Pohovor s imigračním úředníkem po příletu do USA: Vaše zážitky a zkušenosti

Na prvním letišti v USA musejí turisté absolvovat vstupní pohovor s imigračním úředníkem. Nehraje přitom roli, jestli cestují na vízum, nebo na cestovní registraci ESTA. Pohovor je v naprosté většině případů zakončen povolením vstupu do USA.

V diskuzi níže najdete autentické zkušenosti a zážitky čtenářů z imigračního pohovoru. Nezapomeňte si zároveň přečíst, jak probíhá vstupní pohovor do USA.

Vstupní pohovor USA

Vaše zkušenosti s imigračním pohovorem v USA

Za každou vaši zkušenost se vstupním pohovorem v USA jsem moc rád. Nezapomeňte do příspěvku napsat, o jaké letiště se jedná a kdy pohovor probíhal.

Dotazy ohledně vstupního pohovoru můžete klást na této stránce.

Diskuze k článku (707 komentářů)

Avatar uživatele

ahojte, chcela by som sa poradit, ohladom Esty, pred 27 rokmi som bola v USA 2 roky, jasne ze ako Aupair, tiež som presiahla viza o rok…. teraz by som chcela ist na skolenie ako lekar, neviem, či možem očakavat problemy, ak poviem pravdu Estu asi nedaju a musim žiadať viza, ak zaklamem, neviem ci maju šancu niečo o mne najst spred takej dlhej doby.prip. potom ci je sanca ze ma otocia z letiska ked budem mat hotel aj letenku o par dni spat….

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michaela:
Tebe v nedělní škole neučili, že lhát se nemá?
Pokud si v USA někdy byla, tak na tebe mají složku. Stará papírová bude v archivu a teď už mají vše pěkně v PC. Dost možná by z toho po takové době nedělali vědu, ale myslím, že je zbytečné lhát. Když ESTA nedostaneš, zkus ambasádu a žádost o vízum.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, do států letíme s přestupem v Bostonu, máme tam cca 2 hodiny na přestup. Nemáte představu jak dlouho může tato procedura trvat, aby nám to neohrozilo případný další let do NY? Cestujeme se ženou, děti necháváme doma, poprvé státy a čistě poznávačka s nákupy. Děkuji za radu

Odpovědět

Dobrý den, v květnu letime do NY. Bydlet budeme u jedné paní, která je původem z Česka a pronajme nám pokoj na dva týdny. Co máme říct na imigracnim, až se nás budou ptát, kde budeme bydlet?
Není to totiž ani přes booking v hotelu, ani airbnb, ale normálně u ni doma přes komunikaci na fb. :)
Nebude s tím nějaký problém na tom pohovoru?
Děkuji.

Odpovědět

Připojím moji zkušenost z pohovorem z února 2020 na LAX. Po příletu, vystání fronty cca 30 min jsme se dostali ke kioskům (podruhé na ESTA). Po vyplnění info CBP,vyfotografování a sejmutí otisků nám to vytisklo lístečky a čekala nás další fronta cca 30 min na jejímž konci byli jen 3 pracovníci. Když jsem koukal tak ty lidi přede mnou docela dlouho grilovali tak jsem měl zase obavy. Když jsme přišli na řadu šli jsme všichni 3 najednou jen jsem mu podal 3 pasy, 3 lístečky z kiosku. On si to asi 10 sekund prohlížel, nepoložil nám žádnou otázku, na lístečky dal razítka (do pasu žádný nedal a lístečky si nechal) a popřál hezkou dovolenou. Tak jsem byl docela překvapený. Takže zase vše OK.

Odpovědět
Avatar uživatele

dobrý den,prosím o radu jak probíhá pohovor s imigračním úředníkem když bohužel neumím ani trochu anglicky.Děkuji Veselý

Odpovědět
Avatar uživatele

@Vladimír Veselý:
Projdi si článek a diskusi, vše tam najdeš.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.