Den 1: Teroristi s šiškou uheráku

Do New Yorku jsme s kolegou přiletěli večerním spojem s přestupem v Londýně. British Airways nepřekvapily, ale ani nezklamaly, z průběhu letu stojí za zmínku jen jídlo. Těstoviny s rajčatovo-bazalkovou omáčkou na Michelina nebyly, nicméně lepší, než kuřecí kůže s žampiony, které jsem dostal u Finnairu. Zato čokoládový mousse s mandarinkovou omáčkou byl vynikající.

Manhattan | © Petr Novák

Nejsem terorista

Ještě v letadle jsme vyplnit dvojici formulářů – ten vtipnější byl zelený, psalo se do něho jméno, číslo pasu, datum narození, místo pobytu v USA, číslo letu a především odpověď na zákeřnou otázku. “Jste terorista?” Po vystoupení z letadla následovala cesta k imigračním přepážkám. Nabídka byla pestrá: černoch, drsnej chlápek, drsnej černoch, mladý študák na brigádě a mladá slečna.

Jako dva mladí junoši na cestách jsme měli jasno, bereme mladou slečnu. Vystáli jsme si frontu, ale nakonec to bylo asi jedno. Proč jedeme do USA, co tam budeme dělat, kde budeme bydlet, známe někoho ve Spojených státech, máme tam příbuzného, byli jsme někdy v USA, jak pracujeme… jakou máme barvu spodního prádla. Teda na to se neptala, ale to bylo asi to jediný.

Šiška uheráku neprošla

Nakonec jsme prošli, o čemž jsme teda ani nepochybovali. Kufry přestup v Londýně také zvládly, a tak jsme mohli jít pozdravit celníky. Já prošel s úsměvem a bez problémů, ale spolucestovatel doplatil na jednu českou vlastnost. Do kufru si přibalil šišku uheráku.

Takže následovala prohlídka v bílých rukavičkách. Naštěstí se nejednalo o prohlídku tělních dutin, ale kufru. Nicméně šiška letěla do koše.

Do ubytování na Manhattanu jsme se vydali taxíkem. A stálo to za to. Z repráků vyřvávala Rihanna, skrz otevřená okna do auta foukal svěží vítr a na obzoru svítily mrakodrapy.

30. června 2009

Petr Novák

Diskuze k článku (16 komentářů)

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.