Zvací dopis do USA: Náležitosti a vzor zdarma ke stažení

Petr Novák

Zvací dopis (letter of invitation, invitation letter) napsaný a podepsaný Američanem je dobrým podpůrným dokumentem při žádání o vízum do USA. Zvací dopis je nutné přinést na americkou ambasádu na vízový pohovor. Vzor dopisu si můžete stáhnout zdarma.

Zvací dopis do USA: Náležitosti a vzor zdarma ke stažení

 1. Obsah článku
  1. Kdy je potřeba zvací dopis do USA
  2. Vzor soukromého zvacího dopisu do USA
  3. Vzor obchodního zvacího dopisu do USA

  Kdy je potřeba zvací dopis do USA

  Zvací dopis do USA využijete nejčastěji při vízovém pohovoru. Vhod přijde i při cestě na ESTA, pokud máte obavy, že byste nemuseli být do Spojených států amerických vpuštěni.

  Dopis může napsat kdokoliv, nejčastěji ho píše ten, kdo vás do USA zve. Dotyčný v dopise vysvětlí, proč vás do Ameriky pozval a jaký vztah vůči vám má. Pokud je to pravda, je vhodný i příslib, že se dotyčný postará o vaše finanční výdaje v zemi.

  Důležitou součástí dopisu je kontakt na osobu, která pozvání do USA napsala.

 2. Vzor soukromého zvacího dopisu do USA

  August 10, 2024

  Mike Sponsor
  210 Sea Colony Dr
  Santa Monica, CA 90405
  USA
  Phone Number: (212) 555 0123
  Email: visitors@email.com

  To:

  Jan Pozvaný
  Na Trávníku 554
  517 01 Rychnov nad Kněžnou
  Czech Republic
  Dear Jan,

  I invite you to visit us and spend your vacation in United States with us. We have a plan to visit Grand Canyon and Las Vegas. It will also be an opportunity for you to experience the American culture and lifestyle.

  I will be taking care of your entire USA tour expenses, including the round trip air fare, housing, medical insurance, food and all your other personal expenses.

  I’m looking forward to seeing you soon.

  Sincerely,

  Mike Sponsor

  Mike Sponsor

 3. Vzor obchodního zvacího dopisu do USA

  August 10, 2024

  Kansky and Partners Ltd.
  8651 Mountain View Dr
  Las Vegas, NV 89146
  USA
  Phone Number: (258) 555 9876
  Email: boss@kanskyltd.com

  To:

  U.S. Embassy in Prague
  Tržiště 15
  118 01 Praha 1 – Malá Strana
  Czech Republic

  Petr Novák
  Firma s. r. o.
  Americká 1293
  149 00 Praha 2
  Czech Republic

  Letter of invitation for Mr Petr Novak

  The above named company is inviting Mr Petr Novák again to New York on or before 26th of August 2024 for finalisation of our business discussion. The revisit of mr Petr Novák to the US will afford the company an opportunity to finishing touches on the joint venture agreement.

  We will once again take adequate care of Mr Petr Novák throughout his stay in New York which will not be more than Five (5) working days.

  The company will appreciate kind gesture by issuing Mr Petr Novak with B1 visa to the United States to enable him attend this very important business venture meeting this month.

  Thanking you in anticipation of cooperation.

  Yours Faithfully,

  Josh Kansky

  Josh Kansky
  Kansky and Partner Ltd.

Diskuze k článku (34)

Zdravím,

v srpnu se chystám za kamarádem do USA, kde mám v plánu být po celou dobu Esty. Co se týče zvacího dopisu, stačí, když mi jej kamarád poslal na email? Nebo je potřeba písemně poštou?

Moc děkuji za odpověď

Odpovědět

Dobry den,
navazuji na predchozi dotaz.Muze byt zvaci dopis zaslany emailem nebo musi byt postou?

Moc dekuji.Martina

Odpovědět

Měl by stačit email s kontakty na odesílatele, osobu, která se za tebe zaručuje.

