙️ Jak řídit automat

  Téměř všechna auta v USA mají automatickou převodovku, manuálně lze obvykle řadit přes tlačítka na volantu. Řízení automatu je pohodlné a člověk si na něj rychle zvykne. Ford Mustang navíc nabízí speciální sportovní mód, který udržuje motor ve vysokých otáčkách. Jak se s autem rozjet, co znamenají písmena na převodovce a jak zaparkovat najdete ve článku jak řídit automat.

Diskuze k článku (5)

Ahoj, zajimalo by me: Jak dlouho jsi mel Mustanga pujceneho? Kolik te to stalo celkove? A kde vsude jsi s nim cestoval? Diky:)

Odpovědět

Ahoj,
taky by mě zajímalo na kolik Vás to vyšlo a kam všude jste cestoval. S přítelkyní plánujeme trip do států a s tím by jsme chtěli udělat výlet na pár dní v mustangu. Takové splnění snu.
Děkuji předem za Vaši odpověď.

Odpovědět

@Lukáš: Ahoj Lukáši,
mrkni na vysvětlující článek road trip po USA. Vše je tam vysvětlené včetně mapy, cenových nákladů atd. :-)

Odpovědět
K

Dobrý den já bych se ráda zeptala na kolik vyjde pojištění toho mustangu ? Nikde nemůžu najít na internetu nezávaznou poptávku na plné pojištění auta v USA … jsme z toho zoufalí .. kde se sjednává pojištění auta ? A kolik to dělá na den prosím ? Díky !

Odpovědět

@Kateřina Svobodová:
Auto je pojištěné přímo v půjčovně, je možné si vybrat i doplňková připojištění. Kouknul bych přímo na stránky půjčoven. Někteří zprostředkovatelé, např. economycarrentals, nabízejí kompletní pojištění v ceně. Standardní cestovní pojištění většinou škody způsobené autem nekryje.
Mrkni k článku o půjčení auta v USA, tohle se tam probírá v diskusi.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.