Poslední den v New Yorku byl jako z Hollywoodu. Vypravili jsme se utratit zbytek tvrdé měny, když jsme poblíž kancelářské budovy na 2 Rectors Street spatřili dobrou desítku policejních vozů. Kolem nich pobíhali kriminalisté a vůbec to nevypadalo na natáčení dalšího dílu CSI: NY.
Obsah článku
Vražda jako ze seriálu
Vstup do budovy byl omotán žlutou páskou známou z televizních seriálů a všichni přítomní se tvářili velmi vážně.
Co se doopravdy stalo, jsem zjistil až zpětně. Toho dne se v budově ztratila 46letá uklízečka Eridania Rodriguez. Když jsme kolem budovy procházeli, desítky policistů se psy zrovna prohledávaly budovu.
Rozkládající se tělo pohřešované našli v klimatizačním potrubí ve 12. patře o čtyři dny později. Eridania měla hlavu omotanou černou a žlutou páskou. Z vraždy byl posléze usvědčen 26letý Joseph Pabon, který v budově pracoval jako údržbář a již v minulosti měl problémy se zákonem.
Smutná tečka za našim výletem.
8. července 2009
- Den 1 – Teroristi s šiškou uheráku
- Den 2 – Lower Manhattan a Socha svobody
- Den 3 – Washington, D. C. a Obamastore
- Den 4 – Brooklyn, Michael Jackson a Burger King
- Den 5 – Coney Island, Chinatown a Brighton Beach
- Den 6 – Times Square, Central Park a česká hospoda
- Den 7 – Zábavní park Six Flags Great Adventure
- Den 8 – Pátá Avenue, metro a nádraží Grand Central
- Den 9 – Kriminálka New York živě
Diskuze k článku (8)
Ahoj,
rád bych si z USA dovezl parfém – nebudu s tím mít problém na letišti.?
Pokud si parfém dáš do odbavovaného zavazadla (to, které přijde do zavazadlového prostoru letadla), bude to naprosto bez problémů.
Nahoru na palubu si parfém můžeš vzít jen za předpokladu, že si ho koupíš přímo na letišti a necháš ho v průsvitné igelitové tašce, do které ti ho zabalí.
“Na letišti jsme nejprve odevzdali naše zavazadla, která nám ochotný zaměstnanec na přepážce poslal rovnou do Prahy. Při mezipřistání v Londýně nám tak odpadla veškerá starost o naše kufry.”
To je standardní postup, kam máš letenku, tam pošlou kufry. Jen když letíš do států a máš tam přestup (např. Praha – Atlanta – Orlando), tak ti je amíci vyhoděj na pás a musíš je znovu odbavit. Nikde jinde jsem to nezažila. Přitom když jsme leteli Orlando – Phoenix – L.A., tak kufry poslali rovnou do L.A. Takže překládat kufry podle letenky umějí.
Ahoj, vím, šlo tam o to, že jsme ty letenky měli kupovaný zvlášť. Ne najednou PRG – LHR – EWR, ale PRG – LHR jedna rezervace a LHR – EWR druhá rezervace. Proto ochotný. :-)
Zkus je treba nejak navnadit. Podstrcit otenvery webovky studujemevusa, zacit podlejzat. Doufam, ze ti to vyjde, je to uzasna zkusenost, a pokud bys mela sanci alespon trochu procestovat par mest je to k nezaplaceni. Ja jsem travila vanoce v San Franciscu a rozhodne se tak vracim prvni vhodnou prilezitost. Ale moc nevim jak ti poradit, ja jsem tyhle problemy nemela. Mama se o mojem prihlaseni a hledani skoly dozvedela ve chvili kdy jsem ji dala Parent Inquiry z prihlasky na vyplneni. Obcas mam pocit, ze ona ani moc nevi kde to vlastne jsem a jak to tu chodi a vubec. Pripadam si jak u tataru kdyz se pta na naprosto evidentni veci ale muzu si za to sama. Mozna me mela chut zabit ale nic nerekla. V techto ohledech jsem schytala to nejlepsi.
Jeremy, jsi úplně mimo mísu.
@Ivča: Zdravim a musim nesouhlasit. Letam z Prahy do San Francisca docela casto a nekdy se stane, ze prestupuji az na americkem kontinetu a NIKDY mi nevydali kufry drive nez na letisti v S.F. Nevim jestli je to sestileta nahoda, ale v Atlante, v NY DC, i v Los Angeles mi kufry prelozili do druheho letadla sami. Zadne prendavani se nekonalo. Zeptejte se na to, az budete kupovat letenky. Helena
@Helena:
Kufry se při přestupu přebírají na prvním letišti v USA, kde je i imigrační z toho důvodu, aby dále nepokračovali bez majitele, v případě, že by dotyčný imigračním neprošel. Bylo to tak vždy a do USA létám od roku 1999.