Jak se dostat z letiště v New Yorku: JFK, Newark a LaGuardia

Petr Novák

Doprava z letiště v New Yorku je možná několika způsoby. Nejpohodlnější a nejdražší je taxi, Uber bývá o něco levnější. Autobusy jsou nejlevnější, ale zároveň nejpomalejší. Vhodným kompromisem je kombinace metra a vlaku. V článku vám poradím nejlepší dopravu z letiště JFK, NewarkLaGuardia.

Jak se dostat z letiště v New Yorku: JFK, Newark a LaGuardia | © Pixabay.com

 1. Obsah článku
  1. Doprava z letiště JFK New York
  2. Doprava z letiště Newark
  3. Doprava z letiště LaGuardia

  Doprava z letiště JFK New York

  JFK je hlavní letiště v New Yorku, létá na něj drtivá většina aerolinek včetně Delty, British Airways, Lufthansy, KLM, Air France nebo Austrian Airlines. Mezi terminály zajišťuje dopravu 24 hodin denně bezplatný vláček Airtran.

  • AirTrain + metro: $8.75207 Kč
  • Autobus + metro: $3.7589 Kč
  • Shuttle: od $40948 Kč$551 303 Kč za osobu
  • Uber: $751 777 Kč$1252 962 Kč za celé auto
  • Rideways: od $123,69 Kč za celé auto

  🚇 AirTran a metro – nejlepší volba

  Cesta z letiště JFK je nejrozumnější kombinací vlaku JFK AirTrain a metra, spoje jezdí 24 hodin denně. Doba jízdy mezi letištěm a Manhattanem činí 1 hodinu, cena jízdenky na Air Train je $8190 Kč + $123,69 Kč za kartičku MetroCard. Při cestě z letiště se platí po výstupu z vlaku, při cestě na letiště ji koupíte v automatu ve stanici.

  V příletové hale terminálu nejprve následujte cedule AirTrain, vlak vás dopraví na jednu ze dvou stanic metra:

  • Air Train do Jamaica Station / Archer Avenue / Sutphin Boulevard
   Přestup na metro E, J, Z. Doporučuji při cestě do Queensu, Bronxu nebo do centrálního a severního Manhattanu.
  • Air Train do Ozorie Park / Lefferts Boulevard
   Přestup na metro A. Zvolte při cestě do Brooklynu nebo na jih Manhattanu.

  Při přestupu na metro je nutné koupit další jízdenku za $2.75 (65 Kč), zaplatit ji můžete přes Google Pay, Apple Pay nebo bezkontaktní kartou. Alternativně si můžete koupit týdenní, nebo jednoduchou jízdenku za $2.75 (65 Kč) a nahrát ji na Metro Card. New York v roce 2023 přechází na jiný systém plateb za hromadnou dopravu, systém je místy nekonzistentní.

  Doporučuji vám přečíst si článek o metru v New Yorku a k plánování tras používat Google Mapy. Pokud máte radeji video, koukněte se na návod, jak se dostat z JFK na Manhattan.

  🚌 Autobusy – levné, ale hodně pomalé

  Levnější alternativou k AirTrainu jsou pomalé autobusy. Odjíždí od terminálu 5, na správné místo vás navedou ukazatele v hale. Cena jízdenky je $2.7565 Kč plus $123,69 Kč za MetroCard, případně si můžete koupit týdenní jízdenku.

  • Linka Q3
   Za 45 minut dorazíte do stanice Jamaica-179th Street, odkud jezdí metro F.
  • Linka Q6
   Za 45 minut dorazíte do stanice Jamaica-179th Street, odkud jezdí metro F.
  • Linka Q10
   Za 20 minut: Ozone Park-Lefferts Blvd s přestupem na metro A
   Za 22 minut: Jamaica Ave & Lefferts Blvd s přestupem na metro J a Z
   Za 30 minut: Kew Gardens – přestup na vlak do Penn Station a na Long Island.
   Za 35 minut: Kew Gardens – 80 Road Union Turnpike, přestup na metro E a F
  • Linka B15
   Za 30 minut: Ashford Street & New Lots Avenue se stanicí metra 3.
   Za 35 minut: Van Sinderen Ave & New Lots Avenue s metrem L.
   Za 1 hodinu: Fulton Street & Kingston-Throop Avenues se stanicí metra C

  🚐 Shuttle

  Hybridem mezi MHD a taxíkem je shuttle, dodávka vás spolu s dalšími cestujícími doveze až k hotelu. Cena je vyšší než u metra, výhodou je cesta bez přestupů. Lístek si kupte v předstihu na internetu třeba od GO Airlink NYC od $40948 Kč v jednom směru.

  🚕 Taxi, Uber a Lyft

  Taxi a Uber se vyplatí při cestě ve více lidech. Nikdy nenasedejte do neoznačených taxíků bez svítilny na střeše a nenechte se zlákat, jakmile vás někdo osloví přímo v terminálu. Ošklivě přeplatíte.

  Cena Uberu v únoru 2023 z letiště JFK na Times Square byla $751 777 Kč$1252 962 Kč, záleží na aktuální poptávce a denní době. Konkurenční Lyft obvykle stojí $1052 488 Kč$1202 843 Kč. Ze zkušeností může být v ten samý moment výhodnější první i druhá služba.

  Alternativou je služba Rideways. Doporučuji ji méně zkušeným cestovatelům a větším skupinám osob. Auto si lze objednat v předstihu přes internet, řidič vás vyzvedne přímo v terminálu a dopraví až na zadané místo. Nemusíte nic hledat a můžete si zvolit mezi levnějším autem i luxusní limuzínou. Službu provozuje Booking.com, cena začíná na $781 848 Kč.

 2. Jak se dostat z letiště v New Yorku: JFK, Newark a LaGuardia | © David Wilson, Flickr.com

  Doprava z letiště Newark

  Newark je záložní letiště v New Jersey, slouží vnitrostátním i mezinárodním linkám. Leží 24 km jihozápadně od centra Manhattanu.

  • Autobus a vlak PATH: $4.25 (101 Kč)
  • Vlak: $18 (426 Kč)
  • Shuttle: od $40948 Kč za osobu
  • Uber: od $601 422 Kč za auto

  🚌 Autobus a vlak PATH

  Nejlevnější cesta z letiště Newark na Manhattan je autobusy New Jersey Transit. Před terminálem nasedněte do busu 62, vystupte na Newark Penn Station. Jednosměrná jízdenka stojí $1.6038 Kč, mějte připravené drobné. Autobus jede 25 minut. Na Penn Station přestupte do vlaku PATH, jenž vás za $2.7565 Kč doveze do stanice World Trade Center na Manhattanu.

  🚆 Vlak

  Nejlepší metodou dopravy na Manhattan je vlak. V terminálu následujte cedule AirTrain Newark a zdarma jeďte 10 minut na letištní nádraží Newark Airport Rail Station.

  Z nádraží jezdí každých 15-30 minut vlak společnosti NJ Transit až do Penn Station na manhattanské křižovatce ulic 34th St a 8th Ave. Doba jízdy je 24-26 minut, vlak staví nejprve v Penn Station v Newarku. Dejte si pozor, ať nevystoupíte brzy. Cena jízdenky je $15.50367 Kč za dospělého a $11.50272 Kč za dítě od 5 do 11 let. V jízdence pro dospělého je již zahrnut poplatek $8190 Kč za využití AirTrain Newark.

  🚐 Shuttle

  Kompromisem mezi taxíkem a MHD je shuttle sdílený více cestujícími. Dodávka vás vysadí přímo u hotelu. Mezi Newarkem a Manhattanem jezdí třeba GO Airlink NYC, cena za osobu začíná na $40948 Kč.

  🚕 Taxi, Uber a Lyft

  Cena za Uber z letiště Newark na Manhattan začíná zhruba na $601 422 Kč$701 659 Kč. Dost se mění podle aktuální poptávky, někdy může být levnější konkurenční Lyft. Důrazně doporučuji vyhnout se neoznačeným taxíkům a drožkařům, kteří lanaří oběti v budově terminálu. Šeredně s nimi přeplatíte.

  Při cestě 4 a více osob je alternativou systém Rideways, přes který si v předstihu objednáte auto s řidičem. Ten vás vyzvedne přímo v terminálu a dopraví vás na určené místo. Vybrat si můžete z levnějších modelů aut i stylové limuzíny. Cena se liší v závislosti na cílové destinaci, doporučuji nezávazný výpočet. Provozovatelem Rideways je Booking.com

 3. Jak se dostat z letiště v New Yorku: JFK, Newark a LaGuardia | © Metropolitan Transportation Authority, Flickr.com

  Doprava z letiště LaGuardia

  LaGuardia slouží zejména letům po USA a do Kanady, leží na severu Queensu.

  • Autobus: $5.50 (130 Kč)
  • Shuttle: od $40948 Kč za osobu
  • Uber: od $451 066 Kč za auto

  🚌 Autobusy

  Nejlevnější doprava z letiště LaGuardia na Manhattan je autobusem s následným přestupem na metro. Cena jízdenky je $2.75 (65 Kč). Dvě varování: V autobusech je málo místa na zavazadla a při přestupu na metro je nutné koupit si novou jízdenku za $2.75 (65 Kč). Ušetřit můžete použitím týdenní.

  • Linka M60
   Za 15-25 minut: Astoria Blvd a přestup na metro N a Q (Q jen v pracovní dny)
   Za 30 minut: 125th St. & Lexington Ave a přestup na metro 4, 5, 6
   Za 30 minut: 125th St. & Lenox Ave./Malcolm X Blvd a přestup na metro 2 a 3
   Za 35 minut: 125th St & 8th Ave./St. Nicholas Ave a přestup na metro A, B, C, D
   Za 40 minut: 116th St & Broadway a přestup na metro 1
  • Linka Q47
   Autobus jezdí od Marina Air Terminal na Jackson Height/Roosevelt Avenue. Zde je možné přestoupit na metro E, F, M, R a 7. Doba jízdy je 30 minut.
  • Linka Q48
   Spoj za 30 minut dojede do stanice Flushing, kde lze přestoupit na vlaky na Long Island, do východního Queensu a severní části Nassau County.
  • Linka Q70
   Za 8-10 minut: Jackson Heights/Roosevelt Ave a přestup na metro E, F, M, R a 7
   Za 15-20 minut: Woodside-61st Street a přestup na vlaky na Long Island
  • Linka Q72
   Za 20 minut dojede do Junction Blvd & Roosevelt Ave s přestupem na metro 7.
   Za 35-40 minut: Rego Park se stanicemi metra M a R.

  🚐 Shuttle

  Za $40948 Kč za osobu se lze z letiště na Manhattan svézt v dodávce GO Airlink Shuttle. Výhodou je odvoz z letiště až k hotelu.

  🚕 Taxi, Uber a Lyft

  Uber z LaGuardia na Manhattan vyjde již na $451 066 Kč, cena je však hodně orientační. Stejně jako u konkurenčního Lyftu se liší podle aktuální poptávky.

Diskuze k článku (100)

Zdravím,

Budeme 6 dní v New Jersey, přílet na JFK odlet z Newarku, Rodina – 4 osoby. Chtěli bychom něco jako týdenní jízdenku ( to abychom mohli také dojíždět třeba na Manhathan a do centra NY za turistickými zajímavostmi ), která by platila nejen v NY ale také v NJ.
Máte nějaké doporučení?

Děkuji Jirka

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jirka Jána: Ahoj Jirko, pokud se něco nezměnilo, tak kombinovaná jízdenka pro New York a New Jersey bohužel neexistuje.

Odpovědět
J

Ahoj,
Tak první zkušenosti: Nezměnilo se nic, kombinovat se do jedné karty nedá.
Ale vyhovuje nám kombinace nabíjecí Metro card a nakoupili jsme po 10 jízdenek na NJ Trans – příměstské linky autobusu, kde je při nákupu 10 ks sleva. O víkendech dokonce děti neplatí. Pro zónu 2 – což je např.  i NJ, je cena 10 jízdenek 29,50 USD. Děti pak jen polovinu.
Je to pořád levnější než Taxi nebo Uber a to i ve čtyřech členech rodiny. Autobusy jezdí po hodině a jsou na místě (jezdíme až do Secaucus ) za 20 minut.
Nyní nás (za dva dny) čeká podobná cesta do Newarku, tak opět sbíráme informace.
Přímý autobus tam od nás nejede. Zjistili jsme, že i pro Newark je v provozu také Air Train.
Tam se platí stejně jako u JFK, tzn. příjezd/odjezd?, Autobusové spoje nějak už dohledáme.
Děkuji Jirka

Odpovědět

@Jirka Jána: Ahoj Jirko, děkuji za popsání zkušenosti. Jízdenka se u Newark Airtrainu také ukazuje dvakrát.

Odpovědět

Dobrý den, jsme senioři 60 a 71 let. Jsou nějaké slevy na airtrain a metrocard?
Děkuji

Odpovědět

@Eva: Dobrý den, Evo, sleva pro seniory nad 65 let sice existuje, ale musíte vyplnit speciální formulář a splnit další požadavky. Určena je občanům New Yorku, ne turistům. Vy si musíte koupit jízdné za plnou cenu. :-)

Odpovědět

@Petr Novák:
Dobry den, rada bych se zeptala, zda taxi z letiste Jfk pojme 4 dospele a kufry nebo zda budeme muset cestovat s tim Uber a event.cena a stanoviste na JFK. Dekuji moc Lu ka M.

Odpovědět

@Lucie M.: Dobrý den, Lucie, ano, je možné si vzít taxík pro čtyři lidi. Jen si možná chvíli počkáte na větší auto. Pokud nechcete, Uber není nutný.

Odpovědět

A cena taxi z JFK na Manhattan s tim vetsim autem pro 4 osoby bude cca kolik? Diky moc za odpoved. Lucka M.

Odpovědět

@Lucie M.: Záleží kam na Manhattan. Třeba Uber XL k Central Parku by měl stát 86-113 dolarů.

Odpovědět

Ahoj,
ma tu nekdo nekdo zkusenost s dopravou z letiste Newark na Manhattan? Zvazuju, zda jet vlakem ci jeste levneji busem.
Posledni dotaz je lepsi navstivit Empire State building ci Rockefeller Top of the rock? Mate nekdo srovnani jake vyhledy jsou lepsi?
Predem moc dekuji. Lucka

Odpovědět

@Lucka:
Jestli jde hlavne o vyhled tak urcite Top of the Rock.Na jedny strane vidis Empire a na druhy strane krasny vyhled na Central Park.

Odpovědět

@Jarda: Jardo, diky za doporuceni, ma smysl rezervovat vstupenky predem nebo az na miste dle pocasi? Podzimni terminy se na Top of the Rock zacinaji nebezpecne plnit.. z Newark na Manhattan jsi asi nejel, vid?

Odpovědět

Ahoj,
V prosinci máme cestu poprvé do NY, přiletíme na letiště do Newarku kolem 15:00 hodiny. Jedná se o čtyři dospělí, ubytováni budeme v Hiltonu na Times Square. Chci se zeptat na cestu do hotelu, nejjednodušší a možná i nejlevnější variantou bude služba UBER? Na kolik nás to tak vyjde a vejdeme se všichni do jednoho auta i s kufry? Díky moc za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Vašek: Ahoj Vašku,
Uber je dobrá volba, pohodlná a ve čtyřech lidech asi i nejlevnější. Přesná cena se odvíjí od aktuální poptávky, odhadem počítej s 60-70 dolary za UberXL. Ten je určen přímo pro větší skupiny, takže bude cesta pohodlnější. :-)

Odpovědět

@Petr Novák: super, díky moc za objasnění…

Odpovědět

Ahoj, má dotaz. Asi jich bude ještě v průběhu roku víc :-)
příští rok se chystáme do NY. (Je to naše první ” solo cesta bz CK tak jsme z toho trochu nesví.)
V případě cesty přes paříž ( Charles de Gaull), zavazadla cestují z Prahy a vyzvednu až v NY, nebo je nutno vyzvednout v Paříži a znovu odbavit? Obojí je s Air France.
Druhý dotaz, zda máte zkušenost jestli platí palubní vstupenky z prahy až do NY, nebo je nutno znova odbavit? Mám dost obavu abych v tom časovém prasu dokázal v pohodě najít kam se přesunout. Omlouvám se za možná trochu hloupé dotazy, ale jak jsem psal, je to poprvé.
Děkuji za odpověď, pěkný den.

Odpovědět

@Honza;:
Ahoj Honzo, nemusíš stresovat, cesto do NY je úplně v klidu.
Když si koupíš letenku PRG-CDG-JFK, tak zavazadla letí s tebou až do cílové destinace…v Paříži se tak nemusíš o nic starat…jen sledovat cedule s číslem navazujícího letu. Je to tam sice velké, ale dobře značené. 1hod 30 minut by mělo být na přestup OK. Pod jednu hodinu bych se trochu obával.

Odpovědět

@Lukáš:
Aktuálně sobota 25.11. PRG-CDG-SFO.
Od přistání na runway (8:40), pojezd na terminál 2D, průchod pasovkou, až po vystoupení z autobusu (9:30) na terminál 2E (gate M26) 50 minut. A to jsme za pasovkou šli rovně místo vlevo, a pak se kus vraceli. Věděli jsme, že musíme o patro níž, ale cedili jsme nějak přehlédli.

Pro představu koukni na . Nám to ukazovalo 25min a bylo to 50.

Odpovědět

@Honza;:
Jo a palubní vstupenky na celý let dostaneš už v Praze. Pokud nemáš vybraná místa už při koupi letenek, tak si je můžeš vybrat při online check-inu nebo můžeš poprosit na přepážce, jinak ti nějaká přidělí.

Odpovědět

Ahoj Petře, v dotazu a následné Tvé odpovědi – viz níže kopie odpovídáš že airtrainn je jen jeden.
Na YT jsem ale z jednoho návodného videa pochopil, že vláčky jezdí dva. Z první koleje jezdí tak jak píšeš, střídavě vlaky ve směru terminal 1 až 8 které pak následně odjíždějí směr Jamaica nebo Howard . Ale z koleje 2 jezdí v opačném směru, tedy term 8 až 1 nekonečné kolečko vláček, který letiště neopouští a pouze spojuje non-stop všechny terminály.
Můžeš mi potvrdit ( nebo vyvrátit), zda jsem to pochopil správně? Budu totiž po příletu řešit podobnou věc. Přiletím do NY asi o hodinu dříve a jinou společností a na jiný terminál, než druhá polovina výpravy a rád bych se dostal na jejich terminál kde se plánujeme sejít.
Díky.

MLena (4)
4.7.2017
20:58

Dobrý den,
mohu se zeptat, jak rozeznám airtrain, který jezdí mezi terminály od airtrainů, které jezdí směr město? Jsou nějak barevně/číselně oddělené, či má každá linka airtrainu svou vlastní zastávku? Jedná se mi pouze o přestup, takže se budu muset dostat z jednoho terminálu na druhý, a nerada bych ztratila čas tím, že budu bloudit sem a tam v airtrainech! Díky moc!

Odpovědět

Petr Novák (2404)Autor webu
5.7.2017
13:33

@MLena: Ahoj,
Air Train je jen jeden, projede několika terminály (zadarmo) a pak vyrazí směr město (za peníze). Takže musíš jen včas vystoupit.

Odpovědět

Ahoj, předem chci poděkovat za skvělý blog, je to kus práce která pomáhá všem prvničkám které do USA cestují.
Měla bych na Tebe dotaz ohledně cesty z letiště. Přiletím do Newarku a jak tu na stránce píšeš pojedu busem 62 za 1,60$ až na Penn Station v Newarku a tam na vlak PATH za 2,75$ až na Manhattan k World Trade Center. Je to pořád aktuální? A to hlavní pochopila sem že za bus se platí přímo u řidiče, a na ten vlak PATH se dá koupit jízdenka v nějakém automatu jak na metro nebo je tam jiný systém? Diky moc za odpověď
Danča

Odpovědět

@Danča: Ahoj Dančo, děkuji. Ceny dopravy z Newarku by měly být aktuální a jízdenku lze koupit u řidiče. Pozor – měj připraveny drobné, řidič nevrací. A počítej s tím, že v autobusu není moc turistů, ani větší prostor pro zavazadla.

Odpovědět

Ahoj Petře. Ráda bych využila možnost dopravy z Newarku autobusem jak píše Denča. Autobus staví přímo u termínalů letiště nebo i tak musím využít Airtrain a dostat se s ním na letištní nádraží, kde pak ten autobus najdu? Díky moc za odpověď. Hanka

Odpovědět
Avatar uživatele

@Hanka: Ahoj Hanko, autobus 62 odjíždí z Terminálu A z 1. patra. Nikam jezdit nemusíš. :-)

Odpovědět

Můžu poprosit o doporučení nejlepší cesty z EWR? Přiletíme 9.6 ve 20.00 z Cancunu, ubytování máme na Long Island v hotelu Aloft Long Island City-Manhattan View. Budeme v USA úplně poprvé, takže čím jednodušší trasa, tím lépe. Zase ale nechci dát x desítek dolarů za taxi. Budeme dva, shuttle se mi za zajímavou cenu nepodařilo najít? Nejlepší varianta dle Vás? Díky moc

Odpovědět

@Tomáš: Ahoj, přečti si článek. ;)

Odpovědět

Dobrý večer, mám na Vás další otázku. Přiletím do NY na EWR. Ubytování mám u Upper Yorkville Apartments na 1876 3rd Avenue, East Harlem. Přes GO Airlink NYC mi to píše cenu dopravného 20 USD za osobu, není to nějak málo? A na jaký čas je mám rezervovat pokud přílet je 19:08 ? Omlouvám se za stálé dotazy, ale je to moje první cesta tzv. na vlastní triko a i když letím až v srpnu, začínám být nervózní. Děkuji Jirka

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jirka: Ahoj Jirko,
1.) Dvacet dolarů na osobu není málo – metrem by to bylo levnější. Shuttle je asi nejlevnější varianta, když cestuješ sám a nechceš jet MHD.
2.) Rezervoval bych někdy na 20:00-20:30. V rezervaci shuttle se vyplňuje číslo letu pro případ zpoždění. Nemůže se stát, že ti shuttle ujede kvůli zpoždění.

Buď v klidu. Uvidíš, že nakonec bude vše v pohodě. :-)

Odpovědět

Zdravím, mám jen doplňující otázku. Pokud chci cestovat vlakem z letištního nádraží Newark Airport Rail Station až do Penn Station, jízdenku si koupím někde v automatu na nádraží? Díky.
Dana

Odpovědět
Avatar uživatele

@Danče: Ahoj Danče, ano, koupíš si je na letišti buď v automatu, nebo u přepážky.

Odpovědět

Ahoj Petře,

prosím o radu teď 1.6. letíme ve třech do NY na devět nocí, ubytování máme Putnam Avenue Brooklyn, přiletíme na letiště Newark. Jaká je nejlepší možnost dostat se do Brooklynu? Na cestováni po NY je nějaká jízdenka na 10 dní?

Děkuji za radu a hezký večer.
Petra

Odpovědět

@Petra: Ahoj Petro,

můžeš jet buď autobusem, jak napovídají Google Mapy (levnější, ale méně pohodlný), nebo Uberem. Zpáteční jízdenka na Newark Airport Express pro jednoho vyjde na 30 dolarů, jednosměrná je za 17 dolarů.

Levnější UberX bude stát 54-64 dolarů v jednom směru, větší auto (UberXL) vyjde na 66-80 dolarů. Já bych jel nejspíše Uberem.

Odpovědět

Ahojte, ráda bych radu zkušenějších.

Přiletím do JFK v 9 večer a let do Ohia mám na 6 ráno. Budu mít sice velký i malý kufr, ale uvažovala jsem se podívat do centra. Odlet mám pro změnu z LGA, takze kufry si nemuzu schovat a pak si pro ne prijit.

Myslíte, že stojí za to se tu hoďku projet tam i zpátky a mrknout třeba na Times Square, zajít si někde na koktejl a nasát atmosféru nebo lepší raději neriskovat a jet rovnou z letiště na letiště ?

Díky za tipy.

Odpovědět

@Daniela: Ahoj Danielo,

já v obdobných situacích obvykle využiji situace a město si jdu prohlédnout. Mysli však na jednu věc – nejspíše budeš unavená z letu, nemusíš vůbec spát a ve finále budeš ráda, když se dopravíš z letiště na letiště. :-)

Odpovědět

Ahoj :) mám dotaz – kde zjistím, kolik stojí jednotlivé jízdy? Jedná se mi o linku 112, která by měla jet 2 míle od Newarku až na Port Authority Bus Terminal. Díky za odpověď.

Odpovědět

Jaká je prosím nejlacinější cesta z JFK na Newark Airport. Na délce jízdy až tak nezáleží, ale přílet na JFK je v 11:00 PM + imigrační, celní a je po půlnoci. Ráno ve 4:00 AM bych měl být v Newarku. Děkuji moc! JŠ

Odpovědět

Potřebuji z La Guardia do Bowery a zkoušel jsem všechny uvedené možnosti od NYC Airporter nebo od GO Airlink NYC a vždy mě vyšla cena za oboustraný transfer kolem 160 dolarů pro dvě osoby.V tom případě je asi nejlevnější varianta taxi za 40 dolarů jedna cesta??Jak lze tedy docílit ceny 20 USD za osobu (80 USD obosměrně za dva).Děkuji.

Odpovědět

@pavel: zkus uber

Odpovědět

@pavel: Pokud se nepletu, tak k LGA jezdí autobus v rámci MTA tarifu (netuším, jak daleko je zastávka od terminálu, z LGA jsem nikdy neletěl)

Odpovědět

Dobrý večer. Přiletíme na JFK. Potřebujeme se dostat na LGA. Poradíte nám jednoduchou cestu ( v NY budeme poprvé )? Kolik času musíme počítat od příletu?
Děkuji

Odpovědět

Ahoj, chtela bych se zepat, jak je to při přestupu z metra na bus, nasla jsem cestu z letiste JFK do hotelu, ale po ceste z metra mi to hodilo jeste autobus, kdyz si koupime tu jednorazovou vstupenku ktera plati dve hodiny jestli jsem to dobre pochopila, tak prestup bysme meli krasne stihnout, jen mi jde o to jestli se pri prestupu musi nekde pipnout ta jizdenka nebo jen kdyby byla kontrola tak musi byt platna po tom prvnim vlezu do metra? dekuji

Odpovědět

Airtrain z JFK: 8$ v roce 2022

Odpovědět

Potvrzuji, 8$ za AirTrain. Z letiste JFK se platil AirTrain pri vystupu z vlaku. Cenove ted bych rekl hodne jine, vyrazne drazsi (listopad 2022). Shuttle z letiste na Lower Manhattan cenove kolem 50$, co jsme nasli na netu. Jelikoz jsme byli dva, jeli jsme metrem za 2,75$ listek. Jinak co se tyka metra, tak funguje na vstupnich turniketech tzv. OMNY a bezkontaktne zaplatite prilozenim karty/telefonu a terminal vas pusti. Po zaplaceni 33$ byste pak meli jezdit zadarmo v danem tydnu (neovereno, jezdime malo, hodne chodime :) Funguje jako metrocard akorat usetrite dolar za papirovou karticku, podle mistniho infa ma do budoucna OMNY nahradit metrocard

Odpovědět

@Petr Novák: Dobrý den, potřebuji se dostat z letiště Newark na JFK???Můžete mi pomoci?
Děkuji
Jana

Odpovědět

@Jana: Dobrý den, mrkněte se na https://www.etsairportshuttle.com/

Transfer pro jednu osobu vyjde cca na 55 dolarů. Není to nejlevnější varianta, ale je nejpohodlnější. Levnější je to klasickým MHD (zhruba polovina), ale zahrnuje to několik přestupů různě po trase. Uber vyjde v závislosti na čase na 110-200 $.

Odpovědět

Dobrý den,
Mohla bych se zeptat, zda se dá v taxi (nebo Uber) platit i bankovní kartou nebo jen hotově?
Děkuji, Mj.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marcela J: Ano, v taxíku lze platit kartou. V Uberu se platí kartou přes mobilní aplikaci, takže je to ještě bezpečnější. :-)

Odpovědět

Dobrý den,
Koncem srpna letim s dcerou do USA, přílet do NYC je v cca 23.30, dále pak pokračujeme autobusem do další destinace. Zajímalo by mě, zda je možné na letišti počkat do rána nebo musíme odjet a čekat na Port Authority? Co jsem v četla, nejlepší bude asi autobus, který zastavuje, dle jízdního řadu, přímo na PA.
Děkuji.

Odpovědět

@Tana: jen dodatek… Přílet je na Newark. 😀

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA