Pohovor s imigračním úředníkem po příletu do USA: Vaše zážitky a zkušenosti

Na prvním letišti v USA musejí turisté absolvovat vstupní pohovor s imigračním úředníkem. Nehraje přitom roli, jestli cestují na vízum, nebo na cestovní registraci ESTA. Pohovor je v naprosté většině případů zakončen povolením vstupu do USA.

V diskuzi níže najdete autentické zkušenosti a zážitky čtenářů z imigračního pohovoru. Nezapomeňte si zároveň přečíst, jak probíhá vstupní pohovor do USA.

Vstupní pohovor USA

Vaše zkušenosti s imigračním pohovorem v USA

Za každou vaši zkušenost se vstupním pohovorem v USA jsem moc rád. Nezapomeňte do příspěvku napsat, o jaké letiště se jedná a kdy pohovor probíhal.

Dotazy ohledně vstupního pohovoru můžete klást na této stránce.

Diskuze k článku (504 komentářů)

Mám ještě jeden dotaz, cestuji do USA sama na dva týdny, přílet do Miami, kde zůstanu na 3 dny, poté návštěva známé z česka (má amer.občaství, manžel amík, má dvě děti), společně pojedeme na nějaký trip (děti mají prázdniny). Jak to berou na imigračním, když v USA máte nějaké známé? Jsou s tím v pohodě nebo je lepší si naplánovat vlastní program, kdyby se ptali?
Děkuju :)

Odpovědět
Franta (2891)
13.6.2018
20:58

@Andy:
Byla si tam loni, takže ESTA stále platí. Pokud bude imigračního zajímat, kde pracuješ, tak se zeptá. Někdo tu psal, že mu prošla varianta, že v jedné práci skončil, jede na dovolenou a po návratu nastupuje na noví místo.
Známí jsou v pohodě, vždy říkám, že jedu za rodinou nebo známými, podle toho kam zrovna mířím, a nikdy to neřešili.

Odpovědět
Hedvika (1)
20.6.2018
12:13

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na zkušenosti z pohovorů JFK (New York). Letím úplně poprvé do USA na 6 dní. Letím pouze na ESTU na dovolenou. Tak mám docela strach. Četla jsem zde příspěvky tak vím co mě přibližně čeká.
Děkuji

Odpovědět
Lukáš (258)
21.6.2018
20:06

@Hedvika:
Strach máš úplně zbytečně, JFK také bylo moje první letiště, kde jsem kdy vstupoval na americkou půdu…strach jsem neměl, spíš obavy…ale je to fakt zbytečné.
Mě stačilo odpovědět proč sem letím na jak dlouho, otisky, razítko a vítejte v USA.
A to jsem tam letěl nezaměstnaný, skoro na 2 měsíce, bez prokazování peněz, ubytování zajištěno jen na první 2 dny…asi jsem mohl vypadat podezřele :)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.