Pohovor s imigračním úředníkem po příletu do USA: Vaše zážitky a zkušenosti

Na prvním letišti v USA musejí turisté absolvovat vstupní pohovor s imigračním úředníkem. Nehraje přitom roli, jestli cestují na vízum, nebo na cestovní registraci ESTA. Pohovor je v naprosté většině případů zakončen povolením vstupu do USA.

V diskuzi níže najdete autentické zkušenosti a zážitky čtenářů z imigračního pohovoru. Nezapomeňte si zároveň přečíst, jak probíhá vstupní pohovor do USA.

Vstupní pohovor USA

Vaše zkušenosti s imigračním pohovorem v USA

Za každou vaši zkušenost se vstupním pohovorem v USA jsem moc rád. Nezapomeňte do příspěvku napsat, o jaké letiště se jedná a kdy pohovor probíhal.

Dotazy ohledně vstupního pohovoru můžete klást na této stránce.

Diskuze k článku (709 komentářů)

Avatar uživatele

ahojte, chcela by som sa poradit, ohladom Esty, pred 27 rokmi som bola v USA 2 roky, jasne ze ako Aupair, tiež som presiahla viza o rok…. teraz by som chcela ist na skolenie ako lekar, neviem, či možem očakavat problemy, ak poviem pravdu Estu asi nedaju a musim žiadať viza, ak zaklamem, neviem ci maju šancu niečo o mne najst spred takej dlhej doby.prip. potom ci je sanca ze ma otocia z letiska ked budem mat hotel aj letenku o par dni spat….

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michaela:
Tebe v nedělní škole neučili, že lhát se nemá?
Pokud si v USA někdy byla, tak na tebe mají složku. Stará papírová bude v archivu a teď už mají vše pěkně v PC. Dost možná by z toho po takové době nedělali vědu, ale myslím, že je zbytečné lhát. Když ESTA nedostaneš, zkus ambasádu a žádost o vízum.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, do států letíme s přestupem v Bostonu, máme tam cca 2 hodiny na přestup. Nemáte představu jak dlouho může tato procedura trvat, aby nám to neohrozilo případný další let do NY? Cestujeme se ženou, děti necháváme doma, poprvé státy a čistě poznávačka s nákupy. Děkuji za radu

Odpovědět

Dobrý den, v květnu letime do NY. Bydlet budeme u jedné paní, která je původem z Česka a pronajme nám pokoj na dva týdny. Co máme říct na imigracnim, až se nás budou ptát, kde budeme bydlet?
Není to totiž ani přes booking v hotelu, ani airbnb, ale normálně u ni doma přes komunikaci na fb. :)
Nebude s tím nějaký problém na tom pohovoru?
Děkuji.

Odpovědět

Připojím moji zkušenost z pohovorem z února 2020 na LAX. Po příletu, vystání fronty cca 30 min jsme se dostali ke kioskům (podruhé na ESTA). Po vyplnění info CBP,vyfotografování a sejmutí otisků nám to vytisklo lístečky a čekala nás další fronta cca 30 min na jejímž konci byli jen 3 pracovníci. Když jsem koukal tak ty lidi přede mnou docela dlouho grilovali tak jsem měl zase obavy. Když jsme přišli na řadu šli jsme všichni 3 najednou jen jsem mu podal 3 pasy, 3 lístečky z kiosku. On si to asi 10 sekund prohlížel, nepoložil nám žádnou otázku, na lístečky dal razítka (do pasu žádný nedal a lístečky si nechal) a popřál hezkou dovolenou. Tak jsem byl docela překvapený. Takže zase vše OK.

Odpovědět
Avatar uživatele

dobrý den,prosím o radu jak probíhá pohovor s imigračním úředníkem když bohužel neumím ani trochu anglicky.Děkuji Veselý

Odpovědět
Avatar uživatele

@Vladimír Veselý:
Projdi si článek a diskusi, vše tam najdeš.

Odpovědět

@Ondra: Dobrý den, měla bych pár otazek mohu se vam prosim někam ozvat? Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Sabina:
Ondra sem psal před dvěma roky a má tu jen dva příspěvky. Zřejmě už sem nechodí. Klidně se zeptej tady, někdo ti určitě odpoví.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.