Roaming v USA: Cena dat, volání a SMS u O2, T-Mobile a Vodafone

Petr Novák

Volání a SMS zprávy ze zahraničí nahradil Whatsapp a Messenger, pro připojení k internetu je nejvýhodnější koupit si místní SIM kartu. Přesto je důležité si před cestou do USA aktivovat roaming, aby zůstali dostupní na svém čísle. V článku najdete přehled, kolik stojí volání z USA do ČR, data nebo SMS.

Roaming v USA: Cena dat, volání a SMS u O2, T-Mobile a Vodafone | © Petr Novák

 1. Co potřebujete vědět o roamingu v USA

  Před odletem si vypněte datový roaming

  Před odletem do USA si doporučuji v telefonu vypnout datový roaming. Pojistíte se tak, že se telefon nepřipojí k mobilnímu internetu a nezačnou se vám účtovat drahá data.

  • Android: Klikněte na Nastavení – Připojení – Mobilní sítě a Datový roaming vypněte.
  • Apple: Otevřete Nastavení, klikněte na položky Mobilní – Mobilní data/Datová mobilní síť – Mobilní data – Volby dat. Zde můžete datový roaming vypnout.

  Pokrytí mobilním signálem v USA

  Mobilní signál je dostupný na drtivé většině území SMS, platí to jako pro internet, tak pro hlasové služby. Na slepá místa bez signálu lze narazit v horách nebo na odlehlých místech národních parků. Mapa pokrytí je publikována na webu Federální komise pro komunikaci (FCC).

  Jak aktivovat roaming?

  Pokud jste ještě se svým stávajícím tarifem nebyli v zahraničí, ověřte si, že na něm máte aktivovaný roaming. Zabere to pár minut a vše lze vyřešit přes internet. Přesný návod najdete na webu O2, T-Mobile nebo Vodafone.
 2. Ceny roamingu Vodafone

  Vodafone řadí Spojené státy americké do 3. roamingové zóny. V USA nabízí dva různé roamingové tarify. Uvedené ceny jsou platné k 20. 2. 2023.

  ⚪ World Roaming

  Tarif World Roaming mají zákazníci automaticky aktivovaný, platí se u něj jen za využité služby.

  Cena odchozího hovoru je 30,52 Kč/min., příchozího hovoru 17,81 Kč/min., odeslaná SMS stojí 9,68 Kč, odeslaná MMS je za 11,50 Kč a mobilní internet je zpoplatněn 7,70 Kč za 1 MB. Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

  ⚪ Roaming na den

  Alternativně si lze aktivovat balíček Roaming na den, cena je 199 Kč za 24 hodin. V ceně je zahrnuto neomezené volání, neomezené SMS a 500 MB dat. Odeslaná SMS stojí 11,50 Kč.

  Balíček Roaming na den se automaticky aktivuje tím, že uskutečníte hovor, pošlete SMS zprávu nebo se připojíte k internetu.

  ⚪ Roamingoví partneři Vodafone v USA

  Vodafone v USA spolupracuje s necelou desítkou tamních operátorů. Doporučuji zvolit AT&T, nebo T-Mobile. Oba podporují nejvíce dostupných služeb.

 3. Ceny roamingu T-Mobile

  T-Mobile Spojené státy americké řadí do 2. roamingové zóny. V zemi nabízí jeden tarif a několik datových balíčků. Ceny jsou platné k 20. 2. 2023.

  ⚪ Ceny roamingu a datových balíčků T-Mobile v USA

  Odchozí hovory jsou zpoplatněny 35 Kč/min. za příchozí hovory se platí 18 Kč/min. Odeslaná SMS zpráva je zpoplatněna 9,60 Kč, MMS zpráva 16,60 Kč a za 1 MB dat se platí 75 Kč.

  Využít lze také datové balíčky: 500 MB dat za 699 Kč, 250 MB za 399 Kč nebo 100 MB za 199 Kč. Uvedená cena se platí jednorázově, na vyčerpání dat má uživatel 30 dní. Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

  ⚪ Roamingoví partneři T-Mobile v USA

  V USA doporučujeme využívat služby AT&T nebo T-Mobile USA. Obě společnosti nabízí nejvíce služeb a mají velmi dobré pokrytí signálem.

 4. Ceny roamingu O2

  Mobilní operátor O2 řadí USA mezi Ostatní země, zákazníci mohou využít tarif Svět Basic. Níže uvedené ceny jsou včetně DPH a naposledy byly aktualizovány 20. 2. 2023.

  ⚪ Tarif Svět Basic

  Za minutu odchozího hovoru z USA zákazníci 02 platí 66,55 Kč, za minutu příchozího hovoru 54,45 Kč. Cena odeslané SMS zprávy je 12,10 Kč, za MMS zprávu se platí 9,60 Kč a 1 MB přenesených dat je zpoplatněn 3,90 Kč.

  ⚪ Roamingoví partneři O2 v USA

  V USA lze v síti 4G využívat operátory AT&T, T-Mobile USA nebo Telnyx. V síti 5G je dostupný Verizon Wireless.

Diskuze k článku (155)

Pro navigaci online být nepotřebuješ. Stáhni si Here WeGo a klidně celé USA.
Simku co pak můžeš koupit v mnoha trafikách a jiných malých obchodech.

Odpovědět

@Lukáš:

Ahoj, jo, už jsem nainstaloval. Díky.

Odpovědět

Potřebuji poradit, mám aktivovanou simku od MOBAL a už i přidělené číslo. Je pouze datová.
Musí mi z ČR do USA pro smsky na americké číslo udávat i předvolbu ? a jakou ?

Odpovědět

@Jirka:
To by mě zajímalo, jakou službu od MOBAL máš, na jejich stránkách žádnou pouze datovou sim nevidím.
Pokud je ale pouze “datová” jak píšeš, tak logicky na ni žádné hovory ani SMS fungovat nebudou.
Nicméně pro volání i SMS na US čísla je standartní mezinárodní prefix “+1”

Odpovědět

@Lukáš:

Ahoj Lukáši, musím Ti říct, že nemít svou SIM s daty, tak jsem v pr… Stáhnul jsem si Here a žádný zázrak, spíš propadák. Protože je offline, tak samozřejmě nereaguje na uzavírky, neskutečné zácpy atd. A  že jich teď na jaře bylo ! Jestli si projezdil západ, tak víš, jaké vzdálenosti to jsou. Kdybych se spolehnul na offline mapy, tak jsem zase v pr.. :-) protože bych najezdil spoustu mil zbytečně. Každému doporučuji si jakoukoliv SIM s daty opatřit. Je to samozřejmě jen můj názor :-)

Odpovědět

Ještě jsem zapomněl podotknout, že s tím signálem v parcích to není zase taková hrůza. Např Yosemity mi načetly signál na Waze ještě v parku, někde se muselo jet pár desítek kilometrů, ale většinou se to cestou chytlo. Mám dojem, že nejdéle to trvalo s Death Valley směrem na SF.

Odpovědět

@Jirka01:
Já podle těch HERE offline v USA najezdil přes 17 000 KM a nepřišlo mi to zas tak zlé.
Jasně, je to věc názoru, ale já jezdím rád, tak mi nějaká objíždka vůbec nevadila :)

Odpovědět

Mám tuhle USA Visitor SIM Card (Multi-Size) $35.00

Odpovědět

@Lukáš: Mám tuhle USA Visitor SIM Card (Multi-Size) $35.00

Odpovědět

@Jirka01: Podél hlavních silnic, po kterých se pohybují davy turistů nějaké pokrytí je, i když ne po celou trasu. Výhoda je, že waze s takovými stavy umí pracovat, a trasu si cachuje, takže výpadek signálu na nějaké 1-2km ani nepoznáš (narozdíl od např. Apple map, kde se najednou octneš uprostřed bílé plochy)

Odpovědět

@Lukáš:

Ahoj, jasný, netvrdím, že jsou špatné, Jen jsem se chtěl podělit o zkušenost. Přestože jsem si táhnul komplet mapy, v některých částech mi to psalo, že není dostupná offline verze. Možná je to telefonem, nebo něčím jiným, nevím. V každém případě už to tři dny vydržím s Wazem a frčíme domů. Teda jestli piloti SAS už dostávkovali, Jinak zůstáváme :-)

Odpovědět

@Lukáš:

Teda to je porce kilometrů. Já ty dlouhé přejezdy zrovna nemiluji, nicméně ty turistické cíle stojí za to.

Odpovědět

Dobrý den,
prodám SIM od dodavatele simusa.cz
Simkartu jsem zakoupil dne 29.4.2019. Je plně funkční. Fungoval mi i mobilní hotspot, což někteří operátoři v USA údajně neumožňují. Používal jsem ji v NY na data a volání. Platnost karty je měsíc, přičemž aktivace proběhla 30.4.2019. Platnost je tedy do 30.5.2019.
Dle ukazatele dat je využito 3,05 GB.
Mohu poslat EMS, balík doručí do 24 hodin při objednávce do 11:00. Dodání ve svátky a víkendu.
více naleznete na:
volejte/pište na 773298798
cena 299,-

Odpovědět

Ahoj, právě jsme se vrátili z USA, máme 2 americké SIM karty na 10 GB dat, u jedné vyčerpáno 2 GB (zbývá 8 GB), u druhé vyčerpáno 0,5 GB (zbývá 9,5 GB). Aktivace proběhla 1.5. 2019. Cena dohodou. Dále máme k dispozici Annual Pass platný do května 2020, prodáme za 800 Kč. Osobně nebo poštou.
tuhaolga@gmail.com

Odpovědět

Ahoj, ještě komentář k předchozímu inzerátu – naše dvě americké SIM karty platí pouze do konce května, jsou to turistické SIM karty s platností 30 dní, aktivovány byly 1.5.2019. Cena dohodou (původní cena 45 dolarů/simka, prodáme za symbolickou cenu :-) Vhodné pro někoho, kdo odlétá v nejbližších dnech a nechce se stresovat po příletu se sháněním nových SIM karet. Pošleme poštou, nebo osobní předání. Olga

Odpovědět
D

@Olga:

Dobrý den, kde by bylo možné osobní předání?
Dekuji

Odpovědět

Ahoj, akorát se vracím z usa. Mám SIM s datovým plánem 16gb/měsíc za $40. Plan je od 10.5. Do 9.6.2019 a je k dispozici ještě 8gb, pokud by někdo měl zájem, tak se ozvěte, za symbolickou cenu přenecham..

Odpovědět

Ahoj,
prodam turistickou T-Mobile SIM s neomezenym volanim po US a jeste cca 7,5GB dat, navic upgradovanou i na neomezene volani do CR. Platnost tarifu je do 11.6. Cena 400,- s osobnim predanim v Praze.
Zaroven nabizim i Annual pass s jednim podpisem, platny do 5/2020 za 900,-. Osobni predani v Praze, Plzni.

Odpovědět

Zdravím, nemáte ještě někdo již zbytečnou funkční simkartu? Potřeboval bych pořešit pár hodin po příletu než koupíme vlastní. Letíme na více skupin a mám obavy ze svolávání na letisti.
Letíme 28.6. 2019. Případně poradíte operátora s pokrytím západu a středozápadu.
Děkuji
PV

Odpovědět

Ahoj všem :)

Mám takovej dotaz ohledně simky do USA. Příští rok se tam s kamarádkou chystáme a mě zajímá jedna věc. Na své České simkartě mám zablokovanou možnost,abych si mohl zapnout data, respektive pokud tak chci učinit, tak musím zavolat operátorovi,aby toto zablokování zrušil.

Můj dotaz je ten, že pokud si v USA koupím předplacenou simku, zda bude tento problém platný nadále? Jedná se mě o ty data… Chci aby se ty data pouze aktivovala na USA simce bez povoleni a nechodila me smska jako u nas…

Díky za rady

Odpovědět

@Kuba:
Máš zablokovaná data na SIMce od svého současného operátora.
V USA koupíš novou SIMku od jiného operátora.
Na co, že se ptáš? Co má tvůj současný operátor společného s jinou SIMkou od jiného operátora?
Takhle by to bylo pouze, pokud bys měl data zablokovaná přímo v mobilu.

Odpovědět

@Franta:

Díky za informaci. Mě došlo až po odeslání, že tam budu mít jiného operátora, tudíž tento problém ani nenastane, pokud budu mit spravne prepnuto na druhou simku.

I tak ale děkuju

Odpovědět

@Jay: Ahoj, je annual stále k dispozici? Děkuji, mareneca@seznam.cz

Odpovědět

Zdravím s New Yorku, zakoupil jsem si na 13 deni pobyt SIM kartu místního T -Mobile . Jedna se pouze o datový tarif 6 GB na kterém bude po priletu dne29.6. 2019 k dispozici vice nez 4 GB dat. Dnes mam spotřebováno 852 MB. Karta bude funkční do 11.7. 2019. Její cena byla 36 $ a nabízím za 600,- Kc. Přiletím do Prahy v dopoledních hodinách. Kontakt: hankesta@gmail.com

Odpovědět

@Standa:

Nabizim za 300,- Kc Standa@Standa:

Odpovědět

@Standa: Karta T mobilu je platna do 18.7. 2019, ne do 11.7. Jak jsem prvne uvedl. Telefonoval jsem pres Skype nebo whats up. Vycerpal jsem se 6 GB 1.5 a tedy 4.5 GB zustava. Zitra kolem 12 hod. pristavame v Praze.7S Kontakt: hankesta@gmail.com

Odpovědět

Nabízím za 220,- novou prepaid sim kartu (fialovou) od ultra mobile, zatím bez aktivace, pro všechny velikosti tel., datum axpirace je 13.7.2021, v případě zájmu pište na koutny@lxgroup.cz

