Pohovor s imigračním úředníkem po příletu do USA: Vaše zážitky a zkušenosti

Na prvním letišti v USA musejí turisté absolvovat vstupní pohovor s imigračním úředníkem. Nehraje přitom roli, jestli cestují na vízum, nebo na cestovní registraci ESTA. Pohovor je v naprosté většině případů zakončen povolením vstupu do USA.

V diskuzi níže najdete autentické zkušenosti a zážitky čtenářů z imigračního pohovoru. Nezapomeňte si zároveň přečíst, jak probíhá vstupní pohovor do USA.

Vstupní pohovor USA

Vaše zkušenosti s imigračním pohovorem v USA

Za každou vaši zkušenost se vstupním pohovorem v USA jsem moc rád. Nezapomeňte do příspěvku napsat, o jaké letiště se jedná a kdy pohovor probíhal.

Dotazy ohledně vstupního pohovoru můžete klást na této stránce.

Diskuze k článku (725 komentářů)

Avatar uživatele

ahojte, chcela by som sa poradit, ohladom Esty, pred 27 rokmi som bola v USA 2 roky, jasne ze ako Aupair, tiež som presiahla viza o rok…. teraz by som chcela ist na skolenie ako lekar, neviem, či možem očakavat problemy, ak poviem pravdu Estu asi nedaju a musim žiadať viza, ak zaklamem, neviem ci maju šancu niečo o mne najst spred takej dlhej doby.prip. potom ci je sanca ze ma otocia z letiska ked budem mat hotel aj letenku o par dni spat….

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michaela:
Tebe v nedělní škole neučili, že lhát se nemá?
Pokud si v USA někdy byla, tak na tebe mají složku. Stará papírová bude v archivu a teď už mají vše pěkně v PC. Dost možná by z toho po takové době nedělali vědu, ale myslím, že je zbytečné lhát. Když ESTA nedostaneš, zkus ambasádu a žádost o vízum.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, do států letíme s přestupem v Bostonu, máme tam cca 2 hodiny na přestup. Nemáte představu jak dlouho může tato procedura trvat, aby nám to neohrozilo případný další let do NY? Cestujeme se ženou, děti necháváme doma, poprvé státy a čistě poznávačka s nákupy. Děkuji za radu

Odpovědět

Dobrý den, v květnu letime do NY. Bydlet budeme u jedné paní, která je původem z Česka a pronajme nám pokoj na dva týdny. Co máme říct na imigracnim, až se nás budou ptát, kde budeme bydlet?
Není to totiž ani přes booking v hotelu, ani airbnb, ale normálně u ni doma přes komunikaci na fb. :)
Nebude s tím nějaký problém na tom pohovoru?
Děkuji.

Odpovědět

Připojím moji zkušenost z pohovorem z února 2020 na LAX. Po příletu, vystání fronty cca 30 min jsme se dostali ke kioskům (podruhé na ESTA). Po vyplnění info CBP,vyfotografování a sejmutí otisků nám to vytisklo lístečky a čekala nás další fronta cca 30 min na jejímž konci byli jen 3 pracovníci. Když jsem koukal tak ty lidi přede mnou docela dlouho grilovali tak jsem měl zase obavy. Když jsme přišli na řadu šli jsme všichni 3 najednou jen jsem mu podal 3 pasy, 3 lístečky z kiosku. On si to asi 10 sekund prohlížel, nepoložil nám žádnou otázku, na lístečky dal razítka (do pasu žádný nedal a lístečky si nechal) a popřál hezkou dovolenou. Tak jsem byl docela překvapený. Takže zase vše OK.

Odpovědět
Avatar uživatele

dobrý den,prosím o radu jak probíhá pohovor s imigračním úředníkem když bohužel neumím ani trochu anglicky.Děkuji Veselý

Odpovědět
Avatar uživatele

@Vladimír Veselý:
Projdi si článek a diskusi, vše tam najdeš.

Odpovědět

@Ondra: Dobrý den, měla bych pár otazek mohu se vam prosim někam ozvat? Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Sabina:
Ondra sem psal před dvěma roky a má tu jen dva příspěvky. Zřejmě už sem nechodí. Klidně se zeptej tady, někdo ti určitě odpoví.

Odpovědět
Avatar uživatele

Tento web je asi už chvilku neaktivní, nicméně proč nepřispět svou troškou do mlýna. Koukám, že většina tu má pozitivní zkušenost, tak snad vás trochu vyděsím. :D

2019 červen, let z Prahy do Chicaga, ESTA, 89 dní pobytu.

Vystoupení z letadla, přístup na klasickou přepážku, kde vám seberou otisky.
Pár rychlých otázek a vše OK, nicméně se úředníkovi nedařilo sejmout otisk mého pravého palce a tak asi po 6ti minutách snažení procedil “what the fuck is wrong with you man”, a řekl mi ať jdu stranou a počkám. (nepodařilo se mi zjistit, zda to bylo předem připravené divadlo, či jestli skutečně nemohl sejmout otisk :D). Po pár minutách přistoupil z každé strany jeden policista, a byl jsem odveden do boční místnosti, kde čekalo cca 30 dalších lidí. Všichni černí, žlutí, nebo arabové.
Tzn. já jako bílý Kladeňák jsem byl dost vyplašen :D Po hodině čekání (nikdo mi nic neřekl) jsem si vytáhl telefon, že zavolám kamarádovi že další navazující let nestihnu, že nevím co se děje, a že se ozvu až to půjde. Nicméně 10 vteřin po vytažení telefonu z kukaně vyskočil policista a řekl mi, ať telefon okamžitě schovám jinak mi ho sebere, že se tam telefony používat nesmí.
Po další hodině si konečně přišel policista, odvedl mě do boční kanceláře a začal cca 15ti minutový pohovor, klasické otázky.
Kdo jste, kam cestujete, proč, co děláte v ČR, kdo zaplatil za vaší cestu, kde budete bydlet, kolik máte peněz, kolik máte na kartě. Poté jsem byl vyzván, ať tam nechám telefon a odemknu ho, za dalších 15 minut opět to samé kolečko a stejné otázky (asi zkoušel, jestli lžu a jestli se v tom zamotám). Poté mi byl telefon vrácen se slovy “nezapomeň, žádná práce v USA, pouze turismus”. A byl jsem propuštěn, nicméně pak to byla pohodka – už na mě čekala sympatická slečna a měla náhradní letenky, takže super. Nicméně! Přes Chicago už nikdy, pro jistotu.. :D

Odpovědět
Avatar uživatele

@Roman Veselý:
Nemyslím, že je to tu úplně neaktivní. Ale už nějakou dobu se do USA nedá standardně cestovat, takže to tu utichlo.
Tvá zkušenost nebude asi Chicagem, prostě jsi měl smůlu na přístroj nebo jsi tam ten palec dával blbě. Možná jsi měl blbě čitelný otisk, brácha měl kdysi taky kvůli otiskům “problém”, pak už ho na secondary brali asi ze zvyku. Byl v USA 3x a pokaždé šel, DTW, SFO a JFK. Tady v článku je zkušenost ze SFO.

Odpovědět

@Roman Veselý:
Mne sa stalo to iste akurát v LA ale stym že sme boli asi 40 hodín v miestnosti (imigračné väzenie) a pošli nás domov… ale presne ako tebe ani mne nevedel otlačok prstu získať tak má odviedol a tam sa so mna zázrakom stal imigrant…

Odpovědět
Avatar uživatele

Jak to aktualne vypada s cestovanim do USA?

Zmenilo se neco ?

Nekde jsem cetla neco ze od cervna se ma zlepsit

Odpovědět
Avatar uživatele

Zítra začíná G7 summit. Následuje summit v Ženevě kolem 16. 6. ….upínal bych pozornost sem, protože se má určitě řešit i znovuotevření transatlantického koridoru mezi Evropou a USA. Už na to hodně tlačí i největší letecké společnosti jako British nebo United. Obecně se pak mluví o 21. 6. jako průlomové datum, kdy by mělo začít docházet k rozvolnění.

Odpovědět

Zdravím všechny, snad se zadaří a povolí cestování od července 2021, rádi bychom konečně mohli navštívit syna po 7 letech. Měli jsme plán již v loňském roce, bohužel vše se změnilo. Jen takový dotaz ohledně ESTA, tu jsme si zařídili s předstihem už v únoru 2020 než se vše uzavřelo, bude platit i nadále nebo si musíme znova požádat (za předpokladu že tedy v létě poletíme)? Děkuji za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lenka:
ESTA platí dva roky. Pokud vám nepřišel mail o zneplatnění, tak by měla platit.

Odpovědět

Jak říkal Franta…ESTA 2 roky, někde jsem četl, že jsou snad i pozastaveny a tudíž se i prodlouží jejich platnost (možná je to jen kec). Nicméně doporučuju sledovat v přístích dnech summit G7. Jedno z předních témat, které se bude řešit, je znovuotevření transatlantického spojení USA – Evropa pro cestovní ruch. Na popud Bílého domu byly vytvořeny pracovní skupiny, které mají vytvořit podobu a plán toho, jak se ta opatření uvolní a kdy by k tomu mohlo dojít. Zatím to ovšem vypadá, že červen ještě nic neuvolní.

Odpovědět

Ahoj, jak píšeš. Ale summit již skončil, pracovní skupiny ustanoveny, ale bez časového orámování. Takže zase víme že nic nevíme.

Odpovědět

@Jarda: Biden je tuším v Evropě ještě tento týden. Zítra by se měl zúčastnit summitu v Bruselu (EU) a 16. 6. v Ženevě další setkání. Je fakt, že žádný časový rámec není, pouze jen to, že skupina má plán vypracovat tak, aby mohlo dojít k co nejrychlejšímu znovuotevření a záchraně letošní turistické sezóny. Jestli to bude ještě v červnu, nebo až během léta, to těžko říct bohužel.

Odpovědět

Tak Británie se pravděpodobně zavře na dalších 5 týdnů, což není dobrá zpráva. Letět do USA mám sice až v září, ale já už jsem skeptickej. Odlet mám na týden a nemůžu si dovolit žádné karantény (vzhledem k programu). Plně očkován Pfizerem budu od půlky července. Delta je další svině na obzoru.

Odpovědět
Avatar uživatele

Jako. Do USA se dá cestovat, kde je vůle, tam je cesta.. jen být trochu kreativní :D

Vycestovat z ČR na dva týdny do Bulharska/Turecka, a potom přímo let do USA (nesmíte ani přestoupit kdekoliv v Schengenu), a splníte všechny požadavky, samozřejmě, záleží vždy na imigračním. Netuším jak se budou tvářit. Good luck.

Odpovědět

Michale souhlas, je to tak. Ja mam letenky na konec srpna a neni nikdo kdo chce obnovu vice nez ja, ale uz zacinam byt skeptik. Tech inf bylo jiz hodne kdy se maji lety obnovit. Drzme si palce.

Odpovědět

@Roman Veselý: Tak ono to není nic nového. Jsou lidi, který to takhle udělali přes Turecko, Mexiko, Kostariku atp. Podstatný problém je, že pro drtivou většinu lidí to není zajímavý z toho důvodu, že by se ti dovolená výrazně prodražila a potřeboval by jsi na to alespoň 5-6 týdnů, aby jsi v USA pobyl 14 dní + návrat. :-)
@Jarda: Tak budu držet palce ať to vyjde. Osobně tipuju, že ano…co pročítám i včerejší články, tak všude se píše, že skupiny aktivně pracují na tom, aby od července mohlo být uvolněno cestování transatlantickým koridorem. Beztak je to šaškárna, když je spousta zemí, ze kterých se dá cestovat přímo a je tam situace kolem covidu i horší.

Odpovědět

Michale hoď odkaz na ten článek ať se naladíme do pozitivna :-)

Odpovědět

Jardo, rád bych přinesl články s bližšími termíny o uvolnění, nicméně prozatím jen takto. Skloňuje se, že k uvolnění nedojde pravděpodobně před 4.červencem. Myslim, že by to byla hezká oslava na 4th of July, kdyby oznámili, že otevírají hranice :) https://www.reuters.com/world/us/us-forming-working-groups-how-lift-key-travel-restrictions-2021-06-08/

My plánujeme předběžně září/říjen, ale letenky koupíme až jakmile bude jisté to uvolnění.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.