Den 7: Zábavní park Six Flags Great Adventure

Na sedmý den jsme si naplánovali výlet do zábavního parku Six Flags Great AdventureNew Jersey. Po jízdě na pořádné horské dráze toužil od malička snad každý kluk a ani my jsme nebyli výjimkou.

Six Flags Great Adventure | © Petr Novák

Cesta do Six Flags

Zábavní park Six Flags: Great Adventure leží v sousedním státě New Jersey, z centra Manhattanu je vzdálený asi hodinu a tři čtvrtě jízdy autobusem. Autobusová linka 308 jezdí do parku od Gate č. 324 autobusáku Port Authority Bus Terminal. To je ten uvnitř Madison Square Garden. Zpáteční jízdenka včetně vstupného do parku stojí 65 dolarů a zakoupíte ji u speciálního okénka. (Díky Tomášovi aktualizováno v květnu 2013!)

Park Six Flags je umístěný v lesích kousek od dálnice. Po příjezdu jsme se spolu s davem Židů s jarmulkami vydali ke vstupní bráně. Jak je ve Spokojených státech zvykem, čekala nás důkladná prohlídka spočívající v bezpečnostním rámu a inspekci zavazadel.

“What the F**k is Tatranka?”

Já prošel jak zkušený pašerák, ale kolegu si vzal do parády obrovský černoch, který by mohl ve chvílích volna dělat dubléra Miku Tysonovi. Z batohu vytáhl čokoládovou Tatranku s mléčnou polevou a hlubokým hlasem pronesl: “What the f**k is Tatranka?”

Jídlo a pití se do parku vnášet nesmí, to aby restaurace a stánky nepřicházely o tržby. Park okrádá zákazníky i prostřednictvím úschovny batohů, celodenní úschovné vyjde na 16 dolarů, přičemž locker nevrací.

Doporučuji si připlatit za FlashPass. To je takový mutant mezi vysílačkou a telefonem, který za člověka vystojí celou frontu. Ve finále je tak možné si užít víc atrakcí bez otravného čekání. A že ho bylo.

Je to pták? Je to letadlo? Je to Superman!

Ze všech atrakcí jsme jako prvního osedlali Supermana. Po usednutí do sedačky a zajištění se celá řada otočí o 90 °, takže celou jízdu ležíte na břiše. V konečném zúčtování patřila tato horská dráha mezi ty slabší, ale to bylo tím, že jsme si vybírali jen ty nejakčnější atrakce.

The Twister

Po horské dráze jsme změnili žánr a šli na Twister, kde nebyla téměř žádná fronta. Možná proto, že se jednalo o jednu z nejslabších atrakcí.

Šílený El Toro

Naopak dřevěná horská dráha El Toro, kde jsme seděli v první řadě, byla ze všech navštívených atrakcí nejšílenější. Možná proto, že ten den bylo uzavřeno hlavní lákadlo parku, Kingda Ka. A možná jen proto, že tělo drží jen kovová tyčka přes břicho a člověk od té srandovní, dřevěné dráhy nic nečeká. Omyl, přátelé.

Na kládě na vodě

V horkém, slunečném dni jsme zatoužili po troše osvěžení, a tak jsme si vystáli frontu na Log Flume. Rodinná atrakce, kdy se pluje ve vydlabané kládě v umělém říčním korytu, zní možná nudně, ale jízda to byla příjemná.

Bizzaro: Horská dráha šlehající oheň

Celí mokří z Log Flume jsme se vydali na novinku v parku Six Flags. Horská dráha Bizzaro šlehá oheň, chrlí vodu a kouř a v provozu je pouhý měsíc. Očekávání bylo obrovské a jízda stála za to, ale jako u většiny horských drah – nejhorší je to na pohled.

Alespoň nás škodolibě pobavila situace reflektující rozměrovou vybavenost některých návštěvníků parku. Ještě v průběhu čekání na Bizzaro před námi stál velmi, ale skutečně velmi obézní chlapík. Do sedačky se nasoukal, ale pás si dopnout nezvládal. Zatímco všichni ostatní účastníci zájezdu byli již dopnutí a zkontrolováni, u tohoto cvalíka stáli dva členové obsluhy atrakce. Nebudu vás napínat, pás nedopnuli. Prostorově vybavený Američan musel Bizzaro opustit.

A nebyl sám, obdobnou situaci jsme za celý den viděli ještě třikrát.

Divoké peřeje Congo Rapids

Po horské dráze byla na řadě další vodní atrakce, jízda na vodních peřejích alias Congo Rapids. Nejpříjemnější překvapení za celý den!

Nitro: Skok z 22. patra budovy

Z člunu na divoké řece jsme přesedlali do člunu na divoké horské dráze. Nitro je dle odborníků na tento typ atrakcí 7. nejlepší horskou drahou na světě, dosahuje se na ní rychlosti 130 km/h a sjezd na ní je srovnatelný se skokem z 22. patra budovy. Jízda byla dlouho a stála za to. U videa z ní vám doporučuji vypnout zvuk.

Porouchaný Batman

Čas utíkal a z horských drah nám zbývalo sjet již jen Batmana. Škoda, že se při čekání závěsná horská dráha porouchala a více než půl hodiny se nejezdilo. Samotná atrakce ale naplnila naše očekávání.

Stála návštěva zábavního parku za to?

Návštěvu Six Flags jsme završili projížďkou na lanovce, ze které byl fajnový výhled na celý park. Na něm se mi líbila ještě jedna drobnost, osvěžovací panely. Ty po stisknutí tlačítka chrlily velmi jemné kapičky vody, což bylo neuvěřitelným způsobem osvěžující.

Na otázku z nadpisu nemá smysl ani neodpovídat. Máte-li rádi adrenalin, zábavu a rychlou jízdu, je návštěva parku Six Flags nebo některého jiného povinnost. Nemusíte se bát ani vstupného, je sice na první pohled vcelku vysoké, ale jednou ho zaplatíte a jezdíte celý den. Ve finále je pak návštěva takového parku mnohem, mnohem výhodnější, než těch pár atrakcí na české pouti.

6. července 2009

Petr Novák

Diskuze k článku (10 komentářů)

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.