V Americe na zápase NHL: Proč se bude bavit i hokejový nefanoušek a kde levně koupit lístky

Vidět na vlastní oči zápas NHL je sen každého, kdo se alespoň trošku zajímá o hokej. Nejslavnější hokejovou ligu světa hraje v USA a v Kanadě celkem 30 týmů, s výjimkou amerického severozápadu sídlí minimálně jeden tým v každém větším městě.

Zápas NHL | © Petr Novák | © Petr Novák

Show se vším všudy

Návštěva zápasu NHL není jen o hokeji, propracovaný je každý detail a zejména zapojení marketingových partnerů je dotaženo do dokonalosti. Přinejmenším je tak tomu v klubu Los Angeles Kings, jehož domácí zápas jsem navštívil. Sestřihy zákroků sponzoruje pivo Bud Light, dětského patrona utkání nominuje banka Wells Fargo a o komentáře se stará televize Fox.

Jedinečnou atmosféru načichnete ještě před začátkem utkání, kdy si diváci na výzvu hlasatele sundají klobouky a čepice, načež zazní americká hymna. Obvykle ji zpívá mladá, krásná zpěvačka, uniformovaný voják či policista a všichni diváci si drží pravou ruku na srdci. Může to znít pateticky, ale k Americe to patří a má to své kouzlo.

Pořadatelé udržují fanoušky ve varu také v průběhu zápasu. Přímo mezi diváky chodí plyšový maskot, po ledě se prohání sličné shrnovačky ledu (zatímco v televizi běží reklama) a na kostce běží kiss cam, kdy se dva vybraní fanoušci mají políbit. Na zápase NHL se zkrátka bude bavit i ten, komu hokej nebo sport nic neříká.

Los Angeles Kings | © Petr Novák | © Petr Novák

Kde koupit levné vstupenky na NHL

Vstupenky na NHL si můžete koupit oficiální a neoficiální cestou. Oficiální cesta vede přes internetové stránky jednotlivých klubů, za lístky si tedy připlatíte – ceny vstupenek na jedno utkání začínají na zhruba 35 dolarech za nejhorší místa. A to je zbytečné.

Lístky je možné zakoupit na burze, kde vstupenky nabízí třeba majitelé permanentek, kteří se utkání nemohou zúčastnit. Jedním z takových webů je třeba TickPick.com, kde se zaregistrujete a můžete vybírat vstupenky na plánovaný zápas. Jejich cena obvykle začíná na 10 dolarech, vstupenky mají buď klasicky papírovou nebo elektronickou formu. Doporučuji vybírat ze vstupenek elektronických.

Po jejich zaplacení vám na email přijde vstupenka ve formátu pdf. Tu buď vytiskněte, nebo si ji uložte do smartphonu a obsluha si ji čtečkou načte přímo z telefonu.

Diskuze k článku (4 komentáře)

David Andrejšín (10)
9.10.2014
5:35

Oni dost ujíždějí na státních znacích, takže i před fotbalovým zápasem mezi středními školami hraje hymna a všichni stojí čelem k vlajce.

Odpovědět
Martina.89 (1)
13.7.2017
4:47

Chtěla bych se prosím informovat, jestli je možné jít se v průběhu měsíce září alespoň podívat do hokejové arény v Los Angeles a udělat pár fotek nebo zda je veřejnosti vstup zakázán? Případně je možné vidět nějaký trénink/přátelský zápas hokejistů v tomto měsíci, kdy sezóna teprve začíná? Děkuji za odpověď :)

Odpovědět
Franta (1952)
13.7.2017
7:39

@Martina.89:
Myslíš LA Kings? Hala Staples Center není tak úplně jejich, jen v ní hrají. Je to multifunkční hala, podobně jako pražská O2 aréna. Jsou tam zápasy i jiných sportů, koncerty a další akce. Koukni na stránky haly, třeba tam najdeš informace o  možnosti návstěvy.
http://www.staplescenter.com
Případně na stránky LA Kings, jestli nemají veřejné tréninky.
http://www.nhl.com/kings

Odpovědět
Petr Novák (2172)
16.7.2017
7:56

@Martina.89: Ahoj Martino, již v září hrají Los Angeles Kings přípravné zápasy v Staples Center. Mrkni na web klubu, vychází to tak na jeden domácí zápas týdně.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.