Pohovor s imigračním úředníkem po příletu do USA: Vaše zážitky a zkušenosti

Na prvním letišti v USA musejí turisté absolvovat vstupní pohovor s imigračním úředníkem. Nehraje přitom roli, jestli cestují na vízum, nebo na cestovní registraci ESTA. Pohovor je v naprosté většině případů zakončen povolením vstupu do USA.

V diskuzi níže najdete autentické zkušenosti a zážitky čtenářů z imigračního pohovoru. Nezapomeňte si zároveň přečíst, jak probíhá vstupní pohovor do USA.

Vstupní pohovor USA

Vaše zkušenosti s imigračním pohovorem v USA

Za každou vaši zkušenost se vstupním pohovorem v USA jsem moc rád. Nezapomeňte do příspěvku napsat, o jaké letiště se jedná a kdy pohovor probíhal.

Dotazy ohledně vstupního pohovoru můžete klást na této stránce.

Petr Novák

Diskuze k článku (797 komentářů)

@Petra: Nie som sice Martin, ale co ked ESTU nahodou nedostanes? Co budes robit s letenkou potom? Logicke by bolo najprv ESTU a potom letenku….. ESTA plati 2 roky

Odpovědět

v USA už jsem byla několikrát a Estu jsem vždy dostala,spíš mi jde o to ,jestli teď,když jsou hranice zavřené,můžu teď o ni žádat,nebo jestli ještě počkat.

Odpovědět

Ja si Estu delal minuly mesic a normalne mi ji schvalili.

Odpovědět

děkuji všem za odpovědi,již mám také schválenou,teď už jen ty hranice otevřít

Odpovědět

@Petra:
To je logika malého dítěte. Už jsem tam byla a ESTA vždy dostala. Na tohle se nejde spoléhat. Ptáš se zda schvalování jde nebo ne, ale letenku už máš.

Jinak gratuluji ke schválení. Ale máš více štěstí než zdravého selského rozumu.

Odpovědět

@Petra: Letenku mám už 9 měsíců. Estu mám už rok a půl schválenou.

Odpovědět

@Karolína: Ahoj, také plánuji v červenci letět do USA a přemýšlím, kde strávit těch 14 dní mimo Schengenský prostor. Kdyžtak se mi ozvi na email: horl11@vse.cz a můžem se domluvit na společné cestě :)

Odpovědět

Tak 12.7. informuje Velká Británie o jejich úplnému rozvolnění, které vejde v platnosti 19.7. Co to pro nás znamená? Směrem k USA je to důležitý faktor, který by mohl Spojené Státy konečně rozhýbat a otevřít hranice už alespoň od srpna. Nechce se mi totiž věřit, že by to otevřeli až po létě.

Odpovědět
O

Ahojky, sleduji vase prispevky uz hodne dlouho a pevne doufam,ze se to otevre v srpnu, mam v USA dceru a 2 krasne vnoucata.To jedno jsem jeste nemela moznost pomuchlatnaposledy jsem letela v 9/19. Budu rada za kazdou nadejnou zpravu a drzim pesti vsem co se tam chystaji,aby to vyslo.

Odpovědět

@Martin:
Taky bych moc ráda, aby už se v USA rozhýbali, ale zatím tomu bohužel nic nenasvědčuje… https://www.reuters.com/business/industry-groups-lawmakers-press-white-house-lift-us-travel-restrictions-2021-07-07/

Odpovědět

Každej den hltám informace a nestačím kroutit hlavou. Sakra očkuje se od prosince. To chce USA chránit své neočkující občany před lidmi, co jsou naočkovaný, otestovaný a rouškovaný? Tenhle přístup mi přijde obsurdní. Za dva měsíce mám odletět, ale zase to vyjde leda tak ve snu.

Odpovědět

Ahoj, já to před cca hoďkou odpískal pro tento rok a změnil letenky na příští rok léto… To už snad bude otevřeno..

Odpovědět

Ahoj, asi mě čeká to samé. Jen otázka – nevíte někdo jestli je nějaká cesta jak přebookovat letenky na termín víc než rok dopředu. Nebo se to musí udělat na dva přesuny? Příklad – chtěl bych teď v červenci přebookovat letenky, které mám na srpen 2021, na srpen 2022. Díky za případný tip. Honza

Odpovědět

Ahoj. To asi nepujde, zkus u let společnosti kde mas letenky zadat lety za rok a uvidis zda jiz budou mit k dispozici. Pokud tam budou tak. By se mohlo podarit.. Jinak samozrejme tel na jejich helpdesk..

Odpovědět

Ahoj, spíš jen takový nereálný dotaz. Je nějaká reálná šance bez porušení pravidel se toto léto dostat do USA jako obyčejný turista? Nebo je to úplně bez šance i když je člověk plně očkován?

Odpovědět

Jsem na tom stejně, čekám na nějaké info ze strany USA, jestli alespoň plně naočkovaným umožní přístup… zatím nic.

Odpovědět

@Tomáš: @Jan: Stále stejná situace – nelze přímo ze Schengenu. Můžete letět například do Turecka, tam strávit 14 dní a 15. den odletět do USA jako turista (nepočítá se i den příletu do Turecka, takže 16 dní komplet). Ač jsme si všichni mysleli, že léto už se bude dát cestovat, zatím to vypadá, že restrikce uvolní až v září po turistické sezóně (záměrně, aby nebylo tolik turistů). Zároveň je to i z důvodu toho, aby se dosáhlo co největší proočkovanosti.

Odpovědět

Začíná mě to doptat. Největší turistická ekonomika trpí. Odlet mám 9.9. a začínám bejt hodně nas*****. Kdybych věděl, jak to pravděpodobně dopadne, tak bych na to očkování možná ani nešel. USA by měla vydat jasná prohlášení. Tohle není normální.

Odpovědět

@Jan: taky čekám a asi se nedočkáme, bohužel vůbec to nevypadá, že by byli vstřícní.

Odpovědět

@Michal: 16 dní v Turecku a 3 týdny v USA, kde vezmu tolik dovolené ‍♀️, ani zaměstnavatel mě neuvolní, a to už ani nemluvím o finanční stránce.

Odpovědět

Článek pro ty, kteří hledají cestu “za každou cenu”.
“https://www.seznamzpravy.cz/clanek/strasti-cestovani-mezi-eu-a-usa-mesic-jsem-lezela-v-letenkach-rika-ceska-169633”>USA se zavřely Evropě, cesta z Česka může trvat týdny

Jinak se divím těm, co už mají “přímé” letenky. Po tom, co tu spousta lidí loni brečela o kolik přišli, se najde dost těch, co riskují i letos.

Odpovědět

No nevypadá to dobře. Máme dceru v NY a byli jsme tam naposledy v 10/2019. Hlavně, že její kolegyně v pohodě pendluje mezi USA a Běloruskem. Už několikrát za tento tento rok. Přijde mi to totálně nesmyslné.

Odpovědět

Ahoj Franto,

To my doufáme, že se nám podaří vyrazit 3/22-6/22 :) Covid nám to 18dní před odletem pěkně pocuchal a celý náš tento itinerář budeme muset předělávat a předatumovávat :) Snad se nám zadaří a budeme moci využít všech rad a poznatků z těchto stránek :)

Odpovědět

@Kuba:
My jsme měli letět na road trip 1.-23.5.2020. Itinerář se jen posouvá, zatím tedy nevíme na kdy. :-) Jen díky času navíc doladujeme detaily cesty, měli jsme tam 3 volné dny, tak by případné zkrácení nemělo vadit.

Odpovědět

Zatím stále žádné určité ani přibližné datum otevření USA pro EU. V tomto článku zmíněna domněnka, že do srpna to nejspíš nebude – https://www.reuters.com/world/europe/biden-says-us-reviewing-european-travel-ban-sees-update-coming-days-2021-07-15/

Odpovědět

21.7. by mohli k tomu něco říct. Jako jestli už to neotevřou od září, tak se po****

Odpovědět

Martine, úplně Tě chápu. Já už myslela, že na jaře už bude situace vyřešena :-( @Martin:

Odpovědět

Jojo. Kanada se otevře očkovaným v září. Počítám, že Amerika až po ní. Takže to nestihnu. Kdyby to šlo alespoň nějak přes Kanadu.

Odpovědět

To už snad musí klapnout… Doufáme v to ! :)

Odpovědět
J

NA stránkách America Tours:
TAK KONEČNĚ NĚJAKÉ ZPRÁVY, byť na jásání to ještě není…
KANADA : Kanadský premiér Justin Trudeau ve čtvrtek 15.7. uvedl, že nejpravděpodobnějším měsícem pro otevření Kanady pro plně očkované Evropany je září. Vzhledem k sezóně zájezdů nic moc, ale něco by se stihnout dalo. Medvědi už na nás čekají hodně dlouho… Druhá zpráva z Kanady hovoří o tom, že velké výletní lodě budou moci opět vplout do kanadských přístavů od 1.listopadu. To tedy v praxi znamená, že se cruise business vrátí do Kanady až od jara 2022…
USA : Čerstvá zpráva hovoří o tom, že v pátek 16.7. během jednání ve White House slíbil prezident Biden kancléřce Merkelové, že datum otevření USA pro plně naočkované Evropany sdělí “nejpozději do několika dnů”. Tím sice neřekl vůbec nic, ale kdyby měl v úmyslu držet hranice uzavřené delší dobu, asi by se takto nevyjádřil. V úvahu tedy na oznámení připadá datum 21.7., kdy je už tradičně “výročí” uzavření hranice mezi USA a Kanadou, a politici se k tomuto problému vyjadřují. Kdyby se hranice USA otevřely od srpna, kus sezóny 2021 bychom ještě stihli, jsme připraveni !! Snad tedy starý pán do rána nezapomene co slíbil…
POZNÁMKA : prosím všimněte si, že oba politici mluví jen o plně naočkovaných, a i Vy buďte připraveni !!

Odpovědět

@Jana Humhejová: My jsme to už bohužel “odpískali”. Cestu jsme plánovali od roku 2019, těšili se co vše zažijeme, kam všude se podíváme (čerpali jsme inspiraci i zde na stránkách) a už jsme několikrát měnily plány a hlavně termíny dovolené podle situace. Syn, žijící v NY, už také nedoufá, že v letošním roce ho navštívíme, také několikrát měnil termín dovolené, ale jeho zaměstnavatel už nemůže déle čekat, takže to všechno “padá” do doby, kdy tedy politici rozhodnou konečně nějaké pevné datumy. Na vše jsme se připravili (jsme očkovaní) a do poslední chvíle s nadějí čekali, ale bohužel. Snad nám to konečně vyjde příští rok, přejeme všem, kterým se to letos podaří, vše dobré a ať si to pořádně užijí.

Odpovědět
J

Já už také ztrácím naději, v životě by mě nenapadlo, že to bude Amerika takhle blokovat pro očkované lidi, vím, že některé státy USA takový přístup, tzn. rozlišovat očkované a neočkované, odmítly, proto se asi čeká na slušnou úroveň proočkování jak v USA tak v Evropě a také na vývoj s deltou. Těžko říct, co se všechno na pozadí odehrává, na to asi ani fantazie běžného člověka nestačí, ale zázraky se občas dějí a třeba budeme ještě letos mile překvapeni. :):)

Odpovědět

Tak Kanada otevírá plně očkovaným turistům v úterý 7.9. Tak to USA bude vyčká ať a je to v pr****.

Odpovědět

@Lenka:

Ahoj.
Máme stejný problém…dcera žije v USA (zelená karta) a na jaře se přestěhovali z NY na Floridu. Takže ji po 2.5 letech chceme znova navštívit…(polovina září 2021). Sleduji informace o covidu a cestování do USA. Našel jsem klauzuli z výjimek kdo může cestovat do USA….rodiče / opatrovnici dětí žijících USA…ale zatím nevíme jestli to riskneme pokud nedojde k rozvolneni…
Uvažujeme ještě o dovolené na Jamajce kam by dcera s dětma přiletěla za náma….

Odpovědět

Achjo…já tu zemi nechápu. Delta u nich tvoří 83% covidu. Co jako chtějí zachraňovat? Ještě dneska sem si upravoval zpáteční let 15.9. .To mám jako čekat do 1. září na to, jak se rozhodnou? Tohle je v hajzlu. Já už ani nevěřím, že se letos otevřou. A upřímně, může za to ten starej páprda Biden. Akorát USA zbytečně zadluží. Mám takovej vztek na něj. To bylo keců, když nastupoval v lednu do úřadu. Nechápu v tomhle případě ani Evropu, která je zbytečně otevřená Amíkům, může je nakazit a oni si to přivezou do své vlasti. Já už nevím, jak vychladnout.

Odpovědět

No já si přehodil letenky na příští červenec/srpen a i to si myslím, že je odvážné.. Amerika nás jako evropské cestovatele zásadně nepotřebuje, jasně, dovezeme dost peněz, ale bez nás cestovní ruch přežije = podívej se na rekordní návštěvnost národních parků nyní. Nepotřebují otevírat evropu. Ale souhlas, pokud tam můžeš letět z Turecka kde je situace covidově horší tak je to absurdní.

Odpovědět

Kde najdu informace odkud tam můžu letět a jaké povinnosti mě čekají? Já už nemůžu dál čekat. 2 roky odkladů nedám.

Odpovědět

Do pondělka by se měl Biden vyjádřit, jak bude probíhat mezinárodní cestování. Předem počítám, že do konce září to bude i nadále zavřeno.

Odpovědět

Biden tam nemluví, ale je to jasný. Jsou fakt ujetý.

Odpovědět

Tak bohužel asi zatím nic. S tímhle přístupem bych se obával i toho září, jestli vůbec uvolní. Já bych se teda v lednu měl stěhovat do Států s manželkou za prací od firmy, takže už mě to tolik netrápí, ale i tak je to dost tristní :-(

Odpovědět

@Olga Paulasová: tak jsme na tom stejně, také mám letenku na 10.8. Mám tam 4 vnoučata, budeme si držet palce

Odpovědět

@TIBI: Nechci vam kazit radost, ale pokud vim, tak GC nestaci. Aby rodice mohly cestovat do USA za potomkem, musi tento potomek byt mladsi 21 let a zaroven obcan USA nebo permanent resident. Pokud je vase dcera starsi, tak bohuzel aktualne ne.

Odpovědět
S

V květnu mam letět do Usa . Je problém neumím anglicky. Něco řeknu ale nerozumím na co se budou ptát a pak vyplňovat formuláře. Už teď mě bolí břicho.

Odpovědět

@Simencova Eva:@Simencova Eva:
Tak, je to divné, že jedu do USA a neumím místní nářečí. Jak se tam chceš domluvit s domorodci? :-) Takových, jako ty, tam jezdí spousty, domluvíš se rukama nohama. Pochopíš, co po tobě chtějí.

Pokud ti jde o imigrační, tak si to tu pročti. Vše tu najdeš. I radu, aby sis vypsala běžné otázky, co dávají (i ty ​tu najdeš), a nechala si je přeložit. S tím papírem pak nakráčej přes úředníka a ono nějak dopadne. Podle zkušeností ostatních to prý projde. Projdi si i další články o imigračním, co tu jsou. Je tu i jak na formulář, ale ten se již moc nevyplňuje na letištích jsou automatické kiosky, které někde umí i česky.
Na to břicho možná zabere Kinedryl.

Zhruba tohle tě čeká youtube.com/watch?v=WHt2xnXk8AI youtube.com/watch?v=pd5wIVuM8E4

Odpovědět

Dobrý den v srpnu chci letět do NY a neumím moc anglicky.Mohu si otázky a odpovědi vypsat a vytisknout doma a předložit je imigračnímu úředníkovi? Děkuji za odpovědi

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.