Zápisky z USA: Den 7 – Zábavní park Six Flags Great Adventure

Petr Novák

Na sedmý den jsme si naplánovali výlet do zábavního parku Six Flags Great AdventureNew Jersey. Po jízdě na pořádné horské dráze toužil od malička snad každý kluk a ani my jsme nebyli výjimkou.

Six Flags Great Adventure | © Petr Novák

Obsah článku
 1. Cesta do Six Flags
 2. “What the F**k is Tatranka?”
 3. Je to pták? Je to letadlo? Je to Superman!
 4. The Twister
 5. Šílený El Toro
 6. Na kládě na vodě
 7. Bizzaro: Horská dráha šlehající oheň
 8. Divoké peřeje Congo Rapids
 9. Nitro: Skok z 22. patra budovy
 10. Porouchaný Batman
 11. Stála návštěva zábavního parku za to?

Cesta do Six Flags

Zábavní park Six Flags: Great Adventure leží v sousedním státě New Jersey, z centra Manhattanu je vzdálený asi hodinu a tři čtvrtě jízdy autobusem. Autobusová linka 308 jezdí do parku od Gate č. 324 autobusáku Port Authority Bus Terminal. To je ten uvnitř Madison Square Garden. Zpáteční jízdenku včetně vstupného do parku koupíte u speciálního okénka.

Park Six Flags je umístěný v lesích kousek od dálnice. Po příjezdu jsme se spolu s davem Židů s jarmulkami vydali ke vstupní bráně. Jak je ve Spokojených státech zvykem, čekala nás důkladná prohlídka spočívající v bezpečnostním rámu a inspekci zavazadel.

“What the F**k is Tatranka?”

Já prošel jak zkušený pašerák, ale kamaráda si vzal do parády obrovský černoch, který by mohl ve chvílích volna dělat dubléra Miku Tysonovi. Z batohu vytáhl čokoládovou Tatranku s mléčnou polevou a hlubokým hlasem pronesl: “What the f**k is Tatranka?”

Jídlo a pití se do parku vnášet nesmí, to aby restaurace a stánky nepřicházely o tržby. Park holí zákazníky i prostřednictvím úschovny batohů, celodenní úschovné vyjde na $16379 Kč, přičemž locker nevrací.

Doporučuji si připlatit za FlashPass. To je takový mutant mezi vysílačkou a telefonem, který za člověka vystojí celou frontu. Ve finále je tak možné si užít víc atrakcí bez otravného čekání. A že ho bylo.

Je to pták? Je to letadlo? Je to Superman!

Ze všech atrakcí jsme jako prvního osedlali Supermana. Po usednutí do sedačky a zajištění se celá řada otočí o 90 °, takže celou jízdu ležíte na břiše. V konečném zúčtování patřila tato horská dráha mezi ty slabší, ale to bylo tím, že jsme si vybírali jen ty nejakčnější atrakce.

🎞️ Video z atrakce

The Twister

Po horské dráze jsme změnili žánr a šli na Twister, kde nebyla téměř žádná fronta. Možná proto, že se jednalo o jednu z nejslabších atrakcí.

🎞️ Video z atrakce

Šílený El Toro

Naopak dřevěná horská dráha El Toro, kde jsme seděli v první řadě, byla ze všech navštívených atrakcí nejšílenější. Možná proto, že ten den bylo uzavřeno hlavní lákadlo parku, Kingda Ka. A možná jen proto, že tělo drží jen kovová tyčka přes břicho a člověk od té srandovní, dřevěné dráhy nic nečeká. Omyl, přátelé.

🎞️ Video z atrakce

Na kládě na vodě

V horkém, slunečném dni jsme zatoužili po troše osvěžení, a tak jsme si vystáli frontu na Log Flume. Rodinná atrakce, kdy se pluje ve vydlabané kládě v umělém říčním korytu, zní možná nudně, ale jízda to byla příjemná.

🎞️ Video z atrakce

Bizzaro: Horská dráha šlehající oheň

Celí mokří z Log Flume jsme se vydali na novinku v parku Six Flags. Horská dráha Bizzaro šlehá oheň, chrlí vodu a kouř a v provozu je pouhý měsíc. Očekávání bylo obrovské a jízda stála za to, ale jako u většiny horských drah – nejhorší je to na pohled.

Alespoň nás škodolibě pobavila situace reflektující rozměrovou vybavenost některých návštěvníků parku. Ještě v průběhu čekání na Bizzaro před námi stál velmi, ale skutečně velmi obézní chlapík. Do sedačky se nasoukal, ale pás si dopnout nezvládal. Zatímco všichni ostatní účastníci zájezdu byli již dopnutí a zkontrolováni, u tohoto cvalíka stáli dva členové obsluhy atrakce. Nebudu vás napínat, pás nedopnuli. Prostorově vybavený Američan musel Bizzaro opustit.

A nebyl sám, obdobnou situaci jsme za celý den viděli ještě třikrát.

🎞️ Video z atrakce

Divoké peřeje Congo Rapids

Po horské dráze byla na řadě další vodní atrakce, jízda na vodních peřejích alias Congo Rapids. Nejpříjemnější překvapení za celý den!

🎞️ Video z atrakce

Nitro: Skok z 22. patra budovy

Z člunu na divoké řece jsme přesedlali do člunu na divoké horské dráze. Nitro je dle odborníků na tento typ atrakcí 7. nejlepší horskou drahou na světě, dosahuje se na ní rychlosti 130 km/h a sjezd na ní je srovnatelný se skokem z 22. patra budovy. Jízda byla dlouho a stála za to. U videa z ní vám doporučuji vypnout zvuk.

🎞️ Video z atrakce

Porouchaný Batman

Čas utíkal a z horských drah nám zbývalo sjet již jen Batmana. Škoda, že se při čekání závěsná horská dráha porouchala a více než půl hodiny se nejezdilo. Samotná atrakce ale naplnila naše očekávání.

🎞️ Video z atrakce

Stála návštěva zábavního parku za to?

Návštěvu Six Flags jsme završili projížďkou na lanovce, ze které byl fajnový výhled na celý park. Na něm se mi líbila ještě jedna drobnost, osvěžovací panely. Ty po stisknutí tlačítka chrlily velmi jemné kapičky vody, což bylo neuvěřitelným způsobem osvěžující.

Na otázku z nadpisu nemá smysl ani neodpovídat. Máte-li rádi adrenalin, zábavu a rychlou jízdu, je návštěva parku Six Flags nebo některého jiného povinnost. Nemusíte se bát ani vstupného, je sice na první pohled vcelku vysoké, ale jednou ho zaplatíte a jezdíte celý den. Ve finále je pak návštěva takového parku mnohem, mnohem výhodnější, než těch pár atrakcí na české pouti.

6. července 2009

Diskuze k článku (10)

Ahoj, chtěl bych se zeptat co je to ten Flashpass kolik stoji a kde se da koupit. Planuji cestu do NYC sice až v srpnu 2010, ale chci se pokusit zjistit co nejvíce informací dopředu. Děkuji za odpověď
Bezva stránky vše skvěle vysvětleno a že toho je požehnaně

Odpovědět

FlashPass je taková krabička (vypadá to jako něco mezi telefonem a vysílačkou), která za tebe vystojí frontu u atrakce a chvilku před tím, než budeš na řadě, ti na tu krabičku přijde zpráva. Ty tak zatím můžeš bejt na jinej, čímž ušetříš obrovský množství času – na jednu atrakci lze čekat třeba i hodinu.

Cena je dost pohyblivá, ale většinou to je okolo 50 dolarů (záleží na aktuálním vytížení parku – každý den je totiž k dispozici jen určitý počet flashpassů). Koupit se to dá přímo v parku, kde je speciální flashpass stánek – jen je potřeba si s sebou vzít cestovní pas.

Odpovědět

Ahoj…prolistovala jsem tyhle tvoje svkělé stránky a narazila na tento výlet. Mám zájem o 1 denní vstup včetně autobusu, za těch cca 57USD, ale na ofiko stránkách jsem našla jenom vstupenku za 37USD a ten balíček včetně busu tam není. Dále jsem našla nějaký ty busy , ale tam je to vstupné nějaké dražší, asi včetně toho safari kam nepotřebuji. Může mi někdo poradit, kde se dá koupit simple vstupenka do parku na horské dráhy včetně autobusu či nějakou stránku na samostatné autobusy s tím, že si vstupenku koupím přes web?
Díky moc leník

Odpovědět

Ahoj Leníku,
myslím, že je to ta samá linka, jen se za ty dva roky zdražila o pět dolarů. Je to to BUS ROUTE 308 Departing from New York (Port Authority Bus Terminal), teď stojí jízdenka včetně vstupného 62 dolarů. Přesto to stojí za to! :)

Odpovědět

USA je prostě BEST ať si každý říká co chce.

Odpovědět

Ahoj, díky za info, máš pravdu, je to přesně tak, už jsme tam byli. Jen doporučím jednu věc – koupit si za cca 12 nebo 13 USD na místě celodenní bezedný kelímek na pití, protože se to vyplatí (my si ho nekoupili a pak za pití utratili víc). Jo a ještě jedna rada – opravdu si na atrakce neberte nic do kapsy…my přišli o foťák a je nenávratně pryč…ztráty a nálezy v tomto případě moc nefungují, protože je to i zakázané si to tam brát. pa

Odpovědět

Moj zazitok z tohto parku :)

Odpovědět

Ahoj, tak jsme taky vyzkoušeli cestu do Six Flags a rád bych upřesnil pár změn k 5/2013. Odjezd z NY Autority Port/gate 324 autobus číslo 308, délka cesty cca 1:45 hod, vstupenka 65 dolarů, kterou zakoupíte na Authority Port u speciálního okénka (obsahuje cestu tam a zpět včetně celodenního vstupu do parku, proto doporučují). Park je v měsících, kdy nejsou prázdniny celkem prázdný a tak nebylo vůbec zapotřebí flash passu, čekání na jednu dráhu bylo z rana cca 20 min, po poledni 10-15 min (lidi se rozprostřeli po celém parku). Všechny dráhy jsou dokonalé a každá dráha má něco svého. Osobní zážitek nejlepší Kingda Ka, Nitro, Bizardo. U Safari je větší čekací doba a doba jízdy cca 1:30 hod. Nedoporučuji kupovat skřínku na věci hned u vchodu stojí cc 16 dolarů, protože přímo u atrakcí jsou další skřínky, které stojí 1 dolar na dvě hodiny. Doporučuji navštívit tento úžasná park…

Odpovědět
Avatar uživatele

Tomáši, moc díky za aktuální informace! :)
Ta Kingda Da mě štve, když jsem tam byl já, tak byla zavřená. :)

Odpovědět

Ahoj, kdyby měl někdo v plánu cestu do parku Six Flags do konce roku 2015 mohu poskytnout 4 jednodenní vstupenky pro dospělé se slevou, na ceně bychom se domluvili, nezáleží jen na mě. Byly jsme v parku letos 14. září a měli jsme to “štěstí”, že v celém parku vypadl proud. (https://www.usatoday.com/story/news/nation/2014/09/14/power-outage-shuts-down-six-flags-rides/15651359/) Peníze nám vrátit nechtěli, takže jsme dostali jen volné vstupenky do konce roku 2015. V případě zájmu mě kontaktujte na: tomaskeckstein@seznam.cz

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA