Pohovor s imigračním úředníkem po příletu do USA: Vaše zážitky a zkušenosti

Na prvním letišti v USA musejí turisté absolvovat vstupní pohovor s imigračním úředníkem. Nehraje přitom roli, jestli cestují na vízum, nebo na cestovní registraci ESTA. Pohovor je v naprosté většině případů zakončen povolením vstupu do USA.

V diskuzi níže najdete autentické zkušenosti a zážitky čtenářů z imigračního pohovoru. Nezapomeňte si zároveň přečíst, jak probíhá vstupní pohovor do USA.

Vstupní pohovor USA

Vaše zkušenosti s imigračním pohovorem v USA

Za každou vaši zkušenost se vstupním pohovorem v USA jsem moc rád. Nezapomeňte do příspěvku napsat, o jaké letiště se jedná a kdy pohovor probíhal.

Dotazy ohledně vstupního pohovoru můžete klást na této stránce.

Diskuze k článku (357 komentářů)

Franta (2140)
29.7.2017
23:29

@Honza:
Jestli se nepletu tak to jde. V Torontu Preclearance je. Půjdete na imigrační a pro kufry, ty pak dáte k dalšímu letu. Někde tam bude „transit/connection flights“. Do USA tak přiletíte vlastně už „jako“ domestic flight, takže jen vyzvednout kufry a pryč. Někde na webu to tu už někdo psal, že tak letěl, ale nemůžu to najít.

Odpovědět
Franta (2140)
29.7.2017
23:31

Preclearance

Odpovědět
Franta (2140)
29.7.2017
23:34

@Kristýna:
ESTA je až na 90 dní, takže ti bude stačit. Podezřelá nebudeš, nejsi první ani poslední, kdo tam jede cestovat na delší dobu. Létají tam i lidé, co vůbec nemluví anglicky, takže se neboj. Pro jistotu si klidně připrav otázky a odpovědi na papír.

Odpovědět
Viktor (1)
7.8.2017
19:48

Ahoj.Před 2 týdny jsem letěl do Miami, byla to moje první cesta do USA. Letěl jsem z Vídně přes Istanbul směr Miami. V Istanbulu na letišti jsem po předložení letenky a pasu dostal 3 samolepky na pas a prošel klasickou kontrolou. Nikdo se nepátral po tom, co se chystám v USA dělat, jak dlouho tam budu, jestli mám peníze atd…prostě normální kontrola…V letadle jsem vyplnil formulář, co rozdávali letušky ( pár jednoduchých otázek, můžete si snadno i vygooglit) a šli jsme na přistání. Po výstupu z letadla jsme došli do haly, kde byly automaty, kam se dal naskenovat pas, udělali se otisky prstů a fotka , vyplnil účel cesty a automat vytiskl dokument přibližně o velikosti letenky. Dál se šlo k přepážkám, rozděleným podle toho, co bylo na vytisklém dokumentu – buď fotka+osobní údaje přeškrtlé křížem a nebo to samé nepřeškrtlé. Já měl přeškrtlé, což mě v první chvíli dost zarazilo ( opakuju,byl jsem tam poprvé tak jsem myslel, že to znaméná nežádoucí a papa babi, návrat domů). Šel jsem teda dál k imigračnímu úředníkovi připraven vytlačit slzu ať mě nechá jít dál. Když jsem přišel na řadu tak to probíhalo asi takto: Ahoj Viktore, jsi turista? Ano, jsem…. (Měl jsem připravenou rezervaci hotelu, vouchery na zaplacené výlety, smlouvu na auto atd… ) Tak sem polož pravou ruku a pak palec a to samé pak s levou rukou ( znovu otisky)… Ještě foto…Díky, vítej v USA… cca minuta, absolutně pohoda a žádný stres… Když jsem pak letěl z Mexika znova do USA tak jsem při vyplnění důvodu návštěvy uvedl jen transit a vyjel dokument bez křížku, takže asi ten kdo chce zůstat tak musí na imigrační, protože po příletu z Mexika, i když jsem přejížděl mezi letišti, mě jen kontroloval policajt cestou pro kufr a když viděl, že mám dokument bez kříže, tak jen popřál hezký den a šel jsem dál….takže žádný strach z imigračních, co jsem je viděl v akci tak jsou absolutně v pohodě…Snad vám nevadí ten sloh, ale třeba to někomu pomůže překonat prvotní strach, co jsem měl já.

Odpovědět
Franta (2140)
7.8.2017
20:12

@Viktor:
Ty kiosky jsou pro lidi, co už v USA byli a jsou v systému. Proto tě to přeškrtlo. Cestou z Mexika už to bylo v pohodě.

Odpovědět
David (4)
7.8.2017
23:25

Zdravím, letím poprvé do USA na trip kolem prakticky celých spojených států, jedna ze zastávek je i Houston, TX kde mám vzdálené příbuzné. Jsou to moji bratranci z druhého kolene – dospělí lidé kteří už v USA žijí přes 15 let a mají tam rodiny, děti. Když jsem se dotázal, co bych jim(dětem) měl přivést jako dárek, řekli mi, že Kinder vajíčka, jelikož v USA je neprodávají z důvodu, že je tam prý zakázáno prodávat jídlo, které „obsahuje“ nejedlé části, s tím že si jich tam vždy vezou zásobu když náhodou jedou do Evropy. Už jsem byl připraven, že si prostě vezmu klasický karton od vajec na 12 ks a dovezu ho plný kinder vajec. Pak mě ale při pročítání trklo, když povezu jídlo, asi bych to měl na celnici deklarovat a když jsem si zde přečetl, že může hrozit i x tisíc dolarů pokuta dostal jsem trochu strach, vzhledem k tomu že přecijen budu deklarovat že vezu jídlo, a je to jídlo které se nesmí na území USA prodávat. Co myslíte, že mám udělat, popřípadě nemáte tušení jak je to s jídlem, které se nesmí prodávat v případě, že ho nevezu jako zboží ale jako dárek? Nerad bych kvůli tomu měl nějaké problémy… Když jsem se na to ptal příbuzných tak mi řekli aŤ nic nedeklaruji, ovšem jim se to lehce řekne, když u nich je velice malá šance, že by je nějak hlouběji kontrolovali…

Odpovědět
Franta (2140)
8.8.2017
14:20

@David:
Ono se to lehko řekne, nic nedeklaruj. Ale co když ty budeš zrovna ten, po kom budou chtít ukázat kufr? Pak to už nevysvětlíš. Kinder Surprise jsou v USA zakázané, na netu se dají dohledat případy, kdy pokutu dostali i Američané (příbuzní mají nejspíše kliku), někdy souhrnnou, jindy za každý jeden kus. Maximální možná pokuta je prý 2.500,- USD za kus, na kolik by tě pak vyšlo plato si spočítej.
Ale je možné, že ti to projde. Já bych do toho ale nešel. Vzal jsem 50cm krtka.

Odpovědět
David (4)
8.8.2017
18:47

@Franta:

Toho jsem se bál no… Každopádně po pohledání na netu jsem zjistil, že se v USA chystají uvést Kinder vajíčka do prodeje na příští rok, kdy to bude vyrobené tak, aby hned po rozbalení bylo zřejmé, že se uvnitř nachází nejedlá část. Nicméně napadlo mě, že ještě také existují takové ty Kinder joy, které jsou rozdělené na dvě půlky – v jedné je jakási čokoládová náplň a v druhé je odděleně zabalená hračka… S těmi, pokud to správně chápu, by problém být neměl… Je to tak?

Odpovědět
Franta (2140)
8.8.2017
19:57

@David:
To jsou právě ty Kinder joy, co bude od 2018 v prodeji. Klasické Kinder Surprise by mělo být stále zakázané, leda by se naučili dělat průhlednou čokoládu. Ono se o obou verzích většinou píše jako o Kinder eggs, takže pak člověk neví, o jaké variantě to přesně je.

Když jsem kdysi odjížděl od tety, tak jsem dostal dva pravé kubánské doutníky po strejdovi. Jak je dostal do Států nevím, a už se ho bohužel nezeptám, proč je dovezl taky nevím, on totiž nekouřil. Zřejmě jen tak ze sportu. Ale mít v kufru něco, o čem vím, že se to nesmí ani přiblížit k USA není dobrý pocit. Byli po strejdovi, takže jsem je musel provézt. Měl jsem připravenou výmluvu, že jsem je přivez, dověděl se, že v USA být nesmějí, tak je zase vezu pryč. Naštěstí se nic nedělo. Ale od té doby vím, jaký je to pocit, „pašovat“ něco Amíkům pod nosem. Takže Kinder Surprise bych asi vezl jen tak, že bych sežral čokoládu a děcka by dostala jen plastové vajíčko s hračkou.

Odpovědět
David (4)
8.8.2017
22:31

@Franta:

To by asi bohužel nebylo ono.. Vyřeším to těmi Kinder joy, kdyby náhodou došlo na prohlídku a podezřívavě by na to koukali, tak jim prostě ukážu, že se nejedná o ty zakázané, tak, že jedno rozdělám – na to těžko budou moci něco říct… Kinder jako Kinder navíc mám pocit, že ty Joy ještě ani neviděli tak to aspoň bude pro děti změna. Každopádně díky za rady a ušetřené starosti…

Odpovědět
Mesi (441)
9.8.2017
0:36

@David: Vim, ze se mi to povida, ale ja osobne bych se na nejaka vajicka vykaslal a privezl neco jineho, treba ceskeho (ze zkusenosti vim, ze Americanum chutna Studentska Pecet. Kdyz jim neprivezes cokoladu, udelas neco pro jejich zdravi – cukru je v USA vsude plno i tam, kde bys ho vubec necekal. Neni nahodou uplne stejna cokolada v Kinder „tycinkach“? Nevim, jak se to jmenuje, ale je to vkrabicce asi po sesti, jakesi vlnkovane tycky.

Odpovědět
Karel (1)
10.8.2017
12:50

Ahoj, za pár dní odjíždím do Ameriky navštívit příbuzné, je to dlouho domlouvaná návštěva – strýc má zelenou kartu a žije tam už delší dobu. Má nějaké zdravotní obtíže na které musí brát léky, které tam nejsou k dostání, tak mě poprosil, jestli by mi je sestřenice mohla poslat poštou s tím, že bych mu je s sebou dovezl. Když balík došel tak sem z toho začal mít celkem nervy, protože jsem si představoval, že půjde tak o 5-10 krabiček. V balíku je ale dohromady tak 100 plat různých léků – v kufru mi to zabere tak dobrou pětinu. Doktor asi usoudil že to bude nejlepší předepsat na co nejdelší dobu, přijde mi to jako zásoba na půl roku minimálně. Jaké jsou podmínky převážení léčiv? Předpokládám, že to úplně tak hladce jak jsme si mysleli nepůjde…

Odpovědět
Franta (2140)
10.8.2017
13:46

@Karel:
Myslím, že ty nervy jsou na místě. Pětina kufru se neokecá osobní potřebou. Navíc mi přijde jako blbost, že by to tam neměli. Jen se to možná bude jmenovat jinak a bude to dražší než u nás. Prohlídka u doktora taky něco stojí. Takže podle mě není hlavním důvodem nedostupnost onoho léku, ale jeho cena. Také může jít o lék, co v USA nemá atest, proto tam není. Ale určitě tam bude něco na podobné bázi.
Sestřenka už tam někdy byla a vezla tuhle lékárnu?
Tahle hromada pilulí určitě zaujme maníka u scaneru. Dojde mu, že to není jen Endiaron a Kinedril. Navíc u letadel bývá bezpečnostní pohovor a tam se ptají, jestli někdo chtěl, abys mu něco přivezl nebo jestli tě někdo požádal, aby někomu něco vzal. Co řekneš tam? Zapřeš to a budeš se tvářit, že máš v kapse jen antiperle? Nebo to přiznáš a zkusíš to nějak vysvětlit? Oboje může být problém.
Nevím, co poradit. Já bych to nebral. Teda, určitě ne všechno. Ale léky už jsou doma a expirace běží.
Zkus se podívat na stránky http://www.fda.gov, tam můžeš najít informace k těm lékům. Ale s převozem ti to asi nepomůže.

Odpovědět
Viera (3)
14.8.2017
8:13

Syn letí prvý krát do USA. Pri kupovaní letenky sme sa pomýlili a spiatočný let je až na 92. deň.
Bude to problém? Prípadne by som poprosila nejakú radu,čo robiť. Ďakujem

Odpovědět
Franta (2140)
14.8.2017
9:31

@Viera:
Pokud cestuje na ESTA (nejspíš ano) tak ho ani nepustí do letadla, protože už předem je tam jasné překročení pobytu. Doporučuji kontaktovat prodejce (případně leteckou společnost) a změnit datum odletu.

Odpovědět
Viera (3)
14.8.2017
21:50

@Franta:
To sme aj spravili,len zmena dátumu odletu stojí 220 eur, čo sa mi zdá veľa. A keď som čítala niektoré komentáre hovorili, že si to ani nemusia všimnúť. Priznám sa,že tomu moc neverím a keby za prebukovanie letenky toľko nepýtali už by som to spravila. Ale asi sa neoplatí riskovať a nič iné mi nezostane.
A keby počas pobytu vycestoval napríklad do Mexika a prerušil tým pobyt, nebolo by to riešenie?
Ďakujem za odpoveď

Odpovědět
Franta (2140)
14.8.2017
22:22

@Viera:
Chyby jsou drahé, proto je třeba dobře plánovat.

Výlet do Mexika nepomůže. Mexiko, Kanada a některé země Karibiku se neberou jako přerušení pobytu. Lidé by si tak prodlužovali možnost být v USA. Musel by třeba to Jižní Ameriky a musel by to zařízené předem, aby to na imigračním mohl doložit. Ale je možné, že by ani to nepomohlo.

S tím, že si toho nevšimnou bych nepočítal. Je to v systému, a i kdyby to všichni přehlédli, tak při další cestě tam bude mít poznámku o překročení pobytu. Když si toho všimnou po příletu, tak je dost pravděpodobné, že ho pošlou zpět, a to na náklady letecké společnosti, protože už v době odletu bylo z letenky jasné to překročení. To je důvod, proč si to letecké společnosti hlídají už při nástupu do letadla. Letenku prodají, protože neví, jak dotyčný cestuje, třeba s vízem B2 je pobyt až na 6 měsíců, může mít studijní vízum… Ale při odletu už to kontrolují. Je na každém, aby si letenku koupil, tak jak má.

Viděl bych to na to přebookování nebo zkusit vyřídit turistické vízum.

Odpovědět
Viera (3)
14.8.2017
22:41

@Franta:
Ďakujem za Váš čas, za odpoveď, posunula ma v rozhodnutí, že nebudem riskovať .

Odpovědět
Mesi (441)
15.8.2017
5:10

@Viera: Nestihl by si jeste vyridit klasicke vizum? Na druhou stranu by se primo nabizela otazka, proc o neho zada, kdyz ma ESTU.. A ani nevim, kolik vlastne to vizum dnes stoji.

Odpovědět
Franta (2140)
15.8.2017
9:03

@Viera: @Mesi:
B-2 je za 160,- USD (cca 136,- EUR), což je stále levnější než to přebookování (220.-EUR). Ale je potřeba přičíst, fotky, cestu na ambasádu a možnost, že vízum nebude uděleno. U víza žadatele prověřují více než u ESTA a nejsem si jistý, že by ho udělili „jen“ proto, že se přepočítal u 90 dní.

V každém případě to bude díky nepozornosti něco stát. Pořád ale lepší než přijít o celou letenku a případně i peníze za storno poplatek u ubytování a půjčení auta.

Tady mají kalkulačku doby pobytu.

Odpovědět
Lukáš (13)
15.8.2017
18:39

Ahoj,
pohovor jsme absolvovali před měsícem v Los Angeles a zkušenosti jsou takové – i přesto, že jsme do L.A. přiletěli v cca 1:00AM, tak jsme čekali asi hodinu a půl frontu na imigračního úředníka. Byli jsme skupina 4 lidí, 3 sourozenci a já :-) Nechali nás jít dohromady jako skupinu, každého se úředník zeptal jaké má zaměstnání, za jakým účelem jede do USA a poté hromadně na dobu pobytu, zpáteční letenku, ubytování. Celkem asi 6 otázek, poté nám naskenovali otisky prstů a tím to bylo hotovo :-)

Odpovědět
Jitka (1)
17.8.2017
14:20

Jedeme do USA navštívit děti a plánuji jim dovézt 2 tabulky čokolády a malou láhev Becherovky, je potřeba i takové malé množství deklarovat, nebo se to dá okecat, že jsme si to neuvědomili kdyby nás náhodou vybrali na kontrolu? Nerada bych byla cíleně vybrána jen proto, že jsem zaškrtla, že vezeme jídlo, když se jedná o takovou drobnost.
A co se týče toho, že stačí vyplnit jednu celní deklaraci, pokud jedeme spolu jako příbuzní – předpokládám, že stačí číslo pasu jen toho člověka, který to vyplňuje, je to tak?

Odpovědět
Franta (2140)
17.8.2017
15:13

@Jitka:
Jedna celní deklarace stačí pro rodinné příslušníky (rodiče, děti, sourozenci) žijící společně na jedné adrese, ne pro příbuzné (branranci, sestřenky, tety, strýcové).

Osoba nad 21 let smí bezcelně dovézt 1l alkoholu a píše se to do deklarace. Čokoládu nikdo řešit nebude (teda pokud to nebude Kinder Surprice), ale tu v USA mají. Radši bych vzal lázeňské oplatky.

Jj, číslo pasu toho, kdo vyplňuje.

Odpovědět
Petr Novák (2322)
17.8.2017
21:18

@Jitka: Čokoláda a malá lahev Becherovky bude zcela bez problémů. Doporučuji vzít třeba Studentskou pečeť, Banány v čokoládě nebo ty lázeňské oplatky. :-)

Odpovědět
Mesi (441)
18.8.2017
1:39

@Jitka: Cokolada se nepise a tu jednu flasku taky psat nemusis. Mimochodem, Becherovku v USA lze koupit. Kdysi pri me prvni ceste do USA jsem cokoladu napsal. Uz jen to, ze bylo zaskrtnute policko „jidlo“, tak mne poslali na kontrolu kufru. K cokolade rekli rovnou, ze ta je nezajima. Ja ale vezl na prani knedliky v prasku. Ty je ve finale take nezajimaly, ale vzhledem k tomu, ze neco takoveho neznaji a ja ve snaze vysvetlit, co to je, jsem rekl, ze jde o prilohu a pouzil jsem „jako brambory“ a uz to jelo, jak urednice slysela slovo brambory, otevrit kufr a podivame se. Kdyz zjistila, co to je, tak rekla to same, co k cokolade. Takze jsem si pridelal nervy a zdrzeni behem prestupu uplne zbytecne, ale zase mam zkusenost.

Odpovědět
Libuše (1)
23.8.2017
15:36

Dobrý den,

vyplňovali jsme ESTU už 27.6.2017, neuvědomili jsme si, že ESTA platí 90 dní, odlétáme do NY 19.9.2017 a vracíme se 30.9.2017 což překročí hranici 90 dní, je to problém?

Děkuji za info :)

Odpovědět
Franta (2140)
23.8.2017
16:08

@Libuše:
ESTA neplatí 90 dní ale 2 roky. Jeden pobyt je max. 90 dní.
Takže žádný problém.

Odpovědět
Andrea (1)
24.8.2017
16:47

Dobrý den, v prosinci plánuji navštívit přítele v Americe a trochu se bojím, že budu mít problém při vstupním pohovoru. Nebudu říkat, že letím navštívit přítele. Řeknu, že důvodem je prostě dovolená, nakupování, poznávání a setkání se s přáteli. Nemám vyřízenou ESTU, ale normálně vízum typu B1/B2. Jedu tam na 26 dní a samozřejmě budu ubytovaná u přítele a bojím se, že když budou chtít vědět kde jsem ubytovaná a zjistí, že nemám rezervaci v žádném hotelu, tak mi to bude dělat problém a budou mít nějaké podezření. Nemám v úmyslu se vdávat ani se tam stěhovat (prozatím), jen tam chci strávit pěknou dovolenou. Přítel není rodilý Američan, ale má green card a v Americe žije už 10 let.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď :)

Odpovědět
franta (2140)
24.8.2017
18:20

@Andrea:
Proč ten stres? Máš v plánu říct, že jedeš za přáteli, tak není problém u jednoho z nich přespat. Normálně řekni jeho adresu.

Odpovědět
Aneta (1)
28.8.2017
15:34

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je lepší zařídit vízum nebo ESTA?

Odpovědět
Franta (2140)
28.8.2017
18:46

@Aneta:
ESTA – 14,-USD, platí 2 roky, max délka jednoho pobytu je 90 dní (pobyt nelze prodloužit), lze cestovat opakovaně. Když zamítnou ESTA, lze žádat o vízum.
Vízum – 160,-USD, platí 10 let, max délka jednoho pobytu je 6 měsíců (ve vybraných případech lze prodloužit), lze cestovat opakovaně. Když zamítnou vízum, je (většinou) zbytečné žádat o ESTA. Při pohovoru se ptají, proč nestačí ESTA a jsou zvědaví na cestu, její financování a tak.

Pro imigračního je to jedno, záleží na něm jestli tě pustí nebo ne.

To je tak nějak stručný přehled. Pokud neplánuješ cestu delší než 90 dní nemá vízum cenu.

Odpovědět

Ahoj zitra letim do LA, chci tam vzit lahev slivovice 1.l ,mam to nekam zapsat? Diky za odpoved. Petr.

Odpovědět
Franta (2140)
30.8.2017
12:39

@Petr:
Domácí nebo kupovanou?
U domácí bude problém, že není v originálním balení. Když na ní přijdou asi poletí do koše. Možná bych jí měl v petce a kdyby něco, tvářil bych se, že je to voda. Teda pokud to nedáš do petky od koly. :-)
Třeba Jelínka (košer) tam koupíš cca za 30,-USD. Od nás je levnější a je kolkovaný, takže na letišti bez problému.

Jinak můžeš mít 1l alkoholu, pokud je ti více než 21 let. Můžeš to napsat zezadu jako dárek. Nezaškrtávej, že vezeš potraviny.

Odpovědět

Ahoj děkuji za odpověď, je to domácí slivivice, tak ji raději nechám doma, nechci mít problémy. Ještě jednou děkuji. Petr.

Odpovědět
Franta (2140)
30.8.2017
19:35

@petr:
Oni ti jí maximálně vyhodí. Zavírat tě kvůli tomu nebudou.

Odpovědět
moonlight967 (5)
31.8.2017
15:52

Ahojte chtěla sem se zeptat,jestli kontrolují i sociální sítě jako např. fb, galerii fotek v mobilu, sms atd.?? Jedu se podívat (letenku mám na 3týdny) do USA za lidmi, kteří tam jsou delší dobu a na černo a nechci jim třeba nějak zavařit, tím že mám na fb zprávy s nimi o americe atd.. Je potřeba si promazat konverzace nebo se takové věci vůbec nedají nějak dohledat a nehlídají je? díky, Š

Odpovědět
Franta (2140)
31.8.2017
17:36

@moonlight967:
Tu možnost mají. Ale nedělají to standardně. Pouze při secondary inspection, pokud mají nějaké podezření vůči tvé osobě. Klidně ti pak projedou mobil, případně i NTB a požádají tě o přístup na sociální sítě.

Odpovědět
Petr (3)
9.9.2017
4:21

Ahoj moje zkusenost s imigracnim. 31.8.jsem letel do LA LAX pred kontrolou lidi moc ale slo to rychle cca 15min. Pak si nas vzala pani prohlidla si estu vzala otisky vyfotila dala listek s krizkem a poslala nas k imigracnimu tam s usmevem 5min.otisky foto a vitejte v USA. Byli jsme tri ani jeden neumel anglicky. Nemusite mit obavy jsou vstricni.

Odpovědět
Franta (2140)
9.9.2017
9:38

@Petr:
Takže fotky a otisky 2x? To je divný.
Standardně se chodí z fronty rovnou k přepážce, dáš pas, odpovíš otázky, fotka, otisky, pro kufry, kolem celníků a pryč. ESTA se nikomu nedává, protože jí mají v systému.

Nešli jste prvně ke kioskům, které jsou pro lidi, co už v USA byli? Lístek vyjíždí právě z kiosků. Křížek znamená, že jste v USA poprvé a kiosek není pro vás (aktivní paní vás tam poslala/odvedla?), že jste odpověděli na některou z otázek ANO nebo jste byli náhodně vybráni na kontrolu.

Odpovědět

Dobry den. Mate nekdo cerstve zkusenosti s pohovorem a otazkou ubytovani? Mame dum v Brooklynu pres airbnb. Mame si vymyslet nejaky hostel pobliz nebo rict na rovinu, ze mame ubytovani takto?
Dekuji.

Odpovědět
Franta (2140)
10.9.2017
21:16

@Dita:
Je nějaký důvod tajit před imigračním, kde bydlíte? Normálně to přiznej.

Odpovědět
Mesi (441)
11.9.2017
1:13

@Dita: Proc byste nemeli uvest adresu ubytovani pres Airbnb? Mluvte na rovinu.

Odpovědět
Dita (3)
11.9.2017
6:47

Franta, Mesi.
Dekuji. Nevim, jak se na airbnb tvari…predpokladam, ze urednikovi je to jedno. Ale chtela jsem se zeptat.

Odpovědět
Franta (2140)
11.9.2017
7:49

@Dita:
Imigračnímu je Airbnb šumák. To je věc provozovatele a NY úřadů.

Odpovědět

@Franta
Dekuji za ujisteni.

Odpovědět
Mesi (441)
11.9.2017
23:23

@Dita: Airbnb je legalni spolecnost. Pokud nekdo nedodrzuje pri pronajimani mestska narizeni, je problem mesta a pronajimatele, ne hosta.

Odpovědět
Vlasta šurinova (2)
11.9.2017
23:51

Pri ceste do USA,Jaká je povolena vaha zavazadla?diky

Odpovědět
Petr Novák (2322)
12.9.2017
1:37

@Vlasta šurinova: Dobrý den, záleží na konkrétní letecké společnosti a konkrétním tarifu. Dost se to liší. Nejčastější limit je 23 kg, ale třeba Norwegian nenabízí u nejlevnějšího tarifu LowFare žádné odbavené zavazadlo v ceně.

Odpovědět
Dita K. (1)
12.9.2017
21:45

Prosim pekne, posilam sveho otce, ktery neumi vubec anglicky, poprve do Ameriky. Chapu dobre, ze ma vynechat kiosek ACP a jit rovnou k urednikovi? Odpovedi na otazky imigracniho urednika ma napsane na papire s poznamkou, ze nemluvi anglicky.
Dekuji.

Odpovědět
Franta (2140)
12.9.2017
23:05

@Dita K.:
Jj, pokud letí poprvé, tak ať se postaví do fronty před přepážkami.
Tady se může podívat, co ho +/- čeká.
https://www.youtube.com/watch?v=2G-m60L_Ck0
https://www.youtube.com/watch?v=WHt2xnXk8AI

Odpovědět
Zuzi (1)
18.9.2017
7:22

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Tesne pred vianocami sa chystám po tretí krát do USA na dva týždne. Moje predošlé návštevy boli 2,5mesiaca cez toto leto, a minule Vianoce 2tyzdne. Mohol by byt problém, že sa opäť vraciam. Keďže som študent inú možnosť na návštevu Ameriky nemám. Mám estu. Ďakujem

Odpovědět
Franta (2140)
18.9.2017
8:47

@Zuzi:
Tady nevidím důvod k problému. Letní prázdniny a vánoční návštěvy jsou normálka.

Odpovědět
Jaruška (4)
19.9.2017
9:59

Já jsem byla před týdnem v Chicagu, Letěla jsem přes Curych – (Swis Air) . Imigrační pohovor zcela bez problému a otázka cca pul hodinového čekání, (oproti New Yorku – tam jsem minulej rok čekala 2 hodiny. V estě jsem měla vše vyplněné, bydlela jsem u známých, takže soukromá adresa s telefonem. Estu jsem měla z minulého roku, jen jsem jí ještě doma otevřela, přepsala jsem místo pobytu a tím jí i autorizovala. Úředník se na to již vůbec neptal. Jediná otázka která padla byla, „jak dlouho se zdržím v USA “ , pak štempl do pasu a nazdar. Absolutní pohoda. No, je to možná tím, že hodně takto cestuji a je mi už přes 50 let. Co jsem slyšela, tak na mladší se dívají trochu s větší nedůvěrou, ale v praxi jsem nikoho neviděla, že by nebyl vpuštěn. Můj poznatek.
Pokud se chcete podívat na moje cestovatelská videa, na YouTube si najděte kanál Jarka Broki. Poslední jsou z Ameriky, konkrétně Chicago.

Odpovědět

Dobrý den za týden odlétám s manželem do Dallasu přes Londýn s leteckou společností American airlines.Neumime anglicky.Muzeme si na papír připravit odpovědi na otázky pokládané v Londýně bezpečnostni kontrolou?Prosím víte někdo ó jaké otázky, jde a vezmou nás v USA na imigračním společně?Děkuji Jana

Odpovědět
Franta (2140)
25.9.2017
18:49

@Jana:
Jasně, vše na papír a ať to někdo přeloží. Otázky jsou kam, proč, na jak dlouho, s kým, za kým… jak kde.
Koukni i na @Imigrační kontrola v USA: Jak jí úspěšně projít.
Rodinné příslušníky většinou pouští spolu. Je dobré to úředníkovi naznačit, až na vás přijde řada, že patříte k sobě.

Odpovědět

@Franta: děkuju za info.Otazky pro imigrační již máme přeložené.Pouze ještě otázky v Londýně před vstupem do letadla? Dočetla jsem se že pokládají otázky tipů kdo vám balil kufr atd.Vi někdo prosím na co se ptá tato bezpečnostní kontrola?

Odpovědět
Franta (2140)
26.9.2017
18:29

@Jana:
Ptají se +/- na to samé jako imigračka, plus věci kolem zavazadel. Kdo to balil, vezete něco někomu, chtěl někdo, abyste vzali něco někomu a tak… Mě se třeba kdysi v Londýně ptali i jestli je ten batoh můj. Cestoval jsem v obleku a měl jasně modrožlutý batůžek Chiquita. :-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.