Pohovor s imigračním úředníkem po příletu do USA: Vaše zážitky a zkušenosti

Na prvním letišti v USA musejí turisté absolvovat vstupní pohovor s imigračním úředníkem. Nehraje přitom roli, jestli cestují na vízum, nebo na cestovní registraci ESTA. Pohovor je v naprosté většině případů zakončen povolením vstupu do USA.

V diskuzi níže najdete autentické zkušenosti a zážitky čtenářů z imigračního pohovoru. Nezapomeňte si zároveň přečíst, jak probíhá vstupní pohovor do USA.

Vstupní pohovor USA

Vaše zkušenosti s imigračním pohovorem v USA

Za každou vaši zkušenost se vstupním pohovorem v USA jsem moc rád. Nezapomeňte do příspěvku napsat, o jaké letiště se jedná a kdy pohovor probíhal.

Dotazy ohledně vstupního pohovoru můžete klást na této stránce.

Diskuze k článku (227 komentářů)

Magda (2)
16.3.2017
10:12

Dobrý den,

Vzhledem k mé povaze :) a důležitosti cesty do USA prosim o radu .. Je mi jasne ze mi nikdo nemuze dat 100 procentní jistou odpověď nicméně .. Seznámila jsem se s muzem z USA chci ho jet navštívit tentokrat ja ..

Mam obavy ze pokud jim řeknu pravdu budou me podezírat a nepustí me přes kontrolu.. docela me to frustruje neboť chceme jen spolu strávit nějaký cas .. myslíte ze je lepší říct ze jedu cestovat? Zablokovat si na den dva hotel ? Nebo říct ze tam mam známého , kamaráda nebo tak a ze nějaký den budu s nim ?

Pokud řeknu pravdu ze jsem se zamilovala je vhodně aby přítel napsal zvací dopis nebo to jen všemu muze prihorsit? Mimochodem do USA budu cestovat poprvé a plánuji na estu..

Dekuji za „radu“ popřípadě „uklidnění“ :)

Odpovědět
Franta (1793)
16.3.2017
14:06

@Magda:
Tohle je vždy sázka do loterie.
V každém případě zvací dopis bude jistě plus.
Můžeš se tvářit, že je to jen známý, kamarád, ale musíš se hlídat, aby ses při případných dalších otázkách nepřeřekla.
Klidně přítele přiznej, ale imigrační musí mít jistotu, že se tam nejedeš vdát. Řekni, že on byl u tebe a teď se jedeš podívat ty k němu. Svatba, že není na pořadu dne. Ale „nevnucuj“ imigračnímu nic, na co se nebude ptát. Případným doplněním informací, aby to (podle tebe) bylo v pohodě, se do toho můžeš zamotat a vzbudit v něm podezření. Když něco bude chtít vědět, tak se zeptá.

Odpovědět
Radovan (1)
3.4.2017
20:40

Zdravím, taky se podělím o zkušenosti z cesty do USA. Bylo mi 16 let při druhé cestě do USA, (první nepočítám byl jsem špunt a letěl s hokejovým týmem do NY), letěl jsem do Miami za sestrou, která pracuje v USA už pár let na černo. Letěl jsem jen na dovolenou na pár dní, do ESTY jsem napsal adresu kamaráda mých rodičů, kteří v letech 97-98 bydleli na Floridě, velká výhoda, co by dělal 16-ti letý kluk na Floridě sám :) cesta do Miami proběhla bez problému. Horší to začalo být, jakmile jsem se postavil do řady a čekal na imigrační kontrolu, větší nervy jsem asi nezažil, sám v USA, anglicky sotva yes a no :D nicméně jsem přišel na řadu, za přepážkou starší úředník, rozumět mu nebylo skoro nic, poprosil jsem ho ať mluví trochu pomaleji a srozumitelněji, ptal se jen na délku pobytu, jestli jsem byl už v USA, jestli mám zpáteční letenku, po zodpovězení otázek mi dal razítko a byl jsem za vodou. Zkušenost obrovská. Nyní létám za sestrou každý rok a bez problému. Tak doufám, že jsem některé uklidnil, není to tak hrozné jak se tváři a na druhou stranu, taky to jsou lidi, kteří se těší, až jim skončí směna a vypadnou domů :)

Odpovědět
Roko (1)
4.4.2017
13:05

Ahoj,

chceme letos do Los Angeles, chceme letět s UNITED, přestup v Torontu, musíme tam absolvovat pohovor s kanadským imigračním? Kufry nám přeloží letecká společnost? S eTA počítáme.

Odpovědět

@Roko: @Roko:
Ahoj, bydlím v USA Atlanta, cestují často s přestupy do Čech.
Kufry vam přeloží letecká společnost. Vyzvedne te je az v cílové stanici. To vam řeknou i při odbavení na letišti v Čechách. V torontu projdete pres pasovou kontrolu, kontrola pasu, letenky, v USA emigracni. Hezky pobyt. Jestli. Onu s něčím pomoc napis. Vera

Odpovědět
Franta (1793)
15.4.2017
21:17

@Roko + Vera:
United jsou teď v kurzu :P

S těmi kufry si to ověř u letecké společnosti. Ono to bude jinak pro turistu a jinak pro místního. Turista si v případě přestupu v USA musí kufr přehodit sám, potom, co projde imigračkou, si ho vyzvedne, jde k celnímu, a pak ho odevzdá pro další let. Pokud přestupuješ v Evropě a v USA končíš na prvním letišti, tak je to jak píše Věra. Jak je to v Kanadě nevím, možná podobně. Tak se radši zeptej. Věra píše, že v USA bydlí, takže má buď GC nebo občanství, proto k ní přistupují jinak, než k turistovi.

Odpovědět
Jolča (2)
18.4.2017
18:04

Ahoj :) mám dotaz, mám rodinu v LA a chtěla bych za nimi letět, jen se bojím,aby s tím nebyl nějaký problém, kdybych to zmínila při pohovoru. Myslíte, že to vše bude OK?

Odpovědět
Franta (1793)
18.4.2017
18:31

@Jolča:
Pokud je tam rodina legálně, tak není důvod očekávat problém. Klidně je požádej o zvací dopis.

Odpovědět
Radim Valcik (7)
22.4.2017
16:12

Dobry den, jake muzou byt duvody zamitnuti vstupu do USA imigracnim urednikem ?? Planuji desetidenni cestu do NY, budeme dva, poprve v USA. Je mozne pri pohovoru uzit spanelstinu (jelikoz je to prece takovy „sekundarni“ jazyk v USA) nebo radeji mizernou anglictinu a pres to z jejich strany nejede vlak ??? Dekuji za odpoved.

Odpovědět
Franta (1793)
22.4.2017
16:52

@Radim Valcik:
Důvodů může být celá řada. To bych mohl psát celý den.
Na španělštinu se zeptej úředníka u přepážky, když no hable, tak anglicky, rukama, nohama. Případně si s kamarádem odpovědí připravte a přeložte na papíru.

Odpovědět
Lukáš (115)
22.4.2017
18:51

@Radim Valcik:
Jestli jedete poprvé jako obyčejní turisti, navíc jen na 10 dní, není prakticky důvod aby Vás nevpustili.
Tento „pohovor“ není žádné slohové cvičení, obyčejně po Vás budou chtít jen otisk dlaně a prstů a položí jen jednu otázku proč jedeš do USA.
Žádný strach.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
23.4.2017
21:55

@Radim Valcik: Ahoj Radime, nemusíš mít obavy, při první cestě do USA je velmi nepravděpodobné, že tě nevpustili. Tím spíš, když přiletíš jen na 10 dní. Mizerná angličtina bude stačit.

Odpovědět
Lukáš (115)
24.4.2017
11:19

Ještě napíšu svoji zkušenost s imigračním na JFK:
Letenky jsem měl 6.6.2016 – 22.7.2016 odlet z SFO, po imigračním mi dali do pasu razítko s nejpozdějším datumem opuštění USA 3.8.2016 …čili pobyt maximálně necelé 2 měsíce.
Podle čeho toto rozhodují netuším…jen by mě zajímalo, jestli by mi mohli dát opuštění třeba 20.7.2016 …a já bych musel přebookovávat letadlo nebo z nich ještě vyprosit prodloužení pobytu.
Ale to mě napadlo až po návratu, naštěstí.

Odpovědět
Jarda (33)
24.4.2017
13:24

JFK patek 21.4.2017. Otazky imigracniho: jak dlouho tu budem,kde budem bydlet a kolik mam penez. Pak jen otisky a odchod. Cely tak na 3minuty. Bohuzel cekani ve fronte 70 minut.

Odpovědět
Franta (1793)
24.4.2017
18:47

@Lukáš:
To datum odletu dávají asi „podle oka“. Já vždy dostal max, délku. Jak na vízum, tak na ESTA. Pokud má pocit, že je zbytečné dál plný počet, tak to zkrátí. Psal jsem tu o lidech, co letěli na 14 dní na Hawaii a měli víza, kde je možnost až 6 měsíců. Dostali 3 týdny a bylo. U tebe si třeba řekl, je léto, na dva měsíce mít bude, tři by „nepřežil“. :-)

Teoreticky by ti mohl dát kratší pobyt, než máš letenku. Ale to bys musel působit asi hodně nesolventně a z tvých odpovědí by musel mít pocit, že na ten pobyt nemáš.

@Jarda: Jj, fronty jsou zlo.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
24.4.2017
23:25

@Lukáš: Ahoj Lukáši, nedovedu si představit důvod, proč by ti dali den opuštění předcházející dnu zpátečního letu. Svým způsobem by byli sami proti sobě. Pokud by měli pochybnosti, že neufinancuješ celý pobyt, nepovolí ti vstup. :-)

Odpovědět
Tomáš V. (2)
2.5.2017
22:30

@Magda: @Magda: Já byl v Americe již šestkrát a pohovor byl vždy naprosto v pohodě a probíhal v přátelském duchu. Důležitý je pozitivní přístup, úsměv, sám od sebe klidně sdělit úmysly v USA. I my jezdíme za přáteli a stačí říci, že je jedeš navštívit a bude bydlet u nich v tom a tom městě a zpět letíš tehdy a tehdy…Podle mě to není nic proti ničemu:-) Good Luck

Odpovědět
Tomáš V. (2)
2.5.2017
22:36

V loni na JFK jsme k imigračnímu úředníkovi už ani nešli. Měli tam nějaké automaty, kdy jsme si sami naskenovaly otisky, pas…a rovnou jsme si šli pro zavazadla. Přístup k těmto automatům byl umožněn jen osobám, kteří v USA již několikrát byli. Docela urychlení, nemuseli jsme čekat nekonečné řady na pohovor:-)

Odpovědět
Aneta (1)
13.5.2017
21:58

Zdravím, prosím potřebuju uklidnit – v červenci letí muž pracovně do USA a já za ním s dcerkama v srpnu přiletím a budeme tam cestovat. Mám hrůzu z toho, že mě po dlouhém letu s ročním batoletem a tříletým prckem imigrační úředník nepustí, protože si budou myslet, že tam chceme zůstat, když letíme zbytek rodiny za mužem. Stává se to? Nebo by k tomu museli mít nějaké vážné důvody? Zpáteční letenku mít budeme.. Díky všem! :)

Odpovědět
Petr Novák (2054)
14.5.2017
21:09

@Aneta: Ahoj Aneto, neočekával bych problémy. Máte zpáteční letenku, nejspíš budete mít naplánovaný program nebo třeba rezervované ubytování… žádný stres. Prostě rodinka na výletě. :-)

Odpovědět
Erika (2)
27.5.2017
7:42

@Vera: Dobry den prajem.1.7.mám letět s mlýn 8mes.syncekom a 12rocnu dcerkou do usa cez toronto a chcela by som sa vás zeptat jestli mi 2h stačí na přestup a jestli je to tak, ze v toronte si musím po přistání vybrat kufre a opět se musím odbavit ,nebo mi kufre pojedou až do cilovej stanice. Míč krát dakujem za odpověď

Odpovědět
Petr Novák (2054)
27.5.2017
22:46

@Erika: Dobrý den, Eriko, přes Toronto jsem osobně neletěl, nicméně kufry si musíte vyzvednout a po imigračním pohovoru (odehraje se v Torontu) je opět odevzdáte. Dvě hodiny jsou těsné, ale zvládnutelné.

Budu rád, když nám sem pak napíšete, jak jste to zvládla. :-)

Odpovědět
Zdenek (3)
28.5.2017
20:03

Dobry den….
Letim pristi mesic se synem (20let)ktery ted prave ukoncil stredni skolu.Chci se zeptat jestli nebude nejaky problem ,kdyz je bran jako studen?Dal se chci optat jeste na jedno,,,kdyz jsem vypisoval Estu ,jestli nekoho poznam v USA ,napsal jsem ze nee.Pozdeji jsem se skontaktoval se znamymi ,ktere by jsem rad navstivil.Nebude problem s imigracnim kdys reknu ze chci navstivit i zname ,i presto ze jsem napsal do Esty ze nikoho v USA neznam?Dekuji za odpoved…

Odpovědět
Petr Novák (2054)
28.5.2017
20:12

@Zdenek: Zdravím Zdeňku,
ani jedno nebude problém, pokud jedete do USA jako turisté a nemíníte tam pracovat. Úředníkovi to případně stačí vysvětlit.

Odpovědět
Zdenek (3)
28.5.2017
20:15

Chtel jsem jeste dodat ze letime do NYC jen na 10 dni a na prvni 4 dny mame rezervaci hotelu…Dekuji..

Odpovědět
Petr Novák (2054)
28.5.2017
20:19

@Zdenek: Pokud jen 10 dní, tak to nejspíše budete v očích imigračního úředníka za typické turisty. Riziko problému je minimální.

Odpovědět
Zdenek (3)
28.5.2017
20:39

Tak jsem v klidu .Jeste jednou dekuji za rychlou odpoved…super web..

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.