Půjčení auta v New Yorku – super tipy + levné autopůjčovny

Petr Novk

Pro levný pronájem auta v New Yorku radím využít půjčovnu na letišti JFK, která je dle mého srovnání cenově nejvýhodnější. I přesto patří New York mezi nejdražší města v USA dle ceny pronájmu.

Půjčení auta v New Yorku – super tipy + levné autopůjčovny | © Unsplash.com

 1. Cena za půjčení auta v New Yorku

  Cenu půjčení auta v New Yorku ovlivňuje celá řada faktorů.

  🗓️ Termín rezervace

  Dle mého srovnání je nejvýhodnější auto rezervovat v předstihu jednoho až dvou měsíců před zamýšlenou cestou.

  Rezervační portál RentalCars a některé další dávají zákazníkům možnost bezplatného storna kdykoliv před vyzvednutím auta. Můžete si tak vytvořit rezervaci v předstihu a pokud se vaše cestovatelské plány změní, zrušit ji. RentalCars.com navíc nabízí garanci nejnižší ceny pronájmu.

  ⏳ Termín vypůjčení

  V některé období roku je po autech k pronájmu vyšší poptávka, v důsledku toho ceny za půjčení rostou. Platí to třeba v okolí Vánoc nebo dalších státních svátků, kdy Američané cestují za svými rodinami.

  Všechny půjčovny navíc stanovují cenu za každých započatých 24 hodin pronájmu auta. Vždy tak myslete na to, aby byl čas vyzvednutí a vrácení auta shodný. Pokud byste si auto vyzvedli třeba v 10:00, ale vrátili ho v 11:00, bude vás hodina pronájmu stát stejně jako celý jeden den navíc.

  🗺️ Lokalita autopůjčovny

  Nižší ceny půjčovného má obvykle půjčovna aut na letišti, kde panuje vyšší konkurence, naopak dražší obecně vzato bývají autopůjčovny v centru města.

  Letištní autopůjčovny mohou být v součtu výhodnější, i když v nich auto vychází zpočátku jako dražší. Ušetříte však za Uber nebo autobus do centra města a zpět na letiště v poslední den pobytu.

  🏎️ Třída vozu

  Nejlevnější auta půjčovny řadí do kategorií Small a Economy, jejich specifikem je omezený prostor pro cestující i pro zavazadla a pouze základní výbava. Větší komfort zejména na delší cesty nabízí auta střední třídy, která obvykle nese označení Intermediate nebo Full Size. Auta bývají dražší jen asi o 10 %.

  Ještě vyšší komfort pasažérům dávají SUV s vysokým podvozkem a prostorným interiérem, v porovnání s ekonomickou třídou jsou auta dražší asi o 25 %. Kabriolety a jiná prémiová auta se pronajímají zhruba za dvojnásobek ceny těch nejlevnějších.

  V tabulce jsou uvedeny nejlevnější pronájmy aut v New Yorku různých tříd na jeden den.

  Ekonomická třída Střední třída SUV Kabriolet
  Půjčení levného auta v New Yorku Pronájem auta v New Yorku Půjčení SUV v New Yorku Půjčení kabrioletu v New Yorku
  od 989 Kč od 967 Kč od 1 150 Kč od 2 180 Kč
  🔁 Aktualizovat cenu 🔁 Aktualizovat cenu 🔁 Aktualizovat cenu 🔁 Aktualizovat cenu

  🔞 Věk řidiče

  Řidičům ve věku do 25 let účtují v podstatě půjčovny dodatečný poplatek, který souvisí s vyšší pravděpodobností způsobení škody na vozidle. V ostatních státech USA je nepsanou praxí, že ve věku od 18 do 21 let je poplatek vyšší a ve věku od 21 do 25 let nižší.

  Ve státě New York je poplatek vždy poměrně vysoký. Konkrétní výše poplatku se u jednotlivých autopůjčoven liší, je však třeba počítat s $40948 Kč$651 540 Kč za každý den pronájmu. S ohledem na vysoký poplatek se mladým řidičům může vyplatit půjčení auta za hranicemi státu.

  ☂️ Zahrnutá pojištění

  Havarijní pojištění a povinné ručení již autopůjčovny v New Yorku zahrnují do konečné ceny. Spoluúčast řidiče je navíc nulová, takže v případě způsobení škody nebudou nic platit. Přesto si doporučuji vždy důkladně přečíst podmínky smlouvy o pronájmu, zejména část týkající se pojištění a případných výluk.

  🛰️ Příslušenství

  Za příplatek si lze k autu dokoupit další služby a doplňky. Největší přínos má extra řidič, se kterým se můžete na cestách střídat v řízení. Autopůjčovny v New Yorku si za něj nechávají platit jen $371 Kč$5118 Kč za jeden den. Všechny osoby, které budou auto řídit, musí být vždy řádně uvedeny ve smlouvě. Pokud by nebyly a došlo by ke vzniku škody, nebo její náhrada kryta sjednaným pojištěním.

  Při cestování s dětmi si můžete připlatit za dětskou autosedačku nebo podsedák, půjčovny je mají na skladě v různých velikostech.

  Do kategorie zbytečných doplňků řadím GPS navigaci, kterou můžete jednoduše nahradit aplikací Google Mapy ve svém telefonu. Podobně zbytečný je wi-fi modem s mobilním internetem, místo kterého si stačí koupit eSIM od Airalo.

 2. Nezávazný výpočet ceny půjčení auta v New Yorku

  Před rezervací si prověřte ceny u několika autopůjčoven v New Yorku a okolí, nikoliv jen u jedné. RentalCars.com vždy porovnává nabídky více než 200 autopůjčoven s garancí nejnižší ceny.

  Nezávaznou kalkulaci ceny za půjčení auta doporučuji provést prostřednictvím následujícího formuláře, který vzájemně porovnává ceny od několika autopůjčoven na několika místech napříč New Yorkem.

 3. Levné autopůjčovny v New Yorku

  ◻️ Autopůjčovny na letišti JFK

  Nabídka půjčoven zahrnuje společnosti Dollar, Hertz, Payless, Thrifty, Sixt, Alamo, Budget, Avis, Enterprise a National. Vyzvednutí i vrácení auta je možné v kteroukoliv denní i noční dobu.

  Přepážky autopůjčoven se na letišti Johna F. Kennedyho nachází v příletové hale každého z terminálů, obvykle poblíž pásů pro výdej zavazadel. Auta samotná se vyzvedávají v samostatné budově, stačí nastoupit do vlaku AirTrain a dojet do zastávky Federal Circle Station.

  ◻️ Autopůjčovny na letišti LaGuardia

  Letiště LaGuardia slouží především pro vnitrostátní lety a pro lety do Kanady. Své zázemí na něm mají všechny hlavní značky autopůjčoven včetně Thrifty, Avis, Dollar, Hertz, Payless, Alamo, Budget, Enterprise, National a Sixt. Přepážky některých z nich jsou v provozu 24 hodin denně.

  Do budovy s garážemí autopůjčoven vás odvezou bezplatné shuttle autobusy, do kterých můžete nastoupit před budovami jednotlivých terminálů.

  ◻️ Autopůjčovny na Manhattanu

  Pronájem auta na Manhattanu není ve většině případů dobrým řešením. Provoz v samotném centru New Yorku je hustý a navíc budete muset platit transfer z letiště a zpět na něj.

  Na Manhattanu má nicméně pobočku většina známých půjčoven včetně National, Enterprise, Alamo a Hertz.

  Autopůjčovna Hodnocení
  Alamo Rent a Car Alamo Rent a Car 8,7/10
  Avis Car Rental Avis Car Rental 8,2/10
  Budget Car Rental Budget Car Rental 8,1/10
  Dollar Car Rental Dollar Car Rental 8,3/10
  Enterprise Rent-A-Car Enterprise Rent-A-Car 8,6/10
  Hertz Rent a Car Hertz Rent a Car 8,3/10
  National Car Rental National Car Rental 8,6/10
  SIXT Rent A Car SIXT Rent A Car 8,3/10
  Thrifty Car Rental Thrifty Car Rental 8,3/10
 4. Tipy na road tripy z New Yorku

  1️⃣ Niagárské vodopády

  Niagárské vodopády patří mezi nejpopulárnější atrakce v USA. Cesta k nim z New Yorku vede po 640 km dálnic a zabere asi šest a půl hodiny v jednom směru. Zajímavé je, že po celou dobu neopustíte stát New York.

  2️⃣ Atlantic City

  Atlantic City je takové Las Vegas východního pobřeží. Město leží v New Jersey, asi dvě a půl hodiny jízdy autem (přesněji 210 km) směrem na jih z centra Manhattanu a nabízí toho víc než jen kasína, rulety a výherní automaty.

  Po celém pobřeží se táhne dřevěná promenáda, která je ideálním místem pro procházku nebo jízdu na kole. Přinejmenším na dvou místech se vyplatí zastavit. Steel Pier je zábavní park, který otevřel již v roce 1898 na uměle postaveném mole a jehož dominantou je 69 m vysoké vyhlídkové kolo. Druhým zajímavým místem je třetí nejstarší maják v USA, Absecon Lighthouse s výškou 52 m stojí na pobřeží Atlantic City již od roku 1857.

  3️⃣ Státní park Bear Mountain

  Až se vám mrakodrapy a ruch velkoměsta omrzí, zadejte si do navigace Bear Mountain State Park a jeďte z centra Manhattanu 81 km směrem na sever. Zelený park nabízí dlouhé kilometry turistických tras, protíná ho dokonce známá Appalačská stezka s nádhernými výhledy na okolní krajinu.

  Pokud cestujete s malými dětmi, můžete je nalákat na tradiční kolotoč, který paradoxně není zase tak starý. Do provozu byl uveden v roce 2001.

  4️⃣ Washington D. C.

  Bílý dům, Washingtonův monument, Kapitol Spojených států amerických, Lincolnův památník, National Mall… poznáváte město?

  Myslím, že už ho víte, protože je napsané v nadpisu. Washington leží přibližně 368 km od centra Manhattanu, cesta jedním směrem trvá kolem čtyř a půl hodiny. Washington alespoň za jednodenní návštěvu stojí.

  5️⃣ Road trip až na Floridu

  Nejdelší a nejkrásnější je 2 325 km dlouhý road trip podél Atlantiku až na slunnou Floridu. Trasa táhnoucí se přes 10 amerických států zabere přes 22 hodin čistého času, navštívit během ní můžete několik národních parků USA včetně Shenandoah, Great Smoky MountainsCongaree.

Nejlevnější půjčení auta v USA