Odpovědět

@Jay:
Dobrý den, máte ještě annual pass? Díky za odpověď Jana

Odpovědět
M

Ahoj,
predam Annual Pass America The Beautiful platný do 09/2020. Mam tiez predplatenu sim kartu T-mobile s neobmedzenymi datami.
Pass: 900kc
Sim: 600kc
Spolu dam za 1400kc.
Osobne predanie na trase Brno – Trencin.
Kontakt: mates(at)ravers.sk

Odpovědět

@Matej Kobza:
Dobry vecer, mela bych zajem o sim kartu, jedna se o datovou kartu? Kolik je na ni dat, a od jake je spolednosti? dekuji Tereza

Odpovědět

Ahoj,
5.12. se chystám do NYC. Pokud někdo nabízí SIM s daty, ozvěte se. Díky Petr

Odpovědět

Dobrý den,

Má tu někdo zkušenosti s prepaid plánem od T-MOBILU ? DÍky

Odpovědět

Dobrý den, mám dotaz ohledně mobilu z Amerika. Zda u nás v Čechách normálně funguje, nebo je nastavten na přijímání jiných telefonních signálů. Děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Jan:
Pokud to bude telefon, který podporuje i naše frekvence, tak tu fungovat bude.

Odpovědět

Chci se zeptat. Když má někdo americké telefonní číslo a přijede do Čech změní se mu předvolba nebo něco takového?

Odpovědět

@Moni:
Když jedeš do zahraničí s českým číslem, změní se ti předvolba? ;-)

Odpovědět

Ahoj, máte někdo zkušenosti s http://www.travsim.com? V létě se chystám na 3 týdny na západ USA a chtěl bych si už před vycestováním zařídit simkartu, kterou tam budu používat. Díky

Odpovědět

@Marek: pokud tvuj telefon umi esim, pouzij aplikaci Airalo na ios a androidu. Vyzkouseno a funkcni.

Odpovědět

@OP: Bohužel. Mám Sams S10e :(. Ale díky za tip.

Odpovědět

pojedu na cestu, kde navštívím USA (přílet na JFK, pár dnů v NYC) a potom postupně kolem východního pobřeží až do Kanady a zpět. Hledám eSIM pro obě tyto země. Mám iPhone 13 kde mám fyzickou esim již vloženou – proto preferuji eSIM

Odpovědět

@Michal:aplikace airalo, je na appstore. Pouzivaji sit Verizon a T-mobile. Vyzkouseno nekolikrat a funguje (usa, kanadu vyzkousenou nemam)

Odpovědět

aplikace Airalo, skvělá ale pouze jen na data, pokud vám to stačí. Ale pozor, zkontrolujte si jestli váš telefon podporuje e-sim.

Odpovědět

Zdravim, mate nekdo zkusenosti s prepaid esim od tmobile? Nabizi neomezena data za 60 dolaru na mesic. Coz vychazi vyrazne lepe nez tarify pres Airalo a Nomad.

Odpovědět

Ahoj, přidávám aktuální zkušenost z našeho červencového roadtripu po západě USA. Koupila jsem si eSIM přes Airalo, 10 MB za 22 dolarů, což na 3 týdny s všudypřítomnou wifi bohatě stačilo. Vše fungovalo perfektně, ocenila jsem hlavně, že jsem si simku mohla koupit a aktivovat už doma a ne vše řešit po 12h letu.
Pro srovnání – přítel si na místě koupil simku od T-mobile s neomezenými daty a voláním na měsíc, a i s aktivací ho přišla na 90 dolarů…

Odpovědět

Čaute všichni, koupili jsme si předplacenou SIM od T-Mobile, kde byla neomezená data, volání, sms + 10 GB hotspot za 50$ a naprostá spikojenost. Pokrytí většinou 5Guc, 5G nejhůře LTE. Pokud zavítáte do národních parků, tak tam často pokrytí není, ale to se dá očekávat. Nedoporučuji kupovat předplacené SIM od Total by Verizon – nefungují a vrácení peněz je běh na dlouhou trať:)

Odpovědět

@Lukáš: mám ASUS Zenfone 7Pro bude mi sim karta fungovat?

Odpovědět

Mám ASUS Zenfone 7Pro bude mi sim karta fungovat?

Odpovědět

Ahoj, rád bych si v USA koupil nový mobil (Samsung či Apple). Jak je to s pásmy, nabíjením baterie (110V x 220V) a se sloty pro SIM karty? Bude to u nás fungovat? Díky za odpověď.

Odpovědět
V

Zdravim, jak funguje wifi v New Yorku? Metro, mcdonalds atd. Lze se pripojit a podivat nebo neni moc spolehliva a doporucujete data?

Odpovědět

@Vit Vacula: Ahoj, wifi je relativně dobře dostupná, nicméně v dnešní době si doporučuji pořídit data. Usnadní to navigaci po městě a spoustu dalších věcí. :-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.