Půjčení auta ve Washingtonu – levné půjčovny, super tipy

Petr Novk

K půjčení auta ve Washingtonu D. C. je možné využít obě letiště a několik půjčoven v centru města. V porovnání s dalšími místy v USA jsou ceny za pronájem aut v hlavním městě spíše vyšší.

Půjčení auta ve Washingtonu – levné půjčovny, super tipy | © Unsplash.com

 1. Cena za půjčení auta ve Washingtonu D. C.

  Cena za pronájem auta ve Washingtonu D. C. se skládá z několika složek, zdaleka nezávisí jen na počtu dní a zvolené autopůjčovně. Vliv na ní mají také další faktory.

  🗓️ Datum uskutečnění rezervace

  Pro dosažení nejnižší ceny doporučuji rezervaci auta provést zhruba jeden až dva měsíce před plánovaným dnem vyzvednutí.

  Některé autopůjčovny klientům dávají možnost zrušit existující rezervaci zdarma například až do okamžiku 24 hodin před vyzvednutím auta. Tuto výhodu lze využít tak, že si vytvoříte rezervaci na požadované datum a pokud se vaše cestovatelské plány změní, jednoduše ji zrušíte. Bezplatné storno rezervace nabízí třeba portál RentalCars, který klientům navíc garantuje nejnižší cenu za auto.

  ⏳ Termín vypůjčení auta

  Poptávka po autech napříč rokem kolísá, nejvyšší bývá v létě a v období kolem státních svátků. A vyšší poptávka samozřejmě znamená vyšší cenu.

  Známým pravidlem autopůjčoven je, že se cena počítá za každých započatých 24 hodin pronájmu. Čas vyzvednutí a vrácení auta by tak měl být stejný. Pokud byste si totiž auto půjčili v 10 hodin dopoledne a vraceli ho až v 11 hodin, bude vás jedna hodina navíc stát jako celý další den.

  🗺️ Lokace autopůjčovny

  Nemusí to platit vždy, ale na základně mého srovnání bývají levnější autopůjčovny na letištích. Možná je to důsledek vyšší konkurence v daném místě.

  Zvolením autopůjčovny na letišti navíc ušetříte za Uber nebo autobus do centra Washingtonu. V konečném součtu tak může být letištní půjčovna výhodnější, i když jsou ceny na první pohled vyšší.

  🏎️ Třída vypůjčeného automobilu

  Cenově nejdostupnější jsou auta v ekonomické třídě, jejich nevýhodou je poměrně malý zavazadlový prostor a nižší komfort pro cestující. Pro delší přejezdy jsou vhodnější o přibližně 10 % dražší auta z kategorií Intermediate a Full Size.

  Na dlouhé road tripy, kdy se v autě tráví každý den až několik hodin, si doporučuji vybrat auto typu SUV. Zajistíte si tak pohodlí a dostatek prostoru na zavazadla, oproti nejmenším autům si připlatíte jen asi 25 %. Kabriolety patří do třídy Premium, ve Washingtonu D. C. je moc autopůjčoven nenabízí. V každém případě musíte počítat s příplatkem okolo 100 %.

  V jsou orientační ceny za pronájem auta ve Washingtonu D. C. na 24 hodin. Na jejich výši má vliv třeba aktuální skladová dostupnost na jednotlivých pobočkách, lepší představu vám dá nezávazná kalkulace. Zabere asi jednu minutu a pár kliknutí myší.

  Ekonomická třída Střední třída SUV Kabriolet
  Půjčení levného auta ve Washingtonu D. C. Pronájem auta ve Washingtonu D. C. Půjčení SUV ve Washingtonu D. C. Půjčení kabrioletu ve Washingtonu D. C.
  od 1 098 Kč od 1 098 Kč od 1 306 Kč od 1 600 Kč
  🔁 Aktualizovat cenu 🔁 Aktualizovat cenu 🔁 Aktualizovat cenu 🔁 Aktualizovat cenu

  🔞 Věk řidiče

  V podstatě všechny autopůjčovny účtují řidičům ve věku od 21 do 25 let extra poplatek, který má kompenzovat vyšší riziko způsobení škody na vozidle. Výše poplatku se u jednotlivých společností liší, pohybuje se mezi $16379 Kč$37877 Kč.

  Řidičům od 18 do 21 let se auta buď vůbec nepůjčují, nebo je po nich vyžadován poplatek v až dvojnásobné výši.

  ☂️ Smluvená pojištění

  Auta půjčovaná ve Washingtonu již mají v konečné ceně zahrnuto povinné ručení a havarijní pojištění s nulovou spoluúčastí. Smlouvu s autopůjčovnou si vždy důkladně prostudujte a ověřte si, že jsou kryty případné škody na čelním skle a pneumatikách v dostatečné výši.

  Pokud je výše krytí nedostatečná, zaplaťte si dodatečné pojištění.

  🛰️ Příslušenství navíc

  Další služby a doplňky se k auto nabízí za extra poplatek. Vyšší komfort vám zajistí uvedení extra řidiče do smlouvy, se kterým se můžete v řízení auta střídat. Za druhého řidiče si autopůjčovny ve Washingtonu řeknou o $13308 Kč$15355 Kč za každý den pronájmu s tím, že třeba u Avis nezaplatíte více než $651 540 Kč za celou dobu.

  Jména dalších řidičů uvedená ve smlouvě jsou důležitá zejména kvůli sjednanému pojištění. Pokud by škodu na autě způsobil někdo, kdo ve smlouvě není uveden, sjednané pojištění není platné.

  Za zbytečný doplněk považuji GPS navigaci, kterou můžete velmi snadno nahradit aplikací Google Mapy v telefonu. Stejně tak modem s mobilním internetem si nekupujte, místo toho můžete využít eSIM od Airalo, kterou jednoduše nainstalujete do svého mobilu.

  Při cestování s malými dětmi se naopak vyplatí dokoupení podsedáku nebo dětské autosedačky. Půjčovny je nabízí v několika velikostech.

 2. Zjištění aktuální ceny za půjčení auta ve Washingtonu

  Základní poučka zní: Nikdy neuzavírejte smlouvu s první půjčovnou ve Washingtonu. Pravděpodobnost, že hned ta první oslovená bude nejlevnější, je nízká. Raději využijte rezervační portál RentalCars.com, který současně srovnává ceny ve více než 200 půjčovnách. Navíc zákazníkům garantuje nejnižší cenu pronájmu.

  Nezávaznou kalkulaci ceny pronájmu pro vaši konkrétní cestu můžete provést díky následujícímu formuláři. Ten do srovnání zahrnuje všechny hlavní půjčovny ve Washingtonu D. C. A čím více půjčoven, tím vyšší pravděpodobnost nejlepší ceny.

 3. Levné autopůjčovny ve Washingtonu D. C.

  Vyzvednout auto si můžete v centru města, nebo na obou washingtonských letištích. Washington Dulles je hlavní letiště s drtivou většinou mezinárodních letů, Washington Ronald Reagan Airport slouží pro vnitrostátní lety a spoje do Kanady.

  ◻️ Autopůjčovny na letišti Dulles

  Auta na letišti Dulles půjčují společnosti Alamo, Budget, Avis, Thrifty, Hertz, Sixt, National, Dollar a Enterprise. Většina z nich má své pobočky v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

  Půjčovny sídlí v samostatné budově, do které vás od terminálu odvezou bezplatné autobusy. Z prostoru pro výdej zavazadel sejděte dolů a pro východ z letiště použijte dveře 2, nebo 4. Shuttly busy odjíždí od nástupišť Curb 2C a Curb 2D, jejich označení najdete na obrubníku.

  ◻️ Autopůjčovny na letišti Ronald Reagan

  Ronald Reagan National Airport je menší, nabídka autopůjčoven na tomto letiště je přesto rozmanitá. Zastoupeny zde jsou značky Alamo, Dollar, Enterprise, Hertz, National, Thrifty a Sixt.

  Přepážky autopůjčoven se nachází v prvním patře parkovacího domu 1. Dojít k nim můžete pěšky během 10-15 minut, stačí následovat cedule “Parking 1” uvnitř Terminálů 1 a 2. Alternativně můžete využít bezplatné shuttle autobusy označené “Rental Car/Parking”. Na terminálu 1 do nich můžete nastoupit od dveří 1 a 2, na terminálu 2 použijte nástupiště poblíž dveří 3 a 8.

  ◻️ Autopůjčovny v centru Washingtonu D. C.

  V centru Washingtonu D. C. mají pobočku všechny hlavní značky autopůjčoven, nejvíce jich je v okolí vlakového nádraží. Jmenovitě se jedná o společnosti National, Avis, Hertz, Budget, Sixt nebo Dollar Car Rental. Autopůjčovny jsou poměrně často součástí hotelů, hojně rozšířené jsou přepážky Enterprise Rent-A-Car.

  Autopůjčovna Hodnocení
  Alamo Rent a Car Alamo Rent a Car 8,7/10
  Avis Car Rental Avis Car Rental 8,2/10
  Budget Car Rental Budget Car Rental 8,1/10
  Dollar Car Rental Dollar Car Rental 8,3/10
  Enterprise Rent-A-Car Enterprise Rent-A-Car 8,6/10
  Hertz Rent a Car Hertz Rent a Car 8,3/10
  National Car Rental National Car Rental 8,6/10
  SIXT Rent A Car SIXT Rent A Car 8,3/10
  Thrifty Car Rental Thrifty Car Rental 8,3/10
 4. Tipy na road tripy po okolí Washingtonu D. C.

  1️⃣ Národní parky

  Do nejbližšího národního parku to není daleko. Národní park Shenandoah od Washingtonu D. C. dělí 114 km, doba jízdy se v závislosti na hustotě provozu pohybuje kolem hodiny a půl.

  O poznání dál je to do Great Smoky Mountains, možná poněkud překvapivě nejnavštěvovanějšího národního parku USA. V autě strávíte minimálně 8 hodin, v průběhu kterých překonáte vzdálenost 824 km.

  2️⃣ Baltimore

  Hodinu jízdy autem a 75 km severovýchodně od Washingtonu leží Baltimore. Největší město státu Maryland je známé především díky historické fregatě USS Constellation z roku 1854. Prohlédnout si ji můžete třeba cestou do mořského světa se sebevědomým názvem The National Aquarium, jež leží hnedle vedle.

  3️⃣ Gettysburg

  Gettysburg v Pensylvánii je dějištěm jedné z nejdůležitějších bitev Americké občanské války, která se trvala tři dny mezi 1. červencem a 3. červencem 1863. Velitel Konfederace Robert Edward Lee zde utrpěl drtivou porážku a musel zavelet k ústupu, v důsledku čehož se karty ve válce začaly obracet.

  Bitvu u Gettysburgu připomíná Národní vojenský park Gettysburg s několika památníky a muzei. Na vlastní oči si můžete prohlédnout místa, kde se odehrály klíčové střety a dozvědět se více informací o významném okamžiku amerických dějin.

  4️⃣ Great Falls Park

  Great Falls Park ve Virginii ocení milovníci přírody a outdoorových aktivit, nachází se 19,00 km jízdy autem z centra Washingtonu směrem na severozápad. Z klidnějších aktivit lze v parku doporučit piknikování, fotografování nebo sledování ptáků. Nedělám si srandu.

  Z pohybově náročnějších aktivit stojí za zmínku tři vyhlídky s vodopády.

  5️⃣ Jeskyně Luray Caverns

  Luray Caverns patří mezi největší a nejpopulárnější jeskyně na východním pobřeží USA, komplex leží 152 km jízdy autem na západ od Washingtonu D. C. V běžném provozu vzdálenost překonáte za necelé dvě hodiny.

  Jeskyně byly objeveny v roce 1878 a poměrně rychle se staly vyhledávanou turistickou atrakcí. Hodinové prohlídky s průvodcem jsou na programu každý den. Počest míst je omezen, proto si doporučuji to své včas rezervovat.

Nejlevnější půjčení auta v USA