Půjčení auta na Havaji / Pronájem auta na Havaji

Na Havaji se bez vlastního auta neobejdete. Výjimkou je jen město Honolulu, kde jakž takž funguje hromadná doprava. Pro levné půjčení auta na Hawaii využijte půjčovny na jednotlivých ostrovech – Hawaii Island, Kauai Island, Maui Island, Oahu IslandMolokai Island.

Pro nezávazné zjištění ceny za pronájem auta použijte níže uvedený formulář. Rezervaci v něm nemusíte dokončit, nicméně formulář srovnává ceny ve všech hlavních půjčovnách aut na Havaji.

Cena za půjčení auta na Havaji

Cenu za půjčení auta na Havaji ovlivňuje hned několik faktorů, rozhodně nejde jen o počet dní a konkrétní půjčovnu.

 • Termín, kdy si auto půjčujete
  V hlavní turistické sezóně a kolem státních svátků je poptávka po autech vyšší, což má za následek vyšší půjčovné.
 • Termín, kdy provedete rezervaci
  Porovnal jsem několik variant a dle mých zjištění vychází nejvýhodněji provádět rezervaci 2-3 měsíce předtím, než si auto vyzvednete.
 • Kde přesně si auto půjčíte
  Podíval jsem se na ceny půjčovného na ostrovech Hawaii, Kauai, Maui, Oahu a Molokoi. S výjimkou posledního jmenovaného mně vycházely všude totožné ceny. Na ostrově Molokai Island vycházel pronájem auta o něco dráž, navíc byl menší výběr dostupných aut.
 • Třída auta
  Nejlevnější jsou menší vozy ve třídě economy. Zhruba o 5-10 % dražší jsou auto ve střední třídě a o 30-35 % dražší jsou SUV. Právě ty si doporučuji na Havaji půjčovat. Kdo si chce projet Havaj v kabrioletu, připlatí si ve srovnání s auty ze třídy economy asi 50-60 %.
 • Věk řidiče
  U řidičů ve věku od 21 do 24 let včetně je nutné počítat s příplatkem kolem 25 dolarů za den. Autopůjčovny si takto kompenzují vyšší riziko způsobení nehody.
 • Pojištění zahrnutá v ceně pronájmu
  U všech půjčovaných aut musí být povinně sjednáno povinné ručení. Za příplatek je možné přiobjednat (doporučuji) havarijní pojištění, pojištění proti poškození vozu nebo jeho krádeži.
 • Příslušenství za příplatek
  Za dodatečný příplatek si můžete přiobjednat GPS navigaci (doporučuji, já ji měl dokonce v češtině!), satelitní autorádio nebo dětskou autosedačku.

I když se auto rozhodnete půjčit až na místě, nedoporučuji volit první půjčovnu aut na Havaji, na kterou natrefíte. Byla by docela náhoda, když by v konečném důsledku byla ta nejlevnější. Lepší je srovnat ceny pronájmu v několika půjčovnách, třeba web RentalCars.com srovnává zároveň nabídky 200 autopůjčoven. Zákazníkům navíc garantuje nejnižší cenu pronájmu.

V následující tabulce pro představu uvádím nejlevnější pronájmy aut na Havaji na 24 hodin. Berte prosím na vědomí, že ceny jsou pouze orientační.

Ekonomická třídaStřední třídaSUVKabriolet
Půjčení levného auta na HavajiPronájem auta na HavajiPůjčení SUV na HavajiPůjčení kabrioletu na Havaji
842,85 Kč908,00 Kč1 107,52 Kč1 323,32 Kč
Zjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenu

Levné autopůjčovny na Havaji

Autopůjčovny v Honolulu a potažmo na celém ostrově Oahu mají pobočky na letišti a v centru města, zastoupení zde má třeba National Car Rental, Avis Car Rental, Enterprise Rent-A-Car, Alamo Car Rental nebo Thrifty Car Rental. Na letišti v Honolulu mají půjčovny přepážky v příletové hale naproti výdejně zavazadel G.

Půjčovny aut na ostrově Maui Island naleznete v severní, západní i jižní části ostrova. Nejvíce jich je v okolí letiště Kahului, konkrétně se jedná o společnosti Dollar Rent A Car, Avis Car Rental, Enterprise Rent-A-Car, National Car Rental nebo Kimo’s Rent-A-Car. Půjčovny mají své přepážky hned za budovou, ze které vyjdete po převzetí zavazadel.

Autopůjčovny na ostrově Kauai se soustřeďují v městečku Lihue na východním pobřeží. Provozovnu zde mají půjčovny Dollar Rent a Car, Enterprise Rent-A-Car, Thrifty Car Rental, Budget Rent A Car nebo Hertz Rent A Car.

Půjčovny na ostrově Island of Hawaii jsou při pobřeží celého ostrova, největší výběr je na letišti Hilo ve východní části. Pobočku zde má autopůjčovna Dollar, Hertz, Thrifty, Alamo, Budget, National a Advantage.

Nabídka autopůjčoven na ostrově Molokai Island je nejnižší, na zdejším letišti mají přepážku jen společnosti Alamo a Molokai Rental Car.

Tipy na roadtripy po Havaji

Půjčte si terénní SUV a projeďte si východní část ostrova Big Island (Hawaii Island). Nachází se národní park Hawaii Volcanoes a patrně nejznámější sopka Kilauea.