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych letět na Floridu se svým pejskem (5kg) a nevím co je potřeba pro povolení vstupu na území Floridy

Odpovědět

Dobrý večer,

plánujeme cestovat do USA celá rodina – 2 dospělí a 3 děti. Chceme strávit u známých cca 2-2,5 měsíce. Letenku máme zpáteční, hotel bookovat nebudeme, budeme bydlet právě u známých. Mám trochu nerva ze vstupního pohovoru. A) letíme celá rodina B) letíme na dlouhou dobu (možná podezřele?) C) nemáme zajištěné bydlení D) asi nebudeme mít požadovaný obnos peněz s sebou na tak dlouho dobu (???) – peníze nám budou plynout na účet z ČR postupně (renta), hotovost budeme mít omezenou a aktuální stav účtu při příletu do USA asi nebude úplně naditý.

A k dotazu: POMOHL BY ZVACÍ DOPIS OD RODINY U KTERÉ MÁME TRÁVIT NÁŠ POBYT?

Díky předem!

Odpovědět

@Klára:
Zvací dopis souvisí s bodem C. V dopise vám známí potvrdí, že u nich budete bydlet po dobu vaší dovolené. Bod D bych nijak extra neřešil, mě se nikdy na peníze neptali.
Bod B může nastat, ale vždy se to dá nějak popravdě okecat. Říct, jak to je a nevymýšlet uvěřitelné blbosti.

Odpovědět

Dobrý den můj dobrý kamarád má v USA firmu a chtěl jsem se zeptat kdybych u nej chtěl pracovat na území USA o jaký typ víza bych měl zažádat a jaké dokumenty budu potřebovat? Děkuji mnohokrát

Odpovědět

@Pavel:
Kamarád nekamarád, pokud neumíš něco výjimečného a na danou pozici nemůže dosadit Američana tak zapomeň. Získat pracovní povolení do USA není jednoduchá záležitost.
Koukni sem a pročti si to rovnou celé. Pokud se do toho aktivně nevloží tvůj kamarád a nepustí se do boje s úředníky, tak sám nemáš šanci. A nemusíš ji mít ani když ti bude pomáhat.

Odpovědět

@Pavel: Bude to muset byt velmi, velmi dobry kamarad, aby se pustil do vyrizovani pracovniho viza – navic s nejistym vysledkem. Neni to o tom zajit na urad, ale o zaplaceni pravnika a rade dokazovani.

Odpovědět

Ahoj, chystám se žádat o B2 víza do USA, a mám dotaz ohledně zvacího dopisu – může mi ho napsat kamarád, který má v USA zelenou kartu a žije tam? Nebo mi ho musí napsat občan USA? Jde mi o to, aby to pak u pohovoru na ambasádě nemohl být nějaký problém. Další můj dotaz je na dobu platnosti víza B2 – jsou až na 6 měsíců, pokud je dostanu na 6 měsíců, vrátím se do ČR a zažádám o prodloužení, které mi schválí, za jak dlouho můžu opět vycestovat? Je to nějak omezené? Předpokládám, že žádat rovnou o 12ti měsíční pobyt nejde/je to blbost.
Předem moc děkuji za odpověď

Odpovědět

@Martina:
Kamarád ti zvací dopis napsat může, je jedno, že má “jen” GC. Jen pozor, aby si imigrační nemyslel, že jedeš za ním kvůli svatbě, a abys tam mohla zůstat.
Vízum B2 se dává standardně na 10 let, doba jednoho pobytu je max 6 měsíců. Při žádosti počítej s tím, že se budou ptát, proč ti nestačí ESTA, proč tam jedeš na déle než 90 dní (to běžnému turistovi stačí), jak budeš cestu financovat, co tě drží v ČR, jak to máš s prací…
Ve výjimečných případech se dá požádat o prodloužení pobytu. Dřív stačilo napsat žádost, kde se uvedlo, do kdy chci zůstat, zaplatit poplatek 120,- USD a čekat jestli to schválí. Sám jsem to tak udělal. Dnes už jsou, díky 9/11, jiné podmínky. Jak to přesně je, se podívej tady.

Odpovědět

Chtěla bych se zeptat, zda je vždy nutné mit zvací dopis do USA když jedu navstivit kamarádku?! Mám ESTA vstup vyřízený a v USA jsem již byla. Budu zdržovat pouze ve státě TN po dobu 18 dní. Od kamaradky mám přesnou adresu a její osobní údaje. Bude to stačit nebo je zvací dopis nutný? Díky

Odpovědět

@Martina:
Zvací dopis není nutný, je to ale plus. Mít ho nemusíš.

