Jak se dostat z letiště v New Yorku

Doprava z letiště v New Yorku je možná několika způsoby. Nejpohodlnější a nejdražší je taxi, Uber bývá o něco levnější. Autobusy jsou nejlevnější, ale zároveň nejpomalejší. Vhodným kompromisem je kombinace metra a vlaku. Ceny se liší v závislosti na konkrétním letišti.

Jak se dostat z letiště do centra New Yorku | © Pixabay.com

Doprava z letiště JFK na Manhattan

JFK je hlavní letiště v New Yorku, létá na něj drtivá většina aerolinek včetně Delty, British Airways, Lufthansy, KLM, Air France nebo Austrian Airlines. Mezi terminály zajišťuje dopravu 24 hodin denně bezplatný vláček Airtran.

Cesta z letiště JFK je nejrozumnější kombinací vlaku JFK AirTrain a metra, spoje jezdí 24 hodin denně. Doba jízdy mezi letištěm a Manhattanem činí 1 hodinu. Jízdenku na Air Train v ceně 5 $ (plus 1 $ za kartičku MetroCard) koupíte v automatu ve stanici.

V příletové hale terminálu nejprve následujte cedule AirTrain, vlak vás dopraví na jednu ze dvou stanic metra:

 • Air Train do Jamaica Station / Archer Avenue / Sutphin Boulevard
  Přestup na metro E, J, Z. Doporučuji při cestě do Queensu, Bronxu nebo do centrálního a severního Manhattanu.
 • Air Train do Ozorie Park / Lefferts Boulevard
  Přestup na metro A. Zvolte při cestě do Brooklynu nebo na jih Manhattanu.

Při přestupu na metro je nutné koupit další jízdenku – buď třeba týdenní, nebo jednoduchou za 2.75 $ (56,87 Kč). Nahrát si ji můžete na Metro Card. Doporučuji vám přečíst si článek o metru v New Yorku a k plánování tras používat Google Mapy.

Levnější alternativou k AirTrainu jsou pomalé autobusy. Odjíždí od terminálu 5, na správné místo vás navedou ukazatele v hale. Cena jízdenky je 2.75 $ plus 1 $ za MetroCard, případně si můžete koupit týdenní jízdenku.

 • Linka Q3
  Za 45 minut dorazíte do stanice Jamaica-179th Street, odkud jezdí metro F.
 • Linka Q10
  Za 20 minut: Ozone Park-Lefferts Blvd s přestupem na metro A
  Za 22 minut: Jamaica Ave & Lefferts Blvd s přestupem na metro J a Z
  Za 30 minut: Kew Gardens – přestup na vlak do Penn Station a na Long Island.
  Za 35 minut: Kew Gardens – 80 Road Union Turnpike, přestup na metro E a F
 • Linka B15
  Za 30 minut: Ashford Street & New Lots Avenue se stanicí metra 3.
  Za 35 minut: Van Sinderen Ave & New Lots Avenue s metrem L.
  Za 1 hodinu: Fulton Street & Kingston-Throop Avenues se stanicí metra C

Hybridem mezi MHD a taxíkem jsou shuttly, dodávka vás spolu s dalšími cestujícími doveze až k hotelu. Cena je vyšší než u metra, výhodou je cesta bez přestupů. Lístek si kupte v předstihu na internetu třeba od NYC Airporter (17 $ jednosměrná, 30 $ zpáteční) nebo od GO Airlink NYC (15 $18 $ jednosměrná).

Taxi a Uber se vyplatí při cestě ve více lidech. Nikdy nenasedejte do neoznačených taxíků bez svítilny na střeše a nenechte se zlákat, jakmile vás někdo osloví přímo v terminálu. Ošklivě přeplatíte.

Alternativou je služba Rideways. Doporučuji ji méně zkušeným cestovatelům a větším skupinám osob. Auto si lze objednat v předstihu přes internet, řidič vás vyzvedne přímo v terminálu a dopraví až na zadané místo. Nemusíte nic hledat a můžete si zvolit mezi levnějším autem i luxusní limuzínou.

 • Autobus + metro: 3.75 $ (77,54 Kč)
 • AirTrain + metro: 8.75 $ (180,93 Kč)
 • Shuttle: 15 $18 $
 • Uber: 45 $65 $
 • Taxi: pevná sazba 52 $ + 0.80 $ taxy + 4.50 $ ve všední dny od 16:00 do 20:00

Doprava z letiště Newark

Newark je záložní letiště v New Jersey, slouží vnitrostátním i mezinárodním linkám. Leží 24 km jihozápadně od centra Manhattanu.

Nejlepší metodou dopravy na Manhattan je vlak. V terminálu následujte cedule AirTrain Newark a zdarma jeďte 10 minut na letištní nádraží Newark Airport Rail Station. Za příjezd, nebo odjezd z nádraží se vybírá 5.50 $.

Z nádraží jezdí každých 15-30 minut vlak společnosti NJ Transit až do Penn Station na manhattanské křižovatce ulic 34th St a 8th Ave. Doba jízdy je 30 minut, vlak staví nejprve v Penn Station v Newarku. Dejte si pozor, ať nevystoupíte brzy. Cena jízdenky je 12.50 $.

Nejlevnější cesta z letiště Newark na Manhattan je autobusy New Jersey Transit. Před terminálem nasedněte do busu 62, vystupte na Newark Penn Station. Jednosměrná jízdenka stojí 1.60 $, mějte připravené drobné. Autobus jede 25 minut. Na Penn Station přestupte do vlaku PATH, jenž vás za 2.75 $ doveze do stanice World Trade Center na Manhattanu.

Kompromisem mezi taxíkem a MHD jsou shuttly sdílené více cestujícími. Dodávka vás vysadí přímo u hotelu. Mezi Newarkem a Manhattanem jezdí třeba NYC Airporter (27 $ jedním směrem) nebo GO Airlink NYC (20 $25 $ jedním směrem).

Taxíky na Manhattan jsou drahé, vyplatí se, jen když ho zcela zaplníte. Počítejte s 60 $80 $ bez dýška. Důrazně doporučuji vyhnout se neoznačeným taxíkům a drožkařům, kteří lanaří oběti v budově terminálu. Šeredně s nimi přeplatíte.

Při cestě 4 a více osob je alternativou systém Rideways, přes který si v předstihu objednáte auto s řidičem. Ten vás vyzvedne přímo v terminálu a dopraví vás na určené místo. Vybrat si můžete z levnějších modelů aut i stylové limuzíny. Cena se liší v závislosti na cílové destinaci, doporučuji nezávazný výpočet.

 • Autobus: 4.25 $ (87,88 Kč)
 • Vlak: 18 $ (372,21 Kč)
 • Shuttle: 20 $27 $
 • Uber: 40 $50 $
 • Taxi: 60 $80 $

AirTrain v Newarku | © Oleg Brovko / Flickr.com

Doprava z letiště LaGuardia

LaGuardia slouží zejména letům po USA a do Kanady, leží na severu Queensu.

Nejlevnější doprava z letiště LaGuardia na Manhattan je autobusem s následným přestupem na metro. Cena jízdenky je 2.75 $ (56,87 Kč). Dvě varování: V autobusech je málo místa na zavazadla a při přestupu na metro je nutné koupit si novou jízdenku. Ušetřit můžete použitím týdenní.

 • Linka M60
  Za 15-25 minut: Astoria Blvd a přestup na metro N a Q (Q jen v pracovní dny)
  Za 30 minut: 125th St. & Lexington Ave a přestup na metro 4, 5, 6
  Za 30 minut: 125th St. & Lenox Ave./Malcolm X Blvd a přestup na metro 2 a 3
  Za 35 minut: 125th St & 8th Ave./St. Nicholas Ave a přestup na metro A, B, C, D
  Za 40 minut: 116th St & Broadway a přestup na metro 1
 • Linka Q47
  Autobus jezdí od Marina Air Terminal na Jackson Height/Roosevelt Avenue. Zde je možné přestoupit na metro E, F, M, R a 7. Doba jízdy je 30 minut.
 • Linka Q48
  Spoj za 30 minut dojede do stanice Flushing, kde lze přestoupit na vlaky na Long Island, do východního Queensu a severní části Nassau County.
 • Linka Q70
  Za 8-10 minut: Jackson Heights/Roosevelt Ave a přestup na metro E, F, M, R a 7
  Za 15-20 minut: Woodside-61st Street a přestup na vlaky na Long Island
 • Linka Q72
  Za 20 minut dojede do Junction Blvd & Roosevelt Ave s přestupem na metro 7.
  Za 35-40 minut: Rego Park se stanicemi metra M a R.

Za 14 $ (289,50 Kč) se lze z letiště na Manhattan svézt v dodávce NYC Airporter. Výhodou je jednoduchost a doprava až k hotelu. GO Airlink Shuttle jezdí přibližně za 20 $ (413,56 Kč) na osobu.

Taxi z LaGuardia na Manhattan vyjde na 21 $30 $ bez mýtného a daní.

 • Autobus: 5.50 $ (113,73 Kč)
 • Shuttle: 14 $20 $
 • Uber: 28 $45 $
 • Taxi: 22 $31 $ + mýtné
24. října 2017 Petr Novák , , ,

Diskuze k článku (92 komentářů)

martin (19)
8.5.2016
15:25

Dobrý den, těch 5 $ na Air Train se platí před nástupem nebo při výstupu a kde?

Jestli jsem to pochopil dobře, tak na letištním terminálu si v automatu koupím lístek na Air Train (5 $), pojedu tímto vláčkem a vystoupím na metru, kde si v automatu koupím týdenní jízdenku a ta mě vyjde i s tou kartičkou na 31 $?

Díky

Odpovědět
Pavlína (2)
9.5.2016
10:25

@martin:
Ano nejdřív si koupíš Metro card s 5 dolary na Air Train a pak už na zastavce metra si dobiješ tu Metro card, co už máš, Unlimited rides na týden (31USD) nebo jednotlivé jízdy, pokud jen projíždíš přes NYC.

Odpovědět
Robert (18)
25.5.2016
15:08

Ahoj. Prosím o radu. Z letiště JFK pojedu JFK airtrain do Jamaica station. Tam končím. V návodu je nákup lístku 5$. OK. Potom MetroCard. 1$ ??? K čemu je MetroCard. Budu tam poprvé a s dítětem. Ať tam zbytečně nezmatkuju. Lístky koupím v nějak označeném stánku ( prodej lístků, airtrain,noviny ,tabák atd). Véřte mi že třeba v Paříži na letišti jsem měl poprvé velký problém s koupí lístků na RER. Moc děkuji.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
25.5.2016
18:08

@Robert: Ahoj Roberte, zjednodušeně řečeno – 5 dolarů je cena jízdného, 1 dolar je cena plastové kartičky MetroCard, na kterou se jízdné nahrává.

Odpovědět
Robert (18)
26.5.2016
6:07

Petře díky za informaci. S neznalostí angl.jazyka má každá rada cenu zlata.
Kartička se nabíjí v automatu nebo mi ji může nabít někdo v obchůdku patřící airtrain?
Poznám automat, bere papírový.
Kartičku můžu nabít 10. 20 nebo i 50$jak se mi zlíbí. Nebo musím na metro nahlásit týdenní. Budeme tam 3noci.
Platí jedna pro mě i pro dítě(10let) nebo musí mít svoji a má poloviční.
Můžu na metro koupit samostatný lístek.
Je toho hodně, vím budu vděčný a mít jistotu že se neztratíme. Díky moc.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
28.5.2016
9:59

@Robert:
To věřím, napíšu to v bodech:
– AirTrain není společnost, je to jen jméno vláčku, který provozuje “Newyorský dopravní podnik”.
– Kartička MetroCard je taková univerzální jízdenka, platí jak na metro, tak na AirTrain.
– Kartičku koupíš v automatu (bere papírový, kovový i karty), v trafikách nebo v prodejních budkách na letišti. To tobě doporučuji.
– Kartu můžeš nabít, jak se ti zlíbí, nejméně však 5,50 $. Jako bonus dostaneš 11 % z každého nabití zdarma. Týdenní neomezená jízdenka stojí 31 dolarů, obyčejná jízdenka stojí 2,75 $. Tři noci jsou z tohoto pohledu tak nějak mezi. Nevím, jaký máte program, já bych si spíš koupil týdenní. (Můžeš ji před odjezdem zkusit prodat.)
– Děti do 111 cm jezdí v metru a v autobuse zdarma bez jízdenky, vyšší děti musí mít svoji dospěláckou jízdenku. Na AirTrain musí mít dítě svoji jízdenku.
– Ta jízdenka je společná pro všechny prostředky hromadné dopravy.

Není zač, užijte si New York! :-)

Odpovědět
Robert (18)
28.5.2016
12:48

Petře díky,a díky za všechny kteří tě denně bombardujou podobnými otázkami.
Robert.

Odpovědět
Robert (18)
1.6.2016
14:07

Ahoj Petře. Ještě mám jeden dotaz. Pokuď nabiju kartu hned na letišti týdenní za 31$. Na AIRTRAIN platí a nebo na něj musím dobít ještě zvlášť těch 5$. Díky.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
1.6.2016
18:37

@Robert: Ahoj Roberte, jízdenku na Airtrain je nutné koupit zvlášť. Týdenní jízdenka se na ni nevztahuje – všude po světě je poměrně běžné, že se za spoje na letiště připlácí. :-)

Odpovědět
Petra (1)
12.7.2016
10:18

Ahoj Petře potřebuji se dostat na letiště v Newarku, přiletím na JFK, jaká je prosím nejlepší varianta.
Děkuji

Odpovědět
Petr Novák (2522)
14.7.2016
12:08

@Petra: Ahoj Petro,

nejvýhodnější mně přijde shuttle za 27 dolarů. Jede přímo od letiště v JFK přímo do Newarku, jízdenku doporučuji koupit přes internet na konkrétní termín.

Hromadná doprava vyjde odhadem na 17 dolarů, ale je nutné dvakrát přestupovat a pokaždé kupovat novou jízdenku. To mi přijde komplikované. Nejlevnější Uber vyjde na 111 dolarů, taxi ještě dráž.

Odpovědět
Vlasta (2)
4.8.2016
13:55

Chystáme se do NY a našel jsem další možnost z Jamaica st. jet vlakem LIRR až na Penn
station. Cena 7-10 USD/os. Je to rychlější než metro (20-35minut). Má někdo zkušenosti?

Odpovědět
Martin (19)
30.9.2016
14:45

Ahoj, ještě bych měl otázku k cestě z Manhattanu, konkrétně ze stanice metra 7 Av na Terminál 4 JFK. Vyhledal jsem si trasu na google mapách, ale podle nich AirTrain končí na Terminálu 1 a pak se má dojít pěšky. Mají tam chybu nebo tam momentálně nejezdí?

https://www.google.cz/maps/dir/7+Av/Terminal+4,+Jamaica,+New+York,+Spojen%C3%A9+st%C3%A1ty+americk%C3%A9/@40.7022106,-73.9519123,12z/data=!3m1!4b1!4m16!4m15!1m5!1m1!1s0x89c258f867c055f7:0x4dcb6b6cc80509c5!2m2!1d-73.981637!2d40.762862!1m5!1m1!1s0x89c266f8a93aa8c3:0xe6459b64d22c8e6d!2m2!1d-73.7821084!2d40.6436309!2m1!5e1!3e3

Odpovědět
Petr Novák (2522)
3.10.2016
18:44

@Martin: Ahoj Martine, Air Train jezdí na všechny terminály. Je to nějaká chyba na Google Mapách, když tam zadáš jako destinaci “JFK Terminal 4, Spojené státy”, již se zobrazí správná trasa.

Odpovědět
Martin (19)
5.10.2016
9:00

Ahoj, ještě bych se pro jistotu přece jen zeptal na MetroCard.

Když vystoupíme z AirTrain vlaku, tak se dostaneme k automatu a tam je možnost buď AirTrain Ride nebo MetroCard, tak vyberu AirTrain a zaplatím 6$ (1$ za kartu) a vyjede mi kartička MetroCard a tou se dostanu z AirTrain haly.

Pak dojdu k metru a tam v automatu na tuto kartu nahraju týdenní lístek za 31$?

Díky za odpověď.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
5.10.2016
10:19

@Martin: Ahoj Martine, je to v podstatě tak, jak píšeš.

Odpovědět
Martin (19)
5.10.2016
10:59

@Petr Novák:
Opravdu před nástupem? Snad všude jsem četl, že až po vystoupení, jinak tě turnikety nepustí z haly ven. Viz i tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=J9iqYncZj5I

Odpovědět
Petr Novák (2522)
5.10.2016
11:03

@Martin: Omlouvám se, Martine. Popletl jsem to, máš pravdu. :-)

Odpovědět
Hanka (1)
2.1.2017
22:54

Ahoj, na JFK máme přílet 13:30. Druhý den ráno letíme na Bahamy. Myslíte, že můžeme počítat s možností navštívit Manhattan nebo je to spíše s ohledem na imigrační pohovor, odbavení, cestu do centra apod. nereálné? Díky za jakékoliv reakce.:-)

Odpovědět
Petr Novák (2522)
2.1.2017
23:01

@Hanka: Ahoj Hanko, návštěvu Manhattanu stíháte. Šťastnou cestu!

Odpovědět
Valentina (1)
14.1.2017
18:24

Ahoj,
mám dotaz ohledně cestování mezi New Jersey a New Yorkem, naplánovali jsme si cestu do New Yorku, ale ubytovaní jsme v Hobokenu. Je třeba mít různé jízdenky na cestování po new yorku a na transport Hoboken-NY? nebo lze koupit nějakou jízdenku dohromady? Budeme tam 13 dní a přilétat budeme na letiště Newark.

Díky za pomoc a za odpověď :)

Odpovědět
Petr Novák (2522)
15.1.2017
20:13

@Valentina: Ahoj Valentino,
na newyorské metro musíte mít samostatnou jízdenku, cestu mezi New Jersey lze řešit dvěma způsoby:
1. Budete si kupovat jízdenku na každou jízdu. Cena je 2,75 za jednu jízdu, platit se dá tak, že si nabijete MetroCard (jízdenka na MHD) a platit budete z ní.
2. SmartLink 7-Day Pass je týdenní jízdenka mezi NJ a NY, cena je 29 dolarů. Spočítejte si podle programu, jak často budete jezdit mezi hotelem a New Yorkem.
3. Jízdenky se prodávají také v balíčku po 10 jízdenkách (21 dolarů), 20 jízdenkách (42 dolarů) a 40 jízdenkách (84 dolarů). I to se může v závislosti na vašem programu vyplatit.

Odpovědět
Zuzana (10)
21.4.2017
22:33

Ahoj,

Mohla bych se zeptat na dopravu z letiště JFK až na okraj New Yersey, hned za Lincolnovým tunelem?
Problém je, že přiletime az v 22.30 a nechceme davat hned 80$ za taxi, ale zase nevim, jestli je to takto v noci bezpecne a abysme tam nedorazili rano :)
Dekuji noc rady.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
22.4.2017
13:40

@Zuzana: Ahoj Zuzko,

kolik vás pojede? Počítejte s tím, že budete unavení, co nejdřív budete chtít být v posteli. Autem tam budete za 45-50 minut, MHD za 90-120 minut. Já bych volil Uber. Na letišti nasednete, před hotelem vysednete, neřešíte. :-)

Odpovědět
Zuzana (10)
10.5.2017
20:39

Budeme 2 :) Je to nejlepší způsob no, akorát ta cena :/
Nevíš ještě, jak funguje spojení s New Yersey a centrem NYC? Taky je tam nějaká permice na MHD?

Moc díky za rady.

Zuzana

Odpovědět
Petr Novák (2522)
11.5.2017
14:39

@Zuzana: Z New Jersey na Manhattan jezdí autobusy. Linek je spousta, doporučuji si tu nejvhodnější najít přes Google Mapy. Týdenní jízdenka není, pokud vím. Prodává se jednoduchá jízdenka za 3,50 $ a balíček 10 jízdenek za 29,50 $.

Odpovědět
milan (5)
14.5.2017
17:12

zdravím ,budu bydlet v chinatown, mužu odsad jezdit s 7 denní metrocard po celým NEWYORKU ? Dík

Odpovědět
Petr Novák (2522)
14.5.2017
21:05

@milan: Ahoj Milane, ano, můžeš.

Odpovědět
Jirka (2)
17.5.2017
10:05

Právě jsem se vrátil z USA, odlétal jsem z Newarku.

Stačilo mi koupit jízdenku na vlak z Penn Station do Newark Airport Rail Station (13$), dalších 5.50 $ za Air Train už nikde nechtěli.

Odpovědět
Aneta (7)
16.6.2017
23:27

Zdravím,
za týden odlétám a chtěla bych se s Vámi poradit, jakou zvolit kombinaci dopravy, abychom moc nepřestupovali a bylo to cenově výhodné (nejspíš koupíme hned jak přiletíme týdenní neomezenou kartu na metro). Pojedem z JFK do zastávky metra “Burnside Av”. Na google mapách se mi neukazují všechny kombinace. Zatím se mi zdá nejvhodnější Air Train -> metro E a následně přestoupit na 4 nebo D. Pokud bych přestoupila z E na 4, tak vystoupím na stanici “Lexington Av/53 St” a pojedeme mi to z toho samého místa 4? Však to znáte…ženské neumí číst v mapách no :-))).
Děkuji.
(odkaz:https://www.google.cz/maps/dir/John+F.+Kennedy+International+Airport/40.8486199,-73.9164329/@40.7069819,-73.9063809,12.75z/data=!4m9!4m8!1m5!1m1!1s0x0:0xec4fb213489f11f0!2m2!1d-73.7781391!2d40.6413111!1m0!3e3)

Odpovědět
Petr Novák (2522)
19.6.2017
9:36

@Aneta: Ahoj, tvoje spoje takto sice pojedou déle, ale zase nemusíte tolikrát přestupovat. Takže asi ok.
Škoda, že nepíšeš, kolik vás jede lidí. Cesta Uberem bude odhadem stát 50-60 $, při cestě 3+ lidí bych se k němu přikláněl.

Odpovědět
Aneta (7)
20.6.2017
11:05

Ahoj,
jedeme pouze 2 :-). Chceme, aby to bylo co nejlevnější :-). Ještě se zeptám jestli je rozdíl zda z AirTrain přesednu na Jamaice na E a nebo na metro A (v Howard Beach JFK Airport). Stojí to pokaždé stejně i když k metru A jede vlak kratší dobu? Jinak soudě dle ostatních komentářů se tedy AirTrain platí až po vystoupení..? :-)
A.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
20.6.2017
20:41

@Aneta: Ahoj Anet,

v tom případě doporučuji metro. Z hlediska ceny jízdného je jedno, kde vystoupíte. AirTrain se vždycky platí v Jamaica Station nebo Howard Beach Station – při cestě z letiště se platí PO vystoupení z vlaku, při cestě na letiště PŘED. :-)

Odpovědět
MAGDA (8)
22.6.2017
10:56

Ahoj,
píšeš, že při cestě 3+ by jsi se přikláněl k Uber. Nás jede pět a potřebujeme se dostat z JFK na Manhattan 46.str. Přiletíme v pondělí dopoledne, jak se tedy dostat co nejefektivněji na místo pobytu? Díky

Odpovědět
Petr Novák (2522)
23.6.2017
12:15

@MAGDA: Ahoj Magdo,
nejefektivnější asi bude Uber XL – pro 5 lidí bude stát někde mezi 85-115 dolary. Nabere vás před letištěm, vysadí před hotelem, zaplatíte kartou, řidič nepřijde do kontaktu s penězi, nic neřešíte. :-)

Odpovědět
MAGDA (8)
28.6.2017
9:20

Moc díky za odpověď. Jen ještě doplňující otázku. Uber XL najdeme stát před letištěm nebo je potřeba nějak objednat přes web?

Odpovědět
Petr Novák (2522)
29.6.2017
15:00

@MAGDA: Stáhni si mobilní aplikaci Uber a po přistání si auto objednej z ní. Cesta se platí také přes aplikaci, řidič nepřijde do kontaktu s penězi.

Odpovědět
Zuzana (10)
30.6.2017
10:05

Ahoj,

my jsme teda teď našli uber za 120 dolarů, což je docela pálka.

Našla jsem shuttle za 18 dolarů, s tím, že bychom dojeli na Port Authority Bus Terminal a odtud uberem. Problém je v tom, že poslední shuttle jede ve 23:30 a my máme přiletět ve 22:15. Jak dlouho trvá ten pohovor a vše kolem na letišti? Dá se to stihnout?

Odpovědět
Petr Novák (2522)
2.7.2017
11:15

@Zuzana: Ahoj, stihnout se to dá, ale je to bez záruky. Let může mít zpoždění, zaseknete se na imigračním… doporučuji místa v přední části letadla a ihned po příletu běžet na pohovor.

Odpovědět
Zuzana (10)
2.7.2017
20:10

A nevíš, jak dlouho dopředu je potřeba rezervovat ten shuttle? Že bychom to rezervovali až po výstupu z letadla? Díky moc.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
3.7.2017
19:32

@Zuzana: Shuttle čím dřív, tím líp. U některých shuttlů platí, že s blížícím se termínem roste cena.

Odpovědět
MLena (4)
4.7.2017
20:58

Dobrý den,
mohu se zeptat, jak rozeznám airtrain, který jezdí mezi terminály od airtrainů, které jezdí směr město? Jsou nějak barevně/číselně oddělené, či má každá linka airtrainu svou vlastní zastávku? Jedná se mi pouze o přestup, takže se budu muset dostat z jednoho terminálu na druhý, a nerada bych ztratila čas tím, že budu bloudit sem a tam v airtrainech! Díky moc!

Odpovědět
Petr Novák (2522)
5.7.2017
13:33

@MLena: Ahoj,
Air Train je jen jeden, projede několika terminály (zadarmo) a pak vyrazí směr město (za peníze). Takže musíš jen včas vystoupit.

Odpovědět
MLena (4)
20.7.2017
0:12

@Petr Novák: díky moc!

Odpovědět
MLena (4)
20.7.2017
0:17

Ještě jedna drobnost. Musím si hlídat i směr podle nějakého plánku? Jako např. v běžném metru? Nebo prostě nasednu a mám jistotu, že to pojede přes můj terminál?

Odpovědět
Petr Novák (2522)
20.7.2017
15:01

@MLena: Velmi dobrá otázka. :-) Sleduj cedule na přední/boční části vlaku. V některých případech jezdí po jedné koleji několik různých linek.

Odpovědět
MLena (4)
20.7.2017
21:45

@Petr Novák: děkuji za pomoc :)

Odpovědět
Juraj (2)
27.7.2017
0:58

Ahojte,

prosim vas o radu ak ma niekto skusenost.

Chystam sa prvykrat do USA a vdaka tejto stranke mam uz vacsinu veci zmaknutu, ale co sa tyka dopravy tak ma zaujima jedna vec. Prilet mame 22:15, takze kym sa vybavime bude cca 23:30 a tym padom cesta Air trainom , metrom a nasledne trajektom (pretoze budeme ubytovani na Staten Islande) nie je asi najlepsi ani najrychlejsi sposob dopravy.

Kedze ale ideme 6, chcem sa spytat, ci su na letisku aj taxiky pre takyto pocet ludi, pripadne ci o takom case este chodi nejaky shuttle do toho pristavu, z ktoreho chodi trajekt na Staten Island. ( Whitehall Terminal Manhattan )

Dakujem

Odpovědět
Petr Novák (2522)
28.7.2017
10:35

@Juraj: Ahoj Juraj,

po příletu si můžeš přímo na letiště objednat Uber XL, pojme až 6 cestujících. Takže akorát. Cena z letiště na Whitehall Terminal na Manhattanu by měla být 80-105 USD.

Nepíšeš, kde přesně budete bydlet, ale odhadem za 90-110 dolarů pořídíte přes UberXL odvoz pro všechny z letiště až na Staten Island. Mrkni na to, možná to bude nejpohodlnější volba. :-)

Odpovědět
Juraj (2)
1.8.2017
22:38

@Petr Novák:

Dakujem, pozeral som to a malo by to vychadzat cca 120 dolarov, co bude asi najlepsia volba :)
Budeme byvat na Monroe avenue na Staten Island

Odpovědět
Jirka Jána (2)
6.8.2017
23:21

Zdravím,

Budeme 6 dní v New Jersey, přílet na JFK odlet z Newarku, Rodina – 4 osoby. Chtěli bychom něco jako týdenní jízdenku ( to abychom mohli také dojíždět třeba na Manhathan a do centra NY za turistickými zajímavostmi ), která by platila nejen v NY ale také v NJ.
Máte nějaké doporučení?

Děkuji Jirka

Odpovědět
Petr Novák (2522)
7.8.2017
19:26

@Jirka Jána: Ahoj Jirko, pokud se něco nezměnilo, tak kombinovaná jízdenka pro New York a New Jersey bohužel neexistuje.

Odpovědět
Jirka Jána (2)
14.8.2017
3:11

Ahoj,
Tak první zkušenosti: Nezměnilo se nic, kombinovat se do jedné karty nedá.
Ale vyhovuje nám kombinace nabíjecí Metro card a nakoupili jsme po 10 jízdenek na NJ Trans – příměstské linky autobusu, kde je při nákupu 10 ks sleva. O víkendech dokonce děti neplatí. Pro zónu 2 – což je např.  i NJ, je cena 10 jízdenek 29,50 USD. Děti pak jen polovinu.
Je to pořád levnější než Taxi nebo Uber a to i ve čtyřech členech rodiny. Autobusy jezdí po hodině a jsou na místě (jezdíme až do Secaucus ) za 20 minut.
Nyní nás (za dva dny) čeká podobná cesta do Newarku, tak opět sbíráme informace.
Přímý autobus tam od nás nejede. Zjistili jsme, že i pro Newark je v provozu také Air Train.
Tam se platí stejně jako u JFK, tzn. příjezd/odjezd?, Autobusové spoje nějak už dohledáme.
Děkuji Jirka

Odpovědět
Petr Novák (2522)
15.8.2017
11:59

@Jirka Jána: Ahoj Jirko, děkuji za popsání zkušenosti. Jízdenka se u Newark Airtrainu také ukazuje dvakrát.

Odpovědět

Dobrý den, jsme senioři 60 a 71 let. Jsou nějaké slevy na airtrain a metrocard?
Děkuji

Odpovědět
Petr Novák (2522)
19.9.2017
11:46

@Eva: Dobrý den, Evo, sleva pro seniory nad 65 let sice existuje, ale musíte vyplnit speciální formulář a splnit další požadavky. Určena je občanům New Yorku, ne turistům. Vy si musíte koupit jízdné za plnou cenu. :-)

Odpovědět
Lucie M. (6)
26.9.2017
15:03

@Petr Novák:
Dobry den, rada bych se zeptala, zda taxi z letiste Jfk pojme 4 dospele a kufry nebo zda budeme muset cestovat s tim Uber a event.cena a stanoviste na JFK. Dekuji moc Lu ka M.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
26.9.2017
16:42

@Lucie M.: Dobrý den, Lucie, ano, je možné si vzít taxík pro čtyři lidi. Jen si možná chvíli počkáte na větší auto. Pokud nechcete, Uber není nutný.

Odpovědět
Lucie M. (6)
26.9.2017
21:18

A cena taxi z JFK na Manhattan s tim vetsim autem pro 4 osoby bude cca kolik? Diky moc za odpoved. Lucka M.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
26.9.2017
23:37

@Lucie M.: Záleží kam na Manhattan. Třeba Uber XL k Central Parku by měl stát 86-113 dolarů.

Odpovědět
Lucka (2)
2.10.2017
11:32

Ahoj,
ma tu nekdo nekdo zkusenost s dopravou z letiste Newark na Manhattan? Zvazuju, zda jet vlakem ci jeste levneji busem.
Posledni dotaz je lepsi navstivit Empire State building ci Rockefeller Top of the rock? Mate nekdo srovnani jake vyhledy jsou lepsi?
Predem moc dekuji. Lucka

Odpovědět
Jarda (54)
2.10.2017
14:22

@Lucka:
Jestli jde hlavne o vyhled tak urcite Top of the Rock.Na jedny strane vidis Empire a na druhy strane krasny vyhled na Central Park.

Odpovědět
Lucka (2)
5.10.2017
15:28

@Jarda: Jardo, diky za doporuceni, ma smysl rezervovat vstupenky predem nebo az na miste dle pocasi? Podzimni terminy se na Top of the Rock zacinaji nebezpecne plnit.. z Newark na Manhattan jsi asi nejel, vid?

Odpovědět
Vašek (2)
25.10.2017
11:46

Ahoj,
V prosinci máme cestu poprvé do NY, přiletíme na letiště do Newarku kolem 15:00 hodiny. Jedná se o čtyři dospělí, ubytováni budeme v Hiltonu na Times Square. Chci se zeptat na cestu do hotelu, nejjednodušší a možná i nejlevnější variantou bude služba UBER? Na kolik nás to tak vyjde a vejdeme se všichni do jednoho auta i s kufry? Díky moc za odpověď.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
1.11.2017
0:43

@Vašek: Ahoj Vašku,
Uber je dobrá volba, pohodlná a ve čtyřech lidech asi i nejlevnější. Přesná cena se odvíjí od aktuální poptávky, odhadem počítej s 60-70 dolary za UberXL. Ten je určen přímo pro větší skupiny, takže bude cesta pohodlnější. :-)

Odpovědět
Vašek (2)
5.11.2017
14:11

@Petr Novák: super, díky moc za objasnění…

Odpovědět
Honza; (7)
27.11.2017
16:28

Ahoj, má dotaz. Asi jich bude ještě v průběhu roku víc :-)
příští rok se chystáme do NY. (Je to naše první ” solo cesta bz CK tak jsme z toho trochu nesví.)
V případě cesty přes paříž ( Charles de Gaull), zavazadla cestují z Prahy a vyzvednu až v NY, nebo je nutno vyzvednout v Paříži a znovu odbavit? Obojí je s Air France.
Druhý dotaz, zda máte zkušenost jestli platí palubní vstupenky z prahy až do NY, nebo je nutno znova odbavit? Mám dost obavu abych v tom časovém prasu dokázal v pohodě najít kam se přesunout. Omlouvám se za možná trochu hloupé dotazy, ale jak jsem psal, je to poprvé.
Děkuji za odpověď, pěkný den.

Odpovědět
Lukáš (393)
27.11.2017
17:42

@Honza;:
Ahoj Honzo, nemusíš stresovat, cesto do NY je úplně v klidu.
Když si koupíš letenku PRG-CDG-JFK, tak zavazadla letí s tebou až do cílové destinace…v Paříži se tak nemusíš o nic starat…jen sledovat cedule s číslem navazujícího letu. Je to tam sice velké, ale dobře značené. 1hod 30 minut by mělo být na přestup OK. Pod jednu hodinu bych se trochu obával.

Odpovědět
Franta (3836)
28.11.2017
8:48

@Lukáš:
Aktuálně sobota 25.11. PRG-CDG-SFO.
Od přistání na runway (8:40), pojezd na terminál 2D, průchod pasovkou, až po vystoupení z autobusu (9:30) na terminál 2E (gate M26) 50 minut. A to jsme za pasovkou šli rovně místo vlevo, a pak se kus vraceli. Věděli jsme, že musíme o patro níž, ale cedili jsme nějak přehlédli.

Pro představu koukni na http://snadnespojeni.cz. Nám to ukazovalo 25min a bylo to 50.

Odpovědět
Franta (3836)
28.11.2017
16:16

@Honza;:
Jo a palubní vstupenky na celý let dostaneš už v Praze. Pokud nemáš vybraná místa už při koupi letenek, tak si je můžeš vybrat při online check-inu nebo můžeš poprosit na přepážce, jinak ti nějaká přidělí.

Odpovědět
Honza (7)
7.1.2018
19:44

Ahoj Petře, v dotazu a následné Tvé odpovědi – viz níže kopie odpovídáš že airtrainn je jen jeden.
Na YT jsem ale z jednoho návodného videa pochopil, že vláčky jezdí dva. Z první koleje jezdí tak jak píšeš, střídavě vlaky ve směru terminal 1 až 8 které pak následně odjíždějí směr Jamaica nebo Howard . Ale z koleje 2 jezdí v opačném směru, tedy term 8 až 1 nekonečné kolečko vláček, který letiště neopouští a pouze spojuje non-stop všechny terminály.
Můžeš mi potvrdit ( nebo vyvrátit), zda jsem to pochopil správně? Budu totiž po příletu řešit podobnou věc. Přiletím do NY asi o hodinu dříve a jinou společností a na jiný terminál, než druhá polovina výpravy a rád bych se dostal na jejich terminál kde se plánujeme sejít.
Díky.

MLena (4)
4.7.2017
20:58

Dobrý den,
mohu se zeptat, jak rozeznám airtrain, který jezdí mezi terminály od airtrainů, které jezdí směr město? Jsou nějak barevně/číselně oddělené, či má každá linka airtrainu svou vlastní zastávku? Jedná se mi pouze o přestup, takže se budu muset dostat z jednoho terminálu na druhý, a nerada bych ztratila čas tím, že budu bloudit sem a tam v airtrainech! Díky moc!

Odpovědět

Petr Novák (2404)Autor webu
5.7.2017
13:33

@MLena: Ahoj,
Air Train je jen jeden, projede několika terminály (zadarmo) a pak vyrazí směr město (za peníze). Takže musíš jen včas vystoupit.

Odpovědět
Danča (1)
26.1.2018
12:32

Ahoj, předem chci poděkovat za skvělý blog, je to kus práce která pomáhá všem prvničkám které do USA cestují.
Měla bych na Tebe dotaz ohledně cesty z letiště. Přiletím do Newarku a jak tu na stránce píšeš pojedu busem 62 za 1,60$ až na Penn Station v Newarku a tam na vlak PATH za 2,75$ až na Manhattan k World Trade Center. Je to pořád aktuální? A to hlavní pochopila sem že za bus se platí přímo u řidiče, a na ten vlak PATH se dá koupit jízdenka v nějakém automatu jak na metro nebo je tam jiný systém? Diky moc za odpověď
Danča

Odpovědět
Petr Novák (2522)
29.1.2018
21:46

@Danča: Ahoj Dančo, děkuji. Ceny dopravy z Newarku by měly být aktuální a jízdenku lze koupit u řidiče. Pozor – měj připraveny drobné, řidič nevrací. A počítej s tím, že v autobusu není moc turistů, ani větší prostor pro zavazadla.

Odpovědět
Hanka (1)
4.2.2018
11:19

Ahoj Petře. Ráda bych využila možnost dopravy z Newarku autobusem jak píše Denča. Autobus staví přímo u termínalů letiště nebo i tak musím využít Airtrain a dostat se s ním na letištní nádraží, kde pak ten autobus najdu? Díky moc za odpověď. Hanka

Odpovědět
Petr Novák (2522)
4.2.2018
23:45

@Hanka: Ahoj Hanko, autobus 62 odjíždí z Terminálu A z 1. patra. Nikam jezdit nemusíš. :-)

Odpovědět
Tomáš (3)
17.2.2018
16:54

Můžu poprosit o doporučení nejlepší cesty z EWR? Přiletíme 9.6 ve 20.00 z Cancunu, ubytování máme na Long Island v hotelu Aloft Long Island City-Manhattan View. Budeme v USA úplně poprvé, takže čím jednodušší trasa, tím lépe. Zase ale nechci dát x desítek dolarů za taxi. Budeme dva, shuttle se mi za zajímavou cenu nepodařilo najít? Nejlepší varianta dle Vás? Díky moc

Odpovědět
Petr Novák (2522)
18.2.2018
12:42

@Tomáš: Ahoj, přečti si článek. ;)

Odpovědět
Jirka (33)
23.2.2018
17:59

Dobrý večer, mám na Vás další otázku. Přiletím do NY na EWR. Ubytování mám u Upper Yorkville Apartments na 1876 3rd Avenue, East Harlem. Přes GO Airlink NYC mi to píše cenu dopravného 20 USD za osobu, není to nějak málo? A na jaký čas je mám rezervovat pokud přílet je 19:08 ? Omlouvám se za stálé dotazy, ale je to moje první cesta tzv. na vlastní triko a i když letím až v srpnu, začínám být nervózní. Děkuji Jirka

Odpovědět
Petr Novák (2522)
25.2.2018
9:07

@Jirka: Ahoj Jirko,
1.) Dvacet dolarů na osobu není málo – metrem by to bylo levnější. Shuttle je asi nejlevnější varianta, když cestuješ sám a nechceš jet MHD.
2.) Rezervoval bych někdy na 20:00-20:30. V rezervaci shuttle se vyplňuje číslo letu pro případ zpoždění. Nemůže se stát, že ti shuttle ujede kvůli zpoždění.

Buď v klidu. Uvidíš, že nakonec bude vše v pohodě. :-)

Odpovědět
Danče (1)
8.5.2018
10:49

Zdravím, mám jen doplňující otázku. Pokud chci cestovat vlakem z letištního nádraží Newark Airport Rail Station až do Penn Station, jízdenku si koupím někde v automatu na nádraží? Díky.
Dana

Odpovědět
Petr Novák (2522)
9.5.2018
12:30

@Danče: Ahoj Danče, ano, koupíš si je na letišti buď v automatu, nebo u přepážky.

Odpovědět
Petra (1)
26.5.2018
23:49

Ahoj Petře,

prosím o radu teď 1.6. letíme ve třech do NY na devět nocí, ubytování máme Putnam Avenue Brooklyn, přiletíme na letiště Newark. Jaká je nejlepší možnost dostat se do Brooklynu? Na cestováni po NY je nějaká jízdenka na 10 dní?

Děkuji za radu a hezký večer.
Petra

Odpovědět
Petr Novák (2522)
29.5.2018
16:34

@Petra: Ahoj Petro,

můžeš jet buď autobusem, jak napovídají Google Mapy (levnější, ale méně pohodlný), nebo Uberem. Zpáteční jízdenka na Newark Airport Express pro jednoho vyjde na 30 dolarů, jednosměrná je za 17 dolarů.

Levnější UberX bude stát 54-64 dolarů v jednom směru, větší auto (UberXL) vyjde na 66-80 dolarů. Já bych jel nejspíše Uberem.

Odpovědět
Daniela (4)
23.6.2018
2:45

Ahojte, ráda bych radu zkušenějších.

Přiletím do JFK v 9 večer a let do Ohia mám na 6 ráno. Budu mít sice velký i malý kufr, ale uvažovala jsem se podívat do centra. Odlet mám pro změnu z LGA, takze kufry si nemuzu schovat a pak si pro ne prijit.

Myslíte, že stojí za to se tu hoďku projet tam i zpátky a mrknout třeba na Times Square, zajít si někde na koktejl a nasát atmosféru nebo lepší raději neriskovat a jet rovnou z letiště na letiště ?

Díky za tipy.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
24.6.2018
21:39

@Daniela: Ahoj Danielo,

já v obdobných situacích obvykle využiji situace a město si jdu prohlédnout. Mysli však na jednu věc – nejspíše budeš unavená z letu, nemusíš vůbec spát a ve finále budeš ráda, když se dopravíš z letiště na letiště. :-)

Odpovědět
Romna (6)
19.7.2018
6:46

Ahoj :) mám dotaz – kde zjistím, kolik stojí jednotlivé jízdy? Jedná se mi o linku 112, která by měla jet 2 míle od Newarku až na Port Authority Bus Terminal. Díky za odpověď.

Odpovědět
Jiri Sorm (1)
22.8.2018
20:13

Jaká je prosím nejlacinější cesta z JFK na Newark Airport. Na délce jízdy až tak nezáleží, ale přílet na JFK je v 11:00 PM + imigrační, celní a je po půlnoci. Ráno ve 4:00 AM bych měl být v Newarku. Děkuji moc! JŠ

Odpovědět
pavel (21)
14.12.2018
7:08

Potřebuji z La Guardia do Bowery a zkoušel jsem všechny uvedené možnosti od NYC Airporter nebo od GO Airlink NYC a vždy mě vyšla cena za oboustraný transfer kolem 160 dolarů pro dvě osoby.V tom případě je asi nejlevnější varianta taxi za 40 dolarů jedna cesta??Jak lze tedy docílit ceny 20 USD za osobu (80 USD obosměrně za dva).Děkuji.

Odpovědět

@pavel: zkus uber

Odpovědět
Vašek (155)
14.12.2018
12:58

@pavel: Pokud se nepletu, tak k LGA jezdí autobus v rámci MTA tarifu (netuším, jak daleko je zastávka od terminálu, z LGA jsem nikdy neletěl)

Odpovědět
Daniela (1)
15.12.2018
20:47

Dobrý večer. Přiletíme na JFK. Potřebujeme se dostat na LGA. Poradíte nám jednoduchou cestu ( v NY budeme poprvé )? Kolik času musíme počítat od příletu?
Děkuji

Odpovědět
Alice (1)
8.6.2019
22:33

Ahoj, chtela bych se zepat, jak je to při přestupu z metra na bus, nasla jsem cestu z letiste JFK do hotelu, ale po ceste z metra mi to hodilo jeste autobus, kdyz si koupime tu jednorazovou vstupenku ktera plati dve hodiny jestli jsem to dobre pochopila, tak prestup bysme meli krasne stihnout, jen mi jde o to jestli se pri prestupu musi nekde pipnout ta jizdenka nebo jen kdyby byla kontrola tak musi byt platna po tom prvnim vlezu do metra? dekuji

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.