Odpovědět
T

@Franta: Ale nikde se na stránkách, na které odkazuješ, nepíše o vízu H-2B, které je pro ČR už také. Je to jednodušší získat než H-1?

Odpovědět

@Taky Franta:
Co jsem zběžně koukal, tak je tam také ta podmínka, že na danou pozici není vhodný/kvalifikovaný Američan. Jediný rozdíl je, že jde o dočasné/sezónní pracovníky. Víc určitě bude na http://www.uscis.gov.

Odpovědět

Dobrý den,
jak je to se zvacím dopisem v případě snoubeneckého víza K1?
Děkuji

Odpovědět

@Linda:
Osobně si myslím, že pokud žádáš o K1 nebo už na něj cestuješ do Států, tak zvací dopis je zbytečnost. Už je jasné, že tam čeká snoubenec/snoubenka a časem bude svatba.

Odpovědět

Dobrý den, nevíte prosím někdo:

1) Jak je to se zvacím dopisem? Je nutné jej při žádosti o B1 vízum (turistické) mít poslaný poštou přímo z USA a nebo stačí vytištěný email se všemi potřebnými údaji samozřejmě?
2) Chtěla bych po bakaláři na rok přerušit studia a vyjet třeba na 5 měsíců do USA, poznat tam obyčejný život a kulturu, urovnat si, co chci dál dělat, atd… Máme tam rodinné známé a také plno kamarádů ze dvou uplynulých let z účasti na Work and Travel programu. Když známí v tom zvacím dopise napíší, že za mě všechny důležité výdaje na ubytování, hlavní cestování atd. pokryjí, kolik bych tak měla mít na výpisu ze svého účtu, aby vše v pořádku prošlo?Samozřejmě se tam nejedu přiživovat a prostředky mít budu, jen chci mít jistotu kolik.

Moc děkuji za odpovědi! Petra :)

Odpovědět

@Petra:
1) Stačí vytištěný e-mail
2) Není daná žádná minimální částka na den, jako bylo kdysi při návštěvě GB. Pokud za tebe budou vše hradit, tak by ti bohatě mohlo stačit 500,-UDS na měsíc. Teoreticky i méně, když to vše platí, tak i 0,-, ale to by se zase nemuselo líbit imigračnímu. Už jsi tam byl na WaT, tak máš představu, kolik co stojí. Vem si prostě tolik, abys tam v pohodě mohl fungovat. Bydlení, jídlo, možná i auto mít budeš, takže něco na cestování a drobnou útratu. Jestli budeš cestovat hodně, tak může být i 1.000,-USD+ málo.

Odpovědět

@Petra: @Franta:
Jé. Já ti píši jako klukovi. Omlouvá mě, že mám rýmičku a tudíž jsem na umření.

Odpovědět

Dobrý den,za měsíc letím s 13letou dcerou do USA na 10 dní,budeme u mojí kamarádky,která tam žije už 20let.Musím mít od manžela napsaný souhlas o vycestování?
Děkuji za odpověď

Odpovědět

@Veronika:
Je lepší ho mít, kdyby se ptali. Možná se na to ani ptát nebudou, ale kdyby ano, tak by to mohlo zkomplikovat cestu.

Odpovědět

Môže o víza do USA (B1/B2) žiadať viac krát do roka alebo je to nejako obmedzené?

Odpovědět

@Jakub:
Omezení ohledně žádostí není.
Musíš ale brát v potaz, že ti to z nějakého důvodu zamítli. Proto bys měl další žádost podat až v době, kdy se tvoje situace (životní, finanční…) změní natolik, že je předpoklad, že tentokrát to schválí. Pokud usoudili, že nemáš jak finančně zabezpečit cestu, tak to asi za měsíc nebude jiné. Stejně tak, pokud nabyli dojmu, že bys tam mohl zůstat.
Znám dva lidi, kterým rovnou u pohovoru řekli, ať to zkusí zase za rok.

Odpovědět

Ahoj všem,
chystám se za kamarádem na sever Kalifornie, mj. tam rýžuje zlato, ale aktivit je tam možných mnohem víc, chceme rozjet zážitkovou turistiku pro dobrodruhy. Chci tam něco nafotit a natočit, pobyt tak maximálně týden. Jestli všechno klapne, jak doufáme, létal bych tam častěji a pobýval zřejmě déle. Mám si zažádat o estu, nebo raději zkusit vízum B2, co myslíte?

Odpovědět

@Luboš:
Zážitková turistika? Takže práce? To bude chtít asi něco jiného než B-2. I průvodci turistů potřebují povolení.
Na tu návštěvu ti bude stačit ESTA. Ale jestli chceš něco rozjíždět, tak to bude chtít něco jiného. Za ilegální práci je vyhoštění.

Odpovědět

Dobrý den,
mám vízum J1 platné na jeden rok- výměnný studijní program. Rodina mě přijede navštívit na 4 týdny a společně pak odlétáme zpátky do ČR. Budeme ale cestovat karavanem, tudíž nemáme zařízené bydlení. Mohlo by jim na imigračním zvací dopis pomoci, nebo je to ode mě, jako od Češky zbytečné?

Odpovědět

@Vanessa:
V tomhle případě je zvací dopis nesmysl. Máte pronajatý karavan, imigračnímu by to mělo stačit.

Odpovědět

Dobrý den, syn vyhrál konkurz do taneční skupiny v USA a nyní by si rád požádal o pracovní vízum. Od zaměstnavatele – divadla – bude mít smlouvu i s uvedením platu. Měl by mít pro jistotu ještě zvací dopis? Syn není momentálně zaměstnaný, ani není již student, čekal, jak se situace v divadle vyvine a v tyto dny dostal email s potvrzením, že o něj mají zájem. V tomto divadle již dvakrát byl jako turista na ESTU. Mohl by to být důvod k zamítnutí žádosti, pokud zde doma není zaměstnaný? Děkuji za odpověď.

Odpovědět

Dobry den, chci vycestovat do USA za kamaradkou,ktera je ochotna mi poslat zvaci dopis,musim s nim na ambasadu?nebo je mozne ho pouze predlozit v USA na imigracnim pohovoru na letisti.Dekuji

Odpovědět

@Jancamend:
Požádej si standartně o ESTU na oficiálních stránkách, pokud ti jde o běžnou návštěvu.
V případě schválení ESTY bych si maximálně takový dopis vzal sebou do příručního zavazadla a vytáhnul ho v málopravděpodobném případě Secondary Inspection při imigračním pohovoru.
Pokud jsi normální bezúhoný člověk s vazbami na ČR, není důvod tě nevpustit do USA na ESTU.

Odpovědět

Dobrý den… ráda bych cestovala do USA (jako turista na ESTU až pomine Covidové šílenství)… doufám že co nejdříve (kdyby nebyl Covid už bych odcestovala XD). Jde o to že mam v USA kamaráda (seznámili jsme se přes FB, je to rodilý Američan). Jak píšu plánováno bylo už před Covidem, takže bych byla ubytována u něj, zvací dopis by nebyl problém.
Chci se zeptat jestli by imigrační neměl problém se soukromou adresou, když dopis bude od rodilýho Amíka? Jsme jen dobří kamarádi a vzít si ho neplánuji. Nebo by bylo lepší pro první noc zamluvit hotel a prostě uvést že budu ubytovaná tam? (S kamarádem bych se domluvila že by mě druhý den vyzvedl a vzal k němu domů).
A musí se na zvací dopis psát i telefonní číslo? Volají reálně těm lidem když vidí turistu co jede na soukromou adresu?

Odpovědět

Simca.
Ono to nepomine tak rychle. Na tel. číslo se tě můžou zeptat. A taky volají někdy. Stejně ověřují i hotely a na jednu noc zamluvit hotel … Ale u každého je to jinak. Můžou a nemusí ověřovat. Můžou se zeptat i víc. Zvací dopis je dobrý, nekdy nutný, se vším všudy. Záleží i na délce pobytu a důvod návštěvy, atd.

Odpovědět

@Simča:
Soukromá adresa není problém, on se za tebe zaručuje a budeš bydlet u něj. Telefon tam určitě dej. Spíš to vše nesmí stát jen na tom dopise, chce to mít i vlastní plány a program cesty. Třeba ho vůbec nebudou chtít vidět a budou se ptát na něco jiného